Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 18:46:30

Виставку із розсекреченими фотодокументами часів Голодомору відкрито в Держархіві області

26.11.2016   14:50Агенцiя

В останню суботу листопада українці згадують жертв геноциду свого народу – Голодомору 1932-1933-го років. І хоча Чернігівщина не увійшла до числа найбільш постраждалих від голоду регіонів України, проте архівні документи незаперечно свідчать, що область теж голодувала, а навесні 1933 року люди почали пухнути та вмирати від голоду.

Побачити на власні очі оригінали документів тих часів, фотографії, на яких закарбувався злочин радянської влади, та ознайомитись із спогадами свідків голодомору можна на фотодокументальній виставці «Палає пам’яті свіча». Вона відкрилася 25 листопада, у Державному архіві області та присвячена пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Документи, презентовані на виставці, тематично об’єднано у блоки – «1932 рік», «1933 рік». Вони відтворюють трагедію жителів Чернігівщини під час проведення партійним керівництвом країни в 1932-1933 роках кампанії хлібозаготівлі. Тут постанови, розпорядження, доповідні записки, листи, скарги та звернення селян, які шукали справедливості. До речі, вони вірили і сподівалися, що їхні проблеми вирішать вищі партійні органи. Селяни вважали, що всьому виною – місцеві керівники.

Третю групу документів зібрано під назвою «Свідки Голодомору згадують». Це спомини тих, хто пережили голод. У 2007 році вони розповіли про важкі часи голодомору працівникам культури, соціальної сфери та співробітникам райдержадміністрацій Чернігівської області.

Директор Державного архіву області Раїса Воробей на відкритті експозиції зачитала деякі спогади очевидців. Жодного учасника заходу вони не залишили байдужими.

Серед присутніх були і студенти-історики – майбутні дослідники. Тож співробітник Українського інституту національної памя’ті Сергій Горобець запропонував їм проводити дослідження цієї сторінки історії України, використовуючи архівні документи. Адже хоча і розсекречено досить багато матеріалів, проте є ще багато невивчених та неоприлюднених даних про цей жахливий злочин.

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».