Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 23:13:03

Музейна вуличка просто неба у Седневі. ФОТО

19.11.2016   21:08Агенцiя

Невеличка вуличка в Седневі веде до храму – Георгіївської церкви. Під час проведення літературно-мистецького свята “Седнівська осінь-2016” вона набула нової назви – “Музейна вуличка просто неба”.

Йдучи до славетної козацької церкви, яка стоїть на давньому седнівському городищі Коронний Замок, ми поринаємо в історію та мистецтво нашого Седнева.

Репродукції картин Тараса Шевченка, Льва Жемчужнікова, Андрія Лизогуба, Льва Логаріо переносять нас до містечка ХІХ століття. Світлини початку та середини ХХ століття знайомлять нас з седнівцями, відомими дослідниками – краєзнавцем Данилом Кисілем та мистецтвознавцем Стефаном Таранушенком, тодішньою архітектурою церков та місцевими краєвидами.

Нещодавно постійно діюча мистецька вуличка поповнилася репродукціями 61 картини художників, які працювали на пленерах у різні роки, і зараз вперше зібрані разом для огляду громадськості. Поряд розмістився банер про зйомки художніх фільмів у Седневі.

Мистецьку вуличку відвідали народний художник України Анатолій Шкурко та журналіст Чернігівської ОДТРК “Сівер Центр” Ірина Воробей. Оглядаючи репродукції картин, Анатолій Никифорович пригадав, як у далекому 1963 році в Києві, в спілці художників, вирішували, де відкрити Будинок творчості. Настоятель Георгіївської церкви ієрей о. Тимон задоволено сприймає таке сусідство із історією та мистецтвом, адже відвідувачі храму стають більш духовно збагаченими.

Сподіваюсь, що селищна рада, яка підтримала ідею облаштування вулички та активно сприяла її оновленню, продовжить втілювати в життя краєзнавчі проекти, що розкривають для мешканців та чисельних гостей цікаві сторінки історії мистецького Седнева.

Андрій Курданов
 

Останні новини Чернігівщини

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій 15:44

13 листопада поточного року, відбулася урочиста передача двох службових автомобілів «Renault Duster» для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі 15:36

Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів.

Чернігівський пологовий будинокзустрічав

Чернігівський пологовий будинокзустрічав "ранніх пташок" 12:54

Саме так іноді лагідно називають діточок, що народилися передчасно.

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради 12:28

Під час здійснення представницьких повноважень, Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури встановлено, що на території Билського старостинського округу Коропської селищної ради знаходиться нерухоме майно, а саме нежитлова будівля, яке має ознаки безхазяйності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини