Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 06:54:03

Відбулася презентація книги "Служити народу – найвища честь!"

04.07.2016   07:10Агенцiя

30 червня у Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулася презентація книги про українських дипломатів – уродженців Чернігівщини «Служити народу – найвища честь!».

Багатьох людей, хто насправді представляє Україну на міжнародній арені (дипломатів, консулів) українці не знають. А, між іншим, чимала їх кількість – вихідці саме з Чернігівщини. Ще у 2013 році виникла ідея написати збірку нарисів під назвою «Служити народу – найвища честь!».

Трохи більше двох років пішло на підготовку видання, над яким працювали 17 авторів. Книга створена письменниками та журналістами, архівістами та музейниками, бібліотекарями та науковцями. Серед яких Сергій Лаєвський, Володимир Сапон, Інна Аліференко, Ніна Ткаченко, Раїса Воробей, Людмила Пархоменко, Анатолій Тютюнник, Олексій Брик, Микола Рудько, Петро Медвідь, Тамара Демченко, Олександр Каранда.
Упорядники – журналістка Наталія Авер’янова та Надзвичайний і Повноважний Посол України Петро Шаповал.

У привітальному слові заступник директора департаменту культури і туризму, національностей та релігій з економічних питань Любов Белінсон наголосила на важливості виходу цього видання, яке розкриває невідомі сторінки нашого краю через історії людей.

У своєму виступі Петро Дмитрович зазначив: «Прийняли рішення, що це будуть історичні нариси про людей, які працювали на цій ниві. Проте чернігівців було дуже багато. І ми прийшли до висновку, розказати про послів і генеральних консулів. Ми відібрали 32 особи (26 послів і 6 консулів). Самі нариси трошки різняться. Адже хотілося розповісти про людей всебічно, щоб розгледіти просто людину, живу людина, яка за всім цим стоїть».

Анатолій Тютюнник, співавтор книги, голова Національної спілки журналістів в області наголосив: «Нібито ми знаємо про Чернігівщину багато, знаємо багато про наш край, про його людей. Але я ніколи не думав, що на Чернігівщині є справжні династії дипломатичних працівників, надзвичайних і повноважних послів і генеральних консулів. Це вже ціла історія, і можна сказати, ціла Чернігівська школа».

Видання зможе зацікавити не лише дослідників, бо ж розповідає не лише про роботу дипломатів, а й про їх долі. Книга викличе інтерес у студентів, бо ж прослідковує історію представників Чернігово-Сіверської землі від часів Київської Русі до сьогодення.

Читачам буде цікаво дізнатися про Романа Катіржного – посла гетьмана Богдана Хмельницького на перемовинах з Річчю Посполитою та Івана Биховця – дипломата часів Івана Мазепи, посла Російської імперії в Неаполітанському королівстві, Данії, Швеції та Австрії Андрія Розумовського та посла УНР у Румунії і Угорщині Миколу Ґалагана, Голову Надзвичайної Дипломатичної Місії України у Франції в 1918 році Миколу Могилянського, Надзвичайного і Повноважного Посла СРСР у Румунії Василя Дрозденка та сучасних дипломатів України – Володимира Желібу, Михайла Дашкевича, Левка Лук’яненка, Івана Майдана, Тетяну Іжевську, Петра Шаповала, Анатолія Дроня, Віталія Бойка та багатьох інших.

Петро Шаповал за традицією передав книги "Служити народу – найвища честь!" до бібліотек області, де і можна ознайомитися з історико-художнім виданням.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.