Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:59:50

Яким бути древньому Валу?

05.03.2012   08:21Агенцiя

Плани реконструкції території Валу викликали широкий суспільний резонанс. Свої міркування висловлюють і науковці, і громадські організації, і небайдужі жителі міста.

Свої пропозиції щодо облаштування Валу надіслала до редакції й обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Обласна організація УТОПІК підтримує ідею збереження Валу як історичного та духовного центру Чернігова, улюбленого місця відпочинку мешканців та гостей міста. З метою розкриття оглядових зон існуючих архітектурних та історичних пам’яток пропонується впорядкувати, оздоровити та оновити зелені насадження на Валу.

Підтримується відтворення частково втраченої будівлі колишнього пансіону чоловічої гімназії, існуюча частина якої зараз використовується як спортивний об’єкт, з метою її подальшого використання як музейного або культурного закладу. Залишки фундаментів втрачених історичних будівель або інших цікавих підземних об’єктів повинні бути розкриті для огляду шляхом створення невеликих за площею спеціальних оглядових майданчиків під прозорим покриттям.

За доцільне вважає організація ідею спорудження на території Валу пам’ятника Михайлу та Федору в комплексі з меморіалом, присвяченим історії Чернігівського князівства, його князів, святих та інших видатних особистостей.

У той же час ідея масового спорудження та встановлення на території Валу будь—яких пам’ятників та пам’ятних знаків, у тому числі й пропозиція зведення на постаменті пам’ятника Олександру III, де зараз розміщений бетонний бюст М.В. Фрунзе, будь—якого іншого пам’ятника (у тому числі пам’ятника губернатору Андрієвському) категорично відхиляються. Також товариство вважає за недоцільне побудову пішохідного містка будь—якого архітектурного зразка між територією Валу та Катерининської церкви, як такого, що порушує усталене архітектурно—історичне обличчя Валу.

Категорично відхиляється ідея спорудження будь—яких об’єктів та споруд (у тому числі декоративної металевої огорожі), котрі перешкоджають, обмежують або унеможливлюють вільний доступ мешканців та гостей міста на територію Валу. Натомість необхідно унеможливити безконтрольний вільний доступ автотранспорту будь—якої приналежності на територію Валу в будь—який час доби будь—якої пори року.

Голова Чернігівської обласної організації УТОПІК К. Ягодовський та члени бюро, які підписали листа, також пропонують створити біля художнього музею центр мистецтв та художніх ремесел (арт—майданчик).

http://vid.cn.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=6509&Itemid=65

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.