Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:29:08

Рідкісні Богородичні ікони зберігаються в Чернігівському заповіднику "Чернігів стародавній"

06.07.2015   08:10Агенцiя

На виставці, що днями відкрилася в приміщенні Колегіуму (на Валу), представлено 43 ікони із зображенням Пресвятої Богородиці.

Узагалі, у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» зберігаються понад 900 старовинних ікон, серед яких є унікальні.

Колекція збиралася понад сорок років під час наукових експедицій до різних куточків Сіверського краю. Ікони знаходили інколи в занедбаному стані, їх ставили на облік, реставрували й таким чином зберігали безцінні творіння невідомих майстрів ХVII–XIX століть. Зібрані в колекції ікони дають можливість познайомитися з технікою іконопису всіх районів Чернігівщини.

Кожна ікона, представлена на виставці, має свою історію. Є серед експонатів справжні шедеври іконописної майстерності. Трьом іконам приписують чудотворні властивості. Насамперед, привертають увагу Троїцько-Іллінська, Дом-ницька та Ладинська ікони. Наприклад, «Богородиця Ладинська» написана на полотні, має значні розміри та походить із Ладинського Покровського дівочого монастиря, що розташований біля міста Прилук. Вона датована 1848 роком. В іконі відчувається вплив народної творчості, бо зображення Богородиці з Ісусом Христом на руках має елементи національного одягу, яскраві кольори, декоративність.

Цікавими є також ікони «Покрова Богородиці», «Коронування Пресвятої Діви Марії», «Благовіщення», «Богородиця милування», «Введення до храму», «Свята Родина» та інші. Майже всі ікони анонімні, тобто автор не ставив своє прізвище, але одна з них, написана монахинею Пелагеєю, залишила пам’ять про іконописця.

Заповідник відстоює науковий підхід до реставрування ікон і наполягає на тому, що головною вимогою до реставраторів повинна бути автентичність. Інколи, і це можна побачити на іконах, під шаром фарби є перше зображення, на яке нанесені нові образи.
Реставратори залишають ці зразки старого письма і реставрують дуже прискіпливо, шар за шаром.

За словами Сергія Чернякова, вченого секретаря Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», чернігівська ікона дуже самобутня, і інтерес до неї величезний. Відкриття виставки — це перший крок до знайомства з колекцією заповідника «Чернігів стародавній», і вже найближчим часом чернігівці та гості міста матимуть змогу познайомитися з іншими експонатами великої колекції ікон.


http://vid.cn.ua/content/view/12304/100/

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.