Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 листопада, 11:37:18

На бібліотечній ниві Чернігова з’явився вже четвертий мистецький "Паросток"

16.02.2015   10:11

У Чернігівській міській центральній бібліотеці для дітей імені Довженка з 2008 року працює мистецька вітальня «Іскринка».

Яскравий і серйозний результат творчості її учасників – літературний альманах «Паросток». Черговий його випуск присвячений 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. До збірки увійшли, в основному, твори учнів Чернігівської школи № 20.

Ганна Манжура, заступник директора Чернігівської міської дитячої бібліотеки ім. Довженка: «Ми уже багато років співпрацюємо зі школою № 20. Там залучають талановитих дітей, а ми також збираємо вірші учнів, які читають в бібліотеці, а потім компонуємо і видаємо».

Уже восьмий рік поспіль у двадцятій школі проводиться літературний конкурс. Участь в ньому беруть учні з третього по одинадцятий клас.

Марія Примоченко, учитель української мови та літератури ЗОШ № 20: «Хтось творить поезію, хтось більше у прозі, у нас є непогана проза. Як учителю, мені дуже приємно, особливо старші класи, коли вони на уроках порушують тему патріотизму. Не випадково зразком є творчість Шевченка».
Цьогорічний альманах «Паросток» вже має відзнаку – перше місце в обласному літературному конкурсі для дітей та молоді. І хоча збірка присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, до неї увійшли не лише твори про Великого Кобзаря, а й патріотичні вірші.

Анастасія Примоченко, учениця 10-го класу: «Гадаю,що це дуже гарний початок для підлітків, які хочуть пов’язати своє життя з літературним мистецтвом. «Паросток» — це дуже вдала нагода».
Сергій Дзюба, письменник: «Коли діти за покликом серця, душі пишуть так зворушливо, гарно, про Україну, про бійців, про небесну сотню, це надзвичайно важливо».

Лілія Кузьменко, учениця 11-го класу: «У зв’язку з тією ситуацією, яка склалася в країні, дуже багато переживань відчуваєш, як людина, близька до літератури, я все викладаю в своїх віршах».
Про те, що творчість Тараса Шевченка набула зраз нової актуальності, мабуть, говорити зайве. Учні свідомо звертаються у своїх віршах до постаті Кобзаря, щоб не тільки вшанувати видатного українця, а й відкрити щось нове для себе.

Звичайно, не всі відвідувачі літературної вітальні оберуть письменство за професію. Але в житті ніколи не буде зайвим безцінний досвід спілкування в творчій атмосфері та майстерне володіння рідним словом.

Останні новини Чернігівщини

Ще сім населених пунктів Чернігівщини незабаром отримають генплани

Ще сім населених пунктів Чернігівщини незабаром отримають генплани 10:04

Відповідні проєкти рекомендуватиме до затвердження обласна архітектурно-містобудівна рада. Її чергове засідання провів 20 листопада начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Олександр Дмитрюк.

Проведено круглий стіл до 6-ї річниці Революції Гідності

Проведено круглий стіл до 6-ї річниці Революції Гідності 09:47

«За Гідність і Свободу» — під такою назвою 20 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка проведено круглий стіл з нагоди Дня Гідності та Свободи і чергової річниці Євромайдану.

В облраді обговорили актуальні питання законодавчого забезпечення та стан дотримання прав дитини на теренах Чернігівщини

В облраді обговорили актуальні питання законодавчого забезпечення та стан дотримання прав дитини на теренах Чернігівщини 09:36

Цьогоріч відзначається ювілейна річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.

Народним депутатам України розповіли про проблеми бюджетного процесу-2020

Народним депутатам України розповіли про проблеми бюджетного процесу-2020 09:30

Про проблеми та перспективи бюджетного процесу-2020 говорили 20 листопада в Чернігівській міській раді представники регіонального відділення Асоціації міст України.

Визначено проєкти громадських організацій, які у 2020 році фінансуватимуться за кошти обласного бюджету

Визначено проєкти громадських організацій, які у 2020 році фінансуватимуться за кошти обласного бюджету 09:21

У Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА відбулися другий і третій етапи конкурсу громадських проєктів, які фінансуватимуться з обласного бюджету у 2020 році.