Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 18:31:34

На наших плечах Україна

19.12.2014   07:45

Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського збирає, вивчає і висвітлює всі періоди й аспекти історії краю від найдавніших часів до сьогодення, у тому числі участь чернігівців у воєнних подіях.

Сьогодні український народ змушений вести збройну боротьбу за свою незалежність, захищати право на існування української держави. Музей як соціальна інституція не може бути осторонь життя, не реагувати на головні події, які визначають долю країни і людські життя. Нині музейне зібранні й експозиція звернулися до матеріалів, що розповідають про участь наших земляків у народній війні – боротьбі проти збройної агресії сусідньої держави і терористичних угрупувань, яка точиться на території Луганської та Донецької областей.

18 грудня 2014 року у військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського відкрилася експозиція “На наших плечах Україна”. У ній розповідається про події на Сході України, про наших земляків, які несуть службу з охорони суверенітету та територіальної цілісності України у зоні проведення антитерористочної операції, про героїв, які віддали життя за Україну.

Експозиція створена у співпраці з Чернігівським обласним та міським військкоматами, військовими частинами міста, прикордонним загоном, громадськими організаціями “Сяйво Сіверщини”, “Рузвельт”, громадським формуванням “Самооборона Чернігівщини”, Чернігівським обласним навчально-методичним центром культури і мистецтв та завдяки родичам і друзям воїнів.

Представлені нормативні акти, карти бойових дій, нарукавні знаки військових частин та добровольчих батальйонів, сформованих на Чернігівщині, що воюють у зоні АТО, форма, військове спорядження, фото, прапори України з підписами учасників бойових дій і волонтерів, фрагменти зброї та боєприпасів.
Не відпускають душу, калатають у серце матеріали загиблих, передані їхніми родинами: особисті речі, документи, фото Миколи Бурлаки, Вадима Лободи, Віталія Рябого, Володимира Тітарчука, Івана Кононовича, Володимира Близнюка, Олександра Будька, Дениса Чередніченка.

Про кожного з них розповідає Книга пам’яті полеглих героїв, в якій вміщені 73 нариси. Наймолодшому з них – Артему Усу з села Марківці Бобровицького району, бійцю Національної гвардії України не виповнилося й 20 років, а найстаршому – Олегу Міхнюку родом із села Мала Дівиця Прилуцького району, командиру “афганської” роти добровольчого батальйону “Айдар” мало б бути 49 років.

До учасників відкриття експозиції звернулися Ірина Березинець – представник Єдиного волонтерського центру Чернігова та Марина Михайлівна Чередніченко – мати загиблого бійця 169-го навчального центру Дениса Чередніченка.

Пам’ять про наших земляків, які загинули, виконуючи свій громадянський та військовий обов’язок у війні за Незалежність України, про тих, хто сьогодні тримає на своїх плечах Україну, зберігатиметься в музейній експозиції.

Експозиція працює у середу–неділю з 9-00 до 16-30. Вхід – вільний.


Людмила Линюк, Леся Світловська

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.