Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 жовтня, 01:11:24

Прем'єра у молодіжному театрі - "Емігранти"

15.04.2014   09:39Агенцiя

26 квітня нова прем’єра в молодіжному театрі «Емігранти» молодого режисера Євгенія Сидоренко.

Приємно знати, що є молоді люди, які вважають, що театр повинен виконувати місію, яку заповідав нам Гоголь: «Театр - це така кафедра, з якої можна багато сказати світу добра». Багато хто думає, що театр не актуальний, не цікавий. Люди забувають справжнє призначення цього магічного місця. Євгеній Сидоренко готовий кинути виклик і зруйнувати ці стереотипи. Молодий режисер нової постановки в молодіжному театрі привідкрив кулісу і розповів , що чекає глядача на прем'єрі і якими будуть його «Емігранти» Славоміра Мрожека.

З Мрожеком мене познайомив мій колега Олексій Биш. Він взяв в роботу п'єсу "Танго" де я мав грати діда. П'єса мені дуже сподобалася тож я вирішив для себе перечитати всі п'єси Мрожека. Багато в нього хороших п'єс, але особливо мене зачепила п'єса "Емігранти". У ній немає сентиментальності, "соплів", чисто чоловічий матеріал і, як для режисера чоловіка, так і для справжніх чоловіків акторів. Власне ці складові елементи і підкупили моє нутро, щоб втілити свою мрію і поставити цю п'єсу.

- "Емігранти" один з найбільш значущих творів в польській драматургії післявоєнного періоду. Яку важливість для вас представляє ця п'єса?
- Для мене важливість цієї п'єси полягає в її людської правді. У ній говориться про те, про що люди зазвичай мовчать. Тому ця п'єса, особисто для мене, проявляє важливість внутрішніх страхів людини, про які ми часом самі собі боїмося зізнатися.

- Яких « Емігрантів » побачить глядач?
- «Емігранти» стали людяними. Моє над-надзавдання як режисера - це насамперед, щоб глядачі на сцені побачили себе, саме в цій п'єсі і в цьому спектаклі. Нехай говорять, що драма не актуальна, але я вважаю що, завдяки таким високим жанрам як трагедія і драма люди повинні стати духовно багатші. Чому греки любили трагедію в античному театрі, тому що тільки завдяки їй вони отримували катарсис, духовно очищалися. Саме ці жанри змушують нас замислюватися над своїм існуванням у цьому складному і місцями безглуздому, а, іноді, і порочному світі. А високі жанри в театрі змушують людину щось переосмислити.

Будь-які починання гарні, особливо ті, які спрямовані на саморозвиток і на пізнання свого духовного світу. З цієї невеликої бесіди можна зробити висновок, що альтернатива на чернігівських театральних підмостках існує, впевнений, ця вистава знайде свого глядача, адже вистава - справжня, жива, людяна. Ясного неба і попутного вітру Євгену Сидоренко в його творчому житті під назвою - режисура.

Микола Бичук

Останні новини Чернігівщини

Патрульні співпрацюють з автошколами Чернігова

Патрульні співпрацюють з автошколами Чернігова 15:48

В Україні набирає обертів проект «Випробуй у безпеці», орієнтований на профілактику керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.

Кар'єра і навчання разом з Рейкарц

Кар'єра і навчання разом з Рейкарц 14:01

Саме це пропонували в Чернігові під час презентації національної мережі готелів та ресторанів Reikartz Hotel Group її представники.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 13:46

З 01.10.2019 р.здійснюється моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ.

Поліція закликає громадян добровільно роззброїтися в рамках місячника добровільної здачі зброї

Поліція закликає громадян добровільно роззброїтися в рамках місячника добровільної здачі зброї 13:43

Уникнути кримінальної відповідальності жителі Чернігівщини можуть в разі звернення до поліції та добровільної здачі незареєстрованої вогнепальної, холодної зброї, набоїв та вибухівки.

Неправдиві повідомлення про вибухівку тягнуть кримінальну відповідальність за законом

Неправдиві повідомлення про вибухівку тягнуть кримінальну відповідальність за законом 13:32

Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян за ч.1 ст.259 КК України.