Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 01:04:09

Регіони потребують дієвого механізму захисту пам’яток

28.03.2013   09:15Агенцiя

Проблеми збереження історичної та архітектурної спадщини Чернігівщини обговорили в культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» в Чернігові 26 березня під час круглого столу, організованого Комітетом Верховної Ради з питань культури і духовності.

В ньому взяли участь народні депутати України Олесь Доній та Олександр Бригинець, керівники музейних установ, історики, краєзнавці, діячі культури обласного центру.
Як зазначили представники комітету Верховної Ради, вони приїхали в місто на Десні почути про існуючі проблеми і шляхи їх вирішення — з метою моніторингу ситуації щодо збереження місцевих пам’яток.

Депутатів одразу попросили втрутитися у процес захисту Єкатерининської церкви від намету протестувальників, які ігнорують рішення судів і продовжують вже не один рік псувати церковну споруду димом від обігрівального котла.

Депутат обласної ради Сергій Журман ознайомив присутніх із ситуацією щодо реставрації старовинного Густинського монастиря, в результаті якої фреску часів гетьмана Івана Самойловича забілили, старовинний монастирський мур заклали плиткою.

— Це дуже серйозне, навіть загальнодержавне питання, — прокоментував проблему Олександр Бригинець (на знімку). — Особисто я виступаю за те, щоб релігійні приміщення передавала одна установа, яка б збирала всю інформацію з цього питання. Не можна ображати права віруючих, але не можна й нищити історичну спадщину. Не секрет, що релігійні організації іноді спотворюють старовинні культові предмети, керуючись своїми релігійними переконаннями, поточним моментом.
 
Археолог, кандидат історичних наук Олена Черненко поділилася наболілим: під час археологічних розкопок у місті щоразу знаходять поховання людей минулих епох.
— Треба ж ці кістки перепоховати, — зазначила вона. — А нині це питання законодавчо не врегульоване. Хто цим повинен займатися? Куди дівати останки померлих? Ми три місяці, наприклад, не могли поховати віднайдений прах людини, загиблої у минулу війну...

Керівник археологічних розкопок стурбована і діяльністю чорних археологів, які практично безкарно орудують у містах та селах.

Олесь Доній (на знімку) в цьому зв’язку повідомив учасникам круглого столу про внесення ним та колегами до Верховної Ради законопроекту щодо протидії нелегальним розкопкам.

— У країні офіційно зареєстровано 80 тисяч металошукачів, — повідомив народний депутат. — А неофіційно їх удвічі більше. Це означає, що існує, по суті, ціла армія людей, для яких розкопки є елементом самовиживання. Боротьба з чорною археологією — удар по їхньому заробітку. Ми розуміємо, яка почнеться війна, супротив, якщо їх зачепити. Але треба розуміти, що скарби курганів повинні бути в музеях, а не продаватися в приватні колекції будь-кому.


Сергій Павленко

http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=285042

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини