Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 червня, 14:01:15

“Як подружитися з Чакалкою”?

14.03.2013   08:08Агенцiя

Так називається прем’єра, що відбулася в Чернігівському театрі ляльок

Дитяча книжка “Стефа і її Чакалка” народилася з тих історій, які письменник Іван Андрусяк і батько трьох дітей вигадував для своєї наймолодшої донечки Стефи. Під час презентації книжки в Чернігові письменник познайомився з художнім керівником Чернігівського обласного театру ляльок Віталієм Гольцовим, який запропонував авторові написати п’єсу, щоб згодом поставити її на сцені Театру ляльок.

Робота тривала понад рік. Іван Андрусяк кілька разів переробляв свою книжку, а в результаті народилася динамічна вистава “Як подружитися з Чакалкою?”, яку можна сміливо рекомендувати для сімейного перегляду. Прем’єра вистави нещодавно відбулася в Чернігівському обласному театрі ляльок імені О. Довженка.

Чакалка – казкове страшидло з роду бабаїв, якими зазвичай лякають своїх неслухів і вередунів батьки. Мовляв, прийде страшна Чакалка й забере маленького бешкетника до лісу. Одного разу така історія сталася з дівчинкою Стефою, котра разом із іншими дітлахами потрапляє в мішок до Чакалки. Виявляється, чудовисько забирає неслухів, щоб вони навчалися в казковій лісовій школі “чакалок і бабаїв”. Дітлахи намагаються втекти й знову потрапляють у пригоди, які з добрим гумором змальовує автор.

– Чакалку я не вигадав. Це – казковий персонаж, який існує на Слобожанщині, звідки родом моя дружина. Саме її в дитинстві Чакалкою й лякали, – розказав Іван АНДРУСЯК. – Я ж гуцул, родом із Карпат, у нас там свої герої. Так, мені розповідали про Шмаркату Бабу, яку треба поцілувати, коли вперше переїжджаєш Кутський міст через річку Черемош, – із містечка Кути до містечка Вижниця. Я її чомусь страшенно боявся й намагався зрозуміти – як же вона буде знати, що я їду вперше? За фахом я філолог і люблю смачні слова. Тож спочатку я смакував саме слово “чакалка” і досмакувався до того, що з’явився вірш, а вже потім – казка.

На прем’єру вистави “Як подружитися з Чакалкою?” письменник Іван Андрусяк завітав з дружиною і донькою Стефою, якій нині вже десять років. Отож маленькі глядачі мали нагоду поспілкуватися з автором, а їхні батьки – придбати книжку “Стефа і її Чакалка” з автографом. А перед початком виставки Іван Андрусяк порадив дітлахам: “Якщо ви чогось боїтеся – спробуйте посміятися з цього! Адже ключовий момент цієї історії такий: проблеми з плачем нагромаджуються, а долаються зі сміхом”.

Нову виставу в Чернігівському театрі ляльок створювали: режисер Віталій Гольцов, художники-лялькарі Тетяна та Василь Виходцевські, музичне оформлення підготував Євген Семенюк, танці поставив Артем Вінтовка. “Оживили” казкових персонажів артисти: Ніна Засько, Тамара Булавіна, Олена Денисенко, Юрій Нікітін, Антон Шеремок, Олександр Олійник.

http://day.kiev.ua/uk/article/kultura/yak-podruzhitisya-z-chakalkoyu

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині відбувся День поля

На Чернігівщині відбувся День поля 09:34

День поля – 2019 пройшов минулого тижня на базі Носівської селекційно-дослідної станції Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН України.

Повітря в мікрорайоні Масани перевіряє лабораторний центр

Повітря в мікрорайоні Масани перевіряє лабораторний центр 09:29

24 червня, протягом дня, фахівці Чернігівського обласного лабораторного центру відбирали зразки повітря в мікрорайоні Масани - як безпосередньо біля ставків-накопичувачів крохмального заводу, так і за його межами.

В ході рейдової перевірки виявлено ряд порушень вимог природоохоронного законодавства

В ході рейдової перевірки виявлено ряд порушень вимог природоохоронного законодавства 09:22

23 червня інспекторами Держекоіспекції у Чернігівській області було проведено рейдову перевірку щодо фактів дотримання вимог природоохоронного законодавства на території Чернігівського району, в якій також взяли участь представники Чернігівського прикордонного загону Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:58

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 24 червня до 8:00 25 червня 2019 року.

“Виборчий округ: Співбесіда” - передвиборче ток-шоу з кандидатами-мажоритарниками в ефірі Чернігівської філії Суспільного

“Виборчий округ: Співбесіда” - передвиборче ток-шоу з кандидатами-мажоритарниками в ефірі Чернігівської філії Суспільного 08:51

З 2 липня UA: ЧЕРНІГІВ запрошують кандидатів у народні депутати за одномандатними виборчими округами (мажоритарників) на дискусію в прямому ефірі ток-шоу “Виборчий округ: Співбесіда”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини