Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 серпня, 20:23:42

Романова Анна Анатоліївна

 

Народний депутат Верховної Ради VIII скликання

ОБРАНА ПО: Загальнодержавному багатомандатному округу
ПАРТІЯ: Політична партія "Об'єднання "САМОПОМІЧ"
НОМЕР У СПИСКУ: 30
ФРАКЦІЯ Член депутатської фракції Політичної партії "Об'єднання "САМОПОМІЧ"
ПОСАДА Секретар Комітету, голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики та спорту

Романова Анна Анатоліївна (21 лютого 1985, Чернігів) — український політик, депутат Верховної Ради VIII скликання, пройшла за списками партії «Самопоміч». До того була заступником Чернігівського міського голови. Залишила посаду за власним бажанням через незгоду із небажанням міського голови Чернігова допомагати військовим в АТО. Перша жінка з м.Чернігів, яка стала народним депутатом України.

Біографія

Освіта

 • 1991 р. по 2001 рр. навчалася у чернігівській загальноосвітній школі фізико-математичного профілю № 12 (отримала срібну медаль за успіхи у навчанні).
 • 2001–2006 рр. — Чернігівський державний педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка, за спеціальністю «Історія та соціальна педагогіка» (отримала диплом з відзнакою);
 • 2007–2009 рр. — Чернігівський державний технологічний університет, за спеціальністю «Менеджмент організацій»;
 • 2011–2014 рр. — Національна академія державного управління при Президентові України, за спеціальністю «Управління суспільним розвитком» (отримала диплом з відзнакою).

Крім того, у 2013 році закінчила школу розвитку лідерського потенціалу ASPEN-Україна та Українську школу політичних студій (USPS).

Трудова діяльність

 • жовтень 2006 — листопад 2008 рр. — менеджер відділу розвитку, ТОВ "Фірма «Вена», м. Чернігів (розширення мережі супермаркетів будівельних матеріалів);
 • листопад 2008 — грудень 2010 рр. — керівник проекту, ТОВ "Фірма «Вена», м. Чернігів (проведення маркетингових досліджень, координація роботи Колл-центру та власної служби «Mystery Shopping», контроль над підвищенням якості обслуговування клієнтів);
 • грудень 2010 — вересень 2014 рр. — заступник Чернігівського міського голови (координація діяльності структурних підрозділів міської ради у сфері туризму, міжнародної співпраці, культури, спорту, сім'ї та молоді).

Громадська діяльність

 • З 2001 р. — волонтер, експерт та координатор багатьох проектів у громадському секторі;
 • З 2008 р. — голова Чернігівської міської громадської організації «Громадська думка»;
 • З 2014 р. — керівник представництва громадської організації Об'єднання «Самопоміч» (м. Чернігів).

Наукова діяльність

Кандидат економічних наук

(жовтень 2014 р. — захистила дисертацію на тему: «Регулювання розвитку міста на засадах формування та використання бренду територій»)

Є одним з небагатьох українських експертів з територіального брендингу та підвищення конкурентоспроможності територій.

Автор багатьох наукових публікацій, зокрема:

Романова. А. А. Використання Інтернет-маркетингового та управлінського інструментарію при розробці удосконалення місцевої інфраструктури (на прикладі м. Чернігова)

Романова А. А. Застосування маркетингової інформаційної системи у процесі розроблення стратегічного плану брендингу території

Романова А. А. Совершенствование методологических подходов к разработке концепции повышения региональной конкурентоспособности (на примере г. Чернигов)

Депутатська діяльність

2014

 • Секретар Комітету ВР з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму;
 • Голова підкомітету з питань туризму, курортів та рекреаційної діяльності.

Зареєструвала законопроект щодо можливості присвоєння звання Герой України особам, які не є громадянами України (задля того, щоб увіковічити пам'ять Героїв Небесної Сотні — громадян інших держав, зокрема Жизневського Михайла Михайловича)

26 грудня 2014 року внесла пропозицію до Бюджетного кодексу про фінансування коледжів та технікумів на 3,7 млрд гривень. Перед цим була пропозиція перекласти фінансування фінансування вищих навчальних закладів I–II акредитації на місцеві бюджети. Оскільки у місцевих бюджетах не було закладено такої норми, то можлива була б ситуація, що більшість із них просто б закрили.

«Тобто, технікуми і коледжі, могли припинити своє існування. В результаті запеклих боїв, півгодинної суперечки, з перевагою в 1 голос пройшла моя поправка в Бюджетний кодекс», — повідомила Анна Анатоліївна після засідання Бюджетного комітету ВР.

Сім'я

Виховує доньку Вікторію.

Хобі та захоплення

Здоровий спосіб життя, йога. Полюбляє велосипедні та піші прогулянки. Одна з активних популяризаторів та лоббістів розвитку велоруху та створення велоінфраструктури в Україні.

Цікаві факти

Анна Анатолієвна — одна з 28 депутатів, які відвідували всі засідання ВРУ на момент дослідження агентством VOX Ukraine у травні 2015 року.

uk.wikipedia.org/wiki/Романова_Анна_Анатоліївна

Останні новини