Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 21:16:46

У Чернігові відзначатимуть 100-річчя Першого Всеукраїнського Православного Церковного Собору УАПЦ

29.10.2021   15:00Агенцiя

100 років тому у Києві відбувся Перший Всеукраїнський Православний Церковний Собор Української Автокефальної Православної Церкви. З цієї нагоди 29 жовтня о 15.00 в Борисоглібському соборі м. Чернігова відбудеться урочиста церемонія погашення спеціальним художнім поштовим штемпелем маркованого конверта, випущеного Укрпоштою за ініціативи Українського інституту національної пам’яті. Оригінальний штемпель буде дійсний лише один день.

Організатори заходу: Чернігівська дирекція Акціонерного товариства «Укрпошта» (директор Олена Дорошенко), Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» (в.о. генерального директора Володимир Хомич).


Ще у 1920-х роках були зроблені перші кроки до Томосу про автокефалію України. Тоді українці рішуче заявили про бажання мати власну незалежну церкву та молитися у православних церквах рідною мовою.

14-30 жовтня 1921 року в Софійському соборі відбувся Перший Всеукраїнський Православний Церковний Собор за участю 402 делегатів. Найчисельнішими були делегації від громад Києва, Київщини, Чернігівщини, Полтавщини. Серед них були священики, диякони, дяки, вчителі, селяни, робітники, студенти, урядовці, юристи, кооператори, письменники, агрономи, лісники, професори та представники інших професій.

Собор здійснив організаційне оформлення Української автокефальної православної церкви на засадах автокефалії, оголосивши недійсним акт від 1686 року про підпорядкування Київської митрополії Московському патріархату РПЦ.

Було обрано керівництво УАПЦ на чолі з митрополитом Василем Липківським, відомим церковним реформатором, проповідником, педагогом, публіцистом, письменником і перекладачем.

Чернігівщина була одним із осередків автокефалії української православної церкви у 20-х роках ХХ століття. Тут активно діяло товариство «Просвіта», яке сприяло піднесенню національної свідомості українського народу.

Відтак, у Чернігові 14 травня 1921 року відбулися установчі збори першої української православної парафії. Було, зокрема, затверджено статут та обрано Тимчасову Раду парафії. Чернігівська перша українська православна громада порушує перед місцевою владою питання передачі Борисоглібського та Спасо-Преображенського соборів у власність української парафії.

26 вересня 1921 року Чернігівський губвиконком своєю постановою ухвалив рішення про передачу Борисоглібського собору українській православній парафії. Здобуттям храму для здійснення богослужінь завершився етап організаційного становлення української православної парафії у Чернігові. 1 жовтня 1921 року у Борисоглібському соборі відбулася перша відправа всенощної служби Божої українською мовою.

До уваги учасників заходу! Не забуваймо про засоби індивідуального захисту і дотримуймося правил поведінки в умовах карантину. Бережіть своє здоров’я!

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини