Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 6 грудня, 18:11:03

Презентація путівника: Шляхами Тараса Шевченка. Чернігівщина

05.03.2013   12:00Агенцiя

5 березня о 12-й годині у  Чернігівському історичному музеї  ім. В.В. Тарновського відбудеться презентація нового видання: Шляхами Тараса Шевченка. Чернігівщина: путівник /Авт. тексту С. Лаєвський, Л. Линюк, С. Половнікова, Н. Самохіна. – К.: Богдана, 2012. – 276 с.: іл.
Путівник  “Шляхами Тараса Шевченка. Чернігівщина”  підготовлений Чернігівським історичним музеєм ім. В.В. Тарновського і київським видавництвом “Богдана”. Він вийшов у рамках підготовки до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка і започаткував серію путівників “Шляхами Тараса Шевченка”. З огляду на величезний внесок в увічнення пам’яті українського генія, зроблений Василем Васильовичем Тарновським, видання також є даниною шани меценатові, 175-річчя від дня народження якого святкуватимемо 1 квітня 2013 року.
Путівник містить інформацію про  міста і села Чернігівської області  та населені пункти, що на момент відвідання їх Тарасом Шевченком, перебували у  складі Чернігівської губернії, про  чернігівців, які стали щирими друзями  Кобзаря та прототипами його героїв. Для написання нарисів використані щоденникові записи, нотатки, листи, твори Т. Шевченка, спогади його знайомих та очевидців подій. Подані відомості про пам’ятки історії та монументального мистецтва на Чернігівщині, пов’язані з життям та перебуванням Т. Шевченка; про чернігівців – лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка. Видання проілюстроване понад 1000 світлин. Як науково-популярне видання книжка має іменний покажчик, а як путівник – ще й поради для подорожуючих. На додаток – подані спогади про Тараса Шевченка, використані у тексті фрагментарно, або й не використані взагалі.
Путівник видано на замовлення Державного комітету телебачення і  радіомовлення України за програмою  “Українська книга 2012 року”. Наклад розповсюджений по державних і комунальних бібліотеках України.

 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів

Чернігівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" провела загальні збори 13:46

Традиційно напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС обласною державною адміністрацією затверджується спільний з громадськими організаціями чорнобильців План заходів, який охоплює всі території області та скоординовує роботу з тим, аби вшанування ліквідаторів трагедії відбулося належним чином не тільки на обласному рівні, а й на рівні кожного невеликого колективу, який свого часу відчув на собі наслідки тієї трагедії.

Три польських міста стануть містами-побратимами громад на Чернігівщині

Три польських міста стануть містами-побратимами громад на Чернігівщині 13:41

З 5️ по 8️ грудня у Польщі знаходяться керівники Менської, Плисківської, Сосницької об`єднанних територіальних громад Чернігівської області. Про це йдеться на сайті Сосницької селищної ради.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:30

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1198 випадків захворювання (підозри) на кір.

АЗС, пункт приймання зерна та садові будинки: архітектурно-містобудівна рада погодила низку детальних планів

АЗС, пункт приймання зерна та садові будинки: архітектурно-містобудівна рада погодила низку детальних планів 13:10

У селищі Талалаївка на території існуючого елеватора планують облаштувати пункт приймання зерна. Детальний план території орієнтовною площею 4,7 гектара погодили члени обласної архітектурно-містобудівної ради.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня викрито 22 порушення Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня викрито 22 порушення Правил рибальства 12:57

За період з 28 листопада по 5 грудня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 22 порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини