Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Стиль http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відслужив літургію у Катерининській церкві http://monitor.cn.ua/ua/style/76388 Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Православної церкви України Епіфаній перебував 7 грудня у Чернігові. Стиль article Sat, 07 Dec 2019 16:45:52 +0200 В Катерининській церкві він відслужив урочисту Божественну літургію, присвячену Дню святої великомучениці Катерини та Преподобного Меркурія Чернігівського.

Голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко разом із священнослужителями та вірянами доєднався до участі у святій літургії.

Після молебню Митрополит Епіфаній звернувся до присутніх у храмі з проповіддю. У своєму слові до чернігівських віруючих він наголосив, що які б випробування не випадали на долю українців, вони будуть подолані. А Українська держава продовжить свій розвиток разом з українською церквою.

Митрополит Епіфаній також вручив церковні нагороди. Серед відзначених — громадські організації, що об’єднують родини загиблих бійців, волонтери, громадські діячі.

У своєму вітальному слові до пастви Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій подякував голові Чернігівської ОДА Андрію Прокопенку за особисту допомогу храму святої великомучениці Катерини та побажав успіхів на ниві державного будівництва.

Цього ж дня Митрополит Київський і всієї України Епіфаній провів зустріч з керівником ОДА, інформує Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

]]>
Урочисто відзначили кращих благодійників 2019 року http://monitor.cn.ua/ua/style/76387 6 грудня в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулася святкова церемонія нагородження переможців обласного конкурсу «Благодійник року» імені меценатів Тарновських. Стиль article Sat, 07 Dec 2019 14:56:05 +0200 В урочистостях взяли участь перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Романова, керівники профільних структурних підрозділів місцевої влади, меценати, підприємці, представники громадськості, сфери культури та засобів масової інформації.

На початку презентації заходу його організатори нагадали присутнім, що регіональний конкурс імені меценатів Тарновських має статус традиційного, адже цьогорічне нагородження вже дванадцяте. А перше відзначення переможців благодійних перегонів, засновком яких виступила обласна Асоціація "Ради Чернігівщини", відбулося у сесійній залі Чернігівської обласної ради ще в 2008 році. Започаткована тоді акція повинна була сприяти відродженню кращих традицій чернігівського благодійництва, меценатства і милосердя...

Правда ж, тоді було представлено лише одну номінацію - «Благодійник року – 2008», яка присвоювалась меценатам за активну доброчинну діяльність у вирішенні соціальних проблем територіальних громад Чернігівщини. А вже згодом число номінацій зросло до нинішніх шести.

Після вітальних слів керівники області вручили почесні відзнаки та дипломи переможцям конкурсу «Благодійник року» імені меценатів Тарновських у шести номінаціях:
"Благодійник року — всеукраїнська бізнес-структура»;
«Благодійник року — регіональна бізнес-структура»;
«Благодійник року — неприбуткова організація»;
«Благодійник року — приватна особа»;
«Благодійник року — представник малого бізнесу»;
«Благодійник року — вдячність волонтеру».

]]>
Названі імена переможниць міського конкурсу "Жінка року-2019" http://monitor.cn.ua/ua/style/76379 У Чернігові 6 грудня привітали лауреаток міського конкурсу "Жінка року-2019". Стиль article Sat, 07 Dec 2019 11:34:10 +0200 Цей конкурс вже 22 роки поспіль проходить у нашому місті. За весь цей час 185 жінок стали лауреатами міського конкурсу.

На урочистості у Міський Палац культури ім.В.Радченка завітали рідні та близькі конкурсанток.

В цьому році лауреатами конкурсу «Жінка року – 2019» стали:
ЛАВРІНЕНКО Неля Петрівна – співзасновниця Чернігівської приватної школи «МудрАнгелики»
ПИРОЖОК Олена Вікторівна – лікар загальної практики сімейної медицини відділення по наданню первинної медичної допомоги населенню Чернігівської міської лікарні № 1 Чернігівської міської ради
РОГОВА Олена Вікторівна – художній керівник режисерсько-художнього відділу комунального підприємства «Міський палац культури ім.В.Радченка»
ЖИТНІКОВА Олена Володимирівна – член правління, заступник голови ГО «Єдина родина Чернігівщини»
СТАРІКОВА Яніна Володимирівна – власниця СТО «МОТОР»
ЦІСЕЛЬСЬКА Валентина Михайлівна – завідувач Чернігівського дошкільного навчального закладу №52 «Сонечко» Чернігівської міської ради Чернігівської області
БЛИЗНЮК Галина Василівна – вчитель-реабілітолог комунальної установи «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради.
У фойє палацу для відвідувачів працювала виставка робіт членів асоціації майстрів ГО «Спілка жінок Чернігівщини».

]]>
Обговорили пріоритети діяльності Агенції регіонального розвитку Чернігівщини до 2025 року http://monitor.cn.ua/ua/style/76378 Чергове засідання Наглядової Ради Агенції регіонального розвитку Чернігівської області відбулося в обласній раді. Стиль article Sat, 07 Dec 2019 11:25:30 +0200 Участь в обговоренні пріоритетів та нагальних організаційних питань діяльності цієї установи взяли заступник голови облдержадміністрації, голова Наглядової Ради Наталія Романова, члени Наглядової Ради – перший заступник голови обласної Ради Валентин Мельничук, президент Чернігівської ТПП Костянтин Іванов, відповідальний секретар Відділення НОК України Дмитро Пиріжок та ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Шкарлет.

За підсумками минулої зустрічі було вирішено дати доручення керівництву Агенції напрацювати та презентувати проєкт стратегії подальшого її розвитку. Тож директор Агенції Сергій Хоботня та його заступниця Анастасія Кучерява ознайомили присутніх зі своїм баченням розвитку організації у відповідності до її цілей та завдань.

Серед ціннісних пріоритетів роботи Агенції та її колективу- розвиток та вдосконалення, взаємодія і партнерство, локальна орієнтація та патріотизм, довіра і порядність, створення рівних можливостей для всіх.

Плани організації на наступний рік передбачають акцент на СМАРТ-спеціалізацію регіону, сприяння в залученні інвестицій, продовження співпраці з уже існуючими проєктами, написання та реалізація нових грантових ініціатив, підтримка розвитку підприємництва в громадах, стимулювання до започаткування власної справи, співпраця в рамках мережі АРР, розвиток інновацій.

Агенція і надалі планує сприяти об’єднанню зусиль влади, бізнесу, науки та громади, формування партнерства між ними, для забезпечення сталого регіонального розвитку Чернігівщини з використанням інноваційної складової та сучасних інструментів розвитку.

Формування бачення розвитку регіону та сприяння ефективній реалізації його потенціалу через синергію влади, бізнесу, науки і громадськості – ось ключовий меседж діяльності установи

Окремо учасники засідання торкнулися кадрових та фінансових питань діяльності Агенції регіонального розвитку.

Наразі робота над стратегією розвитку Агенції та її удосконаленням триває, інформує Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради.

]]>
Оздоровча кампанія 2019 року на Чернігівщині пройшла без спалахів інфекційних хвороб і харчових отруєнь http://monitor.cn.ua/ua/style/76373 Про це під час засідання профільної міжвідомчої комісії при облдержадміністрації повідомила начальник відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Наталія Вербицька. Стиль article Sat, 07 Dec 2019 10:38:00 +0200 За її словами, від початку підготовки до оздоровчої кампанії 2019 року та під час її проведення спеціалісти Держпродспоживслужби взяли участь у 495 перевірках дотримання вимог санітарного законодавства в дитячих закладах оздоровлення і відпочинку.

Для забезпечення належного харчування дітей спеціалістами структурних підрозділів Держпродспоживслужби були розглянуті і погоджені з урахуванням вимог законодавства перспективні меню, а також переліки постачальників харчових продуктів, зареєстрованих у Єдиному державному реєстрі операторів ринку.

На офіційному веб-сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області можна було ознайомитись з переліком основних діючих документів у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення стосовно дитячих закладів оздоровлення і відпочинку та їх мережею на території Чернігівщини.

За період оздоровчої кампанії 2019 року випадки і спалахи інфекційних хвороб та харчових отруєнь в області не реєструвалися, зазначила Наталія Вербицька.

Під час засідання міжвідомчої комісії представниця Держпродспоживслужби озвучила рекомендації щодо удосконалення організації оздоровлення та відпочинку дітей в літній період  2020 року і зменшення ризиків виникнення у дитячих закладах  спалахів гострих кишкових інфекцій. Зокрема, це стосується матеріально-технічного забезпечення  дитячих закладів згідно із вимогами законодавства, в тому числі санітарного, надання послуг з організації харчування лише за умови реєстрації потужності операторів ринку або отримання експлуатаційного дозволу, налагодження безперебійного постачання якісних і безпечних продуктів та продовольчої сировини, вжиття дієвих заходів щодо підготовки та підбору кваліфікованого персоналу харчоблоків із досвідом роботи в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, недопущення  до роботи  працівників, які  не пройшли обов’язковий медичний огляд.

]]>
Дайджест новин Фонду соціального страхування України http://monitor.cn.ua/ua/style/76372 "Чернігівський монітор", спільно з управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, запустили щотижневий інформаційний дайджест новин Фонду, в якому мова буде йти про зміни в законодавстві, обслуговуванні страхувальників та застрахованих осіб Чернігівщини та інші новини. Стиль article Sat, 07 Dec 2019 10:28:00 +0200

ФОНД ВИПЛАТИВ 1,8 МЛРД ГРН ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ,

ПОТЕРПІЛИМ НА ВИРОБЬНИЦТВІ

 

Майже 48 тис. внутрішньо переміщених осіб, потерпілих на виробництві, і членів їх родин отримали страхові виплати від Фонду соціального страхування України упродовж січня–жовтня. За оперативними даними станом на 01.11.2019 загальна сума цих виплат склала 1,8 млрд гривень.

Зокрема, для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Фонд фінансує щомісячні страхові виплати, які компенсують втрачений заробіток, одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого (членам сім’ї або особам, які мають на це право), допомогу по тимчасовій втраті працездатності та ін.

Чисельність внутрішньо переміщених потерпілих (членів їх сімей) за даними трьох кварталів склала майже 48 тис. осіб, або 23,3% загальної кількості отримувачів щомісячних страхових виплат.

Нагадаємо, упродовж 9 місяців 2019 року Фонд соціального страхування України щомісяця фінансував страхові виплати для 205,7 тисяч потерпілих на виробництві та членів їх сімей. Загальна сума виплат за цей період склала 6,2 млрд гривень. Порівняно з трьома кварталами 2018 року видатки Фонду за цим напрямом зросли на 9,7%.

 

 

03.12.2019

 

ФОНД ЗАБЕЗПЕЧУЄ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ВИРОБНИЧИХ ТРАВМ

 

З метою забезпечення належних умов для реалізації соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод особами з інвалідністю, впровадження кращого світового досвіду у цій сфері, недопущення дискримінації, а також виконання зобов'язань, взятих Україною за Конвенцією про права інвалідів, 3 грудня в Україні відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю.

Цей день започатковано у 90-х роках двадцятого століття Генеральною Асамблеєю ООН з метою привернення уваги суспільства до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями.

Одним з головних напрямів роботи Фонду соціального страхування України є турбота про тих людей, які в результаті професійних захворювань чи травм на виробництві отримали інвалідність.

Станом на 01 жовтня 2019 року робочими органами виконавчої дирекції Фонду здійснюються щомісячні страхові виплати 205 711 потерпілим на виробництві, у тому числі 9 645 особам, які мають право на виплати в разі втрати годувальника. Із загальної чисельності потерпілих, які отримують страхові виплати, 110 333 потерпілих, або 56,3% – це особи з інвалідністю. При цьому, 2 380 осіб мають інвалідність І групи, 13 566 осіб – інвалідність ІІ групи, 94 387 осіб – інвалідність ІІІ групи.

Середній розмір щомісячної страхової виплати потерпілим за 9 місяців поточного року складає 3 384,66 грн. Середній розмір щомісячної виплати потерпілим з інвалідністю І групи перевищує середній показник по Україні на 77,8% (5 555 грн), потерпілим з інвалідністю ІІ групи – на 64,3% (5 132,4 грн), потерпілим з інвалідністю ІІІ групи – на 32,9% (4 153,5 грн).

Відповідно до статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», Фонд фінансує витрати на медичну та соціальну допомогу для потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, у тому числі, на додаткове харчування, придбання ліків, спеціальний медичний, постійний сторонній догляд, побутове обслуговування, протезування, медичну реабілітацію, санаторно-курортне лікування, придбання спеціальних засобів пересування тощо, якщо потребу в них визначено висновками медико-соціальної експертної комісії та індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю (у разі її складення).

За рахунок коштів Фонду відповідно до визначеної МСЕК потреби, встановленої періодичності та звернень потерпілих, у 2019 році заплановано забезпечити:

більше 12 200 потерпілих – лікуванням у закладах охорони здоров’я та медичною реабілітацією;

близько 10 800 осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва – санаторно-курортним лікуванням;

більше ніж 20 400 потерпілих – лікарськими засобами та виробами медичного призначення;

майже 6 000 потерпілих – технічними та іншими засобами реабілітації (протезно-ортопедичними виробами);

майже 360 осіб з інвалідністю – спеціальними засобами пересування (колясками);

720 осіб з інвалідністю – спеціальним медичним доглядом;

2 357 потерпілих – постійним стороннім доглядом;

2 914 потерпілих – побутовим обслуговуванням;

116 потерпілих – додатковим харчуванням;

3 4643 осіб з інвалідністю – компенсацією витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування;

62 потерпілих – очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами;

239 потерпілих – слуховими апаратами.

Виконавча дирекція Фонду робить все можливе, щоб люди з інвалідністю якнайбільше залучалися до активного способу життя, надає їм допомогу у моральній, фізичній та соціальній реабілітації.

У рамках реалізації заходів державної соціальної політики, спрямованих на інтеграцію осіб з особливими потребами у сучасне суспільство, залучення їх до активного громадського життя, надання допомоги в самореалізації і духовному зростанню, започатковано проведення щорічних Всеукраїнських спартакіад серед осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва «Сила духу». Характерною ознакою змагань є невпинне зростання масовості та популярності відборів серед потерпілих на виробництві: 2013 рік – 1478 осіб; 2019 рік – 2071.

Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю – закономірна й справедлива шана суспільства і нагадування всім про обов’язок перед людьми з обмеженими фізичними можливостями, котрі потребують постійного захисту і підтримки.

 

                                                                                 

 

03.12.2019

 

НА ЗАХИСТІ ПРАВ ПРАЦЮЮЧИХ

 

03 грудня в усьому світі відзначається День людей з інвалідністю. Цей день – не свято, а скоріше нагода привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями: невеликі пенсії, дорогі ліки, труднощі з працевлаштуванням, навчанням, потреба у догляді і допомозі із самообслуговування, вирішенні навіть найпростіших життєвих потреб.

В Україні існує чимало соціальних служб, які працюють задля забезпечення соціального захисту людей з обмеженими можливостями, серед яких і Фонд соціального страхування України. За рахунок коштів Фонду реалізується ціла низка програм соціального захисту працюючої людини. Перш за все, це виплата матеріального забезпечення застрахованим особам, медико-соціальна реабілітація, ефективне лікування у лікувально-профілактичних закладах. Відповідно до індивідуальних програм реабілітації, складених медико-соціальною експертною комісією (МСЕК), потерпілі на виробництві забезпечуються повним обсягом необхідної медичної допомоги та реабілітаційних заходів: проводиться стаціонарне, амбулаторне, відновлювальне лікування в санаторіях. Крім того, вони забезпечуються протезно-ортопедичними виробами, лікарськими засобами та предметами медичного догляду, слуховими апаратами, засобами пересування та побуту, спеціальними автомобілями, необхідними видами доглядів та іншими послугами, визначеними МСЕК.

На сьогодні у Чернігівському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України на обліку перебуває 1339 потерпілих на виробництві, у тому числі 63 внутрішньо переміщених осіб. Майже 46 % із них становлять особи з інвалідністю, з яких 18 – I групи, 162 – II групи та 437 – III групи, загалом 617 осіб.

За 10 місяців 2019 року відділенням проведено страхових виплат потерпілим на виробництві на загальну суму понад 24 млн 500 тис. грн, із них виплачено переселенцям майже 2 млн 250 тис. гривень. Профінансовано витрат на медико-соціальну допомогу потерпілим на виробництві 2 млн 276 тис. грн, в тому числі 103,8 тис. грн переселенцям.

Особам з інвалідністю I групи внаслідок трудового каліцтва (професійного захворювання) крім щомісячної страхової виплати та пенсії щомісяця проводиться фінансування витрат на постійний сторонній догляд у розмірі половини мінімальної заробітної плати та на побутове обслуговування у розмірі чверті мінімальної заробітної плати, а деякі потерпілі цієї категорії додатково за визначенням МСЕК щомісячно отримують від Фонду кошти на спеціальний медичний догляд у розмірі мінімальної заробітної плати. Витрати на догляд фінансуються незалежно від того, ким цей догляд здійснюється.

Особи, які постраждали на виробництві та яким встановлено інвалідність, безкоштовно забезпечуються санаторно-курортним лікуванням. У попередні роки путівки закуповувались централізовано за рахунок коштів Фонду. Не завжди це було зручно для людини, оскільки путівка надавалась у визначений термін до певного санаторію. Починаючи із 2017 року, особа, якій визначено потребу у санаторно-курортному лікуванні, сама вибирає санаторій для оздоровлення та зручний період, а Фонд укладає тристоронній договір для лікування потерпілого і відшкодовує вартість перебування людини в санаторії після закінчення лікування. Такий механізм забезпечення санаторно-курортним лікуванням є дуже зручним, оскільки дає змогу оздоровитись у зручний час з урахуванням сімейних обставин, відпусток тощо. Правлінням Фонду щорічно затверджується гранична вартість ліжко-дня. Протягом поточного року відділення забезпечило санаторно-курортним лікуванням 29 потерпілих на виробництві. Витрати на проїзд до санаторно-курортного закладу і назад також відшкодовуються Фондом.

Дуже важливим напрямом діяльності є відшкодування витрат на медичну та соціальну допомогу. Так, за 10 місяців 2019 року більше ніж 86 постраждалих на виробництві були забезпечені стаціонарним лікуванням на суму 421,2 тис. грн, лікарськими засобами та виробами медичного призначення 306,3 тис. грн; 21 особа була забезпечена технічними та іншими засобами реабілітації (протезно-ортопедичними виробами).

Одним із важливих видів соціальної та медичної реабілітації є забезпечення осіб з інвалідністю спецавтотранспортом. Це суттєва допомога потерпілим для їх соціальної адаптації та більш активної участі в суспільному житті. Особам, які отримали автомобілі у 2007 році, вони передані у власність відповідно до законодавства після 10-річного строку експлуатації. Також ці потерпілі повторно взяті на облік для забезпечення новими автомобілями за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Безперечно, виплата коштів, лікування у лікарні чи оздоровлення в санаторії для людини з обмеженими фізичними можливостями має дуже велике значення, але не дати людині відчути себе покинутою і забутою – це також не менш важливо. Тому є ще один напрям роботи, якому приділяється велика увага. Це організація Всеукраїнської спартакіади «Сила духу» серед осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва. Вона проводиться з метою підтримки у потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж, реабілітації засобами фізичної культури і спорту, для подальшої адаптації у суспільство, а головне – отриманням позитивних емоцій та спілкування.

Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю – закономірна й справедлива шана суспільства і нагадування всім про необхідність допомоги особам з інвалідністю. Ми не повинні забувати, що поруч із нами живуть наші земляки, яким постійно потрібні увага, підтримка та турбота.

Користуючись нагодою, бажаю всім міцного здоров’я, оптимізму та родинного затишку, а працівники Фонду будуть і надалі допомагати своїм підопічним у вирішенні їх проблем не лише через виплату матеріальної допомоги, але й уважним, чуйним ставленням до кожного, хто звертається до відділення.

Адреса відділення: вул. Музична, 1-А, м. Чернігів, 14014. Телефон: 678-518.

Sat, 07 Dec 2019 10:13:00 +0200 Так, на в’їзд до України в міжнародний автомобільний пункт пропуску «Нові Яриловичі» на легковому автомобілі «Volkswagen» литовської реєстрації в якості пасажира прибув 37-річний громадянин України.

В пункті пропуску чоловік спробував дати хабар у розмірі 100 доларів США старшому зміни прикордонних нарядів, таким чином намагаючись вирішити питання безперешкодного пропуску через державний кордон 3 громадян Білорусі, які слідували ще на трьох автомобілях литовської реєстрації.

Правопорушника було попереджено про кримінальну відповідальність за статтею 369 «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі» Кримінального Кодексу України.

Про виявлені злочинні дії повідомлено правоохоронні органи України, закликає прес-служба прикордонного загону.

]]>
Прокурором забезпечено виконання рішення суду на 1 мільйон гривень http://monitor.cn.ua/ua/style/76369 Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов прокуратури області в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю за цінами в області про стягнення з суб’єкта господарства майже 1 млн грн. внаслідок порушення вимог Закону України «Про ціни та ціноутворення». Стиль article Sat, 07 Dec 2019 09:50:49 +0200 Як з’ясувалося, підприємство отримувало плату за послуги з фізичних та юридичних осіб за цінами, що перевищували розміри, затверджені Чернігівською міською радою.

Стан виконання рішення суду перебував на постійному контролі прокуратури.

Як результат, наразі підприємством погашена заборгованість у повному обсязі, повідомила прес-служба прокуратури Чернігівської області.

]]>
Поліція оперативно розкрила цинічне вбивство літнього чоловіка http://monitor.cn.ua/ua/style/76368 Співробітники кримінальної поліції Чернігівщини оперативно затримали молодика, який підозрюється у вбивстві жителя Менського району та тяжкому травмуванні його сина-інваліда. Стиль article Sat, 07 Dec 2019 09:42:34 +0200 Інформація про вбивство надійшла до поліції вранці 5 грудня від сусідки потерпілих. Жінка розповіла, що 83-річний сусід щодня вранці та увечері заходив до неї виміряти артеріальний тиск. Коли ж не прийшов, вона занепокоїлася. Мобільний телефон літнього чоловіка також не відповідав.

Жінка вирішила пересвідчитись, що все гаразд. Вона і виявила сусідську хату незамкненою, всередині розгардіяш, а на підлозі в кімнаті — труп господаря. Син загиблого, інвалід з дитинства, перебував у сусідній кімнаті з численними тяжкими травмами.

За викликом на місце події негайно виїхали слідчо-оперативні групи Менського відділу поліції та Головного управління Нацполіції в області, керівництво, оперативники карного розшуку. Поліцейські провели ретельний огляд місця події, опитали практично всіх жителів селища, провели низку інших оперативно-розшукових заходів.

У результаті ще до кінця тієї ж доби правоохоронці встановили особу підозрюваного. Ним виявився 23-річний раніше судимий колишній односелець потерпілих. Останнім часом молодик мешкає то в Чернігові, то виїздить до інших міст, проте регулярно буває і в рідному селищі.

Поліцейські з’ясували, що на особливо тяжкий злочин молодика підштовхнули корисливі мотиви. Він був упевнений, що у господаря є заощадження, бо нещодавно вже позичав у нього гроші. Але цього разу отримав відмову на подібне звернення. Це розлютило молодика. Він тяжко побив старенького, після чого вбив ударом кухонного ножа, якого знайшов у дідовій оселі.

На шум вийшов із сусідньої кімнати син загиблого. Нападник кинувся на нього і також наніс ряд тяжких тілесних ушкоджень. Після цього зловмисник почав обшукувати оселю, перевертаючи все догори дном. Але вдовольнився дріб’язком: мобільним телефоном та годинником господаря та грошима в сумі трохи більше тисячі гривень. Після цього втік до Чернігова, де його невдовзі й затримали оперативники кримінальної поліції.

За фактом злочину поліція відкрила кримінальна провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство), яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років або довічно. Підозрюваного затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області інформує, що триває досудове розслідування.

]]>
Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 4 пожежі http://monitor.cn.ua/ua/style/76367 Упродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 4 пожежі, з яких 3 виникли у житловому секторі громадян. Стиль article Sat, 07 Dec 2019 09:29:16 +0200 5 грудня о 16:45 до Служби порятунку "101" у м. Ніжин надійшло повідомлення про загоряння житлового будинку по вул. Першій лінії. За викликом до місця пригоди прибуло три відділення 16-ої Державної пожежно-рятувальної частини УДСНС України у Чернігівській області та вогнеборці Спеціального авіаційного загону ДСНС України. На той момент відбувалося інтенсивне горіння на даху будівлі.
Спільними діями о 17:10 пожежу було локалізовано, а о 18:05 остаточно ліквідовано.
Ймовірною причиною виникнення пожежі послужило порушення правил монтажу нагрівальних печей і димарів.
Вогнем знищено покрівлю, пошкоджено перекриття будівлі та майно господарів.

Цього ж дня о 22:30 до Служби порятунку "101" у Новгород-Сіверському районі надійшло повідомлення про загорання житлового будинку, що у с. Кремський Бугор. До місця пригоди оперативно прибуло відділення 7-ої Державної пожежно-рятувальної частини УДСНС України у Чернігівській області та сільські вогнеборці с. Гремяч. Пожежу о 00:00 було локалізовано, а о 00:40 остаточно ліквідовано.
Ймовірною причиною виникнення пожежі послужило порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації нагрівальних печей і димарів. Вогнем знищено покрівлю, пошкоджено перекриття будинку. інформує УДСНС України у Чернігівській області.

]]>
Чернігівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" провела загальні збори http://monitor.cn.ua/ua/style/76364 Традиційно напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС обласною державною адміністрацією затверджується спільний з громадськими організаціями чорнобильців План заходів, який охоплює всі території області та скоординовує роботу з тим, аби вшанування ліквідаторів трагедії відбулося належним чином не тільки на обласному рівні, а й на рівні кожного невеликого колективу, який свого часу відчув на собі наслідки тієї трагедії. Стиль article Fri, 06 Dec 2019 13:46:42 +0200 В рамках Плану заходів 4 грудня обласна громадська організація  Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» провела загальні збори чорнобильців, куди запросила керівництво структурних підрозділів облдержадміністрації, зокрема, соціального захисту, охорони здоров’я, Пенсійний фонд України з тим, аби поспілкуватися, поставити питання, які накопичилися упродовж року, представникам органів влади, ознайомитися із законодавчими змінами, оцінити ситуацію щодо соціального захисту постраждалих, обговорити інші нагальні питання, які хвилюють чорнобильців з медичного, пенсійного та соціального забезпечення.

За державною програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» чорнобильці цьогоріч отримали пільги та компенсації, на що спрямовано 54,5 млн гривень.

Окремі чорнобильці з інвалідністю категорії 1 вже отримали пенсії з 01.07.2019 в більших розмірах, іншим перерахунок буде проведено в зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму з грудня ц.р.

Актуальним залишається питання медичного забезпечення, коштів на яке, на думку чорнобильців, виділяється мало.

Ряд заходів, присвячених Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, буде проведено упродовж поточного та наступного тижнів, зокрема, Чернігівська міська громадська організація «Союз інвалідів Чорнобиля» 08.12.2019 у Чернігівському обласному Палаці дітей та юнацтва проводить фестиваль «Рятуючи світ – врятували тебе».

]]>
Три польських міста стануть містами-побратимами громад на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/style/76363 З 5️ по 8️ грудня у Польщі знаходяться керівники Менської, Плисківської, Сосницької об`єднанних територіальних громад Чернігівської області. Про це йдеться на сайті Сосницької селищної ради. Стиль article Fri, 06 Dec 2019 13:41:50 +0200 Громади запросила Асоціація гмін басейну річки Віслока, що працює на теренах Підкарпатського та Малопольського воєводств Польщі. В травні цього року делегація польських війтів та бурмістрів відвідала Чернігівщину та висловила бажання розвивати партнерські відносини з українськими громадами в галузі економіки, культури, освіти, молодіжних обмінів.

Зокрема, вдалося досягнути домовленостей про укладання відповідних угод між: гміною Бжостек та Плисківською громадою, гміною Жиракув та Менською громадою, гміною Пільзно та Сосницькою громадою.  Тож, 6️ грудня в місті Ясло керівники зазначених гмін та громад підписали рамкові договори про співпрацю.

Вона передбачає співробітництво у різних галузях: енергозбереження, сучасних технологій, використання концептуальних основ сталого розвитку міста та останні досягнення, поліпшення інвестиційного клімату, розвиток екотуризму, фестивальної та розважальної індустрії, співпраця з громадськими організаціями.

]]>
Щодо захворюваності на кір. Офіційно http://monitor.cn.ua/ua/style/76362 З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1198 випадків захворювання (підозри) на кір. Стиль article Fri, 06 Dec 2019 13:30:44 +0200 Захворювання реєструвалися в 17 районах та 3 містах. Серед захворілих 725 дорослих та 473 дітей.

Госпіталізовано 871 особу.

З початку року зареєстровано 660 випадків захворювання (підозри) на кір. Серед захворілих 418 дорослих та 242 дітей. Госпіталізовано 489 осіб.

За останній тиждень випадки захворювання (підозри) на кір не реєструвалися.

59 % захворілих не мають щеплень проти кору.

З початку року зареєстровано 19 спалахів кору, всього захворіло 112 осіб, в т.ч. 63 дітей.

Ситуація знаходиться на контролі ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

]]>
АЗС, пункт приймання зерна та садові будинки: архітектурно-містобудівна рада погодила низку детальних планів http://monitor.cn.ua/ua/style/76360 У селищі Талалаївка на території існуючого елеватора планують облаштувати пункт приймання зерна. Детальний план території орієнтовною площею 4,7 гектара погодили члени обласної архітектурно-містобудівної ради. Стиль article Fri, 06 Dec 2019 13:10:57 +0200 Головував на засіданні начальник Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА Олександр Дмитрюк.

Схвальне рішення отримав і детальний план території земельної ділянки площею 0,2 гектара в межах Парафіївки, що на Ічнянщині, де планують встановити газозаправний пункт для обслуговування потреб місцевого цукрового заводу. На його території безпосередньо і знаходитиметься цей пункт.

У селі Любечанинів Козелецького району громада планує виділити гектар земельної ділянки для будівництва комплексу автозаправної станції, а також будівель для його обслуговування. Відповідний детальний план території обласна архітектурно-містобудівна рада рекомендуватиме до затвердження.

Крім того, на засіданні погодили два детальні плани територій, що знаходяться в адміністративних межах Вознесенської сільської ради Чернігівського району для будівництва на них садових будинків.

]]>
Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня викрито 22 порушення Правил рибальства http://monitor.cn.ua/ua/style/76359 За період з 28 листопада по 5 грудня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 22 порушення Правил рибальства. Стиль article Fri, 06 Dec 2019 12:57:47 +0200 Так, складено сім протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), 11 - за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства) та два – за ст. 88 – 1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів).

Крім цього, складено два акти виявлення безхазяйного майна, згідно яких з водойм вилучено 13 кг риби та 13 од. сіток.

Всього у порушників вилучено 30 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 19 од. заборонених знарядь лову (сітки). Нараховано штрафів на загальну суму 1 020 грн. Збитки, завдані рибному господарству, склали 6 689,5 грн.

Для прикладу, п’ятого грудня в ході проведення рибоохоронного рейду на водоймах Ріпкинського району на озері в урочищі «Замглай», поблизу с. Вишневе викрито двох грубих правопорушників. Жителі с. Замглай за допомогою 2 од. сіток зяберних (одностінних) виловили на двох 3 екз. карася сріблястого та 3 екз. плітки. Завдано збитків у розмірі 306 грн. На осіб складені адмінпротоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Заборонені знаряддя лову та незаконно добуту рибу вилучено.

Того саме дня на озері біля с. Серединка Чернігівського району державні інспектори натрапили на браконьєрську сітку до якої потрапило понад 2 кг риби. Власників забороненого знаряддя лову встановити не вдалось. Складено акт безгосподарського майна. Сітку та рибу вилучено та передано на склад Управління для подальшої утилізації.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що з 1 листопада діє заборона на лов риби на зимувальних ямах.

З початку заборони державними інспекторами виявлено понад 40 правопорушників, які знехтували даною забороною. На них складено адміністративні протоколи за ч. 3 ст.  85 КУпАП. Нараховано штрафів на суму понад 4 тис. грн.

]]>
Обстановка на кордоні. Офіційно http://monitor.cn.ua/ua/style/76358 Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. Стиль article Fri, 06 Dec 2019 12:30:00 +0200 На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Порушень державного кордону України не допущено, всі пункти пропуску працюють безперебійно, безпеку осіб, що перетинають державний кордон персоналом прикордонного загону забезпечено.

Через державний кордон України у встановленому порядку пропущено 4,9 тис. осіб та 1,7 тис. транспортних засобів, таким чином за добу зафіксовано збільшення кількості пропущених через державний кордон громадян та транспортних засобів на 4% та 18% відповідно.

Через державний кордон не пропущено 7 осіб, з яких 2 – громадяни Росії.

До адміністративної відповідальності за порушення законодавства України з прикордонних питань притягнуто 5 осіб, яких оштрафовано на 5338 гривень, інформує прес-служба прикордонного загону.

]]>
Відзначили переможців обласного конкурсу журналістських робіт із тематики реформи децентралізації http://monitor.cn.ua/ua/style/76357 Вже другий рік поспіль напередодні Дня місцевого самоврядування в Україні у Чернігівській обласній раді підбили підсумки обласного конкурсу журналістських робіт із тематики реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Цьогоріч володарів премії та дипломів переможців — дев’ятеро. Стиль article Fri, 06 Dec 2019 11:11:00 +0200 Загалом на розсуд журі, яке згуртувало професійних журналістів, депутатів та працівників виконавчого апарату обласної ради, представників ОДА та громадськості, надійшло 20 творчих робіт. Лідером за кількістю надісланих матеріалів на відміну від минулого року стала номінація «Публікація у друкованих ЗМІ», де було представлено 10 робіт.

Другу сходинку у рейтингу популярності серед конкурсантів посіли онлайн-публікації у місцевих інтернет-виданнях, яких надійшло 7.

У жанрі «відеоматеріал, телепрограма та відеосюжет» змагалися 3 конкурсанти, які, врешті-решт, розділили між собою призові місця.

Як зауважив голова обласної ради і за сумісництвом очільник конкурсної комісії Ігор Вдовенко, наразі постає необхідність розширити тематичний діапазон конкурсу та залучити більш широке коло учасників, зокрема молодіжне самоврядування. Він зазначив, що хоча загальна кількість учасників другого обласного конкурсу суттєво не збільшилась, проте якість, фаховість і професійність робіт не знизилась.

— Цей конкурс досяг своєї мети — підніс на обласний та всеукраїнський рівень історії успіхи громад та яскраві приклади реформи децентралізації, якими раніше цікавилися лише місцеві ЗМІ. — наголосив радник голови облдержадміністрації та один з ініціаторів конкурсу Андрій Подорван і зазначив, що конкурс відкритий для матеріалів, присвячених не лише позитивним зрушенням у громадах, а і проблемним аспектам здійснення децентралізації.

У свою чергу голова Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України, редактор газети «Наше слово», голова громадської організації «Асоціація регіональних засобів масової інформації» Олександр Назаренко, який входить до складу конкурсної комісії, акцентував увагу на якості поданих робіт. За його словами, необхідно урізноманітнювати подачу матеріалу, аби творчі роботи не були лише інформаційними звітами, а й містили аналітику.

Відповідальний секретар Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України Ольга Чернякова, яка також долучилась до оцінювання робіт, відзначила, що свій творчий доробок на конкурс надіслало чимало представників обдарованої журналістської молоді Придесення.

Тож відповідно до рішення конкурсної комісії цьогорічними переможцями стали:

У номінації «Онлайн-публікація»:

    І премія – матеріал «Екологічна реформа» Сосницької ОТГ: як в громаді рятують та рятуються», автор Наталія Іващенко, головний спеціаліст відділу співпраці зі ЗМІ управління інформаційної діяльності та видавничої справи Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА;
    ІІ премія – матеріал «Ірина Кудрик, директор Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування: Реформа децентралізації: головне, що ми змінюємо зараз, – це свідомість», автор Наталія Потапчук, власний кореспондент Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» по Чернігівській області;
    ІІІ премія – матеріал «Сільська медицина: який її вектор руху на Чернігівщині?», автор Ірина Синельник, кореспондент інформаційного агентства «УНІАН» у Чернігівській області.

У номінації «Публікація в друкованих ЗМІ»:

    І премія – матеріал «Як школи однієї громади відмовилися від батьківської допомоги», автор Лариса Галета, журналіст обласної газети «Деснянка»;
    ІІ премія – матеріал «Як живе громада на кордоні?», автор  Марія Пучинець, кореспондент обласної газети «Чернігівщина: новини і оголошення»;
    ІІІ премія – матеріал «У громаді легше жити», автор Аліна Ковальова, кореспондент Чернігівського обласного тижневика «Гарт».

У номінації «Відеоматеріал, телепрограма, відеосюжет»:

    І премія – матеріал «Програма «Містечко» - «Остерська ОТГ», автор Олена Сидоренко;
    ІІ премія – матеріал «Чи добре ви знаєте повноваження очільників громади? Перевірте себе», автор Олексій Прищепа, редактор сайту Сусіди.CityТОВ «Медіа-центр «Наше слово»;
    ІІІ премія – матеріал «Бліцопитування», автор Наталія Смоляк, заступник начальника відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи виконавчого апарату Сновської міської ради.

Крім того творчі старання низки авторів були відзначені заохочувальними нагородами. Зокрема, почесною грамотою обласної ради нагороджено головного спеціаліста відділу інформаційно-технічного забезпечення виконавчого апарату Носівської міської ради Наталію Калюжну. Подяку обласної ради оголошено головному спеціалісту відділу із зв'язків з громадськістю, ЗМІ та громадськими організаціями Козелецької селищної ради Ганні Самойленко та провідному спеціалісту відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи виконавчого апарату Сновської міської ради Олені Батюк.

Довідково.

Конкурс, започаткований у 2018 році рішенням 12 сесії обласної ради сьомого скликання, проводиться із урахуванням концептуальних засад та методології Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Мета Конкурсу — підвищити поінформованість населення області стосовно реалізації реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади.

]]>
Нове військове оснащення від чернігівських випробувачів http://monitor.cn.ua/ua/style/76356 Вертольоти і танки, бронетранспортери та ракети, мобільні радарні системи і радіостанції – це лише невеличкий перелік озброєння та військової техніки, які випробовують військові з Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, який вже більше п’яти років дислокується в Чернігові. Стиль article Fri, 06 Dec 2019 09:47:24 +0200 Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки - потужна науково-дослідна установа Збройних Сил України, створена на базі Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України.

Основним призначенням Інституту є виконання завдань наукової та науково-технічної діяльності,  розроблення методичних документів та проведення випробувань з оцінки відповідності (сертифікації) озброєння та військової техніки Збройних Сил України та інших військових формувань, як  на території України так і за кордоном.

За часи існування установи військові фахівці провели дуже багато випробувань безпілотників, зокрема нового оперативно-тактичного безпілотного комплексу, здатного проводити розвідку, координування ведення вогню, забезпечення стійкого від впливу засобів радіоелектронної боротьби зв'язку на оперативній глибині до 200 кілометрів, перебуваючи в повітрі протягом доби.

Поряд з цим спеціалісти Інституту  модернізовували зенітну установку ЗУ-23-2. Поєднання цієї надійної зенітної установки з електронною системою автоматичного знаходження цілі та управління веденням вогню дозволяє знищувати повітряні та наземні цілі, зокрема, безпілотні літальні апарати, що перебувають на озброєнні ворога. Важливою деталлю цієї модернізації є можливість, завдяки автоматичній системі,  керувати вогнем одразу кількох зенітних установок на відстані, із захищених позицій, зберігаючи  життя та здоров’я  військових.

Водночас військовослужбовці Інституту випробовували нові ракети РС-80 вітчизняного виробництва. Особливість таких боєприпасів - використання їх у різних типах гармат, навіть у гарматах нового зразка типу МТ-12 «Рапіра».

Великий обсяг робіт проведений військовими випробувачами під час проведення контрольних  льотних випробувань зенітних керованих ракет 5В27Д до зенітно-ракетного комплексу С-125М1.
Так, фахівці Інституту вимірювали траєкторні параметри польоту ракет від точки Пуску до точки зустрічі з Ціллю сучасним радарним комплексом траєкторних вимірювань, що вказує на набуття Інститутом нових спроможностей - виконувати завдання випробувань і оцінки характеристик озброєння і військової техніки з високою точністю та якістю.

Сучасні можливості для українських захисників відкриває новий модернізований комплекс «Вільха-М», ракети якого здатні вражати ціль на відстанях до 130 кілометрів, а це майже вдвічі більших ніж в аналогічних комплексах. Під час випробувань комплексу перевірялася робота нової системи керування, ефективність нового навігаційного обладнання та якість роботи нової системи управління пусками. Найближчим часом очікується завершення розробки нового покоління ракет цього класу, здатних вражати цілі на відстані понад 200 кілометрів.

Великої уваги заслуговують випробування літаків та вертольотів, зокрема вертольоту Мі-2МСБ та літака Ан-26КПА.
Випробування вертольоту Мі-2МСБ в умовах високих температур повітря проводились з метою визначення основних льотно-технічних та злітно-посадкових характеристик вертольоту і відповідності їх вимогам тактико-технічних характеристик та особливостей експлуатації вертольоту Мі-2МСБ, з використанням двигунів АІ-450В.    

Одночасно військові проводили  дослідницькі випробування вертольоту Мі-2МСБ оснащеного стрілецьким озброєнням (кулеметами НСВТ-12,7). Головною метою таких випробувань було визначення фактичного рівня навантажень, які діють на елементи конструкції вертольоту Мі-2МСБ в умовах реально діючих інерційних, аеродинамічних, вібраційних і теплових навантажень при  застосуванні стрілецького озброєння калібру  12,7 мм, а також перевірка стійкості роботи двигунів АІ-450В і впливу від застосування озброєння на роботу двигунів в фактичних умовах проведення експериментів.

Під час проведення випробувань літака Ан-26КПА проводилась оцінка відповідності технічних і експлуатаційних характеристик дослідного зразка,  літака Ан-26, технічним вимогам, а також якості функціонування додатково встановленого бортового обладнання.

Одним з пріоритетних напрямків роботи військових випробувачів є удосконалення засобів зв’язку. Так,  фахівцями Інституту були проведені контрольні випробування сучасної радіостанції УКХ-діапазону Becker RT6201 (виробництва Becker Avionics GmbH, Німеччина) на вертольоті Мі-8МСБ-В. В процесі випробувань було виконано ряд випробувальних польотів, основною метою яких була оцінка дальності і якості зв’язку. За позитивним результатами радіостанцію УКХ-діапазону Becker RT6201 було рекомендовано для застосування на вертольоті Мі-8МСБ-В.

Досить успішно спеціалістами Інституту були проведені випробування малих броньованих артилерійських катерів та швидкохідних човнів з жорстким корпусом та надувними бортами виробництва “Willard Marine Incorporated” (США), завдовжки 11 метрів. За результатами випробувань було прийнято рішення щодо постачання в Збройних Силах України вищезазначених швидкохідних човнів.

З великим успіхом військові Інституту провели випробування системи парашутного спеціального призначення «Сокіл», за допомогою якої здійснюється десантування зі зброєю та спеціальним спорядженням з висоти понад 7000 метрів  при цьому  є можливість нести додатковий "корисний" вантаж до 180 кілограмів. Така система надасть можливість військовим спецпризначенцям  досить тихо та максимально приховано  потрапляти до місця виконання завдань в тил ворога.

Загалом, великий спектр  проведених випробувань військовими спеціалістами  дозволить в майбутньому практично переозброїти  українську армію та значно підвищити бойові можливості підрозділів Збройних Сил України.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент (м.Чернігів) Інформагентства МО України АрміяInform

]]>
Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/76353 Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 5 грудня до 8:00 6 грудня 2019 року. Стиль article Fri, 06 Dec 2019 09:15:42 +0200 Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 5 дорожньо-транспортних пригод, 4 пожежі та 1 випадок виявлення і знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни. Внаслідок цих подій загинула  1 особа та 6 осіб постраждали.


Інформація щодо захворювання на вірусний гепатит А:

Станом на 05 грудня на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я м. Чернігова з діагнозом "вірусний гепатит А" залишаються 4 особи, з них 3 дитини.


Доповнення до інформації щодо аварійних ситуацій на системах газопостачання:

05 грудня завершено підготовчі роботи з метою подачі газу до абонентів. До газопостачання підключено 127 абонентів в с. Крути та 8 абонентів в с. Поляна Ніжинського району. Станом на 05 грудня без газопостачання залишаються 2070 абонентів приватного сектору в 13 населених пунктах Ніжинського району.


Стан доріг:

Для забезпечення безаварійного руху транспорту на автодорогах області працювало 17 одиниць техніки та 23 працівники від ДП "Чернігівський облавтодор". Стан доріг та мостів задовільний, проїзд автомобільного транспорту забезпечений.


Дорожньо-транспортні пригоди – 5:

- на автодорозі між с. Тельне та с. Сядрине  Корюківського району о  07 год. 30 хв. 5 грудня  водій автомобіля  "Mercedes-Benz" здійснив наїзд на велосипедиста. Внаслідок ДТП велосипедист отримав тілесні ушкодження та був госпіталізований до травматологічного відділення Корюківської центральної районної лікарні;

- в смт Козелець по вул. Київській біля будинку №3  о 17 год. 08 хв.  5 грудня водій автомобіля "ВАЗ 211540" здійснив наїзд на громадянина, який рухався  на інвалідному візку. В результаті ДТП громадянин  отримав тілесні ушкодження та був доставлений до Козелецької центральної районної лікарні;

- в м. Борзна по вул. Незалежності  о 17 год. 12 хв. 5 грудня  водій автомобіля  "ВАЗ 21150"  здійснив наїзд на двох велосипедистів. Внаслідок ДТП велосипедисти  отримали тілесні ушкодження;

-  біля смт Мала Дівиця Прилуцького району  о 17 год. 23 хв. 5 грудня водій автомобіля "Daewoo Lanos" здійснив наїзд на причеп, який від’єднався від автомобіля "МАЗ 54323" та знаходився на смузі руху автомобіля. Внаслідок ДТП водій та пасажир автомобіля "Daewoo Lanos"  отримали тілесні ушкодження;

- на 102 км+990 м автодороги (М-01) Київ-Чернігів-Нові Яриловичі в с. Прогрес Козелецького району  о 21 год. 20 хв. 5 грудня водій автомобіля "Volkswagen Caravelle"  здійснив наїзд на пішохода. Внаслідок ДТП пішохід, 1995 року народження,  від отриманих тілесних ушкоджень помер на місці події.


Пожежі
– 4:

пожежі в житловому секторі – 3:

- в м. Ніжині в господарстві по вул. Перша лінія, 10 о 16 год. 45 хв. 5 грудня сталася пожежа житлового будинку (8х11 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю, пошкоджено перекриття на площі 13 кв. м та майно. Причина пожежі - недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів;  

- в с. Крехаїв Козелецького району в господарстві по вул. Глинище, 15 о 18 год. 59 хв. 5 грудня сталася пожежа господарчої будівлі (6х12 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю на площі 5 кв. м, перекриття на площі 7 кв. м, пошкоджено  перекриття на площі 5 кв. м. Причина пожежі та збитки встановлюються;  

- в  с. Кремський Бугор Новгород-Сіверського району в господарстві по  вул. Зеленій, 8 о 22 год. 30 хв. 5 грудня сталася пожежа житлового будинку (5х8 м, стіни дерев'яні, покрівля металева). Вогнем знищено покрівлю, пошкоджено перекриття на площі 10 кв.м. Причина пожежі та збитки встановлюються; 

інші пожежі – 1:

- в м. Ніжині по вул. Незалежності, 36 о 04 год. 56 хв. 6 грудня сталася пожежа банкомату АТ КБ "ПриватБанк". Вогнем пошкоджено банкомат. Імовірна причина пожежі - підпал.


Виявлення та знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни – 1:

Групою піротехнічних робіт та підводного розмінування управління ДСНС України у Чернігівській області о 15 год. 5 грудня було знищено 1 авіаційну бомбу ФАБ-50, 1 авіаційну бомбу АО-25 та 92 набої до стрілецької зброї  калібру 7,62 мм  часів Другої світової війни, які були виявлені о 08 год. 20 хв. 5 грудня біля  с. Голубівка Прилуцького району.


Радіаційний фон:


На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-12 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 10 мкр/год., Ніжин – 11 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год, Семенівка – 11 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.


Прогноз погоди:


За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 05 грудня до 20 години 06 грудня очікується хмарна погода з проясненнями,  без істотних опадів, вночі слабкий туман. Вітер південно-західний 5-10 м/с. Температура вночі від 4º морозу до 1º тепла, вдень 0-5º тепла.
По м. Чернігову очікується хмарна погода з проясненнями, без істотних опадів, вночі слабкий туман. Вітер південно-західний 5-10 м/с. Температура вночі від 1º морозу до 1º тепла, вдень 3-5º тепла.

]]>
"Громадяни Чернігівщини проти бездіяльності поліції". ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/style/76352 Прес-конференція "Громадяни Чернігівщини проти бездіяльності поліції" відблася 5 грудня в Прес-центрі «Чиста Політика». Стиль article Fri, 06 Dec 2019 08:31:25 +0200

Громадські активісти та батьки вбитого Дениса Чаленка, розказали про кричущі факти бездіяльності правоохоронних органів регіону, про випадки фабрикації кримінальних проваджень, побиття, пошкодження приватної власності, нанесення тілесних ушкоджень, тиск та викрадення, затягування розслідувань та умисні замовчування тяжких злочинів.

У прес-конференції братимуть участь:
Батьки загиблого Дениса Чаленка, побитого до смерті в місті Прилуки,
Олександр Підгорний, "Чернігівський Центр Прав Людини", правозахисник;
Сергій Нестеренко, адвокат, правозахисник.

Звернення до прем’єр-міністра України, міністра внутрішніх справ та президента з вимогою звільнити начальника управління поліції області Едуарда Альохіна збираються писати батьки загиблого у Прилуках 14-річного хлопчика разом із чернігівською громадською організацією «Центр прав людини».

http://www.youtube.com/watch?v=vmuMg3WYyvU

]]>
Поліція розслідує незаконну порубку новорічних дерев на території лісництва http://monitor.cn.ua/ua/style/76347 Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом незаконної порубки майже двохсот сосен у Ріпкинському районі. Транспорт та здобич у зловмисників вилучені. Стиль article Fri, 06 Dec 2019 07:57:21 +0200 4 грудня до поліції надійшло повідомлення від працівників лісництва про те, що на території Добрянського лісового господарства невідомі чоловіки незаконно вирубали молоді дерева та вантажать їх до двох мікроавтобусів з причепом.

Сосни були посаджені лісниками на ділянці для відновлення лісу. Дерева були віком 7-10 років та заввишки 2 метри.

На місце негайно прибули правоохоронці, які виявили незаконну вирубку 171 новорічних дерев.

Четверо зловмисників (з них двоє – іноземці, які тимчасово проживають в Україні) вже встигли завантажити половину свіжоспиляних сосен до мікроавтобусів.

Обидва транспортні засоби і причеп, а також незаконно добуті дерева поліція вилучила.

Відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 246 Кримінального кодексу України (незаконна порубка лісу). Максимальна санкція цієї статті позбавлення волі на строк до трьох років.

Поліція принагідно застерігає всіх, хто планує скористатися наближенням Новорічних свят для свого незаконного збагачення у подібний спосіб: правоохоронці посилили контроль за збереженням природних багатств в усіх «лісових» районах, інформує Сектор комунікації поліції Чернігівської області.

]]>
Чернігівським апеляційним судом підтверджена принципова позиція прокурора щодо призначення покарання неповнолітньому http://monitor.cn.ua/ua/style/76346 За результатами апеляційного розгляду 02.12.2019 суд не знайшов підстав для зміни вироку Новозаводського районного суду м. Чернігова, підтвердивши правильність позиції сторони обвинувачення. Стиль article Fri, 06 Dec 2019 07:55:10 +0200 Нагадаємо, що судом першої інстанції, за принципової позиції прокурора, підкріпленої беззаперечними доказами, 11.06.2019 ухвалено вирок, яким неповнолітнього, з урахуванням його віку та впливу дорослого співучасника, засуджено до 3 років 8 місяців позбавлення волі за участь у розбійному нападі, який вчинений групою осіб за попередньою змовою, з проникненням в житло потерпілої.

Так, у жовтні 2018 року, двоє молодиків проникли через вікно до оселі пенсіонерки у м. Чернігові, зв’язали її, надягли на голову наволочку та завдали тілесних ушкоджень. «Здобиччю» зловмисників стали гроші, золоті вироби та банківська картка з коштами на рахунку. Діями співучасників потерпілій нанесена матеріальна шкода на загальну суму більше 10 тисяч гривень.
Одним з нападників виявився 17-річний житель м. Ніжина.

Сторона захисту оскаржила вирок до Чернігівського апеляційного суду з підстав невідповідності призначеного покарання ступеню тяжкості вчиненого злочину та особі обвинуваченого внаслідок суворості, однак у задоволенні цієї апеляційної скарги було відмовлено

Вирок набрав законної сили, інформує прес-служба прокуратури Чернігівської області.

]]>
Піротехніки знищили 50-кілограмову фугасну авіаційну бомбу, 25-кілограмову авіаційно-осколкову бомбу та 92 набої до стрілецької зброї http://monitor.cn.ua/ua/style/76345 Вибухонебезпечний предмет ФАБ-50 було виявлено о 08:20 у лісі біля с. Голубівка Прилуцького району. Стиль article Fri, 06 Dec 2019 07:44:42 +0200 5 грудня фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області знищено 50-кілограмову фугасну авіаційну бомбу, 25-кілограмову авіаційно-осколкову бомбу та 92 набої до стрілецької зброї калібром 7,62 мм часів Другої світової війни.

Піротехніки ДСНС, які прибули на місце пригоди під час обстеження прилеглої території додатково виявили авіаційно-осколкову бомбу АО-25 та 92 одиниці набоїв до стрілецької зброї калібром 7,62 мм.

Боєприпаси о 15:00 знищені у встановленому порядку, повідомляє УДСНС України у Чернігівській області.

]]>
Чернігівська поліція перевіряє інформацію про замінування навчального закладу http://monitor.cn.ua/ua/style/76341 Наразі Чернігівська поліція перевіряє анонімну інформацію про замінування навчального закладу в одному з мікрорайонів міста. Дітей та персонал двох шкіл евакуйовано. Стиль article Thu, 05 Dec 2019 15:57:11 +0200 5 грудня близько години дня до Чернігівського відділу поліції надійшло кілька повідомлень від екстрених служб, які отримали дзвінки з інформацією про замінування шкіл. Невідома особа дзвонила з мобільного телефону. Голос у трубці був дитячий.
Наразі поліція вживає заходи для встановлення особи аноніма.

На місці події працюють слідчо-оперативна група та керівництво міського відділу поліції, вибухотехніки, патрульна поліція та оперативно-рятувальні служби.
У результаті перевірки приміщень правоохоронці не виявили вибухівки.

В управлінні освіти Чернігівської міської ради запевнили, що проведуть внутрішнє розслідування даного випадку і встановлять причини. Уроки в школах №28 та №33 завтра повинні розпочатися згідно графіку о 8:00. Наразі ніякої небезпеки життю та здоров’ю дітей не має.

Вирішується питання про відкриття кримінального провадження за частиною 1 статті 259 Кримінального кодексу України - завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху. Санкція цієї статті передбачає штраф, арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

]]>
До покарання у виді позбавлення волі засуджено чоловіка за крадіжки з магазинів та відкрите викрадення грошей http://monitor.cn.ua/ua/style/76339 Під час судового розгляду встановлено, що обвинувачений 13.02.2019, зранку, перебуваючи в приміщенні національної лотереї «Золотий кубок», що по вул. Рокосовського у м. Чернігові, зі столу таємно викрав кавоварку. Стиль article Thu, 05 Dec 2019 14:45:28 +0200 У подальшому, він 06.03.2019, вранці, перебуваючи в приміщенні закладу «Космолот», що по вул. Рокосовського в м. Чернігові, через незачинене вікно проник до касової кімнати, де зі столу відкрито викрав картонну коробку з грошовими коштами у сумі 2010 грн. Хоча касир намагалась зупинити обвинуваченого, вхопивши його за руку, останній вирвався та втік з місця пригоди.

Вчиненням цих злочинів крадій не обмежився, а тому вже через місяць зайшов до магазину «Продукти - 556» ТОВ «АТБ-маркет» по
вул. Всіхсвятській  в м. Чернігові, де з торгівельної полиці таємно викрав одну пачку кави «Jacobs Monarch».

В судовому засіданні обвинувачений вину згідно пред’явленого обвинувачення визнав частково, зазначивши, що касир його за руку не хапала, оскільки в цей час спала, тому викрадення грошей було не відкритим, а таємним.

Разом з тим, прокурором в судовому засіданні надано беззаперечні докази вини обвинуваченого, оскільки всі злочини чоловіка зафіксовано на камерах відеоспостереження закладів та магазину. Крім того, касир у судовому засіданні підтвердила, що дійсно спіймала обвинуваченого «на гарячому».

Відтак, вироком Деснянського районного суду м. Чернігова від 03.12.2019 його засуджено за ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 186 КК України та призначено остаточне покарання у виді 5 років 6 місяців позбавлення волі, повідомляє Чернігівська місцева прокуратура.

]]>
Завдяки небайдужості сусідів патрульним вдалося запобігти ймовірній крадіжці з приватного подвір’я http://monitor.cn.ua/ua/style/76338 О пів на першу дня до поліції надійшла інформація про крадіжку на вулиці Промисловій – заявник побачив, як двоє невідомих виносять із подвір’я сусіда металеві речі. Стиль article Thu, 05 Dec 2019 14:42:34 +0200 Господарів у той момент вдома не було. За вказаною адресою виїхав один з екіпажів патрульної поліції.

Прибувши на місце, поліцейські поспілкувалися із заявником, з’ясували прикмети невідомих та оглянули прилеглу територію. Двох чоловіків, схожих за описом, інспектори помітили неподалік пункту прийому металобрухту.

Невідомими виявилися жителі Чернігова – 32-ох та 31-го року. Громадяни не заперечували, що проникли на чуже подвір’я та винесли звідти метал.

Патрульні викликали на місце слідчо-оперативну групу, також їм вдалося зв’язатися із господарем будинку.

]]>
Чернігівський міський голова публічно звітував про роботу у 2019 році http://monitor.cn.ua/ua/style/76337 Публічний звіт чернігівського міського голови Владислава Атрошенка перед громадою про роботу в 2019 році відбувся 4 грудня в залі Міського палацу культури ім. В. Радченка. Стиль article Thu, 05 Dec 2019 14:17:03 +0200 На цю зустріч з міським головою запрошувалися всі бажаючі, оголошення про звіт робилися на офіційному сайті міської ради, розповсюджувалися через ЗМІ та соцмережі. Зал палацу культури був заповнений вщент.

Такий розширений формат щорічного звіту перед чернігівцями був започаткований Владиславом Атрошенком ще 2017 року і вже став традиційним.

Також традиційно зустріч почалася з перегляду відозвіту про зроблене в місті протягом року.

Після цього міський голова звернувся до чернігівців і, перш за все, подякував за спільну роботу на благо міста.

- Усе що зроблено - це вдалося завдяки моїй команді, завдяки вам, присутнім у цій залі, і завдяки простим робітникам, які здійснили задумане нами. Я вдячний вам усім. Це наш спільний результат, - сказав він. - Дійсно сьогодні рівно чотири роки від того дня, коли під свист, тупіт, телефонні повідомлення про замінування міської ради я склав присягу перед чернігівською громадою. Ці роки не були легкими, але все-таки приємно за наші результати. Я спілкувався у владних кабінетах, навіть сьогодні був у відрядженні в Києві, і зараз відповідальні керівники, представники Адміністрації Президента відзначають позитивні зрушення і позитивну динаміку в Чернігові. Усі ці чотири роки – і, зокрема, останній рік – я намагався високо над головою тримати прапор нашого міста з гаслом «Україна понад усе і Чернігів понад усе».

Потім Владислав Атрошенко зробив політичну заяву. Він зазначив, що цей рік є передвиборчим. Враховуючи наше законодавство і ті обставини, у яких перебуває країна, він не бачить для нашого міста і для себе іншого шляху, як оголосити про створення партії «Рідний дім». Це дасть можливість на всіх рівнях – міському, обласному, а згодом і на державному – більш якісно, більш фахово відстоювати інтереси Чернігова.

- Чернігів – наш рідний дім. Це початок. А наступний крок, Бог дасть, буде Україна – наш рідний дім, - зазначив він.

Потім міський голова більше години відповідав на запитання чернігівців, які задавалися з залу та надходили у вигляді записок. Запитання міг поставити кожен. Вони стосувалися як загальних, так і більш вузьких тем у міському господарстві та управлінні. Трансляція цієї частини  звіту велася онлайн (переглянути запис).

- Я намагаюся робити те, щоби коли мене вже не буде на посаді – з цього шляху розвитку міста вже ніхто наступний не звернув. Ми закладаємо стандарти, яким повинно бути місто. Безбар’єрні доступи, сучасні зупинкові комплекси, ці самі табло, дорожні розв’язки, ну абсолютно все. Я вам чесно скажу, що є речі нібито непомітні, але якими я пишаюся. Наприклад, те, що ми хочемо перехопити рух транспорту з вулиць Шевченка, Київської, проспекту Перемоги. Ми зробили поперечні вулиці – зробили Міхнюка, зробили двосторонніми Боднарука і Ремісничу. Мені надзвичайно приємно, що ми з’єднали розділену при СРСР церкву, хай якого б вона не була патріархату. Насправді через рік-два цього вже ніхто не помічатиме і все буде сприйматися як належне. Але для міста це надзвичайно важливо, - сказав міський голова на завершення. - Іще раз з цієї сцени хочу подякувати всім чернігівцям, всім чия праця тут є: у першу чергу цей звіт про зроблене – ваш. Велика всім вам подяка!

]]>
Наважився почати власну справу - і не помилився http://monitor.cn.ua/ua/style/76336 Інвалідність – не завада, якщо людина хоче працювати. Підтвердженням цього є життєва історія чернігівця Олександра Грищенка, який, незважаючи на проблеми зі здоров’ям, не просто працює, старанно виконуючи свої обов’язки як працівник, а вже понад чотири роки успішно керує власним бізнесом. Підприємницьку діяльність він започаткував за сприяння служби зайнятості. Стиль article Thu, 05 Dec 2019 14:07:32 +0200 Тривалий час Олександр Грищенко працював експертом в АТ КБ «ПриватБанк». Після звільнення вирішив відкрити власну справу. Молодий, цілеспрямований чоловік усвідомлював, що ефективним підприємцем може стати лише винахідлива, енергійна людина з нестандартним мисленням, готова йти до поставленої мети, долаючи всі можливі труднощі. Олександр був переконаний, задумане вдасться.

Підтримали його підприємницькі ініціативи й у Чернігівському міському центрі зайнятості, куди чоловік звернувся після звільнення. Успішно захистивши бізнес-план на тему «Відкриття агентства нерухомості», він отримав від служби зайнятості виплату допомоги по безробіттю одноразово на започаткування бізнесу. Агентство, яке Олександр назвав на честь донечки Вікторії, надає послуги з купівлі-продажу, оренди житлової нерухомості та земельних ділянок в Чернігові та області. За словами підприємця, його бізнес приносить прибуток, і послугами користуються як чернігівці, так і гості міста.

До речі, після відкриття агентства Олександр започаткував ще одну власну справу і тепер займається ще й продажем металопластикових вікон і дверей.

]]>
Обстановка на кордоні. Офіційно http://monitor.cn.ua/ua/style/76334 Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. Стиль article Thu, 05 Dec 2019 13:54:39 +0200 На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Порушень державного кордону України не допущено, всі пункти пропуску працюють безперебійно, безпеку осіб, що перетинають державний кордон персоналом прикордонного загону забезпечено.

Через державний кордон України у встановленому порядку пропущено 4,7 тис. осіб та 1,4 тис. транспортних засобів, таким чином за добу зафіксовано зменшення кількості пропущених через державний кордон громадян на 2% та збільшення пропущених транспортних засобів на 7%.

Через державний кордон не пропущено одну особу.

До адміністративної відповідальності за порушення законодавства України з прикордонних питань притягнуто 4 особи, яких оштрафовано на 8500 гривень, повідомила прес-служба прикордонного загону.

]]>
На Прилуччині суб’єкт виборчого процесу позивається до дільничної виборчої комісії: справу розглядатиме суд http://monitor.cn.ua/ua/style/76333 Третього грудня на розгляд до Чернігівського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов від суб’єкта виборчого процесу до Сухополов’янської сільської виборчої комісії Прилуцького району Чернігівської області, третя особа на стороні позивача – Центральна виборча комісія України про визнання протиправною та скасування постанови, зобов’язання вчинити певні дії. Стиль article Thu, 05 Dec 2019 11:25:19 +0200 Так, позивач просить суд:
– визнати протиправною та скасувати постанову Сухополов’янської сільської виборчої комісії Прилуцького району Чернігівської області від 28 листопада 2019 року “Про відмову в реєстрації кандидата в депутати Сухополов’янської сільської ради Ситник В.М., висунутої в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 17”;

– зобов’язати Сухополов’янську сільську виборчу комісію Прилуцького району Чернігівської області зареєструвати Ситник В.М. кандидатом у депутати Сухополов’янської сільської ради, висунутої в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 17.

Обґрунтовуючи вимоги, позивач зазначила, що постановою від 28 листопада 2019 року Сухополов’янська сільська виборча комісія Прилуцького району Чернігівської області протиправно відмовила їй у реєстрації кандидатом у депутати вищевказаної сільської ради з підстав відсутності в автобіографії позивача відомостей про склад її сім’ї та місце роботи. Позивач стверджує, що ця обставина не відповідає дійсності, позаяк у автобіографії вказані всі дані, передбачені пунктом 6 частини 1 статті 39 Закону України “Про місцеві вибори”, у тому числі дані про склад її сім’ї та місце роботи.

Судове засідання у справі відбудеться у приміщенні Чернігівського окружного адміністративного суду за адресою: м. Чернігів, вул. Київська, 23, 5 грудня о 14:30 годині.

]]>
Батько вбитого в Прилуках підлітка та активісти Чернігівщини виступили проти бездіяльності поліції http://monitor.cn.ua/ua/style/76332 За словами адвоката, машиніст потяга та фельдшер «швидкої» стверджують, що тіло вбитого підлітка Дениса Чаленка вже було холодне на момент, коли його побачив машиніст потяга. Стиль article Thu, 05 Dec 2019 10:50:21 +0200 Батько вбитого в Прилуках підлітка Дениса Чаленка Віктор Чаленко отримає результати Київської судово-медичної експертизи щодо причин загибелі свого сина. Про це кореспонденту УНІАН повідомив адвокат потерпілого Володимир Білик, говорячи про стан розслідування цієї справи.

Він розповів, що сьогодні він з батьком вбитого хлопця поїде до Головного слідчого управління Нацполіції знайомитись з матеріалами провадження та матеріалами повторної судово-медичної експертизи, проведеної в Києві. Також адвокат додав, що свідчення машиніста потяга та фельдшера швидкої, які прибула на виклик, підтверджують що тіло потерпілого підкинули на рейки, коли він уже був мертвим. “Машиніст повідомив про те, що побачив на шпалах між рейками тіло людини, він стверджує, що потяг не переїхав людину, оскільки вона як була на шпалах, так і залишалась. Побачивши людину, машиніст загальмував і за кілька десятків метрів потяг зупинився, оскільки мав невелику швидкість, оскільки від’їжджав від станції. Машиніст стверджує, і в подальшому це підтвердив фельдшер швидкої допомоги, що тіло було вже холодне. Тобто, з моменту смерті хлопця на той час минуло щонайменше дві години”, - сказав захисник. Також він повідомив, що слідів зіткнення з потягом не було виявлено і на локомотиві.

Говорячи про те, кому вигідно, щоб чернігівська поліція фальшувала цю справу, Білик зазначив, що він не виключає, що“ особи, які мають пряме відношення до вбивства цієї дитини, мають батьків або інших родичів — високопосадовців, тому що справа гальмувалася навіть не чернігівською поліцією, а - вище”. За словами адвоката, якщо потерпілих не влаштують результати судово-медичної експертизи, яку проведено в Києві, вони наполягатимуть на ексгумації тіла та проведенні експертизи за кордоном, зокрема у Німеччині.

У прес-конференції брали участь: Віктор Чаленко, батько вбитого неповнолітнього Дениса Чаленка; Володимир Білик, адвокат представляючий інтереси потерпілих в справі, щодо вбивства неповнолітнього Дениса Чаленка в м. Прилуки; Олександр Підгорний, керівник Чернігівського Центру Прав Людини; Олександр Шевель, потерпілий підприємцець; Сергій Нестеренко, адвокат, громадський активіст.

Ввечері 29 жовтня 14-річного Дениса Чаленка виявили мертвим на залізничних коліях у Прилуках Чернігівської області. За офіційною інформацією ГУ НП в області, підліток переходив залізничну колію у невстановленому місці, і його збив дизель-потяг сполученням «Ніжин-Гребінка». Школяр 9-го класу однієї з місцевих шкіл загинув на місці від отриманих тілесних ушкоджень. Поліція відкрила провадження за ч. 3 ст. 276 Кримінального кодексу України (порушення експлуатації залізничного транспорту, що спричинило загибель людей).
Таке правопорушення карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років. Батьки не вірять в офіційну версію слідства, говорять про убивство і вимагають всебічного розслідування цієї справи. Є інформація про погрози підлітку старшими хлопцями. У місті відбулися масові акції протесту з вимогами розслідувати цю справу. Слідство передали до Головного слідчого управління Нацполіції, а також змінили керівника Прилуцького відділу поліції.

4 грудня чернігівські активісти, потерпілі у кримінальних провадженнях та правозахисники виступили за відставку очільника обласної поліції Едуарда Альохіна. На прес-конференції в УНІАН вони заявили, що у Чернігові під керівництвом Альохіна поліція працює так, що потерпілим «взагалі неможливо захистити свої права, оскільки поліція абсолютно бездіє». За їхніми словами, в області сталася така ситуація, що потерпілим у більшості випадків доводиться через суд примушувати поліцію реєструвати у Єдиному реєстрі досудових розслідувань злочини, оскільки поліція під різними приводами відмовляється це робити добровільно. Між тим, наголошують активісти, чернігівська поліція «фіктивно створює показники про низьку злочинність».

https://press.unian.ua/press/10780358-batko-vbitogo-v-prilukah-pidlitka-ta-aktivisti-chernigivshchini-vistupili-proti-bezdiyalnosti-policiji.html?_ga=2.225768346.165463258.1575455970-539221706.1575455970

]]>
На Чернігівщині працюватимуть три центри підтримки підприємництва http://monitor.cn.ua/ua/style/76331 На базі центрів надання адміністративних послуг Чернігова та Ніжина відкрили центри підтримки підприємництва. Ще один запрацює у Козельці. До цих інформаційних пунктів за безкоштовними консультаціями можуть звертатися підприємці, які хочуть розширити власну справу, та майбутні бізнесмени. Стиль article Thu, 05 Dec 2019 10:20:50 +0200 Нагадаємо: ініціатива реалізовується у чотирьох областях за підтримки Офісу розвитку малого і середнього підприємництва при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, а також проєкту FORBIZ.

Попередньо між Мінекономіки, Чернігівською обласною державною адміністрацією та згаданими громадами були підписані меморандуми про співпрацю щодо консолідації зусиль з реалізації проєкту.

Про саму ініціативу сьогодні, 4 грудня, в облдержадміністрації розповіли керівник Офісу розвитку МСП Андрій Слабінський та заступник директора Департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономіки Олександр Палазов. За словами експертів, у разі успішного старту така модель запрацює в кожній області.

— Переконана: центри стануть дієвими консультаційними майданчиками, які покращуватимуть наш бізнес-клімат, — зазначила заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова. — Область і надалі готова до втілення цікавих проєктів. До речі, нині готуємось до відкриття Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапів на базі Агенції регіонального розвитку. Сподіваюсь, що запуск бізнес-акселератора, коворкінг-зони та інноваційної лабораторії-майстерні сприятиме налагодженню ефективного діалогу між бізнесом та владою. Ми завжди готові до співпраці.

Попередньо Офіс розвитку МСП провів навчання консультантів інформаційних пунктів, надав матеріали для роботи та інформацію про державний інформаційний портал для підприємців.

Оскільки проєкт пілотний, то впродовж шести місяців проводитиметься «робота над помилками», тобто фахівці аналізуватимуть запити на інформацію та, за потреби, створюватимуть нові інформаційні кейси. Можливі і труднощі. Тож Андрій Слабінський закликав усіх учасників процесу поставитися до цього з розумінням і активно долучитися до удосконалення роботи. інформує Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

]]>
Де в Чернігові цього року працюватимуть стаціонарні пункти обігріву http://monitor.cn.ua/ua/style/76329 Цієї зими в Чернігові, як і кожного року, при сильних морозах працюватимуть пункти обігріву. Їх перелік – той же, що й рік тому. Перелік затверджений рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Стиль article Thu, 05 Dec 2019 10:07:32 +0200 У минулому році послугами пунктів обігріву в нашому місті скористалося 617 чоловік. Із них половина – пунктом обігріву у центрі соціальної адаптації бездомних та безпритульних (вул. Святомиколаївська, 33). Решта – такими пунктами у лікарнях і центрах соціального обслуговування населення.

За правилами, пункти обігріву відкриваються при температурі повітря -15˚С і нижче.

Усі, кому загрожує переохолодження і хто потребує допомоги, можуть звернутися до пункту та обігрітися. Кожному надаватиметься тимчасовий прихисток, ковдра, гарячий чай та інша допомога відповідно до потреб. У лікарнях черговий лікар буде обов’язково сповіщений про те, що до пункту поступила людина, яка змерзла та потребує медичного огляду. Візуально ці визначені місця будуть позначені табличками «Пункт обігріву».

Перелік стаціонарних пунктів обігріву міста Чернігова


1. КНП «Чернігівська міська лікарня №1» міської ради
Проспект Миру,44 (Приймальне відділення)
Цілодобово

2. КНП «Чернігівська міська лікарня №2» міської ради
Вул. 1 Травня, 168 (Приймальне відділення)
Цілодобово

3. КНП «Чернігівська міська лікарня №3» міської ради
Вул. 1 Травня, 170 (Приймальне відділення)
Цілодобово

4. КНП «Чернігівська міська лікарня №4» міської ради
Вул. Текстильників, 36 (Приймальне відділення)
Цілодобово

5. ГО «Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних»
Вул. Святомиколаївська, 33
Цілодобово
   
6. КЛПЗ «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення»
Вул. Шевченка, 160 (хол 1 –го поверху)
Цілодобово

7. Територіальний центр соціального обслуговування населення Деснянської районної у місті Чернігові ради
Вул. Рокосовського, 18 (в холі)
Приймають в робочий час.
   
8. Територіальний центр соціального обслуговування населення Новозаводської районної у місті Чернігові ради
Вул. Текстильників, 25 (в холі)
Приймають в робочий час.

]]>
У Ніжинській центральній міській лікарні з’явився сучасний пересувний рентгенапарат Іndiagraf-02 http://monitor.cn.ua/ua/style/76328 Для забезпечення якісного та швидкого надання кваліфікованої медичної допомоги жителям громади, з міського бюджету виділили 455 тис. грн. на придбання пересувного рентгенапарату Іndiagraf-02 для Ніжинської центральної міської лікарні ім. Миколи Галицького. Стиль article Thu, 05 Dec 2019 09:58:00 +0200 За словами головного лікаря Олександра Костирко, рентгенапаратом можна керувати дистанційно за допомогою планшету. Пристрій технічно розрахований на невелику кількість випромінювання, що має мінімальний вплив на людей, які працюють поряд із рентгенапаратом.

На цьому обладнанні можна  робити всі види знімків, в тому числі й легень. Апарат також буде незамінним в екстрених випадках для пацієнтів, які не можуть пересуватися самостійно, додала старша лаборантка рентгенологічного відділення Ірина Аврамчук.

В планах громади - придбання ще одного рентгенапарату, менш потужного, який розрахований на пацієнтів із травмами та ортопедичними проблемами, повідомив ніжинський міський голова Анатолій Лінник. Адже на етапі реформування галузі охорони здоров’я, основним завданням медичних установ є максимальне скорочення часу, що витрачається на проведення діагностичних заходів та швидкий початок лікування.

]]>
Чернігівські військові приймали вітання з нагоди Дня Збройних Сил України http://monitor.cn.ua/ua/style/76327 4 грудня в Чернігові відбулися заходи з нагоди святкування 28-ї річниці Дня Збройних Сил України. Стиль article Thu, 05 Dec 2019 09:41:39 +0200 Розпочалися урочистості вшануванням пам'яті захисників України, полеглих в боях Другої світової війни та при виконанні військового обов'язку проведення ВТО/ООС на Сході країни. У сквері імені Попудренка відбулось покладання квітів до братської могили воїнів, які поклали життя восени 1943 року під час вигнання нацистських окупантів, а також до меморіальних стел Героям Небесної Сотні і загиблим Героям Чернігівщини – учасникам антитерористичної операції та Операції об'єднаних сил.

Покласти квіти та вшанувати пам'ять героїв-захисників, що віддали найдорожче за Україну, прийшли сьогодні керівники області та міста, військові, представники силових структур, ветерани Другої світової війни та АТО (ООС), голови ветеранських організацій, представники органів державної влади, місцевого самоврядування, установ, підприємств, релігійних та громадських організацій, громадськість.

Під звуки духового оркестру військові встановили гірлянди пам'яті біля меморіальних стел загиблим учасникам АТО та братської могили воїнів Другої світової війни. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять усіх полеглих за свободу і незалежність України, пролунали залпи військового салюту.

Урочисті заходи продовжилися у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Шевченка.

Святковий захід розпочався внесенням Державного Прапору України, прапору Збройних Сил України та бойового прапору оперативного командування "Північ". У виконанні оркестру військового музичного центру СВ ЗСУ прозвучав Державний Гімн України.

— Міць Збройних Сил України — сильні духом військовослужбовці, які щодня демонструють нам свій патріотизм та звитягу. З початку збройної агресії Росії на Сході понад 13 тисяч жителів Чернігівщини поповнили лави підрозділів ЗСУ, більшість із них добровільно стала на захист України, — зазначив голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко під час урочистих зборів. — На жаль, 179 героїв втратила наша область на Донеччині та Луганщині. Шана їх подвигу! А їхнім рідним і близьким – співчуття і підтримка.

Голова ОДА запевнив, що в області й надалі діятимуть програми соціальної допомоги сім’ям загиблих учасників АТО/ООС, підтримуватимуться ініціативи волонтерів та ветеранів, які згуртовують суспільство навколо ідеї національної єдності.

Андрій Прокопенко також високо оцінив професіоналізм військовослужбовців, які служать у підрозділах, дислокованих в області. Кращі з них отримали почесні відзнаки.

За сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, вагомий внесок у справу захисту державного суверенітету та територіальної цілісності держави та з нагоди Дня Збройних Сил України Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено:

БОБРОВНИКА Юрія Миколайовича — лейтенанта, помічника командира частини з матеріально-технічного забезпечення військової частини А 2984;

КІШМАНА Ігоря Івановича — підполковника, начальника центру – художнього керівника військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України;

ПРОХОРОВУ Маріанну Володимирівну — працівника Збройних Сил України, бухгалтера відділу організації та забезпечення якості внутрішнього аудиту Північно-Східного територіального управління внутрішнього аудиту;

РЕТУНСЬКИХ Віктора Вікторовича — підполковника, старшого офіцера оперативного відділу управління логістики штабу управління військової частини А 4583;

ШАТИЛА Сергія Олександровича — полковника, заступника військового комісара – начальника сектору комплектування Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено:

ГУНЬКУ Ярославу Васильовичу — майору, заступнику начальника відділу – головному інженеру Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернігів;

КОВТУНУ Роману Володимировичу — старшому сержанту, командиру взводу матеріально-технічного забезпечення військової частини А 4218;

ПАВЛЕНКУ Анатолію Григоровичу — підполковнику, начальнику науково-організаційного відділу військової частини А 4444;

ПЕТРУХНОВУ Олександру Миколайовичу — старшому лейтенанту, оперативному черговому відділення бойового управління  військової частини А 4507;

РИЖКУ Віталію Миколайовичу — майору, заступнику командира з матеріально-технічного забезпечення військової частини А 0493;

ТЕРЕЩЕНКУ Володимиру Михайловичу — старшому лейтенанту, начальнику відділення оперативних чергових військової частини А 2404;

ЯВОРСЬКОМУ Івану Васильовичу — майору медичної служби, начальнику медичного пункту (з лазаретом на 50 ліжок) військової частини Т 0500.

Від імені депутатського корпусу обласної ради військових привітав голова обласної ради Ігор Вдовенко.

-Українське військо сьогодні - це гордість і міць нашої держави. Фактично наново відродившись в умовах війни, українська армія пройшла горнило випробувань, зміцніла, набула безцінного бойового досвіду і впевненості у своїх силах та зламала загарбницькі плани ворога. Наша армія сьогодні - це сила, що робить Україну незалежною, - зазначив він у своїй вітальній промові.

Керівник висловив вдячність усьому особовому складу військових підрозділів Сіверщини за сумлінне виконання конституційного обов'язку, відвагу, героїзм та самопожертву та засвідчив повагу ветеранам війни і військової служби за їх активну громадянську позицію у справі виховання майбутніх воїнів та вагомий внесок у відновлення боєздатності Українського війська.

За сумлінне виконання службових обов'язків, високий професіоналізм та з нагоди Дня Збройних Сил України Ігор Вдовенко вручив відзнаки представницького органу Чернігівщини. Зокрема почесною грамотою обласної ради з врученням нагрудного знака нагороджено:

- начальника центру телекомунікацій військової частини А2984, капітана Миколу Авраменка;

- старшого оперативного чергового відділення оперативних чергових військової частини А2404, старшого лейтенанта Артема Кареліна;

-начальника зміни відділу фельд'єгерсько-поштового зв'язку військової частини А0354, сержанта Юрія Коломійця;

- командира радіорелейного батальйону військової частини

А 2995, майора Олександра Кошеля;

-заступника командира військової частини А4507 з оперативної роботи, підполковника Олексія Кравченка;

- командира господарчого взводу військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України, старшого прапорщика Сергія Невзорова;

- заступника начальника штабу з мобілізаційної роботи Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку, капітана Євгена Симиряка;

- провідного бухгалтера відділу аудиту (державних підприємств, будівництва, використання фондів та земель) Північно-Східного територіального управління внутрішнього аудиту, Валентину Помазну;

Подяку Чернігівської обласної ради оголошено:

- заступнику начальника штабу з мобілізаційної роботи військової частини А2622, майору Євгенію Канановичу;

- старшому помічнику начальника штабу військової частини А4218, молодшому лейтенанту Тетяні Кононевич;

- науковому співробітнику – провідному інженеру-випробувачу науково-дослідного відділу лабораторних випробувань науково-технічного комплексу вимірювань військової частини А4444, підполковнику Сергію Кулиничу;

- начальнику відділення радіоконтролю військової частини А0493, капітану Сергію Махову.

Від імені обласної виконавчої влади захисників Сіверщини привітав та вручив почесні грамоти і подяки голова обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко.

Відзнаки муніципалітету вручив заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

Також з прийдешнім святом привітав своїх підлеглих тимчасово виконуючий обов'язки командувача військ оперативного командування "Північ" Сухопутних військ Збройних Сил України – начальник Чернігівського гарнізону генерал-майор Василь Осипчук.

Долучився до привітань і голова міського об'єднання ветеранів Першої гвардійської армії полковник запасу Станіслав Гончар.

Захід продовжився святковим концертом за участю творчих колективів військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України.

]]>
Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/76326 Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 4 грудня до 8:00 5 грудня 2019 року. Стиль article Thu, 05 Dec 2019 09:20:06 +0200 Протягом минулої доби зареєстровано 1 випадок виявлення та знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни.


Доповнення до інформації щодо аварійних ситуацій на системах життєзабезпечення:

- 04 грудня завершено підготовчі роботи з метою подачі газу до абонентів в Ніжинському районі. До газопостачання підключено 100 абонентів в с. Крути Ніжинського району. Станом на 05 грудня без газопостачання залишається 2205 абонентів приватного сектору в 13 населених пунктах Ніжинського району;

- в с. Ніжинське Ніжинського району 04 грудня проводились роботи по підключенню газопостачання абонентам приватного сектору, яке було порушено 30 грудня внаслідок несанкціонованого перекриття засувки газопроводу низького тиску діаметром 150 мм.

Станом на 17 год. 04 грудня газопостачання абонентам приватного сектору відновлено в повному обсязі;

- в с. Киїнка Чернігівського району о 8 год. 43 хв. 04 грудня електро- та теплопостачання відновлено в повному обсязі. Аварійно-відновлювальні роботи проводилися силами Чернігівських районних електричних мереж.


Інформація щодо захворювання на вірусний гепатит А:


Станом на 07 год. 05 грудня на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я м. Чернігова з діагнозом "вірусний гепатит А" залишаються 5 осіб, з яких 3 дитини.


Стан доріг:

Для забезпечення безаварійного руху транспорту на автодорогах області працювало 25 одиниць техніки та 33 працівники від ДП "Чернігівський облавтодор".

Стан доріг та мостів задовільний, проїзд автомобільного транспорту забезпечений.


Виявлення та знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни –1:

Групою піротехнічних робіт та підводного розмінування управління ДСНС в області о 14 год. 50 хв. 04 грудня знищено артилерійський снаряд калібром  45 мм часів Другої світової війни, який було виявлено о 08 год. 40 хв. цього ж дня  в м. Новгород-Сіверський по вул. І. Богуна, 62.


Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-12 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 10 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год, Семенівка – 10 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.


Прогноз погоди:


За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 04 грудня до 20 години 05 грудня очікується хмарна погода з проясненнями, вночі невеликі опади, місцями слабка ожеледь, вдень без істотних опадів, на дорогах подекуди ожеледиця. Вітер західний 5-10 м/с. Температура вночі від 4º морозу до 1º тепла, вдень 0-5º тепла.
По м. Чернігову очікується хмарна погода з проясненнями, вночі невеликі опади, слабка ожеледь, вдень без істотних опадів, на дорогах ожеледиця. Вітер західний 5-10 м/с. Температура вночі від 1º морозу до 1º тепла, вдень 2-4º тепла.

]]>
На кордоні вилучили холодну зброю http://monitor.cn.ua/ua/style/76322 В міжнародному автомобільному пункті пропуску «Славутич» по «зеленому коридору» на в’їзд до України прибув автомобіль «Мерседес». Стиль article Thu, 05 Dec 2019 08:10:43 +0200 Виходячі з аналізу та оцінки ризиків, прикордонним нарядом ініційовано проведення поглибленого огляду автомобіля спільною прикордонно-митною оглядовою групою.

В результаті огляду, в ніші під водійським сидінням, виявлено мисливський ніж, власником якої визнав себе водій - 55-річний громадянин Білорусі.

Про виявлення ознак кримінального правопорушення повідомлено правоохоронні органи, повідомила прес-служба прикордонного загону.

]]>
Ґвалтівника малолітньої засуджено до 12 років позбавлення волі http://monitor.cn.ua/ua/style/76319 Прокуратурою області забезпечено підтримання обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом вчинення дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним проникненням в тіло малолітньої особи (ч. 4 ст. 152 КК України). Стиль article Thu, 05 Dec 2019 07:58:19 +0200 Подія трапилась цьогоріч. Перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, обвинувачений зґвалтував малолітню дівчинку. Зрозуміло, що чоловік скористався її безпорадним станом. В силу свого віку та розвитку потерпіла не розуміла і не могла розуміти дійсний характер дій обвинуваченого.

Судово-медичний експерт, який оглядав потерпілу дівчинку, підтвердив наявність у неї тілесних ушкоджень, характерних для зґвалтування.

У суді прокурор просив призначити зловмиснику 12 років позбавлення волі, наполягаючи на вказаній мірі покарання через вчинення злочину щодо малолітньої особи.

Відтак, вироком колегії суддів одного з районних судів області зловмисника засуджено до 12 років позбавлення волі.

До вступу вироку в законну силу обвинувачений перебуватиме під вартою. інформує прес-служба прокуратури Чернігівської області.

]]>
В Чернігові поліцейські програмісти вдосконалюють систему відеоспостереження "Мережа безпеки" http://monitor.cn.ua/ua/style/76318 Ви не знали про існування «айтішників» у погонах? Знайомтеся – одні з творців успішно працюючої системи відеоспостереження, що охоплює всю Чернігівщину, інспектори відділу забезпечення відеоспостереження та технічного обслуговування засобів контролю Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Чернігівській області лейтенанти поліції Юрій Польовик та Вадим Дацько. Стиль article Thu, 05 Dec 2019 07:52:50 +0200 У серпні виповнилося два роки, як випускники Чернігівського Національного технологічного університету з дипломами інженерів-програмістів неочікувано для багатьох прийшли на службу в поліцію. А до цього вони навіть не здогадувалися про існування поліцейських програмістів. 

— Насправді «придивлятися» до нас почали вже на останньому курсі, коли в аудиторію прийшов наш майбутній колега і запропонував спробувати свої сили у масштабному й досить революційному проекті під назвою «Мережа безпеки», - розповідає Вадим Дацько, - ми з одногрупником вирішили спробувати свої сили і невдовзі прийшли до рекрутингового центру.

— Проблем з тестуванням не виникло, так само і з медкомісією, а на здачі нормативів з фізпідготовки ми показали одні з найкращих результатів, - додає Юрій Польовик, - після початкової підготовки в Національній академії внутрішніх справ України ми нарешті приступили до служби.

Хлопці вже знали принцип роботи майбутньої системи відеоспостереження, а тепер мали самі написати унікальне програмне забезпечення. Радувало те, що в рамках проекту програмісти отримали широке поле для авторських нестандартних рішень.

— Не скажу, що все йшло гладко, адже система об’єднала в єдине ціле два десятки районів Чернігівщини, кожен з яких використав якісь свої технічні рішення. Іноді «залізо» вступало в конфлікт і не хотіло працювати, - згадує Юрій, - тоді доводилося допізна засиджуватися на роботі, але удвічі приємніше було, коли апаратна і програмна частина системи починали працювати.

Нині «Мережа безпеки» є прикладом ефективного використання технічних засобів для розкриття злочинів, адже кримінал переважно пересувається автотранспортом. Інформацію з камер спостереження «споживають» різні служби – кримінальна поліція, слідство, превенція. Вони є найкращими тестувальниками, які часто зустрічаються з хлопцями і висловлюють свої побажання стосовно роботи системи. Тому програма постійно вдосконалюється, додаються нові можливості у її роботі.

Відомчі айтішники зовсім не схожі на кіношні образи бородатих лінивих товстунів, які втратили зв'язок з реальністю. Офіцери регулярно відвідують спортзал Головного управління Нацполіції, полюбляють футбол, лижі, добре плавають, знаходять час і для садіння картоплі чи інших господарських робіт у батьків, адже обоє з селянських родин.

На провокаційне питання чи не хотіли б вони працювати на якусь транснаціональну корпорацію, хлопці по-чоловічому твердо відповідають, що спочатку потрібно довести розпочату справу до кінця.

— Насправді нам дуже пощастило, що ми реалізуємо такий важливий в масштабах України проект. Ми не копіювали чиїсь розробки, а створили власний продукт, і хочемо, щоб він реально працював і допомагав боротися із злочинністю, — говорить Юрій Польовик, — також хочемо аби запатентували наш програмний продукт, щоб його власником була поліція, адже в часи тотального промислового шпіонажу охочих привласнити чужу розробку предостатньо.

Оглядаючись на свої два роки в поліції, Юрій Польовик та Вадим Дацько оцінюють їх як важливий досвід і добру школу, адже в екстремальних умовах вони навчилися приймати настільки нестандартні рішення, що за інших умов на це пішло б урази більше часу, повідомляє Сектор комунікації поліції Чернігівської області.

]]>
Смерть підлітка у Прилуках: Максим Цуцкірідзе повідомив результати судово-медичної експертизи http://monitor.cn.ua/ua/style/76312 Згідно із висновком судмедексперта, хлопець загинув внаслідок відкритої черепно-мозкової травми та ушкодження головного мозку. Стиль article Wed, 04 Dec 2019 20:40:27 +0200 Для розслідування смерті 14-річного прилуччанина поліцейські створили посилену слідчо-оперативну групу та разом із процесуальними керівниками проводять кропітку роботу:

«Стан слідства суттєво активізований. Загалом проведено 21 огляд місця події та за їх результатами призначено 37 судових експертиз. Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні доручено групі прокурорів із числа працівників Генеральної прокуратури України задля забезпечення якісного, об’єктивного та ефективного розслідування», - зазначив начальник Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України Володимир Поліщук.

За словами заступника Голови – начальника Головного слідчого управління Національної поліції Максима Цуцкірідзе, додатково за час слідства проведено 7 відтворень на місці виявлення тіла загиблого, а також допитано майже 460 осіб.

«Наразі ми вже маємо результати судово-медичної експертизи, яка проводилася у Києві. Судмедексперт встановив, що смерть дитини настала внаслідок відкритої черепно-мозкової травми з переломами кісток черепа, обличчя та ушкодження головного мозку. Що ключове: на тілі загиблого немає ушкоджень, які нанесли руками чи ногами, чи травм від ударів сторонніми предметами. Також немає ушкоджень, які могли б виникнути при вертикальному притисканні потяга. Відтак версія, що підлітка збив поїзд, повністю спростована».

Відповідно до висновку судового експерта, при розтині печінки та нирок загиблого виявили 0,74 проміле алкоголю, а у крові померлого – кофеїн. Під час допиту експерта буде з’ясовано, яким чином ця речовина потрапила в організм: внаслідок споживання кави чи енергетичних напоїв.

Крім того, одна із судових експертиз спростовує інформацію, що під нігтями хлопчика знайдено епітелій та ДНК іншої особи.

«Слідство активно співпрацює із родиною загиблого та їхнім адвокатом. Всю інформацію, яку надають нам офіційним шляхом, поліцейські уважно перевіряють. Також у провадженні заплановане проведення ще декількох експертиз, зокрема комплексної та комісійної судово-медичної, медико-криміналістичної та медико-психолого-психіатричної експертиз. Також ми чекаємо від родичів загиблого домашній комп’ютер хлопчика – ця техніка нам потрібна для проведення відповідних слідчих дій», – підсумував Максим Цуцкірідзе.

]]>
У Кіптівській ОТГ із 2020 року запровадять громадський бюджет http://monitor.cn.ua/ua/style/76309 У Кіптівській громаді, що створена однією з перших на Чернігівщині, з наступного року запровадять громадський бюджет, що покращить участь громадян у процесі схвалення рішень на місцевому рівні та розподілі коштів сільського бюджету. Стиль article Wed, 04 Dec 2019 13:12:21 +0200 Про це йшлося під час консультаційної зустрічі щодо бюджету участі у рамках проєкту «Впровадження та розвиток громадського бюджету в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської та Черкаської областей».

За словами заступниці сільського голови Ірини Корогод, схвалено рішення про запровадження бюджету участі з 2020 року. Найближчим часом буде створена координаційна (експертна) група з представників влади і громадськості, опрацьовується Положення про бюджет участі у громаді, яке планується схвалити на сесії сільської ради до кінця року.

Загалом на наступний рік планується у сільському бюджеті передбачити 140 тис. грн на проекти місцевих жителів. Подавати і голосувати за проекти матимуть можливість жителі ОТГ з 14 років. «Ми прагнемо почути голос людей та реалізувати у громаді проекти, що можуть змінити наше життя на краще», - наголосила вона.

Під час заходу голова громадської організації «Асоціація демократичного розвитку» Анна Ніколенко-Баєва та експертка громадського бюджету Ірина Синельник надали методичні рекомендації щодо розробки Положення про громадський бюджет.

Учасники зустрічі домовилися про проведення на початку наступного року у рамках проекту марафону з написання проєктів бюджету участі, аби у громаді було більше цікавих і корисних ініціатив, запропонованих місцевими жителями. Також озвучено задум щодо проведення конкурсу малюнків серед школярів задля створення логотипу бюджету участі у Кіптівській ОТГ.

Позитивно оцінює можливості втілення бюджету участі у Кіптівській ОТГ сільський голова Володимир Кучма. Він переконаний, що це дозволить активізувати місцевих мешканців та втілити низку проектів, які хочуть люди.

Громадський (партиципаторний) бюджет/бюджет участі – інструмент прямої демократії і дієвий механізм взаємодії громади з органами місцевого самоврядування, за допомогою якого жителі міста (селища, ОТГ) мають можливість  брати участь у прийнятті  рішень на місцевому рівні, щодо розподілу частини бюджетних коштів на втілення суспільно корисних ініціатив.

Процес громадського бюджету активізує громаду, формує довіру  громадян до місцевої влади та сприяє їх взаємодії, а також допомагає у визначенні та вирішенні проблем, які найбільше хвилюють жителів міста, селища чи ОТГ. Крім того, громадський бюджет підвищує рівень відкритості та прозорості роботи місцевої влади, а також дозволяє жителям міста безпосередньо впливати на бюджетну політику громади.

]]>
Відбувся особистий прийом громадян Ніжинським міським головою http://monitor.cn.ua/ua/style/76307 3 грудня відбувся особистий прийом громадян міським головою Анатолієм Лінником. Стиль article Wed, 04 Dec 2019 12:51:42 +0200 На прийомі було 10 заявників.

Ніжинці звернулися до міського голови з різноманітними питаннями, які стосувалися житлово-комунального господарства: про відсутність опалення; про виключення будинку з реєстру речових прав (необхідно звернутися до реєстратора речових прав для узгодження послідовності дій); про отримання довідки про склад сім’ї (необхідно звернутися до служби у справах дітей з заявою про реєстрацію малолітньої дитини в помешканні та збереженні житла за категорійною дитиною); про незгоду з оплатою за вивіз сміття; про неякісне опалення, прохання знизити ціни на електроенергію; про облаштування відбійника біля будинку (надано протокольне доручення управлінню-житлово-комунального господарства та будівництва вивчити питання щодо встановлення обмежувача на перехресті); про освітлення вулиці (вулиця включена до переліку першочерговості вулиць на освітлення, роботи будуть виконані); прохання  про не встановлення баків для сміття на березі річки (надано доручення керівнику КП «ВУКГ» вивчити питання щодо облаштування сміттєвого майданчика та забезпечення благоустрою навколо нього).

Надійшли заяви від жителів міста і стосовно соціального захисту. Просили допомогти у вирішені питання про надання матеріальної допомоги на пічне опалення будинку, про відсутність пільг на проїзд у громадському транспорті інваліда з дитинства; про надання матеріальної допомоги після пожежі. Запропонували заявникам звернутися до сектору звернень громадян та написати заяву на матеріальну комісію про забезпечення дровами для опалення та матеріальну допомогу на лікування.

Міський голова, вислухав мешканців. За результатами прийому громадян, Анатолій Валерійович дав відповідні доручення керівникам профільних виконавчих органів міської ради щодо вирішення порушених громадянами питань.

Всі звернення, прийняті на усному прийомі знаходяться на особистому контролі міського голови.

]]>
Керівник міського управління охорони здоров'я - про демографічну ситуацію та хід медичної реформи у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/style/76306 Цього тижня, 3 грудня, на щотижневій розширеній нараді у Чернігівській міській раді начальник міського управління охорони здоров’я Владислав Кухар доповів про медико-демографічну ситуацію та роботу закладів сфери охорони здоров’я в Чернігові. Стиль article Wed, 04 Dec 2019 12:41:12 +0200 За його словами, сьогодні, на жаль, зберігається негативна динаміка щодо народжуваності та смертності. За останні 10 місяців спостерігається скорочення населення на 1362 особи у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. Середній вік населення за останній рік збільшився на 3 місяці. Середній вік чоловіків по місту – 39,2, а жінок – 44,6. Середня тривалість життя чоловіків – 66,7, а жінок – 76,5.

Владислав Кухар також повідомив, що основними причинами смертей є серцево-судинні та церебро-васкулярні хвороби (61,6%), онкологічні захворювання (19,6%), зовнішні причини, зокрема, травми та отруєння (4,8%).

Загальна кількість працюючих в медичних закладах міста становить 4418, з них лікарів – 829.

На сьогодні міський бюджет Чернігова додає майже половину необхідних коштів від загального фонду фінансування галузі охорони здоров’я в місті. Тобто медична субвенція складає 59,4% , а місто додає 40,6%. Більша частина коштів державної субвенції розподіляється на заробітні плати – 87,5% (211,2 млн грн). А решта 12,5% (30,3 млн грн) - цільова субвенція, яка спрямовується на гемодіаліз, інсулін, доступні ліки.

Левова частка коштів, які виділяються на медицину з міського бюджету, йде на фінансування вторинної допомоги – 91,7%. Це, зокрема, заробітна плата, комунальні платежі, медикаменти. На виконання міських галузевих програм спрямовується 5,9% (9,8 млн грн).

Начальник управління охорони здоров’я міської ради зауважив, що зараз Чернігів знаходиться на другому місті в Україні по комп’ютеризації та придбанню медичних електронних систем, що є важливою умовою роботи в рамках медичної реформи. Він подякував за розуміння існуючих проблем та належне ставлення до галузі медицини.

У 2019 році вдалося збільшити бюджет розвитку галузі «Охорона здоров’я», зокрема, завдяки зменшенню видатків споживання паливно-мастильних матеріалів, економії видатків на енергоносії. Загальна економія склала понад 6 млн грн. Із загального обсягу коштів бюджету розвитку майже 40% спрямовані на програму «Онкологія» та такий же відсоток - на медичне обладнання.

За словами Владислава Кухаря, медична галузь нашого міста вже успішно пройшла етап трансформації первинної медичної допомоги. Декларації з сімейним лікарем підписали 237190 або 86% містян. На медичні інформаційні системи для первинки з міського бюджету виділено 0,9 млн грн.

- На сьогодні виконані усі необхідні пункти задля того, щоб галузь могла повноцінно працювати у період реформи. Міською владою ухвалені всі рішення необхідні для адміністративної та господарської автономії закладів. Виділені кошти на комп’ютеризацію та обладнання. Також міським бюджетом фінансується міська програма «Здоров’я чернігівців». Усі медичні заклади міста реорганізовані в комунальні неприбуткові підприємства. Вони підключені до загальної електронної системи «Охорона здоров’я», - сказав начальник управління охорони здоров’я.

Він також додав, що надання невідкладної медичної допомоги надається у вихідні та святкові дні. В усіх закладах відкриті пункти невідкладної допомоги та чергові кабінети. На первинці визначено й гарантований пакет безкоштовної медичної допомоги.

У місті виконуються програмні заходи у галузі охорони здоров'я. Це комплексна галузева міська програма «Здоров’я чернігівців» на 2018-2021 роки, згідно з якою здійснюється фінансування галузі вцілому.

У рамках програми боротьби з онкологічними захворюваннями у 2019 році загалом профінансовано 10,68 млн грн, з них: 9,7 млн грн на апаратуру (бронхоскоп, торакоскоп, апарат УЗД експертного класу), 982 тис.грн на лікарські засоби для знеболення.

Також діє Програма профілактики і лікування артеріальної гіпертензії, попередження смертності та інвалідності населення внаслідок серцево-судинних захворювань. У поточному році профінансовано майже 150 тис.грн, які були спрямовані на лікарські засоби.

Владислав Кухар також повідомив, що наразі продовжується виконуватися капітальний ремонт з застосуванням енергозберігаючих технологій по комплексній термомодернізації будівлі 9-поверхового палатного корпусу та ІІІ-го поліклінічного відділення КНП «Чернігівська міська лікарня № 1».

Цього року завершений капітальний ремонт частини санвузлів відділення реконструктивної ортопедії та заміна віконних та дверних блоків в кардіологічному відділенні для хворих після малоінвазивних операцій на серці КНП «Чернігівська міська лікарня № 2». Також завершені роботи з ліквідації наслідків зливи в лікарні №2: капітальний ремонт відмостку асфальтобетонного покриття, системи водостоку головного корпусу та гідроізоляції підвалу, системи водостоку інфекційного відділення.

 Проводиться капітальний ремонт КНП «Пологовий будинок» з комплексної термомодернізації (співфінансування проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» у рамках співпраці з Німеччиною).

 Продовжується реконструкція поліклінічного відділення КНП «Чернігівська міська лікарня № 3» з метою підвищення ефективності роботи реєстратури, шляхом впровадження інформаційних систем управління.

За словами Владислава Кухаря, наразі продовжується робота щодо трансформації вторинної медичної допомоги, передумовою якої є електронізація системи. Це стосується вузьких фахівців міських поліклінік та стаціонарів.

- З 1 квітня наступного року почнуться ці зміни. На жаль, на сьогодні ми  ще не маємо ставок та коефіцієнтів, щоб ми могли розрахувати ту портебу та ті показники, на які ми повинні вийти, - прокоментував Владислав Кухар.

]]>
Аудитори виявили порушень на суму 453,1Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 453,1 тис. грн у Борзнянській центральній районній лікарні http://monitor.cn.ua/ua/style/76305 Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності Борзнянської центральної районної лікарні (далі – Лікарня) за період з 01.01.2015 по 31.07.2019 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 453,1 тис. грн. Стиль article Wed, 04 Dec 2019 12:34:52 +0200 Лікарня за рахунок коштів загального фонду кошторису покрила видатки на суму 225,0 тис. грн, пов’язані з наданням платних послуг, зокрема заробітну плату лікарів, що задіяні у наданні платних послуг  (проведення попередніх, періодичних, позачергових медичних оглядів кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, а також психіатричних та наркологічних оглядів) та нарахування єдиного соціального внеску на неї.

Окрім того, аудитори виявили низку порушень законодавства під час нарахування та виплати працівникам Лікарні заробітної плати, проведення виплат матеріальної допомоги, перерахунку єдиного соціального внеску на суму 41,9 тис. грн.

Протягом 2017‒2018 років за рахунок коштів медичної субвенції здійснювалися видатки на оплату комунальних послуг КП «Борзна-Комунальник» за вивезення твердих побутових відходів (сухого сміття) на загальну суму 81,4 тис.грн.

Через невключення до рахунків орендарям вартості послуг з утримання орендованих приміщень (прибирання території загального користування, охорона приміщень, обслуговування електро- та каналізаційних мереж), завищено витрати Лікарні на загальну суму 59,2 тис. грн.

Установлено завищення обсягів виконаних ремонтно-будівельних робіт на суму 19,6 тис.грн.

Кошти утриманої заробітної плати із працівників після завершення попереднього бюджетного періоду не перераховувалися в дохід місцевого бюджету, що призвело до недоотримання місцевим бюджетом 17,2 тис. грн.

Лікарня понаднормово провела списання продуктів харчування на суму 3,4 тис. грн та пального на роботу автомобіля на суму 5,4 тис. грн.

За недотримання законодавства з фінансових питань 7  посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

До об’єкта контролю застосовано захід впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.

Матеріали ревізії і передано на розгляд до Слідчого управління ГУ НП в Чернігівській області, про результати ревізії поінформовано Борзнянську районну державну адміністрацію.

]]>
Обстановка на кордоні. Офіційно http://monitor.cn.ua/ua/style/76304 Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. Стиль article Wed, 04 Dec 2019 12:26:00 +0200 На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Порушень державного кордону України не допущено, всі пункти пропуску працюють безперебійно, безпеку осіб, що перетинають державний кордон персоналом прикордонного загону забезпечено.

Через державний кордон України у встановленому порядку пропущено 4,8 тис. осіб та 1,3 тис. транспортних засобів, таким чином за добу зафіксовано зменшення кількості пропущених через державний кордон громадян та транспортних засобів на 29% та 28% відповідно.

Через державний кордон не пропущено одну особу.

До адміністративної відповідальності за порушення законодавства України з прикордонних питань притягнуто 6 осіб, яких оштрафовано на 3876 гривень, повідомляє прес-служба прикордонного загону.

]]>
Заборгованість перед чорнобильцями погашено http://monitor.cn.ua/ua/style/76303 Для погашення заборгованості із компенсаційних виплат, яка виникла перед чорнобильцями, внесено зміни до держбюджету 2019 року: кошти збільшені на 354,5 мільйона гривень. Стиль article Wed, 04 Dec 2019 12:08:44 +0200 Вони передбачені для виплати грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування, а також доплати за роботу в зоні відчуження, допомогу по тимчасовій непрацездатності тощо.

Чернігівська область у листопаді отримала 11,1 мільйона гривень додаткових коштів. Це дозволяє погасити заборгованість, що виникла за двома напрямками державної програми: виплата компенсації на продукти харчування постраждалим першої та другої категорій, а також відшкодування щорічної та додаткової відпусток.

Департамент соціального захисту населення ОДА оперативно розподілив та перерахував відповідні кошти на рахунки місцевих управлінь соціального захисту населення.

Компенсаційні виплати чорнобильцям на продукти харчування за листопад уже проведені.

]]>
Урочистий захід до Міжнародного дня людей з інвалідністю пройшов у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/style/76302 Щороку 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, започаткований Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Стиль article Wed, 04 Dec 2019 11:54:53 +0200 Підтримати людей з особливими потребами, привернути увагу жителів Чернігівщини до їх проблем, захисту їх гідності та відзначити тих, хто присвятив своє життя підтримці й допомозі інвалідам, прийшли сьогодні до обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм голова обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук та Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Керівники області та міста висловили слова підтримки тим, хто потребує від кожного члена суспільства особливої уваги та вручили відзнаки тим, хто, своєю щоденною працею допомагає мужнім людям забувати про труднощі та наповнює їх серця теплотою і впевненістю в завтрашньому дні.

— Поширення сучасної інклюзивної освіти, створення безбар’єрного середовища мають забезпечити кожному право на повноцінне життя. Все це і надалі має залишатися у пріоритетах нашої роботи. Адже за тим, як суспільство ставиться до людей з інвалідністю, визначається рівень цивілізованості країни, — зазначив голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко, звертаючись до присутніх.

Очільник області подякував громадським організаціям та об’єднанням людей з інвалідністю, які відстоюють інтереси своїх учасників, надають їм всебічну допомогу й підтримку. Керівнику однієї такої організації Андрій Прокопенко вручив державну нагороду.

Указом Президента України за вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення, забезпечення прав дітей і непрацездатних громадян похилого віку, сумлінну працю та високий професіоналізм почесне звання «Заслужений працівник соціальної сфери України» присвоєно голові правління Чернігівського міського громадського об’єднання інвалідів «Шанс» Світлані Федоровій.

У своєму виступі голова ОДА згадав чернігівських спортсменів-паралімпійців, які досягають найвищих світових п’єдесталів. Не оминув увагою і творчих людей, які знайшли своє покликання у різних видах мистецтва й досягли неабияких вершин майстерності.

— Ніколи не зупиняйтесь на досягнутому, вірте в себе і завжди натхненно рухайтесь вперед, — побажав учасникам заходу Андрій Прокопенко і вручив почесні відзнаки.

За сумлінну працю, значний особистий внесок у вирішення питань захисту прав та інтересів людей з особливими потребами та з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю Почесною грамотою ОДА нагороджено:

    АРТЕМЕНКО Ларису Миколаївну — головного спеціаліста відділу медичних та соціальних послуг Чернігівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області;
    БЕЗЛЮДНОГО Романа Юрійовича — члена громадської організації «Центр медико-соціальної і фізичної реабілітації осіб з інвалідністю з вадами фізичного розвитку «ІНТЕГРАЦІЯ», м. Чернігів;
    КЛИМ Валентину Василівну — завідувача відділення медичної реабілітації комунальної установи «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради;
    КОЦЮБИНСЬКОГО Ігоря Юлійовича — директора Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.М. Коцюбинського;
    ЛОЗБЕНЬ Надію Миколаївну — голову правління Чернігівської міської благодійної організації батьків і дітей інвалідів з дитинства «Логос»;
    НЕДОБОЙ Наталію Андріївну — члена оргкомітету міського благодійного фонду «Милосердя і доброта», м. Чернігів;
    ЩЕРБИНУ Оксану Володимирівну — волонтера (бухгалтера) Чернігівського міського громадського об’єднання інвалідів «Шанс».

Подяку голови ОДА оголошено:

    АНДРУСЕНКО Валентині Георгіївні — волонтеру міського благодійного фонду «Милосердя і доброта», м. Чернігів;
    БУРКОВСЬКІЙ Євгенії Іванівні — директору комунального закладу «Березнянський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради;
    ВАСИЛЮК Оксані Іванівні — начальнику відділу з питань обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів та по роботі з Пенсійним фондом управління соціального захисту населення Бобровицької районної державної адміністрації;
    ДУДЧЕНКО Аллі Юріївні — волонтеру Чернігівської обласної благодійної організації «Аратта»;
    ЛАНЬКО Оксані Миколаївні — члену Чернігівської обласної організації Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України»;
    ОСТРИЦЬКІЙ Оксані Олегівні — волонтеру міського благодійного фонду «Милосердя і доброта», м. Чернігів;
    ПИВОВАРОВІЙ Тамарі Іванівні — волонтеру міського благодійного фонду «Милосердя і доброта», м. Чернігів;
    РЕКОРДАТОВІЙ Валентині Миколаївні — вчителю-реабілітологу відділення працетерапії та професійної орієнтації комунальної установи «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради;
    СОСІМОВІЧ Людмилі Дмитрівні — волонтеру Чернігівського міського громадського об’єднання інвалідів «Шанс»;
    СПИЦІ Тетяні Сергіївні — перукарю Чернігівського геріатричного пансіонату;
    СУРЖИК Марині Вікторівні — провідному спеціалісту відділу у справах осіб з інвалідністю управління соціального захисту населення Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації;
    ХОМАЗЮК Наталії Іванівні — завідувачу сектору з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС управління соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації.

У вітальному слові Чернігівський міський голова зауважив, що наразі в обласному центрі проживає понад 25 тисяч громадян з інвалідністю, серед яких 1307 дітей. І, на жаль, на сьогодні 141 чернігівець отримав інвалідність, внаслідок військових дій на Сході України.
- Ми розуміємо ваші потреби, і намагаємося робити місто комфортнішим для людей з інвалідністю. Хоча не все вдається, внаслідок обмежених ресурсів, і ми не встигаємо за рік зробити все, що хочеться. Але певний напрямок і результати ми вже демонструємо. До прикладу, цього року на пішохідних переходах і зупинках громадського транспорту уклали більше 100 м2 тактильної плитки, яка дозволяє людям з обмеженим зором відчути, де починається перехід. У місті вже 25 світлофорних об’єктів облаштовані пристроями звукового супроводження для людей із вадами зору. У підземному переході на перехресті біля готелю «Україна» працює спеціальний підйомник. Це італійський підйомник, на який витрачено понад 100 тис грн. Крім того, зі всіх сторін переходу влаштовані кнопки виклику охоронця, який за потреби допоможе людині з обмеженими можливостями спуститися та піднятися. На міському пляжі «Золотий берег» працює електроавтомобіль, який підвозить осіб з інвалідністю до річки, а також облаштована окрема зона для літнього відпочинку, - сказав Владислав Атрошенко.

Розпорядженням голови обласної ради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Міжнародного дня осіб з інвалідністю Почесною грамотою обласної ради з врученням нагрудного знака нагороджено:

Тетяну Бистревську - директора Чернігівського обласного будинку культури Українського товариства глухих;

Олексія Коломійця - вихованця комунального закладу «Чернігівська обласна дитячо-юнацька спортивна школа осіб з інвалідністю» Чернігівської обласної ради;

Оксану Мальц - головного спеціаліста відділу у справах осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради;

Галину Первак - волонтера міського благодійного фонду «Милосердя і доброта»;

Валентину Проценко - директора комунального закладу «Удайцівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради;

Євгена Савенка - начальника відділу медичних та соціальних послуг управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області;

Василя Терещенка - заступника голови Чернігівської громадської організації дітей-інвалідів з дитинства «Гіппократ»;

Ганну Туровець - члена громадської організації «Центр медико-соціальної і фізичної реабілітації інвалідів з вадами фізичного розвитку «ІНТЕГРАЦІЯ».

Почесною грамотою обласної ради відзначено також колектив Чернігівської благодійної організації батьків і дітей інвалідів з дитинства «Логос».

Оголошено подяку Чернігівської обласної ради:

Наталії Волощенко - завідувачу відділення соціальної допомоги вдома Прилуцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг);

Раїсі Герасименко - культорганізатору комунального закладу «Замглайський психоневрологічний інтернат» Чернігівської обласної ради;

Ларисі Кислусі - головному спеціалісту відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг, у справах осіб з інвалідністю та громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи управління соціального захисту населення Сновської районної державної адміністрації;

Оксані Кузюрі - інструктору з організаційно-масової роботи Чернігівської обласної організації Українського товариства сліпих;

Людмилі Маруковій - члену правління Чернігівської міської громадської організації «Союз інвалідів від трудового каліцтва та професійного захворювання» – керівнику осередка;

Олені Назаренко - члену правління Чернігівської міської громадської організації «Союз інвалідів від трудового каліцтва та професійного захворювання» – керівнику осередка;

Лідії Рустамовій - волонтеру міського благодійного фонду «Милосердя і доброта»;

Ларисі Халдай - учителю-логопеду комунального закладу «Прилуцький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради.

Продовжилася урочиста церемонія з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю концертною програмою за участю осіб із обмеженими фізичним можливостями, які ділилися з присутніми своїми безмежними творчими талантами. Яскраві вокально-хореографічні номери, виконання музичних творів, декламування віршів, цікаві гуморески, театральна вистава, художні твори подарували присутнім гарний настрій та незабутні враження.

Урочистий захід провели артисти обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Інна та Ігор Василенки.

Сурдоперекладом супроводжували виступи присутніх Тетяна Власкина та Людмила Бабенко.

Після завершення урочистостей всіх бажаючих запросили до Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана відвідати виставку «Відлуння душі», присвячену Міжнародному дню осіб з інвалідністю, де представлені роботи творчих людей, котрі не підкорилися випробуванням долі, а знайшли себе у мистецтві.

]]>
У Мені відкрили тренажерний зал для людей поважного віку http://monitor.cn.ua/ua/style/76301 3 грудня в рамках реалізації грантового проєкту "Популяризація оздоровчо - спортивних послуг для людей похилого віку", у Мені відкрили тренажерну залу для людей поважного віку. Стиль article Wed, 04 Dec 2019 09:53:42 +0200 Проєкт спільно створили Менська міська рада та КУ "Менський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)" міської ради за підтримки Фонду Міжнародної Солідарності (Solidarity Fund PL), повідомляє прес-служба Менської міської ради.

90% коштів на грантовій основі надав польський фонд, 10 %  - виділила Менська міська рада.

У тренажерній залі є різнопланові тренажери: бігова доріжка, батути, фітнес м'ячі, орбітрек, шведські стінки, велотренажери, дошки Євмінова та інше.
    
«У нас є медсестра, яка постійно тут буде присутня. З початку року вона поїде на курси підвищення кваліфікації. Можуть займатися люди, які стоять у нас на обліку:  пенсіонери та люди, у яких є група інвалідності. Якщо є охочі - ласкаво просимо.

Також тут будуть надавати послуги масажу. За законодавством, ці послуги будуть платні, за соціальними цінами», - розповідає директорка терцентру Наталія Гончар.

Тренажерний зал знаходиться за адресою: м. Мена, вулиця Суворова, 64.

]]>
У фальсифікаторів алкогольної та тютюнової продукції вилучено "майна" на 2,5 мільйони гривень http://monitor.cn.ua/ua/style/76300 Канал з транспортування та збуту оптових партій цигарок та алкогольного сурогату перекрили працівники податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області спільно з працівниками Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України, під процесуальним керівництвом прокуратури Чернігівської області. Стиль article Wed, 04 Dec 2019 09:37:56 +0200 У рамках розслідування кримінального провадження за фактом незаконного збуту підакцизних товарів було встановлено, що на території Чернігівської області групою осіб організовано діяльність з оптової торгівлі незаконно виготовленими алкогольними напоями (в тарі «bag-in-box» та в скляній тарі) та незаконно ввезеними цигарками іноземного виробництва. Товар пропонували оптовим покупцям Чернігівської області та в інші регіони України.

Реалізацію своєї продукції ділки здійснювали через мережу інтернет за допомогою соціальної мережі «ВКонтакте» та мобільних додатків миттєвих повідомлень, а також шляхом розміщення оголошень на сайті. Доставка оптових партій цигарок та горілки здійснювалась, як за допомогою служб доставки, так і вантажними мікроавтобусами, які перебували у користуванні учасників групи.

Щомісячно ділками реалізовувалось до 20 тисяч літрів фальсифікованої алкогольної продукції та понад 50 тисяч пачок незаконно ввезених та фальсифікованих тютюнових виробів.

За результатами обшуків вилучено майже 59 тисяч пачок контрафактних цигарок в асортименті (без марок або з підробними марками акцизного податку), 515 літрів лікеро-горілчаних виробів та транспортний засіб, який використовувався для транспортування цигарок та лікеро-горілчаних виробів. Загальна вартість вилученого перевищує 2,5 мільйонів гривень.

Наразі тривають слідчі дії, спрямовані на встановлення каналів надходження тютюнових виробів, сировини для виготовлення алкогольного сурогату і всіх осіб, причетних до скоєння даного кримінального злочину, повідомив Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області.

]]>
Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/76298 Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 3 грудня до 8:00 4 грудня 2019 року. Стиль article Wed, 04 Dec 2019 09:20:45 +0200 Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме:1 дорожньо-транспортну пригоду, 5 пожеж в житловому секторі, 1 аварійну ситуацію на системах життєзабезпечення та 1 нещасний випадок. Внаслідок цих подій загинуло 3 особи.


Стан доріг:

Для забезпечення безаварійного руху транспорту на автодорогах державного значення в межах області працювало 9 одиниць техніки та 11 працівників від ДП "Чернігівський облавтодор". Стан доріг задовільний, проїзд автомобільного транспорту забезпечений.


Інформація щодо захворювання на вірусний гепатит А:

Станом на 4 грудня на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я м. Чернігова з діагнозом "вірусний гепатит А" залишаються 5 осіб, з яких 3 дитини.


Доповнення до інформації щодо аварійних ситуацій на системах газопостачання:

- 3 грудня завершено роботи по ремонту та перевірці розподільчого міжселищного газопроводу високого тиску діаметром 159 мм біля с. Синдаревське Ніжинського району. До газопостачання підключено 6 навчальних та 3 лікувальні заклади. На 04 грудня заплановане підключення газопостачання абонентам приватного сектору в 13 населених пунктах Ніжинського району та Ніжинської міської ОТГ (загалом 2305 абонентів);

- 3 грудня проводились роботи щодо підключення газопостачання абонентам приватного сектору в с. Ніжинське Ніжинського району. Газопостачання було порушено 30 листопада внаслідок несанкціонованого перекриття засувки газопроводу низького тиску діаметром 150 мм. Загалом підключено 256 абонентів (залишилось - 114). Роботи тривають.


Аварійні ситуації на системах життєзабезпечення – 1:

В с. Киїнка Чернігівського району біля 13 год. 30 хв. 03 грудня за погодних умов сталося пошкодження повітряної лінії електропостачання 10 кВ та відключення трансформаторної підстанції. Внаслідок припинення подачі електроенергії тимчасово зупинена робота котельні, яка подає тепло до загальноосвітньої школи та пришкільного садку.
Аварійно-відновлювальні роботи проводяться силами Чернігівських районних електричних мереж.


Дорожньо-транспортні пригоди – 1:

В с. Сахутівка Корюківського району по вул. Шевченка біля будинку №74 близько 12 год. 03 грудня водій автомобіля "Opel Мeriva" не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожню обстановку, погодні умови, виїхав на зустрічну смугу руху та здійснив наїзд на велосипедистку, яка рухалася у зустрічному напрямку, і з’їхав в кювет. Від отриманих травм велосипедистка, 1960 року народження, померла на місці пригоди.


Пожежі в житловому секторі – 5:

- в с. Фастівці Бахмацького району по вул. Ільченківській, 6 о 06 год. 48 хв. 03 грудня сталася пожежа будинку, що не експлуатується (6х7 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття, пошкоджено стіни на площі 10 кв.м. Причина пожежі та збиток встановлюються;

- в с. Нова Гребля Прилуцького району в господарстві по вул. Гагаріна, 6  о 07 год. 20 хв. 03 грудня сталася пожежа житлового будинку (8х10 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття, пошкоджено внутрішнє облицювання стін. Причина пожежі - недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів. На місці пожежі виявлено тіло господарки, 1937 року народження;

- в с. Павло-Іванівське Городнянського району в господарстві по вул. Садовій, 11 о 10 год. 24 хв. 03 грудня сталася пожежа господарської будівлі (4х5 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено будівлю. Причина пожежі та збиток встановлюються;

- в м. Ніжині в господарстві по вул. Рівності, 2 о 12 год. 47 хв. 03 грудня  сталася пожежа літньої кухні (4х5 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено перекриття на площі 3 кв.м. Причина пожежі - недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів;

- в с. Кіпті Козелецького району в господарстві по вул. Гагаріна, 20 о 04 год. 47 хв. 04 грудня сталася пожежа житлового будинку (8х10 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено стіну на площі 3 кв.м. Причина пожежі - порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей.


Нещасні випадки – 1:

На залізничній платформі "Дослідне" Носівського району о 08 год. 56 хв. 03 грудня пасажирським потягом №779 сполученням "Суми-Київ" смертельно травмовано мешканку с. Миколаївка Одеської області, 1996 року народження. Затримка руху потягу тривала 30 хв. Проводяться слідчі дії.


Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 9-12 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 11 мкр/год., Ніжин – 11 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год, Семенівка – 10 мкр/год., Сновськ – 9 мкр/год.


Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 03 грудня до 20 години 04 грудня очікується хмарна погода з проясненнями, вночі без істотних опадів, вдень місцями невеликий сніг, на дорогах ожеледиця. Вітер південно-західний 7-12 м/с. Температура вночі 3-8º морозу, вдень 0-5º морозу.
По м. Чернігову очікується хмарна погода з проясненнями, без істотних опадів, на дорогах ожеледиця. Вітер південно-західний 7-12 м/с. Температура вночі 4-6º морозу, вдень 1-3º морозу.

]]>