Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 24 листопада - День завоювання друзів http://monitor.cn.ua/ua/rest/83536 День завоювання друзів відзначається в США в день народження Дейла Карнегі (1888-1955), автора книги «Як здобувати друзів і впливати на людей». Відпочинок article Tue, 24 Nov 2020 07:11:10 +0200 Дейл Карнегі народився на фермі Мерівілль в штаті Міссурі. Сім’я жила дуже бідно, проте він зміг вступити до Державного Педагогічного Коледжу в Уорренсбурге і отримати непогану освіту.

Прагнучи подолати комплекс меншовартості, викликаний майновим станом, Дейл Карнегі шукав можливість чимось відзначитися.

Практикуючись в ораторському мистецтві в студентських дискусіях, він несподівано для себе виявив, що знайшов деякі способи ефективного спілкування.

]]>
24 листопада день народження на Чернігвщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83535 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 24 Nov 2020 07:08:34 +0200 Антошин Вадим Леонідович
Василина Сергій Олександрович
Іванченко Людмила Миколаївна
Коваленко Артем Русланович
Ковальчук Тетяна Анатоліївна
Конопацька-Плехова Ольга Миколаївна
Осадчий Павло Юрійович
Пекуровська Олена Миколаївна
Пинський Юрій Михайлович
Портний Андрій Дмитрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
23 листопада - Міжнародний день боротьби з безкарністю http://monitor.cn.ua/ua/rest/83512 Міжнародний день боротьби з безкарністю був встановлений в 2011 році Міжнародною асоціацією захисту свободи слова (IFEX). Відпочинок article Mon, 23 Nov 2020 08:12:04 +0200 Датою святкування обрали 23 листопада, адже у цей день у 2009 році в місті Ампатуан (Філіппіни) сталася трагедія. 58 осіб було викрадено і вбито. Важливою деталлю трагедії є те, що серед цих людей було 32 журналіста і працівника ЗМІ. Цей злочин проти журналістів є самим смертоносним за останні десятиліття.

Мета Міжнародного дня боротьби з безкарністю – домогтися правосуддя для тих людей, які зазнали переслідувань і погроз за здійснення свого права на свободу вираження. Також важливим мотивом проведення цього Дня є привернення уваги громадськості до проблеми безкарності.

В наші дні журналісти, блогери, активісти і просто люди, які відстоюють справедливість, стикаються з погрозами, шантажем, нападами. У найтрагічніших випадках смерть може наздогнати журналіста просто за те, що він робить свою роботу. За останнє десятиліття було вбито понад 500 журналістів, але вбивці залишилися безкарними у 90% випадків.

]]>
23 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83511 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 23 Nov 2020 08:07:58 +0200 Велігорський Анатолій Іванович
Гордієнко Олена Олексіївна
Заяць Олександр Юрійович
Івасюк Дмитро Васильович
Лазаренко Микола Григорович
Ляховенко Володимир Володимирович
Пух Микола Петрович
Сенченко Людмила Михайлівна
Соломко Анатолій Віталійович
Степаненко Олександр Сергійович
Тарасюк Павло Іванович
Шедько Олександр Вікторович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Чому корисно прикрашати домівку до свят? Поради психологів http://monitor.cn.ua/ua/rest/83510 У 2020 році чимало людей вирішили прикрасити домівки задовго до початку зимових свят. Відпочинок article Sun, 22 Nov 2020 14:39:51 +0200 "Цьогоріч було багато горя і втрат: втрата свободи, втрата часу з сім'єю, втрата доходу і роботи, втрата близьких… Таким чином, люди шукають розради і навіть зцілення", – пояснює психолог Меліса Робінсон-Браун в коментарі Huffpost, пише Україніська правда.Життя
Крім того, багато улюблених святкових традицій, наприклад, вечірки з друзями та сімейні зустрічі, цьогоріч можуть бути недоступними через COVID-19

А декорування домівки – це один із способів безпечно і здорово підняти собі настрій.

Психологи розповіли про переваги святкового декорування для емоційного здоров'я, якщо прикрашати домівку до свят заздалегіть.

Це викликає приємні спогади про щасливі часи


Святкові гірлянди та прикрашання ялинки можуть викликати ностальгію, нагадуючи теплі спогадах з дитинства.

Для людей, які фізично не можуть у святкові дні бути зі своїми близькими, роздуми про минуле можуть принести розраду.

Крім того, якщо ви пошвидше почнете прикрашати оселю, зможете підтримувати хорошу атмосферу протягом декількох додаткових тижнів.

"Як психолог я часто говорю про зв'язок між нашими думками, емоціями і поведінкою", – розповідає психолог Ерлангер Тернер. "В умовах стресу, викликаного пандемією, роздуми про позитивні образи – це один із способів запобігти занепокоєнню."

Декорування будинку може викликати позитивні спогади і емоцій, які дійсно можуть бути корисними для запобігання смутку.

Запах також сильно пов'язаний з пам'яттю, тому можна запалити ароматичну свічку, або наповнити дім сосновим ароматом.

Це допоможе відволіктись від проблем 2020 року

Хоча важливо дозволити собі відчувати різні почуття (зокрема, неприємні), це не означає, що ви повинні бути поглинені страхом і тривогою 24/7.

Пошук здорових способів відволіктися від усього, що відбувається в світі, може принести полегшення і допомогти з цим впоратися.

"Людям легко захопитися і навіть зациклитися на тому, про що пишуть ЗМІ, що може посилити почуття тривоги і депресії.

А завчасне декорування дому відволікає та приносить задоволення", – розповідає психологиня Робінсон-Браун.

Це допомагає почувати себе краще

Дуже багато з того, що сталося в цьому році, виявилося поза нашим контролем.

Ми не можемо в індивідуальному порядку покласти край пандемії, зупинити насильство або змінити політичну нестабільність. Це іноді може змусити почувати себе безсилими.

Експерти з психічного здоров'я рекомендують зосередитися на тому, що ви можете контролювати, щоб зменшити занепокоєння.

Сюди можна віднести і декорування домівки. Коли є можливість перетворити своє помешкання у затишний куточок, незважаючи на зовнішні проблеми.

Це може допоможе з нетерпінням чекати чогось надихаючого


У рік, наповнений страхом, створення позитивних очікувань було складним завданням.

Але коли ви дивитеся на свої прикраси, то починаєте мріяти про ті хороші моменти, які незабаром на вас очікують: як будете дивитися святкові фільми, слухати святкову музику, пекти печиво, відпочити від роботи або відкривати подарунки.

]]>
Емоційне обслуговування: оголошуємо війну звичці догоджати іншим http://monitor.cn.ua/ua/rest/83509 Що там казати, ранок з кави починається не у всіх. Тобто, і кава зварена, і ви тільки збираєтеся зробити такий бажаний ковток, і раптом хтось з домашніх терміново теж потребує каву до ліжка, або зарядку для телефону, або згадує про невиконане вчорашнє домашнє завдання. Відпочинок article Sun, 22 Nov 2020 14:28:15 +0200 Все, ковток кави наспіх, як і решта, уперед – кличе обов’язок. А якщо ранок починається з месенджу, або з дзвінка з роботи, що ще драйвовіше, вважайте, день емоційного обслуговування розпочався.

Задовольнити усіх вдома, на роботі показати результат, вислухати проблеми колег, і водночас добре попрацювати, аби дійсно виконати власні завдання, отримати «лайк» від керівництва. Паралельно думаючи, як задовольнити маму, вчительку дитини, подругу або друга, в яких зараз проблеми. Обідня перерва? Ні, не чули про таке… Власні потреби вже на дальній локації. Не можемо відмовити: родина, близькі люди, друзі, колеги. Знаємо, всі мають руки, ноги, мізки аби виконати самостійну роботу, але ж звертаються до вас. Якщо ситуація знайома, потрібно оголошувати війну емоційному обслуговуванню.

Що ж взагалі таке, емоційне обслуговування?

Психологи вважають емоційним обслуговуванням будь-які дії, які людина виконує всупереч своїй волі, аби догодити комусь іншому. За таких умов не враховуються власні бажання та інтереси, на першому місці стоїть лише готовність догодити, бути корисним та зручним.

Все починається в дитинстві

У кожного є спогади з дитинства, коли добровільно-примусово доводилось робити те, чого зовсім не хотілось. Наприклад, батьки примушували заспівати пісеньку або розповісти віршик перед сторонніми, бути чемним з однокласником (тому що він «хороший хлопчик», хоч неповага до вас з його боку була очевидною). І це не просто вихованість та ввічливість, це елементарний вияв емоційного обслуговування. Хто мав твердіший характер, бунтував, через покарання все ж таки виборював собі свободу від небажаного навантаження. А хто мав більш м’яку вдачу, або боявся бути неввічливим, поганим та покараним, так і у дорослому житті змушений насамперед годити всім і вся.

Система накопичення

Людська природа своєрідна, завжди всього хочеться більше. Зробивши один раз послугу, добро, вислухавши або просто приділивши увагу певним людям, ми вже не помічаємо, як обертаємось на вічного «емоційного офіціанта».

Іван, 34 роки: «З Сергієм познайомились на моїй новій роботі, зразу ж потоваришували. Я і не збагнув, як повсякденні невеличкі прохання, на кшталт «замов піцу», «зв’яжися, будь ласка, з моїм клієнтом», «допоможи з машиною ввечері» стали моїм священним обов’язком, не кажучи вже про вислуховування його постійних ідей. Я і не пам’ятаю, щоб Сергій цікавився моїми справами. Дружба виливається у мій згаяний особистий час. Відмовити не зручно, але точно скоро стану його уникати».

Олена, 37 років: «Кожний мій робочий день починається з обов’язків – перед колегами та перед клієнтами. Я розумію, що колега могла б і сама роздрукувати свій медіа план та зробити собі чай, і начальник міг би по кілька раз не запитувати одне й те саме. Тримаючись за цю роботу, викладаюсь емоційно, прагну бути «на висоті», все ж таки я частина колективу, на мене покладаються, я маю відповідати своїй посаді».

Знешкодити та уникнути

Стосунки, у яких панує атмосфера емоційного обслуговування, точно не вартують вашого згаяного часу та енергії. Емоційне обслуговування найчастіше переходить в емоційне вигорання, погане самопочуття, зниження самооцінки та навіть депресію. Треба оптимізуватись і зробити кілька не важких кроків, аби виправити ситуацію:

По-перше, почніть емоційно обслуговувати себе коханого. Зі смаком, зі складеним списком побажань та планів. Від улюбленої їжі, до часу проведеного з бажаними людьми та подорожей.

Бережіть власний час, простір та енергію. Токсичні люди, седфішери, маніпулятори забирають у нас дуже багатий енергетичний ресурс. Обирайте для спілкування тільки тих, хто несе вам приємні емоції.

Уявіть іншого («прохача») на власному місці. Запитайте себе: чи зробить ця людина те саме для мене? Якщо ні, то уявіть що ви – менеджер, а він вічно невдоволений клієнт, від якого мізерний прибуток. Дуже скоро ви з ним розпрощаєтесь.

Навчіться відхиляти прохання колег та рідних, заради власного душевного спокою. Робіть це дуже спокійно, ретельно аналізуючи ситуацію. Завжди можна знайти вихід, шляхом організації власного часу, зберігаючи його: не бійтесь перекладати зі своїх плечей на спеціальних представників різні послуги, які полегшать вам життя: замовлення їжі, клінінг, ремонтування кранів та техніки.

Будьте відвертими з рідними. Не приховуйте свої емоції. Прямо кажіть про те, що вам робити не хочеться, немає часу, або немає бажання.

Бережіть психологічне здоров’я. Так, зараз дуже важкий час, за даними опитування, найчастіше відчуванні емоції впродовж останніх місяців – страх, розгубленість та сум. Не дозволяйте собі піддаватись зневірі, частіше користуйтесь критичним мисленням, будьте впевненими у собі.

Не робіть нічого заради схвалення. Це невдячні вкладення. Інтереси інших людей, які йдуть всупереч вашому комфорту – другорядні.

джерело

]]>
20 найвдаліших поз для жіночої фотосесії. ФОТО http://monitor.cn.ua/ua/rest/83508 Цей пост стане в нагоді як фотографам, так і дівчатам, які хочуть завжди розкішно виглядати на фотографіях. Першим – як підказка, якщо раптово закінчились творчі ідеї. Ну, а красуням буде корисно дізнатися найбільш виграшні пози, які підкреслять найкрасивіші риси вашої фігури і приховають її недоліки, якщо такі є Відпочинок article Sun, 22 Nov 2020 14:23:19 +0200 Отже, поїхали.

1.Погляд через плече – дуже проста початкова портретна поза.

Pavel Novikov
Pavel Novikov

2. Не забувайте про положення рук. Головне правило – ніяких плоских, напружених долонь: кисті повинні бути м’якими і гнучкими. І вони повинні бути видні тільки з тильного боку.

Ali ilker Elci
Ali ilker Elci

3. Прекрасний ефект може бути створений за допомогою діагоналей. Також працює правило однієї третини.

Konstantin Lelyak
Konstantin Lelyak

4. Ще одна відкрита і зваблива поза – лежачи на землі. Знімати краще практично з рівня землі.

 

Марія Петрова
Марія Петрова

5. У положенні лежачи можна погратись з руками – скласти їх, або спокійно опустити на землю. Прекрасний ракурс для зйомки на вулиці, серед квітів і трав.

Alp Cem
Alp Cem

6. Ця поза – чудовий спосіб продемонструвати ідеальну будову тіла. Добре працює для зображення силуету на яскравому фоні.

Konstantin Lelyak
Konstantin Lelyak

7. Основна елементарна поза, яка приголомшливо виглядає. Знову ж таки, при зйомці краще опуститися нижче і фотографувати майже від рівня землі.

Jean-Baptiste Fort
Jean-Baptiste Fort

8. А ця приголомшлива поза добре підходить для дівчат з будь-якою фігурою. Можна експериментувати з різними позиціями ніг і рук.

Karen Abramyan
Karen Abramyan

9. Мила і грайлива поза. Гарно підходить для практично будь-якого інтер’єру: на ліжку, на траві, або на пляжі.

 

Billy Nguyen
Billy Nguyen

10. Легка красива поза, яка чудово демонструє гарну фігуру.

Thomas Agatz
Thomas Agatz

11. Ще один варіант в позиції сидячи. Одне коліно повинно бути притиснуто до грудей, а інша нога, також зігнута в коліні, повинна лежати на землі. Погляд спрямований в об’єктив.

Yannick Desmet
Yannick Desmet

12. Відкиньте волосся назад і трохи прогніться в попереку – така поза показує всю красу фігури.

Emma Grigoryan
Emma Grigoryan

13. Корпус тіла повернути трохи в бік, руки в задніх кишенях. Проста і водночас елегантна поза.

Ali ilker Elci
Ali ilker Elci

14. Невеликий нахил вперед може ненав’язливо підкреслити форми. Це виглядає досить привабливо і чарівно.

 

Оксана Гурова
Оксана Гурова

15. Руки закинуті над головою, вага тіла переміщена на одну ногу, друга розслаблена. Підходить для стрункої статури.

Mike Martfolio
Mike Martfolio

16. Варіантів позування в повний зріст безліч. Цю позицію можна взяти за початкову точку. І далі міняти положення рук, нахил корпусу і так далі.

Karen Abramyan
Karen Abramyan

17. Така поза виглядає досить розслаблено. Не забувайте, що можна спиратися на стіну не тільки спиною, але і плечем, рукою, або стегном.

Christian Teßmar
Christian Teßmar

.

18. Фігура повинна нагадувати англійську букву S, вага перенесена на одну ногу, руки знаходяться в розслабленому стані.

Dmitry Elizarov
Dmitry Elizarov

19. Одна з найефектніших поз з величезною кількістю можливих варіантів. Щоб зловити найбільш вигідну позицію, повільно міняйте положення рук і безперервно згинайте тіло.

mybestwork_eltonvarela crayvid
mybestwork_eltonvarela crayvid

20. Романтична, ніжна поза. Використовуйте різні тканини і драпірування. З їх допомогою можна отримати чуттєві знімки.

Марія Петрова
Марія Петрова

джерело

]]>
Дієтолог розповіла, як уникнути почуття голоду і менше їсти http://monitor.cn.ua/ua/rest/83507 Дієтолог навчила, як насичуватися і скоротити калорії Відпочинок article Sun, 22 Nov 2020 14:11:06 +0200 Мало їсти і при цьому відчувати почуття насичення – цілком реальна задача. Якщо знати не тільки калорійність, але і ще один важливий показник – індекс ситості продуктів - співвідношення калорійності і ситості. Враховуючи цей показник, можна вибирати продукти, які додадуть менше калорій. Дієтолог Ольга Безугла Instagram перерахувала продукти з високим показником ситості і дала поради.

З допомогою складу нашої страви ми можемо керувати своєю ситістю, а головним показником насичення є так званий "індекс ситості". Індекс ситості - це здатність продуктів задовольнити голод та знизити споживання калорій.

Якщо Ви часто відчуваєте голод, можливо, є сенс переглянути свій раціон з позиції присутності в ньому їжі, яка може Вас погано насичувати. Тут Вам допоможе облік індексу ситості!

"Індекс ситості" досить високий у м'яса, риби, сиру, яєць і бобових. З цими білковими продуктами конкурують каші, картопля, хліб і плоди, що містять масу вуглеводів.

У них менше калорій, але багато баластних речовин, які надають їжі об'єм і гальмують її перетравлення. А білки взагалі за своєю природою важче перетравлюються, ніж інші речовин. В результаті така їжа щільніше заповнює шлунок, створюючи відчуття ситості надовго.

Індекс ситості: дієтолог розповіла, як уникнути почуття голоду і менше їсти

Індекс ситості: дієтолог розповіла, як уникнути почуття голоду і менше їсти

Індекс ситості: дієтолог розповіла, як уникнути почуття голоду і менше їсти

Індекс ситості: дієтолог розповіла, як уникнути почуття голоду і менше їсти

Індекс ситості: дієтолог розповіла, як уникнути почуття голоду і менше їсти
⠀Ілюстративне фото (instagram.com/dr.bezugla_olga)

Тому експерт радить їсти білкові сніданки і багато клітковини з жиром.

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: креативні страви для похмурого листопада http://monitor.cn.ua/ua/rest/83506 Когда красота природы ускользает на наших глазах, становится немного грустно. Хочется успокоить сердце теплыми посиделками и аппетитной едой, приготовленной неспешно, со вкусом, старательно. Для этого сгодятся даже «остатки роскоши» – овощей, круп, пасты. Відпочинок article Sun, 22 Nov 2020 13:38:01 +0200 Полезные советы

Как использовать остатки овощей?

Если у вас в доме используется много овощей: лук, морковь, сладкий перец, помидоры, сельдерей, то от них остаются «попки», хвостики, кожура, сердцевина и т. д. Все эти остатки можно складывать в контейнер, который стоит в морозильнике, – чтобы когда контейнер заполнится, можно было сварить овощной бульон. Одно «но»: перед очисткой такие овощи нужно хорошо промывать щеткой.

Как использовать остатки сыра?

Часто в холодильнике обнаруживаются остатки нескольких видов сыров: жесткие корочки, заветрившиеся кусочки и т. д. Их можно измельчить и сделать: фарш для сырного пирога, топпинг для пиццы, корочку для отбивных в духовке, начинку для омлета.
Как использовать остатки крупы?
«Вчерашние» крупы можно использовать на следующий день для: салатов с овощами, запеканок с творогом и яйцами, быстро обжаренных круп с остатками мяса или морепродуктами, сытных смузи с овощными пюре.

Правила замораживания:

 • Главное правило морозильника: упаковка должна быть герметичной, чтобы запах морозильника не портил вкус продукта.
 • Чем быстрее замораживается продукт, тем он потом вкуснее и полезнее.
 • Чем медленнее размораживаются мясо, рыба или морепродукты (в идеале – в самом холодном месте холодильника), тем лучше его текстура, вкус и аромат, не отличить от свежих.
 • Овощи, замороженные мелкими кусочками, не размораживают перед приготовлением.
 • Размороженное мясо или рыбу, а также тесто не рекомендуется замораживать еще раз.
 • Сыр большими кусками лучше не замораживать, а вот натертый можно.
 • Замороженный кефир при размораживании в сите превращается в почти настоящий творог.
 • При необходимости срочно разморозить продукт лучше использовать не микроволновку, а холодный крепкий соляной раствор.

 

Кускус с запеченными овощами

К такому кускусу отлично подойдет салат из помидоров черри.

Кускус с запеченными овощами

4 порции, приготовление: 30 мин.
Что нужно:

 • 200 г кускуса
 • 1 небольшой кабачок
 • 1 средний цукини
 • 2 разноцветных сладких перца
 • 1 сладкая красная луковица
 • 2 зубчика чеснока
 • сок и цедра 1 лимона
 • оливковое масло
 • 1 маленький пучок петрушки
 • соль, свежемолотый черный перец

Что делать:
1. Разогрейте духовку до 200 °С. Овощи нарежьте крупными кусками. Чеснок не очищайте. Разложите на противне для запекания, полейте 2 ст. л. оливкового масла, приправьте солью и перцем. Хорошо перемешайте. Запекайте 20 мин.
2. В это время приготовьте кускус согласно инструкции на упаковке. Добавьте оливковое масло. Хорошо перемешайте и дайте кускусу остыть.
3. Запеченный чеснок выдавите из кожуры в отдельную миску, раздавите его вилкой в пасту и добавьте цедру и сок лимона, оливковое масло, соль и перец. Все хорошо перемешайте.
4. В большом салатнике перемешайте кускус с заправкой, добавьте овощи и крупно порубленную петрушку и еще раз хорошо перемешайте.


Печенка с соусом из айвы

Идеальный гарнир к печенке – зеленая стручковая фасоль (ее тоже полейте соусом).

Печенка с соусом из айвы
4 порции, приготовление: 35 мин.
Что нужно:

 • 1 кг говяжьей печенки
 • 1 крупная айва
 • 2 средние луковицы
 • 4 ст. л. белого винного уксуса
 • 2 ст. л. меда
 • 50 г муки
 • оливковое и сливочное масло
 • соль, свежемолотый черный перец

Что делать:
1. Айву вымойте щеткой, удалите сердцевину, мякоть нарежьте мелкими кубиками. Лук очистите и нарежьте полукольцами. Печенку очистите от пленок и протоков, нарежьте кусками толщиной 1,5 см. Натрите солью и перцем.
2. В сотейнике разогрейте оливковое масло со сливочным (1:1), положите айву, обжаривайте 5 мин. Добавьте лук, жарьте на среднем огне,постоянно помешивая, 5 мин.
3. Добавьте 150 мл воды, уксус и мед, готовьте 15 мин., соус должен слегка загустеть.
4. Обваляйте куски печенки в муке, стряхните лишнее. В чистой сковороде нагрейте оливковое масло со сливочным (1:1), обжарьте печенку, по 1 мин. с каждой стороны, перевернув 2–3 раза, в зависимости от желаемой степени прожарки.
5. Выложите печенку на подогретые тарелки, полейте соусом из айвы.

 

Индейка с овощами на сковороде

Идеальная пара к индейке с овощами – толстая лепешка или лаваш.

Индейка с овощами на сковороде
4 порции, приготовление: 35 мин.
Что нужно:

 • 600–800 г мякоти бедра индейки
 • 1 большой спелый помидор
 • 1 средняя морковка
 • 1 красный сладкий перец
 • 1 средняя луковица
 • растительное масло
 • 1 ч. л. молотой паприки
 • молотый острый красный перец
 • соль, свежемолотый черный перец
 • 2–3 зубчика чеснока и небольшой пучок кинзы для подачи

Что делать:
1. Нарежьте индейку средними кусками, 2–3 см. Приправьте паприкой, солью, черным и красным перцем. Перемешайте, чтобы специи впитались в мясо.
2. Очистите лук, сладкий перец и морковь, нарежьте тонкой соломкой.
3. Разогрейте в сковороде с толстым дном масло. Положите индейку и готовьте на среднем огне до легкой румяной корочки.
4. Добавьте в сковороду с мясом подготовленные овощи и тушите под крышкой, иногда помешивая, до готовности мяса, примерно 10 мин.
5. Нарежьте помидор довольно крупными дольками, положите в сковороду и совсем немного посолите. Закройте крышкой, готовьте 3 мин.
6. Раздавите, очистите и мелко порубите чеснок. Так же мелко порубите кинзу. Снимите сковороду с огня, добавьте чеснок и зелень, перемешайте и немедленно подавайте, прямо в сковороде.

 

Суп из зеленого горошка в итальянском стиле

Поджарьте к такому супу хорошего вкусного белого хлеба на закваске, полейте оливковым маслом.

Суп из зеленого горошка в итальянском стиле
4 порции, приготовление: 25 мин.
Что нужно:

 • 500 г замороженного зеленого горошка
 • 1 большая картофелина
 • 1 большая луковица
 • 1 большой пучок зеленого базилика
 • оливковое и сливочное масло
 • соль, свежемолотый черный перец
 • маскарпоне для подачи

Что делать:
1. У базилика отделите стебли, мелко порубите (если нижняя часть стеблей очень толстая и жесткая, удалите ее). Листья крупно нарежьте.
2. Лук и картофель очистите и нарежьте небольшими кусочками. В кастрюле с толстым дном нагрейте смесь оливкового и сливочного масла (2:1), обжарьте лук и картофель, 10 мин.
3. Влейте 1 л воды, доведите до кипения, посолите, варите 10 мин. Добавьте горошек и стебли базилика, варите 3 мин., снимите с огня.
4. Добавьте листья базилика, измельчите суп блендером, влив еще немного оливкового масла, посолив и поперчив. В тарелки с супом выложите по ложке маскарпоне, поперчите.

Картофельная фокачча

Картофельная фокачча прекрасно сочетается с солоноватым сулугуни и салатом из огурцов.

Картофельная фокачча
4 порции, приготовление: 2 ч
Что нужно:

 • 300–380 г муки
 • 300 г молодого картофеля
 • 150 г вареного вчерашнего картофеля
 • 4 зубчика чеснока
 • 1 веточка свежего розмарина
 • оливковое масло
 • 4 г сухих быстродействующих дрожжей
 • крупная морская соль, свежемолотый черный перец

Что делать:
1. Разомните картофель в пюре. Смешайте с 300 г муки, сушеным розмарином, дрожжами и 1 ч. л. соли так, чтобы смесь напоминала крошки.
2. Добавьте 120 г теплой воды и 2 ст. л. масла, вымесите до однородности. Переложите тесто на присыпанную мукой поверхность и вымешивайте руками 8–10 мин., до эластичности. По необходимости подсыпайте еще муку, небольшими порциями.
3. Смажьте маслом большую миску, скатайте тесто в шар, положите в миску и переверните шар несколько раз, чтобы он был полностью покрыт пленкой из масла. Накройте полотенцем и оставьте в теплом месте на 1 ч.
4. Выложите тесто на противень и сформируйте руками из него прямоугольник. Накройте полотенцем и дайте расстояться 15 мин.
5. Молодой картофель вымойте щеткой и нарежьте тонкими кружками. Выложите кружочки картофеля на тесто внахлест. Приправьте рубленым с розмарином чесноком, солью и перцем.
6. Поставьте противень с фокаччой в нижнюю треть духовки, разогретой до 200 °С. Выпекайте до золотистого цвета, 30 мин. Подавайте теплой.

 

Белая фасоль с беконом и овощами

Приготовьте к такой фасоли большой салат из зеленых листьев с сухариками из белого хлеба.

Белая фасоль с беконом и овощами
4 порции, приготовление: 20 мин.
Что нужно:

 • 2 банки (по 400 г) крупной белой фасоли
 • 8 ломтиков бекона
 • 4 больших спелых помидора
 • 1 большая морковка
 • 1 крупная луковица
 • 4 зубчика чеснока
 • 1 небольшой пучок петрушки
 • оливковое масло
 • соль, свежемолотый черный перец

Что делать:

1. Морковь, чеснок и лук очистите, нарежьте маленькими кубиками. Затем чеснок еще порубите вместе с зеленью.
2. Обжарьте морковь и лук в глубокой сковороде с толстым дном в 3 ст. л. оливкового масла до мягкости, 3–5 мин., добавьте зелень и чеснок, готовьте еще 3–4 мин.
3. Добавьте фасоль, нарезанные мелко помидоры, соль, перец и немного холодной воды. Доведите до кипения и готовьте 10 мин.
4. На сухой чистой сковороде обжарьте под прессом бекон до хрустящей корочки с обеих сторон. Выложите бекон на фасоль уже в тарелках, поперчите и подавайте.

 

Салат из пасты с курицей и сельдереем

К такому салату можно подать смесь оливок и маслин, а также маринованные огурчики.

Салат из пасты с курицей и сельдереем
4 порции, приготовление: 15 мин.
Что нужно:

 • 200 г средней пасты (фузилли или фарфалле)
 • 2 филе копченой куриной грудки или «карпаччо»
 • 8 черешков сельдерея
 • 1 красный сладкий перец
 • 1 маленькая красная луковица
 • 3 ст. л. каперсов
 • 120 г майонеза
 • соль, свежемолотый черный перец
 • зелень для украшения

Что делать:
1. Сварите пасту согласно инструкции на упаковке, откиньте на дуршлаг, обдайте холодной отфильтрованной водой и остудите.
2. Куриную грудку и сладкий перец нарежьте средними кубиками. Лук – тонкими перьями. Сельдерей – тонкими ломтиками.
3. В салатнике соедините все ингредиенты, полейте майонезом и приправьте солью и перцем. Подавайте сразу же, украсив зеленью, или дайте настояться 1 ч в холодильнике под пленкой.


Мясной «хлеб» с шампиньонами

Классическое картофельное пюре – идеальная пара к мясному “хлебу”.

Мясной «хлеб» с шампиньонами
6 порций, приготовление: 1 ч. 10 мин.
Что нужно:

 • 400 г говяжьего фарша с жирком
 • 500 г куриного фарша
 • 200 г шампиньонов
 • 3 толстых ломтика белого хлеба
 • 150 мл молока
 • 1 большая луковица
 • 1 среднее яйцо
 • 1 веточка тимьяна
 • оливковое масло
 • 1 ч. л. сладкой молотой паприки
 • соль, свежемолотый черный перец

Что делать:
1. Разогрейте духовку до 160 °С. У хлеба срежьте корки, замочите мякиш в молоке на 10 мин. Лук очистите и измельчите, грибы нарежьте тонкими ломтиками.
2. Обжарьте лук в масле на среднем огне до золотистого цвета, 10 мин. Добавьте грибы и жарьте, пока не выпарится вся жидкость. Добавьте листочки тимьяна и паприку, снимите с огня.
3. Смешайте весь фарш с хлебом, яйцом, луково-грибной массой, приправьте солью и перцем.
4. Смажьте продолговатую форму маслом, выложите фарш. Поставьте в нижнюю треть духовки и запекайте 45 мин. Затем заверните в фольгу и оставьте на 15 мин.

джерело

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 23-29 листопада 2020 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/83505 Цей тиждень буде досить спокійним. Більшість людей відчують приплив сил та енергії, а завдання і повсякденні питання вирішуються легко. У цей час будь-які починання будуть успішними, а також можна розкрити свій творчий потенціал. Відпочинок article Sun, 22 Nov 2020 13:18:02 +0200 Енергії планет сприяють фінансовим поліпшенням, гарним рішенням майнових і матеріальних справ. Не відкладайте на потім все те, що можна зробити протягом цього тижня,  бо з 30 листопада стартує коридор затемнень, а це загрожує проблемами у багатьох сферах життя.

Овен (21.03—20.04). Тиждень стане перiодом романтики. Ваше особисте життя перетвориться на бразильський серіал — вируватимуть неабиякi пристрасті.
Дні: спр. — 23; неспр. — 25.
 
Телець (21.04—21.05). Незважаючи на напади ностальгії, треба жити сьогоденням. Ви так прагнутимете знайти свою любов, що можете легко помилитися й розчаруватися.
Дні: спр. — 26; неспр. — 27.

Близнюки (22.05—21.06). Варто більше уваги придiляти повноцінному відпочинку. Вихідні проводьте активно й обов’язково на свіжому повітрі.
Дні: спр. — 25; неспр. — 26.
 
Рак (22.06—23.07). Тиждень сприятиме підвищенню професійної кваліфікації. Важливо пам’ятати, що мета не завжди може виправдати кошти.
Дні: спр. — 24; неспр. — 25.
 
Лев (24.07—23.08). Зiрки пророкують яскраві спалахи почуттів i вдалий шлюб. Самотніх людей чекає удача, попереду знайомства, одне з яких виявиться доленосним.
Дні: спр. — 26; неспр. — 28.
 
Діва (24.08—23.09). На цьому тижнi ви зустрiнетеся з людиною, яка вiдiграє у вашому житті неабияку роль. Головне — поставитися до цього серйозно, а не як до чергової інтрижки.
Дні: спр. — 24; неспр. — 25.
 
Терези (24.09—23.10). Ви нарешті зможете дозволити собі спочити на лаврах. У тих, хто займається власним бізнесом, з’явиться унікальна можливість просунути свою справу в широкі маси.
Дні: спр. — 27; неспр. — 29.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Дехто з вас зустрiне свою другу половинку i нарештi зважиться на створення сім’ї. Це зажадає постійної роботи над собою, чіткого розуміння особистісних кордонів.
Дні: спр. — 25; неспр. — 26.
 
Стрілець (23.11—21.12). Радимо провести оздоровчі й очисні процедури. Пам’ятайте, що заробити всі гроші неможливо, а ось нер­вові клітини не відновиш.
Дні: спр. — 23; неспр. — 24.
 
Козеріг (22.12—20.01). Підтримувати стосунки стане важче, адже кохана людина прагнутиме особистої свободи. Сцени ревнощів неминучі й навіть виправдані.
Дні: спр. — 23; неспр. — 25.
 
Водолій (21.01—19.02). Ви справжня похідна медична енциклопедія. Але все ж не варто займатися самолікуванням. Радимо відвідати лікаря і пройти курс профілактичних процедур.
Дні: спр. — 25; неспр. — 26.

Риби (20.02—20.03). Закладено потужні основи для розвитку кар’єри — покладайся на однодумців. Перед тим як почати свій бізнес, порадься з фахівцем.
Дні: спр. — 23; неспр. — 25.

Інша версія:

Гороскоп для Овнів
У цей час ви відчуєте прилив життєвої енергії, а також зможете здивувати оточення своєю рішучістю. Ваші вчинки будуть справляти враження на людей, у вас вийде багато чого досягти, навіть більше, ніж за попередні два місяці. Сміливо захищайте свої принципи та рухайтеся вперед. Ви готові впоратися з усім, але ваші вчинки можуть призвести до перевтоми і травм. Також можете дратувати оточення яскравим, могутнім проявом своїх індивідуальних здібностей. Дбайливо витрачайте свої ресурси, не розтринькуйте сили.

Гороскоп для Тельців
Ви можете відчути тиск з боку інших людей. Є величезна потреба проявити себе, свої таланти і здібності, але постіной виникають перешкоди, нерозуміння з боку партнерів чи коханої людини. Демонстрація розкоші, як компенсація неможливості проявити себе, може викликати агресію в оточення. Вас також можуть дратувати інші люди через рішучі зусилля вразити вас. У ці дні ви будете бачити красу у похмурості. Витонченість та елегантність може змінитися драмою.

Гороскоп для Близнюків
Вам забезпечений творчий злет, якщо ви прагнете до самостійності, демонстрації своїх талантів і здібностей. Жага до діяльності, щедрість, життєрадісність, вміння зарядити інших енергією та оптимізмом обов’язково приведуть до успіху. Найскладніші та найболючіші питання вирішуються легко та радісно. Впевненість у своїх силах і самовіддача допоможуть вашому просуванню. Сприятливий період для бізнесу та початку нових проектів. Ви зможете подолати деякі перешкоди, які були на вашому шляху протягом попереднього місяця. Хороший період для укладення угод, реорганізації виробництва.

Гороскоп для Раків
Цей період підходить для початку нової підприємницької діяльності, вирішення юридичних питань. Однак краще уникайте зайвого оптимізму у справах, а також екстравагантності у витратах. Вам можуть запропонувати угоду, яка спокушатиму своїм розмахом, але в результаті ви через це зазнаєте збитків. Також завдяки привабливості та особистій чарівності, ви можете розраховувати на матеріальну допомогу, ідейну підтримку керівника, впливових людей, особливо серед представників протилежної статі. У вас у цей період може з’явиться службовий роман.

Гороскоп для Левів
У цей час ви отримаєте багато приємних вражень, а у професійній діяльності все складається якнайкраще. Ви відчуєте себе впевненіше і будете переконані, що ваші зусилля не пропадуть дарма. Ця позиція приверне до вас нових людей та успіх, якого ви домагаєтеся. Самореклама виявиться дуже ефективною, як і спроби повернути собі на користь чужі зусилля. Крім того, ваша діяльність отримає визнання чи допоможе вам досягти певного впливу. Головний запобіжний захід – не сприймати успіх, як належне і не ставати занадто самовпевненими.

Гороскоп для Дів
Сприятливий період для залагодження суспільних і фінансових справ. Період підходить для залучення впливовим людей до своїх справ. Від них можна чекати розуміння, допомоги та підтримки, зокрема матеріальної. Ваш оптимізм дозволить вам оптимально вирішити багато виробничих і комерційні проблеми. Вдало складаються ділові стосунки з представниками протилежної статі. Період сприятливий для візитів до керівництва, відвідування офіційних інстанцій. Гарний час для службових і творчих відряджень, укладення угод, підписання контрактів та інших важливих паперів.

Гороскоп для Терезів
Роботою найкраще займатися наоодинці. Нервозність, викликана багатьма причинами, може вибити вас з колії. Також варто дотримуватися обережності у спілкуванні з незнайомими людьми. Вагітні повинні уважно поставитися до обсягу рідини, яку вони споживають. З’являється схильність до самообману, тому романтичні стосунки, які зав’язуються у ці дні, в подальшому принесуть розчарування. Можливе виникнення таємної пристрасті та обману в особистих або ділових стосунках. Складно досягти гармонійної співпраці або прийти до компромісу.

Гороскоп для Скорпіонів
У цей час у вас особисті взаємини заплутаються. Однак якщо ви відвернетеся від любовних справ і направите свою увагу в ділову сферу, то зможете змінити своє оточення. Ви зможете трансформувати ситуацію, яка вас не задовольняє, направити інтереси та інтелектуальну діяльність колектива у матеріальну сферу. Творчим особистостям тиждень принесе можливості для втілення своїх задумів, гармонійного самовираження. Ваші думки втілюються у досконалу форму, плани реалізовуються, а діяльність стає затребуваною.

Гороскоп для Стрільців
Зростає життєва сила та опір до різних захворювань. Ви зможете подолати деякі перешкоди та чітко побачити свої перспективи. Робота з документами буде клопіткою, але завершиться вдало. Для успішної співпраці, особливого значення набуває вироблення спільних критеріїв з партнерами і союзниками. Хороший період для укладення угод, відкриття нового підприємства або реорганізації виробництва. Вдалими виявляться ділові візити, звернення до влади, ви відчуєте підтримку співробітників. Використовуйте цей період також для планування, нарад, відповідальних виступів.

Гороскоп для Козерогів
Ваша активність зростає, і це привертає до вас партнерів протилежної статі. Хороший період для пояснень, заручин, одруження, але якщо впевнені у своїх почуттях. Зростає творчий підйом, оптимізм і життєдіяльність, що суттєво допоможе під час вирішення різних справ. Сприятливий час для початку нових проектів, реалізації творчих задумів, відкриття підприємств, а також для досягнення вищого суспільного становища. У житті відбуваються важливі зміни, і якщо вдасться їх проаналізувати, можна зробити гарну закладку на тривалий період.

Гороскоп для Водоліїв
Період сприятливий для романтичних стосунків, але в діловій сфері виникають труднощі. Виконання планів краще відкласти, не давайте необдуманих обіцянок. Можливі виробничі склоки, непорозуміння, особливо з партнерами і співробітниками протилежної статі. Великий вплив на вас має колективна думка. Виникають принципові розбіжності з колегами та однодумцями. Тому вам варто зрозуміло і тактовно роз’яснити свою позицію та пояснити, що вони мають право мати власну думку. У цей період з’являється схильність до непотрібної витрати грошей.

Гороскоп для Риб
Хороший період для проведення офіційних зустрічей та урочистих прийомів. Також час підходить для початку нової роботи, поїздок і навчання. Ловіть момент, дійте – і вам усміхнеться фортуна. Ідеї ​​та інформація, які ви використовуєте, і діяльність, в якій ви братимете участь, дадуть швидкий прогрес. Вам допоможуть у цьому емоційна стриманість і відсутність токсичних людей поруч. Можливо, з деякими партнерами стосунки закінчаться, але завдяки цьому, у ваше життя прийдуть нові люди. Зросте ваша самооцінка, оточення подивиться на вас з більш вигідного ракурсу.

]]>
Погода на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/83502 Відпочинок article Sun, 22 Nov 2020 10:40:53 +0200

]]>
22 листопада – Міжнародний день сина http://monitor.cn.ua/ua/rest/83501 Зазвичай в цей день батьки вітають синів, а сини в свою чергу уважно ставляться до батька і матері. Так як це сімейне свято, то його зазвичай відзначають найближчими родичами. Відпочинок article Sun, 22 Nov 2020 10:39:14 +0200 Історія свята

У 2014 році з подачі медіа-видання Guardian News & Media Limited, в контексті Міжнародного чоловічого дня з’явилася ідея проводити International Son Day. Мета дня передбачалася як сімейний захід. В одну з неділь батьки, що живуть окремо від своїх синів, цілком можуть запрошувати їх до себе додому, щоб вони могли навчитися прибирати, готувати, прати і доглядати за іншими дітьми, тобто отримувати практичний досвід навичок, які неминуче знадобляться цим хлопчикам у майбутньому.

Тоді ідея була підтримана лише деякими англомовними блогерами, але в цілому пройшла непомітно для широкої аудиторії. У 2015 році її помітили в Україні та 22 листопада тоді випало на неділю. Потім вона була підтримана деякими медіа-виданнями Казахстану, так само 22 листопада, так “визначилася” і “фіксована” дата.

Все ж популярність та більш широкий відгук Міжнародний день сина став набувати з 2018 року з активною подачі українських ЗМІ, а в 2019 році, без зайвої метушні став підтримуватися і в соц-мережах на рівні більш широкого загалу. Він як і раніше є не офіційним днем, проте, схоже це і не потрібно.

День синів: традиції свята

Насправді сьогодні немає якихось чітких і певних традицій для цього дня, тому у кожної сім’ї є прекрасна можливість зробити його особливим, можливо започаткувати нову традицію, яка зробить зв’язок між родичами ще міцнішим. Необов’язково збирати багато людей, можна просто насолодитися спілкуванням зі своєю дитиною. Таке свято особливою відрізняється для тих батьків, чиї діти вибрали серйозну спеціальність – стали військовими і практично постійно перебувають на службі. Жити в розлуці з рідними всі звикають, але ось таких домашніх посиденьок не вистачає. Мама постійно турбується за своїх синів, коли вони в тривалих відрядженнях, на завданнях або стоять на кордоні, охороняючи спокій всієї держави. В цей день гордість кожного з батьків за дитину просто не знає жодних меж. День синів потрібно організувати так, щоб наповнити серця близьких любов’ю та ніжністю один до одного.

В цей день не тільки батьки або близькі вітають синів, але вони також виявляють всю повагу до тих, хто кожен день протягом життя хвилюється про них, піклується і молиться. Найкраще побути в тісному сімейному колі, поговорити про щось приємне, згадати щось з дитинства і хоч на один день, але залишити всі проблеми і неприємності, без яких не обходиться життя, просто за дверима квартири.

]]>
22 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83500 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 22 Nov 2020 10:33:39 +0200 Богдан Микола Андрійович
Герасименко Григорій Васильович
Зуб Петро Григорович
Копиця Наталія Миколаївна
Москаленко Іван Миколайович
Охріменко Юрій Іванович
Півень Михайло Олексійович
Петрусенко Павло Олександрович
Тимощенко Катерина Михайлівна
Тимошенко Олександр Вячеславович
Царук Олександр Захарович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
21 листопада - Всесвітній день вітань http://monitor.cn.ua/ua/rest/83482 Вітаємо Вас! Ця проста і нехитра дія знайома кожному з нас. Ми здійснюємо її, майже не замислюючись про це. Своїм привітанням ми розташовуємо до себе співрозмовника, відкриваємося перед ним, створюємо дружню обстановку. Відпочинок article Sat, 21 Nov 2020 08:29:51 +0200 Привітанням можна показувати безліч почуттів та емоцій, своє особливе ставлення до людини. Ця проста дія універсальна і застосовуєтся до початку будь-яких ситуацій, надаючи позитивний вплив на будь-який процес. Вона виключає пасивність і є своєрідною акцією життєствердження.

Всесвітній день вітань став щорічно відзначатися починаючи з 1973-го року.
Своїм виникненням він зобов’язаний двом братам - Брайану і Майклу Маккомак. Проживаючи в Сполучених Штатах Америки на піку холодної війни їм, як і іншим простим людям, неможливо було не відчувати ту гостру напруженість, яка панувала в той час між двома ядерними супердержавами. Відчуття ймовірності початку всесвітнього катастрофічного ядерного безумства було настільки високо, що багато людей просто не витримували цієї напруги і жахливої прийдешньої перспективи, кидаючись навіть в абсолютно комічні, як здається сьогодні крайнощі. Гнітюча і ворожа обстановка парила у повітрі.

Протестуючи проти такої тупикової ситуації, проявляючи свою громадянську позицію, вони знайшли простий і ефективний загальнолюдський спосіб боротьби з таким станом справ. Склавши листи зі щирими і привітними вітаннями, брати відправили їх у всі кінцівки світу. У текстах цих листів вони абсолютно не нав’язували ідеї боротьби за мир у всьому світі, лише просили одержувача просто привітати ще кого-небудь таким же чином, хоча б декілька людей ...

Ця чудова ідея знайшла відгук як серед керівників окремих держав, так і серед широкої маси простих людей. З цих пір щорічно 21-го листопада повсюдно став відзначатися воістину народний Всесвітній день привітань, день позитивного настрою і радісних емоцій.

У Євангеліє від Матвія в 5-му розділі 47-й вірш сам Бог відкриває сенс позитивної і життєствердної дії вітань. Вітайте один одного. Вітайте незнайомих Вам людей!

]]>
21 листопада - День Гідності та Свободи http://monitor.cn.ua/ua/rest/83481 Україна, 2014-й: «Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004-го року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-го року, Революція Гідності. Відпочинок article Sat, 21 Nov 2020 08:27:00 +0200 Раніше Указом від 19 листопада 2005 року № 1619/2005, Президент України Віктор Ющенкo встановив свято - День Свободи. Було запропоновано святкувати це свято щорічно, 22 листопада, з метою затвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, виховання почуттів національної гідності.

День Свободи в Україні був затверджений Президентом України Віктором Ющенкo, враховуючи історичне значення революційних настроїв.

22 листопада 2004 дата початку «помаранчевої» революції в Україні, компанії загальнонаціональних протестів, мітингів, пікетів, страйків і інших акцій громадянської непокори проти свавілля влади. Події були організовані та проведені прихильниками Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді - грудні 2004 року.

Акція почалася після оголошення Центральною виборчою комісією результатів другого туру президентських виборів (у результаті першого визначилися два кандидати - Віктор Ющенкo і Віктор Янукович), згідно з якими переміг В.Ф.Янукович. Після рішення Верховного суду було проведено повторне голосування другого туру, в результаті якого президентом України став Віктор Ющенкo.

На жаль, влада, встановлена в Україні на той момент, не змогла реалізувати більшості очікувань, покладених на неї українським суспільством.

Згодом, наступним Президентом України став Віктор Янукович. День Свободи в Україні був скасований і об’єднаний з Днем Соборності України Указом від 30 грудня 2011 №1209 / 2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят" і відзначався з 2012 року - 22 січня.

Після подій 2013-го - 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації «братнім російським народом» Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка № 872/2014 від 13-го листопада 2014-го року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддаючи належне шанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004-го року і в листопаді 2013 - лютому 2014 стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору, святковий День отримав нове дихання.

«Встановити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада» - йдеться в Указі № 872/2014.

]]>
21 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83480 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 21 Nov 2020 08:21:00 +0200 Галів Іван Олексійович
Гейко Михайло Михайлович
Гужова Тетяна Миколаївна
Кабенок Тетяна Іванівна
Рибіна-Ткач Марія Юріївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
20 листопада - Всесвітній день дитини http://monitor.cn.ua/ua/rest/83460 Людство зобов’язане дати дитині найкраще - Декларація ООН про права дитини. У всьому світі, в середньому жінка народжує приблизно 6,89 дітей. Найвищий рівень народжуваності в Нігері, де жінки народжують в середньому 7,58 дітей. Найнижчий в Сінгапурі - 0,8 дитини на одну жінку. Відпочинок article Fri, 20 Nov 2020 07:42:14 +0200 Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку. Ми люди і зовсім нелюдяно відмовляти нашим дітям у всьому цьому, особливо враховуючи ті реалії, які вперто супроводжують нас у нашому непростому світі.

Свято - Всесвітній день дитини виникло в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX), рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року.

Спочатку дата святкування Дня дитини рекомендувалася виключно на розсуд кожної держави, яка визнає для себе доцільним відзначати цей день. Так, у колишньому СРСР, а зараз і в багатьох суверенних державах, виник Міжнародний день захисту дітей, який відзначається 1-го червня. Пізніше, 20-го листопада 1959-го року прийняли «Декларацію прав дитини».

Потім, в 1989-му році, також 20-го листопада всесвітнім співтовариством була прийнята «Конвенція прав дитини» та питання з єдиної для всіх датою святкування цього дня було вирішено само собою. Тепер в офіційних документах всесвітньої організації об’єднаних націй фігурує саме ця дата.

Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/836 (ІХ). Актуальність проблем дитинства залишається високою, на жаль і до цього дня.

Численні заходи та дії, навіть на законодавчому рівні, не в змозі повністю вирішити весь комплекс цих проблем, так як вони лежать швидше в моральній площині людського світогляду. Однак завдяки постійним загальним зусилям і заходам, що вживаються, йде успішне сприяння підвищенню активності у вирішенні безлічі з існуючих і виникаючих проблем нашого підростаючого покоління.

Дуже характерно, що саме у 20-е листопада відзначають своє професійне свято «День педіатра» і дитячі лікарі, які поклали на себе вирішення проблем здоров’я наших дітей.

]]>
20 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83459 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 20 Nov 2020 07:38:29 +0200 Бондар Ірина Віталіївна
Помилуйко Андрій Сергійович
Приходько Володимир Валентинович
Шугалій Наталія Олександрівна
Яценко Євгеній Леонідович
Якименко Леся Сергіївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
19 листопада - Всесвітній день чоловіків - International Men’s Day http://monitor.cn.ua/ua/rest/83437 Чоловіки - зі святом! Відпочинок article Thu, 19 Nov 2020 08:08:25 +0200 Коли ці відмінності переходять якусь грань розумності, завжди виникає своєрідна зворотна хвиля, яка прагне збалансувати цей процес. Не дивлячись на те, що кожен з нас намагаючись узагальнити ці явища в рамках якихось понять і визначень, приймає ту чи іншу точку зору, процеси ці не припиняються і життя не стоїть на місці - воно рухається і рухається вперед.

Свята - дуже важливий період життя для кожного з нас. Рідкісна людина їх відверто не поважає (зрештою навіть для такої людини неодмінно знайдеться якась цікава календарна подія, яку він захоче відзначити). Так вийшло і з Міжнародним чоловічим днем. Це свято хоч і має більш глибокі (звичайно ж долучені) коріння, ніж «День чоловіків», що відзначається в першу суботу останнього осіннього місяця, але відзначається саме 19-го листопада. Так склалось. Цей День - день народження батька тієї людини, якій вдалося вивести це свято на міжнародний рівень, це доктор з університету Вест-Індії на ім’я Джером Тілуксінгх (Dr. Jerome Teelucksingh).

Мета свята - привернути увагу до гендерної дискримінації чоловіків при визначенні важливості їх ролі в родині і вихованні дітей. Так. Була б людина ..

На чоловіка звичайно ж покладено багато чого (щоб не нудно було) і хтось раптом порахував і помітив у цьому підступні дискримінаційні процеси. Помітити було не складно, адже переважно саме на чоловіка лягає тягар забезпечення своєї сім’ї, та й взагалі, сучасні батьки іноді просто змушені присвячувати набагато більше часу далеко не своїй родині, а обслуговування інтересів інших ... працюючи не покладаючи рук. Чи є в цьому що-небудь нове? «Що було, те й буде; і що робилося, те й буде робитися, і немає нічого нового під сонцем.» (Еккл.1: 9)

]]>
19 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83436 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 19 Nov 2020 08:07:12 +0200 Анісовець Сергій Васильович
Єрохіна Олена Вячеславівна
Живенко Світлана Віталіївна
Красножон Лариса Миколаївна
Мозирко Вікторія Олегівна
Населевець Таїса Леонідівна
Петрик Оксана Володимирівна
Савченко Олексій Юрійович
Шешеня Альона Олександрівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
18 листопада - День народження Діда Мороза http://monitor.cn.ua/ua/rest/83417 Справедливість і благодійність, доброта і співчуття, особлива і дбайлива батьківська любов до дітей, мудрість і деякі якості, без яких не обходяться сучасні супергерої - ось коротка характеристика нинішнього збірного образу відомого нам з самого дитинства - Діда Мороза. Відпочинок article Wed, 18 Nov 2020 07:22:49 +0200 За характером поведінки і набору властивих йому можливостей він дуже сильно нагадує свого західного колегу - Санта-Клауса, прообразу цілком реальної особи - Миколи Мірлікійського, загальнохристиянського діяча, відомого своєю безкорисливою допомогою бідним людям, яку він здійснював у вигляді таємних подарунків і день пам’яті якого відзначається 6 грудня. Є навіть думка, що це одна і таж особа. Однак, з огляду на глибоку самобутність слов’янської культурної традиції, не будемо цього стверджувати, хоча диму без вогню і не буває.

День народження Діда Мороза, це хоч і вельми умовна, але цілком конкретна дата в наших календарях. Як відомо - все має свій початок, день свого народження, справжню і реальну дату, в яку офіційно можна стверджувати, що та чи інша подія має місце бути. Добре, коли ця дата відома, а ще краще, коли вона має документальне підтвердження, складене зі слів вірних очевидців.

Але що робити, коли під рукою немає паперу, або ручки? Або очевидцям, яким вдалося стати свідками тієї чи іншої події, з тих чи інших причин, так і не вдалося зафіксувати свої свідчення, а тільки передати деякі загальні моменти, пов’язані з цією подією. Можливо для фіксації цієї події просто не вистачило часу, адже достеменно відомо, що Дід Мороз народився саме з приходом зими, а раніше, в колись стародавні часи в наших широтах прихід зими означав консервацію багатьох, звичних нам видів діяльності і це була об’єктивна необхідність.

У випадку з Дідом Морозом все виявилося простіше. На територію, де до нині проживають нащадки давніх слов’янських племен, зима приходить як і раніше - 18-го листопада, тому проблем з визначенням дати народження цієї чудесної і дивовижною особистості просто не виникло.

Не будемо зараз заглиблюватися в усі подробиці та нюанси цієї славної події, в остаточному підсумку кожен сам по собі вольний довіряти чи не довіряти тим чи іншим фактам. Зосередимося на головному: доброта, любов і безкорисливість - це справжнє диво у всі часи. Важливо не забувати про це. Особливо дорослим. А дітям це і так відомо.

]]>
18 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83416 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 18 Nov 2020 07:21:49 +0200 Гавриленко Валерій Петрович
Костирєв Андрій Геннадійович
Кривуля Михайло Іванович
Легеза Тетяна Миколаївна
Росколій Олексій Григорович
Чернета Олексій Володимирович
Федориніч Євгеній Євгенійович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
17 листопада - Міжнародний день студентів http://monitor.cn.ua/ua/rest/83396 Студенти - це один із самих прогресивних верств суспільства в усі часи. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь. Відпочинок article Tue, 17 Nov 2020 07:27:52 +0200 Міжнародний день солідарності студентів, який відзначається у всьому світі щорічно 17-го листопада, яскраве тому підтвердження. Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту.

Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.

Українська спільнота, видчуваючи глибоку солідарність до принципів демократії, з ініціативи студентської молоді, приєдналося до цієї міжнародної ініціативи і закріпило в своєму законодавстві День студента, що відзначається 17-го листопада додатковим Указом Президента України від 16 червня 1999 року № 659/99.

]]>
17 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83395 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 17 Nov 2020 07:26:40 +0200 Запирич Ольга Миколаівна
Ковальчук Тетяна Миколаївна
Красногор Олександр Володимирович
Сорока Сергій Григорович
Стецюн Іван Іванович
Ткач Наталія Олександрівна
Товстиженко Павло Михайлович
Черненко Олена Євгенівна
Шатун Надія Володимирівна
Ященко Світлана Петрівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
16 листопада - Міжнародний день терпимості (толерантності) http://monitor.cn.ua/ua/rest/83370 Чи відомо Вам, що довготерпеливий краще хороброго, і пануючий над собою самим, ліпший від завойовника міста? Про це написано в Притчах Соломонових, глава 16, вірш 32. Відпочинок article Mon, 16 Nov 2020 07:59:08 +0200 Міжнародний день терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.

16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість. Тепер відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/51/95.

Кожен з нас повинен прагнути підтримувати принципи терпимості, плюралізму, взаємної поваги та мирного співіснування. Ми повинні бути завжди готові усувати стереотипи і спотворені уявлення і виступати на захист жертв дискримінації.

У цей Міжнародний день терпимості давайте підтвердимо ідею про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою, і будемо прагнути до створення більш терпимих громад, в житті яких вкорениться цей основоположний ідеал.

]]>
16 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83369 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 16 Nov 2020 07:47:51 +0200 Белуга Наталія Миколаївна
Галушко Ярослав Вікторович
Корольова Юлія Михайлівна
Потапенко Андрій Сергійович
Редік Алла Володимирівна
Семендяй Михайло Петрович
Скоробагатько Людмила Іванівна
Чікірісова Світлана Володимирівна
Щербакова Наталія Іванівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Як звільнитися правильно: п'ять порад http://monitor.cn.ua/ua/rest/83368 Це трапляється з кожним. У когось за власним бажанням, у когось – за ініціативи інших, дехто боїться цього як вогню, а дехто чекає з нетерпінням. Відпочинок article Sun, 15 Nov 2020 12:54:45 +0200 Зараз ми говоримо про звільнення. І хоча в сьогоднішніх реаліях охочих покинути роботу стає все менше, все ж вважаємо за потрібне розповісти про правила звільнення, які допоможуть залишитися у виграші.

Залишитися друзями

Найважливіше під час звільнення – не зіпсувати стосунки з компанією. Ви ніколи не знаєте, як та з ким надалі можуть перетнутися ваші кар’єрні шляхи. Тому важливо залишитися в гарних стосунках з керівником, колегами та партнерами. Якщо ваше звільнення пов’язане з конфліктною, емоційною ситуацію – залучіться підтримкою рідних та друзів та не давайте волю своєму гніву. Адже прощальна сварка може поставити хрест на вашому успіху.

Не варто також звинувачувати себе через постійні сварки в колективі. Вчені наголошують, що здебільшого в офісних війнах немає нічого особистого для співробітників. У кожній компанії конфлікти займають своє місце та виконують свою роль. З більшою ймовірністю на новому місці вам вдасться уникнути вічних сварок та відчуття напруженості.

Перед звільненням також важливо поспілкуватися з колегами у неформальній обстановці, щоб залишити про себе гарне враження. Обов’язково напишіть прощального листа: висловіть вдячність колегам та керівнику та надію на подальшу співпрацю. Для розвитку кар’єри краще мати якнайбільше контактів у своїй сфері.

Передати справи

Звільнятися, забираючи з собою контакти партнерів, важливі документи та все, що допоможе вашому наступнику на роботі, – неприпустимо. Ідеально, якщо до звільнення ви зможете закінчити всі свої справи або ж передати їх тому, хто вас замінить. Не зайвим буде підказати наступнику нюанси роботи, скласти для нього ключові інструкції з роботи. Так вам вдасться уникнути зайвих конфліктів та показати свій професіоналізм, а значить ще раз закріпити враження про себе.

Сповістіть про своє звільнення партнерів та клієнтів: напишіть листа з вдячністю за співпрацю та повідомте, до кого тепер їм необхідно буде звертатися.

Подбати про подушку безпеки

Після звільнення потрібно бути готовим, що на деякий час ви залишитеся без звичного доходу. Навіть, якщо ви одразу переходите на нове місце – виплати заробітної плати можуть бути запізнілі або не такого рівня через випробувальний термін. А про звільнення без перспективи нової роботи годі й говорити.

У ваших заощадженнях має бути сума, еквівалентна витратам за три місяці, а ще краще – за півроку. Таким чином ви зможете протриматися, поки знайдете роботу і не потрібно буде погоджуватися на аби що. Якщо у вас немає такої подушки, то своє рішення про звільнення треба починати з перегляду витрат та відкладання заощаджень. Найкраще це зробити, проаналізувавши декілька останніх місяців і виокремивши ті витрати, від яких можна відмовитися, або ті, які можна замінити на менш вартісні.

Оновити резюме

Майже кожне звільнення несе за собою пошук нової роботи, а для цього вам потрібне ідеальне резюме. Заздалегідь обновіть своє резюме на robota.ua: зробіть акцент на тому, що вам вдалося зробити та чого досягти. Нагадаємо, що відтепер кожен пошукач, який розміщує резюме на robota.ua, може додати до нього «Цифрограм» – електронний сертифікат національного тесту на цифрову грамотність.

Підпишіться на розсилку вакансій та відгукуйтеся на найбільш цікаві за деякий час до передбачуваної дати звільнення. Якщо роботодавці протягом тривалого періоду не реагують на ваше резюме, можливо потрібно буде змінити свій підхід до пошуку роботи – тут розповідаємо як.

Зробити висновок та сформувати ціль

Важливо не просто бездумно звільнитися, забути про попередню роботу та якнайшвидше перейти на нову, а зробити події в своєму житті цінним досвідом. Проаналізуйте плюси та мінуси на попередній роботі, виокремте, чому вам вдалося навчитися, а що б ви хотіли уникнути на подальшій роботі. Сформуйте свої побажання до наступної компанії та впевнено крокуйте до досягнення цілей.

]]>
5 хитрощів, які допоможуть зробити ваш дім більш затишним http://monitor.cn.ua/ua/rest/83367 У кожного повинно бути місце, де ми відчуваємо себе у безпеці. «Мій дім – моя фортеця» кажуть у народі, бо саме стіни рідного дому можуть позбавити від стресу та заспокоїти. Відпочинок article Sun, 15 Nov 2020 12:36:01 +0200 Що ж робити в тому випадку, коли ваш будинок перестав бути вашим захисником, а стіни почали на вас давити? Нещодавно англомовний журнал “Pure Wow” поділився принципами інтер’єру дзен, які допоможуть зробити ваш дім затишним, а ваше життя у ньому спокійнішим.

Зробіть очищення оселі

Тут мова не йде про генеральне прибирання (хоча воно також впливає на ваше самопочуття в будинку), а про енергетичне очищення. На перший погляд це може здаватися безглуздям, до тих пір поки не пригадуєш скільки негативу ми приносимо додому після важкого робочого дня чи після розмови з неприємною людиною.  Енергетичне очищення – це певний спосіб спалювання поганої енергії за допомогою свічки або паличок. Принаймні після цього у вашій оселі буде панувати чудовий аромат.

6 кроків очищення

 • Очистіть дверні отвори.
 • Думайте про приємне проводячи таке «прибирання».
 • Пройдіть із запаленою свічкою чи паличкою по оселі у чотирьох протилежних напрямках: північ-південь, захід-схід.
 • Створіть енергетичне кільце біля вхідних дверей з обох сторін. Говорять, що це робиться для того аби прикликати нову чисту енергію до свого будинку.
 • Зробіть теж саме по периметру оселі.
 • Закінчить енергетичне очищення словами подяки.

Придбайте домашню квітку з «супер силою»

Домашні квіти, як відомо, можуть підвищувати настрій господарям оселі. Наприклад, базилік містить спеціальну органічну сполуку, яка здатна впливати на зниження клітин стресу в організмі людини, робить її більш спокійною та врівноваженою. Зверніть увагу на лаванду. Вона не тільки милує око, а й заспокоює нерви, знімає головний біль, запобігає проявам безсоння та депресії. А якщо для вас важливо наповнити свій дім позитивною енергією, то придбайте алое.

Більше синього!

І знову ж таки, синій вважають найкращим кольором для зниження частоти серцебиття, підвищення якості сну та боротьби зі стресом. Більше синього значить більше затишку. Вважайте, що ця порада є поштовхом до зміни інтр’єру вашого будинку: придбайте нові подушки, перефарбуйте стіни, змініть меблі.

У свою чергу, сірий, жовтий та зелений кольори також є найкращими для використання, наприклад, у спальні. Намагайтеся не використовувати фіолетовий, бо він надає забагато енергії. Через це ви не зможете відчути спокій під власним дахом.

 

Порадуйте себе природним світлом

Для того, щоб зробити оселю більш затишною додайте більше природного світла. Такою хитрістю користуються скандинави, яких вважають одними з найщасливіших людей на землі. Справа в тому, що сонячне світло призводить до вироблення в організмі вітаміну D, який так необхідний людям.

Ось деякі способи зробити ваш дім світлішим:

 • приберіть бічні портьєри з кімнат де ви ними не користуєтесь;
 • частіше мийте вікна;
 • додайте більше матових світлих кольорів в інтер’єр;
 • використовуйте дзеркала, щоб зробити ілюзію просторішої кімнати;
 • приберіть зайві речі або меблі, якими ви не користуєтесь;
 • розділіть кімнати у будинку на зони;
 • додайте м’яких тканин.

Усе за фен-шуєм

Давньокитайське вчення фен-шуй витримало випробування часом тільки тому, що довело свою дієвість в організації простору оселі. Необхідно виділити такі хитрощі від знавців фен-шую: закриті двері у ванній кімнаті, бездоганно прибраний обідній стіл, правильно поставлене ліжко якомога далі від дверей. Це не тільки збереже енергію у вашому будинку, а й зробить його охайнішими і зручнішим.

Для тих, хто захоплюється фен-шуєм ось ще декілька порад.

 • Не вішайте дзеркала навпроти вхідних дверей. Вірять, що таким чином будь-яка енергія, яка потрапляє через поріг в оселю відбивається від поверхні дзеркала і повертається назад.
 • Краще не розташовувати спальню над гаражем. Зайві звуки та тяжка енергетика – це останнє, що вам захочеться відчути перед сном.
 • Відносьтесь до плити, як до найціннішого скарбу в оселі. Вона повинна завжди залишатися чистою.
 • Приберіть електронні прилади зі спальні. Так вам буде гарантований спокійний сон.
 • Відремонтуйте зламані меблі. За фен-шуєм це означає, що щось «зламане» чи «зламається» у вашому житті.

Усі вищезгадані хитрощі допоможуть відчути себе затишно у власній оселі. Використайте хоча б одну аби відчути результат. Для ще більш дієвого ефекту спробуйте поєднати ці поради з правилом 20 хвилин: кожного дня проводьте цей час за прибиранням у будинку. Не важливо коли ви це будите робити (вранці, в обід чи ввечері), головне віднестися до цього серйозно та робити з добрими думками.

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: імбирне печиво з глазур'ю http://monitor.cn.ua/ua/rest/83366 В этом десерте много пряностей, мёд и какао, что делает его невероятно вкусным. Завершающий штрих — шикарная глазурь, которая готовится буквально за секунды. С ромом она приобретёт роскошный аромат, но если вы не хотите использовать алкоголь, можно использовать лимонный сок. Відпочинок article Sun, 15 Nov 2020 12:26:49 +0200 Ингредиенты для печенья
Сливочное масло - 85 г
Коричневый сахар - 90 г
Жидкий мёд - 100 г
Куриный желток - 1 штука
Мука - 235 г + для посыпки
Какао-порошок - 1 ст. ложка
Сода - ¹⁄₂ ч. ложки
Молотый имбирь - 1 ч. ложка
Молотая корица - ¹⁄₂ ч. ложки
Молотый чёрный перец - ¹⁄₄ ч. ложки
Молотая гвоздика - 1 щепотка
Соль - 1 щепотка

Ингредиенты для глазури
Сахарная пудра - 80 г
Молотая корица - 1–2 щепотки
Сливочное масло - 15 г
Тёмный ром - 1 ст. ложка
Вода - 1 ч. ложка

Приготовление:

1․ Миксером на средней скорости взбейте размягчённое масло с сахаром и мёдом. Должна получиться однородная масса — на это уйдёт пара минут.

2․ Добавьте желток и взбейте ещё раз.

3․ Просейте вместе муку, какао, соду, пряности и соль.

4․ Всыпьте мучную массу в масляную. Взбейте на низкой скорости до однородности.

5․ Переложите тесто на присыпанную мукой поверхность и слегка помесите. Раскатайте его на пергаменте в пласт шириной около 6 мм. Уберите в холодильник на 30 минут.

6․ Застелите два противня бумагой для выпечки. Из теста с помощью форм или обычного стакана вырежьте печенье и переложите на противни. Обрезки теста сминайте, раскатывайте и снова вырезайте.

7․ Поместите в духовку, разогретую до 190 °C, на 5 минут. Затем поверните противни и готовьте ещё 4–5 минут.
Не выпекайте печенье дольше 10 минут, даже если кажется, что оно слишком мягкое. Когда оно будет остывать, оно будет становиться более твёрдым.

8․ Тем временем приготовьте глазурь. Просейте вместе сахарную пудру и корицу. Влейте растопленное масло, ром и тёплую воду и хорошенько перемешайте венчиком.

9․ Достаньте печенье из духовки и оставьте на противнях на 1 минуту. Затем перенесите на решётку или другую ровную поверхность и дайте полежать ещё 4 минуты.

10․ После этого, пока печенье ещё тёплое, покройте его ромовой глазурью.
 

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 16-22 листопада http://monitor.cn.ua/ua/rest/83365 Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 16 до 22 листопада 2020 року. Відпочинок article Sun, 15 Nov 2020 11:59:47 +0200 Овен (21.03—20.04). Вам щастить майже в усьому. Не пропустіть такий шанс і заздалегідь плануйте свої справи. Знайдіть час і для себе, вiдвiдайте салон краси.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.

Телець (21.04—21.05). Тиждень обіцяє приємні знайомства, але вони будуть короткими і несерйозними. Тому вам варто сконцентруватися на кар’єрі.
Дні: спр. — 16; неспр. — 18.

Близнюки (22.05—21.06). Не бійтеся доносити свої креативні ідеї начальству, якщо триматимете їх при собі, вас ніхто не помітить. Творіть i покажіть, на що ви здатні.
Дні: спр. — 18; неспр. — 19.

Рак (22.06—23.07). З фінансами буде складно, вам варто економити, щоб не потрапити в халепу. Що стосується здоров’я, то воно буде нестабільним, ваші енергетичні рівні коливатимуться.
Дні: спр. — 19; неспр. — 21.

Лев (24.07—23.08). Вам варто подружитися з колегами. Запросіть їх провести з вами вихідні — це кращий спосіб зміцнити мости в майбутньому спілкуванні.
Дні: спр. — 16; неспр. — 18.

Діва (24.08—23.09). Доведеться iнакше поглянути на свої стосунки. Ви звикли до безтурботних і спонтанних відносин, але час замислитися про серйозного та надійного обранця.
Дні: спр. — 18; неспр. — 20.

Терези (24.09—23.10). Ваше життя набере серйозних обертів. Якщо раптом стане нудно, ви завжди можете зробити щось феєричне, що надовго запам’ятається.
Дні: спр. — 18; неспр. — 19.

Скорпіон (24.10—22.11). Сім’я для вас буде на першому місці. Що ж стосується кар’єри, варто вiдповiдальнiше ставитися до своєї роботи. Ймовірно, вас чекає зміна діяльності.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.

Стрілець (23.11—21.12). Вірогідні значні фінансові надходження, але пам’ятайте про економію. Радимо зайнятися благодійністю або записатися у волонтерську оргнізацію.
Дні: спр. — 21; неспр. — 22.

Козеріг (22.12—20.01). На вас тиснутимуть близькі, вимагаючи рішучих дій. Це може стосуватися як роботи, так і особистого життя. Наберіться терпіння i спробуйте поставити все на свої місця.
Дні: спр. — 18; неспр. — 19.

Водолій (21.01—19.02). Ймовірно, не обійдеться без жертв, але справа того варта. Не бійтеся отримувати задоволення, коли знаєте, що можете це собi дозволити.
Дні: спр. — 17; неспр. — 19.

Риби (20.02—20.03). Ви порозумiєтеся з колегами, з якими раніше не могли знайти навіть спільну мову. У фінансах варто бути обачнішими: здорова економія ще нікому не завадила.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.

Інша версія:

ОВЕН
Збільшиться обсяг роботи, але виконуйте тільки те, що вам до снаги. Знайдіть час на відпочинок, похід у гості або в кіно. Намагайтеся нікому не нав’язувати свою думку, адже це може призвести до конфліктної ситуації. У вихідні близьким людям будуть необхідні ваші підтримка й увага.

ТЕЛЕЦЬ
Рівень вашої працездатності настільки високий, що нікому не зрівнятися з вами. Стримайте свій запал, інакше колеги почнуть дивитися на вас косо. Не варто суперечити начальнику – імовірні негативні наслідки. У вихідні, швидше за все, здійсниться ваше заповітне бажання.

БЛИЗНЮКИ
У вас з’явиться бажана свобода дій. Але нею необхідно розумно розпорядитися. Намагайтеся спочатку думати, а потім говорити. Однак треба бути чесним із собою та іншими. Вихідні можуть виявитися гарним часом для нових знайомств.

РАК
Імовірний несподіваний поворот на краще в стосунках із тими, хто поряд. Можете досягти значних успіхів у роботі. Гроші будуть надходити регулярно, але й витрати виявляться досить значними, тому говорити про поповнення бюджету не доводиться.

ЛЕВ
Тепер ви не дуже схильні до спілкування. Важливі справи краще відкласти. Ставтеся до тих, хто поряд, із повагою, а в разі суперечок не забувайте про почуття гумору. Виявіть м’якість і терпимість щодо коханої людини. У вихідні постарайтеся відпочити від суєти й шуму.

ДІВА
Відчуєте, що залишилося мало спільного з колишніми друзями, але з’являться нові знайомі. Однак якщо виникнуть труднощі та складні ситуації, знайти вихід допоможуть саме старі товариші. Будете працювати особливо продуктивно, а пізніше зможете зітхнути вільніше й перепочити.

ТЕРЕЗИ
Можете зробити майже неможливе, але варто задуматися, чи потрібно це вам. Утім результат ваших роздумів відомий заздалегідь – упертості вам не позичати, і ви звалите на себе цей тягар хоча б зі спортивного інтересу. Вихідні рекомендується провести активно, причому за містом із друзями.

СКОРПІОН
Ви на порозі великих змін. Можете зважитися на нову роботу. Краще взяти ініціативу у власні руки, швидко приймати рішення і доводити почате до кінця. У вихідні не варто наполягати на своїй правоті, тому що незначна суперечка може закінчитися серйозною сваркою.

СТРІЛЕЦЬ
Треба навести порядок у справах і речах. Тоді ви одразу відчуєте, що вам стало краще. Гарний період для очищення від усього зайвого, віджилого. Вам щаститиме в справах і спілкуванні, якщо займете активну та рішучу позицію. У вихідні ймовірне покращення атмосфери в домі.

КОЗЕРІГ
Перш ніж прийняти привабливу пропозицію, вам необхідно все продумати і з’ясувати деталі, а не вірити обіцянкам. Бажано не вдаватися до жодних різких дій. У вихідні доведеться прийняти серйозне рішення, від якого можуть залежати ваші перспективи на найближче майбутнє.

ВОДОЛІЙ
Забудьте про свої образи, скиньте цей тягар, і ви відчуєте себе вільною та позитивною людиною. Невиконані справи вимагають свого завершення, тож постарайтеся впоратися з ними. Не час ризикувати та вплутуватися в авантюрні історії.

РИБИ
Настав час для рішучих та цілеспрямованих дій. Не відволікайтеся на дрібниці, зосереджуйтеся на головному і значущому. У вихідні вибирайтеся на свіже повітря або відвідайте спортзал. Не забудьте приділити увагу своїм рідним.

]]>
Погода на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/83362 Відпочинок article Sun, 15 Nov 2020 09:43:42 +0200

]]>
15 листопада - День працівників сільського господарства України http://monitor.cn.ua/ua/rest/83361 Свято День працівників сільського господарства в Україні або День аграрія відзначається в листопаді. Засновано в 1993 році. Святкові заходи включають вшанування працівників сільського господарства і всього агропромислового комплексу. Відпочинок article Sun, 15 Nov 2020 09:40:20 +0200 Традиційні святкові заходи в третю неділю листопада на свято працівників агропромислового комплексу - це не тільки виставки агропромислової техніки та презентації нових технологій. Це концерти і ярмарки, привітання офіційних осіб і нагородження видатних фахівців і працівників, фестивалі та унікальні майстер-класи. День аграрія в Україні люблять та поважають.

Сільськогосподарська галузь для української держави завжди була однією їх пріоритетних сфер розвитку як зовнішньої, так і внутрішньої економіки країни. Господь наділив українську державу багатими на чорнозем, родючими землями, крім того, після розпаду старого Радянського Союзу, аграрний сектор отримав нове дихання, доступ до найбільш ефективних закордонних технологій і методів обробки землі. Це дозволило організувати агропромислову галузь, як одну з найбільш важливих стратегічних напрямів не тільки в економічному відношенні, але і активною політичною та геополітичною складовою життєдіяльності українського суспільства.

Питання організації виробництва та підтримки продовольчого забезпечення для окремої держави актуальні в усі часи. Від цього залежить не тільки життєздатність і самодостатність країни та суспільства, але й безліч найрізноманітніших напрямків людської діяльності.

Важливість праці працівників сільського господарства підкреслювалася ще з часів колишнього СРСР. На приклад, за даними проекту DilovaMova.com, це знаходить своє підтвердження і в Указах Президії Верховної Ради СРСР від 2-го жовтня 1986-го року «Про встановлення щорічного свята «Дня працівників сільського господарства і переробної промисловості агропромислового комплексу»" і № 9724 -XI, датованим 1-м листопада 1988-го року «Про внесення змін до законодавства СРСР про святкові і пам’ятні дні», в якому День працівників сільського господарства і переробної промисловості був додатково закріплений і встановлений на третю неділю листопада.

Нове українське законодавство не обійшло своєю увагою це важливе професійне свято. Згідно Указу Президента України № 428/93, датованим 7 жовтня 1993 року, професійне свято працівників сільськогосподарського та агропромислового комплексу, організацій і підприємств по переробці сільгосп-сировини, обслуговуючих та заготівельних підприємств і харчової промисловості, зберіг цю славну традицію і відзначається як і раніше, у третю неділю листопада. Це і День фермера і свято всіх аграріїв.

В 2020 році День працівників сільського господарства України припадає на 15 листопада.

]]>
15 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83360 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 15 Nov 2020 09:37:23 +0200 Візір Тетяна Вячеславівна
Душин Віктор Єгорович
Кулініч Петро Іванович
Кулешова Марія Анатоліївна
Масюк Віктор Васильович
Миріна Катерина Костянтинівна
Охрименко Ярослав Васильович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
14 листопада - День боротьби проти діабету http://monitor.cn.ua/ua/rest/83342 За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в 2000 році на Землі проживало 150 мільйонів діабетиків. Ця дата відзначається щорічно з 1991 року в день народження Фредеріка Бантінга, канадського фізіолога, який відкрив спільно з професором Джоном Маклеодом гормон інсулін. Відпочинок article Sat, 14 Nov 2020 09:24:39 +0200 Друг дитинства Бантінга помер від захворювання, яке називається тепер цукровий діабет. Цей трагічний випадок послужив поштовхом для пошуку ліків від цієї хвороби.

Цукровий діабет був описаний в I ст. н. е.. римськими лікарями Цельсом і Аретом , які відзначали у деяких хворих рясне сечовиділення, надмірну спрагу і втрату ваги. У XVII ст. англійський лікар Томас Уілліс помітив, що у пацієнтів з такими симптомами сеча має солодкуватий смак. Пізніше, в XIX ст., було встановлено, що у тонкій кишці відбувається перетворення крохмалю в глюкозу, яка потім надходить з кровоносного русла в печінку, де і відкладається у формі глікогену (крахмалоподобної речовини, що складається із залишків молекул глюкози, з’єднаних в ланцюги).

У січні 1922 року нікому не відомий молодий канадський вчений Фредерік Бантінг вперше в історії врятував життя, зробивши ін’єкцію інсуліну 14-річному хлопчику, який страждав важкою ювенільною формою цукрового діабету. Замість того, щоб отримати патент на інсулін і згодом казково розбагатіти, Бантінг передає всі права Торонтському університету. В подальшому права на виробництво інсуліну перейшли до Канадської ради з медичних досліджень, і наприкінці 1922 року новий лікарський препарат з’явився на ринку.

Довгі століття люди не знали засобів для боротьби з цією хворобою, і діагноз «цукровий діабет» не залишав пацієнтові ніякої надії не тільки на одужання, але й на життя: без інсуліну - гормону, що забезпечує засвоєння тканинами глюкози, хворий організм існувати не може і приречений на повільне згасання.

Відкриття Фредеріка Бантінга і Джона Маклеода врятувало життя мільйонам. І хоча цукровий діабет і до цього дня невиліковний, завдяки інсуліну люди навчилися тримати цю хворобу під контролем.
Визнанням першого великого досягнення XX століття в галузі біохімії та медицини була Нобелівська премія, присуджена Бантінгу і Маклеоду в 1923 році.

]]>
14 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83341 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 14 Nov 2020 09:22:15 +0200 Давиденко Федір Володимирович
Діденко Микола Петрович
Дупа Анатолій Петрович
Носолевська Галина Григорівна
Мороз Любов Вікторівна
Тилькун Олена Василівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
13 листопада — 312-і роковини Батуринської трагедії http://monitor.cn.ua/ua/rest/83328 За часів правління Івана Мазепи у кінці XVII — на початку XVIII століття Батурин перетворився на центр політичного життя Гетьманщини. Тут розташовувалися Генеральна військова канцелярія, Генеральний Суд Лівобережної України, проживала і працювала політична, військова та культурна еліта України. Відпочинок article Fri, 13 Nov 2020 09:58:17 +0200 Але 13 листопада 1708 року сталася одна з найбільших трагедій в історії України — «батуринська різанина». Йшов восьмий рік Великої Північної війни. Король Швеції Карл ХІІ отримував перемогу за перемогою над московськими військами. Гетьман Іван Мазепа, розуміючи політику Петра І та московського царату загалом, передбачав, що козацька автономія буде постійно утискатися, а з часом зовсім зліквідована.

Гетьман Мазепа, як відомо, сподівався під шведським протекторатом здобути для України державну самостійність і незалежність від тиску й панування Москви. Тому наприкінці жовтня 1708 року вирушив на зустріч зі шведським королем Карлом ХІІ. Дізнавшись про це, Петро І наказав князю Меншикову знищити Батурин.

Гетьманська столиця героїчно боронилася, кілька разів вдало відбиваючи атаки російського війська. І тільки зрада Прилуцького наказного полковника Івана Носа, який показав росіянам таємний хід, призвела до захоплення Батурина…

Звірство, з яким були знищені не лише захисники міста, а й жінки, старі, діти, вразило тоді не лише Україну, а й всю Європу. Було жорстоко вбито за різними підрахунками 11—14 тисяч людей. Батурин було не просто розграбовано, а буквально стерто з лиця землі.

На жаль, досить довго навіть сама історична постать Івана Мазепи подавалася негативно, як зрадника.

Та зі здобуттям Україною незалежності сторінки історії нашої держави стали розкриватися повніше. Тож і про Батуринську трагедію заговорили на повний голос. І на державному рівні в тому числі: 14 червня 1993 року була прийнята Постанова Кабінету Міністрів України № 445, відповідно до якої утворено Державний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця». Розпочався період відновлення історичної справедливості.

Сьогодні кожен може вклонитися пам’яті батуринців, які прийняли мученицьку смерть у 1708 році. Для цього у Цитаделі Батуринської фортеці у 2004 році зведено у козацького Хреста. Знайдені останки жертв московської різанини поховані у крипті дерев’яної Воскресенської церкви.

Інтерес до Гетьманської столиці на сьогодні великий. Сюди пролягають екскурсійні маршрути не тільки з усіх куточків України, а й з інших держав.

Вже кілька років поспіль проводиться фестиваль-конкурс імені Андрія Розумовського, знаного мецената, сина гетьмана Кирила Розумовського, який за свого гетьманства фактично повернув Батурин до нового життя. Відтворено пам’ятний надгробок Розумовського, встановлений на своєму історичному місці у Воскресенській церкві — усипальниці гетьмана.

Отже, древній Батурин розвивається і готовий дивувати відвідувачів новими об’єктами та відкриттями.

]]>
13 листопада - Міжнародний день сліпих http://monitor.cn.ua/ua/rest/83318 13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї - відомий педагог, який заснував у Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я саме ця дата відзначається як День сліпих. Відпочинок article Fri, 13 Nov 2020 07:37:22 +0200 До XVIII століття світ не знав навчальних закладів для сліпих. Валентин Гаюї вперше продемонстрував свій метод навчання сліпих, за допомогою придуманого ним шрифту. У 1784 році в Парижі без підтримки уряду та благодійних товариств, на свої власні кошти в своєму власному будинку він відкрив першу в світі школу для сліпих дітей під назвою «Майстерня трудящих сліпих».

Першим учнем Валентина Гаюї був підібраний на церковній паперті хлопчик Франсуа де Лезюер. Потім в школу поступили ще 11 його безпритульних однолітків.

Навчання та виховання сліпих дітей Валентин Гаюї поставив на наукову основу. Він розробив рельєфно-лінійний шрифт «унціал». Цей шрифт отримав назву від латинського слова, що означає «рівний по довжині одній унції». Це були великі рівні літери, видавлені рельєфом на щільному папері. Головне достоїнство «унціала» полягало в тому, що за допомогою цього шрифту можна було навчати сліпих дітей читанню і друкувати книги для сліпих. Шрифт був пересувний, і це допомагало сліпим дітям робити набір потрібного тексту. Крім цього Валентин Гаюї сконструював прилади для сліпих і матриці для виготовлення рельєфних наочних посібників, географічних карт і глобусів. Цьому ремеслу він навчав і своїх вихованців. Ідея створення книг для сліпих також належить Валентину Гаюї.

Не дивлячись на величезні матеріальні утруднення, Валентин Гаюї побудував при школі друкарню і надрукував в ній декілька книг рельєфно-лінійним шрифтом - «унціалом». Це були перші книги для сліпих. За книгами Валентина Гаюї незрячі навчалися аж до винаходу Луї Брайлем шрифту рельєфного шестіточія. (У 1829 році француз Луї Брайль - вихованець Паризького національного інституту для сліпих дітей розробив універсальну систему рельєфно-точкового шрифту, що знайшов розповсюдження у всіх країнах світу).

У 1803 році Валентин Гаюї отримав пропозицію російського імператора Олександра I відкрити в Санкт-Петербурзі навчально-виховний заклад для сліпих. У 1807 році Олександром I були затверджені Статут, штати і бюджет Санкт-Петербурзького інституту робочих сліпих. У пам’ять про перших зачинателів перших навчальних закладів для незрячих в світі і відзначається Міжнародний день сліпих.

]]>
13 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83317 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 13 Nov 2020 07:33:40 +0200 Артюх Олександр Сергійович
Булах Микола Миколайович
Кроковна Ольга Андріївна
Матюшенко Віктор Андрійович
Підгорний Дмитро Олександрович
Шанойло Олександр Михайлович
Шевчук Світлана Володимирівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
12 листопада - Всесвітній день якості http://monitor.cn.ua/ua/rest/83297 Якість нашого життя визначається безліччю факторів. Серед довгого списку важливих позицій істотне значення займає і якість тих товарів і послуг, якими ми користуємося щодня або час від часу. Відпочинок article Thu, 12 Nov 2020 08:05:43 +0200 Як часто нам доводилося стикатися або чути про неякісність того чи іншого товару або послуги? Багатьом з нас доводиться констатувати це майже кожен день. Ці негативні моменти безперечно ніяк не можуть нам додати ні здоров’я, ні психологічного комфорту, тримають у постійної, дуже часто зайвої напрузі, викликають недовіру і тривогу. У сучасній свідомості вже сформована ціла проблематика, коли заходить розмова про якість.

Невже сучасний економічний світогляд зробил ставку на заниження якісті? Чому так багато не якісних товарів на полицях наших магазинів?

Ні. Прогресивне світова спільнота, спостерігаючи ці негативні тенденції, ще, починаючи з 1989-го року відкрито заявило свій рішучий протест з цього приводу, заснувавши Всесвітній день якості.

Ініціаторами цієї дати в наших календарях, за даними проекту DilovaMova.com, виступили шановані в усьому світі громадські організації, серед яких і Європейська організація з якості та Американське товариство з контролю якості, Японський союз учених і інженерів і Латиноамериканська організація з якості. За підтримки ООН проведення Всесвітнього дня якості прийняло щорічний характер і встановлено на другий четвер листопада.

У 1995-му році Європейська організація якості оголосила тиждень, в який відзначається Всесвітній день якості - Європейським тижнем якості, в котрий сумлінні виробники, за підтримки громадських організацій та органів виконавчої влади влаштовують численні виставки та проводять різноманітні заходи на підтримку принципів якості вироблених товарів і послуг.

Всі ми розуміємо, що проблеми якості не виникли на порожньому місці. Їх виникненню активно сприяв бурхливий економічний ріст і жорстка, інколи жорстока конкуренція, коли на догоду якості недобросовісними виробниками ставиться їх особистий меркантильний інтерес. Це стосується всіх, включаючи навіть ряд багатьох іменитих брендів. Але практика доводить неспроможність такої позиції. Незадовільна якість виступає в ролі стримуючого і вкрай негативного в економічному відношенні фактора для всієї світової спільноти, для кожного споживача.

У цей день ми приєднуємося до цієї світової ініціативи і бажаємо нам усім якнайменше стикатися з відвертою халтурою наших недобросовісних виробників. Купувати і користуватися тільки предметами та послугами тих, хто береже ваші нерви і здоров’я, надаючи нам продукцію гідної якості. Зовсім не обов’язково вона буде дорожче, так як висока ціна дуже часто використовується зловмисниками, щоб обдурити споживача. Будемо уважні і якість нашого життя стане рости, знімаючи з нас зайві турботи і дозволяючи нам воістину насолоджуватися життям, адже вона прекрасне і дивовижне.

В 2020 році Всесвітній день якості припадає на 12 листопада.

]]>
12 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83296 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 12 Nov 2020 08:02:07 +0200 Баранович Євген Миколайович
Вовк Анатолій Валерійович
Гламазда Сергій Миколайович
Дешко Інна Володимирівна
Коломієць Микола Володимирович
Литвиненко Микола Миколайович
Луценко Геннадій Петрович
Прищеп Галина Володимирівна
Черняков Сергій Васильович
Шмаровоз Оксана Дмитрівна
Шпилька Юрій Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
11 листопада - Всесвітній день географічних інформаційних систем (Всесвітній день ГІС) http://monitor.cn.ua/ua/rest/83277 За ініціативою ряду великих американських компаній і організацій (Національне географічне товариство, USGS, Sun Microsystems, Hewlett-Packard, ESRI та ін) було вирішено щорічно відзначати День ГІС. Відпочинок article Wed, 11 Nov 2020 07:22:54 +0200 В рамках свята, протягом тижня, повсюдно відбуваються різноманітні заходи - виставки, семінари, дні відкритих дверей, де студенти, школяри, будь-які бажаючі знайомляться з останніми досягненнями в області геоінформатики.

День ГІС стає все більш популярним і вже перетнув кордони США: у минулому році понад 700 організацій з 65 країн приєдналися до цього заходу.

В 2020 році Всесвітній день географічних інформаційних систем (Всесвітній день ГІС) припадає на 11 листопада.

]]>
11 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83276 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 11 Nov 2020 07:20:43 +0200 Болва Людмила Петрівна
Бурий Михайло Григорович
Гавриш Катерина Михайлівна
Гарус Сергій Володимирович
Кольцова Юлія Геннадіївна
Коваленко Михайло Миколайович
Мащенко Віктор Петрович
Мельник Володимир Миколайович
Панчоха Любов Іванівна
Поляков Антон Едуардович
Юрченко Анатолій Іванович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
10 листопада - Всесвітній день науки http://monitor.cn.ua/ua/rest/83261 Щорічно в багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день науки. 10 листопада проходять офіційні заходи, присвячені святу, повна назва якого Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку. Відпочинок article Tue, 10 Nov 2020 07:55:54 +0200 Ця назва несе в собі головну мету самого свята. Його створили для того, щоб людство цілком усвідомило користь наукових досліджень та розробок.

Звичайно ж, свято не є вихідним, але відзначають його досить масштабно, організовуючи різні з'їзди, форуми, засідання та інші заходи, присвячені науці та вченим.

Вперше про це свято заговорили в 1999 році, коли в Будапешті проходила Всесвітня наукова конференція. Саме тоді вчені вирішили зайнятися більш щільною взаємодією з суспільством.

Формально свято заснувала організація ЮНЕСКО, заявивши про це в 2001 році на науковій конференції. Але широко це свято вперше відзначали вже 10 листопада 2002 року.

В рамках його святкування ЮНЕСКО співпрацює з урядами багатьох країн, науковими колективами та представниками населення.

]]>
10 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83260 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 10 Nov 2020 07:52:00 +0200 Дерев'янко Надія Михайлівна
Добриніна Лариса Володимирівна
Засько Сергій Олександрович
Кішман Ігор Іванович
Косточка Олександр Васильович
Салата Михайло Петрович
Харді Мар'яна Ігорівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
9 листопада - День української писемності та мови http://monitor.cn.ua/ua/rest/83242 Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Відпочинок article Mon, 09 Nov 2020 07:52:57 +0200

]]>
9 листопада - Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва http://monitor.cn.ua/ua/rest/83241 В сучасному українському суспільстві, де культура часто виявляється непотрібною, важливо визначити і стверджувати високі моральні принципи, засновані на тисячолітньому духовному і культурному набутку українського народу, щоб не опинитися на задвірках культурного прогресу. Відпочинок article Mon, 09 Nov 2020 07:48:21 +0200 Раніше Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва відзначався в Україні 23 березня. Ця дата була встановлена в березні 2000 року Указом Президента України № 484/2000, враховуючи вагомий внесок працівників культури та аматорів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно просвітницьку діяльність.

З 2012 року, згідно Указу Президента України Віктора Януковича від 30 грудня 2011 № 1209/2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят" цей день став відзначатися в третю неділю травня і отримав назву "Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва".

З 2014-го року, відповідно до Указу Президента України від 30 грудня 2013-го року № 717/2013, цей День став відзначатися 9-го листопада, спільно з Днем української писемності та мови.
Українська культура, одна з небагатьох, яка змогла вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність, первозданну чистоту і незамуленість.

Прародителями української культури можна вважати культуру індоєвропейських предків слов’ян, слов’янські культурні джерела, культури Київської Русі – дохристиянську і християнську.

Без сумніву, культурний розвиток народів відбувається в процесі їх постійних взаємовідносин. Чим більше різних впливів акумулює в собі культура народу, тим більш культурним є цей народ.

Українська культура зайняла гідне місце в культурі світовій. Вона розвивалась у взаємовідносинах з культурами Заходу та Сходу, в системі Польсько-литовської держави, українофобському „лоні” царської Росії.

Наслідками цього стали, з одного боку, система освіти і вченість, побудовані на західних зразках, з іншого – приниження української мови як „простонародної” і, в той же час, становлення новоукраїнської літератури, написаної саме цією народною мовою.

І це потрібно розуміти не як парадокс історії, а як закономірність внутрішньої сили української культури, яка мала вагомий вплив на будівництво імперської культури, такі визначальні її напрямки, як література, живопис, наука і музика.

В той же час, не можна применшувати вплив російської культури на українську.

Українська культура проникнута також козацьким нескореним національним духом свободи і вольності.

Не можна оминути увагою феномен „соціалістичної культури”, адже Україна в цей період, не дивлячись на всі втрати, в тому числі і криваві, зробила гігантський ривок в освіті, культурі, науці і техніці. Репрезентацією держави в цій галузі і його культурним розвитком повинно було займатися Міністерство культури України, яке і було створене.

]]>
9 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83240 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 09 Nov 2020 07:43:00 +0200 Андрєєва Тетяна Олександрівна
Білібаєв Аркадій Павлович
Бутенко Михайло Володимирович
Довбня Ірина Вячеславівна
Письменний Олексій Станіславович
Райчинець Йосип Михайлович
Суховірський Борис Іванович
Шаповалов Сергій Вікторович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Панічна атака: що це таке та як її позбутися? http://monitor.cn.ua/ua/rest/83239 Вона виникає раптово, ви не готові до неї та не знаєте, як боротися. Раптом ваше серце починає вискакувати з грудей, ноги підкошується, а все тіло огортає шалений страх. Це все про панічну атаку. Відпочинок article Sun, 08 Nov 2020 17:10:50 +0200 Розберімося, як психотерапевти характеризують панічні атаки та що радять, аби їх позбутися.

Що потрібно знати про панічні атаки?

Панічна атака – це раптовий напад неконтрольованого страху, що супроводжується тілесними симптомами.

До них належать: збільшення швидкості серцебиття, тремор, пітливість, відчуття браку повітря, біль у грудях, нудота, дискомфорт у шлунку та кишківнику, запаморочення, оніміння кінцівок та відчуття втрати контролю.

У зоні ризику виникнення раптових панічних атак люди з:

 • проблемами у родині чи з близькими друзями;
 • негараздами на роботі, її відсутністю чи тривалим пошуком;
 • пережитим у минулому насиллям;
 • недавніми докорінними змінами у житті;
 • нестачею здорової соціалізації.

Іван, 28 років: «У мене було закордонне відрядження, що передбачало двогодинний переліт. Я ніколи не був у захваті від літаків, але страху не було. Під час польоту в один момент мене накрив страх катастрофи. Моя сорочка стала мокра, все тіло тремтіло, я не міг дихати, здавалося, що розгерметизувався салон, хоча решта пасажирів була в нормі. Стюардесі на мить здалося, що у мене серцевий напад. Але приблизно за 5 хвилин моє тіло почало повертатися під контроль мозку. Я не міг зрозуміти, що трапилося. Проте сподіваюся, що таке більше не повториться».

Панічні атаки завжди трапляються несподівано, часто без видимих на те причин. Вони досягають кульмінації приблизно за 10 хвилин і повністю йдуть на спад через півгодини. Вони не несуть великої небезпеки для організму, але дуже лякають. У багатьох людей трапляються одна-дві панічні атаки за життя. Проте якщо вони повторюються часто і несуть за собою тривале відчуття страху, то можуть перетворитися на панічні розлади, а це вже кваліфікують як захворювання.

Як побороти панічну атаку?

Існує декілька способів полегшити стан під час панічної атаки або зробити їх менш тривалими.

Правильне дихання полегшить решту симптомів та допоможе швидше нормалізувати стан. Під час панічної атаки люди починають несвідомо дихати неглибоко та швидко. Часто повільне та глибоке дихання стає рятівним жилетом. Ви також можете заздалегідь знайти техніку, що вам підходить. Найчастіше лікарі радять «Дихання 5». Полягає в тому, щоб зробити вдих на рахунок 5, потім на 5 секунд затримати дихання, видихнути – повторити 5-8 разів.

Обмеження подразників також допомагає справитися з нападом. Спробуйте взяти під контроль себе та свій страх, зрозумійте, що стало причиною вашого стану та за можливості відгородіть себе від цього подразника. Ви можете усамітнитися в тихому куточку та зробити дихальні вправи. Якщо це неможливо, зосередьтеся на чомусь одному, що вас оточує і намагайтеся далі займатися своїми справами. Якщо є думка, яка вас заспокоює і наче підіймає з колін – повторюйте її як мантру під час панічної атаки.

Техніка «Тут і зараз» допомагає людині в стані сильної безпідставної тривоги повернутися до реальності. Для її застосування потрібно торкнутися трьох предметів, відчути їх форму та температуру чи подивитися на декілька об’єктів, що оточують вас та подумати окремо про характеристику кожного або ж спробувати щось з’їсти.

Відмова від кави, шкідливої їжі та здоровий сон слугують найкращою профілактикою панічних атак. Якщо вас лякають натовп та замкнути простір – кофеїн особливо небезпечний і може спровокувати панічну атаку. Натомість фізична активність, відмова від шкідливих звичок, правильне харчування, мінімізація стресу та здоровий сон – забезпечать вам гармонійне життя, без будь-яких атак.

джерело

]]>
День української писемності та мови: що нам всім треба знати http://monitor.cn.ua/ua/rest/83238 День української писемності та мови — щорічно святкується 9 листопада. Встановлене свято було на честь Нестора літописця, послідовника Кирила і Мефодія. Саме його вважають “батьком українського письма”. Відпочинок article Sun, 08 Nov 2020 16:55:56 +0200 Та ми не будемо довго вдаватись в історію, яку й так всі знають. Наразі, ми живемо в історичні часи й маємо як ніколи раніше турбуватись про сьогодення. У тому числі, й про нашу мову. Тож ми вирішили зробити добірку корисної інформації про те, як вдосконалювати свої знання і де черпати натхнення. А також, підкріпили це все найгарнішими висловами про мову.

Як святкують день писемності та мови в Україні?

Щорічно проводять тематичні заходи, читання віршів, літературні вечори. Кожного року по радіо лунає традиційний диктант, у якому можуть взяти участь усі охочі — навіть за межами України.

Також, до Дня писемності та мови проводиться Всеукраїнський конкурс ім. Петра Яцика. Позмагатись у своїх знаннях української мови можуть навіть іноземці!

Як ще можна перевірити та покращити свої знання мови?

Рекомендуємо український ресурс: Мова — ДНК нації (ukr-mova.in.ua)
Там є різноманітні вправи, диктанти, правила, словники. Також вбудована функція перевірки свого тексту на наявність помилок та русизмів. А із “суржиком” борються за допомогою яскравих та цікавих малюнків із простими поясненнями.

 

Які книжки читати для вдосконалення своєї мови?

1. “Гарна мова — одним словом: словник вишуканої української мови” (2015, Тарас Береза)

Автор опрацював найдавніші твори української мови, відібрав із них найцікавіші уживані раніше слова. Та своєю працею доводить, що ми втратили велику частину цікавих виразів і слів. Безперечно, це найцікавіший гід по історії української мови й літератури.

2. “100 експрес-уроків української” (2016, Олександр Авраменко)

Відомий український радіоведучий та борець за популяризацію української мови — розробив ці вправи спеціально для нас. Тих, хто вчиться позбуватись неправильних слів в українській мові й найкраще запам’ятовує інформацію при виконанні практичних завдань.

 

3. “Мова чудова” (2016, Ольга Уліщенко)

Найкращий варіант для дітей, адже книжка написана жвавою мовою. Вміє зацікавити головними героями творів та допомагає легко засвоїти матеріал.

4. “Українська легко! (інфографіка)” (2016, Наталія Клименко)

Книжка про того самого Лепетуна — головного героя сайту Мова — ДНК нації. Ми вже згадували про цей ресурс вище. А книжка також складається у більшості з ілюстрації та стислих правил. Чудовий подарунок тому, хто хоче зробити свою мову чистішою.

5. “Говорим и читаем по-украински” (2015, Світлана Лукач)

 

Книжка, яку потрібно було створити вже давно! Довідник для російськомовних людей, які хочуть вивчити українську і не знають з чого почати. Окрім зрозумілої теорії, розподіленої на тематичні блоки, є вправи для закріплення матеріалу.

Вислови відомих людей про значення мови:

 1.  Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя (Ф. Вольтер).
 2. Народ, що не усвідомлює значення рідної мови для свого вищого духовного життя і сам її покидає й відрікається, виконує над собою самовбивство (Шафраник).
 3. Хто не любить своєї рідної мови, солодких святих звуків свого дитинства, не заслуговує на ім’я людини (Й. Г. Гердер).
 4. Раби – це нація, котра не має Слова. Тому й не зможе захистити себе (О. Пахльовська).
 5. Мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за приступність мови, за багатство мови… (М. Рильський).
 6. Мова росте елементарно, разом з душею народу (І. Франко).
 7. Слово — зброя. Як усяку зброю, його треба чистити та доглядати (М. Рильський).
 8. … Поки живе мова – житиме й народ, як і національність … От чому мова завжди має таку велику вагу в національному рухові, от чому ставлять її на перше почесне місце серед головних наших питань (І. Огієнко‎).
 9. Руйнування мови – основи національної культури – це вже не просто вина, а злочин держави перед народом (А. Мокренко).
 10. Рідна мова дається народові Богом, чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів (В. Захарченко).
 11. Мова вмирає, коли наступне покоління втрачає розуміння значення слів (В. Голобородько).
 12. Мова – це місто, для побудови якого кожна людська істота принесла камінь (Р. В. Емерсон).
 13. Найбільше і найдорожче добро в кожного народу це його мова. Ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування (П. Мирний)
 14. Від слова до слова людина іноді йде все життя (Станіслав Єжи Лєц).
 15. Гарна мова надає пристойну форму навіть дурним думкам (Вільгельм Швебель).

 

 vsviti.com.ua

]]>
Смачні рецепти вихідног дня: рулети з лаваша http://monitor.cn.ua/ua/rest/83237 В якому столітті з’явився лаваш, визначити складно. Прісні коржі з пшеничного або ячмінного борошна готували і стародавні шумери, і єгиптяни, і народи Кавказу. Відпочинок article Sun, 08 Nov 2020 16:50:58 +0200 ... Лаваш дійсно унікальний — цей хліб внесений до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Якщо ви ще не оцінили смак плаского, завтовшки всього 2–5 мм, коржа, не спробували закуски-рулетики з лаваша, настав час виправити це прикре непорозуміння. Потішимо тих, хто стежить за фігурою: 100 г такої випічки містять усього 235–260 ккал, а калорійність начинки ви можете регулювати самі. До того ж цей борошняний виріб ще й корисний — він багатий на клітковину, мікроелементи (залізо, фосфор, калій, кальцій, магній) і вітаміни.

Рецепти рулетів з лаваша та їхні особливості

Рецепти рулетів з лаваша відрізняються від багатьох покрокових інструкцій своєю простотою. Тим більше, власне корж ви не пектимете. Тому що, по-перше, цей процес вимагає наявності відкритого вогню (у Вірменії цей хліб готують у печі-жаровні тандирі, в Азербайджані — на саджі) або професійної духовки.

Ваше завдання — визначитися із начинкою та способом приготування. Мова про те, проходитимуть закусочні рулети з лаваша термічну обробку чи ні. Словом, вивчайте нижченаведені рецепти, обирайте той, що припав до вподоби, та тіште себе й близьких чудовою їжею!

Лаваш із сирною начинкою

rulety-z-lavashiv-podarunok-kavkazkoyi-kuhni2

Максимум за 10 хвилин ви отримаєте смачну страву, якою можна буде не тільки ситно перекусити, а й повечеряти. Що стосується зелені, беріть ту, яка доступна та подобається.

Багато рецептів рулетів з лавашем передбачають використання майонезу. Якщо ви з якихось причин не їсте цей соус, його з легкістю замінить сметана. Єдине — у такому разі начинку доведеться підсолити.

Інгредієнти

Щоб зробити апетитну страву з сирною начинкою, вам знадобляться:

 • тонкий лаваш — 1 шт.;
 • часник — 2 зубчики;
 • кисломолочний сир — 200 г;
 • густа сметана — 3 ст. л.;
 • майонез — 1 ст. л.;
 • огірок — 1 шт.;
 • зелень (петрушка, пір’їнки цибулі, кріп — на вибір) — за смаком;
 • сіль, чорний перець — за смаком.

Покрокова інструкція

 1. Розминаємо виделкою сир, вичавлюємо в нього часник. На тертушці подрібнюємо огірок. Перед цим необхідно спробувати, чи не гірчить його шкірка. Якщо так, видаляємо її.
 2. Дрібно січемо зелень, кидаємо в сирну масу, перемішуємо.
 3. Додаємо сметану, майонез, перець. Ретельно вимішуємо, пробуємо начинку на сіль.
 4. На дошці (столі) розстеляємо лист лаваша, викладаємо на нього сирну масу, акуратно розподіляючи її ложкою. З одного поздовжнього боку залишаємо вільними 2–3 см листа, з іншого — 5–7 см.
 5. Починаємо згортати рулет звідти, де залишили 2–3 см незаповненого начинкою простору. Під час скручування злегка притискаємо лаваш, але намагаємося його не порвати. Сформований рулет можна порційно порізати та їсти одразу. Але якщо ви на деякий час поставите страву в холодильник, вона, настоявшись, стане соковитішою.

 Як зробити рулет з лаваша із червоною рибою

rulety-z-lavashiv-podarunok-kavkazkoyi-kuhni3

Прості прісні коржі також відмінно поєднуються з таким делікатесним продуктом, як червона риба. Водночас виходить вишукана страва, яку можна сміливо подавати на урочистих заходах.

Інгредієнти

Для цих рулетів беремо:

 • слабосолону рибу (філе горбуші, лосося, сьомги) — 200 г;
 • тонкий лаваш — 2 листи;
 • кріп — половину пучка;
 • плавлений м’який сир — 200 г.

Щоб зробити цю страву, вам знадобиться 5–7 хвилин. Однак врахуйте, що після приготування рулет з лаваша та червоної риби мінімум на 1 годину потрібно помістити в холодильник. У крайньому разі страва має хоча б 20 хвилин постояти в морозилці.

Покрокова інструкція

 1. Дрібно січемо кріп, перемішуємо з м’яким плавленим сиром. Останній можна замінити сирною вершковою масою, майонезом.
 2. Кладемо коржі один на одного. Використовуємо два лаваші, щоб тонке тісто не порвалося й начинка не просочилася. Але якщо корж щільний, то другий не знадобиться.
 3. Верхній лаваш змащуємо сирно-кроповою масою по всій поверхні, крім 2 см з кожного поздовжнього боку.
 4. Зверху рівномірно викладаємо шматочки риби. Щільно згортаємо рулет. Обмотуємо його харчовою плівкою. Кладемо рулет в холодильник на 1 годину. Холодну страву звільняємо від плівки, ріжемо на порції та готуємося отримувати задоволення!

Гарячі закусочні рулети з лаваша із м’ясом і сиром

rulety-z-lavashiv-podarunok-kavkazkoyi-kuhni4

М’ясні рулетики смакують як закуска, але їх можна подавати й як самостійну страву. Приготування такої їжі забере десь годину, зате куштувати її можна одразу, давши лише трохи охолонути.

Інгредієнти

 • лаваш — 2 листи;
 • цибуля — 1 шт.;
 • морква — 1 шт.;
 • фарш (свинячий, курячий) — 300 г;
 • сметана, майонез — по 2 ст. л.;
 • сир твердий — 100 г;
 • сіль, перець мелений — за смаком;
 • олія рослинна — 1–2 ст. л.

Покрокова інструкція

 1. Чистимо цибулю та моркву. Першу ріжемо кубиками, другу подрібнюємо на тертушці з великими отворами.
 2. Розігріваємо сковороду з олією, викладаємо на неї підготовлені овочі та фарш. Смажимо на середньому вогні приблизно 7 хвилин. Перед готовністю додаємо сіль, перець. Поки начинка смажиться, вмикаємо духовку. Її необхідно розігріти до 180º С.
 3. Кладемо один лист лаваша на інший, тремо сир, рівномірно розподіляємо його по верхньому лавашу, залишаючи порожніми краї.
 4. Зверху викладаємо трохи остиглого фаршу. Розрівнюємо.
 5. Сметану з’єднуємо з майонезом, ¾ соусу змащуємо фарш зверху. Формуємо рулет.
 6. На деко (його можна трохи змастити будь-яким жиром) викладаємо лаваш. Намащуємо його сметанно-майонезним соусом, що залишився, ставимо в гарячу духовку на 20 хвилин. Підрум’янену страву трохи охолоджуємо, ділимо на порції та беремося до дегустації.

Сосиски в лаваші

rulety-z-lavashiv-podarunok-kavkazkoyi-kuhni5

Якщо ви не знали, як зробити рулет з лаваша, який сподобається не тільки дорослим, але й дітям, зверніть увагу на даний рецепт. Для приготування такої страви знадобиться 15–25 хвилин. У результаті у вас буде повноцінний сніданок або ситний перекус.

Інгредієнти

Набір продуктів простий і доступний. Вам знадобляться:

 • сосиски — 4 шт. стандартної довжини;
 • лаваш — 2 шт.;
 • тостовий сир — 8 скибочок;
 • олія для смаження.

Покрокова інструкція

 1. Знімаємо з сосисок оболонку. Робимо на поверхні кожного ковбасного виробу неглибокі поперечні надрізи. Викладаємо сосиски на розігріту сковороду — їх необхідно підрум’янити з обох боків, що забере максимум 5 хвилин.
 2. Кожен лаваш розрізаємо на дві частини так, щоб ширина смуг дорівнювала довжині сосиски.
 3. На початку кожної смужки кладемо по дві скибочки сиру, зверху — ковбасний виріб. Формуємо рулети.
 4. Знову розігріваємо сковороду й обсмажуємо кожен рулет так, щоб на ньому утворилася апетитна золотава скоринка.

Простий, але дуже смачний бананово-шоколадний рулет


rulety-z-lavashiv-podarunok-kavkazkoyi-kuhni6

Лаваш може стати основою і для … десерту. Пропонуємо вашій увазі рецепт солодкого рулету, приготування якого забере 5–15 хвилин.

Інгредієнти

Вам знадобляться:

 • банан — 1 шт.;
 • паста типу «Нутелла» — 100 г;
 • лаваш — 1 лист.

Покрокова інструкція

 1. Розгортаємо лаваш, рясно змащуємо його пастою, залишаючи невеликі вільні простори по краях.
 2. З одного боку викладаємо банан, щільно скручуємо лист — страва готова! До слова, її можна вдосконалити — запекти в духовці або обсмажити на сковороді до хрусткої скоринки.

Смачного!

]]>