Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 14 серпня – Маковея, або Медовий Спас http://monitor.cn.ua/ua/rest/81531 Перший Спас ще називають Медовим, Спасом на воді та Мокрим. У цей день віряни згадують сімох братів Маккавеїв, їхню матір Соломонію та учителя Єлеазара, які в далекому 166 році до нашої ери поплатилися життям, бо сповідували віру в Істинного Бога. Відпочинок article Fri, 14 Aug 2020 07:50:57 +0300 Сьогодні шану мученикам християни віддають у церквах. На службу цього дня вони приносять букети квітів – маковійчики або маковійки, щоби їх освятили. В композиції такого обов’язково повинні бути декілька головок стиглого маку, до яких долучають літні квіти. Зіллячко доповнюють калиною, що символізує дівоче щастя, вівсом, який уособлює достаток і багатий урожай, соняшником, що дарує сонце і тепло, і навіть полином – захисником від нечисті, а також традиційними осінніми квітами – айстрами, жоржинами, гвоздиками.

Викидати маковійки не можна. Навпаки, їх потрібно зберігати в оселі, бажано біля ікон, як оберіг. Навіть сьогодні свяченим маком обсипають дім і худобу, щоби зло обходило господарство десятою дорогою.

Цікаво, що у такий букет, приміром, на Житомирщині, кладуть ще моркву, качани кукурудзи, горох, квасолю та кріп. Жителі Черкащини до храмів із маковійками не ходять, вони святять вінок із квітів і колосків зі свічкою. На Поділлі ж віряни приносять до церкви снопи із трав та овочів, з якими опісля служби обходять будинки, двори та городи.

Ще у цей день святять мед, корисною смакотою від бджіл щедро пригощаються, а для гостей готують пироги, вареники, пряники, а також шуліки – печені коржики, які ламають та заливають медом і розтертим маком.

Спас 14 серпня ще називають Водним. Все тому, що цього дня цілющі властивості приписують і воді. У криниці та річки кидають трішки зіллячка, що його перед тим посвятили у церкві.

]]>
14 серпня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81530 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 14 Aug 2020 07:45:00 +0300 Андрущенко Анатолій Володимирович
Бородавко Олександр Павлович
Дюг Тарас Павлович
Кожушко Ярослав Олексійович
Негода Олександра Іванівна
Савенко Алла Михайлівна
Тертілов Андрій Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
13 серпня - Всесвітній день шульги http://monitor.cn.ua/ua/rest/81507 Свято Всесвітній день шульги відзначається в другій декаді серпня. Відпочинок article Thu, 13 Aug 2020 07:53:27 +0300 Засновано за ініціативою британського Клубу ліворуких в 1992 році. Святкування присвячені питанням прав ліворуких людей та приверненню уваги виробників товарів до проблем шульги.

Приблизно 10-11% всіх людей на планеті - шульги. Передбачається, що роль у визначенні провідної руки можуть грати до 40 генів. Пітер Хеппер з Університету Квінс у Белфасті, як повідомляє BBC, провів дивовижне дослідження, вивчивши руху дитини в утробі матері за допомогою ультразвуку. Він виявив, що 9 з 10 ембріонів засовували в рот великий палець правої руки, що відповідає загальній статистиці. Зустрівшись з тими ж випробуваними, коли вони народилися та виросли, він з’ясував, що ті, хто в утробі матері вважали за краще смоктати палець правої руки, ставали правшами, а ті, кому більше подобався лівий - лівшами.
Також відомо, що в цілому 40% з нас лівоухі, 30% - лівоглазі, і 20% - лівоногі.

Перевірити, яке око у нас домінує, можна наступним чином: витягніть перед собою руку з піднятим догори великим пальцем. Спочатку подивіться на палець двома очима, а потім по черзі закрийте ліве і праве око. Ведуче око - то, яке дає картинку, найбільш близьку до тієї, що ви бачите двома очима. Можна протестувати і вуха точно так же: у якого з них ви зазвичай тримаєте телефон або яке вухо ви докладаєте до стіни, щоб послухати, про що говорять в сусідній кімнаті?

Сучасний світ створений для людей, які все роблять правою рукою. Письмове і кухонне приладдя, двері і замки, комп’ютерні миші і багато іншого для праворуких. Решта пристосовуються. На щастя, ліворуких школярів вже не примушують писати правою, але і в даний час зустрічаються деякі батьки, вихователі або навіть вчителі, які намагаються перевчити «неправильну дитину».

Всесвітній день ліворуких вперше відзначали 13 серпня 1992 за ініціативою британського Клубу ліворуких, створеного в 1990 році.
Цього дня лівші всього світу прагнуть привернути увагу виробників товарів до необхідності враховувати і їхні зручності, влаштовують різноманітні заходи і змагання. Проте головною стурбованістю Клубу ліворуких Великобританії є те, що в багатьох школах країни дітей-лівшей як і раніше прагнуть перевчити до письма правою рукою, що викликає психологічні стреси і знижує успішність учнів.

На Русі до лівшей ставилися підозріло. Їм навіть забороняли надавати свідчення в суді. Вважалося, що шульгою був сам диявол. А в радянських школах маленьких лівшей переучували в обов’язковому порядку. Психологи говорять, що всі ці люди володіють сильним характером і потужним творчим потенціалом.

Список відомих людей, які все робили «однією лівою», вражає - Марк Твен, Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Бетховен, Сергій Рахманінов, Пол Маккартні і Рінго Старр, Мерилін Монро, Роберт Де Ніро. Ліворукими були Юлій Цезар та Олександр Македонський, Наполеон і Карл Великий, Уінстон Черчілль та Жанна Дарк, і навіть три президенти США - Рональд Рейган, Джордж Буш-старший, Білл Клінтон.

]]>
13 серпня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81506 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 13 Aug 2020 07:48:00 +0300 Биховець Віталій Григорович
Карпенко Анатолій Анатолійович
Куприяненко Тамара Іванівна
Онищик Микола Миколайович
Ридзель Людмила Андріївна
Старовойт Ольга Петрівна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
12 серпня - Міжнародний день молоді http://monitor.cn.ua/ua/rest/81480 Свято Міжнародний день молоді відзначається у другій декаді серпня. Засновано на рівні ООН в 1998 році. Святкові заходи Дня молоді присвячені розвитку рішень і висвітленню проблем молоді, захисту їх прав і свобод в міжнародному аспекті. Відпочинок article Wed, 12 Aug 2020 07:55:00 +0300 Міжнародний день молоді був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 17 грудня 1999 року за пропозицією Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді, що відбулася в Лісабоні 8-12 серпня 1998 року (A/RES/54/120).

Конференція рекомендувала організувати інформаційно-пропагандистські заходи на підтримку Дня з метою підвищення інформованості, особливо молоді, про Всесвітню програму дій, що стосуються молоді, до 2000 року і на наступний період, прийняту Асамблеєю в 1995 році.

У той час як молодь складає одну чверть світової робочої сили, на неї припадає половина безробітних. Ринки праці зазнають труднощів із забезпеченням стабільної зайнятості з гарними перспективами для молодих людей, за винятком висококваліфікованих фахівців.

Сьогодні у світі налічується майже 3 мільярди жителів у віці до 25 років. Більше півмільярда з них живуть в бідності. Понад 100 мільйонів дітей не відвідують школу. Щодня близько 30 тис. дітей вмирають від убогості. Щодня 7 тис. молодих людей заражаються ВІЛ / СНІДом.

Генеральний секретар ООН закликав міжнародне співтовариство визнати взаємозалежність поколінь і вирішувати проблеми різного віку спільно.

]]>
12 серпня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81479 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 12 Aug 2020 07:50:00 +0300 Артюшкова Валентина Петрівна
Дегтяренко Валентина Николаевна
Михайлик Олександр Григорович
Телегин Андрей Александрович
Устенко Віктор Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
11 серпня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81458 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 11 Aug 2020 07:06:00 +0300 Белінсон Любов Владиславівна
Гарига Людмила Миколаївна
Кеба Олена Володимирівна
Сидоренко Володимир Андрійович
Фесенко Марина Василівна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
10 серпня - Міжнародний день біодизельного палива http://monitor.cn.ua/ua/rest/81436 Мета - зосередити увагу на поновлюваних, а не викопних видах палива, а так само на честь дня проведення дослідницьких експериментів сера Рудольфа Дизеля, який в 1893 році запустив свій двигун. Відпочинок article Mon, 10 Aug 2020 07:54:37 +0300 Одного разу він припустив, що в перспективі подібні двигуни могли б працювати на рослинних маслах.

Багато хто вважає, що Дизель розробив той двигун таким чином, щоб він міг працювати на арахісове олії, але насправді, в силу технічних характеристик він не міг на ньому працювати.

]]>
10 серпня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81435 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 10 Aug 2020 07:46:00 +0300 Антипова Марина Юріївна
Бережний Віктор Миколайович
Власенко Володимир Васильович
Карасьов Юрій Валентинович
Кошмал Віктор Миколайович
Мостіпан Євгеній Валентинович
Повозник Володимир Леонідович
Суріна Валентина Іванівна
Шалай Олександр Віталійович
Щербань Наталія Геннадіївна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
7 міфів про алкоголь та наукові обгрунтування http://monitor.cn.ua/ua/rest/81426 Слухи о том, что крепкие напитки убивают мозг, а кофе помогает протрезветь, несколько преувеличены. Відпочинок article Sun, 09 Aug 2020 13:16:36 +0300 Употребление алкогольных напитков является одной из старейших традиций человечества. И за время своего существования она сумела обрасти целым букетом различных мифов. Некоторые из них ушли в прошлое, другие же оказались удивительно живучи и существуют до сих пор. Эта статья познакомит вас с мнением науки о некоторых из них.

1. Крепкий кофе может вас протрезвить

Перед каждым начинающим любителем алкоголя всегда стоит две проблемы: как быстрее опьянеть и как потом поскорее протрезветь. Для решения второй задачи существует множество рецептов, в том числе — употребление крепкого кофе, который якобы снова вернёт вам ясность мышления. К сожалению, на самом деле этот метод не работает.

Профессор Энтони Мосс из университета Саус Бэнк в программе Food Unwrapped рассказал Food Unwrapped , что кофе не сможет вас быстрее отрезвить: кофеин лишь помогает противостоять сонливости, вызванной действием алкоголя.

Это подтверждается экспериментами, которые проводил Мосс. Кстати, чтобы дать этому учёному возможность тестировать пьяных людей, при университете Саус Бэнк открыли Psychology facilities — the ‘Pub Lab’  собственный паб. Всё ради науки.

Мосс не первый, кто не выявил связи между кофеином и трезвостью. Специалисты из Университета Темпл в Филадельфии установили, что кофе не поможет протрезветь, ещё раньше.

Благодаря нашим исследованиям мы точно знаем, что кофе не является противоядием от алкоголя. Кофе — это стимулятор, который снижает чувство легкого утомления, но не помогает понизить уровень этанола в крови. Единственное, что может вас отрезвить, — это немного времени.
    Энтони Мосс

Пить кофе после обильных возлияний скорее вредно, потому что вам будет тяжелее уснуть. Поэтому откажитесь от этой идеи и просто отправляйтесь в кровать.

2. Алкоголь убивает клетки вашего мозга

Посмотрите на пьяных людей: у них нарушена координация движений, речь несвязная, они теряют контроль над эмоциями. Фанаты здорового образа жизни пытаются объяснить это тем, что алкоголь убивает мозг. В интернете часто встречаются высказывания в духе «Три пинты пива убивают 10 тысяч клеток мозга».

Но это не так. Алкоголь не убивает клетки мозга. Да, этиловый спирт может Toxicity of ethanol in low concentrations. Experimental evaluation in cell culture уничтожать клетки и микроорганизмы, именно это делает его эффективным антисептиком. Но когда вы пьёте, ваше тело не допускает, чтобы этанол убивал ваши клетки. Ферменты в вашей печени расщепляют Alcohol Metabolism его, превращая сначала в ацетальдегид (который действительно очень токсичен), а затем в ацетат, который распадается на воду и углекислый газ и выводится из организма.

Скорость работы печени ограниченна. Она может переработать только 0,35 л пива, 0,15 л вина или 0,04 л чистого спирта в час. Если вы пьёте больше, печень не успевает расщепить алкоголь и он попадает в кровь.

Достигнув клеток мозга, этанол не убивает их. Однако он блокирует связь между нейронами мозжечка — той части мозга, которая отвечает за координацию движений (поэтому пьяные такие неуклюжие).

Исследователи из Вашингтонского университета в Сент-Луисе обнаружили Ethanol enhances neurosteroidogenesis in hippocampal pyramidal neurons by paradoxical NMDA receptor activation , что алкоголь не убивает нейроны, даже если ввести его прямо в них. Он только мешает им передавать информацию. Это неприятно, да. Но, как утверждает Researcher studies effects of drinking профессор Роберта Пентни из Университета Буффало, повреждение это обратимо — достаточно некоторое время не пить, и нейронные связи восстановятся.

У некоторых сильно пьющих людей нейроны мозга всё-таки отмирают. Это происходит у больных синдромом Вернике — Корсакова. Но причина гибели нейронов не в употреблении алкоголя, а в нехватке Wernicke-Korsakoff syndrome витамина B1 (или тиамина) и общем недоедании, которым часто подвержены пьяницы.

Более того, некоторые Alcohol Consumption and Cognitive Function in the Whitehall II Study исследования Moderate alcohol consumption and cognitive risk вообще говорят, что умеренное потребление алкоголя не влияет на когнитивные функции в будущем или даже несколько уменьшает риск деменции.

3. Смешивание нескольких напитков делает вас пьянее


Мнение о том, что нельзя смешивать различные спиртосодержащие напитки, чтобы избежать чрезмерного опьянения, является одним из самых распространённых. Например, если вы начали пить вино, то весь вечер нужно употреблять только его и ни в коем случае не переходить к водке или шампанскому.

Доктор Рошини Раджапакса в материале для The New York Times опровергает The Claim: Mixing Types of Alcohol Makes You Sick это утверждение. На самом деле решающее значение имеет не число смешиваемых напитков, а общее количество употреблённого алкоголя.
 

Только общее количество алкоголя, а также съеденная вами пища, которая может замедлить или ускорить его усваивание, сказывается на вашем опьянении. Общее количество спирта, а не сочетание содержащих его напитков, влияет на интоксикацию организма и её последствия.
    Рошини Раджапакса

Это мнение подтверждается исследованиями The incidence and severity of hangover the morning after moderate alcohol intoxication докторов Бостонского университета Джонатана Хоуланда и Джейси Грис.

Почему же этот миф так распространён? Здесь имеется не физиологическое, а, скорее, психологическое объяснение. Начиная со «слабых» напитков, мы задаём себе определённую скорость опьянения, подстраивая под неё наше поведение.

Переходя же потом к крепкому алкоголю, мы продолжаем придерживаться того же самого шаблона, что приводит к печальным последствиям. Это примерно то же самое, как если бы вы ехали всё время с низкой скоростью, а потом резко нажали на педаль газа до упора. Результат — потеря управления, и вы в кювете (под столом).

4. Если пить по одной рюмке каждый час, это не помешает вождению

Некоторые считают, употребление небольшой дозы спиртного более чем за час до поездки никак не скажется на качестве вождения. В подтверждение своих слов они говорят, что за час из организма выводится как раз примерно одна рюмка водки, бокал вина или стакан пива.

Однако доктор Кеннет Уоренн из американского Национального института по борьбе со злоупотреблением алкоголем и алкоголизмом (NIAAA) опровергает 9 Myths About Alcohol, Busted это.

Средний человек с нормальным обменом веществ в состоянии справиться за один час примерно со 100 мг алкоголя на 1 кг веса. Это значит, что при весе около 70 кг организм может нейтрализовать всего 7 г спирта, в то время как стандартная бутылка пива содержит уже 14 г этого вещества.
    Кеннет Уоренн

Таким образом, даже растягивая потребление алкогольных напитков во времени, вы не спасётесь от опьянения. С каждым следующим глотком алкогольная интоксикация будет всё нарастать, так что садиться за руль в таком случае строго запрещено.

5. Вы можете обмануть алкотестер

Существует несколько народных приёмов, которые якобы помогают обмануть алкотестер, в том числе специальные мятные конфеты, особая техника дыхания и так далее. Некоторые не особо сознательные нетрезвые водители даже забрасывают в рот монету, чтобы сбить прибор с толку металлическим привкусом, а один совсем уж оригинальный индивид попытался Stupid Criminal: Flushing the evidence избавиться от запаха перегара, жуя собственное ношеное бельё (вы же не едите, пока читаете эту статью?).

Все эти способы ошибочны, так как направлены на маскировку специфического запаха, а алкотестер работает совершенно по-другому.

Он содержит специальное вещество, которое вступает в реакцию с содержащимися в дыхании парами спирта, так что чем у вас пахнет изо рта — ему совершенно всё равно.

Тем не менее одно исследование Accurate measurement of blood alcohol concentration with isothermal rebreathing свидетельствует, что сильное интенсивное дыхание может сбить алкотестер с толку. Гипервентиляция способна заставить прибор занизить степень вашего опьянения процентов на 10. Правда, с первой попытки так мало у кого получится, кроме гуру дыхательной гимнастики. Да и любой полицейский заметит, что вы дышите, мягко говоря, странно.

6. Разные напитки по-разному влияют на ваше поведение

Мы все слышали это раньше: виски заставляет вас дебоширить, текила приглашает потанцевать, ром вызывает грусть и так далее. Люди хотят верить, что есть специальные напитки, которые вызывают определённое настроение. Но не существует никаких научных подтверждений этих мифов, и с химической точки зрения имеет значение лишь количество алкоголя в каждом из напитков. Это подтверждает доктор Гай Ратклифф в материале What’s your poison? для The Guardian.

Влияние алкоголя всегда одинаково, в какой бы форме он не поступал. Имеет значение только скорость и общее количество выпитого. Спирт является простой молекулой, которая быстро всасывается в кровь. Так что если вы пьёте крепкий напиток большими порциями, то эффект будет значительно отличаться от того, что проявляется при потреблении слабоалкогольного напитка на протяжении нескольких часов.
    Гай Ратклифф

Скорее всего, подобные мифы имеют под собой психосоциальную основу. В разных жизненных ситуациях мы выбираем разные напитки, а потом получаем именно тот эффект, которого ожидает наш мозг и который наиболее подходит для данной ситуации.

7. Рассол, зелёный чай, кофе, выпивка вылечат вас от похмелья

У каждого любителя алкоголя имеется свой фирменный рецепт борьбы с похмельем. Чаще всего они повторяют распространённые народные средства, хотя встречаются ещё и совершенно уникальные «тайные» методы. Только вот они не работают.

Рассол. Существует миф, что питьё рассола (не обязательно огуречного — в Японии, например, предпочитают рассол из-под кислых слив) помогает от похмелья. Однако доктор Точи Ироку-Мализ из Лонг-Айленда (Нью-Йорк) говорит, что это не так. По её словам, рассол никак не помогает от похмелья, разве что уменьшает обезвоживание. Но много его не выпить, так что проще предпочесть воду.

Кофе. Мы уже говорили, что кофе не помогает протрезветь. Против похмелья он тоже не помогает. Диетолог Мелисса Мажумдар из американской Академии питания и диетологии подтверждает Can coffee really sober you up? это. А диетологи вообще не рекомендуют Alcohol and Caffeine смешивать кофеин и алкоголь.

Зелёный чай. Зелёный чай, как и кофе, содержит кофеин. Ещё он обладает мочегонным эффектом, что увеличивает нагрузку на ваши почки и способствует обезвоживанию. Так что лучше тоже заменить его водой.

Выпивка. «Подобное излечивается подобным»… Нет, не излечивается. Выпив 100 г для того, чтобы протрезветь, вы временно повысите Plasma levels of beta-endorphin, adrenocorticotropic hormone and cortisol during early and late alcohol withdrawal уровень эндорфина, улучшив свое самочувствие. Но затем похмелье вернётся Proceeding of the 8th Alcohol Hangover Research Group Meeting . Вы и так нагрузили свою печень вчера, нечего добавлять ей ещё больше работы, заставляя расщеплять дополнительную порцию выпивки.

Помимо перечисленного, многие люди употребляют от похмелья капусту, яйца, женьшень, бананы и многие другие продукты. И все они… бесполезны. Как показывает исследование Interventions for preventing or treating alcohol hangover: systematic review of randomised controlled trials оксфордского научного сотрудника Макса Питтлера, не существует убедительных доказательств того, что какое-либо традиционное средство эффективно для профилактики или лечения похмельного синдрома.

Лучший способ избавиться от похмелья — пить много воды и спать. А единственным достоверным и точно работающим профилактическим средством является, несомненно, воздержание от чрезмерного потребления спиртных напитков накануне.

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: топ 6 страв з цвітної капусти http://monitor.cn.ua/ua/rest/81425 Який овоч не лише дуже смачний, але й гарний на вигляд? Багато хто, відповідаючи на це питання, назве цвітну капусту. Її суцвіття естетично виглядають і відмінно поєднуються з іншими овочами, більшістю спецій, сирами, м’ясом і птицею. Відпочинок article Sun, 09 Aug 2020 13:04:52 +0300 Загадка, колишній делікатес, універсальний продукт

Цвітна капуста не лише незвичайна, але й загадкова. У дикому вигляді ця рослина в природі не зустрічається. Отже, цілком можливо, що даний продукт — результат одного з перших дослідів селекції в історії людства.

Сучасні дослідники стверджують: цвітна капуста з’явилася в Сирії. Звідти в XII столітті вона перебралася до Іспанії, а трохи згодом — на Кіпр. Останній на кілька століть став головним постачальником цього овочу до Європи.

У Російській імперії страви з цвітної капусти спробували у XVIII столітті. Правда, в ті часи така їжа була доступна лише знаті, адже насіння цієї рослини виписували з Мальти за шалені гроші.

Зараз ніщо не заважає нам практично цілий рік тішити себе й близьких смачною корисною їжею, приготованою з цвітної капусти. Її можна маринувати, смажити в клярі, готувати з цього овочу салат, робити супи та запіканки. Головне — використовувати для приготування їжі тільки свіжі та якісні продукти. Саме такі ви завжди знайдете в торговельних центрах мережі METRO.

Цвітна капуста: рецепти салатів

retsepty-z-tsvitnoyi-kapusty-top-6-chudovyh-strav

Цей представник хрестоцвітних добре поєднується не тільки з різними овочами, але й заправками. Рецепти з цвітною капустою передбачають використання сметани, майонезу, оливкової або іншої рослинної олії, тому ви завжди зможете вибрати страву собі до смаку. Ми пропонуємо вам зробити легкий, але поживний салатик, на приготування 2 порцій якого піде 20 хвилин.

Інгредієнти

 • суцвіття капусти — 200 г;
 • огірок середнього розміру;
 • зелена цибуля — невеликий пучок;
 • помідори — 2 середніх або 6–8 чері;
 • фета — 250 г;
 • насіння льону — 1 ч. л.;
 • лимонний сік — 1 ст. л.;
 • оливкова олія — 2 ст. л.;
 • сіль на смак.

Покрокова інструкція

 1. У підсоленій воді не більше ніж 5 хвилин бланшуємо капусту — важливо, щоб вона залишилася хрусткою. Даємо суцвіттям стекти, охолонути, переміщаємо їх у глибоку миску.
 2. Дуже тонко нарізаємо огірок, помідори — крупніше, шаткуємо цибулю. Всі подрібнені овочі відправляємо до цвітної капусти, посипаємо салат льоном.
 3. Скроплюємо страву лимонним соком. Додаємо в салат олію, солимо, перемішуємо. Вводимо в страву шматочки фети. Акуратно змішуємо їх з іншими продуктами. Ставимо салат на деякий час у холодильник, дістаємо та подаємо на стіл.

Простий рецепт цвітної капусти в клярі

retsepty-z-tsvitnoyi-kapusty-top-6-chudovyh-strav

Найпоширеніший у наших широтах рецепт приготування цвітної капусти — в клярі. Зробимо останній ніжнішим і кориснішим, додавши в нього зелень.

Щоб приготувати 6 порцій апетитної страви, вам знадобиться близько години.

Інгредієнти

 • цвітна капуста — 500–600 г;
 • яєчні білки — 2–3 шт.;
 • борошно — 2 ст. л.;
 • зелень (кріп, петрушка, кінза), перець, цукор, сіль — на смак;
 • олія для смаження.

Покрокова інструкція

 1. Бланшуємо цвітну капусту в підсоленій воді максимум 10 хвилин, даємо стекти рідині. Коли овоч охолоне, розбираємо його на суцвіття.
 2. Білки збиваємо (не до піни!). Додаємо в них сіль, цукор, перець і зелень, гарненько розмішуємо. Вводимо в отриману масу борошно, злегка збиваємо віничком, щоб не було грудочок.
 3. Розігріваємо сковорідку з олією. Кожне суцвіття занурюємо в кляр. Кладемо цвітну капусту на сковороду, обсмажуємо з усіх боків і викладаємо гіркою на тарілку. Остиглу страву подаємо із зерновим хлібом.

Рецепти страв з цвітної капусти, які готують у духовці

retsepty-z-tsvitnoyi-kapusty-top-6-chudovyh-strav

Найсмачніші рецепти цвітної капусти — ті, що передбачають приготування страв із цього продукту в духовці. Запікання розкриває смак чудесного овочу, при цьому він не втрачає соковитості.

Щоб зробити 5–6 порцій чудової страви, вам доведеться витратити близько 40 хвилин.

Інгредієнти

 • головка цвітної капусти — 600 г;
 • тертий твердий сир — 1 ст.;
 • сухарі для панірування — 1 ст.;
 • яйця — 2 шт.;
 • сіль, перець, паприка сушена — на смак;
 • часник — кілька зубчиків.

Покрокова інструкція

 1. Розділену на суцвіття капусту кладемо в солону киплячу воду на 5 хвилин, відкидаємо, даємо стекти та охолонути.
 2. У неглибокому широкому посуді розмішуємо сир, паприку, сухарі.
 3. Окремо збиваємо яйця з сіллю.
 4. Розігріваємо духовку до 200 °C, кладемо на деко пергаментний папір. Кожне суцвіття занурюємо в яйце. Потім обкачуємо цвітну капусту в сирній суміші, викладаємо на пергамент, ставимо в духовку на 15 хвилин. Ніжні, апетитні золотаві суцвіття, приготовані без грама жиру, викладаємо гіркою на тарілку та подаємо до столу.

Запіканка з куркою та соусом бешамель

retsepty-z-tsvitnoyi-kapusty-top-6-chudovyh-strav

Коли гості практично на порозі, а ви не знаєте, чим їх пригостити, згадайте, що є така прекрасна страва, як запіканка. Щоб приготувати 6–8 порцій цієї чудової їжі, вам знадобиться максимум година.

Інгредієнти

 • куряче філе — 1 кг;
 • цвітна капуста — 600–800 г;
 • молоко — 700 мл;
 • моцарела — 250 г;
 • борошно — 3–4 ст. л.;
 • рослинна олія та вершкове масло — по 2 ст. л.;
 • сіль, перець — на смак.

Покрокова інструкція

 1. До 220 °C розігріти духовку. Посолити суцвіття капусти, посипати перцем, змішати з рослинною олією та поставити запікатися. Через 20–30 хвилин дістати овоч.
 2. На сковороді розтопити вершкове масло, додати до нього борошно, добре вимішати. В основі соусу не має бути грудочок. Весь час перемішуючи масу, що готується, невеликими порціями влити в неї молоко. Додати до загуслої суміші дві третини тертого сиру, потримати сковорідку ще пів хвилини на вогні, зняти з плити.
 3. У зручній ємності перемішати кубики філе з капустою, залити їх сирно-молочним соусом, поставити в духовку на 15 хвилин. Дістати запіканку. Посипати її сиром, що залишився, і знову поставити в духову шафу на 10 хвилин, щоб на страві утворилася апетитна скоринка. Дати смакоті трохи охолонути, нарізати та подати до столу. До речі, така запіканка смачна й теплою, й повністю охолодженою.

Суп із цвітної капусти

retsepty-z-tsvitnoyi-kapusty-top-6-chudovyh-strav

Навіть якщо ви не надто любите супи, спробуйте це овочеве диво. Готувати страву за нижченаведеним рецептом просто, а переоцінити її корисність складно. Адже такий легкий ароматний супчик містить величезну кількість вітамінів.

Ми пропонуємо вам зробити страву на овочевому бульйоні. Такий суп можна зварити й на відварі з курки. Але ні в якому разі не використовуйте для приготування цієї страви насичені бульйони з червоного м’яса. Вони «вкрадуть» смак супу з цвітної капусти.

Для того щоб зробити 6 порцій цієї страви, вам знадобиться 40 хвилин.

Інгредієнти

 • качан цвітної капусти — 300 г;
 • невелика морквина;
 • картопля — 2–3 шт.;
 • цибуля — 1 шт.;
 • великий помідор;
 • болгарський перець — 1 шт.;
 • часник — 2 зубчики;
 • сіль, перець, зелень, лавровий лист — на смак.

Покрокова інструкція

 1. Цибулю подрібнити кубиками, обсмажити до золотавого кольору, додати до неї тонко порізаний болгарський перець, трохи припустити останній. Вимкнути вогонь. Покласти в сковороду з овочами дрібно нарізаний часник.
 2. Закип’ятити воду, посолити, ввести порізану кубиками картоплю. Варити основу страви близько 5 хвилин.
 3. Покласти в майбутній суп суцвіття капусти, кубики моркви, тонкі часточки помідора. Варити, доки всі овочі не будуть готові.
 4. Ввести в суп заправку, додати лавровий лист, зелень, довести до кипіння та дати проваритися кілька хвилин.

Мариновані суцвіття

retsepty-z-tsvitnoyi-kapusty-top-6-chudovyh-strav

Любителі гостренького обов’язково оцінять рецепт цвітної капусти, який передбачає її маринування. Спробувати таку чудову закуску можна буде вже наступного дня. Зберігається маринована капуста кілька місяців.

Щоб зробити півторалітрову банку відмінної закуски, вам знадобиться всього пів години.

Інгредієнти

Основу страви роблять з:

 • цвітної капусти — 1 кг;
 • болгарського перцю (червоного, жовтого) — 1–2 шт.;
 • великої морквини.

Щоб приготувати маринад, запасіться:

 • сіллю — 2 ст. л.;
 • цукром — 3 ст. л.;
 • водою — 1 л;
 • лавровим листом — 2 шт.;
 • часником — 4 зубчиками;
 • оцтом (9%) — 3 ст. л.;
 • олією — 3 ст. л.;
 • гвоздикою — 4 шт.;
 • чорним перцем горошком — 5 шт.

Покрокова інструкція

 1. Болгарський перець порізати кубиками, моркву подрібнити на тертушці (великій або для корейської моркви), змішати. Розділити цвітну капусту на суцвіття.
 2. В окріп додати сіль, цукор, спеції, пропущений через прес часник, олію, оцет. Покласти в розсіл суцвіття, варити максимум 5 хвилин.
 3. Вимкнути вогонь. Додати в страву моркву та перець, перекласти в банки. В принципі, можна дати овочам охолонути та перемістити їх у пластиковий лоток, який потім поставити в холодильник. За добу страву можна куштувати. Мариновану капусту їдять як самостійну закуску, додають у салати.

Смачного!

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 10-16 серпня 2020 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/81424 З 11 до 15 серпня Уран буде у стадії стаціонарності, Марс з’єднується з Чорним Місяцем, що активізує кармічні теми, проблеми поколінь. Маючи вплив на Марс, Чорний Місяць підпорядковує особисту волю підступним спонуканням та інстинктам. Відпочинок article Sun, 09 Aug 2020 12:57:33 +0300 Чорний Місяць – фіктивна планета, яка показує темний бік свідомості, не відпрацьовану карму і слабкі місця психіки. Це воронка, в яку зливається енергія, тому може не залишитися сил для розвитку і руху вперед.

Справа, розпочата у цей період, не буде розвиватися за планом. Чим вище рівень духовного розвитку людини, тим легше пройде цей тиждень. Не прив’язуйтеся до матеріального, направте енергію на самопізнання, внутрішню роботу. Більшість людей зможуть усвідомити своє призначення.

 Овен (21.03—20.04). В особистому житті у вас з’являться нові перспективи. Цілком iмовірно, що прихильність завершиться створенням сім’ї.
Дні: спр. — 10; неспр. — 11.
 
Телець (21.04—21.05). Вам захочеться перевірити силу свого зваблювання, ви розбиватимете серця заради свого задоволення. Це призведе до самотностi.
Дні: спр. — 12; неспр. — 13.
 
Близнюки (22.05—21.06). Якщо ви не можете наважитися прийняти правильне рiшення, серйозно подумайте і поговоріть про проблеми зі своїм партнером.
Дні: спр. — 10; неспр. — 13.
 
Рак (22.06—23.07). Ви зустрінете людину, з якою у вас буде багато спільного. Доведеться розірвати попереднi стосунки й повністю віддатися новому почуттю.
Дні: спр. — 14; неспр. — 15.
 
Лев (24.07—23.08). Не хвилюйтеся, якщо ви опинилися без роботи. Незабаром вдасться знайти те, що дійсно цікаве для вас. Якщо захочете зайнятися власним бізнесом, у вас є всі шанси на успіх.
Дні: спр. — 11; неспр. — 13.
 
Діва (24.08—23.09). Ви зможете уникнути багатьох труднощів. У вирішенні проблем вам допоможе підтримка друзів. Зірки знову на вашому боці.
Дні: спр. — 10; неспр. — 12.
 
Терези (24.09—23.10). Ваш фізичний стан помітно покращиться, хронічні хвороби не турбуватимуть. Щоб гарантувати відсутність медичних проблем, утримайтеся від переїдання.
Дні: спр. — 12; неспр. — 13.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Ви відчуєте приплив енергії. Але будьте уважні й стежте за собою. Якщо виникнуть нездужання, з ними краще боротися негайно.
Дні: спр. — 14; неспр. — 15.
 
Стрілець (23.11—21.12). Вам здаватиметься, що ви заслуговуєте більшого, ніж маєте. Дивіться на життя спокійніше і простіше, немає приводів для занепокоєння.
Дні: спр. — 13; неспр. — 14.
 
Козеріг (22.12—20.01). Ви будете оточені безхмарним коханням. Придiлiть бiльше уваги своїй другiй половинцi, нiжнi слова будуть доречними.
Дні: спр. — 12; неспр. — 13.
 
Водолій (21.01—19.02). Будьте уважні та ввічливі, зневага може викликати розлад у сiм’ї. Може настати деякий спад у стосунках. Ситуацію допоможе виправити уява та фантазія.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.
 
Риби (20.02—20.03). Ви відчуєте таку любов, про яку могли тільки мріяти. Можливо, це буде відродження старого почуття або нова сторінка у вашому житті.
Дні: спр. — 12; неспр. — 13.

Інша версія:

ОВЕН

У вас зʼявиться шанс розвʼязати деякі суперечності, які турбували вас, але для цього з вашого боку буде потрібен розумний компроміс. Ви зможете взятися за реалізацію багатообіцяючих планів. Можливі дрібні неприємності, але це буде плата за відсутність великих проблем. У вихідні  постарайтеся навести лад як удома, так і в своїх думках та почуттях.

ТЕЛЕЦЬ 

Ви зможете максимально повно використати свої можливості для завершення багатьох важливих справ, а мрії втілити в реальність. Варто залучити на свій бік впливових людей, це допоможе досягти певних ділових результатів. У вихідні близькі люди можуть поводитися непослідовно, що викличе у вас здивування.

БЛИЗНЮКИ 

За бажання ви зможете здійснити ваші задуми, але будь-який ризик чи авантюра призведе до провалу або розчарувань. Із керівництвом краще не конфліктувати, тоді ваші справи будуть складатися досить успішно. Не розпорошуйтеся по дріб’язках, сконцентруйтеся на найважливіших проблемах. Вихідні повинні пройти досить романтично.

РАК 

Не варто зваблюватися своїми блискучими успіхами і досягненнями. Продовжуйте робити все, що потрібно, для досягнення чергової з намічених висот. Весь час може бути поглинутий роботою. Запасіться витривалістю, завзятістю та довірою до своєї інтуїції, тоді можна будувати грандіозні плани на найближче майбутнє. Вихідні найкраще провести з родиною і рідними.

ЛЕВ

Вас буде переповнювати енергія і все почне горіти в руках. Ідеї можуть сипатися, немов із рога достатку, що принесе вам моральне задоволення і впевненість у власних силах. Вихідні проведіть за містом у колі родини та друзів.

ДІВА

Ваші плани почнуть поступово реалізовуватися. Близька удача може виявитися примарою, що призведе до неприємностей у діловій сфері, тому зверніть свою увагу на дім та родину, тут на вас будуть очікувати щире щастя і успіх. У вихідні постарайтеся присвятити відпочинку більше часу.

ТЕРЕЗИ

Незважаючи на успішність, вам доведеться зосередитися і не дозволяти собі розслаблятися. Вам варто виявити незвичайну проникливість. Але, проаналізувавши все, ви ввійдете в плідний робочий ритм. Будьте обачнішими, є ймовірність спровокувати напругу в стосунках із колегами. Краще промовчати, так ви збережете мир у родині.

СКОРПІОН 

Ваша успішність буде залежати від енергійності в справах. Не відмовляйтеся від допомоги друзів і близьких людей, вона виявиться доречною. Уникайте розбіжностей у вихідні, відновити зламане буде непросто, краще не ризикувати.

СТРІЛЕЦЬ 

На вас можуть чекати серйозні життєві зміни. Уникайте суперечок, вони будуть недоречні як ніколи. Ситуація зажадає від вас багато сил і терпіння. У вихідні продумайте свої дії та погодьте їх із моральними принципами, тоді ви не станете предметом осуду оточуючих.

КОЗЕРІГ

Ймовірно, вам знадобиться сприяння впливових знайомих і надійних друзів. У професійних справах проявляйте ініціативу. Вам може надійти пропозиція щодо зміни роботи, що виглядатиме дуже спокусливо, але  прораховувати все як слід не буде можливості. Певні труднощі будуть підстерігати вас у вихідні в домашніх справах і в спілкуванні з дітьми.

ВОДОЛІЙ

У діловому партнерстві вам відкриється щось нове і вигідне, прийде допомога і звільнення від минулих боргів. Женіть геть непевність і сумніви, настає ваш час, коли вам дано багато чого встигнути реалізувати та втілити в життя. У вихідні виявіть особливу обережність і обачність, перш ніж діяти, зважте все і не нехтуйте порадами людей, яким можна довіряти.

РИБИ 

У роботі ви зможете багато чого домогтися. Не хапайтеся за все одразу. Постарайтеся не потрапляти на очі керівництву та іншим можливим опонентам або втримуйтеся від яких-небудь заперечень, щоб не поплатитися чим-небудь більшим, ніж перемога в суперечці. Вихідні буде доречним присвятити самому собі.
 

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/81423 Відпочинок article Sun, 09 Aug 2020 09:03:09 +0300

]]>
9 серпня - День будівельника http://monitor.cn.ua/ua/rest/81422 У деяких пострадянських країнах святкується у другу неділю серпня. Свято День будівельника вперше встановлене за Хрущова 6 вересня 1955. Є традиційним у календарі працівників будівельних галузей. Популярні святкові заходи мають щорічний характер. Відпочинок article Sun, 09 Aug 2020 09:01:56 +0300 Традиція відзначати своє професійне свято у будівельників, за даними проекту DilovaMova.com, зародилася ще з 1956-го року. Цьому передувала Постанова Ради Міністрів СРСР спільно з Центральним Комітетом КПРС від 23 серпня 1955 року і підписаний потім 6-го вересня 1955-го року спеціальний Указ Президії Верховної Ради. В наступному році 12-го серпня День будівельника став широко відзначатиметься по всій країні.

Будівельники - це особливий народ. Вони не раз ставали героями численних анекдотів і всілякої критики. На них не раз покладали свої надії прихильники широкої індустріалізації. Вони завжди несли у своїй роботі величезну відповідальність і майже завжди виправдовували всі очікування. Згадаймо, кому ми зобов’язані успіхом в грандіозних будівництвах і створенні найрізноманітніших будівельних об’єктів, звичайно ж нашим дорогим будівельникам.

З розвитком нових технологій, робота будівельників стає все більш ефективніше, проте це все одно залишається одним з найбільш трудомістких занять. Всі знають, що хороші будівельники завжди високо цінувалися. Будь який керуючий фахівець скаже, що високий професіоналізм будівельника - це запорука високої якості вироблених ним робіт.

Традиції святкування Дня будівельника звичайно ж не обходяться без доброго застілля. Раніше до цього дня приурочували різноманітні урочисті засідання та вручення нагород. Представники владних структур намагалися відкривати до цього свята численні спеціалізовані виставки та активно брали участь у проведенні культурно масових заходів. З розпадом Радянського Союзу багато чого було втрачено, проте шановні всіма народні традиції збереглися і дійшли до наших днів.

День будівельника у багатьох державах, що стали незалежними, відзначається у другу неділю серпня. У деяких державах це професійне свято було додатково підтверджено відповідними указами та постановами. Так, наприклад, в Україні свято День будівельника було встановлено підписаним 22 липня 1993 Указом Президента України № 273/93 і також святкується щорічно у другу неділю серпня, а його офіційна назва, як и тоді звучить як "День Будівельника".

В 2020 році День будівельника припадає на 9 серпня.

]]>
9 серпня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81421 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 09 Aug 2020 08:59:44 +0300 Гокова Катерина Анатоліївна
Жога Ніна Василівна
Кривошей Людмила Олексіївна
Коновалова Ганна Павлівна
Кононенко Костянтин Михайлович
Кучма Леонід Данилович
Муха Володимир Анатолійович
Полегенько Світлана Володимирівна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
8 серпня - Всесвітній день кішок http://monitor.cn.ua/ua/rest/81403 Ці милі, по більшості пухнасті і ласкаві тварини, давно і по праву заслужили у людей повагу й любов. Відпочинок article Sat, 08 Aug 2020 08:55:00 +0300 Свято Всесвітній День кішки відзначається в першій декаді серпня.

Засновником виступає Міжнародний фонд захисту тварин. Щорічні календарні заходи, присвячені проблемам захисту кішок стали проводиться з 2002 року. Коти і кішки потребують допомоги.

Кішки сплять 16 годин на день і здатні бачити повноцінні сни, а коли не сплять, доглядають за собою 30% часу. 95% власників кішок визнають, що розмовляють з кішками.

Ці милі, по більшості пухнасті і ласкаві тварини, давно і по праву заслужили у людей повагу й любов. На сьогоднішній день, за даними проекту DilovaMova.com, налічується близько 256-ти порід домашніх кішок, кожна з яких володіє своєрідним набором достоїнств і якостей, що дозволяють їй залучати до себе все більше і більше уваги з боку численних любителів і заводчиків цих прекрасних створінь.

Кішка супроводжує людину на землі напевно від самого початку історії людської цивілізації. Вона може бути вимоглива до себе і до оточуючих, навіть десь нав’язлива, проте завжди дотримується якихось, притаманних тільки їй одній, власних правил поведінки, які і досі дивують нас день у день.

Скільки книжок написано про цих тварин? Скільки розповідей було екранізовано? Але ні одне оповідання, жоден фільм не може повною мірою передати унікальний характер, який склався у цієї тварини поряд з його коханою людиною. Так-так - кішки люблять людей. А як можна було б ще пояснити той факт, що вони нас досі не покинули? Їх любов ревна, вона сповнена турботи і тривоги, ніжності і глибокого небайдужості. Вони терплячі і уважні, іноді егоїстичні, але це тільки через нестачу уваги з нашого боку. Їм дуже часто немає справи до того, що робиться за межами їх місця проживання, але вони досконально знають той маленький світ, де їм випала честь проживати.

У нашому календарі є ряд свят, які присвячені тим чи іншим представникам тваринного світу. У цьому ряду впевнено стоїть Всесвітній день кішок, який відзначається всіма любителями цієї прекрасної тварини з 2002 року визнано 8 серпня. Його ініціатором став Міжнародний фонд Animal Welfare.

У Європі ця дата 17 лютого «законно належить» до свята кішок і котів, так як скоро початок весни, який споконвіків змушує всіх нас, любителів і не любителів цього виду, звертати особливу увагу на численні «виступи, симпозіуми та конференції», які проводяться цими представниками тваринного світу в безпосередній близькості до тих, кому вони найбільше довірилися і з ким вони зволіли йти по всій землі.

]]>
8 серпня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81402 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 08 Aug 2020 08:48:00 +0300 Авраменко Надія Павлівна
Березинець Ірина Геннадіївна
Бондаренко Віктор Володимирович
Грищенко Ігор Михайлович
Кагало Григорій Васильович
Кільовий Віктор Миколайович
Носенко Микола Петрович
Острянко Віталій Петрович
Сердюк Денис Анатолійович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
7 серпня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81380 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 07 Aug 2020 07:33:50 +0300 Демченко Любов Андріївна
Кухаренко Віталій Михайлович
Левченко Ольга Михайлівна
Нестеренко Олег Владиславович
Новик Тетяна Григорівна
Осадців Іван Васильович
Чепіга Сергій Федорович
Шовкова Тетяна Василівна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
6 серпня - Міжнародний день "Лікарі світу за мир" http://monitor.cn.ua/ua/rest/81361 Шостого серпня відзначається день «Лікарі світу - за мир». Це міжнародний день, який був запропонований організацією «Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі». Він відзначається в річницю дня бомбардування японського міста Хіросіми 6 серпня 1945. Відпочинок article Thu, 06 Aug 2020 07:58:00 +0300 Цей день в певному сенсі є символічним і служить для нагадування про цю людську трагедію, про роль лікарів в боротьбі за мир і в запобіганні війни в цілому. Організація відзначає цей день своєю повсякденною роботою.

Ця організація виникла в 1980 році у Франції в результаті відокремлення від іншої знаменитої міжнародної організації «Лікарі без кордонів». З тих пір великі відділення «Лікарів світу» з’явилися у дванадцяти країнах, включаючи США, Швецію і Нідерланди.

Зараз Лікарі світу - незалежний гуманітарний рух. Спільнота, що працює вдома і за кордоном, щоб надати нужденним людям доступ до охорони здоров’я. Завдяки 400 програмами у 80 країнах, в яких беруть участь більш ніж 3000 добровольців, надається медична допомога, проходить робота над усуненням основних бар’єрів для охорони здоров’я.

]]>
6 серпня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81360 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 06 Aug 2020 07:51:00 +0300 Дробот Анатолій Андрійович
Душин Олег Миколайович
Жарий Ігор Анатолійович
Кривоножко Наталія Петрівна
Лук’янець Ксенія Вікторівна
Соколюк Вадим Олександрович
Cтепаненко Олена Сергіївна
Шкурат Олександр Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
5 серпня - Міжнародний день світлофора http://monitor.cn.ua/ua/rest/81340 Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту. Відпочинок article Wed, 05 Aug 2020 07:48:35 +0300 Управлявся він вручну, мав два семафорних крила, а у темний час доби підсвічувався газовим ліхтарем. На початку 1869 року ліхтар пристрою вибухнув і поранив поліцейського, що керував світлофором. Тому про цей чудо пристрій "забули" на 30 років.

У 1910 році був розроблений і запатентований перший автоматичний світлофорний пристрій.

Попередник сучасних пристроїв був встановлений 5 серпня 1914 року в США у місті Клівленд. Він мав червоний і зелений сигнал, а при перемиканні видавав звуковий сигнал. Системою керував поліцейській, який сидів у скляній будці на перехресті.

Триколірний світлофор, з використанням жовтого ліхтаря, був встановлений у 1920 році у Детройті та Нью-Йорку.

Цікавий факт: Білл Гейтс почав свою кар'єру розробивши програму з автоматичного світлофорного регулювання руху у своєму рідному містечку у віці всього 16-ти років.

В Україні перший світлофор був встановлений у 1936 році у Харкові.

]]>
5 серпня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81339 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 05 Aug 2020 07:43:11 +0300 Берегова Ірина Володимирівна
Волощук Руслан Олександрович
Дейкун Микола Петрович
Лось Ірина Іванівна
Панасенко Людмила Василівна
Проскура Віра Андріївна
Руденко Наталія Володимирівна
Сушко Валерій Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
4 серпня - День народження шампанського http://monitor.cn.ua/ua/rest/81313 Неофіційне свято цінителів цього ігристого вина. Відпочинок article Tue, 04 Aug 2020 07:56:00 +0300 Вважається,що саме в цей день в 1693 році французький чернець Дом Періньон відкрив секрет приготування шампанського.

Ці серпневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.

]]>
4 серпня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81312 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 04 Aug 2020 07:48:00 +0300 Демиденко Наталія Михайлівна
Діденко Світлана Миколаївна
Романчук Володимир Іванович
Стукало Ірина Анатоліївна
Устенко Петро Іванович
Ярош Володимир Михайлович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
З 3 серпня платники зможуть сплачувати податки, збори, єдиний внесок у будь-який час доби http://monitor.cn.ua/ua/rest/81291 Головне управління ДПС у Чернігівській області звертає увагу платників податків на те, що з метою створення сприятливих умов для сплати належних бюджетам платежів з 03.08.2020 року відповідно до Технологічного регламенту роботи системи електронних платежів Національного банку України, затвердженого рішенням Правління Національного банку України від 25.02.2020 №142 (зі змінами), Державна казначейська служба України як учасник системи електронних платежів НБУ Казначейство ЕАП (код банку 899998) буде працювати в режимі 23/7 щодо зарахування платежів до бюджетів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Відпочинок article Mon, 03 Aug 2020 08:53:52 +0300 Також згідно з пунктом 1 рішення Правління НБУ дата банківського дня в системі електронних платежів у робочі дні за п’ятиденного робочого тижня відповідатиме календарній даті, а у вихідні, святкові та неробочі дні, визначені законодавством України, – календарній даті першого робочого (операційного) дня після них.

Як буде працювати режим 23/7:
   
НБУ визначив такі особливості розширеного регламенту роботи Системи електронних платежів (СЕП):
•    учасники СЕП зможуть здійснювати міжбанківський переказ коштів через цю платіжну систему з 01:00 до 24:00 години;
•    у роботі системи буде технологічна перерва упродовж однієї години під час переходу на новий банківський день (з 00:00 до 01:00);
•    учасники СЕП (банки) самостійно ухвалюють рішення щодо регламенту своєї взаємодії з платіжною системою у цілодобовому режимі;
•    регламент роботи СЕП у період завершення звітного року буде визначений окремим рішенням Правління Національного банку України.

Водночас виконання банками міжбанківського переказу коштів через СЕП у режимі 23/7 є добровільною опцією. Банки самостійно прийматимуть рішення щодо часу початку та завершення роботи в СЕП на підставі власних потреб та потреб своїх клієнтів.

]]>
3 серпня - День кавуна http://monitor.cn.ua/ua/rest/81290 Свою історію він веде з США, де святкується як Національний День кавуна (National Watermelon Day). Відпочинок article Mon, 03 Aug 2020 08:47:00 +0300 Цей солодкий і смачний фрукт (а вірніше – ягода) є настільки ж необхідним атрибутом літніх пікніків, як і знаменитий хот-дог. Відмінно тамуючи спрагу і будучи зовсім не калорійним, кавун, звичайно ж, заслужив своє власне свято. Хоча і не відомо, хто і коли його встановив, але від цього воно не втрачає своєї популярності, набуваючи все більше прихильників щороку.

Як вважають історики, батьківщиною кавуна є Південна Африка. Відомо, що вже в Древньому Єгипті люди знали і обробляли цю рослину, що підтверджується розкопками. Так, в епоху Середнього царства в 20 столітті до н.е. кавуни часто поміщали в усипальниці фараонів як джерело їжі в їх загробному існуванні. Крім того, кавун зображувався на стінах гробниць і згадувався в давньоєгипетських міфах і в багатьох медичних рецептах стародавніх папірусів. Був він відомий і в Стародавньому Римі, де його їли свіжим або засоленим, а також варили з нього мед.

Лідер з вирощування кавунів на сьогоднішній день – Китай та Японії, де вивели квадратні кавуни, у вигляді піраміди, з жовтою м’якоттю і міні кавуни діаметром 10 см. Найважчий кавун в світі виростили в Америці і він важив 122 кг. Його форма його була не кругла, а витягнута, як у дині.

]]>
3 серпня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81289 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 03 Aug 2020 08:42:00 +0300 Воронін Геннадій Петрович
Павленко Катерина Олександрівна
Самойленко Сергій Миколайович
Шелег Людмила
Ященко Олег Іванович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
8 кінострічок про подорожі наодинці http://monitor.cn.ua/ua/rest/81286 Большинство людей привыкли посещать новые места в составе больших туристических групп, дружеских компаний или в паре с любимым человеком. Но есть и те, кто как герои этих фильмов, когда-то сделали свой выбор в пользу одиночного путешествия. Відпочинок article Sun, 02 Aug 2020 16:03:55 +0300 Стоит отметить, они не прогадали, ведь каждого ждали удивительные открытия и незабываемые впечатления.

Дикая

США, биографическая драма, приключения, 2014

Пережив развод и смерть самого дорого человека, Шерил Стрэйд понимает, что ее жизнь должна кардинально поменять свое направление. Лучшим способом перезагрузки героине кажется длительное пешее путешествие, обязательно – в одиночку, чтобы предаться раздумьям и найти ответы на волнующие вопросы внутри себя. Шерил отправляется по маршруту знаменитой тихоокеанской туристической тропы.

Реальная Шерил Стрэйд написала мемуары после своего одиночного похода. Именно эта книга стала основой для ленты «Дикая».

Риз Уизерспун и Лора Дерн получили номинации на Оскар за свои роли в биографической драме.

Путь

Испания, США, приключенческая драма, 2010

Эта лента является плодом сотрудничества двух представителей знаменитой кинодинастии – актеров Эмилио Эстевеса и Мартина Шина. Шину досталась роль отца семейства Тома Эйвори, которому предстоит забрать тело своего сына Дэниэла, который погиб во время одиночного путешествия по так называемому Пути Святого Иакова во Франции.

Паломничество сына закончилось трагедией, поэтому Том берет его прах и отправляется в Пиренеи, чтобы закончить путешествие самостоятельно. В пути он познакомится с другими путешественниками-одиночками, каждый из которых предпринял поход по своим собственным причинам. Вместе герои смогут отыскать то, что искали и даже немного больше.

Эмилио Эстевес не только исполнил одну из ролей в фильме, но также выступил в качестве режиссера и автора сценария картины.


Одна неделя

Канада, приключенческая драма, 2008

Учитель Бен Тайлер неожиданно узнает о том, что у него быстро прогрессирующий рак в запущенной стадии. Шанс на излечение мизерный, и герой, не желая провести последние дни в больнице, придумывает свой план на это время.

По чистой случайности Тайлеру встречается мотоциклист, продающий своего старенького двухколесного друга. Не обращая внимания на недоумение близких, он седлает железного коня и отправляется в долгую поездку через всю Канаду. За это время он повстречает новых друзей и научится ценить каждую минуту своей жизни.

Канадский режиссер Майкл Макгоун, поставивший фильм, выступил также продюсером и сценаристом ленты. Кстати, в камео можно заметить известных канадских музыкантов – Гордона Дауни, Джоэла Пласкетта и Эмм Грайнер.


Тропы

Австралия, приключенческая драма, 2013

Справедливости ради стоит отметить, что главная героиня ленты «Тропы» путешествовала не в полном одиночестве – ее сопровождали собака и четыре верблюда. Такая необычная компания пересекала пустыню до побережья Индийского океана в 70-х годах прошлого века. Время от времени юную странницу по имени Робин Дэвидсон, решившуюся на такой отчаянный шаг, посещает репортер известного географического журнала. Благодаря ему спустя время имя этой девушки узнает весь мир.

Эта увлекательная лента снята по одноименному роману австралийки Робин Дэвидсон.

Разработку проекта начали несколько десятилетий назад, задолго до рождения Мии Васиковской - исполнительницы главной роли. Удивительно, но Мии дали всего три дня на обучение обращению с верблюдами. Среди инструкторов также была реальный прототип ее героини.


Кумико – охотница за сокровищами

США, драма, 2014

Молодая японка Кумико всей душой жаждет приключений и новых ярких эмоций. Из своей тесной квартирки она каждый день ходит на скучную офисную работу, где вынуждена подчиняться глуповатому шефу.

Отвлечением для героини является фильм «Фарго» братьев Коэнов. Сотню раз посмотрев его на повторе, она вычисляет, в каком конкретно месте герои спрятали кейс с деньгами, и отправляется в заснеженную Миннесоту, чтобы его добыть.

В основе сценария – реальная трагическая история японки по имени Такако Кониши.


Не угаснет надежда

США, приключенческий триллер, 2013

Герою этой ленты пришлось один на один противостоять могущественной стихии. Желая осуществить заветную мечту, он отправляется в самостоятельное плавание на своей большой яхте. Вдали от берегов судно героя накрывает сильный шторм и полностью лишает связи с береговой охраной. Выживание мужчины теперь зависит от него самого.

Исполнитель главной роли Роберт Рэдфорд был номинирован на Золотой глобус за свою работу в ленте. И это понятно, учитывая, что 70-летнему актеру пришлось фактически весь съемочный процесс находиться в воде.

После показа картины на Каннском фестивале благодарная публика аплодировала по меньшей мере десять минут.


Невероятная жизнь Уолтера Митти

США, Великобритания, приключенческая трагикомедия, 2013

Уолтер Митти – сотрудник умирающего отдела фотографий в легендарном журнале Life, который вот-вот полностью перейдет в цифровой формат. Неожиданно пропадает снимок, который должен был украсить обложку самого важного, последнего печатного номера издания.

И именно Уолтеру предстоит найти внештатного фотографа Шона, чтобы взять у него исчезнувший негатив. Но вот беда – Шон противник мобильных и никогда не задерживается на одном месте надолго. Уолтеру придется самостоятельно его разыскать. И это настоящий вызов, ведь он раньше геройствовал только в своих красочных фантазиях.

Национальный совет кинокритиков США включил ленту в десятку лучших в 2013 году. К слову, фильм является ремейком одноименной кинокартины режиссера Сэмюэла Голдуина, вышедшей на экраны в 1947 году. Съемки проходили в США, Исландии и Канаде.


Ешь, молись, люби

США, мелодрама, 2010

Еще одна женщина, которая нашла утешение, избавление от душевных ран и новые знания о жизни в путешествиях – Элизабет Гилберт, главная героиня ленты «Ешь, молись, люби».

Когда очередная любовная история героини потерпела крах, она отправляется в долгое путешествие по миру, включающее несколько непохожих друг на друга стран. В каждом новом месте она отыщет пищу для своей души – новую религию, гармонию с собой, способность наслаждаться едой и даже новое романтическое приключение.

В основу сценария положена книга-бестселлер Элизабет Гилберт «Есть, молиться, любить: Один год из жизни женщины в путешествии по Италии, Индии и Индонезии в поисках ВСЕГО», опубликованная в 2008 году.


Герои фильмов доказывают, что путешествовать в одиночестве – не так уж и скучно. Порой такой опыт бывает даже более полезным и вдохновляющим, чем привычные групповые поездки.

джерело

]]>
Топ-5 стародавніх українських напоїв для втамування спраги http://monitor.cn.ua/ua/rest/81285 Солодкі холодні напої, які чудово втамовували спрагу, в українській кухні традиційно готували із фруктів та ягід. Свіжі та сушені, вони надовго зберігали корисні для організму речовини. Та ще популярнішими були мед і квас… Відпочинок article Sun, 02 Aug 2020 15:43:38 +0300 Сьогодні ми пропонуємо вам відставити Кока-Колу та спробувати значно корисніші і не менш смачні напої, рецепти яких дійшли до нас з минулих століть. Готувати їх дуже легко, а всі інгредієнти пропонує нам сама природа: це фрукти, ягоди, мед, солод… Адже наші предки вміли дбати про своє здоров`я. Тож придивімось до їхніх вподобань.

Квас

Квас – відомий напій ще з часів Київської Русі. Одним із найпопулярніших квасів був сирівець – хлібний квас. Готували його здебільшого із житнього борошна або житнього хліба і солоду. У лісостепових районах України, особливо на Поліссі, готували фруктові та ягідні кваси, здебільшого використовуючи плоди диких рослин. Такі кваси мали і відповідні назви – “калиновик”, “ягідник”, “брусничник”. Квас пили як у будень, так і на свято.

Готуємо Квас гуцульський: Кладемо у діжечку яблук – половина солодких і половина кислих. Заливаємо водою і всипаємо меленого перцю на смак. Туди ж горобинові ягоди. Коли все це постоїть до зими – квас готовий.

 

Яблучник

Вино-из-яблок

Цей напій традиційно готували в кінці літа – на початку осені зі щедрого фруктового врожаю. Дещо схожий на квас, яблучник відрзначається чудовим смаком, містячи при цьому лише фруктові цукри – фруктозу. Цікаво, що готується цей напій із груш та яблук.

Готуємо Яблучник: У барило місткістю 54 л насипаємо по 10 кг сушених яблук і груш. Доливаємо переварену холодну воду та ставимо на 3 дні в тепле місце. Потім переносимо у погріб та залишаємо незакупореним, поки не перебродить. Після того забиваємо барило. Через 3 дні розливаємо наш яблучник у пляшки та у кожну кидаємо по 10-15 родзинок. Закупорюємо пляшки корками, осмолюємо і закопуємо в пісок. Через 5 днів яблучник можна пити.

Узвар

фото: veselivka.ua
фото: veselivka.ua

Узвар давно заслужив собі звання українського національного напою. Здавалося б, звичайний компот із сушених фруктів, та його смак не сплутати ні з чим. І ще наші бабусі знали, що сухофрукти – чудове джерело вітамінів. Традиційно узвар подавали до святвечірнього столу, та українцям він полюбився так, що його пити почали у будь-який час.

Готуємо Узвар: Для цього нам необхідні сушені яблука та груші. А щоб аромат був багатшим – можна додати також чорнослив, суниці, чи чорниці. Заливаємо фрукти водою і доводимо до кипіння. Варити потрібно недовго. Солодким узвар традиційно робить мед, хоч його можна замінити цукром. І остання порада: узвар – значно густіший та концентрованіший за компот напій, тому не шкодуйте сухофруктів.

 

Морс із журавлини

USDA_Cranberry_Apple___Juice_Drink_4348957

Дуже давній традиційний напій. Кажуть, його використовували у нас ще в Середньовіччі для приготування «льодів», тобто стародавнього фруктового морозива, рецепт якого був поширений у всіх регіонах України.

Готуємо Морс: 2 склянки ягід добряче переминаємо дерев`яною ложкою, поки не вичавимо весь сік із журавлини. Його відкладаємо окремо, а те, що залишилось від ягід, заливаємо водою і кип`ятимо у каструлі не більше 5 хвилин. Можна додати трохи цукру. Коли суміш вистигне – доливаємо вичавлений сік. Смачний і корисний журавлиний узвар готовий.

Калинник

kalina_20140922_1580215292

Найбільшою популярністю цей напій здавна користувався на Поліссі. Він не тільки має неповторний смак, а ще й дуже корисний для профілактики застудних захворювань. Пийте калинник з осені та не хворійте взимку.

 

Готуємо Калинник: Відокремлені та промиті ягоди проціджуємо на друшляку. Тим часом розчиняємо у кип`яченій воді цукор. (Кількість сиропу залежить від того, наскільки солодкі ви любите напої). Залиту сиропом калину настоюємо у банці у прохолодному місці кілька днів.

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: 4 рецепти сочників з творогом http://monitor.cn.ua/ua/rest/81284 За вкус сочника – небольшой румяной выпечки характерной формы – отвечает три важнейших молочных продукта: сливочное масло, сметана и творог. Будут они хорошего качества – и сочники будут отменными. А рецептами мы с вами поделимся с большим удовольствием. Відпочинок article Sun, 02 Aug 2020 15:20:56 +0300 Сочники с изюмом, любимые с детства
Есть важное правило при работе с песочным тестом: его нельзя долго мешать. Как только тесто собралось в ком –прекращайте перемешивание. Если долго мешать, песочное тесто при выпечке становится твердое и не рассыпчатое. Кстати, готовые сочники можно заморозить впрок, а когда захочется к чаю чего-нибудь вкусного – просто разогрейте их в духовке.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сочники, любимые с детства

Для приготовления 10 сочников нужно:

 • сливочное масло 75 г
 • яйца 60 г
 • сахар 100 г
 • сметана жирностью 20% 100 г
 • мука 400 г плюс для раскатывания теста
 • сода 0.25 ч. л.
 • яйцо 1 шт. для смазывания выпечки

Для начинки:

 • творог жирностью 5-9% 250 г
 • сахар 1.5 ст. л.
 • сметана жирностью от 20% 1.5 ст. л.
 • мука 1.5 ст. л.
 • белок 20 г
 • изюм 0.25 стакана
 1. Духовку разогреть до 180 °С.
 2. Взбить сливочное масло комнатной температуры 5-10 минут до очень воздушного состояния.
 3. В отдельной емкости соединить яйца, сахар и сметану. Взбить, и полученную смесь частями влить к маслу.
 4. В полученное тесто просеять муку, смешанную с содой, замесить мягкое тесто.
 5. Из теста сформировать шар. Его немного приплюснуть, замотать пищевой пленкой и положить в холодильник на время, пока готовим начинку.
 6. Для начинки соединить вместе творог, протертый через сито, белок, сахар, муку, сметану и изюм. Перемешать до однородной массы, не взбивать!
 7. Тесто раскатать в пласт толщиной 4-5 мм. Круглыми вырубками диаметром 10-12 см вырезать круги.
 8. На каждый круг выложить по 1 ст. л. творожной начинки. Одну из сторон круга наложить внахлест на начинку, образуя полумесяц, слегка придавить. 
 9. Положить сочники на противень, смазать взбитым яйцом и выпекать в разогретой духовке 20-25 мин, не больше. Сочники лучше недопечь, чем перепечь – тогда они станут твердыми и невкусными.
 10. Готовые сочники остудить и подавать. 

Бабушкины сочники с пышной творожной начинкой


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бабушкины сочники

Для приготовления 15-18 сочников нужно:

 • мука 5 стаканов плюс для раскатывания теста
 • сахар 3/4 стакана
 • сметана 2/3 стакана
 • масло сливочное 100 г
 • яйца 2 шт.
 • сода 1/8 ч. л.
 • соль щепотка
 • ванильный сахар 10 г
 • желток для смазывания 2 шт.

Для начинки:

 • творог 500 г
 • сахар 5 ст. л.
 • сметана 3 ст. л.
 • манная крупа 2 ст. л.
 1. Для начинки соединить все ингредиенты в чаше блендера. Пробить до однородности.
 2. Для теста размягченное сливочное масло соединить с сахаром и ванильным сахаром и взбивать не менее 5 мин. или до полного растворения сахара.
 3. ​В масляную смесь добавить яйца, сметану и соль. Размешать до однородности. В три захода ввести просеянную муку и соду. Быстро замесить тесто.
 4. Раскатать тесто (толщина не более 5 мм) и вырезать кружки диаметром 12 см. В центр каждого круга выложить по 1 ст. л. начинки и сложить пополам. Защипнуть сочники как вареники, буквально по 1 см от каждого края.
 5. Переложить сочники на противень, застеленный бумагой для выпечки. Смазать желтком и выпекать в разогретой до 180 °C духовке до готовности, примерно 20-30 мин. Подавать теплыми или остывшими.

Сочники с творогом и вишней

Бездрожжевые пирожки на основе творога, сметаны и масла.

От прочих рецептов этот отличается 1) большим количеством сливочного масла и сметаны, 2) настаиванием сдобного песочного теста в холодильнике 30-45 мин. и 3) добавлением в начинку вишни.

В сезон смело используйте свежую вишню, а зимой – сушеную вишню или любимые измельченные сухофрукты. Отлично подойдут: курага, чернослив, клюква, изюм.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сочники с творогом и вишней

Для приготовления 7-8 сочников нужно:

 • сливочное масло 100 г
 • пшеничная цельнозерновая мука 280 г плюс для раскатывания теста
 • сода пищевая 2 г
 • соль 3 г
 • сахар-сырец 120 г
 • сметана 120 г
 • яйцо 1 шт.
 • желток 1 шт.

Для начинки:

 • творог (рассыпчатый) 250 г
 • вишня без косточек 50 г
 1. Холодное сливочное масло натрите на крупной терке, смешайте с просеянной мукой, содой, солью, сахаром (60 г), сметаной и яйцом.
 2. Быстро замесите однородное тесто, сформируйте шар, оберните в пленку и отправьте в холодильник на 30–45 мин.
 3. Подготовьте начинку: творог разотрите с оставшимся сахаром и желтком 1 яйца, добавьте измельченную вишню, размешайте.
 4. Разогрейте духовку до 180°С.
 5. Рабочую поверхность и скалку щедро присыпьте мукой. «Отдохнувшее» тесто разделите на 7–8 частей, каждую раскатайте в круглую лепешку толщиной 3–5 мм (в качестве трафарета можно использовать блюдце).
 6. На половину каждой лепешки выложите начинку (примерно 1 ст. л.) и аккуратно накройте второй половиной.
 7. Сформированные пирожки переложите на подготовленный противень (на расстоянии 2–3 см друг от друга), каждый смажьте оставшимся белком, смешанным с небольшим количеством коричневого сахара.
 8. Выпекайте в разогретой духовке 25–30 мин., до аппетитной румяности. Подавайте теплыми или остывшими.

Классические сочники

В тесто вместо сметаны можно добавить густой йогурт, кефир или простоквашу с достаточно кислым вкусом. Кисломолочный продукт здесь нужен, чтобы сода вступила в реакцию с кислотой, разрыхляя­ тесто. Если кислоты будет недостаточно, у теста будет неприятный привкус соды, но это не тот случай!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Классические сочники

Для приготовления 7-8 сочников нужно:

 • 250 г муки + 50 г для раскатывания
 • щепотка соли
 • ¼ ч. л. пищевой соды
 • 70 г размягченного сливочного масла
 • 60-70 г сахара
 • 1 куриное яйцо
 • 80 мл жирной сметаны
 • 1 яичный желток или 2 ст. л. сливок

Для начинки:

 • 250 г творога (крутого)
 • 3-2 ст. л. сахара
 • 1-2 ст. л. муки
 • 1 ст. л. жирной сметаны
 • половина яичного белка

1. Смешиваем все ингредиенты для начинки. Она должна быть довольно густой. Если начинка жидковата, добавляем в нее еще немного муки.

2. Муку отдельно смешиваем с солью и содой.3. Размягченное сливочное масло отдельно взбиваем с сахаром.4. Добавляем к маслу яйцо и сметану, перемешиваем.5. Добавляем подготовленные сухие ингредиенты, быстро замешиваем тесто. Оно должно «слипнуться» в ком, и иметь однородную текстуру. Долго тесто не месим!

Формируем ком теста

6. На присыпанной мукой поверхности раскатываем тесто в пласт толщиной примерно 5 мм.

7. Формочкой для печенья или стаканом/чашкой вырезаем из теста кружки диаметром примерно 8-10 см.8. В центр каждого кружка (но чуть ближе к одному краю) кладем по 1 ст. л. начинки.9. Аккуратно заворачиваем свободный край каждого кружка на начинку. Не защипываем сочник! Из обрезков теста формируем еще одну лепешку и таким же образом делаем из нее сочник. Лопаткой перекладываем сочники на противень, застеленный бумагой для выпечки или силиконовым ковриком .

10. Смазываем сочники яичным желтком или сливками. Ставим в разогретую до 180 °C духовку и выпекаем 20-25 мин., до золотистого цвета. Остужаем сочники на решетке и подаем.

Приятного аппетита!

 

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 3-9 серпня 2020 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/81283 Тиждень починається з повного місяця у Водолії, який буде 3 серпня о 18.59 ‒ це початок третьої чверті місячних фаз. Напередодні повного місяця і день після нього, у багатьох людей можливі емоційні зриви, безсоння. Відпочинок article Sun, 02 Aug 2020 15:00:19 +0300 В повний місяць починати нові справи не варто. У цей час енергії течуть від зовнішнього середовища всередину. Є сенс зайнятися освітою ‒ знання засвоюються легко. Можна завершити будь-які справи, але не беріться за великі проекти. А ось борги можна роздавати, це не вдарить по вашому гаманцю, бо буде компенсація із зовнішніх джерел. Справи, які почалися в перші дні після молодика, досягають максимального розвитку. Якщо ви затіяли щось одразу після молодика, то до повного місяця ви досягнете результату.

Овен (21.03—20.04). Якщо ви одруженi, можливi сiмейнi конфлiкти. Якщо ж ви самотні, будьте уважні у взаєминах iз протилежною статтю.
Дні: спр. — 4; неспр. —5.
 
Телець (21.04—21.05). Це несприятливий період для любовних інтриг. Не змушуйте кохану людину ревнувати, інакше ризикуєте втратити свою любов. Ігноруйте плiтки.
Дні: спр. — 6; неспр. — 8.
 
Близнюки (22.05—21.06). На вас чекає романтична пригода. Не будьте занадто наївні, не вірте обіцянкам. Можливо, насправді вам потрібна інша людина.
Дні: спр. — 6; неспр. — 7.
 
Рак (22.06—23.07). Зірки обіцяють сприятливий період у професійній діяльності. Проте ваша різкість може призвести до сутичок iз колегами. Будьте поступливiшими.
Дні: спр. — 8; неспр. — 9.
 
Лев (24.07—23.08). Ви зможете направити всі свої сили на досягнення поставлених цілей. Не опускайте руки, навіть якщо результат буде помітний не відразу.
Дні: спр. — 5; неспр. — 6.
 
Діва (24.08—23.09). Вам потрібно буде серйозно підходити до вирішення кожної проблеми, зважувати всі «за» і «проти». Завдяки рішучостi легко досягнете мети.
Дні: спр. — 9; неспр. — немає
 
Терези (24.09—23.10). Вам доведеться виконувати не завжди розумні накази. Але не робіть вигляд, що вас це не турбує, інакше ситуація буде не на вашу користь.
Дні: спр. — 5; неспр. — 6.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Тиждень буде сприятливим у професійному плані. Цілком можливо, що ви зможете знайти краще місце, щоб докласти свою енергію. Не бійтеся змінити місце роботи.
Дні: спр. — 6; неспр. — 7.
 
Стрілець (23.11—21.12). Якщо ви вестимете здоровий спосіб життя, ніяких проблем зі здоров’ям не буде. Більше вiдпочивайте i вiдвiдуйте спортивнi зали.
Дні: спр. — 3; неспр. — 6.
 
Козеріг (22.12—20.01). Не виникне ніяких труднощів, навіть якщо ваш життєвий темп стане напруженiшим. Вживайте заходів, щоб захистити себе від інфекційних захворювань.
Дні: спр. — 6; неспр. — 7.
 
Водолій (21.01—19.02). Зірки сприятимуть вам, однак можуть виникнути деякі проблеми. В основному труднощі чекають вас у професійній діяльності, тому необхідно набратися терпіння.
Дні: спр. — 4; неспр. — 6.
 
Риби (20.02—20.03). Якщо ви мудро підійдете до вирішення робочих проблем, то зможете навчитися вести переговори і робити правильнi висновки.
Дні: спр. — 4; неспр. — 5.

Інша версія:

Гороскоп для Овнів

Не пропустіть можливість втілити свої ідеї в реальність. Розмови призводять до дій, які в свою чергу надають особливої цінності словам. Гарний час для підготовки планів та інструкцій, відряджень. Письмова робота, публікації чого-небудь будуть вдалими. Також успішними будуть медичні процедури, отримання потрібної інформації, консультації щодо здоров’я. У цей період подбайте про себе: зробіть стрижку, пройдіть курс масажів. Єдина реальна загроза успіху ‒ безліч розмов і відсутність бажання працювати.

Гороскоп для Тельців
Питання пов’язані з родичами, сусідами, а також ближні поїздки і робота з документами стануть актуальними. У цей час можуть виникати ситуації, коли доводиться робити не те, що хочеш. Дуже важливо стримувати себе в емоціях, не дратуватися через дрібниці. Щоб усунути ці негативні тенденції, можна зайнятися активним відпочинком, зустрітися з братами і сестрами, з’їздити до батьків або відвідати цікаві місця, море. Тельцями у цей період легко маніпулювати, але не підкоряйтесь чужій волі. Можливі порушення сну, з’являється схильність до самотності ‒ частіше це втеча від самих себе.

Гороскоп для Близнюків

Приготуйтеся до клопотів і до того, що ваші інтереси поширяться на різні сфери діяльності. Розмов, ідей та інформації буде багато. Час і сили витрачаются на поїздки і роботу за комп’ютером. З’явиться необхідність вирішувати питання, пов’язані з механічним і електричним обладнанням для дому та офісу. Вам буде легше займатися літературною творчістю і висловлюватися, встановлювати контакти. У цей період ви зможете засвоїти ефективніші методи, ваші ідеї і думки будуть сприйняті з ентузіазмом. Новини та інформація виявляться важливими для вас.

Гороскоп для Раків
Велика частина паперової роботи, зустрічей і суперечок у цей період зачіпатимуть фінанси та інші пріоритетні питання. Обставини можуть вимагати від вас захисту інтересів. Може бути переглянута система ваших цінностей і змінитися пріоритети. У грошових справах може бути виявлена і виправлена помилка, що піде вам на користь. Поїздки в цей час зазвичай пов’язані з грошима або здоров’ям, зміцненням імунітету. Складнощі, що виникають протягом місяця, пов’язані з помилками в рахунках, банківських операціях. У будь-якому випадку, посилюється інтерес до фінансових справ, мислення стає практичнішим, з’являються нові ідеї.

Гороскоп для Левів
Обставини зачіпають інформацію про вас. Навколишні говорять про вас, обговорюють вашу зовнішність, риси характеру або ж зачіпають ці питання в розмові з вами. Вас можуть перевіряти на психологічну стійкість, можете відчути нервозність і дратівливість, але не показуйте це, тримайтеся гідно, проявляйте спокій. Під час розмов можуть бути підняті питання, на які ви хотіли б відповідати, не варто різко реагувати. Обставини, з якими ви зіткнетеся, дають можливість проявити свої найкращі якості, вдатися до якихось практичних дій.

Гороскоп для Дів
Успіх вашої діяльності залежить від індивідуального підходу в роботі, здатності приховувати свої думки та ідеї в цей період. Можливий збір інформації про минуле і контакти з людьми з вашого минулого. Інформація, яку ви отримаєте, може містити тонкі натяки або прихований сенс, зрозумілий лише вам. Довіряйте своїй інтуїції, не бійтеся мріяти. Можливі таємні поїздки і контакти з незнайомими людьми. У цей час ви можете також знайти інформацію, яку раніше від вас приховували. Краще не афішувати ваші думки та ідеї, інакше, обов’язково знайдеться той, хто забезпечить вам перешкоди.

Гороскоп для Терезів
Не дозволяйте маніпулювати собою, проявляйте усвідомленість у взаєминах і не поспішайте робити висновки. Нові знайомства виявляться не такими вже й перспективними. Небезпека в тому, що будь-який маніпулятор здається вам зараз дуже привабливим і тим, хто заслуговую на довіру. Але, з часом, рожеві окуляри доведеться зняти. У цей час виникає багато ситуацій, які змушують проявляти активність в питаннях, пов’язаних з партнерством. Обставини складаються так, що ви змушені брати відповідальність не лише за себе, але і за інших, в результаті зможете стати лідером якої-небудь групи.

Гороскоп для Скорпіонів
Відчуваєте приплив життєвої енергії, але фінансові ресурси витрачаються імпульсивно. Емоційний підйом, стійкість до переживань, стан бадьорості духу і фізичної витривалості відчуває більшість. У цей період вас можуть перевіряти на стійкість до стресів. У будь-якому випадку, вас помічають, цілком можливо, керівництво доручить вам дуже важливу роботу, з якої впоратися зможете тільки ви. Зараз ви можете багато чого домогтися для себе, тому не варто відволікатися на тих, хто відверто хоче вас використати. Якщо ви хочете стати лідером, проявити свої організаторські здібності, то в цей період складуться сприятливі обставини для цього.

Гороскоп для Стрільців
Вирішенню важливих питань може допомогти інтуїція. Якщо ви давно збиралася поговорити з партнером про що щось важливе, то цей тиждень для цього підходить. Можуть стати актуальними питання аліментів, спадщини, розподілу бюджету. Період сприятливий для наведення ладу в офісі, зміни його зовнішнього вигляду, а також стилю і методів роботи та стосунків зі співробітниками. Сприятливий день для укладання угод з нерухомості, у сфері послуг. Вдало проходять переговори зі спонсорами, впливовими особами. Сприятливі далекі відрядження, вирішення фінансових питань.

Гороскоп для Козерогів

Не вплутуйтеся в авантюрні проекти, непрозорі фінансові угоди. Контакти з широкою публікою допоможуть вирішенню деяких робочих питань. Є схильність до переведення деяких ділових стосунків у романтичне русло. Відмінно виходить інтелектуальна робота – освоєння комп’ютерних програм, робота з електроприладами, заняття математикою. Слушна нагода для придбання офісної та побутової техніки. Можна сподіватися на хороший контакт з впливовими людьми, представниками органів влади, фінансову підтримку. Відмінний час для того, щоб налагодити стосунки з батьками або літніми родичами.

Гороскоп для Водоліїв
У вирішенні життєвих завдань набагато більше користі принесуть підказки підсвідомості, ніж логіка, але робити відповідальні, доленосні кроки протягом цього тижня, не рекомендується. У цей час також вас може наздогнати карма за події минулого. Сприятливий період для повернення боргів. Якщо вам потрібна допомога, то підтримка, зазвичай, приходить з несподіваного боку. Важливо керувати своїми емоціями і враховувати інтереси близьких людей. Вас будуть оточувати суперечки, тому будьте обачними у висловлюваннях. Будьте обережні під час роботи з інструментами, гострими предметами.

Гороскоп для Риб

Вам легше буде пристосовуватися до ситуації, ніж протестувати. Це позначається на всіх сферах життя, зокрема фінансовій: активність знижується, з’являється бажання перекласти вирішення важливих питань на кого-то другого. Період не підходить для інтелектуальної діяльності, але активізуються творчі здібності. Люди, залучені до мистецтва, будуть себе відчувати себе прекрасно. Вдалими будуть поїздки на відпочинок, а також виступи перед публікою. Громадським діячам та ораторам вдається донести до публіки те, що вони хочуть сказати або показати через свою творчість.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/81282 Відпочинок article Sun, 02 Aug 2020 07:50:22 +0300

]]>
2 серпня – День Іллі: традиції та що не можна робити http://monitor.cn.ua/ua/rest/81281 2 серпня за церковним календарем святкують День пророка Іллі. Його вважали покровителем воїнів, дощів, грому та блискавок. Відпочинок article Sun, 02 Aug 2020 07:46:11 +0300 Колись у цей день в Русі відзначали язичницьке свято Перуна – бога грому та воїнів. Після хрещення 2 серпня почали святкувати День Іллі, однак багато старих традицій залишилося.

За повір'ям, пророк Ілля роз’їжджає небом на вогняній колісниці і пускає блискавки в тих, хто не дотримується закону Божого.
Традиції на Іллі

2 серпня підходив час сінокосу. Наші предки в цей день ставили перший сніп у сінях в першому куті. Українці вірили, що це допомагає зібрати хороший врожай.

Також було прийнято спати на матраці, набитому першою соломою, це начебто приносило щастя.

Хлібороби раділи, що ночі стають довшими, а дні – коротшими, і казали що в цей час і коні наїдаються, і працівник висипається.

Традиції на Іллі: в сінях ставили перший сніп, а худобу не випускали на вулицю

Ніч на Іллі наші предки називали "горобиною": вірили, що в цю ніч будуть блискавки й грім, а птахи почнуть дивно поводитися, врізаючись у зустрічні предмети.

Сьогодні християни моляться у храмах на Іллі. У цей день прийнято роздавати їжу бідним та безпритульним. До пророка Іллі моляться про зцілення, відновлення миру і гармонії в родині, захист від ворогів, гарний урожай, а для незаміжніх дівчат – про хорошого чоловіка.
Що не можна робити 2 серпня

На Іллі не можна було працювати в полі – пророк може вразити таку людину блискавкою.

Також предки вірили, що 2 серпня не можна купатися у водоймах, бо з неба розносяться блискавки, а поруч біля води шастає нечисть.

Не випускали на вулицю і домашніх тварин та худобу, щоб у них не вселилася нечисть. А котів і собак, які все ж виходили, назад до хати не пускали в цей день – вони могли притягнути блискавку.

У День Іллі не можна голосно кричати і співати – це теж може привернути блискавку. Не можна стояти на перехрестях, бо там збирається нечисть.

]]>
2 серпня - День залізничника http://monitor.cn.ua/ua/rest/81280 Відомо, що англійський винахідник Річард Тревітік побудував один з перших паровозиків у 1804 році. Він виявився настільки важким, що зламав залізничну гілку, по якій був пущений. Відпочинок article Sun, 02 Aug 2020 07:44:11 +0300 Першим інженерам і розробникам залізниці довелося долати надзвичайні труднощі при побудові залізничних ліній. Парові двигуни початку 19 століття, як правило, погано справлялися навіть з простими ухилами, тому всі зусилля були спрямовані на те, щоб залізні дороги були якомога більш рівними. Це призвело до створення величезної кількості інженерних споруд, мостів і тунелів.

Безпека також ще була не на висоті. Так, одним з перших людей, що потрапили під колеса поїзда, став Девід Брук, тесля з Лідса, який йшов додому 5 грудня 1821 року вздовж лінії вантажної залізниці Міддлтон. Погода була штормовою, шум дощу і вітру, видимість була обмежена.

15 вересня 1830 відкрилася одна з перших по-справжньому успішних пасажирських залізничних ліній Ліверпуль-Манчестер. З тих пір пройшли роки розвитку і вдосконалення. Зараз, наприклад, одна з найдовших залізничних платформ Європи (791 м) знаходиться в терміналі Черітон Шаттл, місто Фолкстон в англійському графстві Кент, Великобританія.

Дивовижний факт: паровоз "Казкова королева" (Fairy Queen), побудований в Лідсі у 1855 році, як і раніше щодня працює в Індії. Є й чудові іграшкові залізниці, наприклад, найбільша в світі модельна залізниця - мініатюрна гамбургська залізниця. Її довжина становить понад 12 кілометрів!

Глобальні тенденції розвитку залізничних сполучень, схоже, постійні тільки в одному питанні: «залізничний розклад» - це анаграма до практичних спостережень про те, що «всі поїзди прагнуть запізнитися». Не дивно, адже слово «поїзд» ( "train") відноситься до 14 століття і його первісне значення, згідно з Оксфордським словником, було: зрада, хитрість, обман, ухильність.

Залізничне сполучення по сей день займає найважливіше значення в нашому житті та економіці кожної країни. Транспортні артерії, що з’єднують єдиної магістраллю міста і віддалені населені пункти, споконвіку служать надійною опорою у розвитку і функціонуванні більшості регіонів.

Професійному святу залізничників - Дню залізничника йде вже друге століття. Вперше в Російській імперії святкування цього дня було встановлено за наказом міністра шляхів сполучення № 68 князя і російського державного діяча Михайла Хилкова. Наказ був датований 28 червня 1896 року за старим стилем і приурочений до дня народження російського імператора Миколи I, який почав будівництво, яке значно розширило перспективи держави - створення залізниць. Тоді День залізничника, аж до революції 1917 року відзначався 25 червня.
Нова радянська влада внесла свої корективи в цю славну традицію і професійне свято працівників залізниць у 1936-му році було перенесено на 30 липня, а потім в 1940-м на перше неділю серпня і відзначається в цей день в більшості країнах СНД донині.
З розпадом СРСР деякі колишні Радянські Республіки, а нині незалежні держави встановили свої, ближчі по духу дні в які стали продовжувати підтримувати цю гарну старовинну традицію - святкування Дня залізничників.

В Україні офіційно це свято зараз відзначається 4 листопада і носить назву "День залізнічніка", встановлений Указом Президента України № 1140/2002 від 11 грудня 2002 року. День був приурочений події 1861 року, коли на залізничний вокзал Львова 4 листопада з Відня прибув перший пасажирський поїзд.

Сьогодні День залізничника по праву став міжнародним святом і в цей день ми приєднуємося до привітань на адресу всіх робітників залізниць і бажаємо їм завжди бути веселими, мати міцне здоров’я і тепле сімейне вогнище, успіхів у роботі, тому що від їх успішної праці в який-то мірі залежить і наш з вами успіх і процвітання, а також бажаємо їм хороших зарплат і приємних придбань. Вітаємо Вас працівники залізниць!

В 2020 році День залізничника припадає на 2 серпня.

]]>
2 серпня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81279 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 02 Aug 2020 07:40:35 +0300 Адруг Інна Віталіївна
Головатенко Олена Миколаївна
Кононович Микола Михайлович
Корж Віктор Пeтрович
Медведенко Євгеній Васильович
Півченко Сергій Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
1 серпня - День інкасатора http://monitor.cn.ua/ua/rest/81262 Збором і доставкою готівки, включаючи валюту і низку інших всіляких цінностей в операційні каси банку, займаються співробітники служби інкасації. Це небезпечна робота, яка вимагає від людини максимальної концентрації, уміння володіти ситуацією в критичні моменти і гарної фізичної підготовки. Відпочинок article Sat, 01 Aug 2020 09:36:50 +0300 Вперше інкасаційна служба при Державному банку Радянського Союзу була створена у 1939-му році 1-го серпня. Саме в цей день відзначається професійний святковий день всіма співробітниками цих служб, які так чи інакше пов’язали своє життя з цією серйозною професією.

Буде неправильно сказати, що необхідність в спеціалізованих підрозділах і службах для охорони і транспортування грошових коштів і цінностей виникла тільки в минулому столітті. За даними проекту DilovaMova.com, ще з незапам’ятних часів, а за історичними документами - на прикінці IX століття на території Київської Русі вже функціонували подібні структури та об’єднання. Це було викликано природним ходом економічного розвитку регіону і бажанням убезпечити свої товарні і грошові потоки.

Головним чином ціею роботою займалися військові дружини, які організовувалися і утримувалися княз’ями і боярами, що виступали в якості основних скарбників і торговців стародавнього Києва.

У загальнолюдській і світовій практиці охороною та перевезенням цінностей завжди займалися люди, які мають глибоку довіру і авторитет. Заздрість і бажання швидкого заробітку завжди ставило під загрозу будь-які, навіть самі добрі починання. Тому сьогодні в ряди інкасаторів ведеться жорсткий відбір.

Це люди високих моральних цінностей, готові захищати супроводжувані вантажі в разі виникнення будь-яких передбачених і непередбачених ситуацій при їх транспортування. Вони оснащені сучасним високотехнологічним устаткуванням. В їх арсеналі є цілий ряд відпрацьованих методів і технік, щоб ваш цінний вантаж завжди був доставлений в цілості й схоронності в пункт призначення.

]]>
1 серпня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81261 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 01 Aug 2020 09:35:34 +0300 Велігорська Тетяна Валеріївна
Горбань Юрій Володимирович
Рись Олександр Сергійович
Русін Олег Володимирович
Щукін Валерій Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
31 липня - День системного адміністратора http://monitor.cn.ua/ua/rest/81236 Професія системного адміністратора в сучасному світі просто незамінна. Вже неможливо уявити собі зараз як би ми жили без наших шановних сисадмінів, адже на них покладено одне з найбільш відповідальних завдань - забезпечення надійної інформаційної взаємодії між нами. Відпочинок article Fri, 31 Jul 2020 07:29:15 +0300 Робота великих і малих корпоративних мереж, глобальної мережі Інтернет, величезна кількість локальних систем і програмних комплексів, що включають в себе не тільки поштові системи або сервери баз даних, а також багато іншого - все це налагоджено і функціонує завдяки фахівцям цієї унікальної професії, яка об’єднала в собі висококваліфікованих і глибоко не байдужих до технічних тонкощів людей.

Своє професійне свято системні адміністратори відзначають в останню п’ятницю липня. Ця традиція зародилася починаючи з 1999 року. Тоді один з американських системних адміністраторів з Чикаго на ім’я Тед Кекатос виступив з ініціативою на підтримку нового професійного свята, яке би об’єднало фахівців цієї, вже славної професії. І 28-го липня того року це свято, під назвою «System Administrator Appreciation Day», було вперше відзначене в США. В силу надзвичайної актуальності й затребуваності професії системного адміністратора по всьому світу, свято День сисадміна швидко набуло широкого поширення і вийшло на міжнародну арену.

Парадоксально, але факт - про системного адміністратора багато з нас згадують не тоді, коли все працює добре, а тільки тоді, коли в наших системах щось не так. Зауважимо, що робота переважної більшості служб системних адміністраторів організована в цілодобовому режимі сім днів на тиждень і буває, що ми звертаємося до них, як до лікарів швидкої допомоги, адже тільки вони в змозі швидко визначити точний діагноз і провести ефективну терапію будь якому технічному збою.

У День системного адміністратора ми приєднуємося до привітань на адресу всіх сисадмінів і бажаємо їм трохи менше клопоту, побільше приємних турбот, веселих вихідних і доброго настрою! Ми цінуємо Вас! Ми пам’ятаємо про Вас! Зі святом!

В 2020 році День системного адміністратора припадає на 31 липня.

]]>
31 липня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81235 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 31 Jul 2020 07:26:25 +0300 Безкоровайний Сергій Олександрович
Бельдяга Світлана Володимирівна
Бузун Олег Віталійович
Єдлінська Раїса Іванівна
Жук Василь Миколайович
Лелюшок Володимир Іванович
Марченко Валерій Анатолійович
Мовчан Роман Миколайович
Николенко Вячеслав Миколайович
Папенко Юрій Валерійович
Пилипенко Віктор Степанович
Редько Ольга Павлівна
Сосєдка Світлана Миколаївна
Синельник Олег Євгенійович
Таран Іван Васильович
Швед В'ячеслав Дмитрович
Шило Тетяна Олександрівна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
30 липня - Міжнародний день дружби http://monitor.cn.ua/ua/rest/81212 Дружба є найважливішим елементом як взаєморозуміння, так і гарних, добросусідських відносин. Ми, люди, всі такі різні, у нас можуть бути зовсім своєрідні погляди на одні й ті ж речі, різна культура, різні підходи у вирішенні тих чи інших питань, але не маючи дружби між собою, ми починаємо наражати на небезпеку не тільки оточуючих нас людей, але також і самих себе. Відпочинок article Thu, 30 Jul 2020 07:17:32 +0300 У ході проведення Міжнародного десятиліття культури миру та ненасильства в інтересах всієї планети, під егідою ООН, яке охопило період з 2001-го по 2010-й рік, цей факт став на стільки очевидний, що на своїй 65-й сесії, що відбулася 27-го квітня 2011-го року в резолюції № 65/275, Генеральна асамблея ООН заснувала нове свято, безпосередньо присвячене цій темі.

«Міжнародним днем дружби» в календарі стала дата 30-е липня.
Не дивлячись на те, що це здавалося б молоде свято в міжнародному календарі, воно має свою, неповторну історію. Спочатку подібну календарну подію як «День дружби», за даними проекту DilovaMova.com, було запропоновано ще в 1920-х роках. Це зробила Американська Національна Асоціація вітальних листівок і така пропозиція мала дуже характерний комерційний підтекст.

Популяризації цієї ідеї сприяв Джойс Холл, засновник Hallmark Cards (1930). Було запропоновано відзначати цей День 2-го серпня. Причиною саме цієї дати послужило бажання кілька розбавити тривалий час між святами у своєму національному календарі. К 1940-м рокам інтерес до подібного свята з боку Нового світу помітно зменшився, за те аналогічні ініціативи були підтримані в деяких країнах Азії, де були прийняті навіть на офіційному рівні. Нагадаємо, що в епоху новітньої історії, темі «Дружби» приділяється значна увага.

Приміром, вже знайомий всім «День дружби і єднання слов’ян», що відзначається 25-го червня або «Міжнародний день друзів», який відзначається по всьому світу 9-го червня, існує також і неофіційний «День завоювання друзів», що святкується 24 -го листопада. Ідея Всесвітнього Дня Дружби незалежно від раси, культури, кольору шкіри чи віросповідання, вперше була запропонована 20-го липня 1958 го року доктором Артеміо Брачіо під час вечері з друзями в Пуерто Пінаско, Парагвай. Так було створено міжнародний рух «World Friendship Crusade» і дата 30-е липня.

На даний момент, з повною відповідальністю і повагою ми можемо стверджувати, що дружба дійсно не має меж. Ці унікальні людські взаємини виступають справжнім двигуном толерантності, зміцнення життєствердних ідей, обміну культурних традицій і досягнень в ім’я миру та розвитку.

]]>
30 липня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81211 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 30 Jul 2020 07:15:17 +0300 Булах Тетяна Анатоліївна
Возіян Микола Леонідович
Джеренов Микола Володимирович
Дубок Валентин Петрович
Захарченко Марина Вікторівна
Єрмилов Юрий Сергійович
Карацюба Василь Михайлович
Кубрак Віталій Михайлович
Лисенко Сергій Юрійович
Мачача Галина Сафронівна
Мельниченко Віктор Михайлович
Стальниченко Юрій Валерійович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
29 липня - День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України http://monitor.cn.ua/ua/rest/81192 Це нове офіційне військове свято для суверенної України Створення Сил спеціальних операцій Збройних Сил України стало відповіддю на безпрецедентний виклик в сучасній історії держави. Відпочинок article Wed, 29 Jul 2020 08:25:26 +0300 Цим викликом стала окупація Кримського півострова на початку 2014-го року з боку недружнього сусіда і подальше вторгнення на територію Донецької та Луганської області з захопленням деяких їх районів країною агресором, яка колись виступала в якості одного з гарантів суверенітету і територіальної цілісності України, в обмін на її без’ядерний статус.

Це нове офіційне військове свято для суверенної України. Воно було затверджено 26-го липня 2016- го року. У відповідному Указі Президента України №311/2016 підкреслюється особлива мета цього Дня для подальшого розвитку національних військових традицій і враховується важлива роль Сил спеціальних операцій Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави.

День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, за даними проекту DilovaMova.com, щорічно відзначається 29-го липня.

На Сили спеціальних операцій Збройних Сил України, покладені досить специфічні завдання, в числі яких і участь у відновленні територіальної цілісності країни.

]]>
29 липня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81191 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 29 Jul 2020 08:23:00 +0300 Байтрак Сергій В’ячеславович
Дейнеко Євгеній Васильович
Денисенко Юрій Іванович
Драган Володимир Миколайович
Зіневич Людмила Василівна
Кашуба Роман Валерійович
Клочок Ніна Володимирівна
Кнуренко Сергій Вікторович
Кухар Ольга Валеріївна
Ляшенко Олександра Олександрівна
Ожог Олена Володимирівна
Пилипченко Вячеслав Юрійович
Потеруха Олег Миколайович
Пунтус Сергій Вікторович
Савчук Андрій Степанович
Сікач Вячеслав Миколайович
Скумін Микола Григорович
Сторубльов Ярослав Миколайович
Шевцов Антон Валерійович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
28 липня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81173 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 28 Jul 2020 08:00:00 +0300 Громова Тетяна Юріївна
Магула Валерій Григорович
Савенко Ірина Олександрівна
Хоруженко Володимир Васильович
Циганок Юрій Михайлович
Чередниченко Михайло Петрович
Ярошенко Микола Петрович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Корюківка відзначила День народження http://monitor.cn.ua/ua/rest/81172 У суботу, 25 липня, Корюківка відзначила 363-річчя. Відпочинок article Mon, 27 Jul 2020 16:38:53 +0300 У центрі міста працювали локації з виставками та квестами, нагороджували переможців фотоконкурсів та малюнків. Спортивні змагання з міні-футболу, футболу, волейболу та шахів визначили кращих і спритніших, вперше провели змагання з великого тенісу.

Традиційна «родзинка» святкування Дня міста – фестиваль тушкованих огірків, цього року мав дещо інший формат: майже 300 людей з категорії одиноких осіб похилого віку, малозабезпечених родин та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, пригостили приготованою місцевими майстринями стравою. Стилізована «жива фотозона» збирала охочих пригоститися місцевими фірмовими пряниками та зробити фото на пам’ять.

Наймолодші жителі міста могли проявити свою творчість у малюнках на асфальті та отримати заохочувальні подарунки від організаторів свята.

Увечері молодь змагалася на знання музичного простору в шоу «Вгадай мелодію». Завершенням святкового дня став відеоконцерт із записами виступів місцевих творчих колективів.

]]>
27 липня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/81145 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 27 Jul 2020 07:08:29 +0300 Власенко Олег Дмитрович
Діденко Тетяна Олександрівна
Дмитренко Олена Борисівна
Колесник Олександр Петрович
Король Володимир Степанович
Лубін Микола Борисович
Мойсієнко Сергій Михайлович
Нич Наталія Миколаївна
Редчиць Олена Сергіївна
Ситник Вадим Анатолійович
Скалозуб Юрій Олександрович
Сміяненко Роман Ігорович
Соронович Ірина Володимирівна
Стельмах Тетяна Михайлівна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Сім звичок, щоб літо не пройшло даремно http://monitor.cn.ua/ua/rest/81144 Ніяк не можете знайти слушний момент, щоб почати жити так, як давно хотілося? Кажуть, літо – саме такий момент, якого ви давно чекали. Відпочинок article Sun, 26 Jul 2020 18:29:38 +0300 Адже ранній схід сонця та пізній його захід, сонячна погода та зменшення робочого навантаження додають зайві години, покращують настрій та надихають. Коли літа залишилось не так і багато, ми зібрали для вас поради, що допоможуть його не проґавити.

Ранні підйоми

Пробудження рано вранці влітку має свою магію: на вулиці відчувається ранкова свіжість, а у домівку пробиваються перші сонячні промені. До того ж, якщо ви ніяк не могли виробити звичку вставати вранці без будильника – найкраще це зробити влітку. Адже набагато приємніше прокидатися, коли за вікном розсвітало, аніж серед темного осіннього ранку під стукіт дощу.

Заняття спортом

Для того, щоб займатися спортом, вам не потрібно йти у спортзал чи на групові заняття. Спорт на свіжому повітрі – одне з найкращих рішень влітку. Ви можете, наприклад, почати бігати. Саме цей вид спорту залучає всі групи м’язів та позитивно впливає на вашу розумову діяльність. Якщо свій ранок ви хочете провести, насолоджуючись сходом сонця та кавою без поспіху, то для спорту обирайте вечірній час. Адже лише влітку такі заняття будуть безпечними та принесуть вам задоволення.

Піші прогулянки

Якщо спорт – це не ваше, постарайтеся все ж збільшити свою фізичну активність. Для цього достатньо буде піших прогулянок. Ходіть пішки настільки багато, наскільки це можливо: на роботу та з роботи (або хоча б до метро та від метро), у супермаркет чи на ринок, гуляйте парком чи вздовж набережної. Під час прогулянки насолоджуйтесь своїм маршрутом, розглядайте будинки і людей, прислухайтеся до вуличних розмов та музики – адже взимку з маршрутки цього всього не побачите.

Навчання

Влітку школярі та студенти відпочивають від навчання, а для решти – цей час найкращий для вдосконалення та здобуття знань. Вечори довгі і після пішої прогулянки у вас точно залишиться час прослухати онлайн-курс, прочитати корисну книгу чи хоча б подивитися іноземний фільм без перекладу.

Здорове харчування

Так, вам не здається, що на здорове харчування вже перейшли майже всі навколо. Якщо вам ніяк не вистачало сили волі навчитися харчуватися правильно, то літо – найкраща пора для цього. Адже зараз майже на кожному кроці можна придбати свіжі овочі чи фрукти, які приносять максимум користі організму з мінімумом калорій. Беріть свіжі фрукти для перекусу на роботі, замініть овочевим салатом вечерю – і до осені правильне та легке харчування увійде вам у звичку.

«Ні» роботі у вихідні

Забороніть собі працювати у вихідні: не відкривайте пошту, не відповідайте на робочі повідомлення у соцмережах. Присвятіть вікенд кориснішим речам. Цей пункт здається очевидним, але насправді щовихідних понад 50% українських працівників приділяють хоч трохи часу робочим справам. Але влітку ви повинні навчитися відпочивати, щоб потім працювати ще краще. Виїжджайте за місто та вимикайте телефон, або хоча б інтернет, насолоджуйтеся літніми пейзажами та відпочивайте так, щоб отримати заряд енергії: не потрібно йти у похід, якщо ви полюбляєте лінивий відпочинок на пляжі.

Відкривайте для себе Україну

Якщо відпочинок у межах свого міста та найближчих районів вам більше не приносить задоволення – відправляйтеся далі. В Україні багато мальовничих міст, які невідомі всім туристам: зазирніть в інтернет та оберіть на карті те, що до вподоби саме вам. На шляху до обраного туристичного об’єкта, подивіться з вікна, і ви зрозумієте, що красу можливо знайти скрізь і для цього не потрібно виїжджати за межі країни.

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: холодна окрошка http://monitor.cn.ua/ua/rest/81141 Окрошка без перебільшення королева літнього столу. Її включає у меню більшість ресторанів, в різних варіаціях це окрошка на сироватці, окрошка на квасі та на інших рідких основах. Ще три обов’язкових інгредієнти: овочі, білкова складова (м’ясо або риба) та яйця. Відпочинок article Sun, 26 Jul 2020 15:42:20 +0300 Причем часто отличаются не только напитки, которыми заливают основу, но и состав ингредиентов. В этой статье мы собрали пять наиболее распространенных рецептов холодного супа.

С вареной колбасой на квасе

Классическим вариантом считается окрошка на квасе с вареной колбасой, поэтому нашу подборку открывает именно этот рецепт. Конечно, здесь тоже возможны разные вариации, но обязательными ингредиентами остаются картофель, яйца, колбаса и молодая зелень.   

Ингредиенты:

 • картофель — 3 шт.
 • яйца куриные — 3 шт.
 • вареная колбаса — 300 г
 • редис — 4 шт.
 • огурцы — 4 шт.
 • зеленый лук — 1 пучок
 • укроп — 1 пучок
 • квас — 1 л
 • горчица — 1 ч. л.
 • соль — по вкусу

Способ приготовления:

1. Отварите картофель до готовности и остудите. Яйца сварите вкрутую и тоже остудите.

2. Очистите картофель и нарежьте средними кубиками.

3. Яйца почистите. Извлеките 2 желтка. Остальные яйца нарежьте средними кубиками. Измельчите желтки и смешайте с горчицей, она добавит блюду приятную остроту.

4. Вареную колбасу нарежьте кубиками.

5. Огурцы и редис нарежьте мелкими кубиками.

6. Укроп и зеленый лук мелко порубите.

7. Положите все ингредиенты в кастрюлю. Посолите и залейте квасом. Аккуратно перемешайте. И можно подавать!

На заметку

Чтобы кожура картофеля не лопнула во время варки, проткните ее зубочисткой.

Чтобы скорлупа яиц легко отходила, после приготовления их нужно сразу поместить в холодную воду на 2–3 минуты. 

С копченой куриной грудкой на кефире

Готовим окрошку: 5 рецептов любимого блюда

Кефир считается вторым по популярности напитком для окрошки, а колбасу в некоторых рецептах часто заменяют курицей. Представляем вам вариант окрошки с копченой куриной грудкой.

Ингредиенты:

 • картофель отварной — 3 шт.
 • яйца куриные — 4 шт.
 • копченая куриная грудка — 250 г
 • огурцы — 4 шт.
 • редис — 4 шт.
 • кефир 1,5 % — 1 л
 • петрушка — 1 пучок
 • укроп — 1 пучок
 • зеленый лук — 1 пучок
 • соль — по вкусу

Способ приготовления:

1. Сварите яйца вкрутую. Остудите, очистите. Одно яйцо оставьте для подачи, остальные три нарежьте мелкими кубиками.

2. Отварной картофель очистите и нарежьте кубиками.

3. Копченую куриную грудку, огурцы и редис нарежьте брусочками.

4. Зеленый лук, петрушку и укроп мелко порубите.

5. Выложите все ингредиенты в кастрюлю, посолите и залейте кефиром. Перемешайте и поставьте на 30 минут в холодильник. 

6. Подавайте, украсив зеленью и дольками яйца.

На заметку

Чтобы суп не был слишком густым, для его приготовления лучше использовать кефир небольшой жирности. 

С ветчиной на воде и сметане

Еще один популярный вариант заливки окрошки — вода со сметаной. В этом рецепте вместо вареной колбасы добавим ветчину.

Ингредиенты:

 • картофель отварной — 3 шт.
 • яйца куриные отварные — 2 шт.
 • ветчина — 250 г
 • огурцы — 3 шт.
 • зеленый лук — 1 пучок
 • укроп — 1 пучок
 • сметана — 300 г
 • вода — 700 мл
 • лимонный сок — 1 ст. л.
 • соль — по вкусу

Способ приготовления:

1. Картофель и яйца очистите и нарежьте кубиками.

2. Огурцы нарежьте кубиками.

3. Укроп и зеленый лук мелко порубите.

4. Ветчину нарежьте средними кубиками.

5. Выложите все ингредиенты в глубокую миску или кастрюлю. 

6. Добавьте сметану, посолите и перемешате. 

7. Добавьте лимонный сок, влейте воду и еще раз перемешайте. Подавайте к столу!

На заметку

Чтобы ингредиенты сильно не размокли, сначала всегда заправляйте их сметаной и только потом вливайте воду. 

Вегетарианская окрошка на тане

Готовим окрошку: 5 рецептов любимого блюда

Этот рецепт окрошки подойдет тем, кто не употребляет мясо и колбасные изделия, но ест молочную продукцию и яйца.

Ингредиенты:

 • картофель отварной — 3 шт.
 • яйца куриные отварные — 6 шт.
 • огурцы — 5 шт.
 • редис — 7 шт.
 • лук зеленый — 1 пучок
 • укроп — 1 пучок
 • тан — 1 л
 • вода без газа — 1 стакан
 • соль — по вкусу

Способ приготовления:

1. Картофель очистите и нарежьте кубиками.

2. Яйца очистите. Одно яйцо оставьте для украшения. Достаньте 3 желтка и разомните их вилкой. Остальные яйца нарежьте кубиками.

2. Зеленый лук и укроп мелко порубите.

3. Огурцы и редис натрите на крупной терке.

4. Выложите в кастрюлю измельченные желтки, влейте 1 стакан воды, посолите и перемешайте.

5. Затем добавьте картофель, оставшиеся яйца, зелень, лук, огурцы и редис. Влейте тан и перемешайте.

6. Поставьте окрошку в холодильник на 2 часа.

7. Перед подачей для украшения блюда одну редиску и оставленное яйцо нарежьте кружочками. Приятного аппетита!

На заметку

Если вы варили картофель без кожуры, то вместо воды в окрошку можно добавить остывший отвар. Он придаст блюду насыщенный картофельный вкус.

С адыгейским сыром на айране

Готовим окрошку: 5 рецептов любимого блюда

Представляем вам вариант с адыгейским сыром, без яиц и колбасы.

Ингредиенты:

 • картофель отварной — 4 шт.
 • огурцы — 4 шт.
 • редис — 4 шт.
 • адыгейский сыр — 200 г
 • укроп — 1 пучок
 • зеленый лук — 1 пучок
 • айран — 1,5 л
 • куркума — 1 ч. л.
 • соль — по вкусу
 • перец черный — по вкусу

Способ приготовления:

1. Картофель очистите и нарежьте кубиками.

2. Огурцы нарежьте кубиками, редис натрите на крупной терке.

3. Адыгейский сыр мелко нарежьте или натрите на крупной терке.

4. Укроп и зеленый лук мелко порубите.

5. Выложите все ингредиенты в кастрюлю.  Добавьте куркуму, посолите, поперчите. Все перемешайте и поставьте на 2 часа в холодильник.

6. Достаньте из холодильника, влейте айран и подавайте!

На заметку

По желанию вы можете дополнить это блюдо вареной морковью.

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 27 липня - 2 серпня 2020 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/81140 Увесь тиждень – це друга чверть місячних фаз. Люди перебувають на піку активності. Додаткових стимулів людині не потрібно, щоб не збитися з уже наміченого шляху. Деяка напруга, обумовлена квадратурами Венери і Нептуна, а також Марса і Меркурія, на тлі гармонійного аспекту Юпітер-Нептун, серйозних негативних наслідків не принесе. Відпочинок article Sun, 26 Jul 2020 15:29:12 +0300 Протягом цього тижня процеси досягають максимального розвитку. Якщо ви затіяли щось минулого тижня, то подужаєте більшу частину роботи.

Овен (21.03—20.04). Якщо ви прагнутимете збільшувати свої зв’язки і фіксуватися на постійному пізнанні нового, на вас чекає багато неприємних сюрпризів.
Дні: спр. — 31; неспр. — 2.
 
Телець (21.04—21.05). У вас можуть виникнути проблеми зi здоров’ям, загостряться хронiчнi хвороби. Усе залежить від вашого віку і способу життя.
Дні: спр. — 27; неспр. — 28.
 
Близнюки (22.05—21.06). Сильні почуття призведуть до того, що ви будете стриманiшими, щирішими і чуттєвішими. Ближче до вихiдних чекайте приємнi новини.
Дні: спр. — 31; неспр. — 1.
 
Рак (22.06—23.07). Ваша енергія буде на висоті, оскільки цей період сприятливий і в коханні, і в роботі. Щоб досягти бiльших успiхiв, доведеться багато працювати.
Дні: спр. — 28; неспр. —30.
 
Лев (24.07—23.08). Завдяки імунітету ви уникнете втоми і хвороб. Незайвими будуть спортивнi вправи i прогулянки на свiжому повiтрi.
Дні: спр. — 29; неспр. — 31.
 
Діва (24.08—23.09). У цей період зірки оберігають вас. Будьте обережні у виборі їжі, інакше можуть виникнути проблеми з травною системою.
Дні: спр. — 31; неспр. — 1.
 
Терези (24.09—23.10). Попереду багато несподіванок — як приємних, так і не дуже. Необхідно буде докласти зусиль, щоб домогтися бажаного.
Дні: спр. — 27; неспр. — 29.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Найголовніше для вас — упевненість у собі. Зберігайте спокій у будь-якій ситуації, не робіть необдуманих вчинків — i знайдете відповіді на всі запитання.
Дні: спр. — 29; неспр. — 30.
 
Стрілець (23.11—21.12). Сприятливий період для створення нової сім’ї, не бійтеся освідчитися в коханні, якщо хочете якнайшвидшого розвитку подій.
Дні: спр. —28; неспр. — 29.
 
Козеріг (22.12—20.01). Розбіжності в сім’ї можуть виникнути через гроші або соціальний статус. Зірки будуть цілком на вашому боці, ви з легкістю зможете добитися взаємності в будь-якому випадку.
Дні: спр. — 27; неспр. — 28.
 
Водолій (21.01—19.02). Особисте життя відрізнятиметься стабільністю. Самотні люди можуть зустріти людину, з якою в них будуть серйозні та сприятливі стосунки.
Дні: спр. — 29; неспр. — 31.
 
Риби (20.02—20.03). Любов займатиме практично весь ваш час, професійна діяльність відійде на другий план. Постарайтеся досягти гармонії у цих двох сферах.
Дні: спр. — 1; неспр. — 2.

Інша версія:

Гороскоп для Овнів
Енергійність і життєрадісність сприятимуть подоланню всіх перешкод. Динамічно будуть використовуватися всі надані можливості, будь-яка ініціатива у цей період буде сприятливою для початку підприємницької діяльності, яку необхідно виконати за короткий строк. У цей період зростає тенденція до появи тісніших партнерських стосунків з представниками протилежної статі. Зростає ваш авторитет на виробництві, ви зможете зміцнити свій престиж серед молодших співробітників, отримати похвалу і підтримку керівництва, активно впливати на думку компаньйонів у бізнесі.

Гороскоп для Тельців
З’являється можливість вийти за рамки, подолати будь-які обмеження і своєю поведінкою з шармом зачарувати навколишніх. Будь-який флірт має шанс на успіх, а загалом це створює сприятливий клімат для життєрадісності і задоволення. Ви здатні згладити гострі кути, використовуючи свій творчий потенціал у вирішенні ділових питань, в контактах і громадській діяльності. Період сприятливий для співпраці, взаємодії, переговорів і виступів. З’являються нові ідеї та інтереси, можливий сприятливий поворот у спілкуванні з колегами і партнерами, ділові стосунки можуть стати романтичними.

Гороскоп для Близнюків
Емоції сильніші за розум у цей період, інформація сприймається підсвідомістю. Дуже чутливі до слів і поведінки навколишніх. Думаєте тільки про родину та дім. Схильні закривати очі на деякі речі, що може привести до упередженості та неділового підходу у стосунках  з колегами. Складно виділити з потоку думок головне та не головне, тому деколи виникають проблеми з висловленням своїх міркувань. Вас може долати сонливість, поганий настрій, занепад фізичних сил, відсутність бадьорості та впевненості. Якщо є можливість, краще влаштувати собі невеликий відпочинок.

Гороскоп для Раків
Не реагуйте на зовнішні подразники, інакше нервова атмосфера буде заважати конструктивному діловому спілкуванню і вирішенню важливих проблем. Жінки принести додаткові проблеми. Краще утриматися від операцій з нерухомістю, ремонту приміщення, від вкладення грошей, а також від ухвалення важливих рішень. Щодо сімейних і романтичних стосунків, то тут можливі сюрпризи. Це період перевірки ваших любовних або подружніх взаємин. Діти завдадуть додаткового клопоту, розкриваються прогалини в їх вихованні.

Гороскоп для Левів
Деяка невідповідність бажаного і дійсного, звичайно, може зіпсувати настрій, але не загальний сприятливий фон. Період більше підходить для відпочинку і розваг, ніж для ділової активності. Однак зростає творчий підйом, оптимізм і життєдіяльність, що значно допоможе під час вирішення справ у цей період. Сприятливий час для початку нових справ, реалізації творчих проектів, відкриття підприємств, а також для досягнення вищого суспільного становища. Негативними сторонами цього періоду є зависокі амбіції та егоїзм. У житті відбуваються важливі зміни.

Гороскоп для Дів
Цей період сприятливий для ділових переговорів, підписання угод або ж для творчості в усіх сферах ваших інтересів. Вам вдасться ефектно висловити ваші ідеї, ввести на роботі деякі нововведення і вдосконалення, оптимально організувати застосування інтелектуального потенціалу ваших співробітників. Продуктивний обмін думками, проведення брифінгів та конференцій. Хороший період для початку службових і творчих відряджень, укладання угод, підписання контрактів та інших важливих паперів. Робота з документами, отримання різних дозволів, можливо, завдадуть клопотів, але завершаться вдало.

Гороскоп для Терезів
Творча активність сприяє розробці нових ідей, а ваш талант та отримані знання у своїй професійній діяльності високо оцінються навколишніми. Багато людей відчують натхнення, підвищення інтуїції, що дозволяє добре розуміти інтереси навколишніх, а це допоможе вирішити багато поточних проблем. У багатьох людей посилюються психічні, підсвідомі процеси. Поліпшується стан тих, хто має психічні розлади. Хороший період для вирішення питань оподаткування, аліментів і спадщини, а також спільних ресурсів і розподілу доходів.

Гороскоп для Скорпіонів
Тиждень сприятливий для наведення ладу в офісі, зміни його зовнішнього вигляду, а також стилю і методів роботи та стосунків зі співробітниками. Гарний час для морських прогулянок, водних процедур, а також для налагодження гармонії в родині та з коханою людиною. Сприятливий період для укладання угод з нерухомості і в сфері послуг. Вдається встановити контакти з іноземцями, домовитися зі спонсорами, впливовими особами. Сприятливі далекі відрядження. Можливе отримання прибуткових, перспективних пропозицій, особливо з-за кордону. Сприятливий період для фінансів та вирішення майнових проблем.

Гороскоп для Стрільців
Тиждень підходить для оздоровлення, очищення організму. Дуже добре, якщо займетеся спортом. Можливе знайомство з духовним вчителем, а також подорожі та пізнання інших культур. У питаннях кар’єри і фінансів легше вирішувати проблеми і прибирати перешкоди на шляху до мети. Успіх прийде до чесних людей, які дотримуються принципів справедливості та субординації, поважають опонентів. Сприятливий період для політиків, громадських діячів, юристів, нотаріусів, дипломатів, педагогів, керівників дитячих центрів, спортсменів, артистів.

Гороскоп для Козерогів
Не варто бути надмірно відвертими у цей період, інакше в майбутньому це негативно позначиться на репутації. Вдалий час для вкладення грошей у міжнародні проекти. Стосунки, які почалися в цей час, можуть виявитися корисними і принести кар’єрні досягнення, просування в суспільстві і зміцнення соціального статусу. Знакові знайомства відбуваються в поїздках за кордон з представниками іноземної культури. Хороший період для налагодження стосунків з дітьми – їм важливо відчути свій авторитет. Сприятливий період для того, щоб починати і продовжувати вирішення юридичних питань.

Гороскоп для Водоліїв
Ви схильні до прямоти і чесності, яка може навіть стати джерелом конфліктів. Для успішного ведення справ важливі контакти з духовно розвиненими людьми. Період сприятливий для вирішення питань будівництва, техніки, сфери послуг, нерухомості. Є всі можливості налагодити сімейні стосунки, головне, не обманювати партнера і не хитрувати. З’явиться рішучість висловити свої претензії та інтереси. З’ясування стосунків виявиться конструктивним для шлюбу, ділових і партнерських взаємин. Хороший період для активного сімейного відпочинку, участі у спортивних заходах. Енергію можна з користю застосувати для облаштування вашого житла, роботи на дачній ділянці.

Гороскоп для Риб
Люди з тонкою душевною організацією стають надто вразливими і схильними літати в хмарах. Виникає плутанина у сімейних справах, стосунках з жінками. У цей період важливо спокійно і грунтовно мислити, вирішувати практичні питання, займатися робочими обов’язками. Якщо відчуєте напруженість в колективі, то це може означати, що назрівають інтриги і колективні змови, але проявляться вони не скоро. Керівництво не відрізняється лояльністю – не варто підходити з проханнями про підвищення зарплати, підписати відпускний лист. Краще дотримуватися консервативного підходу в роботі і справах.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/81139 Відпочинок article Sun, 26 Jul 2020 09:56:33 +0300

]]>