Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 23 березня - Всесвітній день метеоролога http://monitor.cn.ua/ua/rest/70538 Кожного року з 1961 року, 23 березня, під егідою ООН проходить Всесвітній день метеорології. Відпочинок article Sat, 23 Mar 2019 08:18:00 +0200 У 1950 році саме в цей день вступила в силу Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО). Гасло свята: ”Погода, клімат і вода в інформаційну еру”.

Статистика, зібрана за останні 10 років, показує, що більше 80% усіх стихійних лих має метеорологічне або гідрологічне походження.

В 50-ті роки втрати від усіх стихійних лих у світі оцінювалися в чотири мільярди доларів на рік, а в 90-ті – в 40 мільярдів доларів на рік.

]]>
23 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70537 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 23 Mar 2019 08:12:00 +0200 Андреєв Сергій Вікторович
Жоров Борис Іванович
Леоненко Любов Петрівна
Морозов Сергій Олександрович
Невжинський Володимир Михайлов
Рожок Віталій Андрійович
Романчук Сергій Петрович
Соляник Віктор Петрович
Труба Ірина Іванівна
Філоненко Олександр Іванович
Шкуратов Олександр Вікторович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
22 березня - День таксиста http://monitor.cn.ua/ua/rest/70507 Міжнародне професійне свято працівників численних таксомоторних парків і приватних таксі, всіх славних водіїв таксистів, щорічно відзначається 22-го березня. Відпочинок article Fri, 22 Mar 2019 07:16:00 +0200 Саме в цей день, в далекому 1907-му році на вулиці столиці Великобританії Лондона, вийшли на обслуговування по індивідуальному перевезенню пасажирів перші автомобілі, обладнані спеціальними лічильниками, відомими нам зараз як таксометри.

Водії спочатку охрестили ці корисні пристрої «таксіметрамі», від французького слова «такс», що означало «плата», і грецького слова «метрон» - «вимір». Прилад був зручний, дозволяв підраховувати справедливу винагороду за надані послуги і відразу був позитивно оцінений більшістю перевізників. Новинка не залишилася без уваги і у пасажирів. Спостерігаючи ставлення водіїв до цієї новації, вони моментально придумали їм відповідну назву. Так з’явилося визначення - таксист.

Людина істота винахідлива і ідея пристрою для визначення справедливої винагороди за послуги перевезення пасажирів звичайно ж не була винаходом англійців. Згідно з наявними історичними матеріалами вже в Древне Римської Імперії деякі візники колісниць робили для своїх транспортних засобів спеціальні пристосування, які складалися зі звичайної чаші або тазу, в котру після певної кількості обертів колеса падав невеликий камінчик. Після поїздки оплата здійснювалася згідно кількісті цих камінчиків. Як би там не було, таксі давно і міцно завоювало загальну повагу і визнання в широких масах населення по всій землі.

У середовищі водіїв професіоналів відомо, що праця таксиста не саме вдячне і безпечне заняття. Щоб займатися цим, мало просто вміти керувати транспортним засобом і добре знати можливі маршрути проходження. Потрібно бути і психологом, і механіком, знаходити по можливості швидкі та ефективні рішення в найрізноманітніших незвичних ситуаціях. Саме з цього таксисти - це особливий народ. Вони знають що таке солідарність і взаємодопомога не з чуток. Вони готові і вдень і вночі, в будь-яку погоду доставити свого клієнта з пункту «А» в пункт «Б». Зробити так, щоб цей шлях був максимально комфортний і безпечний.

]]>
22 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70506 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 22 Mar 2019 07:10:00 +0200 Васюк Олексій Петрович
Бруй Євген Васильович
Волошко Василь Євгенович
Гоков Сергій Валерійович
Дем'яненко Олексій Олексійович
Єфімова Марія Сергіївна
Зубок Світлана Іванівна
Колотуша Олексій Олександрович
Курінський Юрій Васильович
Пирог Алла Володимирівна
Старіков Роман Михейович
Хольченков Володимир Єгорович
Чуванова Світлана Федорівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
21 березня - Всесвітній день поезії http://monitor.cn.ua/ua/rest/70481 У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Відпочинок article Thu, 21 Mar 2019 07:22:00 +0200 Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

"Поезія, - говориться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова".

Цей День, вважає ЮНЕСКО, покликаний послугувати створенню у засобах масової інформації позитивного іміджу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.

]]>
21 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70480 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 21 Mar 2019 07:19:00 +0200 Аникієнко Олексій Іванович
Зозуля Сергій Володимирович
Івашко Володимир Олександрович
Калашник Сергій Іванович
Нашиванько Володимир Петрович
Солошин Сергій Вікторович
Якименко Володимир Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
20 березня - Міжнародний день щастя http://monitor.cn.ua/ua/rest/70456 Будь-яка людина, що перебуває при здоровому глузді і тверезому розумі, прагне бути щасливою, або хоча б зовсім не проти того, щоб бодай зрідка, але відчувати такий стан, при якому присутнє почуття найбільшого внутрішнього задоволення своїм власним буттям, повноти і осмисленості життя. Когось це почуття залишає дуже рідко, хтось, навпаки, вже й забув, що може відчувати щось подібне, але бути щасливою людиною здавалося б дуже просто і дуже природньо. Відпочинок article Wed, 20 Mar 2019 07:23:00 +0200 Увага до питань щастя супроводжувала людство протягом всієї його історії. Про це написано і сказано так багато, що напевно окремо взятій людині не вистачить і усього її життя, щоб ознайомитися з повним переліком думок і міркувань з цього приводу. Однак, у спробі узагальнити цей величезний матеріал, цілком впевнено можна стверджувати, що питання щастя впритул стосується і моментів внутрішньої свободи людини, і зовнішніх факторів, які супроводжують її життя, таких понять як совість і честь, почуття власної гідності. І навіть взагалі може бути тісно пов’язане зі, здавалося б, зовсім незначними причинами та обставинами, які у багатьох просто можуть викликати відверту іронічну посмішку. Щастя можна легко втратити або позбутися. А його подальше здобуття або повернення може коштувати людині великих і неймовірних зусилль, забирати неабияку кількість сил та часу.

Враховуючи, що прагнення до щастя є основоположною метою людства, Генеральна Асамблея ООН, за даними проекту DilovaMova.com, 28-го червня 2012- го року, на своєму 118-му пленарному засіданні прийняла відповідну резолюцію, в якій запропонувала всім державам - членам і структурам самої системи організації Об’єднаних Націй, а також і іншим регіональним і міжнародним організаціям, широкому громадянському суспільству, включаючи як неурядові організації, так і приватних осіб, відзначати Міжнародний день щастя, і постановила щорічно проводити його 20-го березня.

За офіційним думку ООН, сприяння процесам сталого розвитку, справедливості та викорінення злиднів, більш комплексного та збалансованого підходу до економічного зростання, активне сприяння благополуччю всіх народів, невід’ємно стосується питань забезпечення щастя як для окремої особистості, так і для суспільства в цілому.

Підтримуючи дану ініціативу, ми щиро бажаємо всім і кожному бути щасливим! Нагадуємо, що навчитися радіти малому не так важко і під силу кожному з нас. Щастя і радість - це брати близнюки. Задовольняючись малим набагато легше отримати більше! Будьте щасливі, зі святом!

]]>
20 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70455 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 20 Mar 2019 07:17:00 +0200 Борщ Валентин Вікторович
Григор'єв Ігор Васильович
Глущенко Сергій Петрович
Катеринич Наталія Володимирівна
Лазарева Наталія Валентинівна
Павленко Юрій Олексійович
Потебня Петро Васильович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
19 березня - День кліента http://monitor.cn.ua/ua/rest/70423 Згідно статистичних даних, майже 90% ресторанів змушені згортати свою діяльність в перший рік після відкриття. Відпочинок article Tue, 19 Mar 2019 07:20:00 +0200 Сьогодні в світі кожен день створюється 30-40 нових товарів і приблизно третина з них - це іграшки. А значна частина клієнтів впевнена в тому, що цінність продукту визначається НЕ стільки ціною, скільки задоволенням, яке вони зможуть отримати від цього товару або послуги, адже цінність продукту прямо пропорційна можливості відмінно провести час. Клієнтам подобається відчувати себе особливими і вони готові за це платити. Клієнти обов’язково запам’ятають вас, якщо ви запам’ятаєте їх.

Кожна цивілізована компанія, що займається поширенням своїх товарів або послуг, цінує своїх клієнтів. Саме клієнти сприяють бізнесу реально оцінювати якість своїх зусиль, прикладених для створення затребуваних продуктів і сервісів, бути успішним, розвиватися, досягати нових висот.

Багатьом відома знаменита фраза «клієнт завжди правий», англійською вона звучить так: The customer is always right. Ця фраза з 1924 року стала девізом мережі магазинів Гордона Селфріджа в США і Великобританії. Він намагався підкреслити в свідомості своїх працівників сенс і важливість клієнта для виживання свого бізнесу, за прикладом швейцарця Сезара Рітца, який висунув схожий девіз - «Клієнт ніколи не буває неправий» для мережі своїх готелів «Рітц» в Європі, розуміючи, що хороші відносини з клієнтом - основна умова не тільки для виживання його бізнесу, але і для прибутковості всього підприємства.

Повага до уваги клієнта звичайно ж є невід’ємним атрибутом будь-якої компанії. Можливо, щоб підкреслити це ще раз, але оригінально, в 2010 році, за даними проекту DilovaMova.com, одна литовська компанія з Клайпеди до дня свого народження висунула і запропонувала ідею святкування Дня клієнта для більш широкої бізнес аудиторії. Ідея стала поширюватися і набирати популярність в бізнес середовищі. Дата щорічного святкування Дня клієнта - 19 березня. Одного разу Бенджамін Франклін сказав: «Добре зробити - краще, ніж добре сказати».
 

]]>
19 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70422 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 19 Mar 2019 07:10:05 +0200 Аладько Наталія Олексіївна
Аніщенко Вікторія Олександрівна
Богуш Світлана Миколаївна
Бордаков Віталій Леонідович
Горіла Ірина Іванівна
Денисов Валерій Іванович
Іванов Дмитро Валерійович
Карпенко Володимир Миколайович
Касьяненко Світлана Борисівна
Лозова Валентина Степанівна
Осипенко Віталій Іванович
Поліч Тетяна Валентинівна

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
18 березня - День працівника податкової та митної справи України http://monitor.cn.ua/ua/rest/70400 Ураховуючи значну роль органів доходів і зборів у забезпеченні єдності і цілісності податкової та митної політики держави Указом Президента України від 11-го жовтня 2013-го № 554/2013 встановлено професійне свято «День працівника податкової та митної справи України», яке тепер відзначається щорічно 18-го березня. Цим же Указом визнається такими, що втратили чинність: Укази Президента України від 22-го червня 1992 року № 353 «Про День митної служби України» та від 24-го жовтня 2005 го № 1506 «Про День працівника державної податкової служби України». Відпочинок article Mon, 18 Mar 2019 07:49:00 +0200 Нагадаємо, що раніше, враховуючи значну роль державної податкової служби України у забезпеченні реалізації податкової політики держави, Президент України 24 жовтня 2005 року підписав Указ № 1506/2005 «Про День працівника державної податкової служби України», згідно з яким професійне свято податківців в Україні відзначалося щорічно 2 липня.

За радянських часів податкова адміністрація як окрема служба не існувала. Роль податків у формуванні бюджету була досить незначною. При цьому, адміністрування податків було зосереджено не в Києві, як столиці України, а в Москві. Останній чинник мав істотний вплив на відсутність в Україні податкових традицій і кваліфікованих податкових кадрів.

Податкова служба фактично була створена згідно з постановою Ради Міністрів Української РСР від 12 квітня 1990 р. «Про створення державної податкової служби в Українській РСР», відповідно до якого створення державної податкової служби слід було завершити до 1 липня 1990 р. Податкова служба України була створена як підрозділ Міністерства фінансів.

Указом від 22 серпня 1996 року № 760/96 на базі Головної державної податкової інспекції України, державних податкових інспекцій в Автономній Республіці Крим, областях, районах, містах, які ліквідували, утворена Державна податкова адміністрація України та відповідні державні податкові адміністрації, які діють і в даний час. У складі органів державної податкової служби є спеціальні підрозділи по боротьбі з податковими правопорушеннями - податкова міліція. Створення ДПА України в 1996 р. було продовженням побудови дієвої системи контролю за дотриманням податкового законодавства.

Стратегічною метою податкової політики є створення в Україні стабільної податкової системи, яка б забезпечила достатній обсяг надходжень платежів до бюджетів усіх рівнів, ефективне функціонування економіки держави, справедливий підхід до оподаткування всіх категорій платників податків, а також створення умов для подальшої інтеграції України у світове співтовариство.

]]>
18 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70399 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 18 Mar 2019 07:43:00 +0200 Биконя Сергій Федорович
Зубрицька Людмила Петрівна
Макаренко Юрій Анатолійович
Нестеренко Олексій Григорович
Обитоцька Ніна Віталіївна
Соколов Юрій Юрійович
Христич Олексій Олексійович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Кожному рішенню свій час: коли варто приймати рішення, щоб вони стали правильними http://monitor.cn.ua/ua/rest/70398 Когда речь идет о важных решениях, многие из нас больше уделяют внимание самому процессу их принятия. Подходят к нему аналитически, составляют таблицы вариантов, взвешивают все «за» и «против», собирают как можно больше информации. Но помимо размышлений о том, как сделать выбор, стоит также подумать о том, когда его сделать. Відпочинок article Sun, 17 Mar 2019 11:13:02 +0200 Будь то смена карьеры или покупка жилья, первый месяц года кажется нам лучшим временем, чтобы начать сначала. К тому же, свободное время в период праздников подталкивает задуматься о важных шагах.

Но действительно ли январь подходит для этого лучше всего? The Point перевели материал BBC Future, который помогает ответить на этот вопрос.

Как подскажет настроение

Многие люди переносят зиму с большими трудностями. Сезонные аффективные расстройства, характеризующиеся симптомами депрессии в холодный период, особенно распространены в северных широтах. Согласно исследованиям, сезонную депрессию там испытывают 7,5% населения, а борьба с ее симптомами может длиться в среднем почти полгода. Но даже те, кто не подвержен влиянию сезонных перепадов настроения, подтверждают: общее эмоциональное состояние зимой ухудшается.

Настроение не просто влияет на то, как мы себя чувствуем. Оно может отразиться и на способности принимать решения. Но это вовсе не означает, что решение обязательно будет неверным.

Награда за риск

Находясь в депрессивном состоянии, люди менее склонны рисковать. Это может быть связано с меньшей способностью получать удовольствие: у них нет такой же сильной (и оптимистичной) эмоциональной реакции на возможность добиться цели или получить вознаграждение, как у остальных людей.

Например, участникам эксперимента с симптомами депрессии во время карточной игры было труднее запомнить, какие варианты с большей вероятностью станут выигрышными. Что делало их менее удачливыми игроками. Они также были сдержанней в принятии рискованных решений: чаще делали безопасный выбор с низкими шансами на вознаграждение, вместо того, чтобы придерживаться рискованной и потенциально более выгодной стратегии.

Так случается не только в «лабораторных условиях», но и в жизни. К примеру, зимой люди с симптомами депрессии более сдержанны в принятии финансовых решений, чем те, на ком это состояние не отразилось. И это не всегда плохо.

В «розовых очках» и без

Большинство людей имеют обратную проблему: склонность к оптимизму. Они меньше верят в то, что с ними может случиться что-то плохое (даже если статистика говорит обратное), и больше – в то, что их будущее гораздо радужней, чем оказывается на самом деле. Они также склонны думать, что имеют больше контроля над происходящим, чем есть в действительности, особенно если сами принимают участие в процессе.

Как легко догадаться, люди с более пессимистическим взглядом на мир не попадают в эту ловушку. «Депрессивный реализм» позволяет им точнее, чем оптимистам, предсказывать, как на них повлияют чужие решения. Но это не означает, что они точны в прогнозировании в целом – например, они хуже предсказывают результаты спортивных матчей.

С другой стороны, хоть оптимисты и склонны видеть будущее «в розовых очках», они лучше с ним справляются. Большой оптимизм связан с большим карьерным успехом, улучшением отношений и здоровья. Многолетние исследования также показали, что этот эффект выходит за рамки корреляции («Я оптимистичен, потому что у меня хорошее здоровье») и, возможно, в нем есть причинно-следственная связь («Мой оптимизм помогает мне иметь хорошее здоровье»). Например, у оптимистов реже развивается ишемическая болезнь сердца.

Когда самое время?

Таким образом, взаимосвязь между настроением и умением делать правильный выбор не так проста. Если вы собираетесь принять важное решение, стоит подумать, какого оно рода. Могут ли его результатом стать невосполнимые потери, а значит, решение потребует осторожности и реалистичного взгляда на проблему? Тогда лучшим временем для него будет зима. А вот если ваш выбор требует только решимости и допускает неопределенность результата, тогда дождитесь теплых летних дней и воспользуйтесь хорошим настроением, которое они дарят.

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: чотири кекси до посту http://monitor.cn.ua/ua/rest/70397 Медові, апельсинові, з вишнями та з манкою і персиками кекси. Що їх об'єднує? Вони дуже смачні, а ще ними можна ласувати під час посту. Адже готуються вони із продуктів, які дозволені. Відпочинок article Sun, 17 Mar 2019 11:05:02 +0200 Медові кекси

СКЛАДОВІ: мед 2 ст.л., вода 1 склянка, олія 1/2 склянки, цукор 1/2 склянки, борошно 1,5 - 2 склянки, сода 1,5 ч.л , сіль щіпка

Покроковий рецепт приготування
Крок 1
З'єднайте мед, воду, цукор, сіль, воду.
крок 2
У борошно додати соду. Просіяти. Перемішати.
крок 3
У борошно додати медову суміш. Замісити рідке тісто. Можна додати сухофрукти.
крок 4
Розлити тісто в формочки, заповнюючи їх на 2/3.
крок 5
Випікати при 180 градусів 15 - 20 хвилин.
крок 6
Прикрасити цукровою пудрою.

Пісний шоколадний кекс з вишнею "Первоцвіт"

СКЛАДОВІ: олія - 60 мл, лимонний сік - 2 ст.л., борошно - 220 г, розпушувач - 10 г, сіль - 1 щіпка, цукор - 200 г + 1 стакан, шоколад гіркий - 80 г, какао-порошок - 3 ст.л., вишня заморожена - 2 жмені, коньяк - 1,5 ст.л., вода - 0,5 склянки

Покроковий рецепт приготування
Крок 1
У миску налити теплу воду, всипати 200 г цукру, розмішати до його повного розчинення. Додати олія і лимонний сік. Все змішати.
крок 2
Окремо з'єднати всі сипучі інгредієнти (борошно, какао, сіль, розпушувач). Змішати, просіяти.
крок 3
З'єднати сипучі інгредієнти з рідкими. Перемішати.
крок 4
Гіркий шоколад натерти на великий тертці, додати в тісто.
крок 5
Вишню розморозити, злити рідину. Присипати цукром (30 г), Додати коньяк і дати настоятися мінімум годину. Рідину злити. Вишню обваляти в борошні, додати в шоколадне тісто. Акуратно перемішати. Форму для кексу змастити олією, присипати борошном, вилити в неї шоколадне тісто.
крок 6
Випікати при 180 гр приблизно 40 хв (в залежності від розмірів форми). Готовність перевіряти лучиною.
крок 7
Готуємо помадку. У каструльку налити воду, підігріти, насипати цукор (1 склянка), заважати до повного його розчинення. Варити сироп на невеликому вогні до проби на густу краплю (якщо капнути трохи сиропу в крижану воду, крапля повинна не розпливтись, а тримати форму. Це момент, коли сироп готовий.). В кінці варіння додати лимонний сік. Далі нам потрібно швидко і рівномірно охолодити сироп, щоб він закристалізувався і кристали вийшли дрібні і одного розміру. Для цього поставимо каструльку в миску з крижаною водою хвилин на 10-15. Температура сиропу повинна бути приблизно 40 градусів. Починаємо збивати сироп міксером. Як тільки сироп стане білим і густим - це помадка! Рівномірно наносимо помадку на кекс. Даємо їй застигнути. Застигає вона дуже швидко. Смачного!

Пісний кекс з кокосом і персиками

Складові: манна крупа - 200 г, персик консервований - 2 половинки, сироп персиковий - 200 мл, кокосова стружка - 50 г, пшеничне борошно - 50 г, олія - 50 мл, цукор - 100 г, розпушувач тіста - 2 ч. л., ванільний цукор - 1 ч. л., сіль - щіпка

Покроковий рецепт приготування
Крок 1
Манну крупу змішати з цукром, кокосовою стружкою і залити сиропом від консервованих персиків. Дати постояти для набухання манки 10-20 хвилин, потім ще раз перемішати.
крок 2
Влити масло виноградної кісточки (або будь-яку рослинну олію без запаху), перемішати.
крок 3
У миску просіяти пшеничне борошно, розпушувач тіста, додати ванільний цукор, щіпку солі, перемішати. З'єднати сухі інгредієнти і заготовку для тіста з манки, перемішати.
крок 4
Бока форми для випічки змастити олією, присипати манкою, дно застелити папером для випічки. Викласти готове тісто, половинки персика порізати на шматочки і викласти в тісто. Випікати кекс в попередньо розігрітій духовці при температурі 180 С близько 40 хвилин до проби на суху лучину.

Пісний апельсиновий кекс

Склад: 210 г пшеничного борошна, 250 мл апельсинового соку, 190 г цукру (можна зменшити 2 ст.л.), 80 г олії, 1 ст.л. тертої апельсинової цедри, 1 ст.л. яблучного оцту, 1 ч.л. питної соди, 1 ч.л. розпушувача, 1 ч.л. ванільного цукру, ¾ ч.л. солі, форма розміром 20х20 см або цеглинкою

1. Змішайте у великій мисці борошно, весь цукор, цедру, соду, розпушувач і сіль.
2. Окремо змішайте апельсиновий сік, олію і оцет.
3. З'єднайте борошняну суміш з рідиною, вимісити тісто до гладкості.
4. Форму змастіть маслом або вистелити папером для випічки. Перекладіть тісто в форму, розрівняйте.
5. Випікати при 180 ° С, 30-35 хвилин, поки зубочистка, вставлена ​​в середину кексу, не виходитиме з нього сухий.
6. Остудіть в формі на решітці 10 хвилин. Потім переверніть кекс і зніміть з нього папір. Знову переверніть кекс і повністю остудіть його на решітці.

]]>
Гороскоп на наступний тиждень з 18 по 24 березня http://monitor.cn.ua/ua/rest/70396 Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 18 по 24 березня 2019 року. Відпочинок article Sun, 17 Mar 2019 10:20:38 +0200  Овен (21.03—20.04). Вас буде тягнути на пригоди. Якщо штампа в паспорті не спостерігається, то зірки допоможуть вам у любовних справах. Одруженим радимо обмежитися фліртом.
Дні: спр. — 18; неспр. — 18.
 
Телець (21.04—21.05)
. Вас чекає багато зустрічей і побачень, будьте обережні та прислухайтеся до серця. Влаштовуйте частiше романтичні подорожі на двох.
Дні: спр. — 20; неспр. — 22.
 
Близнюки (22.05—21.06). У вас з’являться шанси, щоб знайти свою половинку, але доведеться трохи постаратися — обранець не з’явиться у вашому житті за помахом чарівної палички.
Дні: спр. — 19; неспр. — 21.
 
Рак (22.06—23.07). Проявляйте інтерес до всього незвичайного, досягти успіху можна у викладацькiй та творчiй діяльності. Легковажне ставлення до грошей не завадить вам добитися стабільності у фінансовій ситуації.
Дні: спр. — 24; неспр. — немає.
 
Лев (24.07—23.08). Ви можете проявити себе в громадській роботі, ваш бойовий дух i лідерські якості обов’язково оцінять. Не сором­теся виявляти оригінальність.
Дні: спр. — 20; неспр. — 23.
 
Діва (24.08—23.09). Ви довго розгойдуватиметеся, а коли втягнетеся в роботу, перемоги сипатимуться одна за одною. Готуйтеся до визнання і зміни соціального статусу. Кар’єрний злет дозволить забути про безгрошів’я.
Дні: спр. — 23; неспр. — 24.
 
Терези (24.09—23.10). Користуйтеся чарівністю сміливіше, тільки не забудьте на ніч затикати вуха — серенади шанувальників будуть досить частими. Незвичайні ідеї викличуть фантастичний успіх.
Дні: спр. — 21; неспр. — 22.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Вас чекають багато дивовижних зустрічей і побачень. Уникайте зв’язків з одруженими партнерами, оскiльки на чужому нещастi щастя не побудувати.
Дні: спр. — 22; неспр. — 24.
 
Стрілець (23.11—21.12). Дехто з вас отримає пропозицію руки і серця. Не поспішайте погоджуватися, ваша холодність змусить похвилюватися майбутнього партнера, і він заради вас і гори зверне.
Дні: спр. — 22; неспр. — 23.
 
Козеріг (22.12—20.01). Ви зможете досягти успіхiв там, де інші зазнають поразки. Ваш інтерес до всього незвичайного допоможе досягти фінансового успіху, тільки навчiться рахувати гроші.
 
Водолій (21.01—19.02). Вас потягне на пригоди. Тільки не лякайтеся, якщо шанувальники зненацька прийдуть до вас у гості всією юрбою. Імпровізуйте й не допустiть бійки.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.
 
Риби (20.02—20.03). Спробуйте себе в ролі керівника. Але не забувайте, що бути начальником — це не тільки престиж і повага, а ще й головний біль і підвищена відповідальність.
Дні: спр. — 21; неспр. — 22.

Інша версія:

ОВЕН

Ви не в змозі вплинути на розвиток подій, але можете підготуватися до будь-яких несподіванок, а вчорашні опоненти раптом стануть надійними союзниками. У роздумах про сенс життя вам відкриється новий смисл звичних речей. Утримуйтеся від відвертості навіть із близькими, втім, друзі і родина зрозуміють вас.

ТЕЛЕЦЬ

Можливо, хтось зацікавиться вами з професійної точки зору. Також перед вами засяє перспектива нової роботи, якщо, звичайно, ви до цього будете прагнути. Ви можете розраховувати на допомогу і підтримку друзів. На вихідні варто вирушити у подорож.

БЛИЗНЮКИ

Доля подарує вам цікавий шанс, може, це виявиться новою роботою або ж ви зміните місце проживання, у будь-якому випадку – ви придбаєте щось вартісне для себе. Будьте обережні з новинами, не всім варто вірити. У вихідні постарайтеся виділити більше часу для себе.

РАК

Вам необхідно зосередитися на найважливішій справі. Ви самі маєте визначитися, як саме вибратись зі всієї гори турбот і проблем. Краще знизити темп роботи, щоб уникнути перевтоми. Не забудьте у вихідні заглянути в найближчі магазини.

ЛЕВ

У справах не нехтуйте особистою вигодою і засвоюйте необхідні уроки. Рішуче обороняйте свою життєву позицію, але не бійтеся змінити свої погляди, якщо розумієте, що помилилися. Ваші конструктивні пропозиції можуть зустріти опір.

ДІВА

Постарайтеся не спізнюватися на роботу і на ділові зустрічі. Ваш особистий успіх буде залежати від рівня безкорисливості у стосунках із близькими. Чим менше ви будете думати про себе, тим більше отримаєте самі.

ТЕРЕЗИ

Зустріч із керівництвом може принести вам чималу користь. Ваші інтуїція і почуття такту дозволять блискуче виплутатися зі складної ситуації. Не забувайте простягати руку допомоги близьким і друзям. Вихідні присвятіть вирішенню особистих проблем.

СКОРПІОН

Вас приголомшить якась новина. Не приймайте її близько до серця, вона, швидше за все, виявиться звичайною «качкою». Навіть найамбітніші плани знайдуть рішучу підтримку впливових осіб або начальства. Не варто дратуватися через дрібниці. У вихідні зверніть особливу увагу на самопочуття.

СТРІЛЕЦЬ

Не пропустіть нову для вас інформацію, вона відкриє цікаві перспективи. Вашу невгамовну енергію краще використати в мирних цілях, щоб не розтрачувати її марно. У вихідні ви з легкістю впораєтеся з більшістю справ, що нагромадилися, якщо умовите себе діяти.

КОЗЕРІГ

Виявіть розумну обережність, не давайте поживи для пліток заздрісним колегам. Справам доведеться віддати багато сил і часу, незважаючи на сильний внутрішній опір, але перевантажувати себе теж не варто. У вихідні варто ощасливити своєю присутністю світську тусовку.

ВОДОЛІЙ

Протягом цього тижня бажано згадати і відновити старі зв’язки та знайомства, які з якихось причин були занедбані. Можливі деякі ускладнення в дружніх стосунках, постарайтеся з’ясувати непорозуміння, які виникнуть.

РИБИ

Тиждень насичений враженнями і сповнений подіями. Усе вдається, ви зможете впоратися майже з усіма важливими справами, і навіть із такими, до яких занадто довго не доходили руки. У вихідні постарайтеся діяти за велінням серця, і все у вас складеться чудово.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/70373 Відпочинок article Sun, 17 Mar 2019 08:47:57 +0200

]]>
17 лютого - День спонтанного прояву доброти http://monitor.cn.ua/ua/rest/70372 День спонтанного прояву доброти (Random Acts of Kindness Day) – одна з недавніх ініціатив міжнародних благодійних організацій. Відпочинок article Sun, 17 Mar 2019 08:45:37 +0200 В Україні це свято поки що практично не відоме.

Вважається, що в цей день людям слід намагатися бути не просто добрими, що само собою зрозуміло, а добрими безмежно і безкорисливо, до божевілля.

]]>
17 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70371 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 17 Mar 2019 08:43:52 +0200 Булигін Михайло Миколайович
Волкова Олександра Кирилівна
Карпенко Володимир Миколайович
Король Зоя Костянтинівна
Котляр Інна Олександрівна
Кравченко Володимир Михайлович
Мачача Василь Васильович
Примак Григорій Григорович
Примаков Олександр Володимирович
Прищепа Володимир Федорович
Ракоїд Олексій Михайлович
Самойленко Олександр Григорович
Симоненко Ніна Василівна
Тарасенко Василь Олексійович
Трофимов Олександр Георгійович
Тюшкевич Надія Петрівна
Чеботар Василь Ілліч
Шапченко Олександр Дмитрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
16 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70348 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 16 Mar 2019 08:48:34 +0200 Давиденко Валерій Миколайович
Кузьменко Надія Яківна
Рубашка Світлана Василівна
Перепадя Василь Олексійович
Полубень Ігор Володимирович
Савенчук Антоніна Іванівна
Шелест Вадим Федорович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
15 березня - Всесвітній день захисту прав споживачів http://monitor.cn.ua/ua/rest/70324 Відзначається в річницю виступу президента США Джона Ф. Кеннеді в Конгресі в 1961 році. Відпочинок article Fri, 15 Mar 2019 08:13:50 +0200 У виступу були сформовані чотири головних права споживача: право на безпеку, право на інформацію, право на вибір і право бути почутим.

Пізніше до них додалися ще чотири: право на відшкодування збитків, право на споживацьку освіту, право на задоволення базових потреб і право на здорове оточуюче середовище.

В 1983 році день15 березня був закріплений в міжнародному календарі святкових дат як Всесвітній день захисту прав споживачів.

]]>
15 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70323 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 15 Mar 2019 08:12:48 +0200 Білоус Володимир Петрович
Буй Василь Григорович
Буцан Олексій Віталійович
Воробйов Сергій Олександрович
Губар Тарас Петрович
Квітка Сергій Віталійович
Коваленко Надія Іванівна
Колесник Роман Вікторович
Костюченко Андрій Терентійович
Кошовий Микола Миколайович
Мерин Наталія Миколаївна
Нагорний Микола Михайлович
Ольчедаєвський Олег Іванович
Шулюк Вадим Володимирович
Янголь Віктор Іванович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
14 березня - Міжнародний день числа "Пі" http://monitor.cn.ua/ua/rest/70300 Число „Пі” – математична константа, яка виражає відношення довжини кола до довжині його діаметра. Відпочинок article Thu, 14 Mar 2019 07:49:32 +0200 14 березня людство, чи, щонайменше, його частина, небайдужа до математики, відзначає день числа „Пі”.

В американському написанні сьогоднішня дата виглядає як 3.14, звідси і пояснення, чому саме в цей день відзначається це свято. Можна було б святкувати його і 31 квітня (31.4), але тоді цей день відзначався б не кожного року.

Якщо бути точним, то вітати оточуючих з днем „пі” (тільки будьте обережні, багато хто може вас не так зрозуміти) потрібно сьогодні в 1:59, відповідності до цифр числа „пі”- 3,1415926... Але, якщо ви пропустили цей момент, не засмучуйтесь, можна скористатися „європейським” написанням часу і перенести урочистий момент на 15:92.

]]>
14 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70299 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 14 Mar 2019 07:48:35 +0200 Дерев’янко Віктор Володимирович
Ісаченко Ігор Васильович
Компанець Олена Петрівна
Кугук Ірина Іванівна
Куриленко В'ячеслав Володимирович
Лисенко Олена Юріївна
Мірошниченко Олексій Володимирович
Пулінець Микола Михайлович
Пушкар Анна Вікторівна
Свириденко Анатолій Олексійович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
13 березня - вперше виконаний скрипковий концерт мі-мінор Мендельсона-Бартольді http://monitor.cn.ua/ua/rest/70275 Скрипковий концерт мі-мінор Мендельсона ось вже більше півтора століть входить в число найпопулярніших класичних опусів. Відпочинок article Wed, 13 Mar 2019 07:40:30 +0200 Він був написаний Мендельсоном у віці 15 років і був його першою пробою пера в цьому жанрі.

Концерт сповнений свіжих почуттів, несподіваних гармоній, раптових модуляцій, що видають гарне знайомство молодого Мендельсона зі спадщиною Моцарта. Справжньою перлиною є Фінал, з яскравою танцювальною темою, поступово переходить в запальний танок.

Вперше Скрипковий концерт мі-мінор Фелікса Мендельсона-Бартольді був виконаний Лейпцизьким симфонічним оркестром «Гевендхауз» 13 Березень 1845 року. Диригентом оркестру виступив сам автор, а виконував соло видатний скрипаль Фердинанд Давид, професор Лейпцігській консерваторії і близький друг композитора.

Знаменитий Скрипковий концерт мі-мінор Мендельсона-Бартольді увійшов в класичний фонд жанру поряд з концертами Чайковського, Брамса, Глазунова і Сібеліуса.

]]>
13 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70274 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 13 Mar 2019 07:37:52 +0200 Джуриленко Олександр Миколайов
Вдовенко Ігор Станіславович
Ковтун Алла Миколаївна
Лукач Василь Степанович
Маковецький В’ячеслав Володимирович
Сліпак Анатолій Іванович
Тарасюк Всеволод Васильович
Ткаченко Володимир Володимирович
Тхорик Анатолій Павлович
Шевченко Олексій Олексійович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
12 березня - у балеті вперше використано сукню під назвою "пачка" http://monitor.cn.ua/ua/rest/70255 Пачкою називають пишну багатошарову балетну спідницю. Це якийсь театралізований варіант модного бальної сукні з легкої розвівається напівпрозорої тканини, яка струмує м'якими складками. Відпочинок article Tue, 12 Mar 2019 07:54:23 +0200 12 березня 1839 на прем'єрі балету Жана Шнейцхоффера «Сильфіда» в Королівській академії музики і танцю любителі балету вперше побачили цей новий наряд. Пачка була виготовлена ??за малюнками відомого французького художника і модельєра Ежена Ламі.

У цьому балеті заголовну партію романтичною «дочки повітря» станцювала Марія Тальоні, велика італійська балерина, творчість якої зробило помітний вплив на розвиток класичного танцю.

Стиль і форма пачки з часом змінювалися. В кінці 19 століття пачка Анни Павлової помітно відрізнялася від сучасної, була довшою і тоншою. На початку 20 століття прийшла мода на пачки, прикрашені пір'ям і коштовним камінням. У радянський час пачка стала короткою і широкою.

]]>
12 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70254 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 12 Mar 2019 07:53:19 +0200 Авраменко Олександр Олександрович
Алексеєнко Олександр Миколайович
Бордонос Маргарита Іванівна
Катрушенко Станіслав Вікторович
Кун Алла Іванівна
Ламазян Стьопа Бахшоєвич
Мойсіяш Сергій Федорович
Попович Олександр Васильович
Приходько Микола Володимирович
Пучка Ігор В’ячеславович
Сидоренко Олексій Володимирович
Харитоненко Олександр Григорович
Черевко Наталія Володимирівна
Шалений Олексій Тарасович
Ющенко Геннадій Михайлович
Якубенко Леонід Михайлович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
11 березня - початок Великого посту http://monitor.cn.ua/ua/rest/70231 Великий піст готовить християн до гідної зустрічі свята Воскресіння Христова (Пасхи). Він починається за сім тижнів до Пасхи і складається з чотиридесятниці – сорока днів – і Страсної седмиці – тижня перед самою Пасхою. Відпочинок article Mon, 11 Mar 2019 08:27:54 +0200 Чотиридесятниця встановлена на честь сорокаденного посту Спасителя, а Страсна седмиця – на згадку останніх днів земного життя, страждань, смерті і погребання Христа.

Загальна тривалість Великого посту разом зі Страсною седмицею - 48 днів. Піст, або говіння, - це відмова не тільки від певної їжі, але й від усіх шкідливих звичок і веселощів. Це – час каяття, роздумів і молитви.

На протязі всього Великого посту християнська церква закликає віруючих утримуватися від вживання м’яса, молока, яєць і риби, в тому числі в складі різних страв. Риба дозволяється лише на свята Благовіщення і Входу Господнього в Єрусалим.

В 2019 році Початок Великого посту припадає на 11 березня.

]]>
11 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70230 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 11 Mar 2019 08:24:46 +0200 Васюта Олег Павлович
Дахно Юрій Володимирович
Мєх Сергій Михайлович
Падій Віктор Васильович
Стародуб Александра Олегівна
Ткаченко Надія Степанівна
Хоменко Алла Андріївна
Чередінова Світлана Віталіївна
Шульга Валентина Миколаївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Як вийти з зимової сплячки: продукти та страви березня http://monitor.cn.ua/ua/rest/70207 Перший місяць весни — це не тільки потеплішання на вулиці та поява першої зелені. Сніг тільки починає танути, погода мінлива, а організм вже виснажений після довгої зими. Відпочинок article Sun, 10 Mar 2019 09:06:21 +0200 Березень — це перехідний період, під час якого нам не вистачає вітамінів, а відповідно й енергії. Відчувається постійна втома, сонливість, слабкість. Тому є великий ризик захворіти саме у цей місяць. Аби не провести березень у сплячці та не хворіти — необхідно приділити особливу увагу своєму раціону. Про те, які продукти слід додати в меню березня та як їх готувати — читайте далі.

 

Заморожений шпинат

У замороженому вигляді шпинат все ще зберігає своє корисні властивості. Він є досить малокалорійним продуктом, але при цьому насичений рядом необхідних організму речовин.

Шпинат багатий білками, а жирів в ньому мінімум, та і ті корисні — омега-3 жирні кислоти, які також корисні. Цей продукт є концентрованим джерелом вітаміну К який розщеплює жир та допомагає засвоювати Кальцій.

Окрім того, насичений вітаміном А (бета-каротин) і рядом корисних мінералів. Бета-каротин ще міститься у моркві, тож разом продукти утворюють страву, яка зберігає молодість шкіри та покращує зір.

Заморожений шпинат коштує не надто дорого, тож його зручно купляти, коли ще не підросла свіжа зелень. Такий шпинат можна розігріти на пару чи в мікрохвильовій печі, підсмажити та олії чи вершковому маслі. Приготувати з томатною пастою чи вершками, або ж просто приправити спеціями. Він може бути окремим додатком до круп і макаронних виробів, начинкою у пирогах, варениках, запіканках. Чудовим додатком в омлет чи яєчню.

 

Морська капуста

Цінне джерело йоду — морська капуста. Вона також не є сезонним продуктом березня і продається протягом усього року. Але при цьому саме в початку весни — допоможе у боротьбі з втомою, темними колами під очима. Налагодить роботу кишківника і знизить рівень холестерину.

З морською капустою можна приготувати безліч салатів, запіканок. Зробити її начинкою в пирозі. Також, зварити з нею незвичайний суп.

Кінець березня — щавель

До кінця березня вже починає з’являтись перша свіжа зелень. Щавель допоможе поповнити запаси вітаміну С та покращити роботу зору. Особливо слід його включити в раціон тим, хто має постійне навантаження на очі, наприклад, працює за комп’ютером.

Щавель — це чудовий продукт для супу чи борщу, начинка для пирогів і пиріжків. Основа для салату чи додаток до м’ясних страв. Але обережно: не варто їсти багато цієї зелені, якщо є проблеми з нирками.

 

Також варто їсти свіжі яблука і різноманітні крупи. Крупи допоможуть зарядити організм енергією на весь день. Особливо слід включити в раціон вівсянку та висівки, гречану кашу.

Прості страви, які варто приготувати в березні

1. Сніданок — вівсянка з додатками

Вівсянка стане найкращим сніданком у березні. Готуйте її зранку хоча б 3-4 дні на тиждень. Оскільки вівсяна каша досить універсальна — можна придумати до неї безліч доповнень, і такий сніданок не стане набридати одноманітністю.

Солодка вівсянка: зваріть порцію каші, додайте до неї трохи волоських горіхів, заправте медом і спеціями: мускатним горіхом, корицею.

 

Солона вівсянка: зваріть кашу, додайте до неї варене яйце та декілька смажених печериць.

Додатком до цієї каші можуть також стати висівки — їх треба запарити водою і додати в кашу. Висівки налагодять роботу шлунку, виведуть токсини та сприятимуть схудненню. Окрім висівок можна по черзі додавати: бекон, шпинат, тушковані овочі, твердий сир, свіжу зелень. Або ж заморожені ягоди, сухофрукти, натерті свіжі яблука.

2. Обід — Салат з морської капусти

Візьміть 100 г морської капусти, 100 г відвареної курки, 100 г маринованої “корейської” моркви. А також по 10 г кунжуту і льону.

Кунжут підсмажте на сковорідці, а льон замочіть у невеликій кількості води. Курку наріжте кубиками та змішайте всі компоненти в одній мисці. Можна заправити трішки соєвим соусом, або ж краплею оливкової олії.

3. Обід — Суп з морською капустою

Суп з розрахунком на 3 порції. На 100 г морської капусти візьміть 500 мл води, 3 яйця, 150 г курки, 1 свіжу морквину. Для заправки: 3 ложки нежирної сметани або 50 мл соєвого соусу.

Курку наріжте кубиками, моркву почистьте і поріжте кільцями. Яйця зваріть окремо і почистьте, розріжте навпіл.

Відваріть в воді курку з капустою та морквою. В кінці додайте заправку. Розлийте суп у тарілки й зверху викладіть по 2 половинки вареного яйця.

4. Перекус: яблука та морква

Натріть на тертці очищені яблука і моркву та змішайте — отримаєте корисний десерт, який додасть енергії та добре вплине на зір. Якщо плануєте взяти перекус на роботу, можна просто нарізати яблука і моркву шматочками та покласти в контейнер.

5. Вечеря — рис зі шпинатом

Рис відваріть до повної готовності та залиште настоюватись. Візьміть для приготування страви 500 г вже вареного рису. Потім 300 г шпинату тушкуйте у сковорідці разом з 150 мл вершків низької жирності. Можете додати ще трішки вершкового масла і зубчик часнику для аромату. Заберіть зі страви часник та вмішайте шпинат у рис. Можете подавати страву окремо або ж з білим м’ясом чи рибою.

6. Перекус перед сном

Якщо не поїсти за 3 години перед сном, є ймовірність довго не засинати через голод. Щоб цього не сталось — треба влаштувати останній легкий перекус, який не перенавантажить організм.

Таким перекусом може стати кефір з висівками. До склянки кисломолочного напою додайте 1 ст. л вівсяних висівок, попередньо замочених в 5 ст. л окропу.

джерело

]]>
13 моментів, про які мені варто було б сказати дитині перед школою http://monitor.cn.ua/ua/rest/70206 Для дитини, особливо для першокласника, школа – це мільйон приводів для хвилювання, радісного і не дуже. І тому дітей потрібно готувати до школи не тільки абеткою і рахунковими паличками. Відпочинок article Sun, 10 Mar 2019 09:02:55 +0200

 Можна гратися, можна ділитися історіями зі свого шкільного життя, головне – заздалегідь пояснити, що чекає дитину і як потрібно себе поводити, тому що є речі, які можуть пояснити лише батьки.

Моїй доньці 11 років, вона навчається в 5-му класі. Я сама провчилася у 2 школах і не люблю згадувати цей час, тому що неприємне переважає, але знаю чимало людей, які згадують шкільні роки з теплом. Щоб моя дочка приєдналася до них, а не до мене, я, іноді мимоволі, іноді прямо, прищеплюю їй деякі принципи. Про них я задумалася ще під час вступу до дитячого садка.

Для першокласника і його батьків все здається незвичним, незатишним й тому іноді трохи страшним. Все незнайоме – школа, інші діти, вчителі; все вперше – уроки, оцінки, домашнє завдання, відкритий урок, перевірка швидкості читання, і, нарешті, остання в навчальному році лінійка. Інша дівчинка читає найшвидше за всіх, а з математики трійка, і сусід по парті дражниться і забирає підручники.

Батькам і то важко впоратися, хоча вони вже дорослі і проходили це все, а дитині набагато складніше. Особливо якщо вона не ходила до дитячого садка, а на майданчику обійшлося без проблем.

Тому обов’язково поясніть дитині таке

 • Уроки не настільки важливі, щоб через них нехтувати своїм здоров’ям, психічним і фізичним. Якщо погано почуваєшся – скажи про це дорослим.
 • Не порівнюй себе з іншими. Ти в школі не заради гонитви за оцінками, а заради знань.
 • З цієї ж причини не женися за оцінками, головне – добре зрозуміти тему і отримати знання. Ми не будемо лаяти тебе за трійку, але п’ятірка нас дуже втішить.
 • Якщо тобі важко або щось незрозуміло – попроси вчителя або нас про допомогу.
  Переживати через контрольні та тести – це цілком нормально, але пам’ятай: школа – це не все життя, це лише його частина, тому не переживай через нього занадто сильно.
 • Учитель теж людина, яка може втомитися, захворіти або випадково помилитися. Пам’ятай про це, стався з повагою до його праці, не ускладнюй йому роботу.
 • Ніколи не приймай участь у булінгу. Що таке булінг? Коли людина ображає когось слабшого за себе постійно і спеціально. Не роби так, а якщо хтось в школі так робить – розкажи мені. Я знайду вихід, як допомогти цій дитині.

 • Якщо ти не порушуєш правил, тебе не повинні карати або залякувати. Погратися в гру на телефоні можна на перерві, коли це нікому не заважає і не відволікає тебе від навчання. Попроситися в туалет під час уроку, якщо не можеш терпіти, можна. Відмовитися від їжі в їдальні, якщо тобі не хочеться її їсти, теж можна. Якщо ти думаєш, що вчитель був неправим або грубим – скажи мені, я вирішу це питання.
 • Якщо ти порушив правила, вчитель має право покарати тебе, наприклад, забрати телефон до кінця уроків. Але тебе не повинні бити чи принижувати, сміятися над тобою. Якщо таке трапилося – скажи нам.
 • Вчися спілкуватися з людьми, адже цілком можливо, що ви провчитеся разом до 12-го класу. Але якщо хтось із однокласників образив тебе, спочатку постарайся вирішити проблему самотужки. Якщо не вийшло – попроси допомоги у вчителя або у нас.
 • Старайся. Ці уроки знадобляться тобі в майбутньому, тому завчи зараз їх гарненько. Вчися думати.
 • Дотримуйся дисципліни. Правила придумані для того, щоб всім було легше, і тобі теж. Виконуй завдання, слухай вчителя, збирай портфель самостійно, без нагадувань.
 • Отримати знання можна не тільки в школі. Якщо тобі хочеться дізнатися більше про щось – запитай нас, ми допоможемо знайти відповіді.

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: 7 страв із печериць http://monitor.cn.ua/ua/rest/70205 Шампиньоны — чудесны. Они существуют вне сезона, сочетаются с многими продуктами. Их можно есть сырыми, жарить, запекать, фаршировать, готовить на гриле. Только когда это чудо у вас в руках, почему-то всё заканчивается в лучшем случае жюльеном. Предлагаем всем, а особенно экономным хозяйкам, 7 вкусных блюд из шампиньонов, которые готовятся из доступных продуктов и которых хватит минимум на несколько дней. Відпочинок article Sun, 10 Mar 2019 08:48:14 +0200 Поскольку шампиньоны содержат 88-92% воды, они плохо переносят длительные водные процедуры. Чтобы дольше сохранить свежесть грибов, их не надо мыть. Если шампиньоны сильно загрязнены, очистите их сначала ножом, а затем быстро ополосните под холодной водой. В большинстве случаев достаточно стряхнуть грязь или специальной щеточкой, или воспользоваться бумажной салфеткой.

Если вы хотите съесть их сырыми, а это не только можно, но и нужно сделать хотя бы один раз (вдруг вам понравится), нарежьте немного чистых грибов (буквально 2-3 штуки средних) тонкими ломтиками. Положите в тарелку, приправите свежемолотым чёрным перцем (или смесью чёрного и белого перца), сбрызните лимонным соком и оливковым маслом экстра вирджин. Вкуснее всего сырые шампиньоны есть с зелёным салатом и кусочками бородинского хлеба, подрумяненными на гриле.

Но если хочется чего-то более сытного, начнём, пожалуй, с самого бюджетного варианта использования шампиньонов. 

Маринованные шампиньоны продаются везде и всюду – в них ужасно много уксуса и/или соли. Это совсем не тот вариант. Здесь шампиньоны вбирают в себя всю прелесть хорошего оливкового масла и трав и с каждым днем делаются от этого все вкуснее и вкуснее.

Домашние маринованные шампиньоны - только грибы, зелень, масло и чеснок

Если среди ваших грибов нет маленьких шампиньонов, используйте большие. Перед тем, как класть их в масло, опустите грибы в подсоленный кипяток на 1 мин., затем откиньте на дуршлаг и тщательно обсушите. Дальше действуйте согласно рецепту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ИНГРЕДИЕНТЫ

    6 зубчиков чеснока
    400 мл оливкового масла
    500 г маленьких крепких шампиньонов
    3-4 веточки тархуна
    5-6 веточек петрушки
    по 2 ч. л. крупной морской соли, свежемолотого черного перца и паприки

ПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ
Шаг 1
Чеснок очистите, разрежьте вдоль пополам. В сотейнике разогрейте масло, добавьте соль, положите чеснок, готовьте на маленьком огне, пока он не станет слегка прозрачным, 3–4 мин.
Шаг 2
Грибы почистите (протрите тряпочкой). Добавьте грибы в разогретое масло с чесноком, снимите с огня, перемешайте, полностью остудите. Переложите в контейнер с герметично закрывающейся крышкой.
Шаг 3
У тархуна снимите листочки со стеблей. У петрушки отрежьте стебли прямо под листьями. Оба вида стеблей разомните пальцами, закрепите вместе ниткой и положите в маринад.
Шаг 4
Листочки тархуна и петрушки мелко нарежьте, положите к грибам. Добавьте перец и паприку, перемешайте, закройте крышкой, поставьте в холодильник минимум на 24 ч, лучше на 2–3 дня. Но не храните грибы в масле дольше 10 дней.

И вот они перед вами - крепкие, хрустящие, чуть пряные и в ароматном масле. Что делать дальше? Конечно, есть, а ещё можно готовить с маринованными шампиньонами закуски и салаты, например, картофельный салат.

О завтрашнем дне позаботились - грибы замариновали, теперь выходим на улицу и устраиваем краш тест шампиньонов. Проверим насколько грибы выдержат жар гриля и останутся сами собой.

Шампиньоны на гриле - тоже грибы, зелень, масло и чеснок 

Когда готовятся шашлыки или барбекю, глупо не воспользоваться случаем и не приготовить на огне овощии и грибы. Большие шампиньоны справились с проверкой и показали себя как оптимальный продукт для приготовления на гриле. Они готовятся просто и быстро, а в результате могут стать самостоятельным блюдом или хорошей парой к мясу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ИНГРЕДИЕНТЫ

    чеснок – 2 зубчика
    щепотка сушеного розмарина
    2-3 ст. л. оливкового масла
    12-14 шляпок крупных шампиньонов
    соль, свежемолотый черный перец

ПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ
Шаг 1
Чеснок с щепоткой крупной соли и розмарином растереть в ступке до консистенции пюре, смешать в миске с маслом, добавить соль и перец.
Шаг 2
Грибы положить в миску и хорошо перемешать с чесночным маслом. Дать постоять 30 минут.
Шаг 3
Вынуть из маринада и жарить на средних углях сначала 2-3 минуты пластинками вверх, затем перевернуть и жарить под крышкой еще 5-7 минут. Большие грибы не переворачивать, тогда в шляпках сохранится сок, только увеличить время приготовления с одной стороны до 5-6 мин.

Гриль, конечно, хорошо, а вдруг маринованные грибы быстро закончатся? И на послезавтра ничего с грибами не останется? И куда девать ножки от шляпок? Готовьте кнедлики с шампиньонами. Их можно легко заморозить.

Кнедлики с шампиньонами - картошка, грибы, лук, мука и яйца

Лучше всего кнедлики подавать тёплыми с каким-нибудь сливочным соусом, например, с бешамелью или домашним майонезом, добавив в него мелко нарезанную зелень. Кнедлики - вещь хорошая, но им не хватает свежести. Может они зазвучат ещё лучше рядом с самым простым салатом из свежих овощей, только не дайте им размокнуть.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ИНГРЕДИЕНТЫ

    картофель – 1 кг
    шампиньоны – 400 г
    лук репчатый – 1 луковица
    масло растительное – для обжаривания
    мука – 3-6 ст. л.
    тмин – 1 ч. л.
    яйцо – 4 шт.
    соль и свежемолотый черный перец

ПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ
Шаг 1
Картофель вымыть, отварить в мундире, дать остыть, затем очистить и натереть на терке. Грибы вымыть и нарезать ломтиками. Лук очистить и измельчить. Разогреть в сковороде растительное масло и обжарить грибы с луком, 8 мин.
Шаг 2
Добавить в картофель грибы с луком, муку, тмин, соль и перец. Смешать.
Шаг 3
Добавить яйца и вымесить тесто. Сформовать шарики диаметром 3 см. Варить в кипящей подсоленной воде 10 мин. Воду слить и оставить кнедлики на небольшом огне еще на 1 мин., чтобы они подсохли. Подавать теплыми.

Фаршированные шампиньоны - грибы, зелень, чеснок,яйца, сыр и хлебные крошки

Просим обратить внимание, что рецепт дан на 1,5 кг шампиньонов. Это - отменная закуска, поэтому, возможно, вы захотите приготовить сразу много фаршированных шампиньонов. Если готовите 400 г грибов, используйте для этого 40 г зелени, 1-2 зубчика чеснока, 1 яйцо, 20-30 выдержанного твёрдого сыра и немного хлебных крошек или панировочные сухари панко. Такие шампиньоны отлично готовить в четрые руки. Пока один человек наполняет их подготовленной начинкой, другой жарит. Так получается быстро и весело.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ИНГРЕДИЕНТЫ

    очень крупные шампиньоны – 1,5 кг
    разная зелень (зеленый лук, петрушка, кинза, укроп, шпинат, рукола) – 100 г
    чеснок – 3 зубчика
    яйца – 2-3 шт.
    мелко натертый твердый сыр – 50-70 г
    хлебные крошки – 5-7 ст. л.
    соль

ПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ
Шаг 1
У шампиньона выломать (аккуратно, чтобы не повредить шляпки) ножки – ножки здесь не понадобятся, их можно отложить для другого блюда. Шляпки протереть бумажными полотенцами, на каждой шляпке сделать крестообразный надрез (неглубокий, всего на пару миллиметров). Посолить шляпки изнутри.
Шаг 2
Очень мелко нарезать зелень, удалив все жесткие ножки. Раздавить, очистить и измельчить чеснок. Взбить яйца, добавить чеснок, зелень, тертый сыр и 2 ст. л. хлебных крошек, посолить, перемешать. Должна получиться довольно плотная масса. Если она жидковата, добавить еще хлебных крошек.
Шаг 3
Разложить получившуюся начинку по шляпкам, слегка прижимая ложкой. Уложить грибы на смазанную маслом закрывающуюся решетку. Верхнюю часть решетки завернуть фольгой. Жарить грибы, не переворачивая решетку, на не слишком сильных, уже начавших остывать углях, пока начинка не запечется, примерно 15 мин. Подавать немедленно.

Переходим к более сытным блюдам. Начинаем с горячего. На него уйдёт 400 г средних шампиньонов и ножки, оставшиеся от приготовления предыдущего блюда. 

Постная солянка с грибами - капуста, грибы, лук, морковь и помидоры

Пусть вас не смущает название этого блюда, эта солянка - не суп, а прекрасное второе или гарнир к курице или мясу. Готовится просто, быстро, из доступных продуктов. Нюансы вкуса можно отрегулировать свежей зеленью и специями. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ИНГРЕДИЕНТЫ

    луковица – 1 шт.
    морковь – 1 шт.
    1 зубчик чеснока
    шампиньоны – 400-500 г
    растительное масло – 4 ст. л.
    1 средний кочан белокочанной капусты
    консервированная томатная мякоть – 200 г
    соль, свежемолотый черный перец, сахар

ПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ
Шаг 1
Овощи очистить. Лук нарезать полукольцами, морковь и чеснок измельчить. Шампиньоны вымыть, нарезать пластинами и обжарить в 1 ст. л. разогретого масла, 10 мин. Добавить еще 1 ст. л. масла и лук, готовить 6 мин.
Шаг 2
Нашинковать капусту тонкой соломкой, добавить морковь, слегка посолить и обмять до появления сока. Обжарить в оставшемся масле, 7 мин.
Шаг 3
Добавить томатную мякоть, соль, перец и сахар. Перемешать, готовить под крышкой на небольшом огне 15 мин. Положить грибы с луком и чеснок. Готовить 1–2 мин. Подавать горячей.

А теперь, когда уже натренировались и приготовили много разного из шампиньонов, переходим к выпечке. Пироги и пирожки с грибами - кто от них откажется? Мы таких людей не знаем. Начинаем расходовать оставшиеся большие шампиньоны, а точнее их шляпки. 

Шампиньоны в слоеном тесте - готовое тесто, грибы, лук, чеснок, бекон

Грибы-пирожки - прекрасный способ приготовить нечто среднее между запеченными грибами и пирожками. Чем крупнее шампиньоны, тем дольше их нужно держать в духовке, уменьшив температуру, чтобы тесто не подгорело.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НГРЕДИЕНТЫ

    500 г слоеного бездрожжевого теста
    12 крупных крепких шампиньонов
    1 небольшая луковица
    2–3 зубчика чеснока
    150 г бекона
    1 маленький помидор
    80 г сливочного масла
    соль, свежемолотый черный перец

Для смазывания:

    1 желток
    1 ст. л. сливок жирностью 33%

ПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ
Шаг 1
Заранее полностью разморозьте тесто. Разогрейте духовку до 190-200 °С. У шампиньонов отрежьте ножки. На шляпке сделайте довольно глубокий крестообразный надрез, посолите и поперчите грибы снаружи и изнутри. Ножки мелко нарежьте.
Шаг 2
Очистите лук и чеснок, нарежьте как можно мельче. Мелкими кубиками нарежьте бекон и отдельно – помидоры.
Шаг 3
Разогрейте сковороду, положите бекон и вытопите жир. Добавьте ножки шампиньонов, лук и чеснок, обжаривайте 10 мин. Положите помидоры, перемешайте и выключите огонь. Остудите.
Шаг 4
Разрежьте тесто на 8 квадратов. От каждого отрежьте по 2 полоски (чтобы сохранилась форма квадрата) толщиной 1 см.
Шаг 5
Разрежьте сливочное масло на 8 пластинок. На каждый квадрат теста положите в центр пластинку масла, на нее – шампиньон разрезом вниз. Нафаршируйте шампиньон начинкой из сковороды. Соедините края теста и тщательно защипните.
Шаг 6
Уложите на каждый гриб-пирожок отрезанные полоски крест-накрест, закрепите. Смажьте пирожки смесью желтка и сливок. Запекайте до золотистого цвета, примерно 25 мин. Подавайте горячими.

А теперь напоследок готовим открытый пирог, выбирая для него постное дрожжевое тесто и используя последнюю упаковку средних шампиньонов и ножки, оставшиеся от пирожков. 

Пирог с грибами - дрожжевое постное тесто, грибы, лук и чеснок

Для этого грибного пирога используется весьма интересный способ работы с тестом. Его можно использовать и для другой выпечки, а для быстроты приготовления можно использовать уже готовое постное тесто.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ИНГРЕДИЕНТЫ

Для начинки:

    400–500 г любых культивированных грибов - вешенки, шампиньоны, шиитаке или их смесь
    2 большие луковицы
    1 небольшой пучок зеленого лука
    3–4 зубчика чеснока
    оливковое масло
    1 ч. л. сладкой молотой паприки
    соль, свежемолотый черный перец

Для теста:

    400 г муки
    2,5 г сухих дрожжей
    1 ч. л. сахара
    1 ч. л. соли
    оливковое масло

ПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ
Шаг 1
Приготовьте тесто накануне. Смешайте муку с дрожжами, солью и сахаром. Влейте 240-250 мл чуть теплой воды и 2 ст. л. оливкового масла, быстро перемешайте только чтобы мука намокла.
Шаг 2
Смажьте маслом рабочую поверхность и руки. Выложите на рабочую поверхность ком теста и распределите его в виде приблизительного прямоугольника. Возьмитесь руками за ближний к вам край прямоугольника, потяните тесто на себя и сложите пополам, уложив вытянутый край поверх той части, что лежит на столе.
Шаг 3
Точно также сложите тесто еще три раза, вытягивая сначала противоположную его сторону, а потом боковые. Дайте тесту полежать 10–15 мин. и повторите складывание. Проделайте всю операцию со складыванием и “отдыхом” теста еще два раза. Положите тесто в промасленный пакет, закрутите конец пакета и уложите его в холодильник на 24 ч.
Шаг 4
Разогрейте духовку и 2 противня в ней до 220 °С. Смажьте руки и рабочую поверхность маслом. Выложите тесто, разделите пополам, скатайте в два шара, накройте пленкой и дайте подойти, 1 ч.
Шаг 5
Для начинки удалите у грибов жесткие концы ножек, нарежьте грибы ломтиками. Очистите и мелко нарежьте лук и чеснок. Мелко нарежьте зеленый лук. Нагрейте в большой сковороде масло, положите лук, обжаривайте 5 мин. Добавьте грибы и чеснок, обжаривайте на сильном огне, помешивая, пока не выпарится жидкость. Приправьте паприкой и зеленым луком, посолите и поперчите. Остудите начинку.
Шаг 6
Растяните каждый шар теста в лепешку с тонким центром и краями потолще. Выньте по одному горячие противни, выложите лепешки по одной, на лепешки выложите грибную начинку и распределите ровным слоем. Выпекайте 7–10 мин. Подавайте, сбрызнув оливковым маслом.

Шампиньоны имеют нейтральный вкус, чтобы усилить его, во время обжаривания добавьте в шампиньоны немного соевого соуса 1-2 ст. л. В результате такой добавки невыразительные шампиньоны приобретут по-настоящему «грибной» вкус.

 

]]>
Гороскоп на наступний тиждень з 11 по 17 березня http://monitor.cn.ua/ua/rest/70204 Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 11 по 17 березня 2019 року. Відпочинок article Sun, 10 Mar 2019 08:44:59 +0200  Овен (21.03—20.04). Вам треба набратися сміливості й зажадати надбавки до зарплати — начальство піде вам назустріч. Будь-яке хобі легко перетворите на додатковий заробіток.
Дні: спр. — 11; неспр. — 12.
 
Телець (21.04—21.05). Службові справи порадують стабільністю, начальство буде прихильним до вас. Будьте готовими і до безсонних ночей, і до частих посиденьок у ресторанах.
Дні: спр. — 15; неспр. — 17.
 
Близнюки (22.05—21.06). Ви досягнете успіху в романтичних справах. Постарайтеся забути про комплекси, ви прекрасні й чарівні, попереду цiкавi зустрiчi та незабутні романи.
Дні: спр. — 16; неспр. — немає.
 
Рак (22.06—23.07). Несподівано в житті можуть з’явитися прихильники, які переконають вас, що з віком ви стали ще привабливішими. Досить просто поглянути на себе в дзеркало.
Дні: спр. — 14; неспр. — 16.
 
Лев (24.07—23.08). Не будьте ревнивими, оскiльки новий обранець може зникнути. Більше свободи і довiри до партнера, тоді відносини будуть ідеальними.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.
 
Діва (24.08—23.09). Спробуйте свої сили в рекламному бізнесі. У вас багато геніальних ідей. Усі агентства, почувши про ваші здібності, завалюватимуть вас листами із запрошеннями.
Дні: спр. — 13; неспр. — 14.
 
Терези (24.09—23.10). Ви будете вхожі в адміністративні кола. Заручіться підтримкою давніх знайомих, хоча ситуація й так буде вдалою, вчасно замовлене слівце потрібній людині не завадить.
Дні: спр. — 14; неспр. — 15.
 
Скорпіон (24.10—22.11). У вас буде найвищий показник успішності, всі вигідні угоди вже у вашій кишені, залишилося лише зробити перший крок. Не бійтеся здатися хвалькуватим і смiливо заявляйте про свої таланти.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.
 
Стрілець (23.11—21.12). Начальство змінить гнів на милість, тож бажано скористатися моментом і сміливо вимагати підвищення заробітної плати. Частіше прислухайтеся до інтуїції.
Дні: спр. — 12; неспр. — 13.
 
Козеріг (22.12—20.01). Відрядження будуть майже щоденними, тільки встигайте підписувати вигідні угоди.  Наполегливість і віра в перемогу стануть найкращими помічниками на шляху до фінансового благополуччя.
Дні: спр. — 14; неспр. — 15.
 
Водолій (21.01—19.02). Ви знаєте ціну своїй чарівності й не допускаєте поразок. Свого обранця ви впiзнаєте відразу, тож не губіться і швидше беріть ініціативу в свої руки.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.
 
Риби (20.02—20.03). Купідон не раз спробує поцiлити у вас, будьте акуратними. У сердечних справах будьте не надто вибагливими, не вередуйте і прислухайтеся до коханої людини.
Дні: спр. — 11; неспр. — 12.

Інша версія:

ОВЕН (21.03-20.04)

Цього тижня спробуйте завершити щось важливе. Це перехiдний перiод, i скоро у вас з`являться новi завдання i вiдкриється друге дихання. А поки спокiйно впорядковуйте справи i продовжуйте користуватися можливостями, якi дарує вам цей перiод. Зустрiч у вiвторок може змiнити вашi плани. Це час змiн в особистих вiдносинах, але новi знайомства не принесуть тих вражень, якi вам гарантують вiдносини з постiйними партнерами i старими друзями. Починаючи з п`ятницi знiмаються всi обмеження; дiйте смiливiше.
Сприятливi днi: 11, 16; несприятливi: 12.

Бiзнес-прогноз

Фiнансове становище залишатиметься стабiльним, якщо ви не дозволите втягнути себе в сумнiвну iсторiю i не наберете кредитiв. У середу ймовiрнi грошовi надходження, якi дозволять реалiзувати давнi задуми.

Еротичний астрологiчний гороскоп

Вiд вашого рiшення буде залежати доля, як мiнiмум, декiлькох людини: ваша, людини, якого ви любите, i доля вашої дитини (наявного або майбутнього). У будь-якому випадку, що б ви не вибрали, знайте, що через пару рокiв ви будете з глибокою нiжнiстю i споглядальної посмiшкою згадувати цей час. I вдаватися до роздумiв: "Цiкаво, що трапилося б, якщо б тодi менi довелося вчинити iнакше?"

ТЕЛЕЦЬ (21.04-21.05)

Зараз ви можете зробити свiй житловий простiр будинком своєї мрiї. Вашi iдеї будуть оригiнальними, а працездатнiсть високою. Вологi прибирання в будинку i прання краще всього робити у понедiлок. Результати вас порадують. Якщо в будинку у вас повний порядок, реалiзуйте давнi iдеї на роботi, удосконалюйте проекти, з якими працюєте тривалий час. З четверга може вiдбутися переорiєнтацiя, а з п`ятницi ви вже наполегливо займатиметеся новою цiкавою справою. Якщо вас турбує проблема зайвої ваги, на цьому тижнi добре спробувати нову дiєту.
Сприятливi днi: 12, 17; несприятливi: 16.

Бiзнес-прогноз

Фiнансова стабiльнiсть буває i небезпечна: можна розслабитися i припуститися помилки, яку не так-то легко виправити. Чи не час сподiватися на своїх партнерiв: на цьому тижнi вони можуть вас пiдвести. Вирiшуйте все самi.

Еротичний астрологiчний гороскоп

Для Тельцiв тиждень насичений пастельними тонами i дивно заспокiйливим настроєм. Прикупите з такої нагоди величезну зв`язку повiтряних куль i шампанського i запросiть вашого супутника життя на прогулянку. Пiсля того, як разом з кулями вас вiтер ледь не вiднесе в небо, ви обидва вiдчуєте величезну всепоглинаючу нiжнiсть i не зможете один вiд одного вiдiрватися

БЛИЗНЮКИ (22.05-21.06)

Вашi витрати поки явно перевищують доходи, але з п`ятницi все повернеться в накатану колiю i почнеться сприятливий перiод для реалiзацiї нових проектiв. А поки проявiть терпiння i доробiть те, що почали. Зiрки можуть стимулювати ваше бажання почати процес навчання. Це сприятливий час для поїздок, спiлкування, консультативної i рекламної дiяльностi. З п`ятницi i до кiнця тижня придiлiть бiльше уваги домашнiм справам i спiлкуванню з близькими. Можна робити покупки, займатися своїм зовнiшнiм виглядом, влаштовувати прийоми - але краще для близьких друзiв.
Сприятливi днi: 11; несприятливi: 12.

Бiзнес-прогноз

Увесь тиждень сприятлива для полiпшення фiнансового становища i реалiзацiї цiкавих проектiв. Ваш авторитет на роботi зросте, спiрнi питання вирiшаться на вашу користь.

Еротичний астрологiчний гороскоп

Близнюкам не варто витрачати свiй час на спроби добитися взаємностi вiд людини, який дихає до вас майже що "рiвно". Нiчим цiкавим це не закiнчиться. Краще пошукайте новий об`єкт для пристрастi - це бiльш перспективно. До речi, зiрки пiдказують вам звернути свiй погляд у духовну сторону. Можливо, серед йогiв, даосистов i iнших прихильникiв усвiдомленостi ви знайдете вiдмiнного партнера.

РАК (22.06-22.07)

Тиждень принесе багато позитивних змiн i приємних вражень. Справи просуватимуться без особливих зусиль з вашої сторони. Не перенапружуйтеся. Скоро темп вашого життя прискориться, а поки включайте фантазiю - i вiдпочивайте, розважайтеся. Обстановка в колективi буде комфортною, спiльнi з колегами iнтереси можуть вийти за рамки службових вiдносин. З четверга вам захочеться проявити рацiональнiший пiдхiд до розвитку тем, якi вас цiкавлять. Можна робити придбання, не обмежуючи себе у витратах - ви їх легко компенсуєте.
Сприятливi днi: 11, 12; несприятливi: немає.

Бiзнес-прогноз

Фiнансовi проблеми явно йдуть на другий план. У четвер ймовiрнi новi грошовi надходження, якi дозволять вам реалiзувати вашi давнi мрiї. Гарна тиждень для оновлення свого гардеробу, особливо по частинi взуття i верхнього одягу.

Еротичний астрологiчний гороскоп

Тi Раки, що ще до сих пiр не обзавелися дiтьми, мають всi шанси завагiтнiти на цьому тижнi. Зорi вiщують, що зачатi в цей час нащадки будуть духовно розвиненими i незвичайно товариськими. Якщо ж дiти поки що не входить у вашi плани, приймiть пiдвищенi заходи по запобiганню вiд вагiтностi.

ЛЕВ (23.07-23.08)

Цей час вiдкриє для вас перiод активних змiн. Не виключено, що доведеться робити вибiр, який не входив у вашi плани. Кульмiнацiя подiй тижня очiкується в недiлю, але до цього вам бажано розрахуватися з боргами у всiх сенсах. Не ускладнюйте вiдносини в колективi i з начальством, навiть якщо вас розпирають амбiцiї або ви вiдчуваєте свою правоту. З четверга в грошових справах намiтиться прогрес; вас чекає визнання ваших заслуг. Плануйте на п`ятницю i суботу заходи з розряду приємних.
Сприятливi днi: 14, 16; несприятливi: 17.

Бiзнес-прогноз

З понедiлка по четвер вам необхiдно ретельно контролювати фiнансову сферу, не витрачати зайвого i не дуже розраховувати на свою кредитну карту. У п`ятницю можливi незначнi грошовi надходження.

Еротичний астрологiчний гороскоп

Леви повиннi ретельно вибирати стиль одягу i макiяж. I найкращим варiантом, що забезпечує вам успiх, виявиться iмiдж вечiрньої метелики. Але не тiєї, що носиться по нiчних вулицях в пошуках чоловiкiв, а тiєї, що пурхає на вечiрках, виблискуючи своєю красою. I йде вона незмiнно одна - тому що вона дуже i дуже любить себе ...

ДIВА (24.08-23.09)

П`ятниця стане поворотним днем, з якого ви вiдчуєте, як зникають всi обмеження i затримки, що гальмували вашу активнiсть протягом декiлькох тижнiв. Але майже весь тиждень оптимально пiдходить для завершення справ, наведення ладу i пошуку iнформацiї, яка стане в нагодi для реалiзацiї ваших нових планiв i проектiв. Змiни можуть вiдбуватися i в особистому життi. Несподiвано може з`явитися шанс вiдновити вiдносини. Зустрiчi i розмови на цьому тижнi можуть вказати вам на вашу провину в якомусь конфлiктi. У вихiднi з`явиться прекрасна можливiсть її загладити.
Сприятливi днi: 11; несприятливi: 15.

Бiзнес-прогноз

Постарайтеся утриматися на плаву в першiй половинi тижня, i до вихiдних ви побачите, як прибувають фiнанси. Якщо на вихiднi у вас заплановано побачення, в п`ятницю не забудьте купити подарунок для коханої людини. У недiлю можливi непередбаченi витрати на дiтей.

Еротичний астрологiчний гороскоп

Дiви повиннi обрати своїм зброєю в лiжку не чiпкi кiгтики або гострi зубки - кращими друзями стануть всiлякi "накладнi органи": наприклад, штучний член, iменований також страпон. Що з ним робити далi - пiдкаже ваша фантазiя, але в одному зiрки впевненi: виглядаєте ви точно чудово! I ваш чоловiк неодмiнно це оцiнить ...

ТЕРЕЗИ (24.09-23.10)

Плануйте на четвер який-небудь важливий для вас захiд - зустрiч, переговори, обговорення з близькою людиною ваших спiльних перспектив. Але формальне оформлення союзiв або угод краще здiйснити у п`ятницю. Добре на цьому тижнi працювати в групi однодумцiв, розширювати сферу контактiв i вести переговори з дальнiми партнерами. Попереду несподiванi перестановки, новi пропозицiї; i пiдгрунтя для всього цього краще готувати вже зараз. У вихiднi будьте обережнi пiд час спортивних тренувань, можливi травми.
Сприятливi днi: 12, 14; несприятливi: 15.

Бiзнес-прогноз

У першiй половинi тижня можливе тимчасове затишшя на роботi, зате потiм може трапиться аврал. Так що готуйтеся до трудових подвигiв. Постарайтеся не переоцiнювати свої сили i можливостi, щоб не давати нездiйсненних обiцянок.

Еротичний астрологiчний гороскоп

Щоб швидше спокусити того, за ким ви так довго полюєте, послухайте ради зiрок. Приготуйте мiсце для засiдки i замаскує. Тобто зробiть вигляд, що вам все одно, i нi про що таке ви зовсiм не думаєте. А в гостi предмет вашого бажання запросили зовсiм навiть просто так. Або гардину повiсити. Далi все повинно йти за планом. Чай з ложкою коньяку, раптово згаслий свiтло (попросiть сусiдiв вирубати пробки в пiд`їздi), пошуки свiчок в темрявi ... Подальшi деталi придумайте самi.

СКОРПIОН (24.10-22.11)

Звернiть увагу на iнформацiю, яка поступить пiд час зустрiчей, листування або власного пошуку у понедiлок. Вона допоможе вам розвинути нову тему в недалекому майбутньому. Тепер прийшов час органiзувати роботу в групi однодумцiв, узявши на себе рiшення найскладнiших i найвiдповiдальнiших питань. З п`ятницi можливе iстотне просування в справах. У особистих вiдносинах великого значення набувають тонкiсть, нюанси. Проявляйте щедрiсть, робiть для коханої людини що-небудь приємне. Краще всього утiлити в життя якесь ваше спiльне бажання.
Сприятливi днi: 11, 17; несприятливi: 14.

Бiзнес-прогноз

Фiнансова сторона занепокоєння не доставить. Положення навiть може значно покращитися, з`являться цiкавi i прибутковi пiдробiтку. Новий, оригiнальний план дiй принесе вам успiх i вiдчутнi результати.

Еротичний астрологiчний гороскоп

"Хай живуть водичка запашна i рушники пухнастi, а також пiна для ванн i корисний для шкiри бальзам!" - приблизно пiд таким девiзом Скорпiони проведуть цей тиждень. Саме тому всi сексуальнi забави також передбачаються не де-небудь, а у ваннiй, басейнi, душі, сауні i так далi. Якщо ж партнер Скорпiонiв нi в яку не хоче "мокнути", нехай хоча б розiтре їх гарячим вологим рушником - в якостi прелюдiї, або намастить зволожуючим молочком пiсля душа ...

СТРIЛЕЦЬ (23.11-21.12)

Не поспiшайте на цьому тижнi нiчого мiняти - ваш час ще не прийшов. Працюйте над нагальними питаннями, наводьте лад в справах. Не вiдмовляйтеся вiд додаткового навантаження, якщо це пiде на користь вашим проектам. Спокiйно вiдносьтеся до того, що доведеться долати перешкоди, переконувати партнерiв або шукати компромiснi рiшення у вiдносинах з близькими. В п`ятницю може несподiвано вдало вирiшитися якесь важливе для вас питання. На вихiднi плануйте активний вiдпочинок, виїзди на природу, вiдновлюйте спортивнi тренування.
Сприятливi днi: 15; несприятливi: 17.

Бiзнес-прогноз

Можливе пiдвищення рiвня вашого добробуту i полiпшення матерiального становища. У понедiлок ймовiрнi новi грошовi надходження. У другiй половинi тижня ваш фiнансовий успiх багато в чому буде залежати вiд дiлових партнерiв.

Еротичний астрологiчний гороскоп

У найближчi днi не виключено, що ви вiдчуєте велику втому, нiж зазвичай - позначаються перевантаження попереднього тижня. Щоб повернути радiсть життя i не перетворитися в байдужа колода, пийте бiльше какао, їжте шоколад i робiть собi i коханiй людинi масаж з маслом какао. Цей природний афродизiак ще й рiвень ендорфiнiв пiднiмає.

КОЗЕРIГ (22.12-20.01)

Цей час пiдходить для вирiшення особистих питань. Ви стаєте романтичнiшими, бiльш рухливими в прагненнi завоювати симпатiї тих, хто вам подобається. Через тиждень вас чекають сюрпризи, але саме зараз прийдуть першi сигнали змiн i нових можливостей. Не залишайтеся наодинцi, не поспiшайте звалювати на себе додатковi обов`язки. Подумайте, з якими питаннями i без вас справляться партнери. В п`ятницю добре вiдновлювати листування або переговори з тими, хто вiд вас далеко. У вихiднi можна робити престижнi покупки.
Сприятливi днi: 12, 16; несприятливi: 11.

Бiзнес-прогноз

Постарайтеся бути економнiше, приглушите прагнення до марнотратства. Вiвторок вдалий для банкiвських справ i бiзнесу. У вихiднi вам, можливо, доведеться працювати.

Еротичний астрологiчний гороскоп

Зодiакальний прогноз для Козерогiв туманно вказує на всiлякi перешкоди на шляху до задоволення ваших таємних бажань. У самий невiдповiдний момент на порозi намалюються родичi, охочi знати: "а що це ви тут робите, i хто, власне, це молода людина?" Або каналiзацiю у сусiдiв прорве, i все це "щастя" почне капати на вашi голови знову-таки в самий розпал занять любов`ю. Зберiгайте почуття гумору i присутнiсть духу - i тодi вам точно нiхто не зможе перешкодити!

ВОДОЛIЙ (21.01-19.02)

Наберiться терпiння i не форсуйте подiї. Прагнiть ефективно справлятися зi своїми обов`язками i накопичуйте матерiали для нових проектiв. Ваш час на пiдходi. А поки знаходьте якомога бiльше часу для вiдпочинку, займайтеся власним здоров`ям. У понедiлок можна вiдвiдати стоматолога. Вiвторок вiдкриє для вас новi перспективи в партнерських вiдносинах. Але врахуйте, що подвiйнi стандарти зараз можуть зiграти з вами злий жарт. Будьте вiрнi своїм принципам, старим друзям i партнерам - i будете у виграшi.
Сприятливi днi: 17; несприятливi: 13.

Бiзнес-прогноз

Фiнансове становище може покращитися завдяки якимось прихованим джерел доходу, добре, якщо про це нiхто зi стороннiх не знатиме. У четвер вдало пройдуть дiловi зустрiчi, що вiдкриє перед вами новi можливостi.

Еротичний астрологiчний гороскоп

Водолiям загрожує красива романтична гра з продовженням. Це той рiдкiсний випадок, коли "кiлька разiв" та ще й з перервами на вино i приємну розмову ... Iнша справа, що далеко не у всiх знайдеться вiдповiдний для цього бой-френд. Так що будьте готовi, що все вищесказане ви дiйсно отримаєте ... але тiльки в кiно, яке вам доведеться дивитися на нiч, запиваючи гарячим чаєм з лимоном i медом - для профiлактики настрою, зрозумiло.

РИБИ (20.02-20.03)

Навряд чи вам вдасться вiдкласти справи i спокiйно вiдпочити на цьому тижнi. На роботi назрiвають змiни. I навiть якщо вони не зачiпають вас безпосередньо, але загальна атмосфера зажадає про вас емоцiйної участi в справах колективу. У понедiлок вам належить вiдволiктися на рiшення особистих питань. З вiвторка смiливо здiйснюйте те, що задумали. На суботу i недiлю плануйте розважальнi i одночасно кориснi заняття, проявiть турботу про свiй зовнiшнiй вигляд - попереду вас чекає багато зустрiчей i цiкавого спiлкування.
Сприятливi днi: 16; несприятливi: 14.

Бiзнес-прогноз

На цьому тижнi вам необхiдно термiново зайнятися наведенням порядку у фiнансових справах. Пiд загрозою зриву можуть опинитися угоди i термiни здачi проектiв або об`єктiв. Не забувайте, де має звичку перебувати безкоштовний сир.

Еротичний астрологiчний гороскоп

Серце Риб на цьому тижнi може викрасти людина, пов`язана з музикою або театром - можливо, безпосередньо, можливо, опосередковано. Зачарованi цими давнiми мистецтвами, Риби, немов слухнянi овечки за пастухом, пiдуть за "музикантом" куди завгодно. Аби без перерви тiшити свiй слух - i допомагати "налаштовувати iнструмент"!
 

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/70203 Відпочинок article Sun, 10 Mar 2019 08:21:39 +0200

]]>
10 березня - Прощена неділя http://monitor.cn.ua/ua/rest/70202 Останній день масляного тижня називається прощеною неділею. В цей день прийнято просити вибачення один у одного за всі образи, спричинені на протязі року. Чому? "Бо як людям ви простите прогріхи їхні, то простить і вам ваш Небесний Отець." (Мф. 6:14) Відпочинок article Sun, 10 Mar 2019 08:16:47 +0200 Прощена неділя – остання неділя перед Великим постом, який триватиме 48 днів до самої Пасхи, і останній день Масляної. Він завершує тиждень веселих олійних гулянь. В цей день спалюють опудало, що символізує злі сили зими.

Нагадаємо, в цьому році Масляна почалася 4 березня і завершується 10 березня.

У Прощену неділю треба відпустити всі образи, налагодити стосунки з людьми, з якими перебуваєте в сварці, попросити вибачення у рідних, близьких, друзів, колег, якщо свідомо чи несвідомо їх коли-небудь і чим-небудь могли образити.

Що робити в Прощену неділю:

Якщо у вас попросили вибачення, скажіть у відповідь: "Бог простить і я прощаю".

Відпустіть всі образи, попросіть вибачення у близьких, рідних, друзів, колег, сусідів, знайомих, постарайтеся налагодити зіпсовані з чиєїсь вини відносини та вирішити конфлікти. Крім того, що це багатовікова традиція наших предків, вчені давно довели, що вміння прощати і відпускати образи благотворно позначається на здоров'ї людини.

Якщо у вас є потреба, то в Прощену неділю добре буде висповідатися. У церквах у цей день читають частина Нагірної проповіді, де йдеться про прощення образ ближнім.

    Не сквернословьте.
    Не працюйте.
    Накрийте смачний стіл і зберіть за ним усю родину.
    Залишками від обіду поділіться з домашніми тваринами та птахами.

Знай.uа повідомляв про погоду на травневі свята. Відомий астролог розкрив українцям всі карти. Прогноз погоди від астролога на весну.

Знай.uа повідомляв, коли і куди переводити стрілки годинника в березні, а також як підготувати організм до нового графіку. Щоб уникнути небажаних наслідків для організму, за тиждень до переведення годинників необхідно змінити рівень фізичного навантаження і ввести корективи в раціон харчування.

Як повідомляв портал Знай.uа синоптики розповіли, що в нашій країні протягом усього березня очікуються "температурні гойдалки" і боротьба між зимової та весняної погоди.

В 2019 році Прощена неділя припадає на 10 березня.

]]>
10 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70201 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 10 Mar 2019 08:12:53 +0200 Андрійченко Володимир Леонідович
Весела Марія Михайлівна
Головатенко Олег Васильович
Іванько Петро Петрович
Лісовий Сергій Миколайович
Койдан Людмила Василівна
Меншикова Наталія Іванівна
Мисник Валерій Петрович
Пискун Вікторія Михайлівна
Скрипець Андрій Володимирович
Струк Світлана Миколаївна
Смаль Наталія Миколаївна
Тимошик Олеся Михайлівна
Шишков Ігор Вікторович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com
]]>
9 березня - День народження Тараса Шевченка http://monitor.cn.ua/ua/rest/70179 Надзвичайно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф, вільно працювавший як українською, так і російською мовами, Тарас Григорович Шевченко, народився 9-го березня (за старим стилем 25-го лютого) 1814-го року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії. Відпочинок article Sat, 09 Mar 2019 08:49:23 +0200 Не важко здогадатися, що за народженням він був таким же рабом, як і його батьки, які незабаром покинули його, залишивши цей світ на суд Божий.

Чи міг тоді хто передбачити, що ім’ям цього хлопчиська колись стануть називати деякі кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати всілякі премії? Але так вже влаштований цей грішний світ ...

Про його біографію написано немало і ми не будемо повторюватися про це. Зауважимо лише, що за своє коротке життя, а прожив він чимало, 47 років і один день, Шевченко сповна наситився стражданнями, серед яких були і результати власних помилок, але він не міг не жадати того, до чого прагнемо всі ми - життя і свобода, самореалізація і благополуччя, мир і повага, прості людські цінності. Його творчість це його душа, в ньому він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий.

]]>
9 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70178 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 09 Mar 2019 08:48:05 +0200 Андрієвська Наталія Петрівна
Бас Ніна Павлівна
Бондар Михайло Миколайович
Ворона Олександр Митрофанович
Дашковський Володимир Анатолійович
Колесников Микола Іванович
Кудабеков Андрей Зейнуллович
Литвиненко Юрій Володимирович
Маренець Богдан Геннадійович
Носенко Юрій Іванович
Петрова Галина Іванівна
Покришка Олександр Васильович
Сардак Віталій Петрович
Ткач Андрій Вікторович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
ВІТАЄМО ЗІ СВЯТОМ 8 БЕРЕЗНЯ! http://monitor.cn.ua/ua/rest/70177 Відпочинок article Fri, 08 Mar 2019 09:19:48 +0200

]]>
8 березня - Міжнародний жіночий день http://monitor.cn.ua/ua/rest/70176 Цей святковий день цілком присвячений самій прекрасній половині нашого суспільства. Його популярність наростає і зміцнюється вже більше ста років. Відпочинок article Fri, 08 Mar 2019 09:16:47 +0200 Історія появи міжнародного жіночого дня проста і зрозуміла - це була спроба відновити спотворену століттями справедливість по відношенню до жіночої статі, яка на стільки вкоренилася в суспільстві, що бути жінкою, ще якихось 100-150 років тому означало тільки одне - безправ’я і всецілий, навіть гнітючий послух. Як тоді, так і зараз існувала думка про те, що жіноча частина населення представляє його слабку частину. Цьому намагаються привести найбанальніші докази, мовляв чисто по фізичним показниками вони поступаються у силі і міці чоловічої частини суспільства. Але чому ж тоді на плечі наших жінок вивантажували і продовжують вивантажувати самі обтяжливі і трудомісткі заняття? Жінка витривала і в цьому вона перевершила чоловіка. Про її витривалості ходять легенди. Її витривалість помітна і проявляється на кожному кроці. Зваживши всі розрахунки можна прийти тільки до одного висновку: чоловік і жінка абсолютно різні, але абсолютно рівні між собою. Більш того - одне без одного приречені на смуток і печаль, і навіть вимирання.

Щоб ця думка дійшла до широкого громадського суспільства, до розуму сильних світу цього, необхідно було справді революційне втручання. І воно сталося. Опускаючи передісторію руху за права жінок, самі істотні зрушення в цій сфері настали саме під віянням революційних настроїв, починаючи з відомих подій минулого століття.

На сьогоднішній день цивілізоване суспільство офіційно закріпило і вирівняло права жінок, на стільки, на скільки це здалося можливим і доцільним. Надмірна увага до цієї теми дала свої плоди і все ж якесь протистояння час від часу ще зустрічається, особливо в нездорової культурному середовищі.

Міжнародний жіночий день найчастіше пов’язують із соціалістичним рухом, який по суті відкрив реальні шляхи для активної реалізації рівноправності жінок в широкій суспільній свідомості. У 1975-му році фіксуючи всесвітні тенденції до цієї теми, свято було офіційно підтримано Організацією Об’єднаних Націй і в 1977-му році, резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН № A/RES/32/142, День 8-е березня запропоновано було всім зацікавленим державам безпосередньо використовувати для популяризації та реалізації рівноправності жіночої частини населення у своїй громадській традиції.

]]>
8 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70175 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 08 Mar 2019 09:12:28 +0200 Бовда Світлана Іванівна
Бурико Євген Сергійович
Воробєй Тетяна Валеріївна
Гербеда Ірина Михайлівна
Дьогтяр Іван Іванович
Потапович Оксана Федорівна
Птуха Тамара Василівна
Сотніченко Олена Михайлівна
Тунік-Фриз Оксана Володимирівна
Штикова Тетяна Станіславівна
Ященко Сергій Анатолійович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
7 березня Олександр Белл запатентував винайдений ним телефонний апарат http://monitor.cn.ua/ua/rest/70156 7 березня 1876 року в США Олександр Грехем Белл отримав патент під номером 174465 на винайдений ним телефонний апарат. Відпочинок article Thu, 07 Mar 2019 07:50:47 +0200 У тому ж році телефон Белла був продемонстрований відвідувачам Всесвітньої виставки в Філадельфії. А через п'ять років - на міжнародній виставці в Парижі, де до його апарату шикувалися величезні черги.

Довгий час люди, із задоволенням відвідували платні лекції Белла, де він розповідав про «самому чудовому винаході століття», не підозрювали про можливості нового апарату.

Треба сказати, що спроби його попередників - Філіпа Рейса, Чарльза Пейджа - пробудити інтерес до телефону були невдалими. Їх винаходи так і залишилися незатребуваними. Моделі новинок - прообразів телефону - в кращому випадку вважали іграшками.

А Олександр Белл вже на наступний рік після отримання патенту створив першу телефонну компанію «Bell Telephone Company».

]]>
7 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70155 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 07 Mar 2019 07:49:17 +0200 Абинашний В’ячеслав Іванович
Большак Андрій Миколайович
Брайко Володимир Борисович
Бригинець Володимир Дмитрович
Медвідь Ірина Михайлівна
Миненок Ольга Валеріївна
Науменко Катерина Петрівна
Пилипенко Віктор Олександрович
Самойленко Віктор Іванович
Сорока Ірина Сергіївна
Тарасенко Андроніка Володимирівна   
Труш Марина Володимирівна
Чернуха Віктор Іванович
Юрченко Світлана Григорівна
Ясько Антоніна Костянтинівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
6 березня - Всесвітній день боротьби з глаукомою http://monitor.cn.ua/ua/rest/70132 Серед різних захворювань ока глаукома посідає особливе місце. Причина цього полягає навіть не в тому, що даним терміном, по суті, називають не один певний недуг, а цілу групу, яка налічує понад 60 патологій, а в тому, що при загальному непримітному перебігу, фінал у кожній з них один: невиліковна сліпота. Відпочинок article Wed, 06 Mar 2019 07:59:00 +0200 За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), зараз вже більше 5 млн. людей втратили зір внаслідок глаукоми, що становить 13,5% від усіх випадків сліпоти в світі.

6 березня у всьому світі відзначається «Всесвітній день боротьби з глаукомою». Цей день почав проводитися з 2008 року за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств глаукоми - WGA і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою - WGPA.

Глаукома - захворювання очей, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску. Початок недуги підступний і протікає безсимптомно. Якщо лікування цього захворювання не проводиться, то поступово починає звужуватися поле зору - людина перестає помічати розташовані збоку об’єкти, надалі хвороба призводить до прогресуючого зниження зору, причому з часом можлива повна його втрата. На жаль, зір, втрачений внаслідок глаукоми, не підлягає відновленню.

За даними Міжрегіональної громадської організації «Асоціація хворих глаукомою», в даний час глаукома - одна з основних причин сліпоти та слабкозорісті. Кількість глаукомних хворих у світі вже доходить до 100 млн. чоловік. При цьому з 28 млн. сліпих у світі майже кожен п’ятий втратив зір у зв’язку з цим захворюванням.

]]>
6 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70131 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 06 Mar 2019 07:56:00 +0200 Авраменко Антоніна Михайлівна
Віротченко Андрій Григорович
Кирик Олександр Миколайович
Ковальова Юлія Юріївна
Колос Василь Миколайович
Нетреба Микола Павлович
Рачек Анатолій Євгенович
Редкач Анатолій Петрович
Сюр Петро Іванович
Тарабан Павло Миколайович
Терещенко Андрій Олегович
Терещенко Олексій Васильович
Труш Віктор Владиславович
Шаляпін Юрій Матвійович
Юков Руслан Савич


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
5 березня - відбулася "Бостонська бійня" http://monitor.cn.ua/ua/rest/70111 5 березня 1770 року у Бостоні відбулася вулична сутичка між городянами, які висловлювали невдоволення податковою політикою британської влади, і англійськими солдатами. Англійські солдати відкрили вогонь по беззбройною демонстрації городян. Відпочинок article Tue, 05 Mar 2019 07:38:00 +0200 В ході сутички солдати застрелили трьох і смертельно поранили двох бостонців. Закінчився цей інцидент видаленням з міста всіх англійських військових. А в історію США він увійшов як «бостонська бійня». У 1888 році в Бостоні в пам'ять про цю подію було споруджено обеліск.

«Бостонська бойня» стала одним з кульмінаційних моментів протистояння Британії та її північноамериканських колоній. Вона послужила сигналом до настільки ж легендарному «Бостонське чаювання». Так назвали влаштований місцевими патріотами у 1773 році демонстративний скидання в затоку тюків з прибулим англійським чаєм. Вона ж стала важливим чинником у процесі створення суверенних Сполучених Штатів Америки.

]]>
5 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70110 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 05 Mar 2019 07:33:00 +0200 Буцко Олександр Володимирович
Опришко Володимир Андрійович
Пекур Сергій Володимирович
Федоров Сергій Петрович

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
4 березня - Масляна http://monitor.cn.ua/ua/rest/70081 Масляна походить від старовинного язичницького свята проводів зими, що зберігалося після прийняття християнства. Відпочинок article Mon, 04 Mar 2019 07:54:55 +0200 Це перш за все багато ситної їжі, тому немає нічого заторного в тому, щоб в цей час поласувати, скуштувати самих різноманітних страв і не відмовляти собі ні в чому.

Головною стравою на масляну є, як відомо, млинці, які печуть кожного дня з понеділка.

Також Масляна відома всенародним гулянням: це танці, співи, катання з гірок, на санчатах, спорудження масляного опудала, костри тощо. Триває масляна тиждень.

В 2019 році Масляна припадає на 4 березня.

]]>
4 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70080 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 04 Mar 2019 07:52:09 +0200 Зуб Валерій Олексійович
Лазар Віктор Леонідович
Лисивець Анатолій Васильович
Майшев Олександр Олегович
Манжула Володимир Васильович
Савченко Олександр Миколайович
Сиротенко Анатолій Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Лайфхаки на старті знайомства з англійською: побитися об заклад, скласти I-Love-список і якнайменше граматики http://monitor.cn.ua/ua/rest/70063 Поради від авторів проекту «Реальний English для кар’єри та життя» як знайти правильну мотивацію та добірка необтяжливих лайфхаків для легкого початку. Відпочинок article Sun, 03 Mar 2019 10:38:38 +0200 Чому ви не вивчите іноземну мову

Якщо ви почали вивчати англійську, то напевно вже зрозуміли, що це зовсім не так просто, як пишуть в рекламних оголошеннях деяких шкіл та курсів: «Англійська без зусиль» або «Вивчіть англійську раз і назавжди» – причому за місяць.

По-перше, без зусиль і швидко – it sucks, тобто, нічого не вийде (лажа, якщо перекласти точно).

По-друге, формулювання «вивчити» мене особисто виводить з рівноваги. Бо опанування чужої мови, особливо у віці після 8 років, коли в людини канали несвідомого засвоєння мови закриваються, – це безкінечний процес. Можна досягти певного рівня володіння мовою, навіть рівня Fluent, але це не означає, що ви вже все знаєте. Ви все одно будете знаходити щось нове і докладатимете зусиль, аби абсорбувати це нове, щоби воно закріпилося у вашому лексиконі.

По-третє, але of top priority, тобто, найголовніше, це – правильна мотивація, або відповідь на запитання, навіщо вам знати ще одну мову. Без цього, знову ж таки, it sucks.

Правильна мотивація – це конкретна мотивація

Зазвичай, перше знайомство з іноземною мовою відбувається у школі. Ми всі добровільно-примусово вивчаємо, принаймні, алфавіт та маємо базовий лексичний запас – у когось більший, у когось менший. Коли ж ми вирішуємо вивчати мову чи самостійно, чи з приватним викладачем, чи на курсах, то це наш свідомий вибір, і ми мусимо чітко усвідомлювати, навіщо нам це потрібно. Розмита мотивація на кшталт «усі вчать англійську і я теж буду, бо це – тренд», або «англійська мені може знадобитися у подорожах за кордон», або «так, для себе» – такі туманні мотивації не працюють. Працює тільки конкретика, наприклад:

 • Отримання кращої посади, що без англійської неможливо;
 • Спілкування з іноземними колегами чи партнерами, від якого залежить ваша кар’єра або бізнес;
 • Працевлаштування за кордоном, яке збільшить ваш особистий дохід, тощо.

Як показує практика, такі конкретні й меркантильні цілі є найбільш ефективними.

У більшості випадків, коли такої життєво необхідної потреби у вивченні іноземної мови немає, то прогрес буде повільним. Він буде, звичайно, але ви часто потраплятимете у так зване «плато», коли матеріал запам’ятовується важко, багато енергії і зусиль витрачається марно, успіхи мізерні і хочеться все кинути. Тому перед тим, як всерйоз розпочати навчання, визначте для себе конкретну ціль. Якщо такої наразі немає, створіть її штучно.

Корисний самообман

Як казав доктор Хаус, обманюють усі. Тож і ви обманіть, тільки – себе. Наприклад, побийтеся з кимось об заклад на пристойну суму грошей, що за такий-то період часу ви досягнете певного рівня володіння англійською. Так зробив один мій знайомий, 53-річний лікар, який через парі з колегою за півроку непогано оволодів розмовною англійською, причому самостійно, за допомогою аудіо-підручників. Він розказував, що за перших ознак «плато» він нагадував собі, що не хоче бути лузером (он як прижилося в українській це англійське слово!) і не хоче втрачати гроші, які на кону. Тому ні про які плато і прокрастинацію в його випадку не йшлося. При правильній мотивації мозок сам підключає усі необхідні ресурси, щоби засвоїти новий для нього матеріал. А це дуже і дуже важка для нього задача. Це приблизно так само, як встановлювати на комп’ютер нову операційну систему без видалення старої – щось обов’язково буде «глючити».

Далі важливо отримати вимірюваний результат. Тобто, коли пройде означений час, разом із своїм візаві пройдіть тест, який достеменно визначить, на якому мовному рівні ви зараз знаходитеся. А коли підтвердите рівень, про який ви домовлялися під час парі, то повірте: відчуєте шалений драйв та бажання продовжувати навчання! Так надихає маленька особиста перемога. Ну і кількасот баксів, які ви виграли, теж не зайві.

Лайфхаки на старті знайомства з англійською: побитися об заклад, скласти I-Love-список і якнайменше граматики

Пам’ять, творчість, інтелект

Звичайно, всі люди різні, і тому для когось меркантильна мотивація може видатися занадто примітивною та приземленою. Таких людей переважна меншість, але вони є. І для них більш важливими є інтелектуальне збагачення, можливість зробити своє життя більш насиченим та різноманітним, відкривати нові світи, які несе із собою чужа мова, як то читання професійної та художньої літератури, перегляд фільмів в оригіналі тощо. Для інтелектуалів непоганою мотивацію для опанування ще однієї мови можуть стати відкриття нейробіологів останніх років, які ґрунтуються на сучасних дослідженнях головного мозку людини. Ось тільки декотрі з них:

 • У білінгвів (людей, котрі володіють двома або більше мовами) значно краще працює нейронна мережа головного мозку, що поліпшує когнітивні (пізнавальні) навички. Такі люди краще аналізують будь-яку інформацію, в них більш чітке і структуроване мислення, більш розвинені пам’ять та творчі здібності.
 • Об’єм сірої речовини мозку збільшується з кожною вивченою новою іншомовною фразою, підтримуючи високий рівень функціональності мозку.
 • Люди, котрі вивчають ще одну мову у зрілому віці, суттєво менше ризикують захворіти на хворобу Альцгеймера та старечу деменцію.

Якщо вас надихнула якась із цих мотивацій, визначте для себе конкретну мету, наприклад, досягти рівня Pre-Intermediate за півроку. Адже ми вже знаємо, що важливо мати вимірюваний результат. А далі – у подорож! І нехай кілька наших практичних лайфхаків допоможуть вам. Вони можуть здатися дещо незвичними у порівнянні із тим, як вас навчали у школі. Проте, варто спробувати і перевірити самим.

Лайфхаки на старті

1. Не слова, а фрази

Words are meaningless and forgettable – цей рядок зі старої пісні Depeche Mode означає, що слова самі по собі не такі вже й важливі, та ще й швидко забуваються. В контексті вивчення іноземної мови у дорослому віці, це дуже корисна й правдива інформація. Вивчайте фрази, тобто слова, які взаємодіють один з одним (англійською їх називають collocations), а не окремі іменники та дієслова.

2. I-Love список

Напишіть великий список людей і речей, які ви любите, та розпочніть його словами I love. Наприклад, I love my family, my friend, my dog, my flat…список може бути дуже довгий. Далі список, що ви любите робити, причому дієслово має бути із закінченням –ing: I love reading, walking, swimming, watching movies і так далі. Носіть ці списки з собою, допоки не вивчите напам’ять. Ці слова ви вже не забудете ніколи.

3. Маркування

Станьте посеред свого помешкання. Подивіться навколо – що вас оточує? Візьміть словник і знайдіть слова, котрі означають усі предмети, які ви бачите. Далі знадобляться sticky notes – паперові наклейки. Напишіть на них слова англійською і позначте предмети. Намагайтеся запам’ятовувати ці іменники разом із дієсловами. Наприклад, якщо це вікно, то «I open the window» (я відкриваю вікно) і так далі.

4. Диктофон

Записуйте на диктофон, який зараз є в будь-якому сучасному смартфоні, свій голос, коли ви читаєте текст або спілкуєтеся з іншими студентами. Це – чудовий спосіб практикувати вимову і зняти мовний бар’єр.

5. Менше граматики

Ваша шкільна вчителька, мабуть, розсердиться, читаючи це, але ключем до вивчення мови в сучасних методиках є пошук балансу між навчанням і практичним спілкуванням. Розмовляти англійською – не те саме, що ідеально знати англійську граматику. В реальному світі носії мови теж роблять граматичні помилки! Тому на початку, замість штудіювання граматичних правил, краще слухайте подкасти, намагаючись запам’ятати окремі мовні блоки.

6. Знайдіть співрозмовника

Так, знайдіть когось, хто теж вивчає мову, і намагайтеся спілкуватися із ним на якусь тему. Використовуйте той лексичний запас, який у вас є на цей момент, допомагаючи собі жестами і мімікою. Тобто, робіть усе можливе, аби вас зрозуміли і спробуйте зрозуміти самі.

джерело

]]>