Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 7 грудня - День місцевого самоврядування в Україні http://monitor.cn.ua/ua/rest/91252 В Україні 7 грудня відзначається День місцевого самоврядування - це професійне свято всіх, хто працює в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців. Відпочинок article Tue, 07 Dec 2021 06:35:29 +0200 Це свято притаманного українцям способу суспільного життя, в основі якого самоврядне суспільство. Це давня слов’янська і давньоруська традиція, яка бере свій початок з часів Київської Русі. Це вибір вільних громадян, які довіряють обраним ними представникам і наділяють їх владними повноваженнями. Тільки така влада і є справді народною - владою не над суспільством, а легітимною владою самого суспільства, для суспільства і в інтересах суспільства.

15 жовтня 1985 року європейськими державами був схвалений міжнародний пакт, який іменується «Європейська хартія місцевого самоврядування». Цей пакт зіграв і продовжує грати виключно важливу роль у становленні і розвитку класичної моделі місцевого самоврядування як в старих, так і нових європейських демократіях.

Особливо важливе значення має Хартія для незалежної України, де інститут місцевого самоврядування був на 70 років заборонений і тепер його поновлення відбувається з величезними зусиллями і проблемами. 15 липня 1997 року Верховна Рада України ратифікувала Хартію, яка таким чином стала частиною національного законодавства.

На жаль, з часу ратифікації Україною Хартії законодавство про місцеве самоврядування так і не приведено у відповідність з рядом її базових положень. Певні надії покладалися після введення Дня місцевого самоврядування в Україні, який був визначений Указом Президента від 25.11.2000 № 1250/2000. Саме 7 грудня 1990 року Верховною Радою Української РСР був прийнятий Закон «Про місцеві ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування».

Система місцевого самоврядування повинна відповідати потребам суверенної цілісної держави. І День місцевого самоврядування міг би стати справжнім орієнтиром, правовою основою в процесі перебудови сучасної моделі місцевого самоврядування в Україні.

]]>
7 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/91250 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 07 Dec 2021 06:27:56 +0200 Городній Максим Аркадійович
Жимолостнова Світлана Кузьмінічна
Коробка Ольга Василівна
Корольова Тетяна Миколаївна
Мех Роман Миколайович
Помеленко Ірина
Хвост Володимир Васильович
Цюпка Світлана Феодосіївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com
]]>
6 грудня - свята, прикмети та іменинники http://monitor.cn.ua/ua/rest/91226 6 грудня в Україні святкують День збройних сил, у Фінляндії – День незалежності, День Конституції в Іспанії, День Святого Миколая у католиків, а у православних – День пам'яті преподобного Митрофана. Відпочинок article Mon, 06 Dec 2021 07:49:37 +0200 День збройних сил України

6 грудня Україна відзначає 30-річчя Збройних Сил. Це національне свято відзначається щорічно 6 грудня – у день ухвалення в 1991 році закону України "Про Збройні Сили України".

Проголосивши 1991 року незалежність, Верховна Рада в стислі терміни ухвалила низку законодавчих актів, що стосуються військової сфери. Основні документи – Концепція оборони та будівництва Збройних Сил України, ухвала "Про Раду оборони України", закони України "Про оборону України", Військова доктрина України та закон "Про Збройні Сили України" – визначили вектор розвитку збройних сил держави на всі подальші роки.

Церковне свято

У церкві 6 грудня вшановують пам'ять святого Митрофана, відомого єпископа церкви, який жив приблизно у XVII-XVIII столітті.

Народився Митрофан у сім'ї благочестивих батьків, мав сина і був одружений. Проте овдовів у 40 років, після чого вирішив вирушити до пустелі для того, щоб узяти постриг та стати ченцем. Ще пізніше Митрофан стає настоятелем монастиря. Він ретельно дбав про те, щоб зміцнити позиції церкви, активно опікувався створенням нових храмів і вживав усіх заходів для того, щоб підвищити моральний і духовний рівень священнослужителів.

Прикмети:

 • низько йдуть хмари - до похолодання;
 • ясний місяць - до хуртовини.

 

Іменини: Олександр, Олексій, Григорій, Феодор, Митрофан і Макарій.

]]>
6 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/91225 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 06 Dec 2021 07:44:27 +0200 Брусильцева Лідія Олександрівна
Гарбуз Анастасія Юріївна
Ільченко Олег Михайлович
Казимір Віра Анатоліївна
Олексієнко Юлія Сергіївна
Сергієнко Сергій Федорович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Груднева книгарня: що почитати у перший місяць зими http://monitor.cn.ua/ua/rest/91224 Останній місяць року завжди особливий: він сповнений турбот, надій та сподівань. Відпочинок article Sun, 05 Dec 2021 14:23:47 +0200 Робимо підсумки, закриваємо гештальти та плануємо дати старт багатьом планам у новому році.

А ще готуємося до свят: різдвяні та новорічні приготування такі приємні!

Підготували для вас добірку книг для прочитання у грудні.

Разом зі смачним читанням налаштовуйтесь на великі справи та новорічний настрій, бо попереду багато роботи та святкової магії.

 

«Сила волі. Шлях до влади над собою», Келлі Макґоніґал

Традиційно починаємо з саморозвитку та бестселеру про нього.

Актуально для тих, хто ставить цілі, але через брак часу та лінощі не може довести справу до завершення. Mustread для тих, хто хоче змінити життя на краще.

Авторка (відома американська психологиня, викладачка Стенфордського університету) Келлі Макґоніґал вчить, як опанувати та підкорити три вміння: «Я буду», «Я не буду», «Я хочу» – саме вони допомагають нам у досяганні цілей та виконанні планів. І як робити це мудро – розширюючи межі обережно і поступово, знайти те «хочу», яке потрібне саме вам.

Обов’язково до прочитання.

 

 

 

«Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди», Марі Кондо

Актуально до передсвяткового наведення ладу в будинку та житті: техніки прибирання від А до Я від японської письменниці Марі Кондо.

Книга читається легко та вчить, як правильно робити прибирання та не бути скнарою – експертом зі збирання непотребу. Легко та без жалю викидати непотрібні речі, прислухаючись до власних емоцій.

Японці вірять – чистота у будинку приносить удачу, тож коли ви приведете своє житло до ладу за курсом японської авторки, ваше життя кардинально зміниться.

Ви більше ніколи не захочете повертатись у безлад у жодній сфері життя, це і є магія прибирання, секретом якої Марі Кондо залюбки ділиться із світом.

Чудова книга, рекомендуємо.

 

 

«Різдво і червоний кардинал», Фенні Флегг

Тепла розповідь з казковим блиском про життя невеликого містечка.

Так, Фанні Флег, одна з наших улюблених авторок, знає, як зачепити за самісіньке серце, розповідаючи душевні історії…

У затишне містечко Загублене Джерело, що на півдні штату Алабама у США, приїздить Освальд Кемпбелл. Наляканий сумним діагнозом, він планує тут зміцнити здоров’я та дожити до наступного Різдва.

Але звичайне на вигляд містечко виявляється зовсім непростим: тут листоноша плаває на човні, спільнота поважних дам «Великі Горошинки» таємно чинить добро, а в одному-єдиному на все містечко магазинчику живе улюбленець усіх містян, маленький червоний птах на ім’я Джек.

Наближається Різдво і в Загубленому Джерелі починаються чудернацькі події, які змінюють життя усіх його мешканців.

Чудова магічна історія, читання дарує незабутні емоції.

 

 

«Симон», Наріне Абґарян

На похорон старого муляра Симона, поважної людини з невеличкого вірменського містечка Берд, зійшлося чимало людей, адже він прожив довге життя і крім рідні мав багато знайомих.

А ще старий муляр був знаний своїми любовними пригодами.

І ось до нього на похорон прийшли жінки, яких він кохав на додачу від дружини, і кожна з них тепер хоче розповісти власну історію кохання: як Симон з’явився у їхньому житті та назавжди його змінив.

Творчість Наріне Абґарян ми просто обожнюємо.

Це гарантований щем у серці, сила-силенна позитивних емоцій та приємний посмак.

 

 

 

 

«Загадка 622 номера», Жоель Діккер

Одного зимового ранку у 622 номері готелю у швейцарських Альпах знаходять труп.

Тоді поліція так і не розкрила справу, і згодом про неї всі забули.

Через багато років до цього ж готелю приїздить письменник Жоель Діккер, тут він планує оговтатись від розриву стосунків.

Письменник навіть не уявляє, що йому доведеться розкрити давній злочин.

Та ще й в компанії Скарлетт, вродливої письменниці-початківки, яка живе у сусідньому номері та шукає натхнення, аби написати книгу.

Зворушлива сімейна сага з інтригами, пригодами, скелетами у шафі, усім тим, що змусить читача забути про навколишній світ з його проблемами і турботами, хоча б на момент читання.

Це той випадок, коли так не хочеться, аби сторінки закінчувались.

джерело

]]>
10 речей, які потрібно встигнути до Нового року http://monitor.cn.ua/ua/rest/91223 Перший день останнього місяця року ідеально підходить, щоб згадати всі плани на 2021 та виокремити, що залишилось невтіленим. Відпочинок article Sun, 05 Dec 2021 14:15:17 +0200 Попереду цілий місяць, щоб досягнути цих цілей. І навіть якщо навпроти кожного пункту ви вже можете поставити «done!», нагадаємо про те, що ви могли випустити з уваги. Тож зібрали 10 речей, які потрібно встигнути зробити до Нового року. Розподіляйте їх протягом місяця і увійдете у 2022 з особливим відчуттям відсутності «хвостів».

Позбутися непотрібних речей

Ви можете навіть не здогадуватися, скільки місця у вашій оселі займають речі, якими ви не користуєтеся. Тож у вас є чудова нагода увійти в новий рік лише з необхідним. Якщо важко розлучитися зі старими речами у домі, то розпочніть хоча б з телефону. Видаліть непотрібні контакти, серед тисячі однакових селфі залиште тільки декілька найбільш вдалих кадрів, видаліть застосунки, якими не користуєтеся, та покиньте Telegram-канали, які не читаєте.

Далі можете перейти до свого гардеробу і позбутися речей, які не одягали понад рік-два. Поставте собі за мету викинути хоча б по 10 речей з кожної кімнати – так ви точно знайдете те, що вам не потрібно і звільните простір для нового.

Віддати борги

Не будемо говорити про прикмети, що розпочинати рік з боргами, значить провести його так само. Скажемо лише, що набагато краще увійти в новий рік фінансово незалежним. Тож постарайтеся погасити кредити, розрахуватися з мілкими позичками та закрити робочі борги. Адже починати рік із зірваних дедлайнів чи авралу – не просто погана прикмета, так ви підкреслите відсутність відповідальності та поставите під сумнів вашу профпридатність.

Спланувати витрати

Коли розрахувалися з боргами, спробуйте приблизно розпланувати витрати на наступний рік, щоб вийшло обійтися без позичок. Не знаєте з чого розпочати? Пропонуємо спланувати хоча б витрати на новорічне свято. Адже, окрім святкового столу або ресторану у новорічну ніч, вам потрібно витратити кошти на подарунки близьким. Тож прорахуйте всі забаганки, щоб, можливо, від чогось відмовитися, аби не витратити місячний бюджет в одну ніч.

Спланувати відпочинок

Новорічні вихідні – найкращий спосіб набратися сил та потім зануритися у роботу повним енергії. Щоб не провести ці вихідні на дивані з тарілкою олів’є в руках і таки отримати від них користь, починайте планувати відпочинок вже зараз. По-перше, так у вас буде можливість захопити гарячі для такого періоду тури. А по-друге, це гарантія кудись таки поїхати, бо часто обговорення відпочинку за день до нього зводиться до рішення залишитися вдома та доїдати новорічні салати.

Прикрасити будинок

Створити новорічний настрій допоможе прикрашання будинку. Особливо це must have для тих, хто працює вдома. Погодьтеся, набагато краще закривати річний звіт, коли навколо миготять гірлянди та горить ароматична свічка із запахом ялинки та кориці, а не лише палають дедлайни.

Купити подарунки

Якщо вам здається, що ви ще встигнете купити подарунки, то радимо трохи заворушитися. Адже в передноворічний період людей у магазинах стає все більше, а товару в наявності – все менше. До того ж у гарячий період ціна може змінитися і той, хто чекатиме до останнього моменту, заплатить більше.

Знайти нову роботу

Можливо, у вас в планах на 2021 була нова робота, але ви так і не знайшли часу, щоб її пошукати. Тож зараз є всі шанси вскочити в останній вагон. Не думайте, що під ялинку ніхто не шукає собі нових працівників. Вакансій на ринку праці зараз багато і ви можете обійти тих, хто відкладає початок пошуку на 2022 рік. Ще один плюс працевлаштування у грудні – прекрасна нагода познайомитися з колективом на новорічному корпоративі.

Позбутися образ

Кінець року – чудова можливість розставити всі крапки над «і» та пробачити своїм кривдникам. Не обов’язково пробачити та продовжити спілкуватися, як нічого не було. Для декого правильним рішенням буде відпустити образи та назавжди викреслити людину з життя.

Зустрітися з близькими

Весь рік ви були заклопотані і зустрічі з друзями можна перерахувати на пальцях однієї руки. Не відкладайте на наступний рік спілкування з близькими та призначте дату зустрічі вже на найближчі вихідні.

Скласти список цілей на наступний рік

Насамкінець можете починати писати цілі на наступний рік. Перенесіть туди те, що не виконали цьогоріч, але що для вас залишилось пріоритетним. Продумайте цей список: він має бути амбітним, але і реальним. А головна вимога – він повинен містити саме ваші бажання, а не прагнення інших, нав’язані вам.

Якщо все ж не встигли чогось зробити до півночі, не хвилюйтеся – у вас попереду цілий рік.

джерело

]]>
10 м’ясних страв на Новий 2022 рік Тигра: смачні та прості новорічні рецепти http://monitor.cn.ua/ua/rest/91222 Всі ми знаємо, як швидко летить час в передсвятковій метушні. Відпочинок article Sun, 05 Dec 2021 13:57:05 +0200 Перед обговоренням смакоти, хочу нагадати, що зустрічати ми будемо водяного тигра.

 Наш тотем чоловік серйозний, тому вважає за краще корисні, ситні і, звичайно, смачні страви.

До новорічних свят вже менше місяця, тому я пропоную вже сьогодні подумати які гарячі страви на Новий 2022 рік можна приготувати.

 

 

1. Свинина з чорносливом в духовці для новорічного столу

Символ Новорічного столу 2022 любить достаток, тому на святковому столі повинні бути гарячі м’ясні страви, приготуйте на Новий рік великий, цілий шматок м’яса. Свинина якраз підійде.

 

Інгредієнти:

 • свиняча вирізка – 1 кг;
 • морква – 200 г;
 • чорнослив – 200 г;
 • часник – 1 головка;
 • спеції за смаком: сіль, перець, французька гірчиця,
 • мед – 50 г;
 • майонез – 200 г.

 

Приготування:

 

Моркву почистити, нарізати брусочками. Чорнослив розрізати навпіл. Свинячу вирізку добре помити водою і просушити серветками. Ножем зробити невеликі поглиблення, в кожне вставити шматочки моркви, чорносливу та цілі зубчики часнику.

Всі спеції змішати додати мед, майонез і ще раз перемішати.

Цією сумішшю густо намазати ошийок, загорнути у фольгу і випікати протягом двох годин. Після закінчення часу надрізати фольгу і зарум’янити м’ясо. Подавати на блюді, прикрасивши свіжими овочами.

 

2. Свинина з апельсинами в духовці

Коли господині замислюються про те, що приготувати на Новий Рік 2022, вони пам’ятають, що Тигр любить м’ясо. Тому варто включити свинину з апельсинами, запечену в духовці, в святкове меню. Ця страва легко приготувати, використовуючи покроковий рецепт, а його екзотичність і смак вразять навіть гурманів.

 

Інгредієнти:

 • корейка свиняча на кістки – 1200 г;
 • сіль за смаком;
 • мелений чорний перець – за смаком;
 • апельсин – для подачі.

 

Для соусу:

 • апельсин – 2 шт .;
 • винний білий оцет – 2 ст.л .;
 • соєвий соус – 2 ст.л .;
 • мед рідкий -1 ст.л .;
 • сіль – 1 щптк .;
 • часник – 1 зубч .;
 • соус гострий – за смаком;
 • мелений чорний перець – за смаком.

 

Приготування:

 1. Промиваємо під проточною водою свинячу корейку, апельсини і очищений зубчик часнику. Після продукти витираємо насухо паперовими рушниками.
 2. Видавлюємо сік з цитрусових в сотейник. Додаємо до нього щедру дрібку солі, чорний мелений перець, винний білий оцет, нарізану зубчик часнику, соєвий соус, рідкий мед.
 3. Ставимо сотейник на вогонь і чекаємо закипання. Як тільки закипить, зменшуємо вогонь і уварюємо соус наполовину. Результатом цих дій повинна бути в міру густа рідина.
 4. На заздалегідь розпечену сковороду викладаємо свинину і обсмажуємо на сильному вогні з усіх боків. Завдяки цій дії, соки буквально запечатуються, залишаючись усередині, і м’ясо виходить соковитим.
 5. Перекладаємо свинячу корейку з сковороди в форму для запікання і посипаємо її з усіх боків великою морською сіллю, а потім перчимо. Використовуємо силіконову пензлик і щедро змащуємо апельсиновим соусом наше м’ясо з усіх боків.
 6. Прогріваємо духовку до 190 градусів і ставимо запікатися м’ясо в режимі верхнього та нижнього нагріву протягом 20 хвилин.
 7. Після закінчення зазначеного часу, знижуємо температуру духовки до 180 градусів, знову змащуємо свинину соусом і запікаємо додаткові 20 хвилин.
 8. Ще через 20 хвилин зменшуємо температуру до 170 градусів і робимо все те ж саме 3 рази. В кінцевому підсумку м’ясо в духовці проведе 100 хвилин. Так свиняча корейка вийде ніжною, буквально тане в роті.
 9. Перед подачею м’яса з печі, необхідно дати йому постояти кілька хвилин. У цей час ми нарізаємо апельсин на кружечки і викладаємо на тарілку. Ріжемо м’ясо по кістки і укладаємо поверх цитрусів.

 

3. Соковита курочка з горіхами і чорносливом

 

Інгредієнти:

 • курочка – 1 тушка;
 • часник – 2 зубчики;
 • чорнослив (без кісточок) – 200 гр .;
 • горіхи – 200 гр .;
 • соус томатний – 2 ст. л .;
 • сметана – 2 ст. л .;
 • сіль і перець.

 

Кухонна магія:

 1. Замочуємо чорнослив в окропі.
 2. Ретельно промиваємо нашу птицю, потім дуже акуратно за допомогою столової ложки знімаємо шкірку. На спинці шкірку знімаємо гострим ножем. Крильця і ​​останні фаланги акуратно прибираємо разом зі шкірою. На цих фото показаний весь процес покроково.
 3. Затягнувши шкірку в області шиї, розкладаємо її на великій плоскій тарілці.
 4. Частину, що залишилася «голу» тушку позбавляємо від кісток і перемелює м’ясо в фарш.
 5. Наш розмочений чорнослив нарізаємо соломкою, кидаємо в фарш. Сюди ж кладемо подрібнені волоські горіхи, пропущений через чеснокодавку часничок, приправляємо cолью, перцем і перемішуємо.
 6. Отриманим курячим фаршем заповнюємо шкірку, надаючи більш природний вигляд.
 7. Зав’язуємо ниткою шкірку в нижній частині, щоб начинка не випала. Час, що залишився закріплене простір защепляем зубочисткою.
 8. Змішуємо сметану з томатним соусом і змащуємо цим рукотворну курочку.
 9. Ставимо в духовку при 170 градусах на 40 хвилинок.
 10. Викладаємо курку на блюдо, прикрашене зеленню і подаємо, розрізавши на порційні шматочки.

 

4. Качка з яблуками під маринадом по новому рецепту

Ну, який стіл без дичини? Саме качка асоціюється з цим словом. Хтось скаже, що банально. Але! У нас є незвичайний маринад і хто вам заважає небанально прикрасити це звичайне блюдо?

 

Інгредієнти:

 • качка – 1 тушка, вагою близько 2 кг .;
 • яблука – 1 кг .;
 • часник – 4 зубчики (або сушений 1 ч.л);
 • апельсин – 1 шт;
 • лимон -1 шт .;
 • розмарин і чебрець (можна використовувати приправу «сушені трави»);
 • сіль – 1 ст.л;
 • сушені лимонні листя – за бажанням.

 

Ще для яблучного соусу на знадобиться:

 • цукор тростинний – 50 гр;
 • лимонна цедра – 1 ч.л;
 • апельсиновий сік – 40 мл;
 • яблука – 3 шт;
 • лимонний сік – 20 мл;
 • жир і сік з качки – 10 ст.л;
 • апельсинова цедра – 1 ч.л.

Ще нам знадобиться додатково близько 800 грам яблук для того, щоб зробити подушку і нафарширувати нашу птицю перед тим, як відправляти її в духовку. Для прикраси потрібні будуть ягоди журавлини, салатні листя, зелень.

 

Приготування:

 1. Беремо тушку, потрошимо, очищаємо, видаляємо шийку іогузок, оглядаємо на наявність «пеньків», якщо вони є прибираємо за допомогою пінцета. Ретельно промиваємо і обсушуємо паперовими Рушничок.
 2. Готуємо маринад, для чого 1 кг яблук натираємо на дрібній тертці.
 3. З лимона і апельсина знімаємо цедру і додаємо до яблучного пюре.
 4. Потім з апельсина і лимона видавлюємо сік і виливаємо сюди ж.
 5. Також в маринад додаємо сіль, розмарин, листя лимона, чебрець і перемішуємо.
 6. Кладемо сюди качку і натираємо її повністю нашим маринадом, додаючи його також всередину тушки.
 7. Накриваємо харчовою плівкою і прибираємо птицю в холодильник на добу, щоб вона промаринувалося. За цей час потрібно буде її пару раз перевернути.
 8. Після закінчення потрібного часу, форму застилає фольгою і готуємо яблука, з яких будемо робити подушку, щоб качка не прилипли. Якщо у вас є спеціальне пристосування для видалення серцевини у яблук, тоді можна буде нарізати їх кружальцями. Ну а якщо немає, то видаляємо її будь-яким зручним способом мислення й нарізаємо яблука не дуже тонко часточками. Розладжуватися їх на фольгу.
 9. З качки зчищають весь маринад, щоб він не обгорів в духовці. Кладемо її в форму з яблуками і з усіх боків і всередині ще натираємо сіллю, часником і чорним перцем.
 10. У решти яблук, які ми залишали для подушки і фарширування, видаляємо серцевину і розрізаємо їх на 4 частини. Кладемо їх в маринад, щоб вони ввібрали його аромат.
 11. І потім фаршируємо ними качку.
 12. Закріплюємо дерев’яною шпажкою.
 13. Накриваємо фольгою і відправляємо в духовку при 180 градусах на 1.5 години. Як вийде зазначений час, дістаємо качку і ложкою в окрему тарілку
 14. збираємо виділився з неї сік і жир, який нам знадобиться для приготування соусу. Також трохи поливаємо їм птицю.
 15. Потім накриваємо фольгою і відправляємо в духовці ще хвилин на 30-40.
 16. Тепер прийшла черга яблучного соусу. Очищаємо яблука від шкірки, видаляємо серцевину і нарізаємо невеликими шматочками. Перекладаємо в сотейник, сюди ж виливаємо апельсиновий і лимонний сік, качиний жир, додаємо цедру з апельсина і лимона, тростинний цукор.
 17. Перемішуємо, доводимо до кипіння і на невеликому вогні під закритою кришкою будемо гасити хвилин 15.
 18. Потім перемелює занурювальним блендером до однорідності і знову доводимо до кипіння. Соус готовий.
 19. Далі дістаємо качку з духовки, поливаємо її знову виділився жиром і відправляємо готуватися ще хвилин на 20, але вже без фольги. За цей час птах гарненько підрум’яниться і можна буде подавати її до столу.
 20. Прикрашаємо підготовлене блюдо свіжою зеленню, салатним листям, запеченими яблуками, журавлиною. Подавайте її разом з яблучним соусом.

 

5. Чашушулі

 

Інгредієнти:

 • яловичина – 1 кг .;
 • помідори – 0.5 кг .;
 • ріпчаста цибуля – 2 шт .;
 • болгарський перець – 2 шт .;
 • часник – 4 зуб .;
 • петрушка;
 • кріп;
 • кінза;
 • рослинна олія;
 • аджика – 2 ст. л .;
 • уцхо-сунелі – 1 ч. л .;
 • хмелі-сунелі – 1 ч. л .;
 • коріандр – 1 ч. л .;
 • лавровий лист – 2 шт .;
 • запашний перець – 5 шт .;
 • цукор;
 • сіль.

 

Приготування:

 1. Нарізаємо яловичину шматочками зразковим розміром 3 на 3 або 4 на 4 см.
 2. Цибулю нарізаємо півкільцями.
 3. У глибокій мисці змішуємо лук з яловичиною, додавши сіль і аджику.
 4. Ми залишаємо м’ясо маринуватися.
 5. Очищаємо часник і довільно його нарізаємо.
 6. Болгарський перець нарізаємо кубиками.
 7. У кожного помідора робимо хрестоподібний надріз.
 8. Перекладаємо помідори в глибоку ємність.
 9. Заливаємо їх окропом і залишаємо на 1 хвилину.
 10. Потім знімаємо з помідорів шкірку і подрібнюємо їх за допомогою блендера.
 11. Довільно нарізаємо кріп, петрушку, і кінзу.
 12. Ставимо казан на вогнище.
 13. Розводимо вогонь.
 14. Наливаємо в казан масло і розігріваємо його.
 15. Викладаємо м’ясо з цибулею.
 16. Обсмажуємо його в казані.
 17. Будьте готові до того, що з м’яса виділиться велика кількість рідини і у власному соку. Все правильно! Так і має бути!
 18. Закриваємо казан кришкою і тушкуємо м’ясо протягом 30 хвилин.
 19. Через пів години рідина з казана повинна буде повністю випаруватися.
 20. Прийшов час додавати болгарський перець.
 21. Разом з ним в казан відправляються уцхо-сунелі, хмелі-сунелі, мелений коріандр, запашний перець і лавровий лист.
 22. Перемішуємо вміст казана і накриваємо його кришкою, щоб болгарський перець і спеції розкрили свій смак і аромат.
 23. Через 5 хвилин відкриваємо казан і додаємо в нього перетерті томати.
 24. Перемішуємо вміст казана.
 25. Додаємо цукор і сіль.
 26. Перемішуємо вміст казана.
 27. І залишаємо гаситися до повної готовності м’яса. Приблизно на це піде години 1.5 – 2.
 28. Коли м’ясо буде готове, відправляємо в казан часник і зелень.
 29. Перемішуємо і накриваємо кришкою.
 30. Знімаємо казан з вогню і даємо йому постояти 15 хвилин.

 

6. М’ясо в кисло-солодкому соусі з апельсином на сковороді

 


Інгредієнти:

 • свинина окіст – 0,5 кг .;
 • перець солодкий – 1 шт .;
 • апельсин – 1 шт .;
 • апельсиновий сік – 2 ст. л .;
 • соєвий соус – 1 ст. л .;
 • соус теріякі (опціонально) – 1 ст. л .;
 • часник – 3 зуб .;
 • крохмаль – 2 ст. л .;
 • цукор – 1 ст. л .;
 • сіль;
 • перець.

 

Приготування:

 1. Підготувати всі інгредієнти.
 2. Вимити м’ясо і просушити паперовим рушником.
 3. Нарізати м’ясо смужками товщиною 1-1,5 см.
 4. Часник очистити і пропустити через прес.
 5. Викласти свинину в глибоку миску, додати до неї сіль, часник і перець.
 6. Змішати.
 7. Промити солодкий перець, вирізати плодоніжки, витрусити зсередини насіння і нарізати кубиками.
 8. З апельсина зчистити шкірку, розділити на часточки і нарізати їх не великими шматочками.
 9. Видалити з апельсина кісточки і внутрішню білу м’якоть.
 10. У миску влити 5-6 столових ложок теплої води, додати апельсиновий сік, цукор, соєвий соус, соус теріякі, крохмаль.
 11. У сковороду влити трохи рослинного масла і прогріти.
 12. Коли сковорода прогріється, викласти в неї свинину і обсмажити до готовності, постійно перемішуючи.
 13. Готову свинину викласти в друшляк або на паперові серветки для стікання жиру.
 14. У сковороду покласти солодкий перець і, помішуючи, протягом приблизно 5 хвилин.
 15. Можна перець трохи припекти.
 16. Коли він стане м’яким, повернути свинину в сковороду.
 17. Додати шматочки апельсина і кисло-солодкий соус.
 18. Випарується зайву вологу, якщо така з’явиться, накрити кришкою на 3-4 хвилини.
 19. Готові порції рекомендую посипати дрібно нарізаною зеленою цибулею.
 20. Подавати на стіл можна з обсмаженої стручкової квасолею, посипаною кунжутом або з рисом.

 

7. Перепелині ніжки

Ця страва дуже популярно, з’їдається практично моментально. Насправді такі ніжки робляться з будь-якого фаршу, тіста і соломки солоної – так ми імітуємо невеликі обсмажені стегенця перепелів.

На приготування йде близько півгодини, хоча на перший погляд може здатися, що часу потрібно витратити багато. З’їдаються швидко, так що відразу готуйте кілька порцій.

Продукти потрібні такі:

 • 350 г м’ясного або курячого фаршу;
 • яєчко;
 • 1-1,2 скл. борошна;
 • 50 мл води;
 • сіль;
 • 100 мл рослинного масла.

Для кляру:

 • яйце;
 • 5 стіл. л. панірувальних сухарів.

Кухонна магія:

 1. В першу чергу потрібно підготувати звичайне пельменное тісто. Розбиваємо яйце, солимо і доливаємо трохи води, збиваємо до пишності. Додаємо просіяне борошно, замішуємо не дуже туге тісто, щоб воно не липло до рук.
 2. Половину тесту розгортаємо, чашкою вирізаємо гуртки, краще вмочати ємність в борошно.
 3. В серединку кожного кола викладаємо заздалегідь підготовлений фарш (вже з сіллю і спеціями). На ньому розміщуємо соломку таким чином, щоб два кінця палички визирали з кола.
 4. З’єднуємо краєчки гуртка з тіста по типу вареників.
 5. Гострим ножем, вмочити в борошно, розрізаємо заготовки на дві рівні частини. Зріз нехай залишається відкритим.
 6. Окремо збиваємо ще яєчко. У нього маку наші заготовки і паніруємо в сухарях.
 7. Підсмажуємо в розігрітій олії з кожного боку приблизно по хвилинці до рум’яності. Витягуємо на паперовий рушник або серветку.
 8. Викладаємо на плоску велику тарілку з салатним листям, оформляємо свіжою зеленню. Можна зробити різні соуси в якості доповнення.

 

8. Святкове печеня з качки з картоплею в духовці

Печеня з м’ясом качки – відмінне гаряче м’ясне блюдо для новорічного столу в 2022 році, а якщо його ще приготувати в духовці і з картоплею, то це справжня царська їжа. Отже, рецепт печені з качки.

 

Інгредієнти:

 • качка – половина тушки;
 • картопля сирої – 1 кг .;
 • цибуля – 2 головки;
 • морква – 2 шт .;
 • перець солодкий – 1 шт .;
 • бульйон або вода – 1,5 літра;
 • сіль, перець, приправи – за смаком;
 • лавровий лист;
 • рослинне масло для смаження.

 

Приготування печені з качки:

 • Тушку качки розділити на шматочки і обсмажити з усіх боків до рум’яної скоринки.
 • В окремій сковороді обсмажити цибулю нарізану півкільцями з морквою. В кінці додати перець нарізаний соломкою. Гасити 5 хвилин.
 • Потім в утятницу викласти на дно обсмажене м’ясо, зверху викласти нарізаний крупно на 4 частини картопля, пересипати обсмаженими овочами і залити бульйоном. Накрити кришкою.

 

9. Новорічна баранина по-британськи за оригінальним рецептом

Страва з м’яса баранини, приготоване за цим оригінальним рецептом, цілком доречно на новорічному столі 2022 в якості основного гарячого м’ясного блюда.

 

Інгредієнти:

 • картопля свіжа – 800 грамів;
 • баранина – 800 грамів;
 • цибуля ріпчаста свіжа – 300 грамів;
 • жир – 60 грамів;
 • паста томатна – 10 грамів;
 • часник – 2-3 часточки;
 • зелень свіжа – за бажанням;
 • спеції: перець запашний, лавровий лист – за бажанням;
 • сіль кухонна – за смаком.

 

За оригінальним рецептом баранину по-британськи готують так:

 • Підготовлене м’ясо баранини порізати на шматки середньої величини, приправивши перцем чорним меленим, сіллю і сухими спеціями, промаринувати протягом 1 години.
 • Поки маринується м’ясо, вимитий і очищений від шкірки свіжий картоплю порізати тонкими пластинками.
 • Нашаткувати очищену цибулю.
 • На дно ємності для запікання викласти частину маринованого м’яса, на нього рівномірно розкласти картопляні пластинки і посипати все подрібненою цибулею. Знову шар м’яса, за ним – картопля, слідом – рубаний лук – і так, поки не закінчаться продукти.
 • Завершує шар рубаною свіжої зелені, змішаної з подрібненим свіжим часником.
 • Томатну пасту протягом декількох хвилин обсмажити на сковороді, щоб зменшилася її кислотність, додати трохи кип’яченої води, спецій і солі. Полити цим соусом покладену з картоплею і цибулею баранину.
 • Духовка нагріта до 180 С – в неї поміщається ємність для запікання баранини, якій до повної готовності належить запікатися протягом 2 годин.
 • За таким рецептом баранина і все блюдо в цілому виходить ароматним, м’яким і соковитим. Подавати гарячим індивідуальними порціями або на великому Блюда.

 

10. Куряче м’ясо зі смаком шашлику на сковороді

 

Інгредієнти:

 • курячі стегенця 3 шт .;
 • цибуля 2 шт .;
 • хмелі-сунелі (або ваші улюблені спеції) 1-2 ч. л .;
 • винний оцет 1 ст. л .;
 • цукор щіпка;
 • сіль;
 • деревне вугілля 1 шт .;
 • тріска для копчення.

 

Приготування:

 1. Стегенця надрезаем з обох сторін, великим ножем (або сокиркою) можна кістки перерубати.
 2. Обсипаємо м’ясо спеціями (НЕ солимо).
 3. Окремо маринуємо цибулю (нарізану кільцями), тут все просто – щіпка цукру і ложка (дві) оцту.
 4. Відправляємо цибулю до м’яса, добре перемішуємо і залишаємо мінімум на пару годин (краще на ніч).
 5. Мариноване м’ясо звільняємо від цибулі і обсмажуємо з обох сторін на сковороді (в невеликій кількості масла).
 6. Так як м’ясо на кістці, смажимо на мінімальному вогні, під кришкою, близько 30 хвилин.
 7. М’ясо готове, додаємо вогонь і відправляємо в сковорідку цибулю з маринаду.
 8. Лук готуйте на свій смак.
 9. Зараз саме час добре посолити.
 10. Поки готуватися цибулю, на сусідній камфорка розпалюємо шматочок деревного вугілля.
 11. І ще я замочуємо тріску для копчення.
 12. Коли страва готова, в центрі сковороди виставляємо човник з фольги, в неї розпечений вугіллячко і зверху трохи тріски.
 13. Накриваємо кришкою, вимикаємо нагрів і чекаємо хвилин 10.


]]>
Смачні рецепти вихідного дня: 7 гарячих супів для зими http://monitor.cn.ua/ua/rest/91221 Зима є зима, і неважливо, холодно на вулиці чи просто сиро та промозгло, а на обід хочеться з'їсти щось гаряче. А що може бути краще ніж апетитний і ароматний суп? Відпочинок article Sun, 05 Dec 2021 13:51:24 +0200 Пропонуємо вашій увазі рецепти смачних, поживних, корисних і дуже простих у приготуванні супів.
 

ГРЕЦЬКИЙ СУП
 

300 г курки
300 г телятини
0,5 кг картоплі
1 морква
1 цибулина
Корінь петрушки
Маслини - 10 штук
Сіль, перець, лавровий лист
2 ст. ложки томату-пюре

1. Зварити бульйон з телятини та курки. Зварене м'ясо вийняти з бульйону, нарізати кубиками і опустити назад у бульйон.
2. Дрібно нарізати цибулю, моркву і корінь петрушки, покласти у бульйон, варити 10 хвилин. Додати нарізану кубиками картоплю, маслини і варити до готовності картоплі.
3. Готовий суп заправити томатним пюре.
 

КУРЯЧИЙ СУП ПО-ШВЕЙЦАРСЬКИ
 

2 курячих стегенця
1 цибулина
100 г сметани
100 г твердого сиру
2 яйця
Коріння для супу (петрушка, селера, морква)
2 ст. ложки борошна
Сіль, зелень петрушки

1. Стегенця покласти у каструлю з водою, додати сіль, кілька горошин перцю і відварити до готовності. М'ясо вийняти, бульйон процідити.
2. У бульйон покласти подрібнену цибулю та коріння і проварити 10 хвилин.
3. З білків, тертого сиру та борошна приготувати напіврідку суміш і повільно влити її в бульйон. Додати змішані зі сметаною жовтки і шматочки курки.
4. Подаючи до столу, посипати суп подрібненою зеленню петрушки.
 

ХАРЧО
 

500 г яловичої або баранячої грудинки
½ склянки рису
1 цибулина
1 зубчик часнику
2 ст. ложки томатної пасти
2 ст. ложки соусу ткемалі
1 пучок кінзи або петрушки
1 маленький стручковий перець
Сіль, перець, сушена зелень

1. Грудинку нарізати невеликими шматочками і відварити до напівготовності.
2. Дрібно посікти часник і пасерувати його на сковороді з томатною пастою. Покласти у бульйон.
3. Додати дрібно нарізану цибулю, промитий рис, нарізаний кільцями стручковий перець, соус ткемалі, сіль, перець, сушену зелень і варити до готовності рису.
4. Подаючи до столу, посипати суп подрібненою кінзою або петрушкою.
 

СУП-ПЮРЕ З ЦВІТНОЇ КАПУСТИ
 

1 невелика цвітна капуста (500-600 г)
2 картоплини
1 цибулина
200 г вершків
50 г вершкового масла
1 зубчик часнику
Сіль, перець

1. Цибулю дрібно нарізати, картоплю - кубиками, цвітну капусту розібрати на суцвіття.
2. У каструлі з товстим дном розтопити масло і пасерувати на ньому цибулю. Додати цвітну капусту, картоплю і залити окропом так, щоб вода ледь покрила овочі. Посолити, поперчити і варити, приблизно, 20 хвилин до готовності. Рідину злити в окрему ємність.
3. Овочі покласти у блендер, влити 1 склянку відвару, додати пропущений через прес часник і перетерти все у пюре.
4. Перекласти пюре до каструлі, влити вершки, перемішати та підігріти. Подавати з сухариками або грінками.
 

ШУРПА
 

300 г баранини
600 г картоплі
2 помідора
1 морква
1 цибулина
2 ст. ложки борошна
Сіль, перець, лавровий лист

1. Баранину відварити до м'якості, вийняти з бульйону і порізати на шматки.
2. Покласти у бульйон нарізану великими кубиками картоплю, дати закипіти, додати розрізані на 4 частини помідори, злегка обсмажити цибулю, моркву, борошно, сіль, перець, лавровий лист і варити до готовності картоплі.
3. Під-час подачі покласти у кожну тарілку кілька шматочків баранини.
 

ГОРОХОВИЙ СУП ПО-МОНГОЛЬСЬКИ

1 склянка нуту
1 склянка томатного соку
1 ст. ложка вершкового масла
1 цибулина
1 л м'ясного бульйону
Сіль, перець
Сметана

1. Нут замочити у воді на ніч.
2. Цибулю дрібно нарізати і обсмажити на вершковому маслі в каструлі з товстим дном.
3. Влити бульйон, покласти замочений нут і відварити до готовності. Вийняти горох, протерти через сито або подрібнити у пюре в блендері та повернути у бульйон.
4. Влити томатний сік і варити на слабкому вогні 10 хвилин.
5. Під-час подачі в суп можна додати сметану.

ФІНСЬКИЙ РИБНИЙ СУП З ВЕРШКАМИ

400 г червоної риби
2 картоплини
1 цибулина
1 склянка вершків
50 г вершкового масла
Сіль, перець горошком, лавровий лист

1. Зварити з риби бульйон, додавши перець і лавровий лист.
2. Рибу вийняти, зняти шкіру, відокремити від кістки, розділити на невеликі шматочки.
3. Картоплю нарізати, покласти в бульйон, відварити до готовності (15-20 хвилин).
4. Додати подрібнену і злегка обсмажену на вершковому маслі цибулю, шматочки риби, влити вершки.
5. Довести суп до кипіння та одразу зняти з вогню.

]]>
Гороскоп на тиждень з 6 до 12 грудня 2021 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/91218 Тиждень після сонячного затемнення не найпростіший. Не поспішайте зараз ініціювати суперечки, важливо зібрати максимум інформації, перш ніж пред’являти будь-які звинувачення. Під кінець тижня, 11 грудня, посилюються переживання щодо взаємин з іншими людьми. Можливі спалахи ревнощів, конфлікти на підставі почуття власності. Відпочинок article Sun, 05 Dec 2021 13:07:22 +0200 Проте вихідні будуть кращими. Вони будуть розслабленішими, напруження будніх днів спаде. Є можливість об’єктивно оцінити отриману протягом тижня інформацію і зробити правильні висновки.

 Овен (21.03—20.04). Відповідне для вас місце поки ще вакантне, так що воно цілком може дістатися вам. Тож доведеться змiнювати мiсце роботи.
Дні: спр. — 8; неспр. — 9.

Телець (21.04—21.05).
Ви хочете остаточно завоювати серце людини, з якою давно зустрiчаєтеся? Але добре подумайте, чи варто робити такi кроки.
Дні: спр. — 6; неспр. — 7.

Близнюки (22.05—21.06). Зосередьтеся на поставленiй метi й iдіть до неї семимильними кроками. Що б це не було — кохання чи робота — не відступайте.
Дні: спр. — 11; неспр. — 12.

Рак (22.06—23.07). Ви — господар власної долі, вам i вирiшувати. В особистому житті не варто потрапляти на вудку ревнощів, просто на вас трохи образилися.
Дні: спр. — 8; неспр. — 10.

Лев (24.07—23.08). Ви приємно здивуєте начальство легким вирішенням важкого питання. Це принесе фірмі пристойний прибуток, можете розраховувати на премiальнi.
Дні: спр. — 8; неспр. — 9.

Діва (24.08—23.09). Ви завжди вирізнялися вмінням швидко підніматися кар’єрними сходами, тож смiливо можете розраховувати на прихильнiсть керiвництва.
Дні: спр. — 9; неспр. — 12.

Терези (24.09—23.10). Можливо, новий знайомий допоможе в кар’єрному та фінансовому плані. Не варто захоплюватися азартними іграми.
Дні: спр. — 11; неспр. — 12.

Скорпіон (24.10—22.11). Ймовірно, вас чекає підвищення по службі й помітне зростання авторитету. Вдасться залучити до проєктiв впливових iнвесторiв.
Дні: спр. — 9; неспр. — 10.

Стрілець (23.11—21.12). Настає час величезних можливостей і привабливих перспектив. Саме зараз обережність не тільки не завадить, а, навпаки, сприятиме правильному вибору.
Дні: спр. — 8; неспр. — 9.

Козеріг (22.12—20.01). Вашi справи помітно підуть угору. Новi захоплення викличуть запеклі суперечки, захочеться доказів власної правоти. Але це ненадовго.
Дні: спр. — 7; неспр. — 8.

Водолій (21.01—19.02). Несподівана зустріч iз давнiми друзями викличе багато спогадів і надовго підніме настрій. Ви нарешті зрозумієте, чого вартий ваш обранець.
Дні: спр. — 8; неспр. — 11.

Риби (20.02—20.03).
Якщо збираєтеся змінити роботу, не поспішайте говорити про це шефу. На новому місці вам може не сподобатися колектив.
Дні: спр. — 8; неспр. — 9.

Інша версія:

Гороскоп для Овнів

Тиждень буде досить конфліктним. У вас можуть виникнути розбіжності з фінансових питань. Також можуть бути непорозуміння у спілкуванні з колегами, друзями, однодумцями. Важливо звернути увагу на те, яка репутація у вас складається зараз. Якщо вона склалася позитивно, ви можете нею користуватися. Водочас є ризик зіпсувати репутацію, тому слідкуйте за тим, що ви кажете і заради чого вступаєте у конфлікт.

Гороскоп для Тельців
Вас може дратувати партнер, викликати на складні розмови. Його амбіції можуть суперечити вашим цілям. Зверніть увагу на те, де можна знайти свій ресурс, тому що ви зараз відновлюєтеся. Це можуть бути подорожі, отримання нових знань, досвіду. Під кінець тижня може прийти якесь важливе усвідомлення. Зверніть увагу на свої сни, вони можуть містити підказки. У фінансовому плані будьте обережними, зараз не варто робити великі покупки та вкладення.

Гороскоп для Близнюків
Початок тижня може бути досить сумбурним, тому що ви надто багато уваги приділяєте своїм партнерам і загалом думці інших людей. Будьте обережними, фільтруйте інформацію, яка надходить до вас протягом тижня. На вихідних є шанс владнати всі проблеми, зокрема, вирішити питання з партнерами. Зверніть увагу на своє здоров’я, тому що зараз високий ризик гострих запалень.

Гороскоп для Раків
У вас досить стабільний тиждень, попри загальну сумбурність. Ви можете зараз домовлятися з партнерами. Також можуть бути важливі знайомства цього тижня. На роботі загалом не повинно бути якихось труднощів. Постарайтеся не звертати уваги на плітки, будь-яку дивну інформацію щодо ваших колег та інших людей. Ви можете неправильно її тлумачити. Для великих придбань цей тиждень не підходить.

Гороскоп для Левів

Основне напруження пов’язане з партнерськими стосунками та встановленням миру в сім’ї. Проте є можливість все це утримати, якщо ви виконуватимете свої зобов’язання. Зараз саме час розрахуватися з боргами і зобов’язаннями. Наприкінці тижня до вас надходитимуть пропозиції, які будуть видаватися вам дуже привабливими, або з’являтимуться нереалістичні ідеї. Іноді такий ідеалізм необхідний, але постарайтеся не покладатися на ці ідеї та практично дивитися на життя.

Гороскоп для Дів
Для Дів це досить складний час, бо занадто багато інформації, новин, які варто перевіряти. Ви можете ненавмисно ухвалити неправильне рішення щодо інших людей, зокрема це стосується сім’ї та близьких. Також це не найкращий час для поїздок, особливо ділових. Але якщо ви їдете відпочивати, то це добре. Загалом, цього тижня варто більше часу приділити саме відпочинку, оскільки робота забирає багато сил.

Гороскоп для Терезів
Практично весь тиждень не дуже підходить для того, щоб ухвалювати великі фінансові рішення. Хоча це, можливо, доведеться робити. У цьому випадку намагайтеся враховувати інтереси інших людей. Також можуть виникнути ситуації, коли ваші партнери чи колеги виявляють надто великий інтерес до ваших фінансів. Тут важливо утримувати межі й не дозволяти розпоряджатися тим, що належить вам. Водночас ви можете покластися на свою сім’ю та близьких людей, у цьому можна шукати натхнення.

Гороскоп для Скорпіонів
Зараз ви можете відчувати свою силу на повну, і нею ж знести людей, які вам близькі. Зверніть увагу на сімейні стосунки. Можливо, протягом тижня вам доведеться відстоювати свої амбітні цілі. Ви можете розраховувати на деяку підтримку радників, консультантів. Також у вас вийде багато про що домовитися без того, щоб розмахувати кулаками і доводити свою правоту через силу. Зверніть увагу на дітей, те, що їм необхідно. Чим більше часу ви з ними проведете, тим менше проблем може виникнути.

Гороскоп для Стрільців
Для Стрільців тиждень складний, можуть зірватись поїздки, домовленості. Ви можете бути розповсюджувачем дезінформації, тому перевіряйте всі відомості. З позитивного – ви можете отримати якийсь додатковий прибуток. Загалом, ваше фінансове становище покращується, вкладення та витрати будуть виправданими. Під кінець тижня ви зможете знайти підтримку з боку своїх партнерів, переукласти деякі договори. П’ятниця, субота та неділя – це буде більш стабільний та приємний час.

Гороскоп для Козерогів
Ви зараз можете бути дуже ефективними у вирішенні різних завдань як на роботі, так і в особистих стосунках. Втім, краще зайнятися вирішенням короткострокових питань. Якщо ви плануєте щось із тривалою перспективою, то уважно вивчайте тенденції у суспільстві. Протягом усього грудня ситуації у суспільстві значно впливатимуть на ваші особисті плани. Особливо це стосується фінансових питань. Також через фінанси може статися якийсь конфлікт із друзями, колегами. Постарайтеся не позичати і не створювати двоїстих ситуацій цього тижня.

Гороскоп для Водоліїв
У вас цього тижня дуже ймовірна конфліктна ситуація з керівництвом чи з тими людьми, які сумніваються у вашому авторитеті. Доводиться показувати, хто ви є та на що можете претендувати. Ви можете покластися на підтримку друзів, але обережніше з тими людьми, яких ви погано знаєте, оскільки вони можуть поширювати брехливу інформацію. У фінансовому плані не варто захоплюватися покупками. Тиждень загалом напружений, тому зверніть увагу на своє здоров’я, спосіб життя, тому що вам потрібно у всіх важких ситуаціях зберегти власний ресурс.

Гороскоп для Риб

У Риб напруження наростатиме до середи, а на вихідних воно спаде. Можливі конфлікти. Найбільш складні ситуації можуть виникати з людьми здалека, або з тими, кого ви нечасто бачите. Можливі великі витрати цього тижня, яким важко запобігти. На роботі також метушня та дезінформація. Однак під кінець тижня все більш-менш вирівняється, вам вдасться порозумітися з потрібними людьми. Спертися зараз можна на своїх друзів, а також на тих, кому ви завжди довіряли.

]]>
5 грудня - свята, прикмети та іменинники http://monitor.cn.ua/ua/rest/91217 5 грудня в Україні відзначають День працівників статистики, в Україні та світі – День волонтера, Міжнародний день добровольців в ім'я економічного та соціального розвитку, Всесвітній день ґрунтів, у православних – День пам'яті мученика Прокопія Кесарійського, а у католиків другу неділю Адвента. Відпочинок article Sun, 05 Dec 2021 12:42:25 +0200 Ще сьогодні – День ніндзя, День зірок, що співають, Вечір подарунків у Нідерландах, у Таїланді День батька, а у США День скасування сухого закону та свято притулку для домашніх тварин, у Німеччині та Австрії – ніч Крампуса.

Всесвітній день волонтера, Міжнародний день добровольців в ім'я економічного та соціального розвитку

Сьогодні відзначають Міжнародний день добровольців в ім'я економічного та соціального розвитку. Започаткувала свято Організація Об'єднаних Націй у 1985 році. Цей день має спонукати суспільство до проведення добровільної безкоштовної праці у різних сферах діяльності. В Україні активна волонтерська діяльність розпочалась у 2014 році під час Революції Гідності.

День працівників статистики

5 грудня українці святкують День працівників статистики. Це професійне свято усіх тих людей, які докладають чималих зусиль, щоб офіційна статистика в нашій країні відповідала стандартам, схваленим у світі. Початкові форми статистики з'явилися досить давно, саме із заснуванням перших державних утворень. І для розвитку будь-якої держави збирання статистичних даних відіграє важливу роль.

Всесвітній день ґрунтів

Всесвітній день ґрунтів має нагадати світовій спільноті про важливість ґрунтових ресурсів та ту роль, яку вони відіграють у збереженні екосистем та забезпеченні зростання добробуту людини.

Історія виникнення цього дня бере свій початок у 2002 році, коли Міжнародним союзом ґрунтових наук було схвалено відповідну резолюцію. Вчені тоді звернули увагу на необхідність усвідомлення важливості ґрунтових ресурсів планети на міжнародному рівні.

Прикмети:

 • тепло в цей день - зима буде довгою і сніжною;
 • місяць в кільці - настануть морози;
 • вода в ополонці вище льоду - до відлиг опадам у вигляді дощу.

 

Іменини: Филимон, Михайло, Валеріан, Максим, Петро, Прокіп, Борис, Ярополк, Іван, Павло.

]]>
5 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/91216 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 05 Dec 2021 12:33:22 +0200 Атрошенко Владислав Анатолійович
Бондаренко Микола Михайлович
Борщ Микола Митрофанович
Демченко Тамара Павлівна
Лемешко Лариса Борисівна
Муравйова Алла Володимирівна
Рулько Вадим Олександрович
Савенок Владислав Васильович
Шкильов Дмитро Дмитрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
4 грудня – Міжнародний день обіймів http://monitor.cn.ua/ua/rest/91208 День обійм — молоде міжнародне свято, яке святкується 4 грудня. Відпочинок article Sat, 04 Dec 2021 11:56:32 +0200 Існує лише один спосіб відзначити це свято - це обійняти всіх і кожного, кого ви захочете.

Згідно з традицією свята, укласти в дружні обійми можна навіть незнайомих людей. Адже обіймаючи чи то близького родича, чи то незнайомця на вулиці, духовні та фізичні переваги для здоров’я залишаються однаковими.

Мета цього свята - проявити більше емоцій у суспільстві. За своєрідним «повір’ям», під час дружніх обіймів, люди обмінюються душевним теплом. Окрім цього існують також і наукові підтвердження користі обіймів:
— дружні дотики підвищують імунітет;
— стимулюють центральну нервову систему;
— підвищують рівень гемоглобіну в крові;
— знижує ризик серцевих захворювань, та рівень гормону стресу (кортизол) у жінок.

Проведені дослідження показали, що пара, котра обіймалась протягом 20 секунд, мала вищий рівень окситоцину — гормон, що викликає більш доброзичливе відношення до інших людей.

Нагадайте своєму оточенню про ваші теплі почуття та нагородіть їх обіймами, що підтвердять ваші щирі почуття.

«Іноді замість тисячі слів, треба просто обійняти».

]]>
4 грудня - Введення в храм Пресвятої Богородиці http://monitor.cn.ua/ua/rest/91207 4 грудня відзначається одне з великих церковних свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Також воно має ще й іншу назву – Третя Пречиста. Відпочинок article Sat, 04 Dec 2021 11:44:53 +0200 У православ’ї це свято входить до числа дванадцяти найбільш важливих після Великодня.
Згідно з переказами, перед зачаттям діви Марії її матері Анні явився ангел божий зі звісткою про майбутнє народження нею дитини.

У цей день прийнято молитися за Боже благословення для дітей. Бездітні пари просять про дарування потомства.

Вагітні моляться Богородиці про вдалі пологи.

]]>
4 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/91206 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 04 Dec 2021 11:43:28 +0200 Білогруд Олексій Степанович
Зубок Олена Іванівна
Михневич Тетяна Вячеславівна
Нагорний Ігор Анатолійович
Смолій Олексій Максимович
Фищук Анатолій Васильович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
3 грудня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/91186 3 грудня у світі відзначають Міжнародний день інвалідів, Всесвітній день комп'ютерної графіки, Міжнародний день боротьби з пестицидами, день народження СМСки, а у православних – День пам'яті святого Прокла та передсвято Введення у храм Пресвятої Богородиці. Відпочинок article Fri, 03 Dec 2021 07:07:55 +0200 Міжнародний день інвалідів

Наприкінці Десятиліття інвалідів Організації Об'єднаних Націй (1983—1992), на своїй 47-й сесії у 1992-му році Генеральна Асамблея ООН в спеціальній резолюції № A/RES/47/3 проголосила щорічну подію всесвітнього масштабу - 3-е грудня стало датою Міжнародного дня інвалідів. Цілі цього Дня були виражені окремою резолюцією № A/RES/47/88, прийнятої на тій же сесії. День заснували з метою просування прав інвалідів у всіх сферах суспільного життя, а також привернення уваги широкого загалу до їх проблем.

Всесвітній день комп'ютерної 3D-графіки

Всесвітній день комп'ютерної 3D графіки – неофіційне свято, яке відзначають люди, які професійно або на аматорському рівні займаються створенням тривимірної комп'ютерної графіки. Ініціатором започаткування цього свята виступила компанія Alias System Corporation. Дата була обрана невипадково: поєднання числа 3 та назви місяця December нагадує про абревіатуру 3D. Тому свято на честь тривимірної графіки так і називається – 3December.

Міжнародний день боротьби з пестицидами

3 грудня населення планети відзначає Міжнародний день боротьби із пестицидами. Він був започаткований Мережею боротьби з пестицидами (PAN International) у 1998 році на згадку про екологічну катастрофу, що сталася 3 грудня 1984 року на пестицидному заводі в Бхопалі (Індія).

Церковне свято:

У церкві 3 грудня вшановують пам’ять святого Прокла, який жив приблизно в V столітті і служив єпископом у Константинополі. Богослов’я він навчався у самого Іоанна Златоуста. Отримав досить хороший обсяг знань в сфері Священного писання, а також опанував ораторським мистецтвом, що і дозволило йому проповідувати християнство. Відомо, що саме Прокл став свідком явлення апостола Павла Іоанну. Після смерті останнього Прокл займає пост єпископа. У цьому сані він активно проповідував, всіляко викриваючи єресь і язичництво. Крім цього, Прокл дбав про знедолених і прославився численними чудесами.

Прикмети:

Іменини: Григорій, Прокл, Анатолій, Іван, Ганна, Йосип, Ісаак, Володимир, Фекла

]]>
3 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/91185 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 03 Dec 2021 07:01:20 +0200 Бeшун Віктор Петрович
Бузина Микола Володимирович
Капустян Ольга Іванівна
Кулик Людмила Іванівна
Ляшкo Олег Валерійович
Стoвба Тетяна Олексіївна
Тхорик Таїсія Сергіївна
Шаповалова Алла Євгенівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
2 грудня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/91152 2 грудня: Яке сьогодні свято 2 грудня у світі святкують День боротьби за скасування рабства, День 2D-художників, Національний день шльопанців у Новій Зеландії, а православні вшановують пам'ять святого Овдія. Відпочинок article Thu, 02 Dec 2021 08:04:54 +0200 Міжнародний день боротьби за скасування рабства відзначається щорічно 2 грудня. Дата обрана не випадково, саме 2 грудня 1949 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами.

Сьогодні своє неофіційне професійне свято відзначають дизайнери двомірної комп'ютерної графіки. День художника 2D. Задля свята було обрано дату, співзвучну з назвою професії: 2D – 2 грудня.

Населення Нової Зеландії налічує понад п'ять мільйонів людей. І без перебільшення можна стверджувати, що кожен житель цієї країни має, як мінімум, одну пару гумових шльопанців. Тому не дивно, що з 2007-го, 2 грудня, тут відзначають оригінальне свято — Національний день шльопанців.

Новозеландці ходять у них удома, на прогулянку, на пляжну вечірку, їздять у них у транспорті, іноді навіть надягають шльопанці на роботу.

2 грудня – день пам’яті святого пророка Овдія, його ім’я з єврейської означає Слуга Господній. Зі стародавніх переказів відомо, що Овдій був родом із Віфарама, яке знаходилося біля Сихема, на Єфремовій горі. Він служив домоправителем у ізраїльського царя Ахава. З юних років був богобоязливим, і навіть коли весь Ізраїль відвернувся від Бога і став вклонятись язичницькому богові Ваалу, він таємно служив Єдиному Богу.

 

Прикмети:

Сніговий день із сильним вітром – чекай на тривалу зиму та холодну весну;

Багато снігу з глибокими кучугурами – чекай багатого врожаю;

Ясне небо – чекай морозу, а тьмяне – буде відлига найближчими днями.

Іменини: Веніамін, Адріан, Олександр, Валентин, Герасим, Григорій, Денис, Дмитро, Іван, Ігнатій, Іларіон, Костянтин, Михайло, Петро, Сергій, Федір.

 

 

]]>
2 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/91151 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 02 Dec 2021 08:01:04 +0200 Іванцова Наталія Володимирівна
Слезко Ігор Іванович
Старoдубцев Олександр Тихонович
Циганoк Валентина Миколаївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
1 грудня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/91126 1 грудня в Україні відзначають річницю Всеукраїнського референдуму 1991 року, день прокуратури, день невролога. Відпочинок article Wed, 01 Dec 2021 08:17:29 +0200 Також сьогодні у світі відзначають День боротьби зі СНІДом, день Антарктиди, день особливих дітей, а у православних – День пам'яті святих мучеників Романа та Платона. 1 грудня - це день Першого Президента Республіки Казахстан, день відновлення незалежності Португалії, день національного єднання Румунії та день самоврядування в Ісландії.

Всеукраїнський референдум 1991 року

30 років тому, 1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум 1991 року – загальнонаціональний референдум із проголошення незалежності України. На нього було винесено одне питання: "Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?" Текст акту, ухвалений Верховною Радою 24 серпня 1991 року, був наведений у виборчому бюлетені. Громадяни України висловилися за підтримку незалежності. У референдумі взяли участь 31 891 742 особи – 84,18% населення України. З них 28 804 071 особа (90,32%) проголосували "За".

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

5 червня 1981 року Американський Центр контролю за захворюваннями зареєстрував нову хворобу – СНІД (Синдром набутого імунодефіциту). Це тяжкий стан, який розвивається у людини на тлі вираженого імунодефіциту, спричиненого тривалим перебігом ВІЛ-інфекції.

Вперше День боротьби зі СНІДом відзначався 1 грудня 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості та розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу.

Всесвітній день Антарктиди

Антарктида – наймирніший у світі континент: там немає армій і військових баз, лише вчені та дослідники. Ця умова прописана у міжнародній угоді про Антарктиду від 1 грудня 1959 року. На згадку про це перший день зими вважається Днем найхолоднішого континенту Землі.

День невролога

Неврологія серед медичних спеціальностей посідає особливе місце, а це пов'язано з тим, що нервова система людини бере участь у всіх процесах життєдіяльності. Порушення у роботі центральної та периферичної нервової системи можуть призводити до збоїв у роботі багатьох органів та порушення фізичних функцій. Діагностика, виявлення та лікування подібних порушень і стає основною турботою лікарів неврологів (або невропатологів).

День працівників прокуратури

День працівників прокуратури встановлено Указом Президента України № 1190/2000 від 2 листопада 2000 року з огляду на роль органів прокуратури України у зміцненні законності, захисту прав людини та громадянина, а також внесок працівників прокуратури у справу формування України як правової держави.

Церковне свято

Православна церква 1 грудня вшановує пам'ять святих мучеників Романа і Платона, які постраждали за віру в IV столітті.

 

З цієї дати розпочинається календарна зима. Грудень набуває свої права. Наші пращури вважали цей день ознакою всієї зими. Існувала приказка у селян: "Платон і Роман покажуть зиму вам".

 

Іменини: Микола, Платон, Роман.

]]>
1 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/91125 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 01 Dec 2021 07:50:49 +0200 Гедіна Олена Леонідівна
Зевако Максим Миколайович
Кудрик Микола Васильович
Купріяненко Володимир Петрович
Стародубцев Олександр Тихонович
Лисак Михайло Васильович
Циганок Валентина Миколаївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
30 листопада - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/91101 У цей день світ відзначає день свійських тварин, день слонів "Слоновін", день захисту інформації, день пам'яті жертв застосування хімічної зброї, міжнародний день "Міста за життя". Відпочинок article Tue, 30 Nov 2021 07:19:51 +0200 Православна церква вшановує пам'ять святителя Григорія Чудотворця, а у католиків День святого Андрія.

В Україні – День радіотехнічних військ, в ОАЕ – День мучеників, в Ізраїлі – День пам'яті єврейських біженців з арабських країн, у Барбадосі та Ємені – День незалежності, на Філіппінах – День Андреса Боніфасіо, у ПАР – День Регіни Мунді.

День радіотехнічних військ Повітряних сил Збройних сил України

День радіотехнічних військ Повітряних сил Збройних сил України відзначається з 2010 року. У світі радіотехнічні війська відіграють одну з найважливіших ролей у забезпеченні оборони країни. Вони призначені для ведення радіолокаційної розвідки та відстеження обстановки у зоні повітряного простору України.

День домашніх улюбленців

30 листопада відзначають Всесвітній день домашніх тварин, девізом якого стала цитата з твору Антуана де Сент-Екзюпері "Маленький принц": "Ми відповідаємо за тих, кого приручили". Цього року у самого свята ювілей. Йому – 90. Ідея святкування належить учасникам Міжнародного конгресу прихильників руху на захист природи, що проходив у Флоренції у 1931 році. Тоді різноманітні екологічні організації та природоохоронні суспільства заявили про готовність організовувати масові заходи, створені задля виховання у людей почуття відповідальності за живу планету, зокрема і за свійських тварин.

Міжнародний день "Міста за життя"

Міжнародний день "Міста за життя" відзначається 30 листопада на честь першого скасування страти в європейській державі. Цього дня 1786 року Великий герцог Тоскани Леопольд II видав указ, що скасовував смертну кару.

Але відзначати подію, що сталася у 18 столітті, почали через кілька століть. У 2002 році, коли в Римі було засновано Всесвітню коаліцію проти смертної кари, до якої увійшли правозахисні організації, які виступають за її скасування, вперше цей день проводився з ініціативи Спільноти святого Егідія та за підтримки зазначеної Коаліції.

З кожним роком до ініціативи приєднується дедалі більше міст. Львів став першим містом України, яке приєдналося до цієї акції. 30 листопада 2010 року у Львові о 17:00 Каплицю Боїмів підсвітили червоним світлом на знак підтримки міжнародної акції "Міста за життя – міста проти смертної кари".

День пам'яті всіх жертв застосування хімічної зброї

День пам'яті всіх жертв застосування хімічної зброї заснований у листопаді 2005 року, а свою нинішню дату отримав у 2015 році.

Спочатку його відзначали 29 квітня. Ця дата була обрана тому, що 29 квітня 1997 року набула чинності Конвенція про заборону розробки, виробництва, накопичення та застосування хімічної зброї та її знищення. До Конвенції приєдналися майже всі країни світу, виконання її умов контролює Організація із заборони хімічної зброї. Але у грудні 2015 року на черговій сесії ОЗХЗ було ухвалено рішення перенести День пам'яті всіх жертв застосування хімічної зброї на 30 листопада, а 29 квітня відзначати День заснування ОЗХЗ.

Нині учасниками конвенції є 188 держав-членів ООН із 195; ще дві країни, Ізраїль та М'янма, її підписали, але поки не ратифікували. Головне зобов'язання, що накладається на учасників конвенції, – заборона на виробництво та застосування хімічної зброї і повне знищення її запасів.

Міжнародний день захисту інформації

Міжнародний день захисту інформації заснували на зорі комп'ютерної ери. А саме: 1988 року американська Асоціація комп'ютерного обладнання оголосила 30 листопада Міжнародним днем захисту інформації.

День комп'ютерної безпеки є нагадуванням користувачам про необхідність захисту їх комп'ютерів і всієї інформації, що зберігається в них. До того ж, 1988 не випадково став засновником свята, саме в цей рік була зафіксована перша масова епідемія "хробака", що отримав назву на ім'я свого творця - Морріса. Саме тоді фахівці замислилися про необхідність комплексного підходу щодо забезпечення інформаційної безпеки. Хоча прототип першого комп'ютерного вірусу з'явився у 1983 році.

Церковне свято

Православна церква 30 листопада вшановує пам'ять святителя Григорія Чудотворця, єпископа Неокесарійского. Інші назви свята: Григорій, Никон, Зустріч Сівера, Передзим'я. Зимовказівником день називали тому, що він визначав якою буде погода взимку. У народі його також прозвали Сівером, бо в ці дні починав дмухати холодний північний вітер.

Прикмети:

Сонячно – зима буде малосніжною та теплою;

Похмуро - зима буде морозною та сніговою.

Іменини: Григорій, Лазар, Никон, Михайло, Іван, Геннадій.

]]>
30 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/91100 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 30 Nov 2021 07:13:34 +0200 Білоусенко Максим Валерійович
Булда Андрій Миколайович
Копачівський Микола Анатолійович
Мотінова Ганна Анатоліївна
Солонець Юлія Юріївна
Чередниченко Михайло Петрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
29 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/91092 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 29 Nov 2021 18:00:32 +0200 Карета Олександр Панасович
Звєрєв Микола Вікторович
Пінчук Яна Анатоліївна
Пономаренко Володимир Миколайович
Швед Володимир Іванович
Юхименко Олександр Миколайович

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
10 легких та веселих фільмів, як ліки від осінньої хандри http://monitor.cn.ua/ua/rest/91091 Осінню хандру кожен долає по-своєму: пробіжками на природі, фотосесіями в листі, читанням гарних книг. Відпочинок article Sun, 28 Nov 2021 09:28:12 +0200  Для тих, хто жити не може без фільмів, пропонуємо переглянути ввечері улюблені комедії.

Адже ви самі можете створити гарний настрій, якщо захочете.

Обирайте одну з десяти веселих комедій в нашій підбірці.

Просто знайдіть у пошуку та смійтеся від душі:

1. Кримінальне чтиво (“Pulp Fiction”, 1994)

Про цей культовий фільм Квентіна Тарантіно і писати багато не треба. Один із найвідоміших фільмів, переломний фільм для кінематографа взагалі. Вечір з Траволтою, Семюелом Ліроєм Джексоном та Умою Турман просто не може бути поганим.

2. Мисливці за привидами (“Ghostbusters”, 2016)

 

В новому фільмі мисливцями на примар та духів стали 4 дівчини, а в їх офісі працює симпатичний секретар. Колишні мисливці за привидами, які врятували Нью-Йорк, вже не можуть знову прийти на допомогу. Тому й доведеться Ерін(фахівець у квантовій фізиці) та Еббі зібрати нову команду. Гумору та жартів в новому фантастичному фільмі ні на йоту менше, ніж в попередніх старих фільмах.

3. Подружки нареченої (“Bridesmaids”, 2011)

Знаєте цих подружок нареченої, які можуть розштовхати всіх, щоб зловити заповітний букет? Конкуренція між дівчатами насправді могла початися і як у цьому фільмі: ще з дівич-вечора. Кожна з подружок нареченої хоче стати найкращою та взяти участь в плануванні не свого весілля. Дівчаче протистояння, звісно, дуже смішне. І доводить, що жінка може піти на все, щоб залишитися у статусі найкращої подруги.

4. Ніч у музеї (“Night at the Museum”, 2006)

Цікавий фільм, щоб виникло бажання вивчати історію та старовинну культуру. Що б було, якби експонати старого музею ожили? Відповідь на це питання точно знає нічний сторож Ларрі, який просто від безвиході знайшов роботу. Через магічний артефакт в музеї усі великі й малі експонати оживають. Після заходу сонця доводиться тренувати тиранозавра Рекса, годувати скульптуру з Острова Пасхи, розв’язувати любовні проблеми Сакагавеї та Теодора Рузвельта і переживати неймовірні пригоди. Робота сторожем, схоже, не така й нудна!

 

5. Похмілля у Вегасі (“The Hangover”, 2009)

Парубоцька вечірка у Вегасі у фільмах в принципі ніколи не закінчується спокійно. Наприклад, у цьому фільмі четверо друзів після вечірки загубили… нареченого! І тепер намагаються з похмілля згадати хоч якісь деталі минулого дня. З жартами та кумедними ситуаціями вони таки розплутують цей клубочок подій. Цікаво, що багато моментів з фільму сталися насправді із кінематографістами студії, які і знімали стрічку.

6. Астерікс на Олімпійських іграх (“Astérix aux Jeux Olympiques”, 2008)

Крутий фільм для перегляду всією сім’єю. Парочка з Астерікса та Обелікса відома вже кількадесят років, а з новими спецефектами нова частина фільму стала ще кращою. Маленьке галльське селище продовжує чинити опір сильній Римській імперії, і в цій частині галлам доведеться перемогти на Олімпійських іграх.

7. Шахрайки (“The Hustle”, 2019)

 

Рімейк комедії 1988 року вийшов смішним та непередбачуваним. Пенні та Жозефіна — зовсім різні дівчини з різних прошарків суспільства. Об’єднує їх лиш бажання заволодіти чужими грішми, для яких вони готові на будь-яку аферу. Доля привела їх в одне місто й тепер шахрайки змагаються за гроші юного мільярдера. Але чи не стануть вони самі здобиччю когось більш вправного?

8. Зомбі на ім’я Шон (“Shaun of the Dead”, 2004)

Комедія та жахи тут переплелися в одному. Шон має просте та нудне життя: працює в магазині консультантом, п’є пиво в барі з другом, має проблеми з дівчиною. Життя змінюється, коли на планеті починається дивний грип і люди перетворюються на зомбі. Бійки, кумедні ситуації, об’єднання з коханою — усе це станеться тільки через епідемію. На завершення зомбі, які вижили, перетворяться на звичайну частину суспільства. Може, й раніше дехто з них жив, як зомбі?

9. Лемоні Снікет: Тридцять три нещастя (“Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events”, 2004)

На сиріток Бодлер одного сумного дня одне за одним почали сипатися нещастя. Вайолет, Клаус і маленька Санні залишилися без батьків, улюбленої тітки, дому та спокійного життя. Їх віддають опікуну — графу Олафу, який тільки й хоче позбутися дітей та отримати їх спадок. Злий геній і актор проти трьох маленьких дітей. Як думаєте, хто переможе?

10. Страшилки 2: Привиди Хелловіна (“Goosebumps: Slappy’s Halloween”, 2018)

Напередодні Хелловіна Сонні та Сем відкрили скриню у старенькому будинку. Хіба ж могли вони знати, що книга “Привиди Хелловіна” може й справді випустити чудовиськ у світ. Тепер підлітки мають врятувати місто від навали монстрів та страшил і зупинити апокаліпсис.

Посміхайтеся, щоб покращити настрій. А краще — смійтеся з усіх сил при перегляді комедій. Настрій можна обрати різний: від жаху-комедії до доброго фільму. Поєднайте перегляд з вживанням смачних снеків, заваріть чаю чи какао та насолоджуйтеся!

vsviti.com.ua

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: банош з бринзою по-гуцульськи http://monitor.cn.ua/ua/rest/91090 Бринза — це м'який розсольний сир. Ті, хто хоча б раз пробував бринзу, не можуть не погодитися, що це дуже смачно. Банош — каша, приготовлена з кукурудзяного борошна з додаванням вершків або сметани. Подається з бринзою, грибами, шкварками. Відпочинок article Sun, 28 Nov 2021 09:21:43 +0200 Інгредієнти: 

 • 2 склянки кукурудзяного борошна
 • 6 склянок води
 • сіль за смаком
 • 1-2 столові ложки вершкового масла
 • пів чашки смаженого сала, шкварок
 • підсмажена цибуля
 • смажені гриби (за бажанням)
 • бринза.

 • Приготування:

  Якщо купити кукурудзяну муку не вдасться, візьміть кукурудзяну крупу, підсмажте її на сухій сковорідці до золотистого кольору і подрібніть за допомогою кавомолки.

  Вариться бануш, як і мамалига, в казанку. Залийте в казанок воду і додайте 3 ложки кукурудзяного борошна, доведіть до кипіння і посоліть. Коли вода закипить, через сито висипте всю кукурудзяну муку, постійно помішуючи, щоб не було грудочок. Варіть кашу 20-30 хвилин, постійно помішуючи дерев'яною ложкою, потім треба зменшити вогонь і варіть ще 10-15 хвилин. Коли каша буде готова, змочіть дерев'яну лопатку водою і від'єднайте кашу від стінок казанка. Переверніть на обробну дошку або на рушник. Якщо бануш добре приготовлений, він збереже форму.

  У деяких рецептах бануша кукурудзяна мука засипається замість води в киплячу сметану.

  Подається бануш з бринзою, смаженою цибулею, шкварками або грибами.

  Смачного!
  ]]>
  Гороскоп на тиждень з 29 листопада до 5 грудня 2021 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/91089 Тиждень починається з гармонійних аспектів Марса та Нептуна, Сонце у поєднанні з Меркурієм у Стрільці. Водночас не варто забувати, що все ще коридор затемнень, тому намагайтеся реально дивитися на речі та пропоновані перспективи. Відпочинок article Sun, 28 Nov 2021 09:11:13 +0200 Продуктивний час для творчих постатей, викладачів, лекторів, громадських діячів. Успіх у роботі та навчанні можливий, якщо ви нікуди не поспішаєте і все розкладаєте по поличках.

  30 листопада Меркурій у гармонії із Сатурном, а Венера у гармонії із Нептуном – дають можливість реалізуватися творчому та організаторському потенціалу. Знання засвоюються швидше, успішно вирішуються питання, пов'язані з документами, сертифікацією, допусками, дозвільними паперами. Також 30 листопада формується гармонійний аспект Сонця із Сатурном, точний аспект 1 грудня. Цими днями можна вирішити безліч практичних завдань, якщо керуватися фактами, систематизувати матеріал, вивчати причинно-наслідковий зв'язок того, що відбувається.

  Триває коридор затемнень, який закінчиться 4 грудня Повним Сонячним затемненням у Стрільці на Південному Місячному Вузлі о 9:33 за київським часом. Кожна людина протягом тижня отримає підказки Всесвіту на бентежливі питання. Активізуються питання освіти, розширення світогляду, зарубіжжя. З'являться ідеї, нові плани, які можна успішно розвивати в найближчі пів року, – до наступного сезону затемнень.

  Сонячне затемнення – це Молодий місяць, що починається період зростального Місяця. Найближчими днями після затемнення 4 грудня найкращий час для розкриття себе. Чим більше позитиву, радості, кохання, транслюєте в навколишній світ, тим більше блага отримуєте натомість. На Сонячне затемнення пишемо бажання, плани, наміри.

   Овен (21.03—20.04). Спробуйте по-новому поглянути на флірт, який спонтанно почався на роботі. Почуття помітно вплине на ваш характер і на ваші ділові якості, додасть тверезості мислення i ґрунтовність висновків.
  Дні: спр. — 29; неспр. — 30.

  Телець (21.04—21.05). Остерігайтеся неправильного кроку, необережно сказаного слова, щоб потім не довелося довго відновлювати мир і зализувати рани. Керівництво неодмінно помітить вас як сумлiнного співробітника.
  Дні: спр. — 30; неспр. — 2.

  Близнюки (22.05—21.06). Ваш стан нагадуватиме летаргійний сон. Не можна бути таким трудоголіком! Займiться спортивними вправами, також не завадять вечiрнi прогулянки.
  Дні: спр. — 2; неспр. — 3.

  Рак (22.06—23.07). Постарайтеся не загострювати стосунки з колегами. Можливо, ви маєте рацiю, але їх більше. І зовсім не виключено, що вони змінять думку, а ви опинитеся на висоті.
  Дні: спр. — 30; неспр. — 1.

  Лев (24.07—23.08)
  . Поблажливість до співрозмовника і визнання за ним права на помилку зіграють вам на руку. Постарайтеся зосередити всю увагу на роботі, велика ймовірність укладання вигідних контрактів.
  Дні: спр. — 2; неспр. — 3.

  Діва (24.08—23.09).
  Сміливо використовуйте знання, отримані на практиці, це лише додасть вам ваги в очах начальства. Якщо виникне необхідність заручитися підтримкою пропонованого вами проєкту, доведеться проявити витримку і такт.
  Дні: спр. — 23; неспр. — 26.

  Терези (24.09—23.10). Останнiм часом у вашу голову приходять цiкавi iдеї. Трохи терпіння — й оточуючі зрозуміють очевидну вигоду співпраці з вами. Ближче до вихiдних чекайте на приємнi новини.
  Дні: спр. — 26; неспр. — 27.

  Скорпіон (24.10—22.11). Найважливіше і цінне для вас лежить на поверхні. Потрібно тільки придивитися уважніше й не втратити свій шанс. Помилки бути не може, адже ви проникливі як ніколи.
  Дні: спр. — 22; неспр. — 23.

  Стрілець (23.11—21.12). Протегувати тих, хто слабший, і викликати вогонь на себе — ваше життєве кредо. Доведеться не те що зрадити йому повністю, а трохи більше подумати про себе. Найголовніше — зміцнювати завойовані позиції.
  Дні: спр. — 21; неспр. — 24.

  Козеріг (22.12—20.01). Ви готуватиметеся до рішучого ривка. Ваші бажання цілком збiгатимуться з можливостями. Друзі скучили за вами, так що приділіть їм більше уваги. Довіртеся зіркам, вони ведуть вас до успіху.
  Дні: спр. — 24; неспр. — 25.

  Водолій (21.01—19.02). Ви вирішите зміцнити старі зв’язки, але це не завадить завести новi. Ті, у кого не вирішене квартирне питання, мають можливість успішно впоратися з ним. Та розраховувати на блискавичний результат не варто.
  Дні: спр. — 22; неспр. — 26.

  Риби (20.02—20.03). Можливі переговори з начальством краще провести на спокійній ноті, пустивши при цьому в хід свої жіночі чари і чималим розум. Найкращим відпочинком стануть дівич-вечори, після яких зустрічі з коханим стануть іще бажанiшими.
  Дні: спр. — 26; неспр. — 27.

  Інша версія:

  ОВЕН

  Можлива зустріч із людиною, яка вплине на ваше життя. Посилюється розумова активність, кмітливість, підприємливість. У вас з'являється потяг до зміни місць, ви прагнете нових знань, вам хочеться щось змінити у своєму житті. Знаходите відповіді на багато запитань, отримуєте ключі, усвідомлюєте, що і як потрібно зробити, щоб позбавитися більшості проблем. Гарний час для того, щоб заявляти про себе або надавати будь-яку інформацію.

  ТЕЛЕЦЬ

  Тиша і близькість із самим собою направить вас на справжній шлях, і ви зможете перебувати у злагоді з космосом, насолоджуючись життям. Період сприятливий для роботи на самоті, сімейні питання виходять на перший план. Намагайтеся звести до мінімуму кількість соціальних контактів — навколо вас може скластися нервова, емоційно нездорова атмосфера, що перешкоджає конструктивному спілкуванню з партнерами та вирішенню важливих ділових проблем. Період ефективний для вирішення особистих питань.

  БЛИЗНЯТА

  Активізуються конкуренти та недоброзичливці. Ви станете більш загострено сприймати вторгнення на вашу територію, а також спроби інших людей, які ставлять під сумнів ваші методи роботи. Хороший період для літературної, лекторської чи викладацької діяльності. Ваше прагнення до особистих здобутків принесе результат, проте будьте готові до протистояння з опонентами. Почуття та емоції, що з'являються найближчим часом, може піти глибоко у підсвідомість.

  РАК

  Навколо вас може скластися нервова, емоційно нездорова атмосфера, що перешкоджає конструктивному спілкуванню з партнерами та вирішенню важливих ділових проблем. Але ви привабливі для представників протилежної статі, тому тиждень сприятливий для романтики, вирішення сімейних питань. Ваші дії в цей період вплинуть на найближчі 6 місяців, тому раціонально використовуйте свої ресурси, не робіть нічого того, про що згодом можна пошкодувати.

  ЛЕВ

  Ваша готовність йти проти шаблонного мислення, чужих очікувань і надій може викликати обурення оточення, аж до серйозних конфліктів. Але з іншого боку, якщо ви враховуватимете інтереси інших, тим самим викликавши симпатію до себе, вам легше буде повністю розкрити себе і знайти своє місце під Сонцем. Може з'явитися можливість знайти лазівку, через яку ви отримаєте підтримку не лише вищих сил, а й реальних людей – впливових та багатих.

  ДІВА

  Ви зможете зайнятися творчою роботою, діяльністю, яка вам до душі, а отже, відчуєте себе щасливою людиною. Обставини складаються для вас якнайкраще – у повсякденному житті ви зможете вийти з будь-якої проблемної ситуації. Переваги, завойовані або отримані вами в найближчий тиждень, можуть бути прихованими або принаймні неочевидними для оточення. Спроби зробити особистий вплив виправдають ваші очікування. На багато речей ви починаєте дивитися інакше.

  ТЕРЕЗИ

  Позитивні можливості періоду включають розвиток внутрішньої сили завдяки зростанню вашої душевної енергії, інтуїції та подолання прихованих побоювань і тривог. Обставини змушує вас зайнятися внутрішнім світом. Якщо в цей період вам буде потрібна допомога, вона напевно настане вчасно — з таємних або несподіваних джерел. Протягом тижня є можливість періодично відпочивати у тиші та самоті, поєднувати приємне з корисним. Невидимі сили в цей час обеззброюють ваших таємних ворогів.

  СКОРПІОН

  У вас можуть відкритися внутрішнє бачення, виявитися приховані таланти, з'явитися потяг до духовного вдосконалення. Недосконалість земного життя не вводить його в тугу, а викликає бажання допомогти нужденним. Ваша здатність привертати увагу оточення у цей період безсумнівна: чарівність, бажання співпрацювати і почуття гумору змінять наявний стан речей на краще. Творчим людям чи людям мистецтва слід використати тиждень для презентації себе та своїх творінь.

  СТРІЛЕЦЬ

  Отримання доходу завдяки своєму хобі або захопленню ви відчуєте, як зростає до вас інтерес. Також можна говорити, що любовні зв'язки сприяють поліпшенню фінансового стану. Вам варто використати всі можливості найближчого часу, не бійтеся ризикувати. Організовуйте свої творчі проєкти, оновлюйте та розширюйте бізнес, демонструйте свою діяльність. Складайте плани, продумуйте стратегію розвитку, створюйте щось, але не відмовляйтеся від старого – це база і вона стане вам у пригоді.

  КОЗОРІГ

  У вас з'являється багато варіантів у всіх сферах, найближчими днями найкраще присвятити порівнянню, вибору. Питання заробітків актуальні найближчими днями, але поки що незрозуміло, що саме найвигідніше для вас. Завдання на тиждень — відфільтрувати, визначити найперспективніший напрямок та займатися ним дуже активно. У життя приходить багато нового і незнайомого, але ви можете хвилюватися, нервувати через те, що поки що не розумієте, як усе це можна використовувати. Поступово все стане на свої місця, вже від 5 листопада прийде усвідомлення.

  ВОДОЛІЙ

  Ваш творчий потенціал зростає, романтичні задуми будуть втілені у реальність. Будь-які інтернет-проєкти будуть успішно розвиватися та приносити прибуток. Гарний час для збирання інформації, переоцінки цінностей, розміщення пріоритетів. Можливо, настав час для того, щоб задуматися про те, з чим або з ким час розлучитися. До вашого життя входить потенційний партнер, є шанси зустріти свого ідеального супутника життя. Якщо ви давно мрієте завоювати увагу людини, яка вам подобається, – дійте сміливіше.

  РИБИ

  Натхнення та уява пробудять прагнення до діяльності, активної роботи. Зростає ваш інтерес до протилежної статі, ви стаєте розкутішими, сміливішими, активнішими в питаннях кохання, легше йдете на контакт. Вас також помічають, надають знаки уваги. Навіть якщо виникають складнощі та перешкоди – все на користь. Вони структурують вас як особистість — ви дорослішаєте, вам довіряють, покладають на вас відповідальність. Не поспішайте від чогось відмовлятися, поступово все зайве, саме собою піде з вашого життя.

  ]]>
  Ханука 2021: історія свята та традиції http://monitor.cn.ua/ua/rest/91088 Ханука – це іудейське свято світла, яке 2021 року почнуть відзначати ввечері 28 листопада. Святкування триватиме вісім днів, аж до вечора 6 грудня. Відпочинок article Sun, 28 Nov 2021 08:55:43 +0200 Історія свята Ханука

  В основі свята лежать події, які трапилися у 175 році до нашої ери. Тоді територія сучасного Ізраїлю опинилася під владою сирійського царя Антіоха, який обмежив права євреїв.

  Він оголосив Тору та дотримання іудейських традицій злочинами. Також цар перейменував Єрусалим на свою честь, а всі скарби з храмів конфіскував.

  Іудейський народ не зміг стерпіти такої неповаги і підняв повстання. Попри те, що армія євреїв поступалася кількістю воїнів, озброєнням і підготовкою, за три роки їм вдалося витіснити військо Антіоха та звільнити розграбований ним Єрусалим.

  Після перемоги євреї піднялися на Храмову гору, щоб очистити та освятити Єрусалимський Храм. Там вони знайшли лише один глечик масла для лампад, якого мало вистачити на день.

  Але сталося диво, завдяки якому вогонь горів цілих вісім днів. За цей час євреї прибрали ідолів, освятили храм і заготовили нові запаси олії.

  Традиції Хануки

  В усі дні Хануки євреї запалюють свічки і ставлять їх у спеціальний свічник – ханукію. Кількість свічок залежить від дня свята: першого дня горить одна свічка, другого — дві, третього — три.

  Щоразу нову свічку додають зліва направо, а запалюють від додаткового світильника – шамаша.  Ханукію ставлять на підвіконня. Вважається, що світло розганяє зло. В Хануку потрібно допомагати нужденним матеріально, щоб вони могли відзначити це свято.

  Під час свята забороняється постити. Зазвичай євреї влаштовують пишні застілля з великою кількістю ласощів.

  На столі часто можна побачити пончики із фруктами або шоколадом, які посипають цукровою пудрою, а також смажений хліб із часником.

  Під час Хануки всі діти відпочивають, а дорослі продовжують працювати. Однак коли горять свічки, жінкам не можна виконувати жодної роботи – таким чином вони висловлюють вдячність Всевишньому за чудо Хануки.

  джерело

  ]]>
  28 листопада - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/91086 28 листопада в Україні відзначають День працівника системи фінансового моніторингу, у світі - День милосердя, а в Албанії та Панамі День незалежності. У православних – день пам'яті преподобного Паїсія Величковського, початок Різдвяного посту, а у католиків – перша неділя Адвенту. Відпочинок article Sun, 28 Nov 2021 08:29:09 +0200 День працівника системи фінансового моніторингу

  День працівника системи фінансового моніторингу у календарі професійних свят України з'явився у 2020 році. Тепер його відзначатимуть щороку 28 листопада.

  Державний департамент фінансового моніторингу України було створено у складі Міністерства фінансів у січні 2002 року для більш ефективного виконання рекомендацій ФАТФ – Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей. А вже 2004 року Державний департамент фінансового моніторингу України був прийнятий до складу групи "Егмонт" - об'єднання підрозділів фінансової розвідки країн світу, створеного для ефективної боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму на міжнародному рівні.

  Згідно з указом президента Володимира Зеленського, День працівника системи фінансового моніторингу засновано для того, щоб підкреслити вагомий внесок цих професіоналів у затвердженні Україною статусу надійного партнера міжнародної громадськості у сфері запобігання та протидії відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

  День милосердя

  Всесвітній день співчуття, або Всесвітній день милосердя – World Compassion Day – свято дуже молоде. Його відзначають з 2012 року, а ініціатором його заснування став індійський журналіст та громадський діяч Прітіш Нанді.

  Суть свята: просування способу життя, в основі якого лежить відмова від заподіяння шкоди та болю будь-якому прояву життя. Ідея прийшла з джайнізму, який є наріжним каменем індуїзму та йоги. Саме принцип ахімси є основою філософії Махатми Ганді. "Якщо ми не повернемося в ахімсу, ми не зможемо зробити світ кращим для майбутніх поколінь", – говорить Прітіш Нанді.

  Ініціатори Всесвітнього дня милосердя закликають не стільки до зменшення зла у світі, скільки до зміни напряму дії людей - проти самого зла, а не проти людини, яка його творить. Досить складне філософське визначення насправді дуже легко формулюється двома християнськими заповідями: "Не убий" і "Люби ближнього твого, як самого себе".

  Перша неділя Адвенту

  Адвент - передріздвяний час, до якого приурочені численні католицькі обряди та звичаї. Адвент – час очікування Різдва Христового. Тривалість Адвенту близько чотирьох тижнів, що містить, зазвичай, 4 неділі, тобто 3 повні тижні з додаванням від 1 до 6 днів залежно від того, на який день тижня припадає Різдво.

  Відомий дітям календар Адвенту народився нещодавно, наприкінці минулого століття. Його вигадала німкеня фрау Ланг для свого сина, щоб зробити очікування Різдва цікавішим. Найбільш звичною формою календаря Адвенту є коробочка з віконцями, що відкриваються, за кількістю днів Адвенту, що містить зроблені з шоколаду фігурки.

   

  Різдвяний піст

  Різдвяний піст називають ще Пилипівським або Пилипівками, оскільки його переддень припадає на день пам'яті апостола Пилипа, 27 листопада. У православ'ї його також називають Чотиридесятницею, оскільки піст, встановлений на честь Різдва Христового, триває 40 днів - до самого переддня світлого свята.

  Піст суворий: у ці дні християни відмовляються від м'яса, яєць, молока та олії тваринного походження. А в понеділок, середу та п'ятницю забороняється вживати і олію. Риба дозволяється тільки у суботні та недільні дні, а також у великі свята. У період з 2 до 6 січня піст посилюється: їсти рибу не можна навіть у суботу та неділю.

  Піст закінчується в ніч з 6 на 7 січня з першою зіркою - тієї самою, що вказала волхвам шлях до немовляти Ісуса.

   

  Іменини: Григорій, Гурій, Дмитро, Микита, Микола, Паїсій, Петро, Пилип, Хома, Анатолій.

  ]]>
  28 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/91085 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 28 Nov 2021 08:17:43 +0200 Амельченко Василь Васильович
  Булденко Михайло Федорович
  Дубиніна Анастасія Станіславівна
  Комісар Валерій Володимирович
  Костенко Володимир Васильович
  Крупеніч Роман Васильович
  Петренко Володимир Володимирович
  Супроненко Людмила Володимирівна
  Романова Тетяна Олександрівна
  Роєва Людмила Іванівна
  Хлєбов Олександр Борисович


  Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

  ]]>
  27 листопада - День пам'яті жертв голодоморів, геноциду проти Українського народу http://monitor.cn.ua/ua/rest/91067 Сьогодні в Україні День пам'яті жертв голодоморів, геноциду проти Українського народу, результат спеціально організованого комуністичним керівництвом штучного голоду у 1932-1933 роках, що спричинив загибель мільйонів людей. Відпочинок article Sat, 27 Nov 2021 07:50:38 +0200  

  Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

  Україна внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів. У 2006 році Законом України Голодомор 1932–1933 років був визнаний геноцидом Українського народу. У 2010 році Апеляційний суд міста Києва назвав винних в організації Голодомору та кваліфікував Голодомор 1932–1933 років як акт геноциду частини української національної групи.

  О 16.00 долучайтеся до Загальнонаціональної хвилини мовчання.

   

  Голодомор – геноцид проти Українського народу, результат спеціально організованого комуністичним керівництвом штучного голоду в 1932–1933 роках, що спричинив загибель мільйонів людей. Згідно з Конвенцією ООН “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього”, геноцидом вважаються умисні дії, спрямовані на цілковите або часткове знищення національних, етнічних, расових або релігійних груп шляхом вбивства членів цієї групи; нанесення їм тяжких тілесних або психічних ушкоджень; навмисне створення життєвих умов, розрахованих на повне або часткове знищення групи; дії, розраховані на унеможливлення народження дітей в середовищі групи; насильницька передача дітей цієї групи іншій групі.

  Упокорення голодом стало інструментом закріплення влади сталінського режиму, ліквідації верстви українських селян-господарів і перетворення їх у безправних колгоспників, а разом з тим, – викорінення в Україні соціяльних основ незалежництва, тобто соціяльної основи української нації. Цей злочин був ретельно продуманий, задіяні численні механізми його реалізації: через чисельні податки і збори, нереальні хлібозаготівельні плани та обшуки в українських селян відбирали харчі, заборона виїзду із населеного пункту з листопада 1932 року (так званий режим “чорних дошок”) і загалом з охопленої голодом республіки від початку 1933-го їх позбавляла останніх надій на порятунок.

  Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території України та Кубані, завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь. Найвразливішою категорією жертв Голодомору стали діти. Згідно із дослідженнями українських демографів, у той час померло понад 1.5 млн. хлопчиків і дівчаток віком до 10 років.