Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 5 грудня: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95436 ДЕНЬ 285 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 285 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Mon, 05 Dec 2022 08:15:00 +0200 5 грудня відзначають Міжнародний день добровольців в ім'я економічного та соціального розвитку і Всесвітній день ґрунту. А в Україні – День працівників статистики.

Православна церква вшановує пам'ять мученика Прокопія Кесарійського (Палестинського), читця.

Ще в день 1971 року в Буенос-Айресі (Аргентина) відкрили пам'ятник Тарасу Шевченку, а 2001 року розпочався перший Всеукраїнський перепис населення.

Всесвітній день волонтера
Щорічно, 5 грудня, святкують Міжнародний день добровольців в ім'я економічного та соціального розвитку. Заснувала свято ООН у 1985 році. Цей день має спонукати суспільство до проведення добровільної безкоштовної праці у різних сферах діяльності. В Україні активна волонтерська діяльність розпочалася у 2014 році під час Революції Гідності.

День працівників статистики
Це професійне свято людей, які докладають чимало зусиль, щоб офіційна статистика в нашій країні відповідала стандартам, прийнятим у світі. Початкові форми статистики з'явилися досить давно, саме з утворенням перших державних утворень. І для розвитку будь-якої держави збір статистичних даних відіграє важливу роль.

День Прокопія Кесарійського
Цього дня православна церква вшановує пам'ять святого Прокопія Читця, який прийняв мученицьку смерть на початку 4 століття.
Прокопій народився в Єрусалимі і служив читцем у Кесарійській церкві, де роз'яснював парафіянам Святе Письмо і перекладав його сирійською мовою. Святий прославився тим, що мав дар зцілювати одержимих бісами. За наказом намісника Палестини читця схопили і змушували принести жертву язичницьким богам. Прокопія, який відмовився це зробити, обезголовили.

Іменини: Архип, Олексій, Опанас, Валерія, Василь, Володимир, Герасим, Іван, Ілля, Максим, Михайло, Петро, Павло, Тадей, Федір.

]]>
4 грудня - цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95435 ДЕНЬ 284 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 284 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Sun, 04 Dec 2022 11:34:39 +0200 4 грудня відзначають Міжнародний день банків, День інформатики та Міжнародний день обіймів.

Православна церква святкує Введення до храму Пресвятої Богородиці

Міжнародний день банків

4 грудня у світі святкують міжнародний день банків. Це свято було внесено до списку Всесвітніх днів і визначних дат ООН у грудні 2019 року. Відповідне рішення було ухвалено на знак визнання важливості банків у сталому розвитку держав та підвищення рівня життя їхнього населення.

 

Введення в храм Пресвятої Богородиці

День, коли трирічну Марію батьки віддали на служіння Господу Богові. Саме їй судилося стати земною матір'ю Ісуса Христа. Цей день ще називають святом молодої сім'ї. Він вважається одним із 12 найбільших православних урочистостей у році, за винятком Великодня.

День Святої Варвари

Католицьке свято. Належить до ритуально-обрядового комплексу разом із Савіним та Миколиним днями. Також це свято вважається початком передноворічного періоду веселощів і гулянь.

Іменини: Ада, Олексій, Микола, Андрій

]]>
3 грудня - цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95432 ДЕНЬ 283 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 283 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Sat, 03 Dec 2022 17:22:48 +0200 3 грудня у світі відзначають Міжнародний день інвалідів, Всесвітній день комп'ютерної графіки, Міжнародний день боротьби з пестицидами, День народження смс-ки.

В Україні відзначають 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди, видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога.

Православна церква вшановує пам'ять святого Прокла.

Є й інші свята сьогодні, є прикмети цього дня, які розкажуть вам багато про що, а є речі, які робити не можна.

Міжнародний день інвалідів

У 1992 році наприкінці Десятиліття інвалідів Організації Об'єднаних Націй (1983—1992) Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією 47/3 проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів, з метою просування прав інвалідів у всіх сферах суспільного життя, а також привернення уваги широкого загалу до їх проблем.

Зазначене десятиліття було періодом підвищення поінформованості та вжиття заходів з метою покращення становища інвалідів та забезпечення для них рівних можливостей. Пізніше Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени ООН щорічно проводити заходи щодо Дня, маючи на увазі подальшу інтеграцію в життя суспільства осіб з інвалідністю.

Всесвітній день комп'ютерної графіки

На третій день грудня своє свято традиційно відзначають комп'ютерні графіки та дизайнери всього світу. Ідея його проведення, висунута 1998 року, належить американській компанії Alias.

Дата для Всесвітнього дня комп'ютерної графіки обрана у зв'язку з тим, що вона єдина у році починається зі знакового поєднання символів: 3D - 3 December.

Цікаву пропозицію дружно підтримали 3D-аніматори всіх країн. До святкування приєдналися такі міжнародні гіганти, як Adobe, nVidia, Wacom та багато інших компаній.

Міжнародний день боротьби з пестицидами

3 грудня населення планети відзначає Міжнародний день боротьби із пестицидами. Він був запущений Мережею боротьби з пестицидами (PAN International) у 1998 році на згадку про екологічну катастрофу, яка сталася 3 грудня 1984 року на пестицидному заводі в Бхопалі (Індія).

Девіз сьогоднішнього Дня: Пестициди - глухий кут цивілізації. Мета Дня – привернути увагу світової громадськості до вирішення проблем, що виникли внаслідок виробництва та використання цих небезпечних хімікатів.

День народження СМСки – 30 років тому відбулася перша у світі передача СМС-повідомлення

3 грудня 1992 року сталася важлива подія в історії розвитку технологій комунікації. Того дня відбулася перша у світі передача СМС-повідомлення.

Можливість передачі коротких текстових повідомлень, що отримала надалі широкого розповсюдження, лише підтверджує той факт, що подія стала знаковою в історії стільникового зв'язку.

Ідея створення такого сервісу виникла ще в середині 1980-х років, коли велися роботи зі створення стандарту GSM. Група європейських інженерів (вони представляли різні компанії з різних країн Європи) у рамках цього проєкту зробила вдалу спробу розробки та впровадження служби коротких повідомлень. Звідти ж з'явилася і абревіатура SMS (англ. Short Message Service), буквально – Служба коротких повідомлень.

 

Іменини: Іларіон, Олександр, Олексій, Ганна, Анатолій, Арсеній, Василь, Володимир, Григорій, Іван, Йосип.

]]>
У Чернігові запрацювала резиденція Святого Миколая http://monitor.cn.ua/ua/rest/95426 Вчора, 1 грудня, у Чернігівському туристичному інформаційному центрі запрацювала резиденція Святого Миколая.  Поштомат для листів мрії, які діти писатимуть під час відвідування ТІЦ, працюватиме до 31 грудня включно. Відпочинок article Fri, 02 Dec 2022 10:50:21 +0200 Офіційне відкриття резиденції розпочалося з короткої презентації запланованої програми, яку представила заступниця начальника управління культури та туризму ЧМР Катерина Литвин. За її словами, протягом місяця тут проводитимуть різноманітні передріздвяні активності для дітей різного віку, починаючи з малечі і закінчуючи дорослими.

Щотижня у соцмережах буде публікуватися графік роботи Чернігівського ТІЦ і посилання для реєстрації, щоб батьки змогли заздалегідь зареєструвати свою дитину на будь-яку ініціативу.

— Цього року, на жаль, не буде традиційного святкування на Красній площі. Але у цей нелегкий час хочеться більше дива, більше казки для дітвори. У цих сірих буденностях має щось бути яскравим. Ми — українці і можемо боротися за те, щоб посміхатися і бути незалежними, — сказала Катерина Литвин на початку зустрічі.

Родзинкою сьогоднішньої події став майстер-клас із виготовлення українського оберегу «Дідух». Бажаючим долучитися до цього дійства, спочатку розповіли про історію виникнення, а потім усі гуртом почали його робити. Виготовляється він з необмолочених колосків жита, вівса, пшениці. Прикрашати можна сухими квітами, ягодами калини, різнокольоровими стрічками.
Солом’яний Дідух — символ Різдва в Україні та зв’язку з поколіннями. З давніх-давен робили його всією сім’єю: самі Дідухи — чоловіки, а іграшки чи прикраси — жінки.
Раніше його використовували замість святкової ялинки. На Святвечір ставили під іконами аж до самого Водохреща, тобто до 19 січня. Після цього його обмолочували, зерно висівали, солому за традицією палили на дорозі.
У кожній місцевості виготовляли Дідуха по-різному.

 

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
2 грудня: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95419 ДЕНЬ 282 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 282 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 02 Dec 2022 09:47:24 +0200 2 грудня у світі святкують День боротьби за відміну рабства та День 2D-художників.

Православна церква вшановує пам'ять святого Авдія.

Є й інші свята сьогодні, є прикмети цього дня, які розкажуть вам багато про що, а є речі, які робити не можна.

Міжнародний день боротьби за відміну рабства
Міжнародний день боротьби за відміну рабства пов'язаний із датою ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами.
Примусова праця, сексуальна експлуатація, військовий полон, сімейне рабство, шлюби з примусу, продаж наречених, передача у спадок вдів, насильницьке вербування дітей для їх використання у збройних конфліктах, торгівля людьми тощо –сучасні форми рабства, викорінення яких є головною метою цього Дня.

День 2D-художників
2 грудня неофіційне професійне свято відзначають дизайнери двомірної комп'ютерної графіки. Для свята було обрано дату, співзвучну з назвою професії: 2D – 2 грудня.
Дизайнери комп'ютерної графіки, перш за все, потрібні в компаніях, що створюють комп'ютерні ігри. Як говорять самі художники, вони працюють у "мультяшному стилі".

Ще цього дня:
1015 - Князь Ярослав Мудрий посів престол у Києві;
1409 - У Лейпцигу відкрився один із перших університетів Центральної Європи;
1804 - Наполеон I Бонапарт проголосив себе імператором Франції;
1863 – Завершилося будівництво купола Капітолію у Вашингтоні (США);
1870 - Рим проголошений столицею Королівства Італія;
1960 – На металургійному заводі ім. Леніна у Кривому Розі задули доменну піч "Криворізька-Комсомольська" - тоді найбільшу у світі;
1976 - Фідель Кастро став президентом Куби;
1971 - Утворено федеративну державу Об'єднані Арабські Емірати;
1991 - Канада й Польща стали першими країнами, які визнали незалежність України від СРСР;
1998 - Колишнього прем'єр-міністра України Павла Лазаренка заарештовано у Швейцарії за обвинуваченням у відмиванні викрадених державних грошей;
2010 - На iPhone запущений месенджер Viber.

Церковне свято
Святий Авдій – один із дванадцяти малих пророків. Жив у Єврейському царстві та служив домоправителем у царя Ахава, який вів розпутний спосіб життя. З юності Авдій вірив у Господа, не відійшов від цих переконань і в період поклоніння в Ізраїлі язичницьким божествам.
Дружина царя Ахава влаштувала переслідування пророків, тоді Авдій сховав їх, надавши їжу та ночівлю. Він відмовився від своєї посади, покинув службу і пішов за пророком Іллею. За праведне життя і непохитну віру Господь нагородив Авдія даром передбачення.

Іменини: Веніамін, Адріан, Олександр, Валентин, Герасим, Григорій, Денис, Дмитро, Іван, Ігнатій, Іларіон, Костянтин, Михайло, Петро, Сергій, Федір.

]]>
1 грудня: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95401 ДЕНЬ 281 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 281 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 01 Dec 2022 10:26:29 +0200 1 грудня – День боротьби зі СНІДом, день Антарктиди та День особливих дітей.

В Україні – День працівників прокуратури, річниця Всеукраїнського референдуму 1991 року, День невролога.

Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Романа та Платона.

Всеукраїнський референдум 1991 року
30 років тому, 1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум 1991 року – загальнонаціональний референдум щодо проголошення незалежності України. На нього було винесено одне питання: "Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?" Текст Акту, ухвалений Верховною Радою 24 серпня 1991 року, був наведений у виборчому бюлетені. Громадяни України висловилися за підтримку незалежності.
У референдумі взяли участь 31 891 742 особи – 84,18% населення України. З них 28 804 071 особа (90,32%) проголосували "За".

Церковне свято
У церкві 1 грудня вшановується пам'ять святих мучеників Романа і Платона, які постраждали за віру в IV столітті.
Платон був братом святого Антіоха - разом вони народилися в сім'ї благочестивих християн і отримали чудове виховання, після чого почали проповідувати християнство. Це відбувалося за правління імператора Агрипіна, який відрізнявся нетерпимістю до прихильників християнського вчення. Не дивно, що він наказав заарештувати Платона і влаштував суд, на якому вимагав, щоб проповідник зрікся своїх переконань. Платон відмовився зробити це, за що був замучений та вбитий.
Святий Роман прийняв мученицьку смерть разом із отроком Варулом під час гонінь, організованих проти християн імператором Максиміліаном. Сам Роман був дияконом у місті Кесарія і одного разу зустрів єпарха, який йшов на язичницьке свято. Роман став переконувати його зректися віри, після чого той піддав проповідника тортурам. Повз проходив Варул, який також був християнином і не міг залишитися осторонь. Його схопили та замучили разом із Романом.

Ще цього дня:

1994 - Андрій Шевченко у матчі проти "Дніпра" забив свій перший гол у складі київського "Динамо";
2009 – У Львові запустили Львівський міський рейковий автобус;
2011 - Створено Ініціативну групу "Першого грудня";
2012 - Оприлюднено Українську хартію вільної людини;
2013 – У відповідь на спробу силового розгону Євромайдану мільйонна демонстрація у Києві, сутички біля Адміністрації Президента України та початок Революції гідності.

Іменини: Микола, Платон, Роман

]]>
30 листопада - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95391 ДЕНЬ 280 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 280 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 30 Nov 2022 09:53:31 +0200 30 листопада у світі відзначають День свійських тварин, Міжнародний день захисту інформації, Міжнародний день "Міста за життя", День комп'ютерної безпеки, День пам'яті всіх жертв хімічної війни.

В Україні – День радіотехнічних військ Повітряних Сил Збройних Сил України.

Православна церква вшановує пам'ять Григорія Чудотворця – святителя, богослова та єпископа Неокесарійського.

День радіотехнічних військ Повітряних сил Збройних сил України

День радіотехнічних військ Повітряних сил Збройних сил України відзначається з 2010 року. У світі радіотехнічні війська відіграють одну з найважливіших ролей у забезпеченні оборони країни. Вони призначені для ведення радіолокаційної розвідки та відстеження обстановки у зоні повітряного простору України.

Радіолокаційна сфера України активно розвивається, ми входимо до десятка держав, здатних виробляти локаційне обладнання високого класу.

Міжнародний день захисту інформації

1988 року американська Асоціація комп'ютерного обладнання оголосила 30 листопада Міжнародним днем захисту інформації. Метою Дня, який також відомий як День комп'ютерної безпеки, є нагадування користувачам про необхідність захисту їх комп'ютерів та всієї інформації, що зберігається в них.

Іменини: Геннадій, Григорій, Захар, Іван.

]]>
29 листопада: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95373 ДЕНЬ 279 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 279 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 29 Nov 2022 10:29:56 +0200 29 листопада у світі відзначають Міжнародний день солідарності із палестинським народом.

Православна церква вшановує пам'ять апостола від 12-ти, євангеліста Левія Матвія.

Міжнародний день солідарності із палестинським народом

29 листопада 1947 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію про поділ Палестини на арабську та єврейську держави. А за 30 років, 2 грудня 1977 року, Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією ухвалила щорічно відзначати 29 листопада як Міжнародний день солідарності з палестинським народом.

Резолюція ООН про розділ Палестини рекомендувала план створення у Палестині "Єврейської держави" та "Арабської держави". Місто Єрусалим було засноване як окрема одиниця, що користується спеціальним міжнародним режимом. Із двох держав у рамках цієї резолюції було створено лише один Ізраїль.

Ще цей день:
У 1516 році, Швейцарія підписала Вічний мир із Францією. У 1899 році було засновано футбольний клуб "Барселона". У 1946 році Бельгія стала членом ЮНЕСКО. А в 1994 році Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію про охорону біологічного різноманіття, підписану 11 червня 1992 року в Ріо-де-Жанейро.

Церковне свято
Православна церква вшановує пам'ять апостола від 12-ти, євангеліста Левія Матвія.
У біблійних оповідях про святого Матвія мало відомостей, але відомо достеменно, що він був одним із учнів Ісуса Христа і був особливо наближеним до нього.
До зустрічі із Господом він був митарем і займався найпринизливішою справою для юдеїв – збором податків, мит та податей. Потім прийняв християнську віру і слідував за Ісусом у всіх подорожах. Через 8 років після страти і піднесення Христа він написав Євангеліє, а потім подався нести Слово Боже в далекі країни.
Помер від болісної смерті – був страчений вогнем у фортеці Апасарос.

Іменини: Ян, Федір, Теодор, Сергій, Микола, Михайло, Матвій, Макар, Іван, Дмитро, Віктор та Василь.

]]>
28 листопада: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95366 ДЕНЬ 278 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 278 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Mon, 28 Nov 2022 09:45:44 +0200 28 листопада у світі відзначають День милосердя.

В Україні – День працівника системи фінансового моніторингу.

Православна церква вшановує пам'ять Гурія, Самона та Авива – християнських святих, мучеників і сповідників.

День працівника системи фінансового моніторингу
День працівника системи фінансового моніторингу молоде свято. У календарі професійних з'явилося у 2020 році.

Державний департамент фінансового моніторингу України був створений у складі Міністерства фінансів у січні 2002 року для більш ефективного виконання рекомендацій ФАТФ – Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей. А вже 2004 року Державний департамент фінансового моніторингу України був прийнятий до складу групи "Егмонт" - об'єднання підрозділів фінансової розвідки країн світу, створеного для ефективної боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму на міжнародному рівні.

День милосердя
Всесвітній день співчуття, або Всесвітній день милосердя відзначається з 2012 року, а ініціатором його заснування став індійський журналіст та громадський діяч Прітіш Нанді.
Ініціатори Всесвітнього дня милосердя закликають не стільки до зменшення зла у світі, скільки до зміни напряму дії людей - проти самого зла, а не проти людини, яка його творить. Досить складне філософське визначення насправді дуже легко формулюється двома християнськими заповідями: "Не убий" і "Люби ближнього твого, як самого себе".

Ще цього дня:
1943 – У Тегерані відкрилася перша конференція керівників трьох держав антигітлерівської коаліції – Й.Сталіна (СРСР), Ф. Рузвельта (США) та Вінстона Черчилля (Велика Британія);
1970 – Італійська ліво-терористична організація "Червоні бригади" провела свою першу операцію – серію вибухів на заводі "Pirelli";
1974 - У нью-йоркському концертному залі "Медісон Сквер Гарден" ексбітл Джон Леннон виступив зі сцени востаннє;
1983 – Уперше в історії американських космічних польотів у складі американського екіпажу був іноземний громадянин – західнонімецький фізик Ульф Мербольд (був на борту космічного корабля "Спейс Шаттл-9 Колумбія-6");
1994 - Перша спроба окупаційних федеральних сил Росії штурмувати столицю Чеченської Республіки Ічкерія - місто Грозний під час Першої російсько-чеченської війни;
2000 – Початок касетного скандалу в Україні. Олександр Мороз оприлюднив аудіокасети із записами розмов у кабінеті Л. Кучми щодо вбивства Георгія Гонгадзе;
2006 – Верховна Рада України, визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу;
2007 - Крокодила Ґодзіллу, який у травні втік у Маріуполі з пересувного зоопарку і якого протягом півроку марно шукали працівники ДСНС, упіймали робітники у відстійнику Маріупольської ТЕЦ. 30 листопада Ґодзілла помер у пожежній частині, де його тримали до прибуття господаря. У місті йому збудовано пам'ятник.

Церковне свято
Православна церква вшановує пам'ять Гурія, Самона та Авива – християнських святих, мучеників і сповідників. Жили вони приблизно у III-IV століттях. Миряни Гурій та Самон під час гонінь, організованих імператором Діоклетіаном, покинули рідне місто, але це їх не врятувало, оскільки вірян все одно схопили. Спочатку їх умовляли принести жертву язичницьким богам, але чоловіки відмовилися. На суді їх катували, але святі були непохитними. Тоді їх на три місяці запроторили до в'язниці, після чого знову судили. Побачивши непохитність Гурія та Самона, їх обезголовили. Диякон Авив постраждав під час гонінь за імператора Ліцинія. Святого теж умовляли принести жертву язичницьким богам. Коли той відмовився, його спалили живцем. За переказами родичі знайшли його тіло, що залишилося неушкодженим, і поховали в одній гробниці з Гурієм і Самоном.

Іменини: Григорій, Дмитро, Микита, Микола, Петро, Пилип, Хома.

]]>
27 листопада - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95360 ДЕНЬ 277 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 277 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Sun, 27 Nov 2022 10:23:58 +0200 27 листопада у світі відзначають Міжнародний день системного інженера та Міжнародний день Біблії.

В Україні – День заснування Національної Академії Наук України.

Православна церква вшановує пам'ять святого Пилипа.

Міжнародний день Біблії

За кількістю видань у всьому світі Біблія завжди була лідером. Християни читають її рядки, щоб отримати надію та підтримку у скрутні часи.

Офіційно Міжнародний день Біблії було проголошено у 1940 році. Тоді група бізнесменів із Нью-Йорка заснувала біблійну асоціацію. Її головною метою було відволікання американців від жахів, які творилися на той час у Європі.

Церковне свято

Православна церква вшановує пам'ять святого Пилипа з Віфсаїди – учня Ісуса Христа та одного з 12 апостолів. З цього дня розпочинається Різдвяний піст.

Іменини: Григорій, Костянтин, Пилип.

]]>
26 листопада - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95358 ДЕНЬ 276 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 276 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Sat, 26 Nov 2022 09:00:00 +0200 26 листопада в Україні – День пам'яті жертв голодоморів.

У світі відзначають Міжнародний день шевця та День проти ожиріння. У США – День братерства.

Православна церква вшановує пам'ять Івана Златоуста, патріарха Константинопольського.

День пам'яті жертв голодоморів

День пам'яті жертв голодоморів пов'язаний із голодом в Україні 1932-1933 років. Відзначається щорічно у четверту суботу листопада згідно з указом президента України Л. Д. Кучми з 1998 року. Перші десять років церемонія проходила перед пам'ятним знаком на Михайлівській площі. З 2008 року, після відкриття Національного музею "Меморіал жертв Голодомору", було перенесено туди.

О 16:00 минає хвилина мовчання, після чого по всій Україні проходить акція "Запали свічку", в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам.

Українці у ХХ сторіччі пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років – саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Терор, що тривав в Україні протягом 22-х місяців, забрав, за офіційними даними, близько 4 мільйонів життів.

Згідно з матеріалами досудових досліджень, оприлюднених у виданні "Геноцид українців. 1932 – 1933", жертвами Голодомору стали 10,5 мільйона людей.

Втрати від Голодомору – це не лише люди, які загинули через голод, померли через недоїдання. Це й ті, кого було вбито через спроби вирватися з голодоморного гетто, створеного в селах України. Це ті, хто не народився через те, що або жінки не могли виносити цю дитину, або ті, від народження кого просто відмовилася родина, розуміючи, що вони не зможуть виростити цих дітей.

 

Іменини: Герман Іван, Ян.

]]>
25 листопада: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95347 ДЕНЬ 275 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 275 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 25 Nov 2022 09:06:56 +0200 25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, Всесвітній день інформації, День без покупок та Чорна п'ятниця.

У Боснії та Герцеговині – День державності, в Естонії – Кадрін день.

Православна церква вшановує пам'ять святителя Івана Милостивого, патріарха Олександрійського.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок
Генасамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок та запропонувала урядам, міжнародним організаціям та неурядовим організаціям влаштовувати цього дня заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.
Біла стрічка – це символ проти всіх форм насильства над жінками, збереження материнства, а також використовується у всіх схожих випадках.
Окремою великою темою є і насильство в сім'ї, від якого страждає чимало жінок. Цим питанням опікується дедалі більше правозахисних організацій, які закликають усіх жертв насильства звертатися за допомогою, а не терпіти біль та приниження.

Історія дня: у 1961 році в Домініканській Республіці за наказом Рафаеля Трухільо були по-звірячому вбиті три сестри Мірабал, які були політичними активістками.

Ще цього дня:
1867 - Альфред Нобель запатентував динаміт;
1905 - У Лубнах вийшов перший номер газети "Хлібороб" українською мовою;
1992 - Кабінет Міністрів України ухвалив постанову "Про випуск в обіг приватизаційних майнових сертифікатів"

Церковне свято
25 листопада православна церква вшановує пам'ять святителя Івана Милостивого, патріарха Олександрійського.
Святитель народився на Кіпрі у родині знатного вельможі Епіфанія.
За бажанням батьків Іван одружився, у нього народилися діти. Коли дружина та діти святого померли, він прийняв чернечий чин.
Його духовні праці зробили його відомим, тому імператор Іраклій та все духовенство ублагали святого Івана зайняти патріарший престол в Олександрії.
Головною своєю справою святитель вважав милостиню і благодіяння всім нужденним. Усім нещасним святитель давав щоденне безоплатне харчування. Двічі на тиждень, у середу і п'ятницю, він виходив до дверей патріаршого собору і, сидячи на паперті, приймав усіх, хто його потребував.
Незадовго до смерті святий Іван через хворобу залишив свою кафедру і поїхав на острів Кіпр.

Іменини: Іван, Микола, Катерина.

]]>
24 листопада: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95341 ДЕНЬ 274 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 274 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 24 Nov 2022 09:10:05 +0200 24 листопада у світі відзначають Міжнародний день еволюції.

У США цього дня святкують День друзів, у Таджикистані – День Державного Прапора, у Туреччині – День учителя.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного Феодора Студита

Міжнародний день еволюції
Міжнародний день еволюції присвячений річниці першої публікації Чарльза Дарвіна "Про походження видів". Саме 24 листопада 1859 р. публікація побачила світ і викликала справжній ажіотаж.
Англійському натуралісту знадобилося 20 років, щоб пояснити процес еволюції.
Відповідно до його теорії, еволюція – це зміна спадкових показників біологічних популяцій упродовж наступних поколінь. Передбачається, що врешті-решт кожна жива істота може простежити своє походження від бактерії, яка жила мільярди років тому.

День завоювання друзів
24 листопада 1888 - день народження Дейла Карнегі, американського письменника, педагога, автора книги "Як завоювати друзів і впливати на людей". На його честь у США щорічно 24 листопада відзначають "День завоювання друзів та впливу на людей".

Ще цього дня:
1969 - Договір про нерозповсюдження ядерної зброї ратифікований у США та СРСР (президент США Річард Ніксон підписав відповідний законопроєкт, договір був ратифікований Президією Верховної Ради СРСР);
1994 - В Україні розпочала свою діяльність місія ОБСЄ;
2004 – Центральна виборча комісія України оприлюднила офіційні результати виборів Президента України. Переможцем було визнано Віктора Януковича. Протокол підписали 11 членів комісії, один із яких Олександр Чупахин підписав його з позначкою, що цей документ "не відповідає волевиявленню українського народу". Не підписали протокол три члени ЦВК — Андрій Магера, Руслан Князевич та Ярослав Давидович.
2015 - Туреччина збила російський винищувач "СУ-24", який перетнув кордон між Сирією та Туреччиною. Як наслідок розгортання реакції, оголошено проведення позачергового засідання НАТО.

Іменини: Вікентій, Віктор, Євген, Максим, Степан, Федір.

]]>
23 листопада: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95331 ДЕНЬ 273 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 273 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 23 Nov 2022 09:27:47 +0200 23 листопада у світі відзначають Міжнародний день акварелі, Міжнародний день боротьби з безкарністю, День еспресо.

У Грузії – День святого Георгія, День ВМФ у Мексиці, в Японії – День подяки праці, у Греції – День Геродота, у Литві – День воїнів.

Православна церква вшановує пам'ять шести апостолів: Ераста, Олімпа, Родіона, Сосіпатра, Куарта та Тертія, також сьогодні День пам'яті святого Георгія Побідоносця.

Міжнародний день акварелі
23 листопада митці-акварелісти відзначають Міжнародний день акварелі. Ініціатором свята був Альфредо Гуаті Рохо, мексиканський художник, відомий насамперед як популяризатор акварельного живопису.
Коли на початку своєї кар'єри Гуаті Рохо намагався виставити свої роботи в галереях, йому скрізь відмовляли, аргументуючи це тим, що акварельний живопис – "мистецтво другого гатунку". Тоді митець поставив за мету реабілітувати акварель і довести, що цей живопис нічим не гірший, наприклад, олійний і вимагає не меншої майстерності. Він заснував Мексиканське товариство акварелістів і перший у світі Музей акварелі, перша будівля якого була зруйнована землетрусом у 1985 році, але за два роки міська влада Мехіко подарувала музею нову будівлю.

День подяки праці
У Японії 23 листопада відзначають День подяки праці. Цей день є загальнонаціональним вихідним для трудівників усіх галузей промисловості, фермерів та державних службовців.
Свято відоме з 1948 року, раніше цього ж дня в Японії відзначали Свято нового врожаю, закінчення сільськогосподарських робіт, пов'язане із давнім синтоїстським ритуалом підношення свіжозрізаного рису богам, яке виконував за традицією сам імператор. У ХХ столітті, коли в Японії почалося посилене економічне зростання та прискорилися темпи індустріалізації, виникла ідея присвятити день не лише аграрній праці, а й загалом праці у різних сферах господарства.
Цього святкового дня японці традиційно дякують один одному за внесок у розвиток своєї країни.

День боротьби з безкарністю
Міжнародний день боротьби з безкарністю заснували у 2011 році Міжнародною асоціацією із захисту свободи слова. Як дату було обрано 23 листопада, оскільки цього дня в 2009 році в місті Ампатуан (Філіппіни) було викрадено та вбито 58 осіб, серед них 32 журналісти та працівники ЗМІ.
Завдання Міжнародного дня боротьби з безкарністю – домогтися правосуддя для людей, які зазнали переслідувань за здійснення свого права на свободу вираження, а також привернути увагу громадськості до проблеми безкарності.
Журналісти, блогери, активісти, правозахисники нерідко стають жертвами погроз, шантажу, нападів і тортур. За останні 10 років було вбито понад 500 журналістів, і в 90% випадків їхні вбивці залишилися безкарними.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну жертвами російських окупантів стали 43 журналісти.
За верифікованими даними Національної спілки журналістів України, серед загиблих – 8 журналістів, які виконували професійні обов'язки. Ще 13 медійників – цивільні жертви.
Зазначається, що 22 журналісти віддали життя під час захисту України на фронті. Крім того, серед загиблих медійників були іноземці. Їхні вбивці обов'язково будуть покарані.

Ще цього дня:
1708 – РПЦ із політичних міркувань піддала анафемі українського гетьмана Івана Мазепу;
1938 – Карпатська Україна отримала автономію у складі Чехословацької республіки;
1994 – Під час експедиції спортсменів альпіністського клубу "Одеса" у Гімалаях встановлено прапор України на вершині Чогорі К2 (8611 метрів);
2003 – У результаті Революції троянд у Грузії Едуард Шеварднадзе подав у відставку;
2007 - Розпочала роботу Верховна Рада України 6-го скликання, обрана після дострокового розпуску ВРУ 5-го скликання.

Церковне свято
День пам'яті святого Георгія Побідоносця
Святий великомученик Георгій Побідоносець був родом із Каппадокії. Його батько прийняв мученицьку кончину за Христа, коли Георгій був ще дитиною. Мати, яка володіла маєтками в Палестині, переселилася з сином на батьківщину і виховала його у суворому благочесті.
Георгій вступив на службу в римське військо, де його помітив імператор Діоклетіан і прийняв у свою варту зі званням коміта – одного зі старших воєначальників. Одного разу, коли святий Георгій дізнався про рішення імператора влаштувати гоніння на християн, він роздав жебракам свій спадок, відпустив на волю рабів і прийшов до Сенату. Тут він спробував достукатися зі словом Божим до римлян.
Георгія запроторили до в'язниці, надягли колодки і притиснули груди каменем. На тортурах святий голосно закликав до Господа. І раптом небо потемніло, гримнув грім, і було чути голос: "Не бійся, Георгію, Я з тобою". Потім засяяло світло, і біля диби з'явився Янгол Господній, який зцілив Георгія одним дотиком.

Ще сьогодні православна церква згадує шість апостолів від сімдесяти: Ераста, Олімпа, Родіона, Сосипатра, Куарта та Тертія.
Ераст був учнем святого Павла. Він ішов його стопами і жив за заповідями Божими. Як відомо, Ераст був небідною людиною. деякий час навіть працював економом у Коринті. Саме від свого вчителя він уперше почув про Ісуса Христа. Разом із Павлом Ераст поїхав до Єрусалима і служив у місцевій церкві. У деяких джерелах сказано, що апостол був єпіскопом у Палестині, де прожив до глибокої старості.

Іменини: Олександр, Олексій, Борис, Георгій, Денис, Єгор, Іван, Костянтин, Михайло, Нестор, Микола, Петро, Родіон, Серафим, Ераст, Ян, Анна, Ольга.

]]>
22 листопада: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95312 ДЕНЬ 272 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 272 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 22 Nov 2022 09:14:59 +0200 22 листопада у світі відзначають Міжнародний день сина.

У Лівані – День незалежності, у Мексиці – День святої Сесилії. У Киргизстані – День працівника прокуратури, у Вірменії – День банкіра.

Православ'я: День пам'яті преподобної Матрони Царгородської та Святкування на честь ікони Божої Матері "Скоропослушниця".

Ще цього дня:
1906 - У Російській імперії почалася аграрна реформа Столипіна;
1938 – Карпатська Україна отримала автономію у складі Чехословацької республіки;
1956 – Відкрилися XVI літні Олімпійські ігри в Мельбурні (Австралія);
1960 - З конвеєра Запорізького заводу "Комунар" в Україні зійшла перша промислова партія автомобілів "Запорожець" – ЗАЗ-965;
1963 – У Далласі сталося одне з найгучніших убивств ХХ століття. Лі Гарві Освальд застрелив президента США Джона Кеннеді;
1975 - В Іспанії відновлено монархію - після смерті диктатора Франсіско Франко влада в країні перейшла до призначеного ним спадкоємця, 37-річного принца Хуана Карлоса Бурбона, який у цей день став королем Іспанії;
1990 – 65-річна Маргарет Тетчер оголосила про свою відставку з посади прем'єр-міністра країни;
2004 - Початок Помаранчевої революції;
2005 – Указом Президента В. Ющенка в Україні 22 листопада проголошено Днем Свободи;
2010 – Початок безстрокової акції протесту на Майдані Незалежності у Києві проти нового Податкового кодексу, написаного урядом Азарова, яку підтримали акціями по всій Україні.

Церковне свято
У цей день відзначається пам'ять преподобної Матрони Царгородської, яка жила в 5 столітті у Константинополі. У юності її видали заміж за заможну людину, у них народилася дочка. Але Матрона полюбила ходити до храму, де проводила багато часу у молитвах та розмовах з благочестивими людьми. Вона стала наслідувати їхнє богоугодне життя, упокорюючи плоть стриманістю і постом, за що піддавалася нападкам з боку чоловіка.
Зрештою Матрона вирішила залишити сім'ю та присвятити життя служінню Богові. Щоб чоловік не зміг її знайти, жінка вирішила піти до чоловічого монастиря. Віддавши доньку на виховання знайомій стариці, Матрона обстригла волосся, вдягла чоловіче плаття і прийшла до монастиря преподобного Вассіана під ім'ям євнуха Вавили. Коли ігумен розкрив таємницю Матрони (йому було видіння), він відправив її до сусіднього міста до жіночого монастиря, де свята прожила довгі роки, вражаючи сестер своїм благочестям. Згодом жінка сама стала ігуменею обителі.
Також у церквах проводять святкування на честь ікони Божої Матері "Скоропослушниця".

Іменини: Олександр, Олексій, Антон, Віктор, Дмитро, Іван, Ілля, Йосип, Костянтин, Матрона, Порфирій, Семен, Тимофій, Федір.

]]>
21 листопада: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95293 ДЕНЬ 271 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 271 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Mon, 21 Nov 2022 09:11:23 +0200 21 листопада відзначають Всесвітній день привітань і Всесвітній день телебачення.

В Україні – День гідності та свободи і День десантно-штурмових військ, у Греції – день Збройних сил, в Італії – Мадонна делла Салюте, у Венесуелі – День студента, а у Бразилії – Національний день гомеопатії.

Православ'я: Святкування Собору Архистратига Михаїла.

День Гідності і Свободи
День Гідності і Свободи – свято в Україні, яке щорічно святкується 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, яке святкувалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках, доки не було скасовано указом президента Віктора Януковича. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада святкується День гідності і свободи.

Всесвітній день вітань
Всесвітній день привітань придумали у 1973 році брати-американці Майкл і Браєн Маккомак у розпал холодної війни, у відповідь на конфлікт між Єгиптом та Ізраїлем. День був потрібний як знак протесту проти посилення міжнародної напруженості.

Всесвітній день телебачення
Всесвітній день телебачення був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 1996 року, на ознаменування дати проведення в ООН першого Всесвітнього телевізійного форуму в 1996 році.
ООН заснувала цей День, визнаючи зростаючий вплив, який надає телебачення на процеси ухвалення рішень, привертаючи увагу всього світу до конфліктів і загроз миру та безпеці, а також його потенційну роль у фокусуванні уваги на інших великих проблемах, включно з економічними та соціальними питаннями.
У сучасному світі телебачення є символом зв'язку та глобалізації.

Мадонна делла Салюте
Мадонна делла Салюте в Італії — свято Діви Марії делла Салюте, яке проводиться на згадку про звільнення від чуми 1630-1631 років.
Цей день італійці пам'ятають і відзначають щороку 21 листопада. Основні урочистості на честь Мадонни делла Салюте відбуваються у Венеції. Мадонні присвячений храм, що височить на березі великого каналу, який був зведений якраз на згадку про порятунок від чуми. Його будівництво почалося 1631 року і тривало понад півстоліття — до 1681. Центральний вівтар храму прикрашений мармуровими статуями саме на тему чудесного визволення Дівою Марією міста від чуми.
Цього дня венеціанці відвідують храм Санта-Марія-делла-Салюте, до входу в який будують тимчасовий міст із човнів (або понтонний міст) через Великий канал. У храмі служать урочисту месу, а на вулиці, на прилавках наметів, продають усілякі сувеніри та солодощі.

Ще цього дня:
1916 - Потонув "Британнік", корабель-близнюк "Титаніка", налетівши на німецьку міну;
1918 - У Львові встановлено польську владу. Уряд ЗУНР переїжджає до Тернополя, потім до Станіслава;
1919 - Було укладено "Договір між союзними державами та Польщею про Східну Галичину", який передбачав передачу на 25 років Галичини до складу Польської республіки з обов'язковим забезпеченням їй автономного статусу;
1947 - У Нью-Йорку засновано Панамериканську українську конференцію. Наступного, 1948 р. було утворено Координаційний Осередок Українських Громадських Організацій у Європі. Після тривалої підготовки, у листопаді 1967 р. на з'їзді в Нью-Йорку створено Всесвітній Конгрес Вільних Українців (ВКВУ), який об'єднав усі крайові та міжкрайові організації діаспори;
1962 – Президент США Джон Кеннеді зняв блокаду Куби;
2004 – В Україні проходив другий тур виборів Президента України. О 20.40 на Майдані Незалежності близько 20 тисяч прихильників кандидата в Президенти України Віктора Ющенка розпочали акцію з оприлюднення підсумків паралельного підрахунку результатів другого туру виборів. Почалася Помаранчева революція;
2013 – В Україні розпочався Євромайдан.

Церковне свято
Святкування Собору Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних.
Святкування Собору Архистратига Божого Михайла та інших Небесних Сил безплотних встановлено на початку 4 століття на Помісному Лаодикійському Соборі, що проходив за кілька років до Першого Вселенського Собору. Відбувається свято 8 листопада (21 листопада за новим стилем) - в дев'ятому місяці від березня (з якого в давнину починався рік) - відповідно до числа 9 чинів Янгольських. Восьмий день місяця вказує на майбутній Собор усіх Сил Небесних у день Страшного Суду Божого, який святі отці називають "днем восьмим".

Іменини: Гаврило, Михайло, Павло, Рафаїл

]]>
20 листопада - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95291 ДЕНЬ 270 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 270 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Sun, 20 Nov 2022 10:00:15 +0200 20 листопада у світі відзначають Всесвітній день пам'яті жертв ДТП, День пам'яті трансгендерних людей, Всесвітній день дитини та День педіатра, а ще – День індустріалізації Африки.

В Україні – Свято III Універсалу (День проголошення УНР, 1917), у Канаді – День дитини, у В'єтнамі – День вчителя, в Аргентині – День суверенітету.

Православна церква вшановує пам'ять Феодота Анкірського.

Всесвітній день дитини

Відзначається щорічно 20 листопада. У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам запровадити святкування цієї дати як дня світового братства та взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей у всьому світі.

День педіатра

Турбота про здоров'я дитини стає однією з основних у житті батьків після появи світ малюка. Хороший дитячий лікар для батьків стає надійною опорою довгі роки. Турбота про майбутнє сім'ї, суспільства та держави – так можна охарактеризувати у глобальному масштабі працю та специфіку роботи дитячих лікарів.

Всесвітній день пам’яті жертв дорожніх аварій

За рішенням ООН третю неділю листопада оголошено Всесвітнім днем пам’яті жертв дорожніх аварій.

Він покликаний привернути увагу до сумного факту: у всьому світі в результаті дорожньо-транспортних подій щодня гине 3 тисячі чоловік і близько 100 тисяч отримують серйозні травми. Більша частина загиблих та постраждалих - молодь.

Мета цього дня полягає в тому, щоб вшанувати пам’ять жертв дорожньо-транспортних аварій та висловити співчуття членам їх сімей, а також ще раз нагадати державам про необхідність забезпечити безпеку дорожнього руху. Серед основних причин ДТП - перевищення швидкості, вживання алкоголю, відсутність програм технічного огляду транспортних засобів та пристроїв, що забезпечують безпеку водіїв і пасажирів.

Третій Універсал Української Центральної Ради

Третій Універсал Української Центральної Ради — державно-правовий акт, універсал Української Центральної Ради, що проголошував Українську Народну Республіку. Прийнятий 7 (20) листопада 1917 року в Києві.

Іменини: Олександр, Олексій, Опанас, Богдан, Валерій, Василь, Веніамін, Георгій, Григорій, Євген, Єгор, Іван, Іларіон, Кирило, Костянтин, Максим, Михайло, Микола, Павло, Сергій, Теодор, Федір, Ян, Єлизавета.

]]>
19 листопада - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95290 ДЕНЬ 269 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 269 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Sat, 19 Nov 2022 09:56:49 +0200 19 листопада у світі відзначають Міжнародний чоловічий день і Всесвітній день туалету.

В Україні - День працівників гідрометеорологічної служби та День скловиробника. У Монако – День князя.

Православна церква вшановує пам'ять святителя Павла, патріарха Константинопольського, сповідника.

Міжнародний чоловічий день

Міжнародний чоловічий день був створений, щоб підкреслити позитивну роль чоловіків у сім'ї та суспільстві.

Ініціатором свята став доктор Джероме Тілуксінгх із університету Вест-Індії. Сьогодні його відзначають у понад 50 країнах світу.

Організатори Чоловічого дня наголошують на збереженні здоров'я хлопчиків і чоловіків, на їх соціальному, емоційному, фізичному та духовному благополуччя.

День працівників гідрометеорологічної служби

У березні 2003 року свято започатковано указом президента України і відзначається щорічно 19 листопада.

Метеорологічна служба України була заснована ще у 1921 році, у 1929 її об'єднали з гідрологічною службою у Гідрометеорологічний комітет. А в 1940 році комітет перейменований на Управління гідрометеорологічної служби СРСР.

День скловиробника

Скловиробників України об'єднує заснована у 1997 році асоціація підприємств скляної промисловості "Скло України". До неї належать як місцеві, так і іноземні виробники листового та художнього скла, посуду та склотари, а також постачальники сировини, обладнання та послуг для виробництва скла. До початку війни в Україні члени асоціації виробляли понад 80% склопродукції в країні.

Іменини: Анатолій, Арсен, Василь, Віктор, Герман, Костянтин, Микита, Микола, Павло, Олександра, Клавдія, Ніна.

]]>
18 листопада: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95279 ДЕНЬ 268 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 268 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 18 Nov 2022 08:45:07 +0200 18 листопада – Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, в Україні – День сержанта ЗСУ, у Латвії та Марокко – День незалежності, у США – День народження Міккі Мауса.

Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Галактіона та Епістимії.

Ще цього дня:
1918 – Перемога під Мотовилівкою дивізії Січових стрільців Євгена Коновальця над загонами, вірними гетьману П.Скоропадському;
1918 – Проголошено незалежність Латвійської Республіки; першим главою уряду обрано Карліса Улманіса;
1928 - На екрани вийшов мультфільм "Пароплав Віллі" виробництва компанії Волта Діснея. Цей день вважають днем народження Міккі Мауса – символа компанії;
1932 - Постанова ЦК КП(б)У "Про заходи щодо посилення хлібозаготівель", згідно з якою за невиконання планів хлібозаготівель сільські господарства каралися натуральними штрафами, тобто конфіскацією 15-місячної норми м'яса, та Постановою Політбюро ЦК КП(б)У "Про ліквідацію контрреволюційних гнізд та розгромі куркульських груп".
1933 - Об'єднаний пленум Центрального комітету та Центральної контрольної комісії КП(б)У розглянув питання про "український націоналістичний ухил" та ухвалив постанову про припинення політики українізації;
1935 - У Ризі відкрито Монумент Свободи;
1990 – Мстислав Скрипник прибув із США до Києва, де у соборі св. Софії пройшла його інтронізація на патріарха УАПЦ;
2005 - Сенат США скасував обмежувальну зовнішньоторгівельну поправку Джексона-Вейніка для України;
2007 - Внаслідок вибуху метану на орендному підприємстві "Шахта ім. А. Ф. Засядька" (Донецьк) загинули 100 гірників (ще один згодом помер у лікарні).

Іменини: Григорій, Тихін, Тимофій.

]]>
17 листопада: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95269 ДЕНЬ 267 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 267 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 17 Nov 2022 07:50:00 +0200 17 листопада – в Україні та в світі відзначають День студента, Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень, Міжнародний день філософії, Всесвітній день недоношених дітей, у Чехії та Словаччині – День боротьби за свободу та демократію.

Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Нікандра єпископа Мирського та Єрмея (пресвітера), пам'ять преподобного Іоанніка Великого.

Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень
Проводиться щорічно у середу другого чи третього тижня листопада за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, із 2002 року.
Хронічна обструктивна хвороба легень –назва низки захворювань, у яких спостерігається стійке порушення руху повітряного потоку з легень. Використовувані раніше терміни "хронічний бронхіт" і "емфізема" не вживаються, їх об’єднали терміном ХОХЛ.
Основні причини розвитку хвороби – куріння, тютюновий дим, забруднення повітря, контакт із випарами хімічних речовин.

Міжнародний день студентів
День був заснований у 1941 році на міжнародній зустрічі студентів країн, які боролися проти фашизму, що проходила в Лондоні (Велика Британія), але розпочався з 1946 року. Дату встановили на згадку про чеських студентів-патріотів, які в 1939 році разом із викладачами вийшли на вулиці міста, на знак протесту проти нацистської окупації, але були заарештовані та розстріляні чи відправлені до концтаборів.

Ще цього дня:

1913 – Панамським каналом проходить перше судно;
1948 – Введено в експлуатацію газопровід Дашава – Київ, діаметром 500 мм та завдовжки 509 км. Офіційний день заснування "Київтрансгазу";
1959 - Південноафриканська компанія "Де Бірс", Йоганнесбург, починає виготовлення штучних діамантів;
1964 – Велика Британія заявляє про свій намір заборонити експорт зброї до Південної Африки;
1966 - У ніч з 16 на 17 листопада 1966 р. зареєстрований найбільший метеорний дощ: метеори потоку Леонідів (з'являються регулярно кожні 33,25 року) було видно на небі між східною частиною СРСР і західною частиною Північної Америки;
1989 - Поліція розігнала студентську демонстрацію в Празі, присвячену 50-річчю протестів проти нацистської окупації 1939 року. З цього фактично почалася "оксамитова революція", яка скинула комуністичну владу в Чехословацькій Соціалістичній Республіці;
1989 – Беназір Бхутто обрали прем'єр-міністром Пакистану;
1994 – Верховна Рада України скасувала Декларацію про суверенітет Криму (Постанова ВРУ № 250/94-ВР "Про виконання Постанови Верховної Ради України "Про політико-правову ситуацію в Автономній Республіці Крим");
2000 – Україна ніколи не буде ядерною державою, заявив експрезидент України Леонід Кучма на зустрічі зі студентами Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка.

Іменини: Олександр, Григорій, Іван, Ілля, Ісмаїл, Микола, Симон, Степан, Ян.

]]>
16 листопада - цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95260 ДЕНЬ 266 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ- DAY 266 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 16 Nov 2022 08:47:38 +0200 16 листопада – Міжнародний день толерантності, Всесвітній день географічних інформаційних систем, Всесвітній День ґудзиків і Міжнародний день боротьби з анорексією.

В Україні - День працівників радіо, телебачення та зв'язку. В Ісландії – День мови, в Естонії – День ухвалення Декларації суверенітету.

Православна церква вшановує пам'ять мучеників Акепсима єпископа, Йосипа пресвітера та Аїфала диякона, а також Анни Всеволодової – дочки київського князя Всеволода Ярославовича, який одружився з грецькою царівною.

Ще цього дня:
1895 – "Кінематограф" братів Люм'єр показали в Сорбонні;
1917 – У колишньому ханському палаці в Бахчисараї відкрито Національний музей;
1918 - Королівство Угорщина, яке до цього було частиною Австро-Угорської Імперії, проголошено республікою;
1924 – Почала мовлення перша українська радіостанція – Українське радіо;
1933 - Встановлено дипломатичні відносини між СРСР та США;
1945 - У Лондоні засновано ЮНЕСКО;
1967 - Розпочався І Світовий конгрес Вільних українців у Нью-Йорку;
1994 - Згідно з Указом Президента № 667/94, від 11.11.1994 почав щорічно відзначатися День працівників радіо, телебачення та зв'язку;
1999 – Засновано Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розвитку України;
2002 - Президент Кучма підписав указ про відставку уряду Анатолія Кінаха та направив до Верховної Ради України подання на згоду призначити новим прем'єром голову Донецької обладміністрації Віктора Януковича;
2010 - Заручини принца Вільяма та Кейт.

Іменини: Ганна, Георгій, Ілля, Світлана, Федір.

]]>
15 листопада - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95248 ДЕНЬ 265 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 265 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 15 Nov 2022 10:34:34 +0200 15 листопада – Міжнародний день вторинної переробки, День королівської династії у Бельгії, День проголошення Республіки Бразилія, Сіті-Го-Сан – свято дітей у Японії, День пам'яті Леопольда, Святого покровителя Австрії.

Православна церква вшановує пам'ять святих Акиндіна і Пігасія.

День вторинної переробки

Щорічно 15 листопада у низці країн відзначається Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки. Головна мета екологічного свята – привернути увагу влади, громадськості та промислових структур до цієї теми.

А започаткували його в 1997 році, коли жителі США вперше відзначили America Recycles Day (що можна перекласти як "День, коли Америка переробляє відходи"), що проводився екологами з метою заохочення американців, які здають відходи у вторинну переробку та купують продукцію, виготовлену з вторинної сировини.

Сіті-Го-Сан - свято дітей у Японії

15 листопада в Японії можна побачити неймовірно привабливих, одягнених у яскраві кімоно малюків, які поспішають з мамами-татами-бабусями-дідусями до найближчого храму, оскільки в ці дні відзначається улюблене усіма старовинне японське свято Сіті-Го-Сан. У перекладі: Сіті – це сім, Го – це п'ять, Сан – це три.

Дитяче свято, історія якого налічує вже понад 300 років, можна назвати спільним днем народження всіх дітей, яким цього року виповнилося 3, 5 або 7 років. Ці непарні цифри здавна вважалися в Японії магічними, а відповідний вік відбивав важливі, переломні етапи дорослішання дітей.

День королівської династії у Бельгії

З 1866 року 15 листопада в Бельгії відзначається національне свято - День королівської династії або Свято короля.

Свято заснував бельгійський король Леопольд ІІ. Урочистості відбуваються на честь святого Альберта, який вважається покровителем королівської родини.

Цей день символізує єдність бельгійської нації у всьому її політичному, культурному та мовному різноманітті.

День проголошення Республіки Бразилія

15 листопада 1889 року імператор Дон Педро II був скинутий військовими, а маршал Деодору да Фонсека проголосив республіку - Сполучені Штати Бразилії.

Перехід від монархії до республіки відбувся майже спокійно і безкровно. Імператорську родину видворили з країни.

Республіка ухвалила федеральну систему правління. Провінції були перетворені на штати. На зміну парламентській формі прийшла президентська система управління.

Іменини: Костянтин

]]>
14 листопада - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95239 ДЕНЬ 264 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 264 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Mon, 14 Nov 2022 09:51:06 +0200 14 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом та Міжнародний день логопеда.

Православ'я: пам'ять чудотворців Косми та Даміана Асійських та матері їхньої преподобної Феодатії.

Католицтво: пам'ять Альберика Утрехтського, святителя, архієпископа єпархії Утрехта.

Всесвітній день боротьби з діабетом

Дата відзначається щорічно, з 1991 року, за рішенням Генасамблеї ООН у день народження Фредеріка Бантинга, канадського фізіолога, який відкрив із професором Джоном Маклеодом гормон інсулін. Друг дитинства Бантинга помер від захворювання, яке називається тепер цукровим діабетом. Цей трагічний випадок був поштовхом для пошуку ліків від цієї хвороби.

Міжнародний день логопеда

День логопеда відзначається у другій декаді листопада. На міжнародному рівні - з 2004 року. Заходи дня спрямовані на поширення знань щодо проблем мовленнєвих порушень, фахівцях та методах мовної корекції.

Іменини: Адріан, Хома, Іван, Денис, Дмитро, Федір, Сергій, Дем'ян, Єлизавета, Юліанія.

 

]]>
13 листопада - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95238 ДЕНЬ 263 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 263 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Sun, 13 Nov 2022 09:00:00 +0200 13 листопада відзначають Міжнародний день сліпих та Всесвітній день доброти.

В Україні – День виноградарів, виноробів та садівників, День народження Центральної виборчої комісії.

Православна церква: пам'ять преподобних Спиридона та Никодима.

Католицька церква: день пам'яті Аббона Флерійського, ченця бенедиктинського ордену, абата монастиря Флері у Франції, видатного церковно-політичного діяча, прихильника Клюнійської реформи, вченого-енциклопедиста, Гомобона Тучинго Кремонського, праведного, мирянина і пам'ять Миколая I, папи римського.

День виноградарів, виноробів та садівників

Нове професійне свято з 2020 року відзначають щороку в другу неділю листопада.

Його метою є "вшанування працівників виноградно-виноробної та садівничої галузей, заохочення їх досягнень та популяризація українського садівництва, виноградарства та виноробства".

Міжнародний день сліпих

Свято створено Всесвітньою організацією охорони здоров'я. День обрано на честь французького педагога Валентина Гаюї (народився 13 листопада 1745 року). Саме він запровадив особливий шрифт, який допоміг сліпим людям читати та вчитися. У 1784 році Гаюї навіть відкрив своїм коштом першу школу, названу "Майстернею трудящих сліпих", в якій навчалися виключно незрячі учні.

Всесвітній день доброти

Свій початок цей день бере в 1997 році, коли в Японії створили волонтерський "Всесвітній рух за доброту". Він не мав жодного політичного чи релігійного спрямування. Спочатку до нього належали лише представники тихоокеанського регіону, але сьогодні географія значно розширилася. Офіційно Всесвітній день доброти було засновано 2000 року в Токіо.

Іменини: Олександр, Олексій, Анатолій, Артем, Василь, Всеволод, Дем'ян, Іван, Інокентій, Кузьма, Леонід, Микола, Петро, Роман, Сава, Сергій, Станіслав, Степан, Теодор, Трохим, Федір, Яків, Ян.

]]>
12 листопада - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95237 ДЕНЬ 262 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 262 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Sat, 12 Nov 2022 09:00:00 +0200 12 листопада – Всесвітній День боротьби з пневмонією.

В Індонезії – День батька і Національний день здоров'я, У США – День французького сендвіча, День піци з усім, окрім анчоусів, День декоративних мишей та щурів, День "Щасливого часу", День "Курячого бульйону для душі", в Азербайджані – День Конституції, у Тайвані - День культурного ренесансу та День лікаря.

Православна церква вшановує пам'ять священномученика Зиновія, єпископа Єгейського, та сестри його мучениці Зиновії.

Всесвітній День боротьби з пневмонією

Відзначається щороку,12 листопада. Пневмонія – інфекційне захворювання легень, найчастіше вражає дітей, людей похилого віку та людей з ослабленою імунною системою. Пневмонії можуть спричиняти різні види мікроорганізмів.

Іменини: Артем, Зіновій, Марк, Маркіян, Матвій, Степан, Олена, Настасья.

]]>
11 листопада: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95229 ДЕНЬ 261 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 261 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 11 Nov 2022 09:44:45 +0200 11 листопада святкують Всесвітній день енергозбереження, Всесвітній день шопінгу, Всесвітній день міні-лиж, Всесвітній день орігамі і День написання паперових листів.

У Франції та Бельгії – День перемир'я, у Великій Британії та країнах Співдружності – День закінчення Першої світової війни, у Китаї – День холостяків, у Латвії – День Лачплесиса, у Польщі – Національне свято незалежності, у США – День ветеранів.

Православна церква вшановує пам'ять святих Анастасії та Авраамія.

Міжнародний день енергозбереження
Дата заснована за ініціативи міжнародного шкільного проєкту з використання ресурсів та енергії SPARE у 2008 році, щоб розповісти людям про важливість розумного та раціонального енергоспоживання і дбайливого підходу до використання природних ресурсів.

День холостяків
Поява свята пов'язана із традиціями Нанкінського університету, коли наприкінці 1990-х років молоді люди збиралися у чоловічому колі, щоб весело провести час. З того часу традиції свята не змінилися і полягають у зустрічах за обідом молодих людей, які не встигли пов'язати себе шлюбними путами.

Ще цього дня:

1909 - Почалося будівництво головної бази ВМС США на Перл-Харборі;
1917 – Український полк, сформований із делегатів ІІІ Всеукраїнського військового з'їзду, придушив більшовицьке повстання у Києві;
1918 - Близько 5 години ранку в штабному вагоні маршала Фоша в Комп'єнському лісі було підписано Комп'єнське перемир'я, що означало капітуляцію Німецької імперії та кінець Першої світової війни;
1925 - Вийшла перша платівка Луї Армстронга;
1930 - Запатентований газовий холодильник, винахід Альберта Ейнштейна та Лео Сіларда;
1940 – У США випущено перші автомобілі "Джип";
1952 - У Каліфорнії продемонстровано дію першого відеомагнітофона;
1972 – США закрили свою останню військову базу у В'єтнамі;
1973 - Ізраїль та Єгипет підписали договір, що завершив війну між ними;
1978 - Міністерство освіти УРСР видало директиву: "вдосконалити вивчення російської мови у загальноосвітніх школах республіки" (посилення русифікації);
1983 – Студент Массачусетського університету Фред Коен продемонстрував перший у світі комп'ютерний вірус;
1987 - Картину Ван Гога "Іриси" продано за рекордну суму - $53,6 млн;
1990 - Набула чинності Міжнародна конвенція про боротьбу проти незаконного обігу наркотичних і психотропних речовин;
1994 - Білл Гейтс на аукціоні в Нью-Йорку заплатив $30,8 млн за рукопис Леонардо да Вінчі (рекордна ціна для рукописів);
1999 – До Асамблеї Республіки Португалія директор лісабонського зоопарку привів лева та тигра на знак протесту проти слабкого фінансування його установи;

Іменини: Авраамій, Анастасія, Анна, Герман, Кирило, Клавдій, Марія, Феодосій.

]]>
10 листопада: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95221 ДЕНЬ 260 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 260 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 10 Nov 2022 08:56:39 +0200 10 листопада святкують Всесвітній день науки, Всесвітній день молоді, Міжнародний день бухгалтера, Всесвітній день якості.

У Бразилії – Національний день пшениці, в Аргентині – День традицій, у Туреччині – День пам'яті Ататюрка, США – День народження морської піхоти, в Індонезії – День героїв.

Православна церква вшановує пам'ять Святої Параскеви.

Ще цього дня:
1926 – У Берліні відкрито Український науковий інститут;
1928 – У Києві відкрито будинок-музей Тараса Шевченка;
1989 - У Львові відбулися установчі збори Товариства "Надсяння", які репрезентують українців, депортованих з українських етнічних територій, "переданих" Польщі після Другої світової війни;
1975 - Генеральна Асамблея ООН прирівняла сіонізм до расизму (це рішення було відкликано 16 грудня 1991 року);
1992 – Російські війська увійшли до Інгушетії;
1993 - Групою сектантів "Білого братства", очолюваного Мариною Цвігун (Марія Деві Христос), та Юрієм Кривоноговим (Іван Свамі), було проголошено "кінець світу" та захоплено київський Софійський собор з метою масового самознищення. Міліція затримала сектантів, що поклало край діяльності "Білого братства" та викликало низку самогубств шанувальників секти в Україні та країнах СНД;
1993 – В Україні заборонені всі воєнізовані недержавні організації;
1994 – Ірак визнав незалежність Кувейту;
2004 – Центрвиборчком України оголосив остаточні результати першого туру виборів Президента України: Віктор Ющенко набрав 11 125 395 голосів (39,87 %), Віктор Янукович – 10 969 579 голосів (39,32 %). Другий тур голосувань призначено на 21 листопада 2004 року;
2009 – Запущено перший гідроагрегат Дністровської ГАЕС (він видав перший струм до Об'єднаної енергосистеми України).

Церковне свято
10 листопада - День святої Параскеви, християнської великомучениці, яка жила в 3 столітті в Малій Азії. За переказами, Параскева народилася в родини багатого сенатора, але вже в юності вирішила вести аскетичне життя. Коли імператор Діоклетіан почав гоніння на християн, святу Параскеву схопили, зазнали жорстоких мук і обезголовили.

Іменини: Арсеній, Георгій, Дмитро, Іван, Максим, Нестор, Микола, Степан, Терентій, Ганна.

]]>
"Як було раніше, зараз треба забути": у Чернігові не буде святкової ялинки та жодних заходів до свята Нового року http://monitor.cn.ua/ua/rest/95208 У Чернігові не планують організовувати традиційне новорічне містечко та проводити жодних офіційних та неофіційних заходів до свята Нового року. Про це Суспільному розповів начальник міського управління культури та туризму Олександр Шевчук. Відпочинок article Wed, 09 Nov 2022 09:21:55 +0200 За його словами, це питання обговорювалось вже кілька разів і на останньому з обговорень присутні дійшли до висновку, що ніяких заходів на Новий рік у Чернігові планувати не будуть.
   "Але, якщо казати про якісь елементи декору та певну атмосферу, то це можливо буде. Говорити про повноцінне святкування Нового року — це виключено, враховуючи ситуацію, яка склалася в місті Чернігові", — каже Шевчук.
Також він додав, що встановлення новорічної ялинки коштує певних грошей та те, що присутність її одної на площі "не зіграє ніякої ролі".
"В Києві думають над місцем встановлення ялинки, але це більш як політичний крок, який показує, що столиця України незламна. Наша ж задача, як прикордонного міста, враховуючи відключення електрики, неясну ситуацію із зимою, то нам краще подумати про елементи атмосфери, вітання дітей. Це все має бути локально і сам формат ми маємо переосмислити та переглянути. Про те як було раніше, зараз просто треба забути. Варто розуміти, що ми зараз живемо в трошки іншій реальності. Але при цьому треба розуміти, що життя йде і його варто проживати так, як і весь наш український народ", — говорить начальник управління.

suspilne.media

]]>
9 листопада - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95206 ДЕНЬ 259 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 259 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 09 Nov 2022 08:38:22 +0200 9 листопада відзначають Міжнародний день проти фашизму, расизму та антисемітизму, Міжнародний день антиядерних акцій, День книги рекордів Гіннеса і Всесвітній день лізингу.

В Україні – День української писемності та мови і Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва, у Німеччині – Доленосний день, в Іспанії – фестиваль оливок, у США – День відвідування музеїв.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного Нестора Літописця.

Міжнародний день проти фашизму, расизму та антисемітизму

9 листопада в усьому світі – Міжнародний день проти фашизму, расизму та антисемітизму, встановлений за ініціативою Міжнародної мережі проти расизму UNITED, що об'єднує понад 560 організацій із 46 країн.

У ніч з 9 на 10 листопада 1938 року на території Німеччини та Австрії почався масовий єврейський погром, який отримав назву "Кришталевої ночі", або "Ночі розбитих вітрин". Вона стала першою масовою акцією фізичного насильства Третього рейху стосовно євреїв. Тоді нацисти вбили понад 90 людей, 30 тисяч євреїв було схоплено та відправлено до концтаборів. Сотні синагог було спалено вщент, а тисячі вітрин магазинів, що належали євреям, розбито — звідси назва погрому.

Ці події в 1938 році започаткували Голокост — масове насильство щодо єврейського народу, яке призвело до загибелі близько 6 мільйонів євреїв.

Міжнародний день антиядерних акцій

Екологи та інші небайдужі громадяни влаштовують цього дня у різних містах світу пікети, демонстрації та акції протесту проти розвитку атомної енергетики та за підвищення її безпеки. Також вони організують антиядерні табори поблизу небезпечних об'єктів і встановлюють знаки, які інформують громадян про небезпеку, у місцях із підвищеним радіоактивним фоном.

День української писемності та мови

День української писемності та мови, який щорічно відзначається в країні 9 листопада, встановлений указом президента України у 1997 році. Датою свята було обрано день пам'яті преподобного Нестора Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія.

Вважається, що саме з преподобного Нестора Літописця і розпочинається письмова українська мова.

День української писемності та мови — це не лише державне, а й церковне свято. Перший у сучасній українській мові твір, що відповідає візантійським першоджерелам, православні назвали акафістом Богородиці Холмській.

Традиційно до Дня української писемності та мови приурочено низку урочистих та святкових заходів, серед яких: покладання квітів до пам'ятника Нестора Літописця, нагородження найкращих українських літераторів і популяризаторів українського слова, а також видавництв, що випускають літературу українською мовою.

Сьогодні в Україні проведуть традиційний радіодиктант Національної єдності. Приєднатися до його написання можуть усі охочі. Для цього потрібно об 11:00 за київським часом включити: Українське Радіо чи Радіо Культура; телеканал Суспільне Культура; діджитал-платформи Суспільного: фейсбук-сторінку Суспільного та ютуб-канали Українського Радіо та Суспільного Новини; застосунок suspilne.radio; застосунок "Дія".

 

День пам'яті преподобного Нестора Літописця

Преподобний Нестор Літописець народився в 11 столітті у Києві. Юнаком він прийшов до преподобного Феодосія і став послушником Києво-Печерського монастиря.

Преподобний Нестор глибоко цінував справжнє знання, поєднане зі смиренністю та покаянням. У монастирі преподобний Нестор ніс послух літописця. У 80-х роках 11 століття він написав "Читання про житіє і погублення блаженних страстотерпців Бориса і Гліба" у зв'язку з перенесенням їх святих мощів у Вишгород у 1072 році, а також склав житіє преподобного Феодосія Печерського.

Головним подвигом життя преподобного Нестора було складання у 1112-1113 роках "Повісті минулих літ".

Іменини: Андрій, Опанас, Іван, Капітоліна, Максим, Марк, Нестор, Микола, Сергій, Степан.

]]>
8 листопада: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95191 ДЕНЬ 258 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 258 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 08 Nov 2022 09:20:31 +0200 8 листопада відзначають Всесвітній день урбанізму, Міжнародний день піаніста, Всесвітній день без Wi-Fi та Міжнародний день радіології.

У Китаї – День журналіста, у Казахстані – День статистики, у Канаді – Національний день ветеранів аборигенів, у США – День штату Монтана, а в Таїланді – Лої Кратонг (ніч дванадцятого повного місяця).

Православна церква вшановує пам'ять великомученика Дмитра Солунського.

Всесвітній день урбанізму
Всесвітній день урбанізму, також відомий як Всесвітній день містобудування — свято, запропоноване 1949 року професором Університету Буенос-Айреса Карлосом Марією делла Паолера, випускником Інституту урбанізму в Парижі, для розвитку суспільного та професійного інтересу до планування міст.
Відзначається щорічно 8 листопада більш ніж у 30 країнах на чотирьох континентах. Всесвітній день урбанізму надає можливість поглянути на планування міст з глобальної точки зору, привернути увагу політиків і громадян до впливу на довкілля внаслідок розвитку міст та територій.

День піаніста
День піаніста не має офіційного статусу, проте завдяки інтернету та музичним спільнотам стає все більш відомим.
Фортепіанна музика, що зародилася в 18 столітті, швидко набирала популярності і набула поширення в другій половині століття після того, як остаточно сформувався сам музичний інструмент, що став логічним розвитком своїх попередників – клавесина та клавікорду.
Творцем фортепіано вважають італійського майстра Бартоломео Крістофорі. Інструмент, механізм якого пройшов свій розвиток і сформувався переважно упродовж 18 століття, у наш час має дві варіації виконання: рояль і піаніно.

Всесвітній день без Wi-Fi
Технологія бездротового підключення до мережі інтернет та бездротової передачі даних була розроблена в 1990-х роках австралійськими вченими з Державного об'єднання наукових і прикладних досліджень, а інженерами компаній Nokia та Aironet ця технологія була успішно впроваджена та розвинена, отримавши назву Wi-Fi. Згодом це найменування стало означати ціле сімейство стандартів передачі радіоканалами. Ця технологія набула поширення не лише серед користувачів, а й у низці галузей промисловості.
У 2016 році зареєстрована у Венесуелі Міжнародна Федерація захисників довкілля закликала заснувати та відзначати щорічно 8 листопада Всесвітній день без Wi-Fi. Організатори та ініціатори нового свята ставили за мету привернути увагу суспільства на те, що вплив радіоканалів і радіохвиль на здоров'я людини недостатньо вивчений. При надмірному їх постійному впливі при використанні технології Wi-Fi у кожному будинку та квартирі залишається ризик негативного їх впливу на здоров'я людини.
Незважаючи на те, що ВООЗ підтвердила відсутність негативного впливу радіочастот, противники поширення бездротової технології доступу в інтернет закликають надавати пріоритет поки що більш вивченим у сенсі впливу на здоров'я людини кабельним підключенням.

Міжнародний день радіології (День рентгенолога)
Обидва свята пов'язані з важливою датою та подією в історії фізики та медицини. 8 листопада 1895 німецький фізик Вільгельм Конрад Рентген відкрив рентгенівське випромінювання. Для медицини це відкриття стало справжнім проривом у діагностиці цілого комплексу захворювань і травм, а згодом і методу терапії.
Цю медичну дисципліну назвали радіологія.
За рік після відкриття з'явився перший рентгенівський апарат, почалося виробництво рентгеночутливої плівки, а далі почали відкриватися рентгенологічні кабінети та клініки. Спочатку їх основним напрямом стала діагностика у пульмонології, але надалі рентгенографія стала основним засобом діагностики у травматології та стоматології.
Дотепер рентген залишається найбільш поширеним, швидким і доступним засобом діагностики у світі.
Вперше Міжнародний день радіології, започаткований за спільною ініціативою Радіологічного Товариства Північної Америки (RSNA), Американського коледжу радіології (ACR) та Європейського товариства радіології (ЄSR), був відзначений 8 листопада 2012 року. Цього ж дня за традицією відзначається професійне свято лікаря-рентгенолога. Ініціатори прагнуть офіційного визнання свята та ролі відкриття В.К. Рентгена та сучасної рентгенології в медицині. Сам фізик, який зробив таке важливе відкриття, був удостоєний Нобелівської премії, але був настільки зайнятий експериментами, що не прийшов на церемонію нагородження і отримав премію поштою. Надалі всі кошти передав Німецькому уряду, який звернувся по допомогу до населення в роки Першої світової війни.

Ще цього дня:

1909 - Відбулися установчі збори членів Київського товариства повітроплавання;
1927 - Закладено перший камінь Дніпровської гідроелектростанції потужністю 650 тис. кінських сил;
1935 – У Чернігові відкрито Літературно-меморіальний музей М. М. Коцюбинського;
1960 - Джона Ф. Кеннеді обрано 35-м президентом США;
1988 - Джордж Герберт Вокер Буш обраний 41-м президентом США;
1997 – У Львові відкрито пам'ятник жертвам комуністичних злочинів;
2016 – Дональд Трамп обраний 45-м президентом США, перемігши Гілларі Клінтон;
2020 – З берлінського аеропорту Тегель вирушив останній рейс (Air France Airbus A320 Париж-Берлін). На цю подію прийшли подивитися багато берлінців, а зараз у місті новий аеропорт Бранденбург.

Церковне свято
Православна церква відзначає в цей день пам'ять святого Димитрія Солунського, відомого також як Мироточець, який жив за часів імператора Діоклетіана.
Згідно з Житієм, батьки Димитрія були таємними християнами. Вони хрестили сина в домовій церкві та виховали у вірі та благочесті. Після смерті батька Димитрій зайняв його місце, ставши проконсулом м.Фессалоніки. На цій посаді він почав проповідувати і обернув у свою віру безліч жителів міста.
Звістка про діяльність Димитрія сягнула імператора. Проповідника ув'язнили, а потім стратили. Тіло мученика вночі поховали солунські християни, а раб Димитрія на ім'я Луп узяв ризу свого хазяїна, зрошену кров'ю, та його обручку. За їхньою допомогою він згодом здійснив багато чудес.

Іменини: Антон, Опанас, Василь, Дмитро, Марк, Теофіл.

]]>
7 листопада - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95184 ДЕНЬ 257 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 257 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Mon, 07 Nov 2022 10:18:07 +0200 7 листопада в ООН розпочинається Міжнародний тиждень науки та миру. В Угорщині – День опери, у Тунісі – День пам'яті, а в Аргентині – День спортивної преси.

У Люксембургу– День Святого Вілліброрда, середньовічного бенедиктинського ченця, християнського місіонера, 1-го єпископа Утрехта у 695-739 роках. Відомий як "Апостол Фрізів". Святої Римсько-католицької церкви.

Православна церква вшановує пам'ять мучеників Маркіяна та Мартирія.

Міжнародний тиждень науки та миру

Вперше проводилася 1986 року в рамках Міжнародного року миру. Організація заходів Тижня на той час здійснювалася на неурядовому рівні. Але у грудні 1988 року Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка офіційно окреслила терміни проведення Міжнародного тижня науки та миру. Відтоді подія відзначається упродовж того тижня, на який припадає 11 листопада — це наступна дата після Всесвітнього дня науки за мир та розвиток, що відзначається 10 листопада.

На думку фахівців ООН, щорічне проведення Тижня – це важливий внесок у встановлення миру. Ця подія сприяє ширшому науковому обміну на теми, що мають значення для всіх, а також розширює обізнаність громадськості про взаємозв'язок проблем науки і світу.

Народний календар

Цього осіннього дня вся природа плаче — дощем або снігом. І люди почали плакати разом із нею — влаштовувати ритуальний плач, які назвали дідівським, згадувати померлих родичів і друзів.

Іменини: Опанас, Валерій.

]]>
6 листопада - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95180 ДЕНЬ 256 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 256 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Sun, 06 Nov 2022 12:11:41 +0200 6 листопада – Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів, Міжнародний день пам'яті тварин, що загинули від рук людини та День саксофона.

В Україні – День визволення Києва під час Другої світової війни і День працівника соціальної сфери, у Швеції – День прапора і День народження короля Густава Адольфа. У Марокко – День зеленого маршу, а у Фінляндії – День фінсько-шведської спадщини.

Православна церква згадує ікону "Всіх скорботних Радість", День пам'яті святителя Атанасія, патріарха Царгородського.

Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів

Цей день з'явився у календарі згідно з резолюцією 56-ї сесії Генасамблеї ООН і відзначається з 2001 року. Погіршення стану екосистеми спостерігається тривалий час після припинення конфліктів і завдає шкоди не одному поколінню. Резолюція закликає держави та міжнародні організації відзначати цей день, просить Генерального секретаря забезпечити виконання цієї резолюції та сприяти розповсюдженню інформації про неї.

День пам'яті тварин, які загинули від рук людини

Ухвалена в 1987 році Європейська конвенція щодо захисту свійських тварин визнає наявність у людини морального обов'язку перед тваринами, а в багатьох країнах законодавством передбачено кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з ними. Тим не менше, досі тварини в усьому світі стають жертвами людської жорстокості. Тому за ініціативи зоозахисників і було започатковано День пам'яті тварин, які загинули від рук людини.

Церковне свято:

Святитель Атанасій I, патріарх Константинопольський, народився в Адріанополі (нинішня територія Туреччини). В юності покинув будинок і пішов у Фессалоніки, де прийняв монастирський постриг під ім'ям Акакій.

Незабаром він пішов на святу гору Афон і став братом в обителі Есфігменській. Там він три роки служив трапезарем – ченцем, який стежить за трапезою. Здобув повагу братії за стійкість віри та благодійність.

Щоб уникнути похвал, Акакій виявив смирення і пішов з Афона спочатку до Єрусалима, а потім на Патрійську гору, де тривалий час перебував у самітництві. За деякий час він пішов на Галантійську гору в монастир блаженного Лазаря, де прийняв великий ангельський образ з ім'ям Атанасій, отримав священний сан і став еклесіархом (охоронцем храму). Тут святий удостоївся Божественного одкровення: у розп'яття він чув голос Господній, який покликав його до пастирського служіння.

За пропозицією імператора Андроніка Палеолога, Собор архієреїв та кліриків у 1289 році одностайно обрав святого Атанасія на кафедру Вселенської Церкви. До кінця життя святий знову удостоївся бачити Христа: Господь докорив йому, що свій пастирський обов'язок Атанасій виконав не до кінця. Обливаючись сльозами, святий покаявся у своїй малодушності і отримав від Господа прощення та дар чудотворення. Помер Атанасій у віці 100 років.

Іменини: Олександр.

]]>
Зміна імені: що нового в процедурі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95164 Яке б не було підґрунтя у бажанні змінити ім’я, законодавством гарантоване таке право кожній людині. Особливості цього процесу передбачені Порядком розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи, який віднедавна оновлено. Про новели у законодавстві розповіла начальниця Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірина Cвистун. Відпочинок article Fri, 04 Nov 2022 10:26:38 +0200 Відтак, змінами передбачено:
-  заява щодо зміни прізвища у зв’язку з розірванням шлюбу, що не було змінено під час державної реєстрації розірвання шлюбу чи розірвання шлюбу в судовому порядку, справжність підпису заявника на якій нотаріально засвідчена, може бути подана через представника або надіслана поштою;
-  заява про надання згоди батьків (одного з батьків) або піклувальника на зміну імені зазначеної особи може подаватися ними особисто. Заява одного з батьків, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, може бути подана другим з батьків.
Також, тепер до заяви про зміну імені необхідно додавати письмове зобов’язання заявника, складене у довільній формі, справжність підпису на якому нотаріально засвідчена, про обізнаність заявника щодо встановленої законом відповідальності за повідомлення неправдивих відомостей і необхідність обміну паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон  та  інших  документів  у  разі зміни імені (у разі подання заяви   через   представника  або  надіслання  поштою).
Більш детальну інформацію читайте за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua

]]>
4 листопада: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95160 ДЕНЬ 254 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 254 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 04 Nov 2022 09:49:59 +0200 4 листопада відзначають Міжнародний день добра, День дорожнього регулятора, День здорового глузду та День якісної роботи.

В Україні – День залізничника, в Італії – День національної єдності та збройних сил, у Британії – Ніч Гая Фокса (з 4 на 5 листопада), у США – День цукерок, День вдячності представникам медичних наук, День пір'яної ручки та День скептика. В Іспанії відкриття фестивалю Європейського кіно у Севільї (з 2001 року).

Православ'я: пам'ять рівноапостольного Аверкія, єпископа Ієрапольського, чудотворця.
Католицизм: пам'ять королевича Емерика Угорського, кардинала Карло Борромео, одного з найвидатніших діячів Контрреформації, пам'ять Віталія та Агріколи, мучеників із Болоньї.

День залізничника України
Днем залізничника ця дата стала за ініціативи працівників Львівської залізниці. 4 листопада 1861 року, за часів Австро-Угорської імперії, на територію сучасної України, до Львова, прибув перший потяг, який мав назву "Ярослав". Він з'єднував Відень, Краків, Перемишль та Львів.

Ще цього дня:

1918 – Розпочалися польсько-українські бої за Перемишль;
1921 – Другий зимовий похід Армії УНР під керівництвом генерал-хорунжого Юрія Тютюнника – головна Волинська група перейшла польсько-український радянський кордон під Олевськом;
1922 - У Королівстві Єгипет знайдено гробницю Тутанхамона;
1940 - Президія Верховної Ради СРСР встановила кордон між Молдавською та Українською РСР, у результаті 8 із 14 районів колишньої Молдавської АРСР залишилися у складі України;
1946 – Підписано китайсько-американський Договір про дружбу та взаємну торгівлю;
1950 – У Римі держави-члени Ради Європи підписали Конвенцію про захист прав людини та основних свобод;
1956 – Радянські війська придушили повстання в Угорщині;
1970 – Пасажирський авіалайнер "Конкорд" під час випробувань удвічі перевищив швидкість звуку;
1979 - Захоплення американського посольства в Тегерані іранськими студентами ("революційною гвардією").
1984 - Заснування компанії "Dell".

Іменини: Олександр, Василь, Володимир, Герман, Григорій, Денис, Захар, Іван, Костянтин, Микола, Павло, Федір, Ян, Ганна, Єлизавета.

]]>
3 листопада: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95148 ДЕНЬ 253 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 253 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 03 Nov 2022 10:49:40 +0200 3 листопада в Україні - День інженерних військ і День ракетних військ та артилерії. У Японії – День культури, в Ірландії – День стаута, у США – День сендвіча і День домогосподарки, а в ОАЕ – День прапора.

Сьогодні відзначають Всесвітній день косплея і День медузи.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного Іларіона Великого, а католицька - пам'ять Мартіна де Пореса, перуанського священнослужителя, лікаря, ченця ордену домініканців.

День ракетних військ та артилерії України
Ракетні та артилерійські війська становлять близько 70% вогневої сили армії, які неодноразово доводили свою ефективність.
День встановлено указом Президента України 31 жовтня 1997 року.

День інженерних військ України
Професійне свято військовослужбовців інженерних військ. З'явився завдяки указу президента Леоніда Кучми 1999 року. Інженерні війська опікуються опановуванням нових засобів ведення бою та впровадженням їх у армію. Тому вони діють першими під час атаки.

Всесвітній день косплея
Цього дня у Японії проходить день культури. Завдяки косплею можна краще дізнатися про персонажів коміксів, аніме, комп'ютерних ігор, манги. Саме їх найчастіше вибирають для перетворення. Історія свята розпочалася у США у 1939 році. У Нью-Йорку на конференцію наукової фантастики письменники Міртл Дуглас і Форест Аккерман прийшли у костюмах персонажів фантастичних творів. Наступного разу кількість переодягнених людей збільшилася, а традиція поширилася.

Цього дня 1937 року в карельському урочищі Сандармох (СРСР) за рішенням трійки Ленінградського обласного управління НКВС СРСР було розстріляно 265 в'язнів Соловецької в'язниці. У переліку страчених "українських буржуазних націоналістів", Лесь Курбас, Микола Зеров, Микола Куліш, Матвій Яворський, Володимир Чеховський, Валер'ян Підмогильний, Павло Пилипович, Валер'ян Поліщук, Григорій Епік, Мирослав Ірчан, Марко Вороний, Михайло Козоріз, Олекса Слісаренко, та багато інших представників національної інтелігенції. За один день були розстріляні десятки вчених, літераторів, працівників культури та освіти, митців — цвіту української нації.

Ще цього дня:

1905 – Велике князівство Фінляндське отримало автономію у складі Російської імперії;
1918 – Угорщина оголосила про своє відокремлення від Австрії;
1918 – Буковинське віче приєднало Північну Буковину до ЗУНР;
1941 – У Бердичеві розстрілом близько 2000 євреїв фактично завершилася ліквідація єврейського населення, що тривала з липня 1941 року;
1943 – Почалася битва за Київ (Друга світова війна);
1992 - Президентом США обраний Білл Клінтон;
1995 – Вчені Техаського університету вперше виділили ген грудного раку;
1996 – В аеропорту Донецька кілери у масках розстріляли народного депутата України, відомого бізнесмена Євгена Щербаня;
2020 - Президентські вибори у США між кандидатами Джо Байденом та Дональдом Трампом.

Іменини: Олександр, Олексій, Анатолій, Аркадій, Василь, Володимир, Георгій, Дем'ян, Дмитро, Єгор, Захар, Іван, Костянтин, Микола, Сергій, Федір, Яків.

]]>
2 листопада: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95141 ДЕНЬ 252 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 252 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 02 Nov 2022 09:33:56 +0200 2 листопада - Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів та День хакера.

Православ'я: - Пам'ять великомученика Артемія.

Католицизм: День усіх душ, вшанування померлих, Пам'ять святителя Малахії, архієпископа Арманського.

22 роки тому, 2 листопада 2000 року, у лісі під Таращею було знайдено тіло журналіста Георгія Гонгадзе, який зник ще 16 вересня.

Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Генасамблея ООН заснувала цю дату у 2013 році, щоб привернути увагу світової спільноти до тривожної ситуації, яка обмежує можливості журналістів виконувати свою роботу та підриває право суспільства на отримання достовірної інформації.
2 листопада 2013 року французькі журналісти Гіслен Дюпон та Клод Верлон, які за завданням редакції висвітлювали перебіг збройного конфлікту в Малі, були викрадені та вбиті бойовиками.

День хакера
34 роки тому, 2 листопада 1988 року, весь світ дізнався, що в інтернеті також бувають віруси. Цього дня з'явився так званий хробак Морріса - перший в історії мережевий хробак, який за один день паралізував роботу 6000 серверів на території США, тобто близько 10% усіх машин, підключених до мережі.

Церковне свято
Сьогодні православна церква вшановує пам'ять Артемія Антіохійського. 2 листопада вважається днем отаманів і військових ватажків.
Католицька церква відзначає День вшанування усіх покійних вірних. На відміну від Дня всіх святих, це насамперед поминання померлих рідних і близьких. Тому його ще називають День усіх душ.

Іменини: Олександр, Артемій, Герасим, Герман, Іван, Ірина, Зосима, Леонід, Матрона, Михайло, Микола, Павло, Петро.

]]>
1 листопада: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95131 ДЕНЬ 251 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 251 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 01 Nov 2022 09:48:27 +0200 1 листопада відзначають День вегана, Міжнародний день ароматичної свічки, День усіх святих та прощання з осінню.

Сьогодні в Україні відзначають День народження футбольного клубу "Динамо" (Київ), а в Європі - День заснування Європейського Союзу та Європейського суду з прав людини.

День вегана
Міжнародний день вегана з'явився у 1994 році. Міжнародна спільнота вегетаріанців цього дня відзначала своє 50-річчя.
Суспільство було засноване Дональдом Вотсоном у 1944 році в Лондоні. І лише останні двадцять років замість звичного vegetarian у його назві почали використовувати слово vegan.
Причому між словами "вегетаріанець" та "веган" з'явилася істотна відмінність. Веганство практикує суворе вегетаріанство, виключає зі свого раціона компоненти тваринного походження. Якщо звичайний вегетаріанець відмовляється тільки від м'яса та риби, то веган не їсть ані яєць, ані сиру з молоком, ані меду тощо. Більше того, справжні вегани навіть не носять одяг зі шкіри, хутра, вовни та шовку.

День народження футбольного клубу "Динамо"

1 листопада 1927 року було створено київський футбольний клуб "Динамо". І хоча міжвідомча комісія у справах спілок Київського округу зареєструвала офіційно Статут спортивного пролетарського товариства "Динамо" Києва навесні того року, днем народження клубу є перший день листопада.

Церковне свято
Іванів день – це насамперед проводи осені. Назву день отримав тому, що саме 1 листопада відбулося перенесення мощей преподобного Івана Рильського – покровителя болгарського народу.
Іван народився наприкінці 9 століття у родині поселян у селі Скрино. Хлопчик рано втратив батьків і в дитинстві почав працювати пастухом. Якось господар стада побив його за те, що той втратив корову з телятком. Хлопчик звернувся з молитвою до Бога, і у відповідь з'явилося диво: пастух знайшов пропажу, а потім переніс теля через річку, ідучи водою, ніби сушею. Хазяїн, побачивши це, щедро нагородив юнака.
Пізніше Іван вступив послушником до одного з прилеглих монастирів, де навчився читати і писати, почав вивчати богословські книги. Через деякий час він прийняв чернечий постриг і усамітнився в лісі, оселившись у сплетеній з хмизу хатині.
Пізніше навколо печери Івана стали селитися паломники, які шукали самоти, і так виник монастир. Спочатку ченці жили у хатинах, потім звели храм та спорудили келії. Преподобний Іван став ігуменом обителі, наставляв братію прикладом праведного життя. Перед смертю святий обрав наступника, а сам пішов у печеру, де провів останні п'ять років життя.

День усіх святих

День усіх святих має язичницьке коріння. Близько двох тисяч років тому кельтські племена у цей час святкували прихід Нового року. Вважалося також, що душі померлих у цей день повертаються до своїх домівок і просять жертовної їжі у живих. У цей час давні римляни відзначали Фералії, присвячені пам'яті померлих. Так з'явився День усіх святих, який досі відзначається католицькою церквою 1 листопада.

Свято всіх святих спочатку відзначалося 13 травня. Цього дня у 609 році папа Боніфацій IV освячував римську ротонду, присвячену Богоматері та всім великомученикам церкви. За іншими джерелами це свято запровадив Римський папа Григорій IV у 835 році. Достеменно відомо лише, що на початку 11 століття його перенесли на 1 листопада. Тоді цей день присвячувався тим святим, які не мали свого свята упродовж року.

Іменини: Іван, Клеопатра, Леонтій та Фелікс.

]]>
31 жовтня - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95121 ДЕНЬ 250 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ- DAY 250 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Mon, 31 Oct 2022 09:47:37 +0200 31 жовтня відзначають Міжнародний день Чорного моря, Всесвітній день міст, Міжнародний день економії, День чарівництва та Хелловін.

Православна церква вшановує пам'ять святого Луки.

Лютерани святкують День реформації.

Міжнародний день економії

Історія розвитку Всесвітнього дня заощаджень розпочалася в Мілані, коли у жовтні 1924 року представники ощадних кас із 29 країн світу зібралися на перший міжнародний спеціалізований конгрес. 31 жовтня 1924 р. проходив останній день конгресу, на якому італійський професор Равізза запропонував "на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів усіх країн" щорічно відзначати цей день, як Міжнародний день заощаджень.

Завершено спорудження національного меморіалу США на горі Рашмор

Національний меморіал гора Рашмор – одна із "візитних карток" США, гордість американців.

Його спорудження розпочалася 10 серпня 1927 року. На горі висічено барельєфи чотирьох президентів – Джорджа Вашингтона, Томаса Джефферсона, Авраама Лінкольна та Теодора Рузвельта, які уособлюють відповідно народження, філософію, об'єднання та експансію нації.

Кожен барельєф має висоту понад 18 метрів, і їх видно з відстані 100 кілометрів. Скульптор Гутзон Борглум, мав намір ще вибити на скелі текст Декларації Незалежності США, але йому не вистачило б життя на завершення такого грандіозного проєкту.

Для створення монумента Борглум вибрав гору Рашмор у Південній Дакоті, оскільки вона мала досить рівну стіну, повернену на південний захід і тому освітлювалася сонцем майже увесь день.

Голова Вашингтона була створена першою в 1930 році, Джефферсон з'явився в 1936, Лінкольн - в 1937, Рузвельт - у 1941 році.

Церковне свято

У цей день православна церква вшановує пам'ять святого Луки — апостола від сімдесяти, сподвижника апостола Павла. За переказами, він серед сімдесяти учнів Ісуса Христа був посланий на першу проповідь про Царство Небесне ще за земного життя Спасителя. Згодом Лука супроводжував у подорожах святого Павла. Апостол прийняв мученицьку смерть у місті Фіви.

Лука вшановується як автор одного з чотирьох Євангелій і Діяння святих апостолів. Також він вважається першим в історії іконописцем. За легендою, він написав першу ікону Пресвятої Богородиці.

День реформації

День Реформації – свято, яке відзначається на честь заснування Євангелічної Церкви.

В основі Реформації лежало прагнення прогресивної частини церкви повернутися до чистоти Слова Божого від наносного людського, набутого церквою в Середньовіччі.

Як говорить історія, цього дня в 1517 році німецький реформатор Мартін Лютер прибив до дверей парафіяльної церкви міста Віттенберг свої відомі "95 тез", започаткувавши тим самим початок широкої дискусії про дієвість індульгенцій, що своєю чергою стало початком Реформації у західному християнстві.

Іменини: Андрій, Гаврило, Давид, Єлизавета, Іван, Йосип, Лука, Микола, Семен, Сергій, Юліан.

]]>
30 жовтня - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95108 ДЕНЬ 249 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 249 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Sun, 30 Oct 2022 11:00:00 +0200 30 жовтня у світі відзначають день ортопедичних медсестер і медбратів, День тренера, Ніч витівок напередодні Хелловіна.

В Україні - День працівників підрозділу боротьби з незаконним обігом наркотиків і День автомобіліста і дорожника. У Словаччині – Річниця Декларації словацької нації, а в Індонезії – день індонезійських банкнот. У скадинавських країнах – День зими.

Міжнародний день ортопедичних медбратів і медсестер

Ортопедичні медики опікуються доглядом за травматолого-ортопедичними пацієнтами. Від ортопедичних сестер і братів потрібно володіння спеціальними навичками, зумовленими специфікою їхньої діяльності: оцінка стану ран та догляд за ними, зняття швів, встановлення ортезів, встановлення і зняття гіпсових шин.

День працівників підрозділу боротьби з незаконним обігом наркотиків

Підрозділ створено 30 жовтня 1993 року. 21 рік тому Кабінетом Міністрів України було схвалено рішення про створення у структурі МВС самостійного управління боротьби з незаконним обігом наркотиків (УБНОН). У 2015 році підрозділ було переформатовано до Департаменту протидії наркозлочинності.

Ніч витівок

Вечір напередодні Хелловіна, 30 жовтня, називають Ніччю витівок. Цього вечора діти та підлітки мають офіційне право розіграти своїх знайомих і сусідів.

Уперше про Ніч витівок згадують у 1790 році. Відбулась вона у коледжі Сент-Джонс (Оксфордський університет), хоча точна дата її невідома. Спочатку у Великій Британії вона була частиною травневих свят, а потім її перенесли на 4 листопада - ніч, що передувала ночі Гая Фокса. Згодом Ніч витівок стала асоціюватися з Хелловіном, відповідно, дата перемістилася.

Вбрані в костюми діти ходять по домівках і просять солодощі. Якщо їм відмовлять, вони можуть зіграти з господарем будинку злий жарт. Типові витівки містять намазування вікон автомобілів милом, закидання будинків яйцями, гнилими фруктами та овочами. Діти можуть обмотувати дерева туалетним папером або дзвонити у двері, а потім тікати. Нерідко подібні жарти межують із вандалізмом, тому, наприклад, частина продуктових магазинів не продають дітям яйця під час святкування Хелловіна.

День Зими

У Скандинавських країнах святкують День Зими. Скандинавський Новий рік відбувається наприкінці періоду приготувань до зимового сезону. Свято ще іноді називають "Зимові ночі". Спочатку його, як і багато інших, відзначали упродовж кількох ночей. Все це знаменувало перехід до нічної пори року, коли в північних широтах Фінляндії, Ісландії, Норвегії сонце сідає за обрій досить рано.

Церковне свято

Цього дня православна церква вшановує преподобномученика Андрія Критського, який жив під час царювання імператора-іконоборця Костянтина Копроніма.

Імператор під страхом смерті наказав християнам прибрати ікони з храмів і будинків. Віряни, які не злякалися імператора і чинили спротив нечестивому іконоборцю, були ув'язнені. Коли преподобний Андрій почув, що імператор саджає до в'язниць і мучить не злодіїв і розбійників, а доброчесних і благочестивих людей, то прийшов до Константинополя і всенародно, у храмі святого мученика Маманта, викрив єретика в гонінні на справжню віру. За його словами, той, хто ображає ікону, на якій зображено Христа, ображає самого Бога. Розлючений іконоборець наказав стратити святого Андрія. На шляху до місця страти мученик помер. Завдяки молитвам преподобномученика Андрія зцілюються одержимі.

Ще цього дня віряни православної церкви вшановують пам'ять старозавітного святого пророка Осії, що входить до 12 малих пророків.

Ще сьогодні африканський день їжі та безпеки харчування, день усміхнених кам'яних левів. У США - день кукурудзяних цукерок, день "Напиши своєму колишньому", день "Купи пончик" та День створення чудового похорону.

Іменини: Антон, Кузьма, Ісидор, Андрій, Леонтій, Дем'ян, Осія.

 

]]>
29 жовтня - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95107 ДЕНЬ 248 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 248 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Sat, 29 Oct 2022 10:00:00 +0300 29 жовтня відзначають Всесвітній день боротьби з інсультом, Міжнародний день псоріазу, День самітника, День цементу.

В Україні – День військового фінансиста Збройних Сил України, у Туреччині – День проголошення Республіки, у Камбоджі – День коронації. У США – Національний день вівсянки та Національний день кішки. У Ліберії – День молоді.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного мученика Лонгіна Сотника.

День військового фінансиста

Свято встановлено в 1999 році, а датою обрано 29 жовтня - в цей день було створено Фінансове управління головного оборонного відомства України.

Головне завдання фінансової служби ЗС України – забезпечення своєчасних виплат фінансового забезпечення та грошових винагород військовослужбовцям, а також цільового та ефективного використання коштів, виділених на оборону держави.

Всесвітній день боротьби з псоріазом

Всесвітній день боротьби з псоріазом засновано у 2004 році за ініціативи Міжнародної федерації асоціацій псоріазу IFPA. Головні його завдання — підвищити поінформованість суспільства про псоріаз як проблему, з якою щодня стикається понад 125 млн осіб у всьому світі.

Псоріаз - хронічне захворювання, яке вражає переважно шкіру. При псоріазі на шкірі утворюються червоні, надмірно сухі, підняті над поверхнею шкіри плями, які завдають фізичного та психологічного дискомфорту. Іноді псоріаз супроводжується запаленням суглобів та сполучної тканини (т.зв. псоріатичний артрит). Це не інфекційне захворювання і не передається від людини до людини; Точні причини його невідомі, і поки псоріаз неможливо вилікувати повністю, методи лікування спрямовані на те, щоб домогтися ремісії та покращити якість життя хворих.

Всесвітній день боротьби з інсультом

Всесвітній день боротьби з інсультом також відзначається 29 жовтня. Ця глобальна кампанія присвячена поширенню інформації про таке захворювання, як інсульт, та заходи його профілактики.

Багато хто вважає, що інсульт – гостре порушення мозкового кровообігу – захворювання літніх людей. І це вірно, але лише почасти. Останнім часом все частіше фіксуються інсульти у молодих людей, підлітків і навіть дітей. Більшість жертв інсульту все ще складають літні люди, але захворювання стрімко "молодшає".

Існують певні фактори ризику, що підвищують ймовірність інсульту. До них належить підвищений артеріальний тиск, миготлива аритмія, підвищений рівень шкідливого холестерину, куріння. Однак іноді інсульт трапляється і в абсолютно здорових, начебто, людей. Саме тому дуже важливо знати основні симптоми інсульту та правила надання першої допомоги при інсульті.

Іменини: Віола, Єфросинія, Леонтій, Лонгін, Мал, Терентій.

]]>
28 жовтня: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95102 ДЕНЬ 247 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 247 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 28 Oct 2022 11:49:14 +0300 28 жовтня відзначають Всесвітній день дзюдо, Міжнародний день анімації, День любителів плюшевих тварин і Міжнародний день креольської мови та культури.

В Україні - День визволення України від фашистських загарбників і День бабусь та дідусів. В Чехії - Національне свято Чеської Республіки. Проголошення Незалежності Чехословацької держави, в Греції – День Охі, в США - Національний день працівників першої допомоги і Національний день шоколаду.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного Варса Едеського, святого Лукіяна Антіохійського, святого Єфимія Нового Солунського.

У 1886 році відбулося офіційне відкриття Статуї Свободи в Нью-Йорку. Її подарувала Франція на честь 100-річчя незалежності США і на знак дружби між двома державами. Статуя прибула в Нью-Йорк 17 червня 1886 року на борту французького пароплава "Ізері". Транспортувалася в розібраному вигляді - була розділена на 350 частин, упакованих в 214 ящиків. Упродовж чотирьох місяців її збирали і монтували на гранітний п'єдестал перед будівлею суду на території форту Вуд. Статуя Свободи є символом США.

У 1914 році фірма "Kodak" оголосила про початок роботи над створенням технологій кольорової фотографії.

День визволення України від фашистських загарбників

Пам'ятний день присвячений подіям, які відбувалися за часів Другої світової війни. Саме на українській території проходили вирішальні битви, які відіграли найбільшу роль у результаті всієї війни. 28 жовтня 1944 року після 15 наступальних операцій фронтового та стратегічного масштабу землі України були повністю звільнені від фашистів. Річницю офіційно затвердив президент України Віктор Ющенко своїм указом 2009 року.

День дідусів і бабусь

Українське свято на честь старшого покоління, що символізує зв'язок із ним та онуками й правнуками. У різних країнах визначається в різні дні (у США — 3 серпня), іноді як окремі свята — День бабусі та День дідуся.

Спільний День дідусів і бабусь запроваджений 2009 року Квітковим бюро з Нідерландів. Відповідно до запропонованої ідеї, онуки дарують бабусям і дідусям горщики із живими квітами, які символізують міцний зв’язок поколінь: коріння —старше покоління родини, молоді паростки — молодше.

Ще цього дня:

1913 — Відкрито трамвайний рух у Вінниці;

1920 — Країни Антанти підписали з Королівством Румунія "Бессарабський протокол", який віддавав Бессарабію Румунії;

1938 — 17 тисяч польських євреїв заарештовано у Третьому Рейху і відіслано до польського кордону. Польський уряд відмовляється їх прийняти. Вислані залишаються між двома країнами у таборі біженців;

1989 — Верховна рада Української РСР ухвалила закон про державний статус української мови (Закон "Про мову в Українській РСР");

1993 — Сенат Австралії визнав Голодомор в Українській СРР актом геноциду;

2007 — Представлений список "100 геніїв сучасності, які живуть сьогодні" британської газети The Daily Telegraph. До нього увійшов український художник Іван Марчук.Іменини: Євфимій, Денис, Іван, Семен, Дмитро, Афанасій.

]]>
27 жовтня: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95094 ДЕНЬ 246 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 246 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 27 Oct 2022 11:45:38 +0300 27 жовтня відзначають Всесвітній день аудіовізуальної спадщини та Всесвітній день працетерапії.

У США – День наставника, у Греції – День прапора, у Алжирі – День висадження дерев.

Православна церква згадує Параскеву Сербську – християнську святу.

Всесвітній день аудіовізуальної спадщини

У 2005 році на своїй 33-й сесії Генеральна конференція ЮНЕСКО затвердила резолюцію, в якій проголосила 27 жовтня Всесвітнім днем аудіовізуальної спадщини – на честь річниці ухвалення в 1980 році Рекомендації про охорону та збереження рухомих зображень і термінових заходів для визнання важливості аудіовізуальних документів як невід'ємної частини національної ідентичності.

До аудіовізуальної спадщини належать фільми, радіо- та телевізійні програми, аудіо- та відеозаписи. Масове поширення подібних документів почалося у 20 столітті, а зараз вони є одним із основних носіїв первинної інформації. Вони допомагають долати мовні та культурні кордони, однаково ефективно сприймаються на слух або візуально як грамотними, так і неписьменними людьми. Іншими словами, аудіовізуальні документи стали доповненням до традиційних письмових носіїв.


Іменини: Гнат, Кузьма, Максиміліан, Михайло, Назар, Петро, Параска.

]]>
26 жовтня: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95089 ДЕНЬ 245 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 245 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 26 Oct 2022 11:26:47 +0300 26 жовтня в Австрії відзначають День ухвалення парламентом країни Закону про постійний нейтралітет, у Туреччині (м.Анталія) розпочнеться Міжнародний кінофестиваль "Золотий Апельсин", в Азербайджані - свято граната, а в США – День гарбуза.

У православній церкві вшановують день пам'яті преподобного Веніамина.

Іменини: Антон, Веніамін, Інокентій, Микита, Микола, Трохим, Яків, Злата

]]>
25 жовтня - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95072 ДЕНЬ 244 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 244 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 25 Oct 2022 08:56:53 +0300 25 жовтня відзначають Європейський день юстиції, Всесвітній день опери, Всесвітній день макаронів, День автомобіліста, День панк-культури, Міжнародний день боротьби жінок за мир.

В Україні – День військового капелана, у Литві – День Конституції, у Словенії – День суверенітету, у Казахстані – День республіки.

Православна церква вшановує пам'ять мучеників Прова, Тараха та Андроніка.

День військового капелана в Україні

25 жовтня відзначається День святителя Мартіна Милостивого, єпископа Турського, покровителя військових капеланів. Цей день вважається в Україні Днем військового капелана.

Служіння священика у війську є відповідальним і непростим, оскільки щодня пастир підтримує воїнів у складних ситуаціях своєю проповіддю та невпинною молитвою за кожного солдата і за Україну.

Із 2014 року, від початку війни в Україні сотні священнослужителів служать на передовій, підтримують дух наших героїв, а своєю щирою молитвою просять Господа про захист у бою, про перемогу та мир.

Європейський день юстиції

Європейський день юстиції є міжнародним та відзначається щорічно 25 жовтня. Спрямований на те, щоб наблизити правосуддя до громадян, інформувати їх про їхні права та сприяти роботі Європейської комісії та Ради Європи в сфері цивільного правосуддя через моделювання процедур та інформаційних сесій.

Всесвітній день макаронів

Заснований у 1995 році на конгресі виробників пасти в Італії.

Міжнародний день боротьби жінок за мир

З 1980 року світова громадськість відзначає 25 жовтня особливе свято. По суті, це глибоко символічна подія, адже саме мати дарує життя дитині, і її прагнення зберегти мир є абсолютно логічним.

Міжнародний день опери

Свято засноване за ініціативи провідних міжнародних оперних союзів: OPERA America, Opera Europa та Оpera Latinoamеrica.

Іменини: Косма, Олександр, Богдан, Денис, Іван, Кузьма, Макар, Мартин, Микола, Тарас, Федот.

]]>
24 жовтня: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95061 ДЕНЬ 243 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 243 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Mon, 24 Oct 2022 11:39:33 +0300 24 жовтня відзначають День Організації Об'єднаних Націй, Міжнародний день шкільних бібліотек, Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, Всесвітній день інформації про розвиток, Міжнародний день дій на захист клімату. 24 – 30 жовтня – Тиждень роззброєння.

У Киргизстані – День працівників стандартизації та метрології, в Єгипті – День суецької перемоги, а в США: Свято добра й достатку.

Православна церква вшановує пам'ять святого Пилипа.

День Організації Об'єднаних Націй
24 жовтня щороку відзначають День Організації Об'єднаних Націй. Дату встановлено 31 жовтня 1947 року на честь річниці ухвалення Статуту ООН. Головна мета свята – ознайомити світову спільноту з цілями та досягненнями Організації Об'єднаних Націй, а також заручитися підтримкою діяльності ООН у різних країнах.

Тиждень роззброєння
Заклик проводити щорічний тиждень роззброєння, який має розпочинатися з дня заснування Організації Об'єднаних націй, 24 жовтня, був сформульований у заключному документі спеціальної сесії з роззброєння Генасамблеї ООН у 1978 році. Таким чином Організація спонукала держави світу акцентувати увагу на небезпеці гонки озброєння, пропагувати необхідність її припинення та посилити усвідомлення громадськістю невідкладності роззброєння.

Всесвітній день інформації про розвиток
24 жовтня також відзначається Всесвітній день інформації про розвиток. Це свято 19 грудня 1972 року започаткувала Генасамблея ООН, а дата святкування була приурочена до Дня Організації Об'єднаних Націй.
Мета проведення Всесвітнього дня інформації про розвиток полягає у приверненні уваги громадськості до проблем розвитку, а також до питань зміцнення взаємин між різними країнами для вирішення цих проблем.

Всесвітній день боротьби з поліомієлітом
Всесвітній день боротьби з поліомієлітом заснували понад десять років тому за ініціативи міжнародної неурядової організації "Ротарі Інтернешнл". Він відзначається щороку 24 жовтня.
Дата цього міжнародного дня була обрана невипадково: вона присвячена дню народження Джонаса Солка, американського епідеміолога та вірусолога, який розробив першу вакцину проти поліомієліту – дитячого спинномозкового паралічу.
Поліомієліт викликається поліовірусом і призводить до ураження центральної нервової системи, яке в більшості випадків проявляється у паралічі різних груп м'язів. Непаралітичні форми захворювання трапляються рідко. Завдяки інактивованій вакцині Солка та живим вакцинам Чумакова і Сейбіна, у 1988 році ВООЗ, ЮНІСЕФ та "Ротарі Інтернешнл" зробили глобальні зусилля щодо викорінення поліомієліту. В результаті вдалося на 99% скоротити кількість щорічних діагностованих випадків цього небезпечного захворювання.
На сьогодні поліомієліт залишився ендемічним захворюванням лише у трьох країнах – Афганістані, Пакистані та Нігерії. У квітні 2012 року Всесвітня асамблея охорони здоров'я проголосила повне викорінення поліомієліту одним із пріоритетних напрямів діяльності ВООЗ.


Іменини: Олександр, Іларіон, Лев, Макар, Пилип, Зінаїда.

]]>
23 жовтня: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95060 ДЕНЬ 242 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 242 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Sun, 23 Oct 2022 10:25:00 +0300 23 жовтня відзначають День поінформованості про синдром Кабукі, День змін на краще, День організатора ток-шоу.

В Україні та в світі - День працівників реклами, у Мексиці – День доктора, у США – Національний день юристів, День Моля, День медичних асистентів і бостонського кремового пирога. У Бразилії – День авіатора.

Православна церква вшановує пам'ять мучеників Євлампія та Євлампії.

День працівників реклами
Щороку 23 жовтня в Україні з 1994 року відзначають День працівників реклами.

День Моля
Свято, яке відзначається хіміками Північної Америки 23 жовтня між 6:02 ранку та 6:02 вечора.
Ці час і дата походять із числа Авогадро, що приблизно дорівнює 6,02⋅1023 і визначає кількість частинок (атомів, молекул ...), що містяться в одному Молі речовини, однієї з семи основних одиниць СІ.

День знань про синдром Кабукі
День присвячений дуже рідкісному і тому маловивченому генетичному захворюванню.
Синдром Кабукі був відкритий японським лікарем-педіатром та генетиком Норіо Ніїкава. Вчений назвав так синдром через один характерний симптом – довге нижнє віко, який нагадує грим акторів традиційного японського театру Кабукі. Також симптоми захворювання містять інші характерні риси зовнішності (широкі дугоподібні брови, плескатий ніс, великі вуха), порушення росту, аномалії скелета, низький м'язовий тонус, проблеми зі слухом та/або зором, легку або помірну розумову відсталість, аутистичну поведінку тощо, у хворих трапляються в повному обсязі симптоми відразу, але щонайменше кілька із цього набору.
Через свою рідкість (синдром Кабукі зустрічається приблизно в одного новонародженого із 32 тисяч) захворювання дуже мало вивчене і не належиь до патологій, які зазвичай шукають під час пренатального скринінгу. Некомерційна організація All Things Kabuki заснувала День поінформованості про синдром Кабукі для того, щоб поширити інформацію про цей рідкісний синдром і допомогти родинам людей, які страждають на цей синдром.

Іменини: Андрій, Антон, Юхим, Кирило, Кузьма, Павло, Сергій, Яків.

]]>
22 жовтня: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95059 ДЕНЬ 241 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 241 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Sat, 22 Oct 2022 09:30:00 +0300 22 жовтня відзначають Міжнародний день поінформованості про заїкуватість, День Фехнера, День австрійського ігристого вина, Міжнародний день Caps Lock. В Австралії – День вомбата, а в США – Національний день горіхів.

Православна церква вшановує пам'ять святого Якова.

Міжнародний день поінформованості про заїкуватість
Ідея заснування цієї дати народилася за підтримки Міжнародної асоціації людей, що заїкаються, заснованої в 1995 році, що позиціонує себе як "рупор усіх людей, котрі заїкаються на міжнародному рівні". За даними ISA, близько 1% населення світу страждають від заїкуватості.

Міжнародний день клавіші Caps Lock
Відзначається з 2000 року, за ініціативи Дерека Арнольда з Айови, США. Якось він вирішив, що у нього, як і у багатьох інших користувачів Інтернету, достатньо клавіш, щоб заявити про себе в мережі та створив Caps Lock Day. Мета дня – привернути увагу тих, хто використовує стиль друку в режимі Caps Lock. Дерек вважає його надмірним і неприпустимим для висловлювання своїх думок у мережі.

День Фехнера
Міжнародна дата, присвячена німецькому філософу, фізику та психологу Густаву Фехнеру, якому приписують одну з провідних ролей у розвитку психофізики, вивченні зв'язків між фізичними стимулами та відчуттями. Стверджується, що Фехнер заснував психофізику 22 жовтня 1850 року.

Карибська криза
60 років тому, 1962 року, почалася Карибська криза – протистояння між СРСР та США.

Іменини: Соломія, Пилип, Абрам, Андронік, Опанас, Максим, Петро, Яків.

]]>
21 жовтня: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95050 ДЕНЬ 240 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 240 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 21 Oct 2022 09:12:52 +0300 21 жовтня відзначають Всесвітній день йододефіциту, Міжнародний день начос, День очищення віртуального робочого столу на комп'ютері та Міжнародний день балаканини або базіки. У Великій Британії День яблука та День Трафальгарської битви, а у Лаосі – День повного місяця. У Єгипті святкують День військово-морського флоту.

Православна церква вшановує пам'ять Пелагеї Антіохійської.

Всесвітній день йододефіциту

День також відомий як Глобальний день профілактики йододефіцитних розладів, відзначається 21 жовтня кожного року з метою поширення інформації про йод - найважливіший мікроелемент, важливий для кожного і необхідний для вироблення гормону щитовидної залози.

День балаканини або базіки

День базікання відзначають більш ніж у 40 країнах світу. Це день, коли можна говорити, скільки завгодно, і ніхто тебе не зупинить. А ще цього дня заведено слухати один одного і розповідати те, що не терпиться розповісти. День балакуна - чудовий час для того, щоб виговоритися і почути багато нового про себе.

День Трафальгарської битви

Цього дня святкують перемогу Королівського флоту під командуванням віцеадмірала Гораціо Нельсона (1758—1805) над об'єднаним флотом Франції та Іспанії у Трафальгарській битві — найбільшій у 19 столітті морській битві періоду Наполеонівських воєн (1800—1815).

21 жовтня 1805 року флот 47-річного Нельсона дав рішучу відсіч французько-іспанському флоту, не допустивши вторгнення Франції до Британії. Сам лорд Нельсон у битві загинув.

На честь перемоги при Трафальгарі площу Вільгельма IV у самому центрі Лондона було перейменовано на Трафальгарську. У 1843 році там була споруджена гранітна колона висотою 46 метрів з п'ятиметровою фігурою Нельсона.Іменини: Василь, Віктор, Володимир, Дмитро, Іван, Микола, Павло, Петро, Ян, Єлизавета, Марія, Надія, Пелагея, Таїсія, Тетяна.

]]>
20 жовтня - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95036 ДЕНЬ 239 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 239 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 20 Oct 2022 09:13:15 +0300 20 жовтня відзначають Міжнародний день авіадиспетчера, Всесвітній день боротьби з остеопорозом та Міжнародний день кухаря.

В Україні - День боротьби із захворюванням на рак молочної залози.

Православна церква вшановує пам'ять мучеників Сергія та Вакха.

Католицька церква - пам'ять преподобного Венделіна, ігумена та Остреберти Павійської. Перенесення мощів, пам'ять святителя Віталія, єпископа Зальцбурзького.

День авіадиспетчера

20 жовтня 1962 року в Нідерландах засновано Міжнародну федерацію асоціацій авіаційних диспетчерів. І свято приурочили саме до цього дня. Відтоді 20 жовтня відзначають як пам'ятний день на початку розвитку історії повітряного транспорту.

Всесвітній день боротьби з остеопорозом

Дата присвячена підвищенню поінформованості населення про небезпеки, які містить у собі це захворювання, а також посиленню заходів щодо запобігання остеопорозу. День засновано 1996 року з ініціативи Національного товариства остеопорозу у Великій Британії.

Всесвітній день кухаря

Міжнародна дата була заснована у 2004 році за ініціативи Світової асоціації кулінарних спільнот.

Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози

Відповідний указ, який встановлює цей день, підписаний президентом України Леонідом Кучмою у січні 2005 року.

Проведення Дня пов'язане із запобіганням розвитку цього захворювання в українських жінок. Рак молочної залози посідає друге місце за кількістю смертей від раку у жінок.

Рак молочної залози можна діагностувати на ранній стадії ще до появи симптомів пухлини. Для цього кожна жінка повинна щомісяця проводити самостійне обстеження молочної залози та при виявленні набряків, ущільнень або інших підозрілих ознак якнайшвидше звернутися до лікаря та здати аналізи.

Іменини: Святослава, Олександра.

]]>
19 жовтня - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/95028 ДЕНЬ 238 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 238 RUSSIAN AGRESSIONЕНЬ 238 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 238 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 19 Oct 2022 08:39:56 +0300 19 жовтня відзначають Всесвітній день "Оцініть своє життя" та Всесвітній день міксинів.

У Молдові – День юриста, в Албанії – День беатифікації матері Терези, у США – День боротьби з раком молочної залози та День бісквіту з морепродуктами, День Оксфордширу у Великій Британії.

Православна церква згадує апостолів Дениса та Хому.

Католицька церква вшановує пам'ять святого Петра Алькантарійського, ченця-францисканця.

День "Оцініть своє життя"

Щороку 19 жовтня проводиться День оцінки свого життя, який пропонує знайти час, щоб поміркувати про своє життя з метою стати найкращими версіями самих себе.

Пропонується записувати свої здобутки, щоб потім подивитися, якого прогресу вдалося досягти. У кожного настає час, коли людина має підбивати підсумки зробленого, прогресу, якого досягла, і шлях, яким йде. Це допомагає рухатись далі.

День міксинів

Проводять у третю середу жовтня. Тварини сімейства безщелепних. Живуть у водах Світового океану у тропічній та субтропічній зоні, обирають глибини від 100 до 500 метрів, хоча зустрічаються і на глибині понад 1000 метрів. На 2016 рік відомо 6 сімей і 78 їх видів.

Іменини: Іван, Макар, Хома, Ян.

]]>