Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 21 січня - Міжнародний день обіймів http://monitor.cn.ua/ua/rest/69023 За вже сформованою традицією це незвичайне свято відзначається переважно в молодіжному та студентському середовищі. Саме там воно і зародилося. Колись, ще в 70-х роках минулого століття в середовищі західної молоді виникла дивна ініціатива. Відпочинок article Mon, 21 Jan 2019 07:38:19 +0200 Точно відомо, що вона була викликана загальними віяннями і тенденціями тих, абсолютно приголомшливих років. Це був якийсь протест на постійно зростаючу напруженість і своєрідна відповідь, яку не просто помітили, а й котра була почута, була підтримана і поширилася по всьому світу.

Прості і дружні обійми, позбавлені всякої двозначності здатні підбадьорити і підтримати, сприяти гарному настрою і внести якийсь спокій у буденну суєту, яка наповнена не тільки нескінченними турботами, але і всілякими тривогами. Це своєрідний спосіб психологічної підтримки, який визнан навіть в строгому науковому середовищі. Користь від таких доброзичливих жестів інколи буває досить істотна.

Відомо, що студенти - це одні з найбільш прогресивних верств нашого суспільства. Студентське середовище досить потужна сила, іноді нестримна, повна несподіваних рішень і універсальна у багатьох своїх проявах. Міжнародний день обіймів, який відзначається 21-го січня, тому яскраве підтвердження.

Толерантність і мудрість, здатність щось змінювати на краще і не тільки в своєму житті - це справжній дар. Дуже часто ми задаємося питанням: що нам під силу? Відповідь на це питання до геніальності проста і проходить навіть в площині виникнення цього міжнародного Дня. Безкорисливість і дружелюбність, відкритість і не упередженість, прагнення жити і душевний спокій - те, чого багатьом з нас не вистачає, але це те, що потрібно просто затребувати, просто почати використовувати, так як це все властиво нам. Воно вже закладено в нашій природі.

]]>
21 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/69022 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 21 Jan 2019 07:37:19 +0200 Бувайлик Ніна Миколаївна
Ворона Олександр Тимофійович
Гавриленко Василь Григорович
Деревянко Вадим Миколайович
Дудко Александр Володимирович
Зеленюк Вікторія Вікторівна
Коваленко Наталія Григорівна
Кропива Наталія Миколаївна
Нікітін Віталій Михайлович
Овчаренко Вікторія Станіславівна
Підгорець Анатолій Федорович
Половко Інна Володимирівна
Титов Володимир Анатолійович
Федотов Віталій Віталійович
Ходос Олександр Петрович
Шкурат Олександр Миколайович
Шульга Олена Григорівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Анекдот вихідного дня. Гарного настрою! http://monitor.cn.ua/ua/rest/69021 - Сарочка, шо тебе подарить на Новый год: новую шубу или поездку в Париж? - Поездку в Париж. Говорят, там шубы подешевле... Відпочинок article Sun, 20 Jan 2019 13:13:01 +0200 Люди! Осталось всего ничего! Через 15 понедельников лето!

Обладание чувством юмора позволяет легче пережить отсутствие всего остального.

Учите латынь, в аду с вами никто по-английски разговаривать не будет.

- Сердцу не прикажешь!
- Хочу заметить, что кардиолог вы так себе.


Если мужчина, с которым вы вместе живете, не берет вас замуж, значит, он просто вас арендует.

Дай человеку прожиточный минимум - и он будет сыт один день.


Кто умеет - делает, кто не умеет - мешает. Кто не умеет ни того ни другого - руководит обоими!

Моя соседка, когда моет окна, всегда кладет в карман ключи от квартиры. На случай, если вывалится из окна. А живем мы на 9-м этаже.


Обожаю приезды в родной город. Один день отдыха здесь заряжает на годы усердной работы где угодно, только бы не здесь.

Латынь можно считать мертвым языком еще и потому, что чем больше на нем разговаривают между собою врачи, тем меньше шансов у пациента остаться живым.

- А можно, я посижу за компьютером?
- Вика, не надо каждый раз спрашивать. Приходи и садись. Ты же здесь работаешь.

Когда Люся злилась на весь свет, она брала два пустых ведра и шла гулять по улице.

Пожилые супруги пришли в бюро путешествий:
- Мы хотели бы совершить кругосветное путешествие, только каждый в свою сторону.

Женщины говорят, что нам, мужчинам, легче. Нашел два носка - уже оделся.
Ага, пусть они попробуют найти два одинаковых носка!


Криминальная сводка: "Два с половиной неизвестных пытались украсть из зоопарка крокодила".

Наступила зима... Не надо видеть в этом только плохое. Ведь у зимы есть и плюсы, ну, к примеру, упал - и сразу приложил к ушибу лед.

Уважаемые производители зимних курток! Вы хоть понимаете, что в вашей "зимней" куртке я уже в ноябре мерзну?!

Я очень люблю порядок, поэтому всегда ставлю чашку с кофе на кофейный след от предыдущей чашки.


Перед законом все равны: бомжу, который провел всю зиму на теплотрассе, весной принесли квитанцию за отопление.

Хозяйственные девочки не носят стринги, потому что из них получаются плохие тряпки

]]>
11 речей, які не можна собі казати, якщо ви страждаєте від тривожності http://monitor.cn.ua/ua/rest/69020 Прекратите. И станет лучше. Тревога может довольно сильно повлиять на нашу жизнь, но ключевую роль играют вещи, которые вы говорите себе, когда испытываете беспокойство. Відпочинок article Sun, 20 Jan 2019 13:00:31 +0200 Поэтому важно понять, как предотвратить отрицательный разговор с самим собой, чтобы вы могли остановить тревогу.

Когда беспокойство усиливается, голос в вашей голове может немного выйти из-под контроля.

«Беседа играет решающую роль в тревожности, - говорит Лаура Альберс, сертифицированный тренер по благополучию и лицензированный профессиональный консультант. - Большая часть нашего негативного разговора с самим собой - это просто привычка, которую, к счастью, есть возможность сломать и реагировать по-другому».

Вот 11 вещей, которые нельзя говорить себе, если вы хотите побороть тревогу.

1. «Я так глуп».

fizkes/Shutterstock

Чтобы побороть тревогу нужно быть мягче к себе. Критика вам не поможет. Вместо этого вы можете перевернуть ситуацию с ног на голову.

«Вы можете ошибиться и сказать себе: «Все, должно быть, думают, что я глупец», - говорит доктор Акация Паркс, - Но вместе этого скажите себе: «Я чувствую себя неуверенно», признавая это чувство, позволяя этому случиться, не пытаясь изменить его».

Вместо того, чтобы обзывать себя, вы можете сосредоточиться на своих эмоциях.

2. «Я никогда не буду чувствовать себя лучше».

Ashley Batz/Bustle

Тревога иногда заставляет вас чувствовать, что вы можете предсказывать будущее. Важно не поддаваться этому конкретному когнитивному искажению.

«Одна вещь, которую мы все говорим себе – это утверждение типа «Я никогда не поправлюсь» или «Если я не получу эту работу, я всегда буду несчастлив», - говорит психолог и доктор философии Мария Шифрин.

Если вы действительно хотите побороть свою тревогу, напоминайте себе о том, что вы не умеете предсказывать будущее.

3. «Хуже и быть не может».

Ashley Batz/Bustle

Когда мы видим только худшее, мы настраиваемся на разочарование и беспокойств. Вместо этого, признайте свои чувства и скажите что-то вроде: «Мне сейчас страшно».

Таким образом вы хотя бы не сделаете хуже.

4. «Я должен чувствовать себя лучше».

Ashley Batz/Bustle

Пытаясь остановить нарастание беспокойства, вы можете перейти к утверждениям «Я должен». К сожалению, это, вероятно, не поможет.

Используйте альтернативные фразы, такие как «Я хочу» или «Я с нетерпением жду». Переосмысление ваших мыслей таким образом может снять некоторое давление, связанное с ожиданиями.

5. «Что если…».

Creativa Images/Shutterstock

Если вы начнете ввязываться во всевозможные воображаемые сценарии, остановить беспокойство будет все труднее.

Большинство вещей, о которых вы беспокоитесь, никогда не произойдут. Считайте, вы вкладываете много энергии в бессмысленные фантазии.

Если вместо этого вы можете сосредоточиться на моменте и, возможно, сделать что-то столь же простое, как дыхательное упражнение, вы можете почувствовать себя лучше.

6. «Это испортит все мои планы».

Ashley Batz/Bustle

Когда в вашей жизни что-то случается, вы всегда обращаете внимание на то, помешало ли это вашим планам.

Спросите себя вместо этого, будет ли это иметь значение для вас через год? Ответ может помочь вам полностью избавиться от тревоги.

7. «Это моя вина».

Andrew Zaeh for Bustle

Обвинения в свою сторону не избавят вас от беспокойства. Если вы начнете сваливать всю вину на себя, вы почувствуете себя беспомощным и никчемным. Изучите, что находится под вашим контролем в ситуации и за ее пределами.

Затем подумайте, что пошло не так, как ожидалось, и что вы планируете с этим делать. Записав план или даже произнеся его вслух, вы можете чувствовать себя лучше.

8. «Как всегда одно и то же».

Andrew Zaeh for Bustle

Если вы испытывали тревогу раньше, страх повторения истории может помешать вам быстро восстановить спокойствие.

Помните, что ваше прошлое не определяет настоящего и будущего.

9. «У меня не получится».

Miss. Maneerat junloban/Shutterstock

Не переживайте, вы будете переживать даже самые сложные моменты – и вы с ними справитесь. Когда у вас есть беспокойство, может показаться, что время стоит на месте.

Тем не менее, важно напомнить себе, что это только временный дискомфорт. Помните, что вы уже испытывали беспокойство, и ваша паническая атака закончится независимо от того, что вы делаете.

10. «Просто успокойся».

stockfour/Shutterstock

Скорее всего, вы не хотите, чтобы кто-то сказал вам: «Да просто успокойся», поэтому важно не говорить то же себе самому.

Если бы все было так просто, и вы могли бы успокоиться, просто сказав себе, что делать, то мир бы рухнул.

Вместо этого глубоко вздохните и примите контрастный душ.

11 «Я должен сделать все идеально».

Hannah Burton/Bustle

Никто не совершенен, и не существует идеального способа лечения тревоги.

Существуют вещи, которые вы не можете контролировать. Вместо того, чтобы думать: «Я должен быть идеальным», лучше сказать себе: «Я буду стараться изо всех сил».

Так что, если вы боретесь с негативными мыслями, не забывайте: вы заслуживаете доброты, даже исходящей от вашего собственного сердца.

джерело

]]>
Ніхто не хворіє від холоду! Діти повинні гуляти на вулиці, особливо взимку http://monitor.cn.ua/ua/rest/69019 Ось чому. Від прохолодної погоди не хворіють. Навпаки, проведення часу на свіжому повітрі і восени, і взимку дає цілий ряд переваг для дітей, як з точки зору здоров’я, так і можливостей психофізичного розвитку. Відпочинок article Sun, 20 Jan 2019 12:47:33 +0200 Неважливо, літо це або зима: якщо дитина не хвора, вона не повинна проводити цілі дні у приміщенні!

“Батьки часто думають, що коли температура знижується, а сонце ховається за хмарами, дітям краще сидіти вдома, але це не так”!, – говорить Моніка Кастаньєтті, психолог і тренер в Центрі здоров’я Трієста в Італії.

Вона говорить, що це не рекомендується ні “з точки зору здоров’я, ні з точки зору загальних потреб дитини і її можливостей для фізичного і психічного розвитку”.

Відкрите повітря і здоров’я.

“Давайте швидко розберемося з міфом про те, що нас простуджує холод, – говорить педіатр Лаура Реалі, – Окрім того, що з урахуванням зміни клімату і пов’язаного з цим глобального потепління дуже холодні періоди скорочуються, ідея про те, що холод впливає на нас, вже відходить в минуле”.

Відкрите середовище значно знижує вірогідність поширення захворювання.

“У опалюваних умовах і в закритих приміщеннях, таких як дитячі сади і школи, віруси і бактерії розмножуються, і колективність – це те, що збільшує ризик передачі вірусу від однієї дитини іншій”.

На відкритому повітрі це набагато складніше, тому фахівці припускають, що навіть в холодну пору року діти в дитячому саду і в початковій школі повинні проводити час на відкритому повітрі.

Крім того, дія природного сонячного світла допомагає засвоювати вітамін D в організмі, що дуже важливо, включаючи обмін кальцію і профілактику інфекцій.

Це правда, що взимку сонячного світла значно менше, але навіть трохи отриманого вітаміну D краще, ніж нічого.

Ідеальним місцем для гри на свіжому повітрі є парк. Діти, які проводять свій вільний час на свіжому повітрі, з одного боку, більше рухаються, а з іншого – вони проводять менше часу перед телевізором і комп’ютером.

Для батьків, які думають, що забруднене повітря може завдати шкоди дитині, у педіатрів погані новини: алергени, віруси і бактерії набагато більше і легше циркулюють в закритих приміщеннях.

Крім того, ігри на свіжому повітрі потрібні для росту. До речі, на дитину не треба одягати у весь її одяг з шафи.

Вони повинні носити зручний одяг в декілька шарів, щоб вони могли одягатися або роздягатися залежно від температури повітря.

Ми дуже добре знаємо, що діти люблять стрибати в калюжах і снігу, і є рішення – одягнути  одяг, що не промокає.

До того ж, як дитина може навчитися пристосовуватися, якщо вона сама не відчуває холоду, вітру, води?

джерело

]]>
Що трапиться з вашим тілом, якщо ви будете приймати риб’ячий жир щодня http://monitor.cn.ua/ua/rest/69018 За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 1/3 всіх смертей пов’язані з серцево-судинними захворюваннями. Проте більшість жителів приморських регіонів менше стикаються з серцевими проблеми. Відпочинок article Sun, 20 Jan 2019 12:44:57 +0200 Секрет у продукті, про який кожен чув – риб’ячий жир.

Риб’ячий жир містить незамінні жирні кислоти, такі як омега-3 і омега-6, які допомагають зберегти наше серце і судини здоровими.

Зменшується ризик серцевих захворювань

Перелік здорових властивостей риб’ячого жиру завжди починається з його позитивного впливу на рівень холестерину в організмі.. Жирні омега-3 і омега-6 кислоти, які містять риб’ячий жир, знижують ризик серцевих захворювань, тому що рівень тригліцеридів падає, наліт на внутрішніх артеріях розсіюється, а артеріальний тиск знижується.

Мислення стане швидшим і гнучким

Омега-3 містить DHA або докозагексаєнову кислоту, яка зберігає клітинні мембрани здоровими і зміцнює з’єднання нервових клітин. Ці властивості дозволяють використовувати риб’ячий жир як спосіб запобігання хвороби Альцгеймера.

Численні дослідження також показали, що риб’ячий жир стимулює функцію мозку, покращує час реакції і швидкість прийняття рішень

Зміцниться імунна система

У багатьох країнах поліненасичені кислоти додаються до звичайних продуктів, таких як масло або маргарин. Справа в тому, що це додаткове джерело омега-3, що міститься в риб’ячому жирі, і стимулює вироблення простагландинів. Вони роблять імунну систему сильнішою і допомагають організму боротися з інфекцією.

Покращиться витривалість

Жирні кислоти, омега-3 і риб’ячий жир дійсно працюють.

Вчені підтверджують це: після регулярного прийому цих поживних речовин організм починає використовувати жир під час тривалих тренувань, зберігаючи запас глікогену для більш складних вправ. Це збільшує потенційний час тренування спортсменів.

Зменшаться проблеми моторики тіла

У середині минулого століття було помічено, що люди, які живуть біля моря і їдять рибу, рідше страждають болями в суглобах. Це відбувається тому, що суглоби потребують жиру: без жиру тканини суглоба втрачають еластичність, що в кінцевому підсумку призводить до травм. Звичайно, риб’ячий жир не дуже ефективний при лікуванні артриту, але він, безумовно, дуже корисний для запобігання цій проблемі.

Швидше відновлення енергії після тренувань

Під час досліджень, де учасники мали оцінювати ефект від прийому омега-3 кислот, вони стверджували, що кількість запальних процесів і інтенсивність м’язових болів після тренувань зменшилася.

Експерименти на м’язах показали, що поліненасичені жирні кислоти здатні захищати нервові клітини від травм і запобігати їх загибелі. Прийом риб’ячого жиру регулярно не зробить вас суперменом, але, безумовно, допоможе вам тренуватися частіше і з більшою інтенсивністю.

Полегшиться подолання стресу

Поліненасичені кислоти можуть збільшувати виробіток серотоніну, гормону, відповідального за гарний настрій. Отже, вам буде легше боротися зі стресом. У деяких випадках риб’ячий жир навіть призначають дітям з гіперактивністю і дефіцитом уваги. За даними дослідження, риб’ячий жир може навіть позитивно впливати на людей з шизофренією та іншими психічними захворюваннями.

Очний тиск зменшиться

Лікарі можуть призначати риб’ячий жир для людей з глаукомою. Справа в тому, що жирні кислоти допомагають видалити рідину очей, що призводить до зниження очного тиску. Звичайно, риб’ячий жир не можна сприймати як повноцінне лікування, але багато дослідників досі вважають, що додаткові джерела омега-3 можуть бути способом запобігання проблем із очима.

У вас буде додаткове джерело вітамінів і мінералів

Риб’ячий жир також містить цілий набір мінералів і вітамінів. Вітаміни можуть змінюватися в залежності від типу риби і багатьох інших факторів, тому риб’ячий жир не можна приймати як мультивітамін.

Однак риб’ячий жир як додаткове джерело вітамінів А і D може допомогти вам позбутися ламкого волосся і краще поглинати кальцій і фосфор. Історично, використання риб’ячого жиру було призначено для тих, кому не вистачало вітаміну D, і його призначали дітям для запобігання рахіту.

Покращиться стан шкіри

Риб’ячий жир позитивно впливає на шкіру, оскільки кислоти омега-3 можуть зберігати колаген – еластичну основу нашої шкіри, що запобігає появі зморшок. Вік і постійний стрес зменшують кількість колагену, що робить шкіру сухою.

Додаткове джерело поліненасичених жирних кислот також може допомогти при акне. Серед усіх жирних кислот омега-3 має найсильніший імуномодулюючий ефект, який прискорює загоєння.

Буде легше дотримуватися дієти

Під час дослідження вчені виявили, що регулярний прийом риб’ячого жиру знижує апетит і створює відчуття насичення після їжі.

Крім того, деякі вчені вважають, що додаткове джерело омега-3 підвищує здатність організму розщеплювати жири. Таким чином, замість того, щоб зберігати жири, тіло буде використовувати їх як джерело енергії для повсякденної діяльності. Найбільш важливо пам’ятати про риб’ячий жир, що він має багато калорій.

Розмір грудей збільшиться

Дослідження показують, що поліненасичені жири можуть збільшити розмір грудей. Можна їсти оливкову олію, сухі боби, тофу або водорості, або просто взяти печінку тріски. Це природний спосіб, що стимулює ріст грудей.

Порада: Який вид риб’ячого жиру слід вибрати?

Перше, що потрібно враховувати при виборі риб’ячого жиру, це те, з чого він виготовлений. Більшість риб’ячого жиру виготовляється з печінки тріски – це найпростіший і найдешевший спосіб. Але, безумовно, не найкращий. У печінці багато токсинів і шкідливих метаболітів. Риб’ячий жир, виготовлений з м’яса і м’язів риби, є набагато кориснішим. Найкращий риб’ячий жир з лосося.

 • Щоб отримати ефект і не завдати шкоди тілу, потрібно знати, як правильно приймати риб’ячий жир. Ви повинні прочитати про можливі ускладнення. Також зверніться до лікаря.
 • Не приймайте риб’ячий жир, якщо у вас алергія на рибу, або якщо у вас проблеми з щитовидною залозою, печінкою, нирками або травленням. Крім того, не приймайте його під час вагітності або годування груддю.
 • Для посилення імунної системи та запобігання хворобам достатньо приймати риб’ячий жир протягом 1-3 місяців наприкінці осені або взимку. Якщо у вас велика фізична активність, ви можете збільшити дозу.
 • Найкращий час приймати його під час їжі або відразу після.
]]>
Смачні рецепти вихідного дня: тушкована капуста з галушками http://monitor.cn.ua/ua/rest/69017 Тушкована капуста з ніжними галушками смакує сама по собі, як основне блюдо. Але ще краще - подати цю страву як гарнір до смажених ковбасок або запечених реберець. Відпочинок article Sun, 20 Jan 2019 12:21:51 +0200

Інгредієнти:

50 г бекону або грудинки, 2 ст.л. рослинного масла, 1 цибулина, 900 г квашеної капусти, 1 кисле яблуко, 1-2 ч.л. насіння фенхелю або кмину, яловичий, курячий бульйон або вода, 100 мл білого сухого вина, 1-2 ч.л. коричневого цукру

Для галушок: 280 г борошна, 1 ст.л. пекарського порошку, ½ ч.л. солі, 45 г вершкового масла, 250 мл молока, 2-3 ст.л. нарізаної зелені кропу і/або петрушки

Покроковий рецепт приготування

Крок 1

Наріжте бекон (грудинку) кубиками зі стороною 5-7 мм. Лук наріжте тонкими півкільцями.

крок 2

У пательні або жаровні, придатної для використання в духовці, змішайте олію і бекон. Готуйте на повільному вогні, щоб з бекону витопити жир. Збільште вогонь і швидко підрум'яньте бекон.

крок 3

Додайте на пательню цибулю і обсмажуйте, помішуючи, на помірному вогні до прозорості. Покладіть квашену капусту, перемішайте і обсмажуйте 5-7 хвилин.

крок 4

Яблуко очистіть, натріть на крупній тертці і додайте до капусти разом з цукром і фенхелем (або кмином).

крок 5

Залийте капусту бульйоном, який доведіть до кипіння, і вином. Тушкуйте без кришки 30 хвилин.

крок 6

Розігрійте духовку до 160 С. Закрийте пательню кришкою і поставте в духовку на 20-25 хвилин.

крок 7

Поки капуста тушкується, приготуйте галушки. У мисці змішайте борошно, пекарський порошок, сіль і нарізану зелень. У сотейнику змішайте молоко і вершкове масло, доведіть до кипіння і влийте в борошняну суміш. Перемішайте виделкою, щоб тісто стало однорідним. Розділіть тісто на 18 частин, з кожної зробіть кульку.

крок 8

Обережно покладіть галушки на капусту, закрийте кришкою і поверніть сковороду в духовку на 10 хвилин. Зніміть кришку і збільште температуру духовки до 220 С. Страва готова, як тільки галушки стали рум'яними.

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 21-27 січня http://monitor.cn.ua/ua/rest/69016 Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 21 по 27 січня 2018 року. Відпочинок article Sun, 20 Jan 2019 11:54:01 +0200  Овен (21.03—20.04). Тиждень обіцяє романтичне переживання. Ви зустрінете людину, яка здасться вам утіленням вашої мрії. Але будьте обережні — кришталевий замок може розсипатися.
Дні: спр. — 21; неспр. —25.
 
Телець (21.04—21.05). Самотнiх людей чекають дружні стосунки. А в одружених може настати новий медовий місяць. Водночас виникнуть старі образи. Візьміть «бика за роги» і владнайте цю проблему раз і назавжди.
Дні: спр. — 26; неспр. — 27.
 
Близнюки (22.05—21.06).
Цей період підходить для спільного облаштування будинку, подорожей. Вас чекають нові любовні пригоди. Ви почуватиметеся сповненим енергії та всепоглинаючої любові до людей.
Дні: спр. — 22; неспр. — 24.
 
Рак (22.06—23.07). Зірки обіцяють нові захоплення. Можливi непорозумiння з коханою людиною. Постарайтеся не викликати ревнощі, якщо хочете зберегти свої стосунки надовго.
Дні: спр. — 23; неспр. — 26.
 
Лев (24.07—23.08). Буде багато нових ділових контактів. Однак будьте завбачливі та уважні, не забувайте фіксувати письмово домовленості й запитувати гарантії — не завжди можна вірити людям на слово.
Дні: спр. — 25; неспр. — 26.
 
Діва (24.08—23.09).
Вам здаватиметься, що колеги вас недооцінюють, і спробуєте відновити справедливість. Можливо, ви станете занадто прямолінійно висловлювати свою особисту думку, але це піде вам тільки на користь.
Дні: спр. — 21; неспр. — 22.
 
Терези (24.09—23.10). Якщо ви хочете змінити місце роботи, то саме зараз сприятливий період. Будьте пильні й розсудливі, утримайтеся від необдуманих вчинків, частіше йдіть на компроміс.
Дні: спр. — 25; неспр. — 26.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Ви повинні добре попрацювати, щоб у майбутньому уникнути проблем на роботі. Але не беріться за всi проблеми відразу, вирішуйте їх поступово.
Дні: спр. — 26; неспр. — 27.
 
Стрілець (23.11—21.12). Якщо ви до цього хворіли, то організм повністю відновиться. Уникайте переїдання й не лягайте спати надто пізно. Ваш фізичний і моральний стан буде у відмінній формі.
Дні: спр. — 27; неспр. — немає.
 
Козеріг (22.12—20.01). Чудовий перiод, щоб зайнятися будь-яким видом спорту. Спробуйте встати на гірські лижі, походити під вітрилом, освоїти морські глибини. Або просто вiдвiдайте фітнес-центр.
Дні: спр. — 26; неспр. — 27.
 
Водолій (21.01—19.02). Уникайте понаднормової роботи — це може підірвати ваше здоров’я. Щоб покращити фiзичний стан, бiльше бувайте на свiжому повiтрi та робiть фiзичнi вправи.
Дні: спр. — 23; неспр. — 24.
 
Риби (20.02—20.03). Будьте розсудливi, забудьте про догматизм i покладайтеся на вашу високу здатність до адаптації. Будьте більш гнучкими й не бійтеся змінити плани в останню хвилину.
Дні: спр. — 24; неспр. — 25.

Інша версія:


ОВЕН

Уміння слухати й чути подарує вам успіх і непереможність. Зосередженість та уважність у роботі позитивно відобразиться на вашій кар’єрі. З начальством краще не сперечатися. Важливу роль у вашому житті відіграють родичі – вони допоможуть вирішити багато проблем.

ТЕЛЕЦЬ

Намагайтеся даремно не витрачати дорогоцінного часу. Задумане може здійснитися, якщо ви спокійно й наполегливо будете продовжувати свою справу. Спрямуйте всю енергію в одне русло. Відчуття такту й чарівність дозволять вам віртуозно впоратися з поставленими завданнями.

БЛИЗНЮКИ

Ваші можливості збільшаться. Але якщо ви не уповноважені приймати рішення, то поділіться своїми ідеями з начальством – до вас неодмінно дослухаються. Тільки не перевантажуйте себе зайвою роботою, вона від вас нікуди не втече. Подумайте краще про своє духовне вдосконалення.

РАК

На вас чекає багато зустрічей, новин, поїздок по справах. Ваш настрій значно покращиться, тонус підніметься, сил відчутно додасться. Не упустіть удачу, що сама йде до вас у руки. У ділових та особистих питаннях довіртеся інтуїції, а не розрахункам.

ЛЕВ

У ділових питаннях більше покладайтеся на інтуїцію, бо логіка навряд чи приведе вас до потрібних результатів. Не варто робити безвідповідальних вчинків, навіть таких, які здаються вам дрібницями. У вихідні будьте стриманими, не намагайтеся вплинути на кожного члена сім’ї.

ДІВА

Аби не упустити шанс, треба виявляти ініціативу. Згадайте про старих друзів, можливо, їм знадобиться ваша допомога. Постарайтеся зробити все від вас залежне, адже вони дуже розраховують на підтримку. Дітям, імовірно, буде потрібна ваша порада, не відмахуйтеся від їхніх прохань.

ТЕРЕЗИ

Чим більше безкорисливої підтримки надасте нужденним, тим позитивнішими будуть зміни у вашому житті. До отримання бажаного результату залишається зовсім небагато, тому займіться найбільш невідкладними проблемами. Вихідні цього тижня краще провести з родиною.

СКОРПІОН

Можуть відбутися неймовірні події, які змінять ваш світогляд. Спробуйте проаналізувати свої дії – більш-менш об’єктивна оцінка дозволить уникнути складних ситуацій. Робота стане більш цікавою та прибутковою. У вихідні намагайтеся не вередувати, пожалійте своїх близьких.

СТРІЛЕЦЬ

Щоб уникнути критичних зауважень і неприємностей на роботі, виявляйте зібраність та уважність. Будьте терплячіші до незначних недоліків тих, хто поряд, адже ваші постійні причіпки кого завгодно можуть дістати. У вихідні друзі допоможуть упоратися з проблемами.

КОЗЕРІГ

Якщо виявите відкритість та доброзичливість, у вас і нерви залишаться цілі, і справи підуть на лад. Щоб успішно реалізувати свої задуми, слід тримати їх у таємниці. Відкриється спрямована проти вас інтрига, тож доведеться змінити стратегію поведінки. Вихідні присвятіть відпочинку.

ВОДОЛІЙ

Цього тижня зможете реалізувати свої давні плани. З’явиться можливість зайнятися новою справою, яка незабаром принесе додатковий прибуток. Вихідні будуть присвячені вирішенню невідкладних домашніх справ. Будьте уважні та обережні.

РИБИ

Не так давно ви прийняли важливе рішення. Імовірно, цього тижня воно вплине на ваші професійні можливості. Дійте спонтанно, залежно від обставин, які виникатимуть. У вихідні треба приборкати свою впертість, щоб не провокувати конфліктів з близькими людьми.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/68999 Відпочинок article Sun, 20 Jan 2019 09:05:58 +0200

]]>
20 січня - Всесвітній день снігу (Міжнародний день зимових видів спорту) http://monitor.cn.ua/ua/rest/68998 У 2012 році в світі з'явилася ще одна гарна традиція. Починаючи з зими 2012 року, в передостаннє неділю січня з ініціативи Міжнародної федерації лижного спорту (FIS) відзначається нове свято — Всесвітній день снігу (World Snow Day). Інша його назва — Міжнародний день зимових видів спорту. Відпочинок article Sun, 20 Jan 2019 08:56:34 +0200 Мета свята = підвищити інтерес до зимових видів спорту та залучити молодь до активний спосіб життя. За задумом FIS, в цей день повинні проходити «сніжні фестивалі», під час яких діти та дорослі зможуть взяти участь у змаганнях на ковзанах, лижах або сноубордах. Як замислюють організатори, «цей день дасть всім можливість насолодитися снігом, познайомитися з кимось і зануритися в світле майбутнє зимових видів спорту, які будуть сприйматися не тільки як змагання, але і як розвага».

= Сьогоднішні діти часто дивляться в майбутнє з песимізмом, і ми сподіваємося, що завдяки цьому заходу ми зможемо показати їм та їхнім сім'ям, скільки задоволення вони можуть отримати завдяки снігу, зберігаючи при цьому здоровий, безпечний і екологічний спосіб життя, = заявив президент Міжнародної федерації лижного спорту Джан-Франко Каспер.

Організація цього свята стала другим кроком в реалізації програми FIS «Виведемо дітей на сніг». Дата проведення Дня снігу обрана невипадково: в кінці січня, коли закінчується сезон різдвяних і новорічних канікул, важливо привернути увагу до гірськолижних курортів.

Якщо в перший рік проведення свята участь у ньому взяли понад 20 країн світу, серед яких США, Канада, Австралія, Швейцарія, Фінляндія, Німеччина, Великобританія, Норвегія, Польща, Туреччина, Казахстан, Україна та інші , то до другого року готовність підтримати міжнародний фестиваль висловили вже близько 40 держав. Що цікаво, в їх числі не тільки традиційні «гірськолижні» країни (Швейцарія, Фінляндія чи Норвегія), а й менш відомі в цьому сенсі Угорщина, Японія, Естонія і навіть Пакистан.

]]>
20 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/68997 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 20 Jan 2019 08:55:17 +0200 Вольський Ярослав Валентинович
Закревський Віталій Савелійович
Кушніренко Тетяна Петрівна
Лебідь Валентин Анатолійович
Легкобит Ніна Іванівна
Нікитенко Іван Володимирович
Пискун Віталій Анатолійович
Пущенко Павло Михайлович
Ткаченко Іван Іванович
Шило Олександр Петрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
19 січня - Хрещення Господнє ((Йордана, Водохреща, Богоявлення) http://monitor.cn.ua/ua/rest/68979 За церковним календарем 19 січня відзначають Богоявлення Господнє, хрещення Ісуса Христа і освячують воду. Відпочинок article Sat, 19 Jan 2019 09:22:18 +0200 Православна церква вчить, що саме цього дня Ісус з Назарета прийшов до Іоанна. І коли той поклав Йому руку на голову, тоді і сам був охрещений від Нього. Охрестившись, Ісус вийшов з води, і розкрилися над Ним небеса, і побачив Іоанн Духа Святого, що спускався, як голуб, і зійшов на Христа, а з неба було чути голос Бога Отця: «Це Син Мій улюблений. У Ньому Моє благовоління».

На Водохреща 19 січня воду освячують у річках, ставках та криницях. Зветься вона хрещенською. Люди вірять, що вона є своєрідною панацеєю від багатьох недуг та приписують їй властивість ніколи не псуватися.

Колись за тиждень до свята на водоймах випилювали крижаного хреста, обливали його буряковим соком та прикрашали ялиновими гілками. На водосвяття відправлялися всі. Після освячення води, пучком сухих васильків кропили все у хаті та господарстві, потім писали хрестики на образах, сволоці, дверях і миснику. По обіді дівчата бігли вмиватися в йорданській воді, «щоб були рожеві лиця». А хлопці змагалися навкулачки за хреста: куток проти кутка або село проти села. Переможці забирали собі крижаного хреста.

]]>
19 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/68978 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 19 Jan 2019 09:21:19 +0200 Агієнко Раїса Миколаївна
Бондарев Олександр Анатолійович
Бушай Наталія Вікторівна
Дягель Ігор Іванович
Книш Григорій Павлович
Колечиць Ірина Михайлівна
Логвиненко Олексій Олексійович
Ляхов Олег Вікторович
Мисливець Леонід Олександрович
Папко Галина Василівна
Пахомов Дмитро Анатолійович
Потапенко Любов Михайлівна
Смоляк Дмитро Леонідович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
18 січня - Водохресний святвечір http://monitor.cn.ua/ua/rest/68956 Сьогодні ввечері православні відзначають Водохресний Святвечір. Відпочинок article Fri, 18 Jan 2019 07:14:00 +0200 Водохресний святвечір — це вечір-приготування перед великим православним святом, яке називається Богоявлення Господнє або Водохреща. Це свято православної церкви належить до числа дванадесятих. В цей день згадується хрещення Ісуса Христа Іоанном Предтечею (Хрестителем) в річці Йордан.

Грецьке слово, передане на слов'янську і потім російська мови словом «хрещення», більш точно слід переводити словом «занурення». Іванове Хрещення було, по суті, очисним обмиванням. Християнське ж хрещення розуміється як взяття на себе хреста.

Хрещення Іоанна Хрестителя мало сенс духовно очищаючого дії. Тому, коли Ісус Христос прийшов хреститися, Іоан став утримувати Його, кажучи: «Мені треба хреститися від Тебе». Свято Водохреща також називається святом Богоявлення, оскільки в цей день Бог явив Себе виразно світу в трьох особах Свого Божества: Бог Син — Ісус Христос приймав хрещення в Йордані, Дух Святий нісошел на Нього у вигляді голуба, Бог Батько засвідчив Ісуса Христа гласом з неба .

Всеношна свята Хрещення складається з великого повечір'я, літії, утрені та першої години.

У день свята і в день Водохресний святвечір вчиняється Велике водосвяття. У дворах храмів тягнуться довгі черги за святою водою. Якщо людина з яких-небудь серйозних причин не може піти на службу або живе в тисячі кілометрів від найближчої церкви, він може вдатися до цілющої сили простої води, взятої зі звичайного водойми в водохресну ніч, хоча святий таку воду вважати не можна. На свято Хрещення Господнього вода в храмах освячується за особливим чином — великим Йорданським освяченням і називається хрещенській.

Куштують водохресна вода натщесерце, по ложечці, по чуть-чуть. Встав чоловік, перехрестився, виклопотав благословення у Господа на що почався день, вмився, помолився і прийняв велику агіасму («агіасма», грец. — «Святиня»). Якщо наказаний прийом ліків натщесерце, то спочатку приймають святу воду, а за нею і ліки. А вже потім сніданок і інші справи.

Подвижники християнського благочестя називають освячену воду найкращими ліками від усіх духовних і тілесних недуг. Часто духівники «прописують» своїм пріболевшім чадам водохресну водичку — щогодини по ложечці, з вірою, звичайно. Нею і обмивати хворого можна, і постіль кропити. Правда, жінкам у критичні дні приймати водохресну воду не благословляється. Але це якщо жінка в іншому здорова. А якщо вона хвора, то навіть ця обставина ролі не грає. Хрещенська вода нехай буде їй на допомогу!

Вважається, що свята вода не псується, тому ставити в холодильник її не треба. Православні зберігають її в Червоному кутку, поряд з іконами. Крім того, крапля святині море освячує. Можна взяти звичайну, неосвячені воду і додати туди крапельку водохресної, вона вся і освятиться.

Категорично забороняється, забираючи святу воду або приймаючи її, сваритися, лаятися, допускати неблагочестиві вчинки або думки. Від цього свята вода втрачає святість, а найчастіше попросту розливається.

]]>
18 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/68955 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 18 Jan 2019 07:08:00 +0200 Булка Леонід Васильович
Захарченка Іван Андрійович
Зубаха Тетяна Олександрівна
Ковальчук Василь Дмитрович
Ковальчук Роман Олександрович
Очеретнюк Іван Борисович
Притула Дмитро Анатолійович
Приходько Сергій Іванович
Устименко Василь Євдокимович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
17 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/68926 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 17 Jan 2019 07:57:37 +0200 Буняк Наталія Миколаївна
Дубовик Любов Василівна
Зубаха Тетяна Олександрівна
Ковальов Василь Олексійович
Ландар Юрій Михайлович
Нестеренко Олександр Вячеславович
Осипенко Олена Петрівна
Пархоменко Тетяна Олександрівна
Пригара Ніна Михайлівна
Самохіна Наталія Євгеніївна
Роговий Олександр Іванович
Шебуренков Олександр Олександрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
17 січня - День дитячих винаходів http://monitor.cn.ua/ua/rest/68927 Спочатку питання. Чи знаєте ви, що об'єднує водні лижі, хутряні навушники, фруктове морозиво на паличці і шрифт Брайля? Так, всі ці очевидні сьогодні предмети були винайдені дітьми. Відпочинок article Thu, 17 Jan 2019 07:57:00 +0200 Щорічно більше 500 тисяч дітей та підлітків винаходять різні гаджети та ігри, створюють і модифікують роботів і техніку. Всі дитячі винаходи, безсумнівно, роблять наше життя зручніше і цікавіше. І сьогодні саме той день, в який потрібно порадіти винахідливості юних геніїв, оцінити значимість їхніх численних винаходів і заохотити різнобічні дитячі таланти.

Сьогодні в усьому світі відзначається День дитячих винаходів або, в іншому перекладі, День дітей- винахідників (Kid Inventors 'Day). Символічно, що датою Дня обраний день народження одного з видатних американців — державного діяча, дипломата, вченого, винахідника, журналіста Бенджаміна Франкліна (Benjamin Franklin). Чудово, що свій перший винахід — пару ласт для плавання, які надягали на руки, — Бен Франклін винайшов у віці 12 років.

Надалі Б. Франклін продовжив наукові дослідження і, провівши безліч експериментів, вніс неоціненний внесок у світову науку. Деякі умовиводи вченого на багато десятків років випередили епоху. Франклін ввів позначення електрично заряджених станів «» і «

]]>
16 січня – Всесвітній день "The Beatles" http://monitor.cn.ua/ua/rest/68907 С 2001 года по решению ЮНЕСКО отмечается Всемирный день "The Beatles" Відпочинок article Wed, 16 Jan 2019 07:15:05 +0200 Сегодня из колонок и наушников настоящих меломанов должны звучать "Yesterday", "Yellow Submarine", "Let IT Be" или любое другое творение самой популярной музыкальной группы всех времен и народов - легендарной четверки из Ливерпуля. С 2001 года по решению ЮНЕСКО 16 января отмечается Всемирный день "The Beatles".

Дата, конечно, выбрана не случайно. 16 января 1957 года в Ливерпуле открылся клуб "The Cavern", где начали свой путь к славе тогда еще никому не известные молодые музыканты Джон Леннон, Пол Маккартни и Джордж Харрисон. Спустя пару лет к ним присоединился еще один будущий "битл" - Ринго Старр.

Позже 16 января случилось еще одно знаменательное событие в истории "The Beatles": в этот день в 1964 году журнал "Cashbox" присвоил песне "I Want To Hold Your Hand" первое место в американском хит-параде, после того как этот сингл разошелся миллионным тиражом всего за 10 дней.

В привычном составе "The Beatles" отработали восемь лет. За это время они официально выпустили 13 альбомов, каждая песня из которых становилась настоящим хитом. Начав с подражания классикам американского рок-н-ролла (большое влияние на четверку оказало, например, творчество Элвиса Пресли), "The Beatles" пришли к собственному стилю.

Всемирное признание группа получила в 1963 году после выпуска сингла "Please Please Me". С этого момента на планете началось сумасшествие, получившее говорящее название "битломания".

Группа оказала большое влияние на развитие мировой музыки. Многие известные композиторы и исполнители брали с них пример. Кроме того, "битлы" впервые использовали некоторые новаторские разработки в области звукозаписи и съемок видеоклипов.

В настоящее время "The Beatles" занимает первое место в списке величайших исполнителей всех времен по версии журнала "Rolling Stone".

]]>
16 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/68906 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 16 Jan 2019 07:12:05 +0200 Бурнос Микола Васильович
Вовк Володимир Михайлович
Воробей Микола Михайлович
Дмитренко Людмила Василівна
Петренко Борис Михайлович
Лазар Олександр Вікторович
Матвієнко Людмила Федорівна
Найдьон Валентина Олексіївна
Шкуліпа Микола Іванович

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
15 січня - День народження Вікіпедії http://monitor.cn.ua/ua/rest/68881 Вікіпедія (англ. Wikipedia) — універсальна енциклопедія, що вільно поширювана у всесвітній мережі Інтернет. Статті енциклопедії створюються на багатьох мовах світу колективною працею добровільних авторів. Одним з основних достоїнств Вікіпедії є можливість представити інформацію рідною мовою, зберігаючи її цінність в аспекті культурної приналежності. Відпочинок article Tue, 15 Jan 2019 08:44:22 +0200 Надбання людства

За обсягом відомостей і тематичним охопленням Вікіпедія вважається найповнішою енциклопедією з коли-небудь створювалися в історії людства. Кожен користувач інтернету може зайти на сайт Вікіпедії, знайти і прочитати будь-яку статтю. При виявленні помилок або браку інформації можна, натиснувши кнопку «редагувати», виправити ці помилки, додати нову інформацію або, написавши нову статтю, внести її на сайт. Так зазвичай поповнюються розділи, з'являються нові статті, розвивається енциклопедія. Знання кожної людини стають надбанням усіх.


Трохи історії

Прародителем Вікіпедії прийнято вважати Нупедії (Nupedia) — проект енциклопедії англійською мовою, який реалізує принципи свободи інформації. Статті Нупедії писали вчені і люди з академічного середовища, а засновниками були Ларрі Сенгер (Larry Sanger) і Джиммі Вейлз (Jimmy Wales).

Щоб прискорити поповнення енциклопедії, 15 січня 2001 Вейлз і Сенгер відкрили сайт «Вікіпедія». З тих пір брати участь у редагуванні енциклопедії міг будь-який користувач Всесвітньої мережі.

Вікіпедія отримала свою назву від використовуваної для її реалізації технології «вікі». У перекладі з гавайської мови вікі означає «швидко».

У травні 2001 року були запущені мовні розділи Вікіпедії: російська, німецька, шведська, французька, італійська, іспанська, португальська, есперанто, каталонська, іврит, японська, а трохи пізніше — арабська та угорська. Зараз у Вікіпедії налічується більше 260 мовних розділів.

Обсяг Вікіпедії неухильно зростає. Енциклопедія набирає популярність у користувачів Мережі, входячи до десятки найбільш відвідуваних інтернет-ресурсів світу.


Тут панує демократія

Рішення про зміст статті Вікіпедії приймається авторами. Кожна стаття має дві сторінки — безпосередньо статтю та обговорення до неї. На сторінці обговорення можна вносити критичні зауваження про статтю, якщо хтось не хоче самостійно редагувати статтю. Багато учасників самі вносять зміни.

Політика Вікіпедії і правила участі в її створенні визначаються співтовариством. Рішення приймаються на основі згоди. Іншими словами, кожен учасник, висловлюючи думку, представляє і відповідні аргументи. Далі учасники розглядають аргументи один одного, в результаті хтось може змінити свою думку. У підсумку, досягнувши консенсусу, приймається остаточне рішення.


Зі швидкістю думки

Завдяки технології вікі, інформація тут з'являється і оновлюється швидко. Оперативні відомості по цікавить вас темі ви отримуєте миттєво, також миттєво ви можете поділитися наявними у вас знаннями з усім світом.


Довіряй, але перевіряй

Вікіпедія не є первинним джерелом. Якщо в якійсь статті викладено факт, то повинен бути зазначений його достовірне джерело. А якщо першоджерело не вказано — то факт можуть і видалити. А можуть і не видалити. Читач повинен розуміти і аналізувати те, що якщо є факти, але не вказано, звідки вони взяті, не варто особливо їм довіряти. Має сенс перевірити подібну інформацію по інших джерелах.


Факти вирішують все

Основний принцип статей Вікіпедії — нейтральна точка зору. У текстах не повинно бути перекосів — емоційних оцінок, відстоювання суб'єктивної думки. Тільки факти. Звичайно, коли число учасників, які дотримуються певної точки зору домінує, «чаша ваг» може переважити в сторону більшості. Але в такому разі будь-який учасник може поставити під сумнів нейтральність статті, мотивувавши свою думку. У подібному випадку всі учасники повинні спробувати привести проблемну статтю до нейтрального вигляду.


Читачі й письменники

В основному сторінки Вікіпедії відкривають люди двох типів — одні поповнюють енциклопедію, а інші — свої знання. Енциклопедію поповнюють ентузіасти, використовують — всі інші. Людині, що читає статті Вікіпедії, необхідно звертати увагу на різні позначки, що зустрічаються в текстах. Наприклад, «потрібен джерело» або «це твердження викликає сумнів». У таких випадках, може бути, варто зазирнути на сторінку обговорення, тому що деколи в тексті може прослизнути неточність. А в разі стійкого сумніву слід звіритися з тієї ж Вікіпедія ... Втім, чутки про масову недостовірності відомостей Вікіпедії сильно перебільшені.


Міфи і реальність

Науковий журнал Nature («Природа»), вирішивши розвіяти популярний міф про недостовірність статей Вікіпедії, запропонував фахівцям вивчити 42 статті, вибраних з Вікіпедії і з Британніки. Джерело статей навмисно не вказувався. В результаті вивчення було виявлено 8 серйозних помилок, причому, половина з них припала на Вікіпедію і стільки ж на Британніка. У Росії подібних експериментів не проводилося. Може бути, хтось зважиться зробити перший крок?

]]>
15 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/68880 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 15 Jan 2019 08:43:20 +0200 Биховець Людмила Володимирівна
Бондаренко Павло Сергійович
Василенко Олег Петрович
Васюк Валентина Сергіївна
Глушак Станіслав Янович
Кананова Маріам Ремівна
Кульчіцький Сергій Володимирович
Павленко Лариса Юріївна
Струць Олександр Олександрович
Фомочкін Григорій Андрійович
Чепурний Володимир Григорович
Якушин Олександр Олексійович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
14 січня - пам’яті святителя Василя Великого http://monitor.cn.ua/ua/rest/68855 День пам’яті святителя Василя Великого — це не тільки велике церковне свято, а й день, який пов’язаний з народними звичаями. Відпочинок article Mon, 14 Jan 2019 07:44:14 +0200 Свято Василя щорічно відзначається 14 січня.

]]>
14 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/68854 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 14 Jan 2019 07:40:45 +0200 Балабушка Олександр Володимирович
Балута Сергій Миколайович
Березовський Станіслав Сергійович
Богданова Наталія Олексіївна
Вересоцька Антоніна Анатоліївна
Гаршин Володимир Миколайович
Кирій Віталій Анатолійович
Клименок Олександр Миколайович
Корнієць Олександр Вікторович
Лугін Олег Іванович
Мамедов Володимир Хейбарович
Мошнякова Тетяна Павлівна
Нужняк Сергій Миколайович
Пупій Іван Дмитрович
Тимошина Віталій Григорович
Хавило Василь Олександрович
Шаповал Алла Володимирівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Старий Новий рік: прикмети, традиції, як святкувати http://monitor.cn.ua/ua/rest/68853 Традиція святкувати Старий Новий рік в Україні йде від розбіжності Юліанського календаря (або інакше календаря "старого стилю") і Григоріанського календаря – того, за яким зараз живе практично весь світ. Розбіжність календарів становить 13 днів. Відпочинок article Sun, 13 Jan 2019 10:58:51 +0200 Тому Старий Новий рік святкують в ніч з 13 на 14 січня, пише 24tv.ua.

Чому ми святкуємо Старий Новий рік

Старий Новий рік – це рідкісний історичний феномен, додаткове свято, який з'явилося в результаті зміни літочислення. Це свято відзначається переважно в тих країнах, де православна церква продовжує користуватися юліанським календарем.

Раніше на Русі користувалися юліанським календарем, що складається з 12 місяців, назви яких були пов'язані з явищами природи. До ХХ століття календар Російської імперії (до складу якої входили території України) на 13 діб відставав від Європи, яка давно перейшла на Григоріанський Календар. Щоб скоротити цей розрив в 1918 році декретом Ради Народних Комісарів був здійснений перехід на григоріанський календар – новий стиль, а 14 січня – день Святого Василя – виявився старим Новим роком.

Як святкувати Старий Новий рік

До вечері, як і на Святвечір, сідає вся сім'я. Дуже важливо, щоб одяг цього дня був ретельно випраний та чистий. Після вечері треба обов'язково зайти до сусідів і попросити один у одного вибачення за можливу провину один перед одним, аби Новий рік зустріти в мирі та злагоді.

Старий Новий рік 2018 в Україні

Вечір напередодні Нового року дає шанс і тим хлопцям, які зазнали невдачі під час сватання. Саме в цей вечір можна зробити другу спробу. Правда, для цього потрібно застати дівчину вдома, а це дуже важко, так як по селу вже ходять дівочі ватаги щедрувальників. Щедрувати дівчата могли лише під вікнами будинків і то лише ближче до кінця Щедрого вечора, тобто до опівночі.

Якщо вийти на подвір'я опівночі, то можна відчути, як Новий рік проганяє Старий. У перший день Нового року найбільш поширеним був, та і зараз залишається, обряд посівання. Вважається, що цей обряд прийшов до нас ще з дохристиянських часів, адже наші пращури зустрічали Новий рік не взимку, а навесні і тому обряд посівання пов'язаний з надіями на добрий урожай. Засівали здебільшого діти, причому щедріше всіх обдаровували тих, хто прийшов в будинок першим.

Старий Новий рік 2018 в Україні: обряд просівання

Ворожіння на Старий Новий рік

Особливої ​​уваги заслуговують дівочі гадання. Що тільки не робили представники слабкої половини, аби дізнатися, що ж готує їм примхлива доля. Спробуйте, хоча б таке: перед сном покладіть під подушку гребінець, при цьому примовляючи: "Суджений мій ряджений, розчеши мені голову!". Той, хто уві сні буде чесати голову, той і буде судженим.

Що не можна робити на Старий Новий рік

Вважається, що у цей день не слід вимовляти слово "тринадцять", а також рахувати дрібні монети. Кажуть, рахунок монет принесе сльози на весь рік. Також багато хто досі вірить, що на Старий Новий рік та у Василів вечір не можна нічого давати в борг, інакше весь рік в боргах проведеш.

Існує і більш дивна прикмета – якщо 14 січня винести сміття, то й щастя з хати винесеш. Забобонні люди вірять, що в перший день Старого Нового Року до хати першим обов’язково повинен увійти чоловік, саме тому посівати ходять тільки хлопці.

Народні прикмети на Старий Новий рік

Якщо небо ясне і зоряне – буде багатий урожай ягід.

Якщо на Святвечір (6 січня) готували Багату кутю, то на Меланки (13 січня), день що передує Василю, або ж Новому року за старим стилем – щедру, яку заправляли смальцем. Саме тому цей вечір і називається Щедрим.

Якщо на Василя в цей день туман – до урожаю.

Коли 14 січня багато пухнастого інію на деревах, рік буде багатий на мед.

Завірюха у Василів вечір віщує великий урожай горіхів.

Якщо Василева ніч зоряна, то літо буде ягідним.

 

]]>
Сім звичок, які допоможуть бути більш продуктивним у новому році http://monitor.cn.ua/ua/rest/68852 Новый год — новые обещания. Мы все даем себе «честное слово», что с нового года будем очень продуктивными, пойти в зал и многое другое. Відпочинок article Sun, 13 Jan 2019 10:28:59 +0200

Однако, почти каждый из нас подсознательно знает, что все новогодние обещания будут обещаниями. Ведь порой мы не знаем с чего начать.

Вот 7 полезных привычек, которые помогут тебе и вставать раньше и не задерживаться с выполнением целей. 

Не усложняй

Если ты будешь кардинально менять свой образ жизни, то ничего не выйдет. Твоя психика и организм будут сопротивляться такому резкому «движу».

Например, если ты решила просыпаться раньше, то начни не с подъема в 5 утра, а хотя бы в 7. И так потихоньку. 

Все с вечера

Как на счет того, чтобы прекратить опаздывать каждое утро? Собираться с вечера! Чтобы сэкономить кучу времени по утрам, постарайся подготовить всю одежду и сумки вечером, можно сделать заготовки для завтрака.

Делай себе приятное

Многих из нас угнетает утренняя рутина. Но ее можно освоить. Вся суть в том, чтобы сделать себе приятное в начале дня, например.

Если ты хочешь быть очень продуктивной, то удели утром себе немного времени — собирайся под сериал или послушай 10 минут аудиокнигу. Это поможет. 

Найди соратника

Конечно, ты не можешь нести ответственность за действия другого человека. Однако, найти соратника по попыткам сделать свой год продуктивным просто. И, к тому же, так интереснее. 

Не паникуй

Когда тебя «осеняет», что ты упустила (как тебе кажется) кучу времени и теперь надо быстрее наверстывать упущенное и быть продуктивной, начинается паника. Спокойно. Правда. Постарайся относится ко всему философски, ведь паникой каши не сваришь. 

Не создавай бардак

Очень не люблю это правило, но в этом есть смысл. Знаешь в чем? 

Бардак в квартире равно бардак в голове. Поэтому, начать свою продуктивную жизнь с уборки и упорядочивания вещей — лучшая идея, которую ты можешь для себя сделать. 

Стратегия

Стратегия нужна во всем. И убеждать в себя необходимости распорядка и систематизации своей жизни тоже нужно правильно. 

Попробуй начать с планирования в блокноте и прибегни к помощи приложений по продуктивности. Они помогут начать новую жизнь правильно. 

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: капкейки з ванільним кремом http://monitor.cn.ua/ua/rest/68851 Капкейк - традиційне американське тістечко у вигляді міні-тортика. Перший рецепт ласощів датується 1796 роком. Спочатку його випікали в керамічних формах розміром з чайну чашку - звідси і пішла назва «cup cake», дослівно «торт з чашки». Відпочинок article Sun, 13 Jan 2019 10:18:21 +0200

Готують капкейкі з традиційного бісквітного тіста, яке виходить більш легким, ніж у кексів. А зверху вкривають ніжним вершковим, білковим або масляним кремом і прикрашають за бажанням.

Інгредієнти:

Для капкейків: масло вершкове - 120 г, цукор - 130 г, яйця курячі - 3 шт., цукор ванільний - 20 г, борошно - 200 г, розпушувач - 1,5 ч.л., сіль - 0,25 ч.л., молоко - 60 мл.
Крем: вершки 33-35% - 150 мл, вершковий сир - 250 г, цукрова пудра - 50 г.


Спосіб приготування:

1. У глибокій мисці з'єднайте вершкове масло кімнатної температури і цукор. Збийте масу на високих оборотах протягом 6 хвилин. Консистенція маси повинна бути легкою і повітряною.

2. Яйця додавайте по одному, при цьому після кожного збивайте масу протягом 1-2 хвилин. Додайте ванільний цукор і ще раз все збийте.

3. В окремій мисці змішайте пшеничне борошно, розпушувач і сіль.

4. Зменшіть швидкість міксера і в три етапи додайте підготовлену борошняну суміш, чергуючи з додаванням молока. При цьому починайте додавати борошно першим і закінчуйте також борошном. Тісто має бути схожим на густу сметану.

5. У форму для капкейків вставте паперові формочки, викладіть тісто, заповнюючи на три чверті, щоб було куди рости. Випікайте капкейки при 170° С протягом 20 хвилин. Перші 10 хвилин не відкривайте духовку, щоб тісто не "сіло". Через 20 хвилин перевірте готовність дерев'яною шпажкою. Готові капкейки дістаньте з духовки і остудіть на решітці.

6. Перед приготуванням крему добре охолодіть ємність для збивання. Збийте холодні вершки на максимальній швидкості. Вони поступово почнуть густіти. Тут важливо не перестаратися, щоб вершки не перетворилися на масло.

7. В окремій чаші збийте охолоджений вершковий сир з цукровою пудрою. Викладіть зверху збиті вершки і змішайте масу легкими круговими рухами. Наповніть кондитерський мішок кремом. Використовуйте насадку «закрита зірка» або «відкрита зірка». Прикрасьте капкейки.

На замітку

Інгредієнти для тіста повинні обов'язково бути кімнатної температури.

Вершки для збивання можна попередньо покласти на 15 хвилин в морозилку для охолодження. Також можна охолодити в морозилці чашу для збивання і вінчики міксера.

Готовий крем не варто прибирати в холодильник, потрібно прикрасити їм капкейки відразу.

У готових капкейків можна зробити зверху отвори і наповнити їх начинкою: домашня карамель, джем, шоколадна паста, лимонний курд.

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 14-20 січня http://monitor.cn.ua/ua/rest/68850 Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 14 по 20 січня 2018 року Відпочинок article Sun, 13 Jan 2019 10:13:30 +0200 Овен (21.03—20.04). Якщо ви одруженi, можливi сiмейнi суперечки. Оскiльки ваша друга половинка поважає вас і захоплюється вами, все буде залагоджено полюбовно. Якщо ви самотні, будьте уважні у взаєминах iз протилежною статтю.
Дні: спр. — 14; неспр. —15.
 
Телець (21.04—21.05). Це несприятливий період для любовних інтриг. Не змушуйте кохану людину ревнувати, інакше ризикуєте втратити свою любов. Щоб запобiгти неприємностям, iгноруйте плiтки.
Дні: спр. — 16; неспр. — 18.
 
Близнюки (22.05—21.06). Вас чекає нова романтична пригода. Не будьте занадто наївні, не вірте обіцянкам, які вам даватимуть. Адже може виявитися, що насправді вам потрібна інша людина.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.
 
Рак (22.06—23.07). Зірки обіцяють сприятливий період у професійній діяльності. Проте ваша різкість може призвести до сутичок iз колегами, будьте поступливiшими.
Дні: спр. — 18; неспр. — 20.
 
Лев (24.07—23.08).
Ви зможете направити всі свої сили на досягнення поставлених цілей. Не опускайте руки, навіть якщо результат буде помітний не відразу — проявіть наполегливість.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.
 
Діва (24.08—23.09).
Вам потрібно буде серйозно підходити до вирішення кожної проблеми, зважувати всі «за» і «проти». Ви будете більш рішучими і активними і, безсумнівно, досягнете цілей.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.
 
Терези (24.09—23.10). Вам необхідно буде виконувати не завжди розумні накази. Але не робіть вигляд, що вас це не турбує, інакше ситуація розвернеться не на вашу користь.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Тиждень буде сприятливим у професійному плані. Цілком можливо, що ви зможете знайти краще місце для докладання своєї енергії. Не бійтеся змінити місце роботи.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.
 
Стрілець (23.11—21.12). Якщо ви вестимете здоровий спосіб життя, ніяких проблем зі здоров’ям не буде. Більше вiдпочивайте, правильно харчуйтеся й обмежте вживання алкоголю.
Дні: спр. — 17; неспр. — 18.
 
Козеріг (22.12—20.01).
Здоров’я не турбуватиме вас, ви будете сповнені енергії. Не виникне ніяких труднощів, навіть якщо ваш життєвий темп стане напруженiшим. Вживайте заходи, щоб захистити себе від інфекційних захворювань.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.
 
Водолій (21.01—19.02).
Зірки сприятимуть вам, однак можуть виникнути деякі проблеми. В основному труднощі чекають вас у професійній діяльності, тому необхідно набратися терпіння і бути наполегливiшими.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.
 
Риби (20.02—20.03). Якщо ви мудро підійдете до вирішення робочих проблем, то зможете не тільки підвищити свою психологічну опірність, а й розвинути в собі двi дуже важливi якості — навчитися вести переговори і робити правильнi висновки.
Дні: спр. — 14; неспр. — 15.

Інша версія:

 ОВЕН

Напружена робота може знесилити вас, проте фінансові перспективи стануть набагато кращими, що окупить усі труднощі. Приховані проблеми, які мучать вас, відкриються для тих, хто поряд, але ви встигнете вжити заходів для їхнього вирішення. У вихідні зробите те, що давно обіцяли собі.

ТЕЛЕЦЬ

Намагайтеся стримувати свої запити й амбіції та дослухатися до мудрих порад. Зможете подолати труднощі та досягти прекрасних результатів, лише якщо не будете вимагати від життя всього й одразу. Вам дуже знадобиться терпіння. У вихідні не відмовляйтеся від запрошення друзів сходити до них у гості.

БЛИЗНЮКИ

Вам необхідно виявляти ініціативу та здобувати новий досвід. Не можна піддаватися зайвій суєті. Не займайтеся відповідальними питаннями. Варто взяти турботу про домочадців на себе, адже навряд чи хтось зможе зробити це краще за вас. Вихідні будуть зайняті виключно сімейними проблемами.

РАК

Бажання виділитися із загальної юрби може привести вас до реалізації давньої мети. Подбайте про те, щоб пропозиції про роботу посипались як із рога достатку. Цього тижня бажано зайнятися благоустроєм свого дому. Завдяки невеликим придбанням, він стане більш затишним та комфортним.

ЛЕВ

Не варто реагувати на вимоги начальства занадто емоційно, краще побережіть свої нерви. Знайдете дипломатичний спосіб уникнути неприємної розмови та домогтися потрібного вам рішення. Завзята праця принесе швидкий успіх, тож можете розраховувати на втілення в життя багатьох своїх задумів.

ДІВА

Життя битиме ключем, хоча багато своїх планів доведеться переглянути. Треба буде завзято боротися з найменшими виявами непевності у власних силах. Намагайтеся знайти підтримку скрізь, де тільки можна. Вихідні ідеальні не тільки для руйнування старого, але й для створення нового.

ТЕРЕЗИ

Вищі сили будуть підтримувати вас, пам’ятайте про це й довіряйте інтуїції. Слід переглянути свою систему цінностей, швидше за все, занадто явне прагнення до кар’єрного зростання може завдати шкоди вашим стосункам із близькими. У вихідні будете сповнені енергії та готові до нових пригод.

СКОРПІОН

Зорі радять звернути увагу на поради, якими з вами щедро ділитимуться близькі, таким чином ви зможете знайти «золоту ідею». Не варто занадто захоплюватися захистом інтересів інших людей, адже й власні справи будуть накопичуватися з неймовірною швидкістю та вимагати негайного вирішення.

СТРІЛЕЦЬ

З’явиться можливість виправити деякі помилки. Важливо зберігати рівновагу й контролювати власні емоції. Не беріться за важливі починання, тримайте при собі свої ідеї та плани. Вихідні принесуть приплив енергії та творчий підйом. Діти можуть злегка спантеличити вас своїми творчими пошуками.

КОЗЕРІГ

Ваша невгамовна енергія дивуватиме людей, які оточують вас. Не слід занадто розслаблятися – доля ще знайде спосіб вас здивувати. Зорі радять не приймати близько до серця те, що говорять близькі чи колеги по роботі. Вихідні проведіть з родиною, виявляючи при цьому максимум уваги до своїх рідних.

ВОДОЛІЙ

Не завадить підсумувати здобутий досвід. Отримана інформація дозволить відповісти на багато важливих життєвих питань. Намагайтеся не розповідати про таємне стороннім: одні можуть не зрозуміти, інші позаздрять. Вихідні цього тижня будуть цікавими та насиченими різними подіями.

РИБИ

Можете організувати тих, хто поряд, до спільної перспективної справи, але без вашої особистої участі все розпадеться. Не упустіть шанс покращити стосунки з близькими. У всьому шукайте привід для радості, не допускайте негативних емоцій та думок. У вихідні будьте обережні у висловлюваннях.

]]>
А ви чули? Та ні. А ви бачили? ФОТОрепортаж http://monitor.cn.ua/ua/rest/68849 Коза відірвалася та по Красній площі у Чернігові гасала. Відпочинок article Sun, 13 Jan 2019 10:05:06 +0200 Та не просто бігала, а ще й хороводи водила, танцювала і

І старі і малі пританцьовували та зігрівалися.

Ось так у Чернігові хороводи водили фольклорні колективи з Києва, а ще й файні хлопці-музиканти жару піддавали.
 Віктор Кошмал

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/68848 Відпочинок article Sun, 13 Jan 2019 09:54:17 +0200

]]>
13 січня - Старий Новий рік http://monitor.cn.ua/ua/rest/68847 Хто з нас не любить свят, можливості повеселитися і відпочити, ще раз зустрітися з бажаною компанією і зарядитися енергією на наступні суворі будні? Напевно тільки одиниці. Для всіх інших - в ніч з 13-го на 14-е січня з’являється чудовий привід «досвяткувати» один з найулюбленіший свят під інтригуючою назвою - Старий Новий рік. Відпочинок article Sun, 13 Jan 2019 09:52:14 +0200 Ця цікава традиція прийшла до нас з 1918-го року і початку становлення колишнього Радянського Союзу, коли в новій країні на хвилі глобальних змін були порушені й питання календарного літочислення. Поява цього неофіційного народного свята пов’язано з розбіжністю юліанського (старого) і григоріанського (нового) календарів, яке складає рівно 13 днів.

Система старого стилю літочислення, котра будувалася на Юліанському календарі була розроблена олександрійськими астрономами на чолі зі знаменитим вченим тих років Созигеном. Цей календар, після його остаточної розробки був введений давньоримським полководцем і імператором Гаєм Юлієм Цезарем, на замовлення якого і проводилися ці роботи. Дата введення Юліанського календаря - 1-е січня 45-го року до нашої ери. Саме цей календар згодом і був прийнятий в якості основного інструменту літочислення в християнській традиції, а потім і в православній.

До цих пір Православна Церква веде підрахунок всіх основних церковних свят, спираючись на Юліанський календар.
Григоріанська система обчислення часу була набагато точніше юліанського календаря, оскільки давала набагато краще наближення до циклічного обігу Землі навколо Сонця. Датою введення Григоріанського календаря стало 4-е жовтня 1582-го року, четвер, який перетворився в п’ятницю 15-го числа цього осіннього місяця. Людина, зусиллям якої ми зобов’язані цьому прогресивному нововведенню був главою Католицької Церкви і папою римським Григорієм XIII. Від цього і назва даного календаря.

Традиції. Це те, що відрізняє нас від світу тварин. Це те, що дозволяє нам передавати накопичені знання з покоління в покоління. Традиції бувають зовсім різні, серед який є і хороші, і ті, які вже давно хотілося б забути.
Славность традиції відзначати Старий Новий рік підкреслюється одним незаперечним чинником, а саме: вона зародилася в дуже неспокійні часи, в тому числі це були часи відвертого гоніння на християн по всій країні.

]]>
13 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/68846 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 13 Jan 2019 09:50:58 +0200 Багіна Тамара Леонтіївна
Бєй Олександр Анатолійович
Варнакова Олена Юріївна
Калініченко Олексій Петрович
Марченко Микола Іванович
Петренко Валентина Іванівна
Семеряко Віра Олександрівна
Турок Надія Володимирівна
Тютюнник Іван Васильович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Шкільна "Ліга сміху" http://monitor.cn.ua/ua/rest/68840 10 січня у приміщенні Центру творчості дітей та юнацтва було проведено "Шкільну "Лігу сміху", присвячену новорічним та різдвяним святам. Відпочинок article Sat, 12 Jan 2019 13:38:13 +0200

На свято гумору, жартів та сміху зібралася учнівська молодь загальноосвітніх навчальних закладів міста Прилук.

За результатами проведених конкурсів з'ясовано, що у Прилуцькій гімназії №5 імені В.А.Затолокіна, команди "Стильні", почуття гумору зашкалює, але команда ЗЗСО №6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій "Київська 232" тримала руку на пульсі до останньої хвилини. І лише вирішальним батлом між командами було поставлено крапку.

Упродовж п'яти годин у залі панувала весела атмосфера, яка дарувала присутнім гарний настрій.


Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту Прилуцької міської ради, Олена Опанасенко

]]>
12 січня - День викрадень http://monitor.cn.ua/ua/rest/68811 У цей день згадують про те, як в епоху Купали Велес викрав Діву — Додола, дружину Перуна. Відпочинок article Sat, 12 Jan 2019 09:16:06 +0200 Під час весілля Перуна і Діви Велес був знехтуваний Дівой і скинений з неба. Однак, потім він, бог любовної пристрасті, зумів спокусити богиню грози, дочку Дия. Від їх зв'язку народився весняний бог Ярило.

Також в День викрадень згадують про те, як в епоху Лади Кощій викрав у Даждьбога ( Бога літа і щастя ) його дружину Марену. Від зв'язку Кощея і Марени народилася потім Снігова Цариця, а також багато демоніци.

Даждьбог ж вирушив на пошуки своєї дружини. Він буде її шукати всю зиму, і тому морози будуть ставати все сильніше, а хуртовини заметуть все навколо.

У цей день кресеня шанували священний камінь Алатир (або два камені Бога і Божих : камені Велеса і Ясуні — Бурі Яги).

]]>
12 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/68810 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 12 Jan 2019 09:15:03 +0200 Глушенок Іван Михайлович
Грицай Олександр Іванович
Компанець Ганна Павлівна
Кравценюк Юрій Павлович
Лазун Віра Петрівна
Макаренко Григорій Григорович
Паперна Ніна Іванівна
Приходько Раїса Анатоліївна
Рєпін Володимир Арсенійович
Єпінін Олексій Юрійович

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
11 січня - Всесвітній день "Дякую" http://monitor.cn.ua/ua/rest/68791 Найввічливіший день у році – 11 січня. В цей день відзначається Всесвітній день "дякую". Відпочинок article Fri, 11 Jan 2019 07:57:03 +0200 Міжнародний день "Дякую" підкреслює важливість ввічливого ставлення до ближніх і всіх людей в цілому.

На жаль, усі ми іноді забуваємо про величезне значення хороших манер і не завжди дякуємо людям за гідні вчинки. Відомо, що просте слово «дякую» іноді означає більше, ніж будь-які матеріальні винагороди. Магія цього слова дарує нам позитивні емоції і надихає на нові дії. Тому існування такого свята цілком виправдана.

Слова вдячності мають дивовижні властивості, але вимовляти їх не можна, коли людина знаходиться у роздратованому стані. Психологи вважають, що слова вдячності – це знаки уваги, вони є усними „погладжуваннями” і здатні зігріти своїм теплом.

Ми кожного дня говоримо один одному „дякую”, тому важливо пам’ятати, що справжня вдячність – це лише та, що йде від чистого серця.

«Дякую» — одне з найголовніших слів в міжнародній лексиці. Воно вказується в усіх туристичних розмовниках, щоб людина, яка їде в подорож, могла розраховувати на якісне обслуговування в інших країнах і легко налагодила контакт з місцевим населенням.

День «Дякую» відзначається в багатьох країнах. Його шанують нарівні з іншим схожим святом - Всесвітнім днем подяки, яке відзначається 21 вересня.

]]>
11 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/68790 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 11 Jan 2019 07:54:34 +0200 Андрос Сергій Олександрович
Борисенко Борис Васильович
Дикий Руслан Вікторович
Заруба Оксана Василівна
Меженний Сергій Олександрович
Ніколаєнко Володимир Іванович
Соснов Роман Володимирович
Шестак Василь Іванович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
10 січня - День відкриття першої сесії Генеральної Асамблеї ООН http://monitor.cn.ua/ua/rest/68764 10 січня 1946 року в Лондоні розпочала роботу перша сесія Генеральної Асамблеї ООН. Примітно, що ця дата збігається з датою 26-ї річниці освіти Ліги Націй (League of Nations) — всесвітнього руху за мир і співпрацю між націями, — яка була заснована 10 січня 1920 і розпущена 18 квітня 1946 року. Її активи і зобов'язання були передані в ООН. Відпочинок article Thu, 10 Jan 2019 08:36:31 +0200 Генеральна Асамблея ООН була заснована в 1945 році відповідно до Статуту Організації Об'єднаних Націй. З самого початку вона є головним дорадчим, директивним і представницьким органом Організації Об'єднаних Націй. Асамблея є форумом для багатостороннього обговорення всього спектру міжнародних проблем, про які йдеться у Статуті. Одна з головних ролей відводиться Генеральній Асамблеї в процесі встановлення та кодифікації міжнародного права.

На першій сесії Генеральної Асамблеї були присутні представники 51 держави. В даний час до складу Генеральної Асамблеї входять 193 держави, які є членами Організації Об'єднаних Націй. Найбільш інтенсивно чергові сесії Генеральної Асамблеї працюють щорічно з вересня по грудень. З питань, що потребують невідкладного вирішення (боротьба з тероризмом, підтримання або відновлення міжнародного миру і безпеки), можуть скликатися спеціальні сесії і надзвичайні спеціальні сесії.

На кількох останніх засіданнях Генеральна Асамблея незмінно обговорює питання, пов'язані з врегулюванням глобальних проблем. На загальну думку всіх членів Генеральної Асамблеї, дві з найбільш гострих проблем: зміна клімату Землі і світова фінансово-економічна криза, негативні наслідки яких загрожують усьому людству, повинні бути вирішені в самі найкоротші терміни.

13 жовтня 2006 року на посаді нового генерального секретаря ООН був затверджений Пан Гі Мун.

Генеральній Асамблеї ООН належить ініціатива встановлення низки міжнародних свят . Один з них — День Організації Об'єднаних Націй, який відзначається щорічно 24 жовтня.

]]>
10 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/68763 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 10 Jan 2019 08:35:23 +0200 Божок Віктор Миколайович
Бойправ Борис Степанович
Гриць Оксана Петрівна
Двойнос Микола Іванович
Красняник Іван Михайлович
Олех Микола Петрович
Прокопенко Андрій Леонідович
Силенко Юрій Віталійович
Тимко Василь Федосійович
Яременко Валерій Григорович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
9 січня - свято бога Ебісу, покровителя рибалок і торгівців http://monitor.cn.ua/ua/rest/68743 9 січня в деяких великих японських містах розпочинається триденний свято-хід на честь бога Ебісу — одного з семи богів щастя й удачі. Ебісу вважається богом багатства, покровителем рибалок і торгівців. Відпочинок article Wed, 09 Jan 2019 09:04:40 +0200 Переказ свідчить, що богиня Сонця направила Ебісу на Землю і перетворила на рибалку, щоб він сам здобував собі хліб насущний. Тому-то Ебісу здавна вважається покровителем людей цих професій, ставши їх символом удачі. Бога Ебісу зображують з вудкою в правій руці, а під пахвою лівої руки він утримує великого морського ляща. Особа бога Ебісу завжди випромінює неймовірну радість і щастя.

У цей день торговці, власники магазинів і всі ті, хто полює за удачею і багатством, шикуються в хід і відправляються по головній вулиці міста до храму, щоб вклонитися своєму покровителю.

Процесія в Кіото (Фото: З . Фукуті, www.calend.ru) Найбільші ходи в ці дні проходять в Осаці - відомому місті торговців, в стародавній столиці Японії — Кіото і в одному з головних міст острова Кюсю - Фукуоці. У центрі ходи на великих і святково прикрашених носилках несуть фігуру бога Ебісу, слідом їде віз з музикантами, уздовж процесії йдуть барабанщики і зазивали. На вулиці виходить більше мільйона людей, і місто поступово потопає в шумі святкової метушні.

У Фукуоці, наприклад, одним з залучають елементів свята можна назвати хід гейш, які підносять Богу Ебісу молитви, просячи у нього удачі у всіх починаннях. Символом доброї удачі вважаються гілки бамбука, які в дні свята можна купити в Японії всюди. Учасники ходи, що роздають бамбукові гілки, обіцяють: «Купуйте ці гілки, і ваш бізнес завжди буде процвітати!».

Крім бамбука, розпродаються та різноманітні талісмани - сумки з рисової соломки, барабани, невеликі бамбукові грабельки « для загрібання багатства». Ці талісмани прикріплюються до бамбуковим гілкам. Вважається, що чим більше талісманів — тим більше буде грошей і жвавіше піде торгівля.

До речі, японці дуже шанобливо ставляться до богів, які зберігають їх вдома і сприяють удачі. Бога Ебісу неодмінно величають Ебісу-сама - пан Ебісу.

]]>
9 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/68742 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 09 Jan 2019 09:03:36 +0200 Бобринцев Олег Миколайович
Заїка Юлія Анатоліївна
Ісаєнко Ніна Іванівна
Ковтун Юлія Юріївна
Лещенко Інна Олександрівна
Лугова Ольга Олександрівна
Михайлов Олег Анатолійович
Москаленко Зінаїда Федорівна
Чередняк Андрій Володимирович
Черненька Ірина Альбертівна
Шпанська Ольга Григорівна
Ященко Степан Петрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
8 січня - Бабині каші http://monitor.cn.ua/ua/rest/68721 У день Бабиних каш прийнято вшановувати повитух. Їм приносили щедрі подарунки і частування. Приходили з дітьми, щоб бабки їх благословили. Особливо в цей день до бабок рекомендувалося ходити майбутнім мамам і молодим дівчатам. Відпочинок article Tue, 08 Jan 2019 07:55:47 +0200 Пізніше православна церква стала відзначати в цей день свято Собор Пресвятої Богородиці.

Бабка повивальна — в селі всім рідня дальня. Ні одні родини обходилися без повитухи. Бабка допомагала породіллі. І була вона, як мовляли, з руками. Знаючи звичаї старовини, бабка знала свою справу. При муках породіллі затоплювала лазню, виводилаи породіллю за сонцем. Бабчине — повивання — супроводжувалося добрим слівцем, добрими травами, добрими молитвами.

А ще, не в такі далекі часи, матінка збирала дітлахів ввечері і вчила їх славити Різдво, обсипати зерном — на довгий вік, на щастя, на добробут. Простіше простого було у святковий годину видати по шматку пирога, побалувати дітей журавлиною на меду. Але матінка знала: «Не у всякому будинку коровай випечений, та ще, щоб всьому сімейству вдосталь».


Спостерігали і за прикметами: якщо цей день ясний, то буде хороший урожай проса. Каша в печі підрум'яниться — до снігу. Якщо синички зранку пищать, можна чекати до ночі морозу. А ось безперервний крик ворон і галок обіцяє снігопади і завірюхи.

]]>
8 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/68720 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 08 Jan 2019 07:54:24 +0200 Герасименко Лідія Яківна
Горбач Тетяна Олексівна
Григоренко Наталія Вікторівна
Дика Катерина Олександрівна
Масюк Олексій Сергійович
Морозов Юрій Аркадійович
Овчаренко Василь Васильович
Оліферовський Сергій Ілліч
Приходько Сергій Іванович
Сич Микола Володимирович
Ткаченко Наталія Валеріївна
Усенко Марія Дмитрівна
Цербе-Несіна Валентина Адамівна
Шевчук Олена Володимирівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
7 січня - Різдво Христово http://monitor.cn.ua/ua/rest/68719 Більше 2000 років тому в невеличкому містечку Віфліємі відбулася надзвичайна подія – народився в світ Син Божий. Ісус Христос народився надзвичайним чином Діви Марії, яку з тих часів називають Богородицею. Відпочинок article Mon, 07 Jan 2019 10:12:38 +0200 Коли Він прийшов на землю, Його не зустрічали пошаною, славою і багатством. У Нього не було навіть колиски, як у всіх дітей, не було і пристановища – Він народився за межами міста, у печері і був покладений у ясла, куди кладуть корм для тварин. Першими гостями божественної дитини були не царі і не вельможі, а звичайні пастухи, яким ангел сказав про Різдво Христово: „Я проголошую вам велику радість, яка буде всім людям: бо нині народився вам у місті Давида Спаситель, який є Христос Господь! І ось вам знак: ви знайдете Дитину в пеленах, покладену у ясла” (Лк 2,10-12). Пастухи першими поспішили вклонитися новонародженому Спасителю. В цей час з дарами Царю Світу йшли волхви зі сходу. Вони чекали, що незабаром на землю має прийти великий Цар Світу, а дивовижна зірка вказувала їм шлях на Іерусалим.

Волхви принесли Дитині дари: золото, ладан та смирну. Ці дари мали глибокий зміст: золото принесли як царю у вигляді данини, ладан як Богу, а смирну як людині, що має померти (смирною у ті часи помазували померлих).

Різдво Христово завершує сорокаденний Різдвяний піст, Святу передує дуже строгий піст. Після Різдва наступають святки – 12 днів, коли відмічається Свято.

Твердо-наукового, підкріпленого справжнім документальним історичним підтвердженням подій, які ось вже близько двох тисяч років відкривають для багатьох, хто надіється на Бога людей шлях до життя - не існує і бути в принципі не може. Так влаштував Бог, щоб це все на пряму залишилося і перебувало суто в площині вірування людини, адже люди, які надіються на науку - слідують своїй власній вірі. І питання «чому?» тут не доречно - досить подивитися початок Святого Письма і виявити, що саме зрада людиною закладеної Богом у нього віри «технічно» і привела людину до відомого процесу гріхопадіння.
 
Зауважимо, що людина на момент скоєння небажаної з боку Бога дії не страждала якимись хворобами, наприклад склерозом і втратою пам’яті, і прекрасно усвідомлювала те, що намагається зробити. І зробила ...
Про те, що було далі розповідається в тому ж Святому Писанні, відомому нам як Біблія і це не виходить жодним чином за рамки віри, визначені і закладені колись у нас нашим Творцем, який створив нас за образом і подобою Своєю. У все це можна не вірити або вірити по-своєму - це так само не вийде і не ввійде за межі справжньої віри, які колись перетнула людина, відкривши для себе цю згубну альтернативу.

І ось - настала повнота часу. Саме повнота і саме часу. Ну, де в науці ви зустрічали такі «технічні» терміни? І в наш людський «світ», прийшов Він - Спаситель, Месія, Цар великий Миру, Агнець і Син Божий, одна з Його невід’ємних особистостей, який проливає свою Святу Кров за нас, які втратили всякий зв’язок з дійсністю - Ісус Христос.

Так, віра буває різна. Ось і в Писанні сказано, що і біси теж вірують і навіть тремтять. Але яка повинна бути справжня віра теж сказано там. І що ми повинні зростати в ній, і сказано як. І сказано чому, ось тільки не багато хто з нас здатні твердо сказати, що є власниками цієї самої - справжньої віри, адже там ясно написано як це все можна з легкістю перевірити. І кожен може переконатися сам, перевірити себе і отримати цілком конкретний результат. Більш того Сам Бог через Святе Письмо говорить нам про це.

Багато зневіряються і воліють вірити у щось своє, у щось зручне і «пухнасте», що не вимагає від них якихось зусиль чи жертв або трохи вимагає, але як би само собою, що «гармонійно» вливається в їх життя, поступово приводячи їх до цього самого відчаю. Починаються розмови про «замкнено коло» і тут ми згадуємо про Христа - адже Він його таки розірвав, відкривши нам пряме спілкування з Отцем Небесним.

Його Різдво - це найвеличніша і життєстверджуюча подія, яка коли-небудь (з часів нашого гріхопадіння) відбувалася на нашій землі. І якщо у нас виникають якісь запитання, чи не простіше запитати про це у Бога. Тепер Він почує і дасть Свою відповідь, тільки потрібно запитати Його правильно або ж справді. А як це робиться - відкрито кожному слідуючиму за Христом. Тепер відкрито і для нас. Для інших же - все це юродство і так завгодно Богові. Він так карає людину - закриваючи від нього розум і мудрість, сили і розсудливість, адже нам то вже відомо, що і все це теж від Нього. А що залишається нам? Нам відкрито! Христос народився - славімо Його! З Різдвом Христовим!

]]>
7 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/68718 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 07 Jan 2019 10:11:41 +0200 Багрінцев Максим Геннадійович
Карась Володимир Федорович
Петриченко  Сергій Михайлович
Пінчук Сергій Іванович
Топчій Світлана Миколаївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
6 січня – навечір’я Різдва Христового або Святий Вечір: традиції, звичаї, прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/68717 За давньою традицією, належне різдвяне святкування починається ще ввечері напередодні Різдва з духовних і матеріальних приготувань. Вечір цей зветься Святим чи Свят-Вечором, або ж Навечір’ям Різдва Христового, що припадає на 6 січня. Відпочинок article Sun, 06 Jan 2019 10:55:09 +0200 Це один з найбільш шанованих днів для всіх християн – і східного, і західного обрядів – та одне з найважливіших родинних свят, магічний день, коли кожна сім’я створює в оселі атмосферу затишку, достатку та злагоди.

 

Однак не менш важливою була завчасна й серйозна підготовка до різдвяно-новорічних обрядів. Обов’язково з пори жнив зберігали обжинкового Дідуха та відбирали пахуче сіно. До свят завершували всю важливу роботу по господарству – від наведення ладу в хаті та обійстві до ремонту робочого реманенту, ткання полотна й вичинки шкір.

За звичаєм до свят господині ретельно прибирали в хатах, вибілювали помешкання й розмальовували  квітами комин, застеляли нові або чисто випрані скатерки, рядна й рушники. Обов’язково намагалися справити новий одяг для всіх членів родини та купити новий посуд (макітри, горшки, коцюби й макогони). Із воску власної пасіки люди виготовляли святкові свічки, приказуючи спеціальні замовляння і молитву. У підготовці були задіяні усі – і малі, і старі.

У яких сподіваннях та клопотах проводили Святий вечір наші прадіди та як відбувалося усе обрядове дійство – про це читайте далі.

Ранкові приготування

Ще вдосвіта господиня приступає до праці. Першою магічною дією є добування нового вогню. Жінка дістає з покуття кремінь і кресало, які останні дванадцять днів лежали під образами. Вона тричі кладе на собі знак хреста і, ставши обличчям до схід-сонця, викрешує «новий огонь». Цим вогнем вона розпалює в печі дванадцять полін, що їх припасала та сушила дванадцять днів останнього місяця.

 

Після цього господиня приступає готувати дванадцять свят-вечірніх страв: ставить узвар, варить горох, квасолю, смажить капусту, рибу, ліпить вареники, готує бараболю, гриби, кашу гречану з конопляним молоком, голубці з пшоном, коржі з маком та кутю з товченої пшениці. В усьому їй допомагають діти. В цій багатій, але пісній вечері господиня представляє найголовніші плоди поля, городу і саду, ніби дає звіт новому рокові за своє багатство в минулому році.

В той час господар іде напувати худобу, стелить нової соломи та дає їй свіжого сіна. Потім він одкидає сніг від хати, розчищує стежки і уважно оглянудає усе господарство. Ніщо не може бути в цей вечір поза домом – позичене чи десь забуте.

Всі члени родини теж повинні бути вдома. Кажуть, якщо в цю ніч десь заночувати, то цілий рік будеш блукати по світу. Не можна і сваритися в цей день, а навпаки, треба помиритися з ворогами, щоб у новому році було мирно і в хаті, і поза хатою. Тому, аби когось не забути, господиня заворожує усіх своїх ворогів: затикає клоччям усі дірки в лавках та ослонах і заклинає: «Не дірки затикаю, а роти моїм ворогам, щоб їх напасті не зловили мене через увесь рік». Також вона зав’язує ґудзі на мотузці — стільки ґудзів, скільки має ворогів, а коли сідатиме вечеряти, то покладе той мотузок під себе, примовляючи: «Щоб так мої вороги мовчали, як ці ґудзі мовчать!»

Встановлення на покуті Дідуха

Сьогодні не снідають і обходяться без обіду. Хіба дітям, що не можуть терпіти голоду, мати дозволить дещо з’їсти, та й то лише в обідній час.

Коли вечоріє, починається готування домашнього вівтаря. Господар вносить сніп жита — «дідуха». Переступаючи поріг, він скидає шапку і вітається з господинею, ніби вперше входить до хати:
— Дай, Боже, здоров’я!
— Помагай Біг, — відповідає господиня, — а що несеш?
— Злато, щоб увесь рік ми жили багато! — говорить господар, зупиняючись посеред хати. Тут він хреститься і, звертаючись до родини, віншує:

 

— Віншую вас із щастям, здоров’ям, з цим Святим Вечором, щоб ви в щасті і здоров’ї ці свята провели та других дочекались — від ста літ до ста літ, поки нам Пан Біг назначить вік!

Повіншувавши, господар підносить «дідуха» високо над столом і ставить на покутті під образами. Далі він перев’язує «дідуха» залізним ланцюгом і кладе біля нього ярмо, чепіги від плуга і хомут. Господиня добуває із скрині нову білу скатерку і все це накриває.

Згідно з українським світоглядом Рай-Дідух був умістилищем духів-пращурів, духу житла, добрих духів-Лада. Останні, вважалося, після жнив вселяються в сніп-Дідух і з ним переходять з ниви до клуні. А інші духи-Лада переходять з полів у ліси, гори та долини. Духи разом із Дідухом входять до оселі людей і для них господарі влаштовують Святу Вечерю. На цю Багату Кутю, крім добрих духів, приходять і бог урожаю та бог домашніх тварин. Місце ж Дідуха в хаті звалося «Раєм», бо там, вважали, з цього часу перебуватимуть душі пращурів-покровителів роду і дому.

До тих пір, поки Рай-Дідух стоїть на покуті, суворо заборонялося виконувати будь-яку роботу, окрім догляду худоби. В цю пору господині навіть виносили з оселі віника, щоб не підмітати в хаті. В цю пору годилося лише святкувати й не працювати.

Облаштування оселі та святкового столу

Господар знову вносить до хати оберемок соломи та сіна. Солому він розстеляє по долівці, а сіно ділить на дві нерівні частини. Меншу кладе на покутній бік столу, а з більшої робить стіг під столом. Зверху на сіні ставить черепок з жевріючим вогником, де куриться ладан, наповнюючи хату святочними пахощами. Збоку коло сіна, під столом, господар кладе ще «заліззя» — леміш від плуга, гистик без держака та сокиру. Діти по кілька разів торкаються тих речей босоніж — «щоб ноги були тверді, як залізо». Таким чином господарі захищають свою господу від «злої сили», щоб позбутися її не тільки на цей вечір, а й на весь господарський рік.

Господар і господиня з новоспеченим «святочним» хлібом, медом та маком обходять двір, комори та обкурують все це ладаном. Біля обори, де стоять корови, господиня посипає насінням дикого маку — «щоб відьми, його визбируючи, не могли приступити до худоби». На закінчення цього обходу господар «зарубує» поріг — «щоб звір не міг переступити».

Йдучи в обхід, жінка вбирає собі на голову чоловічу шапку «щоб цілий рік ходити простоволосою».

У хаті господиня кладе під скатерку на чотири кути столу по голівці часнику — «щоб злу силу відігнати».

На сіно, що намощене на покутньому кінці столу, «невинна душа» (дитина до семи років) кладе три хліби або калачі, грудку соли і ставить велику воскову свічку. Мати виставляє полумиски з вечерею на стіл, а на сіно, що на покутті біля «вівтаря», ставить горщик з кутею та узваром.

Хоч діти вже дуже голодні, вони терплять і крізь вікно уважно дивляться на небо: чи не зійшла вже вечірня зоря, що має сповістити всім людям про велике чудо — народження Сина Божого!

Увага до свійських тварин

До хати входить батько і сповіщає родині, що Святий Вечір уже почався, бо на небі засяла вечірня зоря. Але перш ніж приступити до вечері, йому треба нагодувати худобу і «запросити гостей». Господар бере миску, підходить до столу і набирає по кілька ложок кожної страви. Господиня дає йому хлібину та черпак з медом, а для пса окремо — окраєць хліба і грудку овечого лою. Тримаючи в руках усі ці «дари», в кожусі, але без шапки батько виходить з хати. На порозі його зустрічає добрий вартовий господарства — кудлатий Сірко. Господар урочистим голосом говорить до нього:

— Це той хліб і вівці, що ти доглядав мені весь Божий рік. Як служитимеш вірно і в цьому році, то в наступному Святому Вечорі ще більше візьмеш!

З цими словами він — не кидає, а кладе перед псом хліб і лій, а сам іде до стайні. Господар поставив миску з вечерею на вікно, а сам узяв у руки хліб і, підходячи до кожної тварини, благословив її, тричі торкаючися хлібом до голови:

— Благословляю тебе цим святим хлібом і закликаю на тебе добро, щоб ти звіря не боялася, грому не лякалася та щоб минали тебе чорні напасті!

Отак поблагословивши, він бере черпак із медом і малює хрестик межи очима кожної тварини. Після цього, в чисто вимите дерев’яне корито він сипле з миски вечерю, кришить туди хліб, досипає борошна, солить сіллю, все це добре перемішує дерев’яною кописткою і розділяє поміж усіма тваринами, що є в господарстві.

Вдарити сьогодні будь-яку тварину — великий гріх! У цю ніч, опівночі, всяка німина людською мовою розмовлятиме з Богом. Бог запитає, як їй ведеться у господаря. Якщо господар не б’є її і добре годує, вона похвалить його перед Богом, а коли б худоба голодна була і заплакала, то не поведеться йому з худобою в наступному році.
Після цього господар, якщо має пасіку, відвідує бджіл і дає їм сити. Господиня тим часом відвідує курей, качок, гусей і всіх їх годує вареною пшеницею — «кутею».

Закликання злих сил

Повернувшись від худоби, господар знову набирає в чисту миску по ложці всіх свят-вечірніх страв, зверху ставить кухоль з медом та склянку з водою і кладе калач, кілька горіхів і яблуко. Все це він тримає лівою рукою, а праву озброїв бичем від ціпа. Без шапки чоловік виходить за поріг і стає під дверима. Господиня замкнула за ним двері на засув, погасила світло і наказала дітям сидіти тихо, не ворушитись. У хаті — напружений настрій.

Діти вірять, що батькові загрожує небезпека, що він стоїть віч-на-віч із стихійними силами природи. До нього може з’явитися «гість» у супроводі цілої зграї голодних вовків. Тим часом господар надворі з вечерею в руках та бичем викручується «за сонцем», вдивляється у далечінь неба і тричі басом гукає:

— Морозе, морозе, йди до нас кутю їсти!

Після третього разу він сердито погрожував бичем, примовляючи:

— Як не йдеш, то не йди і на жито-пшеницю, усяку пашницю. Іди краще на моря, на ліси та на круті гори, а нам шкоди не роби.

Потім господар запрошував сірого вовка:

— Іди і ти на кутю, сірий вовче, а як не йдеш, то не бери у нас ні телят, ні ягнят, ані малих поросят!

Нарешті господар просив чорні бурі та злі вітри. Він щосили гукав у безмежну далечінь нічної темряви, ніби справді хотів, щоб його почув цей, останній «гість»:

— Чорні бурі та злії вітри, приходьте до нас на Святу Вечерю! А коли тепер не прийдете на дари Божі, на страви ситі, на горілки палені, на все велике добро, на яке ми вас просимо, то не приходьте до нас і влітку та не робіть нам шкоди на ярині і на житі!

Після цих запросин батько повертався до хати, не оглядаючись, і щільно зачиняв за собою двері. До кінця вечері вже ніхто не повинен виходити з хати і двері не можна відчиняти.

Спільна вечеря всього роду

Свята Вечеря — це спільна вечеря всього роду. Навіть мертві родичі і безвісти загинулі — всі мають у цей вечір зібратися разом, щоб трапезувати цілим родом.

У пам’ять про своїх мертвих родичів люди ставили для них кутю та узвар на вікнах, розкидали варений біб по кутках, залишали немитими ложки та миски після вечері — «щоб душі могли їх лизати для поживи». Сідаючи на стілець чи на лавку, продували місце — «щоб не привалити собою мертвої душі», бо в цей вечір «мертвих душ з’являється сила-силенна! І скрізь вони є: на лавках, на вікнах, на столі та під столом …»

Господар запрошує всі мертві душі на Свят-Вечерю. Він бере миску з кутею, ставить її на шматок полотна, запалює свічку і ліпить її до миски. Все це він бере обома руками і обходить тричі «за сонцем» навколо столу. Потім ставить миску на стіл, а сам стає на коліна перед образами і молиться за померлі душі. Жінка і діти наслідують приклад батька, і всі разом моляться вголос:

Просимо Тебе, Боже, щоб і тих душ до вечері допустив, що ми про них не знаємо; що в лісі заблудилися, у водах утопилися, в темних нетрях задушилися. Молимось Тобі, Боже, за тих, що ніхто про них не знає, лягаючи і встаючи, і дорогою йдучи, ніхто не згадає. А вони, бідні душі, гірко в пеклі пробувають і цього Святого Вечора чекають. Від нас у цей вечір молитви йдуть і мертві душі спом’януть!

Перехрестившися тричі, вся родина повторює за батьком другу молитву — «за себе»:

Господи, захисти худібку мою від звіра, а мене грішного від віри поганої та від безвір’я — на росах, на водах та на тяжких переходах. Дякуємо Богові Святому, що поміг нам дочекатися у мирі і спокої цих Божих свят. Та поможи, Боже, їх у радості відправити і від цих за рік других дочекатись. Амінь.

Після молитви господар знову бере в руки миску з кутею з полотном та свічкою і передає її господині, кажучи:

Ми всі, з усього щирого серця і з Божої волі, кличемо праведні і грішні душі на святу вечерю, даємо їм усе, що маємо, — щоб вони на тім світі вечеряли, як ми тут. Ми дбаємо і за ті померші душі, що на світі погибли і порятунку не мали. Нехай Бог прийме для них цю нашу вечерю. Я їх стільки запрошую і закликаю на цю тайну вечерю, скільки у цім полотні є дірочок та скільки зернин у солодкій куті Божій. Амінь.

Господиня бере з рук господаря миску, ставить на стіл, і родина починає вечеряти. Спочатку їдять кутю, а потім — голубці, вареники, смажену рибу, капусту — все, що готувалось, а запивають узваром. Страви обов’язково мають бути пісними, оскільки Свят-вечір припадає на останній день пилипівського посту пише news24.

Також обов’язково на святковому столі мають бути:

 • Свічка. Горіння свічки – це свідчення віри, приналежності людини до Божественного світла. Свічка супроводжує віруючу людину від Хрещення до смерті. Це – символ готовності людини до зустрічі із Богом, незалежно від часу і місця, коли Він схоче її покликати до себе.
 • Сіль. Без неї не можна відчути повноти смаку страви. Так і людина не може творити справжнього добра, не перебуваючи в гармонії з Богом. Сіль вказує на внутрішню суть людини.
 • Часник. Його кладуть на чотири кути столу під скатертину, щоб відігнати від родини і хати злих духів. Це символ очищення від гріха, який отруює людське життя, символ родючості і здоров’я.

Коли когось із родини немає вдома, для нього ставлять миску і кладуть ложку.

Якщо на цей час трапиться стороння людина, його теж запрошують до столу. Гість на Святій Вечері, за віруванням наших предків, приносив щастя в дім.

Під час вечері виходити з-за столу не годиться, розмовляти багато — теж не добре. Першу ложку куті господар підкидає до стелі — «щоб так ягнята стрибали, як ця пшениця скаче від землі до стелі!»

Другу ложку куті підкидає — «щоб телята рикали так, як це зерно стрибає від землі до стелі», а третю«щоб бджоли роїлися».

Все під час вечері має віще значення: якщо тінь на стіні подібна до скирти — буде врожай на хліб, до копиці — сіна буде багато, до дерева — садовина вродить… Якщо хлопець під час вечері захоче води напитися, батько йому пити не дасть і скаже:

— Не пий, сину, води за Святою Вечерею, ти — козачого роду. Як виростеш — у похід підеш слави здобувати, а в походах всяко буває; буває і так, що спрага мучить. Отож знай: витримаєш спрагу за Святою Вечерею — ніякі походи не страшні!

Якщо син під час вечері пчихне — батько дарує йому лоша, бо це знак, що козаком буде. Якщо ж пчихне дівчина, то це знак, що вона в господині збирається, і батько їй теля, буває, дарує — «на щастя».

У центральній та східній Україні діти носять вечерю до близьких родичів: онуки — до баби і діда, племінники — до тітки і дядька, хрещеники — до хрещених батьків. Заносячи вечерю, люди ніби намагаються приєднати живих членів роду до спільної свят-вечірньої трапези. Звичай цей відбувається так: діти, найчастіше хлопчик з дівчинкою, йдуть до діда й баби з вузликом. Постукають у двері, переступлять поріг, хлопчик скине шапку і говорить: «Добрий вечір, з Святим Вечором будьте здорові! Просили тато й мама і ми вас просимо на вечерю — нате вам вечерю!»

Баба візьме з дитячих рук вузлик і посадить за стіл, частуючи солодкою кутею чи медяником. Дід звичайно наділить їх горіхами та дасть по кілька дрібних монет. Потім баба загорне їм у вузлик свій калач, кілька пиріжків чи вареників — обмінює вечерю.

На Гуцульщині та на Покутті заможніші ґазди несуть вечерю до бідніших. Цей звичай по-в’язаний там зі спомином про померлих родичів.

Після вечері

Після вечері починаються забави. Малі діти бігають по долівці, залазять під стіл і там «квокчуть» — «щоб квочки сідали». Мати їм кидає за це в солому горішки та дрібні гроші.

Звичай оздоблювати ялинку на Різдво Христове походить із Німеччини. У нас на Україні цей звичай поширений у містах, а в селах, у селянських родинах, ялинка в хаті на Різдво — рідкість.

Поступово все затихає. Малі діти, набавившись, лягають спати, а старші понесли вечерю до діда і баби. Батько та мати в напівтемряві тихим голосом співають: «Бог Предвічний народився …»

Ворожіння на Свят-вечір

Хлопець, який не хотів, аби до його юнки засилали сватів інші парубки, йшов увечері до млина, брав три скіпки зі шлюзів, які перетинали лотоку, загортав їх у ганчірку і таємно втикав у одвірок нареченої, приказуючи: «Як сеся застава не пущає воду на лотоки, так би (ім’я дівчини) не пускала сватів, окрім моїх».

Дівчата у свою чергу йшли до прорубу, роздягалися і, скропившись водою, нашіптували: «Як сеся вода біжит, так би за мнов бігали сватачі!». Натомість удома розплітали волосся, брали в руки хліб і, тричі обійшовши оселю, дивились у вікно, де начебто «має показатися доля».

Дехто з юнок вмивав обличчя калиновим соком, щоб завжди було рум’яним.

Господарі готували для взуття нові солом’яні вустилки, котрі носили до Василя, потім перевертали їх на другий бік, а після Водохреща ними підкурювали корів, котрі хворіли.

На Лівобережній Україні хлопці та дівчата робили для правого чобота вустилки з сіна, що лежало на покуті, а напередодні Нового року вустилку клали під подушку, приповідаючи: «Хто мені судиться, той сю ніч присниться».

Крім того, дівчата мили посуд і виносили його на вулицю, постукуючи в миски; звідки одізветься пес, туди піде заміж. Потім підходили до вікон сусідів: якщо чули слово «сядь» — не пощастить вийти заміж, а коли «йди» — в цьому році прийдуть свати. Якщо дівчина хотіла побратися з хлопцем, то підходила до хліва і слухала, як поводять себе свині: тихо сплять — в родині буде лад, а коли кричать — у сім’ї будуть часті сварки.

Ворожили і в такий спосіб. Дівчата, пов’язавши вузлами хустини, клали їх у ночви й імітували руками, начебто палають збіжжя — чиї хустки випали на долівку, ті юнки підуть заміж. Після цього клали на столі різні речі (сокиру, ножиці, чарку тощо), із зав’язаними очима почергово підходили — до якої речі доторкнулася, таким на вдачу буде майбутній чоловік.

Крім молоді, ворожили й старші люди, їх переважну турбувало, скільки кому жити. Ставши між лампадкою і свічкою, дивилися, чи буде подвійна тінь; якщо тільки одна, то це на швидку смерть.

Діти в цей час удосталь гралися на розстеленій долі соломі, відтворюючи звуки домашньої птиці чи сценки збирання грибів у лісі. Щоб діти не плакали («бо будуть цілий рік каверзувати»), їм давали гризти горіхи, аби «не боліли зуби». Проте суворо забороняли їсти надворі, бо «птиця постійно клюватиме зерно в посівах». У цей день намагалися не ходити в позички, щоб «не жебракувати цілий рік».

Народні прикмети

 • На багату кутю зоряне небо — кури добре нестимуться і вродить горох.
 • Місячна ніч — врожай на баштани.
 • Ожеледь на деревах — вродять горіхи й садовина.
 • Сніг іде — врожай на яблука.
 • Іній або сніг — на мокре літо і дорід зернових.
 • Дивляться після вечері у вікно: якщо чисте й зоряне небо, то буде сухе й урожайне літо, і навпаки.
 • З кубельця витягували сінину; якщо довга, то рік буде врожайним, а коротка — на недорід.
 • Повечерявши, зв’язували ложки житнім перевеслом, щоб «не губилися в череді корови».

Джерело

]]>
Як повністю змінити своє життя за 12 місяців http://monitor.cn.ua/ua/rest/68716 Всі ми хочемо щось змінити в своєму житті, але як завжди знаходимо 150 причин, чому ми не можемо цього зробити. Відпочинок article Sun, 06 Jan 2019 10:47:04 +0200 Спеціально для вас 12 завдань, які ви повинні виконувати кожен місяць. Відлік стартував!

Січень – вчимося правильно визначати цілі

Щороку ми будуємо плани, обіцяємо змінити своє життя на краще, але завжди знаходяться причини, чому ми не можемо досягти цих цілей. Головна наша проблема – ми неправильно плануємо.

Викладач і блогер Маня Борзенко знайшла спосіб, за допомогою якого можна досягати всього того, що захотів. Отже, розпочнемо.

 1. Визначаємо, що в нашому житті є важливим.
 2. Вибираємо, що з цього важливого працює само по собі.
 3. Підтримуємо його в активному режимі.
 4. Визначаємо, як запустити те, що ще не працює.
 5. Вперед!

На перший погляд, все здається легким і простим, головне – дотримуватися всіх цих правил.

Лютий – звільняємося від шкідливих звичок

Багато звичок заважають нам жити щасливим життям. Позбутися від них, звісно, важко, але можливо. І ось кілька порад:

 1. Звичка присвячувати роботі цілий день.
  Не завантажуйте свій день нескінченними справами. Завжди знаходьте час, щоб відпочити, подумати про щось і перезарядитися. І не обманюйте себе – ви не настільки зайняті, щоб не дозволити собі розслабитися на кілька хвилин.
 2. Звичка згадувати своє минуле.
  Ви вже не ті, якими були рік, місяць і навіть тиждень тому. Ви завжди ростете і змінюєтеся. Таке життя.
 3. Звичка подобатися кожному.
  Ми не повинні любити кожного зустрічного, і всі навколо не повинні любити нас.

Працювати над собою потрібно кожен день. Спочатку буде важко відвикати від всіх звичок, але з часом вам стане тільки краще.

Березень – займаємося спортом

Початок весни – найкращий час, щоб зайнятися своїм тілом. Попереду літо, а отже, потрібно скидати зайві кілограми. Для початку спробуйте зробити вправу «планка». Це найефективніший спосіб для зміцнення живота і плечового поясу.

 1. Обіпріться на руки і коліна. Випряміть ноги і упріться пальцями ніг на стопах в підлогу.
 2. Напружте м’язи живота і по черзі відривайте ноги від підлоги, на кілька сантиметрів піднімаючи їх вгору.
 3. Вправу виконуйте протягом хвилини. Спину тримайте прямо, не прогинаючись в попереку.

10 хвилин на день – і ваше тіло за місяць може змінитися до невпізнання. Це лише одна із вправ, яку вам потрібно виконувати кожен день.

Квітень – вчимося чогось нового

В наш час завдяки інтернету ми можемо отримати знання безкоштовно і не виходячи з дому. Ви можете навчитися програмуванню, грі на гітарі або піаніно, стати чемпіоном з шахів. Все у ваших руках. Варто лише захотіти, а час знайдеться завжди.

Травень – стаємо майстрами спілкування

Ми нерідко зазнаємо труднощів у спілкуванні з батьками, керівництвом або друзями. Настав час виправити це!

Як розмовляти з керівництвом

Щоб правильно подати інформацію, яку ми плануємо повідомити, і вибрати потрібний час для того, щоб поговорити з керівником, треба поставити себе на його місце. Краще запитати директора, як йому буде зручніше обговорити прохання: особисто чи на електронній пошті. Що стосується імейлу, то не варто копіювати фрази співрозмовника: це пасивно-агресивний спосіб спілкування.

Як розмовляти зі своєю другою половинкою

Варто звертати увагу на те, що нам говорять. Якщо на побаченні все, про що повідомляє співрозмовник, просякнуте негативом, це привід замислитися: а чи не боїться він стосунків, які розпочав з нами?

Червень – викидаємо все зайве

Прийшло літо, і вже час викинути весь непотріб, який у нас застоявся. Наш дім – це наше продовження, наше відображення. Якщо хочете змін – насамперед попрацюйте над своїм житлом. Коли будинок підтримується в чистоті та порядку, то і розум впорядковується, і справи налагоджуються.

Липень – вирушаємо в подорож

Прийшов час змінити атмосферу і вирушити підкорювати гірські вершини або піщані пляжі. Не варто економити гроші на відпустку. Найцінніше в нашому житті – це емоції та враження. В іншій країні ви познайомитеся з новими людьми, новими культурами, звичаями, відкриєте для себе щось нове. Хіба це не чудово?

Серпень – ділимося добром

Коли ми допомагаємо іншій людині, то стаємо трішки щасливішими. Не пошкодуйте часу і допоможіть своєму другові з переїздом, переведіть бабусю через дорогу, нагодуйте безпритульне цуценя. Нехай серпень буде місяцем вашої доброти. Ви самі помітите, як станете щасливішими завдяки таким вчинкам.

Вересень – назустріч натхненню

На порозі – осінь, і час зайнятися творчістю. Малюйте, грайте на фортепіано, пишіть вірші, шийте сукні, фотографуйте. Завдяки цим заняттям ви зможете поліпшити концентрацію уваги, знімете стрес і поліпшите працездатність.

Жовтень – вчимо мови

Якщо ви вже знаєте англійську, то сміливо можете братися за іспанську мову або будь-яку іншу, яка вам подобається. Ось кілька порад, які вам можуть стати в нагоді:

 1. Говоріть з носіями мови в Skype.
 2. Придумуйте асоціації.
 3. Вчіться говорити, як носії мови.

Листопад – готуємо нові страви

На світі стільки різних смачних страв, які обов’язково потрібно спробувати. Навчіться щотижня готувати різні супи, торти та інші страви. Ви й не помітите, як швидко станете крутим кулінаром, а ваші рідні будуть засипати вас словами подяки.

Грудень – підбиваємо підсумки

Якщо ви дотримувалися всіх наших порад, то за рік ви повинні були стати просто супер шеф-кухарем з підтягнутою фігурою і душевної гармонією. Це гарний результат. А зараз настав час підбити підсумки цього року і налаштуватися на не менш продуктивний 2019 рік. Успіхів!

Джерело

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 7-13 січня http://monitor.cn.ua/ua/rest/68715 Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 7 по 13 січня 2019 року Відпочинок article Sun, 06 Jan 2019 10:44:42 +0200  Овен (21.03—20.04). Цей тиждень духовного зростання і самовдосконалення. Якщо у вас погане самопочуття, в цей період ви відчуєте значне полегшення.
Дні: спр. — 7; неспр. — 8.
 
Телець (21.04—21.05). Вам удасться взяти кредит. Завдяки цьому ви зможете добитися процвітання для своєї фірми і самого себе.
Дні: спр. — 12; неспр. — 13.
 
Близнюки (22.05—21.06). Вашому здоров’ю нічого не загрожуватиме. Якщо стежитимете за собою, тиждень пройде для вас успішно і продуктивно.
Дні: спр. — 11; неспр. — 12.
 
Рак (22.06—23.07). Переговори з партнерами будуть успішними. Не бійтеся кардинальних змін, вони необхідні, щоб змінити життя на краще.
Дні: спр. — 9; неспр. — 10.
 
Лев (24.07—23.08). У вас складатиметься враження, що вас недооцінюють. Але не варто драматизувати ситуацію. Вірте у свої сили, і все буде добре.
Дні: спр. — 12; неспр. — 13.
 
Діва (24.08—23.09). Наберіться терпіння — і всі проблеми вирішаться самі по собі. Рекомендуємо направити зусилля на те, щоб зберегти дружбу і довіру колег.
Дні: спр. — 11; неспр. — 12.
 
Терези (24.09—23.10). Ви будете сповнені оптимізму і досягнете поставленої мети. Якщо матимете потребу в додатковому фінансуванні, без проблем зможете отримати банківську позику.
Дні: спр. — 9; неспр. — 11.
 
Скорпіон (24.10—22.11). У того, хто працює у сфері мистецтва, кар’єра стрімко піде вгору. Успіх і визнання публіки вам забезпечені.
Дні: спр. — 12; неспр. — 13.
 
Стрілець (23.11—21.12). Ви будете ослаблені фізично, але серйозні захворювання вам не загрожують. Уникайте перевантажень на роботі.
Дні: спр. — 7; неспр. — 8.
 
Козеріг (22.12—20.01). Зберігайте спокій у важкі періоди. Пам’ятайте, що саме друзі підтримують один одного у важку хвилину.
Дні: спр. — 9; неспр. — 10.
 
Водолій (21.01—19.02). Ви будете схильні до сумнівів, розриватиметеся між бажанням щось змінити в особистому житті та бажанням залишити
все як є.
Дні: спр. — 12; неспр. — 13.
 
Риби (20.02—20.03). У вас виникне бажання розірвати пристрасні, але виснажливі стосунки. Зберігайте спокій у будь-якій ситуації, нехай розум допоможе серцю прийняти правильне рішення.
Дні: спр. — 7; неспр. — 9.

Інша версія:

Овен

Семейная неделя начнется для Овнов: астрологи советуют провести как можно больше времени с близкими людьми. После работы нужно спешить домой, а на выходных не уходить в личные проблемы. Смена обстановки пойдет на пользу большинству представителей этого Знака. Навестите дальних родственников или старых друзей. Одиноким Овнам может улыбнуться удача в амурных делах — не стоит сторониться флирта. Необходимо быть смелее, потому многие захотят познакомиться и сблизиться.

Некоторые эксперты советуют поработать над защитой от негативной энергии, исходящей от окружающих людей. Многим коллегам или знакомым захочется поделиться проблемами с Овнами, но последним лучше избегать таких разговоров. Эта неделя создана для помощи близким, так что лучше сфокусироваться на взаимодействии именно с ними, отодвинув дела и общение с посторонними в сторону.

Телец

Тельцов могут спасти приметы на удачу, а также внимание к мелочам. Ключ к успеху будет скрыт где-то рядом, так что его придется отыскать. Многим представителям этого Знака удастся настроить себя на нужную волну и определиться с глобальными целями на ближайший месяц и даже год. Это хорошее время для планирования дел и оценки своих собственных возможностей.

Каждый новый день этой недели может отличаться от предыдущего. Это значит, что удача посетит творческих Тельцов, которым это энергетическое разнообразие пойдет на пользу. Жизнь заиграет всеми красками, но от этой динамики и новых впечатлений можно потерять ориентиры, так что лучше быть осторожнее со скоропалительными выводами и решениями.

Близнецы

Это очень энергозатратная неделя, поэтому Близнецам эксперты советуют пользоваться мантрой силы и энергии. Звезды и планеты окажут на Близнецов особое влияние. Эти семь дней станут поистине волшебными для тех, кто находится в поисках второй половинки. Также повезет всем, кто ищет работу или хочет поменять текущее место на новое.

Вселенная подарит Близнецам много удачи, но ею нужно распорядиться правильно. Постановка целей должна быть осторожной и мудрой. Астрологи советуют не распылять силы попусту. Это касается изживших себя отношений, которые необходимо завершить в скором времени, а также рабочих дел, приоритет которых достаточно мал. Лучше заниматься теми делами, которые требуют скорейшего завершения.

Рак


Вселенная поможет Ракам избавиться от черной полосы в любви или в делах. Звезды и планеты сейчас настроены крайне позитивно к представителям этого Знака, но нет никаких гарантий того, что неурядицы обойдут Раков стороной. Возможно, придется столкнуться с финансовым кризисом, творческим застоем или любовными проблемами. Астрологи говорят, что на этой неделе Ракам придется сделать важный выбор.

Планеты советуют заняться поиском друзей и знакомствами. Новые люди помогут Ракам стать гораздо успешнее. Бунтарский дух людям этого Знака лучше не подавлять. Да, это может привести к нервному напряжению, но только так можно избавиться от рутины. Астрологи рекомендуют Ракам стремиться к независимости на всех фронтах.

Лев

Львам больше всего повезет 11 января. Это самый благоприятный и позитивный день недели. Гармония в отношениях между звездами и планетами достигнет своего максимума, что будет ощущаться и на выходных. Конец недели окажется во власти созидательной энергии, поэтому лучше направить свои силы на отдых, а также любовные приключения. Семейным Львам и тем, кто уже находится в отношениях, лучше отдать все свое время любимому человеку, детям и родственникам.

Начало недели не будет отмечено спадом энергии, но недостаток удачи придется компенсировать усидчивостью, верой в себя и трудолюбием. Это прекрасная неделя для получения новых знаний и обучения. Чтобы избавиться от невезения, можно воспользоваться тремя магическими способами. В непростых ситуациях лучше полагаться лишь на интуицию и собственный опыт.

Дева

Одиноким Девам стоит воспользоваться сильным заговором на любовь. Тем же, кто уже находится в отношениях, астрологи рекомендуют проявить щедрость и внимание. Это прекрасное время для совместных дел, романтики, знакомства с родителями второй половинки. Можно планировать свадьбу или сделать предложение.

Девы — люди с большим деловым и финансовым потенциалом. В эти семь дней астрологи отмечают увеличение финансовой удачи для представителей этого Знака. Можно будет изменить будущее и исправить прошлые ошибки. Такие возможности выпадают далеко не всегда, поэтому будние дни лучше посвятить в том числе труду и бизнесу. Позитивными будут дорогостоящие приобретения, связанные с домом, недвижимостью или интерьером.

Весы

Весам предоставится возможность очистить свою карму. Вселенная настроена на то, чтобы изменить жизнь Весов кардинальным образом, потому что в понедельник произойдет серьезное изменение в энергетике космических объектов. Многие из этих корректировок произойдут автоматически, без участия самих Весов. Это значит, что в случае каких-то непредвиденных проблем расстраиваться нет никакого смысла: напротив, нужно действовать.

Это будет хорошая неделя для исправления ошибок в любой из сфер. Вполне вероятно, что придется попросить у кого-то прощения или простить человека, избавившись от обид. Весам не обязательно нужно понимать этого человека для того, чтобы даровать прощение. Важно избавиться от желания мести и от тяжелого груза негативных эмоций. Это будет неделя духовного очищения, поэтому можно молиться, медитировать, заниматься поисками себя.

Скорпион

Скорпионам нужно распознавать знаки судьбы: Вселенная будет давать представителям этого Знака некоторые простые подсказки, которые нужно замечать. Это может быть, к примеру, плохое самочувствие в важный день, намекающее на то, что дела необходимо отложить. Правда, пытаться трактовать любые события таким образом не стоит: нужно сфокусироваться на тех , которые происходят крайне редко. Именно в них скрыт тайный смысл.

Это неделя духовных просветлений, любви и общения. Многих Скорпионов ожидают судьбоносные встречи и знакомства. Кому-то повезет повстречать человека, который подарит им любовь, кому-то на пути попадется лучший друг. Так или иначе, но люди будут играть в жизни Скорпионов далеко не последнюю роль. Любовь и дружба помогут пережить проблемы и наметить новые планы на будущее.

Стрелец


Стрельцам необходимо будет следить за эмоциями и чувствами. Некоторые из них разрушают здоровье и удачу. Обиды нужно оставлять позади, а раздражительность и гнев направлять в конструктивное русло. Это поможет правильно взаимодействовать с людьми. Переживаниями тоже ни с кем пока делиться не нужно, поскольку велик риск дать оружие в руки завистнику или конкуренту.

Зато в творческом направлении Стрельцов ждет большая удача. Эта неделя отличается нестандартным положением звезд и планет, поэтому особый успех придет в жизнь представителей творческих профессий. В любовной сфере возможны перевороты и неожиданные позитивные преображения. Астрологи советуют Стрельцам избегать стереотипного мышления в ближайшие семь дней.

Козерог

Это очень позитивная неделя для Козерогов, причем удача будет их ожидать в любой из сфер жизни. Астрологи отмечают, что Козерогам можно двигаться в любом направлении, причем цели могут быть самыми разными — не обязательно зацикливаться только на семейных или рабочих делах. Избавиться от беспокойства перед важным шагом помогут полезные техники.

Многие люди из окружения представителей этого Знака будут нуждаться в поддержке, понимании и заботе. Если Козероги найдут в своем сердце немного места для близких, это позитивно скажется на будущих успехах обеих сторон. Добро — вот ключ к победе в период с 7 по 13 января.

Водолей

У Водолеев в этот период не все окажется гладко в сфере работы. Заговоры на успех помогут справиться с проблемам и решить сложные задачи. Покупки лучше производить в конце недели. Понедельник и вторник окажутся самыми опасными днями, в которые лучше не давать пустых обещаний и не тратить много денег.

На выходных полезны творческие занятия, активный отдых, а также романтические встречи. Астрологи отмечают, что на этой неделе можно менять обстановку, образ, отправляться в дальние путешествия и поездки. Командировки помогут в продвижении по карьерной лестнице.

Рыбы

На этой неделе планеты и звезды спровоцируют мощный выброс позитивной энергии. Рыбам это пойдет на пользу, потому что их ждут глобальные изменения во всех сферах жизни. Большой приток энергии необходимо уметь правильно контролировать, поэтому полезными окажутся пять советов по управлению своей энергией. Можно заниматься спортом, браться за любую работу, но лучше расписывать дела заранее.

С 7 по 13 января Рыб ждет существенное повышение удачи на любовном фронте. Полезными окажутся новые знакомства. Можно вдохнуть жизнь в старые отношения. Это время прощения, совместной работы и движения к общим целям. Главный враг успеха для Рыб — скупость, причем далеко не всегда в финансовом плане. Не стоит бояться дарить людям свое тепло или внимание.
Это время подходит для нейтрализации самых стойких вредных привычек и черт характера. По окончании этой недели большинство людей станет другими, даже если сами в полной мере не сразу это ощутят.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/68714 Відпочинок article Sun, 06 Jan 2019 09:44:02 +0200

]]>
6 січня - Різдвяний святвечір http://monitor.cn.ua/ua/rest/68713 Вечір 6 січня — Різдвяний святвечір, переддень Різдва. У народі його також називають «коляди». Значення святої ночі появи на світ Богонемовля Христа настільки велике, що навіть хід нової історії і наше літочислення ми сьогодні ведемо саме від Різдва Христового. На Русі ж це свято було особливо любимо. Відпочинок article Sun, 06 Jan 2019 09:40:11 +0200 Святвечір - завершальний день Різдвяного посту. Традиційно в цей день в їжу можна було приймати лише так зване сочиво - розмочені зерна пшениці з медом і фруктами. Ця традиція і дала назву святу.

У Різдвяний святвечір до «вечірньої зірки», тобто до вечірніх співів за Богослужінням «Волхви ж із зіркою подорожують», нічого не їли і навіть не сідали за стіл. З появою ж на небі першого радісного вогника, який сповістив колись волхвам про народження Спасителя, можна було починати святкувати.

Головне кулінарна подія Різдва - це вечеря в святвечір. Наші предки в переддень Різдва обов'язково клали на стіл пучок свіжого сіна — на згадку про ясла, в яких народився Ісус. Стіл накривали білосніжною скатертиною і розставляли на ньому дванадцять страв - за кількістю апостолів - і всі страви були пісними.

А з настанням 7 січня на стіл дозволялося ставити і м'ясні страви.

]]>
6 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/68712 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 06 Jan 2019 09:39:02 +0200 Артюх Михайло Степанович
Білаш Володимир Іванович
Губар Людмила Володимирівна
Мельник Леонід Петрович
Петрущенков Микола Миколайович
Сільченко Віра Михайлівна
Чечетов Володимир Валентинович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>