Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 25 лютого - День пістолета http://monitor.cn.ua/ua/rest/85370 Самуель Кольт винайшов револьвер - пістолет з кількома камерами для куль. Він запатентував його в Європі в 1835 році і в Сполучених Штатах в 1836 році - патент №138. Відпочинок article Thu, 25 Feb 2021 07:52:14 +0200 Пістоле́т (фр. pistolet, зменшувальне від pistole) - вид ручної вогнепальної зброї для стрільби однією рукою.
Пістолет походить від рушниці і є полегшеним її варіантом, що характеризується коротшим стволом і ложем, котре мало своєрідне завершення у вигляді нахиленого до низу руків'я. Для зручності утримування та витягання з кобури руків'я закінчувалось утовщенням («яблуком»).

Поширені за козацької доби були як колісчаті, так і кременеві (пізніше) замки, за допомогою котрих здійснювалось запалення пороху, що і призводило до пострілу.

Пістолет як повноцінний різновид ручної вогнепальної зброї розвинувся в Західній Європі, звідки і походила значна частина стволів, котрими користувались козаки. Нарівні з цим значного поширення набули пістолети східного походження (османського, кримського, кавказького тощо).

Розвивалось зброярство і в Україні. Окрім бойового призначення, пістолети мали характер військово-парадної зброї, задля чого багато прикрашались. Особливої уваги прикрашенню зброї надавали східні майстри. Вони використовували гравірування, чорніння, карбування та інкрустацію золотом і сріблом та коштовним камінням. Прикрашали як руків'я, так і стволи (в окремих випадках всю зовнішню поверхню, включаючи і замок). Особливо багато оздоблені пістолети вироблені Кубачинськими майстрами з Дагестану. Такими пістолетами часто користувались кубанські старшини і козаки протягом майже цілого 19 ст.

Щодо стрілецької амуніції запорожців, то вони переважно носили за поясом по 2 пістолети і ще 2 - у «кобурах» при сідлі. Така кількість пістолетів свідчила про високий рівень вогневої сили як окремого козака, так і цілого козацького війська. Сам постріл з пістолета виконували переважно з однієї руки в різноманітних положеннях, включаючи і верхову їзду.

]]>
25 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/85369 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 25 Feb 2021 07:45:01 +0200 Верхуша Олександр Іванович
Воскобойник Василь Іванович
Дементов Іван Юрійович
Джума Марія Тимофіївна
Жукова Любов Олексіївна
Лазаренко Вікторія Леонідівна
Лугіна Людмила Миколаївна
Пащенко Сергій Олександрович
Сліпченко Павло Іванович
Харченко Ольга Іванівна
Чернова Валентина Іванівна
Шишова Аліна Яківна
Яворський Юрій Олексійович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
24 лютого - День народження лотереї http://monitor.cn.ua/ua/rest/85345 Саме 24 лютого 1466 року відбулася перша з відомих в історії лотерей. І пов'язана вона з ім'ям видатного бельгійського художника Яна Ван Ейка. Відпочинок article Wed, 24 Feb 2021 07:43:27 +0200 Саме його вдова влаштувала благодійну лотерею в 25-ту річницю смерті художника.

Кожен, хто придбав лотерейний білет, міг випробувати своє щастя, а всі кошти від їхнього  продажу йшли на допомогу бідним міста Брюгге.

До речі, згідно з висновками істориків і лінгвістів, слово «лотерея» походить від Франкського «hlot», що означає «жереб».

Потім слово перетворилося на англійське «lot», що означає «доля».

Варто зазначити, що практично одночасно з появою лотерей почалися і зловживання, а самі розіграші нерідко були звичайним шахрайством. Але в проведенні лотерей були й позитивні моменти. Доходи від них нерідко йшли на благо держави. У Британії на гроші від лотерей були частково або повністю профінансовані такі проекти, як будівництво Британського музею і ремонт мостів.

В Америці за допомогою лотереї, проведеної Джорджем Вашингтоном, була побудована дорога через камберлендський гірський район. А в Сіднеї за рахунок податків на азартні ігри побудували оперний театр. Проведення лотерей у різних країнах і в різний час то заборонялося, то дозволялося. Так, у США в 1890 році президент Гаррісон спільно з Конгресом засудив лотереї як «шахрайські й аморальні». Однак, щойно у будь-якої держави виникала потреба в терміновому поповненні скарбниці, лотереї знову дозволялися.

]]>
24 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/85344 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 24 Feb 2021 07:36:27 +0200 Бучинський Василь Федорович
Василевський Анатолій Григорович
Заверткін Анатолій Анатолійович
Закревська Ганна Іванівна
Козиний Сергій Олександрович
Клімов Євген Миколайович
Сенько Наталія Іванівна
Супрун Галина Петрівна
Чумак Тетяна Іванівна
Шкуліпа Євгеній Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
23 лютого - Всесвітній день стерилізації домашніх тварин http://monitor.cn.ua/ua/rest/85323 Всесвітній день кастрації домашніх тварин щорічно проводиться в останній вівторок лютого. Відпочинок article Tue, 23 Feb 2021 07:15:11 +0200 Міжнародний день стерилізації тварин (Spay Day) проводить авторитетна міжнародна організація Humane Society International. Ця благодійна громадська організація існує з 1954 року і налічує понад мільйон членів. Протягом усього лютого щорічно у світі проходять різні заходи, приурочені до цього дня і спрямовані на популяризацію стерилізації.

Головним завданням, яке ставлять перед собою організатори, є формування цивілізованого ставлення до проблеми регулювання чисельності поголів'я домашніх тварин.

Стерилізація кішок та собак й кастрація котів та собак, які не становлять племінної цінності, як правило, викликає багато суперечок. Хоча з кожним роком число свідомих людей, які розуміють необхідність цих операцій, росте, як і раніше існує багато тих, хто категорично проти.

Навіщо потрібна стерилізація та кастрація собак та котів? Не тільки заради спокою та комфорту людей, що живуть поруч з ними. Стерилізація кішки або собаки до пологів значно знижує ризик онкології молочних залоз, прибирає ризик розвитку піометри, робить тварину спокійнішою. Кастрація псів та котів робить їх набагато спокійніше, прибираючи ризик бійок, в яких вони можуть отримати не тільки травму, але й заразитися важкими вірусними захворюваннями через укус або подряпину. Крім того, якщо ми говоримо про домашніх котів та собак, то кастрація прибирає таку серйозну для їх господарів проблему як мітки.

За дослідженнями британських вчених, домашні стерилізовані коти та кішки живуть в середньому 15-20 років, нестерилізовані тварини, що не мають свого будинку, або яких випускають гуляти без нагляду - 3-5 років. Це середні цифри, але вони змушують задуматися.

Не менш актуальним є питання стерилізації бродячих собак. Саме збиваючись в так звані «собачі весілля», розпалені від гормонів пси, найчастіше й нападають на людей та дрібних тварин. Найчастіше, стерилізовані в ранньому віці собаки набагато менш агресивні та забіякуваті, поводяться набагато спокійніше, в їх компанію з двох-трьох стерилізованих та спокійних собак й порівняти неможливо зі збудженою зграєю з восьми-дев'яти псів та тічної суки.

Саме тому зараз в Україні проводяться акції безкоштовної стерилізації котів та собак. У багатьох містах є ветеринарні клініки, звернувшись до яких з питання стерилізації котів та собак, що живуть у дворі вашого будинку, ви можете отримати безкоштовну допомогу.

Стерилізовані тварини живуть довго та щасливо, за умови, що операція була проведена належним чином. При правильному годуванні, вони не повніють, залишаються грайливими, веселими та рухливими.

]]>
23 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/85322 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 23 Feb 2021 07:09:40 +0200 Ананко Євген Павлович
Богдан Андрій Іванович
Бурдюг Людмила Олегівна
Василенко Олексій Прокопович
Вдовенко Станіслав Михайлович
Китович Тетяна Олександрівна
Кравченко Валентин Данилович
Луговський Віталій Михайлович
Макеєнко Геннадій Олександрович
Пітель Олександр Юрійович
Приходько Ольга Вікторівна
Третяченко Дмитро Віталійович
Хоминець Володимир Павлович
Яриловець Валентина Миколаївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
22 лютого - Міжнародний день підтримки жертв злочинів http://monitor.cn.ua/ua/rest/85291 Уряд Англії 22 лютого 1990 року опублікував "Хартію жертв злочинів". З того часу в усьому цивілізованому і демократичному світі відзначають день підтримки жертв злочинів. Відпочинок article Mon, 22 Feb 2021 07:52:18 +0200 Проблема соціальної реабілітації жертв злочинів почала хвилювати суспільство в кінці минулого віку. У вересні 1985 року сьомий конгрес ООН по упередженню злочинності і поводженню з правопорушниками затвердив Декларацію головних принципів правосуддя для жертв злочинів і зловживання владою. 29 листопада 1985 року Генеральна Асамблея ООН прийняла цю декларацію, вперше розробивши універсальні принципи підтримки і захисту жертв злочинів і зловживання владою.

Зараз в ряді країн прийняті і діють закони, спрямовані на захист постраждалих від кримінальних дій, їх соціальну реабілітацію, компенсацію матеріальної і моральної шкоди. У світі діють близько 200 програм допомоги потерпілим від злочинів, починаючи від програм допомоги потерпілим від сексуального насильства і закінчуючи муніципальними службами прибиральників місць скоїння злочинів і слюсарів, які безкоштовно вставляють замки і ремонтують вхідні двері при квартирній крадіжці.

Такі програми реально допомагають людям впоратися зі стресом, вийти з кризи, насамкінець, просто надають матеріальну і моральну підтримку.

]]>
22 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/85290 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 22 Feb 2021 07:40:35 +0200 Беркут Юрій Володимирович
Блинник Володимир Петрович
Букреєв Олександр Юрійович
Вербовий Петро Петрович
Гаврик Вікторія Олександрівна
Гамзін Олег Володимирович
Єршова Наталія Василівна
Завада Микола Васильович
Кириченко Павло Миколайович
Коваленко Любов Миколаївна
Козлов Олександр Андрійович
Леоненко  Надія Михайлівна
Мітус Олександр Миколайович
Палій Володимир Панасович
Полуторний Василь Іванович
Рябенко Володимир Михайлович
Слюсар Олександр Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
День рідної мови 21 лютого: цікаві факти та вислови про нашу мову http://monitor.cn.ua/ua/rest/85289 Міжнародне свято, День рідної мови, святкується щорічно 21 лютого. Розповідаємо, як виникла ідея його створення, а також цікаві факти про українську мову. В кінці — додали вислови відомих людей про мову, які точно надихнуть вас до глибшого її вивчення. Відпочинок article Sun, 21 Feb 2021 18:51:06 +0200 Ідея створення Дня рідної мови

21 лютого всі країни світу святкують День рідної мови. Це свято започаткували у 1999 році, а святкують з 2000, тож йому вже 20 років. На сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі, постановили, що таке свято має існувати для підтримки багатомовності, а також, мовного і культурного різноманіття. Воно має стати ще одним поштовхом та нагадуванням про необхідність збереження мов, народностей та їх культурної спадщини.

Чому саме 21 лютого? Цю дату обрали, бо у 1952 році, пакистанська влада проголосила офіційною і єдиною державною мовою — урду. Проте, нею розмовляло лише 3% населення. На Сході країни, де всі говорили бенгальською, тож, саме 21 лютого почалися масові протести, організовані студентами. Поліцейські жорстоко розганяли протести і, навіть, вбили кількох молодих людей. В пам’ять тих, хто загинув у боротьбі за рідну мову, обрали таку символічну дату.

Цікаві факти про українську мову

1. Унікальна властивість української мови — двоїна. Зараз про неї мало кому відомо, адже її вилучили примусово у 1933 році, щоби наша мова не мала таких відмінних рис від російської.

Хоча, раніше, казали не «два слова», а «дві слові», не «дві руки», а «дві руці», не «чотири вікна», а «чотири вікні». Це яскравий приклад того, яких штучних змін зазнала наша мова через намагання її знищити чи замінити.

 

2. У 1918—1920 роках українська мова була офіційною мовою Кубанської Народної Республіки. А, ще раніше, якщо поглянути на мовну карту 1871 року, вона була поширена ще далі. Зараз навіть на території сучасної України не всі спілкуються українською.

3. Надавати усім словам зменшувально-пестливу форму – це не тільки особливість мови, а й особливість поведінки, рис притаманних українському народу. Навіть державний гімн містить пестливі слова типу «сторонці» чи, навіть, «воріженьки».

4. Найбільша кількість слів в українській мові починається з літери «П». А, найменше у нас слів, які починаються на «Ф». І, ті що є, у більшості випадків — запозичені з інших мов. Ця буква взагалі, специфічна, адже раніше, її вимовляли як «ХВ». Хвіртка, Хведір, Шахва тощо.

5. Українська мова має напівофіційний статус в США, а саме в окрузі Кук штату Іллінойс, до якого входить Чикаго. Наша мова там, виявляється, одна з найбільш вживаних.

А ще, нашу мову, протягом останніх чотирьох століть, намагалися знищити аж 134 рази! І, наскільки вона стійка, можна лише уявити, адже вона і досі в Україні. Нею розмовляють, навчаються, співають, пишуть поезію та прозу.

 

Відомі вислови та цитати про мову

1. Мова росте елементарно, разом з душею народу і мало дбає на граматичні правила (Іван Франко).

2. Мова перемагає своїх суперників не завдяки якимось внутрішнім якостям, а тому, що її носії є войовничіші, фанатичніші, культурніші, заповзятливіші (А. Мартіне).

3. Людина вища за тварину здатністю до мови, але нижча за неї, коли негідно поводиться з мовою (Сааді).

4. Якщо людина не знає мови народу, на землі якого проживає, то вона є або гостем, або окупантом, або не має розуму (Ш. Бернар).

 

5. Глибокі води — слова вуст людини (Соломон).

6. Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя (Франсуа Вольтер).

7. Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити (Василь Сухомлинський).

8. Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. (Ліна Костенко)

9. Скільки української мовної території, стільки й української державності. (Іван Заєць)

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: паштет з курячої грудки http://monitor.cn.ua/ua/rest/85288 Найпопулярніше м’ясо в раціоні багатьох — куряче. Воно доступне за ціною, легко засвоюється, дуже дієтичне, оскільки малокалорійне, але водночас містить багато білка. Відпочинок article Sun, 21 Feb 2021 18:42:14 +0200 Проблема лише в тому, що страви із зазначеного продукту, які входять до складу нашого повсякденного меню, можуть швидко набриднути.

Вихід є: потіште своїх близьких паштетом із курячої грудки. Його належно оцінять не тільки ваші домашні, а й гості.

До слова, паштет навряд чи набридне, оскільки його смак докорінно змінюється за допомогою спецій, приправ, зелені та інших продуктів.

Паштет, рецепт, якого ми пропонуємо першим, — базовий.

На його основі ви зможете розробити авторську покрокову інструкцію та поповнити свій кулінарний арсенал ще однією фірмовою стравою.

Дієтичний паштет із курячої грудки

yak-prygotuvaty-pashtet-iz-kuryachoyi-grudky

Бутерброди з таким намащуванням — відмінний сніданок або перекус, який наситить, але не додасть зайвих сантиметрів. Готується паштет із курячої грудки в домашніх умовах всього 40–50 хвилин. Із перерахованої нижче кількості продуктів у вас вийде 3–4 порції страви. Зберігають паштет у холодильнику, його потрібно з”їсти максимум за 4 дні.

Інгредієнти

 • середня або велика морквина — 1 шт.;
 • яйце — 1 шт.;
 • куряча грудка — 200–250 г;
 • часник — 1 зубчик;
 • розм’якшене вершкове масло — 50–70 г;
 • сіль, перець — за смаком.

Покрокова інструкція

 1. В одному посуді ставимо варити грудку та очищену моркву. Воду підсолюємо. Через півгодини дістаємо м’ясо й моркву, охолоджуємо. Бульйон не виливаємо — він може стати в пригоді.
 2. Варимо яйце круто, охолоджуємо, чистимо. Не забуваємо дістати з холодильника масло, щоб воно стало досить м’яким.
 3. Курку, моркву ріжемо довільними шматочками, подрібнюємо в блендері. Додаємо до основи страви подрібнене на тертушці яйце, вичавлений через прес часник, м’яке масло. Ретельно подрібнюємо всі інгредієнти в блендері. Якщо робимо паштет із зеленню, на цьому етапі додаємо і її.
 4. Викладаємо масу в миску, солимо, перчимо, вимішуємо ложкою. Грудка доволі суха, тому масла може не вистачити для того, щоб паштет було добре намащувати. У такому разі додаємо в страву бульйон (сметану) та доводимо її до потрібної консистенції.
 5. Готовий паштет ставимо в холодильник хоча б на 30 хвилин. Дістаємо, намазуємо ним свіжі шматочки багета, тости або викладаємо в тарталетки та подаємо на стіл. Прикрасити такі бутерброди можна шматочками огірка (свіжого, маринованого), зеленню.

Паштет із курячої грудки та грибів

yak-prygotuvaty-pashtet-iz-kuryachoyi-grudky

Для приготування намащування за цим рецептом знадобиться не тільки вершкове масло, а й рослинна олія. Та якщо ви ретельно стежите за кількістю споживаних калорій, введіть у паштет із курячої грудки нежирний йогурт (сметану). Будь-який з цих кисломолочних продуктів із легкістю замінить вершкове масло.

Щоб приготувати цю страву, вам знадобиться не більше години. Із перерахованої нижче кількості продуктів вийде 6–8 порцій апетитного паштету.

Інгредієнти

 • печериці — 6 шт.;
 • куряча грудка — 2 шт. (невеликі);
 • морква — 1 шт. (велика);
 • цибуля — 2 шт. (середні);
 • вершкове масло — 70–100 г;
 • рафінована соняшникова олія — для смаження;
 • сіль, перець, приправи — за смаком.

Покрокова інструкція

 1. На півгодини ставимо варити грудку в підсоленій воді. Додаємо в бульйон лавровий лист, горошинки чорного перцю.
 2. До прозорості смажимо цибулю (нарізати її можна й кубиками, й півкільцями). Кладемо в сковороду крупно натерту моркву. Коли коренеплід змінить колір, додаємо до овочів, що готуються, гриби. Попередньо печериці потрібно порізати, але не дуже дрібно, оскільки їх все одно будемо подрібнювати блендером. Шматочки грибів не мають бути дуже великими, інакше вони погано просмажаться. Готуємо овочі та печериці 8–10 хвилин, потім знімаємо з вогню, охолоджуємо.
 3. Грудку (до цього моменту вона має стати кімнатної температури) нарізаємо довільними шматочками, кладемо в чашу блендера. Туди ж додаємо розм’якшене масло, гриби з овочами. Вводимо в основу страви сіль, приправи, перетворюємо на однорідну масу.
 4. Якщо консистенція отриманого паштету недостатньо в’язка, поміщаємо його в миску, додаємо сметану (бульйон, йогурт), вимішуємо. Після цього перекладаємо курячо-грибну масу в чистий посуд із кришкою, ставимо в холодильник. Остиглий паштет намащуємо на шматочки свіжого хліба, прикрашаємо кружальцями огірка, помідора та подаємо до столу.

джерело

]]>
Гороскоп на наступний тиждень з 22 по 28 лютого 2021 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/85287 Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 22 по 28 лютого 2021 року. Відпочинок article Sun, 21 Feb 2021 18:37:48 +0200 Овен (21.03—20.04). Партнери пiдбивають на оновлення сформованих стосункiв і закликають до рішучiших дій. Це суттєво позначиться на фiнансових операцiях.
Дні: спр. — 26; неспр. — 27.

Телець (21.04—21.05). Цей тиждень почнеться з жорсткої економiї. Ви не витрачатимете гроші на непотрiбнi речi, а, навпаки, робитимете заощадження.
Дні: спр. — 27; неспр. — 28.

Близнюки (22.05—21.06). У вас є заповiтна мрiя — мати власне житло. Заради цього ви здатні відмовитися від багатьох покупок i багато працювати.
Дні: спр. — 22; неспр. — 24.

Рак (22.06—23.07). Попереду перевiрки, якi органiзовуватимуть державнi органи. Штрафи можуть досить серйозно вдарити по вашій кишені, тож ретельно перевiрте документацiю.
Дні: спр. — 27; неспр. — 28.

Лев (24.07—23.08). Нарештi ви досягли всього, що вам необхідно для життя. Тепер зможете більше часу приділяти собі та близьким. У вихiднi вiдвiдайте батькiв.
Дні: спр. — 26; неспр. — 27.

Діва (24.08—23.09). Ваше особисте життя стане яскравим і засяє новими фарбами. Ви зможете знайти собі нове захоплення, якому присвячуватимете майже весь вільний час.
Дні: спр. — 23; неспр. — 24.

Терези (24.09—23.10). Наприкiнцi тижня ви отримаєте неприємну звістку, яка порушить усі подальші плани. Це сильно вплине на душевний спокiй. Радимо звернутися до психолога.
Дні: спр. — 26; неспр. — 27.

Скорпіон (24.10—22.11). У декого з вас з’являться серйознi стосунки, вдасться навiть створити сiм’ю. Це стане початком нового перiоду в особистому життi.
Дні: спр. — 23; неспр. — 25.

Стрілець (23.11—21.12). Останнiм часом у вашому бiзнесi з’являється все бiльше конкурентiв. Щоб запобiгти цьому, тримайте язик за зубами.
Дні: спр. — 22; неспр. — 23.

Козеріг (22.12—20.01). Щоб заробити собi на життя, доводиться братися за будь-яку роботу. Але в жодному разi не грайте в азартнi iгри.
Дні: спр. — 25; неспр. — 26.

Водолій (21.01—19.02). У вас є всі шанси поліпшити життя. Це стосується не лише роботи, а й стосункiв iз людьми, вiд яких ви залежите i з якими доводиться стикатися.
Дні: спр. — 22; неспр. — 25.

Риби (20.02—20.03). Щоб досягти бажаної мети, доведеться подолати не один бар’єр. Але гра варта свiчок. Дехто з вас знайде свою другу половинку.
Дні: спр. — 23; неспр. — 24.

Інша версія:

ОВЕН
Настає сприятливий момент для виходу із ситуації, що склалася, це дозволить вам просунутися вперед до здійснення свого задуму. Ваша самовіддача стосовно рідних викликає захват у тих, хто поряд, але не отримує належного відгуку в них самих.

ТЕЛЕЦЬ
Треба виявляти принциповість у всьому, що стосується термінів виконання робіт. Але не варто захоплюватися боротьбою з тими, хто поряд, та зв’язуватися з ризикованими пропозиціями. До вихідних основні позиції будуть відвойовані, і ви відчуєте себе господарем становища.

БЛИЗНЮКИ
Слід орієнтуватися на власні сили та можливості. Близькі люди можуть відмовитися беззаперечно підкорятися вам, тому треба запастися вагомими аргументами й переконувати, а не наказувати. У вихідні викиньте зі свого дому непотрібний мотлох.

РАК
Доведеться розраховувати тільки на власні сили. Зміни, які відбудуться в ці дні, можуть вплинути на ваше життя. Ви наберете гарного робочого темпу – намагайтеся не збиватися з нього якомога довше. Близькі люди вимагатимуть вашої допомоги та підтримки.

ЛЕВ
Усяка ваша діяльність має підпорядковуватися виключно одній меті – створенню міцного фундаменту для вигідних угод та успішної роботи. Імовірний матеріальний прибуток від старих вкладень. Кінець тижня може налаштувати вас на більш високі матерії та сприяти відпочинку.

ДІВА
Є ймовірність, що цього тижня у вас виникнуть соціальні проблеми. Не бійтеся виявляти активність у боротьбі за свої права, дійте сміливо, адже зараз ваші дії повністю відповідають вашим бажанням. Від родини можна чекати сюрпризів, здебільшого приємних.

ТЕРЕЗИ
Цей тиждень – сприятливий період для досягнення значних успіхів. Розірвіть непотрібні зв’язки, які обтяжують вас, позбудьтеся ілюзій. Не виключено, що вам доведеться трохи відкоригувати поточні плани. Намагайтеся не давати зайвих обіцянок.

СКОРПІОН
Бажано взяти контроль над справами у власні руки. Намагайтеся уникати конфліктів у погоні за справедливістю. Вона переможе трохи пізніше, а поки що побережіть сили. У вихідні краще не вести бесіди на жалісливі теми, відкладіть їх на найближче майбутнє.

СТРІЛЕЦЬ
Працюйте, і ваш професійний успіх забезпечить вам гідне існування. Можете сміливо розраховувати на підтримку друзів. Імовірні цікаві ділові пропозиції. У колі родини намагайтеся виявляти стриманість, інакше можете спровокувати склоки та скандали.

КОЗЕРІГ
Імовірно, загостриться конфліктна ситуація на роботі, тож ви можете опинитися в скрутному становищі. З начальством бажано не сперечатися. Фортуна буде прихильна до проштовхування вас угору по кар’єрних сходах. У вихідні краще уникати гучних компаній.

ВОДОЛІЙ
Добре піддаватимуться виправленню раніше допущені промахи. Можливий невеликий конфлікт з начальством, намагайтеся зберігати спокій, тоді ця ситуація не зможе вплинути на вашу подальшу кар’єру. Вихідні – вдалий період для складання планів на майбутнє.

РИБИ
Вам варто реалістично подивитися на деякі речі й прийняти не зовсім приємні для вас, але потрібні рішення. Сприятливий тиждень для просування нагору по службових сходах. У вихідні виявіть ініціативу та заповзятливість у чомусь новому, хоча це схвалять далеко не всі.

]]>
Погода на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/85286 Відпочинок article Sun, 21 Feb 2021 08:37:04 +0200

]]>
21 лютого - Міжнародний день рідної мови http://monitor.cn.ua/ua/rest/85281 Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Мова та її нарічча стають не просто засобом комунікації, але й відкривають для нас дуже широкі можливості. Відпочинок article Sun, 21 Feb 2021 08:31:03 +0200 Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.

Колись ми всі говорили однією мовою. Розуміли один одного і нам не був потрібен хороший фахівець - перекладач. Згідно з Біблійними текстами (Буття, глава 11) поділ мов відбувся в регіоні, який був названий Вавилон. Не заглиблюючись у причини цього явища скажемо, що зараз на нашій планеті за оцінками фахівців всесвітньої організації ЮНЕСКО налічується близько 6-ти тисяч мов, причому половина з них перебуває під прямою загрозою зникнення.

Добре це чи погано - не можна сказати напевно, проте абсолютно точно можна стверджувати, що окрема, самостійна мова - це своєрідний носій цілком певних традицій та культурної спадщини, що в свою чергу вказує на конкретну цінність, яку вона може представляти хоча б з точки зору історичної аналітики.

У 1999-му році, за даними проекту DilovaMova.com, на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю.

Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.

Зроблені кроки по збереженню і поширенню рідних мов на практиці показали, що це активно служить зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.

]]>
21 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/85280 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 21 Feb 2021 08:25:49 +0200 Аніщенко Сергій Михайлович
Дєдов Борис Степанович
Душа Леонід Леонідович
Засько Микола Михайлович
Кожедуб Володимир Павлович
Корнієць Валентина Іванівна
Логінов Олександр В’ячеславович
Малишева Валентина Павлівна
Реброва Наталія Борисівна
Романова Анна Анатоліївна
Сова Іван Михайлович
Четверик Сергій Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
20 лютого - День Героїв Небесної Сотні http://monitor.cn.ua/ua/rest/85260 Людина, розумна людина, завжди сподівається на краще. Це природно, адже ми не станемо заперечувати, що найчастіше обставини, що нас оточують, просто змушують нас це робити. Надія супроводжує нас, напевно всюди, але що ми готові зробити для того, щоб вона не залишилася марною. Відпочинок article Sat, 20 Feb 2021 08:52:00 +0200 Далеко не кожній людині випадає така честь, щоб сприяти втіленню кращих сподівань. А сприяння, активне сприяння в цьому - є єдина причина, по якій здійснюється це велике таїнство, дане нам Богом. Адже погодьтеся: не важливо, пливемо ми за течією чи проти, але важливо - на краще або гірше, і важливо, що рухаємося, і рухаємося по милості Божій.

20-е лютого 2014-го року стало якоюсь переломною датою цієї надії на краще для всього українського народу. Відчуваючи глибокі і тривалі приниження та відвертий гніт з боку пострадянської корупційної, кримінально-комуно-кегебістско-олігархічної химери, багатонаціональний український народ пробудився. Він встав перед тираном і не залишився у смертельної байдужості до майбутнього своїх дітей, до теперішнього своєї, даної Богом душі, до гідності та честі свого доброго імені.

На жаль «грабіжники граблять, і грабуючи, граблять грабіжно». Так написано у Святому Письмі. Ця дата з’явилася яскравим доказом тих слів і деспотична система вирішила умертвити цю надію.
Чи можна умертвити надію? «Надія лицеміра загине» - так написано у Святому Письмі. Але чи можна назвати лицеміром того, хто віддає найдорожче, що у нього є - життя, заради ближнього свого, заради кращого життя для ближнього свого? Таку людину називають героєм. Такі люди не вмирають, а їх життя продовжується на Небесах, поруч з Отцем Небесним.

11-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день - «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20-го лютого. Це зроблено, за даними проекту DilovaMova.com, «На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України», - йдеться в документі.

]]>
20 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/85259 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 20 Feb 2021 08:45:00 +0200 Білан Микола Васильович
Бистрова Марія Яківна
Бояркін Микола Олексійович
Гаєва Валентина Василівна
Данильченко Надія Леонідівна
Єременко Григорій Іванович
Зеленько Людмила Федорівна
Козубенко Андрій Петрович
Коритна Олександра Денисівна
Корнієнко Микола Михайлович
Костючок Сергій Григорович
Селюк Валентина Михайлівна
Скорик Алла Вікторівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
19 лютого - Державний герб України http://monitor.cn.ua/ua/rest/85237 Як державний символ - Державний герб України, тризуб був затверджений постановою Верховної Ради України №2137-XII від 19 лютого 1992 року. Відпочинок article Fri, 19 Feb 2021 07:14:30 +0200 З найдавніших часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Зображення тризуба археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих з першого століття нашої ери.

Символ відомий серед народів Сходу і Середземномор’я з найдавніших часів, в українських землях з II ст. Існує близько трьох десятків теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу і т.д.).

За часів Київської Русі тризуб був родовими знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах.
За матеріалами енциклопедії: Посли київського князя Ігоря (912-945 рр.) при укладанні договорів з візантійцями мали свої печатки з тризубом. Київський князь Володимир Святославович (980-1015 рр.) карбував тризуб на монетах, де з одного боку зображувався портрет володаря, а з іншого - тризуб.

]]>
19 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/85236 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 19 Feb 2021 07:07:42 +0200 Бахмач Алла Петрівна
Василенко Тамара Петрівна
Вітренко Сергій Миколайович
Вовченко Володимир Іванович
Вознюк Сергій Валентинович
Дмитренко Микола Михайлович
Пивовар Сергій Григорович
Примаченко Сергій Миколайович
Синельник Ірина Сергіївна
Старовойт Олександр Петрович
Товстоп’ята Ганна Іванівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
18 лютого вшановують святителя Феодосія - архієпископа Чернігівського http://monitor.cn.ua/ua/rest/85214 18 лютого повнота Православної Церкви святкує пам'ять великого угодника Божого, молитовного заступника, чудотворця та духовного світильника землі Сіверської - святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського (1696). Відпочинок article Thu, 18 Feb 2021 07:52:01 +0200 Святитель Феодосій, архієпископ Чернігівський, народився на початку тридцятих років XVII сторіччя в Подільській губернії. Він походив з давнього дворянського роду Полоницьких-Углицьких; батьками його були ієрей Микита та Марія. Благочестя, що панувало в сім'ї майбутнього святителя, благотворно сприяло духовному розвитку хлопчика. З дитинства він відрізнявся лагідністю і старанністю до молитви. Природні здібності юнака розкрилися в Києво-Братській колегії при Київському Богоявленському монастирі. Це був час розквіту самої колегії (кінець сорокових років XVII століття), коли її ректорами були архімандрит Інокентій (Гізель), а потім ігумен, згодом архієпископ Чернігівський, Лазар (Баранович), а в числі наставників - ієромонах Єпіфаній (Славинецький), ієромонах Арсеній (Сатановський), єпископ Білоруський Феодосій (Баєвський), ігумен Феодосій (Сафонович) і Мелетій (Дзик), які були освіченими людьми того часу. Товаришами святого Феодосія в колегії були майбутні видатні пастирі: Симеон Полоцький, Іоаникій Голятовский, Антоній Радівілловський, Варлаам Ясинський. Києво-Братська Богоявленська школа була в той час головним центром боротьби Православ'я проти нападок католицького духовенства, єзуїтів і уніатів.

У роки навчання остаточно утвердилося покликання святого Феодосія до чернечого подвигу: весь вільний від занять час він віддавав молитві, Богомисленню та читанню Священного Писання.

Можна вважати, що святий не закінчив повного курсу колегії, оскільки після розорення Подолу поляками вона на кілька років припинила свою діяльність. Святитель на все життя зберіг глибоку вдячність Києво-Братському монастирю, котрий виховав його. У синодику Києво-Видубицького монастиря зроблено таке зауваження про святого Феодосія: "Був він мужем поміркованим і благодійником Київського Братського монастиря".

Після отримання освіти майбутній святитель прийняв чернечий постриг у Києво-Печерській Лаврі з ім'ям Феодосій, в честь преподобного Феодосія Печерського (пам'ять 16 травня).

Київським митрополитом Діонісієм (Балабаном) він був поставлений архідияконом Києво-Софійського собору, а потім призначений намісником митрополичого кафедрального будинку. Але незабаром він залишив Київ і оселився у віддаленому Крутицькому монастирі (Чернігівської єпархії), біля містечка Батурина, що славився суворим чернечим життям. Там він був висвячений у сан ієромонаха. У 1662 році святий Феодосій був призначений ігуменом Корсунського монастиря Київської єпархії, а в 1664 році - настоятелем стародавнього Києво-Видубицького монастиря. Ця обитель незадовго перед тим перебувала в руках уніатів і була абсолютно спустошена. Але святому Феодосію завдяки своїй енергії та наполегливості вдалося швидко відродити Видубицький Михайлівський монастир. Він особливо піклувався про влаштування церковної краси. Він створив прекрасний хор, який славився не тільки на Україні, а й у Москві, куди святий Феодосій у 1685 році посилав своїх співаків. Піклуючись про духовне зростання насельників обителі, святий ігумен, сам суворий подвижник, влаштував в 1680 році недалеко від обителі, на острові Міхайлівщині, невеликий скит для братії, яка бажала усамітнення. Він призначив туди упорядником та намісником одного з найбільш ревних ченців обителі - ієромонаха Іова (Опалинського).

Під час перебування святого Феодосія ігуменом Києво-Видубицького монастиря йому довелося пережити важкі дні. Разом з іншими ігуменами він був звинувачений Мефодієм, єпископом Мстиславським і Оршанським, в зраді російському уряду в уявному листуванні зі зрадниками Росії. 20 вересня 1668 року святому Феодосію довелося давати пояснення у цій справі. 17 листопада 1668 року наклеп був виявлена, і святий Феодосії, разом з іншими ігуменами, отримав прощення. Преосвященний Лазар (Баранович) оцінив високі духовні якості святого Феодосія і наблизив його до себе. Він називав його "вівцею стада Христового, що навчилася покірності", і пророчо бажав, щоб ім'я святого Феодосія було написано на Небесах. Коли у 1679 році Преосвященний Лазар став місцеблюстителем Київської митрополії, він призначив святого Феодосія своїм намісником у Києві, а сам залишався в Чернігові. Як намісник місцеблюстителя Київської митрополії святий Феодосій брав діяльну участь в багатьох церковних подіях. У 1685 році він брав участь з правом вирішального голосу в обранні єпископа Гедеона (Четвертинського) митрополитом Київським і разом з Ієронімом (Дубиною), ігуменом Переяславським, був посланий у Москву з повідомленням про обрання. У Москві обидва представники були прийняті з пошаною і повагою.

У 1688 році святий Феодосій був призначений архімандритом Чернігівського Єлецького монастиря, на місце покійного архімандрита Іоаникія (Голятовского). З того часу вся діяльність святого переноситься з Києва до Чернігова. Це призначення відбулося, головним чином, за бажанням Преосвященного Лазаря. Святому Феодосію довелося чимало потрудитися над благоустроєм Єлецької обителі, оскільки монастир цей, ще не оправився після спустошення єзуїтами і домініканцями, був дуже бідний і невлаштований. Трудами святого Феодосія вдалося досягти протягом двох-трьох років для Єлецької обителі добробуту, який цілком забезпечував її існування. Святий і у своїй новій посаді надавав всебічне сприяння Преосвященному Лазарю у всіх важливих справах. Він брав участь у складанні соборної відповіді Московському Патріарху Іоакиму на його питальну грамоту про ставлення Київської митрополії до Флорентійського собору і в обговоренні питання про час перетворення Святих Дарів, піднятого на цьому Соборі. Коли ж Патріарх не задовільнився цими відповідями і до Москви в початку 1689 року був посланий Батуринський ігумен святий Димитрій (Туптало) (майбутній митрополит Ростовський), святий Феодосій їздив з ним в якості представника від Преосвященного Лазаря. Йому доручено було передати Патріарху лист-відповідь і з'ясувати непорозуміння. 11 вересня 1692 року святий Феодосій був урочисто хіротонізований на архієпископа в Успенському соборі Московського Кремля.

Про управління святителем Феодосієм Чернігівською єпархією збереглося мало відомостей. Особливу увагу святитель звертав на пробудження і підтримку в пастві духу істинно християнського благочестя. З цією метою він дбав про підтримку старих і влаштування нових монастирів і храмів. На самому початку його святительства, за його благословення, був створений Печенікський дівочий монастир, і він сам освятив храм цієї обителі на честь Успіння Пресвятої Богородиці. У 1694 році, за його благословення, був заснований Любецький скит в 2-х верстах від Любеча; в 1694 році святитель освятив у Домницькому чоловічому монастирі храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці, а влітку 1695 року - величний храм на честь Пресвятої Богородиці, побудований на вершині гори Болдинська, поблизу стародавнього Іллінського монастиря. При святителі Феодосії в Чернігівській єпархії помічається особливий підйом і посилення чернецтва. Святитель приділяв також велику увагу духовенству і був строго розбірливий при виборі кандидатів священства. Він особливо протегував чернігівським духовним школам, запрошував до них з Києва вчених ченців, серед яких був святий Іоанн (Максимович), майбутній митрополит Тобольський, який став згодом помічником і наступником святителя і організатором чернігівських духовних шкіл. Сувора справедливість у ставленні до духовенства і пастви, глибоке співчуття, поблажливість і християнська миролюбність були відмінними рисами діяльності святителя Феодосія. До нього часто зверталися за допомогою і порадою не тільки православні, а й особи інших сповідань.

Але недовго святитель Феодосій окормляв Чернігівську паству. Відчуваючи наближення смерті, він викликав до себе в Чернігів намісника Брянського Свенського монастиря, святого Іоанна (Максимовича) і возвів його з ієромонаха в архімандрита Чернігівського Єлецького монастиря. У новому архімандриті він заздалегідь готував собі наступника. 6 лютого 1696 року святитель Феодосій упокоївся і був похований у Чернігівському кафедральному Борисоглібському соборі, за правим кліросом, в особливо зробленому для того склепі. Згодом його наступник святитель Іоанн (Максимович) побудував над його гробом цегельний звід з хвалебним написом у віршах в подяку за чудесне зцілення від тяжкої хвороби. Особливе благодатне обдарування, яке здобував святитель Феодосій, засвідчене його подвижницьким життям і потаємною допомогою усім, які підносили йому молитви.

Прославлення святителя Феодосія відбулося 22 вересня 1896 року.

]]>
18 лютого - День батарейки http://monitor.cn.ua/ua/rest/85213 Походження Національного дня батареї: wей день відзначається на честь Алессандро Вольта, італійського фізика і винахідника електричної батареї, який народився в цей день в 1745 році. Відпочинок article Thu, 18 Feb 2021 07:42:14 +0200 Батарея - термін 18-го і 19-го століття для ряду конденсаторів або лейденських банок, з'єднаних паралельно, але перша відома батарея виникла 2000 роками раніше, могла виробляти до 2 вольт, однак її використання було невідомо.

Вона представляла глиняний глечик, в якому знаходився залізний прут, оточений мідним циліндром. При заповненні оцтом або електролітичним розчином, банка виробляла від 1,1 до 2 вольт. Цілком можливо, що пристрій використовувався для гальваніки, додаючи шар золота або інших дорогоцінних металів до поверхні.

Батарея перетворює хімічну енергію в електричну шляхом хімічної реакції.

Відомо, що в Оксфордському університеті є дзвін на батарейках, який працює вже більше 175 років. Ніхто не знає, з чого складається батарея і ніхто не бажає розбирати пристрій на частини, аби зрозуміти це.

Сьогодні у нас є можливість відсвяткувати життєво важливий і корисний винахід. Батареї використовуються повсюдно, від поля бою до димової сигналізації і наручних годинників. Вони бувають самих різних форм, розмірів і потужності, щоб задовольнити найширший спектр потреб людства.

Тільки уявіть, де був би світ без батарей. Ми все ще використовували б рукоятку для запуску наших автомобілів. Нам довелося б возити з собою довгі подовжувачі, щоб доставити бумбокс на пляж. Все більше і більше електромобілів їздять по дорогах. Вони живляться, як ви вже здогадалися, від батарей.

Так, батареї електрифікують! І сьогодні чудовий день, щоб оцінити реальну важливість батарей в нашому повсякденному житті.

]]>
18 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/85212 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 18 Feb 2021 07:37:11 +0200 Дорошок Василь Миколайович
Дудка Наталія Олександрівна
Кльова Роман Анатолійович
Кліщенко Тетяна Миколаївна
Козел Валентина Іванівна
Кузьменко Світлана Анатоліївна
Лозян Федір Миколайович
Лось Микола Петрович
Пащенко Галина Миколаївна
Трухан Тамара Борисівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
17 лютого - День спонтанного прояву доброти http://monitor.cn.ua/ua/rest/85193 День спонтанного прояву доброти (Random Acts of Kindness Day) – одна з недавніх ініціатив міжнародних благодійних організацій. Відпочинок article Wed, 17 Feb 2021 07:30:31 +0200 Україні це свято поки що практично не відоме.

Вважається, що в цей день людям слід намагатися бути не просто добрими, що само собою зрозуміло, а добрими безмежно і безкорисливо, до божевілля.

]]>
17 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/85192 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 17 Feb 2021 07:29:22 +0200 Волков Андрій Володимирович
Заболотний Віктор Іванович
Кодола Олександр Михайлович
Колодюк Микола Федорович
Чижова Ольга Петрівна
Шевченко Анатолій Григорович
Шинкарьов Володимир Петрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
16 лютого – День військового журналіста України http://monitor.cn.ua/ua/rest/85169 Цей день – особливий, адже саме 16 лютого 2015 року неподалік Дебальцевого, виконуючи бойове завдання, загинув редактор телерадіостудії “Бриз” Міністерства оборони України капітан 3-го рангу Дмитро Лабуткін. Відпочинок article Tue, 16 Feb 2021 07:32:11 +0200 Тому це свято – більше як реквієм та знак поваги до тих військових журналістів, які були поруч із нашими солдатами в найгарячіших місцях спротиву загарбнику. Це визнання професійної доблесті медійників у погонах.

Військові журналісти новинами з передової розпочинають, постійно наповнюють, а потім і завершують інформаційну добу України. Вони, навіть через ризик життю та здоров’ю, роблять усе можливе, аби підготувати оперативну й достовірну інформацію для суспільства про те, що відбувається на східному фронті.

Так само сумлінно вони інформують і про те, чим нині живе військо, як воно реформується, які проблеми вирішує, яким масштабам загроз зобов’язане протистояти.

Дуже важливо, що відомча військова журналістика і структури прес-служб ЗСУ вже здатні не лише відповідати на інформаційні атаки противника, а й завойовувати оперативну ініціативу, діяти на випередження у медіаполі.

Публічна відкритість і медіапрозорість в діяльності МОУ, оперативне висвітлення важливих і актуальних подій у сфері оборони, конструктивна співпраця із засобами масової інформації зміцнюють імідж Українського війська, підвищуюють рівень довіри суспільства до Збройних сил України.

Для виживання й перемоги над загарбником критично важлива стратегічна комунікація війська із суспільством. І тут величезна відповідальність лягла на військових журналістів – представників професії, майже забутої і непомітної для цивільної аудиторії в мирні часи.

Війна нас консолідувала. Вона оживила і дала фронту, зокрема інформаційній його компоненті, той інструмент, без якого тепер неможливо уявити українську реальність. Тепер більшість прес-офіцерів, військових кореспондентів є публічними і впізнаваними особами, які значною мірою формують порядок денний медіапростору.

Завдяки журналістам, зокрема і військовим, наші Збройні Сили є лідерами довіри в суспільстві. Це результат праці і військових медійників, які наводять мости між армією та соціумом. Вони – серед тих, кому ми завдячуємо ефективною інформаційною протидією ворогу, що її вдалося організувати через кооперацію з українськими та закордонними ЗМІ.  

]]>
16 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/85168 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 16 Feb 2021 07:30:41 +0200 Бутко Володимир Антонович
Броварчук Ніна Миколаївна
Гузь Станіслав Вікторович
Жеребицька Віра Іванівна
Ковчежнюк Тетяна Миколаївна
Козачок Володимир Олександрович
Кондренко Микола Миколайович
Кузуб Анатолій Іванович
Ліфар Ігор Юрійович
Матяш Володимир Якович
Позняк Людмила Володимирівна
Прокопенко Микола Григорович
Ткаченко Богдан Миколайович
Тризна Світлана Петрівна
Янченко Олексій Михайлович
Яцко Наталія Володимирівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
15 лютого - Стрітення Господнє http://monitor.cn.ua/ua/rest/85138 Подія, яка відзначається 15-го лютого, на 40-ий день після того, як Христос був народжений в наш світ Дівою Марією більше двох тисячоліть тому, нерозривно пов’язана з непорушними традиціями іудейського народу і знаходиться в частині закону, який передав їм Сам Бог. Відпочинок article Mon, 15 Feb 2021 07:51:08 +0200 Священний обряд, що чиниться батьками немовляти, який став первістком чоловічої статі в кожній юдейській родині, котра шанує закон Божий, наказує його принесення до Святилища для вірного представлення перед Господом. Це відбувається також і в пам’ять про позбавлення від поразки Ізраїльських первістків в ніч виходу євреїв з Єгипту, а також переслідує своєю метою закінчення обряду остаточного очищення матері малюка. При вчиненні даного обряду передбачається принесення матір’ю немовляти жертовного однорічного ягня, або двох молодих голубів.
Більш докладно це описується у Святому Писанні - Біблії, в третій Книзі Мойсеєвій, Левіт глава 12.

За Писанням Діва Марія принесла до Єрусалимського храму двох молодих голубів. В храмі в ті дні служив один святий старець, на ім’я Симеон. У свій час він так забажав бачити обіцяного Богом месію, Ізбавителя Ізраїльського, що Господь Духом Святим передбачив йому, що він не побачить своєї смерті, доки не побачить Христа Господнього. Симеон був дуже похилого віку, але тоді в той день по натхненню він прийшов у храм. Більш детально це подія описана в Євангелії від Луки у другій главі з 25-го вірша.

Вперше свято Стрітення Господнього в історичних документах згадується вже в IV столітті нашої ери. Це був день, який завершував цілий сорокаденний святковий цикл з дня Різдва Христового. У християнські календарі він увійшов й тому, що подія, яка згадується в цей день є не тільки знаковою, але й одною з ключових моментів, які свідчать про високу місію, яку поклав Бог на Ісуса Христа.

]]>
15 лютого - День пам’яті воїнів - інтернаціоналістів http://monitor.cn.ua/ua/rest/85137 Тих, хто на практиці реалізує цю допомогу, називають воїнами-інтернаціоналістами. Вони, з честю і доблестю своїх батьків і дідів, без перебільшення героїчно стають в самий центр виниклої гарячої точки і гідно намагаються утримати або погасити конфліктну ситуацію, яку на даний момент вирішити по іншому немає ніякої можливості. У сучасному світі це звичайна практика. Відпочинок article Mon, 15 Feb 2021 07:43:58 +0200 Так було і в часи Великого суспільного утворення - Радянського Союзу, в яке входило 15-ть республік і яке займало 1/6 частину суші. Радянський Союз брав участь у багатьох військових конфліктах. Один з останніх, був конфлікт в Афганістані. Останню колону радянських військ з Афганістану було виведено 15-го лютого 1989-го року. Участь держави в цьому військовому конфлікті коштувало нам життя більше чотирнадцяти тисяч наших солдатів і офіцерів, здоров’я десятків тисяч військових. Будь-яка війна, як жорно ламає життя безлічі людей. Це жорстока правда.

Поділяючи всю біль з тими, хто втратив на цій війні своїх рідних і близьких, дітей і чоловіків, віддаючи данину поваги всім учасникам подібних подій, офіційно на законодавчому рівні в деяких суверенних державах, утворених після розпаду СРСР були встановлені відповідні пам’ятні дні. У Російській Федерації - це «День пам’яті про росіян, які виконували службовий обов’язок за межами Вітчизни», який прийнятий на підставі Федерального закону від 29-го листопада 2010-го року № 320-ФЗ і відзначається 15-го лютого. В Україні - це «День вшанування учасніків бойових Дій на теріторії інших держав», який встановлений Указом Президента незалежної України № 180/2004 від 11-го лютого 2004-го року і також щорічно відзначається 15-го лютого. Разом з Росією і Україною цей пам’ятний день відзначається і в Білорусії, де станом на 2010-й рік проживало близько 30-ти тисяч ветеранів-афганців.

]]>
15 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/85136 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 15 Feb 2021 07:40:39 +0200 Драгун Олександр Анатолійович
Колешня Олександр Михайлович
Куранда Ніна Яківна
Летута В’ячеслав Васильович
Лігун Анатолій Михайлович
Лопата Олександр Михайлович
Овдієнко Наталія Омелянівна
Пінчук Надія Василівна
Приходько Ганна Миколаївна
Смаль Ігор Вікторович
Чечило Анастасія Олександрівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Як святкують день Святого Валентина у світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/85135 День святого Валентина – свято, яке відзначають у багатьох країнах світу. До нас воно прийшло з Європи не так давно і стало одним з найромантичніших днів у році. Відпочинок article Sun, 14 Feb 2021 15:10:48 +0200 Українці вже звикли дарувати коханим валентинки, замовляти столики в кафе і ресторанах для романтичної вечері на двох та вигадувати чарівні сюрпризи-подарунки своїм половинкам. Проте не в усіх країнах світу люди роблять так само, як ми. В деяких навіть і не чули про таке свято.

Ми вирішили дізнатися як же святкують День святого Валентина  у світі та розповісти, щоб ви знали як поводити себе у цей час, якщо опинитесь в іншому куточку земної кулі.

Китай

Лише тільки-но молоде покоління китайців почало святкувати День Валентина. Реклама та акції на товари неабияк посприяли цьому. У всіх торговельних центрах розвішані сердечка та ангелочки. Хоча, насправді, у Китаї є свій день закоханих – Qinxi (Ці Сі). Його святкують сьомого дня у сьомий місяць за місячним календарем. Цього року Ці Сі припадає на 25 серпня.

Під час китайського Дня святого Валентина самотні дівчата йдуть у храм помолитися та попросити собі гарного чоловіка, а сімейні пари моляться за щастя та процвітання родини.  У цей же день батьки самотніх дівчат та юнаків йдуть до парків та сватають між собою їхніх дітей. Вони пишуть спеціальні об’яви, в яких вказують вік, зріст, професію та розмір річної заробітної плати.

Бразилія

У цій країні День святого Валентина збігається з карнавалом, який триває з лютого по березень. Тому день закоханих бразильці святкують 12 червня. Тут також дарують шоколадки, квіти та вітальні листівки. А ще у Бразилії заведено проводити у цей день музичні фестивалі й різного роду виступи. Заведено святкувати цей день не тільки з коханою половинкою, а й у сімейному колі та разом з друзями.

 

Вже 13 червня, наступного дня, бразильці відзначають День святого Антонія. Ось тоді, незаміжні дівчата в Бразилії проводять спеціальний обряд аби знайти гідного чоловіка.

Південна Африка

Як і  в багатьох країнах світу, тут святкують День святого Валентина 14 лютого. Квіти, цукерки й багато інших подарунків дарують закохані одне одному. У цей час усі магазини  та торговельні центри прикрашені сердечками, купідонами й «птахами кохання» – папугами. Воно й не дивно, бо папуги такі ж яскраві, як і це почуття.

Існує цікава традиція – луперкалія. Жінки чіпляють на рукава одягу картки у формі серця з іменем коханого чоловіка. Так південноафриканські чоловіки дізнаються хто їх таємно кохає.

Аргентина

Країна гарячих сердець та запального танго – Аргентина. Тут святкують День закоханих цілий тиждень. Крім 14 лютого, аргентинці ще мають цілий «солодкий тиждень» у липні. Зазвичай, з 13 по 20 липня друзі та кохані обмінюються цукерками та поцілунками. Закінчується цей тиждень Днем дружби.

Данія

Європейська країна, в якій є свої особливі традиції святкування Дня закоханих. Якщо у вас кохана дівчина в Данії, то подаруйте їй проліски, а не червоні троянди. Також можна написати веселий вірш на картці з привітанням й залишити його без підпису. Якщо ж дівчина здогадається хто написав цей вірш, отримає пасхальне яйце від автора на Великдень. Ця цікава традиція й досі користується популярністю. Молодь святкує День святого Валентина на великих шумних вечірках або замовляють столики на двох у ресторанах.

 

Індія

Як не дивно, але День святого Валентина святкують і в Індії. Старше покоління вважає його західним святом, а молодь весело святкує. Ейфорія починається ще за довго до 14 лютого. Все прикрашається червоними сердечками та ангелочками. Розкуповуються солодощі, шоколад, м’які іграшки. Як і в Європі, в Індії у цей день паби та ресторани страждають від напливу закоханих. Багато хто 14 лютого чує пропозицію руки та серця від коханого.

Деякі індійці перетворюють тиждень перед Днем закоханих у справжній фестиваль, наприклад: субота – день троянд; неділя – день пропозицій; понеділок – день шоколаду; вівторок – день плюшевого ведмедика; середа – день поцілунків; четвер – день обіймів, а п’ятниця – День святого Валентина.

Франція

Париж, місто кохання, стає епіцентром святкувань до Дня закоханих. Сюди прилітають пари з різних куточків світу. Закохані обмінюються листівками та валентинками. Деякі вважають, що традиція дарувати валентинки пішла саме з Франції.

Колись французькою традицією була «любовна лотерея». Самотні чоловіки та жінки збирались в будинку навпроти один одного та називали ім’я людини, яка їм сподобалась. Якщо ж чоловіку не сподобалась його обраниця, вони могли її поміняти на іншу. Ображені жінки збирались навколо вогнища і спалювали фотографії чи речі зрадника. Іноді вони робили це так яро, що уряд вирішив заборонити «любовну лотерею».

Тепер в якому б куточку планети ви не опинилися б 14 лютого, ви знаєте як там святкувати цей день. Хоч традиції у країнах різні, проте всі вони сповнені любові та радості.  Тож тримайте запасну валентинку про всяк випадок. Раптом цього року ви зустрінете своє кохання.

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: готуємо з листкового тіста http://monitor.cn.ua/ua/rest/85134 Листкове тісто — чудовий матеріал для кулінарних шедеврів. Із нього виходять прекрасна піца, смачний пиріг, пухкі пиріжки. Але чимало господинь непокояться через те, що замішана маса може не піднятися і випічка вийде жорсткою. Відпочинок article Sun, 14 Feb 2021 15:06:38 +0200 Є кілька простих рецептів домашнього листкового тіста (можна приготувати і дріжджове, і бездріжджове), скориставшись якими ви можете не турбуватися про якість кінцевого продукту. Не хочете витрачати час? Тоді використовуйте готове заморожене тісто. Із нього теж можна приготувати десятки вельми апетитних страв.

Рецепти вдалої випічки

Почнемо з базової покрокової інструкції, яка дає змогу зробити тісто про запас і заморозити його порційно. Варіантів приготування листкового тіста безліч, але цей — найшвидший і найбільш універсальний.

Вам знадобляться:

 • 1 кг пшеничного борошна вищого ґатунку;
 • 800 г вершкового масла (можна використовувати і маргарин, але з маслом виріб вийде значно смачнішим і кориснішим);
 • 2 яйця;
 • 1 ч. л. солі;
 • 2 ст. л. оцту;
 • 350 – 400 мл крижаної води.

Просіяти борошно, поступово натерти в нього вершкове масло, мнучи руками. У суміш додати яйця, перемішати із сіллю, оцтом і крижаною водою. Обережно з’єднати всі інгредієнти. Масу не рекомендується занадто інтенсивно місити. Тісто покласти у холодильник мінімум на дві години. Із такої основи вийде чудова випічка з різними начинками — як із солодкими, так і з м’ясними, рибними, овочевими.

Дріжджове листкове тісто можна приготувати своїми руками за 10 хвилин. Воно виходить менш щільним, ніж бездріжджове, пухкішим, а випічка з нього може похвалитися апетитною хрусткою скоринкою. Із такого матеріалу готують чудові круасани, слойки, печиво, булочки та інші смачні вироби.

shho-prygotuvaty-z-lystkovogo-tista-prosti-retsepty-2

Вам знадобляться:

 • 1 кг пшеничного борошна;
 • 10 г «швидких» сухих дріжджів (можна замінити звичайними згідно з інструкцією);
 • 400 мл молока;
 • 300 г вершкового масла;
 • по 1 ч. л. цукру та солі.

Просіяти борошно, всипати цукор і сіль. Розчинити дріжджі в теплому молоці, додавши 100 г вершкового масла. Не кваплячись перемішати отриману рідину з борошном. Замісити тісто, дати підійти протягом півгодини у прохолодному місці.

Масло, що залишилося, сформувати у пласти, тісто розкачати та качалкою з’єднати з пластами масла. Потім скласти масу вдвічі, знову розкачати. Процес повторити двічі, після чого покласти тісто на 20 хвилин у холодильник.

Страви швидкого приготування

shho-prygotuvaty-z-lystkovogo-tista-prosti-retsepty-3

Хачапурі з сиром

Таку страву можна швидко приготувати на сковороді — вона стане вдалим сніданком і виручить, коли на порозі з’явилися несподівані гості. Добре, якщо в морозилці буде готове бездріжджове листкове тісто. Для його начинки знадобляться: пачка сиру, 1 яйце, сіль і спеції за смаком. Можна додати будь-який тертий сир — російський чи сулугуні, прекрасно підійде гауда. Усі перелічені вище інгредієнти потрібно з’єднати в мисці, розім’явши виделкою.

Тісто розкачайте тонким шаром, наріжте на десятисантиметрові квадратики, на середину кожного покладіть начинку. Стисніть пальцями. Потім кожен хачапурі потрібно кілька разів наколоти виделкою. На розігрітій сковороді, змащеній олією, страву готують до утворення рум’яної скоринки.

Татарський пиріг кубате

Це дуже простий рецепт, завдяки якому у вас вийде на диво смачна та незвичайна страва. Якщо ви використовуєте для її приготування дріжджове тісто (його бездріжджовий «побратим» також може стати основою для кубате), пиріг з м’ясом буде ще легшим і пухкішим.

Начинка:

 • 500 г картоплі;
 • 3 курячі філе;
 • 2 – 3 ріпчасті цибулини;
 • сіль, спеції за смаком.

shho-prygotuvaty-z-lystkovogo-tista-prosti-retsepty-4

Картоплю та м’ясо нарізати невеликими кубиками. Цибулю подрібнити тонкими півкільцями. Усі інгредієнти з’єднати в одному посуді, посолити, щедро приправити спеціями — хмелі-сунелі, червоним і чорним перцем, карі.

Пласт розкачаного тіста викласти на деко, зверху рівномірним шаром розподілити начинку. Накрити її другим шаром тіста, краї ретельно заліпити. Посередині зробити хрестоподібний надріз. Розкрити куточки тіста наче пелюстки. Із отворів виходитиме пара, адже начинка дуже соковита. Змастити пиріг яйцем, можна посипати кунжутом. Випікати кубате до готовності близько години за температури 150 – 180 °C.

Цей пиріг можна приготувати і з фаршем, змішавши кілька видів м’яса.

Штрудель із яблуками та родзинками — чудовий десерт для всієї родини

Багато хто вважає, що приготування цього десерту в домашніх умовах — занадто складний процес. Але зробити штрудель самостійно досить просто. Ось невеличкий майстер-клас.

Класична начинка:

 • 4 – 5 яблук нарізати, протушкувати на пательні з вершковим маслом і цукром, додати ложку рому або коньяку;
 • родзинки або сушену журавлину замочити в окропі;
 • корицю змішати з коричневим цукром.

shho-prygotuvaty-z-lystkovogo-tista-prosti-retsepty-5

Найскладніше — скрутити штрудель, щоб тісто не розірвалося. Для цього можна використовувати чистий лляний рушник. Начинку рівномірно розподіліть на тонко розкатаному листковому тісті, посипте родзинками або журавлиною, потім — корицею з цукром. Можна додати подрібнені волоські горіхи. Згорніть рулет, ретельно стисніть краї. Змастіть яйцем, перекладіть на пергамент, а потім на деко. Випікати до рум’яної скоринки. Подавати штрудель теплим, із вершковим морозивом.

Закусочний торт Наполеон

Це ефектне та легке в приготуванні блюдо чудово підійде для святкового столу. Основа для закусочного торта — коржі з листкового тіста. Спечіть їх, орієнтуючись на форму посудини, яку плануєте використати для сервірування. Начинкою торта можуть стати різні шари:

 • крем-сир;
 • солона червона риба;
 • куряче філе;
 • смажені з цибулею гриби;
 • рибні консерви з вареними яйцями;
 • шинка;
 • плавлений сир із часником і майонезом;
 • варені овочі.

Використовуючи начинки, які гармоніюють за смаком, та майонез сформуйте торт. Посипте його подрібненими залишками коржів. Дайте просякнути мінімум кілька годин. Готову страву можна посипати волоськими горіхами.

Листкове тісто — універсальний продукт, із якого готують безліч смачних святкових і повсякденних страв. Тож творіть, фантазуйте та дивуйте своїх близьких!

]]>
Гороскоп на наступний тиждень з 15 по 21 лютого 2021 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/85133 Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 15 по 21 лютого 2021 року Відпочинок article Sun, 14 Feb 2021 14:56:51 +0200 Овен (21.03—20.04). Самотні люди шукатимуть другу половинку, однак через розбiрливiсть не зможуть знайти постійного партнера.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.

Телець (21.04—21.05). Фінансові питання не будуть настільки гострими, якщо у вас є деякi заощадження. Це дозволяє не думати про завтра.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.

Близнюки (22.05—21.06). Ви вмiєте працювати, завдяки чому вдається заробляти пристойнi грошi. На деякi моменти доведеться викласти чималу суму.
Дні: спр. — 17; неспр. — 18.

Рак (22.06—23.07). Вам треба визначитися. Якщо намагатиметеся реалізуватися в кiлькох проєктах, то можете не досягти нічого.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.

Лев (24.07—23.08). У вашому життi вiдбудуться деякi змiни. Це може бути нова посада або нова робота. Вихiднi радимо провести в родинному колi.
Дні: спр. — 15; неспр. — 19.

Діва (24.08—23.09). Не варто розраховувати на прихильність долі або чиюсь допомогу. Працюючи над новим проєктом, ви зможете заручитися пiдтримкою iнвесторiв.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.

Терези (24.09—23.10). Варто навчитися прощати людей, це допоможе вам уникнути багатьох проблем. Умiйте визнавати помилки i першими йдiть на компромiс.
Дні: спр. — 19; неспр. — 21.

Скорпіон (24.10—22.11). Щоб налагодити особисте життя, доведеться зосередитися на людині, вiд якої ви хочете добитися взаємності. Доведеться навiть пожертвувати кар’єрою.
Дні: спр. — 17; неспр. — 18.

Стрілець (23.11—21.12). Сутички з конкурентами можуть закінчитися для вас плачевно. Якщо ви пройдете всі випробування, то зможете досягти успiху.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.

Козеріг (22.12—20.01). Можливi сiмейнi проблеми, тож треба шукати компромiснi рiшення. Це зможе врятувати сім’ю.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.

Водолій (21.01—19.02). Фінансове становище бажає кращого, тож купуйте лише речі, необхідні для досягнення конкретної мети.
Дні: спр. — 18; неспр. — 21.

Риби (20.02—20.03). Бiзнес потребує додаткових коштiв, можливо, доведеться брати кредити. Якщо проявите кмітливість — залучите багатих iнвесторiв.
Дні: спр. — 15; неспр. — 17.

Інша версія:

ОВЕН
Імовірно, отримаєте багато інформації, з якої буде складно виділити головне. Можете спровокувати конфліктну ситуацію з колегами по роботі. Вам доведеться відстоювати свої проєкти і плани. Намагайтеся не вплутувати сторонніх людей у свої сімейні проблеми.

ТЕЛЕЦЬ
Цього тижня ваше серйозне та сумлінне ставлення до роботи точно не залишиться непоміченим. Швидше за все, надійде досить цікава пропозиція, що підніме ваш авторитет в очах тих, хто оточує вас. У вихідні може зірватися важлива зустріч.

БЛИЗНЮКИ
Не намагайтеся вирішувати все за допомогою сили та не перебільшуйте значення волі, тому що цим ви тільки наживете собі ворогів. Не починайте реалізацію задуманого, поки не відчуєте впевненість у власних силах. У вихідні проведіть час у компанії друзів і забудьте про проблеми.

РАК
Якщо зумієте перебороти лінь, то все буде прекрасно. Пропонуйте начальству свої ідеї, плани та проєкти – вони реалістичні, тож незабаром втіляться в життя. Прагніть відкривати для себе щось нове, тоді відчуєте, що в чомусь стали мудрішими.

ЛЕВ
Ви сповнені сил і рішучості, нестримне прагнення рухатися вперед дозволяє вам змітати всі перешкоди. Зможете зробити практично все, за що тільки не візьметеся. Намагайтеся зберігати гарні стосунки з начальством, адже від нього може залежати вирішення ваших проблем.

ДІВА
Тиждень неординарний і творчий. Якщо ви запланували подорож, то вона виявиться багата на враження та події. Фортуна буде посміхатися вам. Є шанс багато чого досягти. Не забувайте про відпочинок, адже втома може нагадати про себе в найбільш невідповідний момент.

ТЕРЕЗИ
Бажано присвячувати сили та час тільки тим завданням, які ви в стані вирішити. Намагайтеся не форсувати події, дозвольте їм іти своїм ходом. Виявляйте обережність під час спілкування з колегами по роботі. У вихідні вас може охопити творчий порив. Постарайтеся відпочити.

СКОРПІОН
Можливе внесення коректив у ваші плани, мінливість у службових справах. Зберіться з силами для нової справи. Якщо якась справа не буде виходити, не йдіть напролом, відкладіть її на кілька днів. Не дозволяйте апатії та ліні підібратися до вас занадто близько.

СТРІЛЕЦЬ
Упевненість у власних силах та оптимізм допоможуть вам завоювати прихильність тих, хто поряд, а також зміцнити стосунки з начальством. У професійних справах на вас чекає гарна творча смуга, можна сміливо розраховувати на доброзичливість і розуміння колег.

КОЗЕРІГ
Стосунки з колегами та начальством перейдуть на новий рівень. Цілком можуть налагодитися взаємини з дітьми й сусідами. Допомога друзів виявиться досить своєчасною. У вихідні пам’ятайте, що пригоди бувають не тільки цікавими, але й небезпечними.

ВОДОЛІЙ
Доведеться зосередити свої сили на вирішенні фінансових питань. Можливі складні, заплутані комбінації, у яких вам треба буде не тільки виявляти самостійність, але й знаходити спільну мову з партнерами по бізнесу. Удома ймовірні проблеми з дітьми, особливо з підлітками.

РИБИ
Цього тижня потрібно створити міцний і надійний фундамент для сприятливих умов праці та творчості. Занурення в роботу має бути комфортним, без різких рухів і сильних потрясінь. Вихідні – чудовий час для того, щоб сходити в ресторан.

]]>
Погода на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/85128 Відпочинок article Sun, 14 Feb 2021 10:09:22 +0200

]]>
14 лютого - День святого Валентина http://monitor.cn.ua/ua/rest/85127 Всі ми звикли 14 лютого святкувати День Святого Валентина. Це незвичне та загадкове свято має давню історію та традиції, яких багато хто намагається дотримуватися. В першу чергу цих правил дотримуються закохані пари. Відпочинок article Sun, 14 Feb 2021 10:07:01 +0200 Покровителем свята вважається Валентин - юнак, який проживав в п'ятому столітті в Римській імперії. Його діяльність покрита загадками: за однією версією, Валентин був цілителем, за іншою - священником. У першому випадку заведено вважати, що чоловік за допомогою своєї надсили лікував людей, а ті, у свою чергу несли йому записки з проханнями про зцілення. Одного разу Валентин за це поплатився і потрапив до в'язниці. Там, мовить легенда, охоронець попросив його вилікувати від недуги свою дочку, що у Валентина успішно вийшло. Після дівчина в нього закохалася. Фінал цієї історії трагічний - 14 лютого Валентина стратили, але перед своєю смертю він зізнався в коханні своїй коханій листі. Вважається, що з того моменту стало прийнято дарувати валентинки.

Валентин-священик з Римської імперії, згідно з другою версією, у часи заборони на шлюби у солдатів, проводив обряди вінчання. Заборону було встановлено імператором Клавдієм Другим, який вважав, що шлюб заважає солдату захищати батьківщину. Попри заборони, Валентин робив свою справу і створював нові сім'ї, за що і поплатився життям. Як і в попередній історії, він потрапив до в'язниці, де закохався в дочку охоронця. Напередодні 14 лютого він повідомив їй у листі про свої почуття, а вже вдень його стратили.

Не зважаючи на те, що 14 лютого - це День всіх закоханих, святкувати його можна і потрібно не тільки тим, у кого є друга половинка. 14 лютого стосується всіх, хто вірить в світле і щире почуття.

]]>
14 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/85126 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 14 Feb 2021 10:05:53 +0200 Бобровник Сергій Григорович
Буцко Лідія Григорівна
Лось Олександр Володимирович
Луференко Максим Володимирович
Мозговий Валерій Миколайович
Овдієнко Валентин Михайлович
Овсяник Микола Костянтинович
Разон Сергій Вікторович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
13 лютого - Всесвітній День радіо http://monitor.cn.ua/ua/rest/85106 Всесвітній День радіо, що відзначається з ініціативи міжнародної організації ЮНЕСКО щорічно 13-го лютого, не єдине свято, день, присвячений цьому чудовому і яскравому винаходу, але від цього не менш бажаний і затребуваний в самому широкому сенсі цього слова. Відпочинок article Sat, 13 Feb 2021 08:55:00 +0200 Важливість і значення радіо як засобу, для зміцнення і розвитку міжнародного співробітництва, активного сприяння щодо вільного доступу до інформації, особливо в епоху цифрових технологій - найактуальніша тема для всього суспільства.

В наших національних календарях вже були присутні свята і пам’ятні дні, присвячені увазі до даної тематики. Ще з часів кінця Другої світової війни в СРСР «День радіо» був прийнятий Постановою Ради Народних Комісарів СРСР і став відзначатися щороку 7-го травня.

Після великих перетворень 90-х років і здобуття суверенітету новими пострадянськими державами, ця традиція не зникла і навіть отримала свіжий подих. Так, наприклад, в незалежній Україні, віддаючи данину поваги до працівників цієї галузі, в 1994-му році було встановлено професійне свято «День працівників радіо, телебачення та зв’язку України», що відзначається по всій Україні 16-го листопада.

Ми полюбляємо радіо та «Всесвітній день радіоаматора» відзначається щорічно 18-го квітня. Радіомовлення, як і телебачення стало на стільки різнобічним і широким явищем, що навіть деякі його напрямки були відзначені особливим міжнародним визнанням і пошаною, наприклад «Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення», започаткований в 1994-му році з ініціативи ЮНІСЕФ, Дитячого фонду при ООН, відзначається 8-го грудня.

]]>
13 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/85105 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 13 Feb 2021 08:48:00 +0200 Пильник Тетяна Григоріва
Скнар Петро Іванович
Удод Любов Григорівна
Тимошенко Олександр Олексійович
Куйбіда Сергій Іванович
Іванченко Михайло Олександрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
12 лютого - Китайський Новий рік http://monitor.cn.ua/ua/rest/85083 Точна дата святкування Китайського Нового року розраховується згідно національного календаря Китаю. Відпочинок article Fri, 12 Feb 2021 07:22:18 +0200 Свято включає ряд барвистих заходів, традицій, паради і салюти. Історія свята базується на стародавній легенді про люте чудовисько що приходило у Новий рік
Китайський Новий рік за традицією - Чунь цзе, що значить Свято весни, є для китайців самим головним святом, його відзначають вже більше двох тисяч років. Воно приходиться на перший новий місяць першого місяця року, між 12 січня і 19 лютого.

З введенням григоріанського календаря це свято почали називати „святом весни”, щоб відділити його від Нового року за західним стилем. У побуті Чунь цзе називається „Нянь” (нянь - значить "рік").

За легендою Нянь – це страшне люте чудовисько з рогами на голові, що жило у древньому Китаї. Цілий рік він знаходився і глибині моря, і тільки в канун нового року виповзало з води, вривався в поселення, поїдав там худобу і губив людей. Тому селяни дуже боялися його і щорічно перед настанням Нового року цілими сім’ями полишали села і утікали в гори, щоб сховатися від страшного звіра Няня.
Одного разу перед Новим роком, коли селяни Тао хуа („квітки персика”), підтримуючи старих, з дітьми на руках залишали село, туди прийшов старий жебрак зі срібного кольору вусами. В одній руці він тримаю тростину, в іншій – торбу.

В цей час деякі селяни закривали вікна і запирали дім, інші збирали речі в дорогу, треті вели худобу, іншими словами, всі були зайняті і всі були в стурбовані, тому ніхто не звернув особливої уваги на цього старика. Тільки одна жінка дала йому трохи їжі і почала умовляти його скоріше залишити селище, щоб уникнути зустрічі з Нянем.
Однак цей дідусь, усміхаючись, відповів: ”Дозвольте мені залишитися у вашому домі на ніч, і я вигоню Няня з села.”
Жінка з подивом подивилася на старого і помітила, що цей сивий чоловік з моложавим обличчям виглядає бадьорим та міцним, але все ж умовляла його сховатися з усіма від хижого Няня. Однак старий стояв на своєму, і жінці довелось піти одній.

Близько опівночі Нянь увірвався до селища. Цього разу він помітив, що у селі щось не так, як було раніше. З жахом помітив Нянь, що в одному домі горить вогонь, а двері пофарбовані червоною фарбою. А коли він добрався до входу у будинок, у дворі почувся тріск бамбукових хлопавок. Він не насмілився увійти у двір.

Виявляється, Нянь боїться червоного кольору, яскравого полум’я і гучного шуму. В цей момент ворота відчинились, з них вийшов старий у червоному халаті і голосно засміявся. Нянь сильно перелякався і втік.

На другий день селяни повернулися. Побачивши, що в їх домівках все уіле, вони дуже здивувались. Лише жінка зрозуміла, у чому справа, і розповіла односільчанам про обіцянку старця. Почувши цю розповідь, всі дуже зраділи, вдяглися у нові святкові одежі, поздоровляючи один одного з настанням спокою, щастя і благополуччя. Ця історія швидко поширилася у сусідні села, і всі узнали, як виганяти Няня.

С того часу щорічно в канун Нового року люди наклеюють на двері червоні парні надписи, запускають хлопавки, в домах горять вогні, люди не вкладаються спати всю ніч, що називається "шоу суй" – „оберігати рік”.

Ніч на Новий рік китайці називають „ніччю зустрічі після розставання”. Для них це сама важлива мить року. Вся родина збирається за святковим столом, який вирізняється багатством і різноманіттям страв. Це вихідні дні. Новорічна вечеря не обходиться без страв з курячого м’яса, риби і «доуфу» - соєвого творогу, який ми називаємо «тофу», тому що в китайській мові назви цих продуктів співзвучні зі словами, що означають „щастя” і „достаток”.

На півночі Китаю на Новий рік прийнято їсти пельмені (цзяоцзы), а на півдні - «няньгао» (шматочки, виготовлені з клейкого рису). Мешканці півночі віддають перевагу пельменям, бо слово (цзяоцзы) у китайській співзвучно зі словами „проводи старого і зустріч нового”. Крім того пельмені за своєю формою нагадують злитки золота срібла і символізують побажання багатства. З тієї ж причини мешканці півдня їдять «няньгао», що символізують поліпшення життя з кожним роком.

Перші п’ять днів нового року призначені для зустрічей. Рідні, друзі, однокласники, співробітники навідують один одного і вітають з Новим роком.

Традиція дарування подарунків не дуже поширена в Китаї. На Чунь цзе традиційним подарунком є Я-суй цянь – кишенькові гроші у спеціальних червоних конвертах, які прийнято дарувати дітям. Дотримуючись давніх звичаїв, гроші дарують кожній дитині, що прийшла до будинку в перші 15 дней нового року. Якщо червоного конверту під рукою не знайдеться, нічого страшного, можна обійтися і без нього.

На Свято весни кілька днів підряд проводиться гучні народні забави і ярмарки, де виконуються танки лева і драконів, танці „суходільних човнів”, номери на ходулях. Новорічні святкування закінчуються після Свята ліхтарів, на 15 день першого місяця нового року за місячним календарем.

Дати років за китайським календарем (тварини, стихія, колір):
2007 - 4705 починається 18 лютого, символи: Кабан (Свиня), Вогонь, Червоний
2008 - 4706 починається 7 лютого, символи: Криса (Миша), Земля, Коричневий
2009 - 4707 починається 26 січня, символи: Бик (Корова), Земля, Коричневий
2010 - 4708 починається 14 лютого, символи: Тигр, Метал, Білий (золотий)
2011 - 4709 починається 3 лютого, символи: Кіт (Заяць, Кролик), Метал, Білий (золотий)
2012 - 4710 починається 23 січня, символи: Дракон, Вода, Чорний
2013 - 4711 починається 10 лютого, символи: Змія, Вода, Чорний
2014 - 4712 починається 31 січня, символи: Кінь, Дерево, Зелений

В 2021 році Китайський Новий рік припадає на 12 лютого.

]]>
12 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/85082 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 12 Feb 2021 07:16:45 +0200 Вертійко Інна Михайлівна
Дорошок Олександр Миколайович
Желіхівський Іван Сафронович
Кухарук Олександр Васильович
Мартиненко Сергій Володимирович
Моголівець Микола Петрович
Олєйніков Артем Володимирович
Панкратова Алла Михайлівна
Тарасенко Ніна Миколаївна
Тимошенко Оксана Павлівна
Титенок Яна Станіславівна
Чередник Ольга Миколаївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
11 лютого - День хворого http://monitor.cn.ua/ua/rest/85057 Хворіти - неприємна справа. Вона неприємна ні для кого. З одного боку хвороба приносить хворому тільки страждання, з іншого - вона відволікає масу сил і енергії у здорової частини населення, яка за службовим обов’язком або обставин, змушена миритися з таким станом справ. Відпочинок article Thu, 11 Feb 2021 07:32:48 +0200 Переважна більшість з нас так чи інакше стикалася з цим негативним явищем. Багато хто з нас хворіл, або відчуває усю підступність хвороби на собі зараз. У такі хвилини ми розуміємо, як для нас важлива підтримка і турбота тих, хто може її надати. Комусь із нас доводилося доглядати за хворими, хтось робить це постійно, обравши для себе професію медика. Є серед нас і ті, для кого підтримка і догляд за хворими - це святе веління душі.

Поділяючи глибоку небайдужість з людьми, хто з тих чи інших причин недуги потребує сторонньої опіки, а також з метою підбадьорення і зміцнення позитивного ставлення співробітників медичних та інших установ, які займаються забезпеченням такої підтримки 13-го травня 1992-го року за ініціативи глави Ватикану Іоанна Павла II, було запропоновано новий міжнародний пам’ятний день - Всесвітній день хворого.

Дата 11-е лютого, в яку було прийнято відзначати цей День, нерозривно пов’язана з добрими католицькими традиціями і великою місією, покладеною Богом на всю християнську церкву. Безкорислива чеснота і самопожертва в ім’я порятунку свого ближнього - свята місія, нагорода за яку скоріше очікується християнами на небесах. Безліч християнських місій і парафій по всьому світу вже багато століть організовують подібну підтримку - догляд за хворими і немічними, які мають гостру потребу в опіці і дуже обмежені можливості. Персонал цих закладів представляють люди, для яких часто чужа біль сприймається як своя власна і вони в свою чергу також потребують підбадьорення.

За роки свого існування Всесвітній день хворого вже давно вийшов за рамки суто конфессіального заходу. Зараз він підтримується також на рівні інших всіляких державних і комерційних медичних закладів. У цей День стало популярним проводити всілякі благодійні акції та заходи, організовувати перегляди тематичних фільмів та концертних програм, вести повчальні бесіди і багато іншого.

]]>
11 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/85056 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 11 Feb 2021 07:26:53 +0200 Баранков Олег Григорович
Бугай Вадим Іванович
Іващенко Віктор Іванович
Кривошей Володимир Станіславович
Лавренюк Дмитро Олександрович
Перегуда Неллі Євгенівна
Полевик Борис Михайлович
Приходько Антон Євгенійович
Ромака Людмила Олексіївна
Романенко Світлана Володимирівна
Француз Володимир Іванович
Цибульська Тамара Михайлівна
Шморгун Петро Федорович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
10 лютого - День домовика http://monitor.cn.ua/ua/rest/85034 Кудес — день частування будинкового. Відпочинок article Wed, 10 Feb 2021 07:39:10 +0200 Домовик — запечнік, прібаутнік, Сверчкова заступник. Назва свята — Кудес (бубни) — вказує на те, що наші предки спілкувалися з домовиком або ж просто веселилися, тішачи слух музикою:

Дідусь-суседушка!
Їж кашу, та хату бережи нашу !

Якщо дідусь-суседушка на Кудес залишиться без гостинців, то з доброго зберігача домашнього вогнища, він перетвориться в досить лютого духу. Після вечері залишають за пічкою горшочек каші, обкладений гарячим вугіллям, щоб каша не охолола до півночі, коли домовик прийде вечеряти.

В сей день вшановується як сам Велес, так і його воїнство. Розповідається про походження велесічей, небесних воїнів Велеса. Зазвичай велесічей шанують дітьми Велеса, Сварожичами, які підкорилися Велесу — главі небесних воїнств.

Але є серед них і ті, які зійшли з небес на Землю і оселилися між людьми: це давні богатирі: волотомани, асілкі, духи пращурів, а також духи лісів, полів, вод і гір. Ті з них, хто потрапив у ліс — стали лісовиками, хто в воду — водяними, хто в полі — польовими, а хто в будинок — будинковими.

Домовик — дух добрий. Зазвичай він — дбайливий господар, що допомагає дружній родині. Іноді вередує, пустує, якщо йому що не до вподоби. Він лякає тих, хто не дбає про домашнє господарство і худобі. У цей день домовика годують кашею, залишаючи її на загнетке. Годують і засуджують:
Господар-батюшка, прийми нашу кашу!
І їж пироги — наш дім бережи!

]]>
10 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/85033 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 10 Feb 2021 07:34:12 +0200 Висоцька Лілія Віталіївна
Герасименко Роман Іванович
Грищенко Василь Миколайович
Дайнеко Федір Іванович
Калюжний Іван Миколайович
Міненко Раїса Дмитрівна
Нікітченко Сергій Миколайович
Панич Надія Григорівна
Петренко Наталія Борисівна
Прищепа Вікторія Василівна
Пустовіт Віктор Миколайович
Сємака Микола Сергійович

Шатан Світлана Вікторівна

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
9 лютого - Міжнародний день стоматолога http://monitor.cn.ua/ua/rest/85009 За даними різних джерел, наприклад, ADA, IDEAF і FDI, а так само Всесвітньої федерації стоматологів, карієс і хвороби ротової порожнини є найпоширенішими захворюваннями у всьому світі. Особливу увагу і настороженість викликає хронічне захворювання карієсом, яке не щадить ні бідних, ні багатих і сміливо крокує по всій планеті. Відпочинок article Tue, 09 Feb 2021 07:52:25 +0200 Не випадково у всьому світі встановлені і виникають всілякі пам’ятні та святкові дні, присвячені увазі до здоров’я зубів і ротової порожнини. Так, за даними проекту DilovaMova.com, наприклад 12-го вересня відзначається «Всесвітній день здоров’я ротової порожнини» - «World Oral Health Day». 6-го березня в Сполучених Штатах Америки відзначають професійне свято «День дантиста», а весь лютий місяць традиційно відводиться увазі національної системи охорони здоров’я у сфері дитячого здоров’я та профілактики цих нещадних захворювань.

Виникнення Міжнародного дня стоматолога, враховуючи всі світові тенденції, цілком закономірний процес. Дата його святкування - 9-е лютого. Вона приурочена дню однієї ранньохристиянської великомучениці Аполлонії, що жила в III столітті нашої ери в Олександрії. Це були часи великого гоніння на всю християнську Церкву і віруюча в Христа Аполлонія, що була дочкою видного олександрійського чиновника, не стала винятком. Вона була схоплена і піддана жорстоким тортурам, у неї живцем вирвали всі зуби і під загрозою спалення на багатті вимагали зречення від віри. Щоб дати їй можливість схилити перед своїми мучителями коліна, її розв’язали, але замість цього відважна жінка воліла сама кинуться в смертельний вогонь. По записах історичних літописів це сталося 9-го лютого 249-го року.

Вся стоматологічна наука спрямована на протилежні цілі - полегшити і допомогти впоратися людині з його одним з найбільш болісних страждань, постаратися зробити життя людини по можливості комфортніше і безпечніше, адже хвороби зубів і ротової порожнини є гарним трампліном для інших не менш небезпечних хвороб у всьому організмі. Цікаві факти в області розвитку стоматології вказують на те, що вже в 7-му тисячолітті до нашої ери людям вдалося зробити древній прототип сучасної бормашини. Досліджуючи знайдені в пакистанській провінції Белуджістан останки людей, які на думку вчених з Франції і США жили близько 7 - 5,5 тисяч років до нашої ери, було виявлено в деяких їх зубах зроблені при їх житті майже ідеальні просвердлені отвори діаметром від 1-го до 3-х міліметрів, а глибиною до 3,5-ї міліметрів. Мистецтво древніх «стоматологів» дозволяло працювати з важкодоступними корінними зубами, а в деяких випадках і з внутрішньої сторони щелепи. Сучасні лікарі дантисти оцінили б їх роботу, як роботу майстрів високої кваліфікації, а це було багато тисячоліть тому.

]]>
9 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/85008 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 09 Feb 2021 07:49:01 +0200 Антоновський Олександр Володимирович
Бутенко Олексій Іванович
Вербовенко Андрій Анатолійович
Гайдук Сергій Микитович
Гущенко Володимир Олексійович
Капиря Ірина Ігорівна
Колесников Микола Іванович
Линник Сергій Дмитрович
Нагорний Віктор Іванович
Піун Олена Петрівна
Полевик Борис Михайлович
Потебня Володимир Петрович
Філоненко Анатолій Вікторович
Шпак Ігор Георгійович
Яцина Сергій Григорович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
8 лютого - Міжнародний день боротьби з епілепсією http://monitor.cn.ua/ua/rest/84981 У цей день розповсюджують інформацію про епілепсію та першу допомогу людям із цим захворюванням. Відпочинок article Mon, 08 Feb 2021 07:53:11 +0200 Відзначають у другій понеділок лютого. International Epilepsy Day організований неурядовими організаціями International Bureau for Epilepsy і International League Against Epilepsy, що мають офіційні відносини з ВООЗ.

За інформацією ВООЗ, близько 65 мільйонів людей у всьому світі страждають на епілепсію, що робить її одним із найпоширеніших неврологічних захворювань. У дитячому віці розвивається до 90% випадків цієї хвороби.

Епілепсія – це порушення мозкової діяльності, що характеризується стійкою схильністю до виникнення епілептичних нападів, а також нейробіологічними, когнітивними, психологічними та соціальними наслідками цього стану.

Поради для людей з епілептичним синдромом:
     Розкажіть своїм друзям та близьким про те, що у вас епілепсія. Люди, які поруч із вами повинні розуміти алгоритм дій, аби надати першу допомогу у разі напад.
    Пам’ятайте, що є речі, які провокують напад епілепсії. Найбільш поширеним чинником є яскраве та миготливе світло у випадку світлочутливої рефлексії. Саме тому на концертах та інших масових заходах часто попереджають, аби люди з епілепсією зважали на тригери судомних нападів.
     Відвідайте лікаря-невролога, аби провести необхідні аналізи, встановити тип епілепсії, обрати протокол лікування та контролювати свою взаємодію з чинниками епілептичних нападів.

Як надати першу допомогу при епілептичному нападі?
     Подбайте про те, щоб людина не отримала травму;
    Покладіть на рівну поверхню;
    Поверніть на бік;
    Зафіксуйте час початку нападу;
    Викличте “швидку”, обов’язково повідомте, що відбувається з людиною;
    Зафіксуйте час закінчення нападу;
    Не робіть спроб відкрити рот – зуби, як правило, стиснуті.

]]>
8 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/84980 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 08 Feb 2021 07:49:34 +0200 Дрозд Наталія Олександрівна
Богданьок Олена Миколаївна
Карпенко Василь Миколайович
Корсун Надія Олександрівна
Нестеренко Сергій Миколайович
Осаула Катерина Михайлівна
Пилипенко Григорій Миколайович
Примаков Генадій Анатолієвич
Птиця Олександр Григорович
Самчук Людмила Віталіївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Місія можлива: шість способів вмовити керівництво на гнучкий графік http://monitor.cn.ua/ua/rest/84979 Минулий рік показав, що не обов’язково ходити в офіс з 9:00 до 18:00, аби бути продуктивним. Відпочинок article Sun, 07 Feb 2021 14:27:15 +0200 Тепер дистанційна робота вже не лякає роботодавців, а працівники навчилися поєднувати два формати, зберігати work-life баланс та досягати успіху в своїй сфері. Проте деякі компанії так і не можуть дозволити своїм співробітникам бути вільнішими стосовно графіка чи місця роботи. Що робити, якщо ви працюєте саме у такій компанії, але потребуєте вільного режиму? Розповідаємо всі можливі способи, які допоможуть вмовити керівництво на гнучкий графік.

Зберіть інформацію

Для початку дізнайтеся ставлення керівництва до відхилень в усталеному режимі: можливо, у компанії звільняють всіх, хто не хоче слідувати жорстким правилам. Також розвідайте, чи працює хтось з колег за гнучким графіком, як йому вдалося переконати керівництво та про які нюанси вам слід знати. Першопрохідцем у здобутті вільного графіка бути важко, тому краще заручитися підтримкою колег.

Знайдіть ідеальний графік

Також потрібно визначитися, коли саме ви найбільш продуктивні або ж коли вас ні чого не відволікає від роботи. Адже хтось о 09:00 ранку не може розв’язати приклад з молодшої школи, а інші – навпаки саме відчули приплив енергії. Далі запропонуйте ваш ідеальний графік на розгляд керівництву. Краще мати декілька прийнятних варіантів, можливо, ваші бажання не підійдуть роботодавцю, і доведеться запропонувати альтернативу.

Проте не варто розраховувати, що начальник погодиться на індивідуальний графік лише через те, що ви сова, або вихователь у садочку косо дивиться, коли ви забираєте дитину після 18:00. Тому запасайтеся додатковими аргументами.

Доведіть свою продуктивність

Щоб домогтися гнучкого графіка, маєте показати керівництву, що ви ефективний співробітник, можливо, навіть і незамінний; що ви не шукаєте «халяви», а будете працювати так само успішно попри гнучкіший розклад робочого дня. Тут важливо навести конкретні приклади, коли ваша робота виконувалася ефективно у дистанційному форматі чи в умовах, схожих до тих, які вам необхідні.

Якщо ви не працювали за таким графіком, розкажіть роботодавцю про найвизначніші свої досягнення, щоб він зрозумів, що краще перевести вас на вільний графік, аніж втратити такого працівника. Тільки тут варто бути обережним, щоб ваші слова не були схожі на шантаж – так свого не домогтися.

Розповідайте менше особистого

Для прийняття рішення керівництву необов’язково знати всі тонкощі вашого особистого життя. Тож, коли будете говорити про потребу гнучкого графіка, менше вдавайтеся у подробиці. Розкажіть, що вам потрібно раніше забирати дитину з дитсадка, але змовчіть про те, що на вечерю дають багато солодкого, у дитини потім алергія, у вас стрес і так далі. Називайте причини, але будьте водночас максимально лаконічними.

Зробіть акцент на вигоді для роботодавця

Керівництво швидше погодиться на індивідуальний графік, якщо побачить у ньому власну користь. Розпочніть з досліджень, які довели ефективність віддаленої роботи та гнучкого графіка, додайте, що сьогодні на ринку праці цінуються роботодавці, які можуть запропонувати своїм працівникам індивідуальні умови. Також можете спробувати розповісти про свої вимоги за принципом бутерброда: розпочати та закінчити чимось менш вигідним для роботодавця, а в середину бесіди поставити «гнучкий графік». Так, щоб вагаючись, керівник вибрав саме його.

Доведіть на практиці

Домовтеся з роботодавцем про випробувальний термін для нового графіка. Запевніть, що зможете довести свою ефективність, наприклад, за два тижні, і в разі провалу повернетеся до роботи у звичному режимі. Так керівник зрозуміє, що нічого не втрачає, а у вас буде можливість показати себе з кращого боку і довести таки, що робота в такому графіку не знижує вашу ефективність.

Дійте кардинально

Якщо ви спробували все, а керівник стоїть на своєму –  шукайте роботодавців, що вітають гнучкий графік чи дистанційну роботу. Адже роботи багато, а життя – одне!

джерело

]]>
Гострий, ще гостіший. Як вимірюється пекучість перцю? http://monitor.cn.ua/ua/rest/84978 Перець вимірюють в одиницях шкали Сковілла. Відпочинок article Sun, 07 Feb 2021 14:04:31 +0200 Підрахунок починається з нуля – це стандартний болгарський перець. А закінчується 1,000,000 одиниць Сковілла – єдиний перець, що має таку пекучість – індійський різновид чилі «Bhut Jolokia», «перець-привид». Він настільки сильний, що індійська міліція почала поміщати його в гранати для іммобілізації натовпу і боротьби з терористами.

Саме співвідношення пекучості визначається залежно від рівня, на якому перець можна спробувати. При нулі ви не відчуєте пекучості, а при 1,000,000, мабуть, і спробувати не зможете. Хімічні речовини, що викликають цю пекучість, як правило, відомі як капсаїцин. Доктор Уілбур Сковілл назвав метод вимірювання на свою честь після масштабних експериментів в 1912 році. Він визначив початкову основу шляхом тестування всіх перців, які зміг знайти, на п'яти смакових піддослідних. Високі результати були їм не до вподоби.

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: кілька кулінарних лайфхаків у приготуванні реберець http://monitor.cn.ua/ua/rest/84977 Баранину традиційно використовують для приготування страв арабської та азійської кухні. Багато хто віддає перевагу замовленню їжі з цього м’яса в ресторанах і не ризикує готувати її самостійно. Відпочинок article Sun, 07 Feb 2021 14:00:52 +0200 Воно й не дивно, адже вважається, що зробити по-справжньому класну страву з баранини під силу лише досвідченим кулінарам. Насправді все не настільки складно. Головне — купити відповідне м’ясо та приготувати його за перевіреним рецептом.

Із задоволенням поділимося з вами лайфхаками, завдяки яким ви точно виберете відмінні баранячі реберця. Також пропонуємо вашій увазі кілька покрокових інструкцій із приготування даного м’яса. Якщо, купуючи баранячі ребра, ви скористаєтеся нашими порадами, а потім — одним із викладених нижче рецептів, то гарантовано потішите близьких чудовою стравою.

Грамотно вибираємо основу страви

Щоб купити першокласні баранячі реберця, звертайте увагу на:

 • колір м’яса. Воно має бути приємного світло-рожевого відтінку. Молода баранина не може бути темно-червоною;
 • наявність жирку та його колір. Він має бути білим. Жир жовтого кольору свідчить про те, що продукт не дуже свіжий;
 • величину продукту. Не вибирайте занадто довгі баранячі реберця. Чим довша кістка, тим старіше м’ясо.

Також не радимо купувати заморожену баранину. Краще, якщо реберця будуть свіжими.

yak-prygotuvaty-baranyachi-rebertsya-kilka-kulinarnyh-lajfhakiv

Баранячі реберця в гранатовому маринаді

Отже, готуємо дивовижно смачні баранячі реберця в гранатовому маринаді. Ця страва — один із хітів азербайджанської кухні, часто зустрічається в меню відповідних ресторанів. Але таке ніжне, ароматне м’ясо в чудовому маринаді можна зробити й самостійно, наприклад, на дачі.

Щоб страва вийшла максимально апетитною, радимо використовувати для її приготування тільки свіжі високоякісні баранячі ребра.

Баранячі ребра на мангалі

Щоб зробити 3–4 порції баранячих реберець у гранатовому маринаді, вам знадобиться близько 3 годин. Не хвилюйтеся, активні дії заберуть небагато часу. Близько 2 годин піде на маринування м’яса.

Інгредієнти

 • 1 кг баранячих реберець із тонким прошарком жиру;
 • 250 мл натурального гранатового соку;
 • 50 мл високоякісного соєвого соусу;
 • по одній столовій ложці сухих чебрецю та розмарину;
 • сіль, мелений чорний перець — на смак;
 • свіжі зерна граната, червона цибуля, пів чайної ложки приправи сумах, гілочки свіжої кінзи — для подавання.

yak-prygotuvaty-baranyachi-rebertsya-kilka-kulinarnyh-lajfhakiv

Покрокова інструкція

 1. М’ясо добре помити холодною водою. Промокнути реберця паперовим рушником.
 2. Нарізати м’ясо сегментами (по 3–4 ребра в кожному) або ж не подрібнювати його. У другому випадку страва вийде соковитішою.
 3. Зробити маринад. Змішати гранатовий сік, соус, сухі трави, трохи перцю і солі.
 4. Залити баранячі ребра маринадом. Залишити основу страви мінімум на 2 години. Оптимально, якщо процес маринування забере 5–7 годин.
 5. Нанизати на шампури подрібнені ребра. Для термічної обробки кожного сегмента м’яса знадобляться 2 металевих стрижні. Нерозрізані ребра зручніше запікати на решітці.
 6. Приготувати реберця, постійно перевертаючи. На м’ясі має утворитися апетитна скоринка.
 7. Подати баранячі ребра на мангалі гарячими, посипавши сумахом, зернами граната, прикрасивши зеленню, півкільцями червоної цибулі.

Баранячі реберця в духовці: готуємо м’ясо з гарніром

Баранячі реберця в духовці — страва, яка з легкістю прикрасить недільний сімейний обід або святковий стіл. При цьому подібну їжу зможе зробити навіть кулінар-початківець.

Баранячі ребра, рецепт приготування яких передбачає їхню термічну обробку в духовці, вийдуть не менш смачними, якщо ви скористаєтеся мультиваркою. В такому разі вам потрібно буде спочатку виставити прилад на режим «Смаження », а потім «Тушкування».

Щоб зробити 4 порції розглянутої страви, знадобиться 2 години.

Інгредієнти

 • 1 кг ребер баранчика;
 • 1 кг дрібної молодої картоплі;
 • 3–4 стиглих томати;
 • 2 ріпчасті цибулини;
 • пучок свіжої кінзи;
 • кілька зубчиків часнику;
 • сушені ароматні трави;
 • кілька ложок рослинної олії;
 • сіль і перець — на смак.

yak-prygotuvaty-baranyachi-rebertsya-kilka-kulinarnyh-lajfhakiv

Покрокова інструкція

 1. Готуємо м’ясо так, як описано в попередньому рецепті.
 2. Нарізаємо реберця на шматочки. У кожному з них має бути 2 кісточки.
 3. Миємо кінзу, дрібно січемо ножем.
 4. Натираємо баранячі реберця сіллю, перцем і кінзою, залишаємо маринуватися на пів години.
 5. Ріжемо помідори часточками.
 6. Подрібнюємо цибулю півкільцями.
 7. Миємо картоплю, варимо її в мундирах до напівготовності.
 8. Коли м’ясо промаринується, формуємо страву в ємності для запікання (можна готувати реберця й у рукаві, але тоді вийде їжа, більше схожа на печеню). Шарами викладаємо цибулю, помідори та баранину. На годину ставимо ємність із майбутньою стравою в духовку, розігріту до 180 °C.
 9. Солимо напівготову картоплю. Посипаємо її ароматними травами, пропущеним через прес часником, поливаємо рослинною олією.
 10. За 20 хвилин до готовності реберець додаємо до них картоплю. Запікаємо страву до утворення на ній апетитної скоринки.
 11. Подаємо реберця зі свіжими овочами, зеленню, лавашем, томатним соусом або ткемалі.

yak-prygotuvaty-baranyachi-rebertsya-kilka-kulinarnyh-lajfhakiv

Глазуровані ребра ягняти в паніровці

Ця страва вийде по-справжньому чудовою, якщо ви купите максимально молоду та ніжну баранину. Вона не тільки забезпечить їжі фантастичний смак. Крім іншого, ягнятина швидко приготується.

Щоб зробити 3–4 порції цієї страви, знадобиться 2 години (з урахуванням часу, який піде на маринування).

Інгредієнти

 • 1 кг ягнятини на кістці;
 • 4–5 ст. л. рідкого меду;
 • 4–5 ст. л. негострої гірчиці;
 • 250 г кунжуту;
 • половина упаковки білих панірувальних сухарів;
 • сіль і перець — на смак;
 • пучок улюбленої зелені, томатний соус — для подачі.

Покрокова інструкція

 1. Обмиті та просушені баранячі ребра нарізати на порційні шматочки (м’ясо можна й не подрібнювати).
 2. Зробити маринад. Змішати мед, гірчицю, сіль, перець. Натерти маринадом реберця та залишити їх мінімум на годину.
 3. Підготувати паніровку — змішати сухарну крихту з кунжутом.
 4. Ретельно обкачати кожен шматочок м’яса в паніровці.
 5. Викласти баранячі реберця на деко, змащене олією.
 6. Запекти м’ясо. Це забере близько години. На реберцях має утворитися рум’яна скоринка.
 7. Подати страву із зеленню, томатним або часниковим соусом.

Як бачите, готувати молоду баранину нескладно, а в результаті у вас буде чудова апетитна їжа. Головне, пам’ятайте: це м’ясо містить жорсткі волокна.

Отже, потрібно купувати максимально молоду баранину та обов’язково маринувати її перед приготуванням.

Смачного!

]]>
Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 лютого 2021 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/84976 Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 8 по 14 лютого 2021 року. Відпочинок article Sun, 07 Feb 2021 13:53:44 +0200 Овен (21.03—20.04). Частi флiрти призводять до одноразових інтрижок. Радимо серйознiше ставитися до сiмейних обов’язкiв.
Дні: спр. — 12; неспр. — 13.

Телець (21.04—21.05). Вам доведеться вибирати мiж сім’єю та службовим романом. Стосунки в родині залишаться напруженими, від вас залежатиме, як налагодити ситуацiю.
Дні: спр. — 8; неспр. — 9.

Близнюки (22.05—21.06). У вас з’явиться додатковий заробiток. Крім того, існують шанси домогтися професійного зростання i хороших матеріальних прибуткiв.
Дні: спр. — 10; неспр. — 14.

Рак (22.06—23.07). На роботiможе статися конфлікт, що призведе до звільнення. Не переймайтеся, поруч iз вами є надійні друзі, які допоможуть матерiально.
Дні: спр. — 13; неспр. — 14.

Лев (24.07—23.08). Ви нерідко пого­джуєтеся на авантюри, лотереї та азартні ігри, у яких вам щастить. Можливо, вдасться придбати житло або дорогу техніку.
Дні: спр. — 11; неспр. — 12.
 
Діва (24.08—23.09). У вас з’являться новiзнайомi, якiсерйозно вплинуть на ваш майбутнiй розвиток. Ви ж розвиватимете справу, яку розпочали ранiше.
Дні: спр. — 8; неспр. — 10.

Терези (24.09—23.10). У вас з’явиться бажання отримати додаткову освiту. Але ви ризикуєте втратити кохану людину, оскiльки будете занадто зосереджені на роботі та навчанні.
Дні: спр. — 12; неспр. — 13.

Скорпіон (24.10—22.11). Ви рідко зав’язуватимете стосунки й розкриватимете свою душу. Несподiвано зустрiнете друзів, iз якими давно не підтримували зв’язок.
Дні: спр. — 10; неспр. — 11.

Стрілець (23.11—21.12). Ви ведете аскетичний спосіб життя, тож не станете витрачати даремно гроші, хiба що на розширення бізнесу. Вихiднiобiцяють бути веселими.
Дні: спр. — 13; неспр. — 14.

Козеріг (22.12—20.01). Від вас знадобиться фінансова допомога для близьких, швидше за все, батькам. Для цього доведеться брати кредит або позичати гроші в друзiв.
Дні: спр. — 12; неспр. — 13.

Водолій (21.01—19.02). З’явиться чимало перешкод і проблем. Знадобляться терпіння і фантастичний спокiй, щоб не зірватися і цим не погіршити своє становище.
Дні: спр. — 11; неспр. — 12.

Риби (20.02—20.03). Настає важкий перiод, але ви зможете розвинути в собі нові якості й створите фундамент для нового злету в кар’єрі та особистому житті.
Дні: спр. — 13; неспр. — 14.

Інша версія:

Овен
На цьому тижні вам вдаватиметься практично все, за що ви візьметеся. Ближче до середи очікуються фінансові надходження, які краще витратити на задоволення власних потреб. Побалуйте себе невеликими приємностями. Вихідні проведіть із близькими.

Телець
Цей тиждень буде повністю присвячений романтичним стосункам. Вам захочеться якомога більше часу проводити з коханою людиною. Самотнім же представникам знака варто готуватися до приємного знайомства. Можливий початок нових перспективних стосунків. Що стосується фінансів, то все стабільно, однак варто відмовитися від серйозних покупок.

Близнюки
Ви так багато хочете зробити, що просто перенапружуєте себе роботою. Зірки радять зменшити запал і зосередитися на відпочинку. Можливі сварки з близькими. У критичні моменти краще відступити. Не намагайтеся доводити свою правоту. Навіть якщо ви на 100% у ній впевнені. Вихідні присвятіть примиренню з коханою людиною, навіть якщо це дуже складно.

Рак
Дуже важливий тиждень. На роботі може загостритися ситуація з колегами, імовірні конфлікти. Будьте дуже уважні, особливо за кермом. Що стосується справ любовних, то тут усе стабільно. Не забудьте побалувати другу половинку приємним сюрпризом.

Лев
Дуже насичений тиждень. Вам варто звернути увагу на своє здоров’я. Можливі загострення хронічних захворювань. Зірки рекомендують зайнятися саморозвитком: почитайте книги, послухайте семінари. Так ви зможете піднятися на щабель вище в професійному плані. У стосунках з коханою людиною панує повна гармонія.

Діва
Трохи складний тиждень, оскільки є ймовірність виникнення конфліктів на роботі з колегами і з коханою людиною. Зірки радять не гарячкувати і не ухвалювати поспішних рішень, про які ви потім можете пошкодувати. Ближче до кінця тижня вам захочеться тиші і спокою. Не відмовляйте собі в цьому задоволенні.

Терези
Прекрасний час для приємних змін у зовнішності. Якщо є така можливість, пройдіться по магазинах, купіть нові речі. Сходіть у салон краси і змініть зачіску. Це додасть вам сили і впевненості в собі. А також може вплинути на кар’єрне зростання. У вихідні краще не залишатися вдома, а вибратися на прогулянку з друзями. Є ймовірність приємного знайомства.

Скорпіон
Є велика ймовірність, що на цьому тижні вирішиться ваша доля в професійному плані. Вас або підвищать, або звільнять, або оштрафують. Тому проявіть завзятість і обачність. Що стосується справ любовних, то тут також ситуація неоднозначна. Можливі конфлікти і навіть розрив стосунків. У кожному разі ви повинні чинити так, як буде краще для вас.

Стрілець
Прекрасний тиждень, щоб вирушити у відпустку або невелику подорож. Зверніть особливу увагу на дітей. Їм не вистачає вас, тому намагайтеся якомога більше часу проводити разом. Але й не забувайте про другу половинку. У професійній сфері все спокійно. Не розслабляйтеся. Рухайтеся тільки вперед.

Козеріг
На роботі очікується невеликий аврал. Щоб упоратися з ним, відкладіть на час домашні турботи. Сімейним Козерогам зірки радять частіше йти на компроміс. В іншому разі на вас чекають великі й затяжні сварки. Вихідні присвятіть прогулянкам на свіжому повітрі. Можете побалувати себе невеликими приємними покупками.

Водолій
Ваш організм трохи ослаб. Тому є сенс подбати про власне здоров’я. Придивіться до свого харчування. Можливо, його варто відкоригувати. Відмовтеся від посилених фізичних навантажень. Віддайте перевагу йозі або пілатесу. Побільше спіть і просто гуляйте на свіжому повітрі. І не зловживайте алкоголем.

Риби
Тиждень очікується досить приємний. Ви з легкістю завершите всі важливі справи на роботі, а також встигнете причепуритися до найромантичнішого свята. Однак не варто поринати в кохання з головою, інакше можна не помітити підступу. Будьте уважні та обережні. Можливе перспективне знайомство, але тільки в тому випадку, якщо ви не будете грати чужих ролей, а залишитеся самі собою.

]]>