Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 26 липня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100460 ДЕНЬ 884 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 884 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 26 Jul 2024 10:02:26 +0300 26 липня у світі відзначають День дядька і тітки, День системного адміністратора, День есперанто.

В Україні - День парашутиста.

Цього дня, 1908 року в США створено Федеральне бюро розслідувань (ФБР).

Православна церква вшановує пам'ять святого мученика Єрмолая; святої преподобної мучениці Параскеви.

День дядька й тітки

Брат батька або матері, або їхня сестра якраз і є стосовно людини її дядьком і тіткою. Для більшості людей стосунки між племінником або племінницею та їхніми дядьками й тітками не можна назвати настільки ж близькими, як стосунки з батьками або бабусею і дідусем. Однак варто пам'ятати і про те, що для когось дядько чи тітка якраз і стають тими людьми, з якими буває простіше розмовляти на відверті теми, оскільки вони дещо випадають із суворої сімейної ієрархії.

В окремих випадках, коли складаються важкі життєві ситуації, саме дядько й тітка можуть стати тими людьми, хто підставить плече в скрутну хвилину або дасть відповідь на складне запитання.

Буває, що, втративши батьків і не маючи бабусь і дідусів, дитина або підліток опиняються перед перспективою опинитися у виховних установах для сиріт. Першим, хто може надати в такій ситуації допомогу і зайняти місце батьків, ставши опікуном - законним представником, є дядько і тітка. Нерідко саме вони беруть на себе відповідальність за виховання дитини, забезпечення її комфортними умовами для життя та навчання.

Цінність родинних стосунків сильна з часів традиційних суспільств, де кожен член родини, близький чи далекий родич готовий був прийти на допомогу близькому.

Цікавим є й той факт, що в багатьох культурах, звертаючись до знайомої людини старшого віку, до її імені додають префікс "дядько" або "тітка", хоча про родинні зв'язки тут не йдеться.

День парашутиста

День парашутиста вперше відзначили в 1930 році.

Його винахідником називають Леонардо да Вінчі. Ескізи пристрою він намалював ще у 1485 році.

Британський парашутист Адріан Ніколас довів цей факт у 2000, побудувавши парашут за малюнками да Вінчі та здійснивши на ньому успішне приземлення.

Парашут у сучасному вигляді з'явився завдяки Луї-Себастьяну Ленорману наприкінці 18 століття.

Створення ФБР

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) - наступник створеного 26 липня 1908 року в міністерстві юстиції США бюро розслідувань. Нинішню назву воно отримало 1935 року.

ФБР входить до системи міністерства юстиції та Розвідувального співтовариства США, підпорядковане генпрокурору і, одночасно, директору Національної розвідки.

Основними сферами діяльності ФБР є боротьба з тероризмом і організованою злочинністю, контррозвідувальна робота, боротьба з наркобізнесом і тяжкими злочинами проти особистості, а також розслідування порушень громадянських прав.

Ще цього дня:

1913 - Австрійський уряд скасовує конституцію Богемського королівства;

1914 - Австро-Угорщина оголошує загальну мобілізацію і концентрує війська на кордоні з Російською імперією;

1919 - Махновці вбивають отамана українського війська за часів Громадянської Війни Матвія Григор'єва;

1929 - На екрани виходить фільм Олександра Довженка "Арсенал";

1941 - У Канаді засновано Українське товариство допомоги Батьківщині (згодом - Товариство об'єднаних українських канадців);

1945 - На маріупольському заводі "Азовсталь" відбудовується перша домна;

1946 - В УРСР створено Товариство охорони природи;

1948 - Велика Британія і США підписують умови реалізації "плану Маршалла" (плану допомоги країнам Європи);

1971 - Стартує американський космічний корабель "Аполлон-15", пілотований астронавтами Д. Скоттом, А. Ворденом і Дж. Ірвіном, який 30 липня здійснює посадку на Місяць;

1995 - Представники 15 країн Євросоюзу підписали Конвенцію про створення Європолу - організації, покликаної координувати дії поліції країн ЄС у боротьбі зі злочинністю;

1998 - Компанії Circuit City I Good Guys анонсували новий стандарт цифрового відео - Digital Video Express (DIVX), як альтернативу стандарту Digital Video Disks (DVD).

Церковне свято

Православна церква вшановує пам'ять святого Єрмолая, одного з Нікомідійських мучеників поряд з Єрміппом і Єрмократом. На початку 4 століття за наказом імператора Максиміліана в Нікомідійській церкві було спалено 20 тисяч християн, але трьом чоловікам вдалося врятуватися. Після цього вони переховувалися у віддалених місцях імперії, проте не переставали вчити ближніх християнської віри.

Одного разу повз будинок Єрмолая проходив юнак-язичник Пантолеон (майбутній святий мученик Пантелеймон). Вийшовши до нього назустріч, християнин почав роз'яснювати йому хибність і суєтність язичницьких вірувань. Відтоді Пантолеон став щодня приходити до Єрмолая - доти, доки юнака не викрили язичники. Після цього схопили також Єрмолая, Єрміппа та Єрмократа. Усім трьом запропонували зректися Христа і принести жертву ідолам, але вони відмовилися. Язичники стали погрожувати християнам муками і смертю, але раптово почався землетрус, і ідоли в капищі впали і розбилися. Коли про це стало відомо імператору Максиміліану, той виніс мученикам смертний вирок.

Іменини: Гнат, Сергій, Федір.

]]>
25 липня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100453 ДЕНЬ 883 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 883 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 25 Jul 2024 08:16:02 +0300 25 липня у світі відзначають Міжнародний день фахівців із впровадження цифрових технологій, Міжнародний день здоров'я щастя і гіпнозу, Всесвітній день запобігання утопленням, День вина і сиру, Міжнародний день червоних туфель, День зубного техніка.

Православна церква - Успіння святої Анни, матері Пресвятої Богородиці.

Міжнародний день фахівців із впровадження цифрових технологій

Відзначається щорічно в останній четвер липня, є визнанням значного внеску фахівців із впровадження цифрових технологій.

Міжнародний день здоров'я щастя та гіпнозу

Цей день присвячений підвищенню обізнаності про користь гіпнозу для поліпшення здоров'я і щастя.

День зубного техніка

25 липня, з 2000 року, відзначається неофіційне професійне свято - День зубного техніка.

Зубний технік - стоматологічний фахівець, який опікується виготовленням і ремонтом зубних і лицьових протезів.

Робота зубного техніка вимагає наявності знань таких наук, як математика, фізика, хімія, анатомія, а також володіння навичками гравіювання і слюсарною справою.

Ще цього дня:

1909 - Француз Луї Блеріо першим у світі перелетів Ла-Манш на моноплані власної конструкції;

1920 - Формування Євгеном Петрушевичем у Відні закордонного уряду ЗУНР;

1947 - У Празі відкрився I Всесвітній фестиваль молоді;

1952 - Конгрес США оголосив Пуерто-Ріко "державою, що добровільно приєдналася";

1957 - У Тунісі скасовано монархію;

1963 - Велика Британія, СРСР і США підписали договір про заборону ядерних випробувань у повітрі, відкритому космосі та під водою;

1978 - У Великій Британії народилася перша людина, зачата внаслідок штучного запліднення;

2008 - Початок візиту Вселенського патріарха Варфоломія I до України;

2017 - Націоналістичні сили оголосили початок безстрокової акції "Чорний список", для ліквідації в Україні колабораційного бізнесу.

Церковне свято

Успіння праведної Анни, матері Богородиці

Успіння праведної Анни, матері Діви Марії, вшановує пам’ять про мирну смерть і небесний перехід святої Анни.

Цей день ушановує її важливу роль у святому родоводі як бабусі Ісуса Христа.

Свята Анна, постать, шанована в християнській традиції, але не згадана в Біблії, походить переважно з апокрифічних джерел, таких як Протоєвангеліє Якова. Згідно з цими текстами, Анна була одружена зі святим Іоакимом, і вони жили в Назареті.

Незважаючи на свою побожність і молитви, вони залишилися бездітними до глибокої старості, що в їхній громаді вважалося Божою немилістю. Однак їхня наполеглива віра була винагороджена, коли Анні з’явився янгол, який пророкував народження доньки, що благословить усі покоління – Діви Марії.

Іменини: Олександр, Макар, Анна, Іраїда.

]]>
24 липня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100442 ДЕНЬ 882 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 882 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 24 Jul 2024 09:19:34 +0300 24 липня у світі відзначають День двоюрідних братів і сестер, Всесвітній день БДСМ, Міжнародний день турботи про себе, День народження розчинної кави.

В Україні - День фінансового працівника, у Польщі - День поліції, у Фінляндії - Морський фестиваль у Котку.

Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Бориса і Гліба; святої великомучениці Христини.

День фінансового працівника в Україні

24 липня в Україні відзначається День фінансового працівника. Це професійне свято відзначається щорічно, щоб нагадати про важливу роль фінансових працівників в економіці країни.

Уряд України схвалив проєкт Указу Президента про встановлення в Україні професійного свята - Дня працівників фінансової сфери, яке щорічно відзначатимуть 24 липня. Це рішення було ухвалено 15 лютого 2021 року.

Фінансові працівники відіграють важливу роль в економіці країни. Вони забезпечують стабільність фінансової системи, контролюють рух коштів, здійснюють планування та гарантують виконання бюджету.

Міжнародний день турботи про себе

У 2011 році стартувало щорічне святкування Міжнародного дня турботи про себе. Його відзначають 24 липня за ініціативи однойменного фонду, що має на меті роз'яснити людству важливість турботи про власне здоров'я.

Принцип самодопомоги, про який говорять ініціатори, ґрунтується на тому, що насамперед сама людина може і повинна допомогти собі бути здоровою. Ця самодопомога може проявлятися в різних аспектах: від просвітництва та розширення власних знань про здоров'я, до переходу на принципи здорового способу життя: розпорядок дня, правильне харчування, здорова фізична активність, здоровий повноцінний сон і відпочинок, відмова від шкідливих звичок. Турбота людини про власне здоров'я - це не лише турбота про фізичний, а й психологічний та емоційний стан.

Організатори свята нагадують людству, що здоров'я - основна запорука успішності людини. І в жодному разі не можна сприймати це свято, як гімн егоїзму. За великим рахунком, від здоров'я однієї людини дуже часто залежить успішність, здоров'я і навіть життя людей, які її оточують, і, насамперед, рідних, серед яких є діти і літні люди, які потребують уваги і турботи. Надати повноцінну турботу і приділити увагу їм людина зможе, тільки коли вона здорова.

День народження розчинної кави

Щорічно 24 липня світ відзначає День народження розчинної кави, оскільки в цей день у 1938 році компанія Nestle розпочала масштабне виробництво цього напою.

Всесвітній день БДСМ

Всесвітній день БДСМ (БДСМ — психосексуальна субкультура, заснована на обміні владою між партнерами, а також на принципах безпеки, добровільності й розумності), що відзначається щорічно 24 липня, зобов'язаний своїм існуванням дуже відомому БДСМ-клубу в Барселоні, Rosas Cinco Club, заснованому 2003 року швейцарським ентузіастом БДСМ Куртом Вальтером Фішером.

День двоюрідних братів і сестер

День двоюрідних братів і сестер, або День кузенів, відзначається щорічно 24 липня. Це свято є національним у США.

Двоюрідні брати і сестри часто стають нашими першими друзями, формуючи зв'язки ще в дитинстві, які можуть тривати все життя.

Точне походження Дня кузенів залишається невідомим. Однак важливість двоюрідних братів і сестер та зв'язків, що формуються між ними, визнана і відзначається здавна.

Ще цього дня:

1911 - Американський археолог Хайрам Бінгем відкрив у Перу "загублене місто" Імперії Інків Мачу-Пікчу.

1918 - Гетьман Павло Скоропадський затвердив закони про загальну військову повинність і кримінальну відповідальність за перевищення максимально встановлених цін і спекуляцію;

1923 - Під час мирної конференції в Лозанні (1922-1923 рр.) підписано мирний договір, згідно з яким встановлювалися кордони Туреччини в Європі та Малій Азії;

1945 - На Потсдамській конференції президент США Трумен Гаррі повідомив Сталіну про створення "надзвичайно потужної зброї" - ядерної бомби;

1950 - Перший запуск з мису Канаверал ракети - німецької Фау-2;

1981 - В Італії заборонено діяльність усіх масонських лож і таємних товариств;

1990 - Уперше перед будівлею Київської міської ради поруч із державним прапором УРСР замайорів національний синьо-жовтий прапор;

1991 - Урочисте відкриття пам'ятної таблиці в Батурині на згадку про гетьмана Івана Мазепу.

Церковне свято

Цього дня православна церква вшановує пам'ять святих Бориса і Гліба (у хрещенні Романа і Давида). Вони були князями, синами великого князя Володимира Святославовича. Бориса і Гліба вбив їхній єдинокровний брат Святополк Окаянний у боротьбі за владу після смерті батька. За церковними переказами, на такий вчинок Святополка штовхнув диявол.

Іменини: Анатолій, Афанасій, Борис, Гліб, Давид, Іван, Микола, Роман, Христина.

]]>
23 липня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100436 ДЕНЬ 881 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 881 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 23 Jul 2024 09:18:05 +0300 23 липня у світі відзначають Всесвітній день синдрому Шегрена, Всесвітній день китів і дельфінів.

Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Трохима, Теофіла і тих, хто з ними.

Всесвітній день китів і дельфінів

Всесвітній день китів і дельфінів заснований 1986 року Міжнародною китобійною комісією. Його відзначають 23 липня, оскільки цього дня 1982 року IWC проголосувала за повну заборону комерційного видобутку китів, із сезону 1985/1986.

Заборона набула чинності 19 лютого 1986 року. Тому 19 лютого відзначають ще один день - Всесвітній день китів. Його вважають днем захисту й інших морських ссавців, покликаним звернути увагу людства на проблеми китів, китоподібних та інших морських ссавців.

Іноді екологічні організації різних країн спільно присвячують цей день захисту якогось одного виду ссавців, над яким нависла загроза знищення. За іншими даними, цей день відзначають кожної 3-ї суботи лютого.

Всесвітній день синдрому Шегрена

Синдром Шегрена - це розлад імунної системи, що характеризується сухістю в очах і роті, оскільки він вражає клітини, які виробляють слину і сльози. Він також може вражати інші частини тіла, такі як щитовидна залоза, нирки, печінка, легені та нерви. Інші симптоми - біль у суглобах, шкірні висипання, сухість піхви, безперервний сухий кашель, збільшення слинних залоз, поганий стан зубів, надмірна спрага і тривала втома різного роду.

Синдром Шегрена був уперше виявлений доктором Генріком Шегреном, шведським офтальмологом, у 1933 році. Він зустрів пацієнта, який скаржився на сухість очей, сухість у роті та біль у суглобах. Хоча кожен із цих симптомів уже був добре відомий, саме їхнє поєднання доктор Шегрен помітив і вирішив дослідити. Його робота не лише проклала шлях для сучасних дослідників у цій царині, а й допомогла всім пацієнтам, які живуть із цим складним захворюванням.

Ще цього дня:

1888 - У Києві відкрили пам'ятник Богдану Хмельницькому;

1901 - Німецький лікар Роберт Кох висунув теорію, що переносником бубонної чуми є щури;

1908 - Молодотурецька революція. Відновлення конституції в Османській імперії;

1936 - Створено Інститут історії України АН УРСР;

1951 - У Рокенкорті (Французька республіка) відкрито штаб-квартиру НАТО;

1966 - Запустили першу чергу Кременчуцького нафтопереробного заводу;

1974 - Скинуто диктатуру "чорних полковників" у Греції;

1975 - Канада закрила свої атлантичні порти для іноземних рибальських кораблів;

1979 - Духовний лідер Ірану аятола Хомейні заборонив трансляцію музики через те, що це розбещує молодь;

1980 - Запуск космічного корабля Союз-37, у складі екіпажу якого в космос вирушив перший космонавт з Азії, в'єтнамець Фам Туан;

1982 - Ухвалено рішення про повну заборону вилову китів із комерційною метою;

1990 - Леоніда Кравчука обрано головою Верховної Ради УРСР.

Церковне свято

День пам'яті святих мучеників Трохима, Теофіла і тих, хто з ними

Святі мученики Трохим, Теофіл і з ними тринадцять святих мучеників постраждали за часів гонінь на християн при імператорі Діоклетіані (284-305).

Приведені на суд, вони мужньо сповідували себе християнами і відмовилися принести жертву ідолам. Після жорстоких тортур святих мучеників із перебитими гомілками кинули у вогонь. Зміцнювані Господом, вони вийшли з вогню абсолютно неушкодженими і ще більше прославляли Христа. Тоді, зневірившись зломити волю святих сповідників, мучителі їх обезголовили.

Іменини: Андрій, Віталій, Трохим, Теофіл, Федір, Ганна.

]]>
22 липня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100430 ДЕНЬ 880 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 880 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Mon, 22 Jul 2024 09:15:08 +0300 22 липня у світі відзначають День гамака, День манго, День наближеного значення числа Пі, Всесвітній день мозку, День літнього відпочинку.

В Україні - День визволення Сєвєродонецька від незаконних збройних формувань.

Православна церква вшановує пам'ять святої рівноапостольної Марії Магдалини.

День визволення міста Сєвєродонецьк від незаконних збройних формувань

22 липня в Україні відзначають день визволення Сєвєродонецька від проросійських сепаратистів. Цей день для України та багатьох жителів міста Сєвєродонецьк є справжнім історичним і знаковим моментом.

Сєвєродонецьк, як і багато населених пунктів сходу України, був захоплений підготовленими, організованими і керованими з Кремля незаконними терористичними формуваннями. 22 липня 2014 року Сєвєродонецьк був звільнений і над Сєвєродонецьком замайорів довгоочікуваний синьо-жовтий прапор України.

День гамака

Цей день створений, щоб заохотити людей відпочити від напруженого життя і насолодитися простим задоволенням від перебування в гамаку.

Гамак винайдений південноамериканськими індіанцями задовго до відкриття Нового Світу іспанцями. Від індіанців технологія виготовлення перейшла до європейців, які стали широко застосовувати гамаки на кораблях як підвісні ліжка для членів команди.

У 1553 році дається перша згадка цього слова у книзі "Хроніка Перу" Сьєса де Леона.

Згодом гамаки набули широкого розповсюдження в портових містах Старого Світу, а потім і в усьому світі.

Існують гамаки різних типів, вони є популярним і зручним предметом обстановки і зазвичай використовуються в заміських будинках і на відкритому повітрі.

Всесвітній день мозку

Дату заснувала Всесвітня федерація неврології ще у 1957 році. Зараз до організації входять понад 120 професійних асоціацій неврологів із різних країн. Однією з цілей роботи федерації є вивчення хвороб, які можуть порушувати мозкову діяльність, і пошук засобів для збереження ясності розуму до кінця життя людини.

Ще цього дня:

1921 - У газеті "Селянська правда" з'явився перший фейлетон Остапа Вишні;

1922 - День заснування першого і найбільшого куреня старших пластунів "Лісові Чорти";

1944 - Створено Міжнародний валютний фонд;

1960 - Куба націоналізувала цукрові заводи, що належали США;

1968 - Правозахисник Анатолій Марченко звернувся з листом до BBC і західної преси з приводу введення радянських військ у Чехословацьку Соціалістичну Республіку;

1969 - Хуан Карлос I офіційно проголошений спадкоємцем Франсіско Франко на посаді глави держави в ранзі короля Іспанії;

1979 - Компанія Sony розпочала продаж перших побутових пристроїв "Walkman";

1983 - Американець Дік Сміт першим облетів Землю на вертольоті;

1986 - Палата громад британського парламенту проголосувала за скасування тілесних покарань у державних школах;

2001 - Розпочався офіційний візит в Україну глави Китайської Народної Республіки Цзян Цземіня;

2014 - Місто Сєвєродонецьк звільнено від терористів т.зв. ЛНР.

Церковне свято

День пам'яті святої рівноапостольної Марії Магдалини

Марія Магдалина народилася в Галілеї (нині Ізраїль), у місті Магдала. У Євангеліє сказано, що дівчина була надзвичайної краси, але вела гріховне життя. Після зустрічі з Христом, який зцілив її і вигнав сімох демонів, Марія почала слідувати за Учителем і в усьому допомагати Йому. Вона також була поруч з Ісусом на Голгофі, під час страти.

Марію Магдалину вшановують як одну з жінок-мироносиць, які після смерті Христа прийшли до його гробу, щоб умастити тіло свого Вчителя пахощами (миром), але не знайшли його в гробниці. За переказами, першою до печери, де лежало тіло Ісуса, прийшла Марія, і вона ж першою побачила воскреслого Ісуса. Цю звістку вона розповіла іншим і з нею пішла до Риму, до імператора Тиберія.

За легендою, до правителя Марія прийшла з яйцем (із порожніми руками йти не дозволялося). Вона повідомила новину про воскресіння Христа, на що імператор відповів, що це неможливо - так само, як неможливо, щоб куряче яйце стало червоним. Тієї ж миті яйце в його руці забарвилося в червоний колір. Вважають, що саме звідси пішла традиція фарбувати великодні яйця.

Померла Марія Магдалина в Ефесі, її нетлінні мощі в IX столітті перенесли до Константинополя, до храму монастиря святого Лазаря. Зараз частки мощей святої перебувають у різних країнах.

Іменини: Олексій, Михайло, Магдалина, Марія.

]]>
ДЕНЬ 877 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 877 RUSSIAN AGRESSION http://monitor.cn.ua/ua/rest/100416 19 липня відзначають Міжнародний день ретейнерів, День нових друзів. Відпочинок article Fri, 19 Jul 2024 08:35:10 +0300
В Україні - День тренера.

Православна церква вшановує пам'ять святої преподобної Макрини, сестри святого Василя Великого; святого пророка Дея.

День тренера в Україні

День тренера в Україні відзначають щорічно 19 липня.

Це День спорту та наставництва, свято фізичної культури, виховання та педагогіки. Це професійне свято фахівців сфери фізичної культури і спорту, які ведуть навчально-тренувальну роботу, спрямовану на виховання і підготовку українських спортсменів.

Ще цього дня:

1900 - Відкрилося Паризьке метро;

1959 - Початок арештів членів Українського Національного Комітету - дисидентської підпільної організації, що діяла в період 1957-1962 років і ставила за мету підготовку свідомих патріотів для агітаційної націоналістичної роботи в Східній Україні;

1969 - Індіра Ганді віддала розпорядження про націоналізацію 14 найбільших індійських банків;

1980 - У Москві відкрилися XXII Олімпійські ігри, які бойкотували багато держав світу через вторгнення Радянського Союзу в Афганістан;

2022 - Албанія і Північна Македонія почали переговори про вступ до ЄС.

Церковне свято

У православному календарі день пам'яті святої преподобної Макрини. Вона народилася близько 324 року в Каппадокії (сучасна Туреччина) в християнській родині. Її батьками були Василь Старший та Емілія, а серед братів і сестер Василь Великий, Григорій Ніський і Петро Севастійський.

Макрина отримала гарне виховання й освіту. З дитинства була вихована в християнській вірі та чеснотах. Її ім'я було дано на честь її бабусі, Макрини Старшої, яка також була відомою християнкою.

Макрина була заручена, але її наречений помер до весілля. Після цього вона вирішила присвятити своє життя Богу і прийняла рішення не виходити заміж. Разом зі своєю матір'ю заснувала монастир у родинному маєтку в Анесі, де стала черницею. Монастир став місцем духовного життя для багатьох жінок, які приєдналися до Макрини в пошуках духовної досконалості.

Макрина мала великий вплив на своїх братів, особливо на Василя Великого та Григорія Ніського. Вона була не лише сестрою, а й духовною наставницею для них. Василій Великий і Григорій Ніський вважали її прикладом християнського життя і чернечої дисципліни.

Григорій Ніський написав "Життя Макрини ", де описав її святе життя, чудеса і духовні подвиги. Макрина померла 19 липня 379 року і була канонізована незабаром після своєї смерті.

Іменини: Григорій, Дмитро, Роман, Степан, Євгенія.

]]>
18 липня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100403 ДЕНЬ 876 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 876 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 18 Jul 2024 11:21:29 +0300 18 липня відзначають День ідеальної родини, Всесвітній день слухання, День народження гри "Тетріс", Міжнародний день Нельсона Мандели.

Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Якинта і Еміліана; День пам'яті преподобного Івана Печерського, Багатостраждального.

Всесвітній день слухання

Всесвітній день слухання - щорічна глобальна подія, яку відзначають 18 липня. День присвячений розумінню світу і довкілля, суспільств і культур через практику слухання і польових записів. Це день, коли варто заспокоїтися, "відкрити вуха" і вивчати звукові ландшафти.

День ідеальної родини

День присвячений визнанню важливості міцних родинних зв'язків і святкуванню всіх тих чудових речей, що роблять нас родиною.

Міжнародний день Нельсона Мандели

Нельсон Мандела - захисник прав і свобод, політичний в'язень, миротворець, перший демократично обраний президент ПАР, якому вдалося подолати апартеїд, На знак визнання внеску Нельсона Мандели в боротьбу за мир і загальнолюдські цінності, ООН встановила Міжнародний день Нельсона Мандели, який світ щорічно відзначає 18 липня.

День народження гри "Тетріс"

Цього дня 1985 року було випущено електронну версію відомої комп'ютерної гри. Винахідник "Тетріс" - вчений Олексій Пажитнов. Уперше світ побачив гру 6 червня 1984 року.

Ще цього дня:

1915 - В Адріатичному морі австро-угорським підводним човном потоплено італійський крейсер "Джузеппе Гарібальді";

1946 - Відновлено в еміграції Спілку української молоді;

1947 - Король Великої Британії Георг VI підписав закон про незалежність Британської Індії;

1954 - Перший фестиваль джазової музики в Ньюпорті, штат Род-Айленд, США;

1968 - Засновано компанію "Intel";

1995 - Біля стін Софійського собору в Києві поховано українського Патріарха Володимира. Спроба поховати тіло Патріарха в Софійському соборі наразилася на опір з боку духовенства УПЦ МП і силові дії з боку загонів спеціального призначення МВС України;

2023 - "Вояджер-2" обігнав "Піонера-10" за віддаленістю від Сонця і став 2-м після "Вояджера-1".

Церковне свято

День пам'яті преподобного Івана Печерського, Багатостраждального

Преподобний Іван жив у 12 столітті в Київській Русі. З юних років прийняв чернецтво і дотримувався суворого способу життя, але довго не міг впоратися з хтивістю (через що святого називають помічником у боротьбі з тілесними пристрастями). Подолати жагу пристрасті Івану Печерському вдалося лише після тридцяти років самотності в печері.

Помер Багатостраждальний 1160 року в Києво-Печерському монастирі. Зараз мощі святого зберігаються в Ближніх печерах.

Іменини: Афанасій, Омелян, Іван, Степан.

]]>
17 липня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100389 ДЕНЬ 875 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 875 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 17 Jul 2024 08:31:30 +0300 17 липня відзначають Всесвітній день міжнародного кримінального правосуддя, Всесвітній день емоджі.

В Україні - День етнографа, у Південній Кореї - День Конституції, у США - Національний день хот-дога, День народження Діснейленду, у Словаччині - День незалежності.

10 років тому, в 2014 році, російським зенітним ракетним комплексом "Бук" біля Тореза Донецької області з території так званої Донецької народної республіки збито рейсовий пасажирський літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб).

Православна церква вшановує пам'ять святої великомучениці Марини.

Всесвітній день міжнародного кримінального правосуддя.

17 липня відзначається Всесвітній день міжнародного кримінального правосуддя, або День міжнародного правосуддя. Встановлено на честь ухвалення цього дня 1998 року Римського статуту - договору, який ліг в основу створення Міжнародного кримінального суду, МКС.

Робота над цим основоположним документом МКС розпочалася ще в грудні 1948 року, коли Генеральна Асамблея ООН затвердила Конвенцію про запобігання злочинам, пов'язаним із геноцидом, і покарання за них і запропонувала Комісії міжнародного права "розглянути питання про бажаність і можливість створення міжнародного юридичного органу, на який покладається розгляд справ осіб, обвинувачених у скоєнні злочину геноциду".

Але офіційне ухвалення Римського статуту відбулося лише за пів століття. Так, 15-17 липня 1998 року в Римі відбулася Дипломатична конференція повноважних представників під егідою ООН, на якій і було ухвалено конвенцію про заснування МКС - першого міжнародного постійного органу кримінального правосуддя, уповноваженого переслідувати осіб, винних у найбільш нелюдських злочинах. 17 липня учасники конференції підписали Римський статут. Цей договір набув чинності 1 липня 2002 року, після того, як 60 держав стали учасниками Статуту за допомогою ратифікації або приєднання.

День Хот-дога

Щороку в третю липневу середу США відзначають національне свято - День хот-дога.

Подія започаткована Торговою Палатою Сполучених Штатів 1957 року.

Всесвітній День емоджі

Коли нам не вистачає міміки, жестів та інтонації, щоб передати свої відчуття, на допомогу готові прийти емоджі. Найчастіше їх можна зустріти в постах соціальних мереж, яким вони додають потрібного емоційного забарвлення.

Популярність емоджі у спілкуванні онлайн надзвичайна, тому не дивно, що було створено особливе свято - Всесвітній день емоджі.

Ще цього дня:

1915 - Німецька імперія та Австро-Угорська підписали секретний договір про співпрацю з Болгарським царством;

1917 - Виступ полуботківців у Києві з метою проголошення незалежності України;

1933 - Після закінчення будівництва Дніпрогесу та ліквідації порогів на Дніпрі з Києва до Херсона вийшов у перший рейс пасажирський пароплав;

1941 - Наказом Гітлера Східна Галичина перейшла в підпорядкування до Генерального Губернаторства як окремий дистрикт "Галичина";

1945 - Розпочалася Потсдамська конференція глав держав-союзників-переможниць у Другій світовій війні;

1958 - Рада Міністрів УРСР ухвалила рішення про скорочення 8 із 40 чинних монастирів;

1973 - В Афганістані повалено монархію і проголошено республіку;

1997 - Україна ратифікувала Європейську конвенцію з прав людини;

2013 - Інцидент із рибалками та російськими прикордонниками в Азовському морі;

2020 - Верховна Рада України затвердила скорочення кількості адміністративних районів України від 490 до 138.

Церковне свято

Цього дня вшановують двох святих - Маргариту Антіохійську (вона ж - православна свята Марина) і Лазаря Галісійського. Чи жила свята Маргарита насправді, досі невідомо. За переказами, вона народилася в Антіохії і була донькою язичницького жерця Едессія. Коли дівчина прийняла християнство, батько вигнав її з дому. Маргарита стала пастушкою. Одного разу її побачив римський префект Олімврій і, зачарований її красою, запропонував їй шлюб - але лише за умови, що вона зречеться Христа. Дівчина відмовилася, і розгніваний префект наказав її катувати, а пізніше - і зовсім стратити.

У католицькій церкві Маргарита належить до числа 14 святих помічників (так називали 14 стародавніх святих, які за різних обставин допомагали людям); говорили, що вона являлася Жанні д`Арк. Православна церква вшановує Маргариту Антіохійську під ім'ям святої Марини. Особливою любов'ю вона користується в Греції, де на її честь побудовано велику кількість храмів.

Інший святий, якого вшановують нарівні зі святою Мариною, - преподобний Лазар Галісійський. Він народився в місті Магнезія, дорослим прийняв постриг у монастирі Святого Сави. Пізніше Лазар оселився на горі Галісія неподалік від Ефеса. Навколо подвижника незабаром виникла чернеча громада й утворився монастир.

Іменини: Леонід, Вероніка, Маргарита, Марина

]]>
16 липня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100372 ДЕНЬ 874 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 874 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 16 Jul 2024 08:37:07 +0300 16 липня відзначають Міжнародний день драг-культури, День подяки морській свинці, Всесвітній день змій.

В Україні - День прийняття Декларації про суверенітет України, День бухгалтера та аудитора.

Православна церква вшановує пам'ять священномученика Атеногена і десяти його учнів.

День прийняття Декларації про суверенітет України

Декларацію про державний суверенітет України було ухвалено 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР конституційною більшістю народних депутатів. За цей документ проголосували 355 депутатів, чотири депутати були проти, а один утримався.

Декларація визначила державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.

Її прийняття було важливим кроком на шляху до незалежності України.

День бухгалтера та аудитора

Дата була вибрана на честь ухвалення Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" 1999 року. Це свято визнає внесок працівників бухгалтерських служб у розвиток фінансово-господарської діяльності підприємств, установ і організацій, а також зростання національної економіки.

Ще цього дня:

1909 - Заснували компанію "Audi";

1912 - У Києві урочисто відкрили Бессарабський критий ринок.

1923 - Беніто Муссоліні заборонив азартні ігри в Королівстві Італія.

1938 - Архієпископське послання Собору єпископів Автокефальної православної церкви в Польській республіці (майже повністю вилучене поліцією), душпастирський лист Андрея (Шептицького) щодо знищення понад 100 православних церков Підляшшя та Холмщини; біля Веймара в Третьому Рейху нацисти відкрили концтабір Бухенвальд;

1945 - США підірвали першу у світі атомну бомбу на випробуваннях "Трініті";

1951 - Опубліковано повість Дж. Селінджера "Ловець у житі".

1965 - Відкрили тунель під Монбланом, що зв'язав транспортним сполученням Францію та Італію;

1990 - Верховна Рада УРСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України;

1997 - Валерій Пустовойтенко очолив Кабінет Міністрів України;

2010 - в Одесі відкрили новий кінофестиваль - Перший Одеський міжнародний кінофестиваль

2010 - Акція "Прапор - на вершину!" - присвячена 20-річчю прийняття Декларації про державний суверенітет України;

2019 - Набув чинності Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Церковне свято

Священномученик Атеноген і десять його учнів постраждали за Христа під час гонінь на християн у місті Севастії. Правитель Філомарх влаштував велике свято на честь язичницьких богів і наказав севастійським громадянам принести жертву ідолам. Але жителі Севастії, здебільшого християни, відмовилися це робити.

Правителю стало відомо, що християнство широко розповсюдилося завдяки проповіді єпископа Атеногена. Було наказано розшукати старця і привести на суд. Святий Атеноген і десять його учнів жили неподалік від міста в невеликому монастирі. Не заставши єпископа, схопили учнів, закували їх у ланцюги й кинули до в'язниці. Святитель Атеноген прийшов до Севастії і став докоряти судді за те, що до в'язниці кинуто невинних. Його схопили. У в'язниці святий Атеноген зміцнював своїх духовних дітей на подвиг. Приведені на суд, усі святі мученики сповідували себе християнами і відмовилися принести жертву ідолам. Перенісши жорстокі тортури, учні святого єпископа були обезголовлені. Після страти учнів було наказано катувати старця. Святитель Атеноген з гідністю переніс муки. Єдиним його проханням було - стратити в монастирі.

Приведений у свою обитель святий у молитві дякував Богові, радів стражданням, перенесеним за Нього. Святий Афіноген молився Господу про прощення гріхів тих людей, які поминатимуть його й учнів. Господь сподобив святого почути перед смертю Його голос, який сповістив обітницю, дану розсудливому розбійникові: "Днями зі Мною будеш у раю". Священномученик сам схилив свою голову під меч.

Іменини: Іван, Павло, Петро, Федір, Яків, Валентина, Юлія.

]]>
15 липня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100362 ДЕНЬ 873 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 873 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Mon, 15 Jul 2024 08:15:02 +0300 15 липня в Україні відзначають День української державності, День хрещення Русі-України, День українських миротворців.

Ще сьогодні Всесвітній день навичок молоді, День благодійності в соціальних медіа, День "Обійміть своїх дітей".

Православна церква вшановує пам'ять святого рівноапостольного великого князя Володимира.

День української державності

Відповідно до указу Президента України Володимира Зеленського від 24 серпня 2021 року Україна святкує День української державності.

З 2024 року подію відзначатимуть щорічно 15 липня. Законопроєкт №9431 було підтримано Верховною Радою України, згідно з яким День української державності переноситься з 28 липня на 15 липня, щоб він збігався із вшануванням князя Київського Володимира Великого, у контексті "відмови від російської спадщини":

День українських миротворців

Україна, як і решта демократичних країн, співпрацює з міжнародними організаціями щодо врегулювання жорстоких протистоянь, а безпосередню участь у цій діяльності беруть українські миротворці. На честь військовослужбовців, які захищають мир в інших регіонах, в Україні встановлене свято - День українських миротворців, яке щорічно відзначається 15 липня.

Всесвітній день навичок молоді

Метою Всесвітнього дня навичок молоді є залучення суспільства до поліпшення соціальних та економічних умов життя для молодого покоління, щоб подолати світову проблему безробіття.

Сьогодні безробіття поширене серед молоді -понад 75 мільйонів людей на планеті є безробітними - як і низький рівень достатку. Близько 125 мільйонів молодих людей проживають у сильних фінансових труднощах.

День благодійності в соціальних медіа

Щороку 15 липня світ відзначає День благодійності в соціальних медіа.

Заснований некомерційною американською платформою Givver у 2013 році. Її засновник, Кріс Соммерс вирішив поширювати ідею благодійності в соціальній мережі Tвіттер.

Ще цього дня:

1099 - Учасники Першого хрестового походу взяли Єрусалим;

1228 - Папа Григорій IX канонізував засновника ордена францисканців Франциска Ассизького.

1410 - Відбулася Грюнвальдська битва між військами Тевтонського ордену та об'єднаною польсько-литовсько-українською армією під командуванням князя Вітовта і короля Ягайла;

1663 - У Львові король Ян II вирішив іти кількома колонами походом в Україну;

1683 - Армія Османської імперії (за різними оцінками, 90-140-тисячна) взяла в облогу Відень;

1776 - Відкрито театр "Ла Скала";

1799 - Французький лейтенант П'єр Франсуа Бушар знайшов у Єгипетському еялеті, поблизу невеликого містечка Розетта (нині Рашид), неподалік від Александрії, Розетський камінь;

1834 - Відкрито Київський університет;

1988 - На екранах США відбулася прем'єра першої частини "Міцного горішка" з Брюсом Віллісом.

Церковне свято

Рівноапостольного князя Володимира

15 липня православна церква вшановує пам'ять рівноапостольного князя Володимира, який хрестив Київську Русь. Одночасно з релігійним, український народ відзначає також національне свято - День хрещення Русі-України (започатковане 2008 року). Дата святкування обрана на честь дати смерті князя Володимира Хрестителя - 15 липня 1015 року.

Володимир Святославович, син князя Святослава Ігоровича, народився близько 960 року в Києві. Вступив на престол у 979 році, а вже у 988 великий князь приймає християнську віру в Херсонесі та хрестить Русь.

Завдяки хрещенню держави утворилася східна православна цивілізація, а Київ отримав статус центру духовенства. Крім того, рішучий крок Володимира Великого наблизив Київську Русь до Європи, яка вже була християнською. Таким чином для нашої держави відкрилася можливість розвитку і встановлення зовнішньополітичних відносин.

Іменини: Василь, Володимир, Петро.

]]>
12 липня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100345 ДЕНЬ 870 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 870 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 12 Jul 2024 08:47:50 +0300 12 липня відзначають Всесвітній день бортпровідника, День різнокольорових очей, Всесвітній день шашлику, День паперового пакета.

Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Прокла та Іларія; святого преподобного Михайла Малеїна.

Всесвітній день бортпровідника

Професії бортпровідника вже понад 80 років. Виникла вона в Німеччині в 1928 році, коли на борт літака стали брати спеціальну людину, до чиїх обов'язків входило забезпечення сервісу під час польоту - стюарда. Спочатку це була виключно чоловіча професія. Однак із 1930-го року повітряні лінії США почали приймати на роботу молодих симпатичних дівчат. Така реклама могла залучити більше пасажирів, а також дівчата менше важили, що важливо для польотів. Першою стюардесою називають Еллен Черч зі штату Айова.

День паперового пакета

Екологічне свято, створене для привернення уваги до проблеми забруднення довкілля та підвищення обізнаності про переваги використання паперових пакетів.

Паперові пакети на відміну від пластикових, розкладаються самостійно і не завдають шкоди довкіллю.

Всесвітній день шашлику

Традиційно в другу п'ятницю липня відзначають Всесвітній день шашлику.

Шашлик - це страва, яка походить від кочових племен Азії, але схожим чином готували м'ясо й інші народи світу.

Первісні люди готували м'ясо підстрелених тварин на відкритому вогні, й історичні згадки про цю страву сягають античності. Особливість шашлику полягає в тому, що м'ясо нарізають дрібними шматочками, що робить його приготування швидшим та економнішим.

Ще цього дня:

1679 - Англійський король Карл II видав акт, що гарантує судові права громадян;

1776 - Із Плімута вирушив у свою останню експедицію Джеймс Кук;

1917 - Під час Першої світової війни під час другої Іпрської битви Імперська армія Німеччини вперше використала як бойову отруйну речовину газ, який за місцем боїв отримав назву іприт;

1970 - Експедиція норвезького мандрівника-дослідника Тура Гейєрдала на човні "Ра-2" через 57 днів плавання досягла берегів Барбадосу;

1989 - Остання страта радянським режимом українського військового, воїна УПА, члена ОУН, учасника боротьби за відновлення незалежності України Івана Савича Гончарука.

Церковне свято

День пам'яті святих мучеників Прокла та Іларія

Прокл та Іларій жили в III столітті і були християнськими мучениками, які постраждали за віру під час правління римського імператора Траяна.

Прокл відкрито визнавав свою віру. Його заарештували і судили. Коли його запитали про віру, Прокл відмовився зректися Христа, за що його вбили.

Іларій був племінником Прокла. Він намагався підтримати свого дядька і відкрито визнав свою віру в Христа, за що його також заарештували. Як і Прокл, Іларій відмовився відректися від віри. Його обезголовили.

Іменини: Арсеній, Гавриїл, Григорій, Іван, Михайло, Федір, Вероніка, Марія.

]]>
11 липня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100334 ДЕНЬ 869 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 869 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 11 Jul 2024 08:39:24 +0300 11 липня відзначають Всесвітній день народонаселення, Всесвітній день поширення інформації про бензодіазепіни.

В ЄС - День пам'яті жертв геноциду жителів Сребрениці.

Православна церква вшановує пам'ять святої рівноапостольної Ольги, княгині Київської; святої священномучениці Євфимії.

День пам'яті жертв геноциду жителів Сребрениці в Європейському союзі

Приурочений до однієї з найвідоміших і найкривавіших подій розпаду Югославії 1991-1999 років. Геноцид у Сребрениці стався 1995 року, коли боснійські серби захопили місто 11 липня, а в наступні дні вбили близько 8000 мусульманських чоловіків і підлітків.

Всесвітній день народонаселення

Заснований ООН 1989 року на згадку про День п'яти мільярдів - 11 липня 1987 року.

Цього дня чисельність населення Землі перевищила 5 мільярдів людей.

Всесвітній день поширення інформації про бензодіазепіни

Покликаний підвищити рівень обізнаності та проінформувати суспільство про довгострокові ризики, пов'язані з вживанням бензодіазепінів.

Бензодіазепіни - це клас психоактивних речовин, які допомагають заспокоїтися і полегшити засинання, зменшують тривожність і напруженість, знижують рівень тривожності. Але одночасно викликають залежність.

Ще цього дня:

1700 - Засновано Берлінську академію наук;

1888 - У Києві на Софійській площі під час святкування 900-річчя прийняття християнства відкрито пам'ятник Богдану Хмельницькому. Ідея створення пам'ятника виникла серед громадськості за ініціативи історика, професора Київського університету Миколи Костомарова в 1840-х роках;

1944 - Засновано Українську Головну Визвольну Раду - політичного провідника УПА;

2008 - Компанія "Apple Inc." відкрила iPhone App Store;

2014 - Унаслідок ракетного обстрілу з території Росії в районі Зеленопілля загинуло 36 українських військових;

2021 - Фінал Євро-2020 у Лондоні. Чемпіоном стала збірна Італії, яка в серії пенальті переграла збірну Англії з рахунком 3:2.

Церковне свято

Ольга, у хрещенні - Олена (старод.-сканд. Helga) - давньоруська княгиня, яка правила Київською Руссю з 945 до 960 року як регент при малолітньому синові Святославі, після загибелі її чоловіка, київського князя Ігоря Рюриковича.

Перша з правителів Русі, яка прийняла християнство, свята рівноапостольна православної церкви.

Іменини: Аркадій, Іларіон, Лев, Олена, Ілона, Ольга.

]]>
Маски для волосся: секрети краси та здоров'я http://monitor.cn.ua/ua/rest/100332 Догляд за волоссям завжди був і залишається актуальною темою для багатьох жінок та чоловіків. Сучасні умови життя, такі як забруднення повітря, стреси та незбалансоване харчування, можуть негативно впливати на стан нашого волосся. Відпочинок article Wed, 10 Jul 2024 15:23:52 +0300 Саме тому маски для волосся стають незамінним засобом для підтримки його здоров'я та краси. У цій статті ми розглянемо різні види масок, їхні переваги та способи використання.

Різновиди масок для волосся

Існує безліч різновидів масок, кожна з яких має свої унікальні властивості та переваги. Вибір залежить від типу волосся та конкретних потреб. Ось основні види масок:

  • Живильні маски: ці маски містять вітаміни, мінерали та інші корисні речовини, які живлять волосся, роблячи його сильним та здоровим.
  • Зволожуючі маски: вони допомагають утримувати вологу в структурі волосся, що особливо важливо для сухого та ламкого волосся.

  • Відновлювальні маски: ці засоби спрямовані на відновлення пошкодженого волосся, допомагають боротися з ламкістю та посіченими кінчиками.

 

Переваги використання масок для волосся

Регулярне використання масок має безліч переваг. По-перше, вони допомагають зберегти природний блиск та м'якість волосся. По-друге, маски сприяють зміцненню волосся, роблячи його менш схильним до випадіння. По-третє, вони допомагають боротися з різними проблемами, такими як сухість, ламкість та посічені кінчики.

Ось кілька основних переваг використання масок:

  1. Глибоке живлення: маски проникають у структуру волосся, забезпечуючи його необхідними поживними речовинами.

  2. Зволоження: вони допомагають утримувати вологу, що особливо важливо для сухого та пошкодженого волосся

  3. Відновлення: маски допомагають відновити пошкоджене волосся, роблячи його сильним та здоровим.

Як правильно використовувати маски для волосся

Для досягнення максимального ефекту важливо знати, як правильно використовувати маски для волосся. Перш за все, слід обрати маску, яка підходить саме вашому типу волосся. Наносьте маску на чисте, злегка вологе волосся, рівномірно розподіляючи її по всій довжині. Залиште маску на волоссі на час, вказаний в інструкції, зазвичай це від 10 до 30 хвилин. Після цього ретельно змийте маску теплою водою.

Чому варто обирати маски для волосся

Якщо ви шукаєте якісні та ефективні маски для волосся, зверніть увагу на асортимент, представлений на сайті prostor.ua. Тут ви знайдете широкий вибір масок для різних типів волосся та різних потреб. Продукція, представлена на сайті, відрізняється високою якістю та ефективністю, що підтверджені численними позитивними відгуками користувачів.

Обираючи маски для волосся на prostor.ua, ви отримуєте можливість покращити стан свого волосся, зробити його здоровим та красивим. Не забувайте про регулярний догляд за волоссям, і воно завжди буде радувати вас своїм виглядом.

]]>
9 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100309 ДЕНЬ 867 РОСІЙСЬКА Агресія - DAY 867 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 09 Jul 2024 08:00:08 +0300 9 липня святкують День моди, Міжнародний день знищення зброї.

В Аргентині - День незалежності, в Австралії - День Конституції.

Православна церква вшановує пам'ять святого священномученика Панкратія, єпископа Тавроменійського.

Міжнародний день знищення зброї

Ця подія пов'язана з негативними наслідками проведення довготривалих збройних конфліктів у країнах на південному сході Європи.

Після врегулювання конфліктів у цьому регіоні наголошувалося на наявності великої кількості зброї, яка перевищувала потребу, перебувала у незаконному володінні та використовувалася для злочинної діяльності, що часто призводило до людських жертв.

З метою запобігання незаконному потоку зброї, відповідальному її знищенню та безпеці на території держав Балканського півострова країнами-членами ООН було підписано Регіональний план боротьби з надмірним накопиченням та незаконним поширенням зброї.

Ініціаторами проєкту виступили РРС та ПРООН, основною складовою якого є підтримка та надання фінансової допомоги органам влади держав Південно-Східної частини Європи щодо утилізації надлишкової та конфіскованої зброї.

За роки дії кампанії майже в усіх країнах проводилися заходи щодо зменшення кількості зброї за підтримки ЄС, ПРООН та різних неурядових організацій, які надали допомогу для успішного виконання цих проєктів.

Ще цього дня:

1900 – Королева Вікторія схвалила Закон про утворення Австралійської федерації, на підставі якого створено нову державу Федерація Австралії (з 1 січня 1901);

1955 - Засновано Пагуошський рух вчених за мир, роззброєння та міжнародну безпеку (опубліковано Маніфест Рассела-Ейнштейна);

1961 – У Вінніпегу (Канада) відкрито пам'ятник Т. Г. Шевченку;

1972 - На околицях села Хрестище (Харківська область) провели перший в Україні ядерний вибух (підземний);

2002 - Організація Африканської Єдності, яка об'єднує 53 держави Африки, офіційно перетворена на Африканський союз;

2006 – Фінальний матч чемпіонату світу з футболу в Німеччині. Італія в серії післяматчевих пенальті перемагає Францію і вчетверте стає чемпіоном світу;

2018 - Саміт Україна-ЄС, між Україною та ЄІБ підписано угоду про виділення позики на EUR75 млн для реалізації проєкту "Підвищення безпеки автомобільних доріг у містах України".

Церковне свято

День пам'яті святого священномученика Панкратія, єпископа Тавроменійського

Панкратій народився в Антіохії (сучасна Туреччина) у благочестивій родині.

Після смерті батьків вирушив до Палестини, де став учнем апостола Петра. Згодом супроводжував апостола у його подорожах та проповідях. Після того, як Петро висвятив його в єпископа, Панкратій був направлений у місто Тавроменія на Сицилії (сучасна Таорміна). У Тавроменії Панкратій активно проповідував християнство, схиляв багатьох язичників до віри. За його діяльності у місті було збудовано християнську церкву, і місцева громада значно зросла.

Його активна діяльність та успіхи у поширенні християнства викликали ненависть серед язичників. Вони підняли бунт проти єпископа та його прихильників. Панкратія було схоплено і побито до смерті камінням в 1 столітті.

Мощі святителя спочивають у храмі його імені, у Римі.

Іменини: Олександр, Андрій, Іван, Кирило, Костянтин, Михайло, Федір.

]]>
5 липня: Яке сьогодні свято, все про цей день http://monitor.cn.ua/ua/rest/100289 ДЕНЬ 863 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 863 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 05 Jul 2024 08:45:37 +0300 5 липня відзначають День механічного олівця, Всесвітній день бікіні.

В Україні - День визволення міст Краматорськ і Слов'янськ від проросійських терористів.

Православна церква вшановує пам'ять святого преподобного Афанасія Афонського.

День визволення міст Краматорськ і Слов'янськ від проросійських терористів

5 липня 2014 року сепаратисти так званої "ДНР" і російські найманці були витіснені з Краматорська Донецької області завдяки українським військовим. Відтоді ця дата стала символом визволення і перемоги для жителів міста.

Окупація міста почалася 12 квітня 2014 року із захоплення міського відділу міліції. Під час штурму сепаратистам прибуло підкріплення зі Слов'янська в кількості 28 бійців. Ефект несподіванки зіграв на руку бойовикам, і вони взяли місто під свій контроль.

5 липня, зазнавши поразки у Слов'янську, проросійські бойовики залишили також і Краматорськ. Мешканці міст щороку відзначають цю подію та вшановують пам'ять загиблих.

Ще цього дня:

1939 - У Миколаєві здали в експлуатацію міську каналізацію;

1941 - У Кракові німецькою поліцією заарештовано і депортовано до Берліна голову Проводу Організації Українських Націоналістів Степана Бандеру;

1946 - Уперше показали людям купальник-бікіні;

1965 - У м. Калуш (Івано-Франківська область) розпочав роботу хіміко-металургійний комбінат;

1965 - У Києві розпочали будівництво нового житлового масиву Оболонь;

1974 - У Лозанні (Швейцарія) Українська РСР підписала Всесвітню поштову конвенцію;

1985 - Сергій Бубка переміг на міжнародних змаганнях з легкої атлетики у стрибках із жердиною в Брюсселі з результатом 580 см;

1991 - Верховна Рада УРСР ухвалила заяву про безпідставність територіальних претензій Румунії до України щодо Північної Буковини та Подунав'я;

1994 - В Інституті підготовки кадрів Служби безпеки України відбувся перший випуск слухачів;

1994 - 809 населених пунктів у семи областях України залишилися без електропостачання внаслідок урагану. Завдано значної шкоди населеним пунктам і посівам;

2014 - Українські війська звільнили Краматорськ і Слов'янськ від бойовиків т.зв. "ДНР".

Церковне свято

Афанасій Афонський - візантійський монах, заснував перший і головний монастир на Святій горі Афон - Велику Лавру. Афанасій відомий як засновник гуртожиткового облаштування життя ченців у монастирях Афону.

Народився в Трапезунді, Каппадокія (сучасний Трабзон). Ім'я при хрещенні - Авраамій. Рано осиротів, його виховувала благочестива черниця, а після її смерті був узятий до Константинополя, до двору тодішнього візантійського імператора Романа II, і визначений учнем до знаменитого ритора Афанасія. Він мав величезний вплив на майбутнього імператора Никифора II Фоку. Потім Авраамій пішов у Кімінську обитель у Віфінії та став учнем преподобного Михайла Малеїна, від якого пізніше прийняв чернечий постриг з ім'ям Афанасій. У 958 році він вирушив на Афон.

Афанасій допомагав відстоювати пустельників та їхні скити від набігів піратів-сарацинів, а також почав об'єднувати скити в те, що зрештою стало відоме як Велика Лавра, монастир, який Афанасій побудував на гроші імператора Никифора. Монастир було освячено 963 року. Незабаром після цього було побудовано ще три будівлі, причому всі вони стоять до теперішнього часу. Під час будівництва монастирів на горі Афон Афанасій зустрівся зі значною протидією з боку пустельників. Вони обурювалися вторгненню і його спробам навести порядок і дисципліну в їхньому житті.

Деякий час вороги Афанасія переважали, і він змушений був покинути Афон; на Кіпрі він жив до 971 року. Після божественного видіння Афанасій одразу повернувся на Афон як ігумен і створив типікон (статут) для ченців монастиря на основі документів Феодора Студита і Василя Кесарійського.

Афанасій усе своє життя займався будівництвом і облаштуванням монастиря, і загинув під час ремонту, під обваленим куполом церкви.

Іменини: Афанасій, Василь, Сергій, Степан, Анна, Варвара, Єлизавета.

]]>
4 липня: Яке сьогодні свято, все про цей день http://monitor.cn.ua/ua/rest/100276 ДЕНЬ 861 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 861 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 04 Jul 2024 08:30:28 +0300 4 липня в Україні відзначають День Національної поліції, День судового експерта.

У США – День незалежності, в Італії – День Гарібальді, на Філіппінах – День Республіки, у Венесуелі – День архітектора, у Японії – День груші, у Норвегії – День народження королеви Соні Гаральдсен, у Латвії – День пам'яті жертв геноциду єврейського народу, у Аргентині – День сільського лікаря.

Ще сьогодні – День салату "Цезар", День музики у стилі кантрі, День відпочинку від свят.

Православна церква вшановує пам'ять святого Андрія, архієпископа Критського; святої преподобної Марти.

Ще цього дня:

1776 - Прийнято Декларацію незалежності США;

1631 - У Парижі відкрито перше у світі агентство зайнятості;

1865 - Побачило світ перше видання книги Льюїса Керролла "Аліса в Країні чудес";

1917 – Виступ полуботківців у Києві з метою проголошення незалежності України;

2022 - На острові Зміїний висадилися українські військові та повернули на нього український прапор.

День Національної поліції

4 липня в Україні відзначають День Національної поліції. Його святкують із 2018 року, після підписання президентом відповідного указу. До 2018 року День Нацполіції відзначався 4 серпня – у день підписання Президентом України Закону України "Про Національну поліцію".

Після Революції гідності виникла потреба у серйозному реформуванні правоохоронної системи. Для цього Україна використала досвід Грузії і вже восени 2014 року було представлено концепцію реформування МВС, в якій замість міліції передбачалося створення Національної поліції.

2 липня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон "Про Національну поліцію", а 4 липня на Софійській площі у Києві склав присягу перший штат Національної поліції. Другим містом, де почала працювати поліція, став Львів, а третім – Одеса. Весь процес запровадження проєкту в українських містах тривав рік.

Указом Президента України від 4 квітня 2018 року № 97 було внесено зміни до Указу Президента України від 9 грудня 2015 року № 693, яким встановлено, що День Національної поліції України відзначається щорічно 4 липня - на честь події 2015 року, коли перші патрульні поліцейські ухвалили першу присягу.

Сьогодні в умовах повномасштабного вторгнення Росії співробітники Національної поліції відіграють важливу роль у протистоянні українського народу збройній агресії.

У травні 2023 року Кабмін вніс зміни до положення про Нацполіцію, завдяки яким правоохоронці мають нові повноваження. Тепер поліцейські зможуть здійснювати у взаємодії із ЗСУ, Нацгвардією, прикордонниками, СБУ та спеціальною службою транспорту боротьбу з диверсантами та незаконними воєнізованими формуваннями. Також Нацполіція отримала можливість допомагати Держприкордонслужбі виявляти канали незаконного перетину кордону, переміщення зброї та боєприпасів.

Сьогодні поліцейські не лише стежать за порядком, а й допомагають евакуювати мешканців регіонів, де ведуться бойові дії, виявляють диверсантів та колаборантів, а також розслідують воєнні злочини окупантів, шукають зниклих людей, зокрема дітей.

День судового експерта України

4 липня відзначається День судового експерта України згідно з указом президента від 10 червня 2009 року.

Ініційовано Координаційною радою з проблем судової експертизи при Мін'юсті. При ухваленні рішення про запровадження нового свята президент керувався тим, що судово-експертна діяльність відіграє дуже важливу роль у питаннях захисту прав громадян та у забезпеченні справедливого суддівства.

День Незалежності Сполучених Штатів Америки

День незалежності США, також відомий як Четверте липня, є національним святом на згадку про прийняття Декларації незалежності 4 липня 1776 року. Цей історичний документ проголосив незалежність Сполучених Штатів від Великої Британії та їх намір стати самоврядною нацією.

День пам'яті геноциду єврейського народу у роки Другої світової війни

4 липня – День пам'яті геноциду єврейського народу в роки Другої світової війни.

Цього дня, 1941 року, за кілька днів після вступу німецьких військ до Риги, в латвійській столиці було спалено вісім синагог разом із тисячами євреїв. Цей день увійшов до історії як "кришталева ніч".

Вперше ж "Кришталева ніч" - ніч розбитих вікон - була організована фашистами в Німеччині 9 листопада 1938 року. У хвилі єврейських погромів, що прокотилися країною, було вбито сотні євреїв, зруйновано всі синагоги в Німеччині, пограбовано понад сім тисяч єврейських магазинів. Після цього понад тридцять тисяч євреїв було кинуто до концтаборів.

Церковне свято

День пам'яті святого Андрія, архієпископа Критського

Андрій Критський народився Дамаску в родині благочестивих християн. До семирічного віку хлопчик був німим. Зміг заговорити після причастя Святих Христових Таїн. В юнацькі роки допитливо вивчав Святе Письмо та богословські науки. У чотирнадцять років прийняв постриг в обителі преподобного Сави Освяченого в Єгипті.

Святий Андрій вів суворе і цнотливе життя. У 680 році став представником святого міста на IV Вселенському Соборі, потім – архідияконом храму Святої Софії в Константинополі. Під час правління імператора Юстиніана II Андрій зведений у сан архієпископа міста Гортина на острові Крит.

Святий Андрій заснував нову літургічну форму - канон, богослужбовий текст, що складається з певної кількості об'єднаних між собою співів. Канон Андрія Критського називається Великим, оскільки він є найбільшим із усіх богослужбових канонів.

Із написаних ним канонів найбільш відомий - "Великий покаянний канон", що містить у своїх піснях 250 тропарів. Його читають під час Великого посту.

Архієпископ Андрій Критський написав також канон на Різдво Христове, стихирі на Стрітення Господнє та багато інших піснеспівів.

Упокоївся архієпископ у 726 році. Його мощі перенесені до Константинополя.

Іменини: Олексій, Андрій, Богдан, Дмитро, Марк, Михайло, Микола, Федір, Олександра, Анастасія, Марія, Марта, Ольга, Тетяна.

]]>
3 липня: Яке сьогодні свято, все про цей день http://monitor.cn.ua/ua/rest/100257 ДЕНЬ 860 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 860 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 03 Jul 2024 08:27:24 +0300 3 липня відзначають Всесвітній день без поліетиленових пакетів, День "Зробіть собі комплімент, стоячи перед дзеркалом", День осторонь сонця, День непокори.

В Україні - День зенітних ракетних військ Повітряних Сил, в Аргентині - День біоінженерів, Національний день телерадіомовника, у США - День емансипації на Віргінських островах, День поїдання квасолі, День шоколадних вафель, День штату Айдахо, День собак, у М'янмі -Жіночий день, у Німеччині - фестиваль Rockharz у Констанці.

Православна церква - святого мученика Якинта; святого Анатолія, патріарха Царгородського.

День зенітних ракетних військ ПС України

Професійне свято встановлено в 2011 році наказом Міністерства оборони України.

Зенітники боронять повітряний простір над українськими містами та важливими стратегічними об’єктами. Вони відбивають авіаційні та ракетні удари окупантів, знищують повітряні цілі ворога.

Всесвітній день без поліетиленових пакетів

Подію започаткували для привернення уваги до глобальної проблеми засмічення планети пластиковими відходами, які майже не розкладаються. За статистикою щороку один українець використовує близько 500 пакетів, тоді як жителі ЄС лише 90.

День непокори

Громадянська непокора - мирний протест або свідома відмова громадян підкорятися несправедливим законам, згідно зі своєю совістю. Уперше цей термін був використаний письменником Генрі Торо в есе 1849 року. Там він навів приклади відмови платити податки, протестуючи проти несправедливих державних діячів. Основна мета Дня непокори полягає в тому, щоб привернути увагу громадськості до проблем і спонукати законодавчі органи діяти відповідним чином.

Ще цього дня:

1528 - Папа Климент VII буллою узаконив орден ченців-капуцинів, головна мета якого - боротьба з ідеями Реформації;

1885 - Українські емігранти створили в США перше товариство взаємодопомоги "Братство святого Миколая";

1863 - Закінчилася битва під Геттісбергом - найбільш кровопролитна битва Громадянської війни в США;

1886 - Карл Бенц із Мангайма здійснив перший у світі виїзд на автомобілі власної конструкції, досягнувши швидкості 16 км/год;

1917 - Виступ полуботківців у Києві з метою проголошення незалежності України;

1928 - У продажу з'явилися перші телевізори;

1962 - Франція визнала незалежність Алжиру, оскільки на референдумі (1 липня) за це рішення висловилися 91 %. Тимчасовий уряд Алжиру у вигнанні повернувся в країну;

1966 - Франція провела випробування ядерної зброї на атолі Муруроа у Французькій Полінезії;

1973 - У Гельсінкі розпочала роботу Нарада з безпеки і співробітництва в Європі. Через два роки в столиці Фінляндії буде підписано Заключний акт.

Церковне свято

День пам'яті святого мученика Якинта

Якинт народився в Кесарії Каппадокійській (нині територія Туреччини) у ІІІ столітті. Відомо, що він служив камергером при дворі римського імператора Траяна (98-117 рр.).

Під час правління імператора почалися жорстокі гоніння на християн. За його наказом усіх, хто відмовлявся поклонятися римським богам, піддавали жорстоким тортурам.

Якинт, відмовився брати участь у язичницьких ритуалах і приносити жертви ідолам. За це його заарештували і піддали тортурам. Незважаючи на всі страждання, Якінт залишався відданим своїй вірі і не відрікся від Христа. Він помер у в'язниці від виснаження і голоду.

Святий Якинт зарахований до лику мучеників і шанується православною церквою. В іконографії його зображують як молоду людину у військовому одязі або як камергера при дворі імператора.

Іменини: Олександр, Анатолій, Антон, Василь, Георгій, Демид, Іван, Костянтин, Марк, Михайло, Родіон, Фома.

]]>
2 липня: Яке сьогодні свято, все про цей день http://monitor.cn.ua/ua/rest/100244 ДЕНЬ 859 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 859 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 02 Jul 2024 08:32:14 +0300 2 липня відзначають Міжнародний день спортивного журналіста, Всесвітній день НЛО.

Православна церква - Покладання ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні.

Міжнародний день спортивного журналіста

Міжнародний день спортивного журналіста відзначають з 1995 року за ініціативи Міжнародної асоціації спортивної преси.

Цього дня 1924 року в Парижі було утворено Міжнародну асоціацію спортивної преси (АІПС), яка нині об'єднує близько 150 національних спілок журналістів.

Всесвітній день НЛО

2 липня відзначають найбільш інопланетне свято - Всесвітній день НЛО, або День уфолога.

Уфологія - це неофіційна наука, покликана вивчати явища, які не може логічно пояснити класична наука. Важливим предметом дослідження уфологів є явища і предмети позаземного походження, зокрема так звані НЛО (непізнані літальні об'єкти).

2 липня 1947 року в американському місті Розвелл уперше зафіксували падіння "літаючої тарілки", і це спровокувало захоплення уфологією. Однак уряд США заперечував, що це позаземний об'єкт, назвавши цей апарат метеозондом.

Цього дня уфологи з усього світу збираються в американському місті Розвелл. Організатори свята головним своїм завданням бачать - змусити уряди нарешті офіційно визнати той факт, що інопланетяни існують і час від часу відвідують Землю.

Ще цього дня:

1559 - Чотири османські документи згадують про атаку, здійснену "Дмитрашкою (Вишневецьким) і невірними (козаками)" на фортецю Азов;

1776 - Другий Континентальний конгрес у Філадельфії ухвалив рішення про відокремлення американських колоній від Королівства Великої Британії. Декларацію незалежності було ухвалено через два дні, 4 липня, а вперше публічно зачитано - 8 липня;

1900 - Відбувся перший політ дирижабля моделі LZ-1, сконструйованого відставним прусським офіцером Фердинандом фон Цеппеліном;

1954 - Розпочала роботу Міжнародна організація телебачення (Євробачення);

1996 - У місті Дніпродзержинськ (Кам'янське) міський трамвай через відмову гальм на великому спуску врізався в стіну будинку. Загинуло 34 людини, близько 100 отримали травми;

2011 - Володимир Кличко переміг Девіда Хея, внаслідок чого в братів опинилися всі престижні пояси за перемогу в суперважкій вазі.

Церковне свято

Покладання Ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні

2 липня кожного року православна церква відзначає свято покладання ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні.

У 5 столітті, під час правління Лева Великого, чесна риза (тобто одяг) Божої Матері була переміщена до Константинополя з Палестини. Пізніше біля Влахернської затоки побудували храм, щоб зберігати в ньому дорогоцінну святиню християнства.

Божа Матір неодноразово рятувала Константинополь від нападу ворогів.

Іменини: Арсеній.

]]>
1 липня: Яке сьогодні свято, все про цей день http://monitor.cn.ua/ua/rest/100225 ДЕНЬ 858 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 858 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Mon, 01 Jul 2024 08:46:44 +0300 1 липня відзначають День ідентифікації домашніх тварин, Міжнародний день анекдотів і жартів, Міжнародний день регі.

В Україні - День державного реєстратора, День слідчого, День архітектури; у Канаді - День Канади.

Православна церква вшановує пам'ять святих чудотворців і безсрібників Косми і Даміана, преподобного Никодима Святогорця.

День державного реєстратора в Україні

Щорічно 1 липня відзначається День державного реєстратора в Україні - професійне свято реєстраторів, яке офіційно встановлено згідно з Наказом Державного комітету України з регуляторної політики та підприємництва від 30 червня 2009 року № 111.

Державні реєстратори відіграють важливу роль у побудові та у правовому регулюванні господарської діяльності.

День архітектури України

Архітектурні об'єкти є важливою частиною історії та кожної з національних культур, адже відображають певні уявлення та цінності, свідчать про розквіт і занепад цивілізацій. Не є винятком і українська архітектура - самобутня, наповнена національними особливостями, вона робить нашу країну справжньою скарбницею архітектурних шедеврів.

Вітчизняній архітектурі присвячено спеціальне свято - День архітектури України, яке щорічно відзначається 1 липня.

День слідчого

1 липня Україна офіційно святкує День слідчого або День слідства - професійну дату працівників внутрішніх справ. Саме ці люди з аналітичним складом розуму, дедуктивними здібностями й уміннями ведуть розслідування та розплутують як прості, так і складні справи.

У 1963 році МВС отримало право проводити попереднє слідство. Відтоді слідчі отримали процесуальну самостійність. Указ набув чинності 1 липня, тому професійне свято відзначають у цей день, з 1998 року.

Слідчі-фахівці працюють у всіх правоохоронних органах країни - прокуратурі, поліції, службі безпеки. Вони збирають докази, проводять допити свідків і фігурантів у справах, ведуть досудове розслідування обставин. Слідчі дотримуються принципів презумпції невинуватості, затримують небезпечних злочинців, захищають громадян України від злодіїв, шахраїв, убивць.

Ще цього дня:

1911 - Польський біохімік Казимир Функ уперше використав слово "вітамін";

1936 - У Нью-Йорку вийшов роман Маргарет Мітчелл "Віднесені вітром";

1946 - Проведено перше післявоєнне випробування атомної бомби на атолі Бікіні;

1961 - У Торонто (Канада) відкрито пам'ятник Тарасу Шевченку.

1976 - Василь Омелянович Романюк - майбутній Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Володимир - відмовився від радянського громадянства;

1989 - У Києві утворено Народний рух України;

1997 - Гонконг був переданий під управління Китайської Народної Республіки;

2013 - Хорватія приєдналася до Європейського Союзу;

2014 - Верховна Рада України заснувала орден Героїв Небесної Сотні.

Церковне свято

1 липня в церковному календарі - день пам'яті Косьми і Даміана.

Вони були рідними братами, народилися в Малій Азії. Їхній батько був язичником. Він помер, коли хлопчики були ще маленькими, тож їх виховувала мати Феодотія в християнській благочестивій вірі. За своє благодатне життя брати отримали в дорослому віці дар від Бога - лікувати людей силою молитви. За це Косма і Даміан грошей не брали, лише просили, щоб пацієнти не грішили і частіше зверталися до Господа.

Іменини: Олексій, Аркадій, Василь, Дем'ян, Іван, Костянтин, Кузьма, Лев, Павло, Петро, Ангеліна.

]]>
28 червня: Яке сьогодні свято, все про цей день http://monitor.cn.ua/ua/rest/100219 ДЕНЬ 855 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 855 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 28 Jun 2024 09:18:39 +0300 28 червня відзначають День Конституції України.

Ще сьогодні Міжнародний день рожевого вина, День молочного шоколаду, Міжнародний день пірсингу, Міжнародний день соціального бізнесу.

Православна церква - перенесення мощей святих безсрібників Кіра та Івана.

День Конституції України

День Конститу́ції України — державне свято України. Святкується щорічно 28 червня на честь ухвалення Конституції України того ж дня 1996 року.

День Конституції України — єдине державне свято, закріплене в самій Конституції: "Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом — Днем Конституції України".

Здавна волелюбні українці прагнули самостійної державності та написання власної Конституції. Саме українська Конституція Пилипа Орлика, яку підписали козаки 5 квітня 1710 року, стала першою на теренах Європи. Фактично вона проголосила Україну незалежною державою, залишивши з іноземного впливу лише протекторат короля Швеції. На жаль, положення цього документа так і не набули реальної чинності, але й досі вони вважаються концептуальним свідченням демократичних уподобань української нації.

День молочного шоколаду

Найпопулярніше свято в США. Засноване за ініціативи Асоціації кондитерів.

Уперше молочний шоколад з'явився 1839 року на фабриці німецької компанії Jordan & Timaeus, у гарячому вигляді. І тільки через тридцять років Даніель Петер, кондитер зі Швейцарії, зміг зробити ласощі твердими.

Міжнародний день пірсингу

Цього дня народився Джим Ворд - власник першого у світі професійного салону пірсингу "Рукавичка" (відкрився 1978 року).

Незважаючи на те, що у деяких народів проколювання мочок вух і носа століттями вважалося частиною культурної спадщини, саме Ворд зробив цей процес безпечним і естетичним. Також він створив ювелірні прикраси у вигляді фіксованої каблучки і штанги з внутрішнім різьбленням.

Міжнародний день соціального бізнесу

Соціальне підприємництво ведуть ті організації, діяльність яких спрямована на зміну нашого світу на краще. Наприклад, організація харчування бездомних, виготовлення екологічної енергії з відходів, створення робочих місць.

Цю дату приурочено до дня народження Мохаммада Юнуса, який став засновником мікрофінансування та мікрокредитування, а 2006 року його нагородили Нобелівською премією миру за вагомий внесок в економічний і соціальний розвиток суспільства.

Ще цього дня:

1902 - Конгрес США затвердив Закон про будівництво каналу на Панамському перешийку і таким чином наділив президента повноваженнями для придбання у французької "Панамської компанії" прав на будівництво каналу і у Колумбії права на вічне управління зоною каналу;

1914 - У Сараєво був убитий спадкоємець австрійського престолу Франц Фердинанд, що стало приводом для початку Першої світової війни;

1917 - На засіданні Малої Ради було сформовано перший український уряд - Генеральний Секретаріат;

1919 - Підписано Версальський договір;

1934 - Ухвалення в США закону Фрейзера-Лемке з метою поліпшення становища фермерів;

1941 - Створено перший загін Поліської Січі;

1956 - Масовий страйк, демонстрації під гаслами "Свободи! Хліба! Бога! Геть комунізм!" і вуличні сутички в Познані (ПНР) (до 30 червня);

1988 - Іван Павло II опублікував апостольську конституцію "Pastor Bonus" щодо реорганізації Римської Курії;

1989 - У Києві відбувся прощальний матч Олега Блохіна - збірна Радянського Союзу зустрілася зі збірною світу;

1992 - "Сигнальщик" став першим кораблем на Чорному морі, який 1992 року підняв український прапор;

1996 - Після 23-годинного обговорення у Верховній Раді України ухвалено Конституцію України;

2012 - ООН проголосила Міжнародний День Щастя (відзначають 20 березня).

Церковне свято

Сьогодні у православному календарі день перенесення мощей святих безсрібників Кира та Івана.

Святий Кір був лікарем у єгипетському місті Олександрія. Прийняв християнство і, відмовившись від плати за свої медичні послуги, став відомим як безсрібник. Допомагав хворим не лише фізично, а й духовно, проповідував християнське вчення.

Святий Іван був воїном, родом із Едеси. Прийняв християнство і також став безсрібником. Зустрів Кіра під час своїх подорожей, і вони стали спільно допомагати хворим.

За часів правління імператора Діоклетіана християни зазнавали переслідувань. Кир та Іван були схоплені і піддані жорстоким тортурам за свою віру і за допомогу християнам. Вони зазнали мученицької смерті 311 року.

Мощі святих Кіра та Івана були спочатку поховані на місці їхнього мучеництва. Пізніше, для захисту мощей і надання можливості більшій кількості вірян уклонитися святим, мощі були перенесені. Найвідоміше перенесення відбулося в 5 столітті, коли мощі були перенесені в місто Мена, Єгипет. Це сталося за правління імператора Аркадія (395-408). У наступні століття мощі святителів перенесли до Константинополя, а згодом і в інші місця, залежно від історичних обставин і потреб вірян.

Святим Кіру та Івану моляться за зцілення від хвороб і заступництво у важких обставинах.

Іменини: Василь, Григорій, Іван, Йосип, Павло, Сергій, Ян.

]]>
27 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100212 ДЕНЬ 854 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 854 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 27 Jun 2024 09:32:55 +0300 27 червня відзначають Міжнародний день ананаса, Всесвітній день працівників промисловості, День народження банкомату, День мікро-, малих і середніх підприємств, Всесвітній день рибальства, День сонцезахисних окулярів.

Православна церква вшановує пам'ять блаженного священномученика єпископа Миколи Чарнецького та інших; блаженного священномученика Омеляна Ковча; преподобного Сампсона странноприїмця.

Всесвітній день рибальства

Заснований на з'їзді з регулювання та розвитку промислової риболовлі, який відбувся в Італії в липні 1984 року. Відзначають цей день по всьому світу і професіонали, і любителі.

День сонцезахисних окулярів

Заснований Американською радою зору з метою підвищення обізнаності про важливість захисту очей від сонячних променів.

Перші сонцезахисні окуляри створили в XVII столітті, і на той час вони були дуже дорогими. А все тому, що для їх створення використовували спеціальну фарбу для затемнення лінз. Через таку фарбу побачити щось було майже неможливо, тому такі окуляри були радше модним аксесуаром, а не необхідною річчю.

Міжнародний день ананаса

Міжнародний день ананаса, що відзначається щорічно 27 червня, присвячений вшануванню одного з найпопулярніших тропічних фруктів у світі.

Всесвітній день працівників промисловості

Всесвітній день працівників промисловості заснований в Чикаго 1905 року, він є профспілкою, яка виступає за права працівників і соціальну справедливість. Цей день нагадує про боротьбу за справедливі умови праці, солідарність між працівниками та рівність на робочому місці.

День народження банкомату

Саме цього дня 1967 року встановили перший автомат із видачі готівки в британському банку. На той час вартість такого автомата становила 18 тисяч доларів США, що вважалося дуже великою сумою. Банкомат винайшов Джон Шеперд-Беррон, керівник компанії "Де Ла Рю". Він мріяв створити такий апарат, який допоможе отримувати готівку в будь-якій точці світу.

День мікро-, малих і середніх підприємств

Встановлено з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН у 2017 році. Цього дня всі держави-члени Організації Об'єднаних Націй проводять заходи для підвищення обізнаності суспільства та окремих громадян про внесок малого бізнесу в розвиток країни.

Ще цього дня:

1929 - У нью-йоркських лабораторіях Белла продемонстрували систему передавання повнокольорового телезображення;

1931 - У США винахідник Ігор Сікорський отримав патент на винахід першого вертольота;

1944 - Початок масової депортації болгар, вірмен і греків із Криму до східних районів СРСР;

1964 - У Вашингтоні відкрито пам'ятник Тарасу Шевченку;

1991 - Війною Словенії за незалежність розпочалися Югославські війни;

2001 - У Львові під час Святої Літургії у візантійському обряді за участю Івана Павла II беатифіковано (проголошено блаженними) низку українських греко-католицьких новомучеників;

2017 - У Києві о 8:16 стався теракт. Загинув полковник Максим Шаповал. Також постраждала жінка, яка проходила повз;

2022 - У Кременчуці (Полтавська область) стався ракетний удар по ТЦ "Амстор". Обстріл було здійснено ракетами X-22, запущеними з російських бомбардувальників Ту-22М3. Унаслідок атаки загинули 22 людини, десятки людей були поранені.

Церковне свято

Преподобного Сампсона странноприїмця

Преподобний Сампсон чудотворець, якого вшановують цього дня, був сином знатних римлян. Він отримав гарну освіту і вивчив лікарське мистецтво, безоплатно лікував усіх стражденних. Після того як батьки померли, Сампсон відпустив на волю своїх рабів, а гроші, що дісталися у спадок, роздав жебракам. За благі справи Бог нагородив юнака даром чудотворення.

Імператор Юстиніан, який був правителем, тяжко захворів і побачив уві сні, що зцілення він зможе отримати лише через Сампсона. Помолившись, цілитель доторкнувся до хворого місця рукою, і правитель одужав. Юстиніан збирався щедро нагородити Сампсона, але той відмовився, як подяку попросив побудувати лікарню і притулок - для жебраків і знедолених. Усе життя Сампсон присвятив лікуванню хворих.

Іменини: Олександр, Володимир, Георгій, Іван, Петро, Ян, Іванна, Яна.

]]>
26 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100203 ДЕНЬ 853 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 853 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 26 Jun 2024 09:23:14 +0300 26 червня відзначають День кримськотатарського прапора, Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу, Міжнародний день на підтримку жертв тортур, День косметолога, День народження зубної щітки, Всесвітній день холоду.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного Давида Солунського.

День кримськотатарського прапора

Цей день відзначається з 2010 року, символізує єдність, спадкоємність поколінь кримських татар і їхню боротьбу за свободу і право на самовизначення.

Кримськотатарський прапор був запроваджений у грудні 1917 року першим Курултаєм кримськотатарського народу в Бахчисараї. За радянських часів, коли кримськотатарський народ зазнав репресій, прапор не використовувався.

Прапор був відновлений 30 червня 1991 року в Сімферополі другим Курултаєм кримськотатарського народу.

Прапор кримських татар є національною символікою. Це полотно блакитного кольору з жовтим гербом (темгою) у верхньому лівому кутку. Блакитний колір - традиційний колір тюркських народів - використовувався ще на прапорах Кримського ханства. Зображений на прапорі герб - тарак-темга (герб-гребінь) є родовим знаком Гераїв, панівної династії Кримського ханства.

Після окупації Криму Росією 2014 року кримськотатарський прапор став потужним символом опору окупації та репресіям. Прапор піднімають не лише в Криму, а й у різних частинах материкової України та в усьому світі, нагадуючи про тривалу боротьбу за права кримських татар.

Сьогодні поряд із державним прапором кримськотатарський прапор із гордістю носять на шевронах українські воїни, які борються за незалежність і можливість повернутися в Крим.

Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом

1987 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією схвалила щорічно відзначати 26 червня як Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їхнім незаконним обігом, на знак вираження своєї рішучості посилювати діяльність і співпрацю з метою створення міжнародного суспільства, вільного від наркоманії.

Рішення було ухвалено 7 грудня 1987 року за рекомендацією Міжнародної конференції з боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом, яка 26 червня ухвалила Всеосяжний план майбутньої діяльності з боротьби зі зловживанням наркотичними засобами.

За даними Всесвітньої доповіді про наркотики (2022), у світі приблизно 284 мільйони людей віком від 15 до 64 років вживають наркотики. Молоді люди вживають більше наркотиків, водночас рівень споживання сьогодні в багатьох країнах вищий, ніж у попередньому поколінні.

Генасамблея ООН визнає, що, незважаючи на тривалу активізацію зусиль міжнародної спільноти, світова проблема наркотиків, як і раніше, становить серйозну загрозу для здоров'я населення, безпеки і благополуччя людей, особливо молоді, а також для національної безпеки та суверенітету держав, і що вона завдає шкоди соціально-економічній і політичній стабільності та сталому розвитку.

Міжнародний день на підтримку жертв тортур

Цей день проводиться з метою викорінення тортур і забезпечення ефективного функціонування Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання 1984 року, яка набула чинності 26 червня 1987 року. Сьогодні сторонами Конвенції є 174 країни.

Катування є злочином відповідно до принципів міжнародного права. У всіх відповідних документах тортури суворо забороняються і не можуть бути виправдані за жодних обставин. І жодні виняткові обставини, якими б вони не були, чи то стан війни, чи то загроза війни, чи то внутрішня політична нестабільність, чи то будь-який інший надзвичайний стан, не можуть слугувати виправданням тортур.

Ще цього дня:

1906 - Стартували перші в історії автомобільні перегони Гран-Прі Франції;

1919 - Вийшов перший номер газети "Нью-Йорк Дейлі Ньюз";

1925 - Прем'єра в Голлівуді фільму Чарлі Чапліна "Золота лихоманка";

1945 - На конференції в Сан-Франциско представники 50 держав підписали Статут Організації Об'єднаних Націй;

1960 - Проголошено незалежність Мадагаскару;

2006 - У Кельні відбувся матч 1/8 фіналу Чемпіонату світу з футболу Україна - Швейцарія в якому в серії післяматчевих пенальті з рахунком 3:0 перемогла збірна України;

2012 - Чорногорія офіційно розпочала переговори про вступ до Європейського Союзу.

Церковне свято

Цього дня православна церква вшановує преподобного Давида Солунського. Спочатку він був ченцем у монастирі святих мучеників Феодора і Меркурія, проте згодом залишив обитель і оселився поблизу Фессалоніків, де влаштував собі під мигдальним деревом курінь. У ньому він прожив 70 років, проводив час у молитвах і дотримувався суворого посту. За переказами, преподобний Давид отримав у нагороду за своє подвижництво дар чудотворення. Багатьох він зцілив від хвороб. Усім, хто приходив до нього, давав душевні поради.

Іменини: Антон, Іван, Микита, Яків, Ян.

]]>
25 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100194 ДЕНЬ 852 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 852 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 25 Jun 2024 08:05:00 +0300 25 червня відзначають Міжнародний день моряка, Всесвітній день вітиліго.

В Україні - День митника, День молодіжних та дитячих організацій, у Словенії - День державності, у Хорватії - День незалежності, у США - День сомоподібних.

Православна церква вшановує пам'ять святої преподобномучениці Февронії.

Міжнародний день моряка

Щорічно 25 червня відзначається День моряка. Рішення про святкування було ухвалено в 2010 році. Держави-члени Міжнародної морської організації, IMO (International Maritime Organization, IMO), що входять в ООН, підписали на конференції в Манілі резолюцію №19, яка стала підставою для заснування цієї міжнародної дати.

У резолюції наголошувалося, що спеціальний день для людей усіх морських професій необхідний, тому що внесок моряків у справу міжнародної торгівлі, світової економіки і в розвиток громадянського суспільства загалом неоціненний.

Свято проходить під егідою ІМО і щороку присвячене певній темі. Сама ж Міжнародна морська організація - це спеціалізована установа ООН, що відповідає за питання безпеки судноплавства і запобігання забрудненню морського середовища суднами. ІМО було утворено 6 березня 1948 року в Женеві, до неї входять 176 держав-членів і 3 асоційовані члени (станом на 2024 рік).

День митної служби України

Відзначається щорічно 25 червня в день ухвалення Верховною Радою України 1991 року Закону про митну справу в Україні. Відповідний Указ Президента України про було підписано 22 червня 1992 року.

Митна служба - один з основних атрибутів держави. Проголошення державного суверенітету і незалежності України в 1991 році зумовило нагальну потребу в забезпеченні належного захисту економічних інтересів країни.

Закони України "Про митну справу в Україні" (ухвалений 25 червня 1991 року), "Про Єдиний митний тариф" та Митний кодекс (введені в дію протягом 1991-1992 років) стали законодавчою основою організації митної справи в державі, створення митної системи України.

День молодіжних та дитячих організацій України

Відзначають дату з 2008 року, коли її було створено указом президента України для того, щоб регламентувати та захищати такі організації. Виховання молоді та дітей - запорука успішного державного розвитку. Наразі найпривабливішим об'єднанням, яке об'єднує молодь, є Національна організація скаутів України (НОСУ), яка працює з 2007 року.

Всесвітній день вітиліго

Цього дня помер Майкл Джексон, який був справжнім королем сучасної світової музики та жертвою хвороби. Вітиліго маловивчене захворювання, яке не лікується. На темній шкірі воно більш помітне, але за статистикою однаково часто трапляється в людей будь-якої раси та віку.

Ще цього дня:

1783 - Французький хімік Антуан Лоран Лавуазьє повідомив на засіданні Паризької академії наук, що вода - це сполука водню і кисню;

1848 - Під час "весни народів" у Галичині за рішенням Головної російської ради над Львівською ратушею було вивішено синьо-жовтий прапор;

1857 - Вийшла друком збірка віршів французького поета Шарля Бодлера "Квіти зла";

1863 - Сегун Токуґава Іємоті наказав вигнати з Японії всіх іноземців;

1872 - У Німецькій імперії заборонено діяльність Ордену єзуїтів;

1878 - Розпочався Берлінський конгрес, який підтвердив незалежність Князівства Чорногорія, Князівства Сербія та Румунії;

1939 - У Львові відбулися останні збори Наукового товариства імені Шевченка. З приходом більшовиків у вересні НТШ припинило свою діяльність, а на початку наступного року Товариство та всі пов'язані з ним установи ліквідовано;

1950 - Армія Північної Кореї напала на Південну Корею. Розпочалася Корейська війна;

1957 - Створено іграшку "літаюча тарілка";

1991 - Словенія і Хорватія проголосили незалежність від Югославії;

1991 - Прийнято Закон України "Про митну справу в Україні".

Церковне свято

25 червня православна церква вшановує пам'ять святої мучениці Февронії.

Февронія провела своє дитинство і ранню молодість у монастирі в місті Сиваполі, під покровом ігумені Врієнни, яка була її тіткою. Вона знайшла внутрішнє покликання до чернечого життя і віддано служила Богу від самого початку.

Ігуменя, відчуваючи особливу духовну силу і покликання в Февронії, доручила їй жити суворіше, ніж іншим черницям. Вона призначила їй спеціальний розпорядок дня, включно з цілодобовою молитвою і вивченням Святого Письма.

Розповіді про благочестиве життя Февронії швидко поширилися містом, і до неї почала приходити знатна молода вдова Ерія, яка була язичницею. Під впливом слів і молитов Февронії, Ерія прийняла Христову віру і привела до Бога своїх батьків і родичів.

У період жорстоких переслідувань християн за імператора Діоклетіана (284-305 рр.), Февронія, як і багато інших християн, стала мішенню для гонителів. У 304 році її заарештували за відмову зректися своєї віри.

Февронію піддали жорстоким тортурам, але вона не відмовилася від своєї віри. Її мучили, але вона залишалася непохитною. Зрештою, її стратили. Мученицька смерть жінки стала свідченням великої віри та мужності, яка надихала багатьох християн.

Іменини: Василь, Денис, Костянтин, Микола, Петро, Семен, Федір.

]]>
21 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100183 ДЕНЬ 849 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 849 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 21 Jun 2024 08:41:33 +0300 21 червня відзначають Міжнародний день йоги, Всесвітній день гідрографії, Всесвітній день гуманізму і селфі, Всесвітній день жирафа, Всесвітній день рукостискання, Міжнародний день скейтбордингу, День денного світла.

В Україні - День працівника служби контролю за регульованими цінами.

Православна церква вшановує пам'ять святого мученика Юліана Тарсійського.

Міжнародний день йоги

Проголошений Генасамблеєю ООН 11 грудня 2014 року з метою підвищення глобальної обізнаності про переваги практики йоги. Йога має універсальну привабливість і може практикуватися будь-де, будь-ким, незалежно від віку, статі, культури чи національності.

Йога - система психопрактики, духовна, ментальна та фізична практична методика зміни свідомості, тіла та психіки. Сукупність різноманітних індійських духовних і фізичних методів.

Всесвітній день гідрографії

Підвищує обізнаність про важливість гідрографії в поліпшенні наших знань і розуміння морів і океанів. Цей день був встановлений 2006 року за резолюцією ООН Міжнародною гідрографічною організацією.

Всесвітній день жирафа

Щорічно 21 червня відзначають Всесвітній день жирафа. Це свято було ініційоване 2014 року Фондом збереження жирафів.

Мета свята - привернути увагу громадськості до питань збереження цих унікальних тварин.

Фонд збереження жирафів є єдиною у світі неурядовою організацією, яка опікується виключно збереженням жирафів у дикій природі.

Нині жирафи наражаються на великий ризик у природному середовищі існування. За останні 15 років їхня популяція скоротилася на 40%. Це пов'язано зі збройними конфліктами, розширенням сільськогосподарських територій і діяльністю браконьєрів.

Всесвітній день гуманізму

Щорічно відзначається в усьому світі в день червневого сонцевороту 21 червня.

Всесвітній день гуманізму був заснований 1986 року на Всесвітньому Конгресі міжнародної гуманістичної та етичної спілки в Осло і відтоді дедалі ширше відзначається в багатьох країнах світу, допомагає об'єднанню людей, які поділяють ідеї та принципи сучасного світського гуманізму.

Міжнародна гуманістична та етична спілка зазначає, що відзначення цього дня сприятиме поширенню обізнаності про гуманізм як філософський погляд на життя та його позитивні цінності, а також соціальній консолідації прихильників ідей гуманізму.

День працівника служби контролю за регульованими цінами

Цього дня ухвалено Закон України "Про ціни і ціноутворення", який визначає основні засади цінової політики та регулює відносини, що виникають у процесі формування, встановлення і застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення.

Ще цього дня:

1963 - Кардинал Джованні Монтіні обраний 261-м понтифіком Римської католицької церкви, Папою Павлом VI;

1971 – Під час розкопування Товстої Могили, український археолог Борис Мозолевський відкрив знамениту Скіфську пектораль.

Церковне свято

Святий мученик Юліан Тарсійський народився в малоазійській провінції Кілікія. Він був сином сенатора-язичника, мати сповідувала християнство. Після смерті чоловіка родина переселилася в Тарс, де Юліана хрестили і виховували в християнському благочесті.

Коли святому виповнилося 18 років, імператор Діоклетіан (284-305) почав гоніння на християн. Серед інших був схоплений і святий Юліан. Його привели до правителя Маркіана на суд, де довго вмовляли відректися від Христа.

Втім, ні катування, ні погрози, ні обіцянки дарів і почестей не могли схилити благочестивого юнака до принесення язичницьких жертв і зречення від Христа. Святий сповідник залишався непохитним у твердій вірі. Цілий рік мученика водили містами Кілікійської області, у кожному з них піддавали допитам і жорстоким тортурам, після чого кинули до в’язниці. Мати святого Юліана слідувала за сином і молилася, щоб Господь ще більше зміцнив його у вірі та подвигу. У місті Егеї під приводом переконати сина принести жертву ідолам вона просила правителя дозволити їй відвідувати в’язницю. Три дні вона провела зі святим Юліаном, благаючи його бути твердим до кінця.

Святий Юліан знову постав перед правителем. Думаючи, що мати переконала сина скоритися імператорському указу, правитель став хвалити її розсудливість. Несподівано свята сміливо сповідала себе християнкою. Святий мученик Юліан так само безстрашно й мужньо викривав язичницьке багатобожжя. Тоді правитель наказав відрубати матері святого Юліана ступні ніг за те, що вона супроводжувала сина з Тарса. Свята мучениця померла від завданих ран. Мученика Юліана зашили в мішок, наповнений піском і зміями, і кинули в море. Тіло страждальця було винесено хвилями на берег біля Олександрії і поховано однією благочестивою олександрійською християнкою. Згодом мощі святого мученика перенесли в Антіохію.

Іменини: Олексій, Антон, Георгій, Іван, Максим, Микита, Микола, Федір, Ян, Анастасія, Василина.

]]>
20 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100175 ДЕНЬ 848 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 848 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 20 Jun 2024 14:34:13 +0300 20 червня відзначають День перерви в роботі, Всесвітній день біженців, День літнього сонцевороту, Всесвітній день Wi-Fi, Всесвітній день тапасу, Всесвітній день ефективності.

Православна церква вшановує пам'ять святого священномученика Мефодія, єпископа Патарського.

Всесвітній день біженців

Міжнародний день, який щорічно 20 червня організовує Організація Об'єднаних Націй. Він призначений для інформування та вшанування біженців з усього світу. Цей день вперше було встановлено 20 червня 2001 року на знак визнання 50-ї річниці Конвенції про статус біженців 1951 року.

День перерви в роботі

Щороку в третій четвер червня відзначається День перерви в роботі. Присвячений пропаганді важливості перерв і фізичної активності протягом робочого дня.

День літнього сонцевороту

Це найдовший день року, коли Сонце досягає своєї найвищої точки в небі. В цей час земна вісь нахилена найбільше до Сонця.

Червневий сонцеворот здавна був важливим культурним феноменом для багатьох народів і залишається таким досі.

Всесвітній день Wi-Fi

Щороку 20 червня відзначаємо свято бездротових технологій - Всесвітній день Wi-Fi. Подію започаткував Бездротовий широкосмуговий Альянс.

Ще цього дня:

1918 - У Києві розпочався Всеукраїнський церковний собор;

1919 - Військова делегація Української Народної Республіки підписала з поляками мирний договір;

1939 - Перший в історії політ реактивного літака здійснив німецький експериментальний літак із ракетним двигуном Гайнкель He.176;

1963 - США та СРСР підписали угоду про встановлення "гарячої лінії" зв'язку між урядами двох держав;

1990 - Бундестаг ФРН ухвалив рішення про перенесення столиці з Бонна до Берліна;

1993 - Перший пробний залізничний рейс тунелем під Ла-Маншем;

2003 - Створено фонд Вікімедіа.

Церковне свято

20 червня - день пам'яті священномученика Мефодія, єпископа Патарського.

Мефодій жив у III-IV століттях у Малій Азії. Він був єпископом міста Патар і все своє життя присвятив християнським проповідям і боротьбі з єрессю. У переказах про нього сказано, як про смиренного ченця, який водночас був твердим у своїй вірі. За це єпископа, як і багатьох інших християн того часу, язичники схопили і стратили.

Святий Мефодій Патарський залишив багато богословських праць, серед яких твори на захист християнства і проти язичництва, виклад православних догматів проти вчень Орігена і тлумачення Священного Писання.

Іменини: Андрій, Афанасій, Гліб, Дмитро, Іван, Лука, Хома, Ян, Інна, Римма.

]]>
19 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100162 ДЕНЬ 847 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 847 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 19 Jun 2024 09:32:49 +0300 19 червня відзначають Всесвітній день дитячого футболу, Міжнародний день прогулянки, Міжнародний день боротьби із сексуальним насильством в умовах конфлікту, Всесвітній день альбатроса.

В Україні - День фермера, в США - День емансипації (День свободи).

Православна церква вшановує пам'ять святого апостола Юди, брата Господнього по плоті; святого Зосими.

Міжнародний день боротьби із сексуальним насильством в умовах конфлікту

Цю дату було засновано резолюцією Генасамблеєю ООН від 19 червня 2015 року, з метою привернення додаткової уваги до проблеми сексуального насильства в умовах різноманітних конфліктів: як міжнародних, так і внутрішньодержавних (громадянських війн), незалежно від того, який характер вони мають: політичний, релігійний, національний.

Дату було обрано на честь ухвалення 19 червня 2008 року резолюції Ради Безпеки 1820 (2008), в якій Рада засудила сексуальне насильство як тактику ведення війни та перешкоду на шляху миробудівництва.

Всесвітній день дитячого футболу

Всесвітній день дитячого футболу започатковано 2001 року завдяки угоді між ФІФА (Міжнародною Федерацією футболу) та Дитячим фондом ООН.

Футбол - найпопулярніший вид спорту в усьому світі. Серед дітей і підлітків ця гра також неймовірно популярна. Завдання футбольних спортивних організацій - пошук справді обдарованих дітей, які мають хороші перспективи у футболі, що практично неможливо без забезпечення можливості грати у футбол простим дворовим командам, де і стартують багато майбутніх зірок світового футболу, поступово переходячи в підліткові та юнацькі клуби професійного рівня.

Однак, футбол - це не лише професіонали. Ця гра дає змогу організувати дозвілля мільйонам дітей у всьому світі.

Як і будь-яка спортивна гра, крім навичок фізичної витривалості футбол вчить дітей командного духу, злагодженості, дружби, розвиває наполегливість і цілеспрямованість, спритність, концентрацію уваги.

День фермера

Професійне свято, започатковане президентом у 2020 році. Дату святкування обрали на честь прийняття Закону про фермерство 2003 року.

Ще цього дня:

1948 - Підписано Женевську конвенцію "Про міжнародне визнання майнових та інших прав осіб, які перебувають у літаках".

1953 - Американське подружжя Джуліус і Етель Розенберги страчені за сприяння радянській розвідці;

1968 - Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію про гарантії безпеки держав, які не мають ядерної зброї.

Церковне свято

Цього дня православна церква відзначає пам'ять святого Зосими. Він народився у Фракії 89 року, коли християнська віра зароджувалася. Однак юнак загорівся бажанням стати християнином - і незабаром здійснив його. Коли Зосима дізнався про переслідування християн, він залишив військову службу, прийняв хрещення і присвятив своє життя молитвам і здійсненню добрих справ.

Про це донесли правителю Доміціану, і Зосимі довелося постати перед судом. Він виявився твердим у своїй вірі, відмовився відректися від Христа і принести жертву язичницьким богам. Після цього колишнього воїна піддали тортурам, але він зніс їх, не відчувши страждань. Тоді мученика ув'язнили в темницю, а за деякий час обезголовили.

Пам'ять святого апостола Юди

Апостол Тадей згідно з Біблією - один із дванадцяти апостолів, син Клеопи. Святий Православної та Католицької церков.

Згаданий у списках апостолів у Євангеліях від Луки та від Івана, а також у Діяннях Апостолів. У Євангелії від Івана Юда на Таємній Вечері ставить запитання Ісусу про його прийдешнє воскресіння. При цьому він названий "Юда - не Іскаріот", щоб відрізнити його від Юди, зрадника.

За переказами, апостол Юда проповідував у Палестині, в Аравії, Сирії та Месопотамії, і помер мученицькою смертю у Вірменії між 40-69 роками н.е. Передбачувана могила розташована на території вірменського монастиря Святого Таддея на північному заході сучасного Ірану. Частина мощей святого апостола перебуває у Ватикані в соборі Святого Петра. Невелика частина - в базиліці апостола Андрія Первозванного в Кельні (Німеччина).

Іменини: Іван, Ян, Марія.

]]>
18 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100158 ДЕНЬ 846 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 846 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 18 Jun 2024 10:30:10 +0300 18 червня відзначають Міжнародний день паніки, День стійкої гастрономії, Міжнародний день боротьби з мовою ненависті, День любителів риболовлі, День гордості і гідності аутиста, День народження дитячого візка, Міжнародний день суші.

В Україні - День дільничного офіцера поліції.

Православна церква вшановує пам'ять святого мученика Леонтія.

Міжнародний день боротьби з мовою ненависті

Щорічно 18 червня відзначається Міжнародний день боротьби з мовою ненависті. Це подія про згубний вплив пропаганди, розпалювання ворожнечі, мета цього дня підвищити обізнаність щодо негативного впливу мови ненависті та спонукати людей до дій проти неї.

Міжнародний день суші

18 червня щороку світ відзначає неофіційне свято - Міжнародний день суші. Подію заснував Кріс Де Мей 2009 року, створивши сторінку на фейсбуці, присвячену його улюбленій страві.

День народження дитячого візка

Цього дня, 1889 року, американець на ім'я Річардс отримав патент на цей винахід.

День гордості та гідності аутиста

Цей день об'єднує людей із синдромом Аспергера та іншими розладами аутистичного спектра і має на меті розширити можливості всіх людей з аутизмом, одночасно кидаючи виклик суспільним стереотипам про аутизм.

День любителів риболовлі

Неофіційна подія, що походить зі США і набула популярності у світі, присвячена як спортивній, так і любительській риболовлі.

День дільничного офіцера поліції

Щорічно 18 червня в Україні відзначають День дільничного офіцера поліції. Цей день став професійним святом з 2004 року згідно з наказом міністра внутрішніх справ України.

Дільничний офіцер - це представник Національної поліції на дільниці, до обов'язків якого входять: протидія злочинним діям (включно із сімейним насильством), профілактика правопорушень і причинно-наслідковий аналіз, контроль зберігання та використання зброї, забезпечення громадської безпеки громадян, соціальна адаптація колишніх ув'язнених, протидія нелегальній міграції.

Ще цього дня:

1939 - У Каневі на могилі Тараса Шевченка відкрито пам'ятник;

1940 - Після капітуляції французької армії генерал Шарль де Голль заявив в ефірі Бі-Бі-Сі, що "програно лише битву, але не війну", і він із частиною армії евакуюється до Великої Британії. Це стало сигналом для початку у Франції Руху Опору;

1946 - Проголошення Італії республікою;

1976 - Проголошено незалежність Сейшельських Островів;

1991 - Верховна Рада УРСР видала постанову про відзначення Дня незалежності України;

1996 - Україну прийняли до складу Конференції з роззброєння;

2000 - Львівська міська рада наклала заборону на трансляцію в громадських місцях російськомовних пісень;

2009 - Запущено Lunar Reconnaissance Orbiter, космічний апарат НАСА з дослідження Місяця.

Церковне свято

Згідно з церковним календарем, 18 червня віряни згадують і вшановують пам'ять мученика Леонтія.

Леонтій жив у Фінікії в І столітті і був римським військовим, який прийняв християнство.

Внаслідок своєї віри Леонтій зазнав мученицької смерті, був страчений особливо жорстоким способом.

Його життя і смерть стали прикладом відданості та стійкості у віровченні, і тому його шанують віряни цього дня.

Іменини: Олександр, Василь, Віктор, Леонтій, Сергій.

]]>
17 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100154 ДЕНЬ 845 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 845 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Mon, 17 Jun 2024 09:49:00 +0300 17 червня відзначають Всесвітній день карате, Всесвітній день теселяції, Всесвітній день сміттяра, Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою.

В Ісландії - День незалежності, у Франції проходить найпрестижніший фестиваль реклами "Каннські леви".

Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Мануїла, Савела та Ісмаїла; преподобного Іпатія, ігумена Руфеніанського.

Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою

Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою встановлено Генасамблеєю ООН 1994 року. Дату обрали у зв'язку з річницею від дня ухвалення Конвенції Організації Об'єднаних Націй із боротьби з опустелюванням 17 червня 1994 року.

Опустелювання - це один із найтривожніших світових процесів деградації довкілля. До 40% усіх земельних ресурсів у світі вже вважаються такими, що деградували, що відповідно загрожує здоров'ю та джерелам засобів до співіснування понад 1 мільярда людей.

Посуха є одним із найбільш руйнівних стихійних лих з погляду загибелі людей унаслідок таких впливів, як широкомасштабний неврожай, лісові пожежі та нестача води. Посухи, що посилюються деградацією земель і зміною клімату, стають дедалі частішими й сильнішими, на 29% більше, ніж у 2000 році, і щорічно від них страждають 55 мільйонів людей. До 2050 року посухи можуть зачепити приблизно три чверті населення світу.

Всесвітній день сміттяра

Сьогодні прибиральники та працівники переробних компаній відзначають професійне свято.

Професія сміттяра дуже важлива. Без неї в наших містах було б брудно і небезпечно для здоров'я. До сміттярів відносять усіх, хто збирає сміття, відходи з наших будинків і вторинну сировину.

Всесвітній день теселяції

День присвячений мистецтву мозаїки, тобто візерунків з геометричних фігур, які ідеально поєднуються один з одним без будь-яких проміжків або накладень.

Теселяції можна знайти в природі, архітектурі та мистецтві, і вони використовувалися культурами в усьому світу протягом тисячоліть.

Всесвітній день карате

17 червня відзначається Всесвітній день карате. Ця подія приурочена до включення цього виду спорту в Олімпійські ігри в Токіо 2020.  Цей день заснований у 2017 році Всесвітньою федерацією карате.

У 2016 році було оголошено, що карате буде одним із п'яти нових видів спорту, які будуть включені до програми Олімпійських ігор.

Втім, до програми Олімпіади-2024 у Парижі карате не увійшло. Це випливає із затвердженого переліку видів спорту на Олімпіаді-2024. Водночас на Іграх-2024 у Парижі будуть представлені брейкданс і серфінг.

Про рішення виключити карате було відомо й раніше. Цей вид рукопашного бою є популярним у Японії, тому його представленням на Іграх у Токіо професійні асоціації хотіли забезпечити його олімпійський статус і надалі.

Але у Франції популярність карате не така висока, на відміну від брейкдансу, яким захоплюється тамтешня молодь, - тож організатори літньої Олімпіади-2024 ухвалили рішення вилучити карате й погодили його з Міжнародним олімпійським комітетом.

Ще цього дня:

1917 - У Києві відкрився II Всеукраїнський військовий з'їзд, під час якого було проголошено автономію України;

1940 - Червона армія окупувала Латвію та Естонію;

1944 - Отримавши незалежність від Данії, Ісландія проголосила себе республікою;

1950 - Чиказький лікар Річард Ловлер здійснив першу операцію з пересадки нирки людині;

1953 - У Східній Німеччині почалося повстання проти сталінського режиму, яке було жорстоко придушене із застосуванням танків;

2008 - Організація Mozilla Foundation влаштувала так званий англ. Download Day 2008 (День Завантаження 2008) з метою встановити новий рекорд Гіннеса для програми, яка була завантажена найбільшу кількість разів через мережу Інтернет протягом однієї доби. У ролі програми був вебоглядач Mozilla Firefox 3;

2022 - Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС.

Церковне свято

Цього дня церква відзначає пам'ять трьох братів - Мануїла, Савела та Ісмаїла. За переказами, вони походили з родини знатного перса-язичника, а їхня мати була християнкою. Вона виховала синів у своїй вірі. У зрілому віці братів відправили до Риму до імператора Юліана для ведення переговорів. Посланців добре прийняли, але коли вони відмовилися брати участь у язичницькому святі, це викликало гнів правителя. Він наказав братам зректися віри, але вони відмовилися. Тоді Мануїла, Савела та Ісмаїла піддали тортурам і, врешті-решт, обезголовили. Шанування братів-мучеників почалося незабаром після їхньої смерті.

Іменини: Йосип, Кирило, Климент, Микита, Діна.

]]>
13 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100140 ДЕНЬ 841 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 841 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 13 Jun 2024 08:40:04 +0300 13 червня у світі відзначають День сонечок, День швейної машинки, Міжнародний день поширення інформації про альбінізм, Міжнародний день метання сокири, Всесвітній день софтболу, Міжнародний день менеджерів громадських асоціацій.

В Україні - День визволення Маріуполя від російських окупантів.

Православна церква вшановує пам'ять святої мучениці Акилини.

Католицька церква - День святого Антонія.

День визволення Маріуполя від російських окупантів

13 червня кожного року Україна відзначає важливу подію - День визволення Маріуполя від російських окупантів у 2014 році.

Саме цього дня 2014 року українська армія здійснила  військову операцію, в результаті якої російські окупанти втратили контроль над містом Маріуполь.

День сонечок

13 червня відзначається свято, присвячене представнику світу комах, родини жуків, а саме - День сонечок.

Сонечко в багатьох культурах світу вважалося і вважається символом удачі. Десь його вважають комахою, яка є посланцем Небес, що здійснює зв'язок світу з Богом. Десь вірили в те, що Божа корівка пов'язує світ живих людей із загробним світом. У низці культур вбивство цієї комахи було заборонено.

Божа корівка є комахою переважно корисною, оскільки є ентомофагом (хижаком, який з’їдає інших комах), знищує шкідників сільськогосподарських культур. Таку ж активність щодо них проявляють і личинки сонечка. Саме хижі види цього жука використовуються цілеспрямовано в низці країн у сільському господарстві для боротьби з певними видами шкідників.

Рослинні види Сонечок, тим не менш, у низці регіонів самі належать до шкідників, завдають шкоди посадкам картоплі, кукурудзи, баштанних культур, цукрових буряків.

Ентомологи виділяють кілька сотень родів і кілька тисяч видів Сонечок. Яскраве забарвлення: помаранчеве, червоне, жовте, чорне з цятками на надкрилах є попередженням для потенційних ворогів про те, що комаха для них небезпечна. Поширені сонечка практично у всіх широтах, за винятком Антарктиди і зони вічної мерзлоти.

День швейної машинки

Перші швейні машинки з'явилися у вигляді ідей у 15 столітті. І належать вони Леонардо да Вінчі. Хоча є твердження, що століттям раніше в Голландії невідомим винахідником, було зроблено пристосування, які спрощувало виробництво вітрил.

У 1755 році Карл Вейзенталь запатентував конструкцію швейної машинки, яка повторила принцип роботи ручного шиття, тобто копіювала ручні стібки. В Англії винахідник Томас Сейнт отримав 13 червня 1790 року патент на конструкцію першої швейної машинки, яка, однак, не набула поширення, а призначалася для зшивання шкіри та парусини. Ця дата і стала підставою для святкування.

Але "брендом" у цій сфері стала компанія, заснована іншим винахідником - Ісааком Меррітом Зінгером 1851 року. І ті нововведення, які вдалося внести в її конструкцію цьому винахіднику, дають змогу назвати його дітище новим винаходом.

Міжнародний день поширення інформації про альбінізм

13 червня у світі відзначають Міжнародний день поширення інформації про альбінізм, встановлений резолюцією Генасамблеї ООН від 18 грудня 2014 року. З 2015 року його вирішено відзначати щорічно.

Альбінізм є рідкісною, незаразною, генетично успадкованою відмінністю, присутньою при народженні. У разі альбінізму майже всіх типів для його передачі носіями такого гена мають бути обоє батьків, навіть якщо вони самі на альбінізм не страждають. Такий стан трапляється в осіб обох статей незалежно від етнічної приналежності та в усіх країнах світу.

Хоча ступінь поширення альбінізму варіюється, за оцінками, у Північній Америці та Європі ту чи іншу форму альбінізму має кожен із 20 000 осіб. Набагато більше цей стан поширений у країнах Африки на південь від Сахари - 1 з 5 000 осіб.

Альбінізм обертається нестачею пігменту (меланіну) у волоссі, шкірі та очах, що спричиняє вразливість до сонячних променів і яскравого світла. У результаті майже всі люди, які страждають на альбінізм, мають порушення зору і тяжіють до розвитку раку шкіри. У деяких країнах більшість осіб, які страждають на альбінізм, помирають від раку шкіри у віці 30-40 років. Крім того, альбінізм часто є причиною порушень зору різного ступеня тяжкості. Відсутність меланіну, який є центральним фактором альбінізму, не піддається лікуванню.

Ще цього дня:

1971 - Газета "Нью-Йорк Таймс" почала публікацію документів Пентагону про історію втручання США у в'єтнамську війну;

1983 - На ринок у США надійшов перший серійний мобільний телефон. Пристрій під назвою "Dynatac 8000x" виробництва компанії "Motorola" важив майже 800 г, а його довжина становила 33 см;

1983 - Американський космічний зонд "Піонер-10" перетнув орбіту Нептуна і став першим витвором людини, що покинув межі Сонячної системи;

2000 - Президент Італії Карло Адзеліо Чампі помилував 42-річного турка Мехмета Алі Агджу, який 1981 року вчинив замах на Папу Римського Івана Павла II;

2014 - Українські війська звільнили місто Маріуполь від проросійських терористів.

Церковне свято

День пам'яті святої Акилини

Православна церква відзначає пам'ять святої мучениці Акилини. Дівчина жила в 3 столітті і ще в дитинстві навернулася до віри Христової. Своїх подруг вона також намагалася наставити на шлях істинний, за що була страчена. Мучителі не взяли до уваги навіть вік Акилини: на момент загибелі їй було всього 12 років.

Іменини: Олександр, Андрій, Данило, Дмитро, Іван, Яків, Анна, Антоніна.

]]>
12 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100124 ДЕНЬ 840 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 840 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 12 Jun 2024 08:14:16 +0300 12 червня відзначають Міжнародний день шиїтів, Міжнародний день кашаси, Міжнародний день дубляжу, Всесвітній день боротьби з дитячою працею, День Супермена.

В Україні - День працівника фондового ринку, у США - День червоної троянди, у Фінляндії - День Гельсінкі.

Православна церква - Віддання Великодня; преподобного Онуфрія Великого; преподобного Петра Афонського.

День працівника фондового ринку України

12 червня Україна відзначає професійне свято - День працівника фондового ринку.

Дату було затверджено Указом Президента України від 11 березня 2008 року.

Це день експертів з фондових процесів, спеціалістів з цінних паперів, фінансових консультантів і ще безлічі професій, які працюють у цьому напрямі. Від їхніх правильних дій багато в чому залежить побудова працюючої економіки країни.

Всесвітній день боротьби з дитячою працею

Всесвітній день боротьби з дитячою працею встановлений Міжнародною організацією праці (МОП) і щорічно відзначається 12 червня. Ідея ввести в календар нову дату з’явилася після конференції з боротьби з найгіршими формами дитячої праці та міжнародної конференції з питань дитячої праці, що відбулися в Амстердамі та Осло 1997 року.

МОП вперше провела Всесвітній день боротьби з дитячою працею 2002 року. Його мета - привернути увагу до цієї проблеми і необхідності заходів щодо її ліквідації. Щороку 12 червня уряди, організації роботодавців і працівників, представники громадянського суспільства, а також мільйони людей в усьому світі об'єднують свої зусилля в боротьбі з дитячою працею.

Ще цього дня:

1920 - Офіційне відкриття Панамського каналу (перше судно пройшло через канал у серпні 1914 року);

1923 - Гаррі Гудіні вперше публічно продемонстрував трюк, звільнивши себе з гамівної сорочки, висячи над землею на висоті 40 футів (≈ 12 метрів);

1929 - Завершилися випробування першого багатомісного пасажирського літака АНТ-9 конструкції Туполєва;

1931 - Гангстера Аль Капоне і 68 його соратників було засуджено за порушення "сухого" закону.

1946 - Останній король Італії Умберто II зрікся престолу;

1963 - У Нью-Йорку відбулася прем'єра фільму "Клеопатра" з Елізабет Тейлор і Річардом Бартоном у головних ролях;

1964 - Нельсона Манделу засуджено до довічного ув'язнення;

1965 - Королева Великої Британії оголосила, що учасники "The Beatles" будуть нагороджені Медаллю Британської імперії;

1966 - У Києві розпочалася експлуатація першого у світовій практиці тролейбусного поїзда винахідника Володимира Веклича;

1975 - Верховний суд Індії визнав прем'єр-міністра Індіру Ганді винною в корупції та фальсифікації результатів виборів 1971 року і заборонив їй на 6 років займатися політичною діяльністю. У відповідь на рішення суду Ганді оголосила в країні надзвичайний стан і санкціонувала масові арешти політичних опонентів;

1975 - Створено Державний історико-архітектурний заповідник у Львові;

1987 - Під час візиту до Західного Берліна президент США Рональд Рейган закликав радянського лідера Михайла Горбачова розвалити "Берлінський мур";

1994 - Австрія референдумом ухвалила рішення про вступ до Європейського Союзу;

1999 - У Приштину (столицю Косово) увійшли миротворчі загони НАТО під командуванням британського генерала Майкла Джексона. В аеропорту "Слатіна" у них виникла сутичка з 200 російськими десантниками, які самовільно зайняли його, здійснивши перехід із Болгарії.

Церковне свято

День пам'яті преподобного Онуфрія Великого

Єгипетський ранньохристиянський відлюдник жив у єгипетській пустелі в IV столітті. Його життя проходило на самоті, наповнене спілкуванням із Богом.

Онуфрій віддавався молитві, посту і медитації в пустелі. Його волосся і борода виросли до неймовірних розмірів, а волосся було білим, як сніг. За легендою, Ангел Охоронець приносив Онуфрію їжу і воду, і навіть виріс пальмовий гай, який давав фініки і воду.

Преподобного Петра Афонського

Цього дня вшановують преподобного Петра Афонського. Грек за походженням, у 7 столітті Петро служив воєводою в імператорських військах. Під час війни із сирійцями його взяли в полон і ув'язнили у фортеці. Нудившись там, він розмірковував, за які гріхи його покарав Господь. Петро згадав, що одного разу мав намір піти в монастир, але так і не виконав його. Зрозумівши це, він став дотримуватися суворого посту і старанно молитися. Уві сні до Петра тричі являвся святитель Миколай Чудотворець; втретє він прийшов разом зі святим Симеоном Богоприємцем. Симеон торкнувся жезлом ланцюгів, залізо розтануло, немов віск, двері в'язниці розкрилися, і в'язень вийшов на свободу.

Петро залишився вірним своєму бажанню прийняти чернецтво, для цього він вирушив до Рима. Миколай Чудотворець не залишив його і там: він з'явився уві сні Папі Римському і наказав йому особисто постригти Петра. Папа так і зробив, дозволивши ченцеві самому вибрати місце проживання. Цей вибір допомогла зробити Богородиця: вона вказала Петру на святу гору Афон, де йому належало жити до кінця своїх днів. Тут Петро провів 53 роки на повній самоті, присвятивши життя молитвам і боротьбі з бісами.

Іменини: Андрій, Арсен, Іван, Петро, Степан, Тимофій, Анна, Марія.

]]>
11 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100105 ДЕНЬ 839 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 839 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 11 Jun 2024 08:50:46 +0300 11 червня відзначають День "На велосипеді на роботу", Всесвітній день пам'яті домашніх тварин, Всесвітній день боротьби з раком передміхурової залози.

Православна церква вшановує пам'ять святих апостолів Варфоломія і Варнави.

Всесвітній день пам'яті домашніх тварин

Щорічно у другий вівторок червня - Всесвітній день пам'яті домашніх тварин. Пам'ятний день започатковано, щоб дати можливість власникам згадати і подумати про свого улюбленця, який пішов із життя.

День "На велосипеді на роботу"

День "На велосипеді на роботу" (Ride to Work Day) - щорічний захід, який сприяє використанню велосипедів, мотоциклів і скутерів як засобів пересування.

Метою заходу є підвищення обізнаності щодо переваг двоколісних поїздок на роботу, включно зі зниженням вартості пального, зменшенням заторів і поліпшенням якості повітря.

У день Ride to Work Day учасникам пропонується ділитися своїм досвідом і фотографіями в соціальних мережах, використовуючи хештег #RideToWorkDay. Багато дилерів мотоциклів пропонують спеціальні акції та знижки в цей день, щоб заохотити більше людей пересуватися на двох колесах.

Ще цього дня:

1901 - Острови Кука оголошено частиною Нової Зеландії;

1930 - Американський зоолог Вільям Біб та інженер Отіс Бертон на побудованій ними батисфері опустилися під воду на 400 метрів. Через два роки вони досягли глибини занурення 900 м;

1940 - Нова Зеландія, Австралія і Південно-Африканський Союз оголосили війну Королівству Італія;

1943 - Уругвай став першою країною, яка визнала французький уряд Шарля де Голля;

1951 - Португалія оголосила Мозамбік своєю провінцією;

1965 - Королева Єлизавета II нагородила музикантів гурту "Бітлз" орденом Британської імперії;

1973 - У Лівії оголошено про націоналізацію американських нафтових компаній;

1975 - Видобуто першу нафту в Північному морі;

1982 - На екрани США вийшов фільм Стівена Спілберга "Інопланетянин";

1990 - Верховна Рада УРСР змінила порядок обчислення часу на території України, приєднавши країну до східноєвропейської часової зони (відтоді в Україні час на годину відрізняється від московського, що більше відповідає часовим поясам);

1992 - У Києві розпочався перший Конгрес молодих політиків України;

1993 - Вийшов у прокат фільм Стівена Спілберга "Парк Юрського періоду";

2002 - Пол Маккартні одружився з Гізер Міллз.

Церковне свято

День пам'яті святих апостолів Варфоломія і Варнави

Варфоломій, також відомий як Нафанаїл, був одним із дванадцяти апостолів Ісуса Христа. Його ім'я часто згадується разом із апостолом Пилипом, з яким він мав тісні зв'язки.

Він згадується в Новому Заповіті, а також у Діях апостолів. Після Вознесіння Ісуса Варфоломій проповідував у різних країнах, включно з Індією, Месопотамією, Лікаонією та Вірменією. Існують свідчення, що він переклав Євангеліє від Матвія мовою народу Індії.

Варфоломій загинув мученицькою смертю. За однією з версій, його розіп'яли, потім зняли з хреста і живцем зняли з нього шкіру. За іншою версією, його обезголовили. Це сталося, ймовірно, у Вірменії.

Варнава, спочатку відомий як Йосип, був одним із 70 учнів Ісуса і сподвижником апостола Павла. Він відігравав ключову роль у ранньому християнському русі.

Він був родом із Кіпру і належав до племені Левія. Його ім'я, Йосип, було змінено апостолами на Варнаву.

Саме Варнава привів Павла до апостолів після навернення, коли інші апостоли побоювалися його через його попередню діяльність як переслідувача християн. Він також супроводжував Павла в його першій місіонерській подорожі.

Активно проповідував Євангеліє на Кіпрі, в Антіохії та в інших місцях. Був одним із провідних місіонерів у ранній церкві. Якоїсь миті Варнава і Павло мали розбіжності щодо Івана Марка, і через це вони розділилися. За переказами, Варнава загинув мученицькою смертю на Кіпрі, де його забили камінням.

Іменини: Варфоломій, Єфрем, Марія.

]]>
10 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100084 ДЕНЬ 838 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 838 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Mon, 10 Jun 2024 08:43:10 +0300 10 червня відзначають Всесвітній день морозива, Всесвітній день модерну, Всесвітній день ремісництва.

Православна церква вшановує пам'ять святого священномученика Тимофія, єпископа Пруського.

Всесвітній день морозива

Вважається, що саме 10 червня 1786 року в США почався масовий продаж морозива. Тож і свято, яке не має офіційного статусу, відзначають саме цього дня.

Всесвітній день модерну

10 червня відзначається Всесвітній день модерну. Започаткований 2013 року за ініціативи угорського журналу Szecessziós Magazin і проведений у Музеї ужиткового мистецтва в Будапешті.

Цю ініціативу підтримав європейський рух Réseau Art Nouveau Network у Брюсселі (Бельгія) та Art Nouveau European Route у Барселоні (Іспанія).

Організатори свята не випадково обрали датою його святкування день 10 червня. Ця дата символічна як день ушанування пам'яті двох великих архітекторів епохи модерну, що пішли: Едена Лехнера і Антоніо Гауді.

Лехнер був архітектором того самого Музею ужиткового мистецтва в Будапешті, зведеного наприкінці 19 століття за його проєктом, де в 2013 році вперше і був проведений Всесвітній день модерну. День пам'яті цих двох чудових архітекторів став для організаторів свята символом і послужив основній його меті - збереженню пам'яті культурної спадщини епохи модерн.

Всесвітній день ремісництва

10 червня щорічно святкують Всесвітній день ремісництва. Цього дня 1964 року в Нью-Йорку відбулася перша міжнародна конференція, в якій узяли участь художники і ремісники з 40 країн.

День кулькової ручки

10 червня 1943 року в США було запатентовано кулькову ручку. Саме цю дату відзначають щорічно як день народження винаходу.

День здорового харчування

Започаткований у рамках Тижня здорового харчування, який традиційно розпочинається у другий понеділок червня.

Вважається, що здорове харчування було вигадано сучасними людьми, проте зв'язок між правильними продуктами та здоров'ям людство усвідомило вже дуже давно. Наприклад, стародавні греки вважали, що для гарного самопочуття потрібно підтримувати баланс чотирьох рідин в організмі (кров, флегма (слиз), жовта і чорна жовч), а відновити його допоможуть зміни в дієті.

Ще цього дня:

1907 - Французькі інженери брати Люм'єр винайшли спосіб друку кольорових фотографій, які планували використовувати для виробництва кольорового кіно;

1909 - Пасажирський корабель "Славонія", який зазнав катастрофи біля Азорських островів, уперше у світі використав сигнал SOS;

1917 - У Києві розпочав роботу I Всеукраїнський селянський з'їзд;

1918 - Проголошено незалежність Вірменії (28 травня за старим стилем);

1943 - Угорець Ласло Біро винайшов кулькову ручку;

1950 - Західні країни відкинули пропозицію Радянського Союзу провести в Німеччині референдум щодо ідеї об'єднання країни;

1984 - Американці провели перше успішне випробування протиракетної системи в космосі;

2003 - Дует "Modern Talking" знову розпався (перший розпад групи стався 1987 року).

Церковне свято

Цього дня православна церква вшановує священномученика Тимофія, який служив у 4 столітті єпископом у місті Пруссе (область Віфанія). За свою духовну чистоту і праведний спосіб життя він отримав від Господа дар чудотворення і багатьох язичників навернув до віри Христової.

Імператор Юліан Відступник, який жорстоко переслідував християн, дізнався про Тимофія Пруського та ув'язнив його, але й там святитель продовжував проповідувати. Незважаючи на численні заборони Юліана, Тимофій продовжував поширювати християнську віру - вже серед в'язнів, які ділили з ним тюремну камеру, а також людей, що приходили до вікон в'язниці. Тоді імператор наказав обезголовити єпископа. Згодом мощі Тимофія Пруського було перенесено до Константинополя, а біля його гробниці почали звершуватися чудеса.

Іменини: Олександр, Олексій, Андрій, Василь, Герасим, Іван, Ігнатій, Ілля, Макар, Микола, Павло, Ганна, Антоніна, Тетяна.

]]>
9 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100083 ДЕНЬ 837 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 837 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Sun, 09 Jun 2024 09:04:05 +0300 9 червня відзначають Міжнародний день друзів, Міжнародний день архівів, Всесвітній день акредитації, Всесвітній день антифосфоліпідного синдрому, Всесвітній день технічного обслуговування, День расової єдності, Міжнародний день кельтського мистецтва, День інформування про насильство щодо жінок і дітей.

В Україні - День працівників текстильної та легкої промисловості, у Бельгії - День батька, в Аргентині - День геолога, у США - День єдності рас.

Православна церква вшановує пам'ять святителя Кирила, архієпископа Олександрійського.

Міжнародний день друзів

Міжнародний день друзів започатковано саме для того, щоб, незалежно від життєвих обставин і різних змін, кожна людина могла нагадати своїм друзям про те, наскільки вони важливі для неї, щоб порадувати їх.

Можливо, сьогоднішнє свято для когось стане чудовим приводом для того, щоб знову, навіть через певний час, зателефонувати або написати старим-добрим друзям, а потім зібратися галасливою дружньою компанією та поділитися хорошими новинами і приємними спогадами.

Міжнародний день архівів

Міжнародний день архівів, який відзначають щорічно 9 червня, був заснований Міжнародною радою архівів (МРА) в листопаді 2007 року на Генеральній асамблеї в Квебеку (Канада).

Дату свята було обрано не випадково - саме цього дня 1948 року рішенням ЮНЕСКО і під її егідою було засновано МРА. Дату утворення цієї організації і було визначено як Міжнародний день архівів, а перше це свято, що відбулося 2008 року, стало одночасно і 60-ю річницею від дня заснування МРА.

Міжнародна рада архівів - професійна організація світової архівної спільноти, що сприяє збереженню, розвитку та використанню світової архівної спадщини. Вона є нейтральною неурядовою організацією, що фінансується її членами з багатьох архівів у всьому світі. На сьогодні у МРА близько 1,5 тисяч членів із більш ніж 190 країн.

Всесвітній день акредитації

Всесвітній день акредитації заснований 9 червня 2008 року Генасамблеєю ILAC і IAF.

Підставою створення Дня послужила глобальна ініціатива, підтримана спільним рішенням Міжнародного Форуму з Акредитації та Міжнародним співробітництвом з акредитації лабораторій з метою привернення уваги до робіт, пов'язаних із акредитацією.

Акредитація допомагає ухвалити усвідомлене рішення під час вибору лабораторії, тому що саме за допомогою акредитації показано компетентність, неупередженість і можливості лабораторії.

До міжнародної спільноти ILAC, створеної понад 30 років тому, входять представники органів з акредитації з понад 70 країн. Органами акредитації по всьому світу підписано Угоду, яка сприяє розширенню товарів і послуг за межами національних кордонів.

Метою Угоди є створення міжнародної основи для підтримки міжнародної торгівлі за допомогою зниження технічних бар'єрів. У результаті може бути реалізована одна з цілей вільної торгівлі: випробувано одного разу – схвалено скрізь.

День працівників текстильної та легкої промисловості

Сьогодні професійне свято працівників і ветеранів галузі легкої промисловості. Цього дня ми дякуємо тим, хто виробляє товари для населення - текстиль, взуття, шкіряні та інші вироби.

70% українських компаній цієї галузі продовжують працювати і сьогодні, попри війну. У мирний час вона складалася з понад 2500 компаній на 130 000 робочих місць. Це 1669 компаній виробників одягу, близько 510 текстильних фабрик і 339 компаній, що спеціалізуються на виробництві шкіри та взуття.

Ще цього дня:

1920 - Польськими військами, що відступали, в Києві зруйновано всі мости через Дніпро, зокрема Миколаївський ланцюговий міст;

1934 - На екранах уперше з'явився герой мультфільмів каченя Дональд Дак;

1984 - До Гільдії кіноакторів США як почесного члена прийняли каченя Дональда Дака;

1988 - Стрибун із жердиною Сергій Бубка в Братиславі встановив світовий рекорд - 6,05 м;

1994 - Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв оголосив про перенесення столиці з Алма-Ати в Акмолу (колишній Целіноград, нині Нур-Султан);

2009 - Українська прем'єра фільму "Las Meninas" (режисер Ігор Подольчак).

Церковне свято

День пам'яті святителя Кирила, архієпископа Олександрійського

Святитель Кирило Олександрійський народився в Олександрії, в родині знатних і благочестивих християн. Отримав гарне виховання й освіту. В юності трудився в скиті преп. Макарія Великого, потім посвячений, за патріарха Феофіла, у диякони Олександрійської церкви. Після смерті Феофіла обраний патріархом Олександрійським і очолив боротьбу проти єресі Новата, який вчив, що християни, які відпали під час гонінь, не можуть бути прийняті до Церкви. Боровся також із єрессю Несторія, який учив, що Божа Матір народила не Бога, а людину Христа, і називав Її Христородицею. 32 роки керував Олександрійською церквою святий Кирило. Він залишив після себе багато богословських праць глибокого змісту.

Іменини: Олександр, Олексій, Іван, Кирило, Марія, Марфа, Магдалина

]]>
8 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100082 ДЕНЬ 836 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 836 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Sat, 08 Jun 2024 08:03:00 +0300 8 червня відзначають Всесвітній день океанів, Всесвітній день в'язання на публіці.

Православна церква - перенесення мощей святого великомученика Теодора Тирона, пам'ять великомученика Феодора Стратилата.

Всесвітній день океанів

8 червня відзначається важливе екологічне свято - Всесвітній день океанів.

Ідею про заснування цієї дати оголосили під час зустрічі на вищому рівні "Планета Земля", яка відбулася 1992 року в Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Відтоді свято відзначають щорічно 8 червня. Сьогодні екологи, іхтіологи і співробітники багатьох зоопарків, акваріумів, дельфінаріїв координують свої зусилля для того, щоб захистити права мешканців морських глибин і стабільну екологічну обстановку.

У 2008 році Генасамблея ООН постановила, що від 2009 року свято відзначатимуть офіційно.

Роль Світового океану в регулюванні клімату важко переоцінити, вона є системоутворюючою, адже його води - один із головних поглиначів вуглекислого газу. Також океани є найбільшим у світі джерелом білка, при цьому приблизно мільярд людей повністю залежать від океанів як основних джерел білка. Морські рибні запаси, безпосередньо або опосередковано, забезпечують зайнятість понад 200 мільйонів людей. Субсидування рибальства призводить до швидкого виснаження популяцій багатьох видів риб і перешкоджають зусиллям зі збереження та відновлення світових рибних запасів.

До 40% світових океанів вважаються сильно постраждалими внаслідок діяльності людини, зокрема від забруднення, виснаження рибних запасів і втрати прибережних місць проживання. 90% популяцій великої риби виснажені, і 50% коралових рифів знищено - ми забираємо з океану більше, ніж може бути заповнено.

Турбота про океан стане перешкодою до вимирання багатьох видів рослин і тварин і дасть змогу майбутнім поколінням насолоджуватися красою, багатством і потенціалом Світового океану.

Всесвітній день в'язання на публіці

В одну із субот червня, з 2005 року, у світі відзначають незвичайне свято - Всесвітній день в'язання на публіці, або Всесвітній день в'язання в громадських місцях.

Відбувається воно теж незвично, але цілком відповідно до своєї назви: всі, хто любить в'язати спицями або гачком, збираються в якомусь громадському місці міста - у парку, у сквері, у кафе - і віддаються своєму улюбленому заняттю.

Уперше Всесвітній день в'язання на публіці відбувся в Парижі. Придумала цю забаву, що стала традицією, любителька в'язання Даніель Лендес. Згодом публічним в'язанням захопилися не лише француженки, а й мешканки інших країн (свято проводять, наприклад, у США, Англії, Швеції, Фінляндії, Норвегії, Естонії), а в акції з'явилася своя емблема, на якій зображено дві в'язальні спиці на тлі карти Європи.

Ще цього дня:

1915 - Казимир Малевич створив свій перший "Чорний квадрат" (загалом відомо про 4 авторські варіанти).

1918 - Проголошено Грузинську Демократичну Республіку;

1919 - Під час Чортківської офензиви, Українська Галицька армія звільнила Чортків і змусила польську армію до відступу на відстань 120 км;

1924 - Британці Джордж Меллорі та Ендрю Ірвін вирушили на підкорення Евересту (дехто вважає, що цим альпіністам вдалося підкорити вершину задовго до Е. Гілларі);

1928 - Здійснено перший авіаційний переліт зі США до Австралії;

1940 - Оголошено про відкриття плутонію, 94-го елемента в періодичній таблиці;

1947 - Уперше відкрито судноплавство Дніпром;

1949 - Вийшов у світ роман Джорджа Орвелла "1984".

1965 - Американські компанії "Фріто-Лей" і "Пепсі-Кола" злилися, утворивши компанію "PepsiCo".

1989 - У Франції вперше представлений бойовий вертоліт Мі-28;

1993 - Розпочався всеукраїнський страйк шахтарів;

1999 - Уперше в Україні стала доступною програма міжнародного бакалаврату. Навчання за цією програмою запропонувала своїм учням Печерська міжнародна школа в Києві.

Церковне свято

Православна церква відзначає цього дня пам'ять великомученика Феодора Стратилата, який жив у 3-4 століттях. Житіє святого розповідає про тортури, яких Феодор зазнав за наказом царя Лікинія - гонителя християн. За переказами, святий помер на хресті, а його душу забрали і піднесли на небеса янголи. Ще одна версія житія оповідає про те, що Феодор вступив у боротьбу з жахливим змієм і переміг його.

Іменини: Єфрем, Федір, Василь, Костянтин, Макар, Павло.

]]>
7 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100068 ДЕНЬ 835 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 835 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 07 Jun 2024 07:55:10 +0300 7 червня відзначають Всесвітній день турботи, Всесвітній день безпеки харчових продуктів, Міжнародний день обізнаності про синдром Туретта.

У Хорватії - День дипломатії, у Норвегії - День розірвання унії зі Швецією, у Німеччині – фестиваль Баха у Лейпцигу.

Православна церква - святого священномученика Феодота, єпископа Анкирського.

Всесвітній день безпеки харчових продуктів

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), небезпечні харчові продукти щорічно спричиняють близько 600 млн випадків різноманітних хвороб харчового походження і становлять загрозу здоров'ю людини та економіці. За оцінками експертів, від вживання харчових продуктів, забруднених мікроорганізмами або хімічними речовинами, щорічно помирають 420 тисяч осіб. 40 % тягаря хвороб харчового походження припадає на частку дітей до 5 років - щодня 340 дітей віком до 5 років помирають унаслідок хвороб харчового походження, яким можна запобігти. Насамперед це стосується країн, що розвиваються, а також категорії маргінальних груп, мігрантів у державах із розвиненою економікою.

Саме ВООЗ спільно з ФАО (Продовольча і сільськогосподарська організація ООН) стали ініціаторами заснування Всесвітнього дня безпеки харчових продуктів, адже вони володіють найповнішими відомостями та статистикою щодо захворювань, які спричиняють харчові продукти, харчові отруєння, а також курують ті сфери життя суспільства, які пов'язані з виробництвом харчових продуктів і наданням медичних послуг.

Всесвітній день турботи

Ця глобальна ініціатива спрямована на популяризацію доброти, турботи і співчуття до інших. Всесвітній день турботи закликає людей проявляти прості вчинки доброти щодо інших.

Міжнародний день обізнаності про хворобу Туретта

Заснований, щоб розвіяти хибні уявлення про поширений неврологічний розлад, який часто неправильно розуміють і спотворюють у ЗМІ.

Синдром Туретта, також відомий як хвороба Туретта, синдром Жиля де ла Туретта, розлад Туретта або ТС, є спадковим порушенням розвитку нервової системи, яке характеризується множинними тиками, тобто непередбачуваними і мимовільними рухами або звуками. Його було названо на честь французького невролога Жоржа Жиля де ла Туретта, який першим описав цей розлад 1885 року.

Створено футбольний клуб "Рома"

7 червня 1927 року, 97 років тому створено футбольний клуб "Рома" - один із найвідоміших професійних футбольних клубів Італії, який виступає в елітній футбольній лізі Серії А. Команда базується в Римі.

Ще цього дня:

1903 - У Берліні французький учений Кюрі оголосив про відкриття нового хімічного елемента - полонію, названого на честь батьківщини його дружини-польки Марії Склодовської-Кюрі;

1905 - Японські війська взяли Сахалін;

1919 - У Нью-Йорку вперше проведено письмові тести для отримання водійського посвідчення;

1920 - Уряд Української Народної Республіки переїхав із Вінниці до Жмеринки;

1929 - Згідно з Латеранськими угодами, у центрі Риму утворено суверенну державу Ватикан;

1939 - Третій Рейх уклав пакти про ненапад із Латвією та Естонією;

1945 - Усім німцям у зонах окупації союзників наказали дивитися фільми про злочини нацистів у Бухенвальді;

1967 - Ізраїль узяв під свій контроль Стіну плачу в Єрусалимі;

1991 - Верховна Рада України ухвалила рішення про перепідпорядкування Україні союзних підприємств на території республіки.

Церковне свято

День пам'яті святого священномученика Феодота, єпископа Анкирського

Православна церква цього дня відзначає пам'ять мученика Феодота Анкирського. Він жив у 3 столітті в місті Анкирі та утримував готель. Феодот часто розмовляв із гостями про життя і про віру і своїми промовами навернув до християнства багатьох язичників, а грішників спонукав покаятися. Під час гонінь на християн готель праведника став прихистком для багатьох із них; він також відвідував мучеників у в'язницях, розраджував, і таємно ховав їхні тіла після смерті. За свою діяльністю Феодот отримав дар зцілення недуг.

У той час мученицьку смерть від рук гонителів прийняли сім святих дів. Одна з них, Текуса, з'явилася уві сні Феодоту і веліла йому підняти тіла дів з дна озера і поховати. Він виконав прохання мучениці з Божою поміччю: коли чоловік підійшов до озера, здійнявся такий вітер, що вода відійшла і дно оголилося. Дізнавшись про це, нечестивий правитель піддав Феодота катуванням, а потім і стратив. Однак, до останніх своїх хвилин святий не відрікався від віри, а, навпаки, продовжував славити Христа.

Іменини: Антон, Богдан, Борис, Василь, Іван, Степан, Тарас, Валерія, Зінаїда, Марія.
 

]]>
6 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100056 ДЕНЬ 834 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 834 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 06 Jun 2024 08:14:55 +0300 6 червня в Україні відзначають День журналіста.

Ще сьогодні Всесвітній день боротьби з хворобою Вернейля, День садівництва, День кінотеатру просто неба, День Йо-йо, Всесвітній день зеленого даху, Всесвітній день трансплантології, День гордості атеїста, Всесвітній день консультанта з управління.

У Швеції - День прапора, у Тайвані та Аргентині - День інженера, в Австралії - День штату Квінсленд, у Болівії - День учителя, у Південній Кореї - День пам'яті, у Казахстані - День фінансової поліції.

Православна церква - преподобного Вісаріона чудотворця; преподобного Іларіона Нового, ігумена Далматської обителі.

День журналіста

День журналіста щорічно відзначають шостого червня. Цього дня, 1992 року, українську спілку журналістів було прийнято до Міжнародної спільноти журналістів у Брюсселі. У 1994 році указом першого Президента України Леоніда Кравчука, було встановлено дату святкування.

Всесвітній день трансплантології

Присвячений підвищенню обізнаності про важливість донорства і трансплантації органів. Цей день є проявом вдячності донорам органів та їхнім родинам за їхній самовідданий акт дарування життя іншим.

Ще цього дня:

1925 - Волтер Крайслер заснував автомобільну корпорацію Chrysler;

1933 - У Кемдені (штат Нью-Йорк) відкрився перший у світі кінотеатр, у якому фільм можна було дивитися, не виходячи з автомобіля;

1944 - У Західній Європі відкрито Другий фронт: на Півночі Франції почалася висадка військ союзників по антигітлерівській коаліції;

1981 - Зареєстровано перших хворих на СНІД;

1990 - Всеукраїнський православний собор у Києві проголосив патріархат УАПЦ і обрав митрополита Мстислава другим патріархом Української автокефальної православної церкви;

1991 - Нобелівську премію миру вручено президенту Радянського Союзу Михайлу Горбачову;

2017 - Під час громадянської війни в Сирії почалася битва за Ракку, під час якої Сирійські демократичні сили (SDF) вибили з міста угруповання ІД;

2023 - Окупаційні російські війська підірвали греблю Каховської ГЕС під час російсько-української війни.

Церковне свято

6 червня православна церква вшановує пам'ять преподобного Віссаріона-чудотворця.

Віссаріон відомий своєю надзвичайною аскезою. У житті він прагнув максимальної простоти, часто мандрував пустелею, не маючи постійного місця проживання. Його одяг був мінімалістичним, і він часто постив, відмовляючись на тривалий час від їжі та води.

Святий проводив багато часу в молитві, шукаючи духовного спілкування з Богом. Завдяки своїй глибокій вірі та молитвам він отримав дар чудотворення. За переказами, він здійснив багато чудес, зокрема зцілював хворих і допомагав нужденним.

Преподобний був наставником для багатьох ченців і мирян, які шукали духовної мудрості та настанов. Його поради та приклад життя надихали інших на духовні подвиги. Віссаріон помер у глибокій старості, після себе залишив славу великого подвижника і чудотворця.

Іменини: Георгій, Лук'ян, Ростислав, Софія, Юліана.


 

]]>
5 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100049 ДЕНЬ 833 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 833 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 05 Jun 2024 09:35:38 +0300 5 червня відзначають Всесвітній день охорони довкілля, Міжнародний день боротьби з незаконним і нерегульованим рибальством, День бігу, День повітряних кульок.

У Данії - День Конституції, в Ізраїлі - День Єрусалима.

Православна церква - віддання свята Преполовіння; святого священномученика Дорофея, єпископа Тирського; святого мученика Косми, пресвітера Вірменського.

Всесвітній день довкілля

11 травня 1971 року до Генерального секретаря ООН надійшло звернення, яке підписали 2200 діячів науки і культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням довкілля: "Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами".

1972 року в Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція із захисту довкілля, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Учасники конференції ухвалили рішення про щорічне проведення Всесвітнього дня охорони довкілля 5 червня.

Офіційно Всесвітній день охорони довкілля заснований Генеральною асамблеєю ООН на її 27-й сесії 15 грудня 1972 року. Також з’явилася нова організація в системі ООН - Програма ООН з довкілля, під егідою якої відтоді й відзначається всією світовою спільнотою щорічно День охорони довкілля.

Міжнародний день боротьби з незаконним, неповідомлюваним і нерегульованим промислом

5 червня відзначається Міжнародний день боротьби з незаконним, неповідомлюваним і нерегульованим рибним промислом. Цю дату було встановлено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у грудні 2017 року, а передувала цьому цілеспрямована робота Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

На засіданнях ФАО вже тривалий час обговорювалися питання, пов'язані з проблемою збереження рибопромислових запасів, живих водних ресурсів, а також з виробленням способів управління ними.

Звіти фахівців говорять про те, що серед проблем, які стоять на шляху вирішення поставлених завдань, можна виділити кілька основних. До них належать: незаконний і необмежений рибальський промисел (браконьєрство), наявність ринків збуту для промисловиків-браконьєрів, проблеми екологічного характеру, пов'язані із забрудненням Світового океану.

Всесвітній день бігу

У 2009 році в США стартувало свято, яке з 2016 року набуло міжнародного характеру - Всесвітній день бігу. Його відзначають у першу середу червня і популярність його не випадкова.

Саме доступність і простота зробили біг настільки популярним і поширеним видом спорту серед мільйонів людей.

Офіційно проведене вперше на міжнародному рівні 2016 року, за рік свято зібрало учасників більш ніж зі 170 країн світу, ставши одним із наймасштабніших спортивних заходів.

Ще цього дня:

1849 - Данія стала конституційною монархією;

1894 - У Львові розпочала роботу найбільша за всю історію Галичини Загальна Крайова виставка;

1910 - У Києві відбувся перший політ на вітчизняному літаку конструкції професора Політехнічного інституту Олександра Кудашева, який сам же й виконував роль пілота. Через 11 днів у повітря підняв свій літак і студент Ігор Сікорський;

1919 - Під час українсько-польської війни 1918-1919 років розпочалася Чортківська офензива Української Галицької Армії (УГА), унаслідок якої від поляків було визволено Чортків, Тернопіль, Бучач і Перемишляни;

1945 - Воєначальники союзних держав підписали в Берліні Декларацію про поразку Німеччини і прийняття верховної влади в ній урядами СРСР, США, Великої Британії та Франції;

1977 - У продажу з'явився перший персональний комп'ютер Apple II;

1990 - Всеукраїнський Православний Собор у Києві проголосив відродження Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ), відновив церковну структуру у вигляді патріархату й обрав українським патріархом митрополита Мстислава Скрипника.

Церковне свято

Цього дня вшановують священномученика Дорофея Тирського, який жив у 3-4 століттях. Дорофей служив єпископом у фінікійському місті Тирі. У період гоніння на християн за часів імператора Діоклетіана він переховувався від язичників; повернутися в Тир єпископ зміг лише після того, як на трон зійшов імператор Костянтин, який видав Міланський едикт.

Таку назву отримав документ, що проголошував релігійну терпимість на території Римської імперії. Дорофей керував своєю єпархією близько 50 років. Однак йому не судилося померти від старості: у період правління Юліана Відступника єпископ прийняв мученицьку смерть.

Святий Дорофей вважається автором "Синопсису" - зібрання оповідей про житіє пророків і апостолів. У ньому міститься один із варіантів списку апостолів від сімдесяти (так заведено називати учнів Ісуса Христа, а також їхніх безпосередніх учнів; вважається, що їх обрали в останній рік земного життя Спасителя).

Іменини: Ігор, Георгій, Дмитро, Костянтин, Леонід, Марк, Петро, Федір.

]]>
4 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100038 ДЕНЬ 832 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 832 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 04 Jun 2024 08:25:22 +0300 4 червня в Україні відзначають День пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, День Господарських судів.

Ще сьогодні - Всесвітній день боротьби з карієсом, Всесвітній тиждень серцевого ритму, Міжнародний день невинних дітей - жертв агресії, День державних символів Республіки Казахстан, День державного прапора Естонії, День стяга Оборонних сил Фінляндії, День банківського працівника Республіки Молдови.

Православна церква вшановує пам'ять святого Митрофана, патріарха Константинопольського.

День пам'яті дітей загиблих унаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України

Понад 1899 дітей постраждали в Україні в результаті повномасштабної збройної агресії РФ. Станом на ранок 27 травня 2024 року за офіційною інформацією ювенальних прокурорів 548 дітей загинули та понад 1351 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Найбільше постраждало дітей у наступних областях: Донецькій - 532, Харківській - 378, Херсонській - 152, Дніпропетровській - 139, Київській - 130, Запорізькій - 108, Миколаївській - 105.

Міжнародний день невинних дітей - жертв агресії

4 червня відзначають Міжнародний день невинних дітей - жертв агресії. Цей пам'ятний день запроваджено рішенням Генеральної Асамблеї ООН на одному зі спеціальних засідань з питань про Палестину 1982 року.

Ця дата - своєрідний акт протесту проти війни, вбивств, насильства і спроба забезпечити безневинним дітям мирне сьогодення і світле майбутнє.

День Господарських судів

Щороку, 4 червня, судді та працівники апаратів господарських судів України відзначають День утворення системи (арбітражних) господарських судів.

Так, 04 червня 1991 року було ухвалено Закон України "Про арбітражний суд", який уперше започаткував здійснення правосуддя в господарських відносинах незалежною ланкою судової влади в Україні - спеціалізованими судовими установами.

Ще цього дня:

1921 - У Франції вперше представлені парфуми "Шанель" ("Chanel № 5");

1942 - Розпочалася битва за атол Мідвей, одна з найбільших битв 2-ї Світової війни;

1944 - Частини 5-ї армії США війська вступили в Рим;

1946 - Хуан Перон став президентом Аргентини;

1954 - Прем'єр-міністри Франції та В'єтнаму Жозеф Ланьє і Буу Лок підписали в Парижі договір "про повну незалежність В'єтнаму";

1989 - Акцію протесту на площі Тяньаньмень у столиці Китаю, Пекіні, було жорстоко придушено танками, загинуло сотні громадян;

1992 - Дата ухвалення герба Казахстану;

1996 - Перший політ Ariane 5. Ракета-носій вибухнула через 37 секунд;

2014 - Офіційна дата заснування 25-го окремого мотопіхотного батальйону "Київська Русь".

Церковне свято

Православна церква вшановує цього дня пам'ять святителя Митрофана, патріарха Константинопольського, який жив у 3-4 століттях. Його батько, Дометій, був рідним братом римського імператора Проба, але, зрозумівши хибність язичницької релігії, увірував у Христа.

Під час жорстоких переслідувань християн у Римі він разом із двома своїми синами, Пробом і Митрофаном, перебрався у Візантію, де навчався закону Господньому у єпископа Тита, після смерті якого на єпископський престол за свою ревність і добрі справи звели Дометія, а пізніше його синів - Проба, а 316 року - святого Митрофана.

Одного разу до Візантії прибув імператор Костянтин Великий, який, побачивши святість життя і мудрість святого Митрофана, взяв його з собою в Рим. Незабаром Костянтин переніс столицю з Риму до Візантії і перевів туди святителя Митрофана, а 325 року на I Вселенському Соборі він виклопотав у святих отців для Митрофана титул Патріарха. Таким чином, святитель Митрофан став першим Патріархом Константинопольським. Він мирно відійшов до Бога 326 року, у віці 117 років.

Іменини: Іван, Марія, Марфа, Митрофан, Мефодій, Назар, Петро, Ростислав, Софія.

]]>
3 червня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100031 ДЕНЬ 831 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 831 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Mon, 03 Jun 2024 10:37:27 +0300 3 червня відзначають Всесвітній день сидру, День засобів захисту від комах, Всесвітній день людей із деформацією стопи, День народження парашута, у Європі - День велосипедиста.

Православна церква вшановує пам'ять святого мученика Лукиліяна і тих, хто з ним.

У Чорногорії - День незалежності, в Австралії - День Західної Австралії, раніше відомий як День заснування, День Мабо, Червневий вихідний в Ірландії.

День велосипедиста

Щорічно 3 червня в Європі відзначають День велосипедиста, пов'язаний зі зростанням популярності велосипедів.

Свято було запроваджено 12 квітня 2018 року ООН за пропозицією соціолога Лешека Сибільського. Документ підтримало 56 країн. Метою свята є підтримання культури їзди на велосипеді, адже це найбільш екологічний і дешевий варіант пересування.

Всесвітній день сидру

Всесвітній день сидру відзначають 3 червня кожного року, щоб вшанувати історію та культуру приготування і вживання сидру в усьому світі.

Сидр - слабоалкогольний напій, який утворюється внаслідок бродіння яблучного соку, насиченого киснем (2-8 % спирту). Найбільш якісний сидр виробляють у Франції, в регіонах Нормандія і Бретань. У Німеччині відомий під назвою апфельвайн, у Франкфурті щорічно на початку осені проходить фестиваль сидру - Апфельвайнфест. Також сидр популярний у Іспанії.

У Північній Америці сидром зазвичай називають безалкогольний напій - вид яблучного соку. Сидри можуть бути газованими, ароматизованими, "тихими" (не насиченими двоокисом вуглецю).

Згідно із законодавством України сидр виробляється без додавання спирту.

День засобів захисту від комах

Цей день слугує нагадуванням про те, що багато комах, як-от комарі та кліщі, можуть переносити різні хвороби: вірус Західного Нілу, хворобу Лайма та вірус Зіка. Використання репелентів може зменшити ризик зараження цими хворобами та захистити від дискомфорту, спричиненого укусами комах.

День народження парашута

3 червня 1785 року французький повітроплавець Франсуа Бланшар продемонстрував у Лондоні сконструйований ним парашут для стрибків із повітряної кулі. Сам Бланшар випробувати свій винахід не наважився і з висоти 300 м скинув на парашуті собаку. Тварина приземлилася благополучно.

Ще цього дня:

1527 - Велика пожежа Львова, що знищила всю готичну забудову міста;

1571 - Війська кримського хана Девлет-Герая захопили і до тла спалили Москву;

1768 - Взяття м. Умані гайдамацькими загонами Максима Залізняка та Івана Гонти;

1892 - Засновано англійський футбольний клуб "Ліверпуль";

2006 - Чорногорія проголосила незалежність;

2017 - Почала діяти інтернетна соціальна мережа "Ukrainians";

2017 - У Лондоні здійснено серію терористичних атак. Терористи вбили вісьмох людей і поранили десятки мирних жителів. Трьох нападників поліція застрелила.

Церковне свято

Цього дня православна церква відзначає день пам'яті святого Лукиліяна, який жив в Антіохії в 3 столітті. У зрілі роки він був язичницьким жерцем, але до старості навернувся до християнства і прийняв хрещення, а потім почав проповідувати і своїм красномовством навернув багатьох язичників до Христа.

За доносом юдеїв його схопили, били палицями, а потім ув'язнили. Там Лукиліян зустрів чотирьох отроків - Клавдія, Іпатія, Павла і Діонісія. Вони також відвернулися від язичництва і прийняли віру в Христа.

Переслідувачі, бажаючи стратити Лукиліяна і чотирьох отроків, кинули їх у піч. За переказами, Господь зберіг їх неушкодженими. Після цього мучеників доправили у Візантію, де святого Лукиліяна розіп'яли на хресті, а отроків обезголовили. Свідком їхнього подвигу стала свята діва Павла, яка піклувалася про в'язнів-християн. Після їхньої загибелі вона продовжувала своє служіння вірі.

Іменини: Юліан, Афанасій, Денис, Дмитро, Лук'ян, Павло, Клавдія.

]]>
31 травня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100021 ДЕНЬ 828 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 828 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 31 May 2024 08:29:06 +0300 31 травня відзначають Всесвітній День боротьби з тютюнопалінням, Всесвітній день папуг, Міжнародний день бортпровідника, День вебдизайнера, День народження велосипедного спорту, Всесвітній день блондинок.

Православна церква вшановує пам'ять апостола від 70-ти Єрма.

Всесвітній День боротьби з тютюнопалінням

Всесвітній день без тютюну, встановлений 1987 року Всесвітньою організацією охорони здоров'я, святкують 31 травня кожного року. Цього дня у світі проходять антитютюнові акції.

На сьогодні, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від вживання тютюну щорічно помирає більше ніж 5 мільйонів осіб; очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно. У Європейському регіоні тютюн є винуватцем смерті близько 1,6 мільйона осіб на рік.

Всесвітній день блондинок

Свій день світловолосі жінки святкують в останній день весни, 31 травня. Уперше про нього почули 9 червня 2001 року в США. Там група жінок-адвокатів вирішила довести, що блондинки можуть бути не тільки красивими та розумними. Вони й заснували цей день.

Потім ініціативу підхопили в усьому світі. Цього дня організовують різноманітні паради, конкурси і навіть вигадують премії, якими нагороджують блондинок.

За словами вчених, уже до 2202 року натуральні блондинки зникнуть з лиця землі. За останні 50 років кількість блондинок скоротилася з 49% до 14% від загальної кількості населення планети.

Всесвітній день папуг

Всесвітній день папуг - це щорічна подія, яку відзначають 31 травня, щоб підвищити обізнаність про збереження папуг і наголосити на важливості захисту їхніх природних середовищ існування.

Заснувала дату Міжнародна благодійна організація - Всесвітній Фонд папуг 2004 року. Фонд опікується порятунком папуг з 1989 року і вважає цілком справедливим, щоб у таких популярних птахів була своя особлива дата

Ще цього дня:

1894 - Відкрили електричний трамвай у Львові;

1902 - Друга англо-бурська війна: Договір у Верінігінгу завершив війну і забезпечив британцям контроль над Південною Африкою;

1910 - Акт про Південну Африку набув чинності. Заснування Південно-Африканського Союзу;

1911 - У Белфасті, Північна Ірландія, спущено на воду "Титанік";

1938 - Українець Антон Губенко здійснив перший в історії радянської авіації таран і вцілів;

1946 - У Києві створено літакобудівне конструкторське бюро Олега Антонова;

1988 - Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну;

1989 - На установчій конференції в Неаполі утворили Міжнародну асоціацію україністів.

Церковне свято

Єрм - апостол від сімдесяти. Згадується апостолом Павлом у його Посланні до Римлян. Жив у I-II століттях у Каппадокії. Про його життя відомо небагато. Спочатку він служив воїном, але потім охрестився і став одним із 70-ти послідовників Ісуса. Проповідував християнську віру, а згодом його зробили єпископом Філіппополя Фракійського. Єрм написав відомий твір "Пастир".

Поряд з іншими християнами єпископ потерпав від гонінь язичників. За свою віру, за однією з версій, його було страчено.

Переказ приписує Єрму місіонерську діяльність у Далматії, але жодних певних відомостей про це не збереглося, окрім загальних висловлювань у службі цьому апостолу. У грецькому Синаксарі сказано, що Єрм, після багатьох трудів і скорбот, помер мирно.

Під авторством якогось Єрма зберігся невеликий твір грецькою мовою під назвою: "Викриття язичницьких філософів". Хто був Єрм, який написав цей твір, де і в який час він жив, немає ніяких достовірних відомостей, але оскільки в християнському світі з ім'ям Єрм відомий апостол Єрм, то авторство приписують йому.

Іменини: Борис, Микола, Остап, Роман, Пилип, Христина.

]]>
29 травня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100001 ДЕНЬ 826 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 826 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 29 May 2024 08:45:04 +0300 29 травня відзначають Міжнародний день Евересту, Міжнародний день миротворців ООН, День компосту, Всесвітній день здоров'я травної системи, Всесвітній день видри, Всесвітній день розсіяного склерозу.

Православна церква вшановує пам'ять мучениці Феодосії.

Міжнародний день миротворців ООН

Щорічно 29 травня весь світ відзначає Міжнародний день миротворців ООН. На відміну від міжнародних військових формувань, таких як НАТО, миротворці ООН не воюють у звичному розумінні цього слова. Вони воїни, які несуть із собою мир. У них є зброя, яку не застосовують, їхня мета - рятувати життя і відновлювати те, що було зруйновано.

Всесвітній день здоров'я травної системи

День здорового травлення привертає увагу громадськості до проблем, пов'язаних із хворобами шлунково-кишкового тракту, на частку яких припадає понад 30% випадків від загальної кількості хвороб людства.

Всесвітній день видри

Щорічно в останню середу травня відзначається екологічне свято - Всесвітній день видри. Це екологічне свято було започатковане Міжнародним фондом виживання видр і має на меті привернути увагу до важливості цих чарівних тварин для місцевих екосистем, а також підвищити обізнаність про загрози, з якими вони стикаються, і необхідність їх захисту.

Всесвітній день розсіяного склерозу

Щороку в останню травневу середу світ відзначає Всесвітній день розсіяного склерозу. Подію заснувала Міжнародна федерація товариств розсіяного склерозу.

Розсіяний склероз - це хронічне аутоімунне захворювання центральної нервової системи, що прогресує і вражає головний мозок, спинний мозок і зорові нерви. При РС імунна система людини атакує мієлінову оболонку, яка захищає нерви, передача імпульсів у мозку порушується, і виникають численні симптоми розсіяного склерозу.

Міжнародний день Евересту

Міжнародний день Евересту відзначають на честь першого успішного сходження на гору сера Едмунда Гілларі з Нової Зеландії та непальського шерпа Тензінга Норгая цього дня 1953 року.

Ще цього дня:

1900 - Компанія "Отіс" зареєструвала торгову марку "Ескалатор";

1928 - Фріц фон Опель на експериментальному автомобілі власної конструкції подолав рубіж швидкості 200 км/год;

1945 - У Норвегії за співпрацю з нацистами заарештували письменника, Нобелівського лауреата Кнута Гамсуна;

1953 - Людина вперше здолала найвищу точку планети - на вершину Джомолунгми (8 848 м) піднялися новозеландець Едмунд Персіваль Гілларі та шерп Норгей Тенцинг;

1964 - У Києві відкрили для відвідувачів найбільший у СРСР ботанічний сад;

1990 - 40 європейських держав, Європейський інвестиційний банк і Європейське економічне співтовариство уклали угоду про створення Європейського банку реконструкції та розвитку;

2003 - Форвард "Мілану" Андрій Шевченко виграв свій перший трофей за 4 роки, проведені в Італії, забивши останній гол у матчі з "Ювентусом" (фінал Ліги Чемпіонів; 3:2 на користь "Мілану");

2014 - Поблизу Слов'янська, після розвантаження продуктів харчування на 4-й блокпост і проведення ротації особового складу, повертаючись із району гори Карачун, був обстріляний із лісосмуги та підбитий терористами з ПЗРК вертоліт Мі-8МТ (борт "16") Нацгвардії України, на борту якого був генерал-майор Сергій Кульчицький. Під час падіння вибухнули паливні баки. Унаслідок події загинули 12 осіб.

Церковне свято

Свята мучениця Феодосія Тирська постраждала 307 року. 29 травня православна церква святкує перенесення її мощей до Константинополя, а пізніше до Венеції.

Одного разу, під час гоніння на християн, яке тривало вже п'ять років, сімнадцятирічна Феодосія підійшла до засуджених в'язнів-християн, що перебували в преторії. Був день Святої Пасхи, і мученики говорили про Царство Боже. Свята Феодосія просила їх пом'янути її перед Господом, коли вони постануть перед Ним. Воїни побачили, що дівчина вклонилася в'язням, узяли її і відвели до правителя Урвана.

Правитель змушував дівчину принести жертву ідолам, але вона відмовилася. Тоді святу піддали жорстоким тортурам, які вона мужньо перетерплювала. Дівчину з каменем на шиї кинули в море, але янголи вивели її з безодні. Тоді мученицю віддали на поталу звірам, а потім відсікли їй голову.

Уночі свята Феодосія з'явилася батькам, які намагалися вмовити свою дочку не йти на страждання, у світлому одязі, з вінцем на голові та сяючим золотим хрестом у руці й сказала: "Дивіться, ось якої великої слави ви хотіли мене позбавити!"

Іменини: Олександр, Андрій, Богдан, Іван, Костянтин, Лука, Ян, Марія, Фаїна.

]]>
28 травня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/99996 ДЕНЬ 825 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 825 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 28 May 2024 10:48:29 +0300 28 травня відзначають Всесвітній день голоду, День міжнародної амністії, Міжнародний день дій за здоров'я жінок, День менструальної гігієни.

В Україні - День поліцейського офіцера громади, День краєзнавства, у США - День гамбургера.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного Микити Сповідника, єпископа Халкидонського; священномученика Євтихія, єпископа Мелитинського.

День поліцейського офіцера громади

28 травня в Україні відзначають День поліцейського офіцера громади. Цього дня вшановують роботу поліцейських офіцерів громади та звертають увагу на те, як Україна змінює стратегію роботи поліції.

У межах міжнародної практики, відомої як community policing, такі поліцейські живуть і працюють у конкретній територіальній громаді, щоб збільшити присутність місцевих поліцейських, сприяти комунікації з мешканцями, підтримувати порядок, запобігати правопорушенням і злочинам, розв'язувати конфлікти і залучати до співпраці місцевих жителів.

Всеукраїнський день краєзнавства

Мета дня - зробити доступною для широких мас історію, культуру та звичаї нашого народу. Свято має привернути увагу представників владних структур, освітніх закладів, громадських організацій та особисто кожного громадянина нашої країни до вкрай важливої для нас і наших нащадків дисципліни, що має назву "Краєзнавство".

1925 року в Харкові розпочалася I Всеукраїнська конференція з краєзнавства, під час роботи якої було створено Український комітет краєзнавства;

Всесвітній день голоду

Всесвітній день голоду є всесвітньо визнаним днем, який щорічно відзначають 28 травня з метою підвищення обізнаності про критичну проблему голоду та спонукання до колективних дій для його викорінення. Ця подія допомагає надати розголосу та привернути увагу про голод у світі в третьому тисячолітті. Всесвітній день голоду створений, щоб пролити світло на приголомшливі статистичні дані про голод і його руйнівний вплив на окремих людей, сім'ї та громади в усьому світі.

День міжнародної амністії

День міжнародної амністії відзначають 28 травня. Заснований юристом із Британії Пітером Бененсоном.

28 травня 1961 року газета The London Observer опублікувала його статтю про амністію. У ній Бененсон запропонував суспільству влаштувати акції протесту проти ув'язнення за політичні та релігійні погляди. Цього ж року представники семи країн заснували рух під назвою "Міжнародна амністія", а згодом було ухвалено рішення щорічно відзначати День міжнародної амністії.

Міжнародний день дій за здоров'я жінок

Міжнародний день дій за здоров'я жінок відзначається щорічно 28 травня. Цього дня 1987 року в Коста-Ріці провели Міжнародну нараду з теми репродуктивного здоров'я жінок. Там учасники ухвалили рішення відзначати цю дату, щоб привертати увагу до права жінки на сексуальне і репродуктивне здоров'я та його захист. Ідею підтримали представники охорони здоров'я з різних країн і громадські організації.

Ще цього дня:

1918 - Вірменія та Азербайджан проголосили державну незалежність;

1923 - Генеральний прокурор США оголосив, що жінки мають право носити штани де завгодно і коли їм це заманеться;

1957 - У США засновано Національну академію грамзапису, яка вручає одну з найпрестижніших премій у світі музики - "Греммі";

1959 - Американські вчені провели успішний запуск у космос із поверненням двох мавп, Айбл і Бейкер, на ракеті АМ-18;

1965 - Рада Міністрів СРСР постановила організувати на базі Донецької філії Харківського державного університету ім. Горького Донецький державний університет;

1987 - Німецький спортсмен-пілот Матіас Руст здійснив переліт із Гамбурга через Ґельсінкі до Москви і приземлився на Красній площі, обійшовши всю систему протиповітряної оборони СРСР;

1985 - Команда київське "Динамо" забила свій 2000-й гол у чемпіонатах СРСР;

2009 - У Києві відкрили Культурно-просвітницький центр "Alex Art House";

Церковне свято

День пам'яті преподобного Микити Сповідника

Микита Халкидонський - християнський святий VIII століття, святитель, прославлений у лику сповідників; архієпископ Халкидонський (726-775).

Із 726 до 775 року, у період іконоборства, був архієпископом Халкидонським. Усунутий зі своєї кафедри він мешкав до своєї кончини в одному з палестинських монастирів. У каноні служби йому, написаному Константинопольським пресвітером Йосипом, прославляється також брат святителя Микити - святий Ігнатій.

Селище Айос-Нікітас на острові Левкас у Греції названо на честь святого.

Євтихій, єпископ Мелитинський

Священномученик Євтихій розділив труди святих апостолів у справі Євангельської проповіді і постраждав за Христа в місті Мелитині в I столітті.

Він добровільно віддав себе в руки язичників, з презирством зневажив їхніх кумирів і назвав Ісуса Христа єдиним істинним Богом. Святого піддали численним тортурам, але він мужньо переніс усі катування. Після цього священномученика кинули в море.

Іменини: Денис, Дмитро, Захар, Гнат, Іраклій, Макар, Микита, Микола, Павло, Петро, Олена, Ілона.

]]>
27 травня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/99988 ДЕНЬ 824 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 824 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Mon, 27 May 2024 10:20:19 +0300 27 травня відзначають Міжнародний день маркетингу, День екстреної медичної допомоги, День захисту від Сонця, День народження скотчу.

Православна церква вшановує пам'ять священномученика Ферапонта, єпископа Сардійського і мучениці Феодори.

Міжнародний день маркетингу

Роль маркетингу важлива в налагодженні зв'язків між бізнесом і споживачами та стимулюванні суспільних змін. Цього дня також відзначають день народження Філіпа Котлера, якого часто називають "батьком сучасного маркетингу", чиї інноваційні теорії сформували маркетинговий простір.

День екстреної медичної допомоги

День невідкладної медичної допомоги - щорічна подія, яку відзначають 27 травня, щоб відзначити життєво важливу роль лікарів невідкладної медичної допомоги, медсестер, фельдшерів, реаніматологів та інших медичних працівників, які надають невідкладну та життєво необхідну допомогу в критичних ситуаціях.

День захисту від Сонця

День захисту від Сонця інформує людей про важливість використання сонцезахисного крему для захисту себе та дітей від небезпечного ультрафіолетового випромінювання.

День народження скотчу

Сьогодні День народження скотчу - липкої стрічки, яку ми використовуємо щодня в різних сферах життя. Її винахідником вважається американець Річард Дрю. Він працював лабораторним техніком у Minnesota Mining and Manufacturing, яка спеціалізувалася на виробництві наждачного паперу, а також займалася дослідженнями непроникних матеріалів і целофану. Першу стрічку було вироблено на целофановій базі з каучуку, живиці і олії.

Ще цього дня:

1900 - На парламентських виборах у Бельгії вперше у світі було випробувано систему пропорційного представництва;

1916 - Президент США Вудро Вільсон закликав після Першої світової війни створити Лігу Націй;

1921 - Афганістан оголосив про свою незалежність;

1926 - У штаті Міссурі споруджено пам'ятник Гекльберрі Фіну і Тому Соєру;

1930 - Річард Дрю запатентував "прозору целофанову липку стрічку" - скотч. Новинку спочатку використовували для захисту скла автомашини під час фарбування кузова;

1933 - Прем'єра мультфільму Волта Діснея "Три поросятка";

1937 - У Сан-Франциско урочисто відкрився міст над протокою Золоті Ворота - один із найкрасивіших у світі;

2002 - Музикант Алан Паркер став лицарем і може додавати до свого імені приставку "сер";

2009 - На базі Національного авіаційного університету створено Інститут аеронавігації;

2015 - Прокуратури Швейцарії та США заарештували 7 вищих посадових осіб ФІФА і загалом 14 осіб - за обвинуваченням у корупції, рекеті, шахрайстві та відмиванні грошей

Церковне свято

Ферапонт жив у III столітті в місті Сардіс (Мала Азія). Він був місцевим єпископом, проповідував християнську віру і хрестив багатьох язичників-еллінів. Правитель Юліан, дізнавшись про це, велів кинути єпископа до в’язниці, де його покинули без їжі та води, намагаючись змусити відмовитися від віри, але Ферапонт стійко витримав усі випробування. Тоді його почали водити в кайданах містами і публічно катувати. Але побачивши мужність єпископа, християни лише міцнішали у вірі. Після чергового побиття Ферапонт помер - за переказами, тієї ж миті кілки, до яких було прив'язано єпископа, дали паростки і стали деревами. Їхнє листя зцілювало тих, хто звертався зі щирою молитвою до святого.

Іменини: Іван, Леонід, Леонтій, Ніл, Петро, Ян, Анастасія.

]]>
24 травня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/99976 ДЕНЬ 821 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 821 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 24 May 2024 09:52:49 +0300 24 травня відзначають День слов'янської писемності та культури, Європейський день парків, День авіаційного техніка, Всесвітній день відеоігор, Міжнародний жіночий день за мир і роззброєння, Міжнародний день тіари, Всесвітній день шизофренії.

У Франції - Гран-прі Монако.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного Симеона Стовпника на Дивній горі.

День слов'янської писемності та культури

Щорічно 24 травня в усіх слов'янських країнах відзначають День слов'янської писемності та культури й урочисто прославляють творців слов'янської писемності святих Кирила і Мефодія - учителів словенських.

Як відомо, святі рівноапостольні брати Кирило і Мефодій походили зі знатного і благочестивого роду і проживали в грецькому місті Солуні. Вони були православними ченцями і слов'янську абетку створили в грецькому монастирі.

Європейський день парків

Європейський день парків був заснований Федерацією Європарк - європейською організацією, яка об'єднує природні території, що охороняються, у 35 країнах. Проведений уперше в 1999 році цей день тепер святкується щорічно 24 травня по всій Європі.

Дату святкування було обрано у зв'язку з тим, що саме цього дня у 1909 році в Європі було створено перші Національні парки (з майже трьох сотень національних парків, створених у наступні роки) - це були дев'ять Національних парків, заснованих у Швеції. Відтоді природні території, що охороняються, стали безцінною частиною природної та культурної спадщини Європи.

День авіаційного техніка

Присвячений визнанню важливої роботи фахівців з техобслуговування авіації. Також він вшановує спадщину Чарльза Едварда Тейлора, авіаційного механіка-першопрохідця, який виготовив двигун для першого успішного польоту братів Райт.

Всесвітній день відеоігор

Дату святкування обрано на честь дати офіційної презентації Ральфом Баєром спільно з його командою першої домашньої приставки для ігор Magnavox Odyssey, що відбулася саме цього дня 1972 року. Ця подія відзначає важливий крок у розвитку відеоігор та їхнього впливу на сучасний світ.

Всесвітній день шизофренії

Він заснований 1988 року для того, щоб ще раз акцентувати увагу на одному з найскладніших психічних захворювань і проблемах людей, які живуть із шизофренією.

Шизофренія - це ендогенне, хронічне, прогресуюче психічне захворювання.

Ще цього дня:

1936 - Створено ФК "Шахтар";

1940 - На I Конгресі Американських Українців у Вашингтоні створили Український конгресовий комітет Америки;

1940 - Ігор Сікорський здійснив перший успішний політ на однороторному вертольоті;

1956 - У Лугано пройшов перший конкурс пісні Євробачення, в якому брали участь 14 представників семи країн Європи;

1993 - Еритрея отримала незалежність від Ефіопії;

2003 - Україна дебютувала на 48-му конкурсі "Євробачення", який відбувся в Ризі. Олександр Пономарьов із піснею "Аста ла виста" посів 14-те місце;

2018 - Відкрито Новий Бескидський тунель;

2019 - Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила про свою відставку з поста лідера Консервативної партії, яка набула чинності 7 червня;

2023 - Архієрейський собор ПЦУ схвалив перехід на новоюліанський церковний календар із вересня 2023 року.

Церковне свято

Сьогодні вшановують пам'ять преподобного Симеона Стовпника.

Симеон народився в родині християн у Каппадокії. У віці 18 років прийняв чернечий постриг. Його аскетизм був настільки суворим, що він навіть викликав занепокоєння в ігумена монастиря. Той запропонував Симеону або послабити свої аскетичні подвиги, або покинути монастир.

Симеон пішов з обителі й оселився на дні висохлого колодязя, де міг безперешкодно виконувати свої суворі обітниці.

Пізніше він побудував чотириметровий стовп заввишки і оселився на ньому в маленькій келії. Протягом 80 років він провів у посилених чернечих подвигах, з яких 47 років простояв на стовпі.

Іменини: Василь, Григорій, Іван, Микита, Семен, Степан, Теодор, Федір, Ян, Оксана.

]]>
23 травня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/99967 ДЕНЬ 820 РОСІЙСЬКА Агресія - DAY 820 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 23 May 2024 09:06:13 +0300 23 травня в Україні відзначають День героїв, День морської піхоти України, День каштанових свічок.

У світі – День спортивної боротьби, Міжнародний день Шардоне, День черепахи, Міжнародний день викорінення акушерських нориць.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного Михайла Сповідника, єпископа Синадського.

День Героїв
Цього дня Україна вшановує пам'ять усіх героїв, які боронили її суверенітет та незалежність і сьогодні ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу.
День Героїв заснований Організацією українських націоналістів (ОУН) у 1941 році. Цю дату обрали невипадково: 23 травня 1938 року було вбито полковника армії УНР, державного, військового та політичного діяча Євгена Коновальця, одного з головних ідеологів українського націоналізму.
Від 1992 року свято ставало дедалі популярним. У День Героїв вітають усіх, хто з ризиком для життя виборював українську незалежність, а також віддають шану загиблим. Дату присвячено всім українським воїнам-лицарям Київської Русі, козакам часів Гетьманщини, повстанцям, Українським Січовим Стрільцям та воїнам армій УНР та УПА, а сьогодні українським воїнам, які захищають свою батьківщину.

День морської піхоти

Заснований у 2014 році, але до 2018 року його відзначали 16 листопада (на честь першої присяги службовця морської піхоти у 1992 році). Професійний день вирішили перенести на 23 травня у зв'язку з днем затвердження Павлом Скоропадським указу про створення державної морської піхоти (1918).

День каштанових свічок

Свічками називають біло-рожеве цвітіння каштана, тому що суцвіття формою нагадують свічки. Людство має можливість помилуватися їхнім цвітінням у травні.

Міжнародний день спортивної боротьби

Відомий також як Всесвітній день боротьби та заснований у 2013 році за ініціативи самих борців.

Головна мета спортивного дня – популяризація вільної, греко-римської та інших різновидів спортивної боротьби. Дата для свята обрана у зв'язку з тим, що 23 травня 1904 року у Відні (Австро-Угорщина) відбувся перший чемпіонат світу з греко-римської боротьби, у якому взяли участь 26 спортсменів.

Міжнародний день викорінення акушерських нориць

23 травня з ініціативи ООН відзначають Міжнародний день викорінення акушерських нориць.

Акушерський свищ (фістула, свищ) - це серйозна, смертельно небезпечна родова травма, яка полягає в утворенні дірок у родових шляхах. Майже завжди підлягає оперативному лікуванню.

Всесвітній день черепахи

Заснований у 2000 році за ініціативи Американського товариства порятунку черепах.

Цю організацію заснували ентузіасти в 1990 році в Малібу (штат Каліфорнія, США) для збереження популяції черепах, що мешкають на околицях міста.

Ще цього дня:

1910 – У Києві здійснено перший політ вітчизняного літака Кудашев-1;

1938 – Вбивство Євгена Коновальця агентом НКВС Павлом Судоплатовим;

1949 – У Бонні проголошено створення Федеративної Республіки Німеччина;

1984 – Головний лікар США оголосив пасивне куріння шкідливим для здоров'я;

1988 – Прощання Мішеля Платіні з великим футболом;

1995 - Випущено першу версію мови програмування Java;

2006 - Сербія визнала результати референдуму про суверенітет Чорногорії;

2008 - Відкрито 46 станцію Київського метрополітену - "Червоний хутір".

Церковне свято

Святитель Михайло сповідник з юних років прагнув чернечого життя і був направлений святішим патріархом Тарасієм (784–806) до монастиря, розташованого на березі Чорного моря. З ним вступив до обителі і святий Феофілакт, майбутній єпископ Нікомідійський. Обидва ченці зі старанністю проходили в обителі подвиги спасіння і незабаром були прославлені благодатними даруваннями від Господа. Одного разу під час жнив, коли люди знемагали від спраги, після молитви ченців порожня мідна посудина стала виточувати воду.

Святіший патріарх Тарасій висвятив святого Михаїла в єпископи міста Синад. За своє святе життя і мудрість святитель Михаїл здобув глибоку любов у віруючого народу й особливу увагу імператорів Никифора I і Михаїла I Рангава. У 787 році святитель Михаїл був присутній на Сьомому Вселенському Соборі в Нікеї.

Коли на престол вступив іконоборець-єретик Лев Вірменин, він став виганяти православних архієреїв з їхніх кафедр, призначаючи на їхнє місце своїх однодумців-єретиків.

Святитель Михайло в цей час твердо захищав православ'я, мужньо протидіяв єретикам і викривав їхні помилки. Лев Вірменин засудив святителя Михайла, але той не боявся мук, твердо відповідав: "Я шаную святі ікони Спасителя мого Ісуса Христа і Пречистої Діви, Матері Його, і всіх святих і вклоняюся їм. Твоє розпорядження про видалення ікон із храмів не виконаю". Тоді Лев Вірменин відправив святителя Михайла у заслання в місто Євдокіаду, де сповідник помер близько 821 року. Голова святителя Михайла зберігається у Лаврі святого Афанасія на Афоні, частина мощей – в Іверському монастирі.

Іменини: Опанас, Данило, Леонтій, Михайло, Дар'я, Єфросинія, Марія.

]]>
Томатин: історія та особливості http://monitor.cn.ua/ua/rest/99965 Відпочинок article Wed, 22 May 2024 14:20:46 +0300 Віскі — це напій, який завжди асоціюється з розкішшю та витонченим смаком. Одним із найвідоміших брендів цього напою є Томатин. Цей шотландський віскі має багату історію і неповторний букет смаків, який приваблює шанувальників з усього світу. У цій статті ми розглянемо історію, процес виробництва та особливості цього видатного напою.

Історія бренду Томатин

Бренд Томатин був заснований у 1897 році в Шотландії. Спочатку це була невелика дистилерія, яка поступово розширювалася і ставала все більш популярною. У 20-му столітті Томатин зазнав кілька змін власників, але зберігав свою традицію виробництва високоякісного віскі. Сьогодні Томатин є одним із найвідоміших виробників шотландського віскі, який експортується у понад 60 країн світу.

Процес виробництва

Виробництво віскі Томатин починається з відбору найкращого ячменю, який проходить процес солодження. Після цього ячмінь подрібнюється і змішується з водою, утворюючи сусло. Сусло ферментується за допомогою дріжджів, що дозволяє отримати спирт. Наступний етап — це дистиляція, яка проводиться у мідних перегонних кубах. Цей процес дозволяє відокремити спирт від інших компонентів і отримати чистий дистилят.

Після дистиляції віскі витримується в дубових бочках. Цей етап є одним із найважливіших, оскільки саме під час витримки напій набуває свого унікального аромату і смаку. Віскі Томатин витримується від 10 до 30 років, що дозволяє досягти ідеального балансу між ароматами дуба, ванілі, карамелі і фруктів.

Особливості смаку та аромату

Віскі Томатин відомий своїм багатим і складним букетом смаків. Основні нотки, які можна відчути в цьому напої, включають:

 

  • Фрукти: яблука, груші, абрикоси
  • Прянощі: ваніль, кориця, гвоздика
  • Солодкі ноти: карамель, мед, шоколад

Ці нотки створюють гармонійний і насичений смак, який залишає приємний післясмак. Аромат віскі також дуже багатий і складний, з нотками дуба, спецій і фруктів, що робить його ідеальним вибором для справжніх гурманів.

Ідеальні поєднання з віскі

Віскі Томатин чудово поєднується з різними стравами і закусками. Ось кілька ідей для ідеальних поєднань:

  • Сири: м'які та витримані сири, такі як бри або чеддер
  • М'ясо: стейки, карпаччо, копчене м'ясо
  • Десерти: шоколадні трюфелі, карамельні десерти, фруктові пироги

Ці поєднання дозволяють підкреслити і розкрити всі відтінки смаку і аромату віскі, роблячи дегустацію ще більш приємною і незабутньою.

Заключні думки про Томатин

Віскі Томатин — це справжній шедевр, який поєднує в собі багатовікові традиції і сучасні технології виробництва. Його багатий смак і аромат роблять його улюбленим напоєм багатьох шанувальників віскі по всьому світу. Якщо ви хочете дізнатися більше про цей видатний напій або придбати пляшку для своєї колекції, відвідайте сайт maudau.com.ua, де ви знайдете широкий вибір віскі Томатин та інших високоякісних напоїв. Насолоджуйтесь кожним ковтком цього чудового напою і відкривайте для себе нові грані смаку.

 

]]>
22 травня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/99957 ДЕНЬ 819 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 819 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 22 May 2024 08:18:09 +0300 22 травня відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття, Всесвітній день готів.

Православна церква вшановує пам'ять мученика Василіска.

Міжнародний день біологічного різноманіття

Головне завдання Міжнародного дня біологічного різноманіття - звернути увагу громадськості на проблему безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори і фауни.

На Конференції ООН з довкілля та сталого розвитку, що відбулася 1992 року в Ріо-де-Жанейро, світовій громадськості запропонували насамперед звернути увагу на збереження біологічного різноманіття - як живих видів, так і екологічних систем.

У зв'язку з цим, було ухвалено Конвенцію про біологічне різноманіття, і сьогодні її сторонами є близько 200 держав. Цілі, яких прагнуть країни, що приєдналися до Конвенції, очевидні: збереження біологічного розмаїття живих видів та екологічних систем, стале використання компонентів біологічного розмаїття та отримання вигод від використання генетичних ресурсів.

Всесвітній день готів

З ініціативою проведення Дня виступив 2009 року британський ді-джей Cruel Britannia, який організував шоу-програму готичної музики на популярному британському радіо BBC Radio 6 Music. Вона проходила в рамках тижневої серії програм, присвячених різним субкультурам. Захід мав успіх, тоді й вирішено було створити Всесвітній день готів, який відбуватиметься щороку. І якщо в перший рік його святкували лише у Великій Британії, то вже за кілька років свято здобуло популярність і в інших країнах Європи та Америки.

Головна мета Дня - дати можливість представникам готичної субкультури заявити про себе і розповісти про різні аспекти "свого світу", такі як музика, мода і мистецтво.

Ще цього дня:

1861 - Відбулося перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі над Дніпром у Каневі;

1919 - У Києві в церкві святого Миколая відбулося перше богослужіння українською мовою, через що цей день "неофіційно" став днем народження Української Автокефальної Православної Церкви;

1931 - Розпочала свою діяльність Українська академія аграрних наук;

1971 - Відбувся виступ Анатолія Лупиноса біля пам'ятника Тарасу Шевченку в Києві та арешт оратора;

1979 - Похорон Володимира Івасюка на Личаківському цвинтарі у Львові, який переріс у масову акцію протесту;

1995 - У Львові було створено Всеукраїнське педагогічне товариство імені Григорія Ващенка;

2009 - СБУ порушила кримінальну справу за фактом Геноциду в Україні 1932-1933 років (за ч. 1 ст. 442 Кримінального кодексу України - "Геноцид");

2014 - біля міста Волноваха стався напад бойовиків т.зв. "ДНР" на блокпост української 51-ї механізованої бригади. 16 українських військових загинули, 32 травмовані;

2014 - Біля міста Рубіжне, внаслідок бою з проросійськими бойовиками, українська 30-та механізована бригада зазнала втрат і відступила. 3 українських військових загинули, 7 поранено.

Церковне свято

Василіск був християнським святим і мучеником, який постраждав за свою віру через гоніння на християн під час правління імператора Максиміана Галерія (305 - 311 роки). Василіск був племінником святого мученика Феодора Тирона і постраждав разом зі своїми братами Клеоніком і Євтропієм.

Василіска засудили до смерті в Команах Понтійських, де його тримали у в'язниці. Перед стратою у нього було видіння, в якому Господь обіцяв йому свою допомогу і передрік мученицьку смерть.

Іменини: Данило, Захар, Макар, Михайло, Павло, Теодор, Федір, Яків, Софія.

]]>
21 травня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/99948 ДЕНЬ 818 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 818 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 21 May 2024 08:48:07 +0300 21 травня відзначають Міжнародний день чаю, Всесвітній день культурного розмаїття в ім'я діалогу та розвитку.

У Чорногорії - День незалежності, у Греції - Піровасія - вогнеходіння, у Болгарії - Предой, в Індії - День боротьби проти тероризму.

Православна церква - День пам'яті святої цариці Олени.

Міжнародний день чаю

Генеральна Асамблея ООН у грудні 2019 року своєю резолюцією проголосила 21 травня Міжнародним днем чаю.

Серед напоїв, відомих у світі, мабуть, найбільш популярним є чай. Він поступається лише воді, але на відміну від неї вживається не лише для втамування спраги, а й як тонізуючий та зігрівальний засіб, а різні сорти чаю дають змогу поціновувачам напою формувати вподобання на власний смак.

Вважається, що батьківщиною чаю є північний схід і південний захід Китаю та північні райони М'янми, а найраніший згадуваний час його вживання припадає на період 5000-річної давності.

Всесвітній день культурного розмаїття в ім'я діалогу та розвитку

21 травня 2003 року вперше відзначали Всесвітній день культурного розмаїття в ім'я діалогу і розвитку.

У 2001 році ЮНЕСКО ухвалила Загальну декларацію про культурне розмаїття, а в грудні 2002 року Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції 57/249 проголосила 21 травня Всесвітнім днем культурного розмаїття в ім'я діалогу і розвитку.

У цьому ж документі ООН запропонувала всім державам-членам, міжурядовим органам, організаціям системи Організації Об'єднаних Націй і відповідним неурядовим організаціям, серед іншого, інформувати громадськість про цінність і важливість розмаїття культур і, зокрема, сприяти за допомогою освіти та засобів масової інформації усвідомленню позитивної ролі культурного розмаїття.

Ще цього дня:

1904 - У Парижі засновано Міжнародну федерацію футбольних асоціацій (ФІФА). Сьогодні їй виповнюється 120 років;

1916 - У Великій Британії вперше у світі запроваджено "літній" час;

1918 - У Києві представники різних партій сформували Український національно-державний союз;

1928 - Волт Дісней отримав патент на монопольне використання образу Міккі Мауса;

1992 - Кримський парламент скасував референдум про незалежність Криму, який планували на серпень;

2000 - На референдумі у Швейцарії більшість жителів проголосували за розширення відносин з Євросоюзом.

2006 - На референдумі населення Чорногорії проголосувало за незалежність від Сербії.

Церковне свято

Цього дня вшановують пам'ять святої Олени, яка жила в 3-4 століттях. Вона була матір'ю римського імператора Костянтина I і відома своєю діяльністю з поширення християнства. За її ініціативою в Єрусалимі було проведено розкопки, під час яких було знайдено Гроб Господній, Животворящий Хрест та інші реліквії.

Іменини: Федір, Кирило, Костянтин, Михайло, Олена, Ярослав.

]]>
20 травня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/99942 ДЕНЬ 817 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 817 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Mon, 20 May 2024 09:21:36 +0300 20 травня відзначають Всесвітній день метрології, Всесвітній день травматолога, Європейський день моря, Всесвітній день бджіл, Всесвітній день боротьби з аутоімунним артритом, День клінічних випробувань.

В Україні - День банківських працівників, День перекладача жестової мови, у Канаді - День Вікторії, у Франції - Відкритий чемпіонат із тенісу.

Православна церква вшановує пам'ять мучеників Фалалея, Олександра та Астерія.

День банківських працівників

Заснований за указом президента Леоніда Кучми в березні 2004 року. Цей день є визнанням важливої ролі банківської системи та значного внеску працівників цієї сфери в розвиток економіки держави та забезпечення фінансової стабільності.

День перекладача жестової мови

День перекладача жестової мови в Україні з'явився 2009 року. Тоді IV пленум центрального правління Українського товариства глухих, відгукнувшись на ініціативу Ради перекладачів жестової мови, випустив постанову про заснування професійного свята. Це рішення підтримали також Всесвітня асоціація перекладачів жестової мови та Європейський форум перекладачів жестової мови.

Мета запровадження нової дати - привернути увагу громадськості до проблем осіб із порушенням слуху (повним або частковим), а також зазначити внесок сурдоперекладачів у розвиток спільноти глухих.

Всесвітній день метрології

Створений з метою визнання важливості професії метролога та привернення уваги суспільства до метрології в промисловості, медицині, соціумі та інших сферах.

День обрано в ознаменування підписання 20 травня 1875 року в Парижі, на міжнародній дипломатичній конференції, знаменитої Метричної Конвенції, що стала першою міжурядовою угодою про науково-технічне співробітництво, яка заклала фундамент єдиного міжнародного метрологічного простору. На основі цієї Конвенції було створено міжурядову Міжнародну організацію мір і ваг.

Всесвітній день травматолога

Травматологи відіграють життєво важливу роль у медицині, оскільки вони допомагають людям відновитися після вивихів, переломів, синців та інших травм кісток і суглобів.

Європейський день моря

Заснований Європейською комісією 2008 року і спрямований на привернення уваги до проблем морського забруднення, збереження морських ресурсів і сталого розвитку морського середовища.

Всесвітній день бджіл

Заснований ООН у 2017 році з метою підвищення обізнаності про важливість бджіл та інших запилювачів для нашої екосистеми і продовольчої безпеки.

Датою було обрано 20 травня - в пам'ять про одного з видатних бджолярів, новаторів цього виду діяльності - Антона Янше, якого вважають одним із засновників сучасного бджільництва. Він народився в Словенії 20 травня 1734 року і, зробив бджільництво своєю основною діяльністю, досяг значного успіху, є автором посібника, надрукованого 1771 року німецькою мовою.

Бджоли, метелики та інші запилювачі впливають на всіх нас. Їжа, яку ми їмо, наприклад, фрукти та овочі, безпосередньо залежить від запилювачів. Світ без запилювачів буде позбавлений продовольчого розмаїття - не буде ні чорниці, ні кави, ні шоколаду, ні огірків. Вони не лише допомагають забезпечити велику кількість фруктів, горіхів і насіння, але також і їхню різноманітність і якість, що мають вирішальне значення для харчування людей. Крім виробництва продуктів, запилювачі також роблять безпосередній внесок у створення ліків, біопалива, тканин і будівельних матеріалів.

Всесвітній день боротьби з аутоімунним артритом

Аутоімунний артрит - група захворювань, за яких імунна система організму атакує власні суглоби, чим спричиняє запалення і біль.

День клінічних випробувань

Важлива подія, яка підкреслює значення клінічних випробувань у медичних дослідженнях і розвитку нових методів лікування.

День Вікторії в Канаді

День Вікторії в Канаді встановлений на честь дня народження англійської королеви Вікторії (24 травня 1819 року).

Як національне свято і державний вихідний, День Вікторії почали відзначати в Канаді після смерті Королеви 1901 року, коли парламент Канади ухвалив Акт, що встановлює офіційне свято 24 травня під назвою Victoria Day Holiday. Поправка до резолюції про статус Канади 1952 року встановила святкування Дня Вікторії в понеділок, що передує 25 травня.

Це день, коли віддають данину поваги королеві Вікторії, яка зіграла дуже важливу роль в історії Канади. Показовим свідченням визнання канадцями цієї ролі є те, що ім'ям Вікторії названо багато міст і селищ по всій Канаді, і рідко в якому канадському населеному пункті немає вулиці або проспекту її імені.

Ще цього дня:

1905 - У Києві відкрито Михайлівський механічний узвіз;

1961 - Засновано Шевченківську премію;

1961 - За створення Української робітничо-селянської спілки Львівський обласний суд засудив Левка Лук'яненка до смертної кари, а його товаришів - до різних термінів позбавлення волі;

1980 - На референдумі в канадській провінції Квебек 59,9 % виборців висловилися проти від'єднання від Канади;

1985 - Ізраїль під наглядом Міжнародного комітету Червоного Хреста звільнив 1150 ув'язнених в обмін на звільнення трьох останніх ізраїльських солдатів, яких утримували палестинці;

2005 - Дебют незалежної України на Каннському кінофестивалі - світова прем'єра документального фільму режисера Ігоря Стрембицького "Подорожні", що отримав "Золоту пальмову гілку";

2009 - У фінальному футбольному матчі Кубка УЄФА в Стамбулі "Шахтар" (Донецьк) переграв "Вердер" (Бремен) із рахунком 2:1, ставши володарем останнього в історії Кубка УЄФА;

2019 - Відбулася інавгурація Президента України Володимира Зеленського;

2022 - Росія окупувала Маріуполь.

Церковне свято

20 травня православна церква вшановує пам'ять трьох святих мучеників - Фалалея, Олександра та Астерія. Ці християнські святі стали жертвами переслідувань за часів імператора Нумеріана (283-284).

Святі мощі Фалалея зберігаються в храмі святого Агафоника в Константинополі і стали джерелом численних чудес.

Фалалей відомий як лікар, який надавав безоплатну допомогу хворим. Церква прозвала його безсрібником і закликає звертатися до нього в молитвах за зцілення хворих під час таїнства єлеопомазання та освячення води.

Іменини: Олександр, Олексій, Іван, Микита, Тимофій, Сюзанна.

]]>
17 травня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/99935 ДЕНЬ 814 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 814 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 17 May 2024 08:18:04 +0300 17 травня відзначають Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства, День народження інтернету, Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією, Міжнародний день проти гомофобії та трансфобії, Міжнародний день телефону довіри для дітей, Міжнародний день віртуальних помічників, День видів, що зникають, Всесвітній день обізнаності про нейрофіброматоз, Всесвітній день пульмонолога.

У Норвегії - День Конституції, у Німеччині - Лейпцизький фестиваль готичної музики і культури.

Православна церква – ушанування пам’яті апостола Андроніка і святої Юнії.

Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства

Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства засновано резолюцією Генасамблеї ООН у березні 2006 року, його відзначають щорічно 17 травня.

Це професійне свято всіх програмістів, системних адміністраторів, інтернет-провайдерів, вебдизайнерів, редакторів інтернет-видань і всіх інших людей, зайнятих у сфері інформаційних технологій.

До 2006 року цей День святкували як Міжнародний день електрозв'язку або Всесвітній день телекомунікацій. Його відзначали з 1969 року за рішенням сесії Адміністративної ради Міжнародного союзу електрозв'язку.

Дату обрано у зв'язку з тим, що 17 травня 1865 року, після двох із половиною місяців важких перемовин, у Парижі було підписано першу міжнародну Телеграфну Угоду, і було засновано Міжнародний Телеграфний Союз, з 1932 року - Міжнародний Союз Електрозв'язку.

Мета свята - підвищення рівня обізнаності про можливості, які може принести суспільствам і країнам використання Інтернету та інформаційно-комунікаційних технологій.

Міжнародний день проти гомофобії та трансфобії

Відзначається 17 травня у зв'язку з тим, що 17 травня 1990 року гомосексуальність було виключено з Міжнародної класифікації хвороб (МКХ).

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією

Уперше ця масштабна медична інформаційна кампанія відбулася 2005 року за ініціативи Всесвітньої ліги з боротьби з гіпертонією за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я та в тісній співпраці з Міжнародним товариством з артеріальної гіпертонії.

День народження інтернету

17 травня 1991 року ухвалено єдиний стандарт World Wide Web.

Ще цього дня:

1916 - У Великій Британії вперше у світі здійснено перехід на літній час;

1934 - В Аргентині вийшов перший номер української газети "Наш клич";

1942 - Початок наступу німецьких військ під Харковом;

1973 - У Білому домі почалися слухання щодо Вотергейтського скандалу;

1978 - Швейцарська поліція в Лозанні знайшла останки Чарлі Чапліна, викрадені з могили за 11 тижнів до цього.

2000 - У Копенгагені у фіналі Кубка УЄФА турецький "Галатасарай" після нульової нічиї в основний і додатковий час обіграв лондонський "Арсенал" за пенальті 4:1. Уперше в історії один із призів європейського футболу дістався представникам Туреччини.

Церковне свято

День пам'яті апостола від 70 Андроніка і святої Юнії

Апостол Андронік був одним із апостолів із сімдесяти. Він також був єпископом Паннонії. Відомий своїми апостольськими працями, наверненням язичників у християнство, руйнуванням язичницьких храмів і спорудженням церков. Родич апостола Павла і сподвижник у його місіонерській діяльності. Андронік і його помічниця Юнія багато потрудилися, проповідуючи Євангеліє язичникам.

Іменини: Адріан, Афанасій, Микола, Степан, Євдокія, Єфросинія.

]]>