Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Політика http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Депутати готуються до 39-го засідання сесії: відбулася погоджувальна рада http://monitor.cn.ua/ua/politics/99729 Підтримка ЗСУ, відновлення інфраструктури, оренда земельних ділянок через аукціони. Ці та інші питання, які стосуються життєдіяльності та функціонування міста, розглянуть депутати та депутатки Чернігівської міської ради на найближчому засіданні сесії. Політика article Tue, 16 Apr 2024 17:54:56 +0300 Сьогодні, 16 квітня, відбулася погоджувальна рада, де голови та представники фракцій ознайомилися з порядком денним, сформованим із 28 питань, який буде винесений на розгляд 39-ої сесії.
 
– Додаткові військові частини включаємо для допомоги. Є запит від кількох частин, яких раніше не було в Програмі. Плюс одна з військових частин на лиманському напрямку і там є необхідність підтримки в спорудженні оборонних споруд. Передаємо туди один екскаватор з КП «Чернігівводоканал», а на ще один будемо давати субвенцію, – каже в.о. міського голови Олександр Ломако, коментуючи винесені на розгляд сесії питання. – Також передамо військовим старлінки, які купували для «пунктів незламності». У нас їх дев'ять. Три передамо на 1-шу окрему танкову Сіверську бригаду, бо у них велика потреба. По решті – будемо дивитися.

Ще одне питання 39-го засідання стосується ремонту покриття на вулиці Курсанта Єськова. Дорога частково розміщена на землях державної власності.

    –  Це одна з найгірших доріг у місті і з нею пов'язано чимало проблемних питань, зокрема, різні частини цієї дороги належать різним власникам, серед яких і Міноборони. Хотіли її зробити, але для того, щоб почати проєктування і роботи, потрібно, щоб вона повністю була власністю громади, тому звертаємось до Міноборони щоб нам передали частину дороги, – повідомив Ломако.

Згадана дорога, від площі Авіаторів до кінцевої зупинки громадського транспорту «вул. Курсанта Єськова», має значні  ушкодження, вибоїни, тріщини, руйнування швів бетонного покриття. Для приведення її до належного експлуатаційного стану необхідно виконати капремонт. Наразі, у виконавчих органів Чернігівської міськради відсутні правові підстави для проведення відповідних заходів на землях не комунальної власності громади. Для врегулювання питання необхідно здійснити передачу земельних ділянок, на яких розміщена вищезазначена дорога, з державної в комунальну власність.

Ще одне питання – виділення земельної ділянки для реалізації спільного проєкту з ПРООН, яка потрібна для здійснення демонтажу шкіл на Подусівці, а також приватних та багатоквартирних будинків.  

39-та (позачергова) сесія Чернігівської міської ради VIIІ скликання відбудеться 19 квітня о 9:00. До того часу всі питання порядку денного будуть опрацьовані в депутатських комісіях.  

 

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс http://monitor.cn.ua/ua/politics/99703 Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова. Політика article Fri, 12 Apr 2024 16:04:45 +0300  Представляючи громаду нашого міста, вона зустрілася з мером Томасом Роучем, а також своїми американськими колегами-депутатами. Спілкування зосереджувалося на питаннях співпраці між містами та знайомством з особливостями роботи місцевої влади в США.

Нагадаємо, договір про партнерство між Черніговом та Вайт-Плейнс підписали 23 січня 2024 року. Тоді у форматі відеозв'язку в.о. міського голови  Олександр Ломако та мер американського міста Томас Роуч поставили свої підписи на відповідній угоді. Вайт-Плейнс знаходиться у штаті Нью-Йорк і є потужним бізнес-центром, в якому зосереджені передові виробники та інвестиційні компанії.

Після офіційного підписання документа вже відбулося кілька онлайн-зустрічей, на яких обговорювалася конкретна співпраця та обмін досвідом між містами стосовно об'єктів критичної інфраструктури та сфери освіти.

 

 

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Президент зустрівся з делегацією Конгресу США http://monitor.cn.ua/ua/politics/99658 Під час робочої поїздки на Чернігівщину Президент України Володимир Зеленський зустрівся з двопартійною та двопалатною делегацією Конгресу Сполучених Штатів Америки. Політика article Mon, 08 Apr 2024 09:26:58 +0300 До її складу увійшли сенаторка від Республіканської партії Джонні Ернст, члени Палати представників від Демократичної партії Вайлі Нікел, Том Своззі, Майкл Квіглі та від Республіканської партії Ешлі Гінсон і Чак Едвардс, які перебували в Україні з візитом.

Глава держави подякував Президенту США Джозефу Байдену, його адміністрації, обом палатам і партіям Конгресу США за стійку підтримку України під час російського вторгнення.

    «Вдячний за візит представницької двопартійної та двопалатної делегації на Чернігівщину, який є потужним сигналом підтримки для всіх українців. Дуже важливо, що в селі Ягідне ви на власні очі побачили жахливі наслідки російської агресії», – зазначив Володимир Зеленський.

Президент наголосив: для України критично важливо, щоб Конгрес США якомога швидше ухвалив рішення щодо виділення пакету підтримки.

Глава держави докладно поінформував делегацію Конгресу США про ситуацію на передовій, першочергові потреби сил оборони України, а також про масштаби незаконної депортації українських дітей до Росії.

Президент відзначив роль Конгресу США у формуванні правової рамки щодо використання заморожених російських активів для потреб України.

Також він додав, що вкрай важливою є підтримка партнерів щодо виробництва зброї та боєприпасів в Україні.

Офіційне інтернет-представництво Президента України
 

]]>
Олександр Ломако: «Немає планів демонтувати будівлю на вул. Княжій» http://monitor.cn.ua/ua/politics/99392 — Не потрібно «рятувати» будівлю дитячої стоматполіклініки на Княжій. У нас не було і немає планів на її демонтаж, це питання не є пріоритетним сьогодні, ми не закладали відповідного фінансування до бюджету міста. Політика article Wed, 21 Feb 2024 12:53:22 +0200 Про це повідомив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако під час загальноміської наради 20 лютого. Останні тижні в публічному просторі підіймалося питання подальшої долі будівлі, пошкодженої під час бойових дій 2022-го року. Стоматполіклініка переїхала в інше приміщення, а ця споруда знаходиться в стані, непридатному для експлуатації.

Враховуючи обмежені можливості бюджету Чернігівської міської тергромади, який у 2024 році розпланований між ЗСУ та утриманням міста, фінансовий ресурс, для вирішення питання з цією будівлею, відсутній. Зважаючи на воєнний стан, така тенденція може зберігатися й надалі, зазначив під час наради в.о. очільника міста.

    — Дякую історикам та активним громадянам за обговорення майбутньої долі цієї будівлі. Обов’язково повернемось до цього питання, коли матимемо можливість. Тоді і будемо приймати спільне рішення, що робити.

 

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Депутати звернулися до ВРУ з вимогою заборонити нардепам від ОПЗЖ обіймати керівні посади та унеможливити їхнє подальше балотування до органів влади http://monitor.cn.ua/ua/politics/99354 На засіданні 37-ї (позачергової) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання восьмого лютого депутати та депутатки підтримали звернення до Верховної Ради України щодо заборон народним депутатам України, обраним від політичної партії «Опозиційна платформа – за життя». Політика article Thu, 15 Feb 2024 11:02:17 +0200 Мова йде про заборони займати посади голови, заступників голови, секретаря комітету ВРУ, входити до складу тимчасових комісій, депутатських груп та займати керівні посади в будь-яких інших органах, утворених у ВРУ. Також про необхідність прийняття змін до Законів України, що унеможливить здійснення депутатських повноважень у ВРУ та місцевих радах й подальше балотування особами, що обиралися та/або були обраними від політичних партій, чия діяльність була призупинена рішенням Ради національної безпеки і оборони, зважаючи на антиукраїнську політичну та організаційну діяльність, пропаганду війни, публічні заяви та заклики до зміни конституційного ладу насильницьким шляхом, реальні загрози порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підриву її безпеки тощо.

Цим же рішенням визнається заборона депутатам Чернігівської міської ради, обраним від політичних партій, діяльність яких заборонена у судовому порядку відповідно до частини четвертої статті 37 Конституції України, обіймати посади у Чернігівській міській раді, входити до складу тимчасових контрольних комісій, обіймати керівні посади у інших органах, утворених Чернігівською міською радою.

Детальніше у тексті цього звернення.

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Законопроєкт про мобілізацію: Чернігівська міська рада звернулась до Верховної Ради http://monitor.cn.ua/ua/politics/99327 Депутати Чернігівської міської ради на засіданні 37-ї (позачергової) сесії VIIІ скликання восьмого лютого схвалили звернення до Верховної Ради України щодо підготовки законопроєкту під реєстраційним номером 10449 до другого читання. Політика article Mon, 12 Feb 2024 16:28:03 +0200
 Цей законопроєкт передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку, ухвалила в першому читанні ВРУ сьомого лютого.

Депутати Чернігівської міської ради просять прибрати необхідність прийняття окремого рішення Ставки Верховного Головнокомандувача та надати безумовне право військовослужбовцям як мобілізованим, так і контрактникам на звільнення за їхнім бажанням з військової служби після служби протягом не більше 36 місяців під час воєнного стану.

     — Зараз буде процес другого читання. Я не хочу, щоб ми, як депутати міської ради, торкалися питань, які однозначно не в нашій компетенції і їх має вирішувати військове командування, політичне керівництво країни, депутати Верховної Ради. Але до нас, як до представників громади, звертається багато чернігівців щодо одного важливого питання — термін на який мобілізуються захисники. Зараз в законі визначено 36 місяців і сказано, що рішення окремо приймається Ставкою про демобілізацію. Ми хотіли б, щоб нардепи залишили виключно «не більше 36 місяців», тому що в іншому випадку жодної демобілізації не буде і не буде ротації, — зауважив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

Детальніше у тексті цього звернення.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Комплексна програма «Оборона. Повага. Підтримка», передача пікапів та виплати мобілізованим: рішення 37-ої сесії Чернігівради http://monitor.cn.ua/ua/politics/99317 Затверджено низку рішень, які пов'язані з підтримкою Збройних Сил України. Восьмого лютого під час 37-ої сесії Чернігівської міської ради депутати та депутатки розглянули та затвердили програму «Оборона. Повага. Підтримка», фінансову підтримку мобілізованих, передали придбані машини та обладнання військовим частинам, затвердили створення ветеранського простору. Політика article Fri, 09 Feb 2024 09:37:34 +0200 «Оборона. Повага. Підтримка»

Відповідну міську комплексну програму на 2024 рік затверджено рішенням сесії.

Чернігівська міська територіальна громада з першого дня широкомасштабної російсько-української війни робить свій внесок у підвищення обороноздатності міста та України, і зміцнення української армії. Це здійснюється шляхом надання прямої фінансової підтримки та покращення матеріально-технічного забезпечення військових частин ЗСУ, реалізації заходів тероборони, розвитку системи реабілітації військовослужбовців, вшанування пам’яті полеглих, підтримці родин загиблих Захисників та Захисниць тощо. Всі перелічені заходи наразі об'єднані в єдину комплексну програму. Загальна сума, яка спрямовується на підтримку та допомогу військовим у 2024 році (з усіх джерел: міського та державного) —  1 млрд 586 млн грн.

 
20 тисяч гривень кожному мобілізованому
У 2024 році кожному мобілізованому, зареєстрованому у місті Чернігові, з міського бюджету виплачуватиметься одноразова фінансова допомога у розмірі 20 тис. грн. Це рішення також знайшло підтримку у сесійній залі.

 
Ветеранський простір
Також депутати затвердили створення комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір». Він працюватиме з ветеранами. Соціальні працівники та психологи допомагатимуть адаптуватися до цивільного життя захисникам та захисницям після їх звільнення з військової служби.
В планах обладнати там, зокрема, спортзал для реабілітаційних занять та конференц-зал, аби була можливість проводити тренінги для ветеранів.

 
Пікапи та обладнання для військових частин
Рішенням сесії також передано п'ять автомобілей типу «Пікап» одній із військових частин, яка звернулася з проханням про придбання до Чернігівської міської ради. Їх купили за кошти бюджету Чернігівської міської територіальної громади.
Ще кілька рішень стосувалися передачі іншим військовим частинам раніше придбаної для них пилорами, запчастин  для підтримання та відновлення колісної техніки, іншого обладнання, відповідно до їх звернень.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Троє депутатів та депутаток Чернігівської міської ради склали свої повноваження http://monitor.cn.ua/ua/politics/99313 Політика article Fri, 09 Feb 2024 09:25:13 +0200 Чернігівська міська рада восьмого лютого рішенням 37-ї сесії погодила дострокове складання депутатських повноважень трьох своїх колег. Відповідні прохання надійшли від самих обранців. Далі територіальна виборча комісія проведе засідання і визначить кандидатури, які замінять цих депутатів у Чернігівській міській раді, згідно партійних списків.

  Кирієнко Сергій Владиславович (Рідний дім)



Лазаренко Вікторія Леонідівна (Рідний дім)


 

Тарасовець Юрій Миколайович (Слуга народу)

 

 

 

 

 

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Довженка чи Монастирська - яку назву має отримати вулиця Толстого? - думка істориків http://monitor.cn.ua/ua/politics/99305 Історики Сергій Лепявко і Володимир Бойко звернулися до депутатів Чернігівської міської ради з побажанням врахувати думку городян під час перейменування вулиць. Політика article Wed, 07 Feb 2024 15:23:09 +0200 Звернення опубліковане на сторінці НГО Сіверський інститут регіональних досліджень. Далі наводимо текст побажання:

"Дорогі депутати,
на сесії 10 лютого 2024 р. розглядатимуться питання перейменувань вулиць та вшанування воїнів. Просимо ознайомитись із такою узагальною думкою багатьох чернігівців та ветеранів із цих питань.

Перше, буквально декілька днів тому, виникла несподівана пропозиція перейменувати вул. Толстого на Довженка. Таке рішення буде не найкращим. Під час перейменувань ми маємо враховувати старі історичні назви. А до 1917 р. ця вулиця називалась Монастирська або Підмонастирська, бо над нею стоять два давні монастирі. І якщо зазначена вулиця майже тисячу років називалась так, то потрібно повертати стару назву, а не придумувати нову. Адже так само було у випадках вулиць Магістратської, П'ятницької, Ремісничої та інших. Такі перейменування є логічними й тому люди їх приймають та визнають. І навпаки, перенесення назви вулиці Довженка – нелогічне, порушує принципи перейменувань і створює проблеми для мешканців вулиці, з якої забирають назву Довженко,  а також для пошти, для швидкої допомоги, поліції та ін.

Саме такі непродумані рішення породжують невдоволення перейменуваннями. Адже складається враження, що депутати просто так, від «нічого робити» переставлять назви вулиць з одного місця на інше.

До речі, якщо вже так сильно не подобається назва Монастирська/ Підмонастирська, то можна перейменувати вулуцію Толстого на вулицю Оборонців Чернігова.

Наступне. Вже минає два роки від часу героїчної оборони Чернігова. А у нас досі немає назв вулиць Оборонців Чернігова, Піхотинців, Артилеристів, Прикордонників. Тобто на честь тих, хто захистив наше місто. Дозвольте нагадати, що вже є назви Танкістів, Льотчиків, Тероборони, але до них варто додати ще вищеназвані. Для вшанування воїнів основних родів військ, які захищали Чернігів.

Просимо розглянути пропозиції, сподіваємося на Ваші правильні рішення заради нашого славного міста".

Сергій Лепявко, доктор історичних наук, професор, директор Сіверського інституту регіональних досліджень
Володимир Бойко, кандидат історичних наук

]]>
Скликається сесія Чернігівради. Головні питання — допомога військовим http://monitor.cn.ua/ua/politics/99302 Передача машин, затвердження допомоги мобілізованим, створення ветеранського простору та ще понад чотири десятка питань. Цього тижня скликається сесія Чернігівської міської ради. Політика article Wed, 07 Feb 2024 14:15:06 +0200 Вчораі, шостого лютого, відбулося засідання погоджувальної ради за участі голів фракцій, начальників управлінь та комунальних підприємств міськради під головуванням в.о. міського  голови Чернігова Олександра Ломако.
Рада розглянула та затвердила порядок денний сесії, далі його опрацьовуватимуть в комісіях. Олександр Ломако звернувся до депутатів та депутаток з проханням плідно попрацювати, вивчити всі питання.
     — Перші 10 питань — пов'язані, в той чи інший спосіб, зі Збройними Силами України, — зазначив в.о. міського голови Чернігова.
Зокрема, на розгляд сесії виноситься програма «Оборона. Повага. Підтримка», розроблена на 2024 рік.
    — Ми систематизували в цій програмі всі програми, які працюють у міській раді за напрямком Збройних Сил України: соціальна допомога, а також допомога мобілізованим, шефська допомога військовим частинам, програма тероборони тощо. На 2024 рік фінансування з усіх джерел, державного або місцевого бюджетів — 1 млрд 586 млн грн.

 Ще одне питання стосуватиметься створення комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.

    — Це ініціатива ГО «Серцевір». Минулого року ми з ними спілкувалися — депутати передавали їм приміщення колишньої жіночої консультації на вул. Пирогова, вони там почали діяльність. Плануємо тепер там зробити сервісний центр для ветеранів, а також там працюватимуть соціальні працівники, психологи на постійній основі, — розповів Ломако.

Мають затвердити депутати та депутатки і зміни до ще однієї міської Програми, що дозволить виплатити кожному мобілізованому у 2024 році по 20 тис. грн. А також розширити можливості фінансової підтримки Черніговом військових частин, які дислокуються не тільки на території міста, наприклад, як 1-ша окрема танкова Сіверська бригада. Крім того, своїм рішенням обранці мають передадати військовим придбане за їх звереннням  — машини, генератор, пилораму.

    — Зокрема, передаємо 5 автомобілів типу Пікап, які купили за зверненням однієї з військових частин. Поставка очікується до кінця лютого. Це машини для чергування містом Черніговом, — пояснив в. о. очільника міста.

Всього під час засідання Чернігівської міської ради буде розглянуто 47 питань, включаючи «Різне» та «Депутатські запити»

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Підписана угода про партнерство між Черніговом та Вайт-Плейнс http://monitor.cn.ua/ua/politics/99172 23 січня у форматі відеозв'язку в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако та мер американського міста Вайт-Плейнс Томас Роуч підписали угоду про партнерство між містами. Над нею спільно працювали протягом кількох останніх місяців. Політика article Thu, 25 Jan 2024 22:31:09 +0200
    — Чернігів та Вайт-Плейнс — офіційно міста-побратими. Вдячний цьому місту та його меру Томасу Роучу за підтримку і готовність нам допомогти. Спільно прагнемо розвивати ефективні економічні відносини та реалізовувати проєкти, що сприятимуть відбудові Чернігові, — говорить про нове партнерство в.о. міського голови Олександр Ломако.

Місто Вайт-Плейнс знаходиться у штаті Нью-Йорк і є потужним бізнес-центром, в якому зосереджені передові виробники та інвестиційні компанії. Загальна кількість населення, разом з приїжджими працівниками та гостями, може досягати 250 тис. осіб.

Нагадаємо, що 22 січня 2024 року також було підписано договір про співпрацю з французьким містом Сен-Дені. За останні два роки, починаючи з 24 лютого 2022-го, партнерами Чернігова стали: Жешув (Польша), Реймс (Франція), Аахен (Німеччина), Лаппеенранта (Фінляндія), Сен-Дені (Франція), Вайт-Плейнс (США).

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Перша загальноміська нарада у 2024 році: оптимізація видатків, вартість проїзду, пункти обігріву http://monitor.cn.ua/ua/politics/98968 Другого січня відбулась перша у 2024-му загальноміська нарада за участі начальників управлінь та комунальних підприємств Чернігівської міської ради під головуванням в.о. міського голови Олександра Ломако. Політика article Wed, 03 Jan 2024 11:22:44 +0200 Новорічні свята пройшли без надзвичайних подій
Про це доповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Олег Шамрук.
Громадський транспорт ці дні працював за графіками «вихідного дня», а сьогодні вже виїхали на свої маршрути 100 автобусів та 51 тролейбус, які працюють у звичайному режимі.
 

Тариф на проїзд у громадському транспорті
Начальник управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку Олександр Рижий повідомив, що стартувала регуляторна процедура, яка є частиною процесу встановлення тарифів на перевезення пасажирів в автотранспорті міста. Нею передбачено, зокрема, внесення та вивчення пропозицій від громадськості, а вже після проєкт рішення виноситимуть на розгляд виконавчого комітету.
Пропонується встановити вартість квитка при розрахунку готівкою — 17 гривень, банківською карткою — 15.
А от вартість проїзду для власників транспортних карток не змінюватиметься і залишатиметься 12 гривень. Крім того, для них також стане доступна функція пересадки між маршрутами протягом 30 хвилин, йшлося під час наради.
Таке рішення має стимулювати пасажирів громадського транспорту переходити на безготівковий варіант оплати за проїзд.
 

Оптимізація бюджетних коштів
Йшлося під час наради і про важливість кращого планування господарської діяльність і більш раціонально витрачання коштів, адже формуючи міський бюджет на 2024 рік, скорочені видатки на утримання міста, аби спрямувати більше коштів на підтримку військових.
    — Давайте раціонально використовувати ресурс, який запланований на цей рік. В бюджеті суттєво скорочено фінансування всіх напрямків. У нас є напрямки, які раніше суттєво фінансувалися, а зараз цих робіт у місті буде значно менше, тож треба дивитися і по раціональності штатних структур. Можливо, доведеться скорочувати якусь кількість чиновників, бо просто ходити на роботу під час воєнного стану і економії ресурсів — це неправильно, — зазначив Олександр Ломако і доручив ретельніше планувати роботи, пов'язані з благоустроєм та утриманням міста.

Розгортання пунктів обігріву
Наприкінці тижня, за прогнозами синоптиків, очікується зниження температури. Коли стовпчики термометрів сягнуть позначки — 15°C, то у Чернігові запрацюють пункти обігріву, які розгортатиме ДСНС спільно з управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

    — Пункти незламності повністю готові до роботи. Минулого тижня на засіданні комісії ТЕБ та НС прийнято рішення про розгортання додаткових пунктів обігріву — їх буде у нашому місті п'ять. Якщо буде необхідність, то будемо збільшувати, — зазначив начальник управління з питань НС та цивільного захисту населення Олег Шамрук.
 
Кладовище в Ялівщині
Розпочаті у 2023-му роботи з благоустрою сектору поховань військових на цьому кладовищі, продовжать цьогоріч.

    — Виконані часткові роботи: майже зроблені доріжки, встановлено освітлення та відеоспостереження, і 27 із 93 пам'ятників — те, що було погоджено з родичами, — доповів на нараді заступник начальника управління ЖКГ Євгеній Дейнеко.

В.о. міського голови Олександр Ломако дав доручення завершити у цьому році роботи у секторі, зазначивши, що були взяті зобов'язання перед рідними похованих там військових, які  треба виконати.


Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
В’ячеслав Чаус: З обласного бюджету на ЗСУ буде направлено 40-45 млн гривень та вільні залишки минулого року. Місцеві бюджети більш гнучкі http://monitor.cn.ua/ua/politics/98959 Про це зазначив начальник Чернігівської ОВА, відповідаючи на одне із запитань під час брифінгу за результатами роботи адміністрації за минулий рік. Більша частина спілкування зі ЗМІ стосувалася безпекових питань. Політика article Tue, 02 Jan 2024 20:50:22 +0200

«По всіх напрямках оборони та безпеки ми значно підсилилися, якщо порівнювати з 2022 роком. Звісно, деталізувати не можу. З того, що публічно: ОВА спільно з органами місцевого самоврядування придбала та укомплектувала 46 авто для додаткових мобільних вогневих груп. Сумарно за минулий рік місцеві бюджети на потреби ЗСУ та оборони направили 541 млн, а от вилучене військове ПДФО склало 925 млн гривень. В цьому році очікується на рівні 3,7 млрд гривень», – зауважив В’ячеслав Чаус. – «Звісно, громади допомагають укріплювати оборону не лише свого регіону. ТГ допомагають, до прикладу, 1-ій окремій танковій, яка виконує завдання за межами Чернігівщини, але постійне її місце дислокації тут».

Інше болюче питання – відновлення. Більшість руйнувань – житло.

Наразі в області реалізовується програма «єВідновлення». Компенсацію за пошкоджене майно нараховано вже по 1405 заявам на суму 139,4 млн гривень, а також сформовано 87 сертифікатів за зруйноване житло.

«Вважаю, що працювати тут треба краще. У роботі ще більше 700 заяв. Просідає Чернігів, Киселівська громада. У Ніжинській ТГ усі 18 поданих заяв протерміновані. ОВА допомагає, де є потреба, втім, основна робота – таки за органами місцевого самоврядування», – наголосив Чаус.

Про взаємодію з громадами говорили і в контексті міжнародної співпраці та внутрішньорегіональних взаємин.

«Область співпрацює з 360 організаціями-партнерами, з них більше 200 – міжнародні. Підтримка кожного важлива. Однак все ж відзначу Латвію та Францію, які стабільно та своєчасно допомагають закривати різні питання. Тішить, що регіональна співпраця знаходить відображення і в налагоджені горизонтальних зв’язків. Громади знаходять собі міста чи громади-побратими. І це знову ж таки про проактивність і пасивність деяких громад», – резюмував начальник ОВА.

Також, на думку В’ячеслава Чауса, ефективною платформою для комунікації між громадами та донорами є нещодавно створений Регіональний офіс міжнародного співробітництва, а майданчиком для діалогу ОВА з ТГ – Рада громад області.

Прозвучало питання і щодо законопроєкту про спеціальну економічну зону для Чернігівщини.

«На жаль, він поки на полиці. Однак, я не полишаю спроб пролобіювати привілей для області. Про це говорив і на останньому Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України. Нам потрібен поліський коефіцієнт, щось на кшталт гірського коефіцієнту. Не може регіон зі значною кількістю громад, де середня щільність населення 6-7 осіб на квадратний кілометр, працювати на рівні з областями, де 70 осіб», – роз’яснює очільник ОВА.

Також В’ячеслав Чаус зауважив про діяльність робочої групи «Прозорість та підзвітність», до якої входять як представники ОВА, так і правоохоронці та інші контролюючі органи.

«Ця робоча група – один з інструментів контролю освоєння коштів. Зараз, як ніколи, важливо використовувати гроші раціонально. Головне – якість робіт, а не встигнути вкинути все, що дали, абикуди, аби тільки гроші не піднялися у держбюджет. Цим керуємося і в процесі використання залучених коштів на відновлення. А цьогоріч з різних фондів та за різними програми нам вдалося залучити 1,5 млрд гривень».

Також мова йшла про розмінування, підготовку укриттів у закладах освіти, реалізацію різних державних програм, зокрема з безбар’єрності та ментального здоров’я.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
]]>
Що насправді сказав Чаус про повторне вторгнення? http://monitor.cn.ua/ua/politics/98958 Суспільне розмістило відповідь голови Чернігівської ОВА на питання щодо повторного наступу на область. Політика article Tue, 02 Jan 2024 16:23:20 +0200 На своєму телеграм-каналі В'ячеслав Чаус розмістив відео відповіді на це питання.

 

Новина Суспільного тут

]]>
Росія здатна протягом кількох тижнів сформувати достатній контингент для повторного наступу на Чернігівщину, — Чаус http://monitor.cn.ua/ua/politics/98957 Росія наразі здатна протягом тижня-трьох, сформувати достатній контингент для повторного наступу на територію Чернігівщини. Політика article Tue, 02 Jan 2024 15:41:04 +0200 Про це у відповідь на запитання журналістки Суспільного на пресконференції відповів начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус.

За його словами, російські війська дійсно здатні мобілізовуватися за короткий період часу, але стоїть питання чи будуть вони це робити.

"Чи вони це зроблять, чи ні, залежить і від того наскільки ми будемо працювати з точки зору нарощування фортифікацій. Вони все бачать, літають, де можуть, десь хтось їздить, ми ж цього не виключаємо. Вони розуміють ситуацію. Фортифікація 2023 року відносно фортифікації 2022 року — це зовсім інший рівень. Зараз ми й далі будемо підсилювати цей аспект. Чим більше ми це будемо робити, тим менша ймовірність повторного заходу ворога на територію Чернігівської області", — говорить Чаус.
Нагадаємо, що результатом російських обстрілів Чернігівщини протягом 2023 року є майже 15 тисячі вибухів, запуск понад 300 ракет та авіабомб, і майже вісім тисяч мінометних обстрілів.

Усього за рік росіяни 446 разів залучали авіацію для обстрілів як прикордонних сіл області, так і самого Чернігова 19 серпня.

Так, росіяни випускали ракети Х-59 та "Іскандери". Також – 354 приходи некерованих авіаційних ракет. 92 приходи нарахували від скидання ВОГів та влучання різних видів БпЛА (дронів).

]]>
«Чернігівці вистояли. Місто відновлюється та допомагає ЗСУ наближати Перемогу», — Олександр Ломако про те, яким був 2023-й для міста-Героя http://monitor.cn.ua/ua/politics/98918 Про роботу міського господарства, процес відбудови Чернігова та участь у цьому міжнародних партнерів, масштаби підтримки ЗСУ. У середу, 27 грудня, відбулась пресконференція в.о. міського голови Олександра Ломако. Очільник міста підсумував 2023-й рік та відповів на запитання журналістів, які цікавлять громаду. Політика article Wed, 27 Dec 2023 14:41:52 +0200      — Чернігівці вистояли. Місто продовжує відновлюватися, підтримувати Збройні Сили України та наближати нашу Перемогу. Думаю, це — найголовніший підсумок 2023 року для роботи міста, місцевої влади та життя громади. Попри тиск збережено місцеве самоврядування. Для всієї України ми стали форпостом боротьби за самоврядування, за демократію та її збереження. На нас дивилася вся Україна і захоплювалася стійкістю чернігівців, — коротко підсував 2023-й рік на початку зустрічі Олександр Ломако.

У 2023-му увага органів місцевого самоврядування була зосереджена на процесах відбудови та ліквідації наслідків бойових дій, поверненню ТЕЦ із понад 20-річної оренди та початку опалювального сезону, налагодженні співпраці з партнерами, підтримці військових.
 

Освіта

Навчання в очному форматі у цьому навчальному періоді відновлено у 28 школах, за парти сіли понад 23 тис. учнів та учениць (загальна кількість 26 973). Цей показник вдвічі перевищив 2022/2023 навчальний рік, зазначив під час пресконференції очільник міста. Це є найкращим показником ефективності виконаної роботи з відновлення сфери освіти, йшлося під час зустрічі (дистанційно працює тільки школа №4, через відсутність укриття).

Разом зі школами, відновлено роботу вже 41 дитсадка, які відвідує майже 7 тис. дітей, вільними залишаються близько тисячі місць.

У відбудову освіти у 2023 році з міського бюджету вкладено 302 млн 706 тис. грн,  з них — 60,5 млн грн на укриття. Вагомий внесок зробили партнери міста, профінансувавши ремонтів, придбання обладнання та техніки на суму у понад 78 млн грн.

Наприклад, SavED допомагає з відновленням школи №20.

 
Медицина

На підтримку та відновлення цієї сфери виділено у 2023 році 283 млн 881 тис., з яких на медобладнання — 126,3 млн. Зокрема, на напрямок реабілітації — 69,4 млн.

Тут також допомагали патнери: 120,4 мл грн.

 
Допомога партнерів у відновленні міста

Загалом партнери долучалися до процесу відновлення міста за всіма напрямками. Залучено допомоги на понад 775 млн грн: наприклад, 98,7 млн — на освіту, 120 млн — охорону здоров'я, 120 млн — ТЕЦ, 130 — «ОТКЕ», 64 — «Чернігівводоканал», 82 млн — Латвія передала Чернігову модульні будинки, дитячі майданчики та меблі для дитсадків, 157 млн — Червоний Хрест профінансував будівництво модульного містечка.

Також була фіндопомога від міст-партнерів, розповів Олександр Ломако, а у межах співпраці з французьким Реймсом група чернігівських дітей, один з батьків яких загинув під час захисту України, відвідали це місто для відпочинку та реабілітація. А ще одна група малечі поїхала з такою ж метою до Сен-Дені, про партнерство з яким є домовленості і сторони готуються підписати офіційну угоду.

Зміцнювати напрямок співпраці з партнерами, залучати їх для допомоги місту будуть і у 2024-му, зазначив в.о. міського голови, це особливо важливо в умовах, коли можливості бюджету Чернігова стали ще меншими.  

— Вдячний усім партнерам, які проявили і показали велике серце, допомагаючи Чернігову. У нас власних коштів ніколи б не вистачило для відновлення всіх руйнувань.

Орієнтую всіх, хто працює у міській раді, більш активно й надалі працювати за цим напрямком. У нас вже є суттєві напрацювання по теплогенерації, водоканалу, освіті. Наприклад, тільки наприкінці цього року підписав два Меморандуми на залучення 120 млн грн на ремонти в закладах освіти. Це суттєві кошти, у нас у бюджеті стільки немає.

     
    Підтримка військових

Місто у цьому році підтримувало військових та їх родини. У 2024-му буде продовжено фінансування вже прийнятих напрямків, а також розроблених нових (наприклад, одноразові виплати новобранцям-мобілізованим по 20 тис. грн). Загалом всі їх об'єднують в одну Програму «Повага, підтримка, оборона», яку погодять на найближчому засіданні виконкому, повідомив Олександр Ломако журналістам.

    — Ми просумували всі Програми, які є в місті, і державні програми по яким ми отримуємо фінансування, а також ті кошти, які вже передали як громада до державного бюджету на фінансування напрямків пов'язаних з обороною. Загальні цифри по 2023 року — 537 млн 500 тис. грн, з них державний бюджет — 244 млн 420 тис. грн, з них — 181 млн вже у нас вилучено ПДФО (вони вже пішли за напрямками здійснення заходів закупівлі спецтехніки та обладнання, закупівля артилерійських систем), а своїх коштів за всіма напрямками, пов'язаними з підтримкою війьськових — 293 млн грн.  Орієнтовний обсяг на наступний рік 1 млрд 404 млн, з них 919 млн — держбюджет, 484 млн — кошти громади Чернігова, які будуть поділені на дві частини: перша — закладено в бюджеті на 2024 рік, а друга — залишки 2023-го року, які ми будемо розподіляти наприкінці січня.

Підтримувати армію Ломако назвав відповідальністю громади.

    — Це наша відповідальність підставити плече державі, армії. Якщо ми говоримо про завтрашній день Чернігова і це головна мета роботи місцевої влади, щоб він був. Без Перемоги і тоги, що Україна вистоїть, ні про який завтрашній день говорити не може бути й мови. Весь ресурс, який ми можемо, ми направляємо на армію.

 
Бюджетний процес

Головний фінансовий документ Чернігівської міської територіальної громади на 2024 рік ще не затверджений, Олександр Ломако пояснив, що вплинуло на бюджетний процес.

    — Ми напрацювали проєкт бюджету і прийняли його на виконкомі ще на початку листопада. Через рішення Верховної Ради і вилучення ПДФО, змушені були цей проєкт переглянути і дуже суттєво зменшити. Після чого, 4 грудня, подали його начальнику військові адміністрації. 26 грудня ми ці пропозиції отримали (від міської військової адміністраці — ред.), ми їх враховуємо, вони переважно пов'язані з підтримкою ЗСУ та обороноздатністю міста. Відповідно, сьогодні робота над цим проєктом буде завершена і ми готові завтра до його ухвалення, якщо буде погодження цього проєкту МВА.  В такій комунікації, частково співпраці, цей бюджетний процес затягнувся на кінець грудня, але це з причин, не пов'язаних з роботою місцевої влади, — пояснив очільник міста.

    «Для мене головна відповідальність, щоб все у місті працювало, незважаючи на наявність двох органів», — Олександр Ломако про спіпрацю з МВА

Відповів Ломако і на питання журналістів про співпрацю з МВА.

    — Кілька разів під загрозою були окремі аспекти життєдіяльності міста. Наприклад, у вересні були за крок, що у місті перестануть вивозити сміття, через те, що військова адміністрація не погоджувала Програму, прийняту міською радою по компенсації цих послуг «АТП-2528».  В листопаді, грудні — в місті міг зупинитися громадський транспорт. Потрібно було додаткове фінансування і, знову таки, не було погодження МВА. Вчора, майже о 18-й годині вечора ми це питання вирішили.

    Доводиться десь використовувати дипломатичні навички для того, щоб переконувати. Для мене головна відповідальність, щоб все у місті працювало, незважаючи на наявність двох органів, які відповідають за бюджет. Різниця в тому, що ми, місцева рада і виконком, обрані і маємо головну відповідальність перед чернігівцями, а військова адміністрація —  призначені і у них інший рівень відповідальності перед тими, хто їх призначав.

Пресслужба Чернігівської міської ради  
 

]]>
«Щоб надіслати пропозиції до бюджету — не обов'язково чекати різдвяної зірки», — Олександр Ломако про затвердження головного фіндокумента військовою адміністрацією http://monitor.cn.ua/ua/politics/98912 Сьогодні, 26 грудня, під час загальноміської наради в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако проінформував про ситуацію із затвердженням бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2024 рік. Проєкт якого ще на початку грудня поданий Чернігівській міській військовій адміністрації. Політика article Tue, 26 Dec 2023 12:30:56 +0200     — Маємо рішення суду, яке ініціював начальник військової адміністрації, згідно з яким, затвердження бюджету — це функція не міськради, а військової адміністрації. Абсурдне рішення, як на мене, але так буває в Україні. Враховуючи цей факт, ми ще 4 грудня надали проєкт громади на ознайомлення військовій адміністраці. І ось, сьогодні, 26 грудня, ми отримали лист з пропозиціями змін і доповнень. На майбутнє, у мене прохання до військової адміністрації, інтенсивніше розглядати важливі проєти рішень. Щоб надіслати пропозиції до бюджету міста не обов'язково чекати різдвяної зірки, — зазначив під час наради Олександр Ломако.

Олександр Ломако дав доручення фінансовому управлінню та іншим відповідальним підрозділам у короткий термін опрацювати надані МВА пропозиції та внести відповідні зміни до проєкту бюджету.

Крім того, очільник міста наголосив на важливості затвердження головного фіндокумента-2024, адже це останній робочий тиждень 2023-го.

— Запевняю, що у нас проєкт бюджету довго не лежатиме і новорічної зірки ми чекати не будемо. Оперативно опрацьовуйте відредагований проєкт так, щоб до кінця дня середи оприлюднити проект рішення. Далі — затвердження та передаємо на підпис військовій адміністрації. Відразу публічно звертаюся з проханням не зволікати з його підписанням. Хлопці на передовій не повинні чекати  допомоги від міста, всі служби повинні працювати. Тому ми після пропозицій беремо лише 2 дні на підготовку остаточного проєкту, а військова адміністрація має до кінця року його обов’язково затвердити, адже за рішенням суду це саме їхні повноваження, — наголосив в.о. міського голови.

Над проєктом бюджету громади робота триває вже кілька місяців, зокрема, у зв'язку із внесеними Верховною Радом змінами до Бюджетного кодексу України, якими з міських бюджетів вилучено надходження від військового ПДФО з 1 жовтня 2023 року, проєкт документа було відкориговано, після чого його презентували громадськості.

    — Відразу скажу, постраждає якість окремих послуг, в першу чергу, прибирання міста, утримання окремих сфер — спорту, культури, по суті, там нічого не лишається, крім захищених статей, освіта — дуже зменшені видатки на ремонтні роботи, які планували. Важкий буде рік — «ріжемо», що можемо. Я відразу кажу чернігівцям, в наступному році якість прибирання парків, утримання зелених насаджень буде на рівень нижчою, ніж ми звикли. Ми готові на це піти, враховуючи, що складний рік і пріоритет — підтримка ЗСУ, — пояснив  Ломако.

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Дмитро Блауш удостоєний відзнаки ГУР http://monitor.cn.ua/ua/politics/98904 Заступник голови обласної ради Дмитро Блауш вже тривалий час особисто та спільно із волонтерами благодійного фонду «Добродія», меценатами Придесення та партнерами із Латвійської Республіки надають значну підтримку військовослужбовцям, які стоять на варті безпеки Чернігівщини та виконують бойові завдання на найгарячіших ділянках фронту. Політика article Mon, 25 Dec 2023 20:59:56 +0200 Неодноразово керівник відвідував бійців на передовій, доставляючи гуманітарний вантаж, автомобілі, дрони та інші важливі для несення служби речі, організовував різноманітні  аукціони та проєкти, зібрані кошти від яких спрямовувались на потреби військових підрозділів, у тому числі Головного управління розвідки. 

Днями за потужну волонтерську діяльність, підтримку українських захисників та активну громадянську позицію Дмитро Блауш був нагороджений заохочувальною відзнакою Головного управління розвідки Міністерства оборони України - медаллю "Україна - понад усе". 

Коментуючи цю подію, керівник зауважив: 

- Хтось скаже, що сьогодні не час нагород, і я з цим погоджусь. Всі відзнаки мають бути тільки для захисників. Але, якщо вже так сталось, то я щасливий бути частиною чогось Великого і направленого на Перемогу України! Щасливий бути поруч із тими, хто захищає нашу землю! Щасливий, бо маю величезну кількість братів серед Вас!

Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

]]>
Як проводять прийом громадян депутати Чернігівської міської ради http://monitor.cn.ua/ua/politics/98887 У межах всеукраїнської громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» представники ГО «Агенція міських ініціатив» презентували результати моніторингу роботи приймалень депутатів Чернігівської міськради. Політика article Fri, 22 Dec 2023 17:02:44 +0200 Згідно з даними моніторингу, головним джерелом інформації про проведення прийому традиційно є офіційний сайт Чернігівської міської ради. Проте дуже часто зустрічалась неактуальна інформація щодо контактів діючих депутатів.  
За результатами проведеного моніторингу щодо здійснення прийому громадян представниками депутатського корпусу Чернігівської міської ради вдалося підтвердити здійснення прийому громадян 69% місцевих обранців.
Щодо 31% депутатів не вдалось підтвердити здійснення особистого прийому. Йдеться про представників фракції «Наш край» Віктор Бистров, Олександр Луценко, представників «Рідний дім»: Василь Білогура, Ірина Должикова, Вікторія Лазаренко, Володимир Коваленко та Дмитро Митрофанов. А також Юрій Тарасовець (фракція «Слуга народу») та колишні представники фракції «ОПЗЖ» (наразі позафракційні): Віктор Сехін та Віталій Голець.
Це депутати, щодо яких на сайті міської ради або взагалі не розміщена контактна інформація про прийом виборців, або розміщена інформація не є актуальною чи застарілою. Тобто з цими депутатами ми не змогли зв’язатись і отримати хоч якусь інформацію щодо здійснення ними прийому виборців.
Четверо депутатів наразі мобілізовані в ЗСУ – Віталій Гриць,  Андрій Дериземля, Віталій Хрустицький та Роман Старіков. А депутат від фракції «Рідний дім» знаходиться закордоном і не здійснює прийом виборців.
У 2023 році 69% місцевих обранців здійснювали прийом громадян у різних форматах, включаючи і особисті зустрічі, і різноманітні онлайн інструменти комунікації з виборцями. 5% представників міської громади у раді використовували лише онлайн прийом. 36% – лише оффлайн прийом, а 28% використовують обидва варіанти.
Прийом громадян – одна з головних функцій депутата та одна з найефективніших форм комунікації з виборцями. Всі депутати Чернігівської міської ради інформують виборців про місце і графік здійснення прийому шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному сайті Чернігівської міської ради. Але не вся інформація є повною або актуальною. Відповідно не всі депутати змогли підтвердити здійснення прийому виборців.


Станом на 31 жовтня 2023 року на офіційному сайті Чернігівської міської ради у розділі «Міська рада» – «Депутати міської ради восьмого скликання» частково чи повністю розміщено інформацію про час та місце проведення прийому виборців, контактні відомості громадської приймальні щодо кожного з 39 чинних на той момент депутатів Чернігівської ради. Проте не вся є актуальною.
84% депутатів (33 депутатів з 39 діючих) здійснюють прийом виборців за попередньою домовленістю. І тільки 6 депутатів опублікували на сайті Чернігівської міської ради час прийому виборців.
10% місцевих обранців приймають виборців у приміщенні організації партії, 36% – на робочому місці та 3% у спеціально виділеному міською радою приміщенні для потреб депутатів, 26% – у самостійно організованих приміщеннях для депутатських потреб чи за межами будь-якого приміщення.
В середньому на прийом до депутатів приходять до 10 відвідувачів. Серед найпоширеніших питань, які турбують громадян – матеріальна допомога, благоустрій та житлово-комунальні питання.
«Цього разу до моніторингу прийому виборців ми також долучали й молодь. Всі бажаючі організовано мали можливість відвідати приймальні депутатів та особисто подивитись, як працюють депутати, як виконують свої повноваження і з якими реаліями стикаються.
Цей моніторинг роботи депутатських приймалень є частиною щорічного аналізу роботи місцевих депутатів. Таким чином ми намагаємось з одного боку донести жителям об’єктивну інформацію про роботу депутатського корпусу, а з іншого – підвищити ефективність роботи місцевих депутатів», - зазначила керівниця ГО «Агенція міських ініціатив» Тетяна Романова.
З результатами моніторингу можна ознайомитися тут.
 

 

Громадської організації “Агенція міських ініціатив”

]]>
Шістнадцята сесія обласної ради восьмого скликання: прийняті рішення http://monitor.cn.ua/ua/politics/98866 Близько 40 питань розглянули сьогодні на пленарному засіданні шістнадцятої сесії обласної ради восьмого скликання. Політика article Wed, 20 Dec 2023 09:20:37 +0200 До роботи долучився і начальник Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.

    «Хочу подякувати за конструктивну взаємодію протягом цього року та спільне вирішення  важливих  для області питань», – звернувся до присутніх В’ячеслав Чаус.

Першим рішенням депутати затвердили звіт про виконання обласного бюджету за 9 місяців 2023 року.

Наступним – звільнили батьків (осіб, які їх замінюють) від плати за утримання 205 вихованців з 7 інтернатних закладів області. У числі звільнених від плати — родини з низьким прибутком, а також родини дітей учасників бойових дій та дітей, що мають статус внутрішньо переміщених осіб.

Депутатський корпус ухвалив рішення, які стосуються розпорядження комунальною власністю, затвердження технічної документації та розробки проєктів землеустрою, надання дозволів та інших нагальних тем. Зокрема, про передачу автобуса на баланс одній із військових частин та 163 кисневих концентраторів для лікарень, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою.

У числі кадрових питань, підтриманих у сесійній залі, — призначення Володимира Суховерського на посаду директора комунального закладу «Чернігівський фаховий музичний коледж ім. Л.М. Ревуцького» Чернігівської обласної ради, Ігоря Якименка – директором комунального закладу «Обласна дитячо-юнацька спортивна школа з зимових видів» Чернігівської обласної ради. Іншим рішенням звільнено із займаної посади Валентину Лисенко, виконуючу обов’язки директора комунального підприємства «Прилуцька міська друкарня» Чернігівської обласної ради, яке перебуває в стадії ліквідації.

Відгукнувшись на клопотання жителів села Іржавець Ічнянської громади, депутати прийняли рішення щодо створення ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Віковий дуб – красень Іржавця».

Далі – затвердили план роботи обласної ради на 2024 рік та ухвалили рішення про звіти депутатів за 2023 рік.

Були підтримані сесією запити депутатів Наталії Копиці, Віктора Кияновського, Юрія Музики, в яких порушені питання щодо вирішення логістичних проблем зерновиробників та експортерів Чернігівщини, а також здійснення ремонту дорожнього покриття.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
за повідомленням Відділу  інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
 

]]>
Німеччина посилює підтримку України, але про загрози згортання децентралізації говорять вже публічно, — Олександр Ломако http://monitor.cn.ua/ua/politics/98596 В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако взяв участь у Шостій німецько-українській конференції муніципальних партнерств, що відбулася в Лейпцигу. 680 учасників та учасниць заходу обговорювали посилення самоврядування та відбудову українських міст. Серед них представники державної влади та місцевого самоврядування, експерти та ЗМІ. Політика article Fri, 17 Nov 2023 10:49:09 +0200 «Україна мала потужне представництво», говорить про перебіг конференції Олександр Ломако. Німеччина на різних рівнях підтримує Україну, яка захищається від російської агресії й продовжуватиме це робити надалі. В цьому запевнив президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, сказавши під час свого виступу, що «путін не дочекається, що Німеччина забуде про Україну». Відчувалася підтримка як під час публічних виступів, так і неофіційного спілкування, говорить в.о. міського голови Чернігова.

     — Представники України багато разів щиро висловлювали за це слова вдячності німецьким друзям. Під час відкриття конференції у своєму виступі голова Асоціації міст України Віталій Кличко підібрав особливі слова, аби вкотре подякувати партнерам. До його виступу — особлива увага, адже мер Києва в Німеччині — суперзірка. І цей статус він використав на повну, щоб залучити підтримку для України. Ніякої втоми від війни! Європа повинна продовжувати бути обʼєднаною навколо України!, —  написав у своїх соцмережах в.о. міського голови Чернігова, підсумовуючи участь у конференції.

Починаючи з 24 лютого 2022 року кількість партнерств між Німеччиною та Україною зросла. Чернігів налагодив співпрацю з містом Аахен, а також продовжує розвивати робочі стосунки з Меммінгеном, який був партнером нашого міста ще до повномасштабної російсько-української війни. Під час конференції Олександр Ломако мав можливість поспілкуватися з нашими партнерами та обговорити подальшу співпрацю.

    — Поспілкувався з нашими партнерами — мерією міста Аахен. Ще раз проговорили пріоритети Чернігова. Зараз триває робота над кількома проектами (вивчення досвіду роботи і реконструкції очисних споруд в Аахені та проектування одного цікавого обʼєкту в Чернігові). Найближчими тижнями маємо отримати від партнерів комунальну техніку для наших підприємств.  З обербургомістром Меммінгена поспілкувалися заздалегідь по відеозвʼязку. Громада міста та муніципалітет продовжують нас підтримувати. Зібрали та передадуть найближчим часом 50 тис. євро. Домовилися, що направимо їх на сферу освіти, — повідомляє Ломако.

Одна з ключових тем цієї конференції — продовження реформи децентралізації в Україні

— На жаль, сьогодні є чіткі тенденції до її згортання з боку центральної влади, а подекуди (як в Чернігові) спроби повністю знищити місцеве самоврядування. Про ці тенденції відомо нашим партнерам, зокрема, і про «кейс Чернігова».

    Про те, що держава будується знизу вгору, а не навпаки, добре знають в Німеччині. Самоврядування — одна з головних запорук демократії. Європа готова підтримувати саме демократичну Україну. Країна з централізованою владою не матиме шансів на членство в ЄС. Факти переслідування місцевого самоврядування викликають багато запитань в Європі. Чиновникам центральної влади України було неприємно це чути, мʼяко кажучи.

    Хотілося б, щоб були зроблені висновки, адже така політика центру — не тільки розколює суспільство та послаблює країну, а й несе загрозу європейській перспективі України і такій необхідній підтримці під час війни. Воювати потрібно не один з одним, а за Україну!, — говорить в.о. міського голови Чернігова.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Чернігівська міська рада нас постійно підтримувала, - командир 119-ї окремої бригади ТРО Олексій Висоцький http://monitor.cn.ua/ua/politics/98567 — Підтримку громади ми отримуємо з моменту повномасштабного вторгення рф на територію України. Чернігівська міська рада постійно нас підтримувала. На останній сесії було прийнято рішення про виділення п'яти мільйонів гривень 119-й бригаді ТРО. Ці кошти будуть витрачені на дрони та тепловізори. Політика article Tue, 14 Nov 2023 11:42:05 +0200 Так про співпрацю та взаємодію військовими та Чернігівською міською радою говорить командир 119-ї окремої бригади ТРО Олексій Висоцький.
На останній сесії Чернігівради депутати та депутатки погодили для його бригади виділення п'яти мільйонів гривень. За ці кошти військові придбають, в тому числі, дрони.

Протягом майже двох років повномасштабної російсько-української війни з бюджету Чернігівської міської територіальної громади на підтримку Збройних Сил України вже спрямовано майже 270 млн грн. Ці кошти були спрямовані на вирішення різних питань, які зміцнюють українську армію, яка захищає Україну на північному напрямку. У цю суму включено, наприклад, пряму фінансову допомогу військовим частинам, придбання спецодягу, техніки та обладнання, облаштування лінії захисту міста, підтримку родин загиблих воїнів тощо.

При формуванні головного фінансового документа міста на 2024-й статті витрат, пов'язані із підтримкою військових, стали пріоритетними. У бюджеті наступного року, проєкт якого представлений під час останнього засідання виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьомого листопада, видатки на цей напрямок сумарно складають майже 500 млн грн.

Як розподілять ці кошти — дивіться в інфографіці.

 

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
У Прилуках розблокували роботу сесії та проголосували за кошти для ЗСУ http://monitor.cn.ua/ua/politics/98482 У роботі першої частини сесії взяли участь 20 депутатів міської ради із 34 обраних. Депутати розглянули питання анонсованого порядку денного й ухвалили всі рішення для забезпечення потреб підрозділів Збройних Сил України та Прилуцького районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в області, виділили кошти на заробітну плату до кінця року для вчителів й медичних працівників. Політика article Mon, 06 Nov 2023 12:52:37 +0200 Після перерви в роботі депутатська більшість змінилася кількісно: із 20 їх стало  18, але кворум місцевих обранців зберігся. У ході пленарного засідання депутати розглянули всі питання, пов'язані із життєдіяльністю міста в різних сферах: освіті, медицині, соціальному захисті, молодіжній політиці, спортивній інфраструктурі, цивільній обороні. Ухвалено ряд міських цільових програм, які сприяють вирішенню питань функціонування закладів, установ і організацій територіальної громади.

"Також депутатський корпус своїм рішенням затвердив і вніс зміни до структури й чисельності самостійних структурних підрозділів міськради та самої Прилуцької міської ради, а це: призначення заступників міського голови з гуманітарних питань – Пахомової Тетяни та з надзвичайних питань Чміля Сергія", - повідомили у Прилуцькій міській раді.

Розглянуто й ухвалено рішення щодо діяльності комунальних підприємств, а також прийнято рішення із земельних та майнових питань.

Час Чернігівський

]]>
Чернігівська міська рада звернулась до Верховної Ради, Кабміну, Міносвіти, Мінфіну щодо перегляду розміру освітньої субвенції на оплату праці вчителів http://monitor.cn.ua/ua/politics/98469 Відповідне звернення затверджено рішенням депататів та депутаток Чернігівської міської ради першого листопада під час 35-ї (позачергової) сесії VIII скликання. Політика article Fri, 03 Nov 2023 16:02:58 +0200 Звернення Чернігівської міської ради до Верховної Ради України,  Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів України щодо перегляду розміру освітньої субвенції на оплату праці вчителів закладів загальної середньої освіти у 2023 році
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1472 «Деякі питання розподілу обсягу освітньої субвенції на 2023 рік» (далі – постанова КМУ № 1472) було схвалено розподіл освітньої субвенції між бюджетами місцевого самоврядування на 2023 рік та внесено зміни до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1088 «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами».

Основні зміни, які були введені в дію постановою КМУ № 1472:

додаткові години навчального плану на окремі предмети, факультативні курси, індивідуальні заняття тощо вилучено з державного фінансування. Це означає, що навчальні плани, які використовувались при розподілі освітньої субвенції, було скорочено;
 запроваджено розмір освітньої субвенції для  оплати простою педагогічним працівникам;
застосовано коефіцієнт 0,9 для коригування обсягу субвенції, розрахованого за формулою розподілу освітньої субвенції, що діяла в минулому році (без урахування обсягів освітньої субвенції обласним бюджетам, передбачених на оплату простою).
Такі нововведення призвели до утворення дефіциту видатків на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та професійно-технічної освіти, оскільки в Чернігівській міській територіальній громаді заклади освіти працювали та продовжують працювати у звичайному режимі без оголошення простою.

Згідно з розподілом освітньої субвенції на 2023 рік місту Чернігову на оплату праці педагогічних працівників, які працюють у системі загальної середньої освіти та професійно-технічної освіти, з державного бюджету було виділено видатки в розмірі 453 568 700,00 грн.

Станом на жовтень 2023 року дефіцит коштів освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та професійно-технічної освіти міста Чернігова становить 22 688 200,00 грн.

Зважаючи на масштаби руйнувань на території міста Чернігова через вторгнення Російської Федерації на територію України, значна частина видатків із бюджету Чернігівської міської територіальної громади була спрямована на відновлення пошкоджених будівель та споруд.

Крім того, зазначений розподіл освітньої субвенції було здійснено фактично наприкінці 2022 року, що не дало можливості органам місцевого самоврядування врахувати затверджені показники освітньої субвенції у рішеннях про місцеві бюджети на 2023 рік.

Згідно з частиною третьою статті 1032 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України здійснює розподіл резерву освітньої субвенції та може визначати напрями використання таких коштів.

Враховуючи зазначене, Чернігівська міська рада просить здійснити перерозподіл обсягу освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та професійно-технічної освіти з метою недопущення утворення заборгованості в частині нарахування та виплати заробітної плати

Пресслужба Чернігівської міської ради

 

]]>
Підтримка військових, удосконалення системи реабілітації та зміни до бюджету. Депутати зберуться на позачергову сесію http://monitor.cn.ua/ua/politics/98430 Першого листопада відбудеться позачергове засідання сесії Чернігівської міської ради. Про це під час виконавчого комітету 30 жовтня повідомив в.о. міського голови Олександр Ломако. Нагальність зібрання пояснив переліком питань, які потребують розгляду. Вони стосуються змін до бюджету, допомоги військовим частинам та матеріально-технічного забезпечення системи реабілітації. Політика article Mon, 30 Oct 2023 15:52:13 +0200 — По-перше, є абсолютне абсурдне рішення суду. У нас, я б сказав, руками судів, знищується в місті місцеве самоврядування.  Спочатку відсторонили обраного мера, потім була створена військова адміністрація, метою створення якої були питання оборони і безпеки, про що говорилося публічно, але яка почала займатися питаннями землі, бюджету і пішла в суд для того, щоб скасувати рішення міської ради від 30 березня про зміни до міського бюджету (рішення Чернігівської міської ради №30/VIII-9 від 30.03.2023  "Про внесення змін і доповнень до рішення Чернігівської міської ради від 30 листопада 2022 року №24/VIII-38 "Про бюджет Чернігівської міської територіальної громади на 2023 рік" зі змінами та доповненнями" — ред.).

Суди у нас дуже незалежні і вони ці абсурдні рішення підтримали, при тому що працює міська рада і обрані людьми депутати, і це є бюджет громади. Суди вирішили, що ці рішення має приймати військова адміністрація. Ми через це змушені були внести зміни до Регламенту міської ради і зараз працюємо так — формуємо і приймаємо рішення, а військова адміністрація їх затверджує. Є питання до того, що вони не затверджують, я вам скажу, вони (рішення — ред.) жодним чином не пов'язані з безпековою ситуацією. А як вони займаються безпековими питаннями, ми теж знаємо. Після того як суди скасували рішення про бюджет, у нас дуже складна ситуація, бо ним профінансовано багато напрямків і ми юридично в дуже складній ситуації. Нам треба це рішення перезатвердити міською радою, а потім його затвердить начальник військової адміністрації. Ми намагалися вирішити це без сесії весь минулий тиждень, але станом на зараз розпорядження досі не підписано, — пояснив Олександр Ломако.

Допомога ЗСУ. Є необхідність внести зміни до раніше прийнятих рішень міської ради, якими надати можливість військовим частинам використовувати виділені з бюджету Чернігівської міської територіальної громади кошти і у 2024 році, так як через процедурні питання військові не встигають їх освоїти до кінця 2023-го, пояснив в.о. міського голови. А також потрібно затвердити рішення про виділення п'яти мільйонів гривень для Сил територіальної оборони.

Крім того, важливо внести зміни до Програми розвитку, підтримки комунальних закладів охорони здоров’я та надання медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення міста Чернігова на 2022–2025 роки, що дозволить придбати необхідне обладнання для реабілітації військових.

Разом з цими, мають затвердити депутати і рішення про виділення фінансування для початку ремонтних робіт у приміщенні за адресою вул. Мазепи, 12 де розміщуватиметься Нацполіція.  Будівля  на вул. Шевченка, 13 в аварійному стані.

Також до порядку денного будуть включені й інші робочі питання, зокрема, затвердження міських Програм.

— Триває бюджетний процес і для того, щоб ми підготували проєкт Бюджету на 2024-й рік, потрібно затвердити Програми, аби фінансове управління могло передбачати фінансування на наступний рік, — говорить в.о. міського голови.

Пресслужба Чернігівської міської ради

 

]]>
У Чернігова з'явиться ще один партнер — французьке місто Сен-Дені http://monitor.cn.ua/ua/politics/98377 Анонсував майбутнє партнерство під час загальноміської наради 24 жовтня в.о. міського голови Олександр Ломако. Найближчим часом буде підписана офіційна угода про співпрацю. Політика article Thu, 26 Oct 2023 12:08:55 +0300

— Я спілкувався з міським головою Сен-Дені, я записував звернення й воно було показане депутатам міської ради. Вони голосують на найближчій сесії і ми проголосуємо на найближчій сесії про встановлення партнерських стосунків між містом Сен-Дені і Черніговом, — сказав в.о. міського голови Чернігова. 

Налагодження співпраця триває вже протягом кількох місяців. Чернігівські діти в її рамках мали змогу цього літа відвідати Сен-Дені. Мета цієї поїздки була культурно-реабілітаційна, зазначив під час наради в.о. міського голови.

Нагадаємо, що Чернігів вже має місто-побратим у Франції  Реймс. Завдяки цій співпраці група інших чернігівських школярів та школярок, які під час війни втратили одного з батьків, також здійснила двотижневий візит до цього міста.

Пресслужба Чернігівської міської ради 

]]>
Начальник Чернігівської МВА Брижинський звернувся до поліції щодо законності земельного рішення міськради http://monitor.cn.ua/ua/politics/98169 Начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський звернувся до поліції, аби правоохоронці перевірили законність рішення, ухвалене депутатами на сесії міської ради 13 вересня. Політика article Thu, 05 Oct 2023 14:22:00 +0300 Про це він повідомив 4 жовтня під час брифінгу.

З його слів, на минулому засіданні міськрада підтримала проєкт рішення із земельних питань в той час, як один з пунктів цього рішення не відповідає нормам законодавства.

    "Там виділяється земельна ділянка, надається дозвіл на розроблення документації для побудови багатоповерхового будинку. Але ця земля – промислового значення, на ділянках, які виділені як промислові, не можна будувати багатоповерхові будинки. Місто поділене на зони: де можна будувати, де не можна будувати. І ось там була пропозиція надати дозвіл на будівництво багатоповерхового будинку. Але там це робити не можна", — говорить Брижинський.

Мова про земельну ділянку розміром майже пів гектара на вулиці 1-ї танкової бригади, 5а.

Нагадаємо, згідно з оновленим регламентом міської ради, Дмитро Брижинський має право затверджувати або ветувати рішення сесії. Рішення сесії щодо земельних питань він не підписав, та попросив скликати позачергову сесію аби виключити з нього спірні пункти.

Сесію не скликали, тому Брижинський одноосібно підписав розпорядження такого ж змісту, однак без пункту про земельну ділянку на вулиці 1-ї танкової бригади.

"Ряд питань було внесено без погодження з військовою адміністрацією на розгляд виконавчого комітету та міської ради. Тому ці питання були нами заблоковані та не введені в дію виконавчими органами".

    "Це повна маніпуляція, бо під проєктом рішення стоїть його підпис. Я 100% знаю, що вони ці проєкти рішення з начальником земельного управління проглядали, проговорювали за три-чотири дні до сесії. Згідно з регламентом міської ради він візує проєкти рішення. Цей проєкт був завізований без зауважень", — каже Ломако.

Зі слів виконувача обов’язків голови міськради Олександра Ломаки, проєкт рішення пройшов усі необхідні затвердження, розглядався профільними комісіями, та був підтриманий більшістю депутатів з усіх фракцій.

"Дуже прикро, що в нас військова адміністрація головним пріоритетом бачить розв'язання певних земельних питань".

suspilne.media

 

]]>
34 роки Народному Руху України http://monitor.cn.ua/ua/politics/97931 8-9 вересня 34 роки Народному Руху. Це багато для людини, але мало для партії. Політика article Sun, 10 Sep 2023 13:37:11 +0300 Недарма у розвинених демократіях партії живуть століттями, як, скажімо, у Великій Британії - консерватори і лейбористи... А не наші українські одноденки, яких уже соромно називати партіями - тож звуть стидливо проектами.

А Народний Рух лишається і сьогодні, хоч і не в найкращому стані. Якщо раніше його ненавиділи комуністи, то тепер ненавидять радикальні націоналісти - чи ж не дивина? Чи закономірність, коли крайні ліві і крайні праві зрощуються?

Чому я впевнений у відродженні Народного Руху? Бо сталі демократії так живуть - в опорі на традиційні політичні сили. В Україні, державність якої була перервана сто років тому, більш сталих політсил, ніж Рух і УРП - нема. Тож, якщо ми йдемо по шляху побудови стабільної демократії, а не є просто яскравим спалахом на шляху до свободи - оживимо Народний Рух!

Зрештою, рухівцям у Чернігові нема чого чи кого соромитися. Скажімо, за жодного з кандидатів до влади, яких висував Народний Рух, нам не встидно: ні за Тетяну Яхеєву, яка була обрана народною депутаткою, ні за тих, що не пропущені були комуністами - ні за кандидуючих Валерія Сарану, ні за Валентина Ральченка, ні за Івана Осадціва, ні за Володимира Ступака... А кого натомість обирали чернігівці - та різний непотріб типу Івана Сімонєнка, Ярославського, якогось Ананка, комуніста Геннадія Долженка... Аби не рухівців!

У Чернігові рухівці - в основі Помаранчевої революції і революції Гідності, сьогодні воюють за Україну вже вихованці рухівців 90-х років.

Підтримайте сьогодні Рух, який привів Україну до Незалежности! Вступайте у Народний Рух України! Отак переможемо!

"Рух - це життя!" - казав академік Амосов. І він мав на увазі не тільки ходьбу.

Василь Чепурний

]]>
Виконувач обов'язків міського голови Чернігова заявив, що у нього вдома проводять обшуки http://monitor.cn.ua/ua/politics/97884 Виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що зранку СБУ розпочало обшук у його помешканні. Політика article Tue, 05 Sep 2023 15:58:46 +0300 Про це він написав у Телеграмі.

“В мене вдома обшуки. Зараз. Поки збирав дітей до школи, до мене завітала група представників СБУ. Будуть обшукувати квартиру. Попросив почекати, щоб зібрати та вивести з квартири трьох дітей, щоб вони не бачили. Але, питання схоже, термінове. Що шукатимуть: мабуть, трансформатор, який Чернігів купив, щоб врятуватися взимку після обстрілів орками енергосистеми міста. На якій підставі: рішення Шевченківського суду Києва. Він трошки далеко від Чернігова. Але чиновникам з центру, яким наше місто як кістка в горлі – там легше “порєшать”, - написав Ломако.

]]>
Апеляційна палата ВАКС залишила в СІЗО чернігівського нардепа Гунька http://monitor.cn.ua/ua/politics/97860 Апеляція Вищого антикорупційного суду залишила під вартою народного депутата від фракції «Слуга Народу» Анатолія Гунька із заставою у 30 млн грн. Політика article Mon, 04 Sep 2023 10:36:50 +0300 Рішення ухвалили судді апеляції Даниїла Чорненька, Сергій Боднар та Ігор Панаід, інформує «Центр протидії корупції».

Раніше, 9 серпня 2023 рішенням слідчого судді Віктора Маслова нардепа взяли під варту прямо в залі суду, при цьому йому визначили альтернативну заставу в розмірі 30 млн грн.

Захист просив змінити запобіжний захід на цілодобовий арешт із браслетом або зменшити розмір застави до 5,3 млн грн. За словами адвокатів, стан здоровʼя Гунька, який є інвалідом I групи, не дозволяє йому перебувати в СІЗО.

Також адвокати наполягали на тому, що підозра необґрунтована і кваліфікація дій Гунька є помилковою, бо він нібито не мав жодних повноважень у сфері обробки земель.

Як відомо, нардепа з 208-го округу Анатолія Гунька підозрюють в одержанні 85 тисяч доларів за допомогу приватному підприємцю в отриманні державних земель в оренду.

"Час Чернігівський"

]]>
Громадянське відзначення незалежності України в Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/politics/97772 24 серпня у Чернігові громадськість міста та області в умовах небезпеки російських ракетних обстрілів символічно відзначили відновлення незалежності України та згадали борців за її волю. Політика article Sat, 26 Aug 2023 18:36:47 +0300 Борці за незалежність України у XX столітті – рухівці Сергій Соломаха, Сергій Черняков разом із представником Українського інституту національної пам’яті Сергієм Бутком поклали квіти до меморіальної дошки на честь автора тексту Акта проголошення незалежності України, Героя України Левка Лук’яненка, яку в 2019 році встановлено на будинку №49, де він у 1976 та 1989 роках на квартирі брата збирався з однодумцями та соратниками (нині цей будинок на проспекті Левка Лук'яненка).

Представники спільноти чернігівських учасників національно-визвольної боротьби кінця 1980-х – початку 1990 років, українського державотворення також поклали квіти до меморіального каменю «Борцям за волю України. Жовтень 1992 р.», пам'ятнику «Борцям за волю та незалежність України» (встановлений в 2009 р.), які знаходяться біля Катерининської церкви.

Вони на колінах вшанували пам’ять загиблого Захисника України Артема Омеляненка (15.05.2002—14.08.2023), що родом із села Павлівка Чернігівського району, прощання з яким відбулося в Катерининському храмі.

Представники спільноти чернігівських борців за незалежність України в XX столітті – рухівці спільно з представником Українського інституту національної пам’яті також поклали квіти до Меморіальних стел «Герої Небесної Сотні» і «Герої не вмирають» та вшанували пам'ять загиблих.

В історичному помешканні офісу чернігівської обласної організації Народного Руху України (там створюється «Музей боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині») відбулася зустріч на тему «Народжений разом із Незалежністю України: до 95-річчя Левка Лук’яненка», де рухівці поділилися особистими спогадами про їх соратника й наставника — «батька української незалежності».

Рухівців в онлайн-режимі привітав із головним святом держави борець за незалежність України в XX столітті, народний депутат України 4-го скликання, депутат Чернігівської міської ради 6-го скликання Володимир Ступак.



Олександр Майшев,
член Національної спілки журналістів України

]]>
У Семенівській громаді шахедом частково зруйнована будівля міської ради http://monitor.cn.ua/ua/politics/97713 У Семенівці внаслідок нічного удару дрону-камікадзе "Шахед" частково зруйнована адміністративна будівля міської ради. Політика article Tue, 22 Aug 2023 10:48:38 +0300 Про це повідомляє Суспільне з посиланням на Семенівського міського голову Сергія Деденка.

"Пошкодження серйозні. Дах, перекриття, поверхи, вікна. Навпроти — будинок культури, там вилетіло пару вікон. Ми не вважаємо, що це глобальне пошкодження. Вилетіло — будемо міняти".

За його словами, незначних пошкоджень зазнали ще кілька будинків: "у когось шифер пошкодило, у когось вікна повилітали, сарай пошкоджено в одному з приватних будинків". За словами Деденка, будівля міськради стоїть на площі, навколо неї немає житлових будинків, тому й значних ушкоджень вони не зазнали.

Загиблих немає.

Нагадаємо, увечері 21 серпня російські війська запустили "Шахед" по одній з прикордонних громад Чернігівщини та влучили у цивільний об'єкт.

Як пізніше повідомили в ОК "Північ", дрон вдарив по Семенівці.

ФОТО ОК Північ

]]>
Ракетний удар по Чернігову. Відбулося засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків http://monitor.cn.ua/ua/politics/97695 20 серпня, відбулося засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків ракетного удару, здійсненого рф 19 серпня — в цей день російська балістична ракета влучила в будівлю Чернігівського обласного музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка. Загинуло семеро осіб, 156 отримали поранення. Політика article Sun, 20 Aug 2023 19:56:01 +0300 Нарада відбулася під головуванням в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломако. Участь в ній взяли керівники управлінь та комунальних підприємств міськради. Перш, ніж заслухати доповіді про стан справ станом на 12:00, присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Стосовно ліквідації наслідків ракетного удару, то в лічені хвилини після ракетного удару, в тому числі, представники місцевого самоврядування були на місці трагедії та надавали всю потрібну допомогу.

— Усі служби цивільного захисту вчора спрацювали оперативно. Сьогодні ми перейшли у фазу стабілізації. Працюємо над вивченням потреб людей, — доповів під час засідання начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЧМР Олег Шамрук.

Внаслідок ракетного удару постраждало 163 особи, такі дані були озвучені під час засідання станом на 12:00 20 серпня. Семеро людей, серед них одна дитина, загинули. 156 отримали поранення. Зараз у лікарнях міста отримує стаціонарну медичну допомогу 41 особа, п'ятеро пацієнтів знаходяться  в тяжкому стані. Про це повідомив гендиректор міської лікарні №2 Владислав Кухар.

— На вчорашній день всі медпрацівники були на своїх робочих місцях, надавали медичну допомогу швидко і в повному обсязі. Ми справилися з цим навантаженням.  На сьогодні ми забезпечені препаратами крові в повному обсязі, все інше також в наявності. Потреб немає, — доповів Владислав Кухар.

Усі заходи вчора, в першу чергу, були спрямовані на допомогу постраждалим. Також вже розпочато обстеження пошкодженого приватного житла. Як доповів під час засідання заступник міського голови Олександр Атрощенко, зараз зафіксовано п'ять будинків, де пошкоджено дахи, які потребують капітального відновлення. Ці роботи будуть профінансовані з міського бюджету, йшлося під час засідання.

Допомогти власникам пошкоджених осель готова низка українських та міжнародних організацій.

—   Ми зробимо у сховищі одного із закладів єдиний центр, куди зможуть звернутися постраждалі чернігівці і отримати від цих організацій допомогу.  Де він буде та його графік роботи — цю інформацію ми донесемо до постраждалих, не роблячи публічних оголошень. Організації готові допомагати коштами та будівельними матеріалами, — повідомив Ломако.
     

Також нагадуємо, що продовжують діяти міські програми, розроблені Чернігівською міською радою з метою підтримки постраждалих. Ними можуть скористатися і власники пошкоджених осель 19 серпня.

    Програма надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям багатоповерхової забудови міста Чернігова, житло яких було зруйновано (пошкоджено) внаслідок російської військової агресії
    Програми часткової компенсації видатків мешканцям міста Чернігова, понесених на відновлення знищених та пошкоджених вікон у багатоквартирних житлових будинках внаслідок російської військової агресії

Серед постраждалих об'єктів відразу кілька закладів освіти. Два дитсадка будуть відновлені власними силами в найкоротший термін.  А от школа №3 не зможе розпочати навчальний рік в очному форматі. Внаслідок ракетного удару в будівлі пошкоджено 93 вікна, 15 дверей, до 300 кв.м. стелі, а також спортивна зала, кабінети.

Олександо Ломако повідомив, що відбудова закладів освіти є пріоритетом, тому необхідні кошти на ремонт будуть виділені  з міського бюджету.

    —  Це велика школа і треба максимально швидко все зробити, щоб ми якомога раніше запустили навчальний процес, — зазначив в.о. міського голови.

У центральній частині міста від учора, як тільки було отримано дозвіл від ДСНС та правоохоронців, комунальники почали прибирати дороги, тротуари, зелені зони, ліквідовуючи наслідки надзвичайної події. Сьогодні ця робота продовжується.

    — Спочатку прибрали територію та що віддалена від епіцентру вибуху і далі рухаємось ближче до театру. Коли нам дадуть доступ, то приберемо і там,  —  зазначив заступник начальника управління ЖКГ Євгеній Дейнеко.

Пошкоджену тролейбусну мережу відновили ще ввечері, 19 серпня. Зараз громадський транспорт курсує у звичайному режимі.  

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Прокуратура вдруге провалила обвинувачення у справі проти екс-заступника голови ОДА Савченка http://monitor.cn.ua/ua/politics/97589 Більше 2 років не може початися по суті суд у справі екс-заступника голови ОДА Савченка. Його та Романа Кійовського обвинувачують у шахрайстві щодо продажу готелю «Слов’янський». Політика article Sat, 12 Aug 2023 10:40:06 +0300 Протягом 2023 року справа затягувалася через не вручення обвинувального акту. Тому сторона захисту навіть просила відводу прокурора.

"Така процесуальна поведінка не відповідає процесуальному законодавству, слугує затягуванню справу і порушує принцип розумності строків. Протягом року не можемо розглянути обвинувальний акт і вирішити його долю", - коментує Сергій Поліщук, адвокат.

Сергій Поліщук

"Про мою неналежну поведінку під час вручення обвинувального акту, як підставу для відводу і упередженості для мене не зрозуміло. Яким чином я не вручив акт, коли підписував акт і здійснював процесуальні дії для вручення. є підтвережння які надав назасіданні суді. Тому це посилання є неприйнятним", - каже Денис Ковальов, прокурор.

Денис Ковальов

Коли ж обвинувальний акт нарешті вручили, то відразу ж його і повернули прокуратурі. Вже вдруге Деснянський суд повертає обвинувальний акт прокурорам. Сторона обвинувачення так і не усунула помилки, які були допущені раніше.

"Дані помилки не були виправлені при складанні нового обвинувального акту. Сторона обвинувачення не виконала рішень Деснянського суду та Апеляційного суду, який ухвалу залишив без змін", - каже Наталія Лямзіна,  суддя Деснянського райсуду, - "Повернути прокурору, як такий, що не відповідає КПК. Ухвала може бути оскражена протягом 7 днів. Судове засідання оголошується закритим".

"Було прийнято рішення про повернення обвинувального акту проти Савченко. Прокурорами не було виконано усунення недоліків, були встановлені попередніми рішеннями, які були зазначені апеляційним судом. Обвинувальний акт повернуто прокурору із зазначенням недоліків. Правда у сторони обвинуачення є право на апеліцйну скаргу на судове рішення. Після розгляду апеляції суд або його скасує, або залишить в силі. Тоді прокурору треба буде закривати справу чи усувати недоліки, вказані у судовому рішенні".

 

Час Чернігівський

]]>
Кодола звернувся до Дениса Шмигаля за допомогою http://monitor.cn.ua/ua/politics/97551 «У зв’язку з викликами, які постали перед місцевим самоврядуванням з початком збройної агресії рф, звернувся з листом до прем’єр міністра України Дениса Шмигаля», - з таких слів розпочав щотижневу нараду міський голова Олександр Кодола. Політика article Tue, 08 Aug 2023 15:37:22 +0300 Він зазначив, що законом №3050 прийнятим Верховною Радою уточнено норми щодо звільнення від сплати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. В результаті вищезазначених змін до податкового законодавства очікувані втрати власних доходів по загальному фонду бюджету Ніжинської територіальної громади до кінця року складуть 92,2 млн. грн. А це шоста частина власних доходів!
Разом з тим постійно зростає навантаження на видаткову частину бюджету.
Підтримка військових — завжди в пріоритеті! І про це свідчать цифри. Понад 90 млн грн з початку повномасштабної війни виділено з місцевого бюджеті Ніжина на видатки повʼязані з військовим станом та допомогу військовим.
Крім того, внесені до постанови КМУ №268 зміни надають дітям віком до 18 років статус дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій. А це додаткове навантаження на бюджет у розмірі 56,5 млн грн.
Окремою статтею слід виділити фінансову підтримки водоканалу з місцевого бюджету, адже досі відсутній механізм компенсації з державного бюджету різниці в тарифах на послуги водопостачання та водовідведення.
А це ще декілька млн грн, що є додатковим навантаженням на місцевий бюджет.
Олександр Кодола резюмував: «Враховуючи вищевикладене, звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням:
1. Посприяти у відновленні державної компенсації з державного бюджету різниці в тарифах на послуги водопостачання та водовідведення
2. Наданні місцевому бюджету Ніжина субвенції для компенсації пільг для дітей, постраждалих внаслідок агресії рф
3. Наданні додаткової дотації для компенсації втрат доходів бюджету у зв’язку з законом №3050».



https://nizhynrada.gov.ua/news/novini/oleksandr-kodola-zvernuvsya-do-prem-yer-ministra-ukrajini-denisa-shmigalya

]]>
Декларація про державний суверенітет – важливий крок до української незалежності http://monitor.cn.ua/ua/politics/97313 16 липня 1990 року Верховна Рада тоді ще Української РСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України, зробивши вагомий крок на шляху до здобуття незалежності. Політика article Sun, 16 Jul 2023 11:19:45 +0300 На початку 1980-х СРСР перебував у глибокій кризі. Прихід до влади Михайла Горбачова і спроби компартійної верхівки косметичним ремонтом режиму знайти вихід із епохи застою не дали бажаного результату. Насправді «перебудова» лише прискорила процес розпаду СРСР. А паростки свободи швидко зробили процес неконтрольованим і радянська імперія стала тріщати по швах.

Навесні 1990-го проголосила незалежність Литва, готувалися до цього Латвія і Естонія. 12 червня державний суверенітет задекларувала РРФСР. Бурлила й Україна. Ще в 1989-му став набирати силу створений демократичними силами Народний Рух України за перебудову, множилися інші організації, що виступали за свободу та незалежність України. Українська Міжпартійна Асамблея просто на вулицях почала реєстрацію громадян Української Народної Республіки (на кінець 1990 року було зареєстровано близько 3 мільйонів). Національно-визвольний рух українців швидко набирав обертів.

У березні 1990 року на виборах до Верховної Ради УРСР вперше в бюлетень для голосування включено більше одного кандидата. Попри те, що комуністична більшість (так звана група 239) мала контроль над парламентом, демократична опозиція (Народна Рада) спиралася на широкі народні маси й задавала тон державотворчим процесам.

Під тиском суспільних настроїв навіть КПУ на своєму ХХVІІІ з’їзді прийняла резолюцію про державний суверенітет. А вже 28 червня 1990 року у Верховній Раді розпочалося обговорення проектів Декларації.

Прийняття 16 липня 1990 року Декларації про державний суверенітет (355 голосів «за» при чотирьох «проти» та одному, який утримався) стало важливим елементом процесу державотворення. В самому документі суверенітет трактувався як «верховенство, самостійність, повнота і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах». І хоча мова не йшла про вихід із складу СРСР (передбачалося, що принципи Декларації будуть використані для укладання нового союзного договору), однак насправді українська Декларація про суверенітет стала фактично програмою побудови незалежної держави. А серед її співавторів були й народні депутати з Чернігівщини Тетяна Яхеєва та Сергій Семенець.

Проголошувалося, що Україна має своє громадянство, де «всі громадяни рівні перед законом». Єдиним джерелом влади визначався народ України. У міжнародних відносинах декларувався постійний нейтралітет і дотримання трьох неядерних принципів: не застосовувати, не виробляти і не набувати ядерної зброї. Українці мали безпосередньо укладати договори з іншими державами. Зрештою майже всі положення Декларації суперечили чинній на той час Конституції УРСР.

Прийняття Декларації про державний суверенітет мобілізувало українські патріотичні сили, які чинили тиск на владу з метою виконання Декларації, втілення в життя її положень і принципів. Так, у Чернігові 2 вересня 1990 року пройшов загальноміський мітинг національно-демократичних організацій. Резолюція мітингу, зачитана Валерієм Сараною, констатувала, що після 16 липня «гомін волі несеться від Чорного моря до зелених Карпат», а в другому пункті недвозначно закликалося до «негайного приведення Конституції України у відповідність до Декларації про суверенітет». Українські патріоти серед іншого вимагали підняти над будинком міськвиконкому синьо-жовтий прапор, повернення площі Куйбишева історичної назви Красна площа, перейменування вулиць Ворошилова, Свердлова, Куйбишева, Урицького на честь діячів українського національного відродження.

6 жовтня 1990 року друга конференція Чернігівської крайової організації Народний Рух України закликала всі демократичні сили України «забути свої політичні програми на певний час і об’єднати зусилля в одному напрямку – дати відсіч наступу апарату КПРС, домагатись втілення в життя Декларації про державний суверенітет України».

Оскільки абсолютну більшість депутатів Верховної Ради становили комуністи (239 чоловік), Декларації не було надано статус конституційного акту. Разом із тим до Конституції УРСР були внесені статті, що проголошували верховенство українських законів над союзними. Це стало важливим кроком для наповнення Декларації реальним змістом.

День проголошення Декларації був оголошений святковим і вихідним на території України. А її перша річниця ознаменувалася велелюдними урочистими мітингами і демонстраціями по всій Україні. Комуністи також святкували річницю Декларації – покладанням квітів до пам’ятників Леніну.

І саме Декларація про державний суверенітет України стала основою для «Акту проголошення незалежності України» 24 серпня 1991 року, заклавши підвалини нової української Конституції та основних законів.

За матеріалами Українського інституту національної пам'яті

]]>
Намагаються перемолоти місцеве самоврядування Чернігова, - в.о. міського голови Олександр Ломако http://monitor.cn.ua/ua/politics/97196 В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако четвертого липня під час засідання виконавчого комітету Чернігівської міської ради прокоментував рішення Чернігівського окружного адміністративного суду, що стосується міського бюджету. Політика article Wed, 05 Jul 2023 17:19:41 +0300 Суд задовольнив позов Чернігівської міської військової адміністрації — визнав протиправним та скасував рішення Чернігівської міськради №30/VIII-9 від 30.03.2023 "Про внесення змін і доповнень до рішення Чернігівської міської ради від 30 листопада 2022 року №24/VIII-38 "Про бюджет Чернігівської міської територіальної громади на 2023 рік" зі змінами та доповненнями.

Ломако зазначив, що розпоряджатися міським бюджетом має  міська рада та обрані чернігівцями депутати, а не одноосібно призначений президентом начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський.

— Ми розуміємо, що є політична доцільність і залежність судової гілки влади від центральної влади. Ми це бачимо не тільки на прикладі Чернігова. З іншого боку, ми чітко розуміємо, що є обрані представники громади, які у законний спосіб публічно приймають рішення щодо змін до бюджету. Ці зміни затверджуються депутатами від різних політичних сил на сесії міської ради, які обрані людьми на виборах. Це їх повноваження, і це представники громади — я хочу наголосити. Призначений з Києва чиновник — керівник військової адміністрації — не є представником громади й не може таким вважатися апріорі. Це представник центральної влади і його бажання одноосібно ухвалювати рішення по бюджету міста можна сприймати як корупцію. Це, я хочу наголосити, не перший випадок, це системна робота, як дробильна машина, яка намагається перемолоти місцеве самоврядування й демократичні норми в нашому місті, — говорить Ломако.

В.о. очільника Чернігова також повідомив, що міська рада подаватиме апеляцію на рішення Чернігівського окружного адміністративного суду, аби зберегти свої повноваження.

— Ми будемо подавати апеляцію на це рішення, щоб воно не набуло законної сили.  Ми будемо намагатися відстоювати своє право. Тому що мета цих дій — забрати в обраної місцевої влади ресурси та повноваження, можливості реалізувати ті завдання, на які нас уповноважили виборці. Цього не буде. Ми будемо відстоювати своє право і право громади приймати рішення щодо того, як спрямовувати ресурси цієї громади, тому що обрані люди, для цього вони й обрані, щоб приймати це рішення. Це базовий принцип місцевого самоврядування, базовий принцип депутатів. Усі прийняті нами рішення спрямовані на конкретне вирішення питань мешканців: покращення стану доріг, зелених зон, забезпечення укриттів усім необхідним, робота громадського транспорту тощо. Це всі питання, які стосуються розвитку громади, — зазначив в.о. міського голови. 

Пресслужба Чернігівської міської ради


]]>
У Чернігові підняли прапор Військово-Морських Сил України http://monitor.cn.ua/ua/politics/97147 На будівлі Чернігівської міської ради встановлено прапор Військово-морських сил України. Також урочисте підняття стягу відбулося на Красній площі сьогодні, другого липня. Політика article Sun, 02 Jul 2023 11:49:50 +0300 Відповідно до Указу Президента України № 331/2015 від 12-го червня 2015-го року в Україні у першу неділю липня відзначається День Флоту. Повна назва свята — День Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Участь в урочистому піднятті прапора взяли: в.о. міського голови Олександр Ломако, депутати Чернігівської міської ради, керівники відділів та комунальних підприємств, а також представники громадськості. 

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Ескізний проєкт меморіального комплексу в "Ялівщині" затвердили на архітектурно-містобудівній раді http://monitor.cn.ua/ua/politics/97134 28 червня відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради на якому було презентовано ескізний проєкт меморіального комплексу в "Ялівщині". Політика article Fri, 30 Jun 2023 12:06:54 +0300 Участь у засіданні також взяли рідні та близькі військовослужбовців, які там поховані. Після обговорення, із врахуванням озвучених пропозицій, наступним кроком стане розроблення проєктної документації. 

Презентованим ескізним проєктом пропонується по периметру сектору військових поховань висадити кущі, а також здійснити необхідне озеленення.

Також сформувати центральну алея, яка вестиме до майданчика для вшанування пам'яті похованих там захисників — стели з птахами.  Будуть вимощені додаткові доріжки між рядами, центральні — колотим гранітом. Встановлять лавки, зроблять освітлення. 

Надгробки на могилах мають бути виконані в єдиному стилі. 

Після ознайомлення з ескізним проєктом, члени містобудівної ради та близькі похованих на кладовищі в Ялівщині військових перейшли до обговорення, висловлюючи свої зауваження та пропозиції, особливо зосередившись на вигляді надгробків, що буде враховано під час розроблення вже проєктної документації. 

Нагадаємо, що під час активних бойових дій було прийнято рішення здійснювати поховання на недіючому кладовищі в Ялівщині, адже "Яцево" знаходилося під прицільним вогнем армії рф. Там знайшли вічний спокій 1188 осіб, 75 з яких  військові. 194 осіб після ексгумації були перепоховані, решта, за рішенням близьких, залишиться в Ялівщині.

Зважаючи на складність рельєфу та ґрунтів на кладовищі в Ялівщині, територія потребувала благоустрою. Крім того, міською владою було прийнято рішення про необхідність гідного вшанування похованих там захисників — створення меморіального комплексу. Було проведено кілька зустрічей із близькими похованих там воїнів. Їх думка є головною у реалізації цього проєкту, тому їх залучають до всіх етапів роботи над комплексом.  

Всі роботи будуть профінансовані за кошти бюджету Чернігівської міської територіальної громади. 

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Робота із забезпечення готовності укриттів у Чернігові — незадовільна. Відповідальність — за міською радою http://monitor.cn.ua/ua/politics/97113 Днями Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони, яке передбачає, зокрема, посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за неналежне утримання укриттів. Політика article Thu, 29 Jun 2023 10:35:24 +0300 У згаданому рішенні йдеться про незадовільну роботу із забезпечення готовності укриттів у низці районів, двох областях та 11 містах України, в тому числі й Чернігові.

    «Вже півтора року триває повномасштабна російська агресія, а підготовка укриттів і сховищ у Чернігові для використання населенням — досі у незадовільному стані. Такий висновок викладений РНБО у її рішенні. Замість того, щоб фокусуватися на питаннях оборони, дипломатії, відновлення, Президент досі змушений нагадувати окремим посадовцям місцевого самоврядування, як чинити з укриттями у країні, що воює, — наголосив радник начальника ОВА Андрій Подорван, відкриваючи брифінг. — Зокрема про те, що їх треба тримати відчиненими. Можна придбати у сховища лавки, генератори і безліч обладнання, але це не матиме сенсу, якщо туди ніхто не зможе потрапити».

Рішення РНБО ґрунтувалося на перевірках об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту по всій Україні. У Чернігівській області таке комісійне обстеження провели на початку червня. А це – близько 2,5 тисячі сховищ, протирадіаційних та найпростіших укриттів, споруд подвійного призначення із відповідними захисними властивостями. З усіх обстежених об’єктів, як повідомив під час брифінгу в медіацентрі ОВА перший заступник начальника Головного управління ДСНС України в області Дмитро Безкостий, непридатними до використання виявилися 614, були зачиненими – 314.

    «У нас є завдання Президента України – зробити так, щоб усі укриття були максимально доступні для громадян. Зовсім інше показали недавні перевірки: сотні таких об’єктів були зачинені. Так, за час повномасштабної війни значно збільшилася кількість найпростіших укриттів (зараз це близько двох тисяч), проведені роботи з упорядкування. Проте це лише пів завдання. Укриття, незалежно від форми власності, мають бути відкритими, особливо під час повітряної тривоги. Тут незрозумілий підхід органів місцевого самоврядування, які, згідно з Кодексом цивільного захисту, відповідають за організацію такої роботи», – наголосив директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОВА Сергій Болдирев.

Результати проведених обстежень доведені до керівництва територіальних громад, яке й має попрацювати над виявленими недоліками (невідповідність технічним вимогам, незадовільний санітарний стан, затопленість тощо).

Строк виконання — до 10 липня.

Особливо це стосується обласного центру, де робота із забезпечення фонду захисних споруд цивільного захисту визнана незадовільною: у місті із майже 1300 перевірених об’єктів 355 виявилися непридатними, 159 – зачиненими. Саме з Чернігова на лінію «102», за інформацією заступника начальника Головного управління Нацполіції в області Дмитра Лося, цього місяця надійшло найбільше відповідних звернень – 19 із 22 по області.
Як зауважив начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський, за час повномасштабної війни кількість готових до використання сховищ у місті завдяки відновленню не збільшилася. Хоча потреба нікуди не зникла. Проблему він назвав у системній роботі та плануванні заходів цивільного захисту (зараз експерти проводять відповідну оцінку).

Щодо доступу до укриттів: у затвердженому порядку все чітко визначено. Зокрема, хто за це відповідає. Приміром, об’єкт на балансі закладу освіти – відповідальність несе директор школи, багатоповерхового будинку – ЖЕК чи ОСББ. При цьому мають бути конкретні управлінські рішення щодо цілодобового доступу зі списком відповідальних осіб.

Якщо ж укриття чи сховище перебуває в оренді чи іншому користуванні, у разі відмови доступу він здійснюється без отримання на те згоди. АЛЕ під час здійснення несанкціонованого доступу повинні бути присутні представники виконавця (наприклад, ЖЕКу), органів внутрішніх справ, житель будь-якого із сусідніх будинків.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

]]>
Хаб «МедіаБаза. Чернігів» організував неформальну зустріч чернігівських медійників із начальником МВА Дмитром Брижинським http://monitor.cn.ua/ua/politics/97049 21 червня, у хабі «МедіаБаза. Чернігів» відбулася зустріч журналістів із начальником Чернігівської міської військової адміністрації Дмитром Брижинським у форматі «оф-рекордс». Політика article Thu, 22 Jun 2023 14:20:31 +0300

Метою зустрічі була спроба  виявити проблемні моменти та  покращити комунікацію між представниками чернігівських ЗМІ та начальником МВА.

Під час відвертої розмови медійники навели конкретні приклади коли зіштовхувались з проблемою отримати вчасно коментар з актуальних питань або ж не могли зв'язатися з Дмитром Брижинським.

Також, журналісти мали змогу задати начальнику МВА відверті запитання про призначення на посаду, політичні конфлікти та стосунки з представниками міської ради Чернігова . В свою чергу, Дмитро Брижинський відповідав навіть на провокаційні запитання.

У результаті зустрічі чернігівські медійники та начальник МВА дійшли консенсусу щодо механізмів  подальшої співпраці та обмінялися контактами для кращої комунікації у майбутньому.

Нагадаємо, що нещодавно, під час опитування медійників, з'ясувалося, що  з начальником МВА Дмитром Брижинським чернігівські журналісти мають проблеми з комунікацією. Саме тому хаб «МедіаБаза. Чернігів» запропонував своє приміщення як майданчик для спілкування і налагодження комунікації Брижинського та журналістів.

]]>
Над планом відновлення Чернігова працюватиме робоча група із представників міськради та експертів Агенції відновлення та розвитку http://monitor.cn.ua/ua/politics/96915 Над планом відновлення Чернігова працюватиме спільна робоча група представників Чернігівської міської ради, експертів Агенції відновлення та розвитку та інших фахівців. Політика article Mon, 12 Jun 2023 13:31:13 +0300 Такої домовленості досягнуто на зустрічі, яка відбулася минулого тижня у муніципалітеті., між в.о. міського голови Чернігова Олександром Ломако з представниками вищезгаданої громадської організації.

Чернігів, Миколаїв і Ніжин — міста, де Агенція відновлення та розвитку, за фінансової підтримки гранту Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI), планує реалізувати проєкт «Прозорий та ефективний процес відновлення та розвитку України на місцевому рівні». Експерти надаватимуть консультативну підтримку, проводитимуть під час роботи над створенням плану відновлення та розвитку Чернігова моніторинг дотримання національної методології, допомагатимуть виявляти можливі корупційні ризики.

Одним з ключових завдань проєкту є об’єднання зусиль територіальної громади, керівництва регіону, місцевого бізнесу і громадського сектору в процесі розробки та реалізації плану відновлення Чернігова, а також їх активна участь в ухваленні рішень. Після того, як буде встановлений конкретний план відновлення трьох міст, експерти складуть посібник з інструкцією для інших міст. І на цьому їх робота буде завершена.

— Напрямок важливий. Я розумію, що цей етап необхідний для відновлення, залучення, в першу черг, коштів української держави, також, у перспективі — репарацій та інших коштів. Тому — ми зацікавлені. Нам потрібна буде допомога й бачення, як це правильно зробити. Щодо робочої групи, я думаю, треба додати більшу кількість фахівців, зокрема, студії "Yakusha", декількох профільних управлінь, когось із депутатів міської ради. Ми вдячні, що ви допомагаєте нам. Саме нам треба працювати над відновленням. Але без державної допомоги і міжнародних партнерів ми не справимося, тому що це дуже складно, але ми будемо працювати, — сказав в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

Успішний досвід такої взаємодії в перспективі може бути використаний Кабінетом Міністрів України для створення методологічних рекомендацій з реалізації планів відновлення та розвитку в інших регіонах.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Владислав Атрошенко повідомив про своє звільнення з посади Чернігівського міського голови http://monitor.cn.ua/ua/politics/96895 Владислав Атрошенко повідомив про своє звільнення з посади Чернігівського міського голови. Пост зі світлиною трудової книжки він розмістив у ФБ: Політика article Thu, 08 Jun 2023 15:25:21 +0300 Дорогі чернігівці, сьогодні всіх об’єднує і для всіх нас найважливіше – перемога України над рф.
Тому я утримувався від жодних коментарів після свого відсторонення від посади Чернігівського міського голови за унікальним по своїй суті рішенням Яворівського районного суду Львівської області та призначення громадянина Брижинського головою Чернігівської міської військової адміністрації.
Чому утримувався і утримуюсь? Тому, що всім і так все зрозуміло, а об’єктивні пояснення можуть зашкодити Україні, яка з простягнутою рукою звертається до усього цивілізованого світу за зброєю і грошима, аргументуючи, що вона бореться за цінності, які сповідує цей самий цивілізованого світ…

А прийде час – ми разом з вами повернемся до цього і багатьох інших питань.

Сьогодні в правовій державі Україна, яка сповідує європейські цінності, я отримав трудову книжку з записом про моє звільнення після відповідного рішення суду за позовом вищезгаданого Брижинського.

Вважаю, за цих обставин, правильним все таки дещо сказати чернігівцям.

Коли я йшов на вибори міського голови Чернігова у 2015 році – я обіцяв розбудить від «сну сплячоі красуні» наше місто і дати віру і впевненість людям, що Чернігів може розвиватися і не пасти задніх серед обласних центрів України.

Владу і будь-яку посаду я завжди сприймав і сприймаю як велику відповідальність і обов’язок працювати так, щоби зробити життя людей кращим, і щоби вони дивились тобі в очі з приємністю!

І щодня десятки незнайомих чернігівців дивляться мені в очі, посміхаються, висловлюють щирі слова подяки і підтримки! І це дорого вартує!!… і за це не шкода семи з половиною років свого життя, відданого Чернігову і чернігівцям на посаді міського голови!

Дякую всім містянам за довіру і підтримку! І ще хочу з впевненістю сказати – Господь все управить так як треба і всі нагороди знайдуть своїх героїв…. Світло таки переможе темряву і все буде добре!

Бажаю всім здоров’я і Перемоги ! Слава Україні! Слава місту-герою Чернігову!!

 

ТРК Новий Чернігів

 

]]>
Олександр Ломако: Не можуть представники місцевого самоврядування під час війни бути опозиційними до центральної влади. Ми партнери і у нас одна мета http://monitor.cn.ua/ua/politics/96736 Про це заявив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако в інтерв’ю виданню 0462.Сайт міста Чернігова, відповідаючи на питання про рішення судів про відсторонення Владислава Атрошенка від виконання обов'язків міського голови, можливий політичний підтекст таких рішень і чи місцеве самоврядування Чернігова опозиційне до центральної влади. Політика article Wed, 17 May 2023 10:56:23 +0300 — Не можуть бути представники місцевого самоврядування або політики під час війни опозиційними до центральної влади. Навпаки, ми всі підтримуємо президента, підтримуємо політичне і військове командування в тих діях, які спрямовані на посилення обороноздатності, на те, щоб давати відсіч ворогу, на те, щоб рятувати економіку країни.

Ми тут спільно маємо працювати, і не можемо бути в опозиції, це 100%. Тому що не має бути під час війни опозиції до керівництва країни, яке очолює оборону, очолює нашу боротьбу за незалежність.

Навпаки, всіма своїми діями, публічними і робочими, починаючи з 24 лютого, і Владислав Атрошенко, і вся міська влада міста, і місто Чернігів, демонстрували неодноразово свою позицію. І ця позиція, звичайно, підтримка Збройних Сил, підтримка керівництва країни, підтримка нашого президента, — сказав в інтерв'ю Ломако.
З інтерв'ю виданню 0462.Сайт міста Чернігова

Джерело: оф. сайт Чернігівської міської ради


 

]]>
У Чернігові відбулася конференція з безбар’єрності http://monitor.cn.ua/ua/politics/96690 На регіональному заході з безбар’єрності, що відбувся з ініціативи руху Зе!Жінки, в обласному центрі відбулися тематичні дискусії та презентовано Довідник безбар’єрності. Політика article Thu, 11 May 2023 11:02:58 +0300 Це концептуально нова реальність для нашої держави, новий сучасний етап розвитку України, де кожен має рівні права та можливості, тож не має бути жодних перешкод чи бар’єрів.

«Безбар’єрність – це рівні можливості й доступність для всіх людей. Це не просто довідник, це – дорожня карта, що розкриває нові реалії, коли в центрі уваги саме людина. Довідник – це посібник із коректного спілкування, де немає слів чи фраз, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп», – зазначила обласна лідерка «Зе!Жінки» Чернігівщини Олеся Кісленко.

Маломобільні групи повинні мати доступ до всіх об’єктів інфраструктури, жодної дискримінації за будь-якими ознаками – це лише невеликий відсоток того, що потрібно впровадити в нашому суспільстві. Цей список дуже великий, але починати треба з того, щоб прибрати бар’єри саме в наших думках.

Початок цього шляху обговорили з представниками обласної військової адміністрації, народними депутатами від «Слуги Народу» Олегом Семінським та Сергієм Гривком, головою облради від «Слуги Народу» Оленою Дмитренко, представниками громадських організацій, спілок, органів місцевого самоврядування та бізнесу.

«Говорячи про безбар’єрність, одразу спадає на думку фізична, тобто можливість кудись потрапити без перешкод, пересуватися всіма шляхами без обмежень. Звісно, і над цим потрібно працювати, але загалом питання значно ширше. До всього, свої корективи внесла війна, до наявних викликів додалося облаштування укриттів. Маємо думати й про реабілітацію наших захисників та захисниць, повернення їх до нормальних умов життя», – прокоментував підписання Декларації «Про підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні» В’ячеслав Чаус, голова Чернігівської ОВА, голова обласної організації «Слуги Народу».

]]>
Відбулося позачергове засідання сесії Чернігівської міської ради http://monitor.cn.ua/ua/politics/96615 Відбулася 31-ша (позачергова) сесія Чернігівської міської ради VIIІ скликання. Сьогодні, 2 травня, у сесійній залі зібралося 28 із 42 депутатів та депутаток. Порядок денний було сформовано з 18 питань. Політика article Tue, 02 May 2023 14:07:58 +0300 Перш, ніж затвердити порядок денний та розпочати розгляд питань, в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако звернувся до присутніх.

— Мені було прикро на минулій сесії бачити стільки пустих місць в цьому залі. Окремі сили хотіли розділити нашу міську раду.  Місяць тому тут були присутні лише 22 депутати. Я радий, що сьогодні ми знову об’єдналися. Ніякі спроби розділити раду та показати комусь її недієздатність не вдалися.

Рада об’єднана. В цьому залі я бачу представників усіх партій, яких обрали на виборах чернігівці. Ми зібралися в Чернігівській міській раді. Разом. Щоб вирішувати питання життя та розвитку нашої громади. І попри різні партійні прапори, нас об‘єднав синьо-жовтий стяг та інтереси нашого міста.

Так має бути і надалі, адже у нас багато роботи для відновлення та розвитку нашого красеня-Чернігова. І саме на це чекають люди міста-Героя, які обрали цю міську раду та очікують конструктивної роботи. Саме до неї я всіх і закликаю.

Серед розглянутих під час засідання питань, затвердження Програми шефської допомоги військовим частинам ЗСУ, Нацгвардії та Державної спецслужби транспорту,  внесення змін та доповнень до Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях, внесення змін до переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади Чернігова, що підлягають приватизації у 2023 році, блок земельних питань, звіт начальника управління освіти, депутатські запити та інші.


Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Чернігівська військова адміністрація через суд вимагає від 10 тисяч містян повернути виплати з бюджету, а також забрати кошти на підтримку ЗСУ, - Олександр Ломако http://monitor.cn.ua/ua/politics/96559 Вівторок, 25 квітня. Загальноміська щотижнева нарада в Чернігівській міській раді за участі в.о. міського голови і керівників управлінь та комунальних підприємств. Політика article Tue, 25 Apr 2023 11:14:40 +0300 Під час засідання Олександр Ломако повідомив про ще один судовий позов Чернігівської міської військової адміністрації до Чернігівської міської ради.

Чернігівська міська військова адміністрація вимагає скасувати рішення Чернігівської міської ради №30/VIII-9 від 30.03.2023 року "Про внесення змін і доповнень до рішення Чернігівської міської ради від 30 листопада 2022 року №24/VIII-38 "Про бюджет Чернігівської міської територіальної громади на 2023 рік" зі змінами та доповненнями".

— Чиновникам Чернігівської військової адміністрації, зокрема, пану Брижинському не сподобалось рішення міської ради про зміни до бюджету, яке ми ухвалили на сесії 30 березня.

Спочатку вони робили все, щоб зірвати цю сесію: годинами тримали депутатів на допитах та блокпостах, мінували приміщення міськради й фізично не допускали людей в приміщення. Натомість, депутати зібралися та проголосували питання порядку денного, в тому числі, про зміни до бюджету.

Що дало це голосування? З міського бюджету були виділені кошти на підтримку військових частин — допомога ЗСУ. Чернігівці, які втратили квартири внаслідок російської агресії отримали компенсації комунальних послуг. Наші Герої тилу — працівники комунальних підприємств, лікарень, закладів освіти, тощо отримали матеріальну допомогу. Станом на 24 квітня вже понад десять тисяч чернігівців надійшла допомога з міського бюджету. Були виділені кошти і на перевізників, аби забезпечити роботу громадського транспорту без підвищення тарифів на проїзд. Навіть у час коли зростають всі складові тарифу, ми не можемо його підвищувати, зважаючи на матеріальний стан людей сьогодні.

Всі ці зміни пан Брижинський оскаржує в судовому порядку. Фактично, Чернігівська міська військова адміністрація через суд вимагає від десяти тисяч містян повернути виплати з бюджету, підвищити тарифи на проїзд, а також забрати кошти на підтримку ЗСУ.

Хіба це позов в інтересах людей і міста? Ні, навпаки. Це ще один крок, щоб дестабілізувати ситуацію в Чернігові та заблокувати роботу обраної міської влади.

Скасування рішення про бюджет може зупинити місто. Та схоже, вони цього не розуміють. Або навпаки, розуміють…

Неодноразово говорив та хочу наголосити ще раз: військова адміністрація створена для покращення безпекової ситуації в місті, а не для вирішення політичних завдань. Питаннями життєдіяльності міста, роботи критичної інфраструктури та стратегічного розвитку має займатись обрана людьми міська рада. І те, що вона замається цими питаннями — чернігівці дуже добре бачать. А ось чим займається військова адміністрація, крім політики, важко сказати. Так ось, припиняйте займатися політикою, яка шкодить місту. Ваше завдання — це безпека. Треба розуміти, що в місті створена не політична, а військова адміністрація, — повідомив під час загальноміської наради в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Чаус про оперативну ситуацію по обстрілах, повноводдя та візит міжнародної делегації http://monitor.cn.ua/ua/politics/96523 В ефірі телеканалу «Рада» 19 квітня начальник ОВА зазначив, що ворог продовжує наносити артилерійські та інші удари по населеним пунктам Чернігівщини. Внаслідок цього виникають проблеми з енергетикою. Політика article Thu, 20 Apr 2023 15:57:50 +0300

«І минулого тижня, і цього тижня ворог обстрілює населені пункти Новгород-Сіверської громади. Більш того, з минулого тижня ворог почав застосовувати керовані авіаційні бомби. І саме цими бомбами наносить руйнівні удари по об’єктах інфраструктури. Але, на щастя, наші енергетики героїчно відновлюють електропостачання, навіть у найвіддаленіших населених пунктах. Це не просто слова, це дійсно героїчні дії», - наголосив В’ячеслав Чаус.

Він порекомендував мешканцям прикордонних громад з метою безпеки утриматися від відвідувань кладовищ у поминальні дні, щоб не створювати великих скупчень.

Не менш важливою є тема повноводдя. За словами начальника ОВА, на сьогодні в області підтоплено 12 населених пунктів. Це села в Чернігівському, Новгород-Сіверському і Корюківському районах. Найскладнішою залишається ситуація в Чернігівському районі, де вийшла з берегів річка Дніпро: у семи населених пунктах будівлі фактично відрізані від життя. У разі, коли люди не зможуть далі перебувати в свої домівках, може бути проведена евакуація. Але наразі такої потреби нема.

«Там зараз працює ДСНС, за що окремо дякую службі. До Чернігівських підрозділів рятувальників долучились додаткові резерви з Волинської, Полтавської,  Житомирської і ще кількох областей. У нас є човни і ми доставляємо воду та здійснюємо перевезення людей. Ми готові до будь-якого подальшого розвитку стихії, але на сьогодні ми вже відмічаємо спад води», - зазначив В’ячеслав Чаус.

Також говорили про візит до Чернігівської області іноземних делегацій в рамках проведення Міжнародного саміту громад і регіонів при Президентові України.

«Дійсно на Чернігівщині сьогодні була велика потужна делегація. Це були представники Франції і Латвії. До речі посли Франції і Латвії після деокупації області одними з перших завітали на Чернігівщину і запропонували свою допомогу. Тому сьогодні ми дуже багато дякували за те, що вже зроблено і Францією, і Латвією в допомозі Чернігівщині. А це і мости від Франції,і будівельні матеріали, і інша гуманітарна допомога», - наголосив начальник ОВА.

Головним питання, яке обговорили під час зустрічі є відновлення житла. На сьогодні, вже відновлено близько трьох тисяч будинків. Але попереду ще багато роботи.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Рік тому всі ми молилися, щоб Україна вистояла. Сьогодні - щоб Україна перемогла http://monitor.cn.ua/ua/politics/96485 Українці зустрічають Великдень із непохитною вірою в незворотність перемог добра, правди і життя, сказав у Великодньому привітанні українцям президент України Володимир Зеленський. Політика article Sun, 16 Apr 2023 09:38:08 +0300 "Ми відзначаємо сьогодні свято Воскресіння Господнього. Його головним символом є перемога: перемога добра, перемога правди, перемога життя. З непохитною вірою у незворотність цих перемог ми зустрічаємо Великдень. Цього дня рік тому всі ми молилися, щоб Україна вистояла. Сьогодні – щоб Україна перемогла", - сказав він.

Зеленський зазначив, що "ми вже пройшли чималий шлях до перемоги". "Попереду в нас чи не найважча з вершин. Ми подолаємо її. І разом зустрінемо свій світанок. Коли над усією нашою країною зійде сонце", - сказав також він.

За його словами, синьо-жовтий національний прапор "підійметься на всій нашій Богом даній землі. На всіх тимчасово окупованих чортами територіях. Наш прапор замайорить на берегах Азовського моря та Сіверського Донеччини, над териконами та Ай-Петрі"

"Сонце засяє на півдні, сонце засяє на сході, сонце засяє в Криму. Жовтогаряче сонце у мирному синьому небі, і це – світло справедливості. Це світло возз’єднання людей і сімей. Українців. Усіх, хто зараз на фронті, і всіх, хто допомагає їм у тилу. Сяйво усмішок переможців та їхніх родин. Блиск бойових орденів героїв, які повернуться. Блиск щасливих очей батьків, дітей, коханих і близьких, які дочекаються. Це світло відродження", - заявив Зеленський.

Відбудова того, що знищив і понівечив окупант. Відбудова нашої прекрасної країни, яка в майбутньому стане ще прекраснішою. Це світло істини й правди. Торжество закону й правосуддя. Притягнення до відповідальності та покарання всіх, хто віддавав і виконував злочинні накази. Всіх, хто вбивав, катував, грабував і відповідатиме і в міжнародному трибуналі, і на суді Божому.

За його словами, "віра в перемогу об'єднує всіх нас завжди, а особливо сьогодні. У Великдень, що споконвіку був для українців родинним святом, днем тепла, надії та великого єднання".

Зеленський наголосив, що "ми одна велика сім’я. Українці. У нас одна велика домівка. Україна. У нас одна велика мета. Перемога. Для всіх".

"Ми віримо в кожного, хто продовжує боронити Батьківщину, і просимо в Бога захистити їх і вберегти. Всіма силами ми боремося за свою землю й просимо сприяння небесних сил. У сотнях молитов, які промовляли наші предки перед боєм. Які допомагають і бережуть наших воїнів сьогодні", - сказав також він.

]]>
Депутати облради просять повернути засідання в звичайний режим http://monitor.cn.ua/ua/politics/96409 Проводити сесії Чернігівської обласної ради в режимі офлайн. Таку вимогу 4 квітня озвучила в Чернігові група депутатів облради, які представляють різні політичні сили. Серед них - Сергій Баришовець, Іван Дементов, Юлія Заїка, Дмитро Іванов, Галина Логвиненко, Олександр Левицький, Юрій Музика та Іван Якуб. Політика article Tue, 04 Apr 2023 20:36:52 +0300 За словами депутатів, минув рік із часу деокупації Чернігівської області. На сьогодні в регіоні працюють школи і дитячі садки, прикордонна зона для онлайн навчання зменшена із 40 км до 20 км, але сесії обласної ради продовжують проводитися онлайн. При цьому апарат обласної ради працює офлайн, сесії Чернігівської міської ради теж проводяться в такому режимі.


Депутати, які зробили заяву, переконані, що проведення сесій обласної ради в онлайн режимі на сьогодні недоцільно і неправомірно, може використовуватися тільки в разі відновлення бойових дій. І засідання комісій, і засідання сесій мають відбуватися в офлайн форматі.
Крім цього, озвучено позицію щодо продовження перебування за кордоном близько 10 депутатів Чернінівської обласної ради. Колеги вважають, що продовження війни в України і необхідність відновлення області вимагають ефективної роботи місцевих
депутатів. Тому всі, хто з депутатів облради перебуває за кордоном, мають схвалити рішення: або повернутися і працювати над відновленням регіону, або скласти мандат.
Обговорено неприпустимість внесення значної кількості питань до порядку денного обласної ради після засідань депутатських комісій. Адже, як свідчить статистика, до 40% питань, які розглядає обласна рада, потрапляють до порядку денного після проведення постійних комісій Чернігівської обласної ради.
Учасники зустрічі подадуть відповідне звернення з своїми вимогами до голови обласної ради Олени Дмитренко. Також розглядається питання про створення міжфракційного об’єднання «Відновлення України».


Текст і фото: Ірина Синельник

]]>