Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Політика http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Чернігівська ОВА та графство Кент (Велика Британія) стануть офіційними регіональними партнерами http://monitor.cn.ua/ua/politics/100424 За це учора одноголосно проголосувала Рада графства Кент. Політика article Fri, 19 Jul 2024 14:04:14 +0300 Важливому для Чернігівщини рішенню передували візити радника графства Джордана Міда до області, під час яких було узгоджено можливі напрямки співпраці.

    «З початку моїх гуманітарних поїздок до України я був вражений щедрістю жителів та бізнесу Кента, які жертвували різноманітні речі, починаючи від дитячих книжок і закінчуючи медичними виробами. З угодою про співпрацю ми зможемо ще більше примножити результати зусиль дуже багатьох підприємств, груп і окремих осіб з усього графства, які прагнуть продовжувати підтримувати Україну», – наголосив Джордан Мід.

На переконання представників Ради графства Кент, офіційне регіональне партнерство з Чернігівською ОВА сприятиме розвитку бізнесу обох країн, шляхом зміцнення співпраці у багатьох сферах: від сільського господарства до технологій та культури.

Також у планах – обмін у профтехах та спільні дослідницькі проєкти.

    «Співпраця Кента та Чернігівської області може бути взаємовигідною. Навіть зараз нам є чим поділитися. Маю на увазі унікальний досвід: антикризовий менеджмент підприємств, які вижили чи відновлюються, унікальні практики роботи медиків із сучасними воєнними травмами, мистецькі проекти», – зауважив В’ячеслав Чаус, начальник ОВА.

Погоджується з цим і Роджер Гоф, голова ради графства Кент, додавши:

    «Ця співпраця та обмін знанням та досвідом, від економіки до освіти, сільського господарства, технологій, є початком зобов’язання допомогти Україні відновитися у мирі. Ми підтримуємо жителів Чернігівщини у пошуках шляху до надійнішого та світлішого майбутнього».

    «Нема потреби вірити в надприродне джерело зла; люди й самі цілком здатні на будь-яке зло». Ця цитата письменника Джозефа Конрада, який у дитинстві деякий час жив на Чернігівщині, провів останню частину життя у графстві Кент (Велика Британія), насьогодні як ніколи актуальна. Але, на щастя, саме люди, об’єднавшись, здатні подолати це абсолютне зло», – підсумував В’ячеслав Чаус



Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Німеччина профінансувала закупівлю шести «соціальних таксі» для громад Чернігівської області http://monitor.cn.ua/ua/politics/100355 Бахмацька, Ніжинська, Носівська, Бобровицька, Сосницька та Прилуцька громади отримали спеціалізовані автомобілі для перевезення маломобільних людей. Політика article Fri, 12 Jul 2024 12:44:01 +0300 Допомога надана у межах «Спеціальної програми підтримки України /EU4ResilientRegions» та здійснена Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) за фінансування уряду Німеччини та Європейського Союзу.

Передача автомобілів відбулася у Києві за участі представників Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні, Представництва ЄС в Україні, GIZ та громад.

    «Наша підтримка є конкретною, спрямованою на вирішення потреб мешканців громади. Ми також прагнемо аби результат позитивних змін був сталим. Тому ми не лише передаємо спеціально обладнані автомобілі, ми також допомагаємо окремим громадам створити відповідну службу і надавати послугу «Соціальне таксі» на постійній основі», – зазначила директорка проєкту GIZ «Спеціальна програма підтримки України / EU4ResilientRegions» Юлія Грубер.

Послуга «Соціальне таксі» призначена для мешканців громад, які за станом здоров’я не можуть користуватися громадським транспортом, а також літніх людей. Завдяки такому авто вони зможуть дістатися до державних спеціалізованих закладів, комунальних і медичних установ та інших місць для отримання необхідної допомоги та послуг. Запровадження послуги «Соціальне таксі» сприятиме усуненню бар’єрів і створенню інклюзивного середовища для всіх мешканців громад.

    "На жаль, під час війни кількість людей, для яких послуга є актуальною, – зростає. Щиро дякую партнерам за сталу і вчасну допомогу громадам області та підтримку життєстійкості", – наголошує начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Всього закуплено 31 спеціалізований автомобіль для громад в 9 областях України, з них 29 – закуплені за кошти уряду Німеччини та 2 – Європейського Союзу.

Загалом автомобіль може прийняти на борт 15 пасажирів та водія: 11 пасажирів на сидіннях пасажирського салону, 2 пасажири на передніх сидіннях поруч з водієм та 2 маломобільних пасажири на візках позаду біля системи підіймання візків до салону.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
за інформацією Німецького товариства міжнародного співробітництва

 

]]>
Чернігівською міською радою затверджено бюджет Чернігівської міської територіальної громади на 2024 рік http://monitor.cn.ua/ua/politics/100331 Політика article Wed, 10 Jul 2024 15:15:59 +0300 10 липня на засіданні 41-ої позачергової сесії Чернігівської міської ради VIII скликання затверджено рішення «Про бюджет Чернігівської міської територіальної громади на 2024 рік» з урахуванням змін, якими передбачено фінансування для встановлення когенераційних установок, будівництва фортифікаційних споруд довкола міста та ремонту каплички на «Яцево»,  яка була розбита під час активних бойових дій.

Дане рішення відповідає статті 143 Конституції України.

Перед цим депутатами та депутатками проголосовано зміни до  «Регламенту Чернігівської міської ради VІІІ скликання», якими не передбачено погодження рішень Чернігівської міської ради з Чернігівською міською військовою адміністрацією.


Пресслужба Чернігівської міської ради

 

]]>
Підготовка до 41-ої сесії Чернігівради: відбулися засідання депутатських комісій http://monitor.cn.ua/ua/politics/100314 Відбулися засідання постійних депутатських комісій. На розгляд виносилися питання порядку денного 41 (позачергової) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання, яка відбудеться вже 10 липня. Політика article Tue, 09 Jul 2024 12:34:16 +0300 Серед розглянутих проєктів рішень: передача військовим придбаного обладнання, внесення змін до регламенту Чернігівської міської ради VIIІ скликання, перейменування вулиць, зміни до Програми розвитку громадського транспорту загального користування м. Чернігова на 2022-2024 роки, звіт про виконання бюджету за I квартал 2024 року тощо.

З порядком денним майбутнього засідання можна ознайомитися за посиланням тут.

]]>
Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа http://monitor.cn.ua/ua/politics/100192 Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі. Політика article Fri, 21 Jun 2024 15:18:55 +0300 Normal 0 21 false false false UK X-NONE X-NONE

Витоки конфлікту

Міську військову адміністрацію в Чернігові створили півтора роки тому, у лютому 2023 року. Це сталося після відсторонення з посади міського голови Владислава Атрошенка за адміністративне правопорушення на підставі рішення Львівського апеляційного суду.  З того часу міськраду очолює її секретар Олександр Ломако. Начальником військової адміністрації за поданням очільника Чернігівської ОВА В’ячеслава Чауса  призначено полковника запасу ЗСУ, командувача обороною Чернігова у 2022 році Дмитра Брижинського.

Відтоді структури працюють паралельно. Взаємодія їх керівників супроводжувалася судовими позовами та публічними звинуваченнями опонента у корупції, тиску, бездіяльності і блокуванні рішень. Гучні та часто агресивні заяви сторін із нібито дискредитуючими фактами з'являються у соцмережах, звідки їх “підхоплюють” окремі медіа.

Сили інформаційного протистояння

У медійному протистоянні на боці міської влади виступають, зокрема,  телеканал “Дитинець” (який пов'язують з колишнім міським головою Чернігова Владиславом Атрошенко),  комунальне телебачення “Новий Чернігів” (що фінансується з міського бюджету), паблік “Чернігівський кисіль”. Також до інформаційного протистояння залучена і офіційна структура - пресслужба Чернігівської міської ради, яка активно передруковує звинувачувальні дописи з телеграм-сторінки Олександра Ломако на офіційному сайті ради та офіційній сторінці ради у фейсбуці.

Натомість лояльних до  військової адміністрації медійних ресурсів значно менше: сайт “Час Чернігівський  та окремі пабліки в соціальних мережах.

Найбільшої гостроти владне протистояння набуло в Чернігові на початку травня 2024 року, що переросло у бойкот приватних перевізників міста, коли рух транспорта в Чернігові на день був повністю паралізований. Прихильні до різних сторін конфлікту медіа відповідно транслювали односторонню позицію представників влади.

Телеканали “Дитинець” та “Новий Чернігів” подали позицію в.о. міського голови Олександра Ломако, який заявив, що Брижинський не підписує платіжні доручення по оплаті часткової компенсації за здійснені в березні громадські перевезення,  оскільки хоче вирішити земельні питання на користь свого радника - чернігівського забудовника Максима Черненка.

Так, у  сюжеті телеканалу “Новий Чернігів” на цю тему наводяться цитати самого Олександра Ломако, представників різних управлінь міської ради та жителів міста.  Натомість коментар  Дмитра Брижинського, який би хоч якось балансував матеріал, - відсутній.

 

Скрін з сайту телеканалу  “Новий Чернігів” з сюжетом про транспортну кризу в місті 

 Аналогічно подає новину і телеканал “Дитинець”, який вже в підводці до сюжету на своїй фейсбук-сторінці припускає, що “громадський транспорт став заручником земельних питань радника начальника МВА”. 

 

Скрін з фейсбук - сторінки телеканалу “Дитинець” з сюжетом про транспорту кризу в місті

 Натомість сайт “Час Чернігівський” в своєму матеріалі “У Чернігові скандал: міська рада вимагає плюс 3 млн для приватних перевізників за рахунок бюджету. У МВА кажуть: плату за проїзд і так підняли” показує позицію начальника військової адміністрації Дмитра Брижинського та намагається спростувати аргументи міської ради.

Публічна позиція Брижинского щодо блокування компенсаційних виплат перевізникам була в тому, що в бюджеті на 2024 рік передбачена, щомісячна компенсація перевізникам в сумі 6 млн грн, а перевізники разом з секретарем ради зажадали підвищити її до 9 млн. 

“Ультимативні вимоги секретаря міської ради та депутата міської ради від партії “Рідний дім” пана Коваленка збільшити компенсацію з 6 до 9 млн гривень протизаконні”, -  заявляв Брижинський.

 

Скрін з сайту “Час Чернігівський” з матеріалом про транспортну кризу в місті

 Врешті публічне протистояння  між Ломако і Брижинським щодо громадського транспорту завершилось виходом перевізників на маршрути після  негласних переговорів. На яких умовах сторонам вдалося домовитися, обидва коментувати відмовилися.

Рівень “політичної  дискусії” в Чернігові

Окремо варто звернути увагу на рівень публічної дискусії двох очільників міста, який виливається в соціальні мережі, а подекуди перекочовує і в медіа.

На своїх сторінках в соціальних мережах  Ломако і Брижинський не добирають слів для звинувачення опонента. Нижче - лише невелика добірка висловлювань посадовців на адресу одне одного (пунктуація і орфографія збережені):

“Вчергове Сашку  не вдалось за гроші “порєшать” - часи змінюються продовжуємо боротись з чернігівською мафією”;

“Напевно Саша Ломако вичікує слушний момент щоб надати можливість підконтрольним мільйонерам розкрасти бюджет у мешканців міста”;

“Виявилося, що слово Брижинського нічого не значить. На наших очах, слово офіцера ЗСУ перетворилося на звичайне дрібнесеньке “слово пацана”, як кажуть за поребріком”;

“Маю вимогу до військової адміністрації. Припиніть намагатися вирішити свої шкурняки, пов‘язані з вирішенням земельних питань своїх радників, помічників, кураторів і так далі”.

 

скріни з соцмереж Ломако і Брижинського

 

Економічний тиск на медійний ресурс опонента

Інформаційна війна вийшла на новий виток протистояння, коли на початку червня 2024 року начальник міської військової адміністрації Дмитро Брижинський підписав розпорядження, яким одноосібно скоротив фінансування комунального підприємства “Телерадіоагентство “Новий Чернігів”. Свої дії він пояснив використанням комунального телебачення міською радою для власного піару та необхідністю переспрямувати кошти на потреби Збройних сил України.

У відповідь телеканал “Новий Чернігів” розцінив такі кроки Брижинського як тиск та спробу закриття неугодного медіа.

Розцінюємо такі дії, яким не надано жодного пояснення, як спроби тиску на канал та його роботу з подальшим можливим його закриттям. Це тривожний сигнал для нас, як журналістів, так і всієї громади міста, коли у прифронтовому Чернігові робляться спроби штучно “згорнути” діяльність міського телеканалу”, – йдеться в заяві.

Незалежні медіа Чернігова намагаються пояснити жителям, “що відбувається”

Одне з небагатьох місцевих медіа, яке намагається об'єктивно розібратися в ситуації з двовладдям у Чернігові, є Суспільне, яке подає позиції обох сторін та шукає першопричини конфліктних ситуацій.

Так, у середині червня вперше за останні півтора роки у колі експертів відбулось публічне обговорення на тему “двовладдя” у Чернігові в рамках суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?”. Цей проєкт втілюється Суспільне Чернігів разом з регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів.

Участь в дискусії взяли троє місцевих експертів, які в прямому ефірі аналізували  першопричини міжвладного конфлікту та загрози, які він несе для громади Чернігова.

За словами ведучого програми Андрія Тітка, від початку етер задумувався як дебати обох сторін. Однак, ані в.о. міського голови Олександр Ломако, ані начальник МВА Дмитро Брижинський  участі в етері “Що відбувається?” не взяли. Перший пояснив свою відсутність відрядженням до Берліну,  Дмитро Брижинський на запрошення журналістів Суспільного відповів “категоричним ні”.

Міжнародне відлуння чернігівського протистояння

Одне з найвпливовіших і популярних видань США The New York Times нещодавно опублікувало статтю щодо погіршення ситуації зі свободою слова в Україні, зростаючий тиск та політичне втручання у роботу ЗМІ. Мова йшла і про “темники” від Укрінформу.

У статті, зокрема, для ілюстрації наводиться випадок,  що є ще одним  проявом протистояння в Чернігові

“Один із нещодавніх прикладів того, що журналісти вважають втручанням, зазначає The New York Times, стався в Чернігівській області, де обрана міська рада вступила в суперечку щодо муніципальних витрат з губернатором, призначеним паном Зеленським. Керівництво державного інформаційного агентства заявило, що цитування одного члена ради, який виконував обов'язки мера (мова йде Олександра Ломако,- авт.)  щодо бюджету було б "небажаним".

Відтак в Чернігові склалася  ситуація, коли замість того, щоб об'єктивно розібратися в причинах конфлікту, з’ясувати об’єктивну інформацію, окремі медіа виступають рупорами сторін, посилюючи розкол серед жителів прикордонного міста, формують негативний імідж в очах міжнародних донорів, організацій та партнерів.

Павло Пущенко, регіональний представник Інституту масової інформації в Чернігівській області

Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО ”Інститут масової інформації” та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

]]>
Києву заборонили передавати Чернігову 25 млн грн на фортифікації. Попри це, оборона нашого міста все ж буде посилена http://monitor.cn.ua/ua/politics/100180 Міністерство фінансів України не погодило міжбюджетний трансферт, яким Київська міська рада мала передати Чернігову кошти на зміцнення та розбудову фортифікаційних споруд довкола міста. Про це повідомляє в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако у відео-зверненні до чернігівців, в якому йдеться, що попри таке рішення заплановані роботи все ж будуть виконані. Політика article Thu, 20 Jun 2024 15:01:48 +0300     – Попри абсурдне рішення уряду, який спочатку погодив трансфер коштів від Києва на укріплення фортифікаційних споруд біля Чернігова, а потім відкликав своє погодження оборона нашого міста буде посилена. Бо безпека чернігівців – пріоритет №1, – каже в. о. очільника нашого міста.

Олександр Ломако дав доручення управлінню фінансів Чернігівради запропонувати статті витрат, які будуть скорочені та підготувати зміни до бюджету міста і «профінансувати в повному обсязі спорудження фортифікаційних споруд довкола Чернігова».

Нагадаємо, що у травні 2024 року в.о. міського голови Чернігова взяв участь у сесії Київської міської ради. Під час засідання він звернувся до депутатського корпусу стосовно надання фінансової підтримки нашому місту для зміцнення  існуючих фортифікаційних споруд та будівництва нових довкола нього.

Враховуючи, що Чернігів захищає країну та столицю з північного напрямку, від його обороноздатності залежить і безпека Києва. Фінансові можливості бюджету нашої міської громади обмежені, у зв'язку із вилученням військового ПДФО та необхідністю продовжувати відбудову Чернігова. Тому, для зміцнення військових інженерно-технічних споруд, необхідно заручитися зовнішньою підтримкою. Депутати Київради підтримали звернення і прийняли рішення про виділення 25 мільйонів гривень.

    – На моє звернення до Київради, представники громади столиці виділили 25 млн грн на оборонні споруди для Чернігова. Кияни розуміють, що чернігівці захищають не лише себе, а і столицю. Але влада зрозуміла це по-своєму. І вчинила за принципом: «чим гірше – тим краще». Спочатку Уряд погодив міжбюджетний трансфер. А потім різко відкликав своє ж погодження. Очевидно, після отриманої вказівки.

    Ще раз. На запит військового керівництва Чернігів потребує укріплення фортифікаційних споруд біля міста. З бюджетом зараз складно, 800 млн ПДФО вилучила держава. Вилучили в міст кошти, а тепер ще й заборонили отримувати допомогу на будівництво укріплень. Уявіть рівень цинізму політиканів!

    На жаль, бачимо ще один приклад ставлення центральної влади до чернігівців. Між безпекою цілого регіону та дрібними політичними ревнощами чиновники обрали політику…, – висловив свою думку Олександр Ломако.

Нагадаємо, будівництво оборонних споруд довкола міста розпочалося відразу після звільнення Чернівщини від окупаційних військ рф. На це з бюджету Чернігівської міської територіальної громади протягом 2022 та 2023 років спрямовано 110 мільйонів гривень.


Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
25 мільйонів гривень Київ передає Чернігову для розбудови оборонних споруд довкола нашого міста http://monitor.cn.ua/ua/politics/100101 Необхідні рішення прийняті Київською міською радою та Міністерством фінансів України. Політика article Mon, 10 Jun 2024 15:56:07 +0300 Ще готується проєкт рішення про підписання договору, який має затвердити Чернігівська міська рада на найближчому засіданні. Про це повідомив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако під час загальноміської наради 7 червня.

    – 25 млн отримаємо від столиці на укріплення та розширення оборонних та фортифікаційних споруд довкола Чернігова. Влада столиці позитивно відгукнулася на моє звернення, рішення ухвалені. Ми вже підписали договір та отримали погодження Міністерства фінансів на міжбюджетний трансфер. Готуємо на червневе засідання Чернігівської міськради рішення про затвердження цього договору та отримання коштів, – сказав Ломако.

У травні 2024 року в.о. міського голови Чернігова взяв участь у сесії Київської міської ради. Під час засідання він звернувся до депутатського корпусу стосовно надання фінансової підтримки нашому місту для зміцнення  існуючих фортифікаційних споруд та будівництва нових довкола нього.

Враховуючи, що наше місто захищає країну та столицю з північного напрямку, від його обороноздатності залежить і безпека Києва. Фінансові можливості бюджету нашої міської громади обмежені, у зв'язку із вилученням військового ПДФО та необхідністю продовжувати відбудову Чернігова. Тому, для зміцнення військових інженерно-технічних споруд, необхідно заручитися зовнішньою підтримкою. Депутати Київради підтримали звернення і прийняли рішення про виділення 25 млн грн.

    – Від імені всіх чернігівців щиро дякую громаді міста Києва, меру Віталію Кличку та депутатському корпусу Київради. Пліч-о-пліч, у співпраці, робимо важливі речі, аби захистити наше місто – північний форпост України, столицю та країну. Разом – сильніші! Переможемо!, – подякував за підтримку в.о. очільника Чернігова.

Нагадаємо, будівництво оборонних споруд довкола міста розпочалося відразу після звільнення Чернівщини від окупаційних військ рф. На це з бюджету Чернігівської міської територіальної громади протягом 2022 та 2023 років спрямовано 110 млн грн.

Пресслужба Чернігівської міської ради








 

]]>
На Чернігівщині запрацював ще один Дія.Центр http://monitor.cn.ua/ua/politics/100099 Віднедавна ЦНАП Сновської громади запрацював у новій модульній будівлі у форматі «Дія.Центр». Політика article Mon, 10 Jun 2024 15:02:08 +0300 Він повністю модернізований, оснащений сонячними електростанціями, терміналами, зручними місцями для очікування, куточками самообслуговування, дитячими зонами тощо.

Це вже другий Дія.Центр в області (ще один – в Іванівці) – безбар’єрний простір, де за один візит можна отримати декілька адмінпослуг та сервісів.

Ініціативу вдалося втілити за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.
 

 

За повідомленням Департаменту економічного розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
З користю для всіх: Чернігівщина та Латвія планують співпрацю у сфері медицини http://monitor.cn.ua/ua/politics/100077 Політика article Fri, 07 Jun 2024 14:30:26 +0300 Латвійські партнери підтримують Чернігівщину у різних сферах і співпраця лише розширюється. Так, минулого місяця область приймала у себе Міністра економіки, а також представників МЗС та МВС Латвії. Сьогодні ж – представників охорони здоров’я, зокрема профільного Міністра Хосама Абу Мері. Зазначимо, це перший візит Міністра охорони здоров’я Латвії в Україну з часів незалежності.

На зустрічі з представниками ОВА, яка відбулась у межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва, говорили про плани подальшої співпраці у медичній галузі. До обговорення також долучились Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява та перший заступник Міністра охорони здоров’я України Сергій Дубров.

    «Партнерство має бути взаємовигідним. Це дуже важливо. З початку повномасштабного вторгнення ми просили про допомогу, зараз – можемо бути корисними один одному та говорити про обмін досвідом. Досвід, якого набули наші цивільні лікарні в умовах військових дій, обмеженості будь-яких ресурсів та безперервної роботи, дійсно унікальний. Ми готові ділитися ним, розуміючи, що терорист завжди поруч», – наголосив начальник ОВА В’ячеслав Чаус та актуалізував нагальні потреби.

Від початку повномасштабного вторгнення на Чернігівщині вдалося відновити близько 70% об’єктів соціальної інфраструктури, зокрема навчальних та медичних закладів. Проте ворог не припиняє обстрілів і кількість об’єктів, які потребують відновлення з кожним днем збільшується. Приміром, внаслідок ракетного удару по Чернігову 17 квітня вже вдруге пошкоджень зазнала будівля Чернігівської центральної районної лікарні.

Крім того, в умовах війни пріоритетними залишаються питання забезпечення медичних закладів укриттями, а також реабілітації та ментального здоров’я населення.

    «Це мій перший візит в Україну. Саме Чернігівська область потребує особливої уваги. Сьогодні ми тут для того, щоб зрозуміти, яким чином можемо допомогти у сфері надання медичних послуг. Крім того, важливим пріоритетом для Латвії є обмін досвідом та експертизою», – сказав Хосам Абу Мері і повідомив, що латвійські партнери підготували пакет допомоги – здебільшого медичне обладнання. Невдовзі він буде доставлений на Чернігівщину і розподілений між закладам охорони здоров’я області, які цього найбільше потребують.

    «Чернігівська область – одна з найбільш постраждалих від російської агресії, зокрема, і за кількістю пошкоджених медичних закладів. Тому ми вдячні за увагу до цього регіону. Будь-яка країна, що межує з росією, має бути готовою до викликів. Наразі медична система працює злагоджено, у нас є багато напрацювань і я впевнений, що місцеві лікарі зможуть ними поділитися», – зауважив Сергій Дубров.

    «Ми бачимо позитивну динаміку і те, як змінюється ситуація на Чернігівщині. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю», – зазначив Ілгварс Клява.

В межах візиту делегація відвідала низку медичних закладів, які потребують відновлення. Серед них – центральна районна лікарня, обласна дитяча лікарня, обласний центр крові, кардіологічний центр.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.
 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Шукати важелі впливу можна лише знаючи ситуацію докорінно: про що говорили підприємці з представниками органів влади http://monitor.cn.ua/ua/politics/100071 Підприємці Чернігівської області знову спілкувалися з представниками органів влади, в тому числі контролюючих, щодо нагальних питань, які виникають під час їхньої діяльності. Політика article Fri, 07 Jun 2024 09:39:28 +0300 Цього разу – під час засідання Обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, що відбулося 5 червня.

    «Такі заходи є комунікаційними майданчиками, де представники органів влади, контролюючих органів та бізнесу можуть поспілкуватися, проговорити проблематику, що виникає в області, та спільно напрацювати шляхи розв’язання. Дуже важливо, щоб влада максимально долучалася до розвитку підприємництва, адже ті безпекові умови, що нині складаються на Чернігівщині, та наслідки ворожих атак вимагають більш активного інструментарію у даній сфері. Не менш важливо і популяризувати наявні програми підтримки, якими можуть скористатися наші підприємці. Дякую бізнесу, що продовжує працювати і розвиватися попри всі труднощі», – звернувся до учасників перший заступник голови Чернігівської ОДА Костянтин Мегем.

Нещодавно чимало скарг від підприємців області було щодо діяльності податкової. Втім, напруга дещо спала зі зміною керівництва Головного управлінням ДПС в області.

    «Це результат наших зусиль, нашої боротьби, нашого діалогу. Хоча, думаю, під час війни вирішувати це питання рік – забагато. Але все ж таки результат є, – зауважив президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов. – Коли зрозуміли, що це довга історія з величезним системним спротивом, ми домовилися з підприємцями, що не будемо більше реагувати як «швидка допомога» між платниками податків, підприємцями і податковою, а будемо вибудовувати конструктивний діалог».

    «Дуже радий, що ця боротьба має логічне завершення. Але це не значить, що вона закінчилася – є нові виклики за іншими напрямами», – каже голова Асоціації роботодавців Чернігівщини Сергій Берестовий.

 

У зміні політики названого органу запевняє його нинішня очільниця Тетяна Рубан. ОВА ж, за потреби, й надалі виступатиме комунікаційним майданчиком.

    «Проблемні питання, що накопичилися, за один день, не вирішаться, – звернулася до бізнесу в.о. начальника Головного управлінням ДПС в області Тетяна Рубан. – Весь бізнес стикнувся з кричущими проблемами. Блокування податкових накладних, віднесення платників до ризикових категорій, фіскалізація, касові апарати – це робочі питання, які потребують оперативного розв’язання. На базі Головного управління створені робочі групи, які маю наміри розширити. Відкрита до діалогу, чого чекаю і від вас».

У ході засідання підприємці області, в тому числі й ті, що працюють для зміцнення обороноздатності, підіймали й інші нагальні питання, що потребують швидкої реакції. Зокрема, скаржилися на перешкоджання своєї діяльності з боку Управління Північного офісу Держаудитслужби в області. Приміром, одне підприємство у Ніжинському районі за чотири місяці перевірили п’ять разів. Під час однієї з перевірок за відсутність звіту «зняли» 3,7 мільйона гривень.

    «До Федерації роботодавців надходять неодноразові звернення. Що відбувається: є підприємці, які виконують підряди на державні замовлення (будівництво доріг, відбудова об’єктів). ДАСУ здійснює моніторинг робіт в ході їх виконання. Після складених актів вимагають скасування процедури і розірвання договорів, коли роботи виконані більш ніж на 50%. Як працювати в таких умовах? Бізнес просто поїде з області», – зауважив голова Федерації роботодавців Чернігівщини Олег Авер’янов.

З приводу озвучених перевірок в ОВА буде організовано зустріч з керівництвом згаданого органу, правоохоронцями та підприємцями для роз’яснення ситуації.

Серед іншої проблематики – дефіцит працівників через мобілізацію, відключення електроенергії, вартість теплоносіїв тощо.

Відтак, найближчим часом будуть проведені кластерні наради. За потреби, відповідні звернення будуть направлені до центральних органів влади.

Принагідно підприємцям області нагадали про програми державної та міжнародної  підтримки, якими вони можуть скористатися.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
28 травня відбулося засідання 40-ої (позачергової) сесії Чернігівської міської ради VIII скликання http://monitor.cn.ua/ua/politics/100009 Участь у ньому взяли 27 депутатів та депутаток. Вони розглянули 19 питань. Засідання розпочалося хвилиною мовчання за всім загиблими внаслідок російсько-української війни, військовими та цивільними. Політика article Wed, 29 May 2024 16:01:26 +0300  Після чого в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако вручив нашим захисникам медалі «За оборону Чернігова», три з яких – посмертно, їх отримували рідні захиблих воїнів.  
Після чого почався розгляд порядку денного. Затверджені рішення про передачу військовим частинам машин, квадрокоптерів, генераторів та терміналів супутникового зв’язку Starlink, придбаних коштом міського бюджету, на виконання їх звернень.

     – Від імені своєї військової частини, бригади тероборони в Чернігівській області, хочу вам подякувати за швидкі рішення наших проблем і за те, що розумієте, що без вас нам не побороти цього ворога. Дуже дякую і сподіваюсь, що й надалі, Чернігівська територіальна громада буде нашим надійним тилом, – сказав підполковник, заступник командира однієї з військових частин Сергій Коханенко.

    – Дякую від імені всієї громади за захист нашої області та країни. Будемо підставляти плече. У всіх ваших зверненнях можете на нас розраховувати, – звернувся до військового Олександр Ломако.

Серед затверджених рішень і Договір про грант між Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) та Чернігівською міською радою, що дозволить залучити кошти у розмірі 5,2 млн євро для реконструкції трубопроводів централізованої системи теплопостачання комунального підприємства «Теплокомуненерго» Чернігівської міської ради.

]]>
Олександр Ломако виступив перед депутатами Київради з проханням фінансово підтримати роботи з розбудови фортифікаційних споруд довкола Чернігова http://monitor.cn.ua/ua/politics/99938 В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако сьогодні, 16 травня, взяв участь у ІII сесії Київської міської ради ІХ скликання, під час якої звернувся до депутатського корпусу стосовно підтримки нашого міста у частині зміцнення довкола нього існуючих фортифікаційних споруд та будівництва нових. Політика article Fri, 17 May 2024 08:32:52 +0300 Враховуючи, що наше місто захищає країну та столицю з північного напрямку, від його обороноздатності залежить і безпека Києва. Фінансові можливості бюджету нашої міської громади обмежені, у зв'язку із вилученням військового ПДФО та необхідністю продовжувати відбудову Чернігова. Тому, для зміцнення військових інженерно-технічних споруд необхідно заручитися зовнішньою підтримкою.

– Сьогодні, враховуючи тривожну ситуацію по всій лінії фронту, зокрема, на Харківщині, та звернення до нас військового керівництва, необхідно продовжити зміцнення існуючих та будівництво нових оборонних споруд. Враховуючи, що від міцної фортифікації залежить захист не тільки Чернігова, а й Києва, звертаємось до громади столиці підтримати ці роботи на умовах співфінансування. Дякую меру столиці Віталію Кличку за розуміння важливості цього питання та підтримку Чернігова!, – сказав під час свого виступу у Київраді в.о. очільника нашого міста.
Київський міський голова Віталій Кличко дав відповідне доручення – опрацювати звернення Чернігівської міської ради та знайти можливість допомогти, адже від цього напряму залежить захист столиці з північного напрямку.

– Даю завдання профільному заступнику опрацювати це питання. Враховуючи, що фортифікаційні споруди це вкрай важливо. На жаль, ми бачимо, що втрачаємо території там, де вони своєчасно не були збудовані. На півночі місто Київ захищає місто Чернігів. Дякуючи незламності чернігівців, ворог на початковому етапі війни не зміг прорватися до Києва. Переконаний, це питання опрацюємо і зможемо допомогти не тільки чернігівцям, а й зробити наше місто більш міцним, – сказав міський голова Києва Віталій Кличко.

 Олександр Ломако принагідно подякував Київській міській раді та громаді столиці за підтримку нашого міста. Зокрема, в 2022 році ми отримали від них 100 млн грн на відбудову критичної інфраструктури та житла.
Виступ в.о. міського голови Чернігова на засіданні сесії Київської міської ради

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Сесія Чернігівської обласної ради – понад 50 важливих рішень для життєдіяльності області http://monitor.cn.ua/ua/politics/99937 Вчора, 16 травня, відбулося пленарне засідання вісімнадцятої сесії обласної ради. До роботи долучився начальник обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус, його заступники, керівники профільних структурних підрозділів. Політика article Fri, 17 May 2024 08:30:17 +0300 На початку засідання голова Чернігівської обласної територіальної виборчої комісії Юрій Конопля повідомив про прийняття відповідних постанов про реєстрацію наступних депутатів обласної ради, через відкликання за народною ініціативою депутата Чернігівської обласної ради від політичної партії «Наш край» Григорія Данька та рішення Чернігівської обласної ради «Про дострокове припинення повноважень депутата Козика Олександра Дмитровича». Відтак до депутатського корпусу обласної ради нинішнього скликання офіційно увійшли, урочисто склали присягу та отримали знак і посвідчення депутата обласної ради Тетяна Олешко та Олег Шпак.

Депутати одноголосно прийняли звіт про виконання обласного бюджету Чернігівської області за 2023 рік.

Депутатський корпус присвоїв звання «Почесний громадянин Чернігівської області» Егілсу Хелманісу - голові Огрської крайової думи (Республіка Латвія) та Анрі Давіду - віце-президенту гуманітарної Асоціації «ARASFEC» (Французька Республіка). Обоє почесних громадян зробили потужний внесок у зміцнення обороноздатності області та поліпшення гуманітарної ситуації.

Також ухвалено низку регуляторних, господарських та управлінських рішень. Зокрема про припинення юридичних осіб комунальних некомерційних підприємств у близькому прикордонні, затвердження технічної документації, розробка проєктів землеустрою, надання дозволів тощо.

У числі призначень: на посаду директора комунального закладу «Обласна дитячо-юнацька спортивна школа «Олімп» Чернігівської обласної ради» Сергія Кужельного; на посаду генерального директора комунального некомерційного підприємства «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» Чернігівської обласної ради Сергія Лєбєдєва; на посаду директора комунального закладу «Новгород-Сіверський фаховий медичний коледж» Чернігівської обласної ради Ярославу Недашківську; на посаду директора комунального закладу «Прилуцький фаховий медичний коледж» Чернігівської обласної ради Тетяну Котляр; на посаду директора комунального закладу «Ніжинський фаховий медичний коледж» Чернігівської обласної ради Світлану Дуднік.

    «Колектив одного із комунальних закладів області влітку 2022 року просив мене призначити їх керівником одного із колишніх співробітників. Це показник лідерства. Справжнього. Без впливу посади. Відтак ця людина буде максимально ефективною і в статусі керівника, - зауважив начальник ОВА В’ячеслав Чаус. – Сьогодні прийнято важливі кадрові рішення. З новопризначеними керівниками будуть укладенні контракти. Це сучасний метод регулювання ділових відносин, що націлений на головне – розвиток закладу».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Ломако та Брижинський відмовляються коментувати умови домовленості про відновлення руху автобусів у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/politics/99852 В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако та начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський відмовляються коментувати умови домовленості про відновлення руху автобусів приватних перевізників у Чернігові. Політика article Fri, 03 May 2024 14:44:41 +0300 Про це вони повідомили у коментарях Суспільному.

Дмитро Брижинський взагалі відмовився від коментарів з цього приводу.

Водночас Олександр Ломако зазначив, що вони з начальником МВА дійшли згоди про вдосконалення програми розвитку громадського транспорту, за якою наразі перевізники можуть отримувати компенсації з міського бюджету. За його словами, рішення про перегляд цієї програми будуть ухвалюватися на наступній сесії міськради, де і стануть відомі нові умови.

Представники міської влади Чернігова досягнули цієї домовленості після засідання Ради оборони області. Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус у коментарі Суспільному зазначив, що скликав її зранку 2 травня, розуміючи, що в Чернігові "відбувся транспортний колапс".
Транспортна криза у Чернігові: начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус
В'ячеслав Чаус. Суспільне Чернігів

    "Ми запросили представників міської ради, міську військову адміністрацію, і спільно з членами Ради оборони обговорили це питання, зокрема, мали можливість позадавати питання. Завдання №1 – це вжити заходів міській раді, які необхідні для відновлення робіт. А міській військовій адміністрації – в межах затвердженої програми міським бюджетом, в межах відповідних касових призначень здійснити видатки. Я сьогодні неодноразово в присутності всіх: і міської військової адміністрації, і міської ради, і всіх членів Ради оборони області, наголосив на тому, що це протистояння, яке є… Я неодноразово казав, що у нас дуже багато політики, зараз треба прибрати будь-яку політику. У нас у країні війна", — каже Чаус.

Транспортна криза у Чернігові — що відомо:

30 квітня ввечері, в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако звернувся до містян та повідомив, що протягом 1-2 травня у Чернігові частина громадського транспорту може не виїхати на маршрути. Це пов'язано з тим, що з 19 квітня нема оплати часткової компенсації за здійснені в березні громадські перевезення — дев'ять мільйонів гривень. Через це з чотирма перевізниками, які обслуговують міські маршрути Чернігова, не можуть розрахуватися за паливо, кредити та лізинг, а також виплатити заробітні плати водіям та іншим співробітникам.

Водночас начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський у своєму відеозверненні пояснив, чому не підтримав збільшення розміру компенсації перевізникам у Чернігові. Це рішення він аргументує нібито збільшенням прибутку тих самих перевізників на 20% за рахунок зростання вартості проїзду у громадському транспорті, розраховуючись готівкою та банківською карткою. Брижинський також сказав, що готовий підтримати виділення 6 мільйонів гривень на компенсації, як це передбачено у бюджеті. Водночас дев'ять мільйонів гривень він пов'язує із задоволенням інтересів окремих перевізників, зокрема, Володимира Коваленка — депутата від фракції "Рідний дім".

Своєю чергою Олександр Ломако вважає, що начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський блокує виплату компенсації перевізникам через земельні інтереси свого радника Максима Черненка.

Начальник управління транспорту Олександр Рижий розповів, що за програмою компенсації перевізникам у бюджеті Чернігова передбачено 75 мільйонів гривень на рік. У місяць виплата становить 6 250 000 гривень. У березні ж перевізники виконали послуг на суму понад дев'ять мільйонів гривень. За словами Рижого, цифра зросла, у порівнянні з лютим, у зв'язку з придбанням перевізниками шести автобусів, які відповідають критеріям цієї програми, а також більшої кількості днів у місяці.

Зранку 2 травня на маршрути виїхали 58 тролейбусів та п'яти автобусів комунального підприємства "Чернігівське тролейбусне управління". На міських автобусних маршрутах — 0 одиниць транспорту.

Також начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус доручив правоохоронним органам розібратися з проблемою транспорту у місті, а профільному департаменту ОДА розглянути можливість збільшити кількість транспортних одиниць на приміських маршрутах, що курсують містом.

]]>
"Це саботаж під час війни" — Чаус про транспортну кризу у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/politics/99846 Політика article Thu, 02 May 2024 15:07:10 +0300 Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус доручив правоохоронним органам розібратися з проблемою транспорту у місті, а профільному департаменту ОДА розглянути можливість збільшити кількість транспортних одиниць на приміських маршрутах, що курсують містом.

Про це начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус повідомив у своєму Телеграм-каналі.

    "Одночасна відмова перевізників (приватного транспорту) виконувати умови договору — це саботаж під час війни. Це не лише нарощує соціальну напругу, а й ставить під сумнів реагування за необхідності евакуації. Завдання номер один для всіх – негайно розблокувати транспортну ситуацію", — написав Чаус.

За його словами, щодня всі мешканці Чернігова, які користуються і не користуються громадським транспортом, сплачують гроші чотирьом приватним перевізникам.

"Нещодавно тариф на перевезення був знову збільшений і став чи не найбільшим в Україні — 17 грн. У програму компенсації, яку розробляла сама ж міська рада, закладено 75 млн грн, по кошторису – шість млн в місяць. А вже було вісім і от — дев'ять… Тенденція насторожує", — пише Чаус.

Нагадаємо, що після 10 години ранку 2 травня у своєму Телеграм-каналі в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що він звернувся до Ради оборони області з проханням розв'язати питання громадського транспорту в Чернігові, зокрема блокування виплати компенсацій перевізникам начальником Чернігівської МВА Дмитром Брижинським.

У коментарі Суспільному радник начальника Чернігівської ОВА Андрій Подорван розповів, що до Чернігівської ОВА 2 травня не надходило жодного звернення від в.о. міського голови Олександра Ломака, щоб розглянути на Раді оборони області проблемні питання громадського транспорту в Чернігові, який сьогодні не працює у місті. На маршрути вийшла техніка "Чернігівського тролейбусного управління".

    Сьогодні, 2 травня, начальник ОВА дав доручення скликати Раду оборони області і викликати на неї для пояснення секретаря міської ради Олександра Ломака та інших чиновників міської ради, які "допрацювались" до транспортного колапсу в Чернігові", - сказав радник начальника ОВА.

Щодо посту Ломака, Андрій Подорван каже, що він з’явився після того, як секретар отримав повідомлення про виклик на Раду оборони області.

    "Очевидно, розуміючи, що доведеться давати пояснення, він написав такий пост", — сказав Подорван.

Транспортна криза у Чернігові — що відомо:

30 квітня ввечері, в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако звернувся до містян та повідомив, що протягом 1-2 травня у Чернігові частина громадського транспорту може не виїхати на маршрути. Це пов'язано з тим, що з 19 квітня нема оплати часткової компенсації за здійснені в березні громадські перевезення — дев'ять мільйонів гривень. Через це з чотирма перевізниками, які обслуговують міські маршрути Чернігова, не можуть розрахуватися за паливо, кредити та лізинг, а також виплатити заробітні плати водіям та іншим співробітникам.

Водночас начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський у своєму відеозверненні пояснив, чому не підтримав збільшення розміру компенсації перевізникам у Чернігові. Це рішення він аргументує нібито збільшенням прибутку тих самих перевізників на 20% за рахунок зростання вартості проїзду у громадському транспорті, розраховуючись готівкою та банківською карткою. Брижинський також сказав, що готовий підтримати виділення шести мільйонів гривень на компенсації, як це передбачено у бюджеті. Однак збільшення суми до дев'яти мільйонів гривень він пов'язує із задоволенням інтересів окремих перевізників, зокрема, Володимира Коваленка — депутата міської ради від фракції "Рідний дім".

Своєю чергою Олександр Ломако вважає, що начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський блокує виплату компенсації перевізникам через земельні інтереси свого радника Максима Черненка.

Начальник управління транспорту Олександр Рижий розповів, що за програмою компенсації перевізникам у бюджеті Чернігова передбачено 75 мільйонів гривень на рік. У місяць виплата становить шість мільйонів 250 тисяч гривень. У березні ж перевізники виконали послуг на суму понад дев'ять мільйонів гривень. За словами Рижого, цифра зросла, у порівнянні з лютим, через придбання перевізниками шести автобусів, які відповідають критеріям цієї програми, а також більшої кількості днів у місяці.

Зранку 2 травня на маршрути виїхали 58 тролейбусів та п'ять автобусів комунального підприємства "Чернігівське тролейбусне управління". На міських автобусних маршрутах — 0 одиниць транспорту приватних перевізників.

]]>
Скасувати рішення начальника МВА та відновити рух транспорту: Олександр Ломако звертається до Ради оборони області http://monitor.cn.ua/ua/politics/99845 Про це в.о. очільника Чернігова повідомив через свій Telegram-канал, публічно звернувшись до Ради оборони області. Політика article Thu, 02 May 2024 14:57:05 +0300     – Зараз терміново необхідно провести Раду оборони області. Дії голови Чернігівської МВА Брижинського в умовах воєнного стану несуть загрозу безпеці чернігівців. Прошу голову ОВА вжити невідкладних заходів щодо подолання наслідків дій підлеглого чиновника та відновлення руху транспорту в місті. Звертаюся до правоохоронців перевірити наявність корупційної складової та ознак порушення закону в діях Д.Брижинського, – йдеться у зверненні Ломако.

Також в.о. міського голови звернувся до перевізників, аби вони вжили заходів та знайшли можливість відновити рух  транспорту, адже їх робота «містить значну складову соціальної відповідальності».

 Зазначимо, 1 травня роботу громадського транспорту у Чернігові частково було зупинено. У вечірній час не працював вже жоден автобус із 101, який вранці виїхав з автопарку, а тільки машини комунального «ЧТУ».

Від ранку, 2 травня, послуги громадських перевезень надають тільки 58 тролейбусів та п'ять автобусів КП «ЧТУ».

Всі перевізники, які обслуговують автобусні маршрути, повідомили ще 1 травня,  що вимушені припинити надання цих послуг, у зв'язку з тим, що начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський не підписує платіжні доручення, а отже, не пропускає оплату часткової компенсації за здійснені в березні громадські перевезення.

    – Через дії начальника міської військової адміністрації частково зупинився рух громадського транспорту. Тисячі чернігівців не змогли доїхати на роботу, до шкіл, лікарень, або церков на велике релігійне свято. Підстава: рішення призначеного зверху чиновника – начальника військової адміністрації Чернігова пана Брижинського, – каже Ломако і тут же повідомляє реальну причину таких дій начальника МВА. – Місто відмовилося на вимогу чиновника віддати частину землі наближеним до нього особам і він заблокував платежі перевізникам. Навіть підставу вигадав: начебто проти збільшення суми компенсації перевізникам. Але це не так. Брижинський підписав платіжки із необхідною сумою в 9 млн грн 15 лютого за надані послуги в січні. Таку саму платіжку, на суму у 9 млн, згідно графіку він підписав у березні. А в квітні почався шантаж через земельне питання. Місто,отримало чіткий сигнал Брижинського: не отримає землю – не буде їздити транспорт.

Олександр Ломако вимагає розблокувати роботу транспорту і не обмежувати права та свободи чернігівців.

– Це не тому, що, як цинічно зауважив цей чиновник, комусь ліньки пройти 5 кілометрів пішки. Це про права та свободи. Чернігівці платять податки і живуть в цьому місті. І жоден чиновник не має права обмежувати права людей, а тим більше брати їх в заручники.
 
Наголошую, що президент призначив пана Брижинського начальником військової адміністрації. Його обов’язки - це питання безпеки міста: укриття, цивільний захист, підвищення обороноздатності міста (чого він, на жаль не робить), а не організація власного збагачення та збагачення його оточення. Тому я закликаю військову адміністрацію припинити шантаж і чвари, та зайнятися тим, для чого були призначені президентом ці чиновники. Захищати людей від ворога, а не знущатися над ними. І, нарешті, зрозуміти, що чернігівці – не ворог. Справжній ворог – на 180 градусів північніше. Воювати треба не один проти одного, а за Україну, – йдеться у зверненні Ломако.

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Дмитро Брижинський пояснив, чому не підтримав збільшення розміру компенсації перевізникам у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/politics/99839 Начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський не підтримав пропозицію міськради збільшити щомісячну компенсацію перевізникам з шести до дев'яти мільйонів гривень. Політика article Wed, 01 May 2024 19:49:08 +0300  Це рішення він аргументує нібито збільшенням прибутку тих самих перевізників на 20% за рахунок зростання вартості проїзду у громадському транспорті, розраховуючись готівкою та банківською карткою.

Про це Брижинський розповів у відеозверненні у своєму Telegram-каналі.

    "Для мене, як для начальника МВА, незрозуміле звернення секретаря міськради (Олександра Ломака, — ред.) з проханням збільшити розмір компенсації для окремих перевізників. До речі деякі з них є депутатами міськради з фракції "Рідний дім". Це збільшення мало б бути з шести до дев'яти мільйонів гривень на місяць. Звісно, я цього підтримувати не буду. Рівень компенсації має залишитись на тому рівні, як зазначено в міському бюджеті — шість мільйонів", — каже Брижинський.

Міське управління транспорту на своїй Facebook-сторінці зазначило, що диференційований тариф у громадському транспорті дозволив збільшити оборот до 15%, а не прибуток до 20%, як говорив Дмитро Брижинський.

Також за інформацією управління, до 30% пасажирів оплачують проїзд готівкою по 17 гривень, а понад 70 % сплачує за проїзд у безготівковій формі.

    "Переважна більшість пасажирів сплачує за проїзд в автобусах 12 гривень, користуючись транспортною карткою. Тобто ту саму вартість, як і раніше".

Нагадаємо, що 30 квітня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако заявив, що протягом 1-2 травня у Чернігові частина громадського транспорту може не виїхати на маршрути. Це він пов'язує з тим, що перевізникам не виплатили частину грошей за перевезення у березні.

З його слів, з 19 квітня нема оплати часткової компенсації за здійснені в березні громадські перевезення — дев'ять мільйонів гривень. Через це чотири транспортні компанії, які обслуговують міські маршрути Чернігова, не можуть розрахуватися за паливо, кредити та лізинг, а також виплатити заробітні плати водіям та іншим співробітникам.

Як йдеться у повідомленні Ломака, управління транспорту подало розрахунки ще 18 квітня, але станом на кінець робочого дня 30 квітня платіж досі блокується.

    "Чому ж Брижинський блокує виплату коштів, на які справедливо претендують перевізники? Відповідь – земельні інтереси депутатів від партії «Слуга народу». Шляхом шантажу він вимагає від структурних підрозділів міської ради: управління земельних ресурсів та Центру надання адміністративних послуг видати дозволи на земельні ділянки та зареєструвати угоди згідно з розпорядженням, яке одноосібно видав сам Брижинський", — пише Олександр Ломако.

СуспільнеЧернігів

]]>
З 1-2 травня частина громадського транспорту припиняє працювати. Начальник МВА блокує виплати перевізникам http://monitor.cn.ua/ua/politics/99835 Протягом 1-2 травня роботу громадського транспорту у Чернігові частково буде зупинено Політика article Wed, 01 May 2024 13:49:58 +0300  Всі перевізники, які обслуговоють автобусні маршрути, вимушені принити надання цих послуг, у зв'язку з тим, що начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський не підписує платіжні доручення, а отже, не пропускає оплату часткової компенсації за здійснені в березні громадські перевезення.

    – На сьогодніщній день наше підприємство має борги тільки перед постачальником палива близько 700 тис. грн. А зараз ще закінчився місяць і стає питання про виплату заробітних плат, – говорить директор ПРАТ «Таксосервіс» Олексій Захарченко.

Решта перевізників в аналогічній із Захарченком ситуації. У них борги за пальне, а також немає чим розрахуватися зі співробітниками.  Їх автобуси допрацьовують день-два на тому пальному, що було заправлене, і зупиняються.

Сьогодні, 1 травня, перевізники зібралися у Чернігівській міській раді, аби пояснити, як склалася така ситуація, що вони вимушені припинити надання послуг. На зустрічі також був присутній в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако, начальник управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку Олександр Рижий, начальник управління земельних ресурсів Василь Дмитренко, начальник ЦНАПу Юрій Балєв.

 
Транспортна реформа і компенсація перевізникам за послуги

Протягом 2022-2023 років у Чернігові було повністю перезапущено транспортну сферу. Провели конкурс, обрали чотирьох перевізників для обслуговування автобусних маршрутів. Умови для всіх однакові: машини середньої чи великої місткості, низькопідлогові, на зупинки мають прибувати вчасно, рухатись за чітким графіком. Надаючи якісні послуги, перевізники натомість мають право отримувати компенсацію з бюджету Чернігівської міської територіальної громади. Розмір таких виплат розраховується на основі отриманих звітів з «Дозор» та від Чернігівської транспортної компанії.

 – Кількість кілометрів множиться на вартість пробігу. Наприклад, машина проїхала 100 км, а вартість кілометра 44 грн, тобто маємо 440 грн. Перевізник назбирав 500 грн (з розрахунків пасажирів – ред.). У такому випадку місто нічого не доплачує. Якщо перевізник назбирав 300 грн, то різницю в 100 грн має сплатити місто. Але знову ж таки, це відбувається в межах бюджетних асигнувань і виходить що місто не 100% різниці сплачує, а стільки, скільки коштів є в бюджеті, - пояснює начальник управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку Олександр Рижий. – В середньому ми сплачували 94% перевізникам.

 У лютому начальник МВА підписав платіжне доручення і перевізники отримали компенсацію за надані послуги.

    – Якщо взяти лютий, то було виконано транспортних послуг вартістю 9 млн 318 тис., а місто сплатило 8 млн 700 тис. Питань не було, все було затверджено МВА і здійснено проплати, – повідомив Рижий.

У березні перевізники виконали послуг на суму 9 млн 336 тис. грн. Цифра зросла, у порівнянні з лютим, у зв'язку зі збільшенням кількості транспортних засобів, які відповідають критеріям «Програми компенсації» (перевізники придбали ще шість нових машин), а також більшої кількості днів у місяці.

За словами перевізників, вони спілкувалися з Дмитром Брижинським щодо підписання цього платіжного доручення ще від минулого тижня і отримали від нього схвальну відповідь, що все буде зроблено. Натомість МВА щодня відхиляла підписання цих фінансових документів.

 – Неодноразово зверталися до міської та обласної військових адміністрацій. Неодноразово були на прийомах у пана Брижинського. Намагалися донести інформацію – ситуація вкрай критична. Жодна машина нашого підприємства вчора не отримала пального – каже керівник ТОВ «Тревел експрес» Володимир Коваленко. – Наш борг за паливо близько 800 тис грн.

 Йшлося під час зустрічі і про причини блокування Брижинським підписання платіжних доручень. Зі сторони МВА з'явилася умова: підпишемо, як тільки буде вирішено конкретні земельні питання. Зокрема, управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради на вимогу МВА мало розробити проєкти договорів оренди земельних ділянок між Чернігівською міською військовою адміністрацією та ТОВ «Альянс міжрегіонального співробітництва» (земельні ділянки знаходяться за адресою вул. Мартина Небаби, 106. Їх площа 49 кв.м, 57 кв.м, 235 кв.м).

– У цьому випадку я, як керівник управління, зробив доповідну на ім'я секретаря Чернігівської міської ради, де чітко до норм чинного законодавства розписав, що ми не можемо в тому обсязі, якого вимагав директор цього підприємства, готувати ці проєкти договорів. Я був викликаний до військової адміністрації, де пояснив, що я можу зробити в рамках чинного законодавства. 29 квітня управлінням земельних ресурсів було надано МВА проєкти договорів і супровідний лист, в якому вказано, що надаються проєкти договорів, а  також зазначено, що рішення з даних земельних ділянок міська рада не приймала і відповідно не несе відповідальності за розпорядження, видані міською військовою адміністрацією, – пояснив начальник управління земельних ресурсів Василь Дмитренко.

Вже після чого надійшла ще одна вимога – ці договори мали бути зареєстровані в центрі надання адміністративних послуг.  Керівник ЦНАПу Юрій Балєв пояснює,  вони не уповноважені реєструвати ці договори.

    – Питання оренди земельних ділянок, які є власністю територіальної громади міста Чернігова вирішується виключно сесією міської ради, – зазначив Балєв.

В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако вчергове звернувся до міської військової адміністрації, аби питання з підписанням платіжного доручення було вирішено, і перевізники могли й надалі надавати послуги містянам.

    – Ще раз звертаюсь до МВА зупинити цей шантаж і безвідповідальну поведінку. Підписати платіжне доручення для того, щоб хоча б завтра ці кошти були у перевізників і вони б могли працювати.

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
ІПСО російських спецслужб, аби розколоти українське суспільство: Ломако про позов жителя Чернігівщини на Верховну Раду, з вимогою оголосити вибори президента http://monitor.cn.ua/ua/politics/99825 Назвав ІПСО російських спецслужб і закликав політиків та громадських діячів утриматися від спокус бути використаними в інформаційній спецоперації країни-агресорки проти України. Політика article Tue, 30 Apr 2024 15:15:11 +0300  В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако 30 квітня під час загальноміської наради прокоментував позов жителя Чернігівщини проти Верховної Ради України до Касаційного адміністративного суду, в якому той просить визнати протиправною бездіяльність ВР щодо непризначення виборів Президента України на 31 березня 2024 року та зобов`язати парламент призначити вибори.

    – Не міг не прокоментувати цю інформацію, адже вона розповсюджується в російських пабліках і там згадується наше місто. Враховуючи, що це серйозне питання, важливо, щоб і офіційна позиція представників Чернігова прозвучала. Чернігівець подав у суд на Верховну Раду і вимагає від неї оголосити вибори президента. Впевнений, що за розгоном цієї інформації стоять російські спецслужби. Це так зване російське ІПСО. Прошу політиків, громадських діячів утриматися від спокус, бути використаними в цій інформаційній спецоперації проти України, – сказав в.о. очільника міста.

І зауважив, що у всього світу є питання до легітимності президента росії, але ніяк не України, адже його було обрано шляхом демократичних виборів.

    – Питання до легітимності путіна є у всього світу, а ПАРЄ минулого тижня ще й прийняла відповідне рішення, і я про це говорив ще наступного дня після так званих виборів президента росії. Тому що вибори не були чесними і в них примусово змусили/намалювали взяти участь громадян на українських територіях, які були протиправно анексовані російською федерацією. Тому і є питання до легітимності. Але точно немає питань до легітимності українського президента, який був обраний на демократичних виборах, визнаних усім світом.

Вибори Президента України будуть проведені тоді, коли, в першу чергу, це буде дозволяти безпекова ситуація в країні, йшлося під час наради.

     

    – Впевнений, що в адекватних людей немає сумнівів, що ми обов’язково проведемо вибори президента і вони будуть визнані світом, тоді, коли для цього буде можливість. В першу чергу, безпекова. Ми не можемо зараз це зробити тільки через те, що росія бомбить наші міста, на фронті велика кількість українців і закордоном також, які не зможуть проголосувати. Все інше –дезінформація, яка спеціально розкручується росіянами для того, щоб розколоти суспільство.

 

 

Звернув увагу Олександр Ломако і на участь цієї особи в акціях «Гроші на ЗСУ», які відбуваються під стінами Чернігівської міської ради, та публічно звернувся до Служби безпеки України, аби її представники з'ясували природу цих заходів та їх справжню мету.

    –  Пам'ятаю, як під час перших цих акцій цей діяч тут, під міською радою, ходив з плакатами «Гроші на ЗСУ» і  вони не чули аргументів про те, що міська рада виділяє стільки, скільки може, враховуючи ситуацію з важливістю фінансування відновлення та можливостями бюджету міста - все, що можемо, і навіть більше, виділяємо. Вони цих аргументів чути не хотіли. Я хотів би, щоб СБУ розібралася з якою метою ці заходи проводилися і проводяться, і чи не є це також російським наративом для того, щоб розкачати політичну ситуацію в прикордонному місті, – зазначив в.о. міського голови.

Пресслужба Чернігівської місьокї ради

]]>
Депутати готуються до 39-го засідання сесії: відбулася погоджувальна рада http://monitor.cn.ua/ua/politics/99729 Підтримка ЗСУ, відновлення інфраструктури, оренда земельних ділянок через аукціони. Ці та інші питання, які стосуються життєдіяльності та функціонування міста, розглянуть депутати та депутатки Чернігівської міської ради на найближчому засіданні сесії. Політика article Tue, 16 Apr 2024 17:54:56 +0300 Сьогодні, 16 квітня, відбулася погоджувальна рада, де голови та представники фракцій ознайомилися з порядком денним, сформованим із 28 питань, який буде винесений на розгляд 39-ої сесії.
 
– Додаткові військові частини включаємо для допомоги. Є запит від кількох частин, яких раніше не було в Програмі. Плюс одна з військових частин на лиманському напрямку і там є необхідність підтримки в спорудженні оборонних споруд. Передаємо туди один екскаватор з КП «Чернігівводоканал», а на ще один будемо давати субвенцію, – каже в.о. міського голови Олександр Ломако, коментуючи винесені на розгляд сесії питання. – Також передамо військовим старлінки, які купували для «пунктів незламності». У нас їх дев'ять. Три передамо на 1-шу окрему танкову Сіверську бригаду, бо у них велика потреба. По решті – будемо дивитися.

Ще одне питання 39-го засідання стосується ремонту покриття на вулиці Курсанта Єськова. Дорога частково розміщена на землях державної власності.

    –  Це одна з найгірших доріг у місті і з нею пов'язано чимало проблемних питань, зокрема, різні частини цієї дороги належать різним власникам, серед яких і Міноборони. Хотіли її зробити, але для того, щоб почати проєктування і роботи, потрібно, щоб вона повністю була власністю громади, тому звертаємось до Міноборони щоб нам передали частину дороги, – повідомив Ломако.

Згадана дорога, від площі Авіаторів до кінцевої зупинки громадського транспорту «вул. Курсанта Єськова», має значні  ушкодження, вибоїни, тріщини, руйнування швів бетонного покриття. Для приведення її до належного експлуатаційного стану необхідно виконати капремонт. Наразі, у виконавчих органів Чернігівської міськради відсутні правові підстави для проведення відповідних заходів на землях не комунальної власності громади. Для врегулювання питання необхідно здійснити передачу земельних ділянок, на яких розміщена вищезазначена дорога, з державної в комунальну власність.

Ще одне питання – виділення земельної ділянки для реалізації спільного проєкту з ПРООН, яка потрібна для здійснення демонтажу шкіл на Подусівці, а також приватних та багатоквартирних будинків.  

39-та (позачергова) сесія Чернігівської міської ради VIIІ скликання відбудеться 19 квітня о 9:00. До того часу всі питання порядку денного будуть опрацьовані в депутатських комісіях.  

 

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс http://monitor.cn.ua/ua/politics/99703 Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова. Політика article Fri, 12 Apr 2024 16:04:45 +0300  Представляючи громаду нашого міста, вона зустрілася з мером Томасом Роучем, а також своїми американськими колегами-депутатами. Спілкування зосереджувалося на питаннях співпраці між містами та знайомством з особливостями роботи місцевої влади в США.

Нагадаємо, договір про партнерство між Черніговом та Вайт-Плейнс підписали 23 січня 2024 року. Тоді у форматі відеозв'язку в.о. міського голови  Олександр Ломако та мер американського міста Томас Роуч поставили свої підписи на відповідній угоді. Вайт-Плейнс знаходиться у штаті Нью-Йорк і є потужним бізнес-центром, в якому зосереджені передові виробники та інвестиційні компанії.

Після офіційного підписання документа вже відбулося кілька онлайн-зустрічей, на яких обговорювалася конкретна співпраця та обмін досвідом між містами стосовно об'єктів критичної інфраструктури та сфери освіти.

 

 

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Президент зустрівся з делегацією Конгресу США http://monitor.cn.ua/ua/politics/99658 Під час робочої поїздки на Чернігівщину Президент України Володимир Зеленський зустрівся з двопартійною та двопалатною делегацією Конгресу Сполучених Штатів Америки. Політика article Mon, 08 Apr 2024 09:26:58 +0300 До її складу увійшли сенаторка від Республіканської партії Джонні Ернст, члени Палати представників від Демократичної партії Вайлі Нікел, Том Своззі, Майкл Квіглі та від Республіканської партії Ешлі Гінсон і Чак Едвардс, які перебували в Україні з візитом.

Глава держави подякував Президенту США Джозефу Байдену, його адміністрації, обом палатам і партіям Конгресу США за стійку підтримку України під час російського вторгнення.

    «Вдячний за візит представницької двопартійної та двопалатної делегації на Чернігівщину, який є потужним сигналом підтримки для всіх українців. Дуже важливо, що в селі Ягідне ви на власні очі побачили жахливі наслідки російської агресії», – зазначив Володимир Зеленський.

Президент наголосив: для України критично важливо, щоб Конгрес США якомога швидше ухвалив рішення щодо виділення пакету підтримки.

Глава держави докладно поінформував делегацію Конгресу США про ситуацію на передовій, першочергові потреби сил оборони України, а також про масштаби незаконної депортації українських дітей до Росії.

Президент відзначив роль Конгресу США у формуванні правової рамки щодо використання заморожених російських активів для потреб України.

Також він додав, що вкрай важливою є підтримка партнерів щодо виробництва зброї та боєприпасів в Україні.

Офіційне інтернет-представництво Президента України
 

]]>
Олександр Ломако: «Немає планів демонтувати будівлю на вул. Княжій» http://monitor.cn.ua/ua/politics/99392 — Не потрібно «рятувати» будівлю дитячої стоматполіклініки на Княжій. У нас не було і немає планів на її демонтаж, це питання не є пріоритетним сьогодні, ми не закладали відповідного фінансування до бюджету міста. Політика article Wed, 21 Feb 2024 12:53:22 +0200 Про це повідомив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако під час загальноміської наради 20 лютого. Останні тижні в публічному просторі підіймалося питання подальшої долі будівлі, пошкодженої під час бойових дій 2022-го року. Стоматполіклініка переїхала в інше приміщення, а ця споруда знаходиться в стані, непридатному для експлуатації.

Враховуючи обмежені можливості бюджету Чернігівської міської тергромади, який у 2024 році розпланований між ЗСУ та утриманням міста, фінансовий ресурс, для вирішення питання з цією будівлею, відсутній. Зважаючи на воєнний стан, така тенденція може зберігатися й надалі, зазначив під час наради в.о. очільника міста.

    — Дякую історикам та активним громадянам за обговорення майбутньої долі цієї будівлі. Обов’язково повернемось до цього питання, коли матимемо можливість. Тоді і будемо приймати спільне рішення, що робити.

 

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Депутати звернулися до ВРУ з вимогою заборонити нардепам від ОПЗЖ обіймати керівні посади та унеможливити їхнє подальше балотування до органів влади http://monitor.cn.ua/ua/politics/99354 На засіданні 37-ї (позачергової) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання восьмого лютого депутати та депутатки підтримали звернення до Верховної Ради України щодо заборон народним депутатам України, обраним від політичної партії «Опозиційна платформа – за життя». Політика article Thu, 15 Feb 2024 11:02:17 +0200 Мова йде про заборони займати посади голови, заступників голови, секретаря комітету ВРУ, входити до складу тимчасових комісій, депутатських груп та займати керівні посади в будь-яких інших органах, утворених у ВРУ. Також про необхідність прийняття змін до Законів України, що унеможливить здійснення депутатських повноважень у ВРУ та місцевих радах й подальше балотування особами, що обиралися та/або були обраними від політичних партій, чия діяльність була призупинена рішенням Ради національної безпеки і оборони, зважаючи на антиукраїнську політичну та організаційну діяльність, пропаганду війни, публічні заяви та заклики до зміни конституційного ладу насильницьким шляхом, реальні загрози порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підриву її безпеки тощо.

Цим же рішенням визнається заборона депутатам Чернігівської міської ради, обраним від політичних партій, діяльність яких заборонена у судовому порядку відповідно до частини четвертої статті 37 Конституції України, обіймати посади у Чернігівській міській раді, входити до складу тимчасових контрольних комісій, обіймати керівні посади у інших органах, утворених Чернігівською міською радою.

Детальніше у тексті цього звернення.

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Законопроєкт про мобілізацію: Чернігівська міська рада звернулась до Верховної Ради http://monitor.cn.ua/ua/politics/99327 Депутати Чернігівської міської ради на засіданні 37-ї (позачергової) сесії VIIІ скликання восьмого лютого схвалили звернення до Верховної Ради України щодо підготовки законопроєкту під реєстраційним номером 10449 до другого читання. Політика article Mon, 12 Feb 2024 16:28:03 +0200
 Цей законопроєкт передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку, ухвалила в першому читанні ВРУ сьомого лютого.

Депутати Чернігівської міської ради просять прибрати необхідність прийняття окремого рішення Ставки Верховного Головнокомандувача та надати безумовне право військовослужбовцям як мобілізованим, так і контрактникам на звільнення за їхнім бажанням з військової служби після служби протягом не більше 36 місяців під час воєнного стану.

     — Зараз буде процес другого читання. Я не хочу, щоб ми, як депутати міської ради, торкалися питань, які однозначно не в нашій компетенції і їх має вирішувати військове командування, політичне керівництво країни, депутати Верховної Ради. Але до нас, як до представників громади, звертається багато чернігівців щодо одного важливого питання — термін на який мобілізуються захисники. Зараз в законі визначено 36 місяців і сказано, що рішення окремо приймається Ставкою про демобілізацію. Ми хотіли б, щоб нардепи залишили виключно «не більше 36 місяців», тому що в іншому випадку жодної демобілізації не буде і не буде ротації, — зауважив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

Детальніше у тексті цього звернення.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Комплексна програма «Оборона. Повага. Підтримка», передача пікапів та виплати мобілізованим: рішення 37-ої сесії Чернігівради http://monitor.cn.ua/ua/politics/99317 Затверджено низку рішень, які пов'язані з підтримкою Збройних Сил України. Восьмого лютого під час 37-ої сесії Чернігівської міської ради депутати та депутатки розглянули та затвердили програму «Оборона. Повага. Підтримка», фінансову підтримку мобілізованих, передали придбані машини та обладнання військовим частинам, затвердили створення ветеранського простору. Політика article Fri, 09 Feb 2024 09:37:34 +0200 «Оборона. Повага. Підтримка»

Відповідну міську комплексну програму на 2024 рік затверджено рішенням сесії.

Чернігівська міська територіальна громада з першого дня широкомасштабної російсько-української війни робить свій внесок у підвищення обороноздатності міста та України, і зміцнення української армії. Це здійснюється шляхом надання прямої фінансової підтримки та покращення матеріально-технічного забезпечення військових частин ЗСУ, реалізації заходів тероборони, розвитку системи реабілітації військовослужбовців, вшанування пам’яті полеглих, підтримці родин загиблих Захисників та Захисниць тощо. Всі перелічені заходи наразі об'єднані в єдину комплексну програму. Загальна сума, яка спрямовується на підтримку та допомогу військовим у 2024 році (з усіх джерел: міського та державного) —  1 млрд 586 млн грн.

 
20 тисяч гривень кожному мобілізованому
У 2024 році кожному мобілізованому, зареєстрованому у місті Чернігові, з міського бюджету виплачуватиметься одноразова фінансова допомога у розмірі 20 тис. грн. Це рішення також знайшло підтримку у сесійній залі.

 
Ветеранський простір
Також депутати затвердили створення комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір». Він працюватиме з ветеранами. Соціальні працівники та психологи допомагатимуть адаптуватися до цивільного життя захисникам та захисницям після їх звільнення з військової служби.
В планах обладнати там, зокрема, спортзал для реабілітаційних занять та конференц-зал, аби була можливість проводити тренінги для ветеранів.

 
Пікапи та обладнання для військових частин
Рішенням сесії також передано п'ять автомобілей типу «Пікап» одній із військових частин, яка звернулася з проханням про придбання до Чернігівської міської ради. Їх купили за кошти бюджету Чернігівської міської територіальної громади.
Ще кілька рішень стосувалися передачі іншим військовим частинам раніше придбаної для них пилорами, запчастин  для підтримання та відновлення колісної техніки, іншого обладнання, відповідно до їх звернень.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Троє депутатів та депутаток Чернігівської міської ради склали свої повноваження http://monitor.cn.ua/ua/politics/99313 Політика article Fri, 09 Feb 2024 09:25:13 +0200 Чернігівська міська рада восьмого лютого рішенням 37-ї сесії погодила дострокове складання депутатських повноважень трьох своїх колег. Відповідні прохання надійшли від самих обранців. Далі територіальна виборча комісія проведе засідання і визначить кандидатури, які замінять цих депутатів у Чернігівській міській раді, згідно партійних списків.

  Кирієнко Сергій Владиславович (Рідний дім)



Лазаренко Вікторія Леонідівна (Рідний дім)


 

Тарасовець Юрій Миколайович (Слуга народу)

 

 

 

 

 

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Довженка чи Монастирська - яку назву має отримати вулиця Толстого? - думка істориків http://monitor.cn.ua/ua/politics/99305 Історики Сергій Лепявко і Володимир Бойко звернулися до депутатів Чернігівської міської ради з побажанням врахувати думку городян під час перейменування вулиць. Політика article Wed, 07 Feb 2024 15:23:09 +0200 Звернення опубліковане на сторінці НГО Сіверський інститут регіональних досліджень. Далі наводимо текст побажання:

"Дорогі депутати,
на сесії 10 лютого 2024 р. розглядатимуться питання перейменувань вулиць та вшанування воїнів. Просимо ознайомитись із такою узагальною думкою багатьох чернігівців та ветеранів із цих питань.

Перше, буквально декілька днів тому, виникла несподівана пропозиція перейменувати вул. Толстого на Довженка. Таке рішення буде не найкращим. Під час перейменувань ми маємо враховувати старі історичні назви. А до 1917 р. ця вулиця називалась Монастирська або Підмонастирська, бо над нею стоять два давні монастирі. І якщо зазначена вулиця майже тисячу років називалась так, то потрібно повертати стару назву, а не придумувати нову. Адже так само було у випадках вулиць Магістратської, П'ятницької, Ремісничої та інших. Такі перейменування є логічними й тому люди їх приймають та визнають. І навпаки, перенесення назви вулиці Довженка – нелогічне, порушує принципи перейменувань і створює проблеми для мешканців вулиці, з якої забирають назву Довженко,  а також для пошти, для швидкої допомоги, поліції та ін.

Саме такі непродумані рішення породжують невдоволення перейменуваннями. Адже складається враження, що депутати просто так, від «нічого робити» переставлять назви вулиць з одного місця на інше.

До речі, якщо вже так сильно не подобається назва Монастирська/ Підмонастирська, то можна перейменувати вулуцію Толстого на вулицю Оборонців Чернігова.

Наступне. Вже минає два роки від часу героїчної оборони Чернігова. А у нас досі немає назв вулиць Оборонців Чернігова, Піхотинців, Артилеристів, Прикордонників. Тобто на честь тих, хто захистив наше місто. Дозвольте нагадати, що вже є назви Танкістів, Льотчиків, Тероборони, але до них варто додати ще вищеназвані. Для вшанування воїнів основних родів військ, які захищали Чернігів.

Просимо розглянути пропозиції, сподіваємося на Ваші правильні рішення заради нашого славного міста".

Сергій Лепявко, доктор історичних наук, професор, директор Сіверського інституту регіональних досліджень
Володимир Бойко, кандидат історичних наук

]]>
Скликається сесія Чернігівради. Головні питання — допомога військовим http://monitor.cn.ua/ua/politics/99302 Передача машин, затвердження допомоги мобілізованим, створення ветеранського простору та ще понад чотири десятка питань. Цього тижня скликається сесія Чернігівської міської ради. Політика article Wed, 07 Feb 2024 14:15:06 +0200 Вчораі, шостого лютого, відбулося засідання погоджувальної ради за участі голів фракцій, начальників управлінь та комунальних підприємств міськради під головуванням в.о. міського  голови Чернігова Олександра Ломако.
Рада розглянула та затвердила порядок денний сесії, далі його опрацьовуватимуть в комісіях. Олександр Ломако звернувся до депутатів та депутаток з проханням плідно попрацювати, вивчити всі питання.
     — Перші 10 питань — пов'язані, в той чи інший спосіб, зі Збройними Силами України, — зазначив в.о. міського голови Чернігова.
Зокрема, на розгляд сесії виноситься програма «Оборона. Повага. Підтримка», розроблена на 2024 рік.
    — Ми систематизували в цій програмі всі програми, які працюють у міській раді за напрямком Збройних Сил України: соціальна допомога, а також допомога мобілізованим, шефська допомога військовим частинам, програма тероборони тощо. На 2024 рік фінансування з усіх джерел, державного або місцевого бюджетів — 1 млрд 586 млн грн.

 Ще одне питання стосуватиметься створення комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.

    — Це ініціатива ГО «Серцевір». Минулого року ми з ними спілкувалися — депутати передавали їм приміщення колишньої жіночої консультації на вул. Пирогова, вони там почали діяльність. Плануємо тепер там зробити сервісний центр для ветеранів, а також там працюватимуть соціальні працівники, психологи на постійній основі, — розповів Ломако.

Мають затвердити депутати та депутатки і зміни до ще однієї міської Програми, що дозволить виплатити кожному мобілізованому у 2024 році по 20 тис. грн. А також розширити можливості фінансової підтримки Черніговом військових частин, які дислокуються не тільки на території міста, наприклад, як 1-ша окрема танкова Сіверська бригада. Крім того, своїм рішенням обранці мають передадати військовим придбане за їх звереннням  — машини, генератор, пилораму.

    — Зокрема, передаємо 5 автомобілів типу Пікап, які купили за зверненням однієї з військових частин. Поставка очікується до кінця лютого. Це машини для чергування містом Черніговом, — пояснив в. о. очільника міста.

Всього під час засідання Чернігівської міської ради буде розглянуто 47 питань, включаючи «Різне» та «Депутатські запити»

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Підписана угода про партнерство між Черніговом та Вайт-Плейнс http://monitor.cn.ua/ua/politics/99172 23 січня у форматі відеозв'язку в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако та мер американського міста Вайт-Плейнс Томас Роуч підписали угоду про партнерство між містами. Над нею спільно працювали протягом кількох останніх місяців. Політика article Thu, 25 Jan 2024 22:31:09 +0200
    — Чернігів та Вайт-Плейнс — офіційно міста-побратими. Вдячний цьому місту та його меру Томасу Роучу за підтримку і готовність нам допомогти. Спільно прагнемо розвивати ефективні економічні відносини та реалізовувати проєкти, що сприятимуть відбудові Чернігові, — говорить про нове партнерство в.о. міського голови Олександр Ломако.

Місто Вайт-Плейнс знаходиться у штаті Нью-Йорк і є потужним бізнес-центром, в якому зосереджені передові виробники та інвестиційні компанії. Загальна кількість населення, разом з приїжджими працівниками та гостями, може досягати 250 тис. осіб.

Нагадаємо, що 22 січня 2024 року також було підписано договір про співпрацю з французьким містом Сен-Дені. За останні два роки, починаючи з 24 лютого 2022-го, партнерами Чернігова стали: Жешув (Польша), Реймс (Франція), Аахен (Німеччина), Лаппеенранта (Фінляндія), Сен-Дені (Франція), Вайт-Плейнс (США).

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Перша загальноміська нарада у 2024 році: оптимізація видатків, вартість проїзду, пункти обігріву http://monitor.cn.ua/ua/politics/98968 Другого січня відбулась перша у 2024-му загальноміська нарада за участі начальників управлінь та комунальних підприємств Чернігівської міської ради під головуванням в.о. міського голови Олександра Ломако. Політика article Wed, 03 Jan 2024 11:22:44 +0200 Новорічні свята пройшли без надзвичайних подій
Про це доповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Олег Шамрук.
Громадський транспорт ці дні працював за графіками «вихідного дня», а сьогодні вже виїхали на свої маршрути 100 автобусів та 51 тролейбус, які працюють у звичайному режимі.
 

Тариф на проїзд у громадському транспорті
Начальник управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку Олександр Рижий повідомив, що стартувала регуляторна процедура, яка є частиною процесу встановлення тарифів на перевезення пасажирів в автотранспорті міста. Нею передбачено, зокрема, внесення та вивчення пропозицій від громадськості, а вже після проєкт рішення виноситимуть на розгляд виконавчого комітету.
Пропонується встановити вартість квитка при розрахунку готівкою — 17 гривень, банківською карткою — 15.
А от вартість проїзду для власників транспортних карток не змінюватиметься і залишатиметься 12 гривень. Крім того, для них також стане доступна функція пересадки між маршрутами протягом 30 хвилин, йшлося під час наради.
Таке рішення має стимулювати пасажирів громадського транспорту переходити на безготівковий варіант оплати за проїзд.
 

Оптимізація бюджетних коштів
Йшлося під час наради і про важливість кращого планування господарської діяльність і більш раціонально витрачання коштів, адже формуючи міський бюджет на 2024 рік, скорочені видатки на утримання міста, аби спрямувати більше коштів на підтримку військових.
    — Давайте раціонально використовувати ресурс, який запланований на цей рік. В бюджеті суттєво скорочено фінансування всіх напрямків. У нас є напрямки, які раніше суттєво фінансувалися, а зараз цих робіт у місті буде значно менше, тож треба дивитися і по раціональності штатних структур. Можливо, доведеться скорочувати якусь кількість чиновників, бо просто ходити на роботу під час воєнного стану і економії ресурсів — це неправильно, — зазначив Олександр Ломако і доручив ретельніше планувати роботи, пов'язані з благоустроєм та утриманням міста.

Розгортання пунктів обігріву
Наприкінці тижня, за прогнозами синоптиків, очікується зниження температури. Коли стовпчики термометрів сягнуть позначки — 15°C, то у Чернігові запрацюють пункти обігріву, які розгортатиме ДСНС спільно з управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

    — Пункти незламності повністю готові до роботи. Минулого тижня на засіданні комісії ТЕБ та НС прийнято рішення про розгортання додаткових пунктів обігріву — їх буде у нашому місті п'ять. Якщо буде необхідність, то будемо збільшувати, — зазначив начальник управління з питань НС та цивільного захисту населення Олег Шамрук.
 
Кладовище в Ялівщині
Розпочаті у 2023-му роботи з благоустрою сектору поховань військових на цьому кладовищі, продовжать цьогоріч.

    — Виконані часткові роботи: майже зроблені доріжки, встановлено освітлення та відеоспостереження, і 27 із 93 пам'ятників — те, що було погоджено з родичами, — доповів на нараді заступник начальника управління ЖКГ Євгеній Дейнеко.

В.о. міського голови Олександр Ломако дав доручення завершити у цьому році роботи у секторі, зазначивши, що були взяті зобов'язання перед рідними похованих там військових, які  треба виконати.


Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
В’ячеслав Чаус: З обласного бюджету на ЗСУ буде направлено 40-45 млн гривень та вільні залишки минулого року. Місцеві бюджети більш гнучкі http://monitor.cn.ua/ua/politics/98959 Про це зазначив начальник Чернігівської ОВА, відповідаючи на одне із запитань під час брифінгу за результатами роботи адміністрації за минулий рік. Більша частина спілкування зі ЗМІ стосувалася безпекових питань. Політика article Tue, 02 Jan 2024 20:50:22 +0200

«По всіх напрямках оборони та безпеки ми значно підсилилися, якщо порівнювати з 2022 роком. Звісно, деталізувати не можу. З того, що публічно: ОВА спільно з органами місцевого самоврядування придбала та укомплектувала 46 авто для додаткових мобільних вогневих груп. Сумарно за минулий рік місцеві бюджети на потреби ЗСУ та оборони направили 541 млн, а от вилучене військове ПДФО склало 925 млн гривень. В цьому році очікується на рівні 3,7 млрд гривень», – зауважив В’ячеслав Чаус. – «Звісно, громади допомагають укріплювати оборону не лише свого регіону. ТГ допомагають, до прикладу, 1-ій окремій танковій, яка виконує завдання за межами Чернігівщини, але постійне її місце дислокації тут».

Інше болюче питання – відновлення. Більшість руйнувань – житло.

Наразі в області реалізовується програма «єВідновлення». Компенсацію за пошкоджене майно нараховано вже по 1405 заявам на суму 139,4 млн гривень, а також сформовано 87 сертифікатів за зруйноване житло.

«Вважаю, що працювати тут треба краще. У роботі ще більше 700 заяв. Просідає Чернігів, Киселівська громада. У Ніжинській ТГ усі 18 поданих заяв протерміновані. ОВА допомагає, де є потреба, втім, основна робота – таки за органами місцевого самоврядування», – наголосив Чаус.

Про взаємодію з громадами говорили і в контексті міжнародної співпраці та внутрішньорегіональних взаємин.

«Область співпрацює з 360 організаціями-партнерами, з них більше 200 – міжнародні. Підтримка кожного важлива. Однак все ж відзначу Латвію та Францію, які стабільно та своєчасно допомагають закривати різні питання. Тішить, що регіональна співпраця знаходить відображення і в налагоджені горизонтальних зв’язків. Громади знаходять собі міста чи громади-побратими. І це знову ж таки про проактивність і пасивність деяких громад», – резюмував начальник ОВА.

Також, на думку В’ячеслава Чауса, ефективною платформою для комунікації між громадами та донорами є нещодавно створений Регіональний офіс міжнародного співробітництва, а майданчиком для діалогу ОВА з ТГ – Рада громад області.

Прозвучало питання і щодо законопроєкту про спеціальну економічну зону для Чернігівщини.

«На жаль, він поки на полиці. Однак, я не полишаю спроб пролобіювати привілей для області. Про це говорив і на останньому Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України. Нам потрібен поліський коефіцієнт, щось на кшталт гірського коефіцієнту. Не може регіон зі значною кількістю громад, де середня щільність населення 6-7 осіб на квадратний кілометр, працювати на рівні з областями, де 70 осіб», – роз’яснює очільник ОВА.

Також В’ячеслав Чаус зауважив про діяльність робочої групи «Прозорість та підзвітність», до якої входять як представники ОВА, так і правоохоронці та інші контролюючі органи.

«Ця робоча група – один з інструментів контролю освоєння коштів. Зараз, як ніколи, важливо використовувати гроші раціонально. Головне – якість робіт, а не встигнути вкинути все, що дали, абикуди, аби тільки гроші не піднялися у держбюджет. Цим керуємося і в процесі використання залучених коштів на відновлення. А цьогоріч з різних фондів та за різними програми нам вдалося залучити 1,5 млрд гривень».

Також мова йшла про розмінування, підготовку укриттів у закладах освіти, реалізацію різних державних програм, зокрема з безбар’єрності та ментального здоров’я.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
]]>
Що насправді сказав Чаус про повторне вторгнення? http://monitor.cn.ua/ua/politics/98958 Суспільне розмістило відповідь голови Чернігівської ОВА на питання щодо повторного наступу на область. Політика article Tue, 02 Jan 2024 16:23:20 +0200 На своєму телеграм-каналі В'ячеслав Чаус розмістив відео відповіді на це питання.

 

Новина Суспільного тут

]]>
Росія здатна протягом кількох тижнів сформувати достатній контингент для повторного наступу на Чернігівщину, — Чаус http://monitor.cn.ua/ua/politics/98957 Росія наразі здатна протягом тижня-трьох, сформувати достатній контингент для повторного наступу на територію Чернігівщини. Політика article Tue, 02 Jan 2024 15:41:04 +0200 Про це у відповідь на запитання журналістки Суспільного на пресконференції відповів начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус.

За його словами, російські війська дійсно здатні мобілізовуватися за короткий період часу, але стоїть питання чи будуть вони це робити.

"Чи вони це зроблять, чи ні, залежить і від того наскільки ми будемо працювати з точки зору нарощування фортифікацій. Вони все бачать, літають, де можуть, десь хтось їздить, ми ж цього не виключаємо. Вони розуміють ситуацію. Фортифікація 2023 року відносно фортифікації 2022 року — це зовсім інший рівень. Зараз ми й далі будемо підсилювати цей аспект. Чим більше ми це будемо робити, тим менша ймовірність повторного заходу ворога на територію Чернігівської області", — говорить Чаус.
Нагадаємо, що результатом російських обстрілів Чернігівщини протягом 2023 року є майже 15 тисячі вибухів, запуск понад 300 ракет та авіабомб, і майже вісім тисяч мінометних обстрілів.

Усього за рік росіяни 446 разів залучали авіацію для обстрілів як прикордонних сіл області, так і самого Чернігова 19 серпня.

Так, росіяни випускали ракети Х-59 та "Іскандери". Також – 354 приходи некерованих авіаційних ракет. 92 приходи нарахували від скидання ВОГів та влучання різних видів БпЛА (дронів).

]]>
«Чернігівці вистояли. Місто відновлюється та допомагає ЗСУ наближати Перемогу», — Олександр Ломако про те, яким був 2023-й для міста-Героя http://monitor.cn.ua/ua/politics/98918 Про роботу міського господарства, процес відбудови Чернігова та участь у цьому міжнародних партнерів, масштаби підтримки ЗСУ. У середу, 27 грудня, відбулась пресконференція в.о. міського голови Олександра Ломако. Очільник міста підсумував 2023-й рік та відповів на запитання журналістів, які цікавлять громаду. Політика article Wed, 27 Dec 2023 14:41:52 +0200      — Чернігівці вистояли. Місто продовжує відновлюватися, підтримувати Збройні Сили України та наближати нашу Перемогу. Думаю, це — найголовніший підсумок 2023 року для роботи міста, місцевої влади та життя громади. Попри тиск збережено місцеве самоврядування. Для всієї України ми стали форпостом боротьби за самоврядування, за демократію та її збереження. На нас дивилася вся Україна і захоплювалася стійкістю чернігівців, — коротко підсував 2023-й рік на початку зустрічі Олександр Ломако.

У 2023-му увага органів місцевого самоврядування була зосереджена на процесах відбудови та ліквідації наслідків бойових дій, поверненню ТЕЦ із понад 20-річної оренди та початку опалювального сезону, налагодженні співпраці з партнерами, підтримці військових.
 

Освіта

Навчання в очному форматі у цьому навчальному періоді відновлено у 28 школах, за парти сіли понад 23 тис. учнів та учениць (загальна кількість 26 973). Цей показник вдвічі перевищив 2022/2023 навчальний рік, зазначив під час пресконференції очільник міста. Це є найкращим показником ефективності виконаної роботи з відновлення сфери освіти, йшлося під час зустрічі (дистанційно працює тільки школа №4, через відсутність укриття).

Разом зі школами, відновлено роботу вже 41 дитсадка, які відвідує майже 7 тис. дітей, вільними залишаються близько тисячі місць.

У відбудову освіти у 2023 році з міського бюджету вкладено 302 млн 706 тис. грн,  з них — 60,5 млн грн на укриття. Вагомий внесок зробили партнери міста, профінансувавши ремонтів, придбання обладнання та техніки на суму у понад 78 млн грн.

Наприклад, SavED допомагає з відновленням школи №20.

 
Медицина

На підтримку та відновлення цієї сфери виділено у 2023 році 283 млн 881 тис., з яких на медобладнання — 126,3 млн. Зокрема, на напрямок реабілітації — 69,4 млн.

Тут також допомагали патнери: 120,4 мл грн.

 
Допомога партнерів у відновленні міста

Загалом партнери долучалися до процесу відновлення міста за всіма напрямками. Залучено допомоги на понад 775 млн грн: наприклад, 98,7 млн — на освіту, 120 млн — охорону здоров'я, 120 млн — ТЕЦ, 130 — «ОТКЕ», 64 — «Чернігівводоканал», 82 млн — Латвія передала Чернігову модульні будинки, дитячі майданчики та меблі для дитсадків, 157 млн — Червоний Хрест профінансував будівництво модульного містечка.

Також була фіндопомога від міст-партнерів, розповів Олександр Ломако, а у межах співпраці з французьким Реймсом група чернігівських дітей, один з батьків яких загинув під час захисту України, відвідали це місто для відпочинку та реабілітація. А ще одна група малечі поїхала з такою ж метою до Сен-Дені, про партнерство з яким є домовленості і сторони готуються підписати офіційну угоду.

Зміцнювати напрямок співпраці з партнерами, залучати їх для допомоги місту будуть і у 2024-му, зазначив в.о. міського голови, це особливо важливо в умовах, коли можливості бюджету Чернігова стали ще меншими.  

— Вдячний усім партнерам, які проявили і показали велике серце, допомагаючи Чернігову. У нас власних коштів ніколи б не вистачило для відновлення всіх руйнувань.

Орієнтую всіх, хто працює у міській раді, більш активно й надалі працювати за цим напрямком. У нас вже є суттєві напрацювання по теплогенерації, водоканалу, освіті. Наприклад, тільки наприкінці цього року підписав два Меморандуми на залучення 120 млн грн на ремонти в закладах освіти. Це суттєві кошти, у нас у бюджеті стільки немає.

     
    Підтримка військових

Місто у цьому році підтримувало військових та їх родини. У 2024-му буде продовжено фінансування вже прийнятих напрямків, а також розроблених нових (наприклад, одноразові виплати новобранцям-мобілізованим по 20 тис. грн). Загалом всі їх об'єднують в одну Програму «Повага, підтримка, оборона», яку погодять на найближчому засіданні виконкому, повідомив Олександр Ломако журналістам.

    — Ми просумували всі Програми, які є в місті, і державні програми по яким ми отримуємо фінансування, а також ті кошти, які вже передали як громада до державного бюджету на фінансування напрямків пов'язаних з обороною. Загальні цифри по 2023 року — 537 млн 500 тис. грн, з них державний бюджет — 244 млн 420 тис. грн, з них — 181 млн вже у нас вилучено ПДФО (вони вже пішли за напрямками здійснення заходів закупівлі спецтехніки та обладнання, закупівля артилерійських систем), а своїх коштів за всіма напрямками, пов'язаними з підтримкою війьськових — 293 млн грн.  Орієнтовний обсяг на наступний рік 1 млрд 404 млн, з них 919 млн — держбюджет, 484 млн — кошти громади Чернігова, які будуть поділені на дві частини: перша — закладено в бюджеті на 2024 рік, а друга — залишки 2023-го року, які ми будемо розподіляти наприкінці січня.

Підтримувати армію Ломако назвав відповідальністю громади.

    — Це наша відповідальність підставити плече державі, армії. Якщо ми говоримо про завтрашній день Чернігова і це головна мета роботи місцевої влади, щоб він був. Без Перемоги і тоги, що Україна вистоїть, ні про який завтрашній день говорити не може бути й мови. Весь ресурс, який ми можемо, ми направляємо на армію.

 
Бюджетний процес

Головний фінансовий документ Чернігівської міської територіальної громади на 2024 рік ще не затверджений, Олександр Ломако пояснив, що вплинуло на бюджетний процес.

    — Ми напрацювали проєкт бюджету і прийняли його на виконкомі ще на початку листопада. Через рішення Верховної Ради і вилучення ПДФО, змушені були цей проєкт переглянути і дуже суттєво зменшити. Після чого, 4 грудня, подали його начальнику військові адміністрації. 26 грудня ми ці пропозиції отримали (від міської військової адміністраці — ред.), ми їх враховуємо, вони переважно пов'язані з підтримкою ЗСУ та обороноздатністю міста. Відповідно, сьогодні робота над цим проєктом буде завершена і ми готові завтра до його ухвалення, якщо буде погодження цього проєкту МВА.  В такій комунікації, частково співпраці, цей бюджетний процес затягнувся на кінець грудня, але це з причин, не пов'язаних з роботою місцевої влади, — пояснив очільник міста.

    «Для мене головна відповідальність, щоб все у місті працювало, незважаючи на наявність двох органів», — Олександр Ломако про спіпрацю з МВА

Відповів Ломако і на питання журналістів про співпрацю з МВА.

    — Кілька разів під загрозою були окремі аспекти життєдіяльності міста. Наприклад, у вересні були за крок, що у місті перестануть вивозити сміття, через те, що військова адміністрація не погоджувала Програму, прийняту міською радою по компенсації цих послуг «АТП-2528».  В листопаді, грудні — в місті міг зупинитися громадський транспорт. Потрібно було додаткове фінансування і, знову таки, не було погодження МВА. Вчора, майже о 18-й годині вечора ми це питання вирішили.

    Доводиться десь використовувати дипломатичні навички для того, щоб переконувати. Для мене головна відповідальність, щоб все у місті працювало, незважаючи на наявність двох органів, які відповідають за бюджет. Різниця в тому, що ми, місцева рада і виконком, обрані і маємо головну відповідальність перед чернігівцями, а військова адміністрація —  призначені і у них інший рівень відповідальності перед тими, хто їх призначав.

Пресслужба Чернігівської міської ради  
 

]]>
«Щоб надіслати пропозиції до бюджету — не обов'язково чекати різдвяної зірки», — Олександр Ломако про затвердження головного фіндокумента військовою адміністрацією http://monitor.cn.ua/ua/politics/98912 Сьогодні, 26 грудня, під час загальноміської наради в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако проінформував про ситуацію із затвердженням бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2024 рік. Проєкт якого ще на початку грудня поданий Чернігівській міській військовій адміністрації. Політика article Tue, 26 Dec 2023 12:30:56 +0200     — Маємо рішення суду, яке ініціював начальник військової адміністрації, згідно з яким, затвердження бюджету — це функція не міськради, а військової адміністрації. Абсурдне рішення, як на мене, але так буває в Україні. Враховуючи цей факт, ми ще 4 грудня надали проєкт громади на ознайомлення військовій адміністраці. І ось, сьогодні, 26 грудня, ми отримали лист з пропозиціями змін і доповнень. На майбутнє, у мене прохання до військової адміністрації, інтенсивніше розглядати важливі проєти рішень. Щоб надіслати пропозиції до бюджету міста не обов'язково чекати різдвяної зірки, — зазначив під час наради Олександр Ломако.

Олександр Ломако дав доручення фінансовому управлінню та іншим відповідальним підрозділам у короткий термін опрацювати надані МВА пропозиції та внести відповідні зміни до проєкту бюджету.

Крім того, очільник міста наголосив на важливості затвердження головного фіндокумента-2024, адже це останній робочий тиждень 2023-го.

— Запевняю, що у нас проєкт бюджету довго не лежатиме і новорічної зірки ми чекати не будемо. Оперативно опрацьовуйте відредагований проєкт так, щоб до кінця дня середи оприлюднити проект рішення. Далі — затвердження та передаємо на підпис військовій адміністрації. Відразу публічно звертаюся з проханням не зволікати з його підписанням. Хлопці на передовій не повинні чекати  допомоги від міста, всі служби повинні працювати. Тому ми після пропозицій беремо лише 2 дні на підготовку остаточного проєкту, а військова адміністрація має до кінця року його обов’язково затвердити, адже за рішенням суду це саме їхні повноваження, — наголосив в.о. міського голови.

Над проєктом бюджету громади робота триває вже кілька місяців, зокрема, у зв'язку із внесеними Верховною Радом змінами до Бюджетного кодексу України, якими з міських бюджетів вилучено надходження від військового ПДФО з 1 жовтня 2023 року, проєкт документа було відкориговано, після чого його презентували громадськості.

    — Відразу скажу, постраждає якість окремих послуг, в першу чергу, прибирання міста, утримання окремих сфер — спорту, культури, по суті, там нічого не лишається, крім захищених статей, освіта — дуже зменшені видатки на ремонтні роботи, які планували. Важкий буде рік — «ріжемо», що можемо. Я відразу кажу чернігівцям, в наступному році якість прибирання парків, утримання зелених насаджень буде на рівень нижчою, ніж ми звикли. Ми готові на це піти, враховуючи, що складний рік і пріоритет — підтримка ЗСУ, — пояснив  Ломако.

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Дмитро Блауш удостоєний відзнаки ГУР http://monitor.cn.ua/ua/politics/98904 Заступник голови обласної ради Дмитро Блауш вже тривалий час особисто та спільно із волонтерами благодійного фонду «Добродія», меценатами Придесення та партнерами із Латвійської Республіки надають значну підтримку військовослужбовцям, які стоять на варті безпеки Чернігівщини та виконують бойові завдання на найгарячіших ділянках фронту. Політика article Mon, 25 Dec 2023 20:59:56 +0200 Неодноразово керівник відвідував бійців на передовій, доставляючи гуманітарний вантаж, автомобілі, дрони та інші важливі для несення служби речі, організовував різноманітні  аукціони та проєкти, зібрані кошти від яких спрямовувались на потреби військових підрозділів, у тому числі Головного управління розвідки. 

Днями за потужну волонтерську діяльність, підтримку українських захисників та активну громадянську позицію Дмитро Блауш був нагороджений заохочувальною відзнакою Головного управління розвідки Міністерства оборони України - медаллю "Україна - понад усе". 

Коментуючи цю подію, керівник зауважив: 

- Хтось скаже, що сьогодні не час нагород, і я з цим погоджусь. Всі відзнаки мають бути тільки для захисників. Але, якщо вже так сталось, то я щасливий бути частиною чогось Великого і направленого на Перемогу України! Щасливий бути поруч із тими, хто захищає нашу землю! Щасливий, бо маю величезну кількість братів серед Вас!

Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

]]>
Як проводять прийом громадян депутати Чернігівської міської ради http://monitor.cn.ua/ua/politics/98887 У межах всеукраїнської громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» представники ГО «Агенція міських ініціатив» презентували результати моніторингу роботи приймалень депутатів Чернігівської міськради. Політика article Fri, 22 Dec 2023 17:02:44 +0200 Згідно з даними моніторингу, головним джерелом інформації про проведення прийому традиційно є офіційний сайт Чернігівської міської ради. Проте дуже часто зустрічалась неактуальна інформація щодо контактів діючих депутатів.  
За результатами проведеного моніторингу щодо здійснення прийому громадян представниками депутатського корпусу Чернігівської міської ради вдалося підтвердити здійснення прийому громадян 69% місцевих обранців.
Щодо 31% депутатів не вдалось підтвердити здійснення особистого прийому. Йдеться про представників фракції «Наш край» Віктор Бистров, Олександр Луценко, представників «Рідний дім»: Василь Білогура, Ірина Должикова, Вікторія Лазаренко, Володимир Коваленко та Дмитро Митрофанов. А також Юрій Тарасовець (фракція «Слуга народу») та колишні представники фракції «ОПЗЖ» (наразі позафракційні): Віктор Сехін та Віталій Голець.
Це депутати, щодо яких на сайті міської ради або взагалі не розміщена контактна інформація про прийом виборців, або розміщена інформація не є актуальною чи застарілою. Тобто з цими депутатами ми не змогли зв’язатись і отримати хоч якусь інформацію щодо здійснення ними прийому виборців.
Четверо депутатів наразі мобілізовані в ЗСУ – Віталій Гриць,  Андрій Дериземля, Віталій Хрустицький та Роман Старіков. А депутат від фракції «Рідний дім» знаходиться закордоном і не здійснює прийом виборців.
У 2023 році 69% місцевих обранців здійснювали прийом громадян у різних форматах, включаючи і особисті зустрічі, і різноманітні онлайн інструменти комунікації з виборцями. 5% представників міської громади у раді використовували лише онлайн прийом. 36% – лише оффлайн прийом, а 28% використовують обидва варіанти.
Прийом громадян – одна з головних функцій депутата та одна з найефективніших форм комунікації з виборцями. Всі депутати Чернігівської міської ради інформують виборців про місце і графік здійснення прийому шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному сайті Чернігівської міської ради. Але не вся інформація є повною або актуальною. Відповідно не всі депутати змогли підтвердити здійснення прийому виборців.


Станом на 31 жовтня 2023 року на офіційному сайті Чернігівської міської ради у розділі «Міська рада» – «Депутати міської ради восьмого скликання» частково чи повністю розміщено інформацію про час та місце проведення прийому виборців, контактні відомості громадської приймальні щодо кожного з 39 чинних на той момент депутатів Чернігівської ради. Проте не вся є актуальною.
84% депутатів (33 депутатів з 39 діючих) здійснюють прийом виборців за попередньою домовленістю. І тільки 6 депутатів опублікували на сайті Чернігівської міської ради час прийому виборців.
10% місцевих обранців приймають виборців у приміщенні організації партії, 36% – на робочому місці та 3% у спеціально виділеному міською радою приміщенні для потреб депутатів, 26% – у самостійно організованих приміщеннях для депутатських потреб чи за межами будь-якого приміщення.
В середньому на прийом до депутатів приходять до 10 відвідувачів. Серед найпоширеніших питань, які турбують громадян – матеріальна допомога, благоустрій та житлово-комунальні питання.
«Цього разу до моніторингу прийому виборців ми також долучали й молодь. Всі бажаючі організовано мали можливість відвідати приймальні депутатів та особисто подивитись, як працюють депутати, як виконують свої повноваження і з якими реаліями стикаються.
Цей моніторинг роботи депутатських приймалень є частиною щорічного аналізу роботи місцевих депутатів. Таким чином ми намагаємось з одного боку донести жителям об’єктивну інформацію про роботу депутатського корпусу, а з іншого – підвищити ефективність роботи місцевих депутатів», - зазначила керівниця ГО «Агенція міських ініціатив» Тетяна Романова.
З результатами моніторингу можна ознайомитися тут.
 

 

Громадської організації “Агенція міських ініціатив”

]]>
Шістнадцята сесія обласної ради восьмого скликання: прийняті рішення http://monitor.cn.ua/ua/politics/98866 Близько 40 питань розглянули сьогодні на пленарному засіданні шістнадцятої сесії обласної ради восьмого скликання. Політика article Wed, 20 Dec 2023 09:20:37 +0200 До роботи долучився і начальник Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.

    «Хочу подякувати за конструктивну взаємодію протягом цього року та спільне вирішення  важливих  для області питань», – звернувся до присутніх В’ячеслав Чаус.

Першим рішенням депутати затвердили звіт про виконання обласного бюджету за 9 місяців 2023 року.

Наступним – звільнили батьків (осіб, які їх замінюють) від плати за утримання 205 вихованців з 7 інтернатних закладів області. У числі звільнених від плати — родини з низьким прибутком, а також родини дітей учасників бойових дій та дітей, що мають статус внутрішньо переміщених осіб.

Депутатський корпус ухвалив рішення, які стосуються розпорядження комунальною власністю, затвердження технічної документації та розробки проєктів землеустрою, надання дозволів та інших нагальних тем. Зокрема, про передачу автобуса на баланс одній із військових частин та 163 кисневих концентраторів для лікарень, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою.

У числі кадрових питань, підтриманих у сесійній залі, — призначення Володимира Суховерського на посаду директора комунального закладу «Чернігівський фаховий музичний коледж ім. Л.М. Ревуцького» Чернігівської обласної ради, Ігоря Якименка – директором комунального закладу «Обласна дитячо-юнацька спортивна школа з зимових видів» Чернігівської обласної ради. Іншим рішенням звільнено із займаної посади Валентину Лисенко, виконуючу обов’язки директора комунального підприємства «Прилуцька міська друкарня» Чернігівської обласної ради, яке перебуває в стадії ліквідації.

Відгукнувшись на клопотання жителів села Іржавець Ічнянської громади, депутати прийняли рішення щодо створення ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Віковий дуб – красень Іржавця».

Далі – затвердили план роботи обласної ради на 2024 рік та ухвалили рішення про звіти депутатів за 2023 рік.

Були підтримані сесією запити депутатів Наталії Копиці, Віктора Кияновського, Юрія Музики, в яких порушені питання щодо вирішення логістичних проблем зерновиробників та експортерів Чернігівщини, а також здійснення ремонту дорожнього покриття.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
за повідомленням Відділу  інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
 

]]>
Німеччина посилює підтримку України, але про загрози згортання децентралізації говорять вже публічно, — Олександр Ломако http://monitor.cn.ua/ua/politics/98596 В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако взяв участь у Шостій німецько-українській конференції муніципальних партнерств, що відбулася в Лейпцигу. 680 учасників та учасниць заходу обговорювали посилення самоврядування та відбудову українських міст. Серед них представники державної влади та місцевого самоврядування, експерти та ЗМІ. Політика article Fri, 17 Nov 2023 10:49:09 +0200 «Україна мала потужне представництво», говорить про перебіг конференції Олександр Ломако. Німеччина на різних рівнях підтримує Україну, яка захищається від російської агресії й продовжуватиме це робити надалі. В цьому запевнив президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, сказавши під час свого виступу, що «путін не дочекається, що Німеччина забуде про Україну». Відчувалася підтримка як під час публічних виступів, так і неофіційного спілкування, говорить в.о. міського голови Чернігова.

     — Представники України багато разів щиро висловлювали за це слова вдячності німецьким друзям. Під час відкриття конференції у своєму виступі голова Асоціації міст України Віталій Кличко підібрав особливі слова, аби вкотре подякувати партнерам. До його виступу — особлива увага, адже мер Києва в Німеччині — суперзірка. І цей статус він використав на повну, щоб залучити підтримку для України. Ніякої втоми від війни! Європа повинна продовжувати бути обʼєднаною навколо України!, —  написав у своїх соцмережах в.о. міського голови Чернігова, підсумовуючи участь у конференції.

Починаючи з 24 лютого 2022 року кількість партнерств між Німеччиною та Україною зросла. Чернігів налагодив співпрацю з містом Аахен, а також продовжує розвивати робочі стосунки з Меммінгеном, який був партнером нашого міста ще до повномасштабної російсько-української війни. Під час конференції Олександр Ломако мав можливість поспілкуватися з нашими партнерами та обговорити подальшу співпрацю.

    — Поспілкувався з нашими партнерами — мерією міста Аахен. Ще раз проговорили пріоритети Чернігова. Зараз триває робота над кількома проектами (вивчення досвіду роботи і реконструкції очисних споруд в Аахені та проектування одного цікавого обʼєкту в Чернігові). Найближчими тижнями маємо отримати від партнерів комунальну техніку для наших підприємств.  З обербургомістром Меммінгена поспілкувалися заздалегідь по відеозвʼязку. Громада міста та муніципалітет продовжують нас підтримувати. Зібрали та передадуть найближчим часом 50 тис. євро. Домовилися, що направимо їх на сферу освіти, — повідомляє Ломако.

Одна з ключових тем цієї конференції — продовження реформи децентралізації в Україні

— На жаль, сьогодні є чіткі тенденції до її згортання з боку центральної влади, а подекуди (як в Чернігові) спроби повністю знищити місцеве самоврядування. Про ці тенденції відомо нашим партнерам, зокрема, і про «кейс Чернігова».

    Про те, що держава будується знизу вгору, а не навпаки, добре знають в Німеччині. Самоврядування — одна з головних запорук демократії. Європа готова підтримувати саме демократичну Україну. Країна з централізованою владою не матиме шансів на членство в ЄС. Факти переслідування місцевого самоврядування викликають багато запитань в Європі. Чиновникам центральної влади України було неприємно це чути, мʼяко кажучи.

    Хотілося б, щоб були зроблені висновки, адже така політика центру — не тільки розколює суспільство та послаблює країну, а й несе загрозу європейській перспективі України і такій необхідній підтримці під час війни. Воювати потрібно не один з одним, а за Україну!, — говорить в.о. міського голови Чернігова.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Чернігівська міська рада нас постійно підтримувала, - командир 119-ї окремої бригади ТРО Олексій Висоцький http://monitor.cn.ua/ua/politics/98567 — Підтримку громади ми отримуємо з моменту повномасштабного вторгення рф на територію України. Чернігівська міська рада постійно нас підтримувала. На останній сесії було прийнято рішення про виділення п'яти мільйонів гривень 119-й бригаді ТРО. Ці кошти будуть витрачені на дрони та тепловізори. Політика article Tue, 14 Nov 2023 11:42:05 +0200 Так про співпрацю та взаємодію військовими та Чернігівською міською радою говорить командир 119-ї окремої бригади ТРО Олексій Висоцький.
На останній сесії Чернігівради депутати та депутатки погодили для його бригади виділення п'яти мільйонів гривень. За ці кошти військові придбають, в тому числі, дрони.

Протягом майже двох років повномасштабної російсько-української війни з бюджету Чернігівської міської територіальної громади на підтримку Збройних Сил України вже спрямовано майже 270 млн грн. Ці кошти були спрямовані на вирішення різних питань, які зміцнюють українську армію, яка захищає Україну на північному напрямку. У цю суму включено, наприклад, пряму фінансову допомогу військовим частинам, придбання спецодягу, техніки та обладнання, облаштування лінії захисту міста, підтримку родин загиблих воїнів тощо.

При формуванні головного фінансового документа міста на 2024-й статті витрат, пов'язані із підтримкою військових, стали пріоритетними. У бюджеті наступного року, проєкт якого представлений під час останнього засідання виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьомого листопада, видатки на цей напрямок сумарно складають майже 500 млн грн.

Як розподілять ці кошти — дивіться в інфографіці.

 

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
У Прилуках розблокували роботу сесії та проголосували за кошти для ЗСУ http://monitor.cn.ua/ua/politics/98482 У роботі першої частини сесії взяли участь 20 депутатів міської ради із 34 обраних. Депутати розглянули питання анонсованого порядку денного й ухвалили всі рішення для забезпечення потреб підрозділів Збройних Сил України та Прилуцького районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в області, виділили кошти на заробітну плату до кінця року для вчителів й медичних працівників. Політика article Mon, 06 Nov 2023 12:52:37 +0200 Після перерви в роботі депутатська більшість змінилася кількісно: із 20 їх стало  18, але кворум місцевих обранців зберігся. У ході пленарного засідання депутати розглянули всі питання, пов'язані із життєдіяльністю міста в різних сферах: освіті, медицині, соціальному захисті, молодіжній політиці, спортивній інфраструктурі, цивільній обороні. Ухвалено ряд міських цільових програм, які сприяють вирішенню питань функціонування закладів, установ і організацій територіальної громади.

"Також депутатський корпус своїм рішенням затвердив і вніс зміни до структури й чисельності самостійних структурних підрозділів міськради та самої Прилуцької міської ради, а це: призначення заступників міського голови з гуманітарних питань – Пахомової Тетяни та з надзвичайних питань Чміля Сергія", - повідомили у Прилуцькій міській раді.

Розглянуто й ухвалено рішення щодо діяльності комунальних підприємств, а також прийнято рішення із земельних та майнових питань.

Час Чернігівський

]]>
Чернігівська міська рада звернулась до Верховної Ради, Кабміну, Міносвіти, Мінфіну щодо перегляду розміру освітньої субвенції на оплату праці вчителів http://monitor.cn.ua/ua/politics/98469 Відповідне звернення затверджено рішенням депататів та депутаток Чернігівської міської ради першого листопада під час 35-ї (позачергової) сесії VIII скликання. Політика article Fri, 03 Nov 2023 16:02:58 +0200 Звернення Чернігівської міської ради до Верховної Ради України,  Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів України щодо перегляду розміру освітньої субвенції на оплату праці вчителів закладів загальної середньої освіти у 2023 році
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1472 «Деякі питання розподілу обсягу освітньої субвенції на 2023 рік» (далі – постанова КМУ № 1472) було схвалено розподіл освітньої субвенції між бюджетами місцевого самоврядування на 2023 рік та внесено зміни до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1088 «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами».

Основні зміни, які були введені в дію постановою КМУ № 1472:

додаткові години навчального плану на окремі предмети, факультативні курси, індивідуальні заняття тощо вилучено з державного фінансування. Це означає, що навчальні плани, які використовувались при розподілі освітньої субвенції, було скорочено;
 запроваджено розмір освітньої субвенції для  оплати простою педагогічним працівникам;
застосовано коефіцієнт 0,9 для коригування обсягу субвенції, розрахованого за формулою розподілу освітньої субвенції, що діяла в минулому році (без урахування обсягів освітньої субвенції обласним бюджетам, передбачених на оплату простою).
Такі нововведення призвели до утворення дефіциту видатків на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та професійно-технічної освіти, оскільки в Чернігівській міській територіальній громаді заклади освіти працювали та продовжують працювати у звичайному режимі без оголошення простою.

Згідно з розподілом освітньої субвенції на 2023 рік місту Чернігову на оплату праці педагогічних працівників, які працюють у системі загальної середньої освіти та професійно-технічної освіти, з державного бюджету було виділено видатки в розмірі 453 568 700,00 грн.

Станом на жовтень 2023 року дефіцит коштів освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та професійно-технічної освіти міста Чернігова становить 22 688 200,00 грн.

Зважаючи на масштаби руйнувань на території міста Чернігова через вторгнення Російської Федерації на територію України, значна частина видатків із бюджету Чернігівської міської територіальної громади була спрямована на відновлення пошкоджених будівель та споруд.

Крім того, зазначений розподіл освітньої субвенції було здійснено фактично наприкінці 2022 року, що не дало можливості органам місцевого самоврядування врахувати затверджені показники освітньої субвенції у рішеннях про місцеві бюджети на 2023 рік.

Згідно з частиною третьою статті 1032 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України здійснює розподіл резерву освітньої субвенції та може визначати напрями використання таких коштів.

Враховуючи зазначене, Чернігівська міська рада просить здійснити перерозподіл обсягу освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та професійно-технічної освіти з метою недопущення утворення заборгованості в частині нарахування та виплати заробітної плати

Пресслужба Чернігівської міської ради

 

]]>
Підтримка військових, удосконалення системи реабілітації та зміни до бюджету. Депутати зберуться на позачергову сесію http://monitor.cn.ua/ua/politics/98430 Першого листопада відбудеться позачергове засідання сесії Чернігівської міської ради. Про це під час виконавчого комітету 30 жовтня повідомив в.о. міського голови Олександр Ломако. Нагальність зібрання пояснив переліком питань, які потребують розгляду. Вони стосуються змін до бюджету, допомоги військовим частинам та матеріально-технічного забезпечення системи реабілітації. Політика article Mon, 30 Oct 2023 15:52:13 +0200 — По-перше, є абсолютне абсурдне рішення суду. У нас, я б сказав, руками судів, знищується в місті місцеве самоврядування.  Спочатку відсторонили обраного мера, потім була створена військова адміністрація, метою створення якої були питання оборони і безпеки, про що говорилося публічно, але яка почала займатися питаннями землі, бюджету і пішла в суд для того, щоб скасувати рішення міської ради від 30 березня про зміни до міського бюджету (рішення Чернігівської міської ради №30/VIII-9 від 30.03.2023  "Про внесення змін і доповнень до рішення Чернігівської міської ради від 30 листопада 2022 року №24/VIII-38 "Про бюджет Чернігівської міської територіальної громади на 2023 рік" зі змінами та доповненнями" — ред.).

Суди у нас дуже незалежні і вони ці абсурдні рішення підтримали, при тому що працює міська рада і обрані людьми депутати, і це є бюджет громади. Суди вирішили, що ці рішення має приймати військова адміністрація. Ми через це змушені були внести зміни до Регламенту міської ради і зараз працюємо так — формуємо і приймаємо рішення, а військова адміністрація їх затверджує. Є питання до того, що вони не затверджують, я вам скажу, вони (рішення — ред.) жодним чином не пов'язані з безпековою ситуацією. А як вони займаються безпековими питаннями, ми теж знаємо. Після того як суди скасували рішення про бюджет, у нас дуже складна ситуація, бо ним профінансовано багато напрямків і ми юридично в дуже складній ситуації. Нам треба це рішення перезатвердити міською радою, а потім його затвердить начальник військової адміністрації. Ми намагалися вирішити це без сесії весь минулий тиждень, але станом на зараз розпорядження досі не підписано, — пояснив Олександр Ломако.

Допомога ЗСУ. Є необхідність внести зміни до раніше прийнятих рішень міської ради, якими надати можливість військовим частинам використовувати виділені з бюджету Чернігівської міської територіальної громади кошти і у 2024 році, так як через процедурні питання військові не встигають їх освоїти до кінця 2023-го, пояснив в.о. міського голови. А також потрібно затвердити рішення про виділення п'яти мільйонів гривень для Сил територіальної оборони.

Крім того, важливо внести зміни до Програми розвитку, підтримки комунальних закладів охорони здоров’я та надання медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення міста Чернігова на 2022–2025 роки, що дозволить придбати необхідне обладнання для реабілітації військових.

Разом з цими, мають затвердити депутати і рішення про виділення фінансування для початку ремонтних робіт у приміщенні за адресою вул. Мазепи, 12 де розміщуватиметься Нацполіція.  Будівля  на вул. Шевченка, 13 в аварійному стані.

Також до порядку денного будуть включені й інші робочі питання, зокрема, затвердження міських Програм.

— Триває бюджетний процес і для того, щоб ми підготували проєкт Бюджету на 2024-й рік, потрібно затвердити Програми, аби фінансове управління могло передбачати фінансування на наступний рік, — говорить в.о. міського голови.

Пресслужба Чернігівської міської ради

 

]]>
У Чернігова з'явиться ще один партнер — французьке місто Сен-Дені http://monitor.cn.ua/ua/politics/98377 Анонсував майбутнє партнерство під час загальноміської наради 24 жовтня в.о. міського голови Олександр Ломако. Найближчим часом буде підписана офіційна угода про співпрацю. Політика article Thu, 26 Oct 2023 12:08:55 +0300

— Я спілкувався з міським головою Сен-Дені, я записував звернення й воно було показане депутатам міської ради. Вони голосують на найближчій сесії і ми проголосуємо на найближчій сесії про встановлення партнерських стосунків між містом Сен-Дені і Черніговом, — сказав в.о. міського голови Чернігова. 

Налагодження співпраця триває вже протягом кількох місяців. Чернігівські діти в її рамках мали змогу цього літа відвідати Сен-Дені. Мета цієї поїздки була культурно-реабілітаційна, зазначив під час наради в.о. міського голови.

Нагадаємо, що Чернігів вже має місто-побратим у Франції  Реймс. Завдяки цій співпраці група інших чернігівських школярів та школярок, які під час війни втратили одного з батьків, також здійснила двотижневий візит до цього міста.

Пресслужба Чернігівської міської ради 

]]>
Начальник Чернігівської МВА Брижинський звернувся до поліції щодо законності земельного рішення міськради http://monitor.cn.ua/ua/politics/98169 Начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський звернувся до поліції, аби правоохоронці перевірили законність рішення, ухвалене депутатами на сесії міської ради 13 вересня. Політика article Thu, 05 Oct 2023 14:22:00 +0300 Про це він повідомив 4 жовтня під час брифінгу.

З його слів, на минулому засіданні міськрада підтримала проєкт рішення із земельних питань в той час, як один з пунктів цього рішення не відповідає нормам законодавства.

    "Там виділяється земельна ділянка, надається дозвіл на розроблення документації для побудови багатоповерхового будинку. Але ця земля – промислового значення, на ділянках, які виділені як промислові, не можна будувати багатоповерхові будинки. Місто поділене на зони: де можна будувати, де не можна будувати. І ось там була пропозиція надати дозвіл на будівництво багатоповерхового будинку. Але там це робити не можна", — говорить Брижинський.

Мова про земельну ділянку розміром майже пів гектара на вулиці 1-ї танкової бригади, 5а.

Нагадаємо, згідно з оновленим регламентом міської ради, Дмитро Брижинський має право затверджувати або ветувати рішення сесії. Рішення сесії щодо земельних питань він не підписав, та попросив скликати позачергову сесію аби виключити з нього спірні пункти.

Сесію не скликали, тому Брижинський одноосібно підписав розпорядження такого ж змісту, однак без пункту про земельну ділянку на вулиці 1-ї танкової бригади.

"Ряд питань було внесено без погодження з військовою адміністрацією на розгляд виконавчого комітету та міської ради. Тому ці питання були нами заблоковані та не введені в дію виконавчими органами".

    "Це повна маніпуляція, бо під проєктом рішення стоїть його підпис. Я 100% знаю, що вони ці проєкти рішення з начальником земельного управління проглядали, проговорювали за три-чотири дні до сесії. Згідно з регламентом міської ради він візує проєкти рішення. Цей проєкт був завізований без зауважень", — каже Ломако.

Зі слів виконувача обов’язків голови міськради Олександра Ломаки, проєкт рішення пройшов усі необхідні затвердження, розглядався профільними комісіями, та був підтриманий більшістю депутатів з усіх фракцій.

"Дуже прикро, що в нас військова адміністрація головним пріоритетом бачить розв'язання певних земельних питань".

suspilne.media

 

]]>
34 роки Народному Руху України http://monitor.cn.ua/ua/politics/97931 8-9 вересня 34 роки Народному Руху. Це багато для людини, але мало для партії. Політика article Sun, 10 Sep 2023 13:37:11 +0300 Недарма у розвинених демократіях партії живуть століттями, як, скажімо, у Великій Британії - консерватори і лейбористи... А не наші українські одноденки, яких уже соромно називати партіями - тож звуть стидливо проектами.

А Народний Рух лишається і сьогодні, хоч і не в найкращому стані. Якщо раніше його ненавиділи комуністи, то тепер ненавидять радикальні націоналісти - чи ж не дивина? Чи закономірність, коли крайні ліві і крайні праві зрощуються?

Чому я впевнений у відродженні Народного Руху? Бо сталі демократії так живуть - в опорі на традиційні політичні сили. В Україні, державність якої була перервана сто років тому, більш сталих політсил, ніж Рух і УРП - нема. Тож, якщо ми йдемо по шляху побудови стабільної демократії, а не є просто яскравим спалахом на шляху до свободи - оживимо Народний Рух!

Зрештою, рухівцям у Чернігові нема чого чи кого соромитися. Скажімо, за жодного з кандидатів до влади, яких висував Народний Рух, нам не встидно: ні за Тетяну Яхеєву, яка була обрана народною депутаткою, ні за тих, що не пропущені були комуністами - ні за кандидуючих Валерія Сарану, ні за Валентина Ральченка, ні за Івана Осадціва, ні за Володимира Ступака... А кого натомість обирали чернігівці - та різний непотріб типу Івана Сімонєнка, Ярославського, якогось Ананка, комуніста Геннадія Долженка... Аби не рухівців!

У Чернігові рухівці - в основі Помаранчевої революції і революції Гідності, сьогодні воюють за Україну вже вихованці рухівців 90-х років.

Підтримайте сьогодні Рух, який привів Україну до Незалежности! Вступайте у Народний Рух України! Отак переможемо!

"Рух - це життя!" - казав академік Амосов. І він мав на увазі не тільки ходьбу.

Василь Чепурний

]]>
Виконувач обов'язків міського голови Чернігова заявив, що у нього вдома проводять обшуки http://monitor.cn.ua/ua/politics/97884 Виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що зранку СБУ розпочало обшук у його помешканні. Політика article Tue, 05 Sep 2023 15:58:46 +0300 Про це він написав у Телеграмі.

“В мене вдома обшуки. Зараз. Поки збирав дітей до школи, до мене завітала група представників СБУ. Будуть обшукувати квартиру. Попросив почекати, щоб зібрати та вивести з квартири трьох дітей, щоб вони не бачили. Але, питання схоже, термінове. Що шукатимуть: мабуть, трансформатор, який Чернігів купив, щоб врятуватися взимку після обстрілів орками енергосистеми міста. На якій підставі: рішення Шевченківського суду Києва. Він трошки далеко від Чернігова. Але чиновникам з центру, яким наше місто як кістка в горлі – там легше “порєшать”, - написав Ломако.

]]>
Апеляційна палата ВАКС залишила в СІЗО чернігівського нардепа Гунька http://monitor.cn.ua/ua/politics/97860 Апеляція Вищого антикорупційного суду залишила під вартою народного депутата від фракції «Слуга Народу» Анатолія Гунька із заставою у 30 млн грн. Політика article Mon, 04 Sep 2023 10:36:50 +0300 Рішення ухвалили судді апеляції Даниїла Чорненька, Сергій Боднар та Ігор Панаід, інформує «Центр протидії корупції».

Раніше, 9 серпня 2023 рішенням слідчого судді Віктора Маслова нардепа взяли під варту прямо в залі суду, при цьому йому визначили альтернативну заставу в розмірі 30 млн грн.

Захист просив змінити запобіжний захід на цілодобовий арешт із браслетом або зменшити розмір застави до 5,3 млн грн. За словами адвокатів, стан здоровʼя Гунька, який є інвалідом I групи, не дозволяє йому перебувати в СІЗО.

Також адвокати наполягали на тому, що підозра необґрунтована і кваліфікація дій Гунька є помилковою, бо він нібито не мав жодних повноважень у сфері обробки земель.

Як відомо, нардепа з 208-го округу Анатолія Гунька підозрюють в одержанні 85 тисяч доларів за допомогу приватному підприємцю в отриманні державних земель в оренду.

"Час Чернігівський"

]]>
Громадянське відзначення незалежності України в Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/politics/97772 24 серпня у Чернігові громадськість міста та області в умовах небезпеки російських ракетних обстрілів символічно відзначили відновлення незалежності України та згадали борців за її волю. Політика article Sat, 26 Aug 2023 18:36:47 +0300 Борці за незалежність України у XX столітті – рухівці Сергій Соломаха, Сергій Черняков разом із представником Українського інституту національної пам’яті Сергієм Бутком поклали квіти до меморіальної дошки на честь автора тексту Акта проголошення незалежності України, Героя України Левка Лук’яненка, яку в 2019 році встановлено на будинку №49, де він у 1976 та 1989 роках на квартирі брата збирався з однодумцями та соратниками (нині цей будинок на проспекті Левка Лук'яненка).

Представники спільноти чернігівських учасників національно-визвольної боротьби кінця 1980-х – початку 1990 років, українського державотворення також поклали квіти до меморіального каменю «Борцям за волю України. Жовтень 1992 р.», пам'ятнику «Борцям за волю та незалежність України» (встановлений в 2009 р.), які знаходяться біля Катерининської церкви.

Вони на колінах вшанували пам’ять загиблого Захисника України Артема Омеляненка (15.05.2002—14.08.2023), що родом із села Павлівка Чернігівського району, прощання з яким відбулося в Катерининському храмі.

Представники спільноти чернігівських борців за незалежність України в XX столітті – рухівці спільно з представником Українського інституту національної пам’яті також поклали квіти до Меморіальних стел «Герої Небесної Сотні» і «Герої не вмирають» та вшанували пам'ять загиблих.

В історичному помешканні офісу чернігівської обласної організації Народного Руху України (там створюється «Музей боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині») відбулася зустріч на тему «Народжений разом із Незалежністю України: до 95-річчя Левка Лук’яненка», де рухівці поділилися особистими спогадами про їх соратника й наставника — «батька української незалежності».

Рухівців в онлайн-режимі привітав із головним святом держави борець за незалежність України в XX столітті, народний депутат України 4-го скликання, депутат Чернігівської міської ради 6-го скликання Володимир Ступак.



Олександр Майшев,
член Національної спілки журналістів України

]]>