Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Політика http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу http://monitor.cn.ua/ua/politics/93409 18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам'ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу. Політика article Wed, 18 May 2022 08:21:23 +0300 Вже з 2014 року, після окупації та незаконної анексії Автономної Республіки Крим України, держава-агресор Російська Федерація продовжила політику своїх комуністичних попередників і здійснює злочинні системні репресії проти кримськотатарського народу. Але тепер він не сам, разом із ним весь український народ, його держава і армія.

 

1944 рік – комуністичний геноцид кримськотатарського народу

Кримських татар звинуватили в масовому дезертирстві та співпраці з ворогом. Пізніше у подібному звинуватили й інші народи Криму. Насправді жодних доказів «масового дезертирства» кримських татар не існує, а абсолютна більшість колабораціоністів загинула в боях чи була засуджена в індивідуальному порядку.

Депортація кримськотатарського населення розпочалася о 3 годині ранку 18 травня 1944 року, її забезпечували 32 тисячі співробітників НКВС. Людям давали на збори всього кілька хвилин, вони встигали взяти лише документи та найнеобхідніше. Тоді як абсолютна більшість майна залишалася і була конфіскована державою.

Під час головної хвилі депортації (18–20 травня) 67 ешелонів вивезли на схід понад 180 тисяч кримських татар. Ще 11 тисяч були мобілізовані військкоматами та заслані на роботи до таборів тресту «Московуголь». Загальна кількість депортованих склала майже 200 тисяч осіб.

Кримських татар, що на той час перебували в лавах радянської армії, після перемоги над нацизмом направляли в трудові табори Сибіру та Уралу, і лише 1953 року дозволили возз’єднатися із родинами на засланні. Повернутися до Криму не дозволили навіть двічі Герою Радянського Союзу Амет-Хану Султану.

Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар. Чимало їх загинуло ще в дорозі, через нелюдські умови перебування в товарних вагонах. А в місцях заслання лише за перший рік від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тисяч кримських татар. Не меншої шкоди зазнало господарство Криму, позбавлене досвідчених працівників.

Понад 20 років радянська влада повністю заперечувала злочинний характер своїх дій. А коли в 1967 році Верховна Рада СРСР визнала необґрунтованість тотального звинувачення кримських татар, їм не дозволили повернутися до Криму. Лише 1989 року радянським парламентом депортація була визнана незаконною та злочинною.

Незалежна Україна на захисті прав кримськотатарського народу

Україна ніколи не відмовлялася від визнання актів органів колишнього СРСР щодо відновлення прав депортованих, а з часу проголошення незалежності взяла на себе повну відповідальність за долю всіх своїх громадян, включно з тими, що повертаються на її територію з місць депортації.

Верховна Рада України Постановою від 12 листопада 2015 року № 792-VIII «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» визнала депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу. 18 травня в Україні встановлено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Українським парламентом заявлено, що системний тиск на кримськотатарський народ, репресії громадян України за національною ознакою, організація етнічно і політично вмотивованих переслідувань кримських татар, їхніх органів, таких як Меджліс кримськотатарського народу та Курултай кримськотатарського народу, на тимчасово окупованій території України з боку державних органів Російської Федерації, починаючи з дати початку тимчасової окупації, є свідомою політикою етноциду кримськотатарського народу.

23 липня 2021 року набув чинності Закон «Про корінні народи України». Вперше такий статус, офіційно, отримали кримські татари, караїми і кримчаки як народи, сформовані в Криму. Вони мають право на самоврядування й можуть бути представлені у Верховній Раді. Україна зобов’язується захищати та розвивати їхню культуру і мову та гарантує їм захист від геноциду.

А ще в 2016 році Верховною Радою України перейменовано 75 одиниць адміністративно-територіального устрою АР Крим та м. Севастополь, назви яких містили символіку комуністичного тоталітарного режиму. За рекомендацією Українського інституту національної пам’яті переважній більшості перейменованих населених пунктів повернуто історичні кримськотатарські назви.

В умовах тимчасової окупації Криму Російською Федерацією, коли переслідування кримськотатарського народу окупаційною адміністрацією лише посилюються, вшанування на загальнодержавному рівні пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу та демонстрація солідарності в боротьбі за відновлення їхніх прав набуває важливого українського та міжнародного значення.

Разом переможемо рашистських загарбників

Вже з початком гібридної агресії Російської Федерації проти України в 2014 році кримські татари пішли зі зброєю в руках проти ворога, стали волонтерами. Меджліс кримськотатарського народу та Курултай кримськотатарського народу разом із усією країною виступив на захист нашої держави.

28 лютого 2022 року «Заява Меджлісу кримськотатарського народу» за підписом голови Меджлісу Рефата Чубарова закликала всіх військовозобов'язаних кримських татар ініціативно вступати до лав територіальної оборони за місцем свого проживання або фактичного перебування, докласти всіх зусиль на захист України на всіх фронтах і напрямах діяльності. Меджліс закликав визнати Російську Федерацію – державою-терористом, а її військово-політичне керівництво – міжнародними злочинцями.

Цю заяву було почуто, кримські татари воюють в лавах Збройних Сил України, територіальної оборони, роблять вагомий внесок у тилу та на міжнародній арені. Так, кримчанин Іслям у складі однієї з бригад ЗСУ взяв участь в обороні Чернігова, а саме у ці дні лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв спільно з керівництвом держави прикладає всі зусилля для врятування захисників Маріуполя.

 

]]>
Представник ВООЗ та міністр охорони здоров'я оглянули пошкоджені медзаклади Чернігівщини http://monitor.cn.ua/ua/politics/93391 Із масштабами руйнувань медичних закладів Чернігівської області ознайомилися 16 травня директор Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я Ганс Клюге та міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Політика article Tue, 17 May 2022 11:15:02 +0300 Разом з начальником Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеславом Чаусом вони відвідали обласну лікарню, обласну психоневрологічну та чернігівську міську № 2. Також побували в кардіоцентрі та обласному медичному центрі соціально значущих та небезпечних хвороб, приміщення яких, на жаль, відновленню не підлягають.

Варто зазначити, що медичні заклади Чернігівщини працювали у надскладних умовах під час активних бойових дій.

Так, через обстріли працівники протитуберкульозного диспансеру евакуйовували хворих двічі. Перші 10 днів війни хворі не мали необхідного запасу ліків. На щастя, всі залишилися живі.

Усі послуги вчасно та якісно отримували пацієнти Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні. А це — понад три сотні хворих.

Тодішні реалії обласної лікарні — 24 операційні столи одночасно, три бригади хірургів над одним пораненим.

Дісталося й міській лікарні Чернігова № 2 — сюди за час активних бойових дій привезли близько тисячі поранених.

— У цей надскладний час система роботи з НСЗУ підтвердила свою ефективність. Упевнений, що в області працюватиме більше програм ВООЗ, — зазначив начальник Чернігівської ОВА.

У ході робочого візиту посадовці та представник ВООЗ поспілкувалися з лікарями та медсестрами.

— Попри відсутність світла та води. Попри шалений потік пацієнтів з надскладними та небаченими ніколи раніше пораненнями.  Попри складну ситуацію з медикаментами. Попри все... незламні. Наші медики незламні. Ви наші Герої. Попри все! Заради життя! — із вдячністю звернувся до медичних працівників В’ячеслав Чаус і принагідно вручив почесні відзнаки медсестрам та медбратам з нагоди професійного свята, яке вони відзначали днями.

За вагомий особистий внесок у рятування життя і здоров’я громадян в умовах воєнного стану, самовіддане виконання професійного обов’язку та з нагоди Всесвітнього дня медичної сестри Почесною грамотою обласної військової адміністрації нагороджено:

Наталію КУЛАКОВУ — сестру медичну старшу хірургічного торакального відділення комунального некомерційного підприємства «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради;

Ірину МАЖУГУ — сестру медичну-анестезиста анестезіологічного відділення з ліжками інтенсивної терапії комунального некомерційного підприємства «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради;

Марину ПОМАЗАНКО — сестру медичну палат інтенсивної терапії анестезіологічного відділення з ліжками інтенсивної терапії комунального некомерційного підприємства «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради;

Тетяну СУХЕНКО — сестру медичну старшу відділення екстреної медичної допомоги (приймально-діагностичне відділення) комунального некомерційного підприємства «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради.

Подяку голови обласної військової адміністрації оголошено:

Сергію БОРОДАВЦІ — брату медичному-анестезисту анестезіологічного відділення з палатами інтенсивної терапії комунального некомерційного підприємства «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради;

Ірині МАМОНТ — сестрі медичній-анестезисту відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії комунального некомерційного підприємства «Чернігівська міська лікарня № 3» Чернігівської міської ради;

Інні НІКОЛАЄЦЬ — сестрі медичній хірургічного відділення комунального некомерційного підприємства «Чернігівська міська лікарня № 3» Чернігівської міської ради;

Олександру ОМЕЛЕЧКУ — брату медичному стаціонару відділення онкологічної хірургії, урології та трансплантації комунального некомерційного підприємства «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради;

Галині ОМЕЛЬЯНЕНКО — сестрі медичній старшій гематологічного відділення комунального некомерційного підприємства «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради;

Наталії РИБЧЕНКО — рентгенолаборанту старшому відділення інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок) та рентгенології комунального некомерційного підприємства «Чернігівська міська лікарня № 2» Чернігівської міської ради;

Валентині РИКОВІЙ — сестрі медичній стаціонару анестезіологічного відділення з палатами інтенсивної терапії комунального некомерційного підприємства «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради;

Світлані СЕЛІВОН — сестрі медичній процедурного кабінету відділення по наданню первинної медичної допомоги населенню комунального некомерційного підприємства «Чернігівська міська лікарня № 2» Чернігівської міської ради;

Олені СІРІЙ — фельдшеру-лаборанту старшому клініко-діагностичної лабораторії комунального некомерційного підприємства «Чернігівська міська лікарня № 2» Чернігівської міської ради;

Наталії ТЕРЕХНО — сестрі медичній старшій відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії комунального некомерційного підприємства «Чернігівська міська лікарня № 2» Чернігівської міської ради.

Вручили медикам і відзнаки Міністерства охорони здоров'я України та Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій 
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

]]>
У Білорусі журяться, що відремонтували монумент «Три сестри». А тепер Чаус його зносить http://monitor.cn.ua/ua/politics/93371 У Гомельскій адміністрації відреагували на новину про початок процедури демонтажу монументу «Три сестри» на кордоні України, росії та білорусі. Кажуть, поки нікому не було діла до цієї споруди, ремонтували її. Політика article Mon, 16 May 2022 09:26:28 +0300 Про це інформує провладний білоруський сайт Белта+.

Минулого тижня у Чернігівській обласній адміністрації почали готувати пакет документів для зняття з обліку як пам’ятки історії місцевого значення монументу у Сеньківці, присвяченого «дружбі народів» України, РФ та Білорусі.

Питання долі цієї споруди обговорювали за дорученням начальника обласної військової адміністрації В’ячеслава Чауса. Досі вона вважалася пам’яткою історії та носила охоронний номер 574-Чр.

На цю новину відреагували у Гомельському облвиконкомі. За словами представника управління ідеологічної роботи, культури та у справах молоді Дениса Єзерського, монумент ремонтували у 2019 році за вказівкою самопроголошеного президента білорусі Лукашенка.

"Вспомнили, что монумент считался памятником, и про охранный номер. А когда встал вопрос, как спасти начавший ветшать монумент, только Президенту Беларуси было до него дело. Именно по поручению главы государства в 2019 году монумент Дружбы отреставрирован и приведен в порядок. Из областного бюджета было выделено Br2 млн (250 тис. грн – редю)", - прокоментував  Денис Єзерський.

Як відомо, монумент у селі Сеньківка на межі кордонів України, російської федерації та республіки білорусь встановили у 1975 році. Щороку тут організовували спільні міждержавні святкові заходи. Останній раз святкували у 2013 році.

Після окупації Криму та нападу на Донбас Україна у 2014 році відмовилась від будь-яких заходів на території меморіалу. Кілька років росіяни та білорусі намагались влаштовувати свято «на двох».

Час Чернігівський

 

]]>
На Чернігівщині людям заборонили пересуватися поблизу держкордону http://monitor.cn.ua/ua/politics/93299 У межах Корюківського, Чернігівського, Новгород-Сіверського прикордонних районів тимчасово заборонено пересуватися цивільним особам в смузі завширшки 1 кілометр вздовж державного кордону. Політика article Tue, 10 May 2022 20:45:04 +0300 Виняток – території населених пунктів, які прилягають до держкордону, повідомили у МВС.
 
У межах решти території контрольованого прикордонного району (до 20 км від державного кордону) заборонено:
- пересуватися особам та транспортним засобам;
- проводити всі види робіт поза населеними пунктами з 21:00 до 06:00;
- рибалити, користуватися всіма видами плавзасобів на річках, озерах, інших водоймах.
]]>
Ніжинського льотчика Романа Пасульку провели в останню путь http://monitor.cn.ua/ua/politics/93290 9 травня Ніжин попрощався з одним зі своїх славних синів – пілотом Романом Пасулькою. Політика article Tue, 10 May 2022 13:19:28 +0300 Роману було лише 22 роки, його життя на злеті обірвала війна.

24 лютого, коли російські війська ганебно вторглись на територію України, Роман отримав бойове завдання, і не вагаючись ані секунди піднявся в небо на захист своєї Батьківщини. Рятуючи тисячі життів мирних людей - ціною власного життя.

В пам'яті рідних, друзів та колег Роман Пасулька назавжди залишиться щирим, усміхненим, сповненим безліччю планів на життя, яким, на жаль, не судилося здійснитись.

«Роман був справжнім воїном, вольовим і мужнім патріотом своєї Батьківщини», - так розповідають про нього товариші по службі.

Романа Пасульку відспівали у ніжинському храмі Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, а потім похоронна процесія рушила до кладовища «Гуньки».

Під час прощання з Романом жоден з присутніх не залишився байдужим. Ледь стримуючи емоції люди несли квіти до могили героя  ...

 

Світла постать Романа назавжди залишиться в пам'яті кожного ніжинця.

]]>
У Чернігові пропонують перейменувати більше 140 вулиць http://monitor.cn.ua/ua/politics/93289 Ініциативна група з перейменування вулиць при управлінні культури і туризму у складі істориків, громадських діячів днями розглянула отримані за період від початку російського сторгнення в Україну пропозиції. Політика article Tue, 10 May 2022 13:14:16 +0300 Серед них - що в Чернігові мають з’явитися вулиці на честь героїв Маріуполя і 1-ої окремої танкової сіверської бригади, яка боронила місто від російських окупантів.

    - Ця робота тільки розпочалася. Вона потребує дуже великого процесу усвідомлення, збору інформації і переосмислення. Перейменування - це й певний інструмент ідеологічної боротьби з російським агресором сьогодні, це в першу чергу. І з тією експансією, яка була більш як 200 років на Україну. І це переосмислення нам, можливо, розставить ту всю велику правду про історичні постаті, про нашу топонімію і взагалі про історію нашого міста, - розровідає керівник Управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук.

А всього перейменувати пропонують більше ста сорока вулиць. Одним хочуть повернути історичні назви. Приміром, Родимцева назвати Воздвиженською, Декабристів – Чорториївський Яр, а Малясова – Пантелеймонівською. Іншим – дати імена видатних земляків, таких як краєзнавець Андрій Карнабед, Герой України Євген Лоскот, Почесний громадянин Валерій Сарана. Не забули і про історичні постаті – князів, гетьманів і сотників.

    - Ми маємо можливість перейменувати, вірніше, повернути історичні назви. Це і пам'ять, але це і туризм, - говорить член цієї комісії історик Сергій Бутко.

Вулиці Першого Травня пропонують дати назву Першої окремої танкової Сіверської бригади, а вулицю Рокоссовського перейменувати на проспект Левка Лук’яненка. Директор історичного музею імені В.Тарновського Сергій Лаєвський пропонує винести ці питання на обговорення громади:

    - Перше - віддаючи шану мужності солдатів та офіцерів 1-ої окремої танкової сіверської бригади. Друге - вже неоднарозво обговорювалося, в тому числі і на комісії. І комісія навіть тоді приймала відповідне рішення. Але Чернігів тоді був до цього не готовий. Ну, подивимося, наскільки бомбардування і артилерійські обстріли Чернігова поміняють думку містян.

Рішення щодо перейменувань вулиць, парків і скверів прийматиме міська рада. Поки ж ініціативна група збирає інформацію, розбиває назви по категоріях – фактично проводить наукову роботу, аби рішення було конструктивним і виваженим, говорить начальник управління культури і туризму Олександр Шевчук.

    - Процес цей неблизький. Тим більше, що сесії сьогодні не збираються, тому що ми маємо воєнний стан. Швидше за все, оезультат ми побачимо наприкінці війни, - припускає він.

Пропозицій надійшло дуже багато. Можливо, вже невдовзі у Чернігові з’явиться площа або сквер Магдебурзького права, і вулиця Комунальників. Героїзм людей, які забезпечували життєдіяльність міста під обстрілами і підтримують чистоту і порядок нині, гідний високої оцінки і шани.

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Звернення Президента України з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні http://monitor.cn.ua/ua/politics/93286 Великий народе великої України! Політика article Mon, 09 May 2022 10:00:00 +0300 24 серпня 2021 року всією країною ми відзначали 30-річчя нашої незалежності! Хрещатиком ішли наші військові, наші захисники, наша техніка, у небі летіла наша «Мрія»!

«Немає нічого небезпечнішого, ніж підступний ворог, але немає нічого отрутнішого від удаваного друга». Це слова великого українського філософа Григорія Сковороди. 24 лютого ми зрозуміли цю істину, коли удаваний друг розпочав проти України війну.

Це війна не двох армій. Це війна двох світоглядів. Варварів, які обстрілюють музей Сковороди й вірять, що їхніми ракетами можна знищити нашу філософію. Вона їх дратує. Вона їм чужа. Вона їх лякає. Вона полягає в тому, що ми – вільні люди, які йдуть своїм шляхом.

На цьому шляху сьогодні ми ведемо війну й нікому не віддамо ані клаптика своєї землі. Сьогодні ми відзначаємо День перемоги над нацизмом. І нікому не віддамо ані клаптика своєї історії. Ми пишаємося нашими предками, які разом з іншими народами у складі антигітлерівської коаліції перемогли нацизм. І ми нікому не дамо анексувати цю перемогу, не дамо її привласнити.

Наш ворог мріяв, що ми відмовимося відзначати 9 Травня й перемогу над нацизмом. Щоб слово «денацифікація» отримало шанс. Мільйони українців боролися з нацизмом і пройшли важкий і довгий шлях. Вигнали нацистів з Луганська, вигнали нацистів з Донецька, звільнили від окупантів Херсон, Мелітополь, Бердянськ.

Вигнали нацистів із Ялти, Сімферополя, Керчі й усього Криму. Звільнили від нацистів Маріуполь. Вони вигнали нацистів з усієї України, але названі мною міста сьогодні особливо надихають нас. Дають віру, що ми точно проженемо окупантів із власної землі.

У День перемоги над нацизмом ми боремося за нову перемогу. Шлях до неї важкий, але ми не сумніваємося, що переможемо. У чому наша перевага над ворогом? Ми розумніші на одну книгу. Це підручник з історії України. Ми б не знали горя, якби всі наші вороги вміли читати й робити правильні висновки.

24 лютого Росія почала наступ. Наступ на ті самі граблі. На них наступає нога кожного окупанта, який приходить на нашу землю. Ми пережили різні війни. Але всі мали один фінал.

Нашу землю засівали кулі й снаряди, але жоден ворог не зміг пустити тут коріння. Нашими полями їздили ворожі колісниці й танки, але це нікому не приносило плодів. У нашому небі літали ворожі стріли й ракети, але нікому не дано затьмарити нашу блакить.

Немає кайданів, які зможуть скувати наш вільний дух. Немає окупанта, який зможе прижитися на нашій вільній землі. Немає загарбника, який зможе панувати над нашим вільним народом. Рано чи пізно ми перемагаємо. Хоч орда, хоч нацизм, хоч суміш першого й другого, якою є нинішній ворог, – ми перемагаємо, бо це наша земля.

Бо хтось воює за батюшку царя, фюрера, партію й вождя, а ми – за Батьківщину. Ми ніколи не воювали проти когось. Ми завжди воюємо за себе. За свою свободу. За свою незалежність. Щоб перемога наших предків була недаремною. Вони билися за свободу для нас і перемогли. Ми б'ємося за свою свободу, за свободу для своїх дітей, а отже, переможемо. Ми ніколи не забудемо те, що зробили наші предки у Другій світовій війні. Де загинуло понад вісім мільйонів українців. І додому не повернувся кожен п'ятий українець. А загалом війна забрала щонайменше 50 мільйонів людських життів. Ми не кажемо «можем повторить». Бо хотіти повторити 2194 дні війни може тільки божевільний. Той, хто вже повторює сьогодні жахливі злочини гітлерівського режиму, наслідує нацистську філософію, копіює все, що робили вони. Він приречений. Бо був проклятий мільйонами предків, коли почав наслідувати їхнього вбивцю. А тому втратить усе.

І зовсім скоро в Україні буде два Дні Перемоги. А в когось не залишиться жодного.

Перемогли тоді. Переможемо й зараз!

І Хрещатик побачить парад перемоги – перемоги України!

З Днем перемоги над нацизмом!

Слава Україні!

Офіційне інтернет-представництво Президента України

]]>
Звернення Президента України з нагоди Дня пам'яті та примирення http://monitor.cn.ua/ua/politics/93284 Чи може стати чорно-білою весна? Чи буває вічний лютий? Чи знецінюються золоті слова? На жаль, Україна знає відповіді на всі ці запитання. На жаль, ці відповіді – так. Політика article Sun, 08 May 2022 15:39:32 +0300 Щороку 8 травня разом з усім цивілізованим світом ми вшановуємо кожного, хто захищав планету від нацизму в роки Другої світової війни. Мільйони втрачених життів, скалічених доль, закатованих душ і мільйони причин, щоб сказати злу: ніколи знову!

Ми знали ціну, яку сплатили за цю мудрість наші предки. Знали, як важливо вберегти її та передати нащадкам. Але й гадки не мали, що наше покоління буде свідком наруги над словами, що, як виявилося, є істиною далеко не для всіх.

Цьогоріч ми кажемо «Ніколи знову» інакше. Ми чуємо «Ніколи знову» інакше. Це звучить болісно, жорстоко. Без оклику, а зі знаком питання. Ви кажете: ніколи знову? Розкажіть про це Україні.

24 лютого слово «ніколи» стерли. Розстріляли й розбомбили. Сотнями ракет о 4-й ранку, якими розбудили всю Україну. Ми почули моторошні вибухи. Ми почули: знову!

Місто Бородянка – одна із багатьох жертв цього злочину! Позаду мене – один із багатьох свідків! Не військовий об’єкт, не секретна база, а проста дев’ятиповерхівка. Чи може вона становити безпекову загрозу для РФ, для 1/8 частини суші, другої армії світу, ядерної держави? Чи може бути щось більш безглуздим, ніж це запитання? Може.

250-кілограмові фугасні бомби, якими наддержава засипала це маленьке містечко. І воно оніміло. Воно не може сьогодні сказати: ніколи знову! Воно не може сьогодні нічого сказати. Але тут усе зрозуміло без слів.

Просто погляньте на цей будинок. Колись тут були стіни. Колись на них були фото. А на фото були ті, хто колись пройшов пекло війни. Півсотні чоловіків, яких відправили в Німеччину на примусові роботи. Ті, хто згорів живцем, коли нацисти спалили тут понад 100 хатин.

250 бійців, які загинули на фронтах Другої світової, та загалом майже тисяча жителів Бородянки, які боролися й перемогли нацизм. Щоб ніколи знову. Билися за майбутнє дітей, за життя, яке було тут до 24 лютого.

Уявіть, як у кожній із цих квартир люди лягали спати. Бажають одне одному на добраніч. Вимикають світло. Обіймають коханих. Заплющують очі. Мріють про щось. Настає повна тиша. Вони всі засинають, не знаючи, що не всі прокинуться. Вони міцно сплять. Їм сниться щось приємне. Та через кілька годин їх розбудять вибухи ракет. А хтось не прокинеться більше ніколи. Ніколи знову.

Із цього гасла викинули слово «ніколи». Ампутували під час так званої спецоперації. Встромили ніж у серце і, дивлячись в очі, сказали: «Это не мы!» Закатували зі словами «не все так однозначно». Вбили «Ніколи знову», сказавши: «Можем повторить».

Так і сталося. І потвори почали повтори. І наші міста, які пережили страшну окупацію, – настільки, що 80 років мало, щоб про неї забути, – знову побачили окупанта. І отримали другу дату окупації у своїй історії. А деякі, як наприклад Маріуполь, – третю. За два роки окупації нацисти вбили в ньому 10 тисяч мирних людей. За два місяці окупації РФ убила 20 тисяч.

Через десятиліття після Другої світової темрява повернулася в Україну. І вона знову стала чорно-білою. Знову! Зло повернулося. Знову! В іншій формі, під іншими гаслами, але з тією самою метою. В Україні влаштували криваву реконструкцію нацизму. Фанатичне наслідування цього режиму. Його ідей, дій, слів і символів. Маніакальне – до деталей – відтворення його звірств та «алібі», що начебто надають злу священну мету. Повторення його злочинів і навіть спроби перевершити «вчителя» та посунути його з п’єдесталу найбільшого зла в історії людства. Встановити новий світовий рекорд із ксенофобії, ненависті, расизму й кількості жертв, до якої вони можуть призвести.

Ніколи знову! Це була ода людини розумної! Гімн цивілізованого світу! Але хтось сфальшивив. Спотворив «Ніколи знову» нотами сумніву. Заглушив, розпочавши свою смертельну арію зла. І це зрозуміло всім країнам, які побачили жахи нацизму на власні очі. А сьогодні відчувають моторошне дежавю. Бачать знову!

Усі народи, яких клеймили «третім сортом», рабами без права на власну державу чи взагалі на існування, чують заяви, які підносять одну націю, а інші з легкістю викреслюють. Кажуть, що вас насправді не існує, ви штучно створені, а отже, безправні. Всі чують мову зла. Знову!

І разом визнають болючу правду: ми не протрималися навіть століття. Нашого Never again вистачило на 77 років. Ми проґавили зло. Воно відродилося. Знову й зараз. Аgain and now!  

Це розуміють усі країни й усі народи, які сьогодні підтримують Україну. І попри нову маску звіра впізнали його. Бо, на відміну від декого, пам’ятають, за що й проти чого боролися наші предки. Не переплутали перше з другим, не поміняли їх місцями, не забули.

Не забули поляки, на землі яких нацисти почали свій марш і зробили перший постріл Другої світової війни. Не забули, як спочатку зло тебе звинувачує, провокує, називає агресором, а потім нападає о 4:45 і каже, що це самозахист. І вони бачили, як це повторилося на нашій землі. Вони пам’ятають зруйновану нацистами Варшаву. І бачать, що зробили з Маріуполем.

Не забули британці, як нацисти стирали з лиця землі Ковентрі, яке бомбардували 41 раз. Як звучала «Місячна соната» від Люфтваффе, коли по місту безперервно гатили 11 годин. Як зруйнували його історичний центр, фабрики, собор Святого Михаїла. І вони бачили, як ракетами били по Харкову. Як спотворили його історичний центр, заводи й Свято-Успенський собор. Вони пам’ятають, як Лондон бомбардували 57 ночей поспіль. Як «Фау» падали на Белфаст, Портсмут, Ліверпуль. І бачать, як прилітають крилаті ракети в Миколаїв, Краматорськ, Чернігів. Пам’ятають, як гатили по Бірмінгему. І бачать, як дістається його місту-побратиму Запоріжжю.

Це пам’ятають нідерландці. Як Роттердам став першим містом, що зазнало тотального знищення, коли нацисти скинули на нього 97 тонн бомб.

Це пам'ятають французи. Пам’ятають Орадур-сюр-Глан, де есесівці спалили живцем півтисячі жінок і дітей. Масові повішення в Тюлі, різанину в селищі Аск. Багатотисячна акція спротиву в окупованому Ліллі. Вони бачили, що зробили в Бучі, Ірпені, Бородянці, Волновасі, Тростянці. Вони бачать, як окупували Херсон, Мелітополь, Бердянськ та інші наші міста, у яких люди не здаються. І виходять на багатотисячні мирні акції, які не під силу окупанту, і все, що вони можуть, – лише стріляти по мирних людях.

Це не забули чехи. Як менш ніж за добу нацисти знищили Лідиці, залишивши від селища суцільне попелище. Вони бачили, як знищили Попасну. Від неї не лишилося навіть попелища. Не забули греки, які пережили масові вбивства й розстріли на всій території, блокаду й великий голод.

Про це пам'ятають американці, які билися зі злом на два фронти. Які пройшли Перл-Харбор і Дюнкерк разом із союзниками. І всі ми разом проходимо нові, не менш складні битви.

Це пам'ятають усі, хто пережив Голокост, – як один народ може сильно ненавидіти інший.

Це не забули литовці, латвійці, естонці, данці, грузини, вірмени, бельгійці, норвежці та ще багато інших – усі, хто постраждав від нацизму на своїй землі, і всі, хто переміг його у складі антигітлерівської коаліції.

На жаль, є ті, хто, переживши всі ці злочини, втративши мільйони людей, які боролися за перемогу та здобули її, сьогодні осквернив пам'ять про них та їхній подвиг.

Той, хто дозволив обстрілювати зі своєї землі міста України, які поруч із нашими предками звільняли і його предки.

Той, хто плюнув в обличчя своєму «Безсмертному полку», поставивши поруч з ним катів із Бучі.

І кинув виклик усьому людству. Але забув про головне: будь-яке зло завжди закінчується однаково – воно закінчується.

Дорогі українці!

Сьогодні, у День пам’яті та примирення, ми вклоняємося перед усіма, хто захищав рідну землю й світ від нацизму. Ми відзначаємо подвиг українського народу та його внесок у перемогу антигітлерівської коаліції.

Вибухи, постріли, окопи, поранення, голод, бомбардування, блокади, масові розстріли, каральні операції, окупація, концтабори, газові камери, жовті зірки, гетто, Бабин Яр, Хатинь, полон, примусові роботи. Вони загинули за те, щоб кожен із нас знав, що означають ці поняття, з книжок, а не з власного досвіду. Але сталося інакше. Це несправедливо перед ними всіма. Але правда переможе. І ми все подолаємо!

І доказ цьому має назву «Вервольф». Це колишня ставка та бункер Гітлера біля Вінниці. І все, що від неї залишилося, – декілька каменів. Руїни. Розвалини того, хто вважав себе величним і непереможним. Це дороговказ усім нам і майбутнім поколінням. Те, за що боролися наші предки. І довели: жодне зло не уникне відповідальності. Не зможе сховатися в бункері. Від нього не лишиться каменя на камені. Тож ми все подолаємо. І ми знаємо це точно, бо наші військові і всі наші люди – нащадки тих, хто подолав нацизм. Тож переможуть знову.

І знову буде мир. Нарешті знову!

Ми подолаємо зиму, яка почалася 24 лютого, триває 8 травня, але точно скінчиться, і її розтопить українське сонце! І ми зустрінемо наш світанок усією країною. І рідні та кохані, друзі й близькі будуть поруч знову! Нарешті знову! І над тимчасово окупованими містами й селами наш прапор замайорить знову. Нарешті знову! І ми зберемося разом. І буде мир! Нарешті знову! І більше жодних чорно-білих снів, а тільки синьо-жовта мрія. Нарешті знову! За це боролися наші предки.

Вічна шана всім, хто протистояв нацизму!

Вічна пам'ять усім загиблим під час Другої світової війни!

]]>
Перемогли нацизм – переможемо і рашизм! http://monitor.cn.ua/ua/politics/93281 Цього року пам’ятні дати 8 і 9 травня – дні пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна відзначає в умовах повномасштабної військової агресії Росії проти України, що супроводжується численними воєнними злочинами з боку російської армії та військово-політичного керівництва. Політика article Sun, 08 May 2022 09:46:16 +0300 Крім цього, Російська Федерація системно знецінює, перекручує та маніпулює моральним спадком учасників Другої світової війни та перемоги над нацизмом, і ці дії набувають особливого розмаху до 9 травня.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни. Друга світова війна стала результатом приходу до влади та змови антигуманних режимів – нацистського та радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав, свобод і життя людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху загарбницьких амбіцій, злочинів та військової агресії. Минуло вісім десятиліть – і Європа знову опинилася на порозі глобальної війни. Сьогодні європейська спільнота має змогу опиратися на отримані в часи Другої світової гіркий досвід та історичні уроки.

Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних націй) як у складі Червоної армії, так й армій західних союзників і підпільних рухів Опору – та здійснили значний внесок у перемогу над нацизмом. А українська земля була одним з основних полів битви у цій війні. Ціною перемоги стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі. Загинуло понад вісім мільйонів українців – воїнів та мирних жителів. Ми добре знаємо ціну війни та несвободи, тому сьогодні боремося за мир і свободу.

На момент початку Другої світової війни Український народ не мав незалежної та суверенної держави і був розділений між кількома країнами. Обидві тоталітарні системи (нацисти і комуністи), що однаково не рахувалися з ціною людського життя, використовували не вирішене «українське питання» та прагнення українців до незалежності та суверенітету у власних цілях й геополітичних іграх, а українські землі розглядали виключно як ресурс. Єдиним справді українським політичним суб’єктом у роки війни був визвольний рух – люди й організації, що боролися за незалежність від обох тоталітарних систем. До таких організацій, зокрема, зараховують й Українську повстанську армію.

Пам’ять та вшанування подвигу ветеранів, які боролися з нацизмом і перемогли його, є моральним обов’язком українців. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять інші, кого торкнулась війна – остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні міста і села. Тому що війна – це завжди мільйони маленьких і великих людських бід, які розтягнуті в часі.

У цей час у Російській Федерації впродовж останніх десятиліть відзначення перемоги над нацизмом поступово перетворювалось на культ, а потім і взагалі у потворне явище «побєдобєсія», метою якого є пропаганда війни, вивищення над іншими народами, привласнення собі статусу «головного переможця», виправдання агресивної ідеологічної мобілізації громадян, а також плекання безвідповідального та безпідставного реваншизму. Саме через це Україна з часів Революції гідності послідовно впроваджує європейський підхід пам’ятання про Другу світову війну. А також застерігає інші країни від наслідків підтримки, поширення чи потурання російським наративам до 9 травня, адже для російським керівництвом причетність РФ до перемоги над нацизмом використовується як моральне обґрунтування сучасних дій Росії.

Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з підступним агресором. Сьогодні це путінська Росія, яка посягає на нашу незалежність і територіальну цілісність, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру у всій Європі. Ця боротьба триває щоденно вже вісім років – і ми не маємо права програти, бо для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини для громадян. У 1939–1945 ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму. Із сумом можна констатувати, що невивчені уроки історії, самозамилування та імперські амбіції перетворили сучасних росіян із спадкоємців перемоги над нацизмом у нових нацистів.

Жодна країна не може претендувати на визнання власної виняткової ролі у перемозі над нацизмом. Перемога – плід титанічних зусиль десятків держав та сотень народів. Так само неприпустимими є спроби прикриватися моральним авторитетом переможця у Другій світовій для ведення агресивної політики у наш час. Сьогодні влада Росії поводиться як руйнівник системи міжнародних відносин, заснованої державами-переможцями Другої світової війни. У цьому вона більше нагадує гітлерівську Німеччину 1930-х. 

Кожна нація, яка зробила свій внесок у перемогу над нацизмом, має моральне право пишатися цією шляхетною справою, однак ні одна країна не може претендувати на одноосібне привласнення собі статусу країни-переможниці і тим більше заявляти, що в світовій війні могли перемогти без допомоги інших. Такі заяви ми все частіше чуємо від Російської Федерації і засуджуємо їх, адже вони не лише мають антинауковий характер й не відповідають історичній правді, але і несуть в собі значний конфліктогенний потенціал, ведучи до війн пам’яті та конкуренції жертв.

День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізують не тріумф переможців над переможеними, а мають бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами. Зважаймо, що у державах, де важливе кожне людське життя, де гуманність визнається найвищою цінністю, ідеї про «повторіть» не приживаються, адже повага до людської гідності – це свого роду «імунітет» від вірусів дегуманізації. В цьому контексті мир – це не закляклий страх перед ворогом, не капітуляція, не просто відсутність військових дій, а ключова умова для гармонійного розвитку особистості та суспільства.

Друга світова війна закінчилась зусиллями дипломатії, але виграна вона була сміливими воїнами та зброєю. Сьогодні, коли Росія без оголошення війни напала на Україну і здійснює огидну, безчесну, засуджену всім світом незаконну агресію, ми маємо не просто право на загальнонаціональний збройний спротив, але і на підтримку всього світу. Українці із зброєю в руках захищають Європу і дають шанс на створення нової, більш справедливої світової системи безпеки, на побудову більш тривкого миру. Але умовою для цього є перемога над Росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії росіян проти будь-кого на планеті.

Історія Другої світової війни нас вчить, що Український народ перемагає тоді, коли ми єдині, соборні, діємо разом і захищаємо те, що нам дороге. Коли ми разом, коли ми відчуваємо, що справедливість на нашому боці і стоїмо за свою землю, тоді ми непереможні. Як і у середині минулого століття ми захищаємо свою землю і свою Вітчизну від агресора-окупанта, що дає нам додаткових сил і право на відчайдушний спротив. Перемога у цій війні означає для нас вільне життя у своєму власному домі за своїми власними правилами. Ми ніколи не були загарбниками як нацисти чи рашисти, тому правда і сила на нашому боці. 

Завершення Другої світової війни, на жаль, не звільнило світ від тоталітарних режимів. Комуністичний Радянський Союз скористався із перемоги над нацизмом і укріпив свої позиції у світі. Він проіснував аж до 1991 року і за цей час був ініціатором або причетним до численних злочинів (геноциди, військові інтервенції, каральна психіатрія, розробка та використання заборонених озброєнь тощо). Його спадкоємицею не лише в майновому, але і в ідеологічному вимірі стала Російська Федерація, яка за три десятки років після розвалу союзу брала участь у ряді війн та військових конфліктів у якості країни-агресора та як союзник диктаторських режимів. Зараз в рамках повномасштабної російсько-української війни росіяни вже вчинили величезну кількість воєнних злочинів та злочинів проти людства. У діях російських збройних сил є щонайменше ознаки геноциду проти українських громадян. Такими діями Російська Федерація втратила будь-яке моральне право апелювати до спадщини перемоги над нацизмом, адже своїми діями вона де-факто повторює нацистські злодіяння й осквернює пам’ять про подвиги ветеранів та учасників Другої світової війни. Злочини РФ в Україні мають бути зупинені, а російський путінський режим – засуджений і переможений спільними зусиллями усього цивілізованого світу так само, як нацистська Німеччина.

Після перемоги у російсько-українській війні, наша держава та Український народ отримає нове державне свято перемоги над сучасним нацизмом, що об’єднає все суспільство, а Україна перейде виключно до європейської традиції відзначення 8 травня, як Дня пам'яті та примирення і вшанування жертв Другої світової війни.

Перемогли нацизм – переможемо і рашизм! Слава Україні!

Український інститут національної пам’яті

]]>
Звернення голови Чернігівської ОВА В’ячеслава Чауса з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні http://monitor.cn.ua/ua/politics/93280 Рідна нескорена Чернігівщино, вельмишановні ветерани Другої світової війни, воїни АТО/ООС та російсько-української війни! Шановні волонтери, рятувальники, медики, працівники критичної інфраструктури і всі, хто мужньо переживає сьогоднішній день! Політика article Sun, 08 May 2022 09:43:21 +0300 Цьогорічні історичні дати всі ми переосмислюємо з глибоким трагізмом та незламною вірою. Дні пам’яті та примирення; перемоги над нацизмом у Другій світовій війні — привід для чергового звернення до уроків минулого.

Друга світова війна — найбільш кривава сторінка історії. Сторінка, яку стерти з пам’яті неможливо, як неможливо повернути тих, кого навічно забрали ігрища двох антилюдських режимів: нацистського та радянського.

Роль України у завершенні цього кровопролиття важко переоцінити. Так само, як й значимість усіх інших країн, що стали в бій за своє право на існування, за свою свободу.
Перемога над нацизмом у Другій світовій війні — це титанічна праця сотень народів, де нема виняткового місця для жодної держави.
На жаль, сьогодні українці знову змушенні класти життя, аби відстояти незалежне майбутнє.

Тоді амбіції загарбників підігрів німий страх міжнародної спільноти. Сьогодні ж Європа може опиратися на вже здобутий досвід: агресора треба зупинити там, де він є уже зараз.

І тоді, і зараз воїнів живить сила рідної землі. І тоді, і зараз — лише до Перемоги!
До чесної, справжньої, безспірної Перемоги людей-героїв!📷 знімок зробила жителька Ягідного Ольга Меняйло під час окупації

]]>
Чаус: Чи буде цілодобова комендантська година на 8-9 травня? http://monitor.cn.ua/ua/politics/93279 Начальник Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус у ранковому зверненні прокоментував чутки про можливе запровадження в області цілодобової комендантської години на 8-9 травня. Політика article Sat, 07 May 2022 12:45:46 +0300 «Станом на 10:52 ми не бачимо необхідності подовжувати чи змінювати її тривалість у Чернігівській області. У той же час ми маємо пам’ятати про те, що над країною літають ворожі ракети. У країні триває війна. Тому я дуже прошу уникати скупчень, будь-яких масових заходів. Ми пам’ятаємо скільки мільйонів українців загинуло у Другій світовій війні для того, щоб перемогти фашизм. І маємо пам’ятати, що зараз є рашизм і українці гинуть сьогодні, задля того, аби перемогти цей рашизм. Ми обов’язково переможемо. Але дуже прошу цивільне населення поберегтися особливо у ці дні. Адже ворог може вдаватися до провокацій, посилити обстріли та інші дії. З холодною головою до справи у новий робочий день. Вірю в Бога і в Збройні Сили України», – зазначає В’ячеслав Чаус.

Джерело: https://cheline.com.ua/news/society/informatsiya-pro-komendantsku-godinu-8-9-travnya-na-chernigivshhini-297595
© Чeline | cheline.com.ua/

«Станом на 10:52 ми не бачимо необхідності подовжувати чи змінювати її тривалість у Чернігівській області. У той же час ми маємо пам’ятати про те, що над країною літають ворожі ракети. У країні триває війна. Тому я дуже прошу уникати скупчень, будь-яких масових заходів. Ми пам’ятаємо скільки мільйонів українців загинуло у Другій світовій війні для того, щоб перемогти фашизм. І маємо пам’ятати, що зараз є рашизм і українці гинуть сьогодні, задля того, аби перемогти цей рашизм. Ми обов’язково переможемо. Але дуже прошу цивільне населення поберегтися особливо у ці дні. Адже ворог може вдаватися до провокацій, посилити обстріли та інші дії. З холодною головою до справи у новий робочий день. Вірю в Бога і в Збройні Сили України», – зазначає В’ячеслав Чаус.«Станом на 10:52 ми не бачимо необхідності подовжувати чи змінювати її тривалість у Чернігівській області. У той же час ми маємо пам’ятати про те, що над країною літають ворожі ракети. У країні триває війна. Тому я дуже прошу уникати скупчень, будь-яких масових заходів. Ми пам’ятаємо скільки мільйонів українців загинуло у Другій світовій війні для того, щоб перемогти фашизм. І маємо пам’ятати, що зараз є рашизм і українці гинуть сьогодні, задля того, аби перемогти цей рашизм. Ми обов’язково переможемо. Але дуже прошу цивільне населення поберегтися особливо у ці дні. Адже ворог може вдаватися до провокацій, посилити обстріли та інші дії. З холодною головою до справи у новий робочий день. Вірю в Бога і в Збройні Сили України», – зазначає В’ячеслав Чаус.

- Надходить дуже багато питань щодо комендантської години на 8-9 травня. Станом на сьогоднішній ранок (11 год. - ред.) ми не бачимо необхідності у цьому. Втім над містами України літають ворожі літаки, ракети. Тому прошу уникати масових скупчень людей, масових заходів. Ми пам'ятаємо, скільки мільйонів українців загинуло у Другу світову війну, щоб перемогти нацизм. Зараз українці гинуть, щоб перемогти рашизм. І ми його переможемо. Але прошу цивільне населення поберегтись і уникати скупчень. Адже ворог може вдватимь до провокацій та обстрілів, - сказав Чаус.

Тим часом в деяких українських містах посилюють комендантську годину з нагоди 9 травня, щоб убезпечити цивільних від можливих провокацій та обстрілів із боку ЗС РФ.

Про можливі провокації та обстріли українських міст також попередила Рада національної безпеки й оборони. Центр протидії дезінформації при РНБО закликав громадян 8-9 травня не ігнорувати сигнали повітряної тривоги, а також дотримуватися комендантської години.

]]>
В'ячеслав Чаус: "Ми маємо бути дуже обережні, ракети на Чернігівщину літають також" http://monitor.cn.ua/ua/politics/93235 Область відновлюється, громади та міста відновлюються, але потрібно бути максимально обережними. Це стосується і повітряних тривог, і відвідування лісів, парків та інших територій. Політика article Thu, 05 May 2022 09:50:57 +0300 Про це повідомив голова Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус.

- Ніч на Чернігівщині пройшла спокійно, але ворог продовжує періодичні обстріли на ділянці державного кордону, яка проходить територією нашої області. Це північ нашої області. Він це робить постійно, щодня, і ми маємо бути завжди напоготові. Крім того, всі ми чуємо повітряну тривогу. Над Україною літають ворожі ракети. Дуже ефективно працює система протиповітряної оборони, але ми бачимо, що деякі ракети все ж долітають. Тому ми маємо бути дуже обережні, ракети на Чернігівщину літають також. Дуже прошу всіх не ігнорувати повітряну тривогу. Будь ласка, коли повітряна тривога, знаходитися в укритті або в іншому відносно безпечному місці, - зазначив Чаус у своєму ранковому зверненні.

Він нагадав про заборону відвідування лісів, парків, багато заміновано.

- І, на жаль, є трагічні випадки. Заборона знаходження на вулицях у комендантську годину. Часто нею нехтують, - підкреслив голова ОВА.

]]>
В Чернігівській обласній прокуратурі відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів регіону http://monitor.cn.ua/ua/politics/93230 Сьогодні, 4 травня 2022 року, під головуванням керівника Чернігівської обласної прокуратури Сергія Василини відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів області щодо ефективності їх взаємодії в умовах воєнного стану. Політика article Wed, 04 May 2022 19:17:14 +0300 У нараді взяли участь заступник голови Чернігівської обласної військової адміністрації Дмитро Синенко, перший заступник керівника обласної прокуратури Філіп Бєликов, начальник ГУНП в Чернігівській області Володимир Нідзельський, начальник УСБ України в Чернігівській області Євген Нетужилов, начальник УСР в Чернігівській області Руслан Хомічук, начальник відділу протидії кіберзлочинам в Чернігівській області Дмитро Богдан, начальник П’ятого слідчого відділу ТУ ДБР, розташованого у Києві (з дислокацією у Чернігові) Сергій Микитюк, а також керівник Чернігівської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Дмитро Барановський.

Під час зустрічі керівник обласної прокуратури окреслив низку питань, які потребують активізації та додаткових зусиль задля швидкого та ефективного розслідування злочинів, пов’язаних як із збройною агресією російської федерації, так і загальнокримінального характеру.

Зокрема, Сергій Василина відзначив необхідність забезпечення громадського порядку на території області, контролю за використанням зброї, а також документування обставин вчинення воєнних злочинів, проведення необхідних слідчих дій та систематизації результатів цієї роботи. 

«Поряд із розслідуванням наслідків збройної агресії російської федерації необхідно скоординувати роботу щодо виявлення та реагування на факти незаконного використання гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги з метою отримання прибутку.

Крім іншого, вимагаю невідкладного реагування на факти заволодіння транспортними засобами та іншим майном цивільних громадян, які набули системного характеру», - зазначив Сергій Василина.  

У ході наради напрацьовані конкретні узгоджені заходи для подальшої консолідації зусиль правоохоронців регіону з метою забезпечення ефективної діяльності на зазначених напрямах.

]]>
Без електрики, мобільного зв’язку та інтернету: журналіст про роботу в Чернігові під час бойових дій http://monitor.cn.ua/ua/politics/93218 Відсутність електроенергії, мобільного зв’язку та інтернету. Це тільки частина викликів, з якими довелося стикнутися журналістам, які працювали у Чернігові під час бойових дій. Політика article Wed, 04 May 2022 09:48:45 +0300  У міжнародний день свободи преси чернігівський журналіст Владислав Савенок розповів, як готувався до можливої окупації та чи боявся потрапити до полону.

Чернігівський журналіст Владислав Савенок від початку війни залишився у місті та документував злочини російської армії проти українців. Розповідає, спокійно сприйняв початок повномасштабного наступу росіян, почав готуватися до нього за два місяці:

"Знаючи свій стан здоров’я, а він вже не найкращий, я накупив собі ліків, попередив дітей, з мене сміялися, звичайно. Накупив батарейок, підготував свої павербанки, зробив запаси харчів. Я позаряджав усі свої комп’ютери, щоб можна було потім витягувати з них енергію".

Владислав вже мав досвід воєнної журналістики. У 2014 -2015 роках працював на сході України. У Чернігові чоловік пішки та на велосипеді об’їхав майже усі місця обстрілів.

30 березня росіяни поцілили в центральну частину міста, він був першим журналістом, який зняв руйнування центрального ринку:

"Потім відзняв бібліотеку Короленка, яка пошкоджена і буквально через кілька годин ці знімки опублікувалися Асошиейтид прес, в Німеччині, Індії, Іспанії, Франції та інших країнах, воно пішло хвилею. Світ повинен був знати, що відбувається в Чернігові після того, як росіяни оголосили про те, що вони відводять війська, а вони не відвели, продовжували обстріли Чернігова".За час роботи чоловік мав сутички із місцевими та територіальною обороною.

"Не дивлячись на те, що у мене тут було написано на жилеті "press" – вимагали посвідчення, показував, не вірили, кликали кілька разів тероборону, інколи приходила тероборона, пересмикувала автомат і говорила "відійдіть від нього". Треба було назвати ще адресу лікарні однієї, другої, третьої, я їх без заминки назвав, тоді повірили і дозволили знімати", – каже Владислав Савенок.

Роботу ускладнювала й відсутність електрики, мобільного зв’язку та інтернету.

Головне для журналіста під час війни – зберегти своє життя, каже Владислав. Тому підготувався й до варіанту окупації росіянами Чернігова:

"Полону не боявся, але все б зробив, щоб до нього не потрапити. У мене було кілька варіантів, як я буду діяти. Якщо не дай боже сюди зайдуть рашисти на випадок оточення (окупації) приготував мобільний телефон з мобільною карткою, зареєстрованою на іншу людину з російським прізвищем. Я серйозно поговорив з дружиною. Ми домовилися, як ми розійдемося, вона піде в інше місце, я в інше – на квартиру свого знайомого, який виїхав. Треба було заховати свої документи на всяк випадок, щоб вижити, тобто все треба думати наперед, інакше у війні цій не вижити і не перемогти".

Усі матеріали журналіст викладав на власній сторінці у Фейсбуці та передавав колегам з Освітнього дому прав людини.

Суспільне Чернігів

]]>
Василь Чепурний про 70-й ранок Широкої війни http://monitor.cn.ua/ua/politics/93217 Хіба вірилося в кінці лютого – на початку холодного березня, що доживемо аж до 70-го дня Широкої війни, у який увібралися численні українські перемоги, що ним не перестає дивуватися світ і ми самі? Політика article Wed, 04 May 2022 09:29:47 +0300 Хоча ні – ми, українці, до своїх перемог уже звикли і сприймаємо як самі собою приходящі, хоча тямимо (але десь там, за паволокою активного розуму) – всі вони базовані на крові, на самопожертві, на відчайному  героїзмі…

Не хочеться перераховувати трагічні наші зарубки, позначені Бучею, Ірпінем, Маріуполем багатостраждальним, Гостомелем та масою інших сіл і містечок, де росіяни показали своє відвічне нутро. Але коли я проїжджав селом Киїнкою, що обіч Чернігова, тихо волаючі остови розбомблених росіянами українських хат молили до Неба про помсту.

І  вона приходить, бо, виявляється, не я один молився: «Господи, поверни війну на голови тих, хто її почав!». У Брянській області копають окопи і обстрілюють наш прикордонний пункт у Сеньківці, де має впасти монумент дружби трьох народів. У Курській, Воронезькій і Бєлгородській – постійні тривоги та пожежі на нафтобазах і складах боєприпасів. Горів пороховий завод у Пєрмі, де вироблялися заряди до ракет, що ними росіяни вбивають українців і подосі у Харкові, в Одесі, у Маріуполі, у Миколаєві… А в Ростові обговорюють заяву Шойгу про українську «Точку-У», яка, мовляв, не долетить до Таганрога і Ростова. Ну-ну… 🙂 Наразі з Криму тікають окупанти, які заїхали туди з 2014 року. Тікають, доки ще стоїть Кримський міст…

Хотілося б пожартувати, що начальник армійської розвідки юний генерал Буданов читає мої пости 🙂, та не буду, але це правда: він говорить про розпад Росії, як найімовірніший сценарій дальшої долі так званої РФ. Так званої, бо як і все, у Росії брехливою є і сама назва – федерації там нема і близько.  Коли я писав про розпад Росії, зокрема у книжці «Акурайку» (2009), мені говорили про ведмежу шкуру неподілену, про фантазії, про силу росії… Тепер про це говорить начальник Головного управління розвідки міністерства оборони.  Ну, він більше знає, йому і карти в руки. Карти оперативно- тактичні, звісно… Аж до Пєрмі і Сахаліна, де, до речі, також горить ГРЕС – ну, то не ми, то японські партизани…:)

Які зміни в нас за 10 днів? Ворога відкинуто за 40 кілометрів від Харкова і тепер нам стало прицільніше стріляти по складах Бєлгородської області. Миколаїв стоїть і навіть на «Азовсталі» наші самогубно тримаються. Рвуться кацапи в напрямку Гуляй- Поля і Слов’янська. Ставлять пам’ятники Ульянову (кличка – Лєнін) на Херсонщині – цікаво, чому ж не національному, так ска’ть, російському поету Пушкіну? А в Україні шириться пушкінопад та втеча парафій з московської церкви – щоправда, на Чернігівщині тільки чотири наважились вийти з –під чекістського кадила Кіріла Гундяєва. А головне – сформована остаточно антипутінська коаліція з 43 держав: все, як у другу світову – з ленд-лізом включно. Тобто поставлена задача і прийнято Заходом рішення: не миру добиватися будь- якою ціною, не в очі Путіну заглядати, як це все хотів один неголений телегерой- читач готових текстів, а капітуляція Росії.

Я ж думаю про отой напис, залишений кацапами десь у розгромлених прикиївських містечках: «Кто вам разрешил жить так красиво?». Думаю не тільки про брехливість слів Достоєвського ("Краса врятує світ"), що мріяв, як і Жириновський, мити чоботи десь у Босфорі чи в Індійському океані. Але й про те думаю, що росіяни не міняються – адже оцей напис і оця лють, з якою вони нищили красиві котеджні містечка, абсолютно, один до одного, перекликаються з вловленим Шевченком у поемі «Кавказ», коли ті ж московіти кажуть горянам:

«Нам тілько сакля очі коле:
Чого вона стоїть у вас,
Не нами дана; чом ми вам
Чурек же ваш та вам не кинем,
Як тій собаці!»

Росія дійсно потребує денацифікації. Шлях до неї – розпад на національні держави. Бо зміна путіна на патрушева мало що дасть - нутро ж лишиться.

Василь Чепурний

]]>
Оперативна інформація станом на 18.00 03.05.2022 щодо російського вторгнення http://monitor.cn.ua/ua/politics/93213 Триває шістдесят дев’ята доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Політика article Tue, 03 May 2022 21:55:06 +0300 Противник не припиняє проведення наступальних дій у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької і Луганської областей та утримання сухопутного коридору між зазначеними територіями та тимчасово окупованим Кримом.

На Слобожанському напрямку ворог діє угрупованням зі складу 6-ї загальновійськової армії Західного військового округу, 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу, берегових військ балтійського та північного флотів. Продовжує завдавати авіаційних ударів та обстрілювати з артилерії місто Харків.

На Ізюмському напрямку противник, силами окремих підрозділів зі складу 1-ї танкової армії, 20-ї загальновійськової армії Західного військового округу; 29-ї, 35-ї, 36-ї загальновійськових армій і 68-го армійського корпусу Східного військового округу та повітряно-десантних військ веде наступальні дії у напрямку Ізюм – Барвінкове. Зазнає втрат.

Для підтримки своїх дій окупанти перемістили з території Бєлгородської області у район міста Ізюм батарею важких самохідних мінометів “Тюльпан” калібром 240-мм та підрозділ, озброєний реактивними системами залпового вогню “Смерч”.
На тимчасово зайнятих територіях Харківської області ворог продовжує проведення фільтраційних заходів. Для цього додатково залучає підрозділи росгвардії.

На Донецькому і Таврійському напрямках угруповання військ противника, силами окремих підрозділів 1-го і 2-го армійських корпусів, 8-ї та 58-ї загальновійськових армій Південного військового округу; 5-ї загальновійськової армії і тихоокеанського флоту Східного військового округу; 2-ї та 41-ї загальновійськових армій і 90-ї танкової дивізії Центрального військового округу та повітряно-десантних військ ведуть наступальні дії на визначеній ділянці лінії зіткнення. Окупанти здійснюють авіаційні удари та артилерійські обстріли позицій наших військ.

Основні зусилля противник продовжує зосереджувати на веденні наступу на Лиманському, Сєверодонецькому, Попаснянському, Авдіївському та Курахівському напрямках з метою взяття під повний контроль населених пунктів Рубіжне, Попасна та розвитку наступу у напрямках на Лиман, Сіверськ та Слов’янськ.

З метою вдосконалення системи логістичного забезпечення противник продовжує розміщення у визначених районах складів з боєприпасами, паливно-мастильними матеріалами, а також організував пункт ремонту і відновлення пошкодженої техніки.
Водночас, на окремих рубежах, ворог здійснює обладнання другої лінії оборони.

В місті Маріуполь ворог продовжує блокувати підрозділи наших військ в районі заводу “Азовсталь”. Здійснює вогневе ураження артилерією та танками по території металургійного комбінату.
 
На Таврійському напрямку ворог продовжує проведення демонстративних дій та маневрів з метою сковування дій підрозділів Сил оборони та недопущення їх перекидання на інші напрямки.

На Південнобузькому напрямку противник силами 8-ї та 49-ї загальновійськових армій, 22-го армійського корпусу, берегових військ черноморського флоту Південного військового округу та повітряно-десантних військ веде бойові дії з метою покращення тактичного положення, продовжує обстріли підрозділів наших військ. Ворог проводить перегрупування військ, нарощує системи вогневого ураження, протиповітряної оборони та матеріально-технічного забезпечення.

У Придністровському регіоні Республіки Молдова обстановка залишається складною. Підрозділи, оперативної групи російських військ продовжують перебувати у повній бойовій готовності. Збройні формування Придністровського регіону Республіки Молдова несуть службу у посиленому режимі. Проводиться підготовка до евакуації родин офіцерів оперативної групи російських військ.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках визначені підрозділи збройних сил республіки білорусь продовжують виконувати завдання з посилення українсько-білоруського кордону в Брестській і Гомельській областях. У районі населеного пункту Хмелівка Сумської області було викрито діяльність диверсійно-розвідувальної групи ворога.

Кораблі чорноморського флоту в акваторіях Чорного та Азовського морів продовжують завдавати ракетних ударів по об’єктах цивільної інфраструктури на території України, виконувати завдання ізоляції району ведення бойових дій, ведення розвідки та вогневої підтримки на приморському напрямку.

Підрозділи Сил оборони продовжують завдавати втрат противнику. Так, за наявною інформацією, в результаті ефективних і злагоджених дій захисників та захисниць України підрозділи 38-ї окремої мотострілецької бригади збройних сил російської федерації втратили близько 60 відсотків особового складу загиблими і пораненими.

Разом переможемо! Слава Україні!

]]>
На Чернігівщині комендантська година триватиме з 22.00 до 5.00 http://monitor.cn.ua/ua/politics/93212 На території Чернігівської області змінилась комендантська година. Відповідне розпорядження підписав начальник Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус. Політика article Tue, 03 May 2022 21:39:14 +0300  "Запровадити на території Чернігівської області з 03 травня 2022 року, з 22.00 до 05.00, комендантську годину. Заборонити перебування людей у зазначений період доби на вулицях та в інших громадських місцях. У виключних випадках, громадянам, а також працівникам об’єктів критичної інфраструктури при собі мати документи, що посвідчують особу чи спеціальну перепустку», - йдеться у розпорядженні на сайті ОВА.

Водночас, як прокоментували у Чернігівській ОВА, залишається чинним один із пунктів попереднього документу про комендантську годину, який надає право голова громад змінювати її час. Втім для цього потрібне погодження він начальника районної військової адміністрації.

]]>
В'ячеслав Чаус: "Ситуація в Чернігівській області мінлива, але контрольована" http://monitor.cn.ua/ua/politics/93194 Голова Чернігівської обласної військової адмніністрації про ситуацію в області, стан економіки і таких сфер як соціальний захист, охорона здоров'я та інші важливі галузі: Політика article Mon, 02 May 2022 16:04:34 +0300 ☝️Війна триває. Та щоб у ній перемогти, маємо чітко розуміти, в якій системі координат зараз перебуває кожна галузь Чернігівщини.
Так, ситуація дуже мінлива, але контрольована.

🪖Безпека. Періодично ворог обстрілює наші прикордонні пункти.
Ведеться ворожа розвідка. Над областю літають ракети.
Підрозділи ДСНС активно працюють щодо розмінування території.
Нагадую, наразі прогулюватися лісами та біля річок заборонено (розпорядження /147 від 20 квітня). Це небезпечно.

❗️Ялівщина також поки не обстежена!

👥️️Соціальний захист. Усі соціальні виплати у травні надходитимуть у звичний спосіб.
30 квітня завершили приймати заяви від внутрішньо переміщених осіб.
До області продовжують надходити продовольчі набори від Рівненської та Дніпропетровської областей. Їх розподіляють по районах, далі — по громадах.
Найближчим часом отримаємо і санітарно-гігієнічні набори для вразливих категорій населення.

🧑‍⚕️Охорона здоров’я. Проходять закупівлі медвиробів за державний кошт.

📚Освіта. Усі школи (окрім закладів  Іванівської та Киселівської громад) поновили дистанційне навчання. Кожна громада визначається з терміном завершення навчального року.
Документи про освіту вже замовлені.
ЗНО відмінено, однак триває підготовка до мультидисциплінарного тесту.

🌾АПК: Цьогоріч, за оптимістичним прогнозом, буде засіяно 70% площ під ярину.

🏭ЖКГ: По області майже повністю відновили електропостачання. У найбільш постраждалих мікрорайонах Чернігова поки нема газу. 65% абонентів обласного центру мають водопостачання.
❗️Втім, через збільшення навантаження на систему, зростає і кількість поривів.
☝️Тож вкотре наголошую: до міста варто повертатися лише за крайньої необхідності. Чернігову треба час, щоб підготувати критичну інфраструктуру.

Де є можливість, заходять пасажирські перевезення.
Два мобільні оператори вже майже повністю відновили свої мережі на території області.

🏗Будівництво: Визначено перелік об’єктів для першочергового відновлення. Окреслюємо наступні етапи роботи. Продовжується фіксація пошкоджень.Наразі в реєстрі вже більше трьох тисяч адрес.
На території області продовжують ремонтувати дороги та облаштовувати об’їзді маршрути, де зруйновано мости.

📊Економіка. Шукаємо варіанти для залучення позабюджетних коштів у відбудову області.
Фіксуємо пошкодження виробничих потужностей.

Ми все зможемо!✊️

]]>
Міністр оборони України Олексій Резніков із робочим візитом відвідав Чернігівщину http://monitor.cn.ua/ua/politics/93182 Міністр оборони України Олексій Резніков відвідав звільнені від російських загарбників населені пункти на Чернігівщині та вручив нагороди українським захисникам. Політика article Sun, 01 May 2022 14:14:24 +0300 Про це повідомило Міністерство оборони України.

 
 

Очільник оборонного відомства ознайомився зі станом справ по Сіверському напрямку, відвідав звільнені селища Ягідне і Лукашівка, де поспілкувався із місцевими жителями.

 
 

Олексій Резніков також відзначив відомчими нагородами й цінними подарунками захисників Чернігова.

]]>
В’ячеслав Чаус: Війна не скінчилася. Та ми маємо вже зараз починати відновлювати економіку http://monitor.cn.ua/ua/politics/93151 Уперше після відступу російських військ голова ОВА В’ячеслав Чаус відвідав Ніжинщину та Прилуччину. Політика article Fri, 29 Apr 2022 08:01:55 +0300 На порядку денному найнагальніше: забезпечення гуманітарною допомогою, відновлення постраждалих населених пунктів, а також спілкування з підприємцями.

До цих районів уже надійшли продовольчі набори. Їх розподілено по відповідних службах громад, а звідти – направлять адресно до громадян. У разі виникнення запитань щодо гуманітарної допомоги варто звертатися саме до органів місцевого самоврядування — місцевих рад та виконкомів. Продовольством Чернігівщину забезпечили Рівненська та Дніпропетровські області.

    «Я щиро вдячний фантастичним громадам Рівненщини та Дніпропетровщини за цю допомогу, яку вони сьогодні надають. Це дуже цінно. Усе обов’язково потрапить до тих, хто потребує», — наголосив В’ячеслав Чаус.

Відновлення економіки — ще одне важливе завдання на сьогодні. Відтак, голова ОВА поспілкувався із місцевою владою та підприємцями щодо стабілізації роботи бізнесу.

    «Війна не скінчилася. Та ми маємо вже зараз починати відновлювати економіку. Задля життя. Задля перемоги. Звісно, найпростіше це робити там, куди загарбники не дійшли. На щастя, у Прилуках росіян не було», — зауважив В’ячеслав Чаус.

Принагідно голова Чернігівської ОВА подякував за якісну роботу у цей нелегкий час місцевим керівникам виконавчої гілки влади та самоврядування.

    «Наша сила — в єдності. Війна об’єднала нас ще більше і ми не маємо це стратити», — наголосив очільник обласної військової адміністрації.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації


 

]]>
До Ніжина з робочим візитом завітав голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус http://monitor.cn.ua/ua/politics/93142 28 квітня до Ніжина в рамках робочого візиту приїхав голова Чернігівської військової адміністрації В’ячеслав Чаус. Це перший його візит у місто з початку повномасштабного вторгнення. Політика article Thu, 28 Apr 2022 17:51:06 +0300 Разом з міським головою Ніжина Олександром Кодолою оглянули пункт прийому державної гуманітарної допомоги. У рамках державної програми Чернігівська область отримала гуманітарну допомогу, яка передбачається кожному мешканцю громади. Керівники особисто перевірили, як відбувається розвантаження допомоги та її розподілення між пунктами видачі.

В’ячеслав Чаус зазначив, ця державна підтримка – це потужна допомога Чернігівській громаді від Рівненщини та Дніпропетровщини. Він також подякував міському голові Олександру Кодолі за те, що проявив себе достойно як керівник у ці нелегкі часи для всієї України. Ніжинська громада працювала злагоджено, як єдиний організм та була надійним форпостом протягом двох місяців активних бойових дій.

Міський голова Олександр Кодола наголосив на низці важливих питань життєдіяльності міста, окреслив проблемні аспекти роботи та визначив ряд пріоритетних завдань.

Керівники також поспілкувалися з військовими, які показали наслідки військових дій та бомбардувань жилого кварталу ворогами та відвідали місця, де ворожа армія намагалася потрапити на територію Ніжина! Але Ніжин вистояв, адже Ніжин – незламний, Ніжин – це Україна!

]]>
Збір інформації про руйнування на Чернігівщині — у телеграм-боті ОВА http://monitor.cn.ua/ua/politics/93124 Обласна військова адміністрація продовжує збирати інформацію про руйнування на території області та об’єкти, пошкоджені під час бойових дій. Політика article Wed, 27 Apr 2022 19:27:56 +0300 Для цього працює телеграм-бот @ChernihivDMG_bot.

Сюди станом на ранок середи подано вже понад 1900 повідомлень про об’єкти, пошкоджені чи знищені російськими окупантами на Чернігівщині.

Якщо ваша нерухомість зруйнована чи зазнала пошкоджень — запускайте бот, обирайте потрібний район і населений пункт, та, керуючись подальшими інструкціями, надайте інформацію про пошкоджену будівлю та її адресу.

Увага! Якщо ви вже подали заявку через цей бот — не вносьте туди повторно відомості про той самий об’єкт. Це ускладнить та подовжить опрацювання загальної інформації.

За допомогою отриманої через бот інформації профільні підрозділи Чернігівської ОВА формують попередню базу даних зруйнованих та пошкоджених об’єктів. Це прискорить шлях до відновлення області.

Згодом кваліфіковані фахівці проводитимуть технічний огляд таких будівель.

Крім того, паралельно з використанням боту @ChernihivDMG_bot, заявку про пошкоджене під час війни майно можна подати і у застосунку Дія чи однойменному порталі.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Міський голова Бахмача прокоментував введення затяжної комендантської години http://monitor.cn.ua/ua/politics/93108 Голова Бахмацької територіальної громади Павло Шимко у сьогоднішньому відеозверненні пояснив, для чого в Бахмачі вводиться безперервна комендантська година на дві доби. Політика article Tue, 26 Apr 2022 21:47:51 +0300 За його словами, є загроза обстрілів залізничної станції "Бахмач". Тому потрібно запобігти великим скупченням людей в місті.

"Цей крок був пов'язаний з тим, що необхідно уникнути скупчення людей на вулицях міста. Оскільки є загроза обстрілів станції "Бахмач", ми вимушені були запровадити суцільну комендантську годину на дві доби", - сказав Шимко.

Він додав, що на дві доби буде припинено роботу торговельних мереж та аптек. Водночас працюватимуть підприємства критичної інфраструктури, аграрного комплексу. Перебувати на вулицях міста цивільним буде дозволено тільки в тому випадку, якщо в Бахмачі звучатиме сирена (щоб пройти до укриттів).

Пересуватися по місту можна буде лише працівникам об'єктів критичної інфраструктури та сільськогосподарських підприємств, які проводять весняно-польові роботи. Останнім при собі необхідно мати спецперепустки та паспорт.

]]>
У Брянську гарячково розшукують «українських диверсантів», пожежу на нафтобазах не можуть загасити майже добу http://monitor.cn.ua/ua/politics/93095 Внаслідок масштабних пожеж 25 квітня на нафтобазі та поблизу військового арсеналу у Брянську посилили високий рівень «терористичної небезпеки», повідомляють місцеві телеграм-канали. Політика article Tue, 26 Apr 2022 11:16:48 +0300  

Окрім того, місцеві силові структури оголосили у розшук транспортні засоби з українськими та іноземними номерами, які начебто проїжджали поруч перед вибухом.  

«Це фото розіслано по всіх медичних та інших установах, у розробці машина з учорашнього дня!», інформує телеграм-канал @podslyshano_bryansk.

Також повідомляється, що пожежу поблизу нафтобази «Дружба» не вдається загасити понад 20 годин.

Причиною вибухів на нафтовій базі в Брянській області, ймовірно, стали безпілотники, інформує телеграм-канал «Брянск*Брянская область».

Два боєприпаси потрапили в резервуари «Транснефть-Дружба» близько другої години ночі 25 квітня. За версією слідства, удар був нанесений за допомогою безпілотників. Після цього один із резервуарів спалахнув. Другий резервуар — найбільший, що вміщає 20 тисяч тонн палива — на момент влучення виявився порожнім. Його вдалося швидко загасити автоматичною системою пожежогасіння.

Приблизно за півгодини пролунали нові вибухи. Цього разу удар припав на резервуари у Фокінському районі Брянська. Як і у випадку з нафтобазою, бомбардували резервуари, швидше за все, з безпілотника.

Нафтобази Брянську входять до комплексу нафтогону «Дружба», звідки в ЄС через білоруський Мозир постачається нафта. Брянськ – головна розподільна ділянка. Брянська нафтобаза належить держкомпанії «Роснєфть». Саме цей постачальник головним чином забезпечує російську армію паливом, в тому числі, під час повномасштабної війни в Україні.

Крім того, Брянська нафтобаза бере участь в експлуатації нафтопроводу «Дружба», що належить «Транснєфті».

Але і це ще не всі події. У Брянську - від 23 квітня пошкоджена залізниця, зійшов із рейок тепловоз, повідомляють росСМІ. Негаразди на коліях відбулися у напрямку військової частини, якою везли військову техніку та боєприпаси в Україну

На іншій ділянці залізничного Брянська місцеві правоохоронці шукають підозрілого мотоцикліста, після того, як в одній з релейних шаф начебто знайшли саморобний вибуховий пристрій запального типу з таймером та акумулятором. Сама шафа була не зламана, а відкрита спеціальним ключем.

Час Чернігівський

 

 

]]>
"Хочу запитати вашої думки - як потрібно вшанувати Героїв?", - В'ячеслав Чаус звернувся до жителів Чернігівщини http://monitor.cn.ua/ua/politics/93079 Наш Сіверський край, і Чернігів в тому числі, встояв перед навалою російських військ завдяки відважним захисникам із ЗСУ, зокрема 1-шої окремої танкової бригади. Політика article Mon, 25 Apr 2022 15:32:13 +0300 - Виходжу з пропозицією до Чернігівської громади перейменувати вулиці чи сквери міста на честь 1-шої окремої танкової бригади.  Хочу запитати вашої думки - як потрібно вшанувати Героїв? - написав голова Чернігівської обласної військової адміністрації.

Проголосувати можна тут

]]>
Рівненська область надає потужну підтримку Чернігівщині у скрутний час http://monitor.cn.ua/ua/politics/93057 Учора на Чернігівщині з партнерським візитом перебувала делегація Рівненської обласної військової адміністрації на чолі з начальником ОВА Віталієм Ковалем. Політика article Fri, 22 Apr 2022 14:52:23 +0300 За ініціативи Офісу Президента України тилові області протягом воєнного стану надають допомогу фронтовим. Таким чином, Рівненщина стала відповідальною за підтримку Чернігівщини.

Загалом з Рівненщини надійшло 66 тисяч продуктових наборів та понад 700 тонн іншого вантажу, потрібного для налагодження життєдіяльності та відбудови регіону.

    — Дякую Віталію Ковалю за дружню, швидку і таку своєчасну підтримку від Рівненської області для Чернігівщини, — наголосив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. – Дякую Офісу Президента за ініціативу шефства над постраждалими областями.

    — Фактично щодня з Рівненщини сотні вантажів ідуть на Чернігівщину, щоб допомогти області, яка потерпає більше, ніж усі західні області. Ми вдячні саме Чернігівщині, яка як форпост, як перший бойовий загін зустріла окупанта і дала йому відсіч, — сказав Віталій Коваль. — Саме завдяки такій злагодженості і патріотизму Чернігівщини на Рівненщині сьогодні спокійно. Це наш прояв вдячності і взаємопідтримки.

В’ячеслав Чаус разом з Віталієм Ковалем, представниками обох обласних адміністрацій та правоохоронцями Чернігівщини провів спільну нараду з питань організації роботи в умовах воєнного стану.

Так, Рівненська область надає можливість підприємствам Чернігівщини перевести виробництво у безпечні умови і продовжити свою роботу. При цьому податок на доходи фізичних осіб все одно надходитиме до місцевих бюджетів Чернігівської області.

Мова також йшла про організацію діяльності гуманітарного хабу, отримання, розподіл та передачу до громад гуманітарних вантажів, а також відновлення пошкоджених об’єктів інфраструктури і житла.

За підсумками зустрічі Чернігівська та Рівненська обласні військові адміністрації уклали угоду про налагодження партнерських відносин і співпраці.

Під час перебування у Чернігові рівненська делегація оглянула руйнування, завдані місту російськими агресорами, та нерозірвані боєприпаси, що залишилися після окупантів та були вилучені працівниками ДСНС.

Також Віталій Коваль познайомився з чернігівськими волонтерами, які весь цей час надавали безцінну підтримку жителям.

Територіальні громади Рівненщини регулярно виступають з ініціативами щодо допомоги Чернігівщині.

Так, учора голови територіальних громад партнерської області привезли на Чернігівщину 8 тонн продуктів. Зокрема домашні паски, крашанки, ковбаси та випічку, які власноруч готували господині Привільненської та Бугринської громад.

Учора ці набори уже отримали мешканці чернігвських мікрорайонів Бобровиця та Подусівка.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

]]>
Перші кроки для отримання відшкодування за пошкоджене житло http://monitor.cn.ua/ua/politics/93053 Близько двох тисяч одиниць нерухомості постраждало внаслідок російської агресії. Але дані постійно уточнюються, бо чималий обсяг територій Чернігівщини зазнав руйнувань. Політика article Thu, 21 Apr 2022 20:44:59 +0300 Велику частину з них складають приватні й багатоквартирні житлові будинки.

— Для фіксування факту руйнування житла як злочину, перш за все потрібно звернутися до Національної поліції, зателефонувавши на 102. Після проведення слідчих дій буде видана довідка відповідної форми на руки власнику щодо самого факту злочину та руйнувань. З цією довідкою власник житла звертається до міської/селищної/сільської ради. Жителям інших населених пунктів потрібно звертатися до представників місцевого самоврядування. Після того, як зареєструють звернення, спеціальна комісія проведе обстеження – зафіксує всі ті пошкодження, які дістало житло, — прокоментував дії для постраждалих громадян начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.

За інформацією Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства ОВА, обстеження пошкоджених в результаті збройної агресії росії будівель і споруд проводитиметься відповідно до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2017 № 257 (зі змінами від 05.04.2022).

Обстеження пошкоджених об’єктів буде проводитися за рішенням виконавчих органів відповідних сільських, селищних, міських рад.

Органи місцевого самоврядування до обстеження залучатимуть фахівців, що мають відповідну кваліфікацію, а саме: відповідальних виконавців окремих видів робіт, пов’язаних зі створенням об’єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію та мають кваліфікаційний сертифікат на право виконання робіт з обстеження у будівництві об’єктів класу наслідків, що визначені кваліфікаційними вимогами.

Рішення про залучення фахівців також приймається органом місцевого самоврядування залежно від характеру, складності виконання окремих етапів робіт з обстеження.

За результатами обстеження складається звіт, який має містити висновок про технічний стан, рекомендації щодо подальшої експлуатації. Це може бути можливість виконання робіт із відновлення або демонтаж (ліквідація). Також у разі потреби будуть вноситися відомості про пошкодження (руйнування) несучих та огороджувальних конструкції, інженерних систем із зазначенням ступеня та обсягів пошкоджень.

Зазначений звіт буде підставою для прийняття рішення про виконання робіт із відновлення пошкоджених об’єктів або їх демонтаж (ліквідацію) та подальшого визначення вартості таких робіт.

Верховною Радою України 1 квітня вже прийнято в першому читанні проєкт Закону про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.

Після прийняття законопроекту порядок здійснення виплат буде визначатися Кабінетом Міністрів України.

Слід зазначити, що обстеження будівель та споруд здійснюватиметься після виконання робіт із розмінування, аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

Очевидно, що обстеження потрібно робити у найближчі строки, так як до наступного опалювального сезону залишається не так багато часу.

Також проведення обстежень буде ще залежите від того, як швидко будуть звертатися власники пошкодженого житла до органів місцевого самоврядування.

Саме для збору інформації про руйнування, заподіяні на території нашої області російськими військами, у телеграм каналі створено чатбот @ChernihivDMG_bot.

Більш детальна інформація про чатбот розміщена на вебсайті Чернігівської обласної військової адміністрації за посиланням.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з
громадськістю Чернігівської обласної військової адміністраці

]]>
Рівненщина і Чернігівщина – відсьогодні регіони-побратими http://monitor.cn.ua/ua/politics/93050 Відповідний меморандум підписали голова Рівненської ОВА Віталій Коваль та начальник Чернігівської ОВА – В’ячеслав Чаус. Політика article Thu, 21 Apr 2022 20:30:27 +0300 Угода спрямована на зміцнення та розширення відносин.

Крім гуманітарної допомоги, після закінчення війни і відбудови Чернігівщини, Рівненщина планує поглибити співпрацю. Зокрема, у сферах соціально-економічного, освітнього та культурного розвитку. 

 Важливо обмінюватися досвідом і розвивати наші області. Сьогодні ми будуємо нове майбутнє і нову Україну.

vse.rv.ua

]]>
Як освятити паску під час війни: пояснює ПЦУ http://monitor.cn.ua/ua/politics/93033 В умовах війни вірянам у прифронтових зонах не обов’язково відвідувати Всенічне богослужіння, натомість взяти участь у службі можна у недільний ранок або ж долучитися до неї онлайн. Політика article Wed, 20 Apr 2022 19:32:18 +0300 Про це в ефірі загальнонаціонального марафону  на Суспільному повідомив предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

"Ми вже благословили, що в певних регіонах (а це особливо стосується сходу, півдня) проводити богослужіння необов'язково вночі. Богослужіння можуть проводитися і в неділю вранці", — зазначив митрополит.

За його словами, віряни не повинні не скупчуватися у великих кількостях при освяченні пасок.

"Також, хто матиме бажання, може долучитися до трансляції богослужіння онлайн, а потім прийти у храм та освятити паски та пасхальні приношення", — додав предстоятель ПЦУ.

Окрім того, Епіфаній зауважив, що здивований поведінкою росіян, які вдаються до звірств попри те, що називають себе християнами.

"Ми бачимо, що ворог добре розуміє духовну складову боротьби, тому він намагається позбавити нас цієї великодньої радості, бо свято Воскресіння повинно надихати нас на подальшу боротьбу", — сказав митрополит.

]]>
«Крути стали точкою опору, гідною українських традицій…». Інтерв’ю голови Крутівської громади http://monitor.cn.ua/ua/politics/93032 Село Крути на Чернігівщині є символом українського духу. Наприкінці січня 1918 року близько 600 учнів 1-ї Української військової школи і козаків добровільного військово-міліційного формування «Вільне козацтво» п’ять годин билися з 4-тисячним загоном Червоної гвардії під проводом Михайла Муравйова, затримавши його рух до Києва. Політика article Wed, 20 Apr 2022 19:28:06 +0300 Тому коли наприкінці лютого 2022 року артилерійські підрозділи Збройних Сил України зайняли позиції під Крутами, вони прагнули помститися московитам, що знову сунули зі сходу. Про цю битву, а також про опір, який невеличка Крутівська громада чинила окупантам, розповів її очільник Олег Бузун.

Що ви можете розповісти про новітню битву під Крутами?

- Під Крутами були такі ж бої, як і по всій Україні. 28 лютого – 1 березня цього року наші Збройні Сили між селами Пам’ятне та Хороше Озеро завдали вогняного ураження військам окупанта за допомогою реактивної артилерії. Результатом прицільних артилерійських ударів була безліч знищеної техніки ворога і близько двохсот загиблих росіян. Їхні тіла потім повезли у напрямку Сумщини два «Камази», яких бачили багато місцевих мешканців.

Чи багато окупантів було у вашій громаді?

- Вся московська погань, яка згодом «геройствувала» під Києвом, пройшла через наші села і безпосередньо через Крути. Вона пройшла через Конотоп, але не змогла пройти до Глухівської траси через Батурин, де наші встигли підірвати міст. Тож вороги мусили обрати паралельний шлях через місто Бахмач, села Голінку, Гайворон, Плиски, Хороше Озеро і нарешті Крути. Загалом через адміністративний центр Крутівської громади пройшло загалом понад 700 одиниць різноманітної військової техніки московитів. До Ніжина її не пустили, бо там дуже швидко зуміли створити потужні підрозділи територіальної оборони, яких згодом підтримали Збройні Сили.

Чи були села вашої громади під окупацією?

- Під час свого наступу на Київ російська армія чотири дні стояла лише в одному нашому селі – Хорошому Озері. Перше, що вони зробили, це пограбували місцеві магазини і старостат. Забрали звідти всю офісну техніку, навіть старі мишки з клавіатурами. Влаштували грандіозну пиятику. Також вони знищили кабелі й передатчики інтернету, які не відновлено й досі. А коли орки йшли у зворотному напрямку, нашу громаду врятувало те, що Збройні Сили підірвали міст вже у самих Крутах. Через це озвірілі після Бучі та Бородянки московські виродки не змогли потрапити до наших сіл і пішли на Ічнянщину. Підрив цього моста врятував нас. Хтозна, що було б…

Чи зазнала ваша громада руйнувань?

- У нас зруйновано лише кілька будинків. А от у селах Велика Дорога, Нова Басань й Лосинівка, що належать до сусідніх громад, руйнувань набагато більше. Наші тероборонівці зараз допомагають розбирати завали у Новому Бикові, а тоді робитимуть це і в інших населених пунктах.

Отже, ви встигли створити територіальну оборону до окупації?

- 24 лютого о 10:30 ми провели нараду у Крутівській сільській раді, на якій вирішили боронитися від ворога усіма можливими способами. А о 12 годині практично весь керівний склад громади вже отримував зброю у Ніжинському військоматі. Тисячі людей у райцентрі та довколишніх селах готувалися до спротиву. Наш загін записали до лав Ніжинської територіальної оборони, що підпорядковувалася Збройним Силам України. Перше наше чергування було біля аеродрому, а згодом ми охороняли підступи до Ніжина. А у своїй громаді ми створили бойові підрозділи в усіх селах і всюди встановили блокпости. З російських розвідувальних дронів ці блокпости, звичайно, було добре видно, і, думаю, саме через них росіяни обирали інші шляхи руху на захід. Вони не хотіли гаяти час на боротьбу з незрозумілими для них військовими загонами, бо поспішали до Києва.

Чи пропонували вам співпрацю росіяни?

- Ні, бо вони, мабуть, розуміли, що у цьому немає сенсу. Адже ми у перший ж день стали до зброї. Минулої весни загін, сформований на базі керівництва нашої сільської ради, пройшов збори територіальної оборони у селі Гончарівка. Це дуже стало нам у пригоді у лютому-березні. Мотивації нікому з нас не бракувало, адже ми у прямому сенсі захищали свої сім’ї та своїх дітей. Про те, щоб виїжджати з Чернігівщини, не було й мови.

Вкриту густими лісами Чернігівщину за часів Другої світової називали партизанським краєм. Чи вдавалися ви до партизанських акцій?  

- Так, звісно, але про більшість з них я поки що не можу говорити. Поспілкуємося щодо цього після перемоги. Зараз я можу лишень сказати, що ми особливо «піклувалися» про російські бензозаправники, які протягом цілих двох тижнів не могли дістатися через нас до Києва. Під час одної суто партизанської вилазки на Ніжинщині загинув мій товариш, ветеран АТО, громадський та церковний активіст Станіслав Прощенко*. Тепер у Ніжині його ім’ям названо вулицю, яка, до речі, раніше була Московською. Наші партизанські рейди дошкуляли росіянам навіть незважаючи на те, що ми мали фактично тільки стрілецьку зброю та коктейлі Молотова. От якби у нас тоді були «Джавеліни» з «Енлавами», мало б москалям не видалося! Тепер, на щастя, ми їх маємо, і якщо орки знову наважаться сунутися сюди, їхня «прогулянка» вже не буде такою легкою, як у лютому-березні!

Як допомагали вам жителі громади?

- Насамперед вони з різноманітних схованок стежили за пересуваннями росіян, повідомляючи про них наші Збройні Сили. Сентиментів до росіян не мав ніхто, і практично ніхто з ними не спілкувався. Та й вони не соромилися відкрито грабувати підвали та магазини, відбирати цінні речі та виганяти людей з хат, щоб оселитися у них самим. Але це все дрібниці, як на мене. Я думаю, у перші дні війни орки ще не мали наказу нищити місцеве населення, як у Маріуполі та Бучі.

Чи вистачало громаді продуктів протягом окупації?

- У перші дні війни була критична ситуація тільки з підвезенням хліба. На щастя, те, що наш загін був саме у Ніжині, допомогло вирішити цю проблему. За допомогою військових ми знайшли шлях до громади, який росіяни не охороняли, і змогли забезпечити хлібом усі села, за винятком окупованого Хорошого Озера. Також завдяки пальному, яке ми кілька разів отримували від Ніжинської районної військової адміністрації, нам вдалося налагодити постачання всім необхідним наших магазинів, амбулаторій та навіть деяких підприємств, які, не зважаючи ні на що, продовжували працювати.

Під обстрілами?

- Фактично так, бо щодня над нашою громадою пролітали снаряди чи ракети. Обстріли теж були. Але деякі сміливці на це не зважали. Молочна ферма безкоштовно віддавала нам молоко, яке вона не могла нікуди продати за умов війни. М’ясокомбінат постачав нам м’ясо. Так що люди у громаді не голодували.

Що ви могли б сказати про російську армію?

- У Хорошому Озері близько 50-ти одиниць московської техніки. Так-от, через чотири дні кожна третя машина поїхала до Києва вже на «шнурку». І це без жодних зусиль з нашого боку. Що ж то за армія така – на металобрухті?! А одну САУ** росіяни навіть залишили. Потім фахівці зі Збройних сил сказали нам, що у неї просто були погані акумулятори.

Трофейна САУ, покинута росіянами у Крутах

 Як відновлюється Крутівська громада після російського вторгнення?

- Два тижні тому ми законсервували кілька блокпостів та відновили автобусне сполучення з Ніжином. Нещодавно у нас відновилося і залізничне сполучення. Ніжинська районна військова адміністрація надала нам один зі славетних комплексів Ілона Маска, і тепер ми маємо швидкісний інтернет через його супутники Starlink. Також ми відновили навчання у школах та роботу садочків. Хочемо за погодженням із Чернігівською військовою адміністрацією почати відбудову підірваного моста. Кілька тижнів у нас працюють сапери, підриваючи небезпечні боєприпаси, знешкоджуючи міни та знімаючи розтяжки, які залишили росіяни. Від цього весь час лунають вибухи, але їх вже ніхто не боїться. Знають, що це наші повертають громаді мир і добробут.


Starlink Ілона Маска працює у Крутівській громаді

 Як же ви тепер будете поєднувати службу у Ніжинські теробороні з роботою голови громади?

- У зв’язку з припиненням активних боїв на Чернігівщині, весь штат Крутівської сільської ради відряджено «для виконання функцій місцевого самоврядування у своїй громаді». Так що тут немає нічого протизаконного. Щойно ми будемо потрібні, одразу ж повернемося. Опозиціонери закидали мені у перші дні війни: «Визначся! Або воюй, або керуй громадою!» А я відповідав: «У таких умовах голова громади, залишаючись при керівництві, просто зобов’язаний воювати! На нього ж дивляться всі інші, від нього чекають вказівок! Тут бути цивільним просто не вийде!». На другий тиждень війни я видав розпорядження, згідно з яким разом з одним цивільним заступником у мене мають бути і два військових. Згодом одного з цих військових заступників ми ввели до складу виконкому, і тепер він, наприклад, забезпечує будівництво фортифікаційних споруд, курує роботу теробороновців з розгрібання завалів, а також організовує для них військові навчання. Це колишній атошник з бойовим досвідом. З ним всі села нашої громади міцнішають з кожним днем. На мій погляд, посада військового заступника голови тепер має бути у кожній громаді – такими є вимоги часу.

Чи буде у вас тепер нове свято – День звільнення громади?

- Мабуть, нам сьогодні потрібна спільна перемога над ворогом – перемога всієї України! І у Маріуполі, і під Харковом, і в Ізюмі... Для цього всі ми активно допомагаємо Збройним Силам. Все, що потрібно: продукти, одяг, транспорт – надаємо негайно. Тепер нам залишається сподіватися на Збройні Сили України та на власну вдачу. Й перемога буде обов’язково! Слава Україні


* 46-річний Станіслав Прощенко загинув 1 березня в селі Дорогинка під Ніжином. Його група атакувала окупантів, які грабували місцевий магазин. У погоні за одним із них Станіслав зазнав смертельного поранення. Згодом в руці у нього виявили гранату, яку він, вже смертельно поранений, хотів підірвати, коли до нього підійдуть росіяни.

** САУ – самохідна артилерійська установка, фактично легко броньована гармата на гусеничному ходу.

джерело

 

]]>
Чернігівщина потребує спеціальної економічної зони для стимулювання розвитку бізнесу у прикордонні з ворогом http://monitor.cn.ua/ua/politics/93028 Для того, щоб бізнес був мотивований працювати у прикордонній з ворогом Чернігівській області, тут потрібно створити спеціальну економічну зону. Політика article Wed, 20 Apr 2022 15:53:48 +0300 Обласна військова адміністрація готує відповідні пропозиції для Кабінету Міністрів та Верховної Ради України.

Про це повідомив начальник ОВА В’ячеслав Чаус сьогодні після зустрічі зі Славутицьким міським головою Юрієм Фомічевим, під час якої обговорили подальші кроки з відновлення життєдіяльності населених пунктів.

Заступник начальника ОВА Дмитро Іванов обґрунтував переваги СЕЗ для пожвавлення економіки громад.

Славутич, хоча і підпорядковується Київській області, все ж знаходиться поруч, на півночі України, та має схожі проблеми і завдання.

Також це місто вже мало аналогічний успішний досвід зі спеціальною економічною зоною.

]]>
Попри обстріли та облогу - як працюють чернігівські ЗМІ в умовах війни http://monitor.cn.ua/ua/politics/92995 З початком повномасштабного наступу військ РФ на територію України Чернігівська область опинилася однією з перших в зоні бойвих дій. Політика article Mon, 18 Apr 2022 23:50:16 +0300 Вже 24 лютого Чернігів зазнав обстрілів, значна частина області опинилася під контролем російських військ, а бої точилися неподалік обласного центру.

В цих умовах першими ЗМІ, які припинили свою роботу, стали місцеві газети, оскільки друкувати і поширювати видання стало неможливим.   

З погіршенням воєнної ситуації навколо Чернігова - місто до середини березня опинилося у щільному оточенні російських військ, перебувало під постійними обстрілами. Обласний центр залишився без електроенергії, водопостачання, газу та води. В цих умовах більшість журналістів з редакцій місцевих ЗМІ  були змушені евакуюватися, працювати віддалено, або на певний час припинити роботу.  

Попри складні та небезпечні умови роботи в місті залишалися частина журналістів місцвих телеканалі “Суспільне Чернігів, “ ТРА “Новий Чернігів”, “Дитинець”, частини місцевих сайтів.  В надзвичайних умовах редакції  координували свою роботу між собою, спільно працювали над  контентом та використовували технічні засоби одне одного.  

Завдяки цьому журналісти мали змогу оперативно збирати та поширювати інформацію та фіксувати злочини російських військ у Чернігові.

За даними чернігівського представництва  Національної  ради України з питань телебачення і радіомовлення через відсутність світла, зв‘язку та через постійні обстріли, мовлення у місті Чернігові було відсутнє близько трьох тижнів. При цьому, жоден телеканал не припинив свою роботу. Працівники героїчно, ризикуючи своїм життям, працювали і знімали всі злочини проти людства Росії у місті Чернігові. Працювали під обстрілами, постійними бомбардуваннями, без світла, зв’язку і жодних комунікацій.

Працівники телекомпаній передавали свої матеріали до центрального офісу (Суспільний мовник), щоб поширити його в ефірах інших філій. Окрім цього, всі матеріали представником Національної  ради України з питань телебачення і радіомовлення  щодня розсилалися до всіх телерадіорганізацій України для максимального поширення інформації про Чернігів в ефірах телекомпаній України.

Новини про Чернігів виходили (і виходять) в ефірах телеканалів «Тім» та «Прилуки». Окремо була рубрика про регіони в ефірі Суспільного мовника. Також всі матеріали щоденно поширювалися серед інтернет-ресурсів, надсилалися до редакцій центральних телеканалів, до редакції Марафону єдиних новин, до іноземних медіа.

Ситуація з радіомовленням у місті Чернігові була такою ж, як і з телемовленням. Через відсутність світла і зв‘язку саме у місті, радіостанції не здійснювали мовлення. У час відсутності світла і зв'язку, по графіку (генератор) вмикалися передачі МХ-1, радіостанція «Люкс Фм», «Українське радіо».

Продовжували роботи місцеві сайти, публікуючи в основному офіційні повідомлення та інформацію від телеканалів.

Час від часу місцеві інтернет ресурси зазнавали DDoS-атак. Про це, зокрема, на початку квітня повідомляв ресурс  0462.uа:

     “Зранку відбувається потужна DDoS-атака на наш інформаційний вебресурс. Видно, допекли ворогам з-за порєбрика наші матеріали”

У зв'язку з воєнним станом змінилися і умови роботи чернігівських ЗМІ. Зокрема, журналістам  для роботи на території Чернігівської області необхідно отримати  прескарту Збройних сил України та акредитуватися на території області в ОК “Північ” за відповідною формою.

Після деокупації сіл навколо Чернігова на почту квітня  стало відомо про загибель відеоінженера телеканалу “Дитинець Романа Нежиборця.  

Поки дружина і син перебували зачиненими в підвалі селі Ягідне біля Чернігова, російській окупанти вбили Романа.

 ГО “Інститут масової інформації” з перших днів війни здійснювала підтримку чернігівським ЗМІ.  Надавалася фінансова допомога журналістам та їх родинам для релокації в безпечні регіони.

Завдяки роботі команди ІМІ та чернігівським волонтерам, які в умовах небезпеки змогли доставити необхідну передачу до Чернігова, вдалося  забезпечити засобами  захисту та інтернетом місцевих  журналістів (бронежилети та каски, старлінк).

Блог підготовлено в межах проєкту "Мережа медіаспостерігачів", який виконує ІМІ за підтримки Freedom House.  Зміст блогу є відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та його автора й необов'язково відбиває позицію Freedom House.

Час Чернігівський

]]>
Владислав Атрошенко: Чернігів після блокади. Велике інтерв'ю http://monitor.cn.ua/ua/politics/92973 Політика article Fri, 15 Apr 2022 18:17:53 +0300 http://www.youtube.com/watch?v=jU527zbZwwY

0:00 – Чернігів 2 тижні не бомблять і тут майже нічого не вибухає. Кому за це вдячний Атрошенко?

3:00 – Чи бачить путін, що росія програє?

4:54 – Атрошенко пропонує зруйнувати монумент «три сестри» в Сеньківці

5,34 – Я готовий був померти і склав заповіт: як на Атрошенку позначилися 40 днів блокади Чернігова

9:07 – Яких збитків зазнав Чернігів через російську агресію і які гроші на його відбудову вже дають?

13:08 – У нас збулася мрія комуністів – у Чернігові побудували комунізм. Атрошенко хоче тимчасово відмінити комунальні платежі у місті.

16:50 – Як пройшла зустріч з Зеленським, що на ній обговорювали?

18:05 – Що з бюджетом Чернігова?

19:29 – Чи буде Атрошенко закликати бізнес розпочинати роботу?

23:20 – Чи варто бізнесу і людям повертатися до Чернігова?

24:19 – В якому стані зараз Чернігівська ТЕЦ?

28:00 – Атрошенко показує як приймати душ з півлітрової пляшки води та розказує про свій побут часів блокади.

31:32 – Чи можливе відновлення роботи громадського транспорту у Чернігові?

35:35 – Це був для мене удар: як Атрошенко відреагував на те, що частина депутатів його фракції і керівників управлінь покинули Чернігів

Суспільне.Чернігів

]]>
Міський голова повідомив про кадрові зміни серед керівників КП і структурних підрозділів міської ради http://monitor.cn.ua/ua/politics/92943 Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко оголосив про кадрові рішення щодо кількох керівників комунальних підприємств і структурних підрозділів міської ради. Політика article Thu, 14 Apr 2022 11:41:57 +0300 Публічно таке повідомлення він зробив через свій офіційний  акаунт у соцмережі Facebook, звітуючи перед громадськістю про хід засідання фракції «Рідний дім» Чернігівської міської ради (найбільшої депутатської фракції в міській раді цього скликання, 26 із 42 депутатів).

«12 квітня відбулося перше з початку війни засідання фракції «Рідний дім» Чернігівської міської ради.

Обговорили нагальні питання життєдіяльності міста в умовах воєнного стану, підготовку міста до можливого повторного наступу окупаційних військ та деякі питання відновлення міста після блокади й бомбардувань.

Фракція висловлює слова підтримки нашій колезі - Інні Левченко, яка отримала важке поранення під час бомбардування 21 школи, директором якої вона працює. Зараз  вона перебуває в лікарні.

Під час зустрічі депутати відверто та досить гостро обговорили болюче для всіх питання - відсутності протягом певного часу деяких депутатів у місті. Вважаю, що депутат в ці важкі дні мав бути зі своїми виборцями і допомагати їм, а також зі своїми колективами. У депутатів-чоловіків, які цього не робили, жодних виправдань бути не може.

Зрозуміло, що коли близько 2/3 містян залишили Чернігів в ці важкі воєнні дні, серед них була частина і депутатів. Але очевидно, що відповідальність обранця народу значно вища, ніж у простих чернігівців або представників бізнесу.

Відповідно, депутати-керівники комунальних підприємств та управлінь, які в певний момент прийняли рішення покинути місто, будуть звільненні зі своїх посад. Деякі з них оголосили про намір скласти свої повноваження, як депутатів міської ради або залишити фракцію «Рідний дім». Також на наступному засіданні буде обрано нового голову фракції.

Вважаю, що це правильне рішення. Яким би складним воно не було. Відповідно, хотів би закликати активістів не вдаватися до цькування та звинувачень тих чернігівців, які в певний момент виїхали в безпечне місце. Публічна дискусія щодо цього - шкідлива та розколює суспільство. Зараз, навпаки, нам важливе єднання заради нашої перемоги і відродження нашого красеня міста-Героя Чернігова.

Шановні чернігівці!

Хочу повідомити про кадрові зміни. Начальником КП «Муніципальна варта» на час воєнного стану призначено Богдана Вербицького. Обов‘язки начальника управління спорту тимчасово виконуватиме Валерій Семенець. По доцільності зміни начальника управління культури рішення буде ухвалене за кілька днів.

Також хочу подякувати співробітникам міської ради, які взяли до рук зброю та пішли до лав ЗСУ, зокрема, директору КП «Паркування та ринок» Миколі Гоголю, начальнику юридичного відділу Роману Миколаєнку та начальнику відділу квартобліку Михайлу Католику. А також усім членам великої команди міської влади і, в першу чергу, рядовим працівникам комунальних підприємств, які залишилися на робочих місцях, ризикуючи життям забезпечували роботу критичної інфраструктури міста, функціонування лікарень, допомоги населенню, ТРО та ЗСУ, чим допомогли Чернігову вистояти в оточенні та під постійними обстрілами російських окупаційних військ і наближають щодня нашу перемогу. Ви - герої!

Слава всім бійцям ЗСУ, які боронять зараз Маріуполь, Харків та інші міста сходу й півдня України. Під час всеукраїнського телемарафону потрібно надавати більше інформації про наших героїв-захисників. Кожен день, коли ви тримаєте лінію фронту там, це день відсутності обстрілів та можливості підготуватися для нас. Бережіть себе. Ми обов‘язково переможемо!

Слава Україні!» - написав міський голова.

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Збираємо інформацію про руйнування на території області - Чернігівська ОВА http://monitor.cn.ua/ua/politics/92938 Нагадуємо: Чернігівська обласна військова адміністрація збирає інформацію про руйнування, заподіяні на території області російськими військами. Політика article Wed, 13 Apr 2022 21:52:12 +0300 Для цього працює телеграм-бот @ChernihivDMG_bot (t.me/ChernihivDMG_bot)

Будь-хто може запустити бот та, керуючись його інструкціями, обрати потрібний район і населений пункт Чернігівщини, щоб внести інформацію про пошкоджену будівлю та її адресу.

Бот приймає відомості як про житлові будинки та приватні садиби, так і адміністративні будівлі, заклади освіти, культури, медицини тощо.

Для верифікації інформації потрібно вказати своє прізвище та ім’я, а також контактний телефон у міжнародному форматі (+380…)

На останньому етапі можна додати і геолокацію зруйнованого об’єкта, але якщо з цим кроком виникають проблеми — його можна пропустити.

Зібрані відомості будуть опрацьовані у профільних підрозділах Чернігівської ОВА та допоможуть швидше скласти перелік зруйнованих та пошкоджених об’єктів та оцінити обсяг ресурсів, потрібних для їхнього відновлення.

Крім того, заявку про пошкоджене під час війни майно можна у застосунку Дія.

Для цього у розділі "Послуги" слід вибрати пункт "Пошкоджене майно" та заповнити форму, куди внести відомості про пошкоджений об'єкт, фото та опис руйнувань та контактні дані.

Для більш ефективного опрацювання інформації варто подавати заявку як у Дії, так і в телеграм-боті Чернігівської ОВА.

]]>
Від сили нашого спротиву в усіх його формах прямо залежить майбутнє України – звернення Президента Володимира Зеленського http://monitor.cn.ua/ua/politics/92919 Пам'ятаєте, як у Росії хвалилися, що захоплять Київ за 48 годин? Натомість Україна дає відсіч ворогу вже 48 днів. Сьогодні варто це згадати. Політика article Wed, 13 Apr 2022 08:02:20 +0300 Згадати, що російське керівництво сподівалося побачити парад окупантів на Хрещатику вже за кілька днів після 24 лютого, після початку вторгнення. А бачить щодня стрункі ряди окупантів, яких наші захисники відправляють у пекло.

За 48 годин, які розтягнулися вже на 48 днів, російська армія вийшла на рівень незворотних втрат вищий, ніж Радянський Союз за 10 років війни в Афганістані. Вищий, ніж Росія – за дві війни в Чечні.

Общий список «двухсотых» для России уже очень скоро достигнет отметки в 20 тысяч. Буквально на днях, если не уже сегодня вечером.

А что потом? 30 тысяч убитых? 40 тысяч?

Сегодня в России в очередной раз прозвучало, что их так называемая «спецоперация» якобы идёт по плану. Но, если честно, никто в мире не понимает, как вообще мог появиться такой план.

Как мог появиться план, который предусматривает гибель десятков тысяч своих же солдат чуть больше, чем за месяц войны? Кто мог утвердить такой план? И какой финальный уровень своих же потерь для этого человека приемлемый?

Десятки или всё-таки сотни тысяч погибших россиян?

Очевидно, что количество убитых мирных украинцев в Москве вообще никого не волнует.

Там говорят, что делают всё ради людей, ради Донбасса... Но даже во времена Второй мировой войны Донбасс не видел такой жестокости за такое короткое время. И от кого? От российских войск.

На Донбассе же повторили и историю блокады Ленинграда. Зачем? Что бы об этом сказали люди, которые погибли или чуть не погибли в Ленинграде во время нацистской блокады? Что бы они сказали про блокаду Мариуполя?

Також сьогодні пролунало з Росії, що масові вбивства, скоєні російськими військовими в Бучі, це нібито «інсценування».

Чомусь не прокоментували ще масові вбивства в Бородянці, Гостомелі, Макарові, в містах і селах Чернігівської, Харківської областей, на Донбасі.

Немає у світі стільки «інсценувальників», скільки в російській армії є вбивць.

Відповідальність за воєнні злочини неминуча.

Як приклад можу навести сьогоднішній результат Служби безпеки України.

Дуже символічно, що саме у День космонавтики був затриманий пан Медведчук.

Він ховався 48 днів. А ось нарешті вирішив спробувати втекти за межі нашої держави. Що ж, для цього «космонавта» – у поганому сенсі слова – не спрацювало знамените «Поехали!».

Вважаю особливо цинічним з його боку використовувати військовий камуфляж. Намагався так замаскуватись. Ось такий «вояка». Ось такий «патріот».

Що ж, якщо Медведчук сам обрав для себе військову форму, він підпадає під правила воєнного часу.

Пропоную Російській Федерації обміняти цього вашого хлопця на наших хлопців і наших дівчат, які зараз у російському полоні. Тож важливо, щоб наші правоохоронні органи та військові також розглянули таку можливість.

З'являється дедалі більше свідчень та інших офіційних даних слідства про жахливі злочини окупантів у тих районах, куди вони змогли, на жаль, зайти. Про нелюдську жорстокість російських військових щодо до жінок, до дітей. Про численні зґвалтування.

Не всі серійні ґвалтівники доходили до такого ступеня жорстокості, до якого дійшли російські солдати.

Безумовно, ми встановимо повну правду про всіх цих нелюдів. Скільки б часу та зусиль для цього не знадобилося, ми всіх знайдемо.

І хай Медведчук вам буде як показовий приклад. Навіть колишній олігарх не врятувався. Що вже говорити про набагато простіших злочинців із російської глибинки. Дістанемо кожного.

З великою увагою сприймаємо вчорашні повідомлення про застосування в Маріуполі проти захисників міста боєприпасу з отруйною речовиною.

Поки не можна робити стовідсоткові висновки про те, що саме це була за речовина. Зрозуміло, що в заблокованому місті неможливо провести повне розслідування і повний аналіз.

Але, враховуючи неодноразові погрози російських пропагандистів щодо застосування хімічної зброї проти захисників Маріуполя і враховуючи вже неодноразове застосування російською армією, наприклад, фосфорних боєприпасів в Україні, світ має реагувати вже зараз. Реагувати превентивно. Бо після застосування зброї масового ураження будь-яке реагування вслід нічого не змінить. І буде виглядати лише як приниження для демократичного світу.

Сьогодні у зверненні до парламенту, до народу Литви, а разом з тим і до всіх європейських народів наголосив на тому, що шостий пакет санкцій Євросоюзу проти Росії обов'язково має містити нафту.

Досить множити недостатньо сильні санкційні пакети. Все одно доведеться визнати, що тільки відмова Європи від російських енергоносіїв та повне обмеження російської банківської системи може бути аргументом для російського керівництва, щоб шукати мир. Без цього Москва шукає військове рішення.

Говорив також сьогодні з канцлером Австрії Негаммером, який напередодні зустрічався з очільником Росії. Обмінялися деталями щодо цієї зустрічі.

Багато хто любить зловтішатися з окупантів, тролити їхні провали, рівень підготовки їхніх солдатів та сумнівну якість «новітньої» російської техніки, яка була розроблена за останні 20 років і поступається радянським зразкам. І це правильно. Це справедливо.

Але водночас ми маємо розуміти, що не всі російські танки глохнуть у полі. Не всі солдати ворога просто втікають із поля бою. І не всі вони строковики, які не вміють нормально тримати зброю в руках.

Це не означає, що ми маємо їх боятися.

Це означає, що ми не маємо применшувати заслуг наших бійців, нашої армії.

І я вкотре хочу подякувати їм, усім нашим захисникам і захисницям. Я не втомлююсь це робити. І хочу, щоб ми з вами не втомлювалися говорити їм найголовніше: ми віримо у вас. Ми пишаємося вами. Ми захоплюємося вами.

Ми пишаємось і всіма нашими людьми, які попри окупацію виходять на вулиці. Протестують. Виганяють окупантів так, як можуть. Пишаємось усім нашим народом!

Саме тому потрібно завжди підкреслювати: якщо наші міста й села окуповані, то це лише тимчасово. І вони обов'язково будуть звільнені.

Будуть звільнені нашими героями. Причому не тільки силою зброї, а й силою духу.

Такого духу, який майже щоденно демонструють українці та українки в містах і селах півдня нашої країни. У тих районах, які російські війська тимчасово окупували і які наша армія поки що не звільнила.

Хай там що, потрібно протистояти окупантам. Складно, знаю. Потрібно боротися. Протестувати. Захищати нашу національну державність.

І обов'язково – карати колаборантів. Хай роблять «ХНР» десь у себе, у Хакасії, а не в нашому рідному українському Херсоні.

Від сили нашого спротиву в усіх його формах прямо залежить майбутнє України.

Майбутнє всіх нас. Кожного нашого міста, кожного нашого села.

І я вдячний кожному й кожній, хто це усвідомлює. Хто не припиняє чинити спротив навіть тоді, коли здається, що результат – дуже далеко. Бо найтемніший час завжди перед світанком.

І окремо хочу сказати сьогодні тим героям, яким дуже важко. Тим, хто захищає Маріуполь. Батальйон морської піхоти 36-ї бригади морської піхоти. Окремий загін спеціального призначення «Азов», 12-та бригада оперативного призначення Національної гвардії України. Підрозділи Державної прикордонної служби. Добровольці «Правого сектору». 555-й військовий госпіталь та працівники Національної поліції.

Всім військовим, які борються в ООС, які захищають Харків, Харківський регіон, усьому військовому угрупованню, яке захищає Запорізький регіон, захищає південь. Окремо дякую 92-ій, 93-ій, 95-ій бригадам. Особисто генералу Наєву. І усім безмежно вдячний! Від імені всіх українців.

Кілька хвилин тому я підписав три укази. Державними нагородами відзначено 419 військовослужбовців Збройних Сил України. З них 72 – посмертно.

Також державними нагородами відзначені 30 військовослужбовців Головного управління розвідки України.

Звання Героя України присвоєно підполковнику Васильєву Дмитру Миколайовичу, командиру ракетного дивізіону 19-ї ракетної бригади. Посмертно.

Вічна слава всім нашим героям!

Вічна пам'ять кожному, хто загинув за Україну!

Неминуче покарання всім нашим ворогам.

Слава Україні!

 

]]>
Відсьогодні на території Ніжинської територіальної громади комендантська година триватиме з 21-00 год до 05-00 http://monitor.cn.ua/ua/politics/92911 Про це інформує Ніжинська міська рада. Політика article Tue, 12 Apr 2022 13:55:01 +0300 Комунальні служби працюють у штатному режимі в умовах воєнного стану.

Враховуючи погодні умови та ліміти газу в Ніжині опалювальний сезон в місті продовжуєтья ще на 2 дні.

Ніжин продовжує реєструвати та підтримувати гуманітарною допомогою внутрішньо переміщених осіб. На сьогоднішній день громада прийняла 950 осіб.

Закликаємо всіх мешканців підтримувати приїжджих громадян, допомагати один одному, бути людяними за будь-яких обставин. Громадський транспорт працює на маршрутах.

Вчора установи міста видавали гуманітарну допомогу: медикаменти, дитяче харчування, памперси, каремати, спальники, ліхтарі та інше – все це було передано на потреби військових, лікарів та внутрішньо переміщених осіб.

Також міська влада у співпраці з волонтерами вчора доставила гуманітарний вантаж до міста-героя Чернігова!

Відсьогодні комендантська година запроваджується на території Ніжинської громади з 21-00 год до 05-00.


За попередню добу у місті народилось дві дівчинки.

 

]]>
Чаус про ситуацію в області на ранок 12 квітня http://monitor.cn.ua/ua/politics/92910 Тези звернення голови Чернігівської обласної військової адміністрації щодо ситуації в області станом на ранок 12 квітня. Політика article Tue, 12 Apr 2022 13:46:50 +0300 Учора ввечері написав великий пост щодо ІПСО, почитайте, будь ласка. Не ведіться на провокації. Ми дивимося та довіряємо інформації виключно з офіційних джерел. Місто ніхто не зачиняє ні на в’їзд, ні на виїзд.  Якщо така потреба буде, я вам скажу. Це буде розміщено на всіх відповідних інформаційних каналах, сайтах. Ми це доведемо.

Поки ми їздимо, але ми їздимо обережно. Не заїжджаємо на обочини. Пам’ятаємо, що москальська мразота залишила після себе багато мін. Учора в селі Красне людина виїхала на обочину, розірвалася протитанкова міна, людина загинула. Тому у мене велике прохання: обережно рухаємося по дорогах; пам’ятаємо, що у нас війна, і що у нас на території області тривалий час знаходиться підступний ворог.

Ще одне прохання: без критичної необхідності, до міста поки не повертайтеся. Я вас дуже прошу. Ми маємо відновити критичну інфраструктуру. Розуміємо, що чим більше людей повертається, тим більше ресурсів споживає місто. За таких умов я просив би утримуватися.

Що стосується ситуації в області, вона контрольована, вона зрозуміла. Дуже багато замінованих доріг, полів, там, де стояла москальська мразота. Працюють служби ДСНС. Працюють військові підрозділи піротехнічні і відповідно на це потрібен час.

Будьте обережні. Дуже багато повідомлень, що скрізь міни. Ми знаємо, що вони там є, дуже багато людей працюють, але область у нас велика. Ми залучаємо додаткові підрозділи з інших областей. Є відповідні домовленості з Міністерством внутрішніх справ, з Державною службою з надзвичайних ситуацій.  Усі працюють, дайте, будь ласка, ще трохи часу.

Рухаємося далі кожен зі своєю роботою. З «холодною головою» ставимося до всіх інформаційних потоків. Фільтруємо і довіряємо виключно інформації з офіційних джерел.

]]>
Голова Чернігівської ОВА про інформаційну безпеку http://monitor.cn.ua/ua/politics/92909 Голова Чернігівської обласної військової адміністраціх про інформаційно-психологічні операції та про те, що війська ворога продовжують активно працювати, розганяти зраду й паніку. Політика article Tue, 12 Apr 2022 13:42:22 +0300 Перше. Вже тиждень чую: "завтра закриють Чернігів на в'їзд/виїзд".
Якщо буде така необхідність, то закриємо. Але всі про це дізнаються заздалегідь і з офіційних джерел. Поки такої необхідності я не бачу. Don't panic.

Друге. Кілька днів лунає: "скоро наступ, терміново тікайте, перевірена інформація, всі силовики вже виїхали з міста" і тд.
Ніхто нікуди не виїхав. Не дочекаються. А якщо наступ і буде (ну, хто зна, що в того хворого уральського карлика в голові) - ми гідно зустрінемо ворога, у нас багато подарунків. Ми ж українці, вчимось дуже швидко. Навчились. Don't panic.

Третє. Вже тиждень "війна" з гуманітаркою: зрада! Продається! Розкрадається!

Поки жодного факту. Був один псевдоволонтер, по ньому працює Нацпол.
Вул. Ріпкинська - три перевірки (одна особисто)  - не підтвердились.
Лис Микита - купа скарг, але товар весь з документами.
Кілька точок по м.м. Чернігів, Ніжин, Прилуки - не підтвердились. Документи в порядку.
Гуманітарка - дійсно, її було мало. Чи ви забули вже, що ще тиждень тому Чернігів був відрізаний, і місто споживало в рази більше, ніж завозилось?
Зараз є логістика, є поставки. Як фасовані набори, так і окремо продукти. Ми активно роздаємо (дякую в тому числі нашим волонтерам, не забуваємо - вони в нас фантастичні). Допомога доїде скрізь, де її потребують. Але не одним днем. Всі мають це розуміти.

Ціни. "Чому ціни не такі, як до війни?"
Тому що війна. Відсутність товарів, важка логістика, ще й з довгим плечем, пальне і тд. Ми регулюємо націнку, але витрати високі. Треба трохи почекати. Зараз вже відновлюються великі мережі, скоро все стане на свої місця.

Всі ці теми активно розганяються ворогом, основне завдання ІПСО - посіяти паніку й страх, дестабілізувати.

Тому дуже прошу:
А) користуватись інформацією виключно з офіційних джерел. Вона достовірна.
В) не сіяти ворожнечу один між одним. Ми сильні, коли ми єдині. Ворог робить все, щоб нас роз'єднати. Впевнений, не вийде.
С) робити кожен свою роботу з холодною головою. Допомагати ближнім. Підтримувати тих, хто цього потребує.

]]>
"Сподіваюся, цього не відбудеться": Чаус про загрозу відновлення наступу росіян на Чернігівщину http://monitor.cn.ua/ua/politics/92889 Відновлення наступу росіян на Чернігівщину – малоймовірне. Але якщо відбудеться, то українські військові дадуть відсіч. Політика article Mon, 11 Apr 2022 13:29:23 +0300 Про це в інтерв’ю Суспільному сказав голова Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус.

"Я не хочу казати про те, що у нас війна пройшла на Чернігівщині. Точно, ні. І це не залежить від того, чи будуть вони намагатися заходити до нас по суші. Війна продовжується, війна в Україні. Чернігівщина її відчула. Розслаблятися рано. Суб’єктивно і чисто логічно, по-перше, враховуючи, що вони підірвали мости в області, їм це буде зробити важко. По-друге, наші Збройні сили готові і зайняли позиції біля державного кордону. Тому сподіваюся, що цього не відбудеться. А, якщо і відбудеться, наші військові дадуть гідну відсіч", – сказав він.

Повну версію інтерв'ю голови ОВА можна подивитися у відео.

http://www.youtube.com/watch?v=7Btpp01Ys2I

]]>
«За час війни у Чернігові загинули приблизно 700 чоловік, це сукупно і військових, і цивільних», - Атрошенко http://monitor.cn.ua/ua/politics/92884 8 квітня в УКРІНФОРМІ відбулася пресконференція на тему: "Міста, розрушені війною. Скільки часу і яких зусиль потрібно для відновлення старовинного Чернігова?" Політика article Fri, 08 Apr 2022 17:37:13 +0300 Учасники пресконференції: Владислав Атрошенко - міський голова Чернігова; Олександр Ломако - секретар Чернігівської міської Ради; Владислав Савенок - журналіст-документаліст; Микола Будлянський - журналіст, поет.

«За час війни у Чернігові загинули приблизно 700 чоловік, це сукупно і військових, і цивільних», - сказав Атрошенко.

Він зазначив, що серед убитих 70 тіл іще невпізнані, ідентифікувати їх не змогли. Імена решти відомі.

Також міський голова зазначив, що де-юре близько 40 осіб вважаються зниклими безвісти. Але швидше за усе їх можна вважати загиблими, позаяк багатьох із них востаннє бачили біля будівель і автівок, знищених ворогом.

Артошенко вважає, що орієнтовно у місті наразі залишились від 80 до 95 тисяч людей. До початку воєнних дій 24 лютого у Чернігові налічувалось від 285 до 290 тисяч людей.

24 лютого президент рф путін оголосив війну Україні і розпочав масштабне вторгнення. Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

Щоб відбудувати Чернігів, знадобиться щонайменше чотири роки – мер

Щоб відбудувати зруйнований російськими військами Чернігів, знадобиться щонайменше чотири роки.

Про це на пресконференції в Укрінформі повідомив міський голова Чернігова Владислав Атрошенко.

«На відновлення Чернігова знадобиться чотири роки, якщо працювати швидко і мати повний обсяг коштів. Будівництво – три роки, рік – проєкти», – сказав Атрошенко.

За його словами, за такі терміни можна відбудувати місто в оптимальних умовах. Реальність же може бути іншою, бо, наприклад, в Україні наразі немає технологій демонтажу пошкоджених «потужних бетонних будинків», розташованих в оточенні інших багатоповерхівок.

Наразі міська влада систематизує дані про руйнування.


Атрошенко вважає, що формат фіксації завданих місту ушкоджень має бути погоджений на рівні міжнародного експертного середовища, або й із залученням іноземних фахівців. Це потрібно, щоб збитки, завдані комунальним приміщенням, інфраструктурним об'єктам, школам, лікарням, житловим будинкам тощо, були належно оформлені і задокументовані. Щоб вони могли бути використані в міжнародних судах, які визнають росію агресором, а так звану спецоперацію – воєнним злочином. І, відповідно, змусити її компенсувати завдані збитки.

Міським фахівцям знадобиться щонайменше два тижні, щоб здійснити попередню оцінку завданих ворогом руйнувань.

«Війна ще не закінчилася. Вона може повернутися будь-якої хвилини. Опосередковано підтвердження жахіть, які переніс Чернігів, ми бачимо з кількості ящиків від російської зброї після артилерійських і мінометних обстрілів, виявлених при зачистках передмість. Це тисячі снарядів калібру 152, тисячі мін 120-го калібру. Це принесло значні руйнації приватного житла. Найбільше постраждало в усіх напрямках передмістя. У Чернігові значні ушкодження є у сотень багатоповерхівок», – розповів міський голова.

Він уточнив, що серйозних ушкоджень зазнали приблизно 150 багатоповерхових житлових будинків. Пошкоджені комунікації. Ті, що на поверхні, зокрема дроти, знищені на майже 70-100%.

«Немає людей, щоб усе це порахувати, дуже великий обсяг роботи. Збитки величезні – на десятки мільярдів гривень. Тільки щоб перебудувати ТЕЦ треба близько 200-300 млн євро», – сказав Атрошенко.

Міський голова підкреслив, що стан пошкоджених будівель і комунікацій доведеться ретельно вивчати експертам, перш ніж приступати до відновлювальних робіт. Бо, скажімо, щоб ремонтувати комунікації, сховані під проїжджими ділянками, доведеться демонтувати увесь дорожній «пиріг». А кожний будинок, поруч з яким влучила велика авіаційна бомба, зазнав руйнівного впливу на рівні 10-бального землетрусу. Відтак, доведеться вивчати несучі спроможності всіх бетонних конструкцій тощо. Також доведеться оцінювати стан підземних комунікацій.

Раніше Атрошенко заявляв, що внаслідок обстрілів російськими загарбниками Чернігів зруйновано на 70%.


З 24 лютого триває масштабне російське вторгнення в Україну. Агресор обстрілює та руйнує ключові об'єкти інфраструктури, житлові квартали українських міст і сіл.

]]>
Звернення голови Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслава Чауса. 8 квітня http://monitor.cn.ua/ua/politics/92873 Бажаю здоров`я Чернігівщино! Дякую за цей новий день Богу та Збройним Силам України. Політика article Fri, 08 Apr 2022 09:44:50 +0300 Учора до Чернігова приїхала перша велика колона фур з гуманітарною допомогою, яка була організована Офісом Президента. Був Кирило Тимошенко, Олександр Кубраков, Давид Арахамія, який є переговорником в контактній групі. Обговорили дуже багато важливих питань. Був дуже продуктивний день насправді. Відповідно ми показали, що відбувається в місті, проговорили про область, проговорили про відновлення. Це насьогодні важливо, адже держава розуміє, що ми маємо відбудувати кожне наше місто, кожне село, яке постраждало в наслідок військової агресії, і ми це зробимо.

Я дякую всім волонтерам, всім благодійникам, дякую всім людям України і світу, які сьогодні допомагають Чернігівщині. Я Вам щиро дякую, перед Вами вклоняюся.

Сьогодні, як завжди, дуже багато роботи. Я вчора «прогуляв» своє ранкове звернення. Отримав за це дуже багато коментарів. Звернення, мабуть, будуть зараз вже рідше, бо не бачу вже такої актуальності щодня це робити. Але намагатися, все ж таки, хоч якісь пів хвилини,щоб привітатися виокремлювати.
Ви знаєте, для мене це теж важливо. Мені дуже важко записувати ці ранкові звернення, чесно скажу, тому що не все можна казати, а хотів би сказати багато чого. Але це кожне звернення для мене важливе.

По мешканцям Чернігівщини: шановні співгромадяни, шановні співвітчизники, над областю літають літаки, літають ракети. У мене велике прохання: не забуваємо, що в країні війна; ми не забуваємо, що в нашій країні знаходиться ворог. Це стосується всього: і пересування по населених пунктах, і пересування між населеними пунктами. Усе заміновано. Ви знаєте, що є дуже багато місць, де ми не можемо навіть проїхати. Піротехніки працюють. Вчора проговорили про підсилення і держава відправляє додаткові групи реагування на розмінування. Я дуже прошу, будь ласка, дотримуйтеся заходів світломаскування ввечері. Над нами літають літаки та ракети.

Ми не розслабляємося. Ми розуміємо, що війна у нас в країні, тому з «холодною головою» кожен робить свою справу.

Вірю в Бога і в Збройні Сили України!

Дякую всім, хто допомагає Чернігівщині!

]]>
У Чернігові залишилась третина жителів і не працює бізнес, — Атрошенко http://monitor.cn.ua/ua/politics/92871 У Чернігові залишилось від 80 до 95 тисяч жителів із 290 тисяч, і не працює бізнес. Про це 7 квітня в телемарафоні сказав міський голова Чернігова Владислав Атрошенко. Політика article Thu, 07 Apr 2022 23:06:56 +0300     “За програмою, яку Мінцифри надає, ми на сьогодні маємо у місті 87 590 мешканців. Це за даними мобільних телефонів. Звісно, не в усіх працюють телефони, але є картки, як мінімум мобільних телефонів. Тому, цю цифру можна з точністю 10 відсотків вважати, як такою, що відповідає дійсності. Вона може бути від 80 до 95 тисяч, приблизно такий розбіг”, — сказав Владислав Атрошенко.

Зі слів міського голови, наразі у Чернігові бізнес не працює, відповідно, немає податкових надходжень.

“Я мрію, як міський голова, щоб у нас хоча б наступного місяця відновили роботу дев'ять відсотків бізнесу. На сьогоднішній день єдиний податок, який ми отримуємо до міського бюджету, це частина, відсоток ПДФО, який ми в принципі і платимо бюджетникам. Єдиний податок. Податкових надходжень немає, бізнес не працює, податкових відрахувань від бізнесу, єдиного податку, земельного податку, жодних інших податків немає. Звісно, є дуже серйозна проблема відновлення роботи підприємства, але ми віримо у те, що це відбудеться”, — сказав Владислав Атрошенко.

]]>
Василь Чепурний: 43-й ранок Широкої війни http://monitor.cn.ua/ua/politics/92870 Уже звикаємо до мирних ранків на Чернігівщині, уже тягне до землі, бо ми хліборобська нація, на відміну від кочівництва окупантів, бо сьогодні - Благовіщення Богородиці, після свята якої вже можна чіпати землю. Політика article Thu, 07 Apr 2022 23:05:23 +0300 Зв'язався з Миколою Черепом - засновником знаменитого Соколиного хутора біля Качанівки. Його доля милувала - нашестя обминуло: окупанти чотири рази пройшли через Парафіївку, але Петрушівку не зачепили. Зате разів 70 обстрілювали містечко Дмитрівку - для чого? Ніхто не може розгадати придуркуватих замислів російського воєнного безумства.
А у Голінці, Гайвороні, Терешисі та Рубанці росіяни натворили безчинств, там є вбиті і були полонені - навіть дітей забирали, як росіяни сказали, окопи копать. У Григорівці росіяни розстріляли фермера Миколу Бабіна. Уже багато прикладів російського наміру знищити українську економіку і українців, які мають економічну хватку.

А Микола Череп перед Широкою війною відкрив у Черкаському краєзнавчому музеї виставку своїх фотографій "Стежками Тараса від Чернігова до Черкас". І її треба буде побачити, бо українська культура і наш Тарас - то основа нашої самості, недарма у знищеній кацапами Бородянці вони розстрілювали не тільки українців, але й пам'ятник Тарасу Шевченку.

Колись російського соціолога Алєксанда Зінов'єва запитали чи залишилось щось у російському народі суто національне і він відповів:"Веками отработанная способность унижаться и унижать других, способность приспособояться к мнению других, способность угождать и требовать того же от других".

Ну, це ще м'яко сказано. Але зрозуміти оту глибинну злобу, яка прийшла в Україну зі справжньої Росії, без лакування всякими толстоєвськими, - важко. Бо нічим не можна виправдати нелюдські знущання навіть над тваринами, як у Бучі, де росіяни прибили лапи псу і живцем здирали з нього шкуру. З людьми поступали не краще...

Тим часом світ прокидається з думкою про Україну - навіть у Японії поліція випустила листівки ...українською мовою. Для біженців. Хоча, як на мене, дуже сумнівні оті біженці аж на японські острови. А з різних країн уже вислано 400 російських шпигунів, що звуться дипломатами. Все російське стало токсичним.

Генштаб повідомив про обстріли Харкова і Попасної, арешти проукраїнських активістів на ще окупованій Херсонщині, вивезення людей в ясир із Маріуполя і про збиті російські літак, крилату ракету та безпілотник. Тим часом не тільки на Білгородчині, але й на Брянщині росіяни ...копають окопи. Правильно роблять, бо то все українські землі, а хазяйновиті українці мають звичку завжди повертати собі своє.

...І ранок просвітив зранену українську землю, і прийшов сорок третій день Широкої війни. Я молився до Матері Божої в день благої звістки до Неї - молився за місто Її імені, за Маріуполь. Галілеянка, що така близька українцям, і не тільки іконами, але й образом своїм, вірю, молилася до Сина свого і за Маріуполь, і за всю Україну.

Джерело

]]>
У Чернігові збудують новий автомобільний міст, а невеликі відновлять, – Кирило Тимошенко http://monitor.cn.ua/ua/politics/92868 Автомобільний міст через Десну у Чернігові треба перепроектовувати і збудувати новий. Наразі цим питанням вже займаються проектувальники. Політика article Thu, 07 Apr 2022 22:54:56 +0300 Про це у коментарі Суспільному сказав заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко під час робочої поїздки на Чернігівщину.

    «Щодо невеличких мостів, в принципі, ми в середньому відновлюємо їх за 2-3 місяці, але тимчасові споруди, через які можна буде їхати, я сподіваюсь, що це 5-7 днів».

Нагадаємо, автомобільний міст, який сполучав Чернігів із Києвом, розбомбили вночі 23 березня. Російські окупанти скинули на нього авіабомби. В результаті удару впали декілька прольотів. Саме цим мостом з Чернігова рухалися евакуаційні рейси та завозилася гуманітарна допомога до міста.

За словами Кирила Тимошенка, вони приїхали в область, аби побачити ситуацію з інфраструктурою та обговорити нагальні питання щодо її відновлення.

    «Ми сьогодні приїхали, по-перше, з питань інфраструктури і відновлення роботи всієї інфраструктури, яка є в місті і в області. Проїхали шляхом, які люди зараз повертаються до Чернігова, побачили мости. Ось з нами міністр інфраструктури, він одразу віддзвонюється до міністерства, вже працюють над тим, щоб їх відновлювати, на прикладі, як і Київської області, тому що декілька днів тому були в Ірпені, в Бучі, тимчасові мости і переправи вже зробили, люди можуть проїжджати. Те ж саме і тут будемо робити, саме тому ми хочемо проїхати усі локації і подивитися».

Зараз в регіон щодня привозять гуманітарну допомогу, зокрема їжу та будівельні матеріали, серед яких – фанера та плівка. Вони мають допомогти людям тимчасово відновити свої вікна і повернутися до житла, сказав заступник керівника ОП.

    «Є завдання в міського голови і очільника військової адміністрації щодо швидкого відновлення вікон в будинках, де можна просто відновити і вже жити – це найперше, що нам треба зробити. Це ми робимо по всій країні – швидке відновлення саме скла, щоб можна було вже проживати у своїй квартирі».

Як сказав Владислав Атрошенко в ефірі телеканалу «Рада», у Чернігові від дій російських військових постраждали 15-20% багатоповерхівок, 30-40% приватного сектору зруйновано вщент.

Раніше Атрошенко казав, що для підрахунку збитків у Чернігові та інших містах, які найбільше постраждали від дій російської армії, потрібна група кваліфікованих міжнародних експертних організацій.

За словами Тимошенка, наразі президент і керівник Офісу Президента спілкуються з європейськими та іншими партнерами щодо допомоги у відновленні країни.

    «Крім озброєння, нас, звісно, турбує відновлення країни. Будемо співпрацювати з партнерами, тому що сама наша країна не зможе це витягнути. Ми хотіли б, щоб кожна країна була відповідальна за якесь з міст або регіонів України, так буде легше і зрозуміліше кожному. Саме над цим працюємо. Президент, я думаю, у найближчі дні буде повідомляти про це».

]]>
Волонтерка Людмила Кравченко отримала відзнаку Головнокомандувача ЗСУ http://monitor.cn.ua/ua/politics/92863 Про це повідомив голова Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус. Політика article Wed, 06 Apr 2022 12:39:33 +0300 Сьогодні заступник командира 1 окремої танкової Сіверської бригади Іван Медведєв за дорученням військового командування вручив відзнаку Головнокомандувача ЗСУ Людмилі Кравченко - волонтерці, матері загиблого у 2015 році бійця 13 батальйону територіальної оборони Євгена Кравченка.

Від імені всієї бригади Іван Медведєв подякував волонтерам за організацію всебічного забезпечення захисників, патріотизм, любов до України.

 Людмила з першого дня війни годувала оборонців Чернігова. Навіть коли не було світла та води – готувала вдома разом із сусідами по 550 порцій гарячої їжі щоденно.

 Волонтери у свою чергу передали бригаді Державний Прапор України з написом Чернігів та словами вдячності за незламний опір та захист міста.

]]>
Чаус про ситуацію в області на ранок 6 квітня http://monitor.cn.ua/ua/politics/92858 Доброго ранку, Чернігівщино! Дякую за цей день Богу і Збройним Силам України! Політика article Wed, 06 Apr 2022 10:37:06 +0300 25 років тому я щоденно спускався підіймався по цих сходах. Підіймався ввечері після роботи. Я тоді був студентом і крутив дискотеку на теплоході «Казбек». Це були чудові часи. Молодість, задор і багато планів на майбутнє. Це для мене дуже теплі сходи. Для мене дуже теплі спогади про річковий порт. Я бачу і знаю скільки сюди прилетіло від москальської мразоти. Ми все відновимо.

Хочу звернутися до водіїв.

Шановні водії, які їздять по населених пунктах Чернігівської області, особливо місцеві водії! Я дуже прошу, давайте дотримуватися правил дорожнього руху. Дуже швидко комунальники всіх міст та містечок Чернігівщини розчистять всі дороги. Вони вже це роблять активно, тому що, слава Богу і ЗСУ, у нас тихо останні дні, і маємо розпочинаємо жити за правилами. Адже ми ж цивілізовані люди. Тому сьогодні Нацполіція отримала завдання зробити всі дорожні знаки відповідно до маршрутів пересування, особливо там, де є барикади певні, де є обмеження по руху. На це нам потрібно кілька днів.

Я дуже прошу дотримуватися швидкісного режиму руху і дотримуватися правил проїзду. Давайте поважати один одного.

Дуже дякую всім за витримку. Вчергове дякую волонтерам. Ви — круті. Ви — найкращі. Бережіть себе. Ми працюємо.

Вірю в Бога і в Збройні Сили України!

джерело

]]>
Звернення голови Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслава Чауса http://monitor.cn.ua/ua/politics/92854 Шановні мешканці Чернігівщини, особливо чернігівці та мешканці населених пунктів поруч! Політика article Tue, 05 Apr 2022 15:38:16 +0300  Зараз ми дивимося на той трафік, який є, бачимо щире бажання мешканців Чернігова повернутися до своїх домівок. Є багато запитів, дзвінків, повідомлень щодо повернення. Не треба цього зараз робити. Чернігів ми відбудуємо, але на це треба час. Зараз є велика проблема з комунікаціями міста, які на багатьох ділянках міста знищені. Чим менше ресурсів зараз споживатиме Чернігів, тим швидше ми його відновимо.
Я розумію бажання кожного повернутися в місто, але прошу це бажання носити з собою в серці поки.

Коли комунікації будуть відновлегі і буде можливість повернутися, ми обов'язково про це скажемо.
Питання щодо того, що ми їдемо відбудовувати, ми відбудуємо усі разом, та давайте розпочнемо з комунікацій. Їх є кому відновлювати, є відповідні служби, і, дай Боже, вони це зроблять відносно швидко наскільки це можливо у цих умовах.

Дякую волонтерам вчергове. Ви молодці. Ви круті. Ви фантастичні.
Дякую нашим Збройним Силам.
Вірю в Бога і Збройні Сили України.

Далі з "холодною головою" кожен з нас іде займатися своєю справою.

До зустрічі!

]]>
Президент України: Маємо продовжувати перемовини з Росією, вказуючи на всі скоєні нею злочини та домагаючись відповідальності http://monitor.cn.ua/ua/politics/92850 Попри всі ті злочини, які скоїла російська армія щодо мирного населення в передмістях Києва, Україна має продовжувати перемовини з Російською Федерацією, адже під окупацією перебувають інші українські міста, де також заблоковані мирні громадяни. Політика article Tue, 05 Apr 2022 13:13:34 +0300 Про це заявив Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю представникам українських ЗМІ.

Глава держави констатував: після викриття злочинів окупантів у Бучі, Ірпені та інших містечках на Київщині й усвідомлення масштабів трагедії і представники української влади, і громадяни сприйматимуть як виклик навіть можливість перемовин із агресором, не кажучи вже про їх зміст.

«Усі розуміють, що те, що вони зробили – пробачення цьому немає. Ми повинні це знати», – наголосив Володимир Зеленський.

Та попри це, за словами Президента, необхідно знайти сили й продовжувати перемовини.

«Кожна така трагедія, кожна така Буча буде просто бити по руках щодо тих чи інших перемовин. І тут все одно треба знаходити можливості щодо таких кроків. Хочеться, щоб ці перемовини були з більш міцною позицією», – сказав він і зауважив, що тут важлива підтримка українського суспільства, яка також є потужною зброєю.

Як зазначив Глава держави, влада має зважати не лише на позиції Збройних Сил, а й на тих людей, які виявилися заблокованими в місцях активних бойових дій і тимчасово окупованих населених пунктах. Тоді не буде питання, хоче чи не хоче хтось перемовин – постає питання їх необхідності та міцності сторін за столом переговорів.

«Просто сьогодні сказати, що давайте ні про що не будемо більше говорити –найлегша позиція. Найлегше сказати, що я з тобою не говоритиму, і зрозуміло чому, після того, що ви зробили. Найскладніше – це говорити, що вони зробили, визнати їх ворогом, знати, що це конкретно війна Росії проти України. Все це визнати. Ми вважаємо, що це геноцид, вважаємо, що вони повинні понести всі покарання, і при всій цій позиції знайти можливості для того, щоб зустрічатися. І при зустрічі знайти вихід із цієї ситуації та при цьому не втратити свою територію», – наголосив Володимир Зеленський.

Щодо притягнення до відповідальності всіх, хто причетний до скоєння злочинів на території України проти мирних громадян, Президент запевнив, що держава вже працює над цим.

«Ми точно будемо цим займатися. Складатимуться відповідні списки. Ми з вами живемо в цивілізованому світі, і тому є порядок, який буде йти згідно із законодавством та міжнародним правом. Позавчора ми домовилися, що буде спільна комісія з Європейським Союзом», – констатував Глава держави.

Він розповів, що обговорював це питання з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, візит якої до Києва очікується найближчим часом.

«Прокурори різних держав, спільна комісія будуть займатися всіма цими злочинами. Окремо є наша справа, внутрішня, щодо цих злочинців, які катували наших людей. Ми починаємо збирати цю інформацію. Будемо шукати всіх цих осіб», – додав Володимир Зеленський.

На уточнення щодо того, яким чином Україна домагатиметься, щоб убивці опинилися на лаві підсудних, Президент зазначив, що комісія вже створена, до її роботи долучаться Генеральний прокурор і представник Офісу Президента.

«Більше механізмів я не бачу. Вважаю, що внутрішній український механізм, про який ми з колегами почали говорити, буде дуже дієвим, тому що є люди, які дуже хочуть знайти цих злочинців. Думаю, ми знайдемо правильний формат. Якщо міжнародний закон не вирішуватиме це питання, то український закон знаходитиме вихід із цієї складної ситуації, із цієї трагедії», – сказав він.

Глава держави також прогнозує, що кількість доказів і свідчень про скоєння російською армією злочинів проти мирних громадян зростатиме, адже попереду звільнення інших тимчасово окупованих міст України.

«Менше їх не буде, бо попереду ще Ізюм, там багато всього, куди немає доступу. Окуповані Мелітополь, Бердянськ. Ми не уявляємо собі, що там відбувалося. Знайдемо цю процедуру. Буде план дій. Тут жодних секретів немає, тому що ми відкрито говоримо: ми будемо це робити. Немає сенсу тримати в секреті, яким чином ми будемо знаходити цих людей», – резюмував Володимир Зеленський.

 

]]>
Міський голова Ніжина відвідав родини, що втратили будинки http://monitor.cn.ua/ua/politics/92848 Після важких обстрілів, які відбулися 29 березня, пошкоджено 10 приватних будинків, 3 зруйновано, також є пошкодження автомобілів та гаражів. Політика article Tue, 05 Apr 2022 11:58:15 +0300 Також постраждало 6 мирних громадян, з них 1 дитина, одна людина, нажаль, померла.

Міська влада робить все можливе задля допомоги цим сім’ям, адже вони втратили все своє майно у будинках, що будувалися та устатковувалися не одне десятиліття. І в одну мить цього не стало...

Підтримати, розрадити та допомогти - саме з такою метою міський голова Ніжина Олександр Кодола разом із заступницею Іриною Грозенко відвідали сім’ї, що втратили будинки внаслідок ворожої атаки окупантів на минулому тижні.

Наразі міська влада надала гуманітарну допомогу постраждалим, а також в екстреному порядку вирішує питання щодо забезпечення цих сімей тимчасовим житлом, поки вони очікують допомогу від держави за спеціальною програмою.

Також для допомоги сім’ям будуть залучатися комунальні служби та надаватися консультації юристів й фахівців різних напрямків Ніжинської міської ради.

Ніжинці, ви також можете долучитися до допомоги землякам переказавши посильну суму на їх карткові рахунки. Картки для переказу благодійної допомоги:

4149499142192424- Боярин Микола Васильович.

 

4790729940514342 Денисенко Андрій Анатолійович.

Мати Денисенко Тетяна Іванівна- 4149499397599679.

4149499126827276 - Боришкевич Наталія Вікторівна.

5168742724990654 Боришкевич Віктор Сергійович.

]]>