Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Економіка http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ У Прилуках відсутній вільний продаж пального: інформація станом на 12:00 18 травня http://monitor.cn.ua/ua/economics/93419 Станом на 12:00 18 травня у Прилуках вільний продаж пального (бензин, дизель) не здійснюється на жодній із заправних станцій. Заправитися газом можна лише на одній АГРЗ. Економіка article Wed, 18 May 2022 13:29:17 +0300 Про це повідомляє секретар Прилуцької міської ради Сергій Чміль.

По талонах (картках) для спецтранспорту можна отримати пальне на 4 АЗС:

1) на АЗС «Укрнафта» бензин, дизель в залежності від розташування автозаправки на території міста і часу доби.

2) на АЗС «ANP» на вул. Іванівській -    дизель;

3) на АЗС «ANP» на вул. Пирятинській - бензин, дизель, газ-пропан;

4) на  АЗС «WOG»   бензин А95.

Заправитися газом-метаном можливо на АГЗС на вул. Пирятинській (територія АТП-17461) за ціною 37 грн.

]]>
З 19 травня в Чернігові громадський транспорт курсуватиме за 9 маршрутами http://monitor.cn.ua/ua/economics/93402 Громадський транспорт у Чернігові з 19 травня відновить свою роботу після того, як зупинився з першими обстрілами міста. Економіка article Tue, 17 May 2022 19:44:03 +0300 Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради, прийнятого сьогодні, 17 травня, тимчасові перевізники на тимчасових міських маршрутах загального користування призначені строком на три місяці або до закінчення воєнного стану. Гранична вартість разового квитка на проїзд встановлена у 12 гривень.

Як ми вже інформували раніше, всього буде дев’ять тимчасових маршрутів:

 • 1 Олександрівка – Автозавод (через вулицю Кирпоноса);
 • 1а Олександрівка – Автозавод (через вулицю О.Молодчого);
 • 2 Хімволокно – Автозавод;
 • 3 Вул. Незалежності - вул. Н.Сагайдак;
 • 4 Залізничний вокзал - вул. Захисників України (через вулицю Всіхсвятську);
 • 4а Залізничний вокзал - вул. Захисників України (через вулицю Пухова);
 • 5 Вул. Єськова - готель Україна;
 • 6 Вул. Ціолковського - готель Україна;
 • 7 Вул. Ціолковського - 2 міська лікарня.

Докладні графіки руху автобусів на кожному маршруті зараз розробляються і будуть оприлюднені пізніше.

Ознайомитися з новими маршрутами докладно можна онлайн через систему «Дозор».

***

Як відомо, після нападу регулярних російських військ на територію України і активних воєнних дій у Чернігівській області, місто-герой Чернігів зазнав нищівних руйнувань, як житлових будівель і промислових споруд, так і дорожньої інфраструктури.

Внаслідок нещадних артилерійських та мінометних обстрілів ворожої техніки і авіаційних бомбардувань чимало постраждала й транспортна галузь міста. Через це система міського громадського транспорту виявилася практично повністю знищеною: міська інфраструктура тролейбусного руху сильно пошкоджена, а більшість малих автобусів приватних перевізників мобілізовано на військові потреби.

На цей час уже існує нагальна потреба в перевезеннях пасажирів, працівників для відбудови зруйнованих підприємств та виробництв і термінового відновлення, як окремих галузей, так і в цілому функціонування міста.

Для негайного подолання транспортного колапсу і відновлення транспортного сполучення мікрорайонів міста Чернігова, з метою перевезень пасажирів, мешканців міста до робочих місць на підприємства і прийняте рішення про терміновий початок роботи громадського транспорту в обласному центрі.

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за працевлаштування переселенців http://monitor.cn.ua/ua/economics/93396 Йдеться про компенсацію витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених. Економіка article Tue, 17 May 2022 12:29:18 +0300 Компенсація витрат надається у розмірі  6,5 тис. грн тривалістю не більше двох місяців з дня працевлаштування.

Для цього роботодавцям необхідно подати заяву до центру зайнятості, розташованого за їх місцезнаходженням. Це можна зробити особисто під час відвідування центру зайнятості або, надіславши на адресу електронної пошти центру. Реалізація цієї послуги наразі можлива і через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія.

До заяви додається такий пакет документів:
- копія наказу про працевлаштування особи;
- документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених Порядком;
- відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІП, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта);
- копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Наразі на Чернігівщині прийнято рішення про надання компенсації 10 роботодавцям за працевлаштування 18 переселенців.
Нагадуємо, що за цією програмою Урядом виділено 200 млн гривень. Порядок оформлення тут.

]]>
Підтримка комунальних підприємств під час війни http://monitor.cn.ua/ua/economics/93392 Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан в прямому ефірі на UA:Перший розповів про проблеми житлово-комунального господарства громад у період воєнного стану та запропонував законодавчі кроки для покращення матеріального стану комунальних підприємств. Економіка article Tue, 17 May 2022 11:18:14 +0300 Він перш за все звернув увагу, що під час війни змінилася регіональна політика, адже виникло чотири типи територій: глибокий тил, прифронтові області, населені пункти, які знаходяться під тимчасовою окупацією, та території, де ведуться активні бойові дії. Такий поділ впливає не тільки на місцеву економіку, життя людей, а й на надання основних послуг для забезпечення життєдіяльності громад. Тому Асоціація міст України запропонувала індивідуальні підходи  до оплати комунальних послуг на цей період: коли відомо та внесено в реєстр через систему “Дія”, що будинок зруйновано, нарахувань за житлово-комунальні послуги не відбувається, а якщо оселя вціліла - оплата нараховується, але стоїть питання можливості її здійснення. При цьому комунальні підприємства або державні підприємства продовжують забезпечувати життєдіяльність населених пунктів: вивіз сміття, подача електрики, води чи газу. Навіть якщо помешкання закрите, тимчасово покинуте, тепло ж туди подається.

У деяких громадах оплата за комунальні послуги скасована рішеннями органів місцевого самоврядування, але тільки за ті послуги, за які відповідає місцеве самоврядування. Скасування оплати може відбуватися, якщо встановлено, що послуга не надається. Інша справа, коли послуга тимчасово не надавалася - існують механізми перерахунку, пільгового періоду, відповідних дотацій. Тобто кожний муніципалітет підходить до цього питання по-своєму, виходячи із ситуації, яка склалася, але маючи на меті недопущення колапсу комунальної сфери господарства.

Олександр Слобожан підкреслив, що якщо зараз значно впаде рівень оплати за послуги ЖКГ, то у певний момент підприємства не зможуть їх надавати через брак фінансового ресурсу. Комунальні підприємства сьогодні потребують фінансової підтримки з боку держави, і для її забезпечення Асоціація міст України пропонує низку законодавчих дій та відповідних урядових рішень:

Перший крок - списання боргів комунальних підприємств, щоб вони змогли зробити таке списання для людей.

Ми маємо успішну практику таких рішень: минулого року був підписаний меморандум між центральною владою і Асоціацією міст України, за яким різницю в тарифах в обсязі 22 млрд грн було списано, що дозволило не підвищувати ціну на газ. 

Другий крок - спрямування цільової субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підтримку сфери комунального господарства.

Такий підхід дозволить комунальним підприємствам не підвищувати вартість своїх послуг до економічно обґрунтованої, адже певним чином їх збитки компенсуватиме держава.

Третій крок - міжурядові угоди в рамках президентської програми відновлення населених пунктів.

АМУ вже безпосередньо бере в ній участь: налагоджує зв'язки між українськими та європейськими муніципалітетами для надання матеріально-технічної підтримки (платформа Cities4Cities), працює з різноманітними донорськими організаціями для поставки в населені пункти обладнання для відновлення пошкоджених об'єктів комунальної інфраструктури

Четвертий крок - податкові преференції для комунальних підприємств, оскільки вони також є платниками податків.

У перший місяць війни центральна влада надала серйозні податкові пільги для бізнесу незалежно від місця розташування (АМУ не підтримувала такий крок через  ризик суттєвого зменшення надходжень до місцевих бюджетів), а комунальні підприємства їх не отримали, хоча працюють, надаючи відповідні послуги людям.

Такі чотири законодавчі кроки з фінансової підтримки комунальних підприємств дозволять досягти двох стратегічних цілей: забезпечення надання якісних послуг громадянам та недопущення зростання тарифів на ці послуги у складний період - наголосив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Чернігівське РВ АМУ
Офіс реформ у Чернігівській області

]]>
Тетяна Михайленко: Фонд не припиняв виплати ні на день з початку війни http://monitor.cn.ua/ua/economics/93383 Від початку війни фахівці Фонду соціального страхування України не призупиняли роботу ні на день, часто виконуючи свої обов’язки попри активні бойові дії, тимчасову окупацію та навіть зруйновані будівлі. Економіка article Mon, 16 May 2022 15:27:23 +0300 Про це Тетяна Михайленко, директор виконавчої дирекції ФССУ, розповіла під час робочої зустрічі із заступником голови правління Фонду Наталією Землянською. Участь у зустрічі також взяв заступник директора Максим Рожанковський.

«Починаючи з 24 лютого, Фонд соціального страхування України профінансував лікарняні і декретні допомоги 650 тисячам українців, це понад 3 мільярди гривень виплачених допомог. Не лише не призупинялись, але й були збільшені під час війни страхові виплати для понад 190 тисяч потерпілих на виробництві та їх родин – від початку вторгнення ми виплатили їм вже 2,6 мільярда гривень, і додатково майже 11 мільйонів грн одноразових допомог за кошти державного бюджету», – зазначає Тетяна Михайленко.

Фінансування допомог і страхових виплат в окремих районах ускладнене бойовими діями чи тимчасовою окупацією – Фонд налагоджує роботу кожного відділення індивідуально, адаптуючи їх роботу під змінні обставини, аби продовжувати здійснювати виплати, особливо в найбільш постраждалих регіонах.

«Сам процес проведення виплат відбувається за певною процедурою та містить декілька етапів – і коли один етап випадає, наприклад, відділення не має фізичної можливості працювати в місті, ми не можемо цей етап просто обійти, ми мусимо перелаштувати весь процес. Для цього наші фахівці постійно проводять величезну за обсягами роботу – деколи, щоб провести виплати, потрібно перелаштовувати програмне забезпечення, змінювати процедури. Але співробітники Фонду це успішно роблять, і люди отримують виплати – працівники і потерпілі з Луганщини, Харківщини, Чернігівщини… Завдяки завзяттю наших фахівців з управління у Донецькій області, які під час евакуації з Маріуполя, ще у дорозі, вже виходили на зв’язок і порушували робочі питання у відповідь на наші переймання їх станом, вже в найближчі дні будуть профінансовані допомоги для працівників маріупольських підприємств, зокрема «Азовсталі», – говорить Тетяна Михайленко.

Робота Фонду була адаптована під воєнний стан ще на початку війни, що дозволило проводити оперативну комунікацію як між працівниками у різних куточках України, так і з роботодавцями, застрахованими особами і потерпілими на виробництві. Було оновлено та оприлюднено контактні дані всіх відділень Фонду з інформацією про стан роботи і час прийому, аби забезпечити надання консультацій попри вимушене переведення на дистанційну роботу окремих відділень і часту відсутність можливості забезпечити стаціонарний зв’язок.

«У багатьох випадках наші співробітники оприлюднили свій особистий мобільний номер телефону для зв’язку із застрахованими особами і страхувальниками. А потерпілі на виробництві та їх сім’ї зазвичай мали особисті контакти працівників Фонду ще й до війни. Це було зроблено, щоб непередбачуваний розвиток бойових дій не вплинув на можливість тримати зв’язок і дізнатись про важливі для людей виплати. Ми продовжуємо також публікувати всю оперативну інформацію про стан фінансування у телеграм-каналі, надаємо консультації та допомагаємо в нештатних ситуаціях, яких зараз дуже багато, через усі канали – від особистих прийомів і гарячих ліній до електронних пошт і соцмереж», – розповідає директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Хоча Фонд щоденно продовжує здійснювати виплати, сьогодні наявні затримки у строках фінансування лікарняних і декретних допомог – наразі Фондом профінансовано усі лікарняні, прийняті від роботодавців на оплату по 23 березня включно.

«Особливо в умовах війни для людей важливий соціальний захист. Ми це розуміємо як ніхто і щодня працюємо над шляхами вирішення проблеми із затримкою виплат. Бюджет Фонду – це 9,57% від 100% ЄСВ, який сплачується за кожного працівника. По мірі того, як єдиний внесок сплачується, його розподіляють і Фонд отримує кошти на свій рахунок. Ми не тримаємо гроші на рахунку ні дня, одразу всі надходження направляються на виплати. Однак, на жаль, цих коштів недостатньо для повного покриття всіх потреб у видатках на лікарняні, декретні і страхові виплати. Ми розглядаємо всі можливості для вирішення ситуації», – зазначає Тетяна Михайленко.

Також керівний склад виконавчої дирекції Фонду розповів заступниці голови правління про налагодження виплат для евакуйованих працівників – як в межах України, так і за кордоном. Так, для них організовано можливість отримати допомоги напряму від Фонду, якщо роботодавець не має можливості подати заяву-розрахунок через бойові дії. А застраховані особи, страховий випадок яких настав після виїзду за кордон, отримали можливість відкрити електронний лікарняний онлайн для отримання виплат від Фонду.

«Попри воєнний напад і спричинені ним технічні обмеження та ризики безпеці працівників, усі наші управління продовжили роботу, щоб забезпечити людей допомогами і страховими виплатами. Ще на початку війни було повністю зруйновано приміщення нашого управління в Харківській області – ризикуючи своєю безпекою наші працівники під обстрілами забирали зі зруйнованої будівлі, де обвалені стелі, важливі документи, справи наших потерпілих на виробництві. На зараз зруйновано і пошкоджено вже 17 наших приміщень. Фахівців з відділень, які постраждали найбільше, прихистили колеги з Дніпра, Тернополя, Івано-Франківська… – для них забезпечено робочі місяця і вони продовжують працювати», – говорить Тетяна Михайленко.

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
 

]]>
Кого шукають роботодавці області, та кому платять найбільше? http://monitor.cn.ua/ua/economics/93382 ТОП високооплачуваних вакансій від служби зайнятості Економіка article Mon, 16 May 2022 15:05:56 +0300 У зв’язку з війною попит на робочу силу суттєво скоротився, але попри складну ситуацію роботодавці Чернігівщини потребують фахівців і можуть запропонувати гідну роботу.

Так, на 12 травня 2022 року на Чернігівщині налічується 367 вакансій. Серед них є й високооплачувані:

- лікар загальної практики-сімейний лікар (25 000 грн), м. Бобровиця, Ніжинський район;

- головний бухгалтер (24 000 грн), м. Корюківка;

- майстер будівельних та монтажних робіт (20 000 грн), м. Прилуки;

- тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (20 000 грн), смт Талалаївка, Ніжинський район;

- водій автотранспортних засобів (20 000 грн), смт Талалаївка, Ніжинський район;

- машиніст екскаватора (18 000 грн), м. Ніжин.

База вакансій обласної служби зайнятості оновлюється щодня, ознайомитися можна онлайн на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua .

 Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
ЗБЕРЕЖИ ПАЛЬНЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ – проєкт, спрямований на відповідальне використання пального http://monitor.cn.ua/ua/economics/93381 Мережа АЗК WOG спільно з партнерами запустила ініціативу на підтримку відповідального споживання пального. Економіка article Mon, 16 May 2022 15:03:07 +0300  Її мета – стимулювати водіїв свідомо ставитися до користування власним авто, щоб зберегти пальне для транспорту захисників, медиків, ДСНС, аграріїв та інших служб і компаній, що забезпечують наше комфортне й безпечне сьогодення, допомагають боронити країну.

В умовах, коли в Україні фактично повністю змінені джерела постачання пального, вибудовуються нові логістичні ланцюги, і це все на тлі цілеспрямованого руйнування агресором паливної інфраструктури (нафтопереробних заводів, нафтобаз та АЗК), свідоме й відповідальне споживання є вкрай важливим. Кожен заощаджений літр дизелю чи бензину – це мобільність, швидкість та рушійна сила військових, нацгвардійців та підрозділів ТРО, що наближають нашу спільну перемогу. А ще це дозволяє медикам швидше опинитися в потрібному місці та врятувати більше життів; рятувальникам та пожежним – бути першими там, де найбільше потрібна їхня допомога; аграріям – засіяти та обробити більше полів; бізнесу – доставляти хліб чи молоко, ліки, шини чи бронежилети тощо. 

«Ми впевнені, що ця ініціатива не просто знайде відгук у серцях багатьох українців, а й спонукає до конкретних кроків, які дозволять заощаджувати пальне кожному тут і зараз. Ми нація з високим рівнем самоорганізації, що є нашим унікальним ДНК. Це проявляється не лише у волонтерстві в критичні моменти нашої історії, але й у вмінні допомагати й підтримувати тих, хто цього найбільше потребує. Сьогодні такої згуртованості потребують всі ті, хто рухають життя в країні, для кого транспорт є важливою складовою, без якої цей рух неможливий. Запрошуємо підтримати ініціативу: ділитися у соцмережах дописами та розповідями про альтернативи авто, які ви для себе обрали, позначаючи їх хештегом #бутиукраїнцем. Станьте прикладом для своїх рідних та друзів, надихніть їх до відповідального споживання пального», - підкреслив директор з маркетингу мережі АЗК WOG Геннадій Карлінський.

Мережа АЗК WOG щиро вдячна партнерам, які радо відгукнулись та підтримали цю ініціативу: ринок перевірених авто AUTO.RIA, мережа супермаркетів VARUS, автомобільні бренди групи «Stellantis»: Peugeot, Citroen, Opel, українська мережа побутової техніки та електроніки «Ельдорадо», мобільний оператор №1 в Україні «Київстар», мережа продуктових магазинів «КОЛО», Медичний центр для жінок та дітей Лелека-UP Львів, мережа аптек «Подорожник», українська мережа супермаркетів «Сільпо», національний перевізник вантажів та пасажирів «Укрзалізниця», найбільша роздрібна мережа та інтернет-магазин з продажу електроніки та побутової техніки в Україні «Фокстрот», мережа супермаркетів «Фора». 

Варто наголосити, що ініціатива відкрита до приєднання, тож мережа АЗК WOG запрошує громади, бізнес, лідерів думок, усіх свідомих громадян України бути прикладом та просувати культуру відповідального споживання пального.

Вкрай важливо продукувати власні ідеї бережливого споживання, і не зупинятись лишень на велосипедах та самокатах, оскільки навіть кермування з суворим дотриманням правил дорожнього руху не тільки збереже життя, а й дозволить зекономити дорогоцінне пальне.

Після спільної перемоги кожен з нас сміливо зможе сісти у своє авто й проїхати всю Україну – із заходу до сходу, з півночі до півдня, щоб відчути цей несамовитий дух єднання та гордості.

 

]]>
На Чернігівщині ініціювали створення спеціальної економічної зони http://monitor.cn.ua/ua/economics/93377 Про це повідомив начальник Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус у ранковому зверненні від 16 травня 2022 року. Економіка article Mon, 16 May 2022 10:18:31 +0300 - Завершилися всі процедури перерахування коштів, затвердження кошторисів у міністерстві і на цьому тижні, сподіваюся навіть сьогодні, обласна адміністрація спільно з балансоутримувачами, підрядниками розпочинає відновлення об'єктів критичної інфраструктури: електромережі, водоканал, лікарні і дитячі садочки. Без цих об'єктів дуже важко жити в місті Чернігів. Друга черга - житловий фонд. Ми до неї дійдемо, але після критичної інфраструктури, - розповів начальник Чернігівської ОВА.

За його словами вже на сьогодні 150 млн виділено і знаходяться на казначейських рахунках області. З них частина перерахована УКБ і сьогодні розпочнуться роботи.

- Ми ініціювали створення спеціальної економічної зони на території Чернігівської області, яка постраждала від дій московської мразоти. Це для того, аби наш бізнес повертався сюди, розвивався відновлювався і почував себе впевнено, - сказав Чаус.

На сьогодні більше 400 тис га уже засіяно, всього заплановано 700 тис га - це на 30% менше ніж у минулому році. Але сільськогосподарські роботи проводяться попри те що, багато територій заміновано.

- Рятувальники працюють в екстреному режимі. Це дає нам змогу сіятися цього року. Дуже дякую всім фермерам, усім сільгосппідприємствам, - сказав начальник ОВА.

]]>
Голова та заступники Козелецької громади відмовилися від премій http://monitor.cn.ua/ua/economics/93375 В умовах воєнного стану надзвичайно важливо забезпечити оперативне, належне та безперервне виконання місцевого бюджету. Економіка article Mon, 16 May 2022 10:03:16 +0300 У зв’язку із суттєвим скороченням надходжень до бюджету громади селищна рада вживає заходів щодо дотримання жорсткого режиму економії.

У селищній раді призупинили виплати матеріальних допомог. Працівники, які знаходяться за межами громади, перебувають у відпустках без збереження заробітної плати. Більшості працівникам структурних підрозділів, комунальних установ, що знаходяться в простої, заробітна плата виплачується з розрахунку не менше 2/3 окладу. Працівникам, які працюють дистанційно, виплати здійснюються відповідно до законодавства.

«У сьогоднішніх умовах воєнного стану ми змушені здійснювати заходи щодо жорсткої економії бюджетних коштів, перерозподіляти їх на критично важливі потреби та спрямовувати видатки в першу чергу на національну безпеку й оборону, на здійснення заходів правового режиму воєнного стану. Я особисто, мої заступники прийняли рішення відмовитися від премій та інших виплат стимулюючого характеру», – повідомив селищний голова Валентин Бригинець під час засідання виконавчого комітету.

]]>
Обласна служба зайнятості в умовах воєнного стану http://monitor.cn.ua/ua/economics/93365 Про те, яка нині ситуація в сфері зайнятості та як функціонує служба зайнятості в умовах воєнного стану розповідає директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка. Економіка article Sun, 15 May 2022 15:10:13 +0300 -    Отож, почнемо зі статистики. Лідіє Василівно, скільки безробітних людей сьогодні налічується на обліку в службі зайнятості і скільки було станом на 24 лютого?
-    Станом на 24 лютого в області налічувалось 10,5 тис. офіційно зареєстрованих безробітних. На сьогодні  їх побільшало  на сотню (цифра на 10 травня). Найбільше – у місті Чернігові (2134),  на Прилуччині  (914), найменше – у Ріпкинському районі (193). З початку воєнної агресії лави безробітних поповнили 3,4 тис. громадян області. У професійному розрізі серед них переважають продавці, оператори котелень, підсобні робітники, прибиральники, водії, кухарі. Є й бухгалтери та охоронники.

-    Попри збитки через воєнні дії, бізнес починає відновлювати свою діяльність. Тож на кого є попит у роботодавців області сьогодні? 
-    На жаль, через об’єктивні причини, попит на робочу силу суттєво скоротився. До 24 лютого роботодавцями було заявлено до трьох тисяч вакансій. Надалі багато пропозицій було знято.
На сьогодні (дані на 10 травня) в базі даних обласної служби зайнятості налічується лише 368 актуальних вакансій – у 3,5 раза менше, ніж на початок воєнної агресії. На кожне вільне робоче місце претендує 29 осіб (проти 8-ми на 24 лютого). Наразі найбільш затребуваними у роботодавців є трактористи-машиністи сільськогосподарського господарства, водії, електромонтери, слюсарі-ремонтники, електрозварювальники, підсобні робітники. Також в області затребуваними є лікарі та швачки.

-    А скільки готові платити роботодавці працівникам у такі нелегкі часи? 
-    Середній розмір оплати праці в розрахунку на вакансію становить 8430 грн. Проте, серед наявних на сьогодні пропозицій від роботодавців є й високооплачувані. Приміром, майстер будівельних та монтажних робіт, тракторист-машиніст, водій автотранспортних засобів із заробітною платою 20000 грн; 24000 грн  пропонують головному бухгалтеру, 25000 грн – лікарю, 28000 грн - верстатнику деревообробник верстатів.

-    Як в умовах воєнного часу зареєструватися в службі зайнятості?
З початком бойових дій на території області державна служба зайнятості фактично не припиняла свою роботу. Центри зайнятості, які знаходились на безпечній території, здійснювали обслуговування населення та роботодавців у звичному режимі. На тимчасово окупованій території або в зоні ведення бойових дій наші фахівці працювали дистанційно.  
Хочу зауважити, що на період воєнного стану процедура взаємодії служби зайнятості з клієнтами є максимально спрощеною. Реєстрація можлива за місцем перебування громадянина в будь-якому центрі зайнятості України. Це можна зробити особисто під час відвідування, а також за допомогою вебпорталу електронних послуг «Дія». Статус безробітного та призначення допомоги по безробіттю відбувається у перший день після подання відповідних заяв та документів.
-    А що робити людям без документів, що підтверджують трудову діяльність?
-    Надання статусу безробітного внутрішньо переміщеним особам, а також громадянам, які перебувають на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії, які не мають документів, необхідних для реєстрації, в тому числі про періоди страхового стажу, трудової діяльності, заробітну плату, здійснюється на підставі відомостей з державних реєстрів. 
Крім того, віднедавна зареєструватися у службі зайнятості можуть внутрішньо переміщені особи, які не розірвали трудові відносини. Припинити трудовий договір  вони можуть в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості заяву на ім'я роботодавця. Зі свого боку центр зайнятості має повідомити про це роботодавця, територіальні органи Пенсійного фонду та Державної податкової служби.

-    Чи стимулює сьогодні держава працевлаштування внутрішньо переміщених осіб?
-    Так, роботодавець може отримати компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщеної особи. Кошти у сумі 6,5 тис. грн виплачуватимуться за кожного нового працівника для покриття частини заробітної плати. До речі, на ці цілі урядом виділено 200 млн грн. Зокрема в нашій області вже прийнято рішення про надання компенсації 6-ти роботодавцям за працевлаштування 12-ти осіб. 

 Чи проводяться в умовах воєнного стану виплати по безробіттю?
-    Відразу хочу зауважити, що виплата допомоги по безробіттю нашим клієнтам з початком воєнної агресії не припинялась. Нарахування здійснювались навіть без особистого відвідування безробітним центру зайнятості у разі підтвердження будь-якими засобами комунікації, в тому числі електронними, свого наміру перебувати на обліку в центрі зайнятості. За останніми законодавчими змінами, які набули чинності 7 травня, аби отримувати виплати, доведеться особисто відвідати центр зайнятості. До речі, на сьогодні профінансовано та виплачено допомогу по безробіттю за першу декаду травня.

-    З початком бойових дій на території області багато наших громадян, у тому числі ваших клієнтів, виїхали за кордон. Вони продовжують отримувати допомогу по безробіттю?
-    Відповідно до законодавства, виплата допомоги припиняється в разі, якщо безробітний перебуває за кордоном понад 30 днів.

-    В якому режимі наразі функціонує служба зайнятості?
-    Віднедавна, а саме: з 10 травня, обласна служба зайнятості працює у звичному режимі. Обслуговування клієнтів Чернігівської районної філії здійснюється на базі Чернігівського міського центру зайнятості.

Розмову вела Світлана Шеремет

]]>
Кліматичні інноваційні ваучери: 50 000 EUR на підтримку дружніх до довкілля українських компаній http://monitor.cn.ua/ua/economics/93350 До 31 травня поточного року українські підприємці можуть подати заявку на отримання гранту на розробку або впровадження технологій, що зменшують викиди парникових газів, підвищують енергоефективність та запобігають змінам клімату. Економіка article Sun, 15 May 2022 12:53:53 +0300 Із самого початку заснування в Україні кліматичні інноваційні ваучери мали на меті підтримувати розвиток компаній, що розробляють та впроваджують дружні до довкілля інновації. Нині, коли триває віроломна агресія проти нашої держави, підприємства екологічного спрямування потребують ще більшої підтримки. Тому так важливо прямо зараз допомогти компаніям, що піклуються про “зелене” майбутнє України. 

Грантова програма підтримки створена для компаній малого та середнього бізнесу, що зареєстровані приватними компаніями на території України щонайменше рік до подання на грант та готові до співфінансування у розмірі 25% від суми гранту. 

Переможці грантового конкурсу можуть використати кліматичний інноваційний ваучер на оплату послуг, необхідних для вдосконалення або фіналізації інновації та її виходу на ринок. Наприклад, дизайн прототипів, сертифікація, тестування, патентування, розробка IT компонентів, маркетингові послуги тощо. 

Проєкти оцінюються фаховим журі за рівнем їх інноваційності та реалістичністю втілення, впливом на скорочення викидів парникових газів, здатністю масштабуватися та адаптуватися для різних секторів, а також ринковим потенціалом.

Дізнатися більше про Кліматичні інноваційні ваучери та подати заявку на грант можна на сайті.

Проєкт «Кліматичні Інноваційні Ваучери» є компонентом програми ЄБРР «Центр трансферу технологій та фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC), що підтримується ЄС у рамках ініціативи EU4CLIMATE.

Детальніше за посиланням.

Департамент економічного розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Чернігівська ОВА розглядає можливість встановлення модульних будинків на території лижної бази http://monitor.cn.ua/ua/economics/93349 Близько 3,5 тисяч будівель зруйновані або пошкоджені в наслідок бойових дій на Чернігівщині. 80% — це житло. Економіка article Sun, 15 May 2022 12:50:53 +0300 Насамперед тим, хто залишився без дому, варто звернутися до Національної поліції для відкриття відповідного кримінального провадження та отримання довідки про руйнування майна саме внаслідок бойових дій.

Порядок обстеження пошкоджених будівель затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. №473.

З отриманими документами необхідно звернутись до новостворених комісій з фіксації втраченого, знищеного або пошкодженого майна при сільських, селищних, міських радах.

—  З кінця квітня такі комісії створюються по всій області. До їх складу входять спеціалісти, які мають будівельну освіту або ліцензовані експерти. Важливо: заявником може бути людина, яка володіє цим майном та підтверджує це право документально, — підкреслив начальник Управління капітального будівництва ОВА Ярослав Слєсаренко. — Поки немає кейсів, які вже пройшли апробацію від «а» до «я». Ми лише стартуємо.

Наразі Уряд працює над питанням компенсації за зруйноване чи пошкоджене житло, і паралельно на місцях думають над альтернативою комфортного місця проживання.

— ОВА розглядає можливість встановлення модульних будинків на території лижної бази. Наголошу, це варіант тимчасового житла для тих, хто втратив своє помешкання, — зазначає заступник голови ОВА Дмитро Синенко.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій 
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
У Чернігові будуть проводитись гідравлічні випробування магістральних теплових мереж http://monitor.cn.ua/ua/economics/93337 Економіка article Fri, 13 May 2022 11:55:12 +0300 З 17.05.2021р. по 20.05.2022 року в зв’язку з плановим ремонтом теплових мереж згідно графіку затвердженого Чернігівською міською радою будуть проводитись гідравлічні випробування магістральних теплових мереж, тому гаряча вода в житлові будинки, установи та організації, які отримують послугу від КЕП «Чернігівська ТЕЦ» в цей період подаватись не буде.
 
При достроковому закінченні робіт, відновлення гарячого водопостачання можливе раніше зазначеного терміну.
 
Гідравлічні випробування- це метод діагностики, який використовується щорічно після закінчення опалювального сезону для завчасного виявлення та заміни до початку наступного опалювального сезону пошкоджених та зношених ділянок теплових мереж. У відповідності до нормативної документації, випробування здійснюються водою з температурою +40°С, яка подається до мереж з високим тиском.
 
При появі в ці дні на вулицях міста провалів, витоку води, просимо терміново повідомляти за телефонами: 678-220; 72-84-83; 67-45-89; 0 800-50-93-50.
 
КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ ФІРМА «ТЕХНОВА» приносить вибачення мешканцям міста за тимчасові незручності, обумовлені необхідністю якісної підготовки теплових мереж до наступного опалювального сезону.
]]>
Конкурс проєктів «На місцевих ініціативах будується сильна Україна» http://monitor.cn.ua/ua/economics/93332 Спілка «Громадські ініціативи України», з метою збереження та підтримки громадських ініціатив у часи війни в невеликих населених пунктах України, оголошує конкурс проєктів «На місцевих ініціативах будується сильна Україна». Економіка article Thu, 12 May 2022 14:07:42 +0300 Така підтримка дозволить наявним ініціативам подовжити свою роботу, залучати нових волонтерів, будувати міцніші зв’язки в громадах та збільшити свою ефективність.

Критерії відбору:

 • реалізація ініціатив має відбуватися на території невеликих населених пунктів та територіальних громад (сіл, селищ, містечок);

 • ініціативи мають бути спрямовані на розвиток співпраці між мешканцями, соціальну згуртованість, волонтерську діяльність, розвиток громади та активного залучення місцевих до процесу прийняття рішень;

 • ініціативи можуть бути спрямовані на розв'язання проблем та завдань, викликаних війною, але вони повинні мати локальний контекст та розв'язувати конкретні проблеми чи виклики;

 • перевагою буде залучення до роботи представників внутрішньо переміщених осіб (переселенців), а також інших місцевих ресурсів та партнерів до співпраці в межах проєкту (місцеве самоврядування, локальний бізнес тощо).

Не будуть підтримуватися ініціативи, спрямовані на закупівлю певних товарів та їх перерозподіл в громаді.

Участь у конкурсі можуть брати як зареєстровані громадські організації, так й ініціативні групи без офіційної реєстрації (в такому разі необхідно буде надати протокол зборів щодо створення такої групи).

Розмір підтримки для проєктів – еквівалент 800 доларів США.

Вітається наявність власного внеску, що може бути у грошовій, так і негрошовій формі, наданий як місцевою владою, так і залученими партнерами чи спонсорами, або місцевими жителями.

У проєкті дозволяються адміністративні витрати у розмірі не більше 20% (комунальні, гонорари координатора проєкту і бухгалтера, банківські видатки, обладнання для офісу).

Тривалість проєктів – до 4 місяців (початок реалізації проєктів можна планувати з червня 2022 року).

Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно подати заповнену форму проєктної заявки та форму бюджету на електронну адресу: civilukraine@gmail.com з темою листа «Конкурс проєктів_назва організації (ініціативної групи)_назва громади».

Заявки приймаються до 25 травня включно.

Запитання про конкурс приймаються на електронну адресу: civilukraine@gmail.com або за телефоном +38 067 430 15 54.

Детальніше за посиланням.

Департамент економічного розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
За два тижні відновлено електропостачання майже 7,7 тисячі абонентам Чернігівської області http://monitor.cn.ua/ua/economics/93273 Працівники АТ «Чернігівобленерго» продовжують відновлювати електропостачання до осель жителів області. Економіка article Fri, 06 May 2022 19:23:54 +0300 Так, із 21 квітня до 6 травня відповідні роботи проведені для 7685 абонентів. При цьому повністю заживлено чотири населені пункти, вісім — частково. Включено в роботу 57 трансформаторних підстанцій. Загалом електропостачання в області відновлено майже на 99%.

Проте, за інформацією підприємства, це тимчасові рішення, що дозволяють просто подати електрику в помешкання споживачів. Через незначні пориви вітру, дощ чи інші несприятливі умови вона може в будь-який момент зникнути, що час від часу і трапляється. Тож наразі йдеться не про надійність та якість електропостачання, а про подачу споживачам напруги.

Зазначимо, що енергетики спільно з представниками органів влади, поліції та ДСНС завершили обстеження об'єктів електропостачання, пошкоджених під час активних бойових дій на території Чернігівської області. Загальна цифра – понад 900 пошкоджених одиниць. Сума збитків склала 1,23 мільярда гривень. 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з
громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
за повідомленням АТ «Чернігівобленерго»

]]>
До раннього відновлення Чернігівщини долучаються шість країн http://monitor.cn.ua/ua/economics/93271 У Чернігівській області з робочим візитом перебувають представники Міжнародного фонду «Партнерство за сильну Україну», який має на меті підтримати довгострокову стійкість України. Економіка article Fri, 06 May 2022 19:03:02 +0300 Крім Великої Британії, яка є ініціатором створення Фонду, сюди входять США, Канада, Фінляндія, Швеція та Швейцарія.

У серпні минулого року, коли було створено Фонд, передбачалося, що різні донори об’єднуватимуть свої кошти для відновлення економіки та соціальних зв’язків у громадах східних і південних регіонів України. Тобто тих, які постраждалих внаслідок російської агресії. З цією метою Фонд розпочав свою діяльність у січні поточного року.

Втім після повномасштабного вторгнення росії довелося реорганізувати свою роботу, адже тепер питання щодо відновлення стосується всієї України, а не окремих її територій.

Нині Фонд напрацьовує окремий проєкт «Раннє відновлення». При цьому особлива увага — посиленню спроможності реагування на надзвичайні ситуації. Тому фахівці вивчають ситуацію та оцінюють першочергові потреби в окремих громадах Чернігівської та Київської областей, щоб виробити алгоритм для надання фінансової допомоги. На Чернігівщині така робота проводиться в обласному центрі, Киселівській, Киїнській, Іванівській та Новобасанській громадах.

Із загальною ситуацією представників делегації ознайомив заступник начальника Чернігівської обласної військової адміністрації Дмитро Іванов:

— Понад місяць на території Чернігівщини велися активні бойові дії. Це була одна з найгарячіших точок, про що свідчать численні руйнування. Пошкоджені житлові будинки та об’єкти критичної інфраструктури, зруйновані промислові підприємства, заклади освіти та медицини. Лише приватних житлових будинків зруйновано більш ніж півтори тисячі, ще майже тисячу — багатоповерхових. Загалом же в області налічується понад три тисячі руйнувань, спричинених збройною агресією. Тому, хоч Чернігівщина і звільнена повністю, ситуація залишається складною.

Дмитро Іванов подякував делегатам за солідарність і підтримку українського народу від країн, які вони представляють, з перших днів війни. Водночас підкреслив, що лише спільними зусиллями з міжнародними партнерами ми переможемо та відбудуємо Україну, Чернігівщину зокрема.

За словами представників Фонду, упродовж трьох тижнів буде підготовлено звіт, на основі якого розглядатимуться проєкти відновлення та їхнє фінансування. Процес клопіткий, адже за обмежених ресурсів кошти мають бути використані максимально ефективно.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
]]>
На Чернігівщині ярими культурами засіяно 191,5 тис. га http://monitor.cn.ua/ua/economics/93270 Аграрії області продовжують посів ярих сільськогосподарських культур. Економіка article Fri, 06 May 2022 14:10:10 +0300 Станом на 5 травня сільськогосподарські підприємства засіяли ними 191,5 тис. га (станом на 28 квітня було 70,6 тис. га), зокрема:

 • ярою пшеницею — 8400 га
 • ярим ячменем — 11700 га;
 • ярим ріпаком — 200 га;
 • вівсом — 14200 га; 
 • горохом — 2400 га;
 • просом — 3100 га;
 • кукурудзою — 53800 га;
 • цукровим буряком — 1100 га;
 • соняшником — 58100 га;
 • соєю — 3800 га;
 • картоплею — 34700 га.

Минулого тижня аграрії сіяли переважно кукурудзу та соняшник, що на сьогодні займають майже 60% в структурі посівів.

Паралельно з посівною триває розмінування територій Чернігівської області.

За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
В селах Бобровиччини, звільнених від окупантів, відновлюють газопостачання http://monitor.cn.ua/ua/economics/93268 Щойно окупанти покинули бобровицьку землю, газовики взялися до відновлення зруйнованих газорозподільних мереж – навіть не чекаючи розмінування. Економіка article Fri, 06 May 2022 13:54:00 +0300 «Ми розуміємо, наскільки людям потрібен газ та інші комунальні послуги – вони й так натерпілися за час окупації жахів. Тому для нас зараз відновлення газопостачання - завдання номер один. З 1 квітня наші працівники розпочали обстеження, щоб виявити всі пошкодження, та ремонти – іноді навіть ризикуючи власним життям, бо на території цих сіл та між ними дуже багато вибухових предметів», - пояснює старший інженер Бобровицької дільниці Володимир Лошак.

Повністю відновили розподіл газу в селі Старий Биків, відремонтувавши 25-метровий газопровід-перехід через ставок і збудувавши нові опори для нього. Також фахівці «Чернігівгазу» відремонтували пошкоджений підземний газопровід і дворові вводи. 259 осель – знову з газом.

У Новому Бикові провели ремонт обстріляного з артилерії ШГРП, замінивши 15 метрів надземного газопроводу, та відремонтували 30 метрів підземного розподільного газопроводу і 24 вводи. Наразі вже відновлено розподіл газу для 65% споживачів, роботи тривають, і в найближчі дні газопостачання буде поновлено до всіх осель, крім повністю зруйнованих.

В Козацькому газопостачання відновлено повністю, тривають пуски газу в Марківцях-Ярославці, де було прокладено 40 метрів газогону для підключення сіл до ГРС.

Повністю відновлено розподіл газу до Старої Басані – для цього фахівці «Чернігівгазу» відремонтували 20 метрів газопроводу-переходу через річку, замінили 4 метри підземного газогону, провели ремонти дворових вводів.

В Новій Басані газовики замінили 5 метрів підземного газогону, продовжують обстеження газорозподільних мереж та ремонти дворових вводів.

АТ "Чернігівгаз"

]]>
Відновлення Чернігова: іноземні фахівці оцінюють масштаби руйнувань у місті http://monitor.cn.ua/ua/economics/93265 Під час активних бойових дій у Чернігові були зруйновані десять тисяч квартир та півтори тисячі приватних будинків. Ще 37 тисяч квартир потребують ремонту. Економіка article Fri, 06 May 2022 13:38:13 +0300  Ворог також атакував об’єкти критичної інфраструктури Чернігова. Про це міський голова Владислав Атрошенко говорив під час зустрічі із представниками Фонду “Партнерство за сильну Україну”.

 Місто втратило багато техніки – росіяни атакували  АТП25-28 і тролейбусне управління. Крім того, ворог завдавав ударів по закладах освіти. Із 52 садочків пошкоджені 37, усі п’ять міських   закладів профтехосвіти теж зазнали руйнувань. І 34 шкіл  постраждали 27. Дві школи: 21 та 18 знищені  вщент.

Є у Чернігова втрати, які ніяк не можна компенсувати.

Представники фонду “Партнерство за сильну Україну” приїхали до Чернігова,  щоб на власні очі переконатися у наслідках злочинних дій російських загарбників. Це фахівці із Великої Британії та Сполучених Штатів Америки. Наразі їх головна мета – оцінити масштаби руйнувань.

Поки іноземні представники збирають інформацію. Потім вирішуватимуть, як конкретно зможуть допомогти та які проблеми потребуватимуть першочергового вирішення.

http://www.youtube.com/watch?v=jznjET1wZN4

ТРА Новий Чернігів

]]>
Допомогу при народженні дитини отримає ще 31 чернігівська родина http://monitor.cn.ua/ua/economics/93264 Кожна родина чернігівців при народженні дитини отримує підтримку від міста. Економіка article Fri, 06 May 2022 13:26:32 +0300 Виплати здійснюються в рамках Програми підтримки народжуваності, яка розроблена за ініціативи чернігівського міського голови Владислава Атрошенка і направлена на покращення демографічної ситуації в місті.

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 5 травня погодив черговий список таких сімей.

Тож у лютому одноразову матеріальну допомогу на загальну суму 225 000 гривень отримає 31 чернігівська сім’я з немовлятами. А саме:

 • 19 сімей - по 5 тис.грн на першу дитину – на загальну суму 95 тис.грн;
 • 11 сімей - по 10 тис.грн на другу дитину – на загальну суму 110 тис.грн;
 • 1 сім'я - 20 тис.грн на третю дитину – на загальну суму 20 тис.грн;

Нагадуємо, що така матеріальна допомога видається батькам, які постійно проживають з дитиною та мають свідоцтво про її народження, а також зареєстровані в місті Чернігові.

Пакет документів, який розглядається комісією з попереднього вивчення питання надання допомоги при народженні, батьки подають до відділу звернень громадян Чернігівської міської ради (вул.Шевченка, 9). Звернутися за допомогою можна протягом року з дня народження дитини.

Програма підтримки народжуваності у місті Чернігові на 2017-2022 роки затверджена рішенням Чернігівської міської ради від 21.09.2017 року №23/VII-3 зі змінами №27/VII-6, №35/VII-15.

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Аграріям на Чернігівщині доводиться розміновувати до 95% угідь http://monitor.cn.ua/ua/economics/93260 Група «Агротрейд» повністю очистила від снарядів поля, які обробляє. Економіка article Fri, 06 May 2022 09:49:54 +0300 Про це йдеться у повідомленні компанії на сторінці у Facebook.

Як зазначається, у Чернігівській області ще кілька тижнів тому на ріллі були сотні ракет, касетних бомб, уламків. Загалом із 10 тис. га 9,5 тис. га (тобто 95%) були в снарядах. 

«Ми хвилювалися, що не зможемо вчасно приступити до польових робіт, але завдяки злагодженій роботі військових та наших працівників вдалося в найкоротші терміни очистити поля від снарядів. Сьогодні на них вже працює наша сільськогосподарська техніка», — сказав директор агропромислового департаменту групи «Агротрейд» Олександр Овсяник. 

Також зазначається, що співробітники чернігівського кластеру вже виконали посів ярої пшениці, а зараз вносять засоби захисту на озимі пшеницю та ріпак.

]]>
У квітні на Чернігівщині потерпілим на виробництві та членам їх родин виплачено майже 9 млн гривень http://monitor.cn.ua/ua/economics/93242 Упродовж квітня відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області виплатили потерпілим на виробництві та членам їх родин 8,9 млн гривень щомісячних страхових виплат - виплати було профінансовано у підвищеному розмірі для майже 2,9 тис. осіб. Економіка article Thu, 05 May 2022 18:00:09 +0300 У результаті проведеного перерахунку потерпілі Чернігівщини та їх сім’ї вже отримали щомісячні страхові виплати, які у середньому зросли на 332,9 гривень для кожної особи.

Щомісячні страхові виплати - це страхові гарантії для кожного працівника у разі стійкої втрати працездатності через нещасний випадок на виробництві, професійне захворювання або бойові дії. Їх забезпечення гарантується Фондом соціального страхування України пожиттєво або до повного відновлення здоров’я, а розмір виплат системно підвищується.

Варто зазначити, що у 2022 році щомісячні страхові виплати було збільшено в умовах воєнного стану - перерахунок на 14% успішно проведено фахівцями Фонду в усіх регіонах України попри чисельні технічні складнощі, бойові дії, тимчасову окупацію і зруйновані приміщення.

Наталія Бондарева, начальник відділу страхових
виплат та матеріального забезпечення управління
виконавчої дирекції Фонду соціального
страхування України в Чернігівській області
 

]]>
Ремонтний автономний дизель-ліхтар отримали комунальні служби Семенівської громади Чернігівщини http://monitor.cn.ua/ua/economics/93240 Для потреб комунальних служб Семенівської міської ради на Чернігівщини U-LEAD передала пакет технічної допомоги. Зокрема, громада отримала сучасний ремонтний мобільний автономний дизель-ліхтар, який використовують під час ремонтних робіт. Економіка article Thu, 05 May 2022 17:52:25 +0300 “Техніка сьогодні потрібна, адже маємо значний обсяг відновлювальних робіт. І такий автономний ліхтар ми використаємо на повну. Вся отримана техніка оформлена по накладним та одразу поставлена на баланс комунальних підприємств”, - розповідає Сергій Деденко, Семенівський міський голова.

До пакета допомоги від U-LEAD також входять бензопили, генератори, відрізна машина. Допомогу також отримали Чернігівська, Корюківська, Носівська, Куликівська, Ладанська, Михайло-Коцюбинська, Новобілоуська, Киселівська, Іванівська, Остерська, Ніжинська, Киїнська, Новобасанська громади регіону.

Всі громади отримують набори допомоги “Ремонт” та “Освітлення”, ще деякі — “Прихисток”. На сьогодні в різній комплектації надійшли частини допомоги з наборів “Ремонт” та “Освітлення”. Це – генератори різної потужності, бензопили з деталями, відрізні машини, пересувні освітлювальні пристрої.

“Сьогодні ми надаємо громадам підтримку, яка допомагає швидко усунути пошкодження та руйнування завданні російськими військами. Далі нас чекає складна робота з відновлення інфраструктури та запуску економічної активності”, - наголосила Ірина Кудрик, керівниця Регіонального офісу “U-LEAD з Європою” в Чернігівській області.

“U-LEAD з Європою” активно працюють із постраждалими від російської агресії громадами. В рамках ініціативи термінової допомоги 250 громад, відповідно до їхніх потреб, отримують набори техніки «Ремонт» або «Прихисток», а також пакет «Світло».

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

]]>
В’ячеслав Чаус: Область потребує додаткового економічного стимулювання http://monitor.cn.ua/ua/economics/93227 Чернігівщина була в активній фазі бойових дій. Звісно, за цей час бізнес значно втратив: потужності, кадри, ринки, можливості. Економіка article Wed, 04 May 2022 19:02:09 +0300 Частина підприємств тимчасово припинила свою роботу, частина — виїхала чи переорієнтувалася. Та є ті, хто продовжує роботу. Сьогодні начальник ОВА В’ячеслав Чаус спільно з профільним заступником Дмитром Івановим та директором Департаменту економічного розвитку Олександрою Хомик відвідав два різнопрофільні підприємства: харчова промисловість та машинобудування.

Керівники цих підприємств окреслили низку проблем, які виникли через війну. Зокрема, додаткові затрати часу та коштів на логістику, перебої з електропостачанням, нестача робочих рук та інше.

— Сьогодні маємо зробити все для того, щоб бізнес на Чернігівщині відновився, — наголосив начальник ОВА. — Область потребує додаткового економічного стимулювання. Підхід має бути комплексним: це і спеціальні державні програми, і максимальне сприяння місцевої влади.

В’ячеслав Чаус запевнив, що відкритий до конструктивного діалогу з підприємцями.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Безпека людей — понад усе: чому на Чернігівщині заборонено продавати алкоголь http://monitor.cn.ua/ua/economics/93226 Від сьогодні, 4 травня, на території Чернігівської області знову діє повна заборона на реалізацію алкогольних напоїв та речовин, вироблених на спиртовій основі. Економіка article Wed, 04 May 2022 18:48:12 +0300 Чернігівська обласна військова адміністрація змушена була піти на такий крок, оскільки послаблення, введені з 16 квітня, дали негативні наслідки. Про це свідчить статистика Головного управління Нацполіції в Чернігівській області.

Так, із 16 квітня по 2 травня, коли заборону на продаж алкоголю на Чернігівщині було скасовано, поліція задокументувала 250 правопорушень та злочинів, вчинених у стані алкогольного сп’яніння. Це більш ніж удвічі перевищує показники за два попередні тижні, коли заборона діяла. У період з 1 до 16 квітня поліція притягнула до відповідальності 110 осіб, зокрема за розпиття спиртних напоїв у заборонених місцях, керування транспортом у стані сп’яніння та інше.

Нині ж, у зв’язку з забороною реалізації алкогольних напоїв, поліція області організувала проведення відповідних перевірок.

Пам’ятаймо: безпека людей — понад усе!

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
ІМК відновлює пошкоджений обстрілами елеватор http://monitor.cn.ua/ua/economics/93208 Компанія ІМК розпочала ремонтні роботи на елеваторі «Млибор» у Чернігові, який постраждав у результаті ворожих обстрілів. Економіка article Tue, 03 May 2022 15:10:31 +0300 Про це йдеться у повідомленні компанії на сторінці у Facebook.

Як зазначається, з перших днів війни співробітники елеватора ІМК в Чернігові організували на території підприємства бомбосховище для мешканців міста. Тут були спеціально обладнані місця для прихистку, куди також передали офісне кухонне обладнання (кавоварки, чайники, мікрохвильовки) і зробили запаси води, чаю та кави.

«Понад 300 містян, зокрема близько 70 дітей, знайшли на елеваторі ІМК захист від жахливих артилерійських і авіаційних обстрілів, якими понад місяць російські загарбники тероризували чернігівців. 46 ворожих снарядів влучили і в будівлі елеватора. Напис «ЗДЕСЬ ЛЮДИ» не завадив російським нелюдам бомбити підприємство», — зазначають у компанії.

Сьогодні на елеваторі усувають завдані будівлям і обладнанню пошкодження.

«Ми намагаємося провести ремонтні роботи власними силами й плануємо завершити протягом кількох тижнів», — зазначили в компанії.

]]>
Юнак із Линовиці виборов перемогу на мистецькому конкурсі «Стежками Каменяра» http://monitor.cn.ua/ua/economics/93203 Учень Линовицької школи Богдан Турковський став одним із 27-ми переможців щорічного всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра». Економіка article Tue, 03 May 2022 13:53:37 +0300 Про це пише відділ освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Линовицької громади.

Зокрема, Богдан Турковський здобув ІІІ місце у номінації «Краща ілюстрація до творів Івана Франка» у віковій категорії 14-16 років.

«Вітаємо Турковського Богдана та Лябах Раїсу Василівну   з творчою перемогою та бажаємо подальших  успіхів!», - пише відділ освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Линовицької громади.

Метою щорічного всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра» є посилення творчої мотивації у вивченні школярами творчості Івана Франка через створення творів у різних жанрах.

Фото: відділ освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Линовицької громади

]]>
Наслідки після обстрілів та виклики попереду - О.Щербина розповів про роботу ОТКЕ у воєнний час http://monitor.cn.ua/ua/economics/93202 Одна зруйнована повністю, в інших вибиті вікна, двері, пошкоджені перекриття, дахи. Не залишилось жодної котельні, яка б вціліла. Економіка article Tue, 03 May 2022 13:33:37 +0300 Та навіть в умовах постійних обстрілів об’єкти Облтеплокомуненерго продовжували працювати, поки було електроживлення. Їх функціонування підтримували співробітники підприємства. Зараз котельні та обладнання ОТКЕ чекають ремонтів та відновлення, необхідно готуватись до наступного опалювального сезону, на що потрібні немалі кошти. Голова правління АТ “Облтеплокомуненерго” Олексій Щербина розповів про роботу колективу та підприємства у воєнний час.

"Не соромно за жодну людину на нашому підприємстві - персонал ОТКЕ з честю та достоїнством проходить випробування війною.
З першого дня початку воєнних дій підприємство змогло стабільно працювати та забезпечувати чернігівців теплом. Навіть, в умовах обстрілів місцевостей, що знаходяться поруч з котельнями, надання послуги не зупинилось. Звичайно що все це завдяки співробітникам, людям, які незважаючи на всі жахіття того часу, залишились на своїх робочих місцях, Голова правління АТ “Облтеплокомуненерго” Олексій Щербина з вдячністю розповідає про згуртованість колективу.

“Змогли побороти в собі відчуття страху і кожен, хто мав бути на своєму робочому місці - оператори котельні, майстри, слюсарі, працівники служби теплозбуту - всі знайшли в собі сили, щоб продовжити підтримувати в місті теплозабезпечення.”Основні проблеми на підприємстві, як і в самому Чернігові, почались після 10 березня. Спочатку вони проявлялись у тимчасових зупинках, пов’язаних з обстрілами. Поступово кожна котельня зазнавала певних ушкоджень - вибиті вікна, двері, пошкоджені перекриття та покрівлі, наразі не залишилось жодної, яка б вціліла. Одна котельня зруйнована повністю. Пощастило, що на момент попадання снаряду, згадує Олексій Щербина, вона працювала в автоматичному режимі і робітників не було на місці. Незважаючи на постійні обстріли, котельні продовжували працювати, їх роботу підтримували відповідальні працівники. Аж поки у Чернігові не зникло електроживлення на всіх об'єктах.

“Коли в місті зникла електроенергія, оце і стало причиною того, що починаючи з середини березня котельні, які не можна було підключити за допомогою генератора електрообладнання цих котелень, були вимушені зупиниться. Впродовж 16 березня всі котельні вже були зупинені. При короткочасному відновленні електроенергії ми так само героїчно їх запускали. Робили все, щоб це було можливо. Потім знову, коли відключалась електроенергія, відключались і наші котельні. Тим не менше з честю та достоїнством наш персонал пройшов через все це. Мені не соромно за жодну людину на нашому підприємстві.”

Внаслідок ворожих обстрілів не залишилось жодної вцілілої котельні ОТКЕ
Відновити обладнання та провести необхідні ремонти - є всі надії і чітка впевненість в тому, що колектив ОТКЕ з цим впорається.

Всі медичні заклади, які знаходяться в зоні обслуговування Облтеплокомуненерго, наразі забезпечені гарячою водою. Подальші масштабні задачі, які стоять перед колективом, - з підготовки до наступного опалювального сезону.

“Сьогодні по деяким котельням ми продовжуємо надавати послугу та забезпечувати гарячою водою. У нас по місту зараз працює чотири котельні, які забезпечують гарячою водою геріатричний пансіонат, обласну лікарню, онкоцентр, воєнний госпіталь. Всі медичні заклади, які знаходяться в зоні обслуговування ОТКЕ, на сьогодні забезпечені гарячою водою.”, - відмічає Олексій Щербина.

У тепловиків робота не закінчується цілий рік. В опалювальний період іде процес забезпечення міста і споживачів тепловою енергією, а в міжопалювальний період відбувається процес підготовки до наступного опалювального сезону. Олексій Юрійович розповідає, які наразі роботи проводить ОТКЕ:

“На сьогодні першочергова задача, яка вже виконується - це проведення гідравлічних випробувань мереж та котельного обладнання. Після проведення гідравлічних випробувань будуть визначені слабкі пошкоджені ділянки, які потребуватимуть заміни. Буде встановлено котельне обладнання, в тому числі насосне і запірної арматури, весь комплекс обладнання, який забезпечує генерацію теплової енергії, її транспортування і поставку кінцевому споживачу і який потребуватиме заміни.”

Після проведення процедури дефектації, пошкоджені об'єкти та обладнання на підприємстві потребуватимуть відновлення. Це задача не проста для кожного звичайного року, а особливо у цей рік війни, зауважує Голова правління “Облтеплокомуненерго”.

“Про всі проблеми теплоенергетики ми всі чудово знаємо - заборгованість за газ, відставання тарифу від собівартості складових тарифу через затримки його перегляду. В цьому році це все ще ускладнюються тими руйнуваннями, які завдані внаслідок воєнних дій. Одна котельня зруйнована повністю. На її відновлення потрібно порядком 8-9 млн грн. Навіть замінить скло в котельнях, поремонтувати дахи, в одній котельні стіни немає, в другій даху, це були прямі попадання снарядів. На весь цей комплекс міроприємств необхідно за нашими підрахунками не менше 20 млн грн. Плюс стандартний набір, стандартний комплекс всіх тих міроприємств, які щороку проводяться - це ще 20 млн грн, які необхідно вкласти для того, щоб пройти наступний опалювальний сезон.”

Тим не менше, є всі надії і чітка впевненість в тому, що колектив ОТКЕ з цим завданням впорається, запевняє Олексій Щербина.

Поскільки платежі є головним джерелом доходів підприємства, ОТКЕ звертається до своїх споживачів із проханням оплатити за послуги.
Два місяці споживачі ОТКЕ не отримували квитанцій, проте працівники служби теплозбут продовжували роботу, аби не втратити дані продовжували вести облік наданих послуг впродовж усього періоду воєнних дій. Протягом квітня фахівці підприємства оглянули кожен будинок, обстежили кожен вузол теплової енергії та зняли з нього архівні дані. Тож нарахування платежів за березень проведуться суворо відповідно до показань загальнобудинкових вузлів обліку теплової енергії - виключно за ті гігакалорії, які фактично спожив будинок.

“Точно так ми провели роботу з житлово-експлуатаційними організаціями для того, щоб синхронізувати дані щодо того, коли який будинок зазнав пошкоджень, коли була пошкоджена система опалення, інфраструктурна система житлового будинку, для того, щоб все це правильно відобразить в нарахуваннях. Тому вже в травні місяці споживачі отримають квитанції. В цих квитанція сума нарахування за березень буде вказана, як сума заборгованості. У лютому послуга надалась в повному об'ємі, це знайшло відображення і в нарахуваннях. У квітні ми послугу не надавали, тому нарахувань в цьому місяці немає.”

Колектив Облтеплокомуненерго вдячний кожній людині заради якої власне і працює, і його робота пов’язана з теплом - хтось це тепло споживає, а хтось цю частинку тепла виробляє - на робочому місці і серцем, і душею. Кожна людина, яка працює на підприємстві несе частинку тепла кожному, хто живе в нашому місті, - підкреслює у своєму зверненні до чернігівців Олексій Щербина.

“Прохання, хто отримає квитанції якимось чином підтримать наше підприємство, по можливості розрахуватись з боргом. У кого немає можливості повністю розрахуватись - внести, хоча б скільки може. Кожна копійка піде на те, щоб наступний опалювальний сезон вчасно почався і пройшов стабільно, як це було завжди. Будемо сподіватись, що таких страшних речей більше не буде.”

Олексій Щербина висловив сподівання - поскільки жителі нашого міста самі бачили, що в ньому відбувалось, то вони з розумінням ставляться до ситуації, в якій опинилось Облтеплокомуненерго і власною оплатою за послуги обов'язково підтримають відновлення пошкодженої інфраструктури підприємства.

ЧернігівСіті

]]>
Громадський транспорт у Чернігові запрацює у травні, – Атрошенко http://monitor.cn.ua/ua/economics/93192 Громадський транспорт у Чернігові запрацює у другій-третій декаді травня. Про це у коментарі Суспільному повідомив чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. Економіка article Mon, 02 May 2022 13:58:35 +0300 З його слів, наразі у місті лишилося 65 автобусів, які можуть розпочати роботу. До війни маршрути обслуговували 230 автобусів. Випускати на лінію наявні машини не готові з кількох причин. Перша – перевізники наперед просять близько 7 мільйонів гривень з міського бюджету на ремонт техніки, заправку та інше. За словами Владислава Атрошенка, грошей у міському бюджеті немає:

"Я вважаю, що це втрачений рік для Чернігова. Нам би хоч якось його пережити. Тому, якась суттєва допомога позапланова, яку ми не закладали в бюджет – будемо дивитися. Я не виключаю, що її треба буде робити. Але це треба ще додатково нам думати з цього приводу".

Крім того, говорить міський голова, у місті бракує водіїв та пального, при цьому ціни на нього значно підвищились. За таких умов вартість квитка має зрости з 8 до 10-12 гривень.

"По-розумному зараз хоча б квартал або два, а краще до кінця року, зробити це безкоштовним – транспорт. Ми не можемо цього зробити і платити за кілометр так, як ми закладали у програму, коли будуть нові автобуси".

За словами Владислава Атрошенка, міська рада не хоче поспішати у вирішенні питання із запуском громадського транспорту в місті. Нині тривають консультації із перевізниками.

Суспільне Чернігів

]]>
Вітчизняну насіннєву картоплю роздають безкоштовно http://monitor.cn.ua/ua/economics/93187 ПРаТ «НВО «Чернігівеліткартопля», що в селищі Седнів на Чернігвщині, Поліська дослідна станція ім. Засухіна Інституту картоплярства НААН (село Федорівка на Житомирщині) за підтримки фейсбук-спільноти «Скажений картопляр» започаткували ініціативу «Українська картопля». Економіка article Mon, 02 May 2022 12:40:04 +0300 Кожному громадянинові надають безкоштовно до 30 кг насіннєвої картоплі. Треба лише оплатити пересилку «Новою поштою» та в кінці сезону передати кошти за насіння на потребу ЗСУ, або з вирощеного врожаю передати восени армії або підрозділу територіальної оборони мішок картоплі.

Про це повідомляє Українська асоціація виробників картоплі у Фейсбук.

«Закликаємо всіх спробувати виростити сорти картоплі вітчизняної селекції. В каталогах компаній є чимало смачних, високоврожайних сортів. Насіння високих репродукцій буде передано Вам БЕЗКОШТОВНО. Але доставку його до Вас “Новою поштою” просимо оплатити. Обсяг поставки насіння – до 30 кг. Вартість доставки, залежно від відстані, може сягати і 400 грн за пересилку», – йдеться у повідомленні.

Ініціатори також додають: з вирощеного врожаю мішок картоплі просимо передати на потреби ЗСУ або своєї ТРО.

А також обіцяють провести кілька онлайн майстер-класів і надати поради з технологій вирощування сортів української селекції.

Щоб взяти участь у проекту кластер “Українська картопля” потрібно надіслати організаторами дані про себе (прізвище, ім’я, по-батькові, поштову адресу, номер відділення «Нової пошти» і контактний телефон).

]]>
Суд арештував 51 білоруських вагонів-цистерн, які перетнули кордон на Чернігівщині напередодні вторгнення рф http://monitor.cn.ua/ua/economics/93180 Слідчі Територіального управління ДБР Києва ініціювали арешт 51 залізничних вагонів-цистерн власності республіки білорусь, які перетнули кордон з Україною 23 лютого. Економіка article Sun, 01 May 2022 13:54:41 +0300 Після вторгнення вони фактично забезпечували логістику окупаційно-російських військ, що наступали у напрямку Чернігів-Суми. Цистерни були заповненні 3 тис. тоннами білоруського та російського дизельного палива. Продукція начебто призначалась нафтокомпаніям, які входять до сфери впливу Медведчука.

Після звільнення Чернігівщини від російських загарбників, слідчі ДБР ініціювали клопотання до Печерського районного суду про арешт виявленого майна. Наразі ДБР вживаються заходи з передачі вилученого Агентству з розшуку та менеджменту активів, а надалі - Збройним силам України.

Деякі з цистерн після вдалих бойових дій ЗСУ дещо «пошкоджені», але після висновків експертизи та ремонту теж підуть на потреби держави.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 437 КК України - планування, підготовка або розв'язування агресивної війни чи воєнного конфлікту, а також участь у змові, що спрямована на вчинення таких дій.

Досудове розслідування триває.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.

]]>
За тиждень на Чернігівщині ярими культурами засіяно майже 39 тисяч гектарів http://monitor.cn.ua/ua/economics/93164 Аграрії області продовжують посів ярих сільськогосподарських культур. Станом на 28 квітня сільгосппідприємства засіяли ними загалом 70,6 тисячі гектарів (станом на 21 квітня — 31,91 тис. га), з яких: Економіка article Fri, 29 Apr 2022 19:55:34 +0300
 • ярою пшеницею — 8200 га;
 • ярим ячменем — 11300 га;
 • вівсом — 8200 га; 
 • горохом — 2100 га;
 • просом — 2100 га;
 • кукурудзою — 12600 га;
 • цукровим буряком — 900 га;
 • соняшником — 18900 га;
 • картоплею — 6300 га.
 • Зазначимо, що цьогоріч, за уточненими даними, планується засіяти близько 700 тисяч гектарів. Посівна кампанія в області затримується через розмінування звільнених населених пунктів.

  За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку
  Чернігівської обласної військової адміністрації.

  ]]>
  На Чернігівщині пенсії у березні та квітні профінансовано своєчасно і в повному обсязі http://monitor.cn.ua/ua/economics/93162 Пенсійний фонд України забезпечив своєчасне фінансування пенсійних виплат за березень та квітень жителям Чернігівської області. Економіка article Fri, 29 Apr 2022 19:41:54 +0300 Зокрема, 25 березня в повному обсязі профінансовано пенсії за квітень. Про це повідомило Головне управління Пенсійного фонду України в області.

  Профільні фахівці нагадали, як отримати виплати, якщо людина евакуювалася в інший регіон.

  Якщо пенсіонер отримував пенсію через банківську установу, то він може отримати її в будь-якій області України, а також за кордоном. Якщо ж людина отримувала пенсію через АТ «Укрпошта», тобто через відділення поштового зв’язку за місцем проживання, і вимушена була через небезпеку змінити фактичне місце проживання, то вона може отримати виплати у відділеннях АТ «Ощадбанку» як грошовий переказ без відкриття рахунку, або ж у іншому відділенні АТ «Укрпошта» за місцем тимчасового перебування.

  Для цього потрібно звернутися до органу Пенсійного фонду України (особисто, за телефоном або через особистий електронний кабінет на вебпорталі електронних послуг) чи до контакт-центру АТ «Укрпошта» за телефоном 0-800-300-545.

  Якщо особа не визначилася із місцем проживання, можна зателефонувати до контакт-центру АТ «Укрпошти» та повідомити про це оператора. У такому разі можна отримати виплату в будь-якому автоматизованому відділенні Укрпошти.

  Можлива також ситуація, коли не працюють банки, через які перераховують пенсію. У такому випадку, коли до Міністерства соціальної політики та/або Пенсійного фонду України надходить інформація від Національного банку про неможливість відповідного банку виплачувати пенсії, їхня виплата здійснюється шляхом переказу коштів одержувачу без відкриття рахунку через АТ «Ощадбанк».

  Також, якщо особа не має можливості зняти з картки готівку, то є можливість скористатися такими сервісами Укрпошти:

  • перерахування коштів з картки для отримання готівки у відділенні Укрпошти, або з доставкою за адресою проживання, користуючись послугою «З картки додому»;
  • зняття коштів через POS-термінали у відділеннях Укрпошти.

  За повідомленням Головного управління 
  Пенсійного фонду України в Чернігівській області

  ]]>
  Повідомлення для підприємств міста Чернігова, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації http://monitor.cn.ua/ua/economics/93160 Розпорядженням Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка від 25 квітня 2022 року № 37-р було створено робочу групу по фіксації втраченого, знищеного або пошкодженого майна підприємств усіх форм власності у місті Чернігові. Економіка article Fri, 29 Apr 2022 19:26:28 +0300 Для фіксації шкоди та збитків, завданих внаслідок збройної агресії російської федерації, підприємству необхідно:

  1. Завантажити та заповнити форму Звернення з додатком;
  2. Надіслати заповнені документи у паперовому та електронному вигляді на адресу  Чернігівської міської ради (14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7; gorsovet@chernihiv-rada.gov.ua).

  Отримані відомості будуть узагальнені, проаналізовані та використані з метою підготовки державою доказових матеріалів для подальшого розгляду в міжнародних судах.

  За довідковою інформацією звертатись до управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради за тел. 77-40-54, 77-48-56 або на електронну адресу: ekonom@chernigiv-rada.gov.ua

  ]]>
  Укрпошта під час війни почала першу передплату газет і журналів на II півріччя 2022 року http://monitor.cn.ua/ua/economics/93137 Укрпошта розпочала першу під час воєнного стану передплату газет та журналів на II півріччя 2022 року. Оформлення передплати за електронними каталогами почалося із 25 квітня, а із 28 квітня — за друкованими каталогами для всіх регіонів України, крім територій Луганської, Донецької та Херсонської областей. Економіка article Thu, 28 Apr 2022 12:05:43 +0300 Відновлення доставки газет та журналів у звільнених населених пунктах відбувається за умови безпеки для клієнтів та працівників Укрпошти.

  Передплатна кампанія проводиться:

  - до 16 червня на видання загальнодержавної сфери розповсюдження;
  - на місцеві видання (обласні, міські, районні) в строки, що визначені згідно з укладеними з видавництвами (редакціями) договорами.

  Серед широкого переліку різних популярних видань, місцевої преси, періодики для дітей, тематичних видань можна передплатити газети чи журнали батькам, дітям, рідним.

  Оформити передплату також можна і у звичний спосіб у відділеннях Укрпошти або у листоноші.

  Серед клієнтів, які оформлять передплату видань через «Онлайн передплату» на суму від 100 грн на термін не менше ніж 6 місяців, буде проведений розіграш призів. Більш детально про умови на сайті Укрпошти у розділі «Акції».

  “Місцева преса допомагає людям отримувати таку потрібну зараз інформацію про новини в районах і областях. Особливо для тих українців, населені пункти яких звільнено, це і один із символів повернення до звичного життя, яке вони через окупантів тимчасово втратили. А тим, хто виїхав у інші регіони, і важливо тримати зв'язок зі своєю батьківщиною через друковане слово, можна оформити переадресацію. Для цього потрібно лише звернутися до відділення, в тому місці, де ви зараз мешкаєте і написати заяву. Звичайно через війну наш каталог видань має менший перелік газет та журналів, що зараз друкуються, проте редакції поступово відновлюють роботу і кожен може обрати для себе і рідних потрібне видання. А Укрпошта докладе всіх зусиль, щоб довезти пресу кожному передплатнику”, - відзначив директор департаменту поштових послуг Укрпошти Сергій Гречко.

  Питання компенсацій за не вихід видань під час бойових дій розглядають видавці та редакції, що відновили вихід газет. Вони вирішують механізм компенсації (спарені номери, заміна видань іншим виданням, форс-мажор, тощо). Остаточні рішення щодо можливих компенсацій будуть прийматись видавцями після припинення воєнного стану.

  Інформація про роботу відділень Укрпошти щоденно оновлюється на офіційному сайті Укрпошти. Більш детально про роботу відділень у конкретному населеному пункті та їх графіком роботи можна ознайомитись за посиланням.

  Як повідомлялося, Укрпошта, яка зараз є найбільшою серед банківських та логістичних компаній України, працює на всій території держави, крім тимчасово окупованих територій, із адаптованими до нинішніх умов графіками роботи. Залежно від цього щоденно працює до 5000 стаціонарних та виїжджають у найвіддаленіші села і області майже 1300 пересувних відділень.

  Пресслужба АТ "Укрпошта"

  ]]>
  Українські підприємці можуть отримати грошову допомогу на платформі Keep Going http://monitor.cn.ua/ua/economics/93136 IT-підприємці створили проєкт KeepGoing, щоби надати першу допомогу власникам малого бізнесу, а також людям творчих професій, які залишилися в Україні та працюють надалі. Економіка article Thu, 28 Apr 2022 11:51:19 +0300 Допомагаючи армії та постраждалим серед мирного населення, чимало підприємців зараз і самі потребують підтримання. Багато хто з них шукає можливості розпочати діяльність на новому місці, змінити спеціалізацію, знайти клієнтів усередині країни та на зовнішніх ринках.

  На сайті платформи KeepGoing постраждалі через російське вторгнення команди до 50 осіб або сімейні бізнеси можуть розповісти про свій досвід роботи за воєнного часу та подати заявку на отримання грошової, інформаційної чи експертної допомоги. Напрямки малого бізнесу: виробництва, зокрема продуктів харчування, одягу / взуття, сервіси (перукарня, салон, ремонт, хімчистка тощо), сфера громадського харчування, роздрібна торгівля, культура, творчість, реклама, креатив, освіта та ін.

  Щоб дістати підтримання від фонду, малим підприємцям, які працюють в Україні, необхідно надіслати заявку: https://form.keepgoing.com.ua/  

  Долучитися до підтримки підприємців може кожен — на платформі Keep Going  можна допомогти малим підприємцям прямо: задонатити, придбати продукцію, замовити послуги чи поширити історію в соціальних мережах, щоб про неї дізналися більше людей.
  ________________

  KeepGoing — платформа допомоги мікро- та малому бізнесу в Україні. Проєкт надає медійну, інформаційну, фінансову підтримку та запускає краудфандингові збори. Звернутися по допомогу на сайті KeepGoing.com.ua можуть команди до 50 осіб чи сімейні бізнеси, постраждалі під час війни.

  ]]>
  100 виробників України отримають $100 тис. як підтримку під час війни http://monitor.cn.ua/ua/economics/93128 Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», АТ «Укрпошта» та ГО TECHBUREAU запускають ініціативу Made in UA Support Project. Економіка article Wed, 27 Apr 2022 20:05:08 +0300 В рамках проєкту 100 українських крафтових виробників, які готові залишатися в країні та шукають шлях для продовження діяльності, зможуть отримати по $1000 на підтримку своїх брендів. Подача заявок на участь в проєкті стартує 27 квітня на платформі UAmadesupport.com і триватиме до 10 травня. Ініціатива проходить за підтримки Національного проєкту з розвитку підприємництва та експорту Дія.Бізнес.

  Згідно з опитуванням Європейської бізнес-асоціації, лише 17% компаній на сьогодні працюють у повному обсязі, а близько 30% зовсім не працює. За оцінкою Національного банку, війна коштує економіці України 50% "невиробленого" ВВП, не враховуючи втрат від руйнувань. Багатьом підприємствам малого бізнесу потрібно перезапустити процеси та відновити обсяги виробництва. Тим, кому вдалося зберегти виробництво, необхідно допомогти масштабуватися та вийти на міжнародні ринки. Щоб підтримати український малий бізнес, Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», АТ «Укрпошта» та Громадська організація TECHBUREAU запустили проєкт Made in UA Support Project.

  «В Україні було створено багато брендів міжнародного рівня. З 2018 року ми реалізуємо програму, яка допомагає у формуванні кращого середовища для діяльності бізнесу та підтримує інноваційні галузі і підприємства, а також сприяє розвитку експорту та торгівлі. З початком війни переважна більшість підприємств опинилась у надзвичайно скрутному становищі. Тому ми разом з нашими партнерами вирішили підтримати проєкт Made in UA Support Project, який сприятиме розвитку потужної і відкритої української економіки шляхом підтримки малих підприємств», - говорить Олеся Залуська, заступниця керівника Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

  Платформа UAmadesupport.com прийматиме заявки від підприємців з 27 квітня до 10 травня 2022 року. Подати заявку
  Брати участь у Made in UA Support Project можуть:

  • Крафтові виробники фізичних товарів - декор для дому, одяг, меблі, іграшки, тощо
  • Українські юридичні особи: ФОП 2,3 групи або ТОВ
  • Підприємства, виробництво яких розташоване і залишиться в Україні.

  Відбір буде здійснюватися наступним чином:

  • Подання заявок - з 27 квітня до 10 травня
  • Впродовж 2 тижнів - до 24 травня ініціатори проєкту внутрішнім голосуванням оберуть 100 компаній, які отримають допомогу
  • Обрані компанії отримають інструкцію для отримання фінансової допомоги.

  “TECHBUREAU - Громадська Організація, яка спеціалізується на створенні соціальних проєктів для розвитку малого бізнесу в Україні й світі. І сьогодні, як ніколи, український малий бізнес потребує підтримки. Тому ми прийняли рішення ініціювати проєкт Made in UA Support Project, який для багатьох українських виробництв може стати першою сходинкою на шляху до успішного відновлення роботи на ринку в Україні та за кордоном. Ми хочемо, щоб українські вироби і далі несли нашу культуру та цінності в кожен дім. А ще, щоб американське подружжя пило ранкову каву з українських горнят. Гуцульський килим лежав поруч із каміном у французькій квартирі, а австралійські діти гралися конструкторами, виготовленими в моєму рідному Харкові”, - говорить Ханна Зенн, директорка ГО TECHBUREAU.

  Зараз чи не найбільшим викликом для українських підприємств є доставка. Ключові позиції на цьому ринку займає Укрпошта. В рамках участі в проєкті Made in UA Support Project Національний оператор поштового зв'язку ухвалив рішення профінансувати організацію доставки для компаній, які продовжують здійснювати продаж своїх товарів на міжнародні ринки.

  «Укрпошта попри війну відновила міжнародне сполучення: раз на тиждень маємо чартерні рейси до Нью-Йорка, також наші експортні відправлення з Польщу доставляють рейси п’яти авіаліній - KLM, AirBaltic, LOT, Lufthansa та TurkishAirlines. Тому експортери можуть бути впевнені, що їхні відправлення будуть доставлені, і що вони можуть розраховувати на доходи від свого бізнесу. Крім того, Укрпошта звернулася до провідних маркетплейсів, щоб вони переглянули умови для українських продавців. І багато з них вже скасували комісійну плату за магазини і ввели низку підтримуючих заходів для мерчантів з України. Продовжуючи шукати варіанти підтримки українських експортерів навіть в умовах війни, ми об'єднали зусилля з партнерами і разом реалізуємо Made in UA Support Project. «Укрпошта» виділяє 100 тис. грн для учасників проєкту - це гроші, які вони зможуть використати на доставку товару своїм клієнтам», - говорить директор департаменту міжнародних операцій «Укрпошти» Юлія Павленко.

  Фінансова допомога на одного підприємця складає $1000*. Гроші можуть бути направлені на будь-які задачі для підтримки виробника: маркетинг, покращення презентації товарів, представлених в магазині, логістичні цілі, виробництво та ін.

  Також учасники отримають додаткові призи від організаторів та партнерів.

  «Укрпошта»: 1-й - промокоди на 30 тис. грн; 2-й - промокоди на 20 тис. грн, 3-й - промокоди на 10 тис. грн. Ще 8 проєктів отримають промокоди по 5 тис. грн. Клієнти зможуть використати їх при відправці з відділень «Укрпошта» в будь-яку країну.

  Онлайн-платформа для підприємців Дія.Бізнес: 10 компаній отримають консультації з визначення пріоритетних ринків, а також огляди трендів e-commerce у релевантній ніші обраних ринків (середня вартість вказаних послуг на ринку – $1500).

  Перелік компаній, які отримають допомогу, буде оголошений 24 травня 2022 року на офіційному сайті проєкту.

  Розмір кожної стипендії складатиме гривневий еквівалент $1 000*.

  * Суму вказано без урахування податків.

   

  ]]>
  Мінцифри передало громадам Чернігівщини комплекти «Старлінк» http://monitor.cn.ua/ua/economics/93121 Цими днями представники Міністерства цифрової трансформації України перебувають з робочою поїздкою на Чернігівщині. Економіка article Wed, 27 Apr 2022 19:17:53 +0300 В область привезли комплекти «Старлінк». Першочергово обладнанням для доступу до супутникового інтернету забезпечать ті громади, в яких неможливо швидко відновити відповідні мережі.

  Першими такі комплекти отримали одні з найбільш зруйнованих внаслідок бойових дій громад — Киїнська та Киселівська.

  У Киїнці відразу ж підключили і перевірили «Старлінк».

  Керівник експертної групи з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри Андрій Набок пояснив, що спеціальних знань для запуску обладнання не потрібно. Для цього використовується мобільний застосунок, де все покроково описано. Цей додаток має встановити лише та людина, яка налаштовує інтернет. Абонентам він не знадобиться. Необхідна умова — постійне (або ж резервне) живлення.

      — Відтепер кожен мешканець громади може підключитися та користуватися інтернетом необмежено. Це дасть змогу, в тому числі, й читати новини, як б’ють ворога, як живуть друзі та рідні, — прокоментував директор департаменту з розвитку фіксованого мобільного інтернету Мінцифри Юрій Мацик.

  Втім, для Киїнської громади це ще й можливість відновити навчання.

      — Минулого тижня майже відновили електропостачання, газ, є проблеми з водою, бо дуже багато пошкоджених мереж. Але ж усім треба працювати. Будемо запускати навчальний процес в дистанційному режимі. До цього такої можливості не було — мобільний інтернет був заслабким, — зазначив голова Киїнської громади Андрій Головач.

  Два комплекти обладнання передали і в Киселівську громаду, де у селах чотири школи, яким теж потрібен доступ до швидкісного інтернету.

  Для прикордонної Чернігівщини доступ до супутникового інтернету вкрай важливий, вважають представники міністерства. Адже отримання достовірної інформації — питання національної безпеки України.

  ]]>
  BAT Україна відновила виробництво на Прилуцькій тютюновій фабриці http://monitor.cn.ua/ua/economics/93117 25 квітня 2022 року Прилуцька тютюнова фабрика відновила виробництво. Економіка article Wed, 27 Apr 2022 18:49:12 +0300 BAT Україна провела ретельний аналіз ризиків і загроз та вирішила поетапно відновити виробництво на нашій Прилуцькій фабриці.

  "У ці важкі часи нам необхідно задовольняти попит наших українських та іноземних повнолітніх споживачів та підтримувати функціонування української економіки",  — зазначили в компанії.

  Повідомляється, що робота на Прилуцькій фабриці здійснюється з дотриманням усіх вимог безпеки, комендантської години та інших обмежень воєнного стану.
  Підписуйтесь на наш Telegram канал

  "Ми постійно відстежуємо розвиток безпекової ситуації в місті Прилуки та Чернігівській області та будемо адаптувати свою діяльність до змін", —  повідомляють на Прилуцькій фабриці.

  Відновлення роботи виробництва в Прилуках є доказом нашої відданості нашим працівникам, повнолітнім споживачам та економіці України.

  джерело

  ]]>
  Голова МАГАТЕ розповів про обладнання, яке доставив на ЧАЕС http://monitor.cn.ua/ua/economics/93111 Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у вівторок 26 квітня відвідав Чорнобильську АЕС. Економіка article Tue, 26 Apr 2022 22:22:25 +0300 "Деяке обладнання, яке буде доставлено, надходить від МАГАТЕ та інших країн, які солідарні з Україною. У нас є багато обладнання, дозиметрів, обладнання для моніторингу радіоактивності, інше, що ми привозимо сюди. Допомога продовжуватиметься, це лише перша партія обладнання. Привозимо, узгоджуємо з українською владою. Отже, ви можете побачити, що це не лише символічний візит. Це візит робочий", — наголосив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі під час візиту на ЧАЕС.

  Він зазначив, що ситуація на станції наразі є нестабільною.

  "Мій план на сьогодні, це доставити обладнання, експертів з МАГАТЕ, які будуть працювати з українськими спеціалістами. Ми плануємо поєднати наші зусилля, моніторити ситуацію на території. Ми плануємо присутність МАГАТЕ тут. Ми маємо ситуацію відключення зовнішнього живлення. Такі події ставлять під загрозу нормальну роботу будь-якого ядерного об’єкта. Ситуація нестабільна, тому ми повинні бути напоготові", — розповів Гроссі.

  Суспільне Чернігів

  ]]>
  "Vodafone Україна" відновив зв'язок іще в 14 населених пунктах Київської та Чернігівської областей http://monitor.cn.ua/ua/economics/93110 Інженери Vodafone продовжують відновлювати зв’язок у населених пунктах Київщини та Чернігівщини, порушений унаслідок бойових дій. Економіка article Tue, 26 Apr 2022 22:10:18 +0300 У Київській області знов є можливість користуватись зв’язком у мешканців населених пунктів Бучанського району: с. Михайлівка-Рубежівка, смт Ворзель, міста Гостомель, с. Забуччя та смт Немішаєве. Також інженери Vodafone відновили роботу ще трьох базових станцій в Ірпені і двох – у Бучі.

  У Вишгородському районі повернулись до ефіру села Сухолуччя, Страхолісся, Катюжанка, Глібівка, Любимівка, Соснівка і смт Димер. Також відновлено роботу мережі у селі Озерщина Бородянського району.

  На Чернігівщині також тривають відновлювальні роботи. З’явився зв’язок у с. Халявин Чернігівського району. Окрім того, відновлена робота ще двох базових станцій у Чернігові.

   

  ]]>
  В’ячеслав Чаус: Чернігів отримає від держави ще 150 мільйонів гривень на відновлення http://monitor.cn.ua/ua/economics/93100 Сьогодні Кабінет Міністрів України за ініціативою Чернігівської ОВА ухвалив рішення про надання додаткової субвенції на відновлення Чернігова. Це — 150 мільйонів гривень з державного бюджету. Економіка article Tue, 26 Apr 2022 21:08:44 +0300  — Зараз Уряд надає відповідні субвенції обласним бюджетам із резервного фонду для оперативного відновлення комунікацій, інфраструктури й житла там, де це можна зробити, — повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

  За словами начальника обласної військової адміністрації В’ячеслава Чауса, ці кошти будуть спрямовані на потреби КП «Чернігівводоканал».

      — 90 мільйонів — на ремонт і відновлення потужностей водоканалу. Зокрема, реконструкцію водопровідної насосної станції № 2 «Подусівка» та трансформаторних підстанцій з улаштування автономного джерела живлення. 60 мільйонів - на виплати заробітної плати його працівникам, які під обстрілами забезпечували містян найнеобхіднішим, — розповів В’ячеслав Чаус.

  Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
  з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

  ]]>
  Як зміняться умови виплат для переселенців з травня? http://monitor.cn.ua/ua/economics/93092 За березень і квітень всі внутрішні переселенці зможуть отримати допомогу розміром 2000 гривень, допомога на дітей та для осіб з інвалідністю становитиме 3000 гривень. І Економіка article Tue, 26 Apr 2022 09:42:23 +0300 Із травня умови виплат переселенцям будуть інакші, оскільки набула чинності постанова Кабміну №457 від 16 квітня 2022 року. Що саме зміниться, в ефірі Українського радіо розповів заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.

  Про зміни умов виплат

  За словами посадовця, у лютому і на початку березня спостерігалось масове переміщення людей, особливо у північних регіонах — на Київщині, Чернігівщині, та Сумщині. Нині деокупована частина північних регіонів України потроху відновлюється і люди повертаються додому, відтак передбачалося, що за березень і квітень всі внутрішньо переміщені особи отримають виплати від держави.

  "Із травня буде визначено конкретний перелік територіальних громад, де тривають активні бойові дії і людям небезпечно повертатися до своїх місць проживання. Громадянам, які перемістилися із цих населених пунктів, будуть продовжені виплати", — розповів Музиченко.

  Він додав, що якщо у людини було пошкоджено або втрачено житло, то вона також отримуватиме відповідні виплати до того моменту, поки це питання не буде вирішено.

  Про визначення переліку громад

  Віталій Музиченко повідомив, що конкретної формули визначення переліку громад, де перебувати небезпечно, немає.

  "Лінія фронту — це досить умовне визначення, бо оперативна ситуація на фронті може змінюватися кардинально навіть упродовж години, не те що тижня чи місяця", — зауважив він.

  Водночас попередньо відомо, що буде визначено не перелік населених пунктів, а саме перелік громад, що дає можливість більш точно підійти до ситуації.

  "У певному селищі можуть не відбуватися бойові дії, але його, наприклад, можуть обстрілювати з ворожої артилерії", — пояснив урядовець.

  За його словами, алгоритм визначення цього переліку територіальних громад передбачений законодавством. Він передбачає, що подання такого переліку будуть робити обласні військові адміністрації, бо вони можуть володіти максимальною інформацією про те, що відбувається на місцях.

  "Потім погодження цього переліку відбуватиметься у Міністерстві оборони України з урахуванням даних Генерального штабу чи інших військових підрозділів. Затверджувати цей перелік буде вже Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій", — зазначив Музиченко.

  Цього тижня також очікується визначення такого переліку як стартової позиції, щоб забезпечити можливість організувати роботу міністерства на травень, додав посадовець.

  Якщо людина не повертається через небезпеку мінування

  Як зазначив Віталій Музиченко, міністерство планує розглянути визначені у відповідному переліку громади за поданням обласних адміністрацій.

  "Вони мають визначити небезпеку чи безпечність таких територій. Людина має право самостійно визначати, де безпечно їй проживати. Ніхто нікуди не змушує або кудись повертатися, або переміщуватися. Це власний вибір людини, ми не можемо на це впливати", — наголосив він.

  За словами посадовця, нині уряд лише говорить, що є території, куди вже можна повертатися та які є більш безпечними.

  Про виплати в зоні окупації

  Урядовець зауважив, що всі державні гарантії — зокрема пенсії й соціальні виплати — продовжуються в тому числі і на тимчасово окупованих територіях.

  "Є певні моменти логістичного характеру стосовно потрапляння готівки туди, але там, де люди мають банківські рахунки, де люди отримують виплати через банківську систему, там більш-менш все працює стабільно", — пояснив він.

  Музиченко наголосив, що при цьому у багатьох випадках держава продовжує нарахування та виплачує соціальні гарантії не просто вчасно, але й раніше визначених термінів.

  Про переселенців першої хвилі

  Віталій Музиченко наголосив, що уряд не відокремлює переселенців першої і другої хвилі.

  "Є статус внутрішньо переміщеної особи. Нині, на жаль, відбувається так, що людина з окремих районів Донецької чи Луганської областей чи Криму перемістилася вже декілька разів упродовж останніх 7-8 років, залишаючи місця свого проживання. Через повномасштабну агресію нашого північного сусіда наші громадяни змушені повторно переміщуватися в іншу локацію, рятуючи своє життя", — зауважив урядовець.

  За його словами, пакет соціальних гарантій для всіх внутрішньо переміщених осіб є однаковим.

  "Ми зараз не диференціюємо їх жодним чином. Такий пакет на сьогодні збільшений: і розмір виплат, і можливість вирішення проблем", — додав посадовець.

  Він пояснив, що серед онлайн-інструментів є сервіс "Дія", що передбачає як первинну реєстрацію осіб, які перемістилися, так і подання інформації для зміни місця реєстрації або місця проживання.

  "Якщо умовно свого часу людина перемістилася із Криму до Запорізької області або до Херсонщини, а зараз була змушена переїхати у Рівненську область, то вона має можливість подати відповідну інформацію також онлайн для уточнення інформації про фактичне місце свого проживання", — підсумував Віталій Музиченко.

  Суспільне

  ]]>
  Потрібні системні державні рішення з підтримки економіки Чернігова – мер http://monitor.cn.ua/ua/economics/93083 Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко закликає український уряд ухвалити системні державні рішення для підтримки економіки міста. Економіка article Mon, 25 Apr 2022 16:31:17 +0300 Про це він наголосив в ефірі телемарафону, передає Укрінформ.

  «Чернігів дякує за підтримку і за отриману гуманітарну допомогу. Почалася співпраця з урядом в частині зважених рішень з підтримки як окремих галузей інфраструктури, так і в цілому критичної інфраструктури. Важливим було б прийняти системні державні рішення з підтримки економіки Чернігова. Треба дати людям робочі місця і заробітні плати», - зазначив мер.

  За його словами, потрібні невідкладні законотворчі ініціативи з надання економічних та податкових преференцій бізнесу, який залишився працювати в місті.

  «Я б зараз невідкладно прийняв закон, який би надавав економічні і податкові преференції бізнесу, який залишився працювати в Чернігові. Натомість сьогодні держава фактично підтримує виїзд і підприємств, і робітників в інші регіони», - підкреслив Атрошенко.

  Як повідомлялося, понад місяць Чернігів перебував в облозі російських військ. У місті знищено або пошкоджено 70% будівель і споруд. Наразі регіон оговтується від постійних обстрілів. З 26 по 30 квітня в Чернігові проходить тиждень з благоустрою.

  ]]>
  Куликівське молоко відновило роботу і нарощує виробництво http://monitor.cn.ua/ua/economics/93075 До війни ПрАТ «Куликівське молоко» на Чернігівщині переробляло 60 т молока на добу, влітку — до 100 т, з якого вироблялася широка лінійка молочних продуктів. Економіка article Mon, 25 Apr 2022 14:03:01 +0300 Наразі через масовий виїзд людей за кордон молокопереробні підприємства відчули скорочення споживання молочної продукції.

  Про це AgroPortal.ua розповів голова Наглядової ради підприємства «Куликівське молоко» Анатолій Дідур.

  «Зараз намагаємось відновити даний обсяг, проте є проблеми з логістикою та тим, що певні ферми були зруйновані рашистами. Так, в області через річку Десна залишилось всього два мости. Відстані доставки молока-сировини і збуту продукції за певними маршрутами збільшились у 5-6 разів»

  За його словами, у зв’язку з проблемами в доставці довелось дещо скоротити асортимент продукції за рахунок позицій з коротким терміном зберігання. Молоко закуповують як в особистих підсобних господарств населення, так і у молочних ферм — від дрібних до великих.

  «Продукцію продаємо через наші фірмові магазини, власну дистрибуцію — по Чернігівській, частково Київській і Сумській областях, а також оптом по Україні. Під час гострої фази конфлікту роздавали продукцію безкоштовно на потреби населення громади, територіальної оборони та ЗСУ», — зазначає Анатолій Дідур.

  Крім того, підприємство також заправляло транспорт волонтерів, надавало фінансову підтримку місцевій лікарні, допомагали з логістикою гуманітарної допомоги, надавали фермерам власний транспорт для вивезення молочної сировини на продаж, ділились інгредієнтами та пакувальними матеріалами з підприємствами тимчасово окупованих територій.

  На період активних бойових дій підприємство не працювало. Проте зараз відновило роботу всіх своїх об’єктів і нарощує виробництво до довоєнного рівня. Усі робочі місця збережено, 169 штатних + сезонні працівники приступили до роботи. Сирне виробництво навіть взяло на роботу двох тимчасових переселенців з Чернігова.

  До початку війни ПрАТ «Куликівське молоко» долучилось до підписання Меморандуму про співпрацю з ГС «Інноваційне фермерство та кооперація» та представниками ТГ Чернігівської області.

  «Ми за цивілізований молочний ринок. Вважаємо, що розвиток сімейних молочних ферм є одним із кроків до такого ринку і засобом до збільшення якісного молока в Україні. Враховуючи останні тенденції швидшого вступу України до європейської спільноти, вкотре впевнюємось у правильності цього кроку», — резюмує Анатолій Дідур.

  ]]>
  Чернігівське підприємство тимчасово переорієнтуватися на репродукцію свиней http://monitor.cn.ua/ua/economics/93073 ТОВ «Прилуки-ГарантБуд», яке вирощує поросят, деякий час працювало в окупації. Економіка article Mon, 25 Apr 2022 13:51:14 +0300 А після звільнення області від російських загарбників вирішило тимчасово переорієнтуватися у сегмент репродукції свиней.

  Про це розповів директор підприємства Дмитро Рожко, інформує асоціація «Свинарі України».

  «Був період, коли через блокування проїзду звичний доступ до свинокомплексу був неможливий, – зазначив він. – Тож наш персонал, можна сказати, героїчно добирався до тварин повз танки та БТРи. Завдяки його відданості роботі та тісній співпраці з місцевою Теробороною, яка в перший гуманітарний коридор допомогла здійснити поставку кукурудзи від місцевого фермера, вийшло зберегти поголів’я».

  За словами Дмитра Рожка, підприємству пощастило обійтися невеликими втратами: ушкоджень від бомбардувань немає, випадків мародерства не було.

  «Звісно, істотно впали виробничі показники свиней, які тривалий час споживали виключно кукурудзу, – зауважив керівник «Прилуки-ГарантБуд». – Крім цього, частина працівників ферми евакуювалася, тож штат скоротився. Проте ми вистояли і зробили висновки щодо найуразливіших місць. Тож після деокупації вирішили тимчасово переорієнтуватися у сегмент репродукції».

  В умовах невизначеності щодо заходів підтримки та механізму відшкодування збитків підприємствам, що постраждали від російської агресії, вирішили підстрахуватися самостійно.

  «Зокрема, активний попит на товарних поросят з боку ферм-відгодівельників і населення забезпечить нам належний збут, водночас підвищить оборотність коштів, – пояснив Дмитро Рожко. – А вже після перемоги можна буде розглядати подальші перспективи та плани розвитку».

  Довідка

  «Прилуки-ГарантБуд» вирощує товарних свиней у закритому циклі, утримує 750 свиноматок. Також займається птахівництвом, виробництвом комбікормів. До структури належить і м’ясопереробний напрям – ВПК «Прилуки-Агропереробка».

  джерело

  ]]>
  Ярими культурами засіяно майже 32 тис. га полів Чернігівської області http://monitor.cn.ua/ua/economics/93072 На Чернігівщині у розпалі посівна кампанія. Аграрії області продовжують посів ранніх ярих зернових та зернобобових культур, соняшника, цукрового буряка та кукурудзи. Економіка article Mon, 25 Apr 2022 13:40:48 +0300 Станом на 21 квітня сільськогосподарські підприємства засіяли ярими культурами загалом 31,91 тисячі гектарів землі (станом на 14 квітня було засіяно 6,4 тисячі гектарів), зокрема:

  •    ярою пшеницею — 4700 га;
  •    ярим ячменем — 8900 га;
  •    вівсом — 4500 га;  
  •    горохом — 1200 га;
  •    просом — 1000 га;
  •    кукурудзою — 4100 га;
  •    цукровим буряком — 600 га;
  •    соняшником — 5710 га;
  •    картоплею — 1200 га.

  У звільнених населених пунктах Чернігівської області ще триває розмінування територій. Це затримує посівну кампанію. Крім того, деякою мірою обмежують проведення посівів сільськогосподарських культур і погодні умови. Незважаючи на всі труднощі, агровиробники продовжують весняно-польові роботи.

  За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку
  Чернігівської обласної військової адміністрації

  ]]>
  На Чернігівщині Укрпошта виплатила 73% пенсій за квітень http://monitor.cn.ua/ua/economics/93071 В Україні підприємство сплатило 80% пенсій за квітень. Економіка article Mon, 25 Apr 2022 13:28:13 +0300  Укрпошта станом на 25 квітня 2022 року доставила  80% пенсій (або 8,5 млрд грн). Доставка пенсій проводиться по всіх регіонах. Майже завершилася виплата квітневих пенсій в Одеській (100%), Кіровоградській (99%), Івано-Франківській (98%), Волинській та Полтавській (по 97%), Житомирській та Львівській (по 95%), Дніпропетровській та Закарпатській (по 94%). Завдяки тому, що Укрпошта відразу після звільнення Сумської та Чернігівської областей розпочала відновлення роботи відділень, виплата пенсій в цих областях йде за графіком і на кінець третього тижня квітня складає 86% та 73% відповідно.

  Повільніше через постійні обстріли, проте з обнадійливою динамікою відбувається виплата пенсій у Донецькій (53%) та Миколаївській (54%) областях.

  Складною залишається ситуація в Луганській (2%), Херсонській (10%), Запорізькій (40%) областях – російські окупанти блокують доступи до міст та сіл, що практично унеможливлює доставку пенсій в строки. Як тільки будуть сформовані зелені коридори до міст, які тимчасово окуповані російськими нападниками або перебувають під обстрілами, Укрпошта одразу доставить виплати.

  "Всі працівники Укрпошти розуміють важливість доставки пенсій. Наші листоноші щодня ризикують життям, щоб українські пенсіонери могли отримати гроші та товари першої необхідності. Ми постійно перебуваємо в діалозі з місцевою владою, і як тільки є можливість проводити видачу пенсій – одразу робимо це. В квітні ми продовжили доставку березневих пенсій в ті регіони, де через блокаду чи активні бої не було можливості довезти гроші раніше. Завдяки цьому станом на кінець місяця ми маємо гарні показники виплати по Чернігівській і Сумській областях. Це дає надію, що попри складну ситуацію в Запорізькій, Херсонській та решті областей, незабаром ми зможемо провести видачу грошей і там», - прокоментував генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

  Нагадаємо, Укрпошта доставляє виплати також тимчасово переміщеним особам в межах України. Якщо ви виїхали з місця фактичного проживання, ви можете отримати свої виплати, переадресувавши їх. Для цього потрібно:

  1. Звернутися:

  до Укрпошти, або зателефонувавши до її Контакт-центру за номером телефону 0 800 300 545 та обрати кнопку 2 – розділ «Пенсії, соціальні виплати та субсидії» (усі дзвінки безкоштовні), або заповнивши онлайн-форму https://www.ukrposhta.ua/ua/zaiavka-na-pereadresatsiiu-pensii;

  або до Пенсійного фонду України за номерами телефонів, які розміщені за посиланням чи передати інформацію через електронний кабінет.

  2. Повідомте про необхідність отримання пенсії, грошової допомоги за іншою адресою та передайте наступну інформацію:

  • прізвище, ім’я та по батькові одержувача пенсії та/або грошової допомоги;

  • адресу отримання пенсії/грошової допомоги до березня 2022 року

  • паспортні дані (серія та номер паспорту);

  • номер телефону одержувача пенсії/грошової допомоги;

  • спосіб отримання виплати (на відділення або за домашньою адресою)

  • нову адресу доставки: індекс відділення Укрпошти або адресу тимчасового проживання.

  Якщо ви отримуєте пенсію або грошову допомогу поштовим переказом, повідомте оператору додатково код переказу, який отримали в смс-повідомленні.

  Кошти будуть виплачені за заявленою адресою проживання протягом декількох днів.

  Також пенсію можна отримати на будь-якому автоматизованому відділенні Укрпошти, до якого буде доступ- про це також потрібно повідомити оператора.
  Нагадаємо, в Укрпошті працює близько 6 тис. відділень, перелік працюючих відділень можна переглянути за посиланням

   

  ]]>
  Як відроджуються підприємства у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/economics/93070 еповний штат, фінансові втрати, проблеми з логістикою, розкрадена техніка. Все це проблеми, з якими стикається бізнес, який після деблокади Чернігова починає працювати у місті. Економіка article Mon, 25 Apr 2022 13:22:05 +0300 Власники підприємств кажуть, для них важливо платити зарплату працівникам та підтримувати бюджет. Щоб мотивувати роботу місцевого бізнесу, міський голова Чернігова пропонує знизити загальнодержавні податки, а голова військової адміністрації – створити спеціальну економічну зону. Про це повідомляє Суспільне Чернігів.

  Підприємство «Вимал» у Чернігові. Тут виробляють картопляний крохмаль. Відновлювати роботу тут розпочали з 5 квітня. Директор приватного багатопрофільного підприємства «Вимал» Сергій Самоненко говорить, майже два місяці підприємство охороняв водій.

  “Коли 24 лютого почалася війна, то один із працівників підприємства – водій, прийшов на територію підприємства, а охорона розбіглася практично. Він реально захистив підприємство від мародерства в цей період часу”, - говорить Сергій Самоненко.

  За тиждень на підприємстві зрозуміли, що кадровий потенціал і колектив можна зібрати. Тут створили дві повноцінні бригади, які можуть працювати на підприємстві і відновили його. Сергій розповідає, підприємство постраждало фінансово. Не зважаючи на те, що відділ продажів працював і під час війни, конкуренти скористалися ситуацією. Тепер завдання – повертати своїх споживачів. На роботі «Вималу» позначаються й проблеми виробників сировини.

  “Війська країни-агресора часто були розташовані на аграрних підприємствах. І вони розікрали парк обладнання для обробки землі й вирощування картоплі. Тим більше, що аграрії Чернігівщини за останній період часу значно модернізувалися – вони купили нову техніку по державним програмам”, - говорить Сергій Самоненко.

  Кілька днів тому запустили роботу одного підрозділу інша компанія у Чернігові. COLLAR – підприємство, що виробляє товари для тварин. Виготовляють поки що тільки амуніцію з нейлону і ветеринарні попони – те, на що є попит, і те що, дозволяють потужності. Керівник виробничого департаменту аксесуарів COLLAR Company Роман Гальонко говорить, що на роботі наразі присутня четверта частина робітників.

  “У нас тільки вчора усунули аварію на електромережах, але сьогодні знову перебої. Також збір інформації по співробітникам: хто готовий виходити, хто не готовий, хто чекає Пасхи, хто чекає 9 травня… Складно збирати сам персонал. Наша компанія знаходиться дещо віддалено, немає міського транспорту, тому ті люди, які живуть далеко, добиратися на роботу не всі зараз можуть", - говорить Роман Гальонко

  Деякі постачальники сировини перебувають в зоні бойових дій. На територію підприємства у Чернігові також прилетів снаряд – згоріла будівля, де зберігалися інструменти. В іншій – побило шибки. Але, каже Роман, найбільші втрати – фінансові. Не зважаючи на це, вирішили відновити виробництво і навіть встигли зробити перше відвантаження за кордон – у Японію.

  Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко каже, зараз держава підтримує ті підприємства, які перевозять свої потужності з прифронтових областей до більш безпечних регіонів. І це, на його думку, не справедливо.

  “От наш робітник, з нашого підприємства, він поїхав у Львівську або Тернопільську область. І держава надає цьому підприємству шість з половиною тисяч на утримання цього підприємства. у мене виникає питання: а чи не правильніше було б зробити навпаки – підтримати наше підприємство, яке відроджується, ризикуючи другим чи п’ятим вторгненням Росії, поряд, на кордоні з Росією, і відродити виробництво тут і допомогти нашому бізнесу і підтримати наш бізнес”, - говорить міський голова.

  Ще одне бачення підтримки бізнесу у прикордонних з Росією територіях висловив начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус. На його думку, єдиний варіант мотивувати бізнес лишатися працювати на Чернігівщині – це створення спеціальної економічної зони в нашому регіоні.

  ]]>
  Чернігівські газовики працюють над відновленням газопостачання у майже 30 населених пунктах області http://monitor.cn.ua/ua/economics/93051 З початку війни працівники «Чернігівгазу» повернули газопостачання в 35 500 осель, усунувши пошкодження мереж внаслідок бойових дій. Економіка article Thu, 21 Apr 2022 20:33:06 +0300 Зараз газовики продовжують працювати над відновленням газопостачання у майже 30 населених пунктах області.

  На сьогодні без газопостачання залишаються понад шість тисяч домогосподарств у Чернігівській області. Це жителі 27 населених пунктів, які зазнали значних руйнувань внаслідок воєнних дій. Найбільше відключених споживачів — в обласному центрі. Є й такі населені пункти, де відповідні послуги поки недоступні через масштаби руйнувань, приміром, у приміських селах Чернігова.

  — Звісно, газовики області працюють у посиленому режимі над відновленням розподілу газу до населених пунктів. Варто трохи зачекати, адже роботи ускладнені наявністю великої кількості вибухонебезпечних предметів, які залишили після себе російські військові. Відповідні роботи ведуться паралельно, — прокоментував директор Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської ОВА Володимир Кривенко.

  Так, за інформацією АТ "Чернігівгаз", приміром, минулого тижня фахівці компанії поновили газопостачання до шести тисяч осель жителів області. Зокрема, було замінено п’ятиметрову ділянку на підземному газопроводі високого тиску, зруйновану внаслідок ворожих обстрілів. Крім того, відремонтовано газопровід-перехід через річку, пошкоджений під час підриву мосту.

  Водночас у звільнених селах чернігівські газовики ремонтують вуличні газопроводи та дворові вводи, пошкоджені від авіабомбардувань, обстрілів та пересування ворожої техніки.

  Відзначимо, що відновлення газопостачання є технологічно складнішим процесом, аніж відновлення інших комунікацій. Це пов’язано з необхідністю ретельної перевірки на герметичність всіх ділянок газопроводів, в тому числі внутрішньобудинкових мереж. Адже безпека споживачів – понад усе!

  Нагадаємо, що у Чернігові частково відновив свою роботу клієнтський простір 104.ua. Обслуговування клієнтів проводиться в порядку живої черги з понеділка по п’ятницю, з 9.00 до 15.00 год. Проконсультуватися з фахівцями можна за телефонами: 067-65-64-104, (0462) 61-62-04.

  Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з
  громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
  за повідомленням АТ «Чернігівгаз».

  ]]>