Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Козелецький р-н http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Апеляційний суд підтримав позицію прокуратури, внаслідок чого районний бюджет поповнився майже на 90 тис грн http://monitor.cn.ua/ua/style/30687 Постановою Київського апеляційного господарського суду від 16.03.2015 підтримано позицію прокурора та суду першої інстанції про стягнення з приватного підприємства боргу за використання об’єктів комунальної власності Козелецької районної ради у сумі понад 84 тис грн. Стиль article Wed, 25 Mar 2015 09:28:53 +0200 Підставою для представництва прокурором інтересів територіальної громади у суді стало неналежне виконання відповідачем взятих на себе договірних зобов’язань.

Незважаючи на те, що згідно умов договору суб’єкт господарювання взяв на себе обов’язок сплачувати орендну плату в розмірі, установленому Методикою розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної комунальної власності територіальних громад, кошти за використання об’єкта оренди надходили лише в розмірі, визначеному відповідачем самостійно.

Від внесення змін до договору щодо фіксування ставки орендної плати згідно затвердженої органом місцевого самоврядування Методики підприємство ухилялося.

На даний час, за результатами розгляду справи судом апеляційної інстанції, рішення господарського суду області від 10.12.2014 набрало законної сили та скеровано для примусового виконання.

]]>
У навчальному центрі "Десна" відбувся турнір з волейболу, присвячений воїнам-учасникам АТО http://monitor.cn.ua/ua/sport/30625 У 169-му навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України, що дислокується в селищі Десна на Чернігівщині, відбувся перший відкритий турнір з волейболу, присвячений воїнам-учасникам АТО. Спорт article Mon, 23 Mar 2015 14:17:39 +0200 Участь в змаганнях взяли 5 команд з Козелецького району, а саме: козелецька команда «Big Pool», збірна гравців району, волейболісти будівельного коледжу міста Остер, команда військовослужбовців навчального центру та збірна селища Десни.

Слід зазначити, що команду 169-го навчального центру представляли мобілізовані військовослужбовці, котрі вже брали участь в антитерористичній операції та ті, що зараз проходять бойову підготовку.

У запеклих спортивних баталіях перемогу здобула збірна команда селища Десна, друге місце за козелецьким «Big Pool», третю сходинку посіли мобілізовані армійці.

Керівництво місцевої селищної ради та 169-го навчального центру нагородило переможців кубком, а учасників грамотами та заохочувальними подарунками.

 - Командування «Десни» робить все для того, аби військові підтримували на належному рівні свій фізичний стан, - повідомив начальник фізичної підготовки та спорту навчального центру підполковник Владислав Суспо. – Для цього ми плануємо періодично проводити відкриті змагання з різних видів спорту.
 

]]>
"Веселі старти" у Десні http://monitor.cn.ua/ua/sport/30276 11 березня у смт. Десна Козелецького району Чернігівським обласним центром фізичного здоров`я населення "Спорт для всіх" були проведені "Веселі старти" серед дітей сімей військовослужбовців АТО. Спорт article Thu, 12 Mar 2015 09:36:41 +0200 У заході взяли участь команди учнів 7-8 класів місцевої гімназії, яких палко підтримували всі інші школярі цього учбового закладу.

Переможці були виявлені у ході семи різноманітних естафет на швидкість, спритність та навіть влучність.

В результаті змагань яскраві призи від обласного центру "Спорт для всіх" отримали всі учасники. Перше місце завоювала команда 7-А класу, яка залишила позаду старших товаришів з 8-Б класу. Третє місце - у 7-Б класу.

Змагання відбулися за великої глядацької підтримки та на високому організаційному рівні. Національний гімн України увесь зал співав разом, що красномовно говорило про єднання всіх присутніх під ідеалами незалежності нашої великої держави.

]]>
Прокуратурою доведено в суді неправомірність передачі у власність приватній особі більш ніж гектару лісу http://monitor.cn.ua/ua/style/30246 Прокуратурою Чернігівської області доведено в апеляційному суді, що 1,3 га лісу вартістю понад 200 тис грн на території Крехаївської сільської ради Козелецького району приватизовано незаконно. Стиль article Wed, 11 Mar 2015 07:44:52 +0200 Встановлено, що мешканець Броварського району Київської області отримав на цю земельну ділянку свідоцтво про право власності на підставі наказу Головного управління Держземагентства у Чернігівській області від 13.01.2014. Але земля передана йому у приватну власність для ведення особистого селянського господарства під виглядом… пасовищ.

Насправді ж ділянка є землями лісу, які перебувають у постійному користуванні ДП «Козелецьрайагролісгосп»: 131 квартал 8 виділ лісового масиву. Відповідно до ст. 20, 57, 116, 149 Земельного кодексу України, така земля у власність фізичній особі передаватись не може.

Позов прокуратури про скасування незаконних рішень і документів не був задоволений судом першої інстанції, але минулого тижня за апеляційною скаргою прокуратури відбувся перегляд цієї справи Апеляційним судом Чернігівської області. Відповідач, заплативши значні кошти, замовив проведення судово-технічної експертизи. Її висновки повністю підтвердили правомірність вимог прокурора.

Апеляційним судом 04.03.2015 рішення суду першої інстанції скасовано та прийнято нове, яким вимоги прокурора задоволено в повному обсязі.

]]>
Прокуратура захистить житлові та майнові права учениці школи-інтернату, яку незаконно позбавили спадщини http://monitor.cn.ua/ua/style/30216 Прокуратурою Козелецького району пред’явлено до суду позов для захисту житлових прав малолітньої вихованки школи-інтернату. Прокурор добивається скасування державної реєстрації на будинок у м. Остер, який належав померлому діду цієї неповнолітньої, але після його смерті внесений до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно як комунальна власність Остерської міської ради. Стиль article Tue, 10 Mar 2015 09:39:08 +0200 Установлено, що після смерті власника будинку там був зареєстрований і фактично проживав батько цієї неповнолітньої, який фактично прийняв спадщину після свого батька, але юридичних прав не оформив.

Після смерті цього чоловіка у 2013 році місцевий суд за заявою Остерської міської ради визнав спадщину відумерлою. Речове право на нерухоме майно було зареєстроване як комунальна власність Остерської міської ради. Тоді ж одному з жителів міста було видано ордер на право зайняття цього будинку.

У зв’язку з допущеним порушенням житлових і майнових прав вихованки школи-інтернату у справу втрутилась прокуратура, яка добилася в апеляційному порядку скасування попереднього судового рішення. Також за позовом прокурора району в інтересах малолітньої Козелецький районний суд скасував ордер, виданий на спірне жиле приміщення.

Тепер прокуратурою району пред’явлено позов про скасування державної реєстрації — для того, аби в подальшому звернутись до державної нотаріальної контори і зареєструвати за дитиною право власності на спадкове майно.


Довідково:

З початку 2015 року прокурорами на захист прав дітей по області пред’явлено 20 позовів на загальну суму 270 тис грн, — насамперед, в інтересах дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. На даний час судами вже розглянуто та задоволено 5 з них на загальну суму 16 тис грн.

]]>
У Красилівці вогнеборці в ході ліквідації 2 пожеж виявили тіла літніх чоловіка та жінки http://monitor.cn.ua/ua/style/30023 27 лютого о 05:59 до Служби порятунку "101" у Козелецькому районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку у с. Красилівка. Стиль article Mon, 02 Mar 2015 10:57:00 +0200 До місця пригоди прибули вогнеборці 5-ї державної пожежно-рятувальної частини з Козельця та професійного посту з Олишівки. Завдяки оперативним та злагодженим діям рятувальників пожежу о 06:20 локалізували, а о 07:15 остаточно ліквідували. В одному з приміщень оселі вогнеборці виявили тіло 88-річної господарки.

Наступного дня о 08:10 у цьому ж селі сталася ще одна пожежа в житловому будинку. На місце події оперативно прибули вогнеборці професійного пожежно-рятувального посту з Олишівки. На момент їх прибуття полум'ям був охоплений дах будинку. В ході гасіння рятувальники у помешканні виявили тіло 79-річного господаря будинку. За попередніми даними,  причиною обох пожеж послужила відсутність протипожежної розділки між димарем печі та дерев'яними конструкціями перекриття будинку.

Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до населення з проханням завчасно дбати про справність приладів опалення. Необхідно очистити димарі від сажі, зашпарувати тріщини та побілити опалювальні печі. Комплекс таких заходів дозволить уникнути пожеж і трагічних наслідків.

]]>
Вогнеборці в ході ліквідації пожежі виявили тіло літньої жінки http://monitor.cn.ua/ua/style/29995 27 лютого о 05:59 до Служби порятунку "101" у Козелецькому районі надійшло повідомлення про пожежу приватного будинку в с. Красилівка. Стиль article Sat, 28 Feb 2015 13:36:25 +0200 До місця пригоди прибули вогнеборці 5-ї державної пожежно-рятувальної частини з Козельця та професійного пожежного посту з смт Олишівка. Завдяки оперативним та злагодженим діям рятувальників пожежу о 06:20 локалізували, а о 07:15 остаточно ліквідували.

Вогнем знищено покрівлю та перекриття, пошкоджено стіни житлового будинку. Під час ліквідації пожежі в одному з приміщень оселі вогнеборці виявили тіло 88-річної господарки. За попередніми даними, причиною пожежі послужила відсутність протипожежної розділки між димарем печі та дерев'яними конструкціями перекриття будинку.

Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до населення з проханням завчасно дбати про справність приладів опалення. Необхідно почистити сажу, зашпарувати тріщини та побілити опалювальні печі. Комплекс таких заходів дозволить вам уникнути пожеж , зберегти своє життя та оточуючих вас людей.

]]>
Прокуратурою Чернігівської області виявлено незаконну приватизацію земельних ділянок за рахунок лісу на території пам’ятки археології http://monitor.cn.ua/ua/style/29906 Прокуратурою Чернігівської області 20 лютого розпочато кримінальне провадження щодо службових осіб Держземагентства в області та відділу Держземагентства у Козелецькому районі. Стиль article Thu, 26 Feb 2015 07:48:58 +0200 Діючи умисно в інтересах третіх осіб, вони незаконно, всупереч вимогам ст. ст. 84, 116, 122, 149 Земельного кодексу України та ст. 17 Закону України «Про охорону культурної спадщини», передали у власність чотирьом фізичним особам земельні ділянки із земель державної власності лісогосподарського та історико-культурного призначення. У подальшому набувачі ділянок продали їх мешканцю Києва.

Землі, за рахунок яких приватизовано чотири ділянки для садівництва, перебувають у постійному користуванні ДП «Козелецьрайагролісгосп». Окрім того, на них розташована пам’ятка археології місцевого значення «Поселення-посад городища м. Лутава», VI-I тис. до н. е., ІХ-Х ст. ст.

За нормами Земельного кодексу України та Закону України «Про охорону культурної спадщини», надавати такі землі у приватну власність заборонено.

Попередня правова кваліфікація дій службових осіб, які привели до незаконного відчуження земельних ділянок — ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Досудове розслідування в цьому кримінальному провадженні доручено органам МВС, процесуальне керівництво здійснюватиме прокуратура області.

Одночасно прокуратурою з метою повернення земель до державної власності підготовлено позови до суду.

]]>
Світовий конгрес українців передав військовослужбовцям "Десни" 3000 флісових курток http://monitor.cn.ua/ua/style/29817 У 169 навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України на Чернігівщині, відбулася передача утепленої форми одягу військовослужбовцям, призваних в рамках чергової хвилі часткової мобілізації. Світовий конгрес українців (Канада) передав українським бійцям 3000 флісових курток. Стиль article Mon, 23 Feb 2015 09:58:00 +0200 Участь у заході взяли заступник Президента СКУ Олена Кошарна (Канада), тимчасово виконуючий обов’язки заступника Міністра оборони України Юрій Гусєв, голова Ради волонтерів при Міністерстві оборони України Давид Арахамія, координатор волонтерського руху Богдан Ковальов та керівництво навчального центру.

Звертаючись до військовослужбовців Юрій Гусєв зазначив, що сьогодні вся українська держава покладає на них великі надії, а вітчизняне оборонне відомство робить все можливе щоб українські воїни були забезпечені усім необхідним.

— Нині до одностроїв, що красуються на вас, ми додатково передаємо утеплені флісові кофти від українців Канади та небайдужих волонтерів. Хочу подякувати усім людям та волонтерським організаціям за надану допомогу. Разом з нами вони також прагнуть щоб Україна була незалежною, вільною та самостійною державою, — зазначив Юрій Гусєв.

Своєю чергою заступник Президента СКУ Олена Кошарна (Канада) розповіла, що дуже рада співпрацювати з представниками Міністерства оборони та українськими волонтерами, які опікуються армійцями.

— Не тільки Світовий конгрес українців, але й Уряд Канади всіляко підтримує Україну у прагненні бути вільною. Цю підтримку та співпрацю ми продовжимо і в подальшому, — запевнила Олена Кошарна.

На завершення візиту гості подякували усьому особовому складу за патріотизм, стійкість і готовність захищати Україну.

]]>
Засуджено осіб, які збували вогнепальну та холодну зброю http://monitor.cn.ua/ua/style/29705 Набув законної сили вирок Козелецького районного суду стосовно групи осіб, які незаконно збували вогнепальну та холодну зброю на території Чернігівської області. Стиль article Wed, 18 Feb 2015 18:21:26 +0200 Встановлено, що 49–річний непрацюючий мешканець м. Остер Козелецького району займався пошуком на місцях бойових дій Другої світової війни зброї, яку у подальшому разом зі своїми спільниками відновлював та продавав зацікавленим особам.

У результаті проведення оперативних заходів співробітниками СБУ було задокументовано збут зловмисником бойового пістолета іноземного виробництва.

У червні 2014 року співробітники Управління СБУ в Чернігівській області затримали спільників під час продажу гвинтівки «Мосіна» та двох штик-ножів. У ході обшуку помешкань затриманих правоохоронці вилучили карабін «Мосіна», 10 одиниць холодної зброї (багнети, штик-ножі, шабля та меч), набої різних калібрів та вибухову речовину - порох.

Згідно з вироком суду зловмисників визнано винними за ч.1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Кожному з них призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з встановленням іспитового терміну 2 роки.

]]>
За фактом загибелі міліціонера проводиться перевірка http://monitor.cn.ua/ua/style/29670 Під час повернення в Чернігів з відрядження в районі села Кіпті Козелецького району Чернігівської області, знаходячись в салоні автобуса, загинув від вогнепального поранення міліціонер батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Чернігів». Стиль article Tue, 17 Feb 2015 17:55:00 +0200 На місці події працювала слідчо-оперативна група УМВС України в Чернігівській області, інспекція з особового складу УМВС та співробітники обласної прокуратури.

Що призвело до смерті міліціонера встановить слідство.

Вирішується питання про відкриття кримінального провадження за фактом загибелі працівника правоохоронного органу.

]]>
Мобілізовані військовослужбовці склали присягу на вірність українському народові http://monitor.cn.ua/ua/style/29653 У 169 навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України, що в селищі Десна, близько 2000 військовослужбовців призваних за мобілізацією склали військову присягу на вірність Українському народові. Стиль article Tue, 17 Feb 2015 11:24:29 +0200 Як повідомили у навчальному центрі, на вірність Україні присягнули ті, хто ще служив у збройних силах Радянського Союзу та взагалі не проходив строкової служби.

В основному, це бійці механізованих підрозділів, танкісти, автомобілісти та інші фахівці для Сухопутних військ.

Після складання присяги воїни продовжать військову підготовку у навчальному центрі та відбудуть до військових частин Збройних Сил України для подальшого виконання завдань за призначенням.

]]>
Дружина Президента передала теплий одяг та засоби обігріву військовому навчальному центру "Десна" http://monitor.cn.ua/ua/style/29565 Дружина Президента України Марина Порошенко в рамках гуманітарної ініціативи «З теплом у серці» відвідала один з найбільших військових навчальних центрів, 169-й навчальний центр Сухопутних військ Збройних Сил України, що знаходиться в селищі Десна Козелецького району. Зараз у Центрі проходять навчання тисячі відкликаних з резерву чоловіків. Стиль article Sat, 14 Feb 2015 13:10:22 +0200 Начальник Центру генерал-майор Ігор Танцюра ознайомив Марину Порошенко з побутовими умовами мобілізованих військовослужбовців та програмою навчання і підготовки фахівців, яких готує Центр, за спеціальностями: механік-водій гусеничної та автомобільної техніки, командир бойової машини, оператор-навідник бойового озброєння, розвідник, снайпер, майстер з ремонту бойової техніки.

В рамках реалізації гуманітарної ініціативи «З теплом у серці» дружина Президента передала військовослужбовцям Центру 1000 комплектів теплого флісового одягу та печі для обігріву палаток. «Сьогодні ми привезли вантаж, який вже отримав знакову назву «Теплий караван». Він складається не тільки з таких необхідних зараз теплих речей, а найголовніше – з турботи тисяч рук і сердець, які щодня допомагають та моляться за Вас. Ви є прикладом для усього підростаючого покоління, майбутнє якого, як і усієї країни, залежить від кожного з нас», – сказала, звертаючись до військовослужбовців, Дружина Президента. Марина Порошенко побажала всім Господнього благословення та миру.

]]>
Прокуратура довела, що за незабезпечення схоронності лісу повинно відповісти підприємство-лісокористувач http://monitor.cn.ua/ua/style/29479 Таку позицію прокурора підтримав господарський суд Чернігівської області, приймаючи 10.02.2015 р. рішення у справі за позовом прокурора Козелецького району до одного із лісокористувачів області про стягнення збитків у розмірі 35 тис. грн. Стиль article Thu, 12 Feb 2015 07:50:26 +0200 Прокурор надав докази того, що лісокористувач у порушення ст.ст. 19,64,86,105 та 107 Лісового кодексу України не виконав обов’язків по забезпеченню охорони ввірених йому державою лісових насаджень, внаслідок чого спричинено збитки на таку суму.

Матеріалами перевірки доведено, що вирубка в одному обході 18 дерев сосни діаметром більше 50 см з використанням транспортних засобів невідомими особами відбулася через відсутність контролю з боку лісника, який відповідає за дану ділянку лісу і за своїми посадовими обов’язками, і за договором про повну матеріальну відповідальність.

Посилання відповідача на неналежне виконання своїх обов’язків працівниками міліції, які не встановили осіб порубників, для звільнення лісокористувача від матеріальної відповідальності в даному випадку визнане судом недостатнім.

Присуджені судом суми звертаються на користь місцевих бюджетів.

]]>
Буде стягнуто 70 тисяч гривень з власника земельної ділянки, який її придбав у громади селища, та не розплатився повністю http://monitor.cn.ua/ua/style/29357 Прокурором Козелецького району відреаговано на бездіяльність посадовців району, якими, всупереч вимогам закону, не забезпечено своєчасне надходження до місцевого бюджету майже 70 тис. грн. від продажу землі. Стиль article Sat, 07 Feb 2015 13:12:00 +0200 За рішенням Козелецької селищної ради у 2013 році приватній особі продано дві земельні ділянки під її об’єктами нерухомості — загальною площею 0,46 га та вартістю майже 100 тис. грн.

Однак у передбачений договором строк, який сплинув у вересні 2014 року, повністю розрахунки за договором купівлі-продажу не проведено.

З метою стягнення до місцевого бюджету коштів 23 січня прокурор району звернувся до суду, справа перебуває на розгляді.

]]>
Вогнеборці ліквідували пожежу, під час якої загинув 60-річний власник помешкання http://monitor.cn.ua/ua/style/29280 3 лютого о 15:30 до Служби порятунку "101" у Козелецькому районі надійшло повідомлення про пожежу приватного будинку в с. Тужар. Стиль article Wed, 04 Feb 2015 13:32:18 +0200 До місця пригоди прибули вогнеборці 7-го професійного пожежно-рятувального посту з Остра. Через те, що пожежу виявили досить запізно, на момент прибуття рятувальників дерев'яний будинок був повністю охоплений полум'ям.

Аби приборкати вогонь та остаточно ліквідувати пожежу знадобилось близько двох годин.

Нажаль, в ході гасіння вогнеборці у помешканні виявили тіло 60-річного господаря будинку. Ймовірною причиною трагічного випадку послужила власна необережність чоловіка під час куріння.

Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до громадян з проханням дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки у побуті. Пам'ятайте, непогашений сірник або недопалок можуть стати причиною лиха.

]]>
Козелець РЕМ. Інформація про відключення споживачів ПАТ "Чернігівобленерго" в зв'язку з плановими роботами http://monitor.cn.ua/ua/style/28943 Населений пункт, вулиця та/або об'єкти, які будуть відключені у Козелецькому районі протягом лютого Стиль article Sat, 24 Jan 2015 10:34:33 +0200  

03.02.2015 09:00-17:00 с. Євминка вул. 1-го Травня
09:00-17:00 с.Курганське
05.02.2015 09:00-17:00 с. Берлози вул. Польова
09:00-17:00 с. Любечанінов вул. Щорса(частина)
09:00-17:00 с. Лебедівка, с. Максим( вул. Набержна, Щорса, Гагаріна, Комінтерна, Лугова)
09:00-17:00 с.Пилятин вул.Пушкіна, вул.Лісова, пр.Шевченка, вул.Травнева, вул.Бр.Зайцевих, вул.Леніна, пр.Богомольця
06.02.2015 09:00-17:00 с. Савинка вул. Жовтнева
09:00-17:00 с. Любечанінов вул. Щорса(частина)
09:00-17:00 с. Чемер ву. 40-років Жовтня(частина),Леніна(частина),Шевченка(частина),пр. Дружби
09:00-17:00 с.Курганське, Данівка табір, с.Карасинівка
09.02.2015 09:00-17:00 с. Ставиське вул. Українська(частина)
09:00-17:00 м. Остер вул. Незалежності
09:00-17:00 с. Прогрес вул. Зелена
09:00-17:00 с.Булахів вул.Ватутіна, вул.Партизанська, вул.1-го Травня, вул.Жданова, вул.Гагаріна
10.02.2015 09:00-17:00 -
09:00-17:00 с. Савинка вул. Бр. Кузьменків, Весняна, Бр. Халімових, пр. Селянський
11.02.2015 09:00-17:00 с. Олбин вул. Лісова
09:00-17:00 м. Остер вул. Мічуріна, Одинцова, Гагаріна(частина)
09:00-17:00 с. Лебедівка вул. Суворова
09:00-17:00 с.Данівка вул.Леніна, вул.Марка Городка, пр.Зелений
13.02.2015 09:00-17:00 с. Олбин вул. Івашка
09:00-17:00 с. Ставиське вул. Українська(частина)
09:00-17:00 м. Остер вул. 8-го Березня(частина),1-го Травня(частина)
16.02.2015 09:00-17:00 с. Ставиське вул. Українська(частина)
09:00-17:00 с. Тужар Садік, Школа
09:00-17:00 с.Берлози вул.Пушкіна, вул.Грушевського, вул.Озерна, вул.Гоголя, вул.Шевченка
17.02.2015 09:00-17:00 с. Ставиське вул. Українська(частина)
09:00-17:00 с. Чемер вул. Леніна(частина)
18.02.2015 09:00-17:00 ОУП
19.02.2015 09:00-17:00 с.Савинка
20.02.2015 09:00-17:00 с. Чемер ву. 40-років Жовтня(частина),Леніна(частина),Шевченка(частина),пр. Дружби
24.02.2015 09:00-17:00 с. Виповзов вул. Шкільна, Набережна, 1-го Травня
09:00-17:00 с.Котов
]]>
Рятувальники врятували 2 рибалок, які у темряві заблукали на Київському водосховищі http://monitor.cn.ua/ua/style/28675 14 січня близько 19:30 у Козелецькому районі на Київському водосховищі біля с. Окунінове зникли 2 рибалок. Стиль article Thu, 15 Jan 2015 13:58:53 +0200 Їх товариші, що рибалили у іншому місці, після того як обірвався мобільний зв'язок із 52-річним та 58-річним мешканцями м. Васильків Київської області, близько 21 години звернулись про допомогу до рятувальників.

На пошуки рибалок було залучено співробітників Остерського пожежно-рятувального підрозділу.

15 січня близько 01:50 за 1,5 км від берега чоловіків знайшли. Як з'ясувалося, коли вони поверталися, то провалилися під тонку кригу, а вибравшись з ополонки, у темряві втратили орієнтири і потрапили на острів.

Один з рибалок підвернув ногу, тож ледь міг самостійно пересуватись. Рятувальники відшукали чоловіків та санчатами транспортували постраждалого до берега. Від медичної допомоги обоє відмовились.

]]>
ДК зловив перевертня-підполковника ДАІ. ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/style/28540 Дорожній контроль спіймав підполковника ДАІ м Чернігів, який приїхав збирати гроші з ДПСніков і був без службового посвідчення. Стиль article Sat, 10 Jan 2015 17:29:47 +0200 http://www.youtube.com/watch?v=mecUeDWHcIE

http://roadcontrol.org.ua/node/2441

]]>
Новорічні історії від військових артистів http://monitor.cn.ua/ua/culture/28506 Артисти Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України дарують дітям військовослужбовців гарнізонів міста Чернігова, селищ Десни та Гончарівського чудовий настрій та задоволення від перегляду новорічної вистави. Культура article Thu, 08 Jan 2015 13:03:21 +0200 Протягом тижня малеча та школярі – діти військовослужбовців – мали змогу поринути у Новорічну казку, яку для них вкотре підготував колектив Військово-музичного центру.

Щоразу військові музики з Чернігова приємно дивують своїх глядачів новими сценаріями святкових вистав, незмінними учасниками яких є Дід Мороз та Снігуронька. Казкові герої збирають численну публіку дітей та дорослих. А цього року до них приєдналися ще й чимало нових персонажів, які постали перед глядачами у зовсім незвичних амплуа.

Під час вистави разом із Дідом Морозом та Снігуронькою малюки поринули в подорож казковими стежками. Але для того, щоб перемогти злих персонажів, їм довелося стати активними учасниками динамічних ігор під керівництвом Снігуроньки, розгадати чимало загадок Діда Мороза і його чарівної онуки.

До новорічних свят артисти готувалися не припиняючи гастролей в зону АТО, де вони виступають перед бійцями, які захищають Батьківщину і мирне небо над нами. Писати новий сценарій, відпрацьовувати вокальні партії та танцювальні номери, шити нові костюми довелося, як то кажуть з «коліс».

Новорічні ранки Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України створені за принципом сімейного свята. На думку їх режисера Галини Петрової, це один з головних критеріїв успіху цих вистав, адже військовослужбовцям рідко трапляється можливість відпочити у сімейному колі.

- Прийшовши на Новорічний ранок, діти відразу потрапляють в чарівний світ - зазначив начальник центу підполковник Олександр Шевчук. - Весела вистава з танцями і піснями, що привертає увагу шанувальників своєю видовищною формою, різноманітністю костюмів, виразністю ритмів, пластики, жестів, яскравою музикою і, звичайно, життєрадісним фіналом, у якому Добро перемагає Зло - плід копіткої праці усього колективу військово-музичного центру.

]]>
ДОКУМЕНТ: Про звільнення С.Андреєва з посади голови Козелецької районної державної адміністрації http://monitor.cn.ua/ua/politics/28186 Розпорядження Президента України № 1362/2014-рп Політика article Wed, 24 Dec 2014 11:02:57 +0200 Звільнити Андреєва Сергія Вікторовича з посади голови Козелецької районної державної адміністрації Чернігівської області.

Президент України Петро Порошенко

]]>
100-річний ювілей сільської школи http://monitor.cn.ua/ua/education/28184 19 грудня 100-річчя заснування святкувала Кіптівська загальноосвітня школа І-ІІ ст. Освіта article Wed, 24 Dec 2014 10:45:48 +0200 З поважним ювілеєм привітав навчальний заклад голова районної державної адміністрації Сергій Андрєєв. Він наголосив, що школа завжди залишається осередком науки і культури, особливої атмосфери мудрості. Керівник району подякував педагогам, обслуговуючому персоналу, школярам та їх батькам. Адже завдяки їх зусиллям школа продовжує жити, навчаючи і виховуючи справжніх патріотів і громадян України.

Слова вітання на адресу колективу школи висловили начальник відділу освіти Сергій Стась, голова районного комітету профспілки працівників освіти Надія Бобруйко, Кіптівський сільський голова Володимир Кучма, який у свій час очолював Кіптівську школу, депутат обласної ради Надія Міклухо-Маклай, депутат районної ради, колишня випускниця цього навчального закладу, Любов Карпич, представник благодійного фонду Миколи Рудьковського «Сила добра» Наталія Лугина. Вони побажали педагогам невпинного руху вперед, нових досягнень та процвітання на освітянській ниві, натхнення, творчості, а школярам — завзяття і наполегливості у навчанні.

Директор Кіптівської ЗОШ І-ІІ ст. Любов Мегем розповіла історію навчального закладу, зазначивши, що школа за своє столітнє життя випустила 3000 випускників. Серед них є герої Радянського Союзу, герої соціалістичної праці, видатні вчені, педагоги, лікарі, керівники підприємств, органів влади, військовослужбовці. Керівник навчального закладу наголосила, що випускники школи завжди були патріотами і нині серед них є ті, хто захищає територіальну цілісність і незалежність країни на східних рубежах.

Зараз у школі працює 8 педагогів, навчається 28 учнів. Загальноосвітній заклад має їдальню, спортивний майданчик з відповідним обладнанням. На території школи розташований дитячий садок, у якому виховується 12 малюків.

Любов Мегем підкреслила, що, хоч школа невелика, але її учні беруть активну участь в усіх конкурсах, олімпіадах, спортивних змаганнях. Вона подякувала ветеранам педагогічної праці та колегам за професійне виконання своєї місії – навчати юне покоління, розвивати особистість, світогляд, виховувати любов до сім’ї та Батьківщини, тим самим закладаючи основу формування майбутнього рідної України.

Для присутніх колектив школи підготував святкову програму.

]]>
Козелецький район: рятувальники ліквідували пожежу житлового будинку, одна людина загинула http://monitor.cn.ua/ua/style/28126 22 грудня о 00:20 до Служби порятунку "101" у Козелецькому районі надійшло повідомлення про пожежу в одному з приватних будинків у с. Підлісне, що за 27 км від райцентру. Стиль article Mon, 22 Dec 2014 15:40:37 +0200 За викликом прибуло відділення 5-ї державної пожежно-рятувальної частини. На час їх прибуття полум'я повністю охопило дах будинку. Більше години знадобилося вогнеборцям, щоб приборкати вогонь та остаточно загасити пожежу.

В ході ліквідації пожежі на підлозі біля вхідних дверей будинку виявлено тіло 84-річного господаря помешкання. Вогонь знищив домашнє майно, дах та пошкодив стіни. За попередніми даними, причиною загоряння стала відсутність належної протипожежної розділки між димарем опалювальної печі та дерев’яним перекриттям будинку.

Слід зазначити, що лише з початку грудня на пожежах області загинуло 14 осіб. У 6-ти випадках причинами пожеж стало порушення правил пожежної безпеки при використанні та монтажі пічного опалення, у 4-х - необережність під час куріння, по 2 людини загинуло в наслідок необережного поводження з вогнем. Порушення правил монтажу електроустановок та електромереж, а також експлуатація побутових електроприладів - забрали ще 2 життя.

Отже, щоб уникнути лиха, зберегти своє життя та майно від пожеж рятувальники ДСНС України закликають населення дотримуватись правил пожежної безпеки при експлуатації приладів опалення та бути вкрай обережними при курінні, особливо після вживання алкогольних напоїв, ретельно гасіть недопалки й сірники.

]]>
Експерти НАТО з розбудови системи професійної військової освіти відвідали Центр підготовки сержантів на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/style/28072 У рамках візиту до України, експерти НАТО з питань розвитку системи професійної військової освіти сержантського складу, відвідали Центр підготовки сержантів, що в селищі Десні на Чернігівщині. Стиль article Sat, 20 Dec 2014 10:25:26 +0200 Іноземці ознайомилися зі структурою, функціями та завданнями Центру, оцінили якість показових занять з підготовки сержантів-інструкторів за різними напрямками та оглянули навчально-матеріальну базу.

— Ми є перспективним навчальним закладом. Штат передбачає виключно посади сержантського складу. Це 24 військовослужбовці, які пройшли підготовку на курсах інструкторів за міжнародними стандартами під керівництвом спеціалістів екстракласу, — розповів начальник Центру підготовки сержантського складу прапорщик Сергій Олех.

Планується, що з наступного року навчання у Центрі розпочнуть ще 170 сержантів-інструкторів.

— Незважаючи на бойові дії та непростий час для України, існуючу систему професійної освіти сержантського і старшинського складу потрібно змінювати. Наголос потрібно робити на лідерстві та професіоналізмі сержантів. Ми будемо вам у цьому допомагати, — зазначив радник НАТО в Україні з питань військової освіти генерал-майор запасу Богуслав Пацек.

]]>
Прокуратура пред’явила ще один позов до лісокористувача, який не забезпечив схоронності лісу — тепер у Козелецькому районі http://monitor.cn.ua/ua/style/27928 Органами прокуратури Чернігівської області пред’явлено до суду ще один позов про стягнення на користь місцевого бюджету з суб’єкта господарювання суми збитків, завданих внаслідок бездіяльності лісокористувача, який не забезпечив належної охорони лісу. Справа зараз перебуває в провадженні суду. Стиль article Tue, 16 Dec 2014 07:53:48 +0200 Позов пред’явлений прокурором Козелецького району. У цьому районі на території Косачівської сільської ради невстановленими особами здійснено незаконні вирубки лісових насаджень, якими територіальній громаді заподіяно збитки на суму понад 35 тис. грн.

З метою поновлення порушених прав територіальної громади цю суму має відшкодувати лісокористувач, який не забезпечив схоронності лісу.

Згідно положень Лісового кодексу України, на постійних лісокористувачів покладено обов’язок по забезпеченню охорони, захисту, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень. Вони зобов’язані здійснювати охорону лісів від пожеж, незаконних рубок та інших пошкоджень.

Як вже повідомлялося раніше, нещодавно за аналогічним позовом прокурора суд прийняв рішення, яким лісокористувача, що не забезпечив схоронності лісу, зобов’язав сплатити збитки на користь Миколаївської сільради в Семенівському районі.

Усього з початку року органами прокуратури області пред’явлено до суду 26 позовів про відшкодування збитків, завданих державі порушенням вимог законодавства у сфері лісових ресурсів, на загальну суму понад півмільйона гривень.

]]>
Екіпаж ДАІ спільно з співробітниками Козелецького РВ затримав озброєного розбійника http://monitor.cn.ua/ua/style/27895 Екіпаж ДПС ДАІ, який ніс службу на посту «Кіпті», спільно з співробітниками карного розшуку Козелецького райвідділу УМВС після тривалої погоні затримали озброєного розбійника. Стиль article Mon, 15 Dec 2014 07:33:11 +0200 Близько 5:30 до чергової частини Козелецького райвідділу внутрішніх справ надійшов сигнал з тривожної кнопки, розміщеної на автозаправці в Лемешах Козелецького району, що свідчило про напад на цей об'єкт.

Село знаходиться на півдорозі між райцентром і стаціонарним постом ДПС ДАІ в Кіптях. Оцінивши ситуацію, черговий зрозумів, що доки слідчо-оперативна група дістанеться місця скоєння злочину, нападник може безслідно зникнути, тому звернувся по допомогу до ДАІвців, одночасно відправляючи до місця пригоди і слідчо-оперативну групу райвідділу.

Старший інспектор ДПС ДАІ Олексій Зотов та інспектор ДПС Ярослав Майстат прибули на заправку і почали розпитували касирку, яка не злякалася озброєного злочинця і натиснула на тривожну кнопку.

Жінка розповіла, що під ранок до зали зайшов невідомий у балаклаві, кинув їй у віконце пакет і, погрожуючи пістолетом, у грубій формі став вимагати віддати виручку.

Касир не розгубилася, а відволікла увагу озброєного нападника і непомітно натиснула тривожну кнопку виклику охорони. Відчувши недобре, розбійник вистрелив з револьвера в підлогу біля жінки і втік. Касирка вказала приблизний напрямок втечі зловмисника, надала його словесний портрет.

Як розповів начальник УДАІ УМВС Артур Побережець: «Інспектори ДАІ разом із слідчо-оперативною групою Козелецького райвідділу внутрішніх справ, яка прибула вже через кілька хвилин, почали вивчати сліди, які вели до лісопосадки. Один з інспекторів з оперативником пішов по слідах нападника, інший взяв на борт службового автомобіля другого оперативника, попрямував на перехоплення».

Злочинець, намагаючись заплутати сліди, петляв лісопосадкою, наче заєць, але це не ввело в оману досвідчених міліціонерів. Зробивши великий гак полями, сліди зловмисника знову стали наближатися до автодороги в районі села Кіпті. Можливо, він намагався зупинити попутний транспорт і втекти. Сліди вивели міліціонерів на вулицю села.

Координуючи по телефону дії напарника, старший лейтенант міліції Олексій Зотов з колегами вийшли навперейми молодика і затримали його. Той навіть не опирався, хоча при поверхневому огляді в його рюкзаку було виявлено револьвер.

Розбійником виявився уродженець Київщини, який прибув сюди спеціально для скоєння злочину. Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відносно чолов'яги відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 187 Кримінального кодексу України (розбій, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище) - карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років із конфіскацією майна.

Наразі зловмисника затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

]]>
За ініціативи прокуратури бюджет Козелецького району поповнився майже на 85 тис. грн. http://monitor.cn.ua/ua/style/27866 За принципової та активної позиції органів прокуратури області рішенням господарського суду від 10.12.2014 стягнуто з приватного підприємства борг за використання в Козелецькому районі об’єктів комунальної власності у сумі понад 84 тис. грн. Стиль article Sat, 13 Dec 2014 13:26:39 +0200 Підставою для представництва у суді інтересів територіальної громади стало неналежне виконання відповідачем взятих на себе договірних зобов’язань.

Згідно умов договору, суб’єкт господарювання взяв на себе обов’язок сплачувати орендну плату в розмірі, установленому Методикою розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної комунальної власності територіальних громад. Але кошти за використання об’єкту оренди надходили лише в розмірі, визначеному орендарем на власний розсуд. Від внесення змін до договору щодо фіксування ставки орендної плати згідно вимог нормативу підприємство ухилялося.

Здійснивши відповідну перевірку, прокурор району звернувся до господарського суду з позовною заявою в інтересах територіальної громади.

]]>
169-у Навчальному центру – 72 роки http://monitor.cn.ua/ua/style/27845 Днями 169-й Навчальний центр сел.Десна відзначив 72-річницу заснування військової частини. Голова Козелецбкої районної державної адміністрації Сергій Андреєв відвідав центр та привітав військовослужбовців. Стиль article Fri, 12 Dec 2014 11:10:04 +0200 Виступаючи на урочистому мітингу, голова районної державної адміністрації Сергій Андреєв наголосив, що завдяки мужності, патріотизму, вірності військовослужбовців священному обов’язку боронити і захищати територію своєї держави та її народ існує вільна і незалежна Україна. "Вони довели, що українці дадуть гідну відсіч кожному ворогу, який посміє ступити на її землю з лихими помислами та вчинками", - підкреслив Сергій Андреєв.

Керівник району подякував кожному, хто став на сторожі України та побажав перемоги, бо українці варті гідно і вільно жити на своїй Богом даній землі.

Очільник району передав військовослужбовцям бертці.

Участь у заході взяли заступник голови райдержадміністрації Артем Севастьян, в.о.командира військової частини полковник Едуард Москальов, Деснянський селищний голова Юрій Осташевський.

Урочистості відбулися на алеї Героїв. Воїни 169 Навчального центру поклали гірлянду до пам'ятного знака. Молебень за Україну та її військо відправив настоятель Свято-Воздвиженської церкви протоїєрей отець Ярослав.

]]>
Чергова партія посилок з Козелеччини відправлена на допомогу воїнам http://monitor.cn.ua/ua/style/27756 - Ми навчаємо дітей бути справедливими та людяними, але самим дорослим часто треба повчитися цього у юного покоління, - кажуть у громадській організації "ГРІМ" Стиль article Tue, 09 Dec 2014 14:33:07 +0200 З 1 по 8 грудня 2014р. у Козелецькій ЗОШ І-ІІІст. №3 проходили акції на підтримку воїнів-земляків, які нині стоять на захисті нашої держави. Доречі, подібні акції у школах району проходять вже не вперше: "Допомагають армії навіть школярі".

Учні 1-4 класів дуже активно брали участь в акції «Подаруй льодяника солдату».  Дітки творчо та зі всією серйозністю поставилися до цього заклику: намалювали безліч малюнків, написали багато листів, цукерки та шоколадки приносили в пакетиках, клеїли до малюнків, викладали ними цілі прапори.  А потім, гордо тримаючи власне послання, цілими класами фотографувалися для солдатів, аби ті бачили яку мають підтримку.

Учні 5-11 класів не менш завзято долучилися до акції «Зігрій солдата».  Організовуючись, вони спільно купували теплі речі та засоби гігієни, приносили з дому светри та шарфи,  в'язали шкарпетки, писали листи.

Усе зібране школа передала Козелецькій громадській організації «ГРІМ». Її волонтери по мірі можливості доукомплектували ці адресні посилки іншими необхідними речами: овочами та фруктами, продуктами - окрема подяка Козелецькому дитсадку №1 за кручене з часником сало, а Козелецькій школі №2 - за солодкі гостинці. Небайдужі козельчани власноруч нав'язали теплих балаклав та шкарпеток,  волонтери з Остра передали три ковдри, бушлат, фрукти та буржуйку. А Отаман Козелецькоi Ciчi "ВОВК" та його берегинi, власноручно зробили 30 пар термо-устiлок та передали волонтерам ГО"ГРIМ" для солдат Козелеччини.

8 грудня всі зібрані речі були відправлені адресатам за допомогою поштової служби "Нова Пошта", яка суттєво допомагає з пересилкою. З кожним із отримувачів у волонтерів є зв'язок, тож немає сумнівів що всі посилки буде доставлено.

Варто відзначити, що небайдужі люди приносять на склад волонтерської організації і продукти, і теплі речі, і багато іншого. Наприклад, для воїнів з настанням холодів гостро постало питання з підтримкою імунітету, тому рідні та волонтери збирають для них вітаміни: аскорбінову кислоту, вітамінні комплекси, лимон в цукрі, імбир, мед, часник в олії, сушену зелень, варення малинове, смородинове, шовковичне та інше.

Волонтери ж намагаються закуповувати більш дороговартісні речі: генератори, буржуйки, бензопили, біноклі, рації і т.ін. Але коштів весь час катастрофічно не вистачає, і вони прости не в змозі охопити всі потреби земляків, що захищають нас.

Якщо бажаєте долучитися до благородної і такої необхідної волонтерської справи - ви можете переказати будь-яку суму (1 гривню, 10, 20 - скільки можете) на картку голови Козелецької громадської організації «ГРІМ» (картка ПриватБанку №5168 7554 0147 4495). Діяльність цієї організації абсолютно публічна, фото та звіти можна переглянути на сторінках у соціальних мережах:

]]>
Чернігівці вшанували жертв голодоморів http://monitor.cn.ua/ua/politics/27309 22 листопада голова обласної ради Микола Звєрєв, в.о. обов'язки голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, народний депутат України Олександр Кодола, громадськість міста взяли участь мітингу-реквіємі, що відбувся в місті на Десні біля П'ятницької церкви. Політика article Sat, 22 Nov 2014 21:29:20 +0200 Заупокійну літію відправив керуючий Чернігівською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Учасники заходу запалили свічки у пам'ять про жертви геноциду та вшанували їх у загальнонаціональній хвилині мовчання.

Микола Звєрєв у своєму виступі зазначив, що кожної четвертої суботи листопада, в День жертв голодоморів, люди приходять до пам'ятних знаків і місць поховань замучених жорстоким комуністичним режимом українців аби низько схилити голови перед їх світлою пам'яттю.
- Ми низько схиляємося перед усіма, хто був закатований страшним голодом. Не має жодного українського села, міста де б не пройшов тоталітарний геноцид. На жаль, і зараз український народ бореться за свою незалежність. Україна – Божа земля і Господь завжди буде з правдою, збереже українську націю і буде на нашій землі мир, - підкреслив голова обласної ради.

Як відзначив у своєму виступі Сергій Журман, голодні роки, якими отруювали українську націю у 20-му столітті, навіки залишаться у її пам’яті та історії.
– Високоосвічена, велелюбива, але водночас багатостраждальна Українська нація. Людина може простити образу, зневагу, біль, але найважче здолати голод. На нашій щедрій, врожайній українській землі люди вмирали голодною смертю. Сьогодні Голодомор 1932-1933 років, внаслідок якого загинуло майже 4 мільйона осіб, увесь світ визнає геноцидом українського народу, - наголосив в.о. голови облдержадміністрації.
Але і тоді, як і сьогодні, народ України чинив ярий спротив терору.

Перед присутніми також виступили голова обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Василь Чепурний, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко та офіцер 13-го батальйону територіальної оборони Ігор Андрійченко.

Після мітингу-реквієму відбулася хода до пам'ятного знака Борцям за волю і незалежність України, що біля Катерининської церкви, де учасники заходу розставили лампадки у вигляді хреста.

Наприкінці дня в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм відбувся вечір-реквієм академічного камерного хору імені Д. Бортнянського.

]]>
До дня працівників радіо, телебачення та зв’язку України http://monitor.cn.ua/ua/style/27075 Девіз працівників зв’язку та сфери інформатизації: "Ми працюємо, щоб Україна стала розвиненою інформаційною державою". Стиль article Sat, 15 Nov 2014 08:51:02 +0200 Обласна рада докладе усіх зусиль щоб зберегти та розвинути регіональне талерадіомовлення на теренах Чернігівщини. Про це під час вітання колективу Чернігівської обласної держтелерадіо компанії з їх професійним святом заявив очільник обласної представницької влади Микола Звєрєв. Він наголосив на тому, що питання якісного і оперативного телерадіомовлення на всій без виключення території області це, насамперед, питання національної інформаційної безпеки України.

Наскільки проінформованим та свідомим буде наше суспільство залежить від щоденної праці журналістів. На цьому в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман наголосив, вітаючи працівників Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії «Сівер-центр» напередодні професійного свята – Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку. Він відзначив особливості роботи засобів масової інформації у цей непростий період, коли від кожного слова журналіста залежить настрій та позиція окремої людини та суспільства в цілому.

Працівників телерадіокомпанії привітали також представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Чернігівській області Леонід Мельник та генеральний директор ОДТРК Аркадій Білібаєв.


З нагоди свята кращі медійники отримали нагороди Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, обласної державної адміністрації та обласної ради.

За особистий внесок у розбудову регіонального інформаційного простору, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку.


Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено

Степовика Дмитра Петровича - заступника начальника виробничо-технічного відділу телебачення – провідного інженера засобів радіо та телебачення Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії.
Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено

Петренку Миколі Миколайовичу - начальнику виробничо-технічного відділу телебачення Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії;

Слєсаревич Оксані Віталіївні - заступнику начальника виробничо-технічного відділу телебачення – провідному режисеру Чернігівської обласної
державної телерадіокомпанії;

Сьоміну Максиму Володимировичу - режисеру 1-ї категорії Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії.


Почесною грамотою обласної ради нагороджено

Анікейчика Юрія Анатолійовича, звукорежисера виробничо-технічного відділу телебачення Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії,

Сільську Валентину Миколаївну, референта творчого об’єднання радіомовлення Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії.

]]>
Працівники сільського господарства відзначили своє професійне свято http://monitor.cn.ua/ua/style/27051 13 листопада голова обласної ради Микола Звєрєв разом із в.о. обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергієм Журманом привітали працівників сільського господарства з їх професійним святом. Стиль article Fri, 14 Nov 2014 08:39:59 +0200 В урочистостях також взяли участь представники Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, обласної організації профспілки працівників АПК, керівники районів та господарств області, депутати обласної та місцевих рад, журналісти.

У своєму вітальному слові Микола Звєрєв зазначив, що це свято дійсно всенародне, бо ж український селянин був і лишається надійною опорою держави. А віднедавна – і надійним помічником для нашої армії, яка боронить Україну від терористів та зовнішнього агресора.

– Ми завжди будемо у боргу перед українським селом. Чернігівщина – хліборобський край, багатий на трудівників, які вирощують хліб. І за це вам велика подяка, – наголосив керівник обласної представницької влади.

За словами Миколи Звєрєва, невтомні трудівники полів і ферм завжди були і залишаються взірцем працелюбства, хліборобської мудрості і терпіння, чесно і гідно несуть на своїх плечах основний тягар економічних труднощів.
Від імені обласної ради Микола Звєрєв висловив щиру вдячність усім, хто забезпечує державу і народ хлібом і до хліба. У переддень професійного свята він побажав присутнім міцного здоров’я, добра, щастя, злагоди і благополуччя, щедрих ужинків на хліборобській ниві.

Зі словами привітання та вдячності до працівників сільського господарства звернувся в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман. Він вручив кращим сільським трудівникам державні нагороди та почесні відзнаки обласної державної адміністрації.

На завершення урочистої церемонії Микола Звєрєв разом із Сергієм Журманом нагородили кращі господарства області пам’ятними Дипломами. Ними стали в номінаціях:
– за перемогу в номінації “Лідер розвитку аграрного виробництва Чернігівщини” нагороджений Бахмацький район;
– “Золота нива Чернігівщини” – Бобровицький район;
– “Картопляний край Чернігівщини” – Чернігівський район;
– “Молочні ріки Чернігівщини” – Ічнянський район;
– “М’ясний край Чернігівщини” – Прилуцький район;
– “Стиль життя – ОРГАНІК” – Городнянський район;
– “На зустріч інвестору” – Козелецький район;
– “Фермер – запорука розвитку села” – Менський район;
– “Село – колиска нації” – Куликівський район;
– “Інновації та новітні технології – в агропромислове виробництво” – інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України;
– “Від лану – до столу” – товариство з обмеженою відповідальністю “Прилуцький хлібодар” Прилуцького району;
– “Дбайливий господар Поліської землі” за раціональне використання землі та відродження галузі тваринництва – фермерське господарство “Білі Роси” Коропського району;
– “Відповідальний орендар землі” за високий розмір орендної плати за землю – товариство з обмеженою відповідальністю “Сільськогосподарське підприємство “Агродім” Бахмацького району;
– в номінації “Гідна оцінка праці хлібороба” – сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю “Прогрес” Бахмацького району.


Кращі представники галузі отримали державні нагороди, відзнаки обласної державної адміністрації та обласної ради.

Крім того низку районів нагороджено пам’ятними дипломами. Зокрема, Диплом за перемогу в номінації “Лідер розвитку аграрного виробництва Чернігівщини” отримав Бахмацький район. Переможцем у номінації “Золота нива Чернігівщини” став Бобровицький район як кращий район з виробництва зернових культур.

Дипломом за перемогу в номінації “Картопляний край Чернігівщини” нагороджено Чернігівський район. Перемогу в номінації “Молочні ріки Чернігівщини” здобув Ічнянський район, а кращим М’ясним краєм Чернігівщини” став Прилуцький район.

Лідером у номінації “Стиль життя – органік” визнано Городнянський район як кращий район з виробництва органічної продукції.

Активно працював над покращенням інвестиційного клімату Козелецький район – переможець номінації “На зустріч інвестору”.

Менський район визнано найкращим у номінації “Фермер – запорука розвитку села”, а Куликівський став найкращим по залученню агробізнесу до розвитку сільських територій.

Дипломом за перемогу в номінації “Інновації та новітні технології – в агропромислове виробництво” нагороджено інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України.

Сьогодні, коли для нашої країни настали жорстокі часи, всі, як один згуртувалися навколо спільної біди, довели, що ми не є патріотами поодинці. Особливої шани заслуговують ті, хто за покликом серця допомагає нашим славетним воїнам та людям, чиї мрії, надії, сподівання безжально зруйнувала війна, позбавивши їх рідних домівок.

Дипломом в номінації: “Україна – понад усе” нагороджено всі райони Чернігівщини за допомогу військовослужбовцям у зоні АТО та вирішення соціальних потреб мешканців східних регіонів України.

Як наголосив Сергій Журман, ці дипломи будуть вручені представниками обласної влади на урочистостях, які відбудуться в районах області.


– У ці важкі для країни часи селяни, тяжко працюючи, досягаючи рекордних показників, знаходять сили, час і кошти, щоб допомогти нашим воїнам і мирним жителям сходу України. Земний уклін всім сільським трударям Чернігівщини за їх людяність, доброту та щедрість. Саме в таких справах відкривається чуйна і ніжна душа нашого мирного, працелюбного народу, – наголосив Сергій Журман.


Нагороджено

Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня:
БЕСПАЛОВУ Олену Михайлівну – оператора машинного доїння товариства „Рожнівка-Агро”, Ічнянський район

Медаллю „За працю і звитягу”:
ДУБОВИКА Миколу Григоровича – механізатора товариства „Нива 2008”, Носівський район

За багаторічну самовіддану працю, вагомі трудові досягнення, значний особистий внесок у розвиток сільськогосподарської галузі Чернігівщини та з нагоди Дня працівників сільського господарства Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено

Авраменка
Володимира Петровича
– директора департаменту рослинництва товариства з обмеженою відповідальністю “СП “АГРОДІМ”, Бахмацький район;
Гринько
Ольгу Володимирівну
– головного спеціаліста відділу кадрової роботи та контролю управління кадрової роботи, комп’ютерного та господарського забезпечення Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації;
Дем’яненко
Наталію Олександрівну
– телятницю приватного акціонерного товариства “Кремінь”, Ічнянський район;
Солохненка
Володимира Михайловича
– тракториста – машиніста
товариства з обмеженою відповідальністю “Мена-Авангард”, Менський район.


Подяку виконуючого обов’язки голови обласної державної адміністрації оголошено:

Адамову Анатолію Григоровичу
– водію селянського (фермерського) господарства “Пролісок”,
Ріпкинський район;

Асоску Миколі Васильовичу
– механізатору товариства з обмеженою відповідальністю “Переможець”,
Новгород-Сіверський район;

Бакуну Сергію Вікторовичу
– трактористу товариства з обмеженою відповідальністю “Прилуки-Гарантбуд”, Прилуцький район;

Булаві Володимиру Вікторовичу
– трактористу-машиністу сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Дружба-Нова”, Варвинський район;

Ведю Юрію Васильовичу
– трактористу приватно-орендного підприємства імені Войкова,
Чернігівський район;

Ковгану Віталію Григоровичу
– трактористу товариства з обмеженою відповідальністю “Обрій”,
Срібнянський район;

Красножону Анатолію Вікторовичу
– головному агроному товариства з обмеженою відповідальністю агрофірма “Обрій” ЛТД, Талалаївський район;

Кривошею Івану Васильовичу
– механізатору товариства з обмеженою відповідальністю “Агронадія”,
Носівський район;

Лазарю Олександру Вікторовичу
– директору приватного підприємства
“Вимал-Агро”, Куликівський район;

Ламазяну Стьопі Бахшоєвичу
– директору товариства з
обмеженою відповідальністю
“Агроінвест – Натуральні продукти”, Борзнянський район;

Лихачу Володимиру Петровичу
– трактористу-машиністу товариства з обмеженою відповідальністю “Біотех ЛТД”, Сосницький район;

Потапенку Олексію Григоровичу
– головному агроному сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Віра”, Городнянський район;

Прибильській Олені Василівні
– головному зоотехніку товариства з обмеженою відповідальністю
“Нове життя”, Семенівський район;

Процан Тетяні Іванівні
– оператору машинного доїння колективного сільськогосподарського підприємства “Агрофірма “Лосинівська”, Ніжинський район;

Ремез Світлані Гаврилівні
– агроному Чернігівського підрозділу товариства з обмеженою відповідальністю “Племінний завод “Агро-Регіон”, Козелецький район;

Сальнюку Миколі Михайловичу
– заступнику начальника управління агропромислового розвитку Коропської районної державної адміністрації;

Скоробагатьку Сергію Миколайовичу
– директору приватного сільськогосподарського підприємства “Сновський”, Щорський район;

Сотнику Володимиру Леонтійовичу
– трактористу приватного сільськогосподарського підприємства “Колос”, Корюківський район;

Чучую Леоніду Миколайовичу
– заступнику начальника управління врегулювання відносин власності, юридичного та організаційного забезпечення – начальнику відділу організаційної роботи Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації;

Шутому Івану Володимировичу
– керівнику фермерського господарства “Промінь”, Бобровицький район;

Щербатому Олександру Анатолійовичу
– начальнику відділу землеробства, інженерно-технічного забезпечення, безпеки праці управління розвитку агропромислового виробництва Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації.


Почесною грамотою обласної ради нагороджені

Бондар Михайло Миколайович
генеральний директор сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Інтер” Ічнянського району

Грибанова Алла Олексіївна
доярка приватно-орендного сільськогосподарського підприємства “Хлібороб” Ічнянського району

Деркач Андрій Михайлович
водій приватного сільськогосподарського підприємства “Прогрес” Щорського району

Жадан Олег Михайлович
механізатор приватного підприємства “Агрофірма ім. Ватутіна” Козелецького району

Іванченко Ольга Сергіївна
доярка товариства з обмеженою відповідальністю “Україна” Ріпкинського району

Кащенко Анатолій Володимирович
тракторист-машиніст сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Цукровик” Варвинського району

Копил Микола Анатолійович
директор сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Крупичпільське” Ічнянського району

Кошовий Віталій Михайлович
керуючий відділенням № 4 товариства з обмеженою відповідальністю агрофірми “Маяк” Носівського району

Лебідь Петро Степанович
тракторист–комбайнер фермерського господарства “Білі Роси” Коропського району

Лобовик Оксана Володимирівна
доярка товариства з обмеженою відповідальністю “Батуринське” Бахмацького району

Медведєв Дмитро Васильович
тракторист-машиніст товариства з обмеженою відповідальністю “Нива” Семенівського району

Опанасенко Валерій Павлович
тракторист-машиніст фермерського господарства “Липоворізьке” Ніжинського району

Петренко Олена Миколаївна
бухгалтер товариства з обмеженою відповідальністю “Деметра” Борзнянського району

Помаз Сергій Васильович
тракторист приватного сільськогосподарського підприємства “Рекорд” Коропського району

Тимошенко Олександр Миколайович
головний агроном сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Цукровик” Прилуцького району

Томаш Тетяна Григорівна
оператор машинного доїння сільськогосподарського виробничого кооперативу “Полісся” Чернігівського району

Фесюн Ганна Михайлівна
доярка сільськогосподарського кооперативу “Куковицький” Менського району

Хоменка Юрій Дмитрович
ветеринарний лікар сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Батьківщина” Срібнянського району

Чехман Олена Михайлівна
доярка сільськогосподарського виробничого кооперативу “Зоря” Городнянського району

Чорний Іван Іванович
механізатор фермерського господарства
“Мрія К” Куликівського району

Шандор Валентина Миколаївна
свинарка товариства з обмеженою відповідальністю “Земля і Воля” Бобровицького району


Дипломами в номінації “УКРАЇНА – понад усе” за допомогу військовослужбовцям у зоні АТО та вирішення соціальних потреб мешканців східних регіонів України також були нагороджені всі райони Чернігівщини.

Святковий настрій присутнім створила капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

]]>
Керівники області привітали працівників соціальної сфери http://monitor.cn.ua/ua/politics/26732 Традиційно, у першу неділю листопада відзначається професійне свято працівників соціальної сфери. З цієї нагоди з кращими працівниками соціальних установ та організацій зустрілися в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман та голова обласної ради Микола Звєрєв. Політика article Thu, 30 Oct 2014 08:26:41 +0200 У вітальному слові Сергій Журман високо відзначив роботу більш ніж п’ятитисячної армії соціальних працівників Чернігівщини, які роблять значний внесок у підтримку соціально незахищених верств населення.
– Щодня ви допомагаєте саме тим, хто найбільше потребує цієї допомоги – пенсіонерам, інвалідам, ветеранам війни та праці, одиноким людям похилого віку, дітям-сиротам, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, ліквідаторам та постраждалим від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Сьогодні до них додалися ще й сім’ї мобілізованих до лав Збройних Сил України, родини загиблих під час проведення антитерористичної операції та вимушені переселенці з території Автономної Республіки Крим, Севастополя, Луганської та Донецької областей. Специфіка цієї роботи вимагає не тільки високого професіоналізму, своєчасного та ефективного виконання поставлених завдань, а й таких найважливіших людських якостей, як гуманізм, милосердя, тепло та небайдужість до людських проблем, - наголосив в.о. голови облдержадміністрації.

Звертаючись до учасників урочистостей, Микола Звєрєв, зокрема, зазначив, що День працівника соціальної сфери – свято людей, які свідомо взяли на себе обов'язок турбуватися про немічних та незахищених співгромадян.
– Вашої уваги потребують тисячі громадян області, і в першу чергу – інваліди, діти-сироти та малозабезпечені і багатодітні родини. Нині вам додалося роботи по забезпеченню соціального захисту громадян, які потрапили у складні життєві обставини, зокрема, членів родин мобілізованих та загиблих під час проведення антитерористичної операції, а також переселенців з анексованих територій, – наголосив керівник представницької влади Чернігівщини. Він також підкреслив, що завдання, які стоять перед соціальною сферою сьогодні, як ніколи вимагають від її працівників не лише високого професіоналізму та відповідальності, але і якостей, які не визначаються посадовими інструкціями – щирості та повної самовіддачі.
– Не завжди держава може у повній мірі задовольнити потреби громадян. І ось саме ці прогалини у законодавстві та недопрацювання окремих чиновників ви заповнюєте та компенсуєте своєю щоденною роботою, – підкреслив Микола Звєрєв та побажав присутнім міцного здоров'я, благополуччя, миру та подальших успіхів у роботі, а за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм вручив кращим працівникам відзнаки та почесні грамоти обласної ради.

Сергій Журман та Микола Звєрєв вручили відзнаки обласної державної адміністрації та обласної ради.

За особистий внесок у вирішення питань соціального захисту населення, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівника соціальної сфери

Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено:
Заяць Валентину Михайлівну
- начальника відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації;
Рогову Валентину Вікторівну
- начальника відділу субсидій та адресної соціальної допомоги управління соціального захисту населення Менської районної державної адміністрації;
Шинкаренко Катерину Вікторівну
- соціального робітника відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Носівської районної державної адміністрації.

Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено:
Батрак Наталії Анатоліївні
- заступнику начальника, начальнику відділу з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення Борзнянської районної державної адміністрації;
Брагинець Олені Миколаївні
- начальнику відділу з питань трудових ресурсів та зайнятості населення управління праці та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації;
Вітер Ірині Миколаївні
- головному спеціалісту відділу надання соціальних послуг Чернігівського районного центру зайнятості;
Музиченко Людмилі Миколаївні
- заступнику директора – начальнику відділу надання соціальних послуг Носівського районного центру зайнятості;
Омелечко Наталії Миколаївні
- соціальному робітнику відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Коропської районної державної адміністрації;
Очередько Тетяні Володимирівні
- директору Сосницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
Ревенок Тетяні Ярославівні
- начальнику другого відділу з нарахування та виплати допомоги, компенсацій та інших виплат Чернігівського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат;
Cамійленку Геннадію Леонідовичу
- заступнику начальника – начальнику відділу праці управління соціального захисту населення Талалаївської районної державної адміністрації.
 

]]>
Чернігівщина на шляху повернення історичної правди http://monitor.cn.ua/ua/culture/26609 23 жовтня голова обласної ради Микола Звєрєв, в.о голови облдержадміністрації Сергій Журман зустрілися з делегацією Українського інституту національної пам'яті на чолі з Володимиром В'ятровичем. Культура article Sat, 25 Oct 2014 07:45:34 +0300 Сьогодні, як ніколи, важлива самоідентифікація українців. На цьому в.о голови облдержадміністрації Сергій Журман наголосив на зустрічі з делегацією Українського інститут національної пам’яті начолі з головою наукової установи Володимиром В’ятровичем.

Як зазначив Сергій Журман, Чернігівщина — край партизанської слави, у якому дуже важко викорінити радянські погляди на життя.

— Для нашого регіону важливо освіжити історичну пам'ять, відкрити очі на більшість подій. Це і політичні репресії, і часи голодомору. На жаль, яскравих, але, донедавна заангажованих, прикладів цього у нашій області більше, ніж достатньо, — зауважив в.о. голови облдержадміністрації.

Співпраця Чернігівської облдержадміністрації та органів влади регіону з Українським інститутом національної пам’яті (далі – УІНП) розпочалася з квітня 2008 року, коли в регіон було призначено його представника.

За цей час було спільно реалізовано кілька масштабних проектів. Зокрема, створено експозицію Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут», забезпеченно екскурсійне обслуговування відвідувачів, надається науково-консультативна допомога. До того ж, ця подія щорічно відзначається 29 січня.

Проводяться заходи з вшанування пам’яті жертв політичних репресій.

Розглядається проблематики участі України і, відповідно Чернігівщини, у Другій світовій війні. Запущено проект державної політики пам’яті щодо жертв Корюківської трагедії та всіх знищених нацистськими карателями населених пунктів разом із їхніми мешканцями. У рамках проекту видано 6 тематичних книг, вийшло кілька теле- і радіопередач та створено документальний фільм.

Спільно з представниками УІНП проведено десятки наукових і науково-просвітницьких заходів із усього спектру дат, подій національної пам’яті.

У планах — будівництво Меморіалу Корюківської трагедії, лобіювання відновлення державної політики національної пам’яті щодо Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», яка обірвалася з лютого 2010 року, а також продовження роботи у відзначенні Пам’яті Героїв Крут.

Приємним стало те, що Володимир В’ятрович відзначив Чернігівщину, як область, що одна із перших почала інтенсивну та плідну співпрацю з Українським інститутом національної пам’яті. Він зауважив, що і надалі сприятиме регіону у відродженні історичної свідомості.

У рамках візиту голови УІНП до нашої області відбулася міжрегіональна науково-практична конференція «Вигнання нацистських окупантів із України: пам’ять та уроки історії для сьогодення» на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського. Також Володимир В’ятрович побував на засіданні прес-клубу «Ділове слово» у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА. Воно було присвячене презентації громадського проекту українських істориків — сайту «ЛІКБЕЗ. Історичний фронт» та проблематиці формування та реалізації державної політики національної пам’яті, діяльності Українського інституту національної пам’яті.

 

]]>
У Чернігові відзначили День захисника України http://monitor.cn.ua/ua/politics/26255 14 жовтня, у Чернігові відбувся мітинг під назвою «Козацька Слава України», присвячений Дню захисника України та Дню українського козацтва. Під час мітингу оголошено, що згідно з Указом Президента України Петра Порошенка 14 жовтня в Україні відзначатиметься День захисника України. Політика article Wed, 15 Oct 2014 06:34:15 +0300 Мітинг слави традиційно пройшов на Валу біля пам'ятника Великому Кобзарю Т.Г. Шевченку. У заході взяли участькерівники міста та області, представники громадськості та гості міста.

У вітальному слові голова Чернігівської обласної ради Микола Звєрєв підкреслив, що встановлення державного свята Дня захисника України 14 жовтня вшановує всі покоління борців за волю і незалежність Української держави. У цей день також святкується величезне релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці, тож він побажав, аби українські герої, які сьогодні мужньо боронять наші землі від ворогів, завжди знаходились від захистом Покрови Пресвятої Богородиці.

Вітаючи присутніх з Днем захисника України, в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман зазначив, що нині країна переживає нелегкі часи – анексія Криму, війна на сході, де кожен день гинуть наші бійці.
- В козацьку добу козаки гуртувалися задля захисту своїх осель, сіл, селищ і міст. Тому знаковим є те, що в день Покрови Пресвятої Богородиці, яка вважається покровителькою козаків, Главою держави прийнято те рішення, яке виношувалося багато років. Боротьба за цілісність і соборність України ще попереду. Ще буде, на жаль, проливатися кров за те, щоб ми з вами жили в економічно сильній розвинутій країні, де народжуються щасливі діти і де нам не заважають просто жити на своїй землі, - підкреслив Сергій Журман.

Учасників мітингу привітали також голова ради козацьких старійшин Микола Козуб, керівник делегації білоруських козаків м. Мінськ генерал-майор Петро Федоренко, головний отаман Чернігівського козацького округу війська запорізького Георгій Яхимович.

Також учасники заходу хвилиною мовчання вшанували загиблих в зоні АТО на сході України, які віддали своє життя за утвердження цілісності нашої держави.

Під час заходу відбулося посвячення в козачата нових учасників ансамблю бандуристів «Соколики» Чернігівської музичної школи № 1 ім. С. Вільконського.

Народний хор Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм виконав Державний Гімн України, твір «Реве та стогне Дніпр широкий» Т. Г. Шевченка та молитву за Україну.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Т. Г. Шевченку.
 

]]>
Урочистості з нагоди професійного свята – Дня юриста – пройшли у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/style/26060 Кращих представників професії привітали в облраді в.о. голови Чернігівської обласної державної адміністрації Сергій Журман, заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, представники прокуратури та суддівського корпусу, інші посадовці. Стиль article Thu, 09 Oct 2014 07:44:44 +0300 На початку зустрічі присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході України.

Відкриваючи святковий захід, начальник Головного управління юстиції в області Юрій Власенко відзначив професійні здобутки служителів Феміди Чернігівщини та зачитав вітання Міністра юстиції України Павла Петренка.

У становленні та розвитку державності значна роль належить юристам. На цьому в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман наголосив під час урочистостей.
Вітаючи присутніх з професійним святом, Сергій Журман зауважив: за 23 роки незалежності нашої країни багато що змінилося. І насамперед – змінився сам вектор орієнтації країни, особливо за останній рік. Тож нині неабияка відповідальність лягає на юристів, суддів та судової системи загалом.

Привітав працівників юридичної галузі з професійним святом і заступник голови обласної ради Валентин Мельничук. Він відзначив, що судді, адвокати, нотаріуси, юристи та працівники правоохоронних органів Придесення гідно виконують свою роботу та професійно захищають конституційні права громадян і заслуговують відповідної шани і поваги.

Міський голова Чернігова О.Соколов зазначив, що День юриста об'єднує людей, для яких життєвим кредо є гасло "Знати право, служити праву, захищати право!" Представники правничої професії відстоюють честь і гідність людини та громадянина, утверджують авторитет закону у сучасному житті.
"У сьогоднішніх реаліях ваш професійний досвід має ґрунтуватися не тільки на знанні вітчизняного законодавства, але і європейського", - наголосив Олександр Соколов.
 

]]>
71-у річницю звільнення Чернігова від фашистів відзначають у місті http://monitor.cn.ua/ua/politics/25538 У Чернігові проходять заходи з нагоди 71-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників та Дня міста. Політика article Mon, 22 Sep 2014 07:47:29 +0300 Вранці відбулася церемонія покладання квітів у сквері імені Попудренка до братської могили бійців, які загинули під час визволення обласного центру у вересні 1943 року.

Представники обласної та міської влади – голова Чернігівської обласної ради Микола Звєрєв, в.о. голови Чернігівської ОДА Сергій Журман, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, представники громадськості хвилиною мовчання вшанували пам`ять загиблих земляків.

На Меморіалі слави пройшов мітинг-реквієм ”Схилімо голови”. Його учасники говорили про сумні паралелі між подіями Великої Вітчизняної війни і сьогодення. Так, міський голова зазначив, що кожне покоління має свою війну: батьки та діди воювали із фашизмом, на долю його покоління випала війна в Афганістані, а теперішній молоді доводиться знову відстоювати територіальну цілісність і незалежність України із зброєю у руках.

”Однак ми віримо, що мир повернеться на нашу землю і в наші серця”, - сказав Соколов.

Цього року, у зв`язку із суспільно-політичною ситуацією у країні, відзначення Дня міста у Чернігові є скромним і небагатолюдним.

]]>
У Народного Руху України ювілей http://monitor.cn.ua/ua/politics/25216 9 вересня з нагоди 25-річчя від створення Народного Руху України за перебудову відбулася зустріч керівництва області із з засновниками та активістами Чернігівської крайової організації «Народний Рух України за перебудову». Політика article Wed, 10 Sep 2014 08:03:49 +0300 Зібрання розпочалося із вшанування пам’яті загиблих воїнів під час виконання ними військового обов’язку на сході України. Як повідомив присутнім голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко, з початку оголошення в державі антитерористичної операції в боротьбі з терористами та російськими окупантами за незалежність України загинуло 52 патріоти Чернігівщини.

Вітаючи учасників зустрічі з визначною датою, голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко зауважив, що їх внесок у становлення суверенної України важко переоцінити. Він подякував активним учасникам національно-визвольного руху 1989-1992 років на Чернігівщині за їхній патріотизм та відданість українському народові, за активну участь у розбудові держави та вагомий внесок у патріотичне виховання молодого покоління.

- На 24-му році незалежності України ми знову змушені констатувати, що боротьба за наше святе право жити самостійно в соборній державі триває. Не оголошена військова агресія Російської Федерації проти України демонструє нам правильність думки: мало здобути незалежність, потрібно зуміти її захистити. У цьому сенсі місія рухівців, які у свій час доклали чимало зусиль для того, щоб Україна стала незалежною, ще не виконана. Ми всі маємо зробити все залежне від нас, щоб перемогти агресора і зробити нашу державу дійсно сильною, вільною і європейською, - заявив 9 вересня під час урочистої зустрічі керівництва області із засновниками та активістами Чернігівської крайової організації «Народний Рух України за перебудову» голова обласної ради Микола Звєрєв.


Вітаючи активістів Чернігівської крайової організації «Народний Рух України за перебудову» з ювілеєм, очільники обласної представницької та виконавчої гілок влади наголосили, що Рух був тією першою масовою громадсько-політичною організацією, яка зробила значимий внесок у піднесення національно-визвольної боротьби українців кінця 80-х – початку 90-х років минулого століття. Протягом чверті століття незламний національний дух та громадянська гідність рухівців надихали і продовжують надихати суспільство в його незламному прагненні жити у вільній, сильній, демократичній, європейській Україні. І тому особливо знаменно, як було наголошено під час зустрічі, що в умовах серйозних геополітичних викликів, які ставить перед Україною сьогодення, рухівці не лише виконують свою безпосередню громадсько-політичну місію, але й надають необхідну допомогу Збройним Силам України, зокрема - чернігівським батальйонам територіальної оборони, які несуть службу в зоні проведення антитерористичної операції. За що їм окрема щира подяка!

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди 25-річчя створення Народного Руху України найбільш активним учасникам національно-визвольного руху 1989-1992 років на Чернігівщині керівники області вручили почесні грамоти та побажали їм миру, добра, щастя, міцного здоров’я і благополуччя, натхнення та нових успіхів на благо всієї України і Чернігово-Сіверської землі.

По завершенню урочистої частини зібрання відбулися неформальне спілкування та обмін думками. Рухівці ділилися своїми споминами про те, як створювався Народний Рух і як організація боролася за здобуття незалежності України. Особливо змістовними звучали поради владі досвідчених рухівців щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та регіоні.

Підсумовуючи зустріч, голова обласної ради Микола Звєрєв заявив: «Як не прикро про це говорити, але наша держава багато втратила від того, що національно-патріотичні сили тривалий час були усунені від управління державою. Я, як керівник найвищого представницького органу в області, зроблю все залежне аби виправити цю помилку. Помилки минулого потрібно назавжди залишити в минулому».
 

]]>
Розмова про новий законопроект щодо порядку продажу права оренди на землю http://monitor.cn.ua/ua/politics/24368 Землеупорядники та аграрії області обговорили законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення». Політика article Sat, 09 Aug 2014 08:13:14 +0300 8 серпня, Головне управління Держземагентства України у Чернігівській області провело засідання «круглого столу», з метою широкомасштабного та публічного обговорення зазначеного законопроекту.

Серед присутніх — представники центрального апарату Держземагентсва України та Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, керівники Головного управління Держземагентства України у Чернігівській області та його територіальних підрозділів, а також керівники територіальних підрозділів АПР, райдержадміністрацій та сільськогосподарських підприємств.

Під час засідання учасники обговорили мету, завдання та результати земельної реформи. Було розглянуто позитивні та негативні сторони орендних відносин на прикладі області.

— Відсутність дієвого механізму продажу права оренди на земельну ділянку має невтішні наслідки, — каже представник центрального апарату Держземагенства України Олександр Краснолуцький. — Зокрема, це додаткові витрати, зниження інвестиційної привабливості. Та найстрашніше — споживче ставлення до землі, виснаження її.

Детальніше ознайомитися із законопроектом можна на сайті Держземагенства України або за посиланням http://land.gov.ua/zakonotvorcha-diialnist/633.html?view=normativeact.

Також, заслухано звіт голови Державного агентства земельних ресурсів України за результатами «ста днів» діяльності. Цей звіт було виголошено представником зазначеної структури.

Презентуючи зміни, які передбачені проектом Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення», начальник департаменту землеустрою, використання та охорони земель Держземагентства України Олександр Краснолуцький підкреслив, що від реалізації цієї законодавчої ініціативи виграють усі сторони земельних відносин.

Оскільки законопроектом встановлюється мінімальний термін оренди земель сільськогосподарського призначення не менше 14 років, що відповідає двом циклам сівозмін, то це сприятиме збереженню родючості земель. Планується запровадити новий механізм відчуження права оренди на земельні ділянки сільгосппризначення. Передбачено недопущення скуповування земель сільськогосподарського призначення державної власності через заборону продажу земель сільгосппризначення.

Також важливо, що законопроект дозволить врегулювати питання можливості розірвання орендодавцем в односторонньому порядку договорів оренди у разі несвоєчасної виплати орендної плати,

Учасники «круглого столу», серед яких були представники територіальних громад області, сільські та селищні голови, озвучали актуальні запитання та певні зауваження стосовно документу, розробленого та ініційованого Держземагентством. Начальник департаменту землеустрою, використання та охорони земель Держземагентства України Олександр Краснолуцький запевнив, що окремі порушені проблемні питання будуть внесені до законопроекту.

Під час заходу також виступили заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Тетяна Мілютенко та в.о. начальника Головного управління Держземагентства в області Олександр Колотілін.
 

]]>
З нагоди Дня будівельника http://monitor.cn.ua/ua/politics/24334 7 серпня голова голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко та обласної ради Микола Звєрєв зустрілися з представниками будівельної галузі Чернігівщини та привітали їх професійним святом. Політика article Fri, 08 Aug 2014 07:30:56 +0300 Будівельники Чернігівщини мають достатні потужності для реалізації важливих соціальних завдань економічного розвитку області. Таку думку голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко висловив під час урочистостей з нагоди Дня будівельника. Відзначаючи важливість цієї професії, очільник області зауважив, що жодна інша професійна діяльність не може повноцінно реалізуватися, допоки руки будівельника не створять для цього належні умови.

Як свідчать результати першого півріччя поточного року, позитивні тенденції у будівельній галузі зберігаються. Обсяг виконаних будівельних робіт в області склав 245,5 мільйонів гривень, що на 139 % більше відповідного періоду 2013 року. За темпами росту область знаходиться на 2 місці в Україні.

Найбільші обсяги робіт будівельники області виконали на будівництві житла, будівництві та реконструкції об’єктів сільськогосподарського призначення, облаштуванні свердловин для видобутку нафти, будівництві та капітальному ремонті газопроводів. 94,8% загального обсягу будівництва виконано підприємствами Чернігова, Ніжина та Прилук. У сфері розвитку житлового будівництва введено в експлуатацію більше 36 тис.м2 житла, у тому числі 4 багатоквартирні житлові будинки площею 17 тис.м2. А до кінця 2014 року планується ввести в експлуатацію більше 160 тис.м2 житла.

Лідерами будівельної галузі в області є Чернігівське ДП «Укрсівербуд», Ніжинське ТОВ «Північно-Український будівельний альянс», Прилуцьке ПП «Трансвіт», Чернігівське ТОВ «Житлобудсервіс», Прилуцьке управління бурових робіт, Прилуцьке НГВУ «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта».

Звертаючись до учасників зустрічі, голова обласної ради Микола Звєрєв зазначив, що зусиллями чернігівських майстрів будівельної справи щороку реставруються та вводяться експлуатацію тисячі квадратних метрів житла, об’єктів соціальної та промислової сфери. І в нинішніх умовах непростих викликів будівельники знаходять сили та можливості для вирішення складних регіональних завдань і щоденною працею сприяють розвитку області.

Відзначаючи роботу кращих представників галузі, Микола Звєрєв та Володимир Івашко вручили їм Почесні грамоти Кабінету Міністрів України, відзнаки обласної ради та обласної державної адміністрації.

Керівники області висловили сподівання, що багатотисячний колектив будівельників Чернігівщини докладатиме зусилля до розбудови інфраструктури краю, а також відновлення та модернізації приміщень житлово-комунального та промислового значення на сході нашої країни.
 

]]>
Обговорили питання протидії криміналу і корупції http://monitor.cn.ua/ua/politics/23728 16 липня голова обласної державної адміністрації Володимиром Івашком та голова обласної ради Микола Звєрєв взяли участь у координаційній нараді керівників правоохоронних органів Чернігівщини. Провів засідання прокурор області Володимир Стеценко. Політика article Thu, 17 Jul 2014 07:25:20 +0300 В числі головних розглянуто питання ефективності взаємодії правоохоронних органів області у сфері профілактики та протидії злочинності, передусім тяжким та особливо тяжким злочинам і корупції.

Боротьба з корупціонерами і хабарниками має бути тотальною і безкомпромісною. Таку позицію голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко. Як відзначив очільник області, Президент України Петро Порошенко у своїй інавгураційній промові назвав одним з найголовніших завдань в Україні на сьогоднішній день – знищення корупції, яка поглинула всю країну. За словами голови облдержадміністрації, за розмірами завданої шкоди державі корупцію можна порівняти з тероризмом; їх відмінність полягає лише у тому, що корупція знищує країну зсередини, а тероризм – ззовні.
– Ще один важливий пріоритет - необхідно звернути особливу увагу на стан захищеності громадян нашої області від протиправних зазіхань на їх честь, життя, здоров’я та майно. Головним пріоритетом в роботі правоохоронних органів повинен бути захист політичних, економічних та особистих інтересів громадян. Невирішених питань ще багато, але, спільними зусиллями ми забезпечимо виконання завдань, поставлених перед нами Главою держави. Хочу зауважити, що правоохоронні та владні структури несуть спільну відповідальність за стан законності і правопорядку на території області. Обласна державна адміністрація, в свою чергу, надаватиме всебічне сприяння здійсненню правоохоронної діяльності на території області, - наголосив голова облдержадміністрації.

Виступаючи перед учасниками зібрання, Микола Звєрєв окреслив коло співпраці обласної ради з іншими гілками влади в питаннях безпеки населення, профілактики злочинності і правопорушень на теренах краю. В цьому напрямку активно працюють усі одинадцять постійних комісій обласної ради і, насамперед, комісія з питань законності, правопорядку, регламенту та депутатської етики, яка працює у тісній взаємодії з органами правопорядку Чернігівщини.
Голова обласної ради також нагадав правохоронцям про порушення чинного законодавства в бюджетній сфері, коли, приміром, бюджет сільської ради має на своїх рахунках певні кошти для соціального розвитку, але, щоб «вибити» їх, сільському голові треба збирати «певну дань» для чиновників, які можуть дати грошам «зелену дорогу».
Микола Звєрєв також зазначив, що першочерговим завданням влади на сьогодні, комплексно, в усіх напрямках повинно бути розблокування будь-яких перепон розвитку в усіх сферах суспільного життя.

Перед учасниками наради виступили голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко, прокурор області Володимир Стеценко, начальник УМВС України в Чернігівській області Олег Демченко, очільник УСБУ в Чернігівській області Олександр Довженко, керівники інших правоохоронних установ, структурних підрозділів прокуратури області

З урахуванням результатів обговорення та висловлених на нараді пропозицій було прийнято відповідний проект постанови стосовно вжиття заходів щодо зміцнення законності і профілактики злочинності в регіоні.

]]>
В обласному кардіологічному відкрито новий кабінет комп’ютерної томографії http://monitor.cn.ua/ua/style/23539 Віднедавна Чернігівський обласний кардіологічний диспансер може надати набагато ширший спектр послуг пацієнтам. На базі медичної установи працює єдиний в області мультиспіральний комп’ютерний томограф однієї з останніх модифікацій. За допомогою цього сучасного обладнання проводиться діагностика захворювань всіх органів та систем людського організму, а особливо системи кровообігу. Стиль article Thu, 10 Jul 2014 08:02:13 +0300 До того ж, зі слів головного лікаря медичного закладу Ігоря Батога, апарат виконує сканування всього тіла менше, ніж за хвилину, а діагностику одного органу – за долю секунди. Тож люди, які страждають від клаустрофобії, можуть не виснажувати себе тривалими обстеженнями у звичних старих томографах.

На придбання і установку такого обладнання пішло близько 1 мільйону доларів США, що стало можливим лише з допомогою інвестицій приватної клініки «Євроскан».

Як було наголошено, у мережі діагностичних клінік України обладнання товариства «МДК Євроскан» має заслужене визнання як серед медиків, так і пацієнтів, адже працює яксіно та ефективно.

За допомогою спеціалізованого обладнання у кабінеті проводитимуть обстеження хребта, мозку, суглобів, черевної порожнини, серця та інших органів. Його відкриття зменшить черги на діагностику та поліпшить рівень обслуговування пацієнтів.

]]>
З нагоди 18-ї річниці Конституції України http://monitor.cn.ua/ua/politics/23246 27 червня, напередодні Дня Конституції України, в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм пройшли урочисті збори та святковий концерт. Політика article Sat, 28 Jun 2014 06:49:38 +0300 Вітаючи присутніх зі святом, голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко наголосив, що Основний Закон України, вісімнадцяту річницю якого ми святкуємо 28 червня, має величезне значення для розбудови держави, утвердження демократії, розширення прав та свобод людини, громадянина.
Нині перед Україною стоять надзвичайно важливі завдання – об’єднати суспільство на засадах демократичної республіканської ідеї і побудувати сильну країну з європейськими стандартами життя.
«Принцип державності здійснюється демократичною країною через всю систему її органів - законодавчих, виконавчих, судових. Зі змінами у Конституції головну та об’єднуючу роль будуть відігравати інститути місцевого самоврядування», - зазначив Володимир Івашко.

Звертаючись до присутніх, Валентин Мельничук зазначив, що цього знаменного дня відбулося остаточне завершення юридичного оформлення України як повноцінної держави.
- Сьогодні йде планомірна підготовка до внесення відповідних змін до Конституції, які децентралізують владу і нададуть радам усіх рівнів повнокровну фінансову і організаційну самодостатність.
- Вісімнадцять років з новою Конституцією – це не тільки кроки вперед, але й вимушене гальмування, допущені недоліки та прорахунки. І чим швидше їх ми подолаємо, тим ближчими будуть гарантовані Основним Законом ідеали гідного життя наших громадян, - наголосив Валентин Мельничук.

З нагоди Дня Конституції України Валентин Мельничук вручив також почесні грамоти разом з відзнаками:
- голові наглядової ради приватного акціонерного товариства «Побутові послуги» м. Чернігів Олександру Аврамову;
- старшому інспектору відділу організації цивільного захисту населення і територій управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи обласної державної адміністрації Петру Закревському;
- завідувачу сектору інспектування у сфері житлово-комунального господарства та будівництва відділу інспектування у сфері послуг Державної фінансової інспекції в Чернігівській області Анжелі Кравець;
- головному спеціаліст відділу орендних відносин регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернігівській області Юлії Писанко;
- лікарю – ендоскопісту кабінету ендоскопічних досліджень комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська обласна лікарня» Віктору Хілкову.

Під час святкового концерту свою майстерність продемонстрував академічний ансамбль пісні і танцю “Сіверські клейноди” обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.
 

]]>
У місті Остер руйнується церква часів Київської Русі http://monitor.cn.ua/ua/culture/23187 У місті Остер на Чернігівщині руйнується церква часів Київської Русі Юрієвої Божниці (пам’ятка історії та архітектури національного значення). Культура article Thu, 26 Jun 2014 08:13:27 +0300 Про це на своїй сторінці Фейсбоку інформує народний депутат Олександр Бригинець.
"На споруді відсутні вікна, через що всередині будівлі створюються несприятливі умови для збереження унікальних фресок часів Київської Русі.

Крім того, біля церкви немає охоронного знаку, який вказував би, що це пам’ятка архітектури, яка охороняється державою. Також відсутні стенди, які б могли інформувати мешканців та гостей м. Остер про наявність такої перлини в їхньому місті.

Звернувся до Чернігівської ОДА та до Міністерства культури з проханням взяти це питання під особистий контроль, оскільки йдеться про унікальну пам’ятку, та з проханням провести необхідні роботи по консервації існуючого стану пам’ятки архітектури Юрієвої Божниці, щоб унеможливити подальше псування фресок; провести комплексну перевірку стану споруди, притягнути до відповідальності установи, які повинні були забезпечувати її охорону та збереження; встановити необхідні охоронні знаки та інформаційні стенди; а також розглянути можливість комплексної реставрації церкви та облаштування в ній музею", пише О.Бригинець.

]]>
Державні службовці відзначили професійне свято http://monitor.cn.ua/ua/politics/23102 23 червня голова обласної ради Микола Звєрєв разом із головою обласної державної адміністрації Володимиром Івашком привітали державних службовців області з їх професійним святом. Політика article Mon, 23 Jun 2014 20:49:00 +0300 В урочистому засіданні з цієї нагоди також взяли участь заступники голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов та Сергій Журман, начальник управління державної служби Головдержслужби України в області Валентин Дубок, голова обкому профспілки працівників державних установ Микола Петренко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, переможці і лауреати ІІ туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець».

«Служіння державі та самовіддана праця на благо народу в усі часи вважалася винятково почесним і відповідальним обов’язком.
Створення в Україні інституту державної служби як дієвого інструменту формування та реалізації державної політики стало свідченням її чіткої орієнтованості на розбудову демократичної, соціальної та європейської держави.
Саме від компетентних, кваліфікованих кадрів залежить реалізація соціально-економічних реформ, розвиток громадянського суспільства, забезпечення добробуту співвітчизників», - відзначив голова облдержадміністрації.

На сьогоднішній день статус державних службовців в області мають майже 9,5 тисяч осіб і переважна кількість, а саме близько 70% з них жінки.
Позитивним є те, що впродовж трьох останніх років зберігається тенденція до збільшення кількості молодих працівників. В області працює більше 4-х тис. службовців віком до 35 років. Це ті люди, які увійшли у свідоме життя вже в часи незалежної України, люди з іншою ментальністю й великими амбіціями до самореалізації.
З усіх організаційних ресурсів саме «людський ресурс», або «людський потенціал», є на сьогоднішній день тим резервом, що приховує найбільші можливості для підвищення ефективності функціонування органів державної влади.

Володимир Івашко вручив відзнаки облдержадміністрації та привітав переможців і лауреатів ІІ туру щорічного Всеукраїнського конкурсу „Кращий державний службовець”.

Присутніх також привітали голова обласної ради Микола Звєрєв та голова обкому профспілки працівників державних установ Микола Петренко.

З вітальним словом до державних службовців звернувся Микола Звєрєв, який зазначив, що вірно, чесно та шляхетно служити своєму народові і державі в ім’я її процвітання для українців в усі часи було почесним обов’язком.
- Держава Україна і державні службовці чесно виконують свої функції, співпрацюючи разом з органами місцевого самоврядування. У нас всіх – єдина мета, щоб Україна була процвітаючою, демократичною, європейською державою, - наголосив Микола Звєрєв.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня державної служби голова обласної ради вручив почесні грамоти та нагрудні знаки до них:
- головному спеціалісту відділу взаємодії з громадськими об’єднаннями управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Валентині Сапон;
- головному спеціалісту сектору спеціального захисту та профілактичної роботи Служби у справах дітей Чернігівської обласної державної адміністрації Тетяні Остапенко;
- головному спеціалісту відділу охорони культурної спадщини управління туризму та охорони культурної спадщини Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Ользі Пряхіній.

Також з професійним святом державних службовців привітав та вручив відзнаки обкому профспілки працівників державних установ голова обкому профспілки працівників держустанов Микола Петренко.

]]>
До Дня медичного працівника http://monitor.cn.ua/ua/style/22854 У неділю, 15 червня відзначається День медичного працівника. З нагоди свята в облдержадміністрації відбулася урочиста зустріч керівників області з кращими медиками. Стиль article Sat, 14 Jun 2014 07:46:10 +0300 Голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко привітав з професійним святом людей у білих халатах, які своєю працею роблять вагомий внесок у збереження життя та здоров'я людей. Очільник області зауважив, що найважливішою та найвищою оцінкою їхньої діяльності є людська вдячність тих, кому лікарі допомагають долати життєві труднощі.

Звертаючись до учасників зустрічі, голова обласної ради Микола Звєрєв відзначив роботу лікарів, молодшого медичного персоналу, які завжди готові надати фахові консультації і прийти будь-якої хвилини на допомогу.
– Чимало ваших колег проявили громадянську позицію та свій професійний хист під час Революції гідності. Медики пліч-о-пліч із захисниками Євромайдану відстоювали честі і гідність нашої Батьківщини, самовіддано рятували життя людей. І зараз, проявляючи знання та вміння, медики рятують життя людей на південному сході нашої Батьківщини. Професія, яку ви обрали, заслуговує лише поваги та захоплення. У кожного мешканця Чернігівщини знайдеться чимало теплих слів подяки лікарям, молодшому медичному персоналу, – наголосив керівник та заодно побажав медикам здоров’я, благополуччя, родинного затишку та здійснення всіх життєвих і професійних задумів.

З нагоди свята кращі медичні працівники отримали відзнаки Міністерства охорони здоров’я України, обласної державної адміністрації та обласної ради.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня медичного працівника Микола Звєрєв нагородив почесними грамотами та відзнаками обласної ради завідуючу диспансерним відділенням спортивної медицини комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» Інну Коробенко, медичну сестру операційно-хірургічного відділення комунального лікувально-профілактичного закладу «Ічнянська центральна районна лікарня» Любов Музиченко, завідуючу жіночою консультацією № 2 Чернігівського пологового будинку Олену Трикашну, завідувача пульмонологічного відділення Чернігівської міської лікарні № 1 Чернігівської міської ради Олександра Случука, завідуючу відділенням променевої терапії комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний онкологічний диспансер» Наталію Шакун, завідувача неврологічного відділення для хворих з порушенням мозкового кровообігу Чернігівської міської лікарні № 1 Віталія Яременка.

Відзнаки Міністерства охорони здоров’я України та облдержадміністрації вручив керівник обласної виконавчої влади Володимир Івашко. З вітальними словами до своїх колег звернулися начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, депутати обласної ради – головний лікар Менської Центральної районної лікарні Петро Хомрач, головний лікар Чернігівської обласної дитячої лікарні Олександр Карета та інші.
 

]]>
Державний науково-випробувальний центр Збройних Сил України відтепер дислокується у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/politics/22263 23 травня у Чернігові піднято Державний прапор України з нагоди передислокації Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України із міста Феодосія Автономної Республіки Крим на територію військового містечка №18, що у місті на Десні. Політика article Fri, 23 May 2014 18:41:55 +0300 В урочистій церемонії з цієї нагоди взяли участь голова обласної ради Микола Звєрєв, заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Сергій Журман, перший заступник Чернігівського міського голови Микола Миргородський, військовослужбовці місцевого гарнізону та ветерани Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків.

Звертаючись до військовослужбовців Центру, Микола Звєрєв наголосив, що саме під час анексії Криму обласна рада звернулася до Міністерства Збройних Сил України, в.о. Президента України Олександра Турчинова з пропозицією перебазувати Центр до Чернігова.

Голова обласної ради зазначив, що передислокацію здійснено у непростий період випробувань та російської агресії. Він також підкреслив, що органи місцевого самоврядування і виконавчої влади Чернігівщини допомагатимуть у розбудові інфраструктури військових частин, які дислокуються на території області. Зокрема, у будівництві та придбанні житла для військовослужбовців та їхніх сімей і не лише за рахунок держаного бюджету, але й потужних промислових підприємств, фінансових установ та благодійної допомоги. За словами керівника, органи місцевого самоврядування Чернігівщини готові безоплатно передавати майно колишніх військових частин, яке зараз знаходиться на балансі місцевих рад.

– Ми будемо робити все залежне для того, щоб наша армія була не лише озброєною та добре підготовленою, але й соціально захищеною. Вважаю, що це обов’язок влади, у тому числі і місцевої, – наголосив голова обласної ради та побажав особовому складу здоров’я та миру.

Вітаючи військових з початком роботи на новому місці, Сергій Журман сказав, що ані на хвилину не сумнівається, що Чернігівщина – споконвіку гостинна земля, стане рідною й для них. За його словами, Чернігівське авіаційне училище відкрило багато достойних імен, а аеродроми нашої області були відомі на увесь Радянський Союз. Тому він упевнений, що Державний науково-випробувальний центр з новою дислокацією займатиме гідне місце у Збройних Силах України. Сергій Журман передав керівництву центру Державний прапор України, а перший заступник Чернігівського міського голови Микола Миргородський – офіційний пропор Чернігова.

По завершенню урочистої частини заходу відбулася прес-конференція. Як повідомив начальник Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, доктор технічних наук, старший науковий співробітник, полковник Володимир Башинський, центр займається експериментальним випробуванням майже всіх видів зброї, сертифікацією озброєння та військової техніки і є головною науковою установою Збройних Сил України. Оскільки зараз відбувається заміна усіх комплектуючих російського виробництва на вітчизняне, тому центр розраховує на співпрацю промислових підприємств Чернігівщини.

Головне завдання науково-випробувального центру полягає у науковому супроводі розробок, проведенні випробувань зразків авіаційної техніки та озброєння і надання рекомендацій Збройним Силам України щодо прийому зброї. Володимир Башинський повідомив, що фахівці центру вже провели перші випробування гелікоптера МІ-8 на аеродромі «Півці», а також запевнив, що для жителів навколишніх населених пунктів науково-випробувальний центр ЗСУ не несе жодної загрози.

Переїзд Центру на Чернігівщину тепло вітали колишні льотчики, які висловили великі сподівання на відродження авіаційної слави Чернігова. Як сказав голова Союзу ветеранів Чернігівського вищого авіаційного училища полковник у відставці Володимир Кузьменков, ветерани авіації з нетерпінням чекають, коли знову почують вже забутий ними шум турбін та двигунів літаків на рідних аеродромах.

За словами начальника Центру Володимира Башинського, науково-випробувальна база повинна стати ключовою в Україні у навчанні льотчиків – випробовувачів. Він висловив упевненість, що робота Центру на Чернігівщині буде успішною. За словами Володимира Башинського, центр тільки-но розпочинає свою роботу, в тому числі з вирішення організаційних та побутових питань. Він щиро подякував обласній владі за ту підтримку та допомогу, яку військові науковці отримують з боку як обласної адміністрації, так і обласної та міської рад.

Володимир Башинський запевнив, що Центр активно використовуватиме у своїх цілях аеродром „Півці”, пообіцявши водночас, що військові подбають про безпечну його роботу для жителів навколишніх населених пунктів. Він також запевнив присутніх, що виконання завдань, які стоять перед Центром, сприятимуть й активізації чернігівських промислових підприємств. Однією із задач Центру є заміна усіх комплектуючих російського виробництва на вітчизняне, тому він сподівається, що підприємства Чернігівщини ще не втратили колишнього досвіду та потужностей оборонної спрямованості. Відновлення їхньої роботи у цьому напрямку сприятиме створенню нових робочих місць, надходженню в бюджет, і, зрештою, відродженню військової слави Чернігова.
 

]]>
У Чернігові проходить спартакіада депутатів рад різних рівнів http://monitor.cn.ua/ua/sport/22068 У Чернігові розпочалася ІVобласна літня спартакіада депутатів обласної, районних, міських, сільських та селищних рад, присвячена 69-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Спорт article Sat, 17 May 2014 07:25:06 +0300 Традиційно урочисте відкриття спартакіади відбулося на міському стадіоні імені Ю.Гагаріна з параду усіх команд, який очолив майстер спорту, заслужений тренер України, суддя міжнародної категорії Петро Лобас.

Право підняти Державний Прапор України було надано команді-переможниці минулорічних змагань з Ріпок.

Учасників спартакіади привітав голова обласної ради Микола Звєрєв. Він наголосив на важливості проведення спортивних змагань. "Ми, депутати рад усіх рівнів, повинні бути взірцем для громад, для людей не тільки у прийнятті рішень, але й і в спорті", - сказав він.

Команду Чернігівської міської ради очолив міський голова Олександр Соколов. Він разом з колегами вийшов на футбольне поле. Для керівника Чернігова, за його словами, головне – не перемога, а те, що депутати спілкуються між собою і демонструють приклад здорового способу життя.

На змагання прибули понад 20 команд з усіх районів та міст області. Всього у спартакіаді беруть участь майже 400 депутатів, які змагаються у 5-ти видах спорту.

Завершилася IV обласна літня Спартакіада депутатів обласної, районних, міських, сільських та селищних рад, присвячена перемогою збірної команди Срібнянського району .

Гідну конкуренцію переможцю змагань склали команди Ніжинського та Борзнянського районів, які за кількістю набраних очок завоювали відповідно друге та третє місця. Збірна команда депутатів обласної ради, очолювана головою постійної комісії з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму Іваном Чаусом, виборола 20 місце.

Під час урочистої церемонії закриття, учасників та переможців змагань поздоровив голова обласної ради Микола Звєрєв і вручив їм грамоти, медалі та кубки.
 

]]>
У Чернігові відбувся форум "Чернігівщина – за єдність України!" http://monitor.cn.ua/ua/politics/21301 Саме під таким гаслом 17 квітня в обласному представницькому органі проходив форум громадськості та розширене засідання Консультативно-дорадчої ради з питань розвитку місцевого самоврядування. Політика article Fri, 18 Apr 2014 09:14:19 +0300 Провів зібрання голова обласної ради Микола Звєрєв. У заході також взяли участь голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко, перший заступник голови обласної ради Олександр Кодола, заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, народний депутат України Микола Рудьковський, радники Віце-прем'єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимира Гройсмана Анатолій Ткачук і Юрій Ганущак, керівники та депутати органів місцевого самоврядування Чернігівщини, представники громадськості та засобів масової інформації.

Від імені депутатів обласної ради зібрання відкрив Микола Рудько, який закликав присутніх сконцентрувати увесь свій авторитет, досвід та знання і запропонувати суспільству такий шлях подальшого розвитку, щоб в Україні знову запанували мир та спокій.

У свою чергу, виступаючи перед учасниками форуму, голова облдержадміністрації Володимир Івашко наголосив, що народ України наразі переживає один із найважчих періодів своєї історії. Проти нашої держави здійснюється військова та інформаційна агресія з боку Російської Федерації. У цій складній ситуації завдання влади – зробити все залежне для протидії повзучій окупації і зберегти цілісність нашої держави.
- Спроби посягання на нашу незалежність, наш суверенітет влада буде зупиняти з усією рішучістю, - заявив Володимир Івашко. За його словами, Україні потрібен загальнонаціональний діалог у ході якого необхідно знайти таку форму державного устрою, яка б дозволила врахувати інтереси більшості громадян нашої держави. «Гуртуймося заради України!», - закликав керівник.

До учасників форуму звернувся голова обласної ради Микола Звєрєв:
- Наше зібрання проходить під гаслом «Чернігівщина - за єдність України!». Це, на перший погляд, дуже прості і зрозумілі усім слова. Особливо сьогодні, коли Росія, здійснюючи неоголошену військову та інформаційну агресію проти нашої держави, намагається посіяти зерно розбрату серед українців, натравити брата на брата, сина на батька.
І тому ми повинні, як ніколи, усвідомити, що головною нашою зброєю в умовах війни є не літаки і танки, гармати, чи кулемети, а наша єдність, якої ворог боїться понад усе і вже робить спроби, аби пересварити нас і не дозволити об’єднатися в ім’я збереження цілісності та незалежності України.
Водночас, поняття національної єдності включає в себе і щось значно більше, аніж згуртованість в умовах зовнішньої загрози. Щоб нація була єдиною потрібно визначити спільні цілі - як жити, куди рухатися, що будувати? Відсутність відповідей на ці питання – це також виклики єдності нашої держави, її національній безпеці.
Щоб об’єднати Україну, потрібна консолідуюча ідея, яка була б однаково схвально сприйнята усіма громадянами в усіх куточках держави. Такою загальнонаціональною ідеєю, на наш погляд, має бути розширення прав територіальних громад через децентралізацію влади і надання людям на місцях максимальних прав у вирішенні їх життєвих пріоритетів, - наголосив голова обласної ради.

Виступаючи перед присутніми, голова облдержадміністрації висловив переконання у тому, що громадськість Чернігівщини засуджує намагання дестабілізувати ситуацію в області і країні, спроби посягання на її територіальну цілісність та суверенітет.
«Наша область була, є і буде територією спокою, толерантності та розвитку, де представники усіх національностей і віросповідань знаходять порозуміння. Ми проти роздмухування ворожнечі та конфліктів. Кажемо своє рішуче «ні» будь-яким проявам сепаратизму», — підкреслив Володимир Івашко.
Водночас, наголосив очільник області, центральним органам української влади потрібно вжити невідкладних заходів для мирного врегулювання ситуації в державі, не допустити кровопролиття та збройного громадянського конфлікту.

Слово для інформації також було надане військовому комісару обласного військового комісаріату Костянтину Нікуліну. У своєму виступі він коротко охарактеризував оперативну ситуацію в регіоні. За його словами, стратегічний замисел, що був втілений Росією у Криму, зараз намагаються реалізувати і на південному сході нашої держави. Нині там активно діють диверсійні групи російських військових та, оплачені із-за кордону, місцеві сепаратисти. Загроза подальшої ескалації війни і повзучої окупації зберігається. Щодо ситуації на теренах області, то, за словами військового комісара, план з мобілізації виконано на 100%. Військові частини повністю укомплектовані і готові дати рішучу відсіч у випадку збройної агресії з боку Росії.
- У нас служать справжні патріоти, бойовий дух у військових частинах надзвичайно високий. Ми відчуваємо підтримку з боку органів влади, міліції, СБУ, прокуратури та інших органів влади. Все це дає мені підстави вважати, що той сценарій, що зараз ми спостерігаємо на південному сході України, у нас не пройде, - заявив Костянтин Нікулін.

З повідомленням про стан криміногенної ситуації в області виступив прокурор Чернігівської області Володимир Стеценко. За його словами, ситуація в регіоні складна, проте, стабільна і контрольована. Підтримувати правопорядок вдається завдяки тісній взаємодії між усіма гілками влади та силовим блоком.
- Діє міжвідомча робоча група. Кожного дня ми постійно обмінюємося інформацією і приймаємо узгоджені рішення. Також зараз ми працюємо над створенням спеціальної громадської консультативної рада, до якої, користуючись нагодою, я запрошую увійти всіх небайдужих фахівців, - наголосив прокурор області.

До учасників форуму звернувся і народний депутат України Микола Рудьковський. Він, зокрема, запропонував владі активніше діяти на упередження можливих ексцесів у суспільстві, рішуче реагувати на прояви агресії та більше спілкуватися з людьми, особливо з найбільш радикально налаштованими особами. Народний депутат, серед іншого, закликав жителів області продовжувати надавати підтримку армії та правоохоронцям, а колишнім воїнам-афганцям та іншим ветеранам Збройних сил об’єднати зусилля і допомогти силовикам у здійсненні їх професійних обов’язків.
Після жвавого обговорення, учасники форуму «Чернігівщина - за єдність України» прийняли відповідне Звернення (додається) , у якому засудили агресивні дії Російської Федерації, закликали суспільство до єднання, а центральну державну владу – до реформи системи місцевого самоврядування.

Своїми думками стосовно теми форуму поділилися військовий комісар обласного військового комісаріату Костянтин Нікулін, голова Бахмацької районної ради Іван Желіховський, директор Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді Галина Коломієць, художній керівник капели бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, заслужена артистка України Раїса Борщ, керівник громадської ініціативи «Клуб молодого політолога» Олександр Рись та інші.

Далі в рамках розширеного засідання Консультативно-дорадчої ради з питань розвитку місцевого самоврядування було розглянуто питання: «Про першочергові заходи органів місцевого самоврядування області щодо реалізації першого етапу Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України № 333 від 1 квітня 2014 року».
- Розглядаючи дане питання, - підкреслив голова обласної ради, - ми, насамперед, повинні розуміти, що мова тут йде про внесення змін до чинної Конституції та законодавства України щодо приведення їх у відповідність до Європейської хартії принципів здійснення на теренах України місцевого самоврядування та створення єдиної системи регіональної політики.
Пріоритетними напрямками в цій роботі є здійснення реформ місцевого самоврядування, які, в свою чергу, мають бути підґрунтям наближення нашого вітчизняного місцевого самоврядування до рівня європейських стандартів, тобто наповнення його реальним змістом, яке б відповідало сучасним вимогам.
В цьому напрямку повинен відбутися перерозподіл повноважень між органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, як того і вимагає Європейська хартія, ратифікована нашою державою ще в 1997 році.

Саме тому 1-го квітня поточного року розпорядженням Кабінету Міністрів України була схвалена Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.
Разом з тим, виконуючий обов’язки Президента України Олександр Турчинов підписав Указ «Про проведення в Україні реформи місцевого самоврядування та організацій влади в регіонах».
Згідно з цим Указом, протягом трьох місяців Кабінет Міністрів України повинен підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України відповідні законопроекти щодо реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади із значним розширення повноважень територіальних громад.

З презентаціями запланованих конституційних змін перед учасниками зібрання виступили радники Віце-прем'єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимира Гройсмана – Анатолій Ткачук та Юрій Ганущак.

Після обговорення питання одноголосно було прийнято Звернення учасників зібрання «Чернігівщина – за єдність України!».
 

Звернення учасників форуму «Чернігівщина - за єдність України!»

Ми, представники територіальних громад, органів місцевого самоврядування та громадськості Чернігівщини, глибоко стурбовані спробами розколу України та намаганнями сепаратистських структур дестабілізувати ситуацію в нашій державі.
Жителі Чернігівщини абсолютно не сприймають сепаратизм, його ніколи не було й не буде у Сіверському краї. А спроби деструктивних дій – поодинокі заходи засланих на територію області провокаторів.
Вкрай напружена ситуація у східних областях України загрожує цілісності держави та, найстрашніше, життю десятків тисяч людей.
Ми впевнені: якщо наявне протистояння переросте у військове — переможців не буде, програють усі. Неприпустимим є і втручання Росії у внутрішні справи України. В результаті такого втручання не оминути втрат обом нашим народам, які історією, вірою, кров’ю нерозривно пов’язані між собою. Ми віримо, що разом можемо зробити все, аби цього не сталося.
Тому наші вимоги такі:
1.Парламенту та Уряду України потрібно терміново вжити необхідних заходів для мирного врегулювання ситуації, забезпечення цілісності держави та збереження життя і здоров’я всіх громадян в Україні. Водночас необхідно жорстко та у рамках закону реагувати на дії терористів та сепаратистів.
2.Верховній Раді та Кабінету Міністрів України необхідно максимально прискорити прийняття законодавчих актів, спрямованих на розширення повноважень місцевих і регіональних органів влади. Така стратегія децентралізації повинна базуватися на принципах сильної унітарної держави з ефективною системою центрального управління і делегуванням обов'язків та повноважень місцевим і регіональним громадам.
3.Керівництво Російської Федерації має облишити будь-які спроби втручання у внутрішні справи нашої держави.
4.Закликаємо журналістів об’єктивно висвітлювати українські реалії, а не спотворювати їх у своїх публікаціях, репортажах та коментарях.
Ми в Україні завжди знаходили можливості мирного порозуміння між різними людьми – незалежно від їх мови, походження, віросповідання, завжди з повагою сприймали культуру та традиції всіх націй і народностей. Ми й надалі хочемо дружно жити у спільному українському домі.
Тому ми рішуче виступаємо проти будь-якого зовнішнього тиску та спроб нав’язати федералізацію України. Українці мають самостійно визначати долю своєї держави.
Ми переконані, що сьогодні громадяни України, незалежно від свого походження, етнічної й мовної приналежності та місця проживання, мають спільну мету — розвиток українських правових та економічних інституцій, які забезпечать мир і злагоду в нашому суспільстві й процвітання Української держави.
Фундаментальною позицією України є захист демократичних прав і свобод людини, ведення конструктивного діалогу національного порозуміння та створення такої ефективної системи державного керування і місцевого самоврядування, яка дозволить кожному громадянину нашої країни брати участь в управлінні державою, впливати на визначальні рішення.
Український народ — мудрий і миролюбний, проте здатний захистити свій дім, рідну землю, свою державу, прийняти розумні й виважені рішення щодо її майбутнього.
Тому ми закликаємо всіх жителів України не піддаватися на провокації і зберігати спокій, об’єднатися під гаслом «За єдність України!».
В єдності — наша сила і перемога!

]]>
Відзначено досягнення жіночого футбольного клубу "Легенда" http://monitor.cn.ua/ua/sport/21287 17 квітня в обласній раді відбулася церемонія нагородження срібними медалями жіночого футбольного клубу «Легенда» (м. Чернігів) за підсумками Чемпіонату України з футболу серед жіночих команд 2013 року. Спорт article Thu, 17 Apr 2014 19:11:06 +0300 Привітали футбольний клуб з перемогою голова обласної ради Микола Звєрєв та заступник Чернігівського міського голови, голова Чернігівської міської федерації футболу Станіслав Віхров.

У вітальному слові Микола Звєрєв зазначив, що Чернігівщина пишається успіхами жіночої команди футболу, адже у складних умовах сьогодення клуб "Легенда" демонструє високі досягнення і показує гарні результати. Він запевнив, що обласна рада завжди надаватиме підтримку футбольному клубу й усім чернігівським спортсменам. "Спортсмени – це взірець для молодого покоління, а спорт – запорука успіху", - підкреслив М. Звєрєв.
Звертаючись до присутніх, Микола Звєрєв, наголосив, що клуб «Легенда» є гордістю і успіхом Чернігівщини, взірцем для наслідування. Тому обласна рада робитиме і далі все залежне від неї, аби підтримати команду і надихнути її на подальші перемоги.
Також керівник обласного представницького органу побажав гравцям та тренерам клубу міцного здоров’я, оптимізму і нових спортивних вершин.

Станіслав Віхров від імені Чернігівського міського голови Олександра Соколова й від себе особисто висловив подяку футбольній команді за блискучі перемоги на всеукраїнських та міжнародних змаганнях протягом багатьох років. "Легенда" – бренд не тільки Чернігова, а й всієї України, адже жіночий футбольний клуб неодноразово гідно представляв нашу державу на міжнародному рівні", - сказав С. Віхров.
Голова міської федерації футболу адресував слова подяки й тренерам команди за збереження спадкоємності у спортивному житті міста та багаторічну роботу по вихованню молоді, яка примножує славні спортивні традиції рідного міста. "Багато питань ще необхідно вирішувати, втім, міська влада робитиме все можливе для створення належних умов розвитку футболу і, взагалі, спорту в м. Чернігові", - наголосив С. Віхров.


Довідково:

Починаючи з 1992 року в країні проводяться Чемпіонат та Кубок України з футболу серед жіночих команд і незмінним їхнім учасником є Чернігівська команда «Легенда».
Заснована у 1987 році «Легенда» брала постійну участь у Чемпіонаті СРСР, а починаючи з 1997 року команда є лідером українського жіночого футболу. Найтитулованіший жіночий футбольний клуб України, який 6 разів ставав Чемпіоном України, 9 разів здобував срібні нагороди та 2 рази бронзові. Чотирьохразовий володар та семиразовий фіналіст Кубку України, 2 рази команда вигравала зимовий Чемпіонат України, учасник шістьох групових турнірів Кубку УЄФА, переможець та бронзовий призер відкритого Кубку Італії 2006 та 2005 років відповідно, 28 вихованок "Легенди" брали участь у складі національної збірної команди України у відбіркових та фінальних турнірах Чемпіонатів світу та Європи. Вперше в Україні 6 футболісток отримали звання "Майстер спорту України міжнародного класу", підготовлено 42 майстра спорту України.
Невдалим для команди був сезон 2012 року "Легенду" з різних причин залишило 9 основних гравців команди. Але наполеглива щоденна праця гравців, кваліфікованих тренерів, керівництва клубу дала результат.
Сезон 2013 року команда почала з перемоги в зимовому Чемпіонаті України та міжнародному турнірі в республіці Білорусь, а за підсумками Чемпіонату країни здобула срібні нагороди і знову грала у фіналі Кубка України.

]]>