Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Козелецький р-н http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Хвора "Десна": показуха замість розвитку. ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/style/32432 Стратегічно важливий об’єкт, десятки військових частин та складів зі зброєю без охорони. Для мобілізованих бійців, які незабаром вирушать на фронт баланда та стрільби раз на тиждень. Це одна з причин, через яку світ досі не сприймає Україну як серйозного гравця. Стиль article Mon, 18 May 2015 07:37:10 +0300 http://www.youtube.com/watch?v=yEo-MiBfYks

Вікна-новини

]]>
Вогнеборці ліквідовують пожежу торфовища http://monitor.cn.ua/ua/style/32329 13 травня до Козелецького районного відділу Управління ДСНС у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу торфовища біля с.Косачівка. До місця пригоди прибули вогнеборці 5-ї державної пожежно-рятувальної частини та місцевої пожежної команди. Стиль article Thu, 14 May 2015 14:07:38 +0300 На ліквідацію загоряння, яким охоплено 6 га, залучено 1 пожежний автомобіль, 2 мотопомпи та 11 чоловік особового складу. В ході проведених протягом 13 травня робіт рятувальники зменшили загальну площу займання на 0,2 га. Роботи з ліквідації пожежі продовжуються. Причиною її виникнення послужила необережність у поводженні з вогнем особи, яка встановлюється.

Слід зазначити, що на Чернігівщині це вже другий випадок виникнення пожеж на торфовищах, крім того зареєстровано 502 загоряння у екологічних системах, зокрема лісових масивах та відкритих територіях.

Причиною такого становища є безвідповідальне ставлення громадян до вимог природоохоронного законодавства і протипожежної безпеки, адже незважаючи на застереження рятувальників, люди продовжують спалювати суху рослинність.

З метою недопущення пожеж у екологічних системах, рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій вкотре закликають громадян дотримуватись заходів пожежної безпеки, бути обережними у поводженні з вогнем та не спалювати суху рослинність.

]]>
Затримано браконьєра з трьома сітками http://monitor.cn.ua/ua/style/32317 Співробітники лінійного відділу в річковому порту «Чернігів» спільно з Київдержрибохороною провели на Київському водосховищі рейд в рамках операції "Нерест-2015". Стиль article Thu, 14 May 2015 09:25:13 +0300 12 травня в ході проведення профілактичних заходів співробітники лінійного відділу в річковому порту «Чернігів» спільно з Київдержрибохороною затримали на Київському водосховищі браконьєра - жителя Козелецького.

Чоловік здійснював незаконний вилов риби трьома сітками порожевими. Зловмисник виловив 10 лящів, 11 карасів, 6 линів, 30 плоскирок, 2 в'язі, 2 синці та 22 краснопірки. Збиток, нанесений рибному господарству України, оцінюється в 5500 гривень.

Відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду) - карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

]]>
Ярош домовився з Генштабом про базу в Десні http://monitor.cn.ua/ua/politics/32207 Бійцям "Правого сектора" поки що дозволили залишитися в навчальному центрі "Десна" у Чернігівській області. Про це повідомив лідер "Правого сектора", нардеп Дмитро Ярош. Політика article Mon, 11 May 2015 09:55:13 +0300 "Надій на розуміння ситуації Порошенком лишається все менше. Складається враження, що для нього українські добровольці несуть більшу загрозу ніж російсько-терористичні війська, які окупували український Крим і частину Донбасу", — зазначив Ярош.

Нагадаємо, у Генштабі раніше заявили, що у випадку, якщо "Правий сектор" не звільнить навчальний центр в Десні до вечора 9-го травня, буде застосований силовий розгін. Після цього бійці "Правого сектора" почали збирати свої речі з "Десни".

]]>
Начальник Генерального штабу Збройних Сил України перевірив стан бойової підготовки мобілізованих танкістів http://monitor.cn.ua/ua/style/32095 На Чернігівщині триває бойова підготовка танкових підрозділів, військовослужбовці котрих були мобілізовані в рамках чергової хвилі часткової мобілізації. Стиль article Thu, 07 May 2015 08:08:58 +0300 На одному з військових полігонів оперативного командування «Північ» відбулись залікові стрільби штатним артилерійським пострілом танкових взводів.

Перевірити стан бойової підготовки мобілізованих бійців приїхав особисто Начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Віктор Муженко та Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Анатолій Пушняков.

Мобілізовані танкісти успішно виконали ряд навчально-бойових завдань, вразивши всі вогневі точки умовного противника.

– Навченість танкових екіпажів підвищує їх живучість у бою, - сказав генерал-полковник Віктор Муженко. – Сьогодні з мобілізованими бійцями працюють фахові інструктора, котрі брали участь в антитерористичній операції на Сході України, тому ми повинні бути впевненими в тому, що всі танкісти будуть максимум підготовлені до виконання завдань за призначенням.

]]>
У "Десні" новий командир http://monitor.cn.ua/ua/politics/31840 Сьогодні, 28 квітня у селищі Десна на Чернігівщині представлено нового керівника 169-го навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України – полковника Мікаца Олега Михайловича. Політика article Tue, 28 Apr 2015 12:59:08 +0300 Наказом Міністра оборони України № 215 від 31.03.2015 року полковник Олег Мікац очолив один з найбільших в Збройних Силах України навчальний центр, де готують спеціалістів за понад сотнею спеціальностей Сухопутних військ української армії.

Раніше командир 169-го навчального центру очолював 93-тю окрему механізовану бригаду, бійці котрої проявили мужність та героїзм у боротьбі з незаконними збройними формуваннями під час антитерористичної операції на Сході України.

]]>
Прокуратурою попереджено незаконне надання у тривалу оренду земель площею більш ніж 570 га та вартістю понад 10 млн. грн. http://monitor.cn.ua/ua/style/31806 Прокуратурою Чернігівської області пред’явлено до суду позов про визнання протиправними та скасування наказів органу влади, якими погоджено надання в оренду начебто для ведення фермерського господарства землі площею 576 га вартістю понад 10 млн грн з порушенням земельного законодавства. Стиль article Mon, 27 Apr 2015 18:04:15 +0300 Встановлено, що Головним управлінням Держземагенства в області у липні та листопаді 2013 року, лютому 2014 року надано дозволи на розроблення землевпорядної документації для надання в оренду великих земельних масивів без проведення конкурсних процедур. Земля на території 4 сільських рад Козелецького району площею 576 га мала орендуватися протягом 25 років мешканцем Київської області для ведення фермерського господарства.

При цьому у заявах до державного органу потенційним орендарем не обґрунтовано потреби в отримані саме таких значних площ земельних ділянок, не зазначено перспективи та можливість такої діяльності, не доведено наявності досвіду роботи у сільському господарстві чи освіти, здобутої у аграрному навчальному закладі, як того вимагає Закон України «Про фермерське господарство».

Також установлено, що намірів займатися фермерським господарством громадянин не мав.

Сільськогосподарська техніка та інші засоби для обробітку землі у нього відсутні. Попри те, що пройшло більше року, фермерське господарство не створено, документацію із землеустрою для затвердження не подано, договори оренди земель не укладено.

Через це законний обробіток землі здійснюватися не може, а бюджет втрачає значні надходження у вигляді орендної плати.

Крім того, у порушення вимог ст. 20 Земельного кодексу України для ведення фермерського господарства, а саме для вирощування зернових культур, крім ріллі надавались сіножаті та пасовища.

]]>
Судом підтверджено незаконність вибуття із власності територіальної громади об’єкту цивільного захисту http://monitor.cn.ua/ua/style/31786 Рішенням Козелецького районного суду 24 квітня задоволено позовні вимоги прокуратури області та визнано незаконним договір купівлі-продажу нерухомого майна, на підставі якого в Козелецькому районі у приватну власність було передано об'єкт цивільного захисту. Стиль article Mon, 27 Apr 2015 08:05:19 +0300 За рішенням суду протирадіаційне укриття повернуто у власність територіальної громади села.

Заявленню прокурорського позову до суду передувало встановлення факту незаконного відчуження у 2007 році однією з територіальних громад району району об’єкту цивільного захисту у приватні руки фізичної особи.

Не зважаючи на пряму заборону на передачу об'єктів цивільного захисту, передбачену ст. 5 Закону України «Про приватизацію державного майна», між територіальною громадою та фізичною особою було укладено договір купівлі-продажу нерухомого майна, у складі якого відчужено і протирадіаційне укриття, яке перебувало на обліку у відповідних органах.

]]>
Міліція розкрила вбивство http://monitor.cn.ua/ua/style/31236 В Козелецькому районі під час пиятики посварилися двоє чоловіків. В результаті гість ножем убив господаря. Стиль article Fri, 10 Apr 2015 08:05:03 +0300 До чергової частини зателефонувала жителька одного з сіл Козелецького району та повідомила про смерть її чоловіка від ножового поранення в шию. На місці злочину слідчо-оперативна група райвідділу виявила залишки нехитрого застілля та сліди крові.

Оперативники опитали сусідів, провели подворові обходи і з'ясували особу чоловіка, з яким випивав загиблий господар.

Пошуки підозрюваного тривали недовго, бо він був настільки п'яний, що не зміг далеко втекти. Це виявився житель сусіднього села, який приходив до загиблого перехилити чарчину-другу. Під час застілля вони посварилися і гість в якості аргумента використав ніж.

Майже на двадцять років молодший парубок вдарив господаря ножем у шию, від чого той помер на місці. Підозрюваний затриманий згідно статті 208 Кримінального процесуального кодексу України та поміщений в ізолятор тимчасового тримання.

Відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України (вбивство) - карається позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років.

Триває досудове розслідування.

]]>
Мобілізовані військовослужбовці склали присягу на вірність Українському народові http://monitor.cn.ua/ua/politics/31127 У 169 навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України, що в селищі Десна на Чернігівщині, понад 500 військовослужбовців, призваних в рамках четвертої хвилі часткової мобілізації, склали Військову присягу на вірність Українському народові. Політика article Tue, 07 Apr 2015 17:19:46 +0300 Як повідомили у навчальному центрі, на вірність Україні присягнули ті, хто служив ще у збройних силах Радянського Союзу або взагалі не проходив строкової служби.

Під час урочистого мітингу командування навчального центру подякувало воїнам за мужність, патріотизм та готовність захищати Україну. Крім цього, з напутнім словом до військовослужбовців звернувся отець Ярослав, який благословив воїнів та окропив їх свяченою водою.

Захисники Вітчизни продовжать військову підготовку у навчальному центрі, після чого відбудуть до військових частин Збройних Сил України для подальшого виконання завдань за призначенням.

]]>
Мобілізовані військовослужбовці склали присягу на вірність Українському народові http://monitor.cn.ua/ua/style/31075 У 169 навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України, що в селищі Десна на Чернігівщині, понад 500 військовослужбовців, призваних в рамках четвертої хвилі часткової мобілізації, склали Військову присягу на вірність Українському народові. Стиль article Mon, 06 Apr 2015 14:16:53 +0300 Як повідомили у навчальному центрі, на вірність Україні присягнули ті, хто служив ще у збройних силах Радянського Союзу або взагалі не проходив строкової служби.

Під час урочистого мітингу командування навчального центру подякувало воїнам за мужність, патріотизм та готовність захищати Україну.

Крім цього, з напутнім словом до військовослужбовців звернувся отець Ярослав, який благословив воїнів та окропив їх свяченою водою.

Захисники Вітчизни продовжать військову підготовку у навчальному центрі, після чого відбудуть до військових частин Збройних Сил України для подальшого виконання завдань за призначенням.

]]>
Апеляційний суд підтримав позицію прокуратури, внаслідок чого районний бюджет поповнився майже на 90 тис грн http://monitor.cn.ua/ua/style/30687 Постановою Київського апеляційного господарського суду від 16.03.2015 підтримано позицію прокурора та суду першої інстанції про стягнення з приватного підприємства боргу за використання об’єктів комунальної власності Козелецької районної ради у сумі понад 84 тис грн. Стиль article Wed, 25 Mar 2015 09:28:53 +0200 Підставою для представництва прокурором інтересів територіальної громади у суді стало неналежне виконання відповідачем взятих на себе договірних зобов’язань.

Незважаючи на те, що згідно умов договору суб’єкт господарювання взяв на себе обов’язок сплачувати орендну плату в розмірі, установленому Методикою розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної комунальної власності територіальних громад, кошти за використання об’єкта оренди надходили лише в розмірі, визначеному відповідачем самостійно.

Від внесення змін до договору щодо фіксування ставки орендної плати згідно затвердженої органом місцевого самоврядування Методики підприємство ухилялося.

На даний час, за результатами розгляду справи судом апеляційної інстанції, рішення господарського суду області від 10.12.2014 набрало законної сили та скеровано для примусового виконання.

]]>
У навчальному центрі "Десна" відбувся турнір з волейболу, присвячений воїнам-учасникам АТО http://monitor.cn.ua/ua/sport/30625 У 169-му навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України, що дислокується в селищі Десна на Чернігівщині, відбувся перший відкритий турнір з волейболу, присвячений воїнам-учасникам АТО. Спорт article Mon, 23 Mar 2015 14:17:39 +0200 Участь в змаганнях взяли 5 команд з Козелецького району, а саме: козелецька команда «Big Pool», збірна гравців району, волейболісти будівельного коледжу міста Остер, команда військовослужбовців навчального центру та збірна селища Десни.

Слід зазначити, що команду 169-го навчального центру представляли мобілізовані військовослужбовці, котрі вже брали участь в антитерористичній операції та ті, що зараз проходять бойову підготовку.

У запеклих спортивних баталіях перемогу здобула збірна команда селища Десна, друге місце за козелецьким «Big Pool», третю сходинку посіли мобілізовані армійці.

Керівництво місцевої селищної ради та 169-го навчального центру нагородило переможців кубком, а учасників грамотами та заохочувальними подарунками.

 - Командування «Десни» робить все для того, аби військові підтримували на належному рівні свій фізичний стан, - повідомив начальник фізичної підготовки та спорту навчального центру підполковник Владислав Суспо. – Для цього ми плануємо періодично проводити відкриті змагання з різних видів спорту.
 

]]>
"Веселі старти" у Десні http://monitor.cn.ua/ua/sport/30276 11 березня у смт. Десна Козелецького району Чернігівським обласним центром фізичного здоров`я населення "Спорт для всіх" були проведені "Веселі старти" серед дітей сімей військовослужбовців АТО. Спорт article Thu, 12 Mar 2015 09:36:41 +0200 У заході взяли участь команди учнів 7-8 класів місцевої гімназії, яких палко підтримували всі інші школярі цього учбового закладу.

Переможці були виявлені у ході семи різноманітних естафет на швидкість, спритність та навіть влучність.

В результаті змагань яскраві призи від обласного центру "Спорт для всіх" отримали всі учасники. Перше місце завоювала команда 7-А класу, яка залишила позаду старших товаришів з 8-Б класу. Третє місце - у 7-Б класу.

Змагання відбулися за великої глядацької підтримки та на високому організаційному рівні. Національний гімн України увесь зал співав разом, що красномовно говорило про єднання всіх присутніх під ідеалами незалежності нашої великої держави.

]]>
Прокуратурою доведено в суді неправомірність передачі у власність приватній особі більш ніж гектару лісу http://monitor.cn.ua/ua/style/30246 Прокуратурою Чернігівської області доведено в апеляційному суді, що 1,3 га лісу вартістю понад 200 тис грн на території Крехаївської сільської ради Козелецького району приватизовано незаконно. Стиль article Wed, 11 Mar 2015 07:44:52 +0200 Встановлено, що мешканець Броварського району Київської області отримав на цю земельну ділянку свідоцтво про право власності на підставі наказу Головного управління Держземагентства у Чернігівській області від 13.01.2014. Але земля передана йому у приватну власність для ведення особистого селянського господарства під виглядом… пасовищ.

Насправді ж ділянка є землями лісу, які перебувають у постійному користуванні ДП «Козелецьрайагролісгосп»: 131 квартал 8 виділ лісового масиву. Відповідно до ст. 20, 57, 116, 149 Земельного кодексу України, така земля у власність фізичній особі передаватись не може.

Позов прокуратури про скасування незаконних рішень і документів не був задоволений судом першої інстанції, але минулого тижня за апеляційною скаргою прокуратури відбувся перегляд цієї справи Апеляційним судом Чернігівської області. Відповідач, заплативши значні кошти, замовив проведення судово-технічної експертизи. Її висновки повністю підтвердили правомірність вимог прокурора.

Апеляційним судом 04.03.2015 рішення суду першої інстанції скасовано та прийнято нове, яким вимоги прокурора задоволено в повному обсязі.

]]>
Прокуратура захистить житлові та майнові права учениці школи-інтернату, яку незаконно позбавили спадщини http://monitor.cn.ua/ua/style/30216 Прокуратурою Козелецького району пред’явлено до суду позов для захисту житлових прав малолітньої вихованки школи-інтернату. Прокурор добивається скасування державної реєстрації на будинок у м. Остер, який належав померлому діду цієї неповнолітньої, але після його смерті внесений до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно як комунальна власність Остерської міської ради. Стиль article Tue, 10 Mar 2015 09:39:08 +0200 Установлено, що після смерті власника будинку там був зареєстрований і фактично проживав батько цієї неповнолітньої, який фактично прийняв спадщину після свого батька, але юридичних прав не оформив.

Після смерті цього чоловіка у 2013 році місцевий суд за заявою Остерської міської ради визнав спадщину відумерлою. Речове право на нерухоме майно було зареєстроване як комунальна власність Остерської міської ради. Тоді ж одному з жителів міста було видано ордер на право зайняття цього будинку.

У зв’язку з допущеним порушенням житлових і майнових прав вихованки школи-інтернату у справу втрутилась прокуратура, яка добилася в апеляційному порядку скасування попереднього судового рішення. Також за позовом прокурора району в інтересах малолітньої Козелецький районний суд скасував ордер, виданий на спірне жиле приміщення.

Тепер прокуратурою району пред’явлено позов про скасування державної реєстрації — для того, аби в подальшому звернутись до державної нотаріальної контори і зареєструвати за дитиною право власності на спадкове майно.


Довідково:

З початку 2015 року прокурорами на захист прав дітей по області пред’явлено 20 позовів на загальну суму 270 тис грн, — насамперед, в інтересах дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. На даний час судами вже розглянуто та задоволено 5 з них на загальну суму 16 тис грн.

]]>
У Красилівці вогнеборці в ході ліквідації 2 пожеж виявили тіла літніх чоловіка та жінки http://monitor.cn.ua/ua/style/30023 27 лютого о 05:59 до Служби порятунку "101" у Козелецькому районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку у с. Красилівка. Стиль article Mon, 02 Mar 2015 10:57:00 +0200 До місця пригоди прибули вогнеборці 5-ї державної пожежно-рятувальної частини з Козельця та професійного посту з Олишівки. Завдяки оперативним та злагодженим діям рятувальників пожежу о 06:20 локалізували, а о 07:15 остаточно ліквідували. В одному з приміщень оселі вогнеборці виявили тіло 88-річної господарки.

Наступного дня о 08:10 у цьому ж селі сталася ще одна пожежа в житловому будинку. На місце події оперативно прибули вогнеборці професійного пожежно-рятувального посту з Олишівки. На момент їх прибуття полум'ям був охоплений дах будинку. В ході гасіння рятувальники у помешканні виявили тіло 79-річного господаря будинку. За попередніми даними,  причиною обох пожеж послужила відсутність протипожежної розділки між димарем печі та дерев'яними конструкціями перекриття будинку.

Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до населення з проханням завчасно дбати про справність приладів опалення. Необхідно очистити димарі від сажі, зашпарувати тріщини та побілити опалювальні печі. Комплекс таких заходів дозволить уникнути пожеж і трагічних наслідків.

]]>
Вогнеборці в ході ліквідації пожежі виявили тіло літньої жінки http://monitor.cn.ua/ua/style/29995 27 лютого о 05:59 до Служби порятунку "101" у Козелецькому районі надійшло повідомлення про пожежу приватного будинку в с. Красилівка. Стиль article Sat, 28 Feb 2015 13:36:25 +0200 До місця пригоди прибули вогнеборці 5-ї державної пожежно-рятувальної частини з Козельця та професійного пожежного посту з смт Олишівка. Завдяки оперативним та злагодженим діям рятувальників пожежу о 06:20 локалізували, а о 07:15 остаточно ліквідували.

Вогнем знищено покрівлю та перекриття, пошкоджено стіни житлового будинку. Під час ліквідації пожежі в одному з приміщень оселі вогнеборці виявили тіло 88-річної господарки. За попередніми даними, причиною пожежі послужила відсутність протипожежної розділки між димарем печі та дерев'яними конструкціями перекриття будинку.

Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до населення з проханням завчасно дбати про справність приладів опалення. Необхідно почистити сажу, зашпарувати тріщини та побілити опалювальні печі. Комплекс таких заходів дозволить вам уникнути пожеж , зберегти своє життя та оточуючих вас людей.

]]>
Прокуратурою Чернігівської області виявлено незаконну приватизацію земельних ділянок за рахунок лісу на території пам’ятки археології http://monitor.cn.ua/ua/style/29906 Прокуратурою Чернігівської області 20 лютого розпочато кримінальне провадження щодо службових осіб Держземагентства в області та відділу Держземагентства у Козелецькому районі. Стиль article Thu, 26 Feb 2015 07:48:58 +0200 Діючи умисно в інтересах третіх осіб, вони незаконно, всупереч вимогам ст. ст. 84, 116, 122, 149 Земельного кодексу України та ст. 17 Закону України «Про охорону культурної спадщини», передали у власність чотирьом фізичним особам земельні ділянки із земель державної власності лісогосподарського та історико-культурного призначення. У подальшому набувачі ділянок продали їх мешканцю Києва.

Землі, за рахунок яких приватизовано чотири ділянки для садівництва, перебувають у постійному користуванні ДП «Козелецьрайагролісгосп». Окрім того, на них розташована пам’ятка археології місцевого значення «Поселення-посад городища м. Лутава», VI-I тис. до н. е., ІХ-Х ст. ст.

За нормами Земельного кодексу України та Закону України «Про охорону культурної спадщини», надавати такі землі у приватну власність заборонено.

Попередня правова кваліфікація дій службових осіб, які привели до незаконного відчуження земельних ділянок — ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Досудове розслідування в цьому кримінальному провадженні доручено органам МВС, процесуальне керівництво здійснюватиме прокуратура області.

Одночасно прокуратурою з метою повернення земель до державної власності підготовлено позови до суду.

]]>
Світовий конгрес українців передав військовослужбовцям "Десни" 3000 флісових курток http://monitor.cn.ua/ua/style/29817 У 169 навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України на Чернігівщині, відбулася передача утепленої форми одягу військовослужбовцям, призваних в рамках чергової хвилі часткової мобілізації. Світовий конгрес українців (Канада) передав українським бійцям 3000 флісових курток. Стиль article Mon, 23 Feb 2015 09:58:00 +0200 Участь у заході взяли заступник Президента СКУ Олена Кошарна (Канада), тимчасово виконуючий обов’язки заступника Міністра оборони України Юрій Гусєв, голова Ради волонтерів при Міністерстві оборони України Давид Арахамія, координатор волонтерського руху Богдан Ковальов та керівництво навчального центру.

Звертаючись до військовослужбовців Юрій Гусєв зазначив, що сьогодні вся українська держава покладає на них великі надії, а вітчизняне оборонне відомство робить все можливе щоб українські воїни були забезпечені усім необхідним.

— Нині до одностроїв, що красуються на вас, ми додатково передаємо утеплені флісові кофти від українців Канади та небайдужих волонтерів. Хочу подякувати усім людям та волонтерським організаціям за надану допомогу. Разом з нами вони також прагнуть щоб Україна була незалежною, вільною та самостійною державою, — зазначив Юрій Гусєв.

Своєю чергою заступник Президента СКУ Олена Кошарна (Канада) розповіла, що дуже рада співпрацювати з представниками Міністерства оборони та українськими волонтерами, які опікуються армійцями.

— Не тільки Світовий конгрес українців, але й Уряд Канади всіляко підтримує Україну у прагненні бути вільною. Цю підтримку та співпрацю ми продовжимо і в подальшому, — запевнила Олена Кошарна.

На завершення візиту гості подякували усьому особовому складу за патріотизм, стійкість і готовність захищати Україну.

]]>
Засуджено осіб, які збували вогнепальну та холодну зброю http://monitor.cn.ua/ua/style/29705 Набув законної сили вирок Козелецького районного суду стосовно групи осіб, які незаконно збували вогнепальну та холодну зброю на території Чернігівської області. Стиль article Wed, 18 Feb 2015 18:21:26 +0200 Встановлено, що 49–річний непрацюючий мешканець м. Остер Козелецького району займався пошуком на місцях бойових дій Другої світової війни зброї, яку у подальшому разом зі своїми спільниками відновлював та продавав зацікавленим особам.

У результаті проведення оперативних заходів співробітниками СБУ було задокументовано збут зловмисником бойового пістолета іноземного виробництва.

У червні 2014 року співробітники Управління СБУ в Чернігівській області затримали спільників під час продажу гвинтівки «Мосіна» та двох штик-ножів. У ході обшуку помешкань затриманих правоохоронці вилучили карабін «Мосіна», 10 одиниць холодної зброї (багнети, штик-ножі, шабля та меч), набої різних калібрів та вибухову речовину - порох.

Згідно з вироком суду зловмисників визнано винними за ч.1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Кожному з них призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з встановленням іспитового терміну 2 роки.

]]>
За фактом загибелі міліціонера проводиться перевірка http://monitor.cn.ua/ua/style/29670 Під час повернення в Чернігів з відрядження в районі села Кіпті Козелецького району Чернігівської області, знаходячись в салоні автобуса, загинув від вогнепального поранення міліціонер батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Чернігів». Стиль article Tue, 17 Feb 2015 17:55:00 +0200 На місці події працювала слідчо-оперативна група УМВС України в Чернігівській області, інспекція з особового складу УМВС та співробітники обласної прокуратури.

Що призвело до смерті міліціонера встановить слідство.

Вирішується питання про відкриття кримінального провадження за фактом загибелі працівника правоохоронного органу.

]]>
Мобілізовані військовослужбовці склали присягу на вірність українському народові http://monitor.cn.ua/ua/style/29653 У 169 навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України, що в селищі Десна, близько 2000 військовослужбовців призваних за мобілізацією склали військову присягу на вірність Українському народові. Стиль article Tue, 17 Feb 2015 11:24:29 +0200 Як повідомили у навчальному центрі, на вірність Україні присягнули ті, хто ще служив у збройних силах Радянського Союзу та взагалі не проходив строкової служби.

В основному, це бійці механізованих підрозділів, танкісти, автомобілісти та інші фахівці для Сухопутних військ.

Після складання присяги воїни продовжать військову підготовку у навчальному центрі та відбудуть до військових частин Збройних Сил України для подальшого виконання завдань за призначенням.

]]>
Дружина Президента передала теплий одяг та засоби обігріву військовому навчальному центру "Десна" http://monitor.cn.ua/ua/style/29565 Дружина Президента України Марина Порошенко в рамках гуманітарної ініціативи «З теплом у серці» відвідала один з найбільших військових навчальних центрів, 169-й навчальний центр Сухопутних військ Збройних Сил України, що знаходиться в селищі Десна Козелецького району. Зараз у Центрі проходять навчання тисячі відкликаних з резерву чоловіків. Стиль article Sat, 14 Feb 2015 13:10:22 +0200 Начальник Центру генерал-майор Ігор Танцюра ознайомив Марину Порошенко з побутовими умовами мобілізованих військовослужбовців та програмою навчання і підготовки фахівців, яких готує Центр, за спеціальностями: механік-водій гусеничної та автомобільної техніки, командир бойової машини, оператор-навідник бойового озброєння, розвідник, снайпер, майстер з ремонту бойової техніки.

В рамках реалізації гуманітарної ініціативи «З теплом у серці» дружина Президента передала військовослужбовцям Центру 1000 комплектів теплого флісового одягу та печі для обігріву палаток. «Сьогодні ми привезли вантаж, який вже отримав знакову назву «Теплий караван». Він складається не тільки з таких необхідних зараз теплих речей, а найголовніше – з турботи тисяч рук і сердець, які щодня допомагають та моляться за Вас. Ви є прикладом для усього підростаючого покоління, майбутнє якого, як і усієї країни, залежить від кожного з нас», – сказала, звертаючись до військовослужбовців, Дружина Президента. Марина Порошенко побажала всім Господнього благословення та миру.

]]>
Прокуратура довела, що за незабезпечення схоронності лісу повинно відповісти підприємство-лісокористувач http://monitor.cn.ua/ua/style/29479 Таку позицію прокурора підтримав господарський суд Чернігівської області, приймаючи 10.02.2015 р. рішення у справі за позовом прокурора Козелецького району до одного із лісокористувачів області про стягнення збитків у розмірі 35 тис. грн. Стиль article Thu, 12 Feb 2015 07:50:26 +0200 Прокурор надав докази того, що лісокористувач у порушення ст.ст. 19,64,86,105 та 107 Лісового кодексу України не виконав обов’язків по забезпеченню охорони ввірених йому державою лісових насаджень, внаслідок чого спричинено збитки на таку суму.

Матеріалами перевірки доведено, що вирубка в одному обході 18 дерев сосни діаметром більше 50 см з використанням транспортних засобів невідомими особами відбулася через відсутність контролю з боку лісника, який відповідає за дану ділянку лісу і за своїми посадовими обов’язками, і за договором про повну матеріальну відповідальність.

Посилання відповідача на неналежне виконання своїх обов’язків працівниками міліції, які не встановили осіб порубників, для звільнення лісокористувача від матеріальної відповідальності в даному випадку визнане судом недостатнім.

Присуджені судом суми звертаються на користь місцевих бюджетів.

]]>
Буде стягнуто 70 тисяч гривень з власника земельної ділянки, який її придбав у громади селища, та не розплатився повністю http://monitor.cn.ua/ua/style/29357 Прокурором Козелецького району відреаговано на бездіяльність посадовців району, якими, всупереч вимогам закону, не забезпечено своєчасне надходження до місцевого бюджету майже 70 тис. грн. від продажу землі. Стиль article Sat, 07 Feb 2015 13:12:00 +0200 За рішенням Козелецької селищної ради у 2013 році приватній особі продано дві земельні ділянки під її об’єктами нерухомості — загальною площею 0,46 га та вартістю майже 100 тис. грн.

Однак у передбачений договором строк, який сплинув у вересні 2014 року, повністю розрахунки за договором купівлі-продажу не проведено.

З метою стягнення до місцевого бюджету коштів 23 січня прокурор району звернувся до суду, справа перебуває на розгляді.

]]>
Вогнеборці ліквідували пожежу, під час якої загинув 60-річний власник помешкання http://monitor.cn.ua/ua/style/29280 3 лютого о 15:30 до Служби порятунку "101" у Козелецькому районі надійшло повідомлення про пожежу приватного будинку в с. Тужар. Стиль article Wed, 04 Feb 2015 13:32:18 +0200 До місця пригоди прибули вогнеборці 7-го професійного пожежно-рятувального посту з Остра. Через те, що пожежу виявили досить запізно, на момент прибуття рятувальників дерев'яний будинок був повністю охоплений полум'ям.

Аби приборкати вогонь та остаточно ліквідувати пожежу знадобилось близько двох годин.

Нажаль, в ході гасіння вогнеборці у помешканні виявили тіло 60-річного господаря будинку. Ймовірною причиною трагічного випадку послужила власна необережність чоловіка під час куріння.

Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до громадян з проханням дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки у побуті. Пам'ятайте, непогашений сірник або недопалок можуть стати причиною лиха.

]]>
Козелець РЕМ. Інформація про відключення споживачів ПАТ "Чернігівобленерго" в зв'язку з плановими роботами http://monitor.cn.ua/ua/style/28943 Населений пункт, вулиця та/або об'єкти, які будуть відключені у Козелецькому районі протягом лютого Стиль article Sat, 24 Jan 2015 10:34:33 +0200  

03.02.2015 09:00-17:00 с. Євминка вул. 1-го Травня
09:00-17:00 с.Курганське
05.02.2015 09:00-17:00 с. Берлози вул. Польова
09:00-17:00 с. Любечанінов вул. Щорса(частина)
09:00-17:00 с. Лебедівка, с. Максим( вул. Набержна, Щорса, Гагаріна, Комінтерна, Лугова)
09:00-17:00 с.Пилятин вул.Пушкіна, вул.Лісова, пр.Шевченка, вул.Травнева, вул.Бр.Зайцевих, вул.Леніна, пр.Богомольця
06.02.2015 09:00-17:00 с. Савинка вул. Жовтнева
09:00-17:00 с. Любечанінов вул. Щорса(частина)
09:00-17:00 с. Чемер ву. 40-років Жовтня(частина),Леніна(частина),Шевченка(частина),пр. Дружби
09:00-17:00 с.Курганське, Данівка табір, с.Карасинівка
09.02.2015 09:00-17:00 с. Ставиське вул. Українська(частина)
09:00-17:00 м. Остер вул. Незалежності
09:00-17:00 с. Прогрес вул. Зелена
09:00-17:00 с.Булахів вул.Ватутіна, вул.Партизанська, вул.1-го Травня, вул.Жданова, вул.Гагаріна
10.02.2015 09:00-17:00 -
09:00-17:00 с. Савинка вул. Бр. Кузьменків, Весняна, Бр. Халімових, пр. Селянський
11.02.2015 09:00-17:00 с. Олбин вул. Лісова
09:00-17:00 м. Остер вул. Мічуріна, Одинцова, Гагаріна(частина)
09:00-17:00 с. Лебедівка вул. Суворова
09:00-17:00 с.Данівка вул.Леніна, вул.Марка Городка, пр.Зелений
13.02.2015 09:00-17:00 с. Олбин вул. Івашка
09:00-17:00 с. Ставиське вул. Українська(частина)
09:00-17:00 м. Остер вул. 8-го Березня(частина),1-го Травня(частина)
16.02.2015 09:00-17:00 с. Ставиське вул. Українська(частина)
09:00-17:00 с. Тужар Садік, Школа
09:00-17:00 с.Берлози вул.Пушкіна, вул.Грушевського, вул.Озерна, вул.Гоголя, вул.Шевченка
17.02.2015 09:00-17:00 с. Ставиське вул. Українська(частина)
09:00-17:00 с. Чемер вул. Леніна(частина)
18.02.2015 09:00-17:00 ОУП
19.02.2015 09:00-17:00 с.Савинка
20.02.2015 09:00-17:00 с. Чемер ву. 40-років Жовтня(частина),Леніна(частина),Шевченка(частина),пр. Дружби
24.02.2015 09:00-17:00 с. Виповзов вул. Шкільна, Набережна, 1-го Травня
09:00-17:00 с.Котов
]]>
Рятувальники врятували 2 рибалок, які у темряві заблукали на Київському водосховищі http://monitor.cn.ua/ua/style/28675 14 січня близько 19:30 у Козелецькому районі на Київському водосховищі біля с. Окунінове зникли 2 рибалок. Стиль article Thu, 15 Jan 2015 13:58:53 +0200 Їх товариші, що рибалили у іншому місці, після того як обірвався мобільний зв'язок із 52-річним та 58-річним мешканцями м. Васильків Київської області, близько 21 години звернулись про допомогу до рятувальників.

На пошуки рибалок було залучено співробітників Остерського пожежно-рятувального підрозділу.

15 січня близько 01:50 за 1,5 км від берега чоловіків знайшли. Як з'ясувалося, коли вони поверталися, то провалилися під тонку кригу, а вибравшись з ополонки, у темряві втратили орієнтири і потрапили на острів.

Один з рибалок підвернув ногу, тож ледь міг самостійно пересуватись. Рятувальники відшукали чоловіків та санчатами транспортували постраждалого до берега. Від медичної допомоги обоє відмовились.

]]>
ДК зловив перевертня-підполковника ДАІ. ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/style/28540 Дорожній контроль спіймав підполковника ДАІ м Чернігів, який приїхав збирати гроші з ДПСніков і був без службового посвідчення. Стиль article Sat, 10 Jan 2015 17:29:47 +0200 http://www.youtube.com/watch?v=mecUeDWHcIE

http://roadcontrol.org.ua/node/2441

]]>
Новорічні історії від військових артистів http://monitor.cn.ua/ua/culture/28506 Артисти Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України дарують дітям військовослужбовців гарнізонів міста Чернігова, селищ Десни та Гончарівського чудовий настрій та задоволення від перегляду новорічної вистави. Культура article Thu, 08 Jan 2015 13:03:21 +0200 Протягом тижня малеча та школярі – діти військовослужбовців – мали змогу поринути у Новорічну казку, яку для них вкотре підготував колектив Військово-музичного центру.

Щоразу військові музики з Чернігова приємно дивують своїх глядачів новими сценаріями святкових вистав, незмінними учасниками яких є Дід Мороз та Снігуронька. Казкові герої збирають численну публіку дітей та дорослих. А цього року до них приєдналися ще й чимало нових персонажів, які постали перед глядачами у зовсім незвичних амплуа.

Під час вистави разом із Дідом Морозом та Снігуронькою малюки поринули в подорож казковими стежками. Але для того, щоб перемогти злих персонажів, їм довелося стати активними учасниками динамічних ігор під керівництвом Снігуроньки, розгадати чимало загадок Діда Мороза і його чарівної онуки.

До новорічних свят артисти готувалися не припиняючи гастролей в зону АТО, де вони виступають перед бійцями, які захищають Батьківщину і мирне небо над нами. Писати новий сценарій, відпрацьовувати вокальні партії та танцювальні номери, шити нові костюми довелося, як то кажуть з «коліс».

Новорічні ранки Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України створені за принципом сімейного свята. На думку їх режисера Галини Петрової, це один з головних критеріїв успіху цих вистав, адже військовослужбовцям рідко трапляється можливість відпочити у сімейному колі.

- Прийшовши на Новорічний ранок, діти відразу потрапляють в чарівний світ - зазначив начальник центу підполковник Олександр Шевчук. - Весела вистава з танцями і піснями, що привертає увагу шанувальників своєю видовищною формою, різноманітністю костюмів, виразністю ритмів, пластики, жестів, яскравою музикою і, звичайно, життєрадісним фіналом, у якому Добро перемагає Зло - плід копіткої праці усього колективу військово-музичного центру.

]]>
ДОКУМЕНТ: Про звільнення С.Андреєва з посади голови Козелецької районної державної адміністрації http://monitor.cn.ua/ua/politics/28186 Розпорядження Президента України № 1362/2014-рп Політика article Wed, 24 Dec 2014 11:02:57 +0200 Звільнити Андреєва Сергія Вікторовича з посади голови Козелецької районної державної адміністрації Чернігівської області.

Президент України Петро Порошенко

]]>
100-річний ювілей сільської школи http://monitor.cn.ua/ua/education/28184 19 грудня 100-річчя заснування святкувала Кіптівська загальноосвітня школа І-ІІ ст. Освіта article Wed, 24 Dec 2014 10:45:48 +0200 З поважним ювілеєм привітав навчальний заклад голова районної державної адміністрації Сергій Андрєєв. Він наголосив, що школа завжди залишається осередком науки і культури, особливої атмосфери мудрості. Керівник району подякував педагогам, обслуговуючому персоналу, школярам та їх батькам. Адже завдяки їх зусиллям школа продовжує жити, навчаючи і виховуючи справжніх патріотів і громадян України.

Слова вітання на адресу колективу школи висловили начальник відділу освіти Сергій Стась, голова районного комітету профспілки працівників освіти Надія Бобруйко, Кіптівський сільський голова Володимир Кучма, який у свій час очолював Кіптівську школу, депутат обласної ради Надія Міклухо-Маклай, депутат районної ради, колишня випускниця цього навчального закладу, Любов Карпич, представник благодійного фонду Миколи Рудьковського «Сила добра» Наталія Лугина. Вони побажали педагогам невпинного руху вперед, нових досягнень та процвітання на освітянській ниві, натхнення, творчості, а школярам — завзяття і наполегливості у навчанні.

Директор Кіптівської ЗОШ І-ІІ ст. Любов Мегем розповіла історію навчального закладу, зазначивши, що школа за своє столітнє життя випустила 3000 випускників. Серед них є герої Радянського Союзу, герої соціалістичної праці, видатні вчені, педагоги, лікарі, керівники підприємств, органів влади, військовослужбовці. Керівник навчального закладу наголосила, що випускники школи завжди були патріотами і нині серед них є ті, хто захищає територіальну цілісність і незалежність країни на східних рубежах.

Зараз у школі працює 8 педагогів, навчається 28 учнів. Загальноосвітній заклад має їдальню, спортивний майданчик з відповідним обладнанням. На території школи розташований дитячий садок, у якому виховується 12 малюків.

Любов Мегем підкреслила, що, хоч школа невелика, але її учні беруть активну участь в усіх конкурсах, олімпіадах, спортивних змаганнях. Вона подякувала ветеранам педагогічної праці та колегам за професійне виконання своєї місії – навчати юне покоління, розвивати особистість, світогляд, виховувати любов до сім’ї та Батьківщини, тим самим закладаючи основу формування майбутнього рідної України.

Для присутніх колектив школи підготував святкову програму.

]]>
Козелецький район: рятувальники ліквідували пожежу житлового будинку, одна людина загинула http://monitor.cn.ua/ua/style/28126 22 грудня о 00:20 до Служби порятунку "101" у Козелецькому районі надійшло повідомлення про пожежу в одному з приватних будинків у с. Підлісне, що за 27 км від райцентру. Стиль article Mon, 22 Dec 2014 15:40:37 +0200 За викликом прибуло відділення 5-ї державної пожежно-рятувальної частини. На час їх прибуття полум'я повністю охопило дах будинку. Більше години знадобилося вогнеборцям, щоб приборкати вогонь та остаточно загасити пожежу.

В ході ліквідації пожежі на підлозі біля вхідних дверей будинку виявлено тіло 84-річного господаря помешкання. Вогонь знищив домашнє майно, дах та пошкодив стіни. За попередніми даними, причиною загоряння стала відсутність належної протипожежної розділки між димарем опалювальної печі та дерев’яним перекриттям будинку.

Слід зазначити, що лише з початку грудня на пожежах області загинуло 14 осіб. У 6-ти випадках причинами пожеж стало порушення правил пожежної безпеки при використанні та монтажі пічного опалення, у 4-х - необережність під час куріння, по 2 людини загинуло в наслідок необережного поводження з вогнем. Порушення правил монтажу електроустановок та електромереж, а також експлуатація побутових електроприладів - забрали ще 2 життя.

Отже, щоб уникнути лиха, зберегти своє життя та майно від пожеж рятувальники ДСНС України закликають населення дотримуватись правил пожежної безпеки при експлуатації приладів опалення та бути вкрай обережними при курінні, особливо після вживання алкогольних напоїв, ретельно гасіть недопалки й сірники.

]]>
Експерти НАТО з розбудови системи професійної військової освіти відвідали Центр підготовки сержантів на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/style/28072 У рамках візиту до України, експерти НАТО з питань розвитку системи професійної військової освіти сержантського складу, відвідали Центр підготовки сержантів, що в селищі Десні на Чернігівщині. Стиль article Sat, 20 Dec 2014 10:25:26 +0200 Іноземці ознайомилися зі структурою, функціями та завданнями Центру, оцінили якість показових занять з підготовки сержантів-інструкторів за різними напрямками та оглянули навчально-матеріальну базу.

— Ми є перспективним навчальним закладом. Штат передбачає виключно посади сержантського складу. Це 24 військовослужбовці, які пройшли підготовку на курсах інструкторів за міжнародними стандартами під керівництвом спеціалістів екстракласу, — розповів начальник Центру підготовки сержантського складу прапорщик Сергій Олех.

Планується, що з наступного року навчання у Центрі розпочнуть ще 170 сержантів-інструкторів.

— Незважаючи на бойові дії та непростий час для України, існуючу систему професійної освіти сержантського і старшинського складу потрібно змінювати. Наголос потрібно робити на лідерстві та професіоналізмі сержантів. Ми будемо вам у цьому допомагати, — зазначив радник НАТО в Україні з питань військової освіти генерал-майор запасу Богуслав Пацек.

]]>
Прокуратура пред’явила ще один позов до лісокористувача, який не забезпечив схоронності лісу — тепер у Козелецькому районі http://monitor.cn.ua/ua/style/27928 Органами прокуратури Чернігівської області пред’явлено до суду ще один позов про стягнення на користь місцевого бюджету з суб’єкта господарювання суми збитків, завданих внаслідок бездіяльності лісокористувача, який не забезпечив належної охорони лісу. Справа зараз перебуває в провадженні суду. Стиль article Tue, 16 Dec 2014 07:53:48 +0200 Позов пред’явлений прокурором Козелецького району. У цьому районі на території Косачівської сільської ради невстановленими особами здійснено незаконні вирубки лісових насаджень, якими територіальній громаді заподіяно збитки на суму понад 35 тис. грн.

З метою поновлення порушених прав територіальної громади цю суму має відшкодувати лісокористувач, який не забезпечив схоронності лісу.

Згідно положень Лісового кодексу України, на постійних лісокористувачів покладено обов’язок по забезпеченню охорони, захисту, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень. Вони зобов’язані здійснювати охорону лісів від пожеж, незаконних рубок та інших пошкоджень.

Як вже повідомлялося раніше, нещодавно за аналогічним позовом прокурора суд прийняв рішення, яким лісокористувача, що не забезпечив схоронності лісу, зобов’язав сплатити збитки на користь Миколаївської сільради в Семенівському районі.

Усього з початку року органами прокуратури області пред’явлено до суду 26 позовів про відшкодування збитків, завданих державі порушенням вимог законодавства у сфері лісових ресурсів, на загальну суму понад півмільйона гривень.

]]>
Екіпаж ДАІ спільно з співробітниками Козелецького РВ затримав озброєного розбійника http://monitor.cn.ua/ua/style/27895 Екіпаж ДПС ДАІ, який ніс службу на посту «Кіпті», спільно з співробітниками карного розшуку Козелецького райвідділу УМВС після тривалої погоні затримали озброєного розбійника. Стиль article Mon, 15 Dec 2014 07:33:11 +0200 Близько 5:30 до чергової частини Козелецького райвідділу внутрішніх справ надійшов сигнал з тривожної кнопки, розміщеної на автозаправці в Лемешах Козелецького району, що свідчило про напад на цей об'єкт.

Село знаходиться на півдорозі між райцентром і стаціонарним постом ДПС ДАІ в Кіптях. Оцінивши ситуацію, черговий зрозумів, що доки слідчо-оперативна група дістанеться місця скоєння злочину, нападник може безслідно зникнути, тому звернувся по допомогу до ДАІвців, одночасно відправляючи до місця пригоди і слідчо-оперативну групу райвідділу.

Старший інспектор ДПС ДАІ Олексій Зотов та інспектор ДПС Ярослав Майстат прибули на заправку і почали розпитували касирку, яка не злякалася озброєного злочинця і натиснула на тривожну кнопку.

Жінка розповіла, що під ранок до зали зайшов невідомий у балаклаві, кинув їй у віконце пакет і, погрожуючи пістолетом, у грубій формі став вимагати віддати виручку.

Касир не розгубилася, а відволікла увагу озброєного нападника і непомітно натиснула тривожну кнопку виклику охорони. Відчувши недобре, розбійник вистрелив з револьвера в підлогу біля жінки і втік. Касирка вказала приблизний напрямок втечі зловмисника, надала його словесний портрет.

Як розповів начальник УДАІ УМВС Артур Побережець: «Інспектори ДАІ разом із слідчо-оперативною групою Козелецького райвідділу внутрішніх справ, яка прибула вже через кілька хвилин, почали вивчати сліди, які вели до лісопосадки. Один з інспекторів з оперативником пішов по слідах нападника, інший взяв на борт службового автомобіля другого оперативника, попрямував на перехоплення».

Злочинець, намагаючись заплутати сліди, петляв лісопосадкою, наче заєць, але це не ввело в оману досвідчених міліціонерів. Зробивши великий гак полями, сліди зловмисника знову стали наближатися до автодороги в районі села Кіпті. Можливо, він намагався зупинити попутний транспорт і втекти. Сліди вивели міліціонерів на вулицю села.

Координуючи по телефону дії напарника, старший лейтенант міліції Олексій Зотов з колегами вийшли навперейми молодика і затримали його. Той навіть не опирався, хоча при поверхневому огляді в його рюкзаку було виявлено револьвер.

Розбійником виявився уродженець Київщини, який прибув сюди спеціально для скоєння злочину. Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відносно чолов'яги відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 187 Кримінального кодексу України (розбій, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище) - карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років із конфіскацією майна.

Наразі зловмисника затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

]]>
За ініціативи прокуратури бюджет Козелецького району поповнився майже на 85 тис. грн. http://monitor.cn.ua/ua/style/27866 За принципової та активної позиції органів прокуратури області рішенням господарського суду від 10.12.2014 стягнуто з приватного підприємства борг за використання в Козелецькому районі об’єктів комунальної власності у сумі понад 84 тис. грн. Стиль article Sat, 13 Dec 2014 13:26:39 +0200 Підставою для представництва у суді інтересів територіальної громади стало неналежне виконання відповідачем взятих на себе договірних зобов’язань.

Згідно умов договору, суб’єкт господарювання взяв на себе обов’язок сплачувати орендну плату в розмірі, установленому Методикою розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної комунальної власності територіальних громад. Але кошти за використання об’єкту оренди надходили лише в розмірі, визначеному орендарем на власний розсуд. Від внесення змін до договору щодо фіксування ставки орендної плати згідно вимог нормативу підприємство ухилялося.

Здійснивши відповідну перевірку, прокурор району звернувся до господарського суду з позовною заявою в інтересах територіальної громади.

]]>
169-у Навчальному центру – 72 роки http://monitor.cn.ua/ua/style/27845 Днями 169-й Навчальний центр сел.Десна відзначив 72-річницу заснування військової частини. Голова Козелецбкої районної державної адміністрації Сергій Андреєв відвідав центр та привітав військовослужбовців. Стиль article Fri, 12 Dec 2014 11:10:04 +0200 Виступаючи на урочистому мітингу, голова районної державної адміністрації Сергій Андреєв наголосив, що завдяки мужності, патріотизму, вірності військовослужбовців священному обов’язку боронити і захищати територію своєї держави та її народ існує вільна і незалежна Україна. "Вони довели, що українці дадуть гідну відсіч кожному ворогу, який посміє ступити на її землю з лихими помислами та вчинками", - підкреслив Сергій Андреєв.

Керівник району подякував кожному, хто став на сторожі України та побажав перемоги, бо українці варті гідно і вільно жити на своїй Богом даній землі.

Очільник району передав військовослужбовцям бертці.

Участь у заході взяли заступник голови райдержадміністрації Артем Севастьян, в.о.командира військової частини полковник Едуард Москальов, Деснянський селищний голова Юрій Осташевський.

Урочистості відбулися на алеї Героїв. Воїни 169 Навчального центру поклали гірлянду до пам'ятного знака. Молебень за Україну та її військо відправив настоятель Свято-Воздвиженської церкви протоїєрей отець Ярослав.

]]>
Чергова партія посилок з Козелеччини відправлена на допомогу воїнам http://monitor.cn.ua/ua/style/27756 - Ми навчаємо дітей бути справедливими та людяними, але самим дорослим часто треба повчитися цього у юного покоління, - кажуть у громадській організації "ГРІМ" Стиль article Tue, 09 Dec 2014 14:33:07 +0200 З 1 по 8 грудня 2014р. у Козелецькій ЗОШ І-ІІІст. №3 проходили акції на підтримку воїнів-земляків, які нині стоять на захисті нашої держави. Доречі, подібні акції у школах району проходять вже не вперше: "Допомагають армії навіть школярі".

Учні 1-4 класів дуже активно брали участь в акції «Подаруй льодяника солдату».  Дітки творчо та зі всією серйозністю поставилися до цього заклику: намалювали безліч малюнків, написали багато листів, цукерки та шоколадки приносили в пакетиках, клеїли до малюнків, викладали ними цілі прапори.  А потім, гордо тримаючи власне послання, цілими класами фотографувалися для солдатів, аби ті бачили яку мають підтримку.

Учні 5-11 класів не менш завзято долучилися до акції «Зігрій солдата».  Організовуючись, вони спільно купували теплі речі та засоби гігієни, приносили з дому светри та шарфи,  в'язали шкарпетки, писали листи.

Усе зібране школа передала Козелецькій громадській організації «ГРІМ». Її волонтери по мірі можливості доукомплектували ці адресні посилки іншими необхідними речами: овочами та фруктами, продуктами - окрема подяка Козелецькому дитсадку №1 за кручене з часником сало, а Козелецькій школі №2 - за солодкі гостинці. Небайдужі козельчани власноруч нав'язали теплих балаклав та шкарпеток,  волонтери з Остра передали три ковдри, бушлат, фрукти та буржуйку. А Отаман Козелецькоi Ciчi "ВОВК" та його берегинi, власноручно зробили 30 пар термо-устiлок та передали волонтерам ГО"ГРIМ" для солдат Козелеччини.

8 грудня всі зібрані речі були відправлені адресатам за допомогою поштової служби "Нова Пошта", яка суттєво допомагає з пересилкою. З кожним із отримувачів у волонтерів є зв'язок, тож немає сумнівів що всі посилки буде доставлено.

Варто відзначити, що небайдужі люди приносять на склад волонтерської організації і продукти, і теплі речі, і багато іншого. Наприклад, для воїнів з настанням холодів гостро постало питання з підтримкою імунітету, тому рідні та волонтери збирають для них вітаміни: аскорбінову кислоту, вітамінні комплекси, лимон в цукрі, імбир, мед, часник в олії, сушену зелень, варення малинове, смородинове, шовковичне та інше.

Волонтери ж намагаються закуповувати більш дороговартісні речі: генератори, буржуйки, бензопили, біноклі, рації і т.ін. Але коштів весь час катастрофічно не вистачає, і вони прости не в змозі охопити всі потреби земляків, що захищають нас.

Якщо бажаєте долучитися до благородної і такої необхідної волонтерської справи - ви можете переказати будь-яку суму (1 гривню, 10, 20 - скільки можете) на картку голови Козелецької громадської організації «ГРІМ» (картка ПриватБанку №5168 7554 0147 4495). Діяльність цієї організації абсолютно публічна, фото та звіти можна переглянути на сторінках у соціальних мережах:

]]>
Чернігівці вшанували жертв голодоморів http://monitor.cn.ua/ua/politics/27309 22 листопада голова обласної ради Микола Звєрєв, в.о. обов'язки голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, народний депутат України Олександр Кодола, громадськість міста взяли участь мітингу-реквіємі, що відбувся в місті на Десні біля П'ятницької церкви. Політика article Sat, 22 Nov 2014 21:29:20 +0200 Заупокійну літію відправив керуючий Чернігівською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Учасники заходу запалили свічки у пам'ять про жертви геноциду та вшанували їх у загальнонаціональній хвилині мовчання.

Микола Звєрєв у своєму виступі зазначив, що кожної четвертої суботи листопада, в День жертв голодоморів, люди приходять до пам'ятних знаків і місць поховань замучених жорстоким комуністичним режимом українців аби низько схилити голови перед їх світлою пам'яттю.
- Ми низько схиляємося перед усіма, хто був закатований страшним голодом. Не має жодного українського села, міста де б не пройшов тоталітарний геноцид. На жаль, і зараз український народ бореться за свою незалежність. Україна – Божа земля і Господь завжди буде з правдою, збереже українську націю і буде на нашій землі мир, - підкреслив голова обласної ради.

Як відзначив у своєму виступі Сергій Журман, голодні роки, якими отруювали українську націю у 20-му столітті, навіки залишаться у її пам’яті та історії.
– Високоосвічена, велелюбива, але водночас багатостраждальна Українська нація. Людина може простити образу, зневагу, біль, але найважче здолати голод. На нашій щедрій, врожайній українській землі люди вмирали голодною смертю. Сьогодні Голодомор 1932-1933 років, внаслідок якого загинуло майже 4 мільйона осіб, увесь світ визнає геноцидом українського народу, - наголосив в.о. голови облдержадміністрації.
Але і тоді, як і сьогодні, народ України чинив ярий спротив терору.

Перед присутніми також виступили голова обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Василь Чепурний, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко та офіцер 13-го батальйону територіальної оборони Ігор Андрійченко.

Після мітингу-реквієму відбулася хода до пам'ятного знака Борцям за волю і незалежність України, що біля Катерининської церкви, де учасники заходу розставили лампадки у вигляді хреста.

Наприкінці дня в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм відбувся вечір-реквієм академічного камерного хору імені Д. Бортнянського.

]]>
До дня працівників радіо, телебачення та зв’язку України http://monitor.cn.ua/ua/style/27075 Девіз працівників зв’язку та сфери інформатизації: "Ми працюємо, щоб Україна стала розвиненою інформаційною державою". Стиль article Sat, 15 Nov 2014 08:51:02 +0200 Обласна рада докладе усіх зусиль щоб зберегти та розвинути регіональне талерадіомовлення на теренах Чернігівщини. Про це під час вітання колективу Чернігівської обласної держтелерадіо компанії з їх професійним святом заявив очільник обласної представницької влади Микола Звєрєв. Він наголосив на тому, що питання якісного і оперативного телерадіомовлення на всій без виключення території області це, насамперед, питання національної інформаційної безпеки України.

Наскільки проінформованим та свідомим буде наше суспільство залежить від щоденної праці журналістів. На цьому в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман наголосив, вітаючи працівників Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії «Сівер-центр» напередодні професійного свята – Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку. Він відзначив особливості роботи засобів масової інформації у цей непростий період, коли від кожного слова журналіста залежить настрій та позиція окремої людини та суспільства в цілому.

Працівників телерадіокомпанії привітали також представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Чернігівській області Леонід Мельник та генеральний директор ОДТРК Аркадій Білібаєв.


З нагоди свята кращі медійники отримали нагороди Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, обласної державної адміністрації та обласної ради.

За особистий внесок у розбудову регіонального інформаційного простору, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку.


Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено

Степовика Дмитра Петровича - заступника начальника виробничо-технічного відділу телебачення – провідного інженера засобів радіо та телебачення Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії.
Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено

Петренку Миколі Миколайовичу - начальнику виробничо-технічного відділу телебачення Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії;

Слєсаревич Оксані Віталіївні - заступнику начальника виробничо-технічного відділу телебачення – провідному режисеру Чернігівської обласної
державної телерадіокомпанії;

Сьоміну Максиму Володимировичу - режисеру 1-ї категорії Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії.


Почесною грамотою обласної ради нагороджено

Анікейчика Юрія Анатолійовича, звукорежисера виробничо-технічного відділу телебачення Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії,

Сільську Валентину Миколаївну, референта творчого об’єднання радіомовлення Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії.

]]>
Працівники сільського господарства відзначили своє професійне свято http://monitor.cn.ua/ua/style/27051 13 листопада голова обласної ради Микола Звєрєв разом із в.о. обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергієм Журманом привітали працівників сільського господарства з їх професійним святом. Стиль article Fri, 14 Nov 2014 08:39:59 +0200 В урочистостях також взяли участь представники Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, обласної організації профспілки працівників АПК, керівники районів та господарств області, депутати обласної та місцевих рад, журналісти.

У своєму вітальному слові Микола Звєрєв зазначив, що це свято дійсно всенародне, бо ж український селянин був і лишається надійною опорою держави. А віднедавна – і надійним помічником для нашої армії, яка боронить Україну від терористів та зовнішнього агресора.

– Ми завжди будемо у боргу перед українським селом. Чернігівщина – хліборобський край, багатий на трудівників, які вирощують хліб. І за це вам велика подяка, – наголосив керівник обласної представницької влади.

За словами Миколи Звєрєва, невтомні трудівники полів і ферм завжди були і залишаються взірцем працелюбства, хліборобської мудрості і терпіння, чесно і гідно несуть на своїх плечах основний тягар економічних труднощів.
Від імені обласної ради Микола Звєрєв висловив щиру вдячність усім, хто забезпечує державу і народ хлібом і до хліба. У переддень професійного свята він побажав присутнім міцного здоров’я, добра, щастя, злагоди і благополуччя, щедрих ужинків на хліборобській ниві.

Зі словами привітання та вдячності до працівників сільського господарства звернувся в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман. Він вручив кращим сільським трудівникам державні нагороди та почесні відзнаки обласної державної адміністрації.

На завершення урочистої церемонії Микола Звєрєв разом із Сергієм Журманом нагородили кращі господарства області пам’ятними Дипломами. Ними стали в номінаціях:
– за перемогу в номінації “Лідер розвитку аграрного виробництва Чернігівщини” нагороджений Бахмацький район;
– “Золота нива Чернігівщини” – Бобровицький район;
– “Картопляний край Чернігівщини” – Чернігівський район;
– “Молочні ріки Чернігівщини” – Ічнянський район;
– “М’ясний край Чернігівщини” – Прилуцький район;
– “Стиль життя – ОРГАНІК” – Городнянський район;
– “На зустріч інвестору” – Козелецький район;
– “Фермер – запорука розвитку села” – Менський район;
– “Село – колиска нації” – Куликівський район;
– “Інновації та новітні технології – в агропромислове виробництво” – інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України;
– “Від лану – до столу” – товариство з обмеженою відповідальністю “Прилуцький хлібодар” Прилуцького району;
– “Дбайливий господар Поліської землі” за раціональне використання землі та відродження галузі тваринництва – фермерське господарство “Білі Роси” Коропського району;
– “Відповідальний орендар землі” за високий розмір орендної плати за землю – товариство з обмеженою відповідальністю “Сільськогосподарське підприємство “Агродім” Бахмацького району;
– в номінації “Гідна оцінка праці хлібороба” – сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю “Прогрес” Бахмацького району.


Кращі представники галузі отримали державні нагороди, відзнаки обласної державної адміністрації та обласної ради.

Крім того низку районів нагороджено пам’ятними дипломами. Зокрема, Диплом за перемогу в номінації “Лідер розвитку аграрного виробництва Чернігівщини” отримав Бахмацький район. Переможцем у номінації “Золота нива Чернігівщини” став Бобровицький район як кращий район з виробництва зернових культур.

Дипломом за перемогу в номінації “Картопляний край Чернігівщини” нагороджено Чернігівський район. Перемогу в номінації “Молочні ріки Чернігівщини” здобув Ічнянський район, а кращим М’ясним краєм Чернігівщини” став Прилуцький район.

Лідером у номінації “Стиль життя – органік” визнано Городнянський район як кращий район з виробництва органічної продукції.

Активно працював над покращенням інвестиційного клімату Козелецький район – переможець номінації “На зустріч інвестору”.

Менський район визнано найкращим у номінації “Фермер – запорука розвитку села”, а Куликівський став найкращим по залученню агробізнесу до розвитку сільських територій.

Дипломом за перемогу в номінації “Інновації та новітні технології – в агропромислове виробництво” нагороджено інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України.

Сьогодні, коли для нашої країни настали жорстокі часи, всі, як один згуртувалися навколо спільної біди, довели, що ми не є патріотами поодинці. Особливої шани заслуговують ті, хто за покликом серця допомагає нашим славетним воїнам та людям, чиї мрії, надії, сподівання безжально зруйнувала війна, позбавивши їх рідних домівок.

Дипломом в номінації: “Україна – понад усе” нагороджено всі райони Чернігівщини за допомогу військовослужбовцям у зоні АТО та вирішення соціальних потреб мешканців східних регіонів України.

Як наголосив Сергій Журман, ці дипломи будуть вручені представниками обласної влади на урочистостях, які відбудуться в районах області.


– У ці важкі для країни часи селяни, тяжко працюючи, досягаючи рекордних показників, знаходять сили, час і кошти, щоб допомогти нашим воїнам і мирним жителям сходу України. Земний уклін всім сільським трударям Чернігівщини за їх людяність, доброту та щедрість. Саме в таких справах відкривається чуйна і ніжна душа нашого мирного, працелюбного народу, – наголосив Сергій Журман.


Нагороджено

Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня:
БЕСПАЛОВУ Олену Михайлівну – оператора машинного доїння товариства „Рожнівка-Агро”, Ічнянський район

Медаллю „За працю і звитягу”:
ДУБОВИКА Миколу Григоровича – механізатора товариства „Нива 2008”, Носівський район

За багаторічну самовіддану працю, вагомі трудові досягнення, значний особистий внесок у розвиток сільськогосподарської галузі Чернігівщини та з нагоди Дня працівників сільського господарства Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено

Авраменка
Володимира Петровича
– директора департаменту рослинництва товариства з обмеженою відповідальністю “СП “АГРОДІМ”, Бахмацький район;
Гринько
Ольгу Володимирівну
– головного спеціаліста відділу кадрової роботи та контролю управління кадрової роботи, комп’ютерного та господарського забезпечення Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації;
Дем’яненко
Наталію Олександрівну
– телятницю приватного акціонерного товариства “Кремінь”, Ічнянський район;
Солохненка
Володимира Михайловича
– тракториста – машиніста
товариства з обмеженою відповідальністю “Мена-Авангард”, Менський район.


Подяку виконуючого обов’язки голови обласної державної адміністрації оголошено:

Адамову Анатолію Григоровичу
– водію селянського (фермерського) господарства “Пролісок”,
Ріпкинський район;

Асоску Миколі Васильовичу
– механізатору товариства з обмеженою відповідальністю “Переможець”,
Новгород-Сіверський район;

Бакуну Сергію Вікторовичу
– трактористу товариства з обмеженою відповідальністю “Прилуки-Гарантбуд”, Прилуцький район;

Булаві Володимиру Вікторовичу
– трактористу-машиністу сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Дружба-Нова”, Варвинський район;

Ведю Юрію Васильовичу
– трактористу приватно-орендного підприємства імені Войкова,
Чернігівський район;

Ковгану Віталію Григоровичу
– трактористу товариства з обмеженою відповідальністю “Обрій”,
Срібнянський район;

Красножону Анатолію Вікторовичу
– головному агроному товариства з обмеженою відповідальністю агрофірма “Обрій” ЛТД, Талалаївський район;

Кривошею Івану Васильовичу
– механізатору товариства з обмеженою відповідальністю “Агронадія”,
Носівський район;

Лазарю Олександру Вікторовичу
– директору приватного підприємства
“Вимал-Агро”, Куликівський район;

Ламазяну Стьопі Бахшоєвичу
– директору товариства з
обмеженою відповідальністю
“Агроінвест – Натуральні продукти”, Борзнянський район;

Лихачу Володимиру Петровичу
– трактористу-машиністу товариства з обмеженою відповідальністю “Біотех ЛТД”, Сосницький район;

Потапенку Олексію Григоровичу
– головному агроному сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Віра”, Городнянський район;

Прибильській Олені Василівні
– головному зоотехніку товариства з обмеженою відповідальністю
“Нове життя”, Семенівський район;

Процан Тетяні Іванівні
– оператору машинного доїння колективного сільськогосподарського підприємства “Агрофірма “Лосинівська”, Ніжинський район;

Ремез Світлані Гаврилівні
– агроному Чернігівського підрозділу товариства з обмеженою відповідальністю “Племінний завод “Агро-Регіон”, Козелецький район;

Сальнюку Миколі Михайловичу
– заступнику начальника управління агропромислового розвитку Коропської районної державної адміністрації;

Скоробагатьку Сергію Миколайовичу
– директору приватного сільськогосподарського підприємства “Сновський”, Щорський район;

Сотнику Володимиру Леонтійовичу
– трактористу приватного сільськогосподарського підприємства “Колос”, Корюківський район;

Чучую Леоніду Миколайовичу
– заступнику начальника управління врегулювання відносин власності, юридичного та організаційного забезпечення – начальнику відділу організаційної роботи Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації;

Шутому Івану Володимировичу
– керівнику фермерського господарства “Промінь”, Бобровицький район;

Щербатому Олександру Анатолійовичу
– начальнику відділу землеробства, інженерно-технічного забезпечення, безпеки праці управління розвитку агропромислового виробництва Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації.


Почесною грамотою обласної ради нагороджені

Бондар Михайло Миколайович
генеральний директор сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Інтер” Ічнянського району

Грибанова Алла Олексіївна
доярка приватно-орендного сільськогосподарського підприємства “Хлібороб” Ічнянського району

Деркач Андрій Михайлович
водій приватного сільськогосподарського підприємства “Прогрес” Щорського району

Жадан Олег Михайлович
механізатор приватного підприємства “Агрофірма ім. Ватутіна” Козелецького району

Іванченко Ольга Сергіївна
доярка товариства з обмеженою відповідальністю “Україна” Ріпкинського району

Кащенко Анатолій Володимирович
тракторист-машиніст сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Цукровик” Варвинського району

Копил Микола Анатолійович
директор сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Крупичпільське” Ічнянського району

Кошовий Віталій Михайлович
керуючий відділенням № 4 товариства з обмеженою відповідальністю агрофірми “Маяк” Носівського району

Лебідь Петро Степанович
тракторист–комбайнер фермерського господарства “Білі Роси” Коропського району

Лобовик Оксана Володимирівна
доярка товариства з обмеженою відповідальністю “Батуринське” Бахмацького району

Медведєв Дмитро Васильович
тракторист-машиніст товариства з обмеженою відповідальністю “Нива” Семенівського району

Опанасенко Валерій Павлович
тракторист-машиніст фермерського господарства “Липоворізьке” Ніжинського району

Петренко Олена Миколаївна
бухгалтер товариства з обмеженою відповідальністю “Деметра” Борзнянського району

Помаз Сергій Васильович
тракторист приватного сільськогосподарського підприємства “Рекорд” Коропського району

Тимошенко Олександр Миколайович
головний агроном сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Цукровик” Прилуцького району

Томаш Тетяна Григорівна
оператор машинного доїння сільськогосподарського виробничого кооперативу “Полісся” Чернігівського району

Фесюн Ганна Михайлівна
доярка сільськогосподарського кооперативу “Куковицький” Менського району

Хоменка Юрій Дмитрович
ветеринарний лікар сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Батьківщина” Срібнянського району

Чехман Олена Михайлівна
доярка сільськогосподарського виробничого кооперативу “Зоря” Городнянського району

Чорний Іван Іванович
механізатор фермерського господарства
“Мрія К” Куликівського району

Шандор Валентина Миколаївна
свинарка товариства з обмеженою відповідальністю “Земля і Воля” Бобровицького району


Дипломами в номінації “УКРАЇНА – понад усе” за допомогу військовослужбовцям у зоні АТО та вирішення соціальних потреб мешканців східних регіонів України також були нагороджені всі райони Чернігівщини.

Святковий настрій присутнім створила капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

]]>
Керівники області привітали працівників соціальної сфери http://monitor.cn.ua/ua/politics/26732 Традиційно, у першу неділю листопада відзначається професійне свято працівників соціальної сфери. З цієї нагоди з кращими працівниками соціальних установ та організацій зустрілися в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман та голова обласної ради Микола Звєрєв. Політика article Thu, 30 Oct 2014 08:26:41 +0200 У вітальному слові Сергій Журман високо відзначив роботу більш ніж п’ятитисячної армії соціальних працівників Чернігівщини, які роблять значний внесок у підтримку соціально незахищених верств населення.
– Щодня ви допомагаєте саме тим, хто найбільше потребує цієї допомоги – пенсіонерам, інвалідам, ветеранам війни та праці, одиноким людям похилого віку, дітям-сиротам, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, ліквідаторам та постраждалим від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Сьогодні до них додалися ще й сім’ї мобілізованих до лав Збройних Сил України, родини загиблих під час проведення антитерористичної операції та вимушені переселенці з території Автономної Республіки Крим, Севастополя, Луганської та Донецької областей. Специфіка цієї роботи вимагає не тільки високого професіоналізму, своєчасного та ефективного виконання поставлених завдань, а й таких найважливіших людських якостей, як гуманізм, милосердя, тепло та небайдужість до людських проблем, - наголосив в.о. голови облдержадміністрації.

Звертаючись до учасників урочистостей, Микола Звєрєв, зокрема, зазначив, що День працівника соціальної сфери – свято людей, які свідомо взяли на себе обов'язок турбуватися про немічних та незахищених співгромадян.
– Вашої уваги потребують тисячі громадян області, і в першу чергу – інваліди, діти-сироти та малозабезпечені і багатодітні родини. Нині вам додалося роботи по забезпеченню соціального захисту громадян, які потрапили у складні життєві обставини, зокрема, членів родин мобілізованих та загиблих під час проведення антитерористичної операції, а також переселенців з анексованих територій, – наголосив керівник представницької влади Чернігівщини. Він також підкреслив, що завдання, які стоять перед соціальною сферою сьогодні, як ніколи вимагають від її працівників не лише високого професіоналізму та відповідальності, але і якостей, які не визначаються посадовими інструкціями – щирості та повної самовіддачі.
– Не завжди держава може у повній мірі задовольнити потреби громадян. І ось саме ці прогалини у законодавстві та недопрацювання окремих чиновників ви заповнюєте та компенсуєте своєю щоденною роботою, – підкреслив Микола Звєрєв та побажав присутнім міцного здоров'я, благополуччя, миру та подальших успіхів у роботі, а за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм вручив кращим працівникам відзнаки та почесні грамоти обласної ради.

Сергій Журман та Микола Звєрєв вручили відзнаки обласної державної адміністрації та обласної ради.

За особистий внесок у вирішення питань соціального захисту населення, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівника соціальної сфери

Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено:
Заяць Валентину Михайлівну
- начальника відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації;
Рогову Валентину Вікторівну
- начальника відділу субсидій та адресної соціальної допомоги управління соціального захисту населення Менської районної державної адміністрації;
Шинкаренко Катерину Вікторівну
- соціального робітника відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Носівської районної державної адміністрації.

Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено:
Батрак Наталії Анатоліївні
- заступнику начальника, начальнику відділу з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення Борзнянської районної державної адміністрації;
Брагинець Олені Миколаївні
- начальнику відділу з питань трудових ресурсів та зайнятості населення управління праці та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації;
Вітер Ірині Миколаївні
- головному спеціалісту відділу надання соціальних послуг Чернігівського районного центру зайнятості;
Музиченко Людмилі Миколаївні
- заступнику директора – начальнику відділу надання соціальних послуг Носівського районного центру зайнятості;
Омелечко Наталії Миколаївні
- соціальному робітнику відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Коропської районної державної адміністрації;
Очередько Тетяні Володимирівні
- директору Сосницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
Ревенок Тетяні Ярославівні
- начальнику другого відділу з нарахування та виплати допомоги, компенсацій та інших виплат Чернігівського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат;
Cамійленку Геннадію Леонідовичу
- заступнику начальника – начальнику відділу праці управління соціального захисту населення Талалаївської районної державної адміністрації.
 

]]>
Чернігівщина на шляху повернення історичної правди http://monitor.cn.ua/ua/culture/26609 23 жовтня голова обласної ради Микола Звєрєв, в.о голови облдержадміністрації Сергій Журман зустрілися з делегацією Українського інституту національної пам'яті на чолі з Володимиром В'ятровичем. Культура article Sat, 25 Oct 2014 07:45:34 +0300 Сьогодні, як ніколи, важлива самоідентифікація українців. На цьому в.о голови облдержадміністрації Сергій Журман наголосив на зустрічі з делегацією Українського інститут національної пам’яті начолі з головою наукової установи Володимиром В’ятровичем.

Як зазначив Сергій Журман, Чернігівщина — край партизанської слави, у якому дуже важко викорінити радянські погляди на життя.

— Для нашого регіону важливо освіжити історичну пам'ять, відкрити очі на більшість подій. Це і політичні репресії, і часи голодомору. На жаль, яскравих, але, донедавна заангажованих, прикладів цього у нашій області більше, ніж достатньо, — зауважив в.о. голови облдержадміністрації.

Співпраця Чернігівської облдержадміністрації та органів влади регіону з Українським інститутом національної пам’яті (далі – УІНП) розпочалася з квітня 2008 року, коли в регіон було призначено його представника.

За цей час було спільно реалізовано кілька масштабних проектів. Зокрема, створено експозицію Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут», забезпеченно екскурсійне обслуговування відвідувачів, надається науково-консультативна допомога. До того ж, ця подія щорічно відзначається 29 січня.

Проводяться заходи з вшанування пам’яті жертв політичних репресій.

Розглядається проблематики участі України і, відповідно Чернігівщини, у Другій світовій війні. Запущено проект державної політики пам’яті щодо жертв Корюківської трагедії та всіх знищених нацистськими карателями населених пунктів разом із їхніми мешканцями. У рамках проекту видано 6 тематичних книг, вийшло кілька теле- і радіопередач та створено документальний фільм.

Спільно з представниками УІНП проведено десятки наукових і науково-просвітницьких заходів із усього спектру дат, подій національної пам’яті.

У планах — будівництво Меморіалу Корюківської трагедії, лобіювання відновлення державної політики національної пам’яті щодо Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», яка обірвалася з лютого 2010 року, а також продовження роботи у відзначенні Пам’яті Героїв Крут.

Приємним стало те, що Володимир В’ятрович відзначив Чернігівщину, як область, що одна із перших почала інтенсивну та плідну співпрацю з Українським інститутом національної пам’яті. Він зауважив, що і надалі сприятиме регіону у відродженні історичної свідомості.

У рамках візиту голови УІНП до нашої області відбулася міжрегіональна науково-практична конференція «Вигнання нацистських окупантів із України: пам’ять та уроки історії для сьогодення» на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського. Також Володимир В’ятрович побував на засіданні прес-клубу «Ділове слово» у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА. Воно було присвячене презентації громадського проекту українських істориків — сайту «ЛІКБЕЗ. Історичний фронт» та проблематиці формування та реалізації державної політики національної пам’яті, діяльності Українського інституту національної пам’яті.

 

]]>
У Чернігові відзначили День захисника України http://monitor.cn.ua/ua/politics/26255 14 жовтня, у Чернігові відбувся мітинг під назвою «Козацька Слава України», присвячений Дню захисника України та Дню українського козацтва. Під час мітингу оголошено, що згідно з Указом Президента України Петра Порошенка 14 жовтня в Україні відзначатиметься День захисника України. Політика article Wed, 15 Oct 2014 06:34:15 +0300 Мітинг слави традиційно пройшов на Валу біля пам'ятника Великому Кобзарю Т.Г. Шевченку. У заході взяли участькерівники міста та області, представники громадськості та гості міста.

У вітальному слові голова Чернігівської обласної ради Микола Звєрєв підкреслив, що встановлення державного свята Дня захисника України 14 жовтня вшановує всі покоління борців за волю і незалежність Української держави. У цей день також святкується величезне релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці, тож він побажав, аби українські герої, які сьогодні мужньо боронять наші землі від ворогів, завжди знаходились від захистом Покрови Пресвятої Богородиці.

Вітаючи присутніх з Днем захисника України, в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман зазначив, що нині країна переживає нелегкі часи – анексія Криму, війна на сході, де кожен день гинуть наші бійці.
- В козацьку добу козаки гуртувалися задля захисту своїх осель, сіл, селищ і міст. Тому знаковим є те, що в день Покрови Пресвятої Богородиці, яка вважається покровителькою козаків, Главою держави прийнято те рішення, яке виношувалося багато років. Боротьба за цілісність і соборність України ще попереду. Ще буде, на жаль, проливатися кров за те, щоб ми з вами жили в економічно сильній розвинутій країні, де народжуються щасливі діти і де нам не заважають просто жити на своїй землі, - підкреслив Сергій Журман.

Учасників мітингу привітали також голова ради козацьких старійшин Микола Козуб, керівник делегації білоруських козаків м. Мінськ генерал-майор Петро Федоренко, головний отаман Чернігівського козацького округу війська запорізького Георгій Яхимович.

Також учасники заходу хвилиною мовчання вшанували загиблих в зоні АТО на сході України, які віддали своє життя за утвердження цілісності нашої держави.

Під час заходу відбулося посвячення в козачата нових учасників ансамблю бандуристів «Соколики» Чернігівської музичної школи № 1 ім. С. Вільконського.

Народний хор Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм виконав Державний Гімн України, твір «Реве та стогне Дніпр широкий» Т. Г. Шевченка та молитву за Україну.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Т. Г. Шевченку.
 

]]>
Урочистості з нагоди професійного свята – Дня юриста – пройшли у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/style/26060 Кращих представників професії привітали в облраді в.о. голови Чернігівської обласної державної адміністрації Сергій Журман, заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, представники прокуратури та суддівського корпусу, інші посадовці. Стиль article Thu, 09 Oct 2014 07:44:44 +0300 На початку зустрічі присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході України.

Відкриваючи святковий захід, начальник Головного управління юстиції в області Юрій Власенко відзначив професійні здобутки служителів Феміди Чернігівщини та зачитав вітання Міністра юстиції України Павла Петренка.

У становленні та розвитку державності значна роль належить юристам. На цьому в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман наголосив під час урочистостей.
Вітаючи присутніх з професійним святом, Сергій Журман зауважив: за 23 роки незалежності нашої країни багато що змінилося. І насамперед – змінився сам вектор орієнтації країни, особливо за останній рік. Тож нині неабияка відповідальність лягає на юристів, суддів та судової системи загалом.

Привітав працівників юридичної галузі з професійним святом і заступник голови обласної ради Валентин Мельничук. Він відзначив, що судді, адвокати, нотаріуси, юристи та працівники правоохоронних органів Придесення гідно виконують свою роботу та професійно захищають конституційні права громадян і заслуговують відповідної шани і поваги.

Міський голова Чернігова О.Соколов зазначив, що День юриста об'єднує людей, для яких життєвим кредо є гасло "Знати право, служити праву, захищати право!" Представники правничої професії відстоюють честь і гідність людини та громадянина, утверджують авторитет закону у сучасному житті.
"У сьогоднішніх реаліях ваш професійний досвід має ґрунтуватися не тільки на знанні вітчизняного законодавства, але і європейського", - наголосив Олександр Соколов.
 

]]>
71-у річницю звільнення Чернігова від фашистів відзначають у місті http://monitor.cn.ua/ua/politics/25538 У Чернігові проходять заходи з нагоди 71-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників та Дня міста. Політика article Mon, 22 Sep 2014 07:47:29 +0300 Вранці відбулася церемонія покладання квітів у сквері імені Попудренка до братської могили бійців, які загинули під час визволення обласного центру у вересні 1943 року.

Представники обласної та міської влади – голова Чернігівської обласної ради Микола Звєрєв, в.о. голови Чернігівської ОДА Сергій Журман, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, представники громадськості хвилиною мовчання вшанували пам`ять загиблих земляків.

На Меморіалі слави пройшов мітинг-реквієм ”Схилімо голови”. Його учасники говорили про сумні паралелі між подіями Великої Вітчизняної війни і сьогодення. Так, міський голова зазначив, що кожне покоління має свою війну: батьки та діди воювали із фашизмом, на долю його покоління випала війна в Афганістані, а теперішній молоді доводиться знову відстоювати територіальну цілісність і незалежність України із зброєю у руках.

”Однак ми віримо, що мир повернеться на нашу землю і в наші серця”, - сказав Соколов.

Цього року, у зв`язку із суспільно-політичною ситуацією у країні, відзначення Дня міста у Чернігові є скромним і небагатолюдним.

]]>
У Народного Руху України ювілей http://monitor.cn.ua/ua/politics/25216 9 вересня з нагоди 25-річчя від створення Народного Руху України за перебудову відбулася зустріч керівництва області із з засновниками та активістами Чернігівської крайової організації «Народний Рух України за перебудову». Політика article Wed, 10 Sep 2014 08:03:49 +0300 Зібрання розпочалося із вшанування пам’яті загиблих воїнів під час виконання ними військового обов’язку на сході України. Як повідомив присутнім голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко, з початку оголошення в державі антитерористичної операції в боротьбі з терористами та російськими окупантами за незалежність України загинуло 52 патріоти Чернігівщини.

Вітаючи учасників зустрічі з визначною датою, голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко зауважив, що їх внесок у становлення суверенної України важко переоцінити. Він подякував активним учасникам національно-визвольного руху 1989-1992 років на Чернігівщині за їхній патріотизм та відданість українському народові, за активну участь у розбудові держави та вагомий внесок у патріотичне виховання молодого покоління.

- На 24-му році незалежності України ми знову змушені констатувати, що боротьба за наше святе право жити самостійно в соборній державі триває. Не оголошена військова агресія Російської Федерації проти України демонструє нам правильність думки: мало здобути незалежність, потрібно зуміти її захистити. У цьому сенсі місія рухівців, які у свій час доклали чимало зусиль для того, щоб Україна стала незалежною, ще не виконана. Ми всі маємо зробити все залежне від нас, щоб перемогти агресора і зробити нашу державу дійсно сильною, вільною і європейською, - заявив 9 вересня під час урочистої зустрічі керівництва області із засновниками та активістами Чернігівської крайової організації «Народний Рух України за перебудову» голова обласної ради Микола Звєрєв.


Вітаючи активістів Чернігівської крайової організації «Народний Рух України за перебудову» з ювілеєм, очільники обласної представницької та виконавчої гілок влади наголосили, що Рух був тією першою масовою громадсько-політичною організацією, яка зробила значимий внесок у піднесення національно-визвольної боротьби українців кінця 80-х – початку 90-х років минулого століття. Протягом чверті століття незламний національний дух та громадянська гідність рухівців надихали і продовжують надихати суспільство в його незламному прагненні жити у вільній, сильній, демократичній, європейській Україні. І тому особливо знаменно, як було наголошено під час зустрічі, що в умовах серйозних геополітичних викликів, які ставить перед Україною сьогодення, рухівці не лише виконують свою безпосередню громадсько-політичну місію, але й надають необхідну допомогу Збройним Силам України, зокрема - чернігівським батальйонам територіальної оборони, які несуть службу в зоні проведення антитерористичної операції. За що їм окрема щира подяка!

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди 25-річчя створення Народного Руху України найбільш активним учасникам національно-визвольного руху 1989-1992 років на Чернігівщині керівники області вручили почесні грамоти та побажали їм миру, добра, щастя, міцного здоров’я і благополуччя, натхнення та нових успіхів на благо всієї України і Чернігово-Сіверської землі.

По завершенню урочистої частини зібрання відбулися неформальне спілкування та обмін думками. Рухівці ділилися своїми споминами про те, як створювався Народний Рух і як організація боролася за здобуття незалежності України. Особливо змістовними звучали поради владі досвідчених рухівців щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та регіоні.

Підсумовуючи зустріч, голова обласної ради Микола Звєрєв заявив: «Як не прикро про це говорити, але наша держава багато втратила від того, що національно-патріотичні сили тривалий час були усунені від управління державою. Я, як керівник найвищого представницького органу в області, зроблю все залежне аби виправити цю помилку. Помилки минулого потрібно назавжди залишити в минулому».
 

]]>
Розмова про новий законопроект щодо порядку продажу права оренди на землю http://monitor.cn.ua/ua/politics/24368 Землеупорядники та аграрії області обговорили законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення». Політика article Sat, 09 Aug 2014 08:13:14 +0300 8 серпня, Головне управління Держземагентства України у Чернігівській області провело засідання «круглого столу», з метою широкомасштабного та публічного обговорення зазначеного законопроекту.

Серед присутніх — представники центрального апарату Держземагентсва України та Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, керівники Головного управління Держземагентства України у Чернігівській області та його територіальних підрозділів, а також керівники територіальних підрозділів АПР, райдержадміністрацій та сільськогосподарських підприємств.

Під час засідання учасники обговорили мету, завдання та результати земельної реформи. Було розглянуто позитивні та негативні сторони орендних відносин на прикладі області.

— Відсутність дієвого механізму продажу права оренди на земельну ділянку має невтішні наслідки, — каже представник центрального апарату Держземагенства України Олександр Краснолуцький. — Зокрема, це додаткові витрати, зниження інвестиційної привабливості. Та найстрашніше — споживче ставлення до землі, виснаження її.

Детальніше ознайомитися із законопроектом можна на сайті Держземагенства України або за посиланням http://land.gov.ua/zakonotvorcha-diialnist/633.html?view=normativeact.

Також, заслухано звіт голови Державного агентства земельних ресурсів України за результатами «ста днів» діяльності. Цей звіт було виголошено представником зазначеної структури.

Презентуючи зміни, які передбачені проектом Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення», начальник департаменту землеустрою, використання та охорони земель Держземагентства України Олександр Краснолуцький підкреслив, що від реалізації цієї законодавчої ініціативи виграють усі сторони земельних відносин.

Оскільки законопроектом встановлюється мінімальний термін оренди земель сільськогосподарського призначення не менше 14 років, що відповідає двом циклам сівозмін, то це сприятиме збереженню родючості земель. Планується запровадити новий механізм відчуження права оренди на земельні ділянки сільгосппризначення. Передбачено недопущення скуповування земель сільськогосподарського призначення державної власності через заборону продажу земель сільгосппризначення.

Також важливо, що законопроект дозволить врегулювати питання можливості розірвання орендодавцем в односторонньому порядку договорів оренди у разі несвоєчасної виплати орендної плати,

Учасники «круглого столу», серед яких були представники територіальних громад області, сільські та селищні голови, озвучали актуальні запитання та певні зауваження стосовно документу, розробленого та ініційованого Держземагентством. Начальник департаменту землеустрою, використання та охорони земель Держземагентства України Олександр Краснолуцький запевнив, що окремі порушені проблемні питання будуть внесені до законопроекту.

Під час заходу також виступили заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Тетяна Мілютенко та в.о. начальника Головного управління Держземагентства в області Олександр Колотілін.
 

]]>