Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Поліцейські викрили осіб, які виготовляли важкі наркотики http://monitor.cn.ua/ua/style/69486 Дільничні офіцери поліції, перевіряючи підобліковий контингент в Корюківці, встановили хто та де виготовляє ацетильований опій. Стиль article Fri, 08 Feb 2019 09:09:35 +0200

Поліцейські разом з представником прокуратури з дозволу господаря будинку провели обшук, під час якого виявили близько 60 грамів темно-коричневої речовини, схожої на ацетильований опій, ємність для виготовлення, шприци та біля 5 кілограмів виварених зерен маку.

Поліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст.309 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту), що карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
У раніше судимого чоловіка поліція вилучила зброю http://monitor.cn.ua/ua/style/69119 Під час профілактичних заходів, спрямованих на вилучення з незаконного обігу зброї та вибухівки, правоохоронці виявили в будинку жителя райцентру рушницю та набої, які зберігалися незаконно. Стиль article Fri, 25 Jan 2019 07:16:00 +0200 В ході проведення санкціонованого обшуку в господарстві раніше судимого жителя Корюківки поліцейські виявили та вилучили незареєстровану гладкоствольну мисливську рушницю, більше півсотні мисливських набоїв різних калібрів та порох.

Вилучене направлено на дослідження.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Триває досудове розслідування.


Поліція Чернігівської області

]]>
Заступник прокурора області Олександр Бутович провів особистий прийом громадян у м. Корюківка http://monitor.cn.ua/ua/style/69096 На виконання вимог ст. 22 Закону України «Про звернення громадян» заступник прокурора області Олександр Бутович 22.01.2019 здійснив особистий прийом громадян у м. Корюківка. Стиль article Thu, 24 Jan 2019 08:30:05 +0200 Незважаючи, що органи прокуратури законодавчо позбавлені функції нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержання законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами (загального нагляду) громадяни і надалі продовжують звертатися на особистий прийом до прокурорів з питань, що вже не віднесено до компетенції прокуратури.

Так, на прийом до заступника прокурора області Олександра Бутовича звернулися громадяни з питань земельного законодавства. Заявникам у межах повноважень роз’яснено компетенцію органів прокуратури, державної влади та органів місцевого самоврядування щодо ефективного вирішення порушених питань.

Нагадуємо, що керівництво прокуратури області особливу увагу приділяє особистому прийому громадян як у прокуратурі області, так і за місцем їх проживання.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Корюківський міський голова звітував про роботу громади у 2018 році http://monitor.cn.ua/ua/style/68874 На відкритій зустрічі з громадськістю, яка відбулась 12 січня в міському будинку культури, Корюківський міський голова Ратан Ахмедов підбив підсумки роботи ОТГ за рік. Стиль article Mon, 14 Jan 2019 16:17:47 +0200

У вигляді презентації Ратан Ахмедов представив до уваги присутніх результати роботи по всіх сферах діяльності громади. Зокрема, зазначив, що роботу громади забезпечують 31 службовець, 8 старост сіл та 8 діловодів. Депутатський корпус складається з 26 депутатів. Територія ОТГ, площею 600 км2, охоплює 40 населених пунктів з населенням близько 17,5 тис.чол.

Міський голова доповів про бюджет громади: левову частку дохідної частини бюджету становить ПДФО (38%) та трансферти (38%). Основна частина видатків (51%) була спрямована на галузь освіти, 16% – на медицину; решта – на соціальний захист, будівництво та регіональний розвиток, ремонт доріг, комунальне господарство, культуру.

Значна увага приділяється медичній галузі, у зв’язку з чим з бюджету ОТГ протягом 2018 року виділялись кошти на заробітну плату медичним працівникам, закупівлю медикаментів, продуктів харчування, ремонти та придбання меблів і обладнання.

Також міська рада продовжує будівництво вуличного освітлення населених пунктів громади. Так, у минулому році освітлено ще 2 населені пункти, і робота в даному напрямку триває. Оновлюється комунальна техніка, що сприяє підвищенню ефективності роботи комунальної сфери.

З метою підвищення безпеки минулого року встановлено 4 камери відеоспостереження, забезпечено повноцінну роботу муніципальної пожежної охорони, побудовано 4 пожежних гідранти, облаштовуються кімнати дільничних поліцейських.

Не менш важливими для громади є питання розвитку спортивної інфраструктури. За підтримки держави у минулому році з’явилося 2 майданчики для міні-футболу на території міських шкіл. Ще один такий майданчик планується збудувати цього року на території ЗОШ №4, де вже діє та користується попитом багатофункціональний спортивний майданчик  з поліуретановим покриттям.

Стосовно дорожньої інфраструктури – здійснювався капітальний ремонт дорожнього покриття міських вулиць Вокзальної та Передзаводської. Спільно з Дорожнім фондом відремонтовано 2 ділянки центральної вулиці Шевченка. Також відремонтовано тротуари по центральній вулиці та збудовано паркувальні кишені.

Покращився минулого року благоустрій громади: облаштовано вуличні тренажери по вул.Бульварній; подвоєно кількість квіткових насаджень по вул.Шевченка; розчищено притоку річки Бреч; зариблено міський ставок.

Пріоритетним питанням залишається забезпечення жителів громади якісною питною водою. З цією метою за кошти державного та міського бюджетів у м.Корюківка збудована свердловина, глибиною 400 м, та водогони в місті і с.Сядрине, запущено автоматичну систему керування водогоном у с.Наумівка.

На етапі реалізації наразі перебувають 2 масштабні проекти, розпочаті у 2018 році: створення нового освітнього простору на базі міської опорної ЗОШ І-ІІІ ст.№1 та будівництво сільської амбулаторії монопрактики в с.Наумівка.

В рамках реалізації проекту Нової української школи придбано обладнання та меблі для 1-х класів загальноосвітніх навчальних закладів громади, створено спеціалізовані  навчальні класи для ЗОШ №1 (географія, біологія), розпочато впровадження курсів робототехніки. Також придбано спеціалізований шкільний автобус, який полегшить пересування дітей з особливими фізичними потребами.

У громаді налагоджена робота у напрямку релігії, молодіжної політики, участі громадськості у процесі прийняття управлінських рішень. «Співпраця з громадськістю сприяє ефективнішій роботі громади в цілому, допомагає визначити пріоритети та залучати жителів до активного громадського життя», – зауважив міський голова. Так, у місті активно діють: молодіжна рада, КММГО «Альтернатива», створено Раду релігійних громад та запроваджено Бюджет участі.

Ратан Ахмедов окреслив основні події, що так чи інакше вплинули на життя громади. Серед них – відзначення на державному рівні 75-х роковин Корюківської трагедії, отримання місцевими рятувальниками нового пожежно-рятувального автомобіля, прийняття Концепції розвитку велосипедної інфраструктури громади, візити делегацій інших областей країни для обміну досвідом, створення Центру надання соціальних послуг; реалізація пілотного проекту Міністерства юстиції України «Шлюб за 24 години» та ін.

Після презентації звіту громадяни отримували відповіді на поставлені запитання, звертались з проханнями і пропозиціями.

На завершення зустрічі міський голова подякував усім, хто долучається до розвитку громади, небайдужій та активній молоді; платникам податків; народним депутатам України, які також роблять вагомий внесок у розвиток Корюківської ОТГ; обласній та районній владі, депутатському корпусу і виконкому міської ради; захисникам України, громадським активістам і волонтерам; релігійним громадам; працівникам бюджетної і комунальної сфери за сумлінну працю та активну громадську позицію.


Загальний відділ виконавчого апарату Корюківської міської ради

]]>
У Корюківській ОТГ створюється Центр надання соціальних послуг http://monitor.cn.ua/ua/style/67733 Відповідне рішення прийняли депутати на засіданні 18 сесії міської ради сьомого скликання. Стиль article Fri, 23 Nov 2018 08:35:47 +0200 Центр буде комунальною установою та діятиме з метою забезпечення реалізації державної політики щодо дітей, молоді, громадян похилого віку, жінок, сім’ї, громадян, які перебувають в складних життєвих обставинах, та в галузі соціального обслуговування на території Корюківської міської об’єднаної територіальної громади, управління закладами соціального обслуговування населення, які знаходяться на території громади, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення.

Рішенням також затверджене Положення про Центр, у подальшому виконкомом міської ради буде затверджена його структура.

Депутати затвердили звіт про виконання міського бюджету за 9 місяців 2018 року по доходах у сумі 114709,4, по видатках у сумі 98683,2 тис. гривень, внесли зміни до Плану (Програми) соціально – економічного та культурного розвитку Корюківської міської територіальної громади на поточний рік та затвердили Комплексну Програму з реалізації міграційної політики Корюківського районного сектору Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області.

Також за рішенням сесії Корюківська міська рада набуває повноваження суб’єкта державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень та суб’єкта державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відповідно до Законів України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Сесією прийнято низку рішень з майнових і земельних питань: щодо прийняття земельних ділянок у міську комунальну власність, приватизації, оренди землі та ін.

Слід зазначити, що міській раді у співпраці з Чернігівською облдержадміністрацією та районною владою вдалося усунути загрозу виникнення заборгованості з виплати заробітної плати лікарям Корюківської центральної районної лікарні, і заклад до кінця року буде забезпечений фінансуванням.


Корюківська міська рада

]]>
Поліція затримала чоловіка, який приховав тіло убитого знайомого в колодязі http://monitor.cn.ua/ua/style/67731 В Корюківському районі оперативники встановили особу зловмисника, який влітку тяжко побив чоловіка, а після його смерті родич зловмисника приховав тіло в занедбаному колодязі. Стиль article Fri, 23 Nov 2018 08:12:17 +0200 Кримінальна поліція Корюківського відділення поліції виявила у занедбаному сільському колодязі прикидані дошками рештки тіла чоловіка, який зник безвісти ще влітку. Увесь цей час правоохоронці розшукували зниклого, але той наче у воду канув.

На місце події викликали рятувальників. За допомогою спецобладнання  вони підняли рештки загиблого з дна колодязя. Для розкриття злочину на допомогу місцевим оперативникам прибули колеги з управління карного розшуку Головного управління Нацполіції.

Правоохоронці ретельно відновили увесь ланцюг подій того липневого вечора, провели комплекс оперативно-розшукових дій та вийшли на раніше судимого підозрюваного. Коли оперативники прийшли до помешкання, де тимчасово проживав зловмисник, той зізнався у скоєному та розповів усі подробиці трагедії. З його слів, влітку після суперечки він сильно відлупцював свого знайомого. А коли той впав непритомний, підводою відвіз до господи свого родича. Невдовзі потерпілий помер, і лиходій сказав родичу скинути тіло у колодязь.  

Зловмисник затриманий в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України, його родича допитано у якості свідка.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого) - карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Під час пожежі житлового будинку загинув 42-річний господар помешкання http://monitor.cn.ua/ua/style/67730 21 листопада о 08:40 до Служби порятунку "101" у Корюківському районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с. Охрамієвичі, що за 20 км від райцентру. Стиль article Fri, 23 Nov 2018 08:06:20 +0200 На місце пригоди оперативно прибуло відділення 9-ої Державної пожежно-рятувальної частини. На той момент в будівлі спостерігалося щільне задимлення.

Вогнеборці у апаратах захисту органів дихання та зору о 09:16 пожежу локалізували, а о 09:41 остаточно ліквідували. Під час гасіння в одній з кімнат рятувальники виявили тіло 42-річного господаря будинку без ознак життя.

Причиною трагедії послужило порушення правил пожежної безпеки при експлуатації нагрівальної печі. Господар не зачинив щільно дверцята топкового отвору в результаті чого жарини випали на горючу підлогу й спричинили її займання.

До ліквідації пожежі залучалось 4 чоловіка особового складу та 1 одиниця спеціальної техніки.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Корюківська ОТГ планує Центр надання соціальних послуг http://monitor.cn.ua/ua/politics/67652 Рішення про створення відповідної установи прийняли депутати днями на засіданні 18 сесії міської ради сьомого скликання. Політика article Mon, 19 Nov 2018 12:14:42 +0200 Центр буде комунальною установою та діятиме з метою забезпечення реалізації державної політики щодо дітей, молоді, громадян похилого віку, жінок, сім’ї, громадян, які перебувають в складних життєвих обставинах, та в галузі соціального обслуговування.

Робота Центру поширюватиметься на територію Корюківської міської об’єднаної територіальної громади, зокрема на заклади соціального обслуговування населення.

Положення про роботу та створення установи уже затверджене, на черзі – узгодження структури.

 
За інформацією Корюківської ОТГ

]]>
Жителя м. Корюківка розшукали та засудили за хуліганство, вчинене у 2012 році http://monitor.cn.ua/ua/style/67476 Вироком Менського районного суду, чоловіка раніше судимого за хуліганство, знову засуджено за грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю та винятковим цинізмом (ч. 3 ст. 296 КК України). Стиль article Tue, 13 Nov 2018 07:14:25 +0200 Як з’ясувалося, ще в червні 2012 року обвинувачений, знаходячись в стані алкогольного сп’яніння, грубо порушував громадський порядок у м. Корюківка, з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося погрозами застосування фізичного насилля та нецензурною лайкою.

При цьому, обвинувачений завдав неповнолітньому тілесних ушкоджень, що відносяться до категорії легких, що спричинили короткочасний розлад здоров’я.

Після вчинених дій зловмисник втік та перебував у розшуку з 2012 по 2018 роки.

Вироком суду обвинуваченому призначено покарання у виді 4 років 6 місяців позбавлення волі.

До набрання вироком законної сили винний перебуватиме під вартою.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Правоохоронці затримали водія за спробу дати поліцейським хабар у 1000 гривень http://monitor.cn.ua/ua/style/67352 До речі, це вже третій випадок на території Чернігівської області за останні дві неділі. Стиль article Wed, 07 Nov 2018 12:19:00 +0200 6 листопада в м. Корюківка поліцейські групи реагування патрульної поліції зупинили автомобіль ВАЗ-2101 під керуванням 26-річного місцевого жителя, який порушив правила дорожнього руху.

Під час перевірки документів з’ясувалося, що водій не має відповідних документів на право керування, та до того ж перебував за кермом напідпитку.

Аби уникнути адміністративної відповідальності, водій запропонував поліцейським грошову винагороду в розмірі 1000 гривень, щоб обійтись без складання на нього протоколу.

Чоловіка декілька разів попередили про кримінальну відповідальність за пропозицію неправомірної вигоди посадовій особі, однак водій наполягав на своєму.

Через таку пропозицію довелося викликати слідчо-оперативну групу, працівники якої вже задокументували кримінальне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.
Поліцейські склали на водія адмінматеріали за ч.3 ст130 КУпАП (керування в стані сп’яніння) та ч.1 ст.126 (керування без відповідних документів) КУпАП.

Тепер окрім штрафу за адмінправопорушення чоловіку загрожує ще й кримінальна відповідальність за спробу підкупу поліцейських- штраф від 8,5 до 12,8 тис.грн. або обмеження волі на строк до чотирьох років.
Кожен, хто переступає межу Закону, повинен відповідати за свої вчинки.


Управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області

]]>
Рятувальники відшукали 81-річну жінку, яка заблукала у лісі http://monitor.cn.ua/ua/style/67333 5 листопада о 15:30 до Служби порятунку "101" у Корюківському районі від співробітників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що в лісовому масиві поблизу с. Сахутівка під час збирання грибів зникла 81-річна мешканка м. Мена. Стиль article Wed, 07 Nov 2018 07:52:48 +0200 Родичі намагалися відшукати жінку самостійно, проте, спроби виявилися марними, тож люди звернулись по допомогу до оперативних служб.

Для проведення невідкладних робіт було сформовано пошукову групу, до якої увійшли четверо рятувальників та 1 одиниця техніки 9-ої Державної пожежно-рятувальної частини УДСНС України у Чернігівській області, а також 15 співробітників та 4 одиниці техніки від Національної поліції.

О 19:40 заблукалу жінку знайшли в лісовому масиві, медичної допомоги вона не потребувала.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Піротехніки ДСНС знищили артилерійський снаряд калібром 100 мм http://monitor.cn.ua/ua/style/66998 22 жовтня о 16:20 фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області знищено артилерійський снаряд калібром 100 мм часів Другої світової війни. Стиль article Wed, 24 Oct 2018 08:03:10 +0300 Вибухонебезпечний предмет у с. Лупасове Корюківського району виявив один з місцевих жителів під час проведення земляних робіт на відкритій місцевості.
 
Про небезпечну знахідку чоловік сповістив рятувальників.

Піротехніки ДСНС, які прибули за викликом, під час обстеження прилеглої території інших боєприпасів не виявили.

Рятувальники нагадують громадянам про необхідність дотримання заходів безпеки у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів. Про небезпечні знахідки необхідно негайно повідомити рятувальників за номером телефону "101" або правоохоронців за номером телефону "102".


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Поліція затримала зухвалих наркозбувачів амфетаміну http://monitor.cn.ua/ua/style/66340 В рамках спецоперації поліція Чернігівщини затримала двох наркозбувачів, серед яких і корюківський таксист, який під прикриттям легального бізнесу постачав амфетамін з іншого регіону та збував його жителям райцентру. Стиль article Fri, 28 Sep 2018 08:31:24 +0300 В ході спецоперації в різних районах Чернігівської області оперативники управління протидії наркозлочинності та управління карного розшуку за підтримки «КОРД» затримали двох наркозбувальників.

В першому випадку поліція вийшла на винахідливого корюківського таксиста, який під прикриттям легального бізнесу (таксування) постачав  з іншого регіону та збував жителям райцентру амфетамін. Оперативники затримали зловмисника якраз після того, як той збув наркотики.

Під час санкціонованого обшуку в автомобілі правопорушника поліція та прокуратура виявили 9 згортків з амфетаміном, а також ще 24 у його помешканні, загалом близько 100 грамів, що за цінами «чорного» ринку оцінюється в 40 тисяч гривень. Вилучене направлено на експертизу.

В той самий час інша група поліцейських управління протидії наркозлочинності спільно з кримінальною поліцією Ніжинського міського відділу ГУНП в Чернігівській області затримали мешканця Ніжина, який протягом тривалого часу займався виготовлення та збутом психотропної речовини амфетаміну та наркотичного засобу марихуани. Чоловік мав свою клієнтуру, для якої кустарним способом виготовляв та збував амфетамін.

В ході обшуку поліція разом з прокуратурою виявила та вилучила у підозрюванного 20 грамів амфетаміну, прекурсори та обладнання для виготовлення психотропної речовини, а також 2,5кг марихуани. Загальна ціна вилученого на  «чорному» ринку оцінюється у понад 40 тисяч гривень.

Інформація про обидві події внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкриті кримінальні провадження за частинами 1 та 2 статті 307 Кримінального кодексу України  (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) - карається позбавленням волі у першому випадку від чотирьох до восьми років, у другому - від шести до десяти років з конфіскацією майна.

Зловмисники затримані в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Скасовано рішення місцевої ради щодо передачі в користування 330 га сільгоспугідь вартістю 7,3 млн. грн. http://monitor.cn.ua/ua/style/66293 У ході проведення вивчень у вказаній сфері встановлено, що рішенням однієї із місцевих рад Корюківського району, з перевищенням своїх владних повноважень, прийнято рішення про передачу в управління суб’єкту господарювання неуспадкованих земельних ділянок (паїв) загальною площею 330 га вартістю 7, 3 млн. грн. Стиль article Wed, 26 Sep 2018 07:50:50 +0300 На підставі вказаного рішення у серпні 2016 року між органом самоврядування та господарюючим суб’єктом укладено договір на управління спадщиною, за яким передано земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Фактично укладення договору спрямовано на обробіток земель підприємством та отримання ним прибутку, а не для утримання та збереження земель.
З метою захисту інтересів держави у сфері землекористування прокурор звернувся з позовом до суду.

Господарський суд Чернігівської області, оцінивши  надані сторонами докази, позовні вимоги прокурора задовольнив.

Наразі незаконне використання 330 га сільгоспугідь вартістю 7,3 млн. грн. припинено.

Подальша робота з цих питань триває.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
У Корюкцівці розпочала роботу міська рада релігійних громад http://monitor.cn.ua/ua/style/66008 Рішенням сесії міської ради від 7 серпня 2018 року створено Корюківську міську раду релігійних громад, яка є представницьким, міжконфесійним, консультативно-дорадчим органом при міському голові та діє на громадських засадах. Стиль article Fri, 14 Sep 2018 15:35:38 +0300 13 вересня, за участі міського голови Ратана Ахмедова та завідувача сектору культури та культурно-масової роботи Алли Кун, відбулись установчі збори Ради. Представники різних релігійних течій та громадських організацій, які організовують свою діяльність на території громади, зустрілись, щоб обговорити основні завдання та визначити спільні пріоритети.

На установчому засіданні визначились з керівним складом Ради: головою Ради обрали настоятеля Свято-Вознесенської парафії УПЦ КП м.Корюківка Тараса Баїка, заступником – пастора релігійної громади церкви євангельських християн-баптистів «Новий шлях» Ігоря Григор’єва. Функції секретаря Ради виконуватиме провідний спеціаліст юридичного відділу міської ради Іван Ващенко.

Після самопрезентації учасники зборів висловлювали своє бачення та ділились ідеями щодо спільного проведення заходів з морально-етичного виховання молоді, організації різдвяних свят та ін. Присутні також обговорили основні принципи, мету, повноваження, права та обов’язки Ради, які визначені відповідним Положенням.

Міський голова Ратан Ахмедов висловив сподівання на злагоджену співпрацю членів ради релігійних громад, з метою ефективного формування міської політики з питань етики, моральності та доброчинності.

]]>
За несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані до адміністративної відповідальності притягнуто депутата Корюківської міськради http://monitor.cn.ua/ua/style/65927 Принципово відстоюючи свою правову позицію, прокуратурою в суді доведено винуватість депутата Корюківської міської ради у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією. Стиль article Tue, 11 Sep 2018 12:22:35 +0300 Прокурором у суді доведено, що посадовець порушив вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» та у встановлений законом термін без поважних причин не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про придбання житлового будинку вартістю 100 тис. грн.

За вчинене адміністративне правопорушення судом його визнано винним у порушенні вимог фінансового контролю, притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700 грн.) сплачено депутатом у повному обсязі.

Робота з цих питань триває.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Поліція вилучила у громадянина гвинтівку та набої http://monitor.cn.ua/ua/style/65840 Під час перевірки інформації, що мешканець одного з сіл Корюківського району у себе вдома незаконно зберігає нарізну вогнепальну зброю та набої. Стиль article Sat, 08 Sep 2018 09:08:53 +0300 В ході санкціонованого обшуку помешкання жителя одного з сіл району кримінальна поліція Корюківського відділення поліції виявила і вилучила у громадянина гвинтівку та 40 набоїв різних калібрів до нарізної вогнепальної зброї.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Досудове розслідування триває.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Запуск освітньої реформи: погляд з Корюківщини http://monitor.cn.ua/ua/education/65642 - «Шкільні вчителі мають неменший вплив, ніж президент чи прем'єр», - з цим висловом Вінстона Черчилля важко не погодитися. Освіта article Wed, 29 Aug 2018 12:05:56 +0300 Час поставив перед нами складне завдання створити нове освітнє середовище – Нову українську школу. Однак, ми маємо для цього все: бажання та підтримку держави, - зауважила в.о голови облдержадміністрації Юлія Свириденко, спілкуючись із вчителями Корюківщини.

Сьогодні плани на новий навчальний рік обговорювали на двох педагогічних конференціях - Корюківської ОТГ та району.

- Корюківська об’єднана територіальна громада тісно співпрацює з районом. Це відчутно і в освітній галузі, - акцентувала Юлія Свириденко.

Принагідно в.о. голови вручила почесні відзнаки працівникам освіти та відвідала навчальні заклади громади.

Цього ж дня було передано й ключі від нового шкільного автобуса для ОТГ, спеціально пристосованого для перевезення дітей з інвалідністю.

Про стан розвитку освіти в районі. У районі функціонують 4 заклади дошкільної освіти, в яких виховується 73 дитини. Завантаженість ДНЗ -106 осіб на 100 місць.

У 2017-2018 навчальному році функціонувало 10 закладів загальної середньої освіти з контингентом 843 учні.

Підвозом до місць навчання та додому було забезпечено 168 учнів, які проживали за межею пішохідної доступності.

На кабінети початкової школи передбачено понад 144 тисячі гривень державної субвенції.

Про стан розвитку освіти в ОТГ. Функціонує 4 заклади дошкільної освіти, в яких виховуються 532 дитини. Завантаженість ДНЗ - 110 осіб на 100 місць.

У 2017-2018 навчальному році працювало 8 закладів загальної середньої освіти з контингентом 1784 учні.

У двох закладах загальної середньої освіти є 4 інклюзивні класи, в яких навчалося четверо дітей з особливими освітніми потребами. Введено посади асистента вчителя.

У Корюківській ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 обладнано медіатеку.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 є опорним закладом, де наразі завершується реконструкція.

Згідно з планом оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти закрито Корюківську ЗОШ І ступеню №3.

На кабінети початкової школи передбачено 563 тисячі гривень державної субвенції.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Зарплата лікарів Корюківського ЦПМСД зросла у 2 - 3 рази http://monitor.cn.ua/ua/style/65519 Реформування вітчизняної медицини передбачає запровадження принципу «гроші йдуть за пацієнтом», який поширюється лише на ті медичні заклади, що уклали договори із Національною службою здоров’я України. Стиль article Wed, 22 Aug 2018 11:06:16 +0300 На Чернігівщини першим уклав договір з НСЗУ Корюківський центр первинної медико-санітарної допомоги. І вже почав отримувати кошти відповідно до кількості людей, які підписали декларації з лікарями, та додатково — за пацієнтів, які проживають на території обслуговування, але ще не обрали лікарів. Для закладу це значно більше коштів, ніж він отримував за старою системою.

— Передумовою того, що заклад став першим на Чернігівщині, стала віра у доцільність реформування галузі, — зауважує головний лікар Корюківського ЦПМСД Світлана Лещенко. — Тому я та лікарі, які працюють у нашому закладі, відвідували різноманітні тренінги та семінари щодо впровадження реформ, налагодили зв’язки із спеціалістами в Міністерстві охорони здоров’я. Крім того, ми знайшли спільну мову із місцевою владою, яка підтримала наші починання, бо основними вимогами були реєстрація в системі eHealth та отримання статусу комунального некомерційного підприємства. Тепер у фінансовому плані стало працювати легше.

Ми отримали другий транш від НСЗУ, кошти приходять вчасно й у повному обсязі. Їх виваженому розподілу приділяємо особливу увагу, – продовжує Світлана Лещенко. – Це заробітна плата, пальне, витратні матеріали, придбання обладнання тощо. У середньому заробітна плата медичного працівника зросла у 2-3 рази.

Світлана Лещенко запевняє: кошти, що надходять від НСЗУ, змушують медиків сумлінніше ставитися не тільки до обслуговування пацієнта, а й до профілактики захворювань, проведення оглядів та диспансеризації. А якщо фахівець, з яким підписано угоду, з якихось причин все ж таки не влаштовує пацієнта, він може переукласти її з іншим лікарем.

За інформацією Управління охорони здоров’я ОДА, до лідерських позицій у роботі з підписання декларацій наближаються також Менський та Новгород-Сіверський центри ПМСД, де підписано 60-65% декларацій.

 
За інформацією прес-служби Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Судом ухвалено вирок, яким винну особу за вчинення злочинів проти статевої свободи та недоторканості засуджено до 10 років позбавлення волі http://monitor.cn.ua/ua/style/65073 Колегія суддів апеляційного суду області у липні поточного року за скаргою прокурора скасувала в частині призначеного покарання вирок Чернігівського районного суду, яким жителя Корюківського району за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 153 КК України (насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо малолітніх) та ч. 2 ст. 156 КК України (розбещення малолітніх) призначено покарання за сукупністю злочинів у виді 7 років позбавлення волі. Стиль article Fri, 03 Aug 2018 07:45:41 +0300 Встановлено, що обвинувачений протягом січня-травня 2016 року тричі задовольняв свою статеву пристрасть неприродним способом із малолітньою дівчинкою та схилив малолітніх до вчинення сексуальних дій між собою.
     
Не погоджуючись із ухваленим вироком, прокурором подано апеляційну скаргу про його скасування через невідповідність призначеного покарання ступеню тяжкості вчинених злочинів та особі обвинуваченого внаслідок м’якості.

Під час першого апеляційного розгляду, який відбувся у березні 2017 року, апеляційний суд не погодився з доводами прокурора і залишив вирок без змін. Проявивши принципову позицію прокурором оскаржено рішення апеляційного суду до суду касаційної інстанції.

Задовольняючи касаційну скаргу прокурора, колегія суддів вказала, що доводи прокурора про м’якість призначеного покарання залишилися поза увагою апеляційного суду, а винесене рішення є необґрунтованим.
Під час повторного апеляційного розгляду прокурором доведено, що судом першої інстанції не враховано ряд обставин, які впливають на розмір призначеного покарання.

Залишено поза увагою те, що обвинувачений вчинив тяжкий та особливо тяжкий злочини щодо малолітніх, однак щиро не покаявся, визнавши себе винним частково.

Наголошено і на тому, що судом першої інстанції помилково визнано обставину, що пом’якшує покарання, відшкодування шкоди, адже завдану психічному здоров’ю малолітніх шкоду відшкодувати не можливо.  
   
Апеляційний суд підтвердив правомірність правової позиції обвинувача про необхідність призначення більш суворого покарання, та засудив обвинуваченого до 10 років позбавлення волі.
   
Вирок набрав законної сили.
   

Прес-служба прокуратури області

]]>
Корюківка відзначила День міста http://monitor.cn.ua/ua/style/64988 28 липня у Корюківці відбулися урочисті заходи з нагоди Дня міста, 1030-річчя хрещення Київської Русі та фестивалю «Гурок-фест», в яких взяли участь депутати обласної ради та Верховної Ради України, керівники міської, районної виконавчої та представницької влади, жителі і гості свята. Стиль article Mon, 30 Jul 2018 10:14:59 +0300 У вітальній адресі голови обласної ради Ігоря Вдовенка, яку передав учасникам урочистостей депутат обласної ради Дмитро Блауш, зазначено:

"Від імені депутатського корпусу обласної ради і себе особисто вітаю вас із 361-ю річницею із дня заснування вашого славного і квітучого міста!

Свою давню та непросту біографію Корюківка розпочала ще за козацької доби, пережила драматичні події революції і трагічні часи Першої та Другої світової війни.

Сьогодні ми з особливою вдячністю згадуємо всіх, хто творив історію міста, збагачував його традиції, розбудовував, боронив від ворога та відроджував із попелу руїни.

Сучасна Корюківка — одне із найбільш перспективних і успішних міст Чернігівської області, що є центром однойменної об’єднаної територіальної громади. У його соціально-економічному і культурному житті постійно відбуваються позитивні зміни, реалізуються успішні інфраструктурні проекти та творчі ініціативи.

Поєднання європейського духу та традиційної української гостинності, новаторство і прогресивність керівництва та громади роблять Корюківку неповторною і самодостатньою.

Особливу атмосферу щирої доброзичливості, затишку відчуває кожен, хто хоч раз приїздив у ваше мальовниче місто.

І в цьому велика заслуга жителів Корюківки, які своїм ентузіазмом, натхненням та турботою про рідний край творять її славне сьогодення і успішне майбутнє. Саме завдяки вашій спільній праці, наполегливості та патріотизму місто постійно розвивається і має потужний потенціал на перспективу.

Висловлюю щиру вдячність усім, хто своєю щоденною діяльністю і невтомною працею сприяє розвитку та процвітанню міської територіальної громади.

Нехай у Корюківській громаді завжди панує злагода, єднання, взаємна повага та довіра!

У величний День хрещення Київської Русі-України та відзначення християнського свята Рівноапостольного Князя Володимира бажаю усім присутнім міцного здоров’я, добра, родинного затишку, мирного неба та Божого благословення!".

У рамках урочистих заходів відбувся святковий концерт за участі колективів художньої самодіяльності місцевого Будинку культури, циркової студії «Юність» с. Макошино, було відкрито першість міста з армреслінгу та гирьового спорту, виступили групи «Арт_Обед» та «Star Band», кавер бенд «JAZZY – TIME», а також артисти з програмою вогняного шоу.

У парку біля міської ради проводилися майстер-класи, безпрограшні лотереї для дорослих та дітей, працювали фотозона, зокрема, відкрита лабораторія «Цікава хімія» (КПІ ім. Ігоря Сікорського) представила своє Хімічне шоу (цікаві хімічні досліди: мильний фонтан, лавова лампа, цитрусова батарейка, ненамокаючий цемент та ін.). Також відбувся розіграш суперпризів та головного призу від міського голови.

На фестивалі «Гурок- фест» було проведено конкурс на найсмачніше приготування традиційної корюківської страви – тушкованих огірків.

У Корюківському історичному музеї всі бажаючі могли оглянути виставки «Відомі невідомі корюківці» та «Минуле Корюківки: цифри і факти».


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

]]>
Поліція затримала двох магазинних злодіїв http://monitor.cn.ua/ua/style/64366 Корюківські поліцейські вирахували та затримали двох злодіїв, які винесли з сільського магазину алкоголь та харчі. Стиль article Mon, 02 Jul 2018 08:00:57 +0300 В ніч на 29 червня в одному з сіл Корюківського району невстановлені особи шляхом віджиму замка тильної двері проникли до сільського магазину. Зловмисники викрали горілчані вироби та харчові продукти.

Під час огляду місця події слідчо-оперативна група поліції вилучила речові докази та сліди, які залишили крадії. В ході оперативно-розшукових заходів оперативники Корюківського відділення поліції встановили, що до крадіжки причетні двоє раніше судимих мешканців районного центру. Чоловіки в скоєному зізналися та надали правдиві свідчення. Викрадене частково вилучено.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому) - карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Уникати маніпуляції та бути медіаграмотними, вчилися активісти Корюківської ОТГ http://monitor.cn.ua/ua/education/64279 26 червня учасники освітнього проекту «Академія громадського активіста» зібралися на четвертий модуль. Тренінг складався фактично з двох частин: перша була присвячена мистецтву публічного виступу, а друга – медіаграмотності. Його проводила Анастасія Улюшева, журналістка та активістка ГО «Громадське.CH». Освіта article Wed, 27 Jun 2018 09:16:43 +0300 Вміння триматися перед камерою, давати влучні коментарі та не боятися виступати перед незнайомою аудиторією – важливі навички для кожної людини, особливо для громадських активістів. Звичайно ораторському мистецтву потрібно вчитися постійно, адже найкращими вчителем в цьому мистецтві є практика та постійні тренування.

«Виступ має бути підготовлений, а ви володіти знаннями. Готуючись до виступу ви повинні знати скільки часу вам виділяють, де буде відбуватися виступ, чи є там мікрофон, хто буде вашими слухачами або аудиторією. Працюючи над змістом виступу обов’язково сформулюйте тему. Вона має бути простою й чітко давати розуміти про що йтиметься», -  зазначила Анастасія Улюшева. Також вона порадила перечитувати текст виступу щонайменше десять разів перед дзеркалом, а також тренувати промову перед друзями або рідними.

Розповідаючи про підготовку до публічного виступу вона відповіла на запитання «Як поводитися під час інтерв’ю? Як готуватися до публічного виступу? За допомогою яких «фішок» та «лайфхаків» утримувати увагу слухачів?».

Після теоретичної частини учасники навчання мали змогу попрактикуватися у публічних виступах. Кожен з них презентував себе та відповів на запитання журналістки. Далі Анастасія Улюшева прокоментувала кожну презентацію та поведінку респондента, надала практичні поради та рекомендації.

Друга частина тренінгу була присвячена медіаграмотності. Учасники вчилися розрізняти інформацію та пропаганду, дізналися основні критерії новини. З медіа-маніпуляціями можна зустрітися всюди: і в загальнонаціональних ЗМІ, і у місцевих виданнях, ввести в оману можуть і радіо, і телебачення і сторінка у соцмережах. 

«Уникати маніпуляцій та бути медіаграмотним – це життєво необхідні навики, яким нам всім сьогодні бракує. Важливо критично ставитися до будь-якої інформації, яку ми сприймаємо у повсякденному житті. Кожному необхідно виробляти в собі інформаційну «імунну систему», - зазначила Анастасія Улюшева.

Отримані знання одразу застосували на практиці. Учасники працювали в групах, розбираючи та аналізуючи новини місцевих телеканалів та друкованих видань.

Наступний навчальний модуль відбудеться 25 липня.

Нагадаємо, що освітній проект «Академія громадського активіста» є спільним проектом Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, ГО «Альтернатива» та Корюківської міської ради. Основна мета - згуртувати активну молодь громади та навчити діяти, змінювати та будувати новий світ. Даний проект на території області є пілотним і передбачає залучення, активізацію та навчання активної молоді Корюківської громади. В подальшому організатори планують поширити його в інших громадах Чернігівської області і не тільки.
 

]]>
Кримінальна поліція затримала підозрюваних у розбійному нападі http://monitor.cn.ua/ua/style/64252 Оперативники кримінальної поліції Чернігівщини затримали двох раніше судимих чоловіків, які обґрунтовано підозрюються у розбійному нападі на жителя Корюківського району. Стиль article Tue, 26 Jun 2018 08:27:08 +0300 По допомогу до поліції звернувся житель Корюківського району і повідомив, що став жертвою розбійників. Як розповів потерпілий, невідомі чоловіки проникли до його будинку, побили його, погрожували вбивством, демонструючи мисливську рушницю, та відкрито заволоділи майном господаря.

Здобиччю нападників стала невелика сума грошей, телевізор, бензопила та 4 бідони меду. На місце події прибула слідчо-оперативна група Корюківського відділення поліції та досвідчені оперативники з управління карного розшуку Головного управління Нацполіції. Перевірялися особи, судимі за аналогічні злочини, перекупники та наркозалежні.

Провівши комплекс розшукових заходів, оперативники кримінальної поліції встановили, що до злочину причетні раніше судимі жителі сусіднього району. Вони затримані в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу, зловмисникам оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 187 Кримінального кодексу України (розбій, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років із конфіскацією майна. Під час проведення санкціонованих обшуків у підозрюваних вилучено частину викрадених речей. Автомобіль, на якому пересувалися нападники та перевозили викрадені речі, вилучено та доставлено до Корюківського відділення поліції.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Поліція затримала чоловіка, який тяжко побив палицею свого знайомого http://monitor.cn.ua/ua/style/64060 Корюківські поліцейські затримали жителя райцентру, підозрюваного у нанесенні землякові тяжких тілесних ушкоджень палицею та ногами. Стиль article Mon, 18 Jun 2018 08:49:19 +0300 Поліція отримала повідомлення персоналу Корюківської центральної районної лікарні, що до реанімаційного відділення медзакладу госпіталізований житель райцентру з тяжкими травмами голови кримінального характеру.

На місці події слідчо-оперативна група встановила, що 15 червня в парку Корюківки біля місцевої автостанції між потерпілим і ще одним місцевим жителем виник конфлікт. Перед цим раніше судимі чоловіки разом вживали спиртні напої.

Земляк дерев’яною палицею наніс потерпілому кілька ударів по голові, а коли той впав, бив його ногами в різні частини тіла. Зловмисник у скоєному зізнався.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження) - карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Корюківський центр первинної медико-санітарної допомоги - серед лідерів медичної реформи http://monitor.cn.ua/ua/style/64012 Як повідомило Міністерство охорони здоров’я України, 5 червня Національна служба здоров’я завершила укладати договори із закладами первинної допомоги, які обслуговують 8 мільйонів українців по всій країні. Стиль article Sat, 16 Jun 2018 08:36:00 +0300 149 комунальних закладів охорони здоров’я, які на початку червня уклали договори з НСЗУ, з липня будуть отримувати кошти за програмою капітаційних виплат. Серед них — першим в області — комунальне некомерційне підприємство «Корюківський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Про досягнення і проблеми Корюківського ЦПМСД розповіла його головний лікар Світлана Лещенко:

— Починати, бути першими — завжди непросто. Всі на нас дивляться, цікавляться, що з цього вийде і як.

Наш Центр був створений останнім в області — у 2016 році. Тоді було простіше — можна було використовувати досвід колег, консультуватися з ними. Тепер же навпаки: ми щойно підписали договір з Національною службою здоров’я, а мені вже з тринадцяти районів зателефонували керівники центрів, у яких виникали організаційні запитання.

Непросто бути першими ще й тому, що готувати документи доводилось у найстисліші терміни. Принаймні, три доби ми буквально днювали й ночували на роботі. Підтримувала нас і місцева влада. Особливо хочеться подякувати заступнику голови райдержадміністрації Володимиру Полубню, який нам дуже допоміг у створенні електронної документації.

Іншою важливою складовою нашою першості є те, що понад 40% населення району вже підписали декларації про вибір лікаря. Кілька наших спеціалістів, щоправда з тих, хто працює не на повну ставку, уже набрали потрібну кількість пацієнтів.

Я побувала чи не в усіх селах району, спілкувалася з людьми на сільських сходах. Люди, за невеликим винятком, спокійно сприймають реформування. Тим більше, що відчувають зміни у ставленні до себе медичних працівників. Нові підходи до оплати праці створюють зовсім інший настрій на роботу: коли збільшується заробітна плата, з’являються доплати, лікар приязніше ставиться до пацієнтів, менш формально — до своїх обов’язків.

Одним словом, в результаті реформ ми очікуємо позитивних змін і для пацієнтів, і для лікарів.

Отже, Корюківський ЦПМСД переходить на механізм прямих оплат Національною службою здоров’я наданих пацієнтам послуг уже з 1 липня. Базовий тариф за одну людину, яка підписала декларацію з лікарем, — 370 гривень. Плюс вікові коефіцієнти. Додатково заклад отримуватиме по 240 гривень за пацієнтів, які проживають на території його обслуговування, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря. При цьому від загальної кількості таких пацієнтів щомісяця буде відніматися кількість осіб, які підписуватимуть відповідні декларації.

— Переваги нового порядку оплати праці лікарів первинної ланки очевидні, — коментує ситуацію начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш. — Держава створила для переходу на нього всі умови, забезпечила коштами. Тепер справа за керівниками медичних закладів та їх колективами — наскільки ефективно вони попрацюють з пацієнтами. Від цього залежить, чи отримають їх заклади фінансування за новою системою з початку четвертого кварталу.

За даними Управління охорони здоров’я ОДА на сьогодні декларації про вибір лікаря підписали майже 187 тисяч жителів області. Визначились серед лікарів і лідери народної довіри: Олександр Зленко (чернігівська міська лікарня №1), Ольга Красюк (чернігівська міська лікарня №2), Віра Ковалевська, Ігор Бурнусус, Інна Пузиренко (Ніжинський міський ЦПМСД), а також педіатри Володимир Петренко та Людмила Бурнусус (Ніжинський міський ЦПМСД) вже мають достатню кількість пацієнтів, які довірили їм своє здоров’я. Процес підписання декларацій триває.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Апеляційний суд підтримав позицію прокурора про занадто м’яке покарання за хуліганство http://monitor.cn.ua/ua/style/63815 Вироком Корюківського районного суду від 21.07.2016 місцевого жителя визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України (грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, із застосуванням заздалегідь заготовленого пристрою для нанесення тілесних ушкоджень). Стиль article Fri, 08 Jun 2018 07:50:11 +0300 Призначено покарання у виді позбавлення волі строком 3 роки, на підставі ст. 75 КК України його звільнено від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки.

Встановлено, що обвинувачений, знаходячись в стані алкогольного сп’яніння, перебуваючи неподалік магазину, здійснив два неприцільні постріли із пневматичного пістолету по вантажному автомобілю та, вдаривши ногою транспортний засіб, пошкодив правий задній ліхтар автомобіля.

Продовжуючи дії направлені на порушення громадського порядку, ігноруючи існуючі у суспільстві елементарні правила поведінки, моральності та добропристойності, з мотивів явної неповаги до суспільства, безпричинно почав чіплятись до жінки, яку ображав нецензурною лайкою, після чого направив в сторону її обличчя пневматичний пістолет та здійснив ще один постріл, чим спричинив останній тілесні ушкодження у вигляді ушкодження лиця.

Не погоджуючись із ухваленим  вироком, прокурором подано апеляційну скаргу про його скасування через невідповідність призначеного покарання ступеню тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого внаслідок м’якості.

Під час першого апеляційного розгляду, який відбувся ще у жовтні 2016 року, апеляційний суд не погодився з доводами прокурора і залишив вирок без змін.  Проявивши принципову позицію прокурором оскаржено рішення апеляційного суду до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Задовольняючи касаційну скаргу прокурора, колегія суддів вказала, що доводи прокурора про зухвалий характер дій обвинуваченого залишились поза увагою апеляційного суду, а винесене рішення є необґрунтованим.

Під час повторного апеляційного розгляду прокурор довів, що звільнення обвинуваченого від відбування призначеного покарання з випробуванням не відповідатиме обставинам кримінального правопорушення та особі обвинуваченого, оскільки злочин є тяжким, вчинений з грубим порушенням громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства і з застосуванням пістолета, що характеризується підвищеною суспільною небезпекою.

Крім того, однією з потерпілих є жінка, що отримала тілесні ушкодження внаслідок пострілу в обличчя.

Апеляційний суд погодився з доводами прокурора та засудив зловмисника до 2 років позбавлення волі.

Вирок набрав законної сили.


Прес-служба прокуратури області

]]>
Як проводити адвокаційні кампанії дізналися учасники освітнього проекту "Академія громадського активіста" http://monitor.cn.ua/ua/education/63648 Атакувати органи місцевого самоврядування запитами? Організувати кампанію лобіювання інтересів певної групи населення? Написати проект з реалізації крутої ініціативи, яка змінить життя громади на краще? З цими завданнями легко можуть впоратися учасники освітнього проекту «Академія громадського активіста», який реалізовується на території Корюківської громади. Освіта article Fri, 01 Jun 2018 08:03:52 +0300 30 травня відбувся третій модуль проекту, присвячений темі «Адвокаційні кампанії на місцевому рівні». Як зазначив тренер Павло Пущенко, керівник ГО "Освітній Центр "Ініціатива", адвокаційні кампанії є важливим інструментом демократичних перетворень. Ним найчастіше користуються громадські організації, журналісти, місцеві активісти, ініціативні групи.

Під час тренінгу учасники дізналися про етапи адвокаційної кампанії, як визначити мету та завдання кампанії, як побудувати "дерево проблем", які потрібні ресурси для адвокаційної кампанії. Павло Пущенко поділився секретами місцевої адвокації та навів приклади успішних кампаній на місцевому рівні.

Тема викликала жвавий інтерес учасників тренінгу. Хоча дехто зазначав, що Корюківський міський голова Ратан Ахмедов і без адвокаційних кампаній рахується з думкою громади та відкритий до обговорення ідей задля покращення життя у громаді. Але, як зауважив Павло Пущенко, адвокасі – це процес впливу на людей, які приймають рішення, та на громадську думку стосовно проблемних питань. Головна мета таких кампаній – це мобілізація зусиль активістів на досягнення змін у суспільстві. Вивчення проблем цільових груп, які потребують підтримки, лобіювання інтересів або прав, роз’яснювальна робота та грамотно сформульовані пропозиції – ці навички стануть корисними у будь-якій сфері діяльності.

Оксана Марухно, яка працює вчителькою, зазначила: «Під час тренінгу я зрозуміла, що адвокаційні кампанії корисні не лише у боротьбі з владою. Як педагогу, мені часто доводиться представляти інтереси школярів, і думаю, що не завжди правильно розставляла акценти та запити. Тепер я зможу краще налагодити комунікації з адміністрацією».

Дехто з учасників освітнього проекту розповів, що їм у роботі постійно доводиться проводити кампанії адвокасі. Просто вони не знали, що це так називається.

Вивчення проблеми за допомогою методики «дерево проблем» сподобалося абсолютно всім. «Це дуже крута штука, яка дозволяє структурувати проблему, визначити причини, наслідки. А інколи, взагалі, виявити її відсутність або штучність ситуації або переформулювати так, що вона змінить свій статус», - поділився враженнями від тренінгу Андрій Барабаш.

До речі, після другого тренінгу, на якому розглядали механізми впливу громади на владу, Андрій зареєстрував на сайті петицій пропозицію запровадити «коробку для маляти» у Корюківській громаді. Ця ініціатива за перші два тижні набрала 41 голос із 100 потрібних. І хоча активісти впевнені, що депутати громади підтримають ініціативу, але певна роз’яснювальна кампанія серед громадян зайвою не буде.

Нагадаємо, що освітній проект «Академія громадського активіста» є спільним проектом Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, ГО «Альтернатива» та Корюківської міської ради. Основна мета - згуртувати активну молодь громади та навчити діяти, змінювати та будувати новий світ.
 
Даний проект на території області є пілотним і передбачає залучення, активізацію та навчання активної молоді Корюківської громади. В подальшому організатори планують поширити його в інших громадах Чернігівської області і не тільки.


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

]]>
Фізкультурно-оздоровчий захід “Хто ти, майбутній олімпієць?” http://monitor.cn.ua/ua/anons/63535 Анонси article Thu, 31 May 2018 10:00:00 +0300 Фізкультурно-оздоровчий захід “Хто ти, майбутній олімпієць?”.
Проводить Відділення НОК України в Чернігівській області спільно з Чернігівським обласним центром фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”.
Центральний стадіон м. Корюківка.
Початок о 10:00.

]]>
Поліція вилучила у чоловіка обріз та холодну зброю http://monitor.cn.ua/ua/style/63100 Під час санкціонованого обшуку в помешканні жителя Корюківки поліція вилучила обріз мисливської рушниці, набої до неї та холодну зброю. Стиль article Fri, 11 May 2018 14:16:26 +0300 В ході операції "Зброя та вибухівка" поліція перевірила інформацію про факт незаконного зберігання зброї непрацюючим жителем Корюківки.

Інформація підтвердилася. Чоловік у своєму будинку незаконно зберігав обріз гладкоствольної мисливської рушниці 12 калібру, набої до мисливської та армійської зброї та 2 ножі.

Вилучена зброя та боєприпаси направлені на експертизу до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Залишена без нагляду варитися на плиті їжа призвела до виникнення пожежі http://monitor.cn.ua/ua/style/63099 10 травня о 14:01 до Служби порятунку "101" у Корюківському районі надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в одному з приватних господарств у с. Тютюнниця, що за 5 кілометрів від райцентру. Стиль article Fri, 11 May 2018 14:04:01 +0300 За викликом на місце події прибуло відділення 9-ої Державної пожежно-рятувальної частини У ДСНС України у Чернігівській області у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці спеціальної техніки.

 Пожежу, що виникла в приміщенні кухні, о 14:17 вогнеборці локалізували, а о 14:45 остаточно ліквідували. Завдяки вчасному її виявленню вдалося запобігти розповсюдження вогню на житлові кімнати помешкання.

Вогнем пошкоджено внутрішнє облицювання стін та перекриття на площі 10 кв.м. Під час розслідування причини пожежі з'ясувалось, що вогонь спалахнув від залишеної господаркою без нагляду газової плити, на якій варилася їжа.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Прокурором в суді доведено вину особи у вчиненні злочинів проти власності http://monitor.cn.ua/ua/style/62546 Колегією суддів Менського районного суду підтримано позицію державного обвинувача та засуджено жителя Борзнянського району за вчинені ним крадіжку, грабіж та розбійний напад (ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 186, ч. 3 ст. 187 КК України). Стиль article Tue, 17 Apr 2018 09:21:43 +0300 Прокурор надав суду беззаперечні, обґрунтовані та послідовні докази, що підтвердили висунуте обвинувачення в повному обсязі.

Встановлено, що у вересні 2017 року зловмисник прибув до одного з житлових будинків в с. Плиски Борзнянського району Чернігівської області, де шляхом обману, а саме попросивши відкрити вхідні двері до будинку та дати ліки від головного болю, проник до приміщення останнього та почав вимагати у потерпілої віддати йому гроші. Після того, як потерпіла дістала гаманець, грабіжник вирвав його у неї з рук та викрав з нього грошові кошти у сумі 2000 гривень, а також забрав мобільний телефон, після чого покинув будинок.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, у жовтні 2017 року вночі злочинець, вже перебуваючи в житловому будинку в с. Воловики Корюківського району Чернігівської області, скоїв крадіжку бензопили вартістю 1200 гривень, належної господарю будинку.

Тієї ж ночі він прибув до іншого домоволодіння в с. Воловики Корюківського району Чернігівської області, де шляхом обману, а саме представившись господині ім’ям її внука, проник до житла останньої.

Знаходячись у будинку, зловмисник, погрожуючи бабусі заподіянням їй тілесних ушкоджень, відкрито заволодів грошовими коштами у сумі 1800 гривень та мобільним телефоном, після чого покинув будинок.

Ухвалюючи рішення, колегія суддів врахувала надані прокурором докази, які визнала належними, допустимими та достатніми для підтвердження вини обвинуваченого.

Вироком суду обвинуваченого остаточно засуджено до 9 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, належного йому на праві власності.


Прокурор Корюківського відділу Менської місцевої прокуратури С. Пригодій
 

]]>
Під час пожежі травмовано 84-річну жінку http://monitor.cn.ua/ua/style/61447 28 лютого о 09:17 до Служби порятунку "101" у Корюківському районі надійшло повідомлення про пожежу літньої кухні в одному з приватних господарств по вул. Малиновій, що у районному центрі. Стиль article Thu, 01 Mar 2018 07:13:53 +0200 Оперативно до місця пригоди прибуло відділення 9-ої Державної пожежно-рятувальної частини у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці спеціальної техніки. Вогнеборці о 09:30 загоряння локалізували, а о 09:40 остаточно ліквідували.

Внаслідок пожежі постраждала 84-річна господарка помешкання. Жінку у тяжкому стані з отруєнням чадним газом госпіталізовано до реанімаційного відділення Корюківської центральної районної лікарні.
   
Причиною виникнення пожежі послужило порушення правил пожежної безпеки при експлуатації опалювально печі. Вогнем пошкоджено стіну на площі 1,5 кв. м.
   
   
Управління ДСНС у Чернігівській області

]]>
У Верховній Раді України згадують про Корюківську трагедію http://monitor.cn.ua/ua/politics/61414 Виставка, присвячена 75-м роковинам найбільшої за роки Другої Світової війни каральної операції з майже 7000 жертв серед мирного населення, проходить 27 лютого у кулуарах Верховної Ради України. Політика article Tue, 27 Feb 2018 15:29:49 +0200 Презентують матеріали виставки завідувач сектору культури та культурно-масової роботи Корюківської міської ради Алла Кун, науковий співробітник Корюківського історичного музею Андрій Науменко спільно з міським головою Ратаном Ахмедовим.

Присвячені кривавій сторінці української історії матеріали розповідають про причини, хід та наслідки каральної операції, вчиненої 1, 2 та 9 березня 1943 року.


Корюківська міська рада

]]>
Корюківська ОТГ продовжує будувати нову стратегію розвитку http://monitor.cn.ua/ua/style/61251 У громаді триває розробка стратегічного плану розвитку території. Стиль article Wed, 21 Feb 2018 10:39:17 +0200 Спільно з Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування представники міської ради, організацій та установ, бізнесу і громадськості поетапно розробляють стратегію.

Чергова зустріч з цього приводу відбулась у міській раді 20 лютого.
Разом з консультантом з питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні Юрій Вдовенко представники громади працювали над деревом цілей Корюківської ОТГ.

У ході обговорення присутні пропонували багато ідей і цілей, які згодом будуть включені до стратегії розвитку громади.

]]>
Рятувальники проводять роз’яснювальну роботу серед любителів зимової риболовлі http://monitor.cn.ua/ua/style/61185 Внаслідок потепління, на річках і озерах Чернігівщини утворився нестійкий шар льодового покрову. Як наслідок, під дією сонця і талої води крига на водоймах щодня слабшає, стає пористою, з’являється велика кількість промивин і ополонок. Стиль article Mon, 19 Feb 2018 07:04:52 +0200 Це підвищує ймовірність виникнення нещасних випадків. Проте, наявність небезпечних факторів не зупиняє любителів підлідної риболовлі. Вони  виходять на тонку кригу, без необхідних засобів порятунку, тим самим наражаючи себе на небезпеку.

З метою недопущення трагічних випадків на водоймах, 16-го лютого фахівцями Корюківського районного сектору У ДСНС України у Чернігівській  області здійснено рейдову перевірку місць зимової риболовлі та масового виходу людей на кригу річки Бреч, що протікає в м. Корюківка.

В ході проведення заходу рятувальники розповіли рибалкам, а також пересічним громадянам про трагічний випадок, який вже мав місце в цьому році, довели основні вимоги безпечної поведінки під час перебування на льоду та дії щодо порятунку потопаючих.
Співробітниками ДСНС вручались населенню пам’ятки та листівки з питань безпеки життєдіяльності.

Рятувальники вкотре звертаються до громадян, не виходити на тонку кригу та не наражати себе на небезпеку. Дотримуйтесь елементарних правил безпечної поведінки та дбайте про свою та безпеку своїх дітей.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Поліція вилучила у молодика вибухівку та набої http://monitor.cn.ua/ua/style/60940 Корюківська поліція під час санкціонованого обшуку вилучила у містянина тротилову шашку та набої до автоматичної зброї. Стиль article Fri, 09 Feb 2018 07:12:26 +0200 7 лютого кримінальна поліція Корюківського відділення поліції ГУНП в Чернігівській області спільно із слідчими провела санкціонований обшук домоволодіння в Корюківці, в ході якого правоохоронці виявили та вилучили в гаражі господаря тротилову шашку та три десятки набоїв до автоматичної зброї калібру 5,45 мм.

Зі слів чоловіка, вибухівку та набої він знайшов на горищі нежилого будинку на околиці міста. Його свідчення перевіряються поліцією, вилучене направлено на експертизу до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Триває досудове розслідування.

]]>
За позовом прокурора судом скасовано реєстрацію права власності за приватним підприємством на нежитлову будівлю http://monitor.cn.ua/ua/style/59979 Органами прокуратури області проводиться системна робота, спрямована на захист економічних інтересів держави, незаконному вилученню майна з комунальної власності. Стиль article Wed, 27 Dec 2017 07:50:42 +0200 У ході реалізації представницьких повноважень установлено, що на підставі фіктивного рішення органу місцевого самоврядування, прийнятого у 2008 році, приватною підприємством набуто право власності на об’єкт нерухомості – приміщення кафе площею майже 360 м2, розташоване у смт. Холми Корюківського району.

За фактом підроблення вказаного рішення виконавчого комітету селищної ради зареєстровано кримінальне провадження, досудове розслідування у якому наразі триває.

Разом з тим, з метою поновлення інтересів територіальної громади, прокуратура області звернулася до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправним та скасування рішення реєстратора від 16.01.2009 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, згідно з яким за підприємством зареєстровано право власності на нежитлову будівлю площею 360 м2.

Надавши оцінку доводам сторін й зібраним у справі доказам, суд визнав позовні вимоги прокурора обґрунтованими та  рішенням від 20.12.2017 задовольнив позов у повному обсязі.

Подальша робота з цих питань триває.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області 

]]>
Як сьогодні в Корюківці зламали Фьодорова. ФОТО http://monitor.cn.ua/ua/style/59652 13 грудня 2017 року. Прикордонне містечко Корюківка. Чернігівщина. Стиль article Wed, 13 Dec 2017 14:12:28 +0200 Виконуючи волю патріотично налаштованих корюківчан, продовжуючи важливу історичну місію, націоналістами з формації С14 повергнуто один із останніх ідолів чекістам на Чернігівщині - скинуто з постаменту погруддя Олексію Федорову.

Він особисто підписував смертні вироки та прирікав на заслання «ворогів народу». Його кар’єра – це сходження по головах і трупах інших партійних функціонерів. Радянська пропаганда зліпила з Олексія Федорова героя партизанського підпілля. Фактично ж перший секретар обкому партії розгорнув проти українського селянства справжній комуністичний терор. Він один із реалізаторів Голодомору в Україні. З початком другої світової війни після розгрому загоном Федорова окупаційного гарнізону в Корюківці, він спровокував каральну акцію мадярів і мовчки спостерігав за тим, як вони спалюють містечко. Це була наймасштабніша каральна акція за всю історію другої світової війни. Воював з УПА. До скону був вірним сталінцем.

Незважаючи на те, що Федоров підпадає під декомунізаційне законодавство, до цього часу він продовжував стояти в центрі Корюківки. За нашою інформацією, чиновники з ОДА всіляко гальмували та саботували процес демонтажу ідола, тому було ухвалене рішення не затягувати до наступного року і скинути ката. Це останній ідол чекістам, повергнутий націоналістами. Раніше в Корюківці С14 скинули бюст одному з організаторів НКВД на Чернігівщині Олександру Гарнієру.


https://bitvazaurozay.livejournal.com/307851.html?utm_source=fbsharing&utm_medium=social

]]>
Поліція затримала підозрюваного у вбивстві http://monitor.cn.ua/ua/style/59240 Кримінальна поліція вирахувала раніше судимого чолов’ягу, який в ході пиятики вдарив сокирою по голові свого сусіда. Стиль article Wed, 29 Nov 2017 07:50:20 +0200 27 листопада до поліції надійшло повідомлення про виявлення за місцем проживання тіла раніше судимого жителя одного з сіл Корюківського району. Про насильницьку смерть чоловіка свідчили гематоми на обличчі та потилиці. Пізніше судмедекспертиза встановила, що чоловік помер від крововтрати і множинних ран голови.

На місце події прибула слідчо-оперативна група поліції на чолі з керівництвом, колеги з прокуратури. Оперативники та дільничні інспектори поліції опитали сусідів загиблого, встановила коло його знайомств та осіб, які останнім часом заходили до помешкання господаря.

Односельці розповіли поліції, що їх земляк за життя зловживав спиртними напоями, тож поліцейські в першу чергу ретельно перевірили саме цю категорію жителів села. Підозра впала на такого ж раніше судимого сусіда вбитого, той практично одразу зізнався у скоєному та надав правдиві свідчення.

За його словами, напередодні увечері він розпивав з покійним спиртні напої, коли між чоловіками виникла сварка. В ході конфлікту гість наніс господарю два удари обухом сокири по голови, після чого пішов з хати.

Наразі підозрюваний затриманий згідно статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України (вбивство) - карається позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років.

Триває досудове розслідування.

 
Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Рятувальники ДСНС залучались до ліквідації наслідків дорожньо-транспортної пригоди http://monitor.cn.ua/ua/style/59044 19 листопада до Служби порятунку "101" у Коропському районі надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду поблизу с. Карильське, що на автодорозі Сосниця-Короп. Стиль article Tue, 21 Nov 2017 13:16:56 +0200 За попередніми даними, 20-річний водій автомобіля "ВАЗ-2107", який разом з двома друзями їхав у напрямку села Краснопілля, на великій швидкості не впорався з керуванням, в результаті чого транспортний засіб злетів у кювет де і сталося зіткнення з придорожнім деревом.

В результаті ДТП водій отримав травми різного ступеня важкості та каретою швидкої медичної допомоги був доставлений до реанімаційного відділення Коропської центральної районної лікарні. Двоє пасажирів 16 та 18 років отримали тілесні ушкодження, однак від госпіталізації останні відмовилися.

Для проведення аварійно-рятувальних робіт залучались рятувальники 9-го державного пожежно-рятувального посту смт. Короп. За допомогою спецінструменту надзвичайники деблокували транспортний засіб та витягти з кювету.


Управління ДСНС України у Чернігівській області

]]>
"Наші головні перемоги ще попереду", - Ратан Ахмедов, голова Корюківської об’єднаної громади, про здобутки та плани http://monitor.cn.ua/ua/politics/58950 Серед об’єднаних територіальних громад Чернігівської області своєю вдачею та інноваційними підходами до втілення реформи децентралізації і решти змін помітно відрізняється Корюківська громада. Навколо міста об’єдналися сорок сіл та хуторів, які за площею займають третину району, а за кількістю жителів – майже три чверті. Більшість з них проживає у місті, а от у селах із демографією не дуже, а у деяких - взагалі немає мешканців. Політика article Sat, 18 Nov 2017 08:03:00 +0200 На території громади розташована фабрика «Слав’янські шпалери», яка є найбільшим платником до бюджету громади. Підприємство сплачує більше 300 мільйонів податків у бюджети всіх рівнів в рік, вкладає багато коштів у розвиток інфраструктури та соціальну сферу. Окрім неї в казну громади додають сільськогосподарські підприємства, зокрема спільне Українсько-Китайське підприємство «Фанда», агрохолдинг «Урожай», промислові підприємства «Фанера Чернігів», «Корюківська фабрика дверей», державні та комунальні лісгоспи, Корюківська ТЕС та інші. Тобто бюджет громади є фінансово самостійним від державного і в деякій мірі виступає його донором.

Про перші кроки громади, її успіхи та плани на майбутнє говоримо ми з головою Корюківської громади Ратаном Ахмедовим.

- Ратан Ратанович, з чого Ви розпочали свою роботу, очоливши громаду?

- Найголовнішим проектом, який я вважаю успішним і реалізованим, - це не будівництво і не реконструкція. Це створення працездатної команди, яка здатна не керувати, а надавати сервісні послуги. Мені не подобається слово «керувати» по відношенню до жителів громади. Адже громада живе, має свої традиції, має своє бачення розвитку. І фактично ми всі – і я, і старости, і спеціалісти – найняті на роботу громадою як надавачі сервісних послуг із забезпечення її життєдіяльності. Ми розвиваємося і вчимося разом з громадою, реалізовуємо проекти та втілюємо задуми задля її розвитку.

- Добре, команду створили, а що далі? Які проекти вже вдалося реалізувати?

- Я вважаю, що наші головні перемоги ще попереду. Зараз наша робота більше схожа на «латання дірок», намагаємося привести до ладу інфраструктуру та вирішити найбільш важливі проблеми. Особливу увагу приділяємо сільським територіям: ліквідуємо стихійні сміттєзвалища, щоб не було пожеж та стихійного лиха, будуємо водогони, встановлюємо освітлення.

Завершуємо будівництво багатофункціонального майданчику, де можна буде грати у баскетбол, волейбол, великий теніс. На початку року було введено в експлуатацію у одній із шкіл майданчик із штучним покриттям вартістю 1,2 млн грн. Також у місті є поки що єдиний в області скейт-парк.

Реалізовуємо проекти з будівництва водогону у місті, а також будуємо свердловину в одному із сіл.

П’ять мільйонів державної субвенції – така собі «цукерка» для громад – ми вклали в розвиток комунального підприємства «Корюківкаводоканал». Придбали для нього техніку: трактори, екскаватор, багатофункціональну машину, причіп з маніпулятором, який дозволить труби возити, будматеріали, тощо.

Ще до кінця року буде встановлено енергоефективне освітлення у п’яти селах громади, завершуємо модернізацію освітлення у Корюківці.

- А що ж тоді для Вас не «латання дірок», а справжні проекти?

- У наступному році хочемо почати реалізовувати проект реконструкції нашої опорної школи, де навчається понад 700 дітей, і є підвіз більше ніж з десяти сіл. Це буде сучасна «розумна» школа із спортивними майданчиками та релакс-зонами, забезпечена новітніми технологіями та яскравим дизайном, електронними щоденниками та журналом, з особливою атмосферою. Тобто це буде абсолютно нова школа, а не просто утеплена та відремонтована. Приклади таких шкіл в Україні є: у Львові, у Києві та інших містах. Особисто мене надихає приватна школа «МудрАгелики», яку відкрила в цьому році Неля Лавриненко у Чернігові. І ми хочемо взяти всюди найкращі ідеї і об’єднати їх в нашому проекті. Вартість робіт для цього проекту – 700 тисяч грн, а реконструкція буде коштувати біля 1,5 млн доларів.

Подали на конкурс ДФРР проект будівництва Центру надання адміністративних послуг, з прозорими приміщеннями, з доступом для людей з інвалідністю, де можна буде отримати потрібні послуги за один візит. Вартість проекту 3,5 млн грн.

Будемо брати участь у програмі Президента – «Сільська медицина». За рахунок неї у селі Наумівка збудуємо нову амбулаторію з будинком для лікаря. У нас там хороша лікарка працює. Дівчина приїхала до нас за направленням після інституту. І у наступному році вона може повернутися до себе у Вінницю або в іншу громаду. Але якщо ми їй запропонуємо гарні умови роботи та забезпечимо житлом, то, сподіваюся, вона залишиться.

- Які три принципи успіху залежать від роботи міського голови?

- Єдина команда – це раз. Нішу, яку не може заповнити місцеве самоврядування, віддати громадським організаціям – це два. Потрібно співпрацювати з активістами, підтримувати громадські ініціативи. І третє. Не потрібно воювати з іншими гілками влади та бізнесом. Це забирає сили. У нас побудований  нормальний діалог з підприємцями, районною владою, сусідніми сільськими радами, депутатами і всіма, хто приймає рішення. Я колись жартував на день міста: «Товаришувати треба з людьми які або гарно співають або мають багато грошей». Тому всі хто хоч якось мають вплив на розподіл коштів на будь якому рівні, з ними потрібно вести конструктивний діалог.


Оксана Стельмах, радник з питань комунікацій, Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

]]>
Корюківська громада зможе формувати бюджет http://monitor.cn.ua/ua/education/58199 Експерти Центру «Доброчин» представили Проект Бюджетного регламенту* до обговорення на круглому столі, який проходив 18 жовтня в селі Бреч Корюківського району. Освіта article Thu, 19 Oct 2017 10:25:55 +0300 Бюджетний регламент – це інструмент, який допомагає упорядкувати процес формування та використання фінансових ресурсів територіальних громад, а також регламентує взаємовідносини між різними учасниками бюджетного процесу.

Як зазначила керівник Центру «Доброчин» Наталя Дрозд у вітальному слові «… пряме залучення громадськості до бюджетних процесів міста сприятиме ефективному вирішенню питань місцевого розвитку».  Адже наразі громадяни не отримують достатньо зрозумілої інформації про бюджет міста. Вони мають недостатній досвід участі у формуванні бюджету та громадських зборах, або взагалі його не мають, тому ставлять під сумнів наміри органу влади, який їх запрошує, можливо з метою використання у власних політичних інтересах.

Експерти Олександр Підгорний та Віктор Бистров презентували проект Бюджетного регламенту депутатам Корюківської міської ради та представникам громадського сектору. Саме прийняття Бюджетного регламенту дозволить громадськості активно долучитися до бюджетного процесу не тільки на етапі контролю за використанням бюджетних коштів, але й безпосередньо під час того, коли депутати будуть визначати, куди, скільки та з якою метою витрачати громадські кошти.

Учасники заходу вже мали змогу раніше ознайомитись з перевагами прийняття Бюджетного регламенту під час інформаційних зустрічей та неформального спілкування.

Зокрема серед переваг:
– члени територіальної громади можуть приймати участь у процесах підготовки та ухвалення управлінських рішень, надавати свої пропозиції;
– нормативно закріплюється механізм контролю будь-якого етапу бюджетного процесу з боку громади;
– конкретизуються взаємовідносини між учасниками бюджетного процесу, які в Бюджетному кодексі були б надлишковими, оскільки є специфічними і не універсальними.

Під час круглого столу депутати Корюківської міської ради, працівники фінансового управління та громадські активісти напрацювали пропозиції для вдосконалення проекту Бюджетного регламенту.
 

]]>
Корюківська ЦРЛ поповнилася апаратом для реанімації новонароджених http://monitor.cn.ua/ua/style/58037 Корюківська ЦРЛ за сприянням народного депутата України Анатолія Євлахова отримала апарат системи СРАР - терапії MEDIJET® CNO-mini вартістю 560 тис. грн. для реанімації новонароджених з вагою тіла від 500 грам (виробник фірма Медін Медікал Інноваціон, Германія). Стиль article Thu, 12 Oct 2017 08:39:44 +0300 Апарат дає можливість проводити штучну вентиляцію легенів і забезпечує постійний тиск повітря в дихальних шляхах новонародженого, а також може використовуватись для виходжування недоношених та лікування дітей до року з респіраторними хворобами дихальних шляхів.
     
«Завдяки  сучасній європейській апаратурі нам вдасться вберегти не одне життя немовлят, а це найголовніше в роботі лікаря», – констатує головний лікар закладу Сергій Пивовар.
   

Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Врегулювати баланс інтересів влади і громади допоможе Бюджетний регламент http://monitor.cn.ua/ua/education/57858 4 жовтня відбулася інформаційна зустріч для представників Корюківської об’єднаної територіальної громади. Освіта article Thu, 05 Oct 2017 10:02:30 +0300 Керівництво, представники структурних підрозділів міської ради, депутатського корпусу та громадськості стали активними слухачами під час презентації можливостей Бюджетного регламенту.

Під час свого виступу, керівник організації «Центр Доброчин» Наталія Дрозд підкреслила, що однією з пріоритетних задач організації сьогодні є сприяння прозорості бюджетного процесу та створення механізмів для доступу громадськості до актуальної інформації. Адже це є передумовами конструктивного залучення громадян до бюджетного процесу.

Підвищення участі громадськості в процедурах складання бюджетів на місцях надає численні переваги та створює взаємовигідні можливості для місцевої влади та громадянського суспільства. За умов дефіциту ресурсів це може сприяти вдосконаленню місцевої інвестиційної політики, пошуку моделей більш ефективного використання ресурсів, залученню зовнішніх ресурсів та мобілізації ресурсів, наявних у місцевих громад.

Ініціатива залучення громадян може виходити  від органів місцевої влади через прийняття Бюджетного регламенту міської або селищної ради – вважає Олександр Підгорний. Функціонування Бюджетного регламенту  сприятиме підвищенню бюджетної грамотності, участі громадськості у бюджетному процесі, відкритості та прозорості бюджету, доступності до інформації про публічні кошти та їх ефективне використання, посиленню громадського контролю у сфері бюджету, а також – підвищенню рейтингу прозорості, як місцевої влади так і громади в цілому. Це може також стати візитівкою громади в рейтингу прозорості при оцінці проектів розвитку місцевих громад. 


Як зауважив Віктор Бистров, експерт проекту, громадяни є головною зацікавленою стороною ефективності управління бюджетом в контексті забезпечення його прозорості та визначення пріоритетних напрямів функціонування місцевого бюджету. В Україні немає законів, які забороняють громаді брати участь у формуванні бюджету. І такий документ, як Бюджетний регламент ради (міської, селищної) надає громадськості бути залученими до бюджетного процесу. Правда громадяни про це не знають. Та і далеко не всі депутати знають, що законами встановлено депутатське право формувати і контролювати  виконання бюджету. Якщо громада та їх представники – депутати не долучаються до бюджетної справи, то цим займаються ті, кому це вигідно і хто усвідомлює її важливість. Пряме залученням громадськості до бюджетних процесів міста будуть краще вирішуватись питання розвитку об’єднаної територіальної громади.

]]>
На Чернігівщині знову зафіксували АЧС http://monitor.cn.ua/ua/style/57730 Днями у приватному господарсві Корюківки виявлено спалах ДНК-вірусу африканської чуми свиней. Стиль article Sat, 30 Sep 2017 08:17:49 +0300 Діагноз підтвердили результати досліджень Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Корюківській РДА затвердила план комплексних заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження вірусу, а також план заходів з оздоровлення приватного господарства від АЧС.

Визначено зони захисту території в радіусі три кілометри від епізоотичного осередку — житловий масив Олексіївка:  з вулиці Дудка до вулиць Набережної, Нової,  Петровського,  Партизанської, Лермонтова, Мирної, Вишневої, Свободи, Піщаної, Гоголя, Бібліотечної, кінець вулиці Соборної з будинку № 211. Нагляд —  у радіусі кілометра від зовнішніх меж зони захисту.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Для школярів було проведено громадську Акцію "Запобігти! Врятувати! Допомогти!" http://monitor.cn.ua/ua/education/57680 З метою навчання підростаючого покоління правилам безпеки життєдіяльності 27 вересня фахівці Корюківського районного сектора Управління ДСНС України у Чернігівській області для учнів міської загальноосвітньої школи № 3 провели громадську Акцію "Запобігти! Врятувати! Допомогти!". Освіта article Thu, 28 Sep 2017 07:49:24 +0300 До заходу долучилися працівники служби газового господарства та екстреної медичної допомоги.

Під час Акції надзвичайники роз­повіли школярам та педагогам про основні правила без­пеки у побуті й під час відпочинку, алгоритм дій у разі виникнення пожеж та у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів, ознайомили з можливостями пожежно-рятувальної техніки та обладнання, які залучаються у ході ліквідації наслідків пожеж і надзвичайних подій.

Кожен бажаючий міг відчути себе у ролі справжнього рятувальника, примірявши захисний костюм, бойовий одяг, каски пожежних та спробувати подати воду зі ствола.

У свою чергу фахівці медицини катастроф продемонстрували методи надання першої невідкладної допомоги постраждалим у різних екстрених ситуаціях, а представники служби газового господарства продемонстрували оснащення свого автомобіля та ознайомили з вимогами безпеки при користуванні газовими приладами.

На закінчення заходу педагоги та школярі подякували представникам оперативних служб за цікавий, а головне пізнавальний захід, а також запевнили надзвичайників, що завжди будуть дотримуватись заходів безпеки.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Поліція виявила гранати у раніше судимого жителя райцентру http://monitor.cn.ua/ua/style/57153 Приїхавши за викликом на сімейну сварку, група реагування патрульної поліції не тільки утихомирила дебошира, а й вилучила у нього гранати і набої. Стиль article Thu, 07 Sep 2017 11:28:54 +0300 6 вересня в ході проведення в області профілактичних заходів, пов’язаних з вилученням з незаконного обігу зброї та вибухівки, до поліції надійшло повідомлення про сімейну сварку в помешканні раніше судимого жителя Корюківки.

За вказаною адресою була направлена група реагування патрульної поліції Корюківського відділення поліції. Там поліцейські провели відповідну роботу з дебоширом і, зважаючи на його минуле, уважно огледіли садибу. Вже одразу в око правоохоронцям впали два предмети, схожі на гранати до під ствольного гранатомета.

Вибухотехніки підтвердили припущення поліцейських й ідентифікували боєприпаси як дві гранати ВОГ-25 до підствольного гранатомета. Також було вилучено й три набої калібру 5,45 до автоматичної зброї. Поліції господар пояснив, що боєприпаси він, мовляв, знайшов в лісі.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Триває досудове розслідування.

]]>
Корюківський піцайоло – колишній безробітний http://monitor.cn.ua/ua/style/56393 Вважається, що слово pizza походить від слів piatto (по-італійськи тарілка) та piazza (площа). Заклади, котрі спеціалізуються на приготуванні піци, називають піцеріями, а кухаря, який її готує, – піцайоло. Стиль article Fri, 04 Aug 2017 11:49:12 +0300 Віднедавна піцайоло з’явився і в Корюківці. Це 28- річний Андрій Барабаш. Народився у Корюківці, навчався в гімназії, закінчив Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут». У Харкові одружився і деякий час працював.

 Питання про переїзд постало одночасно з політичними негараздами в країні. Родина стояла перед вибором, куди податися: в Артемівськ, на батьківщину дружини, де неподалік – воєнні дії, чи в Корюківку, де не було роботи за спеціальністю. Зрештою, обрали все ж таки батьківщину Андрія.

За допомогою в пошуку роботи молодий чоловік звернувся до районного центру зайнятості. Там і підкинули йому ідею зайнятися бізнесом, пообіцявши для старту виплатити всю суму допомоги по безробіттю одноразово, а також навчання азам підприємництва на цільових курсах.

Спочатку молодий чоловік виготовляв і продавав піцу, а згодом освоїв технологію виготовлення ще й суші. Каже, що ця справа прийшлася йому до душі, отож із задоволенням приймає замовлення.

Дружина поки перебуває у декретній відпустці, отож уся відповідальність за забезпечення родини лежить на плечах чоловіка. Та він і не заперечує, бо переконаний, що саме так має бути.
                                                                  

Корюківський РЦЗ

]]>
У Корюківці реконструювали місцевий сквер http://monitor.cn.ua/ua/style/56130 Все більше у Корюківці з’являється місць для дозвілля та культурного відпочинку: днями у місцевому сквері завершились роботи з викладення плиткою території творчого майданчика. Стиль article Mon, 24 Jul 2017 09:16:51 +0300 Відтак український орнамент прикрашає імпровізовану сцену площею, понад 400 м.кв, а по периметру встановлюються лавки для відпочиваючих та глядачів.

Тож невдовзі майданчик буде повністю готовий для проведення різноманітних заходів.

Таким чином міська влада спільно з ініціативною молоддю відроджують давню традицію місцевих жителів – організовувати творче проведення дозвілля у колі друзів.

Вподобаний корюківчанами мистецький проект «Літні музичні вечори», започаткований активістами до 360-річчя міста, вже проводиться на території майданчика. Щосуботи гості заходів можуть насолодитись творчими виступами як місцевих колективів так і аматорів мистецтва з сусідніх районів.

http://otg.cn.ua/?p=3582

]]>