Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Увага! З 1 січня 2015 року електронна форма податкової накладної http://monitor.cn.ua/ua/economics/26921 З 01.01.2015 р. усі податкові накладні (незалежно від суми ПДВ в одній податковій накладній) підлягатимуть реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді. Економіка article Fri, 07 Nov 2014 10:05:42 +0200 ДПІ у м. Чернігові інформує платників, що з  1січня  2015 року Законом України від 31.07.2014р. № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» встановлюється норма, згідно з якою платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відповідно до внесених змін  податкові накладні на паперових носіях скасовуються.

Отже, з 01.01.2015 р. усі податкові накладні (незалежно від суми ПДВ в одній податковій накладній) підлягатимуть реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді.
 Водночас, на платників ПДВ покладено обов’язок ведення реєстру виданих та отриманих документів, які є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, без отримання податкової накладної (транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, касові чеки податкова накладна при постачанні послуг нерезидентом).

Платники податку у складі податкової звітності з цього податку подаватимуть до контролюючого органу копії записів у цих реєстрах за такий період в електронному вигляді.

]]>
Увага! Черговий інтернет-семінар від ДПІ в м.Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/economics/14249 ДПІ у м. Чернігові ДПС 27.06.2013 р. проводить Інтернет – семінар. Економіка article Tue, 25 Jun 2013 10:33:56 +0300 Свої запитання ви можете надсилати  на електронну адресу: dpi_chernigiv@ukr.net, після їх опрацювання, відповіді будуть розміщені на сайті інформ – агенції «Чернігівський монітор» (http://monitor.cn.ua).  Чекаємо ваші запити до 26.06.2013 р.

]]>
На Чернігівщині створено Державну податкову інспекцію у м. Чернігові Головного управління Міндоходів у Чернігівській області http://monitor.cn.ua/ua/economics/14105 На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 20.03.13 N 229 "Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів" та N 228 "Про реорганізацію деяких органів державної податкової служби, спеціалізованих митних органів та організацій" 11 червня 2013 року проведено державну реєстрацію Державної податкової інспекції у м.Чернігові Головного управління Міндоходів у Чернігівській області. Економіка article Tue, 18 Jun 2013 07:43:14 +0300 Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, зареєстрована юридична особа має: повну назву - Державна податкова інспекція у м. Чернігові Головного управління Міндоходів у Чернігівській області; реєстраційний номер в ЄДР - 10641020000010243; ідентифікаційний код - 38776571; місцезнаходження: 14000, Чернігівська область, м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 28; телефон - (0462) 65-28-00.

Начальником Державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління Міндоходів у Чернігівській області призначено Олійника Володимира Ігоревича.

]]>
Інформаційний дайджест від податкової http://monitor.cn.ua/ua/economics/14090 Про відпустки приватних підприємців, держмито за нотаріаьні дії та принципи роботи нового Міністерства доходів йдеться у черговому випуску податкового дайджесту Економіка article Mon, 17 Jun 2013 14:18:33 +0300 На час відпустки платники єдиного податку першої та другої груп, які не мають найманих працівників, звільняються від сплати податку

Платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 календарних днів і більше.

Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається у вигляді заяви у довільній формі. Окремого терміну подання заяви щодо періодів щорічної відпустки і втрати працездатності нормами Податкового кодексу України для таких платників не передбачено.

Тому з метою уникнення порушення терміну сплати авансових платежів рекомендується заяву щодо періоду щорічної відпустки подавати до територіального органу Міндоходів України до початку відпустки. А заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності доцільно подавати одразу після закінчення лікарняного.

Нагадаємо, що платники єдиного податку першої та другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої та другої груп здійснюється територіальними органами Міндоходів України на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Держмито сплачується до вчинення нотаріальних дій, за які воно справляється

При здійсненні нотаріальних дій державними нотаріальними конторами, а також виконавчими комітетами сільських, селищних та міських рад державне мито сплачується до вчинення таких дій. Водночас за видачу дублікатів нотаріально посвідчених документів, що є у справах нотаріальних контор, держмито сплачується під час їх видачі.

Державне мито за угодами, за якими одна сторона звільняється від його сплати, сплачується іншою стороною, не звільненою від його сплати, або пропорційно за домовленістю сторін.

За державну реєстрацію актів цивільного стану, а також за повторну видачу таких свідоцтв держмито сплачується до подання відповідної заяви.

Розрахункові документи про сплату держмита додаються до примірників посвідчених правочинів, до заяв про державну реєстрацію актів цивільного стану, інших матеріалів про видачу документів тощо.

Нагадаємо, що платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій і видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами.

Державне мито справляється за ставками у розмірах (частинах) неоподатковуваного мінімуму доходів громадян та у процентному відношенні до відповідної суми документа (вартості відчужуваного майна тощо).

Відповідні норми передбачено Інструкцією про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженою наказом Мінфіну України від 07.07.2012 р. № 811.

Законодавчим актом, яким регулюються сплата державного мита, розміри ставок, а також надання пільг щодо його сплати, є Декрет Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 р. № 7-93 “Про державне мито”.

Основні завдання Міндоходів

1) забезпечення формування єдиної державної податкової, державної митної політики у частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізація єдиної державної податкової, державної митної політики, а також боротьба з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, здійснення у межах своїх повноважень контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків і зборів та інших платежів;
2) забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів;
3) забезпечення формування та реалізація державної політики з адміністрування єдиного внеску, а також боротьба з правопорушеннями при застосуванні законодавства з питань сплати єдиного внеску;
4) забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.

Місія, бачення, принципи роботи

Адмініструвати податки, збори, митні платежі та єдиний соціальний внесок, надавати послуги громадянам і бізнесу та, як наслідок, забезпечувати наповнення доходної частини бюджету, створювати умови для розвитку підприємництва та міжнародної торгівлі.
Міністерство – ефективний орган державної влади його діяльність сприйматиметься як професійна, справедлива, неупереджена.
Громадяни та бізнес переконаються, що податкова та митна система проста у застосуванні.
Інновації та Інформаційні технології будуть основою вдосконалення діяльності Міністерства.

]]>
У міських податківців новий очільник http://monitor.cn.ua/ua/politics/14019 7 червня трудовому колективу був представлений новий начальник Державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління Міністерства доходів і зборів - Володимир Ігорович Олійник. Політика article Fri, 14 Jun 2013 11:47:00 +0300 Новопризначений  керівник міських податківців народився  13.05.1980 р. у м. Кілія Одеської області. Освіта повна вища,  2004 року закінчив Одеський державний аграрний університет, спеціальність "облік і аудит", кваліфікація - економіст. Має спеціальне звання  радника податкової служби ІІ рангу.
Трудову діяльність у податкових органах розпочав 2004 року державним податковим інспектором Ізмаїльської ОДПІ Одеської області.

До призначення на посаду начальника Державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління Міндоходів працював начальником Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва   Державної податкової служби.

Одружений,  має трьох дітей.

У зверненні до колективу Володимир Олійник зазначив, що основним завданням міських податківців є встановлення дієвого контролю за своєчасністю та повнотою сплати податків до бюджетів усіх рівнів.

Основні вимоги до колег - за будь-яких обставин діяти професійно, порядно, відповідально.

]]>
Інформаційний дайджест від податкової http://monitor.cn.ua/ua/economics/13976 У цьому випуску роз’яснення стосуються сплати ЄСВ, електронної звітності, оподаткування спадщини та нерухомості, пільг, а також є інформація про адресу сторінки міндоходів. Економіка article Wed, 12 Jun 2013 13:31:07 +0300 Cемінар для платників податків

Відповідно до орієнтовного графіка кущових семінарів, що проводяться  редакцією журналу «Вісник податкової служби України» за участі фахівців Міністерства доходів і зборів України 27 червня 2013 року у місті Одесі буде проводитися семінар для платників податків на тему: «Практика застосування норм Податкового кодексу України. Останні зміни».

Додаткову інформацію можна отримати від філії ДП «Сервісно-видавничий центр ДПС України» за телефоном: 0675065861.

Єдиний соціальний внесок

З 01.01.02011 р. Законом про  ЄСВ запроваджено сплату єдиного  внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що замінила сплату обов’язкових внесків до 4 фондів державного соціального страхування.

Платниками єдиного внеску є такі особи:

-   роботодавці та інші особи;
- застраховані особи – фізичні особи, які відповідно до законодавства підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню та сплачують єдиний внесок.

Базою для нарахування та утримання єдиного внеску є суми:

нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та ком пенсійні виплати, у тому числі у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці;
винагород фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно – правовими договорами;
грошового забезпечення, оплати перших 5 днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності;
допомоги або компенсації відповідно до законодавства.
Нарахування єдиного  внеску здійснюється у межах максимальної величини бази нарахування єдиного  внеску, тобто максимальної суми доходу застрахованої особи, що дорівнює 17 розмірам прожитого мінімуму для працездатної особи, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок.

Єдиний внесок нараховується на суми, не зменшені на суму відрахувань  податків, інших обов’язкових платежів.

Фізичні особи – підприємці, що застосовують загальну систему оподаткування сплачують єдиний внесок у розмірі – 34,7% із суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності.

Фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок  – 34,7% суми, що визначається такими платниками самостійно, але не менше за розмір мінімального страхового внеску.

Мінімальний страховий  внесок для фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на 34,7%.

Законом про Держбюджет – 2013 установлено такі розміри мінімальної заробітної плати з 01.01.2013 р – 1147 грн., з 01.12.2013 р. – 1218 грн.

Щоквартальна сплата єдиного внеску фізичної особи –  підприємця за себе:
І квартал (до 20 квітня) – 1194,03 грн. (398,01 х 3 місяці );
ІІ квартал (до 20 липня) – 1194,03 грн.;
ІІІ квартал (до 20 жовтня) – 1194,03 грн.;
IV квартал (до 20 січня) – 1218,67 грн. (398,01 х 2 місяця + 422,65 грн.)

Продано автомобіль

Згідно із Податковим кодексом України під час проведення операцій з відчуження об’єктів рухомого майна, нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого рухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до органу ДПС за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку.

Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, від операцій з продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими було сплачено податок.

Отже, якщо фізична особа у 2012 р. продала легковий автомобіль і сплатила при цьому податок на доходи фізичних осіб, податкову декларацію у 2013 р. подавати не потрібно.

Різні форми навчання в  одному закладі

Сімейним кодексом встановлено, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Якщо повнолітні діти продовжують навчатися і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Права володіння, користування та розпорядження  своїм майном, у тому числі коштами, належать його власникові (ст.317 Цивільного кодексу), а неповнолітні діти за згодою батьків можуть вчиняти деякі право чини (ст.32 цього Кодексу), зокрема проводити розрахункові операції щодо укладення на їх ім’я договору на навчання. Таким чином, один з батьків має право доручити своїй дитині здійснити право чин у вигляді проведення розрахунку (сплати коштів) за навчання належними йому коштами. При цьому фактичні витрати на оплату вартості навчання несуть батьки дитини, яка навчається. Отже, якщо дитина навчається в одному вищому навчальному закладі одночасно за різними формами навчання (державна та за контрактом), батьки можуть скористатися правом на податкову знижку за навчання дитини за умови додержання всіх вимог ст.166, 176 Податкового кодексу ( у тому числі надання до податкового органу договору про навчання дитини, укладеного між навчальним закладом та дитиною, квитанції про оплату за навчання, довідки про доходи тощо). При цьому у договорі про навчання має бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка безпосередньо навчається (дитини).

Пільгу з  податку на нерухомість можна  застосувати лише до одного з об’єктів

Фізична особа - платник  податку може скористатися пільгою  зі сплати податку на нерухоме майно. А саме – зменшити базу оподаткування  об'єкта житлової нерухомості, що перебуває  у власності: для квартири - на 120 м2, для житлового будинку - на 250 м2. 

Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якому фізична  особа - платник податку зареєстрована  в установленому законом порядку, або ж за вибором платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

Якщо ж платник податків виявить  бажання застосувати пільгу до іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності, йому потрібно надати до 1 липня 2013 року письмове звернення (заяву) до податкового органу за місцем реєстрації.

За наявності у платника податку  кількох об'єктів оподаткування  база оподаткування визначається окремо за кожним з таких об’єктів.

Максимальний термін проведення планової перевірки платника податків

Відповідно до норм Податкового  кодексу терміни проведення планової перевірки платника податків залежать від категорії платника податків (великі, малі та інші), а також від  інших факторів, що встановлюються у ході проведення перевірок.
Так, для великих платників податків термін проведення планової перевірки не повинен перевищувати 30 робочих днів, суб’єктів малого підприємництва - 10 робочих днів, інших платників податків - 20 робочих днів.
Разом з цим, Податковим кодексом передбачається можливість продовження строків проведення перевірок, для великих платників податків – на 15 робочих днів, суб’єктів малого підприємництва - на 5 робочих днів, інших платників податків - на 10 робочих днів. Також слід зазначити, що Податковим кодексом передбачається можливість зупинення проведення документальної виїзної планової та позапланової перевірки великого платника податків на термін – 30 робочих днів.
Крім того, терміни проведення перевірки  можуть бути перенесені у зв’язку із відновленням платником податків втрачених (пошкоджених або достроково знищених) документів, а також у випадках необхідності отримання документів у правоохоронних та інших органів у разі їх вилучення (ст. 85 Податкового кодексу).

У мережі з’явилося офіційне Інтернет-представництво Міндоходів

Розпочав роботу офіційний сайт Міністерства доходів і зборів. Відтепер вся інформація про роботу відомства  оприлюднюватиметься на Інтернет-майданчику, розміщеному за адресою minrd.gov.ua.
Звертаємо увагу платників податків та інших користувачів офіційних  веб-ресурсів Міністерства, що сайти  Державної податкової та митної служб  більше не оновлюватимуться.
Новий сайт має низку переваг: зручна навігація та панель керування, оптимізовані алгоритми пошуку необхідної інформації, мультимедійна галерея, підписання на новини, інтеграція з соціальними  мережами тощо.
На сайті також розміщено  діюче податкове і митне законодавство, нормативно-правові акти щодо єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Відвідувачі зможуть завантажити електронні форми всіх документів та отримати рекомендації фахівців щодо оформлення звітності.
Для зручності користувачів законодавство та нормативна документація представлені за категоріями платників –  "Фізичним особам", "Юридичним особам", "Самозайнятим особам", "Великим платникам". Крім того, додано календар, що інформує про дату подання звітності та сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).
Банер „Митне оформлення” надасть  корисну інформацію громадянам та суб’єктам  зовнішньоекономічної діяльності, що перетинають кордон України.
Для якісного обслуговування платників  на сайті Міндоходів функціонують чимало електронних сервісів: "Реєстр платників ПДВ", "Митна статистика", "Дізнайся більше про свого бізнес партнера", "Електронна митниця", "Акредитований центр сертифікації ключів", "Пульс",  "Анульовані свідоцтва платників ПДВ", "Адреси масової реєстрації",  "Електронна звітність", "Перевірка свідоцтва платника єдиного податку", "База знань", "Декларування он-лайн".
Сайт  містить також повну інформацію про становлення та діяльність Міністерства доходів і зборів України, структуру та напрямки його роботи, відомості про керівництво.
Найближчим часом офіційний  сайт Міндоходів  об’єднає у собі 28 веб-сторінок територіальних органів відомства.

Звітуємо вчасно через Інтернет
 
Головне управління Міндоходів у Чернігівській  області нагадує, що з 1 січня 2013 року користувачі касової техніки повинні обов'язково подавати електроні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку, які розміщуються на контрольній стрічці у пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або у пам'яті модемів, приєднаних до них, та інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або у безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам'яті.
Варто нагадати, що у представників бізнесу, які використовують у своїй діяльності касові апарати, залишилося менше місяця для її приведення у відповідність до законодавства. Інакше з 1 липня настає відповідальність за неподання звітності в електронному вигляді згідно з п. 9 ст. 17 Закону №265.

Користувачам РРО для придбання сучасних та переобладнання старих необхідно обов’язково звертатися до Центрів сервісного обслуговування або виробників РРО.

Також звертаємо увагу, що до Міністерства доходів і зборів України надходять численні запити від платників податків щодо неможливості виконання вимог Закону №265 з передачі контрольно-звітної інформації у зв'язку з відсутністю каналів зв'язку.

Разом з тим, Законом  №265 передбачена можливість передачі контрольно-звітної інформації від  РРО, як дротовими так і бездротовими каналами зв'язку. Тобто можуть бути використані засоби стільникового  зв'язку, дротового інтернету, телефонні мережі тощо. Можливість користування конкретними каналами зв'язку передбачається виробником РРО та модемів для передачі контрольно-звітної інформації.

За інформацією наданою  операторами мобільного зв'язку, в  тому числі розміщеної на їх офіційних сайтах, мережі мобільного зв'язку покривають понад 97 відсотків території України. Крім того, технічні можливості операторів зв'язку дозволяють забезпечити у разі необхідності та відповідного звернення платників податків надання послуг по всій території України.

Відповідно до п.п.26 п.39 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2012 №295 оператори, провайдери зобов'язані усунути пошкодження телекомунікаційної мережі та відновити доступ до послуг в строки, визначені Адміністрацією Держспецзв'язку.

Згідно з наказом Адміністрації  державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 28.12.2012 №803 нормативний час усунення пошкодження телекомунікаційної мережі та відновлення доступу до послуг з встановленими значеннями показників якості - не більше, як одна доба.

До речі, вже більше тисячі користувачів касової техніки Чернігівської області оцінили переваги застосування РРО нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі.

 

]]>
Інформаційний дайджест від податкової http://monitor.cn.ua/ua/economics/13911 У даному випуску про зміни у програмному забезпеченні елетронної звітності, нові сертифікати та про податки за здачу в оренду нерухомого майна Економіка article Mon, 10 Jun 2013 11:18:35 +0300 Припиняється підтримка програмного  забезпечення «ДПС Захист звітності»

З 5 червня 2013 року АЦСК ІДД  припиняється надання у користування програмного забезпечення для звітності  «ДПС Захист звітності».
Для встановленого раніше програмного  забезпечення «ДПС Захист звітності» технічна підтримка буде надаватись до 1 липня 2013 року.
Детальна інформація про збереження звітів та квитанцій з програмного  забезпечення «ДПС Захист звітності», за цим посиланням.
Для накладення електронного цифрового  підпису на електронну звітність  та подання її до контролюючих органів  пропонуємо використовувати більш  зручне безкоштовне програмне забезпечення або електронні сервіси компаній, які сприяють поліпшенню процесу подання звітності, впровадженню електронних сервісів та розвитку електронного документообігу.
Переглянути перелік доступного програмного  забезпечення можна за посиланням (http://acskidd.gov.ua/program_obespech).

Замінено сертифікат центрального шлюзу приймання електронної  звітності

У зв’язку з утворенням Міністерства доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної митної служби України та Державної податкової служби України замінено сертифікат центрального шлюзу приймання електронної звітності Міністерства доходів і зборів України.
Платникам, які використовують видані Акредитованим центром сертифікації при Міндоходів (та іншими АЦСК у відповідності до формату) електронні цифрові підписи та програмне забезпечення, для шифрування електронної звітності на центр обробки електронної звітності Міндоходів необхідно використовувати технологічний сертифікат «MINRD_otr.cer», який розміщено за посиланням http://minrd.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro-ele/edina-adresa/.
Просимо вибачити за тимчасові незручності!

Пряма телефонна лінія  на тему: «Оподаткування доходів фізичних осіб»

12 червня 2013 року з 15.00 до 17.00 Міністерство доходів і зборів України спільно з журналом «Заработная плата» проведе пряму телефонну лінію на тему: «Оподаткування доходів фізичних осіб».
На запитання платників  відповідатиме заступник начальника відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міністерства доходів і зборів України Філіповських Надія Василівна
Усі бажаючі можуть надіслати  свої запитання за адресою: dkucherak@profpressa.com або поставити під час проведення телефонної лінії за номером: (044) 581-57-07.

Здаючи квартиру в  оренду – задекларуйте свій доход

Якщо фізична особа-орендар  нерухомого майна не є суб'єктом  господарювання, то відповідальним за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету є орендодавець.
При цьому  такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету у строки, встановлені для квартального звітного періоду. А саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації.
Крім того, у разі нотаріального  посвідчення договору оренди об'єктів  нерухомості, нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір органу державної податкової служби за податковою адресою платника податку – орендодавця.
Нагадуємо, що особливості нарахування (виплати) та оподаткування доходу від  надання нерухомості в оренду визначені ст. 170 Податкового кодексу України.

]]>
Тонкощі “електронної касової стрічки” на семінарі http://monitor.cn.ua/ua/education/13871 Порядок проведення розрахунків суб’єктами господарювання у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг регулюється Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. Освіта article Fri, 07 Jun 2013 15:30:09 +0300 У ДПІ у м. Чернігові ДПС відбувся безкоштовний семінар на тему: “Подання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій в електронній формі дротовими і бездротовими каналами зв’язку” для представників бізнесових кіл. У семінарі взяли участь: головний державний ревізор інспектор відділу контролю за проведенням розрахункових операцій управління податкового та митного аудиту Міністерства доходів і зборів України Володимир Ошкало та провідні фахівці Головного управління Міністерства доходів і зборів у Чернігівській області, працівники центрів сервісного обслуговування та більше 200 представників бізнесу, які зареєстровані у м. Чернігові.

Застосування Інтернету з кожним роком стає все більше невід’ємною частиною нашого життя. Зараз важко уявити собі будь-яку сферу діяльності, яка б не використовувала його можливостей та переваг.

“У представників бізнесу, які використовують у своїй діяльності касові апарати, залишилося обмаль часу для приведення РРО у відповідність законодавчим змінам, – зазначив, відкриваючи захід В.А.Ошкало. Користувачам касової техніки при її придбанні або заміні необхідно обов’язково звертатися до Центрів сервісного обслуговування або виробників РРО щодо проведення ними відповідного доопрацювання даної моделі у термін до 01.07.2013, з якого використання такої техніки тягне за собою відповідальність”.

Він нагадав, що суб’єкти господарювання, які використовують касові апарати, з 1 січня 2013 року повинні подавати до органів Міністерства доходів і зборів України по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці у пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або у пам’яті модемів, які до них приєднані, та інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або у безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті.

Про можливість модернізації касових апаратів розповідали представники центрів сервісного обслуговування

Під час зустрічі відбувся конструктивний діалог з представниками бізнесу – фахівці Міндоходів відповіли на всі актуальні питання учасників семінару.
 

]]>
Комфорт для бізнесу – європейський тренд http://monitor.cn.ua/ua/style/13855 Тенденції зростання платежів до бюджету спостерігаються завдяки зрозумілим та простим умовам роботи для платників податків. Стиль article Thu, 06 Jun 2013 20:59:52 +0300 За січень-травень 2013 року податківцями міста забезпечено  надходжень до Державного бюджету у сумі 211,0 млн.грн., у т.ч. до загального фонду Державного бюджету - 206,7 млн.грн.

Досягнуто приросту до відповідного періоду минулого року у 2,4 рази по акцизному податку з вітчизняних товарів (+  0,98 млн.грн.).

Місцевий бюджет поповнився на 239,1 млн.грн., що складає 106,6 відс. доведених індикативних показників. Додатково до встановлених завдань надійшло 14,7 млн.грн. Забезпечено приріст до фактичних надходжень минулого року на 9,1 відс. або 19,8 млн.грн.

У  травні  2013 року до Державного бюджету зібрано 35,9 млн.грн., доведені показники виконано на 102,8 відс. (+1 млн.грн.). До загального фонду надійшло 33,9 млн.грн. Доведені показники по загальному фонду державного бюджету виконані на 102,9 відс., перевиконання складає 1 млн.грн.

Завдання по податку на прибуток виконане на 100,3 відс. По податку на додану вартість завдання виконано на 102,8 відс.
До Місцевого бюджету  надійшло 51,0  млн.грн., приріст до минулорічних показників склав 1,6 млн.грн (3,2 відс.).

У рамках заходів, спрямованих на збільшення зарплати  з початку року 102 керівника підприємств заслухано на засіданнях робочих груп, з яких 98 збільшили рівень виплати заробітної плати та перерахували ПДФО  у сумі  232,6 тис. грн.

За січень - травень 2013 року скорочено заборгованість по заробітній платі у сумі 2,8 млн.грн., сплачено ПДФО у сумі – 0,5 млн.грн.
У місті Чернігові працівники податкової намагаються зробити усе для розробки та впровадження найоптимальніших шляхів підвищення ефективності адміністрування податкових платежів, аби вони були максимально комфортними для бізнесу. Тому зусилля фахівців спрямовано на поліпшення якості обслуговування, спрощення документообігу, зниження витрат часу на спілкування, підвищення конкурентоспроможності економіки, створення комфортних умов для досягнення партнерських відносин із платниками податків.

Олександр Марухленко, в.о. начальника ДПІ у м. Чернігові  ДПС

]]>
Гідне покоління добросовісних платників податків! http://monitor.cn.ua/ua/education/13737 Основи оподаткування в Україні – саме за такою темою була проведено зустріч для студентів інституту МАУП. Освіта article Sat, 01 Jun 2013 12:39:13 +0300 Під час лекції, порівнюючи систему  оподаткування у нашій країні з системами оподаткування країн Європи, студенти задавали питання: «Коли ж Україна зможе досягти таких показників у розвитку податкової системи та економіки у цілому, адже сьогодні все більше країн застосовують такі системи оподаткування, які створюють сприятливе середовище для стабільного економічного зростання, сприяють розвитку господарської діяльності та ефективному вирішенню соціальних проблем. Тож чому Україна не може скористатися досвідом європейських країн?”.

Відповідаючи на поставлене запитання, заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС Лариса Сич зазначила наступне: «Не все так просто, як здавалося б. Дійсно, система оподаткування в Україні ще не зовсім досконала, але ж з прийняттям Податкового кодексу України, врегулювано значні перспективи розвитку та удосконалення податкового законодавства. Як ви, напевно, вже знаєте, зараз Україна прагне до вступу в Євросоюз, що дасть поштовх до прискорення пристосування економічного, правового та податкового законодавства до норм європейських країн. Отже, невдовзі нашій державі вдасться все ж таки вирішити проблемні питання у соціальній, економічній та податковій сферах».

Така тема викликала бурхливі емоції у молоді. Обізнаність молоді з цих питань приємно вражала, оскільки у ході зустрічі вони активно  висловлювали свої думки стосовно можливостей розв’язання проблемних питань країни. Тож, напевно, можна почуватися спокійно, знаючи що росте гідне покоління добросовісних платників податків, яке не байдуже до проблем своєї країни.

Ірина Берегова

]]>
З початку року фахівцями управління податкового контролю ДПІ у м. Чернігові ДПС здійснено 200 перевірок http://monitor.cn.ua/ua/style/13695 Впровадження реформаторських змін – високі показники накопичення бюджетних ресурсів Стиль article Fri, 31 May 2013 08:41:50 +0300 Раціональне використання податкових важелів дасть можливість стабілізувати економіку України, припинити падіння обсягів виробництва, зменшити соціальну напругу у суспільстві.

Високих показників накопичення бюджетних ресурсів досягнуто завдяки впровадженню реформаторських змін, у тому числі передбачених Податковим кодексом України. Реалізація податкової реформи забезпечила стимулювання виробництва та ділової активності.

Покращенням для платників податків є функціонування ризикоорієнтованого моніторингу тіньової економіки, що дає можливість вивести з-під постійної уваги податківців сумлінний бізнес. Зокрема, відбір до проведення планових перевірок здійснюється виключно за визначеними критеріями ризиків. Це дозволило зменшити кількість перевірок (на 5 місяців 2013 року було заплановано перевірити 34 суб’єкти господарювання).

Переваги ризикоорієнтованого підходу відчувають, зокрема, і платники ПДВ. Протягом 2013 р відшкодовано грошовими коштами на розрахункові рахунки 51 платнику 36,2 млн. грн., що дало можливість здійснювати відшкодування сумлінним платникам швидко і без контакту з податковою службою.

В автоматичному режимі ПДВ відшкодовано 5 платникам 16,8 млн. грн.

Ліквідація прострочених залишків невідшкодованого ПДВ – основна умова впровадження автоматичного відшкодування податку. Для цього активізована робота з попередження безпідставно заявленого до відшкодування ПДВ.

З початку року фахівцями управління податкового контролю ДПІ у м. Чернігові ДПС здійснено 200 перевірок. Встановлено 66 порушень податкового законодавства.

Зокрема, донараховано 40,8 млн.грн. податкових зобов’язань з яких пред’явлено до сплати 10,3 млн.грн. та стягнуто 6,2 млн.грн. та зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування по податку на прибуток на суму 3,8 млн.грн. Рівень сплати складає 60,6%.

Податківці повинні створити таку систему адміністрування податків, у якій на послуги конвертаційних центрів не буде попиту. Платникам податків необхідно більш відкрито співпрацювати з податковою, аби уникати контактів з ризиковими підприємствами, через які частина податків виводиться у “тінь”.

Олександр Дорошок, заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС

]]>
Інтернет-семінар з роз’яснення норм Податкового кодексу України http://monitor.cn.ua/ua/economics/13673 Інтернет – семінари, які започаткували міські податківці спільно з інформ-агенцієй «Чернігівський монітор» проводяться щомісяця. Надаємо відповіді провідних фахівців ДПІ у м. Чернігові ДПС на запитання платників податків надані на семінар 29 травня 2013 р. Економіка article Thu, 30 May 2013 09:59:32 +0300 Які дії повинен  вчинити платник ПДВ, у разі відмови з боку продавця товарів/послуг надати податкову накладну або у разі порушення ним порядку виписки?

Відповідно до п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України  із змінами та доповненнями у разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або у разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» із змінами та доповненнями, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією.

У яких випадках особа, яка зареєстрована як платник ПДВ менш ніж 12 календарних місяців, має право на бюджетне відшкодування?

Згідно із п. 200.5 ст. 200 р. V Податкового кодексу України із змінами та доповненнями не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, які:

були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів);

мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів).

Тобто, особа, яка зареєстрована  як платник ПДВ менш ніж 12 календарних місяців, має право на бюджетне відшкодування у разі якщо нарахування податкового кредиту відбулося внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів.

При цьому, надання права  на бюджетне відшкодування такій особі залежить від того, чи відображено на балансі підприємства надходження (придбання, створення) основних засобів.

Чи підлягає з 01.01.2013 р. оподаткуванню ПДФО дохід, отриманий ФО за зданий брухт чорних металів? 

З 01.01.2013 р. відповідно до Закону України від 05 липня 2012 року № 5083-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв’язку з проведенням адміністративної реформи в Україні» не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб дохід, отриманий фізичною особою за зданий (проданий) ним брухт чорних металів.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку за зданий (проданий) ним брухт дорогоцінних металів, крім доходу, отриманого за брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України.
       Під час виплати доходів за зданий (проданий) платником податку брухт дорогоцінних металів особа, яка його закуповує, вважається податковим агентом та зобов’язана утримати податок із суми такої виплати за ставкою, встановленою розділом IV ПКУ.

Чи має право  фізична особа, яка отримала іноземний  дохід у 2012 році, відтермінувати подання  декларації про майновий стан і доходи у зв'язку з відсутністю підтверджуючих документів про суму отриманого іноземного доходу та утриманого податку?

Термін подання декларації про майновий стан і доходи визначається відповідно до пп.49.18.4 п.49.18 ст.49 ПКУ, а  саме до 1 травня року, наступного за звітним.

Кодексом передбачено, що у разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації. У разі відсутності у платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 цього Кодексу, такий платник зобов'язаний подати до органу державної податкової служби за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену Кодексом та іншими законами.

Яку інформацію можна віднести до публічної інформації?

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про доступ до публічної  інформації» публічна інформація –  це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена у процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Куди спрямовуються  суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат одержаних військовослужбовцями та іншими особами у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби?

Відповідно до п. 168.5 ст. 168 розділу IV Податкового кодексу  України суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян.

Яким чином  підприємець – платник єдиного  податку, віднесений до третьої групи, може внести зміни до видів господарської  діяльності, які  зазначені у раніше виданому свідоцтві платника єдиного  податку?

Згідно з положеннями  Податкового кодексу України з 01.07.12р. види господарської діяльності не зазначаються у свідоцтві платника єдиного податку для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку третьої групи.

Таким чином, платникам  єдиного податку третьої групи  до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку не потрібно вносити зміни щодо видів господарської діяльності.

Які способи  внесення інформації до єдиного державного реєстру податкових накладних?

Що стосується способу внесення інформації про податкові накладні до Єдиного реєстру податкових накладних, то відповідно до п. 6 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та накладення електронного цифрового підпису продавець здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх Державній податковій службі засобами телекомунікаційного зв'язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис" та "Про електронні документи та електронний документообіг".

Іншого способу внесення інформації про податкові накладні до Єдиного реєстру податкових накладних  Порядком не передбачено.

Чи може платник задекларувати  податковий кредит без отримання  податкової накладної (по отриманому товару або сплаченому авансу) або якщо вона заповнена з порушеннями правил, встановлених Кодексом (відсутні або невірні обов’язкові реквізити, дані податкової накладної не відповідають даним Єдиного реєстру)?

У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або у разі порушення ним порядку  її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких  товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний  податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг (абзац одинадцятий пункту 201.10 статті 201 розділу V Кодексу).

Виконання платником  зазначеного правила дозволяє платнику податку реалізувати своє право  на отримання податкового кредиту.

Чи має право  на податкову соціальну пільгу нерезидент, який офіційно працевлаштований на підприємстві?

Якщо іноземець має  офіційний дозвіл на працевлаштування і уклав трудовий договір (контракт) з роботодавцем - резидентом, то за умови виконання ст.169 Податкового кодексу України він має право на податкову соціальну пільгу.

Які особливості справляння плати за землю (земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності) встановлено для фізичних осіб — нерезидентів?

Відповідно до ст. 206 Земельного кодексу використання землі в Україні є платним.
Платниками податку є:
  • власники земельних  ділянок, земельних часток (паїв);
  • землекористувачі.
Власники земельних  ділянок — юридичні та фізичні  особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права  власності на землю в Україні, а також територіальні громади  та держава щодо земель комунальної  та державної власності.
Землекористувачі — юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надано у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.
Отже, норми Податкового  кодексу не передбачають окремого порядку плати за землю (земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності) фізичними особами — нерезидентами.

Чи існують  випадки коли фізичні особи –  підприємці можуть не сплачувати єдиний податок?

Пунктом 295.5 статті 295 Кодексу  встановлено, що платники єдиного податку  першої та другої груп, які не використовують працю найманих працівників, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік  на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Які штрафні  санкції передбачені Податковим кодексом України за несвоєчасну  сплату єдиного податку фізичною особою – приватним підприємцем?

Відповідно до п. 122.1 ст.122 глави 11 розділу ІІ ПКУ несплата (неперерахування) платником податків – фізичною особою сум єдиного податку у порядку та у строки, визначені законодавчим актом, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків ставок податку, встановлених для фізичних осіб – платників єдиного податку, визначених законодавчим актом.

Чи може податкове  повідомлення – рішення про визначення суми грошових зобов’язань бути скасованим контролюючим органом?

Відповідно до Податкового  кодексу України податкове повідомлення – рішення про визначення суми грошового забезпечення платника податків або будь яке інше рішення контролюючого органу може бути скасоване контролюючим органом вищого рівня під час проведення процедури його адміністративного оскарження та в інших випадках у разі встановлення невідповідності таких рішень актам законодавства.

З якими групами підприємців, що сплачують єдиний податок, може працювати підприємство, яке перебуває на загальній системі оподаткування (придбання будівельних матеріалів, отримання послуг тощо), щоб отримати право на податкові витрати? Якими документами підтверджують такі витрати?

З Податкового кодексу виключено пп. 139.1.12 п. 139.1 ст. 139, згідно з яким до складу витрат не відносилися витрати, понесені у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи — підприємця, що сплачує єдиний податок (крім витрат, понесених у зв'язку з придбанням робіт, послуг у фізичної особи — платника єдиного податку, яка здійснює діяльність у сфері інформатизації).

Тобто починаючи з 01.01.2012 р. платники податку на прибуток на загальних підставах можуть формувати витрати за операціями з підприємцями — платниками єдиного податку.

Згідно з п. 138.2 ст. 138 Податкового кодексу витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку та інших документів, встановлених розділом ІІ цього Кодексу.

Отже, платники податку на прибуток на загальних підставах можуть формувати витрати за операціями з підприємцями — платниками єдиного податку усіх груп. Для підтвердження таких витрат необхідна наявність первинних документів, оформлених відповідно до вимог, встановлених ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».  

Чи має комунальне унітарне підприємство подавати розрахунок частини чистого прибутку, якщо органом місцевого самоврядування не прийнято порядок його сплати та відповідні нормативи?

Відповідно до Закону України «Про управління об'єктами державної власності» державні унітарні підприємства та їх об'єднання зобов'язані спрямовувати частину чистого прибутку (доходу) до Держбюджету України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України у відповідних розмірах.

Відрахування до місцевих бюджетів частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань здійснюються підприємствами за наявності порядку відрахування частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань, затвердженого Верховною Радою АР Крим, відповідними місцевими радами.

У разі відсутності порядку відрахування частини чистого прибутку (доходу) комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, затвердженого відповідними органами місцевого самоврядування, частина чистого прибутку (доходу), враховуючи п. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу України має сплачуватися такими підприємствами до держбюджету згідно з Порядком відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 р. № 138.

Отже, комунальне унітарне підприємство має подавати розрахунок частини чистого прибутку та сплачувати такий прибуток до держбюджету згідно із зазначеним Порядком.

З чого потрібно починати, аби підключити РРО, що створюють контрольну стрічку в електронному вигляді?

У суб’єктів господарювання існує два шляхи виконання вимог законодавства:

  • перший — придбання РРО нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми;
  • другий — доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передання звітної інформації.

З цих питань суб’єктам  господарювання рекомендуємо звертатися до центрів сервісного обслуговування ( ЦСО).
Підприємство має велику кількість касових апаратів, більшість з яких встановлено на автомобілях та у кіосках. Яка процедура передання денних звітів щодо РРО? Чи потрібен доступ до Інтернет-мережі безпосередньо на господарському об’єкті? Чи повинні сервісні служби встановлювати модеми?
Передання звітності  в електронному вигляді до органів  ДПС здійснюється на базі технології, розробленої Нацбанком України, дротовими або бездротовими каналами зв’язку.
Для передання зазначеної звітності  не обов’язково мати підключення  до Інтернет-мережі на господарському об’єкті (у магазині, кіоску чи автомобілі), де застосовується РРО.
З питань наявності та придбання  відповідних модемів для конкретних моделей РРО необхідно звертатися до ЦСО або до виробників касової  техніки, які мають провести відповідне доопрацювання існуючих РРО для  роботи з модемами та підключити їх.

]]>
Податкова попереджає: зарплата у „конвертах” - робота без гарантії, майбутнє без пенсії http://monitor.cn.ua/ua/economics/13611 Погоджуючися на нелегальну або ж напівлегальну зарплату, тобто на зарплату у „конверті”, громадяни наражають себе на неприємності. Економіка article Tue, 28 May 2013 16:55:56 +0300 Згідно з Податковим кодексом України доходи всіх громадян оподатковуються за ставкою - 15% (17%). І на сьогодні це не така значна сума. За часів оподаткування доходів громадян згідно із Декретом КМУ  „Про прибутковий податок з громадян” залежно від розміру доходів податок сягав навіть 40%. (Для порівняння: у розвинених країнах Європи ставка прибуткового податку сягає 45-50%).

Головна небезпека “тіньової” зарплати, як і “тіньової” зайнятості, полягає  не лише у тому, що бюджет недоотримує  кошти. Відмовляючися від сплати пенсійних внесків, вони, з одного боку, не матимуть змоги отримати пенсію, яка б відповідала рівню їхньої реальної зарплати. З іншого - якщо держава платитиме цим людям навіть невелику соціальну пенсію, то це значить, що тягар їх утримання у старості ляже на плечі тих, хто сплачував внески на своє пенсійне страхування. А це – несправедливо із соціальної точки зору.

Громадяни, які погоджуються на отримання “тіньової” заробітної плати, не лише сприяють розвитку тіньових схем, а й позбавляють себе соціальної захищеності. Ухиляючись від оподаткування шляхом мінімізації реальних доходів, вони позбавляють себе не тільки гідної пенсії у майбутньому, а й лікарняних, декретних виплат, отримання банківських кредитів тощо. Працівник, який отримує зарплатню неофіційно, повністю беззахисний перед роботодавцем. Адже домовленість про її розмір жодним чином не зафіксовано, і роботодавець сплачує платню доти, доки на те його воля.

Отримуючи заробітну плату у „конверті”, працівник робить серйозне правопорушення - ухилення від оподаткування.

Тож від власної байдужості й  мовчазної бездіяльності кожен  “трудовий нелегал” втрачає: трудову  пенсію, відпускні за час щорічної відпустки, суму індексації заробітної плати у зв’язку зі зростанням цін, допомогу з тимчасової непрацездатності у випадку хвороби та інше.

Отже самі працівники мають бути зацікавленими, щоб кожна гривня виплачувалася їм офіційно.

До речі, з початку року до місцевого бюджету надійшло 150,8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Зменшено заборгованість по заробітній платі на суму 3,2 млн. грн. і надійшло податку 0,4 млн. грн..

Володимир Мехед, заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС

]]>
З початку року платниками податків Чернігова сплачено 411,9 млн. грн. податків http://monitor.cn.ua/ua/politics/13580 Реформування податкової системи, її лібералізація, послідовне запровадження у практику європейських стандартів обслуговування бізнесу зумовили забезпечення на Чернігівщині стабільного й ритмічного наповнення бюджетів усіх рівнів. Політика article Mon, 27 May 2013 13:31:03 +0300 З початку року платниками податків сплачено 411,9 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що контролюються податковою службою. Зокрема, до загального фонду Державного бюджету забезпечено збір податкових платежів у сумі 184,9 млн. грн. Надходження податкових платежів до місцевих бюджетів склали 222,7 млн. грн.

Позитивні зміни у діяльності податкової служби сьогодні помітні платникам податків, перш за все, завдяки запровадженню та інтенсивному розвитку електронних сервісів. Ефективність та оперативність адміністрування податків і платежів забезпечує система електронної податкової звітності. Суттєвим імпульсом для переходу бізнесу на її використання стало відкриття при органах ДПС відділів реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДПС, які надають послуги на безоплатній основі. Сьогодні такий відділ діє у м. Чернігові за адресою: м. Чернігві, вул. Кирпоноса, 28, кім. 14. Послуги отримали більше 10 тис. клієнтів, у т.ч. 8 тис. фізичних осіб. З кожним місяцем спостерігається динамічний ріст кількості бажаючих. Засобами телекомунікаційного зв’язку із використанням електронних цифрових ключів подано 98% звітності з ПДВ.

Не менш помітним покращенням  для платників податків є функціонування ризикоорієнтованого моніторингу тіньової економіки, що дає можливість вивести з-під постійної уваги податківців сумлінний бізнес. Зокрема, відбір до проведення планових перевірок здійснюється виключно за визначеними критеріями ризиків.

Податкова служба діятиме шляхом рівноправного партнерства з підприємництвом, на основі взаємодії з врахування інтересів обох сторін.


Олександр Марухленко, перший заступник начальника ДПІ  у м. Чернігові

]]>
Інформаційний дайджест від податкової http://monitor.cn.ua/ua/economics/13464 Черговий випуск інформаційного дайджесту від ДПІ в м.Чернгові присвячений питанням пільг, акцизів та касовим апаратам Економіка article Thu, 23 May 2013 11:38:05 +0300 Відображення  у реєстрі касового чека

Підставою для нарахування  сум ПДВ, що відносяться до податкового  кредиту без отримання податкової накладної, є касові чеки, які містять  суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням  фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 грн. за день (без урахування ПДВ).

У разі якщо загальна сума отриманих  товарів/послуг за касовим чеком перевищує 200 грн. (без ПДВ), платник податку не має права віднести до складу податкового кредиту ні всю суму ПДВ, сплачену при придбанні таких товарів/послуг, ні її частину.

Платник податку у графі 5 проставляє позначку «ЧК» - касовий чек та заповнює графи 13 та 14 Реєстру.

Застосування  пільгової ставки

Міндоходів України повідомляє, що будь – які доходи, у тому числі відсотки, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються у порядку і за ставками, визначеними п. 160.1 ст.160 Податкового кодексу України.

Особа (податковий агент) має право  самостійно застосовувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним  міжнародним договором України  на час виплати доходу нерезиденту, тільки у разі якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу та резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.

Однією з умов застосування пільгової  ставки або звільнення від податку  на прибуток нерезидентів є підтвердження бенефіціарності одержувача доходів.

Акцизний податок

Операції за договорами міни, дарування передбачають отримання  доходу особою, яка набуває права власності на цінні папери та є об’єктом оподаткування акцизним податком за ставкою 1,5%. Базою оподаткування таких операцій є договірна вартість цінних паперів, визначена у первинних і бухгалтерських документах за будь – якою операцією з продажу, обміну або інших способів їх відчуження.

Операції з цінними паперами, де перехід права власності відбувся до набрання чинності Законом України від 06.12.2012 р. №5519-VI (тобто до 03.01.2013 р.), не підлягають оподаткуванню акцизним податком.

Також, не підлягають оподаткуванню  операції з інвестиційними сертифікатами незалежно від виду таких операцій (пп.213.2.3 п.213.2 ст.213 Кодексу).

При переході права власності  на вексель банку пред’явник такого векселя є платником акцизного  податку за ставкою 1,5% суми договірної вартості такого векселя.

Взаємозалік заборгованості

Платники єдиного податку, відповідно до Податкового кодексу  України, повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Бартерна (товарообмінна) операція – це господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків у негрошовій формі у рамках одного договору.

Отже, юридичні особи – платники єдиного податку не мають права  проводити взаємозалік заборгованості та погашати заборгованість за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) іншим способом, ніж грошовим.

]]>
Підсумки кампанії декларування доходів за 2012 рік http://monitor.cn.ua/ua/economics/13424 В Україні порядок подання громадянами декларацій про сукупний річний дохід введений з 1993 року. Економіка article Wed, 22 May 2013 13:02:20 +0300 Щороку з 1 січня розпочинається кампанія декларування доходів громадян про майновий стан і доходи.

Про це повідомила на брифінгу, заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС Лариса Сич, який нещодавно відбувся.

“За результатами проведеного аналізу податкової звітності по ф.1-ДФ за 2012 рік обов’язково задекларувати доходи повинні були 2130 громадян, подано 3302 податкових декларацій”, – повідомила податківець.

Цьогорічна кампанія декларування відбувалася відповідно до розділу ІV Податкового кодексу України. Термін подання обов’язкової декларації тривав до 1 травня 2013 р., такими громадянами, які одержували у 2012 році доходи (окремі види доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався; доходи від осіб, які не мають статусу податкових агентів; іноземні доходи, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами лише у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2012 році – 128 760 грн. (1073х120)). Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня 2013 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій нею річній податковій декларації.

На протязі деклараційної кампанії громадяни добровільно декларували доходи отримані від надання різноманітних послуг населенню у 2012 році, зокрема: відеозйомка, пошиття одягу, надання послуг населенню по оранці земельних ділянок, ремонт виробів, музичний супровід, побутові послуги та інше. По м.Чернігову подали декларації 15 громадян, які отримали доходи понад 1 млн.грн., які визначили до сплати у бюджет 617,0 тис.грн.

Наприклад, громадянка міста подала декларацію про отримання у 2012 році дарунку у вигляді об“єктів нерухомості, а саме приміщення складів у сумі 6961,8 тис. грн. Відповідно поданої декларації сума податку, що підлягає сплаті до бюджету 348,1 тис. грн. Або, декларація громадянина, який у 2012 році отримав іноземний дохід за медичні дослідження (в Ірландії, в Австралії, в Великобританії, в США), дохід склав 1034,9 тис. грн. Відповідно проведеного річного перерахунку визначено податку до сплати у сумі 166,6 тис.грн., яка сплачена у березні 2013 року.

]]>
Інформаційний дайджест від податківців http://monitor.cn.ua/ua/economics/13320 У цьому випуску Ви можете дізнатися про туристичний збір, новини митного законодавства, як звертатися до структур Міндоходів та особисті прийоми у ДПІ м.Чернігова, а також у яких випадках Ваше звернення не буде розглянуте Економіка article Sat, 18 May 2013 14:11:56 +0300 Випадки у яких звернення не розглядаються

Відповідно до статті 8 Закону України «Про звернення  громадян» письмове звернення без  зазначення місця проживання, не підписане  автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Також не розглядаються повторні  звернення одним і тим же  органом від одного і того  ж громадянина з одного і  того ж питання, якщо перше  вирішено по суті, а також звернення  осіб, визнаних судом недієздатними.

Туристичний збір може справлятися  податковими агентами
 
Туристичний збір може справлятися податковими  агентами, відповідно до рішення сільської, селищної та міської ради, а саме:

адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих  та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;
квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих  осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
юридичними особами або фізичними  особами - підприємцями, які уповноважуються  сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.
Такі податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору  окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.
Вказане питання регулюється ст. 268 р. ХІІ Податкового кодексу  України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями.

Переваги нових  РРО вже оцінили 370 платників податків Чернігівщини

До Єдиної системи обробки даних  Міністерства доходів і зборів України вже приєднано 468 одиниць касової техніки, які у своїй діяльності заcтосовуються платниками податків Чернігівщини.
Переваги застосування РРО нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, приваблюють підприємців. Ці нові прогресивні технології дозволяють значно  економить час та кошти, сприяють скороченню перевірок.
Звертаємо увагу, що на придбання сучасних та переобладнання старих РРО залишилося трохи більше місяця (до 1 липня 2013). З 1 липня 2013 року за неподання звітності в електронному вигляді будуть застосовуватися штрафні санкції.
Необхідно також зауважити, що затверджено новий Державний реєстр РРО з переліком сучасних моделей РРО з вбудованими модемами або в комплекті з модемами, які дозволені до використання у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (наказ Міністерства доходів і зборів України від 26.04.13 №82).

Правила отримання консультацій з митних питань

Підприємства та громадяни, які переміщують товари, транспортні  засоби комерційного призначення через  кордон або провадять діяльність, контроль за якою покладено на митні органи Міністерства доходів і зборів України, мають право звернутися до них за  консультацією. Такі консультації надаються на безоплатній основі та стосуються питань практичного застосування окремих норм законодавства України з питань митної справи.
Консультації надаються митницями за місцем розташування підприємств (за місцем проживання або тимчасового перебування громадян) або Міністерством доходів і зборів України в усній, письмовій або, за бажанням зацікавленої особи, в електронній формі. Консультації можна отримати у строк, що не перевищує 30 календарних днів, наступних за днем отримання відповідного звернення.
Такі консультації мають індивідуальний характер і можуть використовуватися  виключно особою, якій надано таку консультацію. Водночас,  надана консультація може бути оскаржена до органу вищого рівня або до суду як правовий акт індивідуальної дії, якщо вона, на думку зацікавленої особи, суперечить нормам чинного законодавства. Визнання судом такої консультації недійсною є підставою для надання нової консультації з урахуванням висновків суду.
Водночас, посадова особа, яка діяла  відповідно до консультації з питань митного законодавства, наданої  їй в письмовій або електронній  формі, не може бути притягнута до відповідальності, зокрема, на підставі того, що у подальшому такі консультації були змінені або скасовані.
Міністерство доходів і зборів України звертає увагу, що відповідні норми передбачено статтею 21 Митного кодексу України.

При подачі звітності правильно вказуйте назву органу

Шляхом реорганізації  територіальних органів Державної податкової та Державної митної служб утворилися відповідні органи Міністерства доходів і зборів України. А це, в свою чергу, призвело до зміни їх назви.
Тому, звертаємо увагу, що при складані податкової або митної звітності необхідно правильно вказувати назву органу, до якого звітуєте.
Перелік територіальних органів Міндоходів, які утворилися, затверджено Постановою КМ України від 20 березня 2013 р. №229.

Особистий прийом

Робота із зверненнями громадян важлива складова у діяльності міських податківців, адже саме так забезпечується зворотний зв’язок із громадськістю, формується ідеологія добровільної сплати.
Згідно із затвердженим графіком у спеціально пристосованій приймальні, посадовими особами з числа керівництва проводиться особистий прийом.  Розпис розташовано на першому поверсі податкової інспекції та на сайті Чернігівської міської ради  у розділі порталу “ДПІ інформує” із зазначенням прізвищ посадових осіб та часу прийому. Попередній запис на особистий прийом  є обов’язковим та закінчується не пізніше ніж за 5 робочих днів до календарної дати прийому.
З початку  року керівним складом  ДПІ у м. Чернігові ДПС було  проведено 20 особистих прийомів громадян, у тому числі через громадську приймальню – 8, виїзних – 12.  Відповіді на звернення були надані безпосередньо під час особистого прийому.
Найбільше на індивідуальних зустрічах громадян цікавили питання з адміністрування податку на додану вартість, контрольно – перевірочної роботи, податку на доходи фізичних осіб тощо.
Протягом  року надійшло 4 звернення громадян на які надано своєчасну відповідь.
Належна організація роботи у цьому напрямку – це відкритий шлях до порозуміння між податковою службою та платниками податків.

За інформацією ДПІ у м.Чернігові ДПС та Головного управління Міндоходів у Чернігівській області

]]>
Федір Уляненко про інвестиційний клімат http://monitor.cn.ua/ua/economics/13297 Поставлене Президентом України завдання щодо входження нашої країни до першої сотні світового рейтингу “Doing Business” – це здійснення низки реформ. Про це розмова з начальником ДПІ у м. Чернігові Федором Уляненком. Економіка article Fri, 17 May 2013 13:33:31 +0300 - Які нововедення у податковому законодавстві можна віднести до стимулюванню інвестиційної активності?

- Для реалізації завдання щодо стимулювання економічної активності бізнесу впродовж двох років було зроблено чимало, зокрема:

– знижено ставки основних податків;
– скорочено кількість податків та зборів;
– зменшено кількість планових перевірок;
– тимчасово звільнено від оподаткування прибуток підприємств окремих галузей;
– запроваджено “податкові канікули” на 5 років (з 01.04.2011 р. до 01.01.2016 р.) для малого бізнесу у вигляді нульової ставки податку на прибуток.

До позитивів Податкового кодексу України у питаннях стимулювання інвестиційної активності також варто віднести нововведення щодо:

– зближення бухгалтерської та податкової звітності (особливо у питанні нарахування податку на прибуток);
– запровадження механізму автоматичного відшкодування ПДВ;
– спрощення процедури адміністративного оскарження рішень податкової служби.

Важливо, що кодекс не став консервативним документом, фактично він відкрив шлях до системного реформування всієї податкової сфери.

Прогресивні зміни податкового законодавства у цілому отримали високу оцінку.

- Які конкретно кроки зроблені ДПІ у м. Чернігові у напрямку покращення інвестиційної привабливості, створення належних умов для фінансово-економічної діяльності бізнесу?

Позитивні зміни сьогодні помічають перш за все платники податків. Завдяки запровадженню електронних сервісів люди більше не стоять у чергах. В інспекції діє Центр обслуговування платників податків. За період його функціонування платникам податків надано майже 5000 послуг. Ефективність та оперативність адміністрування податків і платежів сьогодні забезпечує система електронної податкової звітності.

За 2012 рік майже 100% податкових звітів з податку на додану вартість подано засобами телекомунікаційного зв’язку із використанням електронних цифрових ключів.

Також відкрито відділ реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів, які надають послуги на безоплатній основі. Створено Електронний кабінет платника податків, що дає змогу в он-лайн режимі подавати податкову звітність, отримувати інформацію про стан розрахунків з бюджетом. Створено Єдину базу податкових знань.

З метою лібералізації податкової системи запроваджено методи непрямого електронного контролю, що дає можливість вивести з під постійної уваги податківців сумлінний бізнес. Зокрема, це позитивно впливає на процес відшкодування ПДВ.

Протягом 2013 року відшкодовано грошовими коштами на розрахункові рахунки 51 платнику 36,2 млн. грн.

В автоматичному режимі ПДВ відшкодовано 5 платникам 16,8 млн. грн.

Ще функціонує ризикоорієнтований моніторинг тіньової економіки, що позитивно впливає на підвищення добровільної сплати податків.

Так, у І кварталі 2013 році підрозділами податкового контролю проведено 167 планових і позапланових документальних перевірок, що на 53 менше, ніж у І кварталі 2012 року, з них 2 перевірки СГ, які мають іноземні інвестиції.

Маю достатні підстави зазначити, що переважна більшість платників податків здійснюють виробничу діяльність чесно і прозоро, у належному обсязі вносять податкові платежі .

Податківці міста постійно тримають у полі зору питання, що стосуються удосконалення партнерських взаємин з інвесторами.

Розмову вела Ірина Берегова

]]>
Закон України “Про доступ до публічної інформації” – у дії http://monitor.cn.ua/ua/style/13257 Основною метою Закону України “Про доступ до публічної інформації” є права кожного громадянина на доступ до публічної інформації. Стиль article Thu, 16 May 2013 08:35:59 +0300 Надання інформації суб’єктами владних повноважень здійснюється у відповідь на запити фізичних, юридичних осіб та об’єднань громадян без статусу юридичної особи.

Кожна особа може отримати дані про доходи, відсутність заборгованості, копії податкових декларацій про майновий стан про себе, вимагати виправлення неточної, неповної, застарілої інформації про себе, знищення інформації, збирання, використання чи зберігання якої здійснюється з порушенням вимог закону; ознайомитися за рішенням суду з інформацією про інших осіб, якщо це необхідно для реалізації та захисту прав та законних інтересів; на відшкодування шкоди у разі розкриття інформації про цю особу з порушенням вимог, визначених законом.
Термін виконання запиту не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання.

Зокрема, до ДПІ у м. Чернігові ДПС з початку року звернулося 39 платників податків.

Громадяни цікавилися питаннями щодо проведення контрольно-перевірочних заходів, усунення розбіжностей податкового кредиту по ПДВ, доходів запитувачів, надання копій документів тощо.

Отримати публічну податкову інформацію може кожен бажаючий, надіславши листа-запита за адресою: Державна податкова інспекція у м. Чернігові, вул. Кирпоноса, 28 (на конверті вказувати „Публічна інформація”); або на електронну адресу: dpi_chernigiv@ukr.net, чи зателефонувавши на 652825 у робочий час: – з понеділка по п’ятницю з 8-30 до 13-00 год.; 13-45 до 17-30 год, у п’ятницю – до 16-15 год.

]]>
Соціальна захищеність – справа кожного громадянина http://monitor.cn.ua/ua/style/13172 Найбільше ухилень від оподаткування та порушень законодавства відбувається саме у сфері виплати заробітної плати. Серед них – заборгованість, зарплата “в конвертах”, або її виплата у розмірі, що не відповідає мінімальному розмірі. Стиль article Mon, 13 May 2013 08:19:33 +0300 Виплата мінімальної заробітної плати – обов’язкова вимога на території усієї України для підприємств усіх форм власності і господарювання. Не нарахування заробітної плати, у розмірі мінімальної, – порушення соціальних гарантій громадян.

Кожен громадянин нашої країни має право отримувати за свою роботу гідну винагороду, а з часом і пенсію.

У європейських країнах, рівня яких ми прагнемо досягти, давно зрозуміло – добросовісний працівник – соціально захищений.

До речі, з початку року до місцевого бюджету надійшло – 129,2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

]]>
Забезпечення своєчасних бюджетних надходжень http://monitor.cn.ua/ua/economics/13095 Вирішення соціальних завдань, підтримка повноцінного функціонування економіки країни та її господарюючих суб’єктів залежить передусім від забезпечення своєчасних і у повному обсязі бюджетних надходжень. Податківці міста продовжують працювати у звичному для них режимі та забезпечувати стабільні надходження до бюджетів усіх рівнів Економіка article Wed, 08 May 2013 11:33:47 +0300 З початку року до Державного бюджету зібрано 175,1 млн.грн., загальний фонд Державного бюджету поповнився на 172,8 млн.грн.

Визначальними платежами залишаються такі податки, як податок на додану вартість, питома вага якого у загальних обсягах становить 60%, та податок на прибуток 32%.

Минулорічні показники доходів до загального фонду державного бюджету за відповідний період перевищені на 10,9 млн.грн. Надходження з податку на прибуток зросли у порівнянні із минулим роком на 11,0 млн.грн.

До місцевого бюджету надійшло 188,1 млн.грн., що на 18,3 млн.грн. більше минулорічних показників. Індикативний показник доходів виконано на 108%, додатково надійшло 13,9 млн.грн.

Найбільшу частку надходжень місцевої скарбниці займає податок на доходи фізичних осіб, якого за чотири місяці сплачено 129,2 мільйонів гривень. Від плати за землю надійшло 26,9 мільйонів гривень, платниками єдиного податку сплачено 20,4 млн.грн.

Говорячи про бюджетні надходження ми бачимо, що суб’єкти підприємницької діяльності у переважній більшості із року у рік демонструють чесність у сплаті податків. Тож, наше завдання – продовжити стимулювати це ставлення, всебічно сприяти і підтримувати добросовісних платників, реагувати на ініціативи підприємницьких кіл і громадськості.

Позитивні результати роботи насамперед залежать від злагодженості у роботі, сумлінності у виконанні обов’язків та партнерським відносинам з платниками податків.

Приємно відзначити, що більшість суб’єктів підприємницької діяльності у м. Чернігові – це добросовісні платники податків, які вчасно звітують і добровільно сплачують податки.

Сьогодні у країні створені умови для сталого розвитку учасників економічного процесу. Про це свідчить і позитивна динаміка серед представників малого та середнього бізнесу. Приміром, поряд із зростанням кількості підприємців – “спрощенців” збільшилися і податкові надходження. Лише з початку поточного року до місцевих бюджетів надійшло 20,4 млн.грн. єдиного податку.

Також збільшилася кількість підприємців, які подають звітність засобами телекомунікаційного зв’язку, та таких, які вже отримали ключі електронного цифрового підпису.

Федір Уляненко, начальник ДПІ у м. Чернігові ДПС

]]>
Інформаційний дайджест від податкової http://monitor.cn.ua/ua/economics/13081 У сьогоднішньому випуску інформаційного дайджесту йде мова про електронну звітність, копії розрахункових документів та зміну акцизних марок Економіка article Tue, 07 May 2013 17:17:10 +0300 Сервісне обслуговування платників податків

Державна податкова  служба дбає про те, щоб платники податків виконували свій власний обов’язок якомого зручніше.

Так, при зустрічі з керівниками  підприємств, перший заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС Олександр Марухленко зазначив, що сервісне обслуговування платників податків є пріоритетним завданням міських податківців.

Він зазначив, що перетворення органу податкової служби у сервісну є зручним і комфортним механізмом роботи з платниками податків.

Спілкуючися з керівниками посадовець наголосив, що податкова служба іде шляхом зниження фіскального навантаження. Це стосується «Єдиної бази податкових знань», рубрик: «Дізнайся більше про свого бізнес- партнера», «Реєстру платників ПДВ», антикорупційного проекту «Пульс» міністерства доходів та зборів, дистанційного подання звітності засобами Е – mail, запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі.

А, з відкриттям Центру обслуговування платників податків були створенні  зручні умови для отримання адміністративних, консультаційних, інформаційних послуг, необхідних для здійснення підприємницької діяльності.

Керівники підприємств внесли пропозиції, щодо удосконалення податкового  законодавства.

Особисті зустрічі керівництва  ДПІ у м. Чернігові ДПС з представниками бізнесу сприяють налагодженню партнерства і формуванню податкової культури.

Індивідуальний підхід до кожного  платника податків є запорукою довірливих відносин та сприяє збільшенню добровільних надходжень до бюджету.

Електронні копії розрахункових документів по дротових або бездротових каналах зв'язку

З 1 січня   2013   року  вступили у силу зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій  у  сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», якими  передбачено створення реєстраторами розрахункових операцій контрольних стрічок в електронному вигляді (паперова форма контрольної  стрічки зберігається).

Суб'єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку у друкованому вигляді, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці у пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або у пам'яті модемів, які до них приєднанні.

Це дозволить, по-перше, суб’єкту господарювання не друкувати на папері та не зберігати  протягом трьох  років  паперову стрічку  РРО , а, по – друге, при використанні сучасної касової технології – не надавати щомісячно звіт про використання  РРО  до ДПС України.

Нові акцизні  марки

З 1 травня введені акцизні  марки на алкоголь і тютюнові вироби нового зразка, одночасно збільшилася  їх вартість. Відповідно до постанови  Кабінету Міністрів від  13.03.2013 р. №188, плата за акцизну марку на алкоголь складає 0,27 грн./шт. замість діючих 0,103,грн.шт, на тютюнові вироби – 0,142 грн./шт. замість 0,055 грн/шт. Акцизні марки на алкогольні напої та тютюнові вироби вітчизняного та імпортного виробництва нового зразка мають трьохступеневий захист від підробки.

Саме з 01.05.2013 р. припинилася продаж акцизних марок старого зразка.

]]>
Інформаційний дайджест від податкової http://monitor.cn.ua/ua/economics/12954 Інформаційний податковий дайджест про податкові пільги та знижки, здачу декларацій та прибутки. Економіка article Mon, 29 Apr 2013 13:02:09 +0300 Умови врахування витрат для нарахування податкової знижки

У разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). При цьому, оригінали зазначених документів не надсилаються органу державної податкової служби, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Податковим кодексом. Водночас, платники податку зобов’язані на вимогу органу державної податкової служби та у межах його повноважень, визначених законодавством, пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

Платник податку, який бажає скористатися правом на податкову знижку за підсумками звітного 2012 року, має право у 2013 році подати річну податкову декларацію до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси (місцем проживання, за яким він береться на облік як платник податків в органі державної податкової служби) про суму свого загального річного оподатковуваного доходу та зазначити у ній підстави, суми та підтверджуючі документи щодо податкової знижки.

До речі, до податкової інспекції міста Чернігова громадянами вже подано 2500 декларацій про майновий стан та доходи.

Який показник декларації з податку на прибуток береться до уваги для визначення доходу платника податку, що повинен сплачувати авансові внески?

Узагальнюючою податковою консультацією щодо особливостей подання декларацій з податку на прибуток та сплати податку у 2013 році, затвердженою наказом ДПС України від 21.12.2012 №1171, визначено, що для визначення доходу платника податку беруться до уваги такі показники декларацій з податку на прибуток:

для підприємств та відокремлених структурних підрозділів, що сплачують податок на прибуток самостійно – значення р.01 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2011 №1213, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2011 року за №1215/19953; для банківських установ – значення р.01 Податкової декларації з податку на прибуток банку, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2011 №1683, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10 січня 2012 року за №16/20329; для договорів про спільну діяльність – значення р.01 Податкової декларації про результати спільної діяльності на території України без створення юридичної особи, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.10.2011 №1352, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 листопада 2011 року за № 1290/20028;
для страхових організацій – сумарне значення р.01 та р.5 Податкової декларації з податку на доходи (прибуток) страховика, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 22.06.2012 №759, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19 липня 2012 року за №1220/21532 (далі – Декларація №759);
для постійного представництва нерезидента – значення р.01 Розрахунку оподатковуваного прибутку та податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення відокремленого балансу фінансово-господарської діяльності та Розрахунку оподатковуваного прибутку та податку на прибуток постійного представництва нерезидента, що здійснюється органом державної податкової служби, форми яких затверджені наказом ДПА України від 28.02.2011 №115, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 березня 2011 року за №399/19137;
для структурних підрозділів, що сплачують податок на прибуток консолідовано, підприємств – значення р.01 Декларації №1213 головного підприємства, банківських установ – значення р.01 Декларації №1683 головного банку, страхових організацій – сумарне значення р.01 та р.05 Декларації р.01 Розрахунку оподатковуваного прибутку та податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення відокремленого балансу фінансово-господарської діяльності та Розрахунку оподатковуваного прибутку та податку на прибуток постійного представництва нерезидента, що здійснюється органом державної податкової служби, форми яких затверджені наказом ДПА України від 28.02.2011 №115, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 березня 2011 року за №399/19137;
для структурних підрозділів, що сплачують податок на прибуток консолідовано, підприємств – значення р.01 Декларації №1213 головного підприємства, банківських установ – значення р.01 Декларації №1683 головного банку, страхових організацій – сумарне значення р.01 та р.05 Декларації №759 головної страхової компанії.

Ризик залишитися без прав

Одним із завдань, що стоять на порядку денному передподатківцями, є легалізація заробітної плати.

Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати за невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на думку роботодавця, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про так звані „тіньові” заробітки.

Наймаючись на роботу, громадянам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується у “конвертах” – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Це, перш за все, ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому. Людина, яка працює неофіційно, при отриманні травми не може розраховувати на виплату їй лікарняних та інших обов’язкових виплат.

Не менш важливим являється той факт, що рівень надходження податку на доходи фізичних осіб у бюджет знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати. На сьогодні втрати бюджету від прихованої “в конвертах” заробітної плати великі. Тому дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату офіційно, бо саме у такому випадку місцевий бюджет має стабільні надходження.

Працівниками ДПІ у м. Чернігові ДПС приділяється особлива увага виявленню схем та механізмів невиплати заробітної плати, погашенню заборгованості та перерахуванню податку на доходи фізичних осіб у бюджет, оформленні найманих працівників відповідно до чинного законодавства. Звертається увага керівників підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців на обов’язковому оформленні трудових відносин із найманими працівниками, на недопущенні виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень.

Змусити роботодавців чесно платити найманим працівникам зароблені гривні зможуть лише самі працівники. Цей метод на сьогодні є найдієвішим у боротьбі із зарплатами “в конвертах”.

Повідомляємо, що з приводу надходження пропозицій неофіційного працевлаштування, звертайтеся за телефоном 652819.

У котре нагадуємо, що підтримка роботодавцем ідеї легалізації заробітної плати та робочого місця – це захист свого бізнесу від неконкурентних умов, а офіційне оформлення на роботу – соціальна захищеність найманого працівника.

До речі, доходи місцевого бюджету більше ніж на дві третини сформовані за рахунок податку на доходи фізичних осіб, якого надійшло з початку року 113,8 млн.грн.

Всеобуч для платників податків

Для керівників підприємств та організацій, бухгалтерів, підприємців міські податківці постійно організовують безкоштовне навчання. З початку року на семінарах побувало майже тисяча платників податків.

Щотижня працівники інспекції проводять зустрічі та засідання “круглий стіл” для новостворених суб’єктів підприємницької діяльності у міському центрі зайнятості, громадські читання, лекції у навчальних закладах.

При необхідності будь-яке підприємство чи організація можуть запросити до себе спеціалістів ДПІ для проведення виїзних семінарів з роз’яснення положень Податкового кодексу України чи змін, внесених до тих чи інших нормативних актів.

А телефонний зв’язок “гаряча лінія”, вже стало невід’ємною частиною роботи фахівців управлінь інспекції. Започатковані Інтернет – семінари свідчать, що ця форма роботи приваблива, як для платників податків так і для податківців.

Вчитися ніколи не пізно. А елементарні податкові знання сьогодні необхідні всім.

Якість обслуговування – принцип роботи податківців

Поняття “сервіс” це передусім якість, зручність, швидкість, доступність, комфортність для платників і, звичайно, відкритість перед ними.

Центр обслуговування платників податків при ДПІ у м. Чернігові ДПС діє з 14 червня 2012 року.
Досвідчені фахівці центру сертифікації ключів у разі наявності ноутбука у платника податку, за бажанням платника, у приміщенні інспекції проводять індивідуальний тренінг щодо укладання через Інтернет договору на подання звітності в електронному вигляді, користування програмами, які безкоштовно видають податкові органи, відправки звітності мережею Інтернет.

Кожен платник податків має змогу оцінити роботу Центру. Для цього потрібно заповнити анонімну анкету та покласти її до скриньки “Заяви та пропозиції”. Анкети можна отримати у 8 кабінеті, або у залі очікування. Приємно відмітити, що відвідувачі залишають позитивні відгуки про новий сервісний центр.
Так, 100 відсотків опитаних вважають, що з відкриттям ЦОПП значно покращилася якість обслуговування, а 99 відсотків опитаних повністю задоволені його режимом роботи.
75 відсотків респондентів оцінили роботу сервісного центру на “відмінно”, 25 відсотків – “добре”.
Ні однієї скарги до скриньки з моменту відкриття ЦОППу не потрапило.
Подібні результати – яскраве підтвердження якісних змін у принципах роботи Державної податкової служби, налагодження партнерських відносин із платниками податків.

Оподаткування вартості профспілкової путівки

Податковим кодексом України визначено, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку – члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відповідно до ст. 164 розділу IV ПКУ до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо.

Тобто, вартість профспілкової путівки, яка надається платнику податків на оздоровлення члена сім’ї віком після 18 років, оподатковується податком на доходи фізичних осіб, як додаткове благо, за ставкою, встановленою ст.167 ПКУ (15% та/або 17% у залежності від розміру отриманого доходу). Сімейна профспілкова путівка надана платнику податків, до якої включається і вартість оздоровлення члена сім’ї після 18 років, оподатковується у розмірі частини отриманого доходу на оздоровлення такого члена сім’ї.

Формування та надсилання звітів великих обсягів

Для удосконалення процесу підготовки та подання реєстрів виданих та отриманих податкових накладних Міністерством доходів і зборів України доповнено альтернативний вигляд XML для формування та надсилання звітів великих обсягів (понад 20 000 записів):

інструкція для версії документа, впровадженої Наказом Міністерства фінансів України від 17.12.2012 № 1340, зареєстрований в Міністерстві юстиції України України 01.02.2013 № 201/22733.

Право на податкову знижку за користування іпотечним житловим кредитом

Платник податку має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику у національній або іноземній валюті, фактично сплачену протягом звітного податкового року.
Таке право виникає у разі, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купуєтться житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема, згідно з позначкою у паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.
Декларація про майновий стан і доходи подається за місцем реєстрації платника податку до 31 грудня поточного року.

Податковий розпродаж!

Повідомляє, що планується продаж заставного майна підприємтсва-боржника ТОВ „Ватес”, а саме офісні меблі, орг. техніка (столи, шафи, тумби, комп”ютери, принтери, монітори, кондиціонери, касові апарати, сейфи, обладнання для столових та інше).
Дане майно має товарний вигляд та сприятливі ціни.
Зацікавлених осіб просимо звертатися за тел. 65-28-70, 65-28-87, адреса: вул. Кирпоноса, 28, м. Чернігів.

]]>
Інтернет-семінар по роз'ясненню Податкового кодексу http://monitor.cn.ua/ua/economics/12881 Інтернет–семінари, які започаткували міські податківці спільно з інформ-агенцієй «Чернігівський монітор» проводяться щомісяця. Надаємо відповіді провідних фахівців ДПІ у м. Чернігові ДПС на запитання платників податків надані на семінар 26 квітня 2013 р. Економіка article Fri, 26 Apr 2013 10:28:29 +0300 Обкладається податком на доходи фізичних осіб у 2013 р. дохід від продажу або обміну авто?

У 2013 р. дохід від продажу  або обміну авто не обкладається податком на доходи фізичних осіб.

З 1 січня 2013 року набули чинності положення Податкового кодексу  України про оподаткування доходів від продажу автомобілів, мотоциклів, мопедів.

Так, з початку року не обкладається податком дохід, отриманий  платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, та/або мотоцикла, і/або мопеда.

Дохід, отриманий платником  податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох і  більше об'єктів рухомого майна у  вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Порядок оподаткування  операцій з продажу (обміну) об'єктів  рухомого майна регламентовано ст.173 Податкового кодексу, в яку Законом   України від 02.10.12 №5413-VI внесено зміни.

Як оподатковуються новостворені (нововведені) об’єкти житлової нерухомості?

За новостворені (нововведені) об’єкти житлової нерухомості фізична  особа буде сплачувати податок, починаючи  з місяця, в якому виникло право  власності на такий об’єкт.

Якщо право власності  протягом календарного року переходить від одного власника до іншого, то попередній власник сплачує податок на нерухоме майно за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування. Новий же власник сплачує податок починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

При цьому орган ДПС  буде надсилати фізичним особам податкові   повідомлення-рішення про розмір нарахованого податку. Такі повідомлення будуть формуватися після отримання інформації про виникнення чи про перехід права власності на такий об’єкт у фізособи від органу держреєстрації прав на нерухоме майно.  Також платники можуть самостійно звернутися до органів ДПС для звірки даних щодо площі житлової нерухомості, податкових пільг, ставок та нарахованої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Сплатити податок фізособа має протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення за місцем розташування об’єкта оподаткування.  

Хто може отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП)?

З метою вдосконалення електронного документообігу ДПС України створено власний Акредитований центр  сертифікації ключів, який надає послуги  електронного цифрового підпису  органам державної влади, органам  місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, іншим суб'єктам господарської діяльності та фізичним особам з можливістю безоплатної видачі посилених сертифікатів відкритих ключів. Інформація з питань реєстрації та отримання послуг ЕЦП розміщено на веб-сайті АЦСК (www.cskidd.gov.ua). Адреса у м. Чернігові: вул., Кирпоноса, 28 кім. 14, тел. 774927.

Які податки  сплачують при отриманні спадщини?

При одержанні об'єктів  спадщини (рухомого, нерухомого майна, комерційної власності) спадкоємцями, які є членами сім'ї спадкодавця другого ступеня споріднення, вартість об'єктів успадкованого майна оподатковується податком на доходи за ставкою 5%. При отриманні спадщини від спадкоємця – нерезидента застосовується ставка 15%. При отриманні будь-яких об'єктів спадщини та подарунків нерезидентами, незалежно від ступеня споріднення із спадкодавцем (дарувальником) застосовується також ставка 15%. Звертаємо увагу, що навіть при сплаті податку під час отримання Свідоцтва про право на спадщину, коли обов'язок платника податку щодо сплати податку вважається виконаним, залишається обов'язок щодо подання податкової звітності.

Чи сплачують  податок на землю фізичні особи  – власники жилих приміщень (квартир) у багатоповерхових будинках?

Платниками земельного податку є особи (підприємства або  об’єднання співвласників), яким земля  під будинком передана у постійне користування або у власність  відповідно до Земельного кодексу України. У свою чергу, власники квартир відшкодовують вартість земельного податку у складі плати за утримання будинків та прибудинкової території.

Що таке коефіцієнт індексації нормативно-грошової оцінки землі?

Це показник, на який збільшується нормативно-грошова оцінка землі. Нормативно-грошова  оцінка землі з урахуванням коефіцієнту індексації складає базу оподаткування земельним податком. Коефіцієнт індексації нормативно-грошової оцінки землі визначається за формулою:
Кi = [І - 10]:100, де І – це індекс споживчих цін за попередній рік.
Наприклад, якщо індекс споживчих цін за 2012 рік складатиме 112,0%, то коефіцієнт індексації нормативно-грошової оцінки землі складатиме (112-10)/100=1,02. При цьому, якщо індекс споживчих цін є меншим ніж 110%, вважається, що він дорівнює 110%. Тобто, якщо індекс споживчих цін за попередній рік є меншим ніж 110%, то коефіцієнт індексації нормативно-грошової оцінки землі складатиме 1,0.

Коли починає  діяти ставка з ПДВ 17% відповідно до норм ПКУ?

Відповідно до ст. 193 р. V Податкового кодексу України  від 2 грудня 2010 року №2755-VI  ставки податку встановлюються від бази оподаткування у таких розмірах: а) 17 відсотків; б) 0 відсотків.

Пунктом 10 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ встановлено, що за податковими зобов’язаннями з ПДВ, що виникли: з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2013 року включно ставка податку становить 20 відсотків;  з 1 січня 2014 року - 17 відсотків.

Як виправити  помилку у реєстрі виданих  та отриманих податкових накладних?

Виправлення помилки у Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних здійснюється методом «сторно» за правилами, передбаченими для бухгалтерського обліку, у момент виявлення такої помилки.

При виправленні помилки методом  «сторно» до Реєстру одночасно вноситься  два записи: помилковий запис із знаком «–» та правильний запис  із знаком «+». 

Метод «сторно» здійснюється шляхом зворотного запису на величину помилки у тому звітному періоді, у якому вона виявлена. При здійсненні такого зворотного запису платником податку: у колонці 1 розділів I та/або II Реєстру зазначається порядковий номер запису; у колонках 2 - 6 розділу I та/або колонках 2 - 7 розділу II Реєстру дублюються реквізити документа, кількісні показники якого сторнуються; у відповідних колонках 7 - 12 розділу I та/або колонках 8 - 16 розділу II Реєстру кількісні показники зазначаються з відповідним знаком «+» чи «-». При цьому, якщо виправлення помилки потребує подання платником податку уточнюючого розрахунку, то до виду документа додається літера «У» (наприклад: ПНПУ). Крім того, запис щодо включення показників такого документа до уточнюючого розрахунку зазначається окремим рядком у рядку «З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний період» Реєстру.

Який порядок визначення звичайної ціни починаючи з 01.01.2013 року ?

Відповідно до п.39.1 ст.39 ПКУ звичайна ціна на товари (роботи, послуги) збігається з договірною ціною, якщо інше не встановлено ПКУ і не доведено зворотне, у тому числі у результаті неможливості визначення звичайної ціни із застосуванням положень п.39.3 - 39.4 ст.39 ПКУ. 
             Звичайна ціна застосовується у разі здійснення платником податків:    

а) бартерних операцій;     б) операцій з пов’язаними особами; 
     в) операцій з платниками податків, що застосовують спеціальні режими оподаткування або інші ставки, ніж основна ставка податку на прибуток, або не є платником цього податку, крім фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності;    

г) в інших випадках, визначених ПКУ. Встановлюються такі методи визначення звичайної ціни:    

а) порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу); 
     б) ціни перепродажу;    

в) «витрати плюс»;    

г) розподілення прибутку;     

ґ) чистого прибутку.

Які застосовуються ставки збору за спеціальне використання води та які особливості заповнення за І квартал 2013 року податкової декларації?

При обчисленні податкових зобов’язань по збору за спеціальне використання води за період з 01.01.2013 по 03.01.2013 включно платники збору застосовують ставки збору, що діяли у 2012 році, а  починаючи з 04.01.2013 – нові, відповідно до Закону України від 20 листопада 2012 року № 5503-VI.

У зв’язку зі зміною ставок протягом звітного періоду в податковій декларації збору: за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар’єрної, шахтної, дренажної води за І квартал 2013 року дані відображаються двома окремими рядками, з відповідною приміткою у цих рядках: «з 01.01.2013 по 03.01.2013 включно» та «з 04.01.2013 по 31.03.2013 включно».

У разі подання податкової декларації збору за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики  за І квартал 2013 року, необхідно подавати дві звітні податкові декларації по цьому збору: за період «з 01.01.2013 по 03.01.2013 включно» та за період «з 04.01.2013 по 31.03.2013 включно».

При цьому у заголовку податкової декларації збору за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики, за який здійснюється розрахунок: за старою ставкою, слід зазначити «з 01.01.2013 по 03.01.2013»;
за новою ставкою, слід зазначити «з 04.01.2013 по 31.03.2013».

До якого  бюджету платники податків сплачують  збір за спеціальне використання води (державного або місцевого)?

Платники збору за спеціальне використання води перераховують суми збору на рахунки бюджетів, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів:    

до державного бюджету  – за спеціальне використання води водних об’єктів загальнодержавного значення;    

до місцевих бюджетів - за спеціальне використання води водних об’єктів місцевого значення.

Органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, забезпечують розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному Бюджетним кодексом України.

До водних об’єктів загальнодержавного значення належать: внутрішні морські води та територіальне море; підземні води, які є джерелом централізованого водопостачання;     поверхневі води (озера, водосховища, річки, канали), що знаходяться і використовуються на території більш як однієї області, а також їх притоки всіх порядків; водні об’єкти у межах територій природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, а також віднесені до категорії лікувальних.

До водних об’єктів місцевого  значення належать:     поверхневі води, що знаходяться і використовуються у межах однієї області і які не віднесені до водних об’єктів загально-державного значення;     підземні води, які не можуть бути джерелом централізованого водопостачання.

Які застосовуються ставки екологічного податку та які  особливості заповнення за І квартал 2013 року податкової декларації ?

При обчисленні податкових зобов’язань по екологічному податку  за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами  забруднення, за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення, за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах за період з 01.01.2013 по 03.01.2013 включно платники екологічного податку застосовують 75 відсотків від ставок екологічного податку, передбачених статтями 243, 244, 245 і 246 Податкового кодексу України, що діяли у 2012 році, а починаючи з 04.01.2013 –75 відсотків від нових ставок екологічного податку, передбачених Законом України від 20 листопада 2012 року №5503-VI.

При обчисленні податкових зобов’язань по екологічному податку  за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасове  зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк за період з 01.01.2013 по 03.01.2013 включно платники збору застосовують ставки збору, що діяли у 2012 році, а починаючи з 04.01.2013 – нові, відповідно до Закону N 5503.

У зв’язку зі зміною ставок протягом звітного періоду платники екологічного податку за I квартал 2013 року подають до органів ДПС одну податкову декларацію екологічного податку за звітний період та відповідні додатки 1 - 7 до податкової декларації у двох примірниках, один - за період «з 01.01.2013 по 03.01.2013 включно» та другий - за період «з 04.01.2013 по 31.03.2013 включно».

Хто є платниками особливого податку?

Відповідно до пп.212.1.9 п. 212.1.9 ст.212 Податкового  кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами є фізична або юридична особа - резидент або нерезидент (у тому числі їх відокремлені підрозділи), які проводять операції з деривативами або з продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів, крім випадків, передбачених п. 213.2 ст. 213 ПКУ.

Не є платниками особливого податку  на операції з відчуження цінних паперів  та операцій з деривативами центральні органи виконавчої влади та їх територіальні  органи, державні установи та організації - не суб’єкти підприємницької діяльності.

Не є платниками особливого податку  на операції з відчуження цінних паперів  та операцій з деривативами фізичні  або юридичні особи - резиденти або  нерезиденти (у тому числі їх відокремлені підрозділи), які проводять операції з відчуження акцій ощадних (депозитних) сертифікатів, акцій приватних акціонерних товариств, корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі, цінних паперів, корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі, емітованих нерезидентами.

Які товари належать до підакцизної  групи товарів?

Відповідно до п. 215.1 ст. 215 Податкового  кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI до підакцизних товарів належать:      спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;     тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;     нафтопродукти, скраплений газ;     автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли.

Які звіти може подати в  електронному вигляді ЮО, ФО, ФОП?

Підпунктом «в» п.49.3. ст.49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями передбачено, що податкова декларація подається засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Реєстр форм звітних документів платників податків юридичних та фізичних осіб для занесення до електронної  бази звітних документів ДПС України  та оновлені версії форм податкової звітності  можна знайти на офіційному веб-сайті  ДПС України www.sts.gov.ua у рубриці Головна/Eлектронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.

У разі виникнення питань щодо формування та передачі звітності в електронному вигляді платник податків може звернутись до органів ДПС за місцем своєї реєстрації (повний перелік осіб відповідальних за надання допомоги в інсталяції ОПЗ у розрізі районних ДПІ можна знайти на офіційному веб-сайті ДПС України в тій же рубриці).

 

]]>
Податківці виявили недостачу сплати податку на суму 620 тисяч гривень http://monitor.cn.ua/ua/style/12640 Умисне ухилення від сплати податків Стиль article Thu, 18 Apr 2013 09:05:48 +0300 Співробітниками головного відділу податкової міліції ДПІ у м. Чернігові ДПС у ході проведення відпрацювання одного із суб’єктів господарської діяльності - великого боржника, було встановлено, що з метою умисного ухилення від сплати податків підприємство реалізувало недобудову офісно-готельного центру, яка знаходиться у місті Чернігові за ціною, що є нижче балансової вартості та вартості визначеної Комунальним підприємством «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації», тобто занизили базу оподаткування податком на додану вартість.

Проведеною плановою перевіркою, підприємству донараховано до сплати у бюджет податку на додану вартість у сумі понад 620 тисяч гривень.

У квітні, за зібраними співробітниками податкової міліції матеріалами, внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження за фактом умисного ухилення від сплати податків.

По даному факту проводиться  подальше кримінальне провадження.

Сергій Бойко, начальника ГВПМ ДПІ у м. Чернігові  ДПС

]]>
Інформаційний дайджест від податкової http://monitor.cn.ua/ua/style/12560 У цьому випуску можна дізнатися як заповнювати книгу доходів, сколи останній день сплати податків на нерухомість, чи потрібно сплачувати податок зі страховки Стиль article Mon, 15 Apr 2013 15:53:19 +0300 Податкова служба розвиває партнерство з платниками та протидіє корупційним проявам

Протидія корупції у податковій службі та ліквідація перешкод, що перешкоджають займатися підприємницькою діяльністю – одні зі складових нової взаємодії відомства з бізнесом.

Стосовно спільної роботи та вирішення проблемних питань податкова постійно проводить консультації із суб’єктами господарювання. За І квартал поточного року у м. Чернігові було організовано 3 семінари з платниками податків.

Завдяки впровадженню нових підходів у взаємодії, значно знижена частка прямого спілкування податкових працівників із суб’єктами підприємництва, вдосконалені методи боротьби з бюрократією і профілактики корупції за всіма напрямками діяльності відомства, зокрема, у контрольно-перевірочній роботі.

Для боротьби із негативними проявами податкова має власні методи та сервіси. Наприклад, для того, аби представники підприємництва почували себе впевненими та захищеними у нестандартних ситуаціях, діє інтерактивна “гаряча лінія” – “Пульс” (тел.: (044) 284-00-07), яка передбачає зворотній зв’язок. Вона допомагає оперативно розв’язати суперечливі питання у сфері оподаткування та митної справи, а також поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служб.

Якісна і ефективна комунікація із платниками податків поряд із забезпеченням високоякісного сервісу продовжують залишатися серед пріоритетних.

Термін зберігання електронних квитанцій – 3 роки

Платники податків, які звітують до податкової в електронному вигляді, повинні подати декларацію не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає граничний термін подання звітності.

Нагадуємо, що податкова звітність приймається з 8.30 до 17.30 щоденно, крім вихідних, святкових і неробочих днів. При цьому, в останній день граничного строку подання податкової звітності в електронній формі звітність приймається до останньої години. Тобто, до 24.00 дня, у якому спливає такий граничний строк.

У разі отримання звітності в електронному вигляді платнику надсилається дві квитанції.

Перша квитанція є підтвердженням того, що податкові документи передано. Ця квитанція надсилається на ту електронну адресу, з якої надійшла звітність від платника. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС.

Водночас, якщо перша квитанція не надійшла на електронну адресу платника, то податковий документ вважається неодержаним.

Друга квитанція є підтвердженням прийняття документів платника до бази даних ДПС в електронному вигляді у текстовому форматі. У ній зазначаються:

– реквізити прийнятого документа в електронній формі;
– відповідність звітності затвердженому формату (стандарту) електронного документа;
– результати перевірки електронного цифрового підпису (ЕЦП);
– інформація про платника податків;
– дата та час приймання, реєстраційний номер;
– податковий період, за який подається звітність та дані про відправника квитанції.

На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику засобами телекомунікаційного зв’язку. Другий примірник такої квитанції також зберігається в електронному вигляді в органі ДПС.

Звертаємо вашу увагу на те, що отримані платником електронні квитанції повинні зберігатися протягом 1095 днів з дня подання податкової звітності.

Порядок подання податкової звітності в електронному вигляді регламентований Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженою Наказом ДПА України від 10.04.2008 №233.

Підприємець може відшкодовувати витрати на відрядження найманому працівнику

Якщо фізична особа – підприємець відряджає найманого працівника для виконання роботи, пов’язаної з господарською діяльністю, такий підриємець може відшкодовувати витрати на відрядження найманому працівнику.

Водночас, працівники мають право на відшкодування витрат та отримання інших компенсацій у зв’язку із службовим відрядженням. Це передбачено ст.121 Кодексу законів про працю України.

Після повернення з відрядження працівник зобов’язаний надати звіт про витрачені грошові кошти, у тому числі і особисті кошти, які він витратив на службове відрядження, пов’язане саме з господарською діяльністю підприємця, а не за власними потребами працівника.

Умовою відшкодування витрат на відрядження є наявність оригіналу документів, що підтверджують вартість таких витрат, у т.ч. квитки, квитанції, чеки, розрахунки тощо.

Витрати, що не підтверджені документально, або зовсім не підлягають відшкодуванню і включенню до витрат підприємця, можуть бути відшкодовані працівнику за рахунок коштів підприємця з подальшими податковими наслідками. Тобто, такі витрати є додатковими благами відрядженого працівника та підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб згідно з пп. “г” пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України.

Надання коштів на відрядження врегульовано пп.140.1.7 п.140.1 ст.140 ПКУ та наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 № 59 “Про затвердження Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон” (із змінами і доповненнями).

19 квітня закінчується строк сплати авансових внесків платниками єдиного податку І та ІІ груп за квітень 2013 року

Авансові внески для фізичних осіб–підприємців – платників єдиного податку першої і другої груп нараховуються органами державної податкової служби. Підставою для нарахування авансових внесків є заява платника щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заява щодо періоду щорічної відпустки та/або заява щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Тобто, строк сплати авансових внесків з єдиного податку такими платниками за квітень 2013 року закінчується 19 квітня.

Нагадуємо, якщо останній день сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, то Податковим кодексом України не передбачено перенесення термінів сплати.

Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси платника.

Водночас, платники єдиного податку зазначених груп можуть сплатити єдиний податок авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Оподаткування доходів від продажу власної сільгосппродукції

Доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку. Власна сільгосппродукція, це та, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках для ведення:

  • садівництва або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) або для індивідуального дачного будівництва;
  • особистого селянського господарства або земельні частки (паї), виділені у натурі, сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

Водночас, якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, доход від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Оподаткування доходів, отриманих від продажу власної сільгосппродукції визначено підпунктом 165.1.24 п.165.1 ст.165 Податкового Кодексу України.

Порядок заповнення Книги обліку доходів і витрат фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність

Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, ведуть облік своєї діяльності шляхом заповнення Книги обліку доходів і витрат.

Заповнення Книги здійснюється у наступному порядку:

  • У графі 1 вказується дата заповнення.
  • У графах 2 та 11 відображається сума нереалізованих товарних запасів, сировини, матеріалів тощо на початок та на кінець звітного податкового періоду (року), яка виводиться у грошовій формі, виходячи із ціни їх придбання.
  • У графі 3 щоденно відображається фактично отримана сума доходу від здійснення діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал або рік. У разі реєстрації нової Книги протягом звітного року записи у ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга залишається у самозайнятої особи.
  • До графи 4 вносяться реквізити документа, який підтверджує витрати, пов’язані з придбанням товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ), виконанням робіт та наданням послуг (номер, дата і назва документа). Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, товарно-транспортна та/або податкова накладна, платіжне доручення, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші розрахункові документи.
  • У графі 5 вказується загальна вартість придбаних ТМЦ.
  • У графі 6 відображається сума витрат, яка безпосередньо пов’язана з отриманням доходу.
  • Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, графи 7 та 8 не заповнюють.
  • У графі 9 відображаються витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату, понесені у звітному місяці.
  • У графі 10 вноситься сума фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов’язаних з одержанням доходу, які не зазначені у графах 6 та 9, включаючи вартість оплачених виконаних робіт та наданих послуг.
  • Графа 12 розраховується як різниця між доходом від здійснення діяльності та документально підтвердженими витратами, пов’язаними із отриманням доходу шомісячно.

Нагадуємо, що порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка проводить незалежну професійну діяльність, визначений ст. 178 розділу IV Податкового кодексу України.

Сума матеріальних збитків, відшкодована громадянину за пошкоджений автомобіль, обкладається податком на доходи

Якщо підприємство добровільно відшкодовує фізичній особі матеріальні збитки за пошкоджений автомобіль, така сума відшкодування підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

У цьому випадку таке підприємство виступає податковим агентом, утримує податок із суми такого доходу. Податок на доходи фізичних осіб утримується за ставкою 15 (17)% залежно від суми нарахованого (виплаченого) доходу. Якщо оподатковуваний дохід платника податку у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2013 р. – 11470 грн.), до суми перевищення застосовується ставка 17 відсотків.

Таким чином, суми матеріальних збитків, які суб’єкт господарювання добровільно відшкодовує громадянину внаслідок заподіяння шкоди його майну, обкладаються податком на доходи фізичних осіб.

Водночас, це не стосується випадків, коли за рішенням суду суми компенсації спрямовуються на відшкодування збитків, завданих фізичній особі внаслідок заподіяної їй матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров’ю (абз. “а” п.п. 164.2.14 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України).

]]>
У Чернігові було упереджено 4 спроби незаконної заявки податку на додану вартість на загальну суму ПДВ у розмірі 2,8 млн. грн http://monitor.cn.ua/ua/style/12429 Відповідно до Кримінального-процесуального кодексу Слідчим відділом ДПС у Чернігівській області виявлені кримінальні правопорушення вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Стиль article Wed, 10 Apr 2013 09:47:22 +0300 Станом на 01.04.2013 року вже обліковано 6 кримінальних правопорушень, з них 3 за ст. 212 КК України “Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів” та 3 за ст.204 КК України “Незаконне виготовлення, зберігання.

Також за участю співробітників головного відділу податкової міліції ДПІ у м. Чернігові ДПС з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 1 млн. 129 тис. грн., у т.ч. спирту на суму 157,5 тис. грн., лікеро-горілчані вироби на суму 34 тис. грн. та тютюнові вироби на суму 43,8 тис. грн..

З метою запобіганню незаконному відшкодуванню податку на додану вартість з бюджету, співробітниками ГВПМ ДПІ у м. Чернігові ДПС спільно з співробітниками ДПІ у м. Чернігові ДПС з початку 2013 року було упереджено 4 спроби незаконної заявки податку на додану вартість на загальну суму ПДВ у розмірі 2,8 млн. грн.

]]>
За І квартал чернігівські платники сплатили до Державного бюджету 138,4 мільйонів гривень http://monitor.cn.ua/ua/economics/12398 Податкові надходження за І квартал Економіка article Tue, 09 Apr 2013 10:11:38 +0300 За І квартал 2013 року чернігівські платники сплатили до Державного бюджету 138,4 мільйонів гривень. Найбільше перевищують минулорічну сплату надходження податку на прибуток - на 12,4 мільйонів гривень або на 35,7 відсотки, всього за січень-березень до Держбюджету спрямовано 47,3 мільйона гривень цього податку, виконання індикативного показника доходів забезпечено на рівні 116,9 відсотків.

Податку на додану вартість надійшло 78,1 мільйона гривень.

У розрізі основних податків у березні п.р. сплачено податку на прибуток - майже 10,0 мільйонів гривень, що на  2,6 мільйона гривень або на 34,5 відсотків більше, ніж за березень 2012 року, а також податку на додану вартість - понад 25,0 мільйонів гривень.

У І кварталі поточного року місцеві бюджети отримали 139,1 мільйона гривень, що перевищує відповідну минулорічну сплату на 14,9 мільйона гривень або майже на 12 відсотків.

Найбільшу частку надходжень місцевої скарбниці займає податок на доходи фізичних осіб, якого за три місяці сплачено майже 94,0 мільйонів гривень, це на 2,9 мільйона гривень або на 3,1 відсотка більше, ніж у відповідному періоді 2012 року. Виконання індикативного показника доходів становить 102,1 відсотки. Від плати за землю надійшло понад 20,0 мільйонів гривень, що на 1,4 мільйона гривень або на 7,4 відсотків більше, ніж за січень-березень минулого року.

Говорячи про бюджетні надходження ми бачемо, що суб'єкти підприємницької діяльності у переважній більшості із року у рік демонструють сумлінність і чесність у сплаті податків. Тож, наше завдання - продовжити стимулювати це ставлення, всебічно сприяти і підтримувати добросовісних платників, реагувати на ініціативи підприємницьких кіл і громадськості.

Сьогодні у країні створені умови для сталого розвитку учасників економічного процесу. Про це свідчить і позитивна динаміка серед представників малого та середнього бізнесу. Приміром, поряд із зростанням кількості підприємців- "спрощенців" збільшилися і податкові надходження. Лише за І квартал поточного року до місцевих бюджетів надійшло 15,3 млн.грн. єдиного податку.

Також збільшилася кількість підприємців, які подають звітність засобами телекомунікаційного зв'язку, та таких, які вже отримали ключі електронного цифрового підпису.


Федір Уляненко, начальник ДПІ у м. Чернігові ДПС
 

]]>
Інформаційний дайджест від ДПІ в м.Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/economics/12352 Теми чергового інформаційного дайджесту від податкової - акцизний податок, терміни кампанії декларування, іноземні інвестиції та податковий борг Економіка article Mon, 08 Apr 2013 08:36:44 +0300 Нещодавно сеанс телефонного  зв’язку «гаряча лінія» провів завідувач  сектору адміністрування акцизного  податку управління оподаткування  юридичних осіб ДПІ у м. Чернігові  ДПС Юрій Романченко, який відповів на запитання платників податків стосовно застосування норм податкового законодавства з акцизного податку та розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства.

З якого числа здійснюється підвищення ставок акцизного податку?

З 4 січня 2013 р. набрав чинності Закон  України від 20.11.2012р. №5503 „Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів”.

Згідно із нормами цього Закону підвищуються розміри ставок акцизного  податку на: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти (з 45,87 грн за 1 літр 100 відсоткового спирту до 49,49 грн.), алкогольні напої, пиво (з 0,81 грн. за 1 літр готової продукції до 0,87 грн.), тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну.

Враховуючи, що Закон України від 20.11.2012 р. №5503 офіційно вперше опубліковано у газеті «Голос України» 4 січня 2013 року, то збільшення ставок акцизного податку на зазначені у цьому закону підакцизні групи товарів (крім спирту етилового, інших спиртових дистилятів та алкогольних напоїв) відбувається з 4 січня 2013 року. А на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої – з 1 квітня 2013 року.

Чи відбулися зміни  в оподаткуванні збором на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства?

Статтею 24 Закону України від 06.12.2012 р. №5519 «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів» скасовано з 1 січня 2013 року дію Закону України від 09.04.1999 №587 «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства».

У той же час, статтею 25 цього ж  Закону внесено доповнення до Податкового кодексу України щодо введення у дію до 1 січня 2018 року збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства на умовах, викладених у пункті 16 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового Кодексу України, які відповідають вимогам попереднього Закону України №587.

Звертаю увагу платників збору  на розвиток виноградарства, садівництва  та хмелярства, що у 2013 році відповідно до статті 10 Закону України від 06.12.12р. №5515 «Про Державний бюджет України на 2013 рік» збір сплачується до загального фонду Державного бюджету, у зв’язку з чим у поточному місяці головним управлінням державної казначейської служби України у Чернігівській області відкрито нові рахунки для зарахування збору на РВСХ.

Які нововведення при оподаткуванні акцизним податком очікують виробників нафтопродуктів?

Наприкінці 2012 року було прийнято ряд  Законів України якими до Податкового  кодексу України, було внесено зміни  та розширено перелік продуктів  нафтоперероблення, які відносяться до підакцизних товарів.

Так, Законом України від 06.11.12 р. №5471 „Про внесення змін до Податкового  кодексу України щодо ставок акцизного  податку на речовини, які використовуються як компоненти моторних палив” (вступив  у дію з 10.11.12) до підакцизної групи товарів віднесено бензоли (код УКТ ЗЕД 2707109000, ставка 250 євро за 1000 кг) та метанол технічний (код УКТ ЗЕД 2905110000, ставка 400 євро за 1000 кг) та встановлено особливий порядок оподаткування у разі реалізації цієї продукції як сировини для виробництва у хімічній промисловості за нульовою ставкою акцизного податку. У такому разі до отримання речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, які використовуються суб'єктами господарювання як сировина для виробництва у хімічній промисловості, виробник видає податковий вексель на суму акцизного податку, нарахованого на обсяг таких речовин, виходячи із ставки терміном, що не перевищує 90 днів. Вексель погашається документальним підтвердженням цільового використання отриманої сировини. Законом України від 20.11.2012 р. №5503 „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів” (вступив у дію з 04.01.13)до підакцизної групи товарів віднесено біодизелі та його суміші (код УКТ ЗЕД 3824909800, ставка 46 євро за 1000 кг).

Законом України від 06.12.2012р. №5519 „Про внесення змін до Податкового Кодексу  України щодо подальшого удосконалення  адміністрування податків і зборів” (набрав чинності з 03.01.13) до підакцизної  групи товарів віднесено газойлі  для специфічних та хімічних перетворень (код УКТ ЗЕД 2710193100 та 2710193500, ставка 98 евро за 1000 кг) та паливо рідке (мазут) для спеціфічних та хімічних перетворень (код УКТ ЗЕД 2710195100 та 2710195500, ставка 46 євро за 1000 кг).

Іноземні інвестори розширюють свій бізнес в Україні

Підприємства з іноземними інвестиціями активно розширюють свою діяльність в Україні. За даними фахівців Міністерства доходів і зборів, за два роки, з 2011 по 2012 включно, загальний  обсяг реалізованої такими підприємствами продукції збільшився  на 4% - з 838,6 млрд.. грн. до 870,3 млрд. грн., а обсяг експорту – на 22% (з 159,4 млрд. грн. до 205,3 млрд. грн.).

Сплата податків компаніями з іноземними інвестиціями до зведеного  бюджету зросла з 50 млрд. грн. у 2011 році до  54,2 млрд. грн. у минулому.

Зі свого боку, як запевняють фахівці Міндоходів,  Україна системно й цілеспрямовано працює над створенням сприятливого інвестиційного клімату та рівних конкурентних умов як для українських, так і для іноземних компаній.

Зокрема, відшкодування  ПДВ іноземним інвесторам у 2012 році склало 19 млрд.грн., що на 28% більше, ніж  у 2011 році (14,8 млрд.грн.). При цьому 55% від обсягу відшкодування на розрахункові рахунки, або 8,1 млрд.грн.,  було повернуто в автоматичному режимі.

Питома вага імпорту, здійсненого зазначеними компаніями із відсутністю заперечень митних органів  щодо самостійно визначеної підприємствами митної вартості, склала у 2012 році  83,7%.

Кількість планових документальних перевірок підприємств з іноземними інвестиціями постійно скорочується:  якщо у  2011-му році контролери відвідали такі підприємства 1539 разів, то у минулому – тільки 1056. У цілому, починаючи з 2010 року, кількість перевірок компаній з іноземними інвестиціями скоротилася майже у 2,5 раза.

За словами експертів  Міндоходів, діяльність податкової та митної служб  була і залишається спрямованою на  впровадження законодавчих та організаційних новацій для створення комфортних умов ведення бізнесу в Україні. Зокрема, нещодавно податковою службою  було запроваджено новий сервіс для підприємств з іноземними інвестиціями – надання правової оцінки інвестпроектів на наявність податкових ризиків. Таким чином, співробітники податкової допомагатимуть  уникати ризикових ситуацій через невірне тлумачення національного законодавства іноземними підприємцями.

Останній місяць декларування!

З 01 січня 2013 року триває кампанія декларування доходів, отриманих  громадянами у 2012 році.

Нагадуємо, що податкова  декларація про майновий стан та доходи, отримані громадянами України у 2012 році, подається до 1 травня 2013 року. І кожен, хто зобов’язаний її подати – має це зробити задля добробуту свого майбутнього і майбутнього всієї країни. Адже, чим більше податків сплачено у державну казну, тим багатшими ми стаємо, тим краще розвивається наша країна і її громадяни.

Списання безнадійного податкового боргу

Для списання безнадійного податкового боргу платнику податків необхідно звернутися до органу ДПС  за місцем обліку з письмовою заявою, у якій зазначаються суми податків та зборів, що підлягають списанню.

До заяви обов’язково  додаються документи, які підтверджують, що податковий борг вважається безнадійним.

Нагадаємо, що під терміном «безнадійний» податковий борг слід розуміти:

- податковий борг платника  податків, визнаного в установленому  порядку банкрутом, вимоги щодо  якого не були задоволені у  зв’язку з недостатністю майна  банкрута;

- податковий борг фізичної  особи, яка:

- визнана у судовому  порядку недієздатною, безвісно відсутньою або оголошена померлою, у разі недостатності майна, на яке може бути звернуто стягнення;

- померла, у разі  недостатності майна, на яке  може бути звернуто стягнення;

- понад 720 днів перебуває у розшуку;

- податковий борг платника податків, стосовно якого минув строк давності;

- податковий борг платника податків, що виник внаслідок обставин  непереборної сили (форс-мажорних  обставин);

- податковий борг платника податків, державна реєстрація якого припинена  на підставі рішення суду, у зв’язку з чим до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців внесено відповідний запис.

Крім того, безнадійним вважається борг, що залишився непогашеним після  ліквідації платника податків, не пов’язаної з банкрутством. Порядок списання такого податкового боргу визначено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1231.

Списання безнадійного податкового  боргу платників податків регламентовано Порядком, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.12.2012 № 1329.
 

]]>
Найбільші суми податкового боргу у підприємств, які перебувають на різних стадіях банкрутства, ліквідації чи санації http://monitor.cn.ua/ua/style/12233 Стиль article Wed, 03 Apr 2013 08:14:44 +0300 Якщо ще врахувати матеріальний стан боржників та першочерговість погашення боргів (спочатку сплачуються борги по заробітній платі, ПФУ, соціальних фондів), то розраховувати на значні надходження не доводиться.

Серед боржників є підприємства, які фактично існують лише на папері. Вони не здійснюють фінансово-господарську діяльність, не виробляють продукцію та не надають послуг; іноді навіть не перебувають за місцем знаходження. Як правило, ці підприємства створювалися з шахрайськими намірами для ухилення від оподаткування. Єдина можливість погашення їх податкового боргу – ліквідація таких підприємств, визнання боргу безнадійним та його списання.

Податкові зобо­в’язання або навіть борг можна розстрочити. У 2013 році міськими податківцями розстрочено 12,5 млн––– гривень податкових зобов’язань. Розстрочення дозволяє підприємствам поповнити обігові кошти, долати тимчасові фінансові труднощі та кризові явища в економіці. Надається воно переважно сумлінним платникам податків.

Є підприємства, котрі зловживають довірою податківців і щомісячно накопичують борги. До таких підприємств (це не стосується банкрутів) застосовуються заходи стягнення. Це накладення арештів на розрахункові рахунки, стягнення будь-яких грошових активів, опис майна у податкову заставу із забороною його відчуження, реалізація описаного майна, звернення стягнення на дебіторську заборгованість інших осіб перед підприємствами-боржниками, застосування повного або умовного адміністративного арешту активів боржника.

Заходи стягнення вживають як державна податкова, так і виконавча служби, якими виконуються судові рішення про стягнення податкового боргу.

На 1 квітня 2013 року у податкову заставу описано майна боржників на суму 43,2 млн.грн. Із рахунків боржників стягнуто 0,5 млн. грн.

На виконанні в органах державної виконавчої служби перебуває 204 накази суду про стягнення боргу на суму 29,2 млн.грн.

До зведеного бюджету стягнуто 8,2 мільйона гривень.


Лариса Сич, заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС

 

]]>
29 березня відбудеться Інтернет–семінар ДПІ у м. Чернігові ДПС http://monitor.cn.ua/ua/economics/12071 Свої запитання ви можете надсилати на електронну адресу: Економіка article Wed, 27 Mar 2013 15:25:57 +0200 dpi_chernigiv@ukr.net, після їх опрацювання, відповіді будуть розміщені на сайті інформ-агенції «Чернігівський монітор».

Чекаємо ваші запити до 28.03.2013 р.

]]>
Інформаційний дайджест від податкової http://monitor.cn.ua/ua/economics/12065 У свіжому дайджесті від міської ДПІ про декларації, авансові внески, схеми ухилення від податків, податкові ями та оподаткування нерохомості Економіка article Wed, 27 Mar 2013 14:16:19 +0200 Ветерани праці і міські податківці – разом!

Ветерани праці – пенсіонери, які раніше працювали в інспекціях державних доходів фінансових відділів та в органах Державної податкової служби країни – це загартовані відповідальними службовими обов’язками високопрофесійні фахівці.

У листопаді 2006 року на установчій конференції делегатів первинних осередків ветеранів – податківців було прийнято постанову про створення “Асоціації ветеранів ДПС України”.

Таку організацію було створено і у м. Чернігові. Згідно із статутом Асоціація – це Всеукраїнська громадська організація захисту соціальних та інших інтересів ветеранів податкової служби України, незалежна від будь-яких політичних партій i рухів, що співпрацює з органами державної влади та місцевого самоврядування.

Асоціація діє на засадах добровільності, самоврядування, законності, гласності, рівноправності її членів. Основними завданнями Асоціації є сприяння забезпеченню соціального та правового захисту ветеранів війни i праці, пенсіонерів органів державної податкової служби (допомога у поліпшенні житлових умов, медичного, торговельного, побутового та іншого обслуговування, виявлення ветеранів, які потребують невідкладної допомоги та здійснення заходів щодо її надання), залученню ветеранів до трудової та громадської діяльності; ініціювання розробки та прийняття законів i постанов органами державної влади щодо вирішення проблем, які турбують ветеранів, покращення їхнього пенсійного та іншого забезпечення; організація спілкування ветеранів, підтримка їх морального стану, залучення до участі у патріотичному вихованні молоді.

Місцевий осередок ветеранів податкової служби об’єднує 150 небайдужих та соціально активних осіб. Їх знання, вміння працювати, життєвий досвід потрібні суспільству та можуть бути реалізовані.

Щокварталу відбуваються засідання ради членів осередку, на яких вирішуються організаційні питання. А це і надання матеріальної допомоги, і вшанування до визначних дат тощо.

А ще ветерани беруть активну участь у всіляких акціях міських податківців. Зокрема, щороку проводиться роз’яснювальна робота серед громадян щодо декларування доходів громадян, отриманих за минулий рік.

Члени асоціації надають допомогу в організації консультацій та роз’ясненні актуальних питань, у т.ч. щодо заповнення декларацій, сплати податків або отриманні податкових знижок.

Такі акції проводяться протягом усієї кампанії декларування. Також ветерани допомагають розповсюджувати друковану продукцію, виготовлену відділом взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Чернігові ДПС, а це і листівки, пам’ятки, буклети.

Отже, суспільство лише виграє, коли до загальних справ долучаються ветерани. Міські податківці це добре розуміють.

Телефонний зв’язок на тему “Схеми ухилення від сплати податків”.

У ДПІ у м. Чернігові ДПС відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” з заступником начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС Олександром Дорошком на тему: “Схеми ухилення від сплати податків”.

Кого податківці мають на увазі під термінами “вигодонабувачі”, “транзитери” і “податкові ями” та хто такі “сплячі”?

“Вигодонабувачі” – це особи (виробники або отримувачі товарів (послуг), які користуються послугами “транзитерів”. Укладають такі угоди, по яких відсутня реальність господарської операції, недоплачуючи до державного бюджету значні суми податків.

Основна увага фіскалів сконцентрована на “транзитерах”, тобто особах, що здійснюють операції з купівлі – продажу (посередницькі послуги), не маючи при цьому на меті отримання економічних вигод. Крім того, у таких осіб недостатньо трудових ресурсів (до 10 працюючих осіб), відсутні виробничі потужності, складські приміщення, або площа цих приміщень недостатня для наявного товарообігу, вартість основних фондів не перевищує 10 тис. гривень.

“Сплячим” вважається підприємство, яке на протязі досить тривалого часу показує повну відсутність господарської діяльності, а потім “раптом прокидається”, декларуючи фантастичну господарську активність з мільйонними оборотами.

Якім чином контролюючі органи встановлюють підприємства “податкові ями”?

Як показує практика безумовним лідером серед схем ухилення – є схеми з використанням “податкових ям”. Зараз ці категорії СГД називають ще “інструментами” мінімізації податкових зобов’язань.

ДПС України розроблений цілий ряд документів, регламентуючих порядок виявлення схем ухиляння від сплати податків та проведення перевірок суб’єктів господарювання, що мають ризики ухилення від оподатковування.

Дієвим механізмом встановлення СГД з ознаками “податкових ям” та руйнування схем мінімізації податкових зобов’язань залишається додаток 5 до декларації з ПДВ.

На сьогодні система автоматизованого співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту дозволяє формувати в автоматичному режимі схеми руху ПДВ, розподіляти платників за категоріями уваги залежно від їхньої податкової поведінки, визначити фіскальну важливість підприємств і наявність ризиків ухилення від оподатковування.

Підприємства “податкові ями”, як правило, є фіктивними. Їх призначення – сприяти підприємству реального сектору економіки, сховати свої істинні доходи.

Які наслідки можуть бути у підприємств, яки мали стосунки з підприємствами “податковими ямами”?

У першу чергу, слід зазначити, що за користування послугами “податкових ям” передбачена кримінальна відповідальність.

За допомогою автоматизованої системи співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів становиться прозорим формування доданої вартості та рух товару. По кожній “податковій ямі” органами ДПС встановлюється ретельна увага за колом підприємств “вигодонабувачів”, які скористувалися даною “податковою ямою”. Перевірка цих підприємств є головним фактором, який впливає на мобілізацію коштів до бюджету. За результатами перевірок підприємств “вигодонабувачів” у 2012 р. лише податку на додану вартість донараховано –44,2 млн.грн.

Як захиститися сумлінним платникам податків від можливих господарських відносин з так званими „податковими ямами ”?

На офіційних веб-сайтах і у засобах масової інформації систематично оприлюднюються інформаційні матеріали про роботу податкової міліції та вказуються назви підприємств, що виконують роль “податкових ям” або “транзитерів”. На веб-сайті ДПС України створено рубрику “Увага! Податкова яма!”, інформація на якому постійно оновлюється.

Також на вказаному веб-сайті у рубриках “Дані про платників ПДВ” та “Анульовані свідоцтва платників ПДВ” можна заздалегідь перевірити інформацію про своїх контрагентів. Така інформація оновлюється щодекадно.

До міської бібліотеці з роз’ясненнями

Нещодавно міські податківці провели зустріч з платниками податків у бібліотеці ім. М. Коцюбинського.

Основними питаннями були – податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та декларування доходів громадян, отриманих у 2012 р.

Такі заходи здійснюються для правильного трактування податківцями та громадськістю норм Податкового кодексу України і застосування їх на практиці. Грамотне тлумачення платниками податків змін, внесених до Кодексу, є запорукою зняття соціальної напруги у населення, забезпечення добровільної сплати податків. Те, що з 1 січня введено новий місцевий податок на нерухоме майно, чули мабуть усі, а ось його прагматичне застосування знає не кожний. Тому міські податківці не тільки роз’яснили цю новизну, але й навели приклади, що є об’єктом оподаткування, пільги, ставки податку та порядок його обчислення.

Кампанія декларування, яка проводиться податківцями у цьому році, зацікавила присутніх тим, що громадяни, які протягом 2012 року отримували доходи від 2-х та більше податкових агентів у вигляді заробітної плати та за цивільно – правовими договорами та перевищили 120 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2012 році 128 760 грн.) повинні обов’язково подавати податкову декларацію про майновий стан та доходи. Податкова декларація подається до 1 травня 2013 року

Податки є основним джерелом наповнення бюджету, тож, залучити якомого більшу кількість громадян до процедури декларування – є одним із завдань міських податківців.

Отім такі зустрічі корисні, як для платників податків так і для податківців.

У діалозі народжується істина

Міські податківці постійно проводять роз’яснювальну роботу як індивідуального, так і масового характеру щодо змін у податковому законодавстві.

У першу чергу це семінари. Вони проводяться щомісяця. Черговий з них відбувся у приміщенні податковій інспекції на тему: “Податковий кодекс України: застосування його положень”. Фахівці інспекції роз’яснювали практику застосування окремих норм кодексу.

Відкриваючи зустріч заступник керівника міських податківців Лариса Сич наголосила, що податківці з розумінням сприймають проблеми платників податків, тому зацікавлені в якомога швидкому та оптимальному їх вирішенню. Вона висловила переконання, що такі семінари приносять надзвичайну користь платникам податків у поглибленні знань податкового законодавства, сприяють налагодженню партнерських стосунків між податківцями та платниками податків. Коротко повідомила про стан надходжень платежів до бюджетів з початку року.

Питання щодо обчислення та сплати податку на прибуток, з якими найчастіше звертаються платники податків, та зміни до ПКУ щодо цього податку, роз’яснила заступник начальника управління оподаткування юридичних осіб.

Про сплату податку на додану вартість в умовах нових методів його адміністрування розповіла начальник адміністрування податку на додану вартість.

Начальник управління інформатизації та обліку платників податків звернув увагу на плюси подання податкової звітності засобами телекомунікаційного зв’язку. Застосування Інтернету з кожним роком стає все більше невід’ємною частиною нашого життя. Зараз важко уявити собі будь-яку сферу діяльності, яка б не використовувала його можливостей та переваг. Також він повідомив присутніх про роботу відділу видачі безкоштовних сертифікаційних електронних ключів.

Ще розглядалися питання оподаткування доходів фізичних осіб, збору за спеціальне використання води, сплата екологічного податку, декларування доходів громадян, отриманих у 2012 р., податок на нерухоме майно тощо.
У другій частині семінару платники податків мали змогу індивідуально задати запитання лекторам і на кожне отримали відповідь.

Такі форми спілкування корисні обопільно як для платників податків, так і для податківців. По – перше, у діалозі як відомо, народжується істина, а по – друге податківці вчаться разом з платниками.

Платники податку на нерухомість

З квітня 2013 року громадяни-власники нерухомого майна, яке підлягає оподаткуванню, почнуть отримувати повідомлення-рішення про суму податку та платіжні реквізити.

До 1 липня усі платники податку на нерухомість, який запроваджено з початку цього року, отримають повідомлення про суму податку, яку необхідно сплатити протягом 60 днів. Якщо власник не згоден з розрахунками, він повинен звернутися до податкової для звірки даних.

Податковим кодексом передбачено пільги. Квартири та житлові будинки, площа яких не перевищує 120 м. кв. та 250 м. кв. відповідно, не оподатковуватимуться. Однак, якщо у власності людини перебуває кілька об’єктів житлової нерухомості, то пільга застосовуватиметься лише до одного з них, за інші доведеться сплачувати податок. Якщо житлова площа не перевищує 240 кв.м. та житлові будинки – 500 кв.м. то ставка податку становить 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року (11,47 грн.).

За ті метри, які перевищують зазначені квадрати квартири та будинку (240 кв.м. та 500 кв.м.) ставка податку становить 2,7% (30,97 грн.).

Порядок подання податкової звітності

Платники податку на прибуток 3 01.01.2013 р. подаватимуть декларацію з податку на прибуток тільки один раз за підсумками року.

Водночас є винятки із цих правил для:

платників податку, дохід яких перевищує 10 млн. грн., але які за результатами минулого року не отримали прибутку, а за підсумками І кварталу стали прибутковими. Такі платники зобов’язані подавати декларації за півріччя, три квартали та рік і сплачувати податок за даними таких декларацій;

платників, які за результатами минулого року отримали прибуток, а за підсумками І кварталу стали збитковими. Такі платники щокварталу подають декларації і з ІІ кварталу не сплачують авансові внески, а сплачують податок за даними квартальних декларацій.

Ще однією новацією є те, що у звітності платників податку на прибуток підприємств враховуватимуться податкові різниці (п. 1 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу), тобто різниці, які виникають між оцінкою та критеріями визначення доходів, витрат, активів і зобов’язань за правилами бухгалтерського та податкового обліку. Таким чином, таке нововведення є ще одним кроком на шляху до уніфікації податкового та бухгалтерського обліку.

Також нагадуємо, що 29 березня 2013 року останній день сплати авансових внесків з податку на прибуток за березень 2013 року.

Нагадуємо, що з початку цього року діють нові реквізити бюджетних рахунків для сплати авансових внесків з податку на прибуток. Нові реквізити розміщено на субсайтах органів ДПС, у ЗМІ, а також Центрах обслуговування платників податків.

]]>
Триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2012 році http://monitor.cn.ua/ua/economics/12038 Про особливості цьогорічної кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2012 р. розмова з заступником начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС Володимиром Мехедом. Економіка article Tue, 26 Mar 2013 13:07:11 +0200 – Хто саме має подавати податкову декларацію?
– У 2013 році обов’язково треба подати декларацію тим громадянам, які отримували протягом 2012 року доходи не від податкових агентів (тобто від нерезидента чи фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність), іноземні доходи, доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше), від надання майна в оренду фізичним особам, доходи у вигляді виграшів у гральних закладах, спадщини чи подарунків, інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу, але не є звільненими від оподаткування.
Особливістю цьогорічної кампанії є те, що декларацію мають подати ті громадяни, дохід яких у 2012 р. оподатковувався за ставками 15% чи 17% та виплачувався двома або більше податковими агентами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня 2012 року (128760 грн).
А ще хочу наголосити, що кампанія декларування супроводжується не тільки сплатою громадянами податку до бюджету, а й обов’язком держави щодо повернення його частини внаслідок застосування платниками податку права на податкову знижку.

– А чи можна подати декларацію через Інтернет?
– Так, з 1 січня 2013 року громадяни мають змогу заповнювати та направляти до податкової служби декларацію про майновий стан і доходи через Інтернет. Для користування послугою платникові треба мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. На офіційному веб-порталі податкової служби вже з’явився спеціальний банер, у якому детально пояснюється порядок заповнення декларації та її додатків.
Створення декларації складатиметься з трьох простих кроків. Перш за все платнику пропонується обрати відповідну категорію – “фізична особа-підприємець” або “громадянин”, потім варіант збереження заповненої декларації у паперовому чи електронному вигляді. І вже після цього перейти безпосередньо до заповнення документу. Після внесення усіх необхідних даних та скріплення їх цифровим підписом декларація за бажанням платника або надсилається до податкової, або зберігається для друку у паперовому вигляді.
Така новація позбавить громадян необхідності відвідувати податкову для звітування. Оскільки подавати декларацію потрібно за місцем реєстрації, особливо зручним цей сервіс є для тих платників, у яких відрізняються адреси реєстрації та фактичного проживання.
Нагадаю, електронний цифровий підпис можна безкоштовно отримати у Центрі сертифікації ключів м.Чернігів, вул. Кирпоноса, 28, кім.14.

– Коли кінцевий термін подання декларації?
– Відзвітувати про свої доходи, отримані торік, слід до 1 травня 2013 року, а сплатити податок – до 1 серпня цього ж року.

– Кого звільнили від подання декларації про майновий стан і доходи?
– Податковим законодавством визначені випадки, в яких особи можуть не подавати декларацію про майновий стан і доходи. Зокрема, від подання декларації про майновий стан і доходи звільняються особи у разі отримання доходів:
– від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
– виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених Податковим кодексом України;
– від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок;
– у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою;
– від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує у 2012 році 128760 грн.
Крім того, звільняються від подання декларації про майновий стан і доходи особи, якщо станом на кінець звітного податкового року вони:
– є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) або держави;
– перебувають у розшуку;
– перебувають на строковій військовій службі.
Також, не подають декларацію особи, які станом на останній день строку подання декларації перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав.

– Якщо хтось отримав спадщину від матері, чи потрібно її декларувати?
– Ні, не потрібно. Якщо у 2012 році платник податків отримав додаткові доходи лише у вигляді спадщини від членів сім’ї, які відносяться до першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені), декларація про майновий стан та доходи, отримані у минулому році, не подається.
Cпадкоємці, які отримали спадщину від членів сім’ї першого ступеня споріднення, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, не зазначають суму такого доходу у річній податковій декларації. Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації у даному випадку вважається виконаним.

– А успадкування грошових заощаджень колишнього СРСР оподатковують?
– Спадщина, отримана громадянином у вигляді грошових заощаджень колишнього СРСР оподатковується за нульовою ставкою.
Так, відповідно до Податкового кодексу до об’єктів спадщини, що оподатковуються за нульовою ставкою, належать:
– грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР);
– грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992-1994 років, погашення яких не відбулося.
Іншими словами, якщо вам дісталися у спадщину згадані об’єкти – їх не оподатковують.

– Чи потрібно подавати декларацію, якщо я надаю в оренду приміщення?
– Якщо у 2012-му громадянин здавав свою квартиру в оренду, то податок на доходи фізосіб він мав сплачувати щоквартально, а декларацію слід подати до 1 травня 2013 р.
Такий дохід підлягає оподаткуванню за ставками 15% та/або 17%.
Ставку 15% застосовують, якщо загальна сума доходів, отриманих у звітному податковому місяці не перевищує десятикратний розмір мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто в 2012 р. – 10730 грн); 17% – з суми, що перевищує зазначений десятикратний розмір.
У випадку, якщо фізособа-орендар не є суб’єктом господарювання, то відповідальність за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету несе орендодавець (громадянин, який здає майно в оренду).
Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації, яка подається до 1 травня року, що настає за звітним. Декларацію слід подати до органу ДПС за податковою адресою платника податку.

– Якщо людина продала будинок, який був у її власності вже кілька років. Чи треба подавати декларацію?
– Враховуючи те, що дохід, отриманий фізособою у звітному календарному році від продажу (обміну) нерухомого майна не частіше одного разу протягом звітного податкового року, яке перебувало у власності понад три роки, не оподатковується, подавати декларацію про майновий стан і доходи не обов’язково.

– Чи може податкова відмовити у прийнятті декларації і з яких причин?
– У разі подання платником податків податкової декларації, заповненої з порушенням вимог, орган державної податкової служби зобов’язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.
Щоб податкова не відмовила у прийнятті звітності, потрібно правильно заповнити всі необхідні реквізити, а саме
– тип документа;
– звітний (податковий) період, за який подається декларація;
– звітний (податковий) період, що уточнюється;
– прізвище, ім’я, по батькові платника податків;
– реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізосіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера);
– податкова адреса (місце проживання) платника податків;
– найменування органу державної податкової служби, до якого подається декларація;
– дата подання декларації;
– підписи фізособи-платника податку або уповноваженої особи.

Розмову вела Ірина Берегова

]]>
До міської бібліотеці з роз'ясненнями http://monitor.cn.ua/ua/style/11938 Нещодавно міські податківці провели зустріч з платниками податків у бібліотеці ім. М. Коцюбинського. Стиль article Sat, 23 Mar 2013 13:18:43 +0200 Основними питаннями були - податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та декларування доходів громадян, отриманих у 2012 р. 

Такі заходи здійснюються для правильного трактування податківцями та громадськістю норм Податкового кодексу України і застосування їх на практиці. Грамотне тлумачення платниками податків змін, внесених до Кодексу, є запорукою зняття соціальної напруги у населення, забезпечення добровільної сплати податків. Те, що з 1 січня введено новий місцевий податок  на нерухоме майно, чули мабуть усі, а ось його прагматичне застосування знає не кожний. Тому міські податківці не тільки роз'яснили цю новизну, але й навели приклади, що є об'єктом оподаткування, пільги, ставки податку та порядок його обчислення.

Кампанія декларування, яка проводиться податківцями у цьому році, зацікавила присутніх тим, що громадяни, які протягом 2012 року отримували доходи від 2-х та більше податкових агентів у вигляді заробітної плати та за цивільно - правовими договорами та перевищили 120 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2012 році 128 760 грн.) повинні обов'язково подавати податкову декларацію про майновий стан та доходи. Податкова декларація подається до 1 травня 2013 року.

Податки є основним джерелом наповнення бюджету, тож, залучити якомого більшу кількість громадян до процедури декларування - є одним із завдань міських податківців.

Отім такі зустрічі корисні, як для платників податків так і для податківців.
 

]]>
У діалозі народжується істина http://monitor.cn.ua/ua/politics/11912 Міські податківці постійно проводять роз’яснювальну роботу як індивідуального, так і масового характеру щодо змін у податковому законодавстві. Політика article Fri, 22 Mar 2013 11:14:38 +0200 У першу чергу це семінари. Вони проводяться щомісяця. Черговий з них відбувся у приміщенні податковій інспекції на тему: “Податковий кодекс України: застосування його положень”. Фахівці інспекції роз’яснювали практику застосування окремих норм кодексу.

Відкриваючи зустріч заступник керівника міських податківців Лариса Сич наголосила, що податківці з розумінням сприймають проблеми платників податків, тому зацікавлені в якомога швидкому та оптимальному їх вирішенню. Вона висловила переконання, що такі семінари приносять надзвичайну користь платникам податків у поглибленні знань податкового законодавства, сприяють налагодженню партнерських стосунків між податківцями та платниками податків. Коротко повідомила про стан надходжень платежів до бюджетів з початку року.

Питання щодо обчислення та сплати податку на прибуток, з якими найчастіше звертаються платники податків, та зміни до ПКУ щодо цього податку, роз’яснила заступник начальника управління оподаткування юридичних осіб.

Про сплату податку на додану вартість в умовах нових методів його адміністрування розповіла начальник адміністрування податку на додану вартість.

Начальник управління інформатизації та обліку платників податків звернув увагу на плюси подання податкової звітності засобами телекомунікаційного зв’язку. Застосування Інтернету з кожним роком стає все більше невід’ємною частиною нашого життя. Зараз важко уявити собі будь-яку сферу діяльності, яка б не використовувала його можливостей та переваг. Також він повідомив присутніх про роботу відділу видачі безкоштовних сертифікаційних електронних ключів.

Ще розглядалися питання оподаткування доходів фізичних осіб, збору за спеціальне використання води, сплата екологічного податку, декларування доходів громадян, отриманих у 2012 р., податок на нерухоме майно тощо.

У другій частині семінару платники податків мали змогу індивідуально задати запитання лекторам і на кожне отримали відповідь.

Такі форми спілкування корисні обопільно як для платників податків, так і для податківців. По – перше, у діалозі як відомо, народжується істина, а по – друге податківці вчаться разом з платниками.


Підготувала Ірина Берегова
 

]]>
У 2012 році міськими податківцями проведено 833 перевірки юридичних осіб http://monitor.cn.ua/ua/economics/11883 Єдиним принципом відбору підприємств до перевірки є наявність у їхній фінансово-господарській діяльності ризиків несплати належних платежів до бюджету. Економіка article Thu, 21 Mar 2013 11:33:45 +0200 Податковий контроль – це система заходів, які вживаються контролюючими органами з метою  контролю правильності нарахування, повноти  і своєчасності сплати податків і  зборів, а також дотримання законодавства  з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування.

Планові контрольно – перевірочні заходи спрямовуються виключно на ті підприємства, які свідомо не сплачують або сплачують не у повному обсязі платежі до бюджету, використовуючи схеми мінімізації або ухилення від сплати податків.

Такий підхід призвів до значного зменшення кількості планових перевірок.

У 2012р. фахівцями управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ у м. Чернігові ДПС здійснено 833 перевірки. Встановлено 390 порушення податкового законодавства.

Зокрема, донараховано 85,9 млн.грн. податкових зобов’язань з яких пред’явлено до сплати 51,1 млн.грн. та стягнуто 19,4 млн.грн., зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування по податку на прибуток на суму 41,5 млн.грн. та упереджено безпідставне відшкодування ПДВ з бюджету на суму 2,5 млн.грн. Рівень сплати складає 38,0%.

За результатами перевірок підприємств, які декларують від'ємне значення об'єкта оподаткування перевірено 24 збиткових підприємства. Сума зменшених збитків складає 36,6 млн.грн.

Перевірка своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів може бути проведена як суцільним порядком, так і вибірковим методом за визначений період чи за визначеними операціями, які за результатами проведеного аналізу визнано ризиковими.

Олександр Дорошок, заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС

]]>
Інформаційний дайджест від податкової http://monitor.cn.ua/ua/economics/11828 У цій підбірці йде мова про останній день сплати авансових внесків з податку на прибуток та зміни у Податковому кодексі Економіка article Tue, 19 Mar 2013 14:32:20 +0200 Останній день сплати авансових внесків з податку  на прибуток

29 березня 2013 року останній  день сплати авансових внесків  з податку на прибуток за  березень 2013 року. Нагадуємо, що з початку цього  року діють нові реквізити бюджетних  рахунків для сплати авансових внесків з податку на прибуток. Нові реквізити розміщено на субсайтах органів ДПС, у ЗМІ, а також Центрах обслуговування платників податків.

У Податковому  кодексі податок на прибуток підприємств зазнав революційних змін

Визнання доходів та витрат з метою визначення об’єкту оподаткування податком на прибуток здійснюється за методом „нарахувань” та співставлень, передбаченим відповідними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.

Так, доходи та витрати враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування  у момент їх виникнення незалежно від дати надходження або сплати грошових коштів. Кодексом передбачено поступове  зниження ставки податку на прибуток до 16 відсотків (з 01.01.2013р. застосовується ставка - 19 відсотків; з 01.01.2014р.– 16 відсотків).

Виконання завдань, покладених на  міську владу, неможливе без  належного фінансового забезпечення. А надходження коштів до бюджету  головним чином забезпечується зусиллями Державної податкової інспекції у м. Чернігові ДПС. Є такі суб’єкти господарювання які при значних сумах валових доходів сплачують мізерні, просто копійчані суми податку на прибуток. Інші  і взагалі його не сплачують, декларуючи збитки.

Найнеприємніше у цій  ситуації те, що у списку  неефективних підприємств часом значаться  і доволі відомі, котрі очолюють керівники з солідним досвідом, знані у регіоні господарники.

За результатами подання податкової звітності за 2012р. із 2504 підприємств задекларували збиткову діяльність 161.  Сума збитків -  220,5 млн. грн. У порівнянні із результатами 2011 року відбулося зменшення суми задекларованих збитків на 180,2 млн. грн.

При опрацюванні звітності встановлено, що найбільша кількість збиткових підприємств у торгівлі - 66 (сума збитків 45,9 млн. грн.), у промисловості – 33 (сума збитків 109,1 млн. грн.), а у будівництві – 18 (збитки 26,1 млн. грн.).

Вихід із ситуації щодо зменшення  збиткових підприємств у Чернігові податківці вбачають у проведенні системної роботи у цьому напрямку. Йдеться про зустрічі з керівниками, проведення засідань робочих груп, підвищення якості документальних перевірок та першочергове проведення камеральних перевірок. До речі, податку на прибуток з початку року надійшло 34,6 млн.грн., це більше минулорічного надходження на 4,2 млн. грн.

Податкова служба  взяла  чіткий орієнтир на поглиблення партнерських відносин з платником, максимальну  лояльність у ставленні до нього. Адже  ми добре розуміємо, що від стану нашої економіки, наповнення бюджету залежить добробут людей, міць держави. Ефективна робота підприємств  потрібна не лише податковій службі. Збитково працювати – непрестижно, а імітувати  збитки – злочинно.

 

]]>
У поточному році було обліковано 3 кримінальні правопорушення http://monitor.cn.ua/ua/style/11814 Єдиний реєстр досудових розслідувань Стиль article Tue, 19 Mar 2013 10:06:18 +0200 Одним із важливих напрямків роботи податкової міліції виявлення та попередження фактів незаконного відшкодування з бюджету податку на додану вартість, оперативне супроводження розслідування кримінальних справ, проведення спільних оперативно - слідчих  заходів у ході розслідування кримінальних справ з метою встановлення осіб, причетних до скоєння злочину, збір доказів та направлення кримінальних справ до суду з обвинувальним вироком.

Слідчим відділом ДПС у Чернігівській області виявлені кримінальні правопорушення вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відповідно до КПК.
У поточному році було обліковано 3 кримінальні правопорушення, з них 1 за ст.212 КК України "Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів" та 2 за ст.204 КК України "Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів".

На сьогодні діяльність податкової міліції сконцентровано на заходи із додаткового залучення коштів до бюджету за рахунок детінізації національної економіки.
Завдяки роботі співробітників головного відділу податкової міліції ДПІ у м. Чернігові ДПС з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму понад 564 тис. грн., у т.ч. спирту на суму 157,5 тис. грн.,  лікеро-горілчаних виробів на 34,1 тис. грн. та тютюнових виробів на суму 43,8 тис. грн..

]]>
Інформаційний дайджест від податкової http://monitor.cn.ua/ua/economics/11641 У сьогоднішньому інформаційному дайджесті від податкової розглянуті такі теми: сертифікація ключів, електронна звітність, екологічний податок та та про авансові квартальні платежі з ПДФО. А також роз'яснюється куди скаржитися через відсутність касового чеку у продавця Економіка article Tue, 12 Mar 2013 16:00:03 +0200 Нагадуємо, при ДПІ у м. Чернігові відкрито відділення Акредитованого Центру Сертифікації Ключів.

Центр безоплатно видає посилені сертифікати відкритих ключів та надає послуги електронного цифрового підпису органам державної влади, місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, іншим суб’єктами господарської діяльності та фізичним особам.
Строк чинності посилених сертифікатів відкритих ключів становить 1 (один) рік з моменту їх формування.
Відповідно до положень Регламенту АЦСК ІДД ДПС посилені сертифікати відкритих ключів надаються виключно в електронному вигляді шляхом їх розміщення на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДПС (http://acskidd.gov.ua).
У зв’язку з тим, що у межах послуг електронного цифрового підпису не передбачено надання платникам податків носіїв ключової інформації, генерація особистих ключів підписувачів виконується на носії платника податків (змінні флеш-носії, оптичні носії CD/DVD для запису, захищені носії ключової інформації тощо).
Слід зауважити, що кожен особистий ключ підписувача повинен бути записаний на окремий носій інформації. Наприклад, представнику юридичної особи необхідно мати при собі три носії інформації (для ключів директора, бухгалтера та електронної печатки).
Програмне забезпечення для роботи з електронним цифровим підписом, у тому числі для подання звітності до органів ДПС в електронному вигляді, можно завантажити з сайту АЦСК ІДД ДПС.
Адреса центру: 14000, м.Чернігів, вул. Кирпоноса 28, 1-ий поверх кім.14. Телефон (0462)774927. З детальнішою інформацією можна ознайомитися на сайті: http://www.cskidd.gov.ua.

Безкоштовно отримайте електронний ключ!

Податкова служба України, перебуваючи на шляху перетворення з фіскального органу у сервісну службу, широко використовує досвід країн, які на багато раніше пройшли даний шлях.

Першим етапом покращення послуг для платників податків – є впровадження податковою службою можливості подання податкової звітності в електронному вигляді. Це є крок уперед – у ногу із сучасністю. На даний час платники відчули на собі зручність подання звітності через мережу Інтернет. І дане рішення є вірним. Тому що позитивними наслідками є у першу чергу економія робочого часу, зручність та автоматизований контроль складеної податкової звітності.

На теперішній час до ДПІ у м. Чернігові 99 відсотків платників податку на додану вартість подають звітність в електронному вигляді. Також збільшується відсоток декларацій з податку на прибуток та спрощеної системи оподаткування.

Для налагодження електронного звітування потрібен лише комп’ютер, відповідне програмне забезпечення та вихід у мережу Інтернет.

Хочу наголосити, що програмне забезпечення для подання звітності в онлайн – режимі разом з сертифікатом електронних ключів зараз можливо отримати безкоштовно. Так, при ДПС у Чернігівській області створений відділ реєстрації користувачів Управління (Центру) сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної податкової служби. Відділ почав діяти з 30.05.2012. Розташований сектор за адресою ДПІ у м. Чернігові, вул. Кирпоноса, 28, каб.№14 на першому поверсі. Телефон для довідок 77-49-27. Режим роботи відділу дуже зручний для реєстрації користувачів: понеділок – четвер з 9:00 до 19:30, п’ятниця – з 9:00 до 18:15 без перерви.

Завітайте до центру сертифікації ключів електронного цифрового підпису та безкоштовно отримайте електронний ключ.

Федір Уляненко, начальник ДПІ у м. Чернігові ДПС

Екологічний податок

Платники екологічного податку за І квартал 2013 р. подають до ДПС два додатки. Тобто починаючи з 1 січня по 3 січня 2013 р. включно – за ставками екологічного податку, які діяли з 1 по 3 січня, а з 4 січня по 31 березня 2013 р. включно – згідно із Законом України від 20.11.2012 р. № 5503-ІУ “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів”.

При обчислені податкових зобов’язань щодо екологічного податку за ІІ, ІІІ, та ІУ квартали цього року застосовуються ставки податку, встановлені зазначеним Законом. При цьому ставки податку становлять 75% від ставок, передбачених ст. 243 – 246 Податкового кодексу України.

Авансові квартальні платежі з ПДФО

Фізичні особи – підприємці подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).

Фізичні особи – підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування чи сплачували фіксований податок до набрання чинності ПКУ, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування, зазначають у рядку 2 декларації номер відповідного кварталу арабською цифрою від 1 до 4.

Форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи затверджено наказом Міністерства фінансів України від 07.11.11 №1395 зі змінами та доповненнями.

Відомості про провадження господарської діяльності фізичними особами – підприємцями відображаються у розділі III декларації. Разом з декларацією заповнюється та подається додаток 5 до декларації “Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності”.

У ньому зазначаються результати провадження господарської діяльності за результатами звітного кварталу (доходи, отримані від провадження господарської діяльності, вартість документально підтверджених витрат, пов’язаних з господарською діяльністю, сума чистого оподатковуваного доходу), здійснюється розрахунок суми податку на доходи фізичних осіб за підсумками звітного кварталу, а також відображається розмір квартальних авансових платежів з податку, що підлягають сплаті до бюджету у поточному звітному році (рядок 8 додатку 5 до декларації).

При цьому розмір щоквартального авансового платежу з податку на доходи фізичних осіб у поточному звітному році визначається не менш як 100 відсотків суми податку на доходи фізичних осіб за підсумками звітного кварталу.

На відмову у видачі касового чеку можна поскаржитися до Міндоходів

Міністерство доходів та зборів закликає громадян повідомляти податковим органам про відмову видати касовий чек у місцях продажу товарів чи послуг.

Фахівці відзначають, що звернення постраждалих – найбільш дієвий засіб виявлення порушень касової дисципліни. Приводом для перевірки може бути лише скарга громадянина або повідомлення від інших державних органів.

Зі свого боку податківці заявляють про готовність оперативно реагувати на сигнали про можливі порушення.

Фахівці Міндоходів наголошують, що фіскальний чек є гарантією захисту прав споживача. Тому громадян просять не бути байдужими до таких порушень, як відмова у видачі чеку або відсутність касового апарату у місцях здійснення готівкових розрахунків.
 

]]>
Інформаційний дайджест від податкової http://monitor.cn.ua/ua/style/11616 У сьогоднішньому інформаційному дайджесті мова піде про податкових агентів та довідку про доходи, податки на житло і вдосконалення сервісу "Пульс податкової" Стиль article Mon, 11 Mar 2013 16:15:47 +0200 Податкові агенти заповнюють довідку про доходи ФО у довільній формі, але із зазначенням  обов’язкових даних

Окремі фізичні особи  мають право та можуть скористатися податковою знижкою. Крім декларації про  майновий стан і доходи, на вимогу органу державної податкової служби, така особа повинна надати також довідку про отримані у звітному році доходи.

Для цього особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані надати платнику податку відомості про  суму виплаченого на його користь  доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку.

Водночас, варто зазначити, що затвердженої форми довідки про доходи, яку  повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, не передбачено. Тому така довідка надається у довільній формі. У ній, крім загальної інформації про фізичну особу (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), обов’язково зазначається наступна інформація:

- сума нарахованого оподатковуваного  доходу (помісячно та загальною  сумою);

- розмір та сума податкової соціальної пільги;

- сума нарахованого та утриманого  єдиного соціального внеску;

- сума нарахованого та утриманого  податку на доходи фізичних  осіб. 

Нагадуємо, підстави для нарахування  податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Оновлений «Пульс» відтепер працює і для клієнтів митниці

Міндоходів здійснило  ребрендинг інтерактивного сервісу  «Пульс податкової», який відтепер приймає  звернення представників бізнесу  не тільки з податкових, а й з  митних питань.

Нагадаємо, сервіс «Пульс податкової» було запроваджено у січні 2012 року як  такий, що дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників податкової безпосередньо керівництву служби. З цього часу «Пульс» зарекомендував себе не тільки як ефективний сервіс, а й як повноцінний консультаційний центр.

З 26 тисяч звернень, що надійшли на «Пульс податкової» у 2012 році, переважна  більшість стосується роз’яснення  окремих питань адміністрування  податків та зборів. Власне повідомлень  про необхідність врегулювання суперечливих питань у відносинах із податковою службою надійшло близько 2,7 тисяч. На сьогодні успішно розглянуто 99,5% звернень, за результатами службових перевірок вжиті необхідні заходи, про що фахівці податкової служби відзвітували кожному заявнику персонально.

Завдяки оновленому «Пульсу» представники бізнесу, у тому числі і суб’єкти ЗЕД, мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників Міністерства доходів та зборів керівництво відомства та оперативно вирішити суперечливі питання,  що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Номер цілодобової телефонної лінії  оновленого сервісу «Пульс» Міністерства доходів та зборів для клієнтів податкової та митниці: (044) 284-00-07.

ДПІ у м. Чернігові  ДПС

Співвласники житлового  будинку повинні сплачувати податок  на нерухоме майно за кожну належну  їм частку

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є власники будівель, віднесених до житлового фонду

Якщо об’єкти житлової нерухомості перебувають у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, то платники податку на нерухоме майно визначаються наступним чином:

- якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

- у разі, коли такий об’єкт  перебуває у спільній сумісній  власності кількох осіб, але не  поділений на частки між власниками, платником податку є одна з осіб-власників, визначена за їх згодою (якщо інше не встановлено судом);

- якщо ж об’єкт, що перебуває  у спільній сумісній власності  кількох осіб, поділений між ними  в натурі, то платником є кожна  з цих осіб за належну їм  частку.

Звертаємо увагу, що податок на нерухомість  сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування і зараховується  до відповідного бюджету. База оподаткування  об’єктів нерухомості, які перебувають  у власності фізичної особи, обчислюється органом ДПС на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Такі відомості надаються безоплатно органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.         

 Юридичні особи ж обчислюють  базу оподаткування самостійно  виходячи з житлової площі  об’єкта та на підставі документів, які підтверджують право власності на нього.

Положеннями ст. 265 Податкового кодексу  України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями визначено порядок нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
та громадськістю ДПС  в Чернігівській області
 

]]>
Бюджет Чернігова отримав 93,8 мільйонів гривень http://monitor.cn.ua/ua/style/11525 Податкова система перебуває у постійному русі, вдосконалюється. Податківці намагаються реально оцінювати стан наповнення бюджетів і оперативно реагувати на можливі ризики недонадходження коштів. Стиль article Wed, 06 Mar 2013 11:11:58 +0200 Стимулювання економічного розвитку країни у сучасності, сприяє  створенню умов для залучення інвестицій.

За результатами роботи з початку року до бюджетів усіх рівнів мобілізовано 193,2 млн. грн. Показник добровільної сплати податків до державного бюджету становить 91,9% від загальної кількості надходжень та демонструє достатньо високий рівень сумлінності платників.

До загального фонду Державного бюджету надійшло 97,7 млн.грн.

По бюджетоформуючих платежах сплачено податку на прибуток 37,3 млн.грн., податку на додану вартість 52,4 млн.грн.

До місцевого бюджету мобілізовано 93,8 млн. грн. зборів та інших платежів. Понад доведені показники надійшло майже 7,8 млн.грн., фактичні надходження за відповідний період 2012 року перевищено на 12,2 млн.грн. Обов'язковою складовою бюджетних доходів виступає земельний податок. Так, платники сплатили близько 13,4 млн. грн. земельного податку. Податку на доходи фізичних осіб надійшло 60,6 млн.грн.

Податківці зацікавлені у стабільній платоспроможності суб'єктів господарювання.

Завдяки тісній взаємодії з місцевими  органами влади та самоврядування, покращання сервісних послуг, покликаних допомогти платникам прозоріше  декларувати доходи та добровільно  сплачувати податкові зобов'язання, ми зможемо виконати найголовніший обов'язок перед державою – наповнити казну, стати надійним партнером для платників.

Федір Уляненко, начальник ДПІ у м. Чернігові  ДПС

]]>
Інформаційний дайджест від податкової http://monitor.cn.ua/ua/economics/11513 У сьогоднішньому інформаційному випуску про торгівлю валютою та моживість замовляти інформацію про зміни та оновлення законодавства. Економіка article Tue, 05 Mar 2013 16:28:35 +0200 Торгуєте валютними цінностями – сплатіть збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності

Юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які надають побутові послуги, реалізують товари у пунктах продажу, здійснюють торгівлю валютними цінностями та діяльність у сфері розваг, зобов’язані сплачувати збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

З метою здійснення такої діяльності суб’єкт господарювання повинен придбати торговий патент. Для цього необхідно подати до органу ДПС за місцем сплати збору заявку на придбання патенту. Заявка повинна містити такі відомості:
– найменування суб’єкта господарювання, код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) та ПІБ особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи);
– юридична адреса (місцезнаходження) суб’єкта господарювання. У разі, якщо патент придбається для відокремленого підрозділу, – місцезнаходження такого відокремленого підрозділу згідно з документом, що засвідчує право власності (оренди);
– вид підприємницької діяльності, для провадження якої придбається торговий патент;
– вид торгового патенту (звичайний, пільговий, короткотерміновий, спеціальний);
– найменування документа про повну або часткову сплату збору;
– назва та фактична адреса (місцезнаходження) пункту продажу товарів, пункту з надання платних послуг, пункту обміну іноземної валюти, грального місця, позначення “виїзна торгівля”;
– назва, дата, номер документа, що засвідчує право власності (оренди);
– період, на який придбається торговий патент.

Торговий патент видається особисто фізичній особі – підприємцю або особі, уповноваженій юридичною особою, під підпис у триденний термін з дня подання заявки. Датою придбання торгового патенту є зазначена у ньому дата.

У залежності від виду діяльності встановлено різні строки сплати Збору:

– за провадження торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту – не пізніш як за один календарний день до початку провадження такої діяльності;

– за провадження торговельної діяльності (крім торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту), діяльності з надання платних послуг, здійснення торгівлі валютними цінностями – щомісяця не пізніше 15 числа, перед звітним місяцем;

– за здійснення діяльності у сфері розваг – щоквартально не пізніше 15 числа місяця, який передує звітному кварталу.

Якщо плата за патент не вноситься, патент анулюється та застосовується штрафна санкція, передбачена статтею 125 Податкового кодексу.
Порядок та строки сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності визначено ст. 267 Розділу XII Податкового кодексу України.

Новини законодавства відтепер можна отримувати на власну електронну скриньку

Міністерство доходів і зборів України пропонує громадянам безкоштовно отримувати інформацію про зміни у податковому законодавстві. Так, для цього необхідно направити електронний лист на електронну адресу idd@sts.gov.ua з атрибутами: поле ТЕМА – 6011.

Такий сервіс буде корисний, у першу чергу, тим громадянам, які не мають часу займатися самостійним пошуком змін у законодавстві або ж відвідувати спеціалізовані заходи роз’яснювального характеру, які проводяться податковою службою.

Крім того, якщо платник податків бажає отримати консультацію стосовно конкретних моментів законодавства, йому слід надіслати своє запитання на електронну адресу idd@sts.gov.ua. З метою прискорення надання відповіді, переконливо просимо вас чітко формулювати запитання та обов’язково зазначати у полі “Тема” ідентифікатор групи податків.

Якщо ви маєте декілька запитань за різними напрямками, прохання надсилати запитання окремими електронними листами з відповідними ідентифікаторами групи:

6001 - Податок на додану вартість
6002 - Податок на прибуток підприємств
6003 - Податок на доходи фізичних осіб; податкова знижка; незалежна професійна діяльність
6004 - Плата за землю; фіксований сільськогосподарський податок; ліцензування виробництв; обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; акцизний податок; збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства; мито; зовнішньоекономічна діяльність; податковий борг; апеляційне узгодження та оскарження рішень органів ДПС; адмінарешт активів платника
6005 - Єдиний податок; податок на нерухоме майно; збір за першу реєстрацію транспортного засобу
6006 - Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; застосування РРО; готівкові розрахунки; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір
6007 - Екологічний податок; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; плата за користування надрами; збір за користування радіочастотним ресурсом України; збір за спеціальне використання води; збір за спеціальне використання лісових ресурсів; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну і теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; права і обов’язки; відповідальність; облік платників
6008 - Пропозиції до нормативно-правових актів з питань оподаткування, інформація щодо: виплати заробітної плати платниками податків у “конвертах”, мінімізації сплати податків та роботи сайту ДПС України і розміщеної на ньому інформації
6010 - Інше

]]>
Інформаційний дайджест від податкової http://monitor.cn.ua/ua/economics/11482 В сьогоднішній підбірці є інформація про те як зареєструвати свій бізнес та як подавати декларацію якщо Ви працюєте у кількох господарів. Економіка article Mon, 04 Mar 2013 13:48:07 +0200 Зареєструвати свій бізнес стало простіше

При реєстрації своєї справи платникам податків більше не потрібно звертатися до податкових органів для  взяття на облік. Їм достатньо подати відповідні документи тільки державному реєстратору.

Як зазначають фахівці Міндоходів, всі процедури подальшої реєстрації оперативно здійснюватимуться між ДПСУ та Укрдержреєстром без участі платника. Тобто після отримання всіх необхідних документів держреєстратор реєструє підприємство або підприємця. Відомості з Єдиного державного реєстру надходять до податкових органів.

Органи ДПС протягом одного дня здійснюють постановку на облік цього платника податків та повідомляють про це державного реєстратора. Після цього реєстратор видає підприємству виписку, в якій підтверджується факт здійснення державної реєстрації та надаються відомості про взяття на облік в органах ДПС.

У Міндоходів впевнені, що такий принцип „єдиного вікна” при започаткуванні бізнесу, скасування необхідності отримання в органах ДПС довідки про взяття на облік зменшать бюрократичні зволікання та спростять процедури започаткування бізнесу підприємцям, заощадивши їм час та зайві витрати.

Доходи від кількох працедавців-податкових агентів

Відповідно до Податкового  кодексу України платники податку зобов'язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом календарного року дохід, що оподатковується за ставками, встановленими пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу, виплачується платнику податку двома або більше податковими агентами, і при цьому загальна сума такого доходу за будь-який календарний місяць перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2012 - 10730 грн.).

]]>
Електронна звітність допомагає економити час http://monitor.cn.ua/ua/economics/11439 Щодо модемів для реєстраторів розрахункових операцій Економіка article Sat, 02 Mar 2013 08:23:24 +0200 Для забезпечення виконання  норм п. 7 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо надання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку за технологією Національного банку України Міністерством фінансів України видано наказ від 08.10.2012 р. N 1057 «Про затвердження Вимог щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних та Порядку передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів державної податкової служби».

Для суб’єктів господарювання виконання  вимог щодо подання до органів  ДПС по дротових або бездротових  каналах зв’язку звітної інформації можливе як шляхом придбання нової касової техніки, а саме РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, так і шляхом доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі даних.

З питань підключення  зовнішніх модемів та доопрацювання внутрішнього програмного забезпечення РРО, які на сьогодні використовуються підприємствами, пропонуємо звернутися до виробників зазначених РРО або центрів сервісного обслуговування. Питання встановлення ціни додаткового обладнання та доопрацювання РРО також належить до компетенції виробників РРО та ЦСО.

Модем може використовуватися  для передачі даних лише з тим  РРО, фіскальний номер якого передано при проведенні персоналізації до системи обліку даних РРО.

Хочу зазначити, що зазначені  норми не вводять додаткових обов’язків для суб’єктів господарювання, а  лише змінюють старий порядок подання  звітності. Так, замість подання звітності на паперових носіях 1 раз на місяць, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця, передбаченої подання в електронному вигляді по дротовим або бездротовим каналам зв’язку.

Основною метою цього  порядку є створення більш  комфортних умов для суб’єктів господарювання.

По-перше, застосування передачі інформації у електронному вигляді  до органів ДПС надасть можливість платникам податків економити час.

По-друге, це надасть можливість суб’єктам господарювання зменшити витрати на утримання касової техніки за рахунок відсутності необхідності друкування паперової контрольної стрічки та її зберігання протягом 3-х років, у чому більше не буде потреби.

По-третє, використання електронної  контрольної стрічки призведе до значного скорочення перевірок платників податків.

Ми вважаємо, що більшість  наших підприємців працюють чесно  і довіряємо їм.

Лариса Сич, Заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС

]]>
Плата за землю є вагомою статтею доходів місцевого бюджету http://monitor.cn.ua/ua/economics/11425 На скільки цивілізовані земельні відносини в обласному центрі – розмова з начальником ДПІ у м. Чернігові ДПС Федором Уляненком. Економіка article Fri, 01 Mar 2013 11:24:39 +0200 Які категорії  платежів включає у себе плата за землю?

Відповідно до Податкового кодексу  плата за землю включає у себе дві категорії платежів: земельний податок, його сплачують власники земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійні землекористувачі, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Її орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Хто повинен  сплачувати податок на землю?

Головне у відносинах у сфері плати за землю правильно визначити, хто є платником, а хто ні. Платниками податку є:

  • власники земельних ділянок - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності,
  • землекористувачі - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.

Землекористувачі можуть сплачувати як орендну плату, так і земельний податок. Не є платниками земельного податку платники єдиного податку. Але тільки у разі, коли земля використовується ними для провадження підприємницької діяльності.

Як визначається база оподаткування земельного податку?

База оподаткування залежить від того, чи проведена нормативно-грошова оцінка землі чи ні. Якщо нормативно-грошова оцінка землі проводилася, то базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації. Якщо нормативно-грошова оцінка не проводилась, базою оподаткування є площа земельних ділянок.

Як визначаються ставки земельного податку?

Визначення ставок оподаткування  земельним податком також залежить від того, чи проведена нормативно-грошова  оцінка землі, чи ні. А також від  низки інших факторів, а саме: місцезнаходження земельної ділянки (у межах населеного пункту чи поза межами), чисельності населення населеного пункту, цільового призначення земельної ділянки.

Ставки дуже різноманітні, тому наводити тут порядок їх встановлення не зовсім доцільно.

Які категорії фізичних осіб звільняються від сплати податку на землю?

Від сплати земельного податку звільняються: інваліди І та ІІ групи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери, ветерани війни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи (згідно закону). При цьому, таке звільнення поширюється на одну земельну ділянку у межах граничних норм. Податок нараховується таким громадянам тільки за площу земельної ділянки, яка перевищує встановлені межі граничних норм. Також, від сплати земельного податку звільняються фізичні особи, які надають землю в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку (тимчасово, на період дії цього податку).

Чи  подають декларацію з плати за землю звичайні громадяни?

Ні не подають. Нарахування  плати за землю фізичним особам здійснюється податковою службою, яка до 1 липня поточного року надсилає платнику податку податкове повідомлення-рішення. На його підставі громадяни сплачують земельний податок.

Чи  має право на пільгу по земельного податку громадянин, у якого відсутні документи на право власності або користування земельною ділянкою (документи на оформленні)?

Право на пільгу мають  власники землі, право власності  яких посвідчено відповідними документами (державним актом) та даними земельного кадастру. Таким чином фізична  особа отримає право на пільгу лише після оформлення державного акту. Разом з цим, відсутність належного документального оформлення права власності не звільняє таку фізичну особу від обов’язку сплати податку на землю, оскільки така фізична особа фактично користується земельною ділянкою.

Фізична особа володіє землею. Інша фізична  особа володіє будівлею, яка розташована  на цій землі. Між ними укладений  договір оренди землі. Хто сплачує  плату за землю?

У цьому випадку орендар земельної ділянки сплачує орендодавцю (власнику земельної ділянки) орендну плату відповідно до договору оренди, а власник земельної ділянки сплачує земельний податок до бюджету.

Як  сплачувати податок на землю у разі переходу права власності від одного власника до іншого?

Попередній власник сплачує податок за період з 01 січня до початку того місяця, в якому він втратив право власності на земельну ділянку. Новий власник сплачує земельний податок з місяця, в якому він набув права власності на земельну ділянку.

Як  податківці впливають на самовільне захоплення землі?

Це питання більше у компетенції органів місцевого  самоврядування.

На закінчення нашої розмови  хочеться нагадати землекористувачам, що земельний податок сплачується  протягом 60 календарних днів з дня отримання повідомлення – рішення (у цьому році це – 29 серпня).

Такий платник має право виконати обов’язок по сплаті податку достроково, але не пізніше вказаного терміну.

Довідка: Загальна площа земель у Чернігові становить понад 7850 га. У місті обліковуються 1393 юридичних осіб – землекористувачів та землевласників земельних ділянок (загальна площа - 2647га) та 30095 громадян  землекористувачів. У 2012 році до бюджету м. Чернігова  надійшло 85,5 млн. грн. плати за землю.

Розмову вела Ірина Берегова

]]>
Податківці Чернігова провели черговий інтернет-семінар http://monitor.cn.ua/ua/economics/11408 28.02.2013 р. відбувся Інтернет–семінар спільно з інформ-агенцієй «Чернігівський монітор». Надаємо відповіді провідних фахівців ДПІ у м. Чернігові ДПС на запитання платників податків. Економіка article Thu, 28 Feb 2013 19:55:15 +0200 Чи сплачують авансові внески з податку на прибуток у січні-лютому 2013 року платники податку з доходом менше 10 млн. грн.?

Відповідно до абз. шостого п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України  від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами  та доповненнями платники податку, у  яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний (податковий) період не перевищують 10 мільйонів гривень, та неприбуткові установи (організації) сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до органів державної податкової служби за звітний (податковий) рік і не сплачують авансових внесків.

Отже, якщо за результатами звітного (податкового) періоду – рік 2012, доходи у платників податку на прибуток, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, не перевищують 10 мільйонів гривень, то такі платники податку не розраховують та не сплачують у 2013 році щомісячні авансові внески (у тому числі за січень-лютий 2013 року).

При дотриманні яких умов новостворена особа може зареєструватися платником  ПДВ?

З 01.07.2012 відповідно до п.182.1 ст.182 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до п.181.1 ст.181 ПКУ не є платником податку у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

Отже, добровільна реєстрація платником  ПДВ здійснюється за умови наявності у особи оподатковуваних операцій незалежно від дати її державної реєстрації.

Як визначається дата виникнення податкових зобов’язань з ПДВ на митній території України відповідно до норм ПКУ?

Відповідно до п.187.1. ст.187 р. V Податкового  кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
     а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку-дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
     б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Які операції підпадають під  об’єкт оподаткування ПДВ?

Відповідно до п.185.1 ст.185 Податкового  кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування є операції платників податку з:    

а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території  України, відповідно до ст.186 ПКУ, у тому числі операції з передачі права  власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об’єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;
     б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ;
     в) ввезення товарів на митну територію України;
     г) вивезення товарів за межі митної території України;
     е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.
З метою оподаткування цим податком до операцій з ввезення товарів на митну територію України та вивезення товарів за межі митної території України прирівнюється поміщення товарів у будь-який митний режим, визначений Митним кодексом України.

Чи потрібно до податкової декларації з ПДВ, яка подається до органу ДПС з прочерками, додавати копії реєстрів виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді?

Згідно із п. 201.15 ст. 201 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 02010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та п. 3 Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.10 №1002, (далі – Порядок №1002) реєстр виданих та отриманих податкових накладних (далі – Реєстр) ведеться в електронному вигляді у форматі, затвердженому центральним органом податкової служби, та за власним бажанням платника у паперовому вигляді. 
Платники податку щомісяця в строки, що передбачені для подання податкової звітності (календарний місяць), у тому числі для яких встановлено звітний податковий період - квартал, подають органу державної податкової служби копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних за такий період в електронному вигляді.

Відповідно до п. 7 Порядку №1002 Реєстр є основою для відображення зведених результатів такого обліку в податкових деклараціях з податку на додану вартість.

Оскільки ПКУ та Порядком №1002 не встановлено залежності щодо подання копій реєстрів виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді від стану господарської діяльності платника податку та від наявності чи відсутності податкових зобов’язань та поданого кредиту у відповідному звітному періоді, то платник податку зобов’язаний до податкової декларації з ПДВ, яка подається до органу державної податкової служби з прочерками, додавати копії Реєстрів в електронному вигляді за відповідний звітний період.

Яким чином оподатковується  ПДФО дохід від продажу рухомого майна ФО – резидентом за посередництвом ЮО з 01.01.2013?

З 01.01.2013 дохід, отриманий платником  податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з  об’єктів рухомого майна у вигляді  легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків.

Якщо фізична особа - резидент здійснює продаж рухомого майна за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу), то така юридична особа вважається податковим агентом платника податку стосовно оподаткування доходів, отриманих таким платником від продажу рухомого майна.

Яким чином оподатковується ПДФО сума доходу, отриманого ФО - резидентом від продажу ЮО інвестиційного активу?

Відповідно до пп. 170.2.1 п. 170.2 ст. 170 Податкового  кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважається календарний рік.

Згідно із пп. 170.2.2 п. 170.2 ст. 170 ПКУ  інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку  від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що визначається із суми витрат на придбання такого активу з урахуванням норм підпунктів 170.2.4 - 170.2.6 п. 170.2 ст. 170 ПКУ (крім операцій з деривативами).
Пунктом 170.2 ст. 170 ПКУ встановлено, що платник податку, який проводить операції з інвестиційними активами, має право скористатися послугами професійного торговця цінними паперами, включаючи банк та укласти договір з таким торговцем про виконання ним функцій податкового агента.
Відповідно до пп. 170.2.2 п. 170.2 ст. 170 ПКУ при застосуванні платником податку норм підпункту 170.2.9 п. 170.2 ст. 170 ПКУ податковий агент - професійний торговець цінними паперами, включаючи банк, з метою визначення об’єкта оподаткування під час виплати платнику податку доходу за придбані у нього інвестиційні активи враховує документально підтверджені витрати такого платника на придбання цих активів.

 Запровадження обов’язку податкового агента для професійного торговця цінними паперами, включаючи банк, не звільняє платника податку від обов’язку декларування результатів усіх операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, за винятком випадків, зазначених в пп. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 ПКУ.

Враховуючи вищевикладене, фізична  особа, яка здійснює протягом звітного року продаж інвестиційного активу юридичній особі та отримує інвестиційний прибуток, повинна надати податкову декларацію про майновий стан і доходи у встановленому порядку та сплати податок на доходи фізичних осіб за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ (15% та/або 17%).

В яких випадках сума доходу, отриманого ФО від продажу земельної  ділянки, не підлягає оподаткуванню ПДФО?

Відповідно до пп. 165.1.40 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу  України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного ) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III залежно від їх призначення, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації.

Згідно із п. 1 ст. 121 Кодексу  встановлено норми безоплатної  передачі земельних ділянок громадянам із земель державної або комунальної  власності в таких розмірах:    

- для ведення садівництва - не  більше 0,12 гектара;    

- для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;     

- для індивідуального дачного  будівництва - не більше 0,10 гектара.

Крім того, п. 172.1 ст. 172 ПКУ передбачено, що дохід, отриманий  платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року земельної  ділянки, що не перевищує норми безоплатної  передачі, визначеної ст. 121 Кодексу  залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Враховуючи вищевикладене, до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку  не включається сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 Кодексу залежно від їх призначення, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації.
Крім того, не підлягає оподаткуванню дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Кодексу залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки (земельна ділянка придбана не у процесі приватизації).

Хто є відповідальним за сплату (перерахування) ПДФО при отриманні спадщини?

Відповідно до п.174.3 ст.174 Податкового кодексу України  від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами  та доповненнями особами, відповідальними  за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.
Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню і зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.

Чи оподатковується  ПДФО  сума страхових внесків, сплачених СГ за добровільне страхування (у т.ч. медичне страхування) найманих працівників?

Згідно з пп.164.2.16. п.164.2 ст. 164 Податкового кодексу України  від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ із змінами  та доповненнями (далі - ПКУ) до бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб відноситься сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), внесків на пенсійні вклади, внесків до фонду банківського управління, сплачена будь-якою особою - резидентом за платника податку чи на його користь, крім сум, що сплачуються: 
     а) особою - резидентом, що визначається вигодонабувачем (бенефіціаром) за такими договорами;

     б) одним з членів сім’ї першого ступеня споріднення платника податку;
     в) роботодавцем - резидентом за свій рахунок за договорами довгострокового страхування життя або недержавного пенсійного забезпечення платника податку, якщо така сума не перевищує 15 відсотків нарахованої цим роботодавцем суми заробітної плати платнику податку протягом кожного звітного податкового місяця, за який вноситься страховий платіж (страховий внесок, страхова премія) або сплачується пенсійний внесок, внесків до фондів банківського управління, але не більш як п’яти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, у розрахунку за місяць за сукупністю таких внесків.

Враховуючи вищевикладене, сума страхових внесків, сплачена суб’єктом  господарювання за добровільне страхування на користь найманих працівників (крім випадків, зазначених у абз. «а» - «в» пп.164.2.16 п.164.2 ст.164 ПКУ) вважається додатковим благом фізичної особи і підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Хто є платниками рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України?

Відповідно до пп.14.1.149 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник рентної плати для цілей р.IX «Рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України» ПКУ – це платник рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами природного газу територією України, платник рентної плати за транспортування нафти магістральними нафтопроводами територією України, платник рентної плати за транспортування нафтопродуктів магістральними нафтопродуктопроводами територією України, платник рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.
Згідно п.251.1 ст.251 р.ІХ ПКУ платниками рентної плати є суб’єкти господарювання, які експлуатують об’єкти магістральних трубопроводів та надають (організовують) послуги з транспортування (переміщення) вантажу трубопроводами України.

Платником рентної плати  за транзит природного газу територією України є уповноважений Кабінетом Міністрів України суб’єкт господарювання, який надає (організовує) послуги з його транзиту територією України (п.251.2 ст.251 р.ІХ ПКУ).

Чи повинні  платники податку при здійсненні операцій з продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) особам, які не є платниками податку або сплачують податок за іншими ставками, ніж платник податку на прибуток з придбанням товарів (робіт, послуг), а також операцій з придбанням товарів (робіт, послуг) у таких осіб, враховувати звичайні ціни на  такі товари (роботи, послуги)?

Відповідно до пп. 153.2.1, 153.2.2 п. 153.2 ст. 153 Податкового кодексу  України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) дохід, отриманий платником податку від продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) пов’язаним особам, визначається відповідно до договірних цін, але не менших від звичайних цін на такі товари, роботи, послуги, що діяли на дату такого продажу, у разі, якщо договірна ціна на такі товари (роботи, послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (роботи, послуги).

Витрати, понесені платником  податку у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у пов’язаної особи, визначаються виходячи з договірних цін, але не вищих за звичайні ціни, що діяли на дату такого придбання, у разі якщо договірна ціна на такі товари (роботи, послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (роботи, послуги).
Згідно з пп. 153.2.3 п. 153.2 ст. 153 ПКУ положення підпунктів 153.2.1 і 153.2.2 цього пункту поширюються також на операції з особами, які: 
не є платниками цього податку;  сплачують податок за іншими ставками, ніж платник податку на прибуток.

З урахуванням викладеного, платники податку при здійсненні операцій з продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) особам, які не є платниками податку або сплачують податок за іншими ставками, ніж платник податку на прибуток з придбанням товарів (робіт, послуг), а також операцій з придбанням товарів (робіт, послуг) у таких осіб, повинні враховувати звичайні ціни на такі товари (роботи, послуги).

Протягом якого  часу платник ПДВ має право  зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування до неї у Єдиному реєстрі податкових накладних?

Відповідно до п.201.10 ст.201 Податкового  кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Які документи  необхідно подати для отримання  податкової знижки на навчання?

Статтею 166ПКУ встановлено, що платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. До податкової знижки включаються фактично здійснені витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, копії договорів. Подати до податкової інспекції також довідку з місця роботи про нараховану заробітну плату та утриманого податку на доходи фізичних осіб.

На балансе  предприятия числится в составе основних средств автомобиль с остаточной стоимостью 5 тыс грн. .Предприятие продает его по цене 6 тыс грн. (С НДС). Какие налоговые последствия этой хозяйственной операции (отражение в декларации по налогу на прибыль)?

146,13 з урахуванням 146,14

Відповідно до п.146.13. ст. 146 ПКУ сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над балансовою вартістю окремих об'єктів основних засобів та нематеріальних активів включається до доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку.

Сума перевищення доходів  від продажу або іншого відчуження над первісною вартістю придбання  невиробничих основних засобів та витрат на ремонт, що здійснюються для підтримання об'єкта в робочому стані, включається до доходів платника податку, а сума перевищення первісної вартості над доходами від такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку.

Сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження безоплатно отриманих основних засобів або нематеріальних активів над вартістю таких основних засобів або нематеріальних активів, що була включена до складу доходів у зв'язку з отриманням, включається до доходів платника податку, а сума перевищення вартості, що була включена до складу доходів у зв'язку з безоплатним отриманням над доходами від такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку.

Пунктом 146.14. ст. 146 визначено, що дохід від продажу або іншого відчуження об'єкта основних засобів та нематеріальних активів для цілей застосування цієї статті визначається згідно з договором про продаж або інше відчуження об'єкта основних засобів та нематеріальних активів, але не нижче звичайної ціни такого об'єкта (активу).

]]>
Волонтери - добровільні помічники податківців http://monitor.cn.ua/ua/style/11384 Кожна людина з дитинства мріє про заможне та безтурботне життя, одержання якісної освіти, цікаву та високооплачувану роботу, щасливе майбутнє своїх дітей. Стиль article Thu, 28 Feb 2013 08:07:26 +0200 Проте, мабуть, далеко не кожен замислюється, що заможною країна може бути тільки при сумлінному виконанні її громадянами конституційного обов'язку зі сплати податків.
Міськімі податківцями велика увага приділяється вихованню податкової грамотності майбутніх платників податків.

Вони роблять усе для того, щоб майбутні платники податків вільно орієнтувалися у нормах податкового законодавства, тому що переконані: освічений платник - це сумлінний платник. Саме з цією метою у податковій інспекції проводяться різноманітні заходи за участю молоді, одним з яких  є День відкритих дверей.

Такі дні стали доброю традицією. Робота з молоддю є важливою, оскільки формування високої податкової культури необхідно починати вже з молодшого віку.

Цього разу було запрошено студентів Чернігівського технологічного університету. Студентам розповіли суть кампанії декларування, роздали друковану продукцію листівки, брошури та провели акцію поблизу Макдональдса.

Такі заходи підвищують рівень обізнаності  молоді щодо обов'язків зі сплати податків, зборів, обов'язкових платежів, та є надзвичайно важливим  для подальшого розвитку суспільства.

]]>
У 2012 році до ДПІ у м. Чернігові ДПС надійшло 25 письмових звернень громадян http://monitor.cn.ua/ua/style/11361 Своєчасний та кваліфікований розгляд звернень громадян, що забезпечує зворотний зв’язок органів ДПС із громадськістю є одним із пріоритетних напрямків податківців. Стиль article Wed, 27 Feb 2013 08:38:06 +0200 Системний аналіз та узагальнення даних щодо розгляду звернень громадян дають можливість виявити причини, що їх породжують, та своєчасно вирішити.
Саме тому Державна податкова інспекція у м. Чернігові ДПС приділяє особливу увагу розгляду звернень громадян, задоволенню їх законних прав та інтересів, забезпеченню конституційного права на звернення.

Так, у 2012 році до ДПІ у м. Чернігові ДПС надійшло 25 письмових звернень громадян.

Громадян передусім цікавлять питання: контрольно-перевірочної роботи (перевірка діяльності суб’єктів господарської діяльності, надання в оренду житла, виплата заробітної плати у “конверті”, оподаткування доходів підприємницької діяльності.

Для забезпечення конституційних прав та свобод громадян, вирішення проблемних податкових питань, які виникають у платників податків, у інспекції міста за адресою: м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 28, кім.№1 діє приймальня громадян, де згідно з затвердженим графіком в установлені дні та години проводяться особисті прийоми громадян посадовими особами інспекції з питань, що входять до компетенції органів державної податкової служби. Попередній запис на особистий прийом є обов’язковим та закінчується не пізніше ніж за 5 робочих днів до календарної дати прийому.

Протягом минулого року керівним складом інспекції проведено 73 особистих прийомів громадян, у тому числі через громадську приймальню – 36, виїзних – 37. Відповіді заявникам були надані безпосередньо під час особистого прийому.

Порушені питання найчастіше стосуються податку на доходи фізичних осіб, реструктуризації податкового боргу, реєстрації та обліку платників, податку на прибуток підприємств тощо.

Звертаємо увагу платників податків на можливість отримання кваліфікованих відповідей з питань оподаткування у режимі он-лайн від Інформаційно-довідкового департаменту Державної податкової служби України за багатоканальним (безкоштовним зі стаціонарних телефонів) телефоном 0-800-501-007 (з 8-00 до 20-00 у робочі дні) та через мережу Інтернет : www.sts.gov.ua (цілодобово).


Лариса Сич, заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС

]]>
Лижні перегони http://monitor.cn.ua/ua/sport/11310 Лижні гонки - найбільш масовий зимовий вид спорту в Україні. Першості України з лижних гонок почали розігруватися з 1927 р. Спорт article Mon, 25 Feb 2013 11:01:55 +0200 Так і міські податківці вирішили зустріти День захисника Вітчизни лижними перегонами. Це говорить про те, що вони вміють не лише старанно працювати, але й змістовно відпочивати.

На лижний слід стали працівники управління оподаткування юридичних осіб, юридичного відділу, ГВПМ.

Підтримати змагаючихся прийшли їх колеги, а саме особисто в.о. голови ДПС в Чернігівській області, прихильник зимових видів спорту, Ігор Скоріков, начальник ДПІ у м. Чернігові ДПС Федір Уляненко, та їх заступники.

В індивідуальному забігу на 1000 метрів серед жінок ІІІ місце зайняла Світлана Волкова, головний спеціаліст відділу фінансування, бухгалтерського обліку та звітності ДПІ у м. Чернігові ДПС. Серед чоловіків І місце отримав Олександр Браточкін лейтенант податкової міліції, він подолав дистанцію у 3000 метрі.

Не відстали від своїх батьків і дітлахи. У гонках на 500 метрів І перше місце серед хлопчиків зайняв Владіслав Браточкін, серед дівчаток Анастасія Лемеш, а Руслан Сітун у номінації 13 р. - 17 р., - ІІІ місце на дистанції 1000 метрів.

Усі учасники були нагороджені медалями та грамотами.
 

]]>
Під час кампанії декларування податківці працюють у посиленому режимі http://monitor.cn.ua/ua/style/11301 З початком деклараційної кампанії громадяни можуть отримати консультацію контакт-центру Інформаційно-довідкового департаменту ДПС щодня з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв. (крім суботи та неділі) за номером: 0-800-501-007, а також безпосередньо у податковій інспекції та з'ясувати усі незрозумілі питання стосовно порядку заповнення та подання декларації. Стиль article Mon, 25 Feb 2013 08:03:37 +0200 Громадяни також можуть отримати консультаційну допомогу і у Центрах обслуговування платників податків, у яких податківці надають повний комплекс адміністративних, інформативних  послуг для платників, у тому числі з приймання звітності від фізичних осіб, та активно роз'яснюють порядок застосування норм Податкового кодексу України.

Також у сервісних центрах надаються додаткові послуги, зокрема - видача безкоштовних  бланків податкової звітності.

 До речі, для того, щоб громадяни могли звертатися до сервісних центрів у зручний для них час з 2 січня по 1 травня 2013 року запроваджено спеціальний режим роботи податківців. Час роботи платників податків, як правило, співпадає з режимом роботи органів ДПС, тому на період деклараційної кампанії передбачено можливість приймання декларацій у вихідні дні та вечірні години.

Крім того, інформацію про порядок декларування доходів можна отримати й на офіційному веб-порталі ДПС України та субсайтах регіональних органів ДПС, де створено окремий розділ під назвою "Декларування громадянами майнового стану і доходів". Тут розміщено усі необхідні нормативно-правові акти, якими регулюється порядок оподаткування доходів фізичних осіб, форма річної податкової декларації, зразок її заповнення, консультації та коментарі з питань декларування доходів.

]]>