Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Анонси http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Брейн-ринг до 400-річчя Магдебурзького права http://monitor.cn.ua/ua/anons/96294 Анонси article Fri, 31 Mar 2023 17:00:00 +0300 31 березня о 17.00 запрошуємо на брейн-ринг у бібліотеці

ім. М. Коцюбинського, присвячений 400-річчю надання Чернігову Магдебурзького права.
Участь у інтелектуальному змаганні візьмуть команди представників сфери культури, журналістів, громадських діячів.

З повагою, Чернігівська міська ЦБС

]]>
Фотовиставка «Янголи спорту» http://monitor.cn.ua/ua/anons/96334 Анонси article Wed, 29 Mar 2023 12:30:00 +0300

29 березня 2023 року о 12:30 в Чернігові відкриється фотовиставка «Янголи спорту».

Експозиція триватиме в Чернігівському обласному  художньому музеї імені Григорія Галагана (м.Чернігів, вул. Музейна, 6).

Ініціатором проєкту є Спортивний комітет України.

Серед майже 150 історій спортсменів та тренерів будуть і розповіді про чернігівців, які віддали своє життя за Україну: 

·       Євген Звонок, срібний призер Кубку світу з кікбоксингу WAKO, багаторазовий призер всеукраїнських змагань;

·       Ярослав Рудич, чемпіон Чернігова та Чернігівської області з боксу;

·       Юрій Ворона, триразовий чемпіон області з боксу, призер міжнародних стартів;

·       Сергій Ткаченко, заслужений тренер України, майстер спорту України з дзюдо, кандидат педагогічних наук.

На відкриття запрошені члени родин, друзі, побратими та колеги загиблих на війні спортсменів і тренерів, керівництво області та міста, громадськість.

 

Додаткова інформація: Роксана Касумова 0639375279;

Ольга Ванжула 0661439376

 Довідково: За основу фотовиставки взято сайт-реквієм Спортивного комітету України “Янголи спорту”. На сьогодні зібрано історії майже 200 спортсменів і тренерів. Серед них є чемпіони світу, Європи, багаторазові переможці національних першостей з олімпійських та неолімпійських видів спорту. Є ветерани спорту, але є й ті, хто лише починав свій шлях – діти, майбутні зірки, чиє життя жорстоко обірвали.

https://yangoly-sportu.teamukraine.com.ua

]]>
IX Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку http://monitor.cn.ua/ua/anons/96223 Анонси article Wed, 29 Mar 2023 09:00:00 +0300 29-30 березня, середу — четвер, відбудеться IX Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку на тему: «Залучення молоді до відновлення України, плани та пріоритети на 2023 рік».

Його мета — стала взаємодія громади, медіа, бізнесу, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у соціальному розвитку громад, участі молоді у відновленні України, створення додаткових можливостей для становлення, розвитку молоді, сприяння ініціативі та активності молодих громадян в усіх сферах життєдіяльності.

Цьогорічний форум, що потенційно об'єднає тисячу спікерів, відбудеться онлайн в Zoom із трансляцією на офіційній фейсбук-сторінці організаторів facebook.com/letsdoitukraineeco.

Захід проходитиме у два етапи: обласний та всеукраїнський. Кожна з 24 областей матиме окрему кімнату для зустрічі із трансляцією на фейсбук, де учасники зможуть представити свою діяльність та плани на поточний рік, обмінятись досвідом, знайти партнерів для спільної реалізації проєктів, залучення експертів з інших організацій.

Реєстрація  до 17 березня включно за посиланням.

До участі запрошуються представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівники ОДА/ОВА, мери міст, голови територіальних громад, зіркові амбасадори, громадські активісти, представники медіа, бізнес, лідери громадської думки, представники фондів та донорських організацій, керівники громадських організацій та об’єднань, керівники асоціацій та спілок, керівники молодіжних, студентських та шкільних рад, керівники молодіжних центрів та активні громадяни.

Список акредитованих спікерів та порядок виступів буде опубліковано 21 березня в новинах на сайті letsdoitukraine.org.

Організатор заходу – Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Всеукраїнського молодіжного центру, Українського державного центру позашкільної освіти та обласних державних адміністрацій.

Слідкуйте за новинами на сайті letsdoitukraine.org.

]]>
Літературно-музична вечірка "День святого Патрика" http://monitor.cn.ua/ua/anons/96207 Анонси article Sat, 18 Mar 2023 16:00:00 +0200 18 березня о 16.00 запрошуємо на літературно-музичну вечірку "День святого Патрика" в бібліотеці ім М. Коцюбинського (Княжа 22).
У програмі:
- традиційна ірландська музика;
- читання творів ірландських письменників;
Дрес-код - зелений. І не забудьте прихопити гарний настрій 🙂
До речі, якщо ви не знали саме святий Патрик вважається родоначальником ірландської літератури.

З повагою, Чернігівська міська ЦБС

]]>
Тренінг-практикум «Життєстійкість і турбота про себе. Практикум для журналіста» http://monitor.cn.ua/ua/anons/96159 Анонси article Fri, 17 Mar 2023 10:00:00 +0200 Запрошуємо на тренінг-практикум «Життєстійкість і турбота про себе. Практикум для журналіста»

До уваги практикуючих і майбутніх журналістів, комунікаційників, а також блогерів і фрилансерів Чернігова, Ніжина і Чернігівської області!

Харківський пресклуб і медіацентр «Моє місто» запрошують вас на тренінг «Життєстійкість і турбота про себе. Практикум для журналіста».

Зустрічаємося 17 березня, о 10:00, у Чернігові.

-          Для участі важливо завчасно зареєструватися! Чекаємо на ваші заявки до 14:00 13 березня 2023 року за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfwap5V0GY1uwsYLLPKkY6A2CXcipmYju3-DYx_8cozkcT0fg/viewform?fbclid=IwAR1q5UPkzADndUoPcvIkZ7sirZUUDIsw1rt3leAiM1cJRPiSsAzKAL8xU9I

·         Увага! Кількість місць обмежена. УСІ УЧАСНИКИ ОТРИМАЮТЬ НА СВОЮ ПОШТУ ПІДТВЕРДЖЕННЯ ПРО УЧАСТЬ.

·         Організатори забезпечують учасників харчуванням.

·         Журналістам з районів відшкодовуємо вартість квитків лише за їхньої наявності.

Програма тренінгу
09:30 – 10:00 – Реєстрація, вітальна кава, знайомство.
10:00 – 11:30 – «Фактори психологічної відновлюваності для журналіста» (проводить кандидатка психологічних наук, практична психологиня Ганна Чепурна).
11:30 – 12:30 – Практикум «Прості та ефективні вправи для зниження рівня тривоги. Як подбати про себе» (проводить психологиня та журналістка Вікторія Сидорова).
12:30 – 13:30 – Перерва на обід.
13:30 – 14:30 – «Психосоматика: як наше тіло реагує на стрес» (проводить практична психологиня, кандидатка психологічних наук Олена Гірченко).
14:30 – 16:00 – Арттерапія (робота з глиною) з майстром народної творчості Олегом Луцуком.
16:00 – 16:30 – Підбиття підсумків, відповіді на запитання. Завершення тренінгу, прощальна кава.

Тренери:
-          Ганна Чепурна, кандидатка психологічних наук, практична психологиня,
-          Олена Гірченко, кандидатка психологічних наук, практична психологиня,
-          Вікторія Сидорова, психологиня, журналістка і редакторка,
-          Олег Луцук, майстер народної творчості.

]]>
Нумізматична виставка «Українська козацька держава на грошових знаках України» http://monitor.cn.ua/ua/anons/96228 Анонси article Thu, 16 Mar 2023 12:00:00 +0200 16 березня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) відбудеться відкриття нумізматичної виставки «Українська козацька держава на грошових знаках України», інформує "Чернігів стародавній"

Тут представлено пам’ятні, ювілейні, обігові і сувенірні монети, які карбувалися Національним банком України (НБУ), починаючи з 1990-х рр. Пам’ятні монети — грошові знаки особливого карбування, що випускають у на згадку про знакові події, на честь окремих осіб, їх присвячують різним явищам суспільного життя, природи тощо. Ювілейні монети карбуються з приводу святкування визначних дат, пов’язаних з історією України, видатних особистостей, подій.

У квітні 1994 року було прийнято спільну постанову Кабінету Міністрів України та НБУ щодо випуску пам’ятних монет, узгоджену з Національною академією наук України. Програма випуску українських пам’ятних монет має передусім культурний, пізнавальний і політичний характер, покликана унаочнити тисячолітній набуток історії та культури України. Усі монети відзначаються досконалим дизайном, розроблені фаховими художниками Монетного двору НБУ. Найсучасніші технології карбування й відповідно висока якість і художня вартість українських пам’ятних монет дозволяють їм претендувати на гідне місце на світовому нумізматичному ринку.

На виставці представлені три основні серії монет: «Герої козацької доби», «Відродження української держави» та «Гетьманські столиці», які тематично охоплюють історію Української козацької держави − Війська Запорізького. Мінішедеври в металі викарбовано в пам’ять про визначні історичні, політичні події часів Української козацької держави, а також на честь видатних гетьманів, славетних козацьких ватажків, які вже давно стали для українців символами свободи, сміливості та звитяги.

У вітринах, зокрема, експонуються перші пам’ятні монети із зображенням Богдана Хмельницького (видані до грошової реформи 1996 року). В колекції також монети, присвячені визначним битвам: Хотинській (1621 р.) та Конотопській (1659 р.).

На виставці представлено ювілейні монети до 20-річчя Незалежності України із зображенням Богдана Хмельницького, а також із портретами українських гетьманів, викарбованих на замовлення Польщі в Британії. Загалом ця цікава виставка вперше експонується в Чернігові.

Нумізматична експозиція вже розпочала роботу на початку березня і буде працювати протягом двох місяців, для бажаючих передбачена екскурсія по виставці.

]]>
Педан, Клопотенко, Байдак: відомі українці проведуть профорієнтаційні лекції для школярів України http://monitor.cn.ua/ua/anons/96218 Анонси article Thu, 16 Mar 2023 12:00:00 +0200 Щоб приєднатися онлайн, потрібно заповнити форму.

Вибір професії – одне з найважливіших рішень у житті, і приймати його у шістнадцять, тим паче коли у твоїй країні війна, дуже складно. Щоб допомогти абітурієнтам – надихнути їх, розповісти більше про професії, розвіяти стереотипи, у Києві проведуть профорієнтаційну конференцію “Професії Сheck”. Лекторами стануть – українці, які досягли успіху та популярності у своїй сфері, зокрема телеведучий Олександр Педан, шеф-кухар Євген Клопотенко, комік Василь Байдак та інші.

Паралельно з конференцією у Києві проведуть онлайн-трансляцію, приєднатися до якої зможуть школярі з будь-якої області України чи за кордону.

“Відомі та успішні спікери-фахівці з різних сфер розкажуть без прикрас про залаштунки роботи, можливості кар’єрного зростання в Україні та зруйнують стереотипні уявлення про свої професії. У легкій та веселій манері вони  поділяться своїми історіями та, звісно, дадуть відповіді на запитання про їхні професії”, – анонсує захід телеведучий Олександр Педан, який водночас поділиться своєю історією та стане модератором конференції.

Також у межах заходу школярі почують надихаючі відеозвернення від телеведучого й волонтера Сергія Притули, тенісистки Еліни Світоліної, співака Володимира Дантеса, міністра цифрової трансформації Михайла Федорова та Першої Леді України Олени Зеленської.

Профорієнтаційна конференція відбудеться у четвер, 16 березня. Початок о 12 годині. Щоб отримати посилання на онлайн, потрібно зареєструватися за
посиланням. Організатори надішлють лінк на подію.

]]>
Благодійна науково-популярна лекція на підтримку ЗСУ "Інгігерда Київська в скандинавських сагах" http://monitor.cn.ua/ua/anons/96112 Анонси article Sat, 11 Mar 2023 15:00:00 +0200 Лектор - доктор філологічних наук, професор Олександр Колесник.
Де: ЦБ ім. М. Коцюбинського (вул. Княжа, 22)
Коли: 11 березня з 15.00 до 16.00
Вхід: донат на підтримку ЗСУ
Інгіге́рда - шведська принцеса, друга дружина Ярослава Мудрого, мати князівен Єлизавети, Анни та Анастасії, які згодом стали королевами відповідно Норвегії, Франції та Угорщини.

З повагою, Чернігівська міська ЦБС

]]>
Літературно-музичний перфоманс до Шевченківських днів http://monitor.cn.ua/ua/anons/96146 Анонси article Fri, 10 Mar 2023 17:00:00 +0200  Запрошуємо на літературно-музичний перфоманс до Шевченківських днів. 

10 березня о 17.00 у бібліотеці ім. М. Коцюбинського (вул. Княжа 22).

"Ігри з літерою "Ш". Вечірка з шармом.  Авторки сценарію Ольга Мелашенко та Марина Каранда. Художнє рішення - молодіжний аматорський театр EX LIBRIS.

]]>
Онлайн-обговорення “Net billing – підтримка відновлюваної енергетики після “зеленого” тарифу” http://monitor.cn.ua/ua/anons/96150 Анонси article Fri, 10 Mar 2023 11:00:00 +0200 Запрошуємо представників органів місцевого самоврядування на онлайн-обговорення “Net billing – підтримка відновлюваної енергетики після “зеленого” тарифу”.
 
 
Механізм Net Billing передбачає, що надлишки виробленої з ВДЕ-установки електроенергії зараховують власнику у гривнях на спеціальний рахунок. Власники (у законопроекті – «споживачі») зможуть укладати договори із електропостачальниками й продавати їм надлишки виробленої електроенергії.
 
 
Постачальник конвертує вироблену електроенергію за ціною, яка є на ринку, і зараховує на особовий рахунок споживача. Фізично кошти не можна буде вивести, проте ними можна буде скористатися за спожиту у майбутньому електроенергію.
 
 
Net Billing – це один із механізмів підтримки відновлюваної енергетики, який замінить «зелений» тариф. Нині законопроект про запровадження цього механізму перебуває на розгляді у Верховній Раді України.
 
 
Отож, пропонуємо такі питання до обговорення:
💡 Які головні засади та ідеї закладені в механізм Net Billing?
💡 Що передбачає наразі ця модель підтримки ВДЕ в Україні?
💡 Наскільки перехід на ВДЕ буде сприяти економічному розвитку громад?
 
 
Доповідачі:
📌 Владислав Максаков, представник Міністерства енергетики України
📌 Дмитро Сакалюк, експерт ГО «Екоклуб»
 
Захід відбудеться у пʼятницю, 10 березня, об 11:00 на платформі MS Teams.
 
Для кого? Представників органів місцевої влади
 
📌 Реєстрація: https://forms.office.com/e/XYMiBu0YYw
 
 
Покликання на приєднання до події надішлемо за день до її проведення.   До зустрічі!

Подія проводиться у рамках проєктів «Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами» за фінансової підтримки Європейського Союзу та «Посилення громадської мережі «EkoNet» в питанні охорони клімату і довкілля в Східній Європі та Центральній Азії», що фінансує Міжнародна агенція «Хліб для світу».
]]>
Арт-марафон «Емоції друзів» http://monitor.cn.ua/ua/anons/96173 Анонси article Thu, 09 Mar 2023 15:00:00 +0200
Арт-марафон «Емоції друзів» – мистецька спільнота разом з Україною та українцями та Художній музей Галагана представляють мистецький виставковий проєкт "Свобода вибору".
В  проєкті представлено мультимедійні офорти Тенно Пент Соостера (Ізраїль-Естонія) та Сергія Бунькова (Ізраїль). Анімація та VR – Максим Буньков (Ізраїль). Графіка, Живопис – Сергій Буньков.
У святій для євреїв книзі сказано «Сказав рабі Ханіна: все в руках Небес, крім трепету перед Небесами». Тут і починається справжня свобода вибору – зміцнювати мир та взаємоповагу або нападати на сусідню країну та вбивати старих і малих, робити корисні справи, відбудовувати країну або зраджувати Батьківщину та допомагати ворогу. І так далі до найменших рішень у житті та рухів у просторі.
Існування свободи вибору – основна відмінність вільної людини від раба.
Виставка «Свобода вибору» – запрошення до знайомства з єврейською культурою, з відчуттям болю єврейської громади від драматичних подій російської агресії в Україні через художні метафори Сергія Бунькова та Тенно Пент Соостера.
Куратор – Геннадій Гутгарц.
Виставка організована за підтримки медичної клініки «Оксфорд Медікал» та військового рабинату ЗСУ.
Організатор виставки: БО «Благодійний фонд «Добре серце Київ».
Відкриття 9 березня 2023 року о 15-00 у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана (м. Чернігів, вул. Музейна, 6, відділ сучасного мистецтва).
Довідки за номером телефону 050-7221911 (Telegram, WhatsApp, Viber).
Також відкриття буде доступне на нашій сторінці https://www.facebook.com/galaganmuseum.art/.
 

]]>
Теревені 3.0. Ціна великих переселень: як живеться внутрішньо переміщеним і постраждалим особам на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/anons/96126 Анонси article Thu, 09 Mar 2023 11:00:00 +0200 Проєкт “Теревені 3.0. Ціна великих переселень: як живеться внутрішньо переміщеним і постраждалим особам на Чернігівщині"
9 березня, четвер, 11.00-13.00. Ресторан «Старий Чернігів»

За інформацією, наданою Департаментом соціального захисту  Чернігівської обласної державної адміністрації, станом  на 08.02.2023 кількість внутрішньо переміщених осіб в Чернігівській області становить 73023 особи. Про основні виклики, які доводиться долати переміщеним особам, про важливість синергії організацій, які опікуються проблемами ВПО та постраждалих осіб ми поговоримо під час ініціативи “Теревені. 3.0. Про ВПО”.

Більше року минуло, як триває повномасштабна війна. Більше 8 років - від військового вторгнення на Сході країни й анексії Криму. За цей період майже усі ми стали переселенцями - у межах населеного пункту, країни, світу. За інформацією, наданою Департаментом соціального захисту Чернігівської обласної державної адміністрації, згідно з Єдиною інформаційною базою даних про внутрішньо переміщених осіб станом на 08.02.2023 кількість внутрішньо переміщених осіб в Чернігівській області становить 73023 особи, з них: дітей до 18 років – 19073, осіб з інвалідністю – 2802, осіб працездатного віку – 33828, пенсіонерів – 13817 осіб.
До 24 лютого ми мало замислювалися над тим, де живуть ВПО, хто винаймає їм житло й оплачує оренду й комунальні, які речі вони взяли з собою й що їм необхідно на новому місці, як у них з лікарнею, школою для дітей чи роботою для них самих. Та взимку 2022-го ми всі дізналися ціну великих переселень.
Саме про основні виклики, які доводиться долати переміщеним особам, про важливість синергії організацій, які опікуються проблемами ВПО та постраждалих осіб ми поговоримо під час ініціативи "Теревені. 3.0. Ціна великих переселень: як живеться внутрішньо переміщеним і постраждалим особам на Чернігівщині". Організатори: ГО "Жіночий формат" у партнерстві з ГО "КримСОС".

Питання для обговорення:
1. Статистичні дані щодо ВПО в області. Хто розпорядники даної інформації.
2. Організації, які допомагають ВПО - основні напрями та проблеми.
3. Потреби першої черги (аналітика). Пошук рішень.

Спікери: представники Чернігівської ОВА, громадських організацій, які займаються проблемами ВПО.

За деталями події звертайтеся до організаторів:
Антоніна Федорченко, голова ГО «Жіночий формат» - тел. 0660183016
Наталія Висіканець, регіональна координаторка ГО «КримСОС» - 0952850539
 

]]>
Поетичний марафон «Тарас Шевченко: вічний і сучасний» http://monitor.cn.ua/ua/anons/96115 Анонси article Thu, 09 Mar 2023 10:00:00 +0200 9 березня (четвер) запрошуємо до читальної зали Чернігівської ОУНБ на поетичний марафон «Тарас Шевченко: вічний і сучасний».
Захід відбудеться у форматі «Вільний мікрофон» та триватиме з 10:00 до 17:00. Протягом цього часу всі охочі можуть завітати до нашої бібліотеки та прочитати улюблені вірші Великого Кобзаря.

ВАЖЛИВО! У разі оголошення ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ проведення заходу призупиняється. Гості і працівники бібліотеки прямують до найближчого укриття (просп. Миру, 35, 35а, 35б).


За додатковою інформацією звертатися:
Надія Заваліна, головна бібліотекарка відділу документів із гуманітарних наук,
тел. (0462) 67-61-97; (098) 895-28-93 (Viber/Telegram).
 

]]>
Урочисте вручення обласної літературно-мистецької премії імені Леоніда Глібова http://monitor.cn.ua/ua/anons/96131 Анонси article Wed, 08 Mar 2023 14:00:00 +0200 Запрошує клуб «Краєзнавець»!

8 березня о 14:00 у читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться урочисте вручення обласної літературно-мистецької премії імені Леоніда Глібова цьогорічним лауреатам.
Ласкаво просимо!

ВАЖЛИВО! У разіоголошення ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ проведення заходу призупиняється. Гості і працівникибібліотекипрямують до найближчогоукриття (просп. Миру, 35, 35а, 35б).


За додатковою інформацією звертатися:
Ірина Каганова,завідувачка відділу краєзнавства,тел. (0462) 77-51-57; (098) 895-28-93 (Viber/Telegram).

 

]]>
Святковий концерт http://monitor.cn.ua/ua/anons/96130 Анонси article Tue, 07 Mar 2023 18:00:00 +0200 ​Шановні жителі та гості міста!

07 березня п.р. о 18.00 год., напередодні Міжнародного жіночого дня, в Чернігівському академічному драмтеатрі ім. Т.Г.Шевченка відбудеться святковий концерт, присвячений цьому чудовому весняному святу. Ліричні пісні, чудовумузику і натхненні поетичні посвячення даруватимуть Вам в цей день найкращі артисти-вокалісти, солісти балету та оркестр нашого театру.

​Зробіть подарунок до 8 Березня своїм найріднішим і найдорожчим жінкам – запросіть їх до театральної зали на святковий концерт, і гарнийпіднесений настрій супроводжуватиме Вас усі святкові дні.
 

Контакти відділу з реклами та комерційної роботи театру:
(0462) 675-280, (+38) 067-2-77-44-80

]]>
Офіційне відкриття дружнього до жінок та дівчат простору «Вільна» у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/anons/96149 Анонси article Tue, 07 Mar 2023 11:00:00 +0200 7 березня 2023 року в Чернігові відбудеться офіційне відкриття дружнього до жінок та дівчат простору «Вільна».

Проєкт реалізується за ініціативи громадської організації «Інноваційні соціальні рішення» в межах гуманітарного реагування UNFPA за підтримки Ukraine Humanitarian Fund. Чернігівська обласна державна адміністрація та її структурні підрозділи виступили партнерами в реалізації проєкту.
«Вільна» – це сучасний осередок, в якому створюються комфортні умови для різнобічного розвитку жінок і дівчат, зміцнення їхнього ментального та фізичного здоров’я, розкриття креативного та творчого потенціалу, середовище охорони материнства та інформаційної підтримки щодо спеціалізованих сервісів та служб психосоціальної допомоги.
Програма заходу:
○ виступи партнерів і запрошених гостей;
○ мотиваційна сесія від фахівців з психологічного та фізичного здоров'я;
○ виступи від представників музичного та поетичного мистецтва;
○ фотовиставка «Історії сильних жінок у період війни»;
○ нетворкінг; фотограф; фуршет.

У заході братимуть участь:
• Жанна Шерстюк, заступниця голови Чернігівської обласної державної адміністрації;
• керівники структурних підрозділів облдержадміністрації з питань сім’ї, молоді та спорту; соціального захисту населення; освіти і науки;
• керівники обласних закладів соціального спрямування;
• представники UNFPA;
• Анастасія Ляднєва – програмна директорка ГО «Інноваційні соціальні рішення»;
• Оксана Нечитайло, Ірина Орел, Національні координаторки просторів «Вільна»:
• представники громадських організацій, професійних кіл, жіночої громадськості

Головна сторінка простору «Вільна»: https://www.facebook.com/profile.php?id=100088240012413

Дата проведення: 7 березня 2023 року, 11:00 - 12:50

Місце проведення: м. Чернігів, проспект Перемоги, 112 (приміщення Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва),

Контакти:
Вікторія Музика, координаторка простору «Вільна» у м. Чернігів
+ 380 63 224 05 53
Молочко Анна, соціальна працівниця простору «Вільна» у м. Чернігів
+ 380 63 472 34 53
Мулач Наталія, психологиня простору «Вільна» у м. Чернігів
+380 73 076 42 85

]]>
Покладання квітів до могили українського письменника, поета, байкаря, громадського діяча Леоніда Глібова http://monitor.cn.ua/ua/anons/96135 Анонси article Sun, 05 Mar 2023 12:00:00 +0200  5 березня о 12.00 відбудеться покладання квітів до могили українського письменника, поета, байкаря, громадського діяча Леоніда Глібова (1827 – 1893) з нагоди річниці від дня його народження та на знак ушанування нерозривного зв'язку цієї видатної особистості з Чернігівщиною

]]>
Круглий стіл "Жінки-демократки Чернігівщини ХІХ – першої половини ХХ ст." http://monitor.cn.ua/ua/anons/96079 Анонси article Fri, 03 Mar 2023 11:00:00 +0200     «Круглий стіл»
«Жінки-демократки Чернігівщини ХІХ – першої половини ХХ ст.»
3 березня (п’ятниця) об 11:00 в читальній залі Чернігівської ОУНБ відбудеться засідання «круглого столу» з теми «Жінки-демократки Чернігівщини ХІХ – першої половини ХХ ст.» в межах реалізації проєкту «Видатні жінки Чернігівщини».
Формат заходу змішаний (офлайн та онлайн).
Мета проведення «круглого столу» – розповісти про жінок Чернігівщини, які внесли свій вклад у розвиток демократії в Україні (ХІХ – перша половина ХХ століття).
До участі запрошуються науковці, студенти, музейники, бібліотекарі, освітяни.
Організатори заходу – Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека, ГО «Спілка жінок Чернігівщини», Навчально-науковий інститут історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського.
Реєстрація та довідки за телефоном (063) 885-62-04.
ВАЖЛИВО! У разі оголошення ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ проведення заходу призупиняється. Гості і працівники бібліотеки прямують до найближчого укриття (просп.Миру, 35, 35а, 35б).
За додатковою інформацією звертатися:
(098) 895-28-93 (Viber/Telegram).

]]>
Презентацію фантастичного роману чернігівських письменників Олени Терещенко та Олександра Білогури "Терімен" http://monitor.cn.ua/ua/anons/96027 Анонси article Sat, 25 Feb 2023 17:00:00 +0200 25 лютого о 17.00 запрошуємо на презентацію фантастичного роману чернігівських письменників Олени Терещенко та Олександра Білогури "Терімен" до бібліотеки ім. М. Коцюбинського (Княжа, 22).

Анотація до книги: Глобальна катастрофа докорінно змінила життя людства й випустила зі сховків істот, які раніше вважалися лише персонажами легенд. Люди змушені боротися з ними за  територію. Але чи завжди той, хто не схожий на тебе, є ворогом? І що відрізняє людину від «не-людини»?

Молодий науковець, який вивчає магічні артефакти, аби знайти рецепт ліків для незрячої сестри… Лікарка-ветеринар, яка вміє доглядати за потойбічними створіннями… Офіцер зі зламаною долею, який полює на чудовиськ… І чарівна чапля-аосагібі з далеких островів Ямато. Кажуть, що цей птах приносить удачу тому, хто ним володіє. Але чи завжди удача набуває саме таких форм, як ми очікуємо?

З повагою, Чернігівська міська ЦБС

]]>
Депутатська вечірка: сьогодення та майбутнє http://monitor.cn.ua/ua/anons/96046 Анонси article Thu, 23 Feb 2023 18:00:00 +0200 У Чернігові ГО «Агенція міських ініціатив» в межах кампанії «Атестація місцевих депутатів» влаштовує неформальний захід «Депутатська вечірка: сьогодення та майбутнє».
На зустрічі депутати Чернігівської міської ради зможуть розказати про свою роботу, поділитись ідеями та знайти однодумців на свої майбутні заходи.

Запрошуємо активних містян, медіа, представників міської влади та депутатського корпусу, аби поговорити про наше майбутнє, підсумувавши роботу за минулий рік у важкі часи для всіх.

«Депутатська вечірка: сьогодення та майбутнє» відбудеться у четвер, 23 лютого, о 18:00 у приміщенні Агенції регіонального розвитку (м. Чернігів, вул. Преображенська 12, 2-й поверх).

Місцеві депутати презентують власне бачення розвитку міста та свою роботу в контексті депутатської діяльності.

Формат — презентація спікера, питання-відповідь. Гарантуємо, що буде багато теплого спілкування, снеків та конструктиву.

]]>
Арт-марафон «Емоції друзів» http://monitor.cn.ua/ua/anons/96043 Анонси article Thu, 23 Feb 2023 15:00:00 +0200 Арт-марафон «Емоції друзів» – мистецька спільнота разом з Україною та українцями та Художній музей Галагана представляють мистецький виставковий проект
«ЦЕ МОЯ ВІЙНА».
Основний меседж, закладений у виставковому проєкті, – донести до кожної людини у світі, що нинішня нинішня війна України з росією – це війна за виживання людської цивілізації, війна з абсолютним злом.
В проєкті представлені твори Ахри Аджинджала, Олексія Белюсенка, Юлії Бойчук, Євгенії Бєлорусєць, Сергія Бунькова, Матвія Вайсберга, Геннадія Гутгарца, Сергія Захарова, Дмитра Коломойцева, Максима Паленка, Расіма Сейдімова, Миколи Сологубова, Михайла Федорина, Федора Тетянича.
Щоденна боротьба ще більше об’єднує людей доброї волі та дає надію.
Разом до Перемоги!

Куратор виставкового проєкту «ЦЕ МОЯ ВІЙНА» – Геннадій Гутгарц.

Відкриття 23 лютого 2023 року о 15-00 у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана (м. Чернігів, вул. Музейна, 6, відділ сучасного мистецтва).
Довідки за номером телефону 050-7221911 (Telegram, WhatsApp, Viber).
Також відкриття буде доступне на нашій сторінці https://www.facebook.com/galaganmuseum.art/.
#galagan_art_museum
Ми надихаємо!

]]>
Зустріч із авторами книжок про війну в Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/anons/96007 Анонси article Thu, 23 Feb 2023 14:00:00 +0200 Запрошуємо на зустріч із авторами книжок про війну в Чернігові
23 лютого о 14.00. бібліотека ім.М. Коцюбинського (Княжа, 22)

З повагою. Чернігівська міська ЦБС

]]>
Зустріч з українською письменницею Мариною Гримич http://monitor.cn.ua/ua/anons/96022 Анонси article Tue, 21 Feb 2023 17:00:00 +0200 21 лютого (вівторок) о 17:00 у читальній залі Чернігівської ОУНБ відбудеться зустріч з українською письменницею, докторкою історичних наук, кандидаткою філологічних наук, директоркою видавництва "Дуліби", продюсеркою літературного проєкту Люба Клименко, учасницею Спілки письменників України, ПЕН клубу й Національної спілки краєзнавців України Мариною Гримич.

Запрошуємо всіх охочих!

 

ВАЖЛИВО! У разі оголошення ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ проведення заходу призупиняється. Гості і працівники бібліотеки прямують до найближчого укриття (просп. Миру, 35, 35а, 35б).

 

]]>
Тренінг з мінної безпеки http://monitor.cn.ua/ua/anons/95976 Анонси article Thu, 16 Feb 2023 17:00:00 +0200 Триває реєстрація на тренінг з мінної безпеки, який відбудеться 16 лютого о 17.00 у Чернігові. Навчання орієнтоване на освітян, молодь, представників місцевої влади, активних громадян, журналістів.
Захід організовує громадська організація “Агенція міських ініціатив”.
Навчання безкоштовне, але попередня реєстрація обов'язкова. Щоб взяти участь, заповніть реєстраційну форму за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfah1U3dnttPtn64hs0ymrD5csgRY0AW4Q-RWSRkfEQFMEuPg/viewform
Місце проведення — Агенція регіонального розвитку Чернігівської області (Преображенська, 12).
 

]]>
Стартова зустріч Платформи громадської участі у відновленні міста. http://monitor.cn.ua/ua/anons/95940 16 лютого 2023 року в м. Чернігові відбудеться стартова зустріч Платформи громадської участі у відновленні міста. Анонси article Thu, 16 Feb 2023 10:30:00 +0200 У листопаді 2022 р. в Україні розпочався проєкт «Зміцнення соціальної̈ згуртованості та заснування суспільного договору у постраждалій̆ від війни Чернігівській області», у якому співпрацюють міжнародна організація ПАКС (Нідерланди), громадська організація «Центр Доброчин» (Чернігів), Український центр “Простір Гідності” (Київ), та Український Інститут Національної Пам’яті (УІНП) за фінансової підтримки програми МАТРА Нідерланди.
Громадська організація Центр «Доброчин» запрошує активних громадян, представників громадських організацій та ініціативних груп, волонтерів та всіх зацікавлених взяти участь у зустрічі.  
Під час заходу плануємо попрацювати в робочих групах, обговорити та визначити напрямки відновлення міста, які Ви вважаєте пріоритетними та які ми разом можемо адвокатувати.
Час: четвер, 16 лютого, початок о 10.30. Реєстрація з 10.00
Де:Агенція регіонального розвитку Чернігівської області, вул. Преображенська, 12, м. Чернігів.  
Спікери:
•    Олександр Підгорний – експерт проекту, ГО «Чернігівський Центр Прав Людини»
•    Олександр Ломако – секретар Чернігівської міської ради
•    СінтаДепондт– керівниця проекту, міжнародна організація ПАКС, Нідерланди

Для участі у заході потрібно заповнити реєстраційну анкету за посиланням до 13 лютого 2023 року включно.
Реєстрація розпочнеться об 10.00 за місцем проведення заходу.
Контактна особа:  Олександр Підгорний, 050 330 14 06, dobrocn@gmail.com

 

]]>
Книжкові Купідони запрошують на святкування Дня святого Валентина до бібліотеки ім. М. Коцюбинського. (Княжа 22) http://monitor.cn.ua/ua/anons/95928 Анонси article Tue, 14 Feb 2023 17:00:00 +0200 Презентація книги Дар'ї Бурої "Чернігів. Чотирикутник єдності" http://monitor.cn.ua/ua/anons/95915 Анонси article Fri, 10 Feb 2023 16:00:00 +0200 Книга Дар'ї Бурої "Чернігів. Чотирикутник єдності" - це репортаж про події лютого-березня минулого року, написаний зі слів очевидців та учасників подій, як військових, так і цивільних. Книга щойно вийшла у видавництві Фоліо, українською та англійською мовами.

Дар'я Бура - львівська журналістка, авторка Фоліо, співавторка книги "Лютий лютий 2022. Свідчення про перші дні вторгнення". На презентацію також запрошені герої книги - чернігівці, які розповіли свої історії перебування в місті під час облоги.

Презентація відбудеться 10 лютого о 16:00 у бібліотеці ім. М. Коцюбинського, вул. Княжа, 22.

Презентація відбудеться за сприяння ЧМГО "Світанок" та волонтерського об'єднання "Балсанка"

Управління культури та туризму Чернігівської міської ради

]]>
Онлайн-дискусія "Реєстр зруйнованого та пошкодженого майна як ключовий інструмент збору даних" http://monitor.cn.ua/ua/anons/95925 Анонси article Wed, 08 Feb 2023 12:00:00 +0200 8 лютого о 12:00 ГО "Антикорупційний штаб" проведе онлайн-дискусію "Реєстр зруйнованого та пошкодженого майна як ключовий інструмент збору даних". 


Учасники:

• Олексій Орловський, директор програми "Демократична практика" Міжнародного фонду «Відродження»

• Азархіна Олександра, заступниця Міністра громад, територій та інфраструктури України

• Михайло Корнєєв, керівник з розвитку відкритих даних при Міністерстві цифрової трансформації

• Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України

• Костянтин Коротич, начальник технічного-аналітичного відділу Департаменту житлово-комунального господарства Харківської міської ради


Модератор:

 

Сергій Миткалик, голова правління ГО "Антикорупційний штаб"


На сьогодні в Україні дані про руйнування внаслідок повномасштабної війни акумулюються на трьох різних платформах:

- Реєстр зруйнованого та пошкодженого майна (Мінінфраструктури);

- Gis-портал (Мінрегіон);

- Державна електронна система обліку руйнувань (ОП). 

Однак жодна з платформ досі не працює належним чином. На переконання громадськості, лише Реєстр зруйнованого та пошкодженого майна може забезпечити прозору відбудову за умови повного або часткового відкриття даних.Попередня реєстрація:

https://forms.gle/aQWyhsMXJXtiMSq49


Захід відбудеться на платформі ZOOM в рамках проєкту: “Прозоре відновлення зруйнованих об’єктів за допомогою Карти відновлення”, що реалізується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”

]]>
Музейна зустріч «Катерининська церква у Чернігові — символ мужності і незламності міста» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95889 Анонси article Sun, 05 Feb 2023 11:00:00 +0200 5 лютого, у неділю, об 11.00 у приміщенні Колегіуму, на Валу, відбудеться музейна зустріч «Катерининська церква у Чернігові — символ мужності і незламності міста». Захід проводиться у рамках просвітницького проєкту «Чернігів стародавній запрошує…».

Вже давно візитівкою старовинного Чернігова стала Катерининська церква — струнка, біла й ошатна споруда на високому пагорбі при в’їзді до міста з боку Києва, що одразу привертає увагу людей своїм чітким силуетом і пружними позолоченими банями. Вона споруджена на початку ХVІІІ ст. поблизу фортечних мурів, пройшла від свого освячення до наших днів періоди і козацької слави у ХVІІІ ст., і занепаду та закриття в часи радянської влади; кілька разів за цей період змінювався її зовнішній вигляд. Але найважчим в історії церкви стало ХХ століття, адже у 30-х рр. з неї вилучено культове майно та дзвони, храм був закритий, і лише більше ніж через 75 років у ньому знову залунала молитва.

Молодша наукова співробітниця науково-просвітницького відділу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Ірина Бугера розкаже про трьохсотрічну історію Катерининської церкви, зведення якої дослідники пов’язують з діяльністю представників козацько-старшинського роду Лизогубів.

До зустрічі запрошуються усі, хто цікавиться минулим України та міста Чернігова.
Вхід безплатний.

Джерело: "
Чернігів стародавній"

]]>
Безкоштовний тренінг з мінної безпеки http://monitor.cn.ua/ua/anons/95866 Анонси article Sat, 04 Feb 2023 13:00:00 +0200

 

Триває реєстрація мешканців Киїнської територіальної громади на безкоштовний тренінг з мінної безпеки

4 лютого відбудеться безкоштовний тренінг з мінної безпеки для мешканців Киїнської територіальної громади. Щоб взяти участь у навчанні, потрібно заповнити реєстраційну форму тут.

Навчання організовує громадська організація “Агенція міських ініціатив”. Заняття проведе сертифікований “Червоним Хрестом” тренер з мінної безпеки Олексій Харченко.

У лютому-березні аналогічні тренінги відбудуться у Чернігові, Новоселівській, Киселівській, Іванівській та Новобасанській громадах.

 

 

]]>
Презентація Концепції розвитку велосипедної інфраструктури у Ніжинській ТГ http://monitor.cn.ua/ua/anons/95811 Анонси article Tue, 31 Jan 2023 11:00:00 +0200 31 січня, об 11:00 у великій залі виконавчого комітету Ніжинської міської ради відбудеться презентація Концепції розвитку велосипедної інфраструктури у Ніжинській ТГ.
Запрошуємо депутатський корпус Ніжинської міської ради, Молодіжну раду, а також представників робочої групи з розвитку велоінфраструктури у Ніжинській ТГ ознайомитися зі стратегічними документами, що були напрацьовані експертами проєкту та представниками громади.
Дякуємо, що ви з нами. Адже нам по дорозі
Ніжин Інвестиційний

Відбудеться презентація Концепції розвитку велосипедної інфраструктури у Ніжинській ТГ. | Ніжинська міська рада

https://nizhynrada.gov.ua/news/novini/vidbudetsya-prezentaciya-koncepciji-rozvitku-velosipednoji-infrastrukturi-u-nizhinskiy-tg31 січня, об 11:00 у великій залі виконавчого комітету Ніжинської міської ради відбудеться презентація Концепції розвитку велосипедної інфраструктури у Ніжинській ТГ.
Запрошуємо депутатський корпус Ніжинської міської ради, Молодіжну раду, а також представників робочої групи з розвитку велоінфраструктури у Ніжинській ТГ ознайомитися зі стратегічними документами, що були напрацьовані експертами проєкту та представниками громади.
Дякуємо, що ви з нами. Адже нам по дорозі
Ніжин Інвестиційний

31 січня, об 11:00 у великій залі виконавчого комітету Ніжинської міської ради відбудеться презентація Концепції розвитку велосипедної інфраструктури у Ніжинській ТГ.
Запрошуємо депутатський корпус Ніжинської міської ради, Молодіжну раду, а також представників робочої групи з розвитку велоінфраструктури у Ніжинській ТГ ознайомитися зі стратегічними документами, що були напрацьовані експертами проєкту та представниками громади.
Ніжин Інвестиційний

]]>
Відкриття виставки за підсумками проєкту «This Place» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95799 Анонси article Thu, 26 Jan 2023 15:00:00 +0200 Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана запрошує на відкриття виставки за підсумками проєкту «This Place» (VAHA HUB). Грантовий проєкт реалізовано Чернігівським «Art and Media Hub» (Художній музей Галагана, ГО «Молодіжний драматичний театр «АмаТеа» та Приватна кіностудія) у партнерстві з хабами з Порто (Португалія) та Діярбакира (Туреччина). Підґрунтям для співпраці став політичний та історичний контекст трьох держав, які мають схожі тематичні фокуси – історії переміщених осіб. Це – курди в Туреччині, внутрішньо переміщені особи в Україні та жителі неєвропейського походження в Португалії.

Як один з результатів проєкту з боку партнерів на виставці представлена серія фотографій під назвою Nonexistent / Inessistent (Те, чого не існує), автор – Бедран Текін, Діярбакир, Туреччина.

Виставка репрезентує світлини з образами представників дискримінованих суспільних груп, створені засобами художньої фотографії, у авторській манері.

Відкриття 26 січня 2022 року о 15-00 у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана (м. Чернігів, вул. Музейна, 6, мистецький простір «ПідВал»).

Довідки за номером телефону 050-7221911 (Telegram, WhatsApp, Viber).

Також відкриття буде доступне на сторінці музею https://www.facebook.com/galaganmuseum.art/.

#galagan_art_museum
Ми надихаємо!

]]>
Презентація книги «Нескорена Чернігівщина: реальні історії війни» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95798 Анонси article Tue, 24 Jan 2023 11:00:00 +0200
Презентація книги у Чернігові.
В культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» (вул. Шевченка, 9) у вівторок, 24 січня, відбудеться презентація книги «Нескорена Чернігівщина: реальні історії війни».
Початок – 11.00.
Вхід вільний.
Кожен бажаючий може придбати книгу і поставити питання авторам.
]]>
Концертна програма «В ЄДНОСТІ НАША СИЛА» до Дня Соборності України http://monitor.cn.ua/ua/anons/95725 Анонси article Sun, 22 Jan 2023 16:00:00 +0200 22 січня 2023 року о 16:00 запрошуємо на театралізовану концертну програму «В ЄДНОСТІ НАША СИЛА» з нагоди відзначення Дня Соборності України.

В тематичній концертній програмі солісти, артисти балету та оркестру театру виконуватимуть сучасні твори українських авторів, присвячені боротьбі українського народу за свободу і Незалежність.

Квитки можна придбати в касі драмтеатру та онлайн:
https://bit.ly/ticketsboxtheatre

#ДеньСоборності #ChernihivTheatre

]]>
Зустріч в рамках проєкту «Зміцнення соціальної̈ згуртованості та заснування суспільного договору у постраждалій від війни Чернігівській області» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95742 Анонси article Tue, 17 Jan 2023 13:00:00 +0200 У складних умовах сьогодення особливо важливої цінності для життя кожної громади набуває взаєморозуміння та підтримка одне одного.  В той самий час тривалий стрес, спричинений непростими випробуваннями, підвищує рівень конфліктності, часом підштовхує до поляризації, протистояння, що згодом послаблює громаду і заважає прийняттю спільних корисних рішень.

👉Запрошуємо вас на зустрічі, які відбудуться в КМЦ "Інтермеццо"  за адресою вул. Шевченка, 9, м. Чернігів

✅16 січня 2023 року о 13.00
✅17 січня 2023 року о 10.00 перша зустріч та о 13.00 друга зустріч

👍Ми будемо раді почути Ваш досвід і дізнатися Вашу думку.

👉Запитання до учасників:
🔰 Від яких викликів / проблем громада Чернігова потерпає сьогодні найбільше?
🔰 Як ці виклики / проблеми впливають на вас, на громаду?
🔰 Що, на Вашу думку, потрібно зробити, щоб їх вирішити?

👉У листопаді 2022 р. в Україні розпочався проєкт «Зміцнення соціальної̈ згуртованості та заснування суспільного договору у постраждалій̆ від війни Чернігівській області», у якому співпрацюють міжнародна миробудівна організація ПАКС (Нідерланди), Український центр “Простір Гідності” (Київ), громадська організація «Центр Доброчин» та Український Інститут Національної Пам’яті (УІНП) за фінансової підтримки МАТРА-Нідерланди.

👉Одним з напрямків проєкту є сприяння збільшенню довіри та укріплення взаємодії всередині громад. Інженери Порозуміння, спеціалісти-практики з діалогової роботи, залучаються до роботи у Чернігівській та Городнянській та громадах. Планується проведення зустрічей, підготовка та проведення громадських обговорень з актуальних тем, що визначатимуться в кожній громаді.  

Перші зустрічі відбудуться вже 16-19 січня 2023 р.
#socialcohesion #Chernihiv

]]>
Зустріч в рамках проєкту «Зміцнення соціальної̈ згуртованості та заснування суспільного договору у постраждалій від війни Чернігівській області» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95743 Анонси article Tue, 17 Jan 2023 10:00:00 +0200 У складних умовах сьогодення особливо важливої цінності для життя кожної громади набуває взаєморозуміння та підтримка одне одного.  В той самий час тривалий стрес, спричинений непростими випробуваннями, підвищує рівень конфліктності, часом підштовхує до поляризації, протистояння, що згодом послаблює громаду і заважає прийняттю спільних корисних рішень.

👉Запрошуємо вас на зустрічі, які відбудуться в КМЦ "Інтермеццо"  за адресою вул. Шевченка, 9, м. Чернігів

✅16 січня 2023 року о 13.00
✅17 січня 2023 року о 10.00 перша зустріч та о 13.00 друга зустріч

👍Ми будемо раді почути Ваш досвід і дізнатися Вашу думку.

👉Запитання до учасників:
🔰 Від яких викликів / проблем громада Чернігова потерпає сьогодні найбільше?
🔰 Як ці виклики / проблеми впливають на вас, на громаду?
🔰 Що, на Вашу думку, потрібно зробити, щоб їх вирішити?

👉У листопаді 2022 р. в Україні розпочався проєкт «Зміцнення соціальної̈ згуртованості та заснування суспільного договору у постраждалій̆ від війни Чернігівській області», у якому співпрацюють міжнародна миробудівна організація ПАКС (Нідерланди), Український центр “Простір Гідності” (Київ), громадська організація «Центр Доброчин» та Український Інститут Національної Пам’яті (УІНП) за фінансової підтримки МАТРА-Нідерланди.

👉Одним з напрямків проєкту є сприяння збільшенню довіри та укріплення взаємодії всередині громад. Інженери Порозуміння, спеціалісти-практики з діалогової роботи, залучаються до роботи у Чернігівській та Городнянській та громадах. Планується проведення зустрічей, підготовка та проведення громадських обговорень з актуальних тем, що визначатимуться в кожній громаді.  

Перші зустрічі відбудуться вже 16-19 січня 2023 р.
#socialcohesion #Chernihiv

]]>
Зустріч в рамках проєкту «Зміцнення соціальної̈ згуртованості та заснування суспільного договору у постраждалій від війни Чернігівській області» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95741 Анонси article Mon, 16 Jan 2023 13:00:00 +0200 У складних умовах сьогодення особливо важливої цінності для життя кожної громади набуває взаєморозуміння та підтримка одне одного.  В той самий час тривалий стрес, спричинений непростими випробуваннями, підвищує рівень конфліктності, часом підштовхує до поляризації, протистояння, що згодом послаблює громаду і заважає прийняттю спільних корисних рішень.

👉Запрошуємо вас на зустрічі, які відбудуться в КМЦ "Інтермеццо"  за адресою вул. Шевченка, 9, м. Чернігів

✅16 січня 2023 року о 13.00
✅17 січня 2023 року о 10.00 перша зустріч та о 13.00 друга зустріч

👍Ми будемо раді почути Ваш досвід і дізнатися Вашу думку.

👉Запитання до учасників:
🔰 Від яких викликів / проблем громада Чернігова потерпає сьогодні найбільше?
🔰 Як ці виклики / проблеми впливають на вас, на громаду?
🔰 Що, на Вашу думку, потрібно зробити, щоб їх вирішити?

👉У листопаді 2022 р. в Україні розпочався проєкт «Зміцнення соціальної̈ згуртованості та заснування суспільного договору у постраждалій̆ від війни Чернігівській області», у якому співпрацюють міжнародна миробудівна організація ПАКС (Нідерланди), Український центр “Простір Гідності” (Київ), громадська організація «Центр Доброчин» та Український Інститут Національної Пам’яті (УІНП) за фінансової підтримки МАТРА-Нідерланди.

👉Одним з напрямків проєкту є сприяння збільшенню довіри та укріплення взаємодії всередині громад. Інженери Порозуміння, спеціалісти-практики з діалогової роботи, залучаються до роботи у Чернігівській та Городнянській та громадах. Планується проведення зустрічей, підготовка та проведення громадських обговорень з актуальних тем, що визначатимуться в кожній громаді.  

Перші зустрічі відбудуться вже 16-19 січня 2023 р.
#socialcohesion #Chernihiv

]]>
Презентація робіт переможців конкурсу образотворчого мистецтва «Святкові зимові розваги» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95653 Анонси article Fri, 06 Jan 2023 14:00:00 +0200 Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана запрошує на виставку за результатами Відкритого міського конкурсу образотворчого мистецтва «Святкові зимові розваги».

6 січня 2023 року відбудеться презентація робіт переможців конкурсу у приміщенні музею. Організатори конкурсу: управління культури та туризму Чернігівської міської ради та КЗПМО «Чернігівська дитяча художня школа».

У конкурсі взяли участь учні 5-ти мистецьких шкіл міста та області. До експозиції виставки робіт переможців конкурсу увійшло 45 учнівських робіт, а саме на сюжети зимових розваг: катання на лижах та санчатах, гра в сніжки, зустріч Святого Миколая, радість від чарівних подарунків, колядування, щедрування, зимові прогулянки лісом, годування тварин і птахів.

Відкриття виставки о 14.00 у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана (вул. Музейна, 6, відділ сучасного мистецтва).

Гарний настрій створюватимуть не лише твори переможців конкурсу, але й творчі номери учнів музичної школи №2 ім. Євгена Богословського.
Довідки за вказаним номером телефону 050-7221911 (Telegram, WhatsApp, Viber).
Також відкриття буде доступне онлайн на нашій сторінці https://www.facebook.com/galaganmuseum.art/.

#galagan_art_museum
Ми надихаємо!

]]>
Відкриття виставки творів Олександра Бєлозора «З розумом» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95645 Анонси article Thu, 05 Jan 2023 15:00:00 +0200 Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана запрошує на відкриття виставки творів Олександра Бєлозора «З розумом» (графіка, живопис) у межах мистецького проєкту «Краяни», яка до ювілею художника ретроспективно у контексті сучасного живопису репрезентує твори, створені ним, та які мають не тільки художню, а й глибоку ціннісну, світоглядну значимість.

Загальна тематика робіт різноманітна – просякнута любов’ю до рідної землі, щирим замилуванням красою природи; філософськими роздумами над життям суспільства; події, що відбуваються в Україні після 2013 року.

Відкриття 05 січня 2022 року о 15-00 у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана (м. Чернігів, вул. Музейна, 6, відділ сучасного мистецтва).

Довідки за вказаним номером телефону 050-7221911 (Telegram, WhatsApp, Viber).
Також відкриття буде доступне онлайн на нашій сторінці https://www.facebook.com/galaganmuseum.art/.

#galagan_art_museum
Ми надихаємо!

]]>
Відкриття ювілейної виставки картин ЧНАОХ "Деснянська палітра" http://monitor.cn.ua/ua/anons/95558 Анонси article Wed, 21 Dec 2022 12:00:00 +0200 21 грудня (середа) о 12:00 в читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбудеться відкриття ювілейної виставки картин ЧНАОХ "Деснянська палітра" до 40-річчя з часу заснування.
  ВАЖЛИВО! У разі оголошення ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ проведення заходу призупиняється. Гості і працівники бібліотеки прямують до найближчого укриття (просп. Миру, 35, 35а, 35б).
За додатковою інформацією звертатися:
Катерина Мехеда, провідна бібліотекарка відділу мистецтв, тел. (0462) 67-61-97

]]>
Презентація благодійного проєкту для україських дітей “UNITY for children” http://monitor.cn.ua/ua/anons/95534 Анонси article Sun, 18 Dec 2022 15:00:00 +0200 Благодійний арт-захід для дітей, що постраждали від війни:
• діти, котрі не виїзжали з міста під час наступу,
• діти Військових,
• діти, які втратили житло,
• діти, які вимушено переселені до Чернігова - ВПО
На жаль, сьогодні українські діти знайомі з війною не через мультфільми або книги. Вони зустрілись з нею віч-на-віч, хоч як би ми не хотіли захистити їх. Замкненість, нічні страхіття, лякаючі сюжети малюнків та розповідей - це найменші свідчення того, що війна безповоротно вплинула на них та змінила їхні життя. Більшість з цих дітей вже не вірить в казки, але ми знаємо, як допомогти їм побачити добро, відновити своє дитинство та повернути дитячі мрії.


🚩 Що? Благодійний арт-захід для дітей 7-17 років, які постраждали від повномасштабного вторгнення росії.
🚩 Коли? 18 грудня
🚩 Де? Художній музей Галагана / Galagan Art Museum - Chernihiv, Ukraine, за адресою Музейна, 6

Коротка програма:
13:00-14:30 – мистецькі майстер-класи для дітей
15:00-16:00 – презентація благодійного проєкту для україських дітей “UNITY for children” та картини-історії дітей, на яку запрошуються всі охочі жителі Чернігова, що хочуть вплинути на життя дітей Чернігівщини та ВПО.
Протягом презентації благодійного проєкту ви матимете можливість придбати ляльки-мотанки, листівки, пазли, чашки та іншу сувенірну продукцію з дитячими ілюстраціями. Усі вилучені з продажів кошти будуть спрямовані на допомогу діткам, що постраждали від війни.
Запрошуємо Вас підтримати наших дітей сьогодні для їх щасливого майбутнього.

Джерело

]]>
Благодійний арт-захід для дітей, що постраждали від війни http://monitor.cn.ua/ua/anons/95533 Анонси article Sun, 18 Dec 2022 13:00:00 +0200 Благодійний арт-захід для дітей, що постраждали від війни:
• діти, котрі не виїзжали з міста під час наступу,
• діти військових,
• діти, які втратили житло,
• діти, які вимушено переселені до Чернігова - ВПО

На жаль, сьогодні українські діти знайомі з війною не через мультфільми або книги. Вони зустрілись з нею віч-на-віч, хоч як би ми не хотіли захистити їх. Замкненість, нічні страхіття, лякаючі сюжети малюнків та розповідей - це найменші свідчення того, що війна безповоротно вплинула на них та змінила їхні життя. Більшість з цих дітей вже не вірить в казки, але ми знаємо, як допомогти їм побачити добро, відновити своє дитинство та повернути дитячі мрії.

🚩 Що? Благодійний арт-захід для дітей 7-17 років, які постраждали від повномасштабного вторгнення росії.
🚩 Коли? 18 грудня
🚩 Де? Художній музей Галагана / Galagan Art Museum - Chernihiv, Ukraine, за адресою Музейна, 6

Коротка програма:
13:00-14:30 – мистецькі майстер-класи для дітей
15:00-16:00 – презентація благодійного проєкту для україських дітей “UNITY for children” та картини-історії дітей, на яку запрошуються всі охочі жителі Чернігова, що хочуть вплинути на життя дітей Чернігівщини та ВПО.
Протягом презентації благодійного проєкту ви матимете можливість придбати ляльки-мотанки, листівки, пазли, чашки та іншу сувенірну продукцію з дитячими ілюстраціями. Усі вилучені з продажів кошти будуть спрямовані на допомогу діткам, що постраждали від війни.
Запрошуємо Вас підтримати наших дітей сьогодні для їх щасливого майбутнього.

джерело

]]>
Презентація книги "Сутінки людських душ. Gluhonimi. Історія життя" Надії Яременко http://monitor.cn.ua/ua/anons/95506 Анонси article Sat, 17 Dec 2022 14:00:00 +0200

  17 грудня (субота) о 14.00 запрошуємо до читальної зали Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка на презентацію книги Надії Яременко "Сутінки людських душ. Gluhonimi. Історія життя".

  Надія Яременко – авторка збірок "Наші читачі – відомі лікарі Чернігівщини" (2008), "Відомі лікарі Чернігівщини" (2003, 2014) та ін. З 2002-го до 2022 року була директором Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки. Нині – завідувачка "Медичної філії" Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.

  Книга "Сутінки людських душ. Gluhonimi. Історія життя" наповнена драматизмом, внутрішнім болем, філософськими роздумами, крутими психологічними поворотами; змальовує долі різних прошарків людей та вплив політичних подій буремних 80-х і кривавих 90-х на їхнє життя.

ВАЖЛИВО! У разі оголошення ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ проведення заходу призупиняється. Гості і працівники бібліотеки прямують до найближчого укриття (просп. Миру, 35, 35а, 35б).

За додатковою інформацією звертатися: Надія Заваліна, головна бібліотекарка відділу документів із гуманітарних наук, тел. (0462) 67-61-97

]]>
Презентація і редакції концепція розвитку велосипедної інфраструктури Варвинської селищної територіальної громади http://monitor.cn.ua/ua/anons/95513 Анонси article Fri, 16 Dec 2022 12:00:00 +0200 Запрошуємо всіх охочих на презентацію І редакції Концепції розвитку велосипедної інфраструктури Варвинської селищної територіальної громади. Документ розробляється у рамках проєкту Go Bike Chernihiv проєктною командою Bike City consulting спільно з ГО "Агенція міських ініціатив", ГО "Еко Місто" та Варвинською селищною радою.

Захід відбудеться онлайн у п'ятницю, 16 грудня, о 12.00 за наявності світла та у разі відсутності повітряної тривоги. Після презентації буде доступний її запис. Спікер - Альбертас Тамашаускас.

Посилання на презентацію у Zoom:
https://us04web.zoom.us/j/71251764426?pwd=6iWtdS7CaeMSYbG5POh9sYQJFgBmVj.1

]]>
Круглий стіл в рамках проєкту «Мир у цифровий час» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95445 Анонси article Tue, 06 Dec 2022 14:00:00 +0200 6 грудня 2022 року о 14.00 в Національному університеті «Чернігівська політехніка» відбудеться круглий стіл присвячений підбиттю підсумків міжнародного проєкту «Програма з розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні «Мир у цифровий час» в Чернігівській області.

Програма реалізується Національним університетом «Чернігівська політехніка» та громадською організацією «Центр гендерної освіти» за підтримки громадської організації «Фундація прав людини», Інституту міжнародних культурних зв’язків (IФA) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. Проєкт спрямований на розвиток діалогу шляхом посилення блогерства і громадського лідерства задля подолання наслідків війни шляхом об’єднання зусиль лідерів громад з різних областей України в єдину платформу

Захід пройде у змішаному форматі. Якщо Ви хочете приєднатися до заходу оффлайн, зверніться будь ласка до координаторки проєкту
Наталії Шакун.

Онлайн приєднатися до заходу можна на zoom-платформі за посиланням https://us05web.zoom.us/j/3072624680?pwd=amQxU2psV2VWeWh5ZnhWTmRRYnpNQT09,
ідентифікатор конференції: 307 262 4680, код доступу: 2VBqGq

Запрошуються громадські активісти, представники органів місцевої влади, ЗМІ, внутрішньо переміщені особи, викладачі, студенти.

]]>
Святкування Дня Волонтера http://monitor.cn.ua/ua/anons/95408 Анонси article Mon, 05 Dec 2022 11:00:06 +0200 Волонтерський Гончаренко центр запрошує журналістів на святкування Дня Волонтера.

- На свято у нашому просторі зберуться ті, хто щодня за покликом серця допомагає захисникам, переселенцям, малозахищеним жителям нашої країни та усім, хто потребує підтримки. До нас прийдуть ті, хто збирають тонни гуманітарки, відвозять її під обстрілами на фронт, лікують, реабілітують, рятують, навчають, шиють форму, готують смаколики, проводять психологічні тренінги та роблять звичайні дива не покладаючи рук, - зазначають в анонсі.

Під час заходу буде можливість поспілкуватися із волонтерами Чернігова та поставити їм будь-які запитання.

Святкування відбудеться 5 грудня об 11.00

Телефон: 063-236-18-03 Олександр

 

]]>
Домашнє насильство в умовах війни: як отримати захист http://monitor.cn.ua/ua/anons/95357 Анонси article Tue, 29 Nov 2022 11:00:00 +0200 Попри повномасштабну війну, розпочату РФ на території України 24 лютого 2022 року, проблема домашнього насильства не стає менш важливою. Війна, як і будь-яка екстремальна ситуація, лише загострює проблеми людей, які були й до цього. Зокрема, це стосується насильства в сім'ях. Домашнє насильство під час війни – це поширене явище, яке стає ще небезпечнішим, ніж у мирний час. Людям, які зазнали такого насильства нині, складніше знайти вихід: вони часто обмежені у пересуванні, їм немає у кого попросити про допомогу, вони ще більше залежать від кривдників фізично й матеріально.
Якщо хочете почути поради, як отримати захист від домашнього насильства під час війни, приєднуйтеся до нас 29 листопада об 11.00 (Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка, читальний зал). Захід відбуватиметься у межах Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".
Розглянемо такі питання:
- Запобігання та протидія домашньому насильству.
- Діяльність мобільної бригади, соціально-психологічна допомога постраждалим від домашнього насильства в Чернігові.
- Створення та функціонування спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства у Варвинській селищній територіальній громаді.
- Дотримання прав людини Національною поліцією України.
Також до вашої уваги буде представлена відеопрезентація до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" (віртуальна інформ-хвилинка).
Організатори заходу: Департамент сім'ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА, Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка, громадська організація "Спілка жінок Чернігівщини".
ВАЖЛИВО! У разі оголошення ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ проведення заходу призупиняється. Гості і працівники бібліотеки прямують до найближчого укриття (просп. Миру, 35, 35а, 35б).

За додатковою інформацією звертатися:
Надія Заваліна, головний бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук,
тел. (0462) 67-61-97

]]>
26 листопада запали свічку в пам’ять жертв голодоморів в Україні http://monitor.cn.ua/ua/anons/95356 Анонси article Sat, 26 Nov 2022 16:00:00 +0200 26 листопада закликаємо запалити свічку на підвіконні Вашого дому в пам’ять жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років, як вияв скорботи за вбитими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

У цей день о 16:00 долучайтеся до Загальнонаціональної хвилини мовчання.

Через дев’ять десятиліть після Голодомору-геноциду проти українців знову застосовують методи геноциду. Майже дев’ять місяців повномасштабної війни засвідчили: здійснюючи вторгнення, Росія має на меті знищити українську націю як таку. Знищити українську ідентичність, культуру, мову. Для цього окупанти вбивають і депортують українців, застосовують ракетний терор проти цивільного населення, руйнують міста, спалюють українські книжки.

Геноциди і Сталіна, і Путіна спрямовані на те, щоб подолати опір українців, провчити непокірних, виховати лояльність та перетворити тих, хто залишиться, на «радянських/російських» людей, тобто рабів.

Сьогодні українці мають власну державу та армію. І завдяки цьому успішно протистоять путінському геноциду.

ПАМ’ЯТАЄМО. ЄДНАЄМОСЯ. ПЕРЕМОЖЕМО!

]]>
Інтенсив «Фандрейзинг для бізнесу» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95292 Анонси article Thu, 24 Nov 2022 09:30:00 +0200 Інтенсив «Фандрейзинг для бізнесу» для 40 українських підприємців та підприємниць від Агенції регіонального розвитку Чернігівської області спільно з Міжнародною організацією з міграції.

Бажаєте розвиватися та масштабувати свою справу попри усі виклики?
«Фандрейзинг для бізнесу» — це 6 годин інтенсиву з провідними спікерами для мікро, малого та середнього бізнесу, де українські підприємці та підприємниці зможуть прокачати свої навички та завести нові бізнес-знайомства.
24 листопада 2022 року, початок о 9:30. Тривалість до 16:00
Агенція регіонального розвитку Чернігівської області (м. Чернігів вул. Преображенська 12)

Реєстрація за посиланням https://forms.office.com/r/yzNdHBtbpW


]]>
Вебінар щодо створення Ради ВПО при Чернігівській ОВА http://monitor.cn.ua/ua/anons/95268 Анонси article Fri, 18 Nov 2022 16:00:00 +0200 Регіональна команда проєкту Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез" запрошує на вебінар, на якому буде обговорюватися ініціатива по створенню Ради ВПО при Чернігівській ОВА

📌 Тож, якщо ви представник чи представниця органу влади, громадської організації чи благодійного фонду, що опікуються внутрішньо переміщеними особами, волонтер чи волонтерка, які допомагають цій категорії населення, чи з інших причин вам цікава тема рад ВПО, приєднуйтеся.

📌 Під час заходу будуть говорити про:
- важливість створення Ради ВПО на Чернігівщині;
- суть та мету цього консультативно-дорадчого органу;
- мобілізацію громади через створення Ради ВПО;
- інструменти Ради ВПО для підтримки людей з числа внутрішньо переміщених осіб;
- механізм створення Ради ВПО та формування ініціативної групи.

Дата події: 18 листопада 2022 року (середа) о 16:00 на платформі Zoom. ❗❗

 Щоб отримати посилання на захід, будь ласка, заповніть коротку реєстраційну форму за цим посиланням:
https://forms.gle/rNMMNzgEuL2M4Z8Q7

]]>