Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Відбулася зимова профспілкова школа http://monitor.cn.ua/ua/style/69046 17-20 січня за підтримки Центру Солідарності в Україні та ГО "Трудові Ініціативи" в Чернігівському Навчально-методичному центрі Федерації профспілкових організацій Чернігівської області відбулася зимова школа для профспілкової молоді. Стиль article Mon, 21 Jan 2019 16:48:58 +0200

50 молодих профспілкових лідерів з усіх куточків України🇺🇦 мали змогу пройти навчання, отримати нові практичні та теоретичні знання, обмінятися досвідом та цікаво провести час в колі однодумців.

У відкритті заходу взяли участь керівництво Федерація Профспілок України – Євген Драп’ятий, Лариса Ровчак та Юрій Работа, голова ФПО - Ігор Москаленко та голова Молодіжної Ради ФПУ – Антон Смородин.

Усі керівники наголосили про важливість та актуальність таких заходів та про важливість залучення молоді для вирішення профспілкових питань всіх рівнів.

Ігор Москаленко у своїй промові відзначив, що на жаль у вищих керівних профспілкових органах наразі дуже мало молодих профспілкових лідерів. І це, на його думку, є не дуже раціональним, оскільки саме молодь є тією рушійною силою, яка здатна покращити профспілковий імідж та оптимізувати роботу профспілок в цілому.

Протягом чотирьох днів учасники активно обговорювали актуальні профспілкові теми такі як: профспілкові цінності, компетенції сучасного профспілкового лідера, міжособистісні комунікації в трудовому колективі, демократія у профспілці, медіаграмотність тощо.

Серед найцікавіших практичних завдань – створення caption video, розгляд реальних кейсів профспілок та розробка кампанії солідарності, аналіз фейкової інформації.

Також учасники мали змогу відвідати одне з провідних підприємств енергетичної галузі Чернігівщини - Чернігівську тепло-електроцентраль та ознайомитись роботою її первинної профспілкової організації.


Федерація профспілкових організацій Чернігівської області

]]>
Відбулося засідання оперативного штабу, на якому обговорювалася ситуація щодо поширеності грипу та ГРВІ в області http://monitor.cn.ua/ua/style/69045 Відбулося чергове засідання оперативного штабу, на якому обговорювалася ситуація щодо поширеності грипу та ГРВІ в області, уточнені маршрути госпіталізації вагітних з тяжким перебігом хвороби, стан готовності лікувально-профілактичних закладів до роботи в епідемічний період, стан забезпеченості лікарськими засобами, проведення вірусологічних обстежень, подання екстрених повідомлень до відділень до ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр» та проведення превентивних заходів щодо поширення захворюваності в області. Стиль article Mon, 21 Jan 2019 15:05:27 +0200

Голова штабу, заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін повідомив, що за 03 тиждень 2019 року в області захворіло 9032 особи, з них 4263 дитини, рівень захворюваності вище епідпорогу на 4,1%. Госпіталізовано 2137 осіб, з них 1554 дитина (72,7%).

По м. Чернігову захворіло 504 особи, з них дітей – 462 (94,7%), рівень захворюваності вище епідемічного порогу на 5,4%.

На звітному тижні найбільше перевищення епідемічного рівня захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано у Бахмацькому, Коропському, Н.- Сіверському, Ріпкинському, Семенівському, Чернігівському та Сновському районах.

З початку епідсезону 2018-2019 років вірусологічною лабораторією досліджено біологічний матеріал від 71 хворого на ГРВІ, грип(?) жителів області, у 47 хворих виділено віруси грипу типу А. З початку епідсезону зареєстровано 8 летальних випадків від грипу (Бахмацький, Борзнянський, Городнянський райони та 5 випадків в м. Чернігів).

За інформацією заступника генерального директора КП «Ліки України» Лариси Мартиненко  в мережі аптек області наявний запас швидких тестів для якісного виявлення антигенів вірусів грипу типу А та типу В. Питання забезпечення препарату Таміфлю та вакцини для щеплення проти грипу знаходиться на постійному контролі адміністрації підприємства.
Лікарі наголошують, не такий страшний грип, як ускладнення після нього. Тому, якщо  у вас звилися ознаки хвороби – обов’язково зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

Крім того, слід пам’ятати, що дієвим засобом профілактики грипу є вакцинація. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною.

 
Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Терапевтичне відділення Чернігівської міської лікарні № 2 переповнене хворими на ГРВІ та пневмонію http://monitor.cn.ua/ua/style/69044 Терапевтичне відділення Чернігівської міської лікарні №2 ЧМР переповнене хворими на ГРВІ та пневмонію. Наразі тут лікуються 92 пацієнти. Стиль article Mon, 21 Jan 2019 13:48:18 +0200 Розраховане відділення на 50 осіб.  У палатах поставили додаткові ліжка. В урологічному відділенні виділили 3 палати для хворих із терапевтичного.

Завідувач терапевтичного відділення Наталія Савицька зазначила, що відділення працює з перевантаженням. За санітарними нормативами, у палаті повинно бути чотири особи, наразі ж курс лікування проходять шестеро пацієнтів. Люди розміщені в палаті на додаткових ліжках. Із 92-х пацієнтів у 64 – пневмонія.

Як прокоментувала заступник головного лікаря з поліклінічної роботи ЧМЛ №2 Інна Сорокіна, в інфекційному відділенні зараз лікується 69 пацієнтів, із них у 35 – гостра вірусна інфекція, десь біля 10 пацієнтів – хворі на ГРИП, інші – з ускладненнями бронхіту, ларинготрахеїтами, є 2 дві вагітні жінки.


Прес-служба КНП "Чернігівська міська лікарня №2" ЧМР

]]>
Триває моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ http://monitor.cn.ua/ua/style/69043 За 3 тиждень 2019 року в області захворіло 9032 особи, з них 4263 дітей, рівень захворюваності нижче епідпорогу на 4,1%. Госпіталізовано 411 осіб, з них 224 дітей (54,5%). Стиль article Mon, 21 Jan 2019 13:17:33 +0200 По м. Чернігову захворіло 3389 осіб, з них дітей - 1645, рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на 5,4%.

На звітному тижні перевищення епідемічного рівня захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Варвинському, Городянському, Корюківському, Менському, Ніжинському, Прилуцькому, Сосницькому, Срібнянському районах, мм.Ніжин та Прилуки.

З початку епідсезону вірусологічною лабораторією методом ПЛР досліджено 80 зразків біологічного матеріалу, із них 68,8 % позитивних результатів із домінуванням вірусів грипу типу А(Н1N1).

З початку епідсезону зареєстровано 9 летальних випадків від грипу (Бахмацький, Борзнянський, Городнянський, Менський райони та м.Чернігів).

Вакциновано проти грипу 3227 осіб, в т.ч. 1064 дітей.

Ситуація знаходиться на контролі ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

]]>
Кордон за тиждень. ОФІЦІЙНО http://monitor.cn.ua/ua/style/69042 Протягом тижня та Різдвяних свят обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою. Стиль article Mon, 21 Jan 2019 12:45:04 +0200 Державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску через державний кордон здійснюється посилений прикордонний контроль.

Персоналом прикордонного загону забезпечено недоторканість державного кордону України, безперебійну роботу всіх пунктів пропуску та належну безпеку громадян, що перетинають державний кордон.

За порушення державного кордону затримано 2 особи.

З 14 до 20 січня 2019 року на Чернігівщині, через державний кордон України у встановленому порядку пропущено 34,7 тис. осіб та 8,6 тис. транспортних засобів. 

До адміністративної відповідальності притягнуто 13 осіб, на яких накладено штрафів на суму 34510 гривень.

Через державний кордон не пропущено 13 осіб, серед яких 13 - громадяни Росії, з яких 10 не змогли підтвердити мету свого перебування в Україні.


Помічник начальника прикордонного загону - начальник прес-служби підполковник О. Дудко

]]>
На Чернігівщині 73 особи з інвалідністю пройшли санаторно-курортне лікування за кошти фонду http://monitor.cn.ua/ua/style/69041 Санаторно-курортним лікуванням упродовж 2018 року було забезпечено 73 особи з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та їх супроводжуючих осіб. Стиль article Mon, 21 Jan 2019 12:23:37 +0200 Фінансування проходження курсу лікування здійснювалося за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Загалом у минулому році на зазначені цілі спрямовано 1038,45 тис. гривень.

Зокрема, лікуванням у санаторно-курортних закладах за їх вибором забезпечено 72 осіб з інвалідністю, що на 15 % більше, ніж у 2017 році. Також санаторно-курортне лікування профінансовано для 5 осіб з ушкодженням хребта та спинного мозку, що є на рівні показників 2017 року.

Періодичність отримання санаторно-курортного лікування за кошти Фонду:
– особи з інвалідністю І групи - щороку;
– особи з інвалідністю ІІ групи - один раз на два роки або щороку на підставі індивідуальної програми реабілітації;
– особи з інвалідністю ІІІ групи - один раз на три роки, один раз на два або щороку на підставі індивідуальної програми реабілітації.

           
Олена Метлицька

]]>
Підсумки “Виборчого округу” на UA: ЧЕРНІГІВ http://monitor.cn.ua/ua/politics/69040 Філії Суспільного продовжують працювати над проектом “Виборчий округ”. Зйомки нових випусків програми "Виборчий округ" триватимуть в 2019 році в періоди, коли депутати працюватимуть в округах. Політика article Mon, 21 Jan 2019 12:06:19 +0200

Протягом 3 місяців зйомок цього суспільно-політичного проекту журналісти Суспільного сконтактували та запросили до ефірів 267 депутатів. Ще 156 депутатів не вдалося запросити на ефір, оскільки фракції БПП "Солідарність" і Радикальної партії Олега Ляшка не надали розподіл депутатів-списочників за регіонами. Наразі 75 програм уже вийшли в ефір.

— Проект "Виборчий округ" встановлює абсолютно нові засади роботи політиків з медіа, до яких не всі депутати були готові. Багато з них вимагали від Суспільного "20 хвилин ефіру", але далеко не всі хотіли реально звітувати, а не просто виголошувати лозунги. Формат програми вимагає чітких відповідей на запитання громадськості й експертів. Депутат має змогу висловитися, але і зобов’язаний відповісти на усі, навіть незручні, питання. Ми вдячні тим депутатам, котрі погодилися, прийшли і відповідально підготувалися до ефірів, — каже член правління ПАТ "НСТУ" Микола Чернотицький, відповідальний за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури.

В ефірі UA: ЧЕРНІГІВ вийшло 7 програм. Із запрошених депутатів троє так і не прийшли. Взяли участь в програмі Олександр Кодола, Анатолій Євлахов, Олег Дмитренко та Сергій Березенко. Валерій Дубіль та Валерій Давиденко надіслали на адресу філії офіційні листи, в яких свою відмову взяти участь в програмі “Виборчий округ” пояснили зайнятістю. Від Максима Микитася офіційного листа команда не отримала. Проте помічники народного депутата наголошували, що він не відмовляється від участі в програмі.

Загалом, як відзначила ведуча “Виборчого округу” на UA: ЧЕРНІГІВ Ірина Мельник, спілкуванням регіональними помічниками та представниками прес-служб депутатів на каналі залишились задоволені, оскільки ті швидко реагували на звернення та прохання. А от народні депутати були задоволені не всі — деякі з них не очікували на свою адресу гострих запитань. Проте образ, скарг і звинувачень на адресу ведучої та журналістів проекту не надходило.

— Завдяки проекту “Виборчий округ” нам вдалося збільшити комунікаційний зв’язок виборців з народними депутатами. Люди мали змогу поставити запитання народним обранцям і отримати від них відповідь напряму. Виборці дізнались більше про те, що входить до обов’язків народного депутата, і про те, як вони можуть звернутись до його приймальні. Також, проект допоміг налагодити співпрацю депутатів із журналістами телеканалу. Народні обранці, які погодились брати участь у програмі, поставились до цього відповідально, намагались не ухилятись від гострих запитань, пояснювали, чому вони голосували або не голосували за законопроекти, — сказала Ірина Мельник.

Щодо складнощів, пов’язаних з роботою над проектом, команда відзначає бюрократичні моменти в отриманні офіційних листів-відмов від народних депутатів, узгодження графіків та відсутність фахових експертів з певних питань.

— Насправді така програма необхідна, в першу чергу, для того, аби люди розуміли, за кого вони віддають свої голоси, наскільки активний обраний народний депутат і які питання він має і може вирішувати, — пояснює Артем Шелковий, продюсер UA: ЧЕРНІГІВ. — Чимало людей, яких ми зустрічали на вулицях і просили поставити запитання народному депутату, питали про проблеми, вирішення яких у компетенції місцевої влади — заміна лампочок, ямковий ремонт. Тому ми вважаємо, що ця програма приносить користь людям, оскільки ми даємо можливість детальніше розібратися в тому, де зона відповідальності саме народного депутата. Найперше, що він має робити, — це писати і приймати законопроекти. Хотілося б, щоб ці законопроекти не мали декларативний характер, а були конкретними й корисними.

Команда UA: ЧЕРНІГІВ вже готується до наступного кола зйомок “Виборчого округу” і планує залучати нових депутатів. А в тих, які вже завітали на ефір, цікавитимуться, як вони відреагували на звернення громадян у попередніх програмах.

Виконавча продюсерка суспільно-політичного мовлення Марія Фрей зазначає, що супутнім завданням цього проекту є розвиток регіональної політичної журналістики, адже в процесі пошуку регіональні мовники Суспільного аналізують, хто і як може робити подібні програми в регіонах. "Ми підвищуємо "планку", залучаємо і навчаємо нові кадри", — наголошує Марія Фрей.
"Головна ідея — це мінімалізм, аби не відвертати уваги від головного дійства. Задумала зробити декорацію витинанками на кшталт театру тіней. Тим паче, що витинанки звичні для Поділля. Це такий образ білої паморозі на вікнах,через які видно історію у вигляді фотографій. Ірина Телюх надала фотографії, які вона збирала в етнографічних експедиціях Поділлям", — розповіла художниця.

За словами продюсерки Хмельницької філії Суспільного Любові Тімкової, стати медіапартнером фестивалю її спонукала саме ця фольклорна автентика.

"Вона дуже локалізована і жива. Переносячи її в ефір, ми сподіваємося розбудити її й там, де вона ще дрімає. Зберегти й донести перлини автентичного співу до широкого кола глядачів і слухачів — у цьому якраз бачу роль Суспільного мовлення. Йдеться не лише про фольклор. Тут комплекс традицій — від співу до манери примовлянь та народних строїв, характерних для місцевості".

]]>
У Ніжині пройшла щотижнева оперативна нарада http://monitor.cn.ua/ua/style/69039 Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина Григорія Олійника. Стиль article Mon, 21 Jan 2019 12:01:49 +0200
Традиційно на нараді було заслухано представника Ніжинського відділу поліції Максим Васильович Терещенко, про стан оперативної обстановки та криміногенної ситуації, що склалася на території громади міста за останній тиждень, відділ з питань діловодства та роботи зі зверненнями громадян про стан виконавської дисципліни та доручень міського голови, а також обговоренні звіти керівників відділів та управлінь і плани роботи на поточний тиждень.

Начальник управління культури і туризму Тетяна Бассак зазначила в рамках святкування 22 січня 2019 року Дня Соборності України та 100-річчя від Дня проголошення Акту Злуки відбудеться проведення акції «Живий ланцюг єдності». О 13-45 годині збір колони та покладання квітів до пам’ятного знаку «Герої не вмирають» далі урочиста хода за маршрутом: пам’ятний знак  - «Герої не вмирають» - площа Івана Франка – пам’ятний знак Тарасу Шевченку (парк ім.Т.Г.Шевченка) де відбудеться мітинг з нагоди Дня Соборності України о 14-30 год. 27 січня об 11-00 годині в рамках Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту на місці розстрілу фашистами 1941-1943рр. мирних жителів (за цегельним заводом) відбудеться мітинг.

Головний лікар Ніжинської центральної міської лікарні ім.Миколи Галицького Олександр Костирко доповів про заходи профілактики захворюваності на кір станом на 21.01.2019р захворіла 1 особа, інфекційні захворювання 2 дітей, 8 осіб – ентероколіти, 2 особи – ротовірус, 7 осіб – ГРИП і т.д. Про стан загальної епідеміологічної ситуації на території громади міста у продовж минулого тижня: захворіло дітей – 381 особа ( на 298 осіб більше), а дорослих 188 осіб (на 153 особи більше ніж позаминулого тижня), але епідеміологічний поріг не перевищено.

Головний лікар КНП «Ніжинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Оксана Калініченко доповіла, що станом на сьогоднішній день підписано 44 550 декларацій пацієнтами з лікарями (складає 63,6% від загальної кількості мешканців міста). Договір з Національною службою здоров’я підписано.


Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю

]]>
У Чернігові запрацювала школа Амбасадорів http://monitor.cn.ua/ua/style/69037 Управління культури та туризму Чернігівської міської ради 19 січня відкрило школу Амбасадорів Чернігова. На перше заняття прийшли майже 30 чернігівців, які виявили бажання дізнатися більше про рідне місто та стати дипломованим послом Чернігова. Серед них люди різного віку, працівники різних галузей. Стиль article Mon, 21 Jan 2019 10:04:18 +0200

Упродовж навчального курсу, який проходитиме з січня по травень, учасники знайомитимуться з історією та культурою Чернігова, матимуть можливість поспілкуватися зі старожилами та видатними людьми міста, а також дізнаються про зниклі пам’ятки та вулиці, новобудови, політику, релігію, моду, гастрономію та багато іншого. Крім того, розроблятимуться нові екскурсійні маршрути, розширюватиметься база екскурсоводів міста.

За словами начальника управління культури та туризму міськради Олександра Шевчука, за результатами першого уроку будуть вибрані найактивніші містяни, які долучяться до Стратегії розвитку культури та туризму нашого міста.

Головним вчителем школи Амбасадорів стала доцент Чернігівського національного технологічного університету Анна Андрієва. За її словами, амбасадори, які пройдуть усі етапи навчання, для отримання дипломів будуть захищати свої ідеї, а саме, представлятимуть свій погляд на Чернігів. За цими пропозиціями влітку для чернігівців та гостей міста проводитимуться екскурсії містом.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
5 ОТГ Чернігівщини візьмуть участь в ініціативі "Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах" http://monitor.cn.ua/ua/style/69036 Бобровицька, Височанська, Деснянська, Плисківська, Сосницька об’єднані територіальні громади відібрані для участі в ініціативі «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України» Програми «U-LEAD з Європою». Стиль article Mon, 21 Jan 2019 09:53:07 +0200 Ініціатива впроваджується спільно з Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща. Проект триватиме до кінця жовтня 2019 року.

Ініціатива охоплює широке коло питань:

- розробка проектів законодавчих пропозицій щодо системи місцевого цивільного захисту та діяльності добровільних пожежних бригад (ДПБ) на національному та місцевому рівнях;

- підтримка розробки детальних місцевих планів безпеки за допомогою міжнародних та національних експертів;

- підготовка керівництва ОТГ для управління діяльністю в системі цивільного захисту та порятунку;

- навчання для тренерів з числа співробітників ДСНС України та зовнішніх експертів задля подальшого поширення передового досвіду та кращих практик.

Загалом зі 147 претендентів до проекту увійшло 30 ОТГ з шести областей.

]]>
Радість очікуваних зустрічей http://monitor.cn.ua/ua/culture/69035 Так склалося у цьогорічному січневому графіку гастролей Чернігівського облмуздрамтеатру, що зустрічати «старий» Новий рік артистам довелося у дорозі. Культура article Mon, 21 Jan 2019 09:44:08 +0200

Тож святкові співанки щедрого вечора вони виконували для харківських глядачів, а засівати випало у сумських шанувальників театру. Обидва гастрольні виступи запам’ятаються шевченківцям переповненими театральними залами, палкими почуттями захоплених глядачів, гарячим прийомом на початку вистави і бурхливими оваціями і вигуками «Браво!» після її завершення.

І не дивно, адже чернігівці представляли славнозвісну гоголівську «Ніч перед Різдвом» на спеціальне запрошення харків’ян вже вп’яте, а деякі поміж сумських театралів зізнавалися, що вже втретє прийшли подивитися саме бакіровський варіант українських вечорниць у виконанні чернігівських артистів.

Тож очікувані театральні зустрічі обернулася спільною радістю і для виконавців, і для глядачів: для акторів – радістю зустрічі з чуйними і вдячними поціновувачами їхнього таланту, а для глядачів – насолодою від зустрічі з високопрофесійною творчою роботою акторського ансамблю, можливістю знову поринути у фантастичний світ цієї вражаючої комедійної вистави, яка вже три роки поспіль завойовує симпатії дедалі ширшої глядацької аудиторії в Україні та за її межами, а в минулому році була відзначена Гран-прі V-го Міжнародного Фестивалю Українського Театру «Схід – Захід» у польському місті Кракові.

Суцільні аншлаги та вибухові емоції вражених глядачів супроводжували кожне представлення містично-феєричної «Ночі перед Різдвом» у натхненному виконанні чернігівських артистів. А визнання глядачів втілилося у запрошення на наступні гастрольні виступи Чернігівського театру.


Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру

]]>
Ігор Вдовенко взяв участь у відкритті проекту "Захисти свою родину" http://monitor.cn.ua/ua/style/69034 Цієї суботи, 19 січня, на базі закладу відбулася презентація проекту «Захисти свою родину», де побував і очільник обласної ради Ігор Вдовенко. Стиль article Mon, 21 Jan 2019 09:34:54 +0200

Впровадження цього навчально-тренінгового заходу матиме  особливий вплив на фізичне та морально-психологічне відновлення здоров’я не лише наших захисників, які повернулися із зони бойових дій, а й членів їх родин та сімей загиблих героїв. Реалізація цієї ініціативи відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету фонду проекту «Бюджет участі» у місті Чернігові.

Спочатку Ігор Вдовенко разом із директором комунальної установи Віктором Мозговим оглянули приміщення адміністративного корпусу Центру. За словами керівника закладу, першочерговими кроками на шляху реконструкції будівлі, яка тривалий час був ремонт покрівлі, відновлення електропостачання та опалення в приміщеннях.

Наразі у Центрі працює чотири кабінети, де проводиться комплексна психологічна діагностика, надаються консультації фахівців психологічної служби та послуги з масажу. Окрема кімната облаштована для потреб дітей учасників бойових дій. Штатна чисельність працівників Центру сьогодні складає 14 осіб.  У планах на майбутнє – суттєве розширення штату та покращення матеріально-технічного забезпечення, облаштування палат денного стаціонару, фізіотерапевтичного відділення, встановлення ортопедичного комплексу, щоб Центр міг обслуговувати приблизно 50 осіб щодня. Керівництво закладу має намір також здійснити благоустрій прилеглої до будівель території, що може стати частиною терапії для воїнів АТО/ООС.

Після цього Ігор Вдовенко долучився до  обговорення основних аспектів та перспектив діяльності Центру за участі захисників Чернігівщини, їх рідних і близьких, науковців, психологів, волонтерів.

Ігор Вдовенко, звертаючись до учасників зібрання, відзначив, що втілення в життя вкрай важливого проекту «Захисти свою родину» є першим дієвим кроком в роботі нещодавно створеного обласного Центру комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих.

- Цей проект унікальний тим, що участь у навчально-практичних заняттях з надання соціально-психологічної реадаптації та ресоціалізації  візьмуть не лише воїни, лікарі, науковці, волонтери, але й дружини, матері, сестри і навіть діти наших захисників, які потім зможуть надавати реабілітаційну допомогу всім, хто її потребує, і особливо – своїм чоловікам, синам, братам і батькам, які повернулися із зони військових дій, – підкреслив очільник та відзначив, що автори проекту навіть  для дітей учасників бойових дій розробили Програму «Шлях до успіху».

За словами керівника, важливо, що мета цієї ініціативи полягає не лише в  наданні учасникам АТО та членам їх родин  необхідної адаптації, але й практичних знань і навичок самодопомоги та саморегуляції, щоб навчити їх самих і їхніх рідних, надавати психосоціальну допомогу один одному, а також колегам по роботі та  військовій службі.

Говорячи про створення Центру, Ігор Вдовенко зауважив, що розпочалось все з  ініціативи членів Ради ветеранів АТО на чолі з учасником бойових дій на сході України Андрієм Требухом, які порушили перед обласною владою це важливе питання.

Така пропозиція була підтримана створенням спеціальної робочої групи при обласній раді, до складу якої увійшли ветерани АТО, депутати обласної ради, громадські активісти, представники профільних структурних підрозділів виконавчої влади та управління комунального майна.

Після проведення низки засідань, у тому числі виїзних, тривалих пошуків майданчика для майбутнього Центру, врахування всіх пропозицій та зауважень, було найбільш оптимальним об’єктом для створення Центру виявилися будівлі колишньої Вузлової лікарні станції Чернігів Південно-Західної залізниці, цілісний майновий комплекс якої дозволяє облаштувати потужний осередок комплексної реабілітації учасників бойових дій та членів їх родин не лише обласного, але і  всеукраїнського значення.

І вже 4 жовтня 2018 року на п'ятнадцятій сесії депутатський корпус одноголосно  прийняв рішення про створення комунальної установи «Чернігівський обласний Центр комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих» Чернігівської обласної ради.

Очільник відзначив масштабні задуми, цікаві ідеї та ентузіазм колективу Центру, які були презентовані сьогодні, та пообіцяв фінансову підтримку шляхом спрямування коштів, передбачених для голови обласної ради у рамках Програми сприяння виконанню повноважень депутатами Чернігівської обласної ради на 2019-2020 роки, на розвиток і розбудову закладу.            

Звертаючись до захисників, Ігор Вдовенко  подякував воїнам за високу стійкість, мужність і героїзм, з якими вони відстоювали і відстоюють незалежність Батьківщини, та висловив слова підтримки тим 167 родинам Чернігівщини, які не дочекались своїх чоловіків, синів, братів і батьків.

Наостанок голова обласної ради привітавусіх зі світлим святом Хрещення Господнього та побажав миру, міцного здоров’я, злагоди, благополуччя і процвітання!

За активну громадську позицію у відстоюванні державних інтересів України та вагомий організаційний внесок у створення комунальної установи «Чернігівський обласнийЦентркомплексноїреабілітаціїта обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих» Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко цього дня вручив низку відзнак обласного представницького органу. Почесною грамотою обласної ради та нагрудним знаком до неї удостоєні волонтер, голова Чернігівського підрозділу Всеукраїнського ГО «Об’єднання добровольців», керівник Центру допомоги учасникам АТО в Чернігівській області Світлана Здор та заступник голови Ради ветеранів АТО, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) воїнів АТО при Чернігівській міській раді Вадим Піщур.

Свій музичний виступ учасником заходу подарував переможець міжнародного конкурсу «Яскрава країна 2018»  Дмитро Бондар. 

Далі відбулося тренінгове заняття у рамках проекту «Мої ресурси і виклики життя».


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю Виконавчого аппарату Чернігівської обласної ради

]]>
Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/69033 Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 20 січня до 8:00 21 січня 2019 року. Стиль article Mon, 21 Jan 2019 09:21:18 +0200 Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 2 пожежі, 1 аварійну ситуацію на системах життєзабезпечення та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій 3 особи постраждали.


Стан доріг:

Для забезпечення безаварійного руху транспорту на автодорогах державного значення в межах області працювало 6 одиниць техніки та 8 працівників від ДП "Чернігівський облавтодор". Стан доріг задовільний, проїзд автомобільного транспорту забезпечений.
Для допомоги власникам автотранспортних засобів  щодо вивільнення їх зі снігових заметів та забезпечення руху транспорту підрозділи управління ДСНС України у Чернігівської області залучалися 4 рази, вивільнено 4 автомобіля, надано допомогу 4 особам.


Дорожньо-транспортні пригоди
– 1:

В м. Носівка по вулиці Вокзальній о 23 год. 30 хв. 19 січня водій автомобіля, особа якого встановлюється, здійснив наїзд на пішохода та з міста ДТП зник. Внаслідок події пішохід отримав тілесні ушкодження та був госпіталізований до Носівської центральної районної лікарні.


Пожежі в житловому секторі – 2.


Інші події – 1:

Близько 16 год. 30 хв. 20 січня до Чернігівської центральної районної лікарні було доставлено двох мешканців с. Трисвятська Слобода Чернігівського району, 1935 та 1972 років народження. Ймовірний діагноз - отруєння чадним газом.  Обставини події встановлюються.


Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах  9-12 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 11 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 9 мкр/год, Семенівка – 10 мкр/год., Сновськ – 9 мкр/год.


Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 20 січня до 20 години 21 січня 2019 року очікується хмарна погода з проясненнями, вночі місцями невеликий сніг, вдень без істотних опадів. На дорогах ожеледиця. Вітер південно-західний з переходом на північно-західний 5-10 м/с. Температура вночі 8-13º морозу, вдень 1-6º морозу.
По Чернігову, температура вночі 8-10º морозу, вдень 2-4º морозу.

]]>
З нагоди річниці створення http://monitor.cn.ua/ua/style/69032 На базі 300 Навчального танкового полку інструкторських курсів за Бойовою армійською системою «БАрС» військовослужбовців підрозділу нагородили почесними відзнаками та грамотами. Стиль article Mon, 21 Jan 2019 09:11:41 +0200

Начальник 169-го Навчального центру генерал-майор Віктор Ніколюк особисто відзначив керівника курсу Віктора Лепетюху наручним годинником. А курсантам побажав сил та наснаги.

«Я бажаю вам, аби всі ті навички, які ви отримали під час навчання, допомогли під час виконання бойових задач зберегти життя ваших побратимів!» - наголосив генерал-майор Ніколюк.

Навчальний центр "Десна"

]]>
Чернігово-Сіверська школа у "Вокальному абонементі" http://monitor.cn.ua/ua/culture/69031 Вокальні школи Чернігова і Ніжина представили глядачеві артисти, які взяли участь у концерті в рамках проекту «Вокальний абонемент» Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм 20 січня. Культура article Mon, 21 Jan 2019 08:54:31 +0200

Лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Юлія Фесай (сопрано) представляє чернігівську вокальну школу. Вона закінчила Чернігівське музичне училище ім. Л.Ревуцького та Національну музичну академію України ім. П.Чайковського (клас народної артистки СРСР, лауреата Шевченківської премії, Євгенії Мірошніченко). В її репертуарі - оперні партії, арії, романси, пісні, дуети українських та зарубіжних композиторів.

У супроводі лауреата міжнародних конкурсів концертмейстера Анни Гори зі сцени філармонійного центру для глядачів прозвучали популярні арії, кавантини, пісні, написані Доменіко Скарлатті, Вольфгангом Амадеєм Моцартом, Джузеппе Верді, Амількаре Понк’єллі, Петром Чайковським, Анатолієм Кос-Анатольським.

Лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів Сергій Гладарьов і Любов Пархоменко — це ніжинська вокальна школа. На думку автора проекту «Вокальний абонемент», заслуженого діяча мистецтв України, мистецтвознавця Олега Васюти, значення Ніжина в музичній культурі нашого краю надзвичайно велике. «Він якщо не перший, то й не другий», - каже пан Олег.

Сергій Гладарьов і Любов Пархоменко — учні педагога Алли Хоменко, з ними працює концертмейстер Галина Брюзгіна. В їх виконанні прозвучали твори Миколи Лисенка, Людмили Олександрової, Анатолія Кос-Анатольського, Вольфганга Амадея Моцарта, Джузеппе Верді, Сергія Рахманінова на вірші Михайла Петренка, Івана Франка, Афанасія Фета. Потужним фіналом 19-го концерту в рамках проекту «Вокальний абонемент» стало виконання Сергієм Гладарьовим і Любов’ю Пархоменко заключної сцени із опери Петра Чайковського «Євгеній Онєгін».


Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм

]]>
Робоча зустріч з представниками туристичної галузі Чернігівської області http://monitor.cn.ua/ua/style/69030 18 січня в Департаменті культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації відбулась зустріч з представниками туристичної галузі Чернігівської області. Стиль article Mon, 21 Jan 2019 08:39:56 +0200

На зустрічі обговорювались такі важливі питання як: нові процентні ставки турзбору, підвищення тарифів на попереднє групове бронювання квитків, про календар основних туристичних подій Чернігівщини на 2019рік, про інформаційні тури для представників турбізнесу до нових турлокацій на території області, про організацію та проведення обласного конкурсу «Чернігівщина туристична: вибір року 2019», участь у виставкових заходах, нову інформаціно – презентаційну продукцію та ін.

З 1 січня 2019 року набули чинності зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII. Зокрема, до статті 268 ПКУ, яка регулює порядок оподаткування туристичним збором. Механізм введення цього податку особливо цікавив представників закладів розміщення, адже у Податковому кодексі не визначені питання щодо роботи з корпоративними клієнтами, стосовно відстрочки оплати за гарантійними листами, як бути, якщо мешканець закладу розміщення селиться на півдоби, без ночівлі, чи повертати турзбір, якщо людина достроково виїжджає із закладу розміщення та багато інших. На ці та інші питання відповідав спеціаліст Головного управління ДФС у Чернігівській області. У зв’язку із тим, що поки не було роз’яснень Державної фіскальної служби України  з приводу механізму введення цього збору, присутні підтримали пропозицію щодо звернення до місцевих рад з проханням відтермінувати прийняття відповідних рішень щодо введення цього місцевого збору, принаймні, на перший квартал. Цей період потрібний і для відповідної організації бухгалтерської роботи. Також, враховуючи те, що серед туристів, які відвідують Чернігівщину, переважну більшість складають дитячі групи, групи із середнім достатком та сім’ї,  - прохати місцеві ради встановити туристичний збір для внутрішнього туриста на рівні 0, 25%, а для іноземного – 0,5% від рівня мінімальної заробітної плати. Адже підвищення турзбору значно збільшує вартість проживання, що негативно вплине на відвідання Чернігівської області туристами соціальних категорій. Лист до Державної фіскальної служби України із проханням пояснити механізм реалізації окремих питань щодо турзбору, які були озвучені під час зустрічі, також буде направлений Головним управлінням ДФС у Чернігівській області.

Також емоційно обумовлювалось питання щодо підвищення Укрзалізницею тарифів на попереднє групове бронювання квитків для юридичних і фізичних осіб. З 16.01.2019 вартість такої послуги становить 200 грн. за кожний квиток (до 32 грн. за попередніми нормами). Зросли і інші витрати: комунальний збір становитиме 22 грн. (був 16 грн.), вартість білизни – 50 грн. (було 30 грн.)

Присутні підтримали пропозицію щодо звернення до відповідних державних інстанцій щодо пояснень та обгрунтування вказаного підвищення послуг Укрзалізницею  та перегляду немотивованого підвищення тарифу на  попереднє групове бронювання квитків. Адже це суттєво збільшує вартість турів нашою державою та практично унеможливлює подорожі для бюджетних туристів.

Учасники зустрічі підтримали ініціативу проведення обласного турконкурсу у 2019 році та обумовили необхідність проведення промотурів до початку активного туристичного сезону або після нього. Питання стосовно участі у виставкових заходах будуть розглядатись окремо, за отримання відповідного запрошення.

]]>
Як організувати роботу ради та виконкому ОТГ, розповіли на семінарі у Чернігівському ЦРМС http://monitor.cn.ua/ua/style/69029 У Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», секретарі та керуючі справами органів місцевого самоврядування громад області забіралися на семінар. Стиль article Mon, 21 Jan 2019 08:31:39 +0200

Тема навчання - «Організація роботи ради та виконкому ОТГ».

Навчання проводили експерти Чернігівського ЦРМС, представники Державного архіву Чернігівської області, Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області, управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Чернігівській області, відділів юридичного та інформаційно-комп’ютерного забезпечення аппарату Чернігівської ОДА.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС. Вона наголосила на важливості постійного поповнення знань та підвищення кваліфікації секретарів та керуючих справами.

Модератор семінару – Людмила Чабак, радник з децентралізації Чернігівського ЦРМС.

Програма семінару охоплює питання організації діловодства у об’єднаній громаді, налагодження роботи з реєстрації фізичних осіб в ОМС, надання адміністративних послуг та видачі довідок. Особлива увага була приділена питанням захисту персональних даних, електронної взаємодії органів місцевого самоврядування.

Людмила Чабак, надала учасникам практичні рекомендації з організації роботи ради та виконкому ОТГ. Разом із аудиторією експерт провела роботу над помилками в оформленні документів, офіційних відповідей на запити. Вона рекомендувала учасникам звернути увагу на інструкцію з діловодста та інші методичні рекомендації.


Чернігівський ЦРМС

]]>
Поновлено права дітей на безкоштовне харчування у навчальному закладі http://monitor.cn.ua/ua/style/69026 Зважаючи на обгрунтованість доводів прокурора, Чернігівським окружним адміністративаним судом задоволено позовні вимоги заступника керівника Менської місцевої прокуратури та зобов`язано сільську раду вчинити дії, спрямовані на забезпечення безкоштовним харчуванням дітей, що відносяться до пільгової категорії. Стиль article Mon, 21 Jan 2019 08:15:35 +0200 Незабезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» безкоштовним харчуванням в закладі дошкільної освіти сільської ради суперечить вимогам ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту», якою встановлено пільгові умови в оплаті за харчування дітей цієї категорії.
   
Враховуючи приписи законодавства, Менською місцевою прокуратурою проведено вивчення рішень місцевих рад, за результатами якого установлено факт незабезпечення дітей пільговим харчуванням.
   
Реагуючи на виявлені порушення прав неповнолітніх, місцевою прокуратурою до суду заявлено адміністративний позов.
   
Нагадаємо, що упродовж минулого року за позовами ювенальних прокурорів судом поновлено права 11 неповнолітніх на безкоштовне харчування в закладах освіти.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Поліцейські вибороли золото на чемпіонаті фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" з футзалу http://monitor.cn.ua/ua/sport/69025 У футбольних баталіях на приз обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» серед команд-колективів фізкультури силових структур футбольна команда ГУНП в Чернігівській області в запеклій та безкомпромісній боротьбі виборола перше місце і отримала золоті нагороди. Спорт article Mon, 21 Jan 2019 08:03:14 +0200
У змаганнях взяли участь вісім футбольних команд, які за правилами змагань були спочатку розподілені на дві підгрупи. За результатами групових ігор до наступного кола змагань вийшли чотири кращі.

Серед них — футболісти Головного управління Національної поліції області, команда Управління патрульної поліції, футболісти Академії пенітенціарної служби та команда військової частини 3041 (Національна гвардія). В матчі за третє місце команда пенітенціаріїв здобула вольову перемогу над Нацгвардійцями.

А от у фіналі перемогу здобули футболісти поліції Чернігівщини. Команда патрульної поліції посіла другу сходинку.

Після фінального матчу відбулося нагородження призерів та переможців змагань, а завершилася урочиста церемонія традиційним спільним фото на згадку.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Рятувальники провели профілактично-роз'яснювальні заходи серед населення http://monitor.cn.ua/ua/style/69024 17 січня співробітниками апарату Управління, Менського та Сосницького районних підрозділів У ДСНС України у Чернігівській області проведено профілактичне відпрацювання приватного житлового сектору на території с. Киселівка та Загребелля відповідно. Стиль article Mon, 21 Jan 2019 08:01:38 +0200

Слід зазначити, що у с. Киселівка в цьому році мав місце випадок загибелі 58-річного чоловіка. Тож рятувальники спільно з соціальними працівниками та головами старостинських округів особливу увагу приділили помешканням осіб самотніх громадян похилого віку.

В ході проведення профілактично-роз'яснювальної роботи оглянуто стан приладів опалення та електромереж, господарям вказано на наявні протипожежні недоліки, роз’яснені основні правила безпечної поведінки у побуті в умовах осінньо-зимового пожежонебезпечного періоду та вручені тематичні пам'ятки.

Крім того, матеріали наочної пропаганди з питань безпеки життєдіяльності рятувальники надали головам старостинських округів з метою оновлення інформаційних куточків.

 
Управління ДСНС у Чернігівській області

]]>
21 січня - Міжнародний день обіймів http://monitor.cn.ua/ua/rest/69023 За вже сформованою традицією це незвичайне свято відзначається переважно в молодіжному та студентському середовищі. Саме там воно і зародилося. Колись, ще в 70-х роках минулого століття в середовищі західної молоді виникла дивна ініціатива. Відпочинок article Mon, 21 Jan 2019 07:38:19 +0200 Точно відомо, що вона була викликана загальними віяннями і тенденціями тих, абсолютно приголомшливих років. Це був якийсь протест на постійно зростаючу напруженість і своєрідна відповідь, яку не просто помітили, а й котра була почута, була підтримана і поширилася по всьому світу.

Прості і дружні обійми, позбавлені всякої двозначності здатні підбадьорити і підтримати, сприяти гарному настрою і внести якийсь спокій у буденну суєту, яка наповнена не тільки нескінченними турботами, але і всілякими тривогами. Це своєрідний спосіб психологічної підтримки, який визнан навіть в строгому науковому середовищі. Користь від таких доброзичливих жестів інколи буває досить істотна.

Відомо, що студенти - це одні з найбільш прогресивних верств нашого суспільства. Студентське середовище досить потужна сила, іноді нестримна, повна несподіваних рішень і універсальна у багатьох своїх проявах. Міжнародний день обіймів, який відзначається 21-го січня, тому яскраве підтвердження.

Толерантність і мудрість, здатність щось змінювати на краще і не тільки в своєму житті - це справжній дар. Дуже часто ми задаємося питанням: що нам під силу? Відповідь на це питання до геніальності проста і проходить навіть в площині виникнення цього міжнародного Дня. Безкорисливість і дружелюбність, відкритість і не упередженість, прагнення жити і душевний спокій - те, чого багатьом з нас не вистачає, але це те, що потрібно просто затребувати, просто почати використовувати, так як це все властиво нам. Воно вже закладено в нашій природі.

]]>
21 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/69022 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 21 Jan 2019 07:37:19 +0200 Бувайлик Ніна Миколаївна
Ворона Олександр Тимофійович
Гавриленко Василь Григорович
Деревянко Вадим Миколайович
Дудко Александр Володимирович
Зеленюк Вікторія Вікторівна
Коваленко Наталія Григорівна
Кропива Наталія Миколаївна
Нікітін Віталій Михайлович
Овчаренко Вікторія Станіславівна
Підгорець Анатолій Федорович
Половко Інна Володимирівна
Титов Володимир Анатолійович
Федотов Віталій Віталійович
Ходос Олександр Петрович
Шкурат Олександр Миколайович
Шульга Олена Григорівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Анекдот вихідного дня. Гарного настрою! http://monitor.cn.ua/ua/rest/69021 - Сарочка, шо тебе подарить на Новый год: новую шубу или поездку в Париж? - Поездку в Париж. Говорят, там шубы подешевле... Відпочинок article Sun, 20 Jan 2019 13:13:01 +0200 Люди! Осталось всего ничего! Через 15 понедельников лето!

Обладание чувством юмора позволяет легче пережить отсутствие всего остального.

Учите латынь, в аду с вами никто по-английски разговаривать не будет.

- Сердцу не прикажешь!
- Хочу заметить, что кардиолог вы так себе.


Если мужчина, с которым вы вместе живете, не берет вас замуж, значит, он просто вас арендует.

Дай человеку прожиточный минимум - и он будет сыт один день.


Кто умеет - делает, кто не умеет - мешает. Кто не умеет ни того ни другого - руководит обоими!

Моя соседка, когда моет окна, всегда кладет в карман ключи от квартиры. На случай, если вывалится из окна. А живем мы на 9-м этаже.


Обожаю приезды в родной город. Один день отдыха здесь заряжает на годы усердной работы где угодно, только бы не здесь.

Латынь можно считать мертвым языком еще и потому, что чем больше на нем разговаривают между собою врачи, тем меньше шансов у пациента остаться живым.

- А можно, я посижу за компьютером?
- Вика, не надо каждый раз спрашивать. Приходи и садись. Ты же здесь работаешь.

Когда Люся злилась на весь свет, она брала два пустых ведра и шла гулять по улице.

Пожилые супруги пришли в бюро путешествий:
- Мы хотели бы совершить кругосветное путешествие, только каждый в свою сторону.

Женщины говорят, что нам, мужчинам, легче. Нашел два носка - уже оделся.
Ага, пусть они попробуют найти два одинаковых носка!


Криминальная сводка: "Два с половиной неизвестных пытались украсть из зоопарка крокодила".

Наступила зима... Не надо видеть в этом только плохое. Ведь у зимы есть и плюсы, ну, к примеру, упал - и сразу приложил к ушибу лед.

Уважаемые производители зимних курток! Вы хоть понимаете, что в вашей "зимней" куртке я уже в ноябре мерзну?!

Я очень люблю порядок, поэтому всегда ставлю чашку с кофе на кофейный след от предыдущей чашки.


Перед законом все равны: бомжу, который провел всю зиму на теплотрассе, весной принесли квитанцию за отопление.

Хозяйственные девочки не носят стринги, потому что из них получаются плохие тряпки

]]>
11 речей, які не можна собі казати, якщо ви страждаєте від тривожності http://monitor.cn.ua/ua/rest/69020 Прекратите. И станет лучше. Тревога может довольно сильно повлиять на нашу жизнь, но ключевую роль играют вещи, которые вы говорите себе, когда испытываете беспокойство. Відпочинок article Sun, 20 Jan 2019 13:00:31 +0200 Поэтому важно понять, как предотвратить отрицательный разговор с самим собой, чтобы вы могли остановить тревогу.

Когда беспокойство усиливается, голос в вашей голове может немного выйти из-под контроля.

«Беседа играет решающую роль в тревожности, - говорит Лаура Альберс, сертифицированный тренер по благополучию и лицензированный профессиональный консультант. - Большая часть нашего негативного разговора с самим собой - это просто привычка, которую, к счастью, есть возможность сломать и реагировать по-другому».

Вот 11 вещей, которые нельзя говорить себе, если вы хотите побороть тревогу.

1. «Я так глуп».

fizkes/Shutterstock

Чтобы побороть тревогу нужно быть мягче к себе. Критика вам не поможет. Вместо этого вы можете перевернуть ситуацию с ног на голову.

«Вы можете ошибиться и сказать себе: «Все, должно быть, думают, что я глупец», - говорит доктор Акация Паркс, - Но вместе этого скажите себе: «Я чувствую себя неуверенно», признавая это чувство, позволяя этому случиться, не пытаясь изменить его».

Вместо того, чтобы обзывать себя, вы можете сосредоточиться на своих эмоциях.

2. «Я никогда не буду чувствовать себя лучше».

Ashley Batz/Bustle

Тревога иногда заставляет вас чувствовать, что вы можете предсказывать будущее. Важно не поддаваться этому конкретному когнитивному искажению.

«Одна вещь, которую мы все говорим себе – это утверждение типа «Я никогда не поправлюсь» или «Если я не получу эту работу, я всегда буду несчастлив», - говорит психолог и доктор философии Мария Шифрин.

Если вы действительно хотите побороть свою тревогу, напоминайте себе о том, что вы не умеете предсказывать будущее.

3. «Хуже и быть не может».

Ashley Batz/Bustle

Когда мы видим только худшее, мы настраиваемся на разочарование и беспокойств. Вместо этого, признайте свои чувства и скажите что-то вроде: «Мне сейчас страшно».

Таким образом вы хотя бы не сделаете хуже.

4. «Я должен чувствовать себя лучше».

Ashley Batz/Bustle

Пытаясь остановить нарастание беспокойства, вы можете перейти к утверждениям «Я должен». К сожалению, это, вероятно, не поможет.

Используйте альтернативные фразы, такие как «Я хочу» или «Я с нетерпением жду». Переосмысление ваших мыслей таким образом может снять некоторое давление, связанное с ожиданиями.

5. «Что если…».

Creativa Images/Shutterstock

Если вы начнете ввязываться во всевозможные воображаемые сценарии, остановить беспокойство будет все труднее.

Большинство вещей, о которых вы беспокоитесь, никогда не произойдут. Считайте, вы вкладываете много энергии в бессмысленные фантазии.

Если вместо этого вы можете сосредоточиться на моменте и, возможно, сделать что-то столь же простое, как дыхательное упражнение, вы можете почувствовать себя лучше.

6. «Это испортит все мои планы».

Ashley Batz/Bustle

Когда в вашей жизни что-то случается, вы всегда обращаете внимание на то, помешало ли это вашим планам.

Спросите себя вместо этого, будет ли это иметь значение для вас через год? Ответ может помочь вам полностью избавиться от тревоги.

7. «Это моя вина».

Andrew Zaeh for Bustle

Обвинения в свою сторону не избавят вас от беспокойства. Если вы начнете сваливать всю вину на себя, вы почувствуете себя беспомощным и никчемным. Изучите, что находится под вашим контролем в ситуации и за ее пределами.

Затем подумайте, что пошло не так, как ожидалось, и что вы планируете с этим делать. Записав план или даже произнеся его вслух, вы можете чувствовать себя лучше.

8. «Как всегда одно и то же».

Andrew Zaeh for Bustle

Если вы испытывали тревогу раньше, страх повторения истории может помешать вам быстро восстановить спокойствие.

Помните, что ваше прошлое не определяет настоящего и будущего.

9. «У меня не получится».

Miss. Maneerat junloban/Shutterstock

Не переживайте, вы будете переживать даже самые сложные моменты – и вы с ними справитесь. Когда у вас есть беспокойство, может показаться, что время стоит на месте.

Тем не менее, важно напомнить себе, что это только временный дискомфорт. Помните, что вы уже испытывали беспокойство, и ваша паническая атака закончится независимо от того, что вы делаете.

10. «Просто успокойся».

stockfour/Shutterstock

Скорее всего, вы не хотите, чтобы кто-то сказал вам: «Да просто успокойся», поэтому важно не говорить то же себе самому.

Если бы все было так просто, и вы могли бы успокоиться, просто сказав себе, что делать, то мир бы рухнул.

Вместо этого глубоко вздохните и примите контрастный душ.

11 «Я должен сделать все идеально».

Hannah Burton/Bustle

Никто не совершенен, и не существует идеального способа лечения тревоги.

Существуют вещи, которые вы не можете контролировать. Вместо того, чтобы думать: «Я должен быть идеальным», лучше сказать себе: «Я буду стараться изо всех сил».

Так что, если вы боретесь с негативными мыслями, не забывайте: вы заслуживаете доброты, даже исходящей от вашего собственного сердца.

джерело

]]>
Ніхто не хворіє від холоду! Діти повинні гуляти на вулиці, особливо взимку http://monitor.cn.ua/ua/rest/69019 Ось чому. Від прохолодної погоди не хворіють. Навпаки, проведення часу на свіжому повітрі і восени, і взимку дає цілий ряд переваг для дітей, як з точки зору здоров’я, так і можливостей психофізичного розвитку. Відпочинок article Sun, 20 Jan 2019 12:47:33 +0200 Неважливо, літо це або зима: якщо дитина не хвора, вона не повинна проводити цілі дні у приміщенні!

“Батьки часто думають, що коли температура знижується, а сонце ховається за хмарами, дітям краще сидіти вдома, але це не так”!, – говорить Моніка Кастаньєтті, психолог і тренер в Центрі здоров’я Трієста в Італії.

Вона говорить, що це не рекомендується ні “з точки зору здоров’я, ні з точки зору загальних потреб дитини і її можливостей для фізичного і психічного розвитку”.

Відкрите повітря і здоров’я.

“Давайте швидко розберемося з міфом про те, що нас простуджує холод, – говорить педіатр Лаура Реалі, – Окрім того, що з урахуванням зміни клімату і пов’язаного з цим глобального потепління дуже холодні періоди скорочуються, ідея про те, що холод впливає на нас, вже відходить в минуле”.

Відкрите середовище значно знижує вірогідність поширення захворювання.

“У опалюваних умовах і в закритих приміщеннях, таких як дитячі сади і школи, віруси і бактерії розмножуються, і колективність – це те, що збільшує ризик передачі вірусу від однієї дитини іншій”.

На відкритому повітрі це набагато складніше, тому фахівці припускають, що навіть в холодну пору року діти в дитячому саду і в початковій школі повинні проводити час на відкритому повітрі.

Крім того, дія природного сонячного світла допомагає засвоювати вітамін D в організмі, що дуже важливо, включаючи обмін кальцію і профілактику інфекцій.

Це правда, що взимку сонячного світла значно менше, але навіть трохи отриманого вітаміну D краще, ніж нічого.

Ідеальним місцем для гри на свіжому повітрі є парк. Діти, які проводять свій вільний час на свіжому повітрі, з одного боку, більше рухаються, а з іншого – вони проводять менше часу перед телевізором і комп’ютером.

Для батьків, які думають, що забруднене повітря може завдати шкоди дитині, у педіатрів погані новини: алергени, віруси і бактерії набагато більше і легше циркулюють в закритих приміщеннях.

Крім того, ігри на свіжому повітрі потрібні для росту. До речі, на дитину не треба одягати у весь її одяг з шафи.

Вони повинні носити зручний одяг в декілька шарів, щоб вони могли одягатися або роздягатися залежно від температури повітря.

Ми дуже добре знаємо, що діти люблять стрибати в калюжах і снігу, і є рішення – одягнути  одяг, що не промокає.

До того ж, як дитина може навчитися пристосовуватися, якщо вона сама не відчуває холоду, вітру, води?

джерело

]]>
Що трапиться з вашим тілом, якщо ви будете приймати риб’ячий жир щодня http://monitor.cn.ua/ua/rest/69018 За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 1/3 всіх смертей пов’язані з серцево-судинними захворюваннями. Проте більшість жителів приморських регіонів менше стикаються з серцевими проблеми. Відпочинок article Sun, 20 Jan 2019 12:44:57 +0200 Секрет у продукті, про який кожен чув – риб’ячий жир.

Риб’ячий жир містить незамінні жирні кислоти, такі як омега-3 і омега-6, які допомагають зберегти наше серце і судини здоровими.

Зменшується ризик серцевих захворювань

Перелік здорових властивостей риб’ячого жиру завжди починається з його позитивного впливу на рівень холестерину в організмі.. Жирні омега-3 і омега-6 кислоти, які містять риб’ячий жир, знижують ризик серцевих захворювань, тому що рівень тригліцеридів падає, наліт на внутрішніх артеріях розсіюється, а артеріальний тиск знижується.

Мислення стане швидшим і гнучким

Омега-3 містить DHA або докозагексаєнову кислоту, яка зберігає клітинні мембрани здоровими і зміцнює з’єднання нервових клітин. Ці властивості дозволяють використовувати риб’ячий жир як спосіб запобігання хвороби Альцгеймера.

Численні дослідження також показали, що риб’ячий жир стимулює функцію мозку, покращує час реакції і швидкість прийняття рішень

Зміцниться імунна система

У багатьох країнах поліненасичені кислоти додаються до звичайних продуктів, таких як масло або маргарин. Справа в тому, що це додаткове джерело омега-3, що міститься в риб’ячому жирі, і стимулює вироблення простагландинів. Вони роблять імунну систему сильнішою і допомагають організму боротися з інфекцією.

Покращиться витривалість

Жирні кислоти, омега-3 і риб’ячий жир дійсно працюють.

Вчені підтверджують це: після регулярного прийому цих поживних речовин організм починає використовувати жир під час тривалих тренувань, зберігаючи запас глікогену для більш складних вправ. Це збільшує потенційний час тренування спортсменів.

Зменшаться проблеми моторики тіла

У середині минулого століття було помічено, що люди, які живуть біля моря і їдять рибу, рідше страждають болями в суглобах. Це відбувається тому, що суглоби потребують жиру: без жиру тканини суглоба втрачають еластичність, що в кінцевому підсумку призводить до травм. Звичайно, риб’ячий жир не дуже ефективний при лікуванні артриту, але він, безумовно, дуже корисний для запобігання цій проблемі.

Швидше відновлення енергії після тренувань

Під час досліджень, де учасники мали оцінювати ефект від прийому омега-3 кислот, вони стверджували, що кількість запальних процесів і інтенсивність м’язових болів після тренувань зменшилася.

Експерименти на м’язах показали, що поліненасичені жирні кислоти здатні захищати нервові клітини від травм і запобігати їх загибелі. Прийом риб’ячого жиру регулярно не зробить вас суперменом, але, безумовно, допоможе вам тренуватися частіше і з більшою інтенсивністю.

Полегшиться подолання стресу

Поліненасичені кислоти можуть збільшувати виробіток серотоніну, гормону, відповідального за гарний настрій. Отже, вам буде легше боротися зі стресом. У деяких випадках риб’ячий жир навіть призначають дітям з гіперактивністю і дефіцитом уваги. За даними дослідження, риб’ячий жир може навіть позитивно впливати на людей з шизофренією та іншими психічними захворюваннями.

Очний тиск зменшиться

Лікарі можуть призначати риб’ячий жир для людей з глаукомою. Справа в тому, що жирні кислоти допомагають видалити рідину очей, що призводить до зниження очного тиску. Звичайно, риб’ячий жир не можна сприймати як повноцінне лікування, але багато дослідників досі вважають, що додаткові джерела омега-3 можуть бути способом запобігання проблем із очима.

У вас буде додаткове джерело вітамінів і мінералів

Риб’ячий жир також містить цілий набір мінералів і вітамінів. Вітаміни можуть змінюватися в залежності від типу риби і багатьох інших факторів, тому риб’ячий жир не можна приймати як мультивітамін.

Однак риб’ячий жир як додаткове джерело вітамінів А і D може допомогти вам позбутися ламкого волосся і краще поглинати кальцій і фосфор. Історично, використання риб’ячого жиру було призначено для тих, кому не вистачало вітаміну D, і його призначали дітям для запобігання рахіту.

Покращиться стан шкіри

Риб’ячий жир позитивно впливає на шкіру, оскільки кислоти омега-3 можуть зберігати колаген – еластичну основу нашої шкіри, що запобігає появі зморшок. Вік і постійний стрес зменшують кількість колагену, що робить шкіру сухою.

Додаткове джерело поліненасичених жирних кислот також може допомогти при акне. Серед усіх жирних кислот омега-3 має найсильніший імуномодулюючий ефект, який прискорює загоєння.

Буде легше дотримуватися дієти

Під час дослідження вчені виявили, що регулярний прийом риб’ячого жиру знижує апетит і створює відчуття насичення після їжі.

Крім того, деякі вчені вважають, що додаткове джерело омега-3 підвищує здатність організму розщеплювати жири. Таким чином, замість того, щоб зберігати жири, тіло буде використовувати їх як джерело енергії для повсякденної діяльності. Найбільш важливо пам’ятати про риб’ячий жир, що він має багато калорій.

Розмір грудей збільшиться

Дослідження показують, що поліненасичені жири можуть збільшити розмір грудей. Можна їсти оливкову олію, сухі боби, тофу або водорості, або просто взяти печінку тріски. Це природний спосіб, що стимулює ріст грудей.

Порада: Який вид риб’ячого жиру слід вибрати?

Перше, що потрібно враховувати при виборі риб’ячого жиру, це те, з чого він виготовлений. Більшість риб’ячого жиру виготовляється з печінки тріски – це найпростіший і найдешевший спосіб. Але, безумовно, не найкращий. У печінці багато токсинів і шкідливих метаболітів. Риб’ячий жир, виготовлений з м’яса і м’язів риби, є набагато кориснішим. Найкращий риб’ячий жир з лосося.

  • Щоб отримати ефект і не завдати шкоди тілу, потрібно знати, як правильно приймати риб’ячий жир. Ви повинні прочитати про можливі ускладнення. Також зверніться до лікаря.
  • Не приймайте риб’ячий жир, якщо у вас алергія на рибу, або якщо у вас проблеми з щитовидною залозою, печінкою, нирками або травленням. Крім того, не приймайте його під час вагітності або годування груддю.
  • Для посилення імунної системи та запобігання хворобам достатньо приймати риб’ячий жир протягом 1-3 місяців наприкінці осені або взимку. Якщо у вас велика фізична активність, ви можете збільшити дозу.
  • Найкращий час приймати його під час їжі або відразу після.
]]>
Смачні рецепти вихідного дня: тушкована капуста з галушками http://monitor.cn.ua/ua/rest/69017 Тушкована капуста з ніжними галушками смакує сама по собі, як основне блюдо. Але ще краще - подати цю страву як гарнір до смажених ковбасок або запечених реберець. Відпочинок article Sun, 20 Jan 2019 12:21:51 +0200

Інгредієнти:

50 г бекону або грудинки, 2 ст.л. рослинного масла, 1 цибулина, 900 г квашеної капусти, 1 кисле яблуко, 1-2 ч.л. насіння фенхелю або кмину, яловичий, курячий бульйон або вода, 100 мл білого сухого вина, 1-2 ч.л. коричневого цукру

Для галушок: 280 г борошна, 1 ст.л. пекарського порошку, ½ ч.л. солі, 45 г вершкового масла, 250 мл молока, 2-3 ст.л. нарізаної зелені кропу і/або петрушки

Покроковий рецепт приготування

Крок 1

Наріжте бекон (грудинку) кубиками зі стороною 5-7 мм. Лук наріжте тонкими півкільцями.

крок 2

У пательні або жаровні, придатної для використання в духовці, змішайте олію і бекон. Готуйте на повільному вогні, щоб з бекону витопити жир. Збільште вогонь і швидко підрум'яньте бекон.

крок 3

Додайте на пательню цибулю і обсмажуйте, помішуючи, на помірному вогні до прозорості. Покладіть квашену капусту, перемішайте і обсмажуйте 5-7 хвилин.

крок 4

Яблуко очистіть, натріть на крупній тертці і додайте до капусти разом з цукром і фенхелем (або кмином).

крок 5

Залийте капусту бульйоном, який доведіть до кипіння, і вином. Тушкуйте без кришки 30 хвилин.

крок 6

Розігрійте духовку до 160 С. Закрийте пательню кришкою і поставте в духовку на 20-25 хвилин.

крок 7

Поки капуста тушкується, приготуйте галушки. У мисці змішайте борошно, пекарський порошок, сіль і нарізану зелень. У сотейнику змішайте молоко і вершкове масло, доведіть до кипіння і влийте в борошняну суміш. Перемішайте виделкою, щоб тісто стало однорідним. Розділіть тісто на 18 частин, з кожної зробіть кульку.

крок 8

Обережно покладіть галушки на капусту, закрийте кришкою і поверніть сковороду в духовку на 10 хвилин. Зніміть кришку і збільште температуру духовки до 220 С. Страва готова, як тільки галушки стали рум'яними.

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 21-27 січня http://monitor.cn.ua/ua/rest/69016 Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 21 по 27 січня 2018 року. Відпочинок article Sun, 20 Jan 2019 11:54:01 +0200  Овен (21.03—20.04). Тиждень обіцяє романтичне переживання. Ви зустрінете людину, яка здасться вам утіленням вашої мрії. Але будьте обережні — кришталевий замок може розсипатися.
Дні: спр. — 21; неспр. —25.
 
Телець (21.04—21.05). Самотнiх людей чекають дружні стосунки. А в одружених може настати новий медовий місяць. Водночас виникнуть старі образи. Візьміть «бика за роги» і владнайте цю проблему раз і назавжди.
Дні: спр. — 26; неспр. — 27.
 
Близнюки (22.05—21.06).
Цей період підходить для спільного облаштування будинку, подорожей. Вас чекають нові любовні пригоди. Ви почуватиметеся сповненим енергії та всепоглинаючої любові до людей.
Дні: спр. — 22; неспр. — 24.
 
Рак (22.06—23.07). Зірки обіцяють нові захоплення. Можливi непорозумiння з коханою людиною. Постарайтеся не викликати ревнощі, якщо хочете зберегти свої стосунки надовго.
Дні: спр. — 23; неспр. — 26.
 
Лев (24.07—23.08). Буде багато нових ділових контактів. Однак будьте завбачливі та уважні, не забувайте фіксувати письмово домовленості й запитувати гарантії — не завжди можна вірити людям на слово.
Дні: спр. — 25; неспр. — 26.
 
Діва (24.08—23.09).
Вам здаватиметься, що колеги вас недооцінюють, і спробуєте відновити справедливість. Можливо, ви станете занадто прямолінійно висловлювати свою особисту думку, але це піде вам тільки на користь.
Дні: спр. — 21; неспр. — 22.
 
Терези (24.09—23.10). Якщо ви хочете змінити місце роботи, то саме зараз сприятливий період. Будьте пильні й розсудливі, утримайтеся від необдуманих вчинків, частіше йдіть на компроміс.
Дні: спр. — 25; неспр. — 26.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Ви повинні добре попрацювати, щоб у майбутньому уникнути проблем на роботі. Але не беріться за всi проблеми відразу, вирішуйте їх поступово.
Дні: спр. — 26; неспр. — 27.
 
Стрілець (23.11—21.12). Якщо ви до цього хворіли, то організм повністю відновиться. Уникайте переїдання й не лягайте спати надто пізно. Ваш фізичний і моральний стан буде у відмінній формі.
Дні: спр. — 27; неспр. — немає.
 
Козеріг (22.12—20.01). Чудовий перiод, щоб зайнятися будь-яким видом спорту. Спробуйте встати на гірські лижі, походити під вітрилом, освоїти морські глибини. Або просто вiдвiдайте фітнес-центр.
Дні: спр. — 26; неспр. — 27.
 
Водолій (21.01—19.02). Уникайте понаднормової роботи — це може підірвати ваше здоров’я. Щоб покращити фiзичний стан, бiльше бувайте на свiжому повiтрi та робiть фiзичнi вправи.
Дні: спр. — 23; неспр. — 24.
 
Риби (20.02—20.03). Будьте розсудливi, забудьте про догматизм i покладайтеся на вашу високу здатність до адаптації. Будьте більш гнучкими й не бійтеся змінити плани в останню хвилину.
Дні: спр. — 24; неспр. — 25.

Інша версія:


ОВЕН

Уміння слухати й чути подарує вам успіх і непереможність. Зосередженість та уважність у роботі позитивно відобразиться на вашій кар’єрі. З начальством краще не сперечатися. Важливу роль у вашому житті відіграють родичі – вони допоможуть вирішити багато проблем.

ТЕЛЕЦЬ

Намагайтеся даремно не витрачати дорогоцінного часу. Задумане може здійснитися, якщо ви спокійно й наполегливо будете продовжувати свою справу. Спрямуйте всю енергію в одне русло. Відчуття такту й чарівність дозволять вам віртуозно впоратися з поставленими завданнями.

БЛИЗНЮКИ

Ваші можливості збільшаться. Але якщо ви не уповноважені приймати рішення, то поділіться своїми ідеями з начальством – до вас неодмінно дослухаються. Тільки не перевантажуйте себе зайвою роботою, вона від вас нікуди не втече. Подумайте краще про своє духовне вдосконалення.

РАК

На вас чекає багато зустрічей, новин, поїздок по справах. Ваш настрій значно покращиться, тонус підніметься, сил відчутно додасться. Не упустіть удачу, що сама йде до вас у руки. У ділових та особистих питаннях довіртеся інтуїції, а не розрахункам.

ЛЕВ

У ділових питаннях більше покладайтеся на інтуїцію, бо логіка навряд чи приведе вас до потрібних результатів. Не варто робити безвідповідальних вчинків, навіть таких, які здаються вам дрібницями. У вихідні будьте стриманими, не намагайтеся вплинути на кожного члена сім’ї.

ДІВА

Аби не упустити шанс, треба виявляти ініціативу. Згадайте про старих друзів, можливо, їм знадобиться ваша допомога. Постарайтеся зробити все від вас залежне, адже вони дуже розраховують на підтримку. Дітям, імовірно, буде потрібна ваша порада, не відмахуйтеся від їхніх прохань.

ТЕРЕЗИ

Чим більше безкорисливої підтримки надасте нужденним, тим позитивнішими будуть зміни у вашому житті. До отримання бажаного результату залишається зовсім небагато, тому займіться найбільш невідкладними проблемами. Вихідні цього тижня краще провести з родиною.

СКОРПІОН

Можуть відбутися неймовірні події, які змінять ваш світогляд. Спробуйте проаналізувати свої дії – більш-менш об’єктивна оцінка дозволить уникнути складних ситуацій. Робота стане більш цікавою та прибутковою. У вихідні намагайтеся не вередувати, пожалійте своїх близьких.

СТРІЛЕЦЬ

Щоб уникнути критичних зауважень і неприємностей на роботі, виявляйте зібраність та уважність. Будьте терплячіші до незначних недоліків тих, хто поряд, адже ваші постійні причіпки кого завгодно можуть дістати. У вихідні друзі допоможуть упоратися з проблемами.

КОЗЕРІГ

Якщо виявите відкритість та доброзичливість, у вас і нерви залишаться цілі, і справи підуть на лад. Щоб успішно реалізувати свої задуми, слід тримати їх у таємниці. Відкриється спрямована проти вас інтрига, тож доведеться змінити стратегію поведінки. Вихідні присвятіть відпочинку.

ВОДОЛІЙ

Цього тижня зможете реалізувати свої давні плани. З’явиться можливість зайнятися новою справою, яка незабаром принесе додатковий прибуток. Вихідні будуть присвячені вирішенню невідкладних домашніх справ. Будьте уважні та обережні.

РИБИ

Не так давно ви прийняли важливе рішення. Імовірно, цього тижня воно вплине на ваші професійні можливості. Дійте спонтанно, залежно від обставин, які виникатимуть. У вихідні треба приборкати свою впертість, щоб не провокувати конфліктів з близькими людьми.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/68999 Відпочинок article Sun, 20 Jan 2019 09:05:58 +0200

]]>
20 січня - Всесвітній день снігу (Міжнародний день зимових видів спорту) http://monitor.cn.ua/ua/rest/68998 У 2012 році в світі з'явилася ще одна гарна традиція. Починаючи з зими 2012 року, в передостаннє неділю січня з ініціативи Міжнародної федерації лижного спорту (FIS) відзначається нове свято — Всесвітній день снігу (World Snow Day). Інша його назва — Міжнародний день зимових видів спорту. Відпочинок article Sun, 20 Jan 2019 08:56:34 +0200 Мета свята = підвищити інтерес до зимових видів спорту та залучити молодь до активний спосіб життя. За задумом FIS, в цей день повинні проходити «сніжні фестивалі», під час яких діти та дорослі зможуть взяти участь у змаганнях на ковзанах, лижах або сноубордах. Як замислюють організатори, «цей день дасть всім можливість насолодитися снігом, познайомитися з кимось і зануритися в світле майбутнє зимових видів спорту, які будуть сприйматися не тільки як змагання, але і як розвага».

= Сьогоднішні діти часто дивляться в майбутнє з песимізмом, і ми сподіваємося, що завдяки цьому заходу ми зможемо показати їм та їхнім сім'ям, скільки задоволення вони можуть отримати завдяки снігу, зберігаючи при цьому здоровий, безпечний і екологічний спосіб життя, = заявив президент Міжнародної федерації лижного спорту Джан-Франко Каспер.

Організація цього свята стала другим кроком в реалізації програми FIS «Виведемо дітей на сніг». Дата проведення Дня снігу обрана невипадково: в кінці січня, коли закінчується сезон різдвяних і новорічних канікул, важливо привернути увагу до гірськолижних курортів.

Якщо в перший рік проведення свята участь у ньому взяли понад 20 країн світу, серед яких США, Канада, Австралія, Швейцарія, Фінляндія, Німеччина, Великобританія, Норвегія, Польща, Туреччина, Казахстан, Україна та інші , то до другого року готовність підтримати міжнародний фестиваль висловили вже близько 40 держав. Що цікаво, в їх числі не тільки традиційні «гірськолижні» країни (Швейцарія, Фінляндія чи Норвегія), а й менш відомі в цьому сенсі Угорщина, Японія, Естонія і навіть Пакистан.

]]>