Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ На Кубку світу в Мюнхені Олена Костевич здобуває "срібло" http://monitor.cn.ua/ua/sport/54671 На Кубку світу з кульової стрільби в німецькому Мюнхені скарбничка збірної України поповнилася ще однією нагородою. Спорт article Wed, 24 May 2017 15:05:01 +0300 Срібну медаль рідній країні принесла Олімпійська чемпіонка, дворазова бронзова призерка Олімпійських ігор Олена Костевич.

Досвідчена українка посіла другу сходинку у стрільбі з пневматичного пістолета на дистанції 10 метрів.

Нагадаємо, вчора володарем медалі найвищого ґатунка став наш Павло Коростильов (пневматичний пістолет, 10 метрів).

Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка привітав Олену, її наставника Ігоря Чередінова та Федерацію стрільби України на чолі з її президентом Олегом Волковим з гарним здобутком, побажавши подальших впевнених виступів на міжнародній арені та нових перемог.

]]>
Ада Роговцева на сцені Чернігівського драмтеатру була як удома http://monitor.cn.ua/ua/culture/54670 У Чернігівському драмтеатрі з успіхом пройшла п’єса Жан-Марі Шевре «Будьте, як удома» за участі народної артистки України Ади Роговцевої. Культура article Wed, 24 May 2017 13:49:16 +0300 Вона грає роль Марівонн – літньої француженки, а її партнер на сцені – Ахтем Сейтаблаєв (араб Самір) – найяскравіша молода зірка київської театральної сцени. У 2000 році Жан-Марі Шевре за своє творіння отримав спеціальну премію ООН, а сьогодні його п’єса відома всій Європі.

Тема єдиного Дому, яким нарешті і має стати для кожного з нас досить обмежене «земний простір», сьогодні особливо хвилює світ. Для одних простір визначається державними кордонами, а для інших - стінами паризької квартири. Саме там і живуть герої вистави, вирішуючи свої то складні, то «прості» людські взаємини.

Француз арабського походження Самір і полька Бася змушені жити нелегально в квартирі двох літніх француженок, відпочиваючих влітку у себе на віллі. Одного разу, коли Самір святкує знайдену, нарешті, роботу, несподівано повертаються господині – Жан і Марівонн. Дами хочуть здати нелегалів поліції, але парочці вдається вмовити господинь залишити їх пожити ще на два тижні. Несподівано для себе, Марівонн, все життя мріяла про дитину, яку так і не подарувала їй доля, знаходить сина в особі Саміра.

http://www.youtube.com/watch?v=IMBLSWq9p40

]]>
Учні школи №35 Чернігова - переможці змагань "Футбол з татами" http://monitor.cn.ua/ua/sport/54669 За підтримки Відділення НОК України в Чернігівській області, спільно з Чернігівською обласною федераціє футболу, КДЮСШ № 1 управління освіти Чернігівської міської ради було проведено сімейно-спортивний захід «Футбол з татами». Спорт article Wed, 24 May 2017 13:37:54 +0300 На відкритті змагань були присутні директор КДЮСШ № 1 Сергій Петрович Романчук та відповідальний секретар Відділення НОК України в Чернігівській області Дмитро Олександрович Пиріжок.

Участь у турнірі брали юнаки віком до 12 років зі своїми татусями (дідусями або хрещеними батьками). Склад кожної команди: 5-8 юнаків та 5-8 дорослих. Гра проходила за правилами футзалу. Тривала 22 хвилини (2 тайми по 16 хвилин). У кожному таймі через кожні 4 хвилини зміна дітей на батьків і навпаки. Перерва між таймами 5 хвилин.

Отже, у запеклій боротьбі було визначено переможців:
1 місце ЗНЗ № 35.
2 місце ЗНЗ № 7.
3 місце ЗНЗ № 3.

Сім’ї-переможці отримали грамоти, медалі та кубки від Відділення НОК України в Чернігівській області, а всі учасники – грамоти.

Хочемо подякувати всім, хто причетний до цього спортивного заходу. Сподіваємось, що діти та батьки отримали позитивні емоції.

]]>
Чернігівська область в цілому поліпшила свій загальний рейтинг на одну позицію — з 23 перейшла на 22 місце http://monitor.cn.ua/ua/economics/54668 Черговий рейтинг розвитку регіонів — точки зростання і зони сповільнення — цифри за 2016 рік Економіка article Wed, 24 May 2017 13:18:17 +0300 Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оприлюднило рейтинг соціально-економічного розвитку областей Україні за 2016 рік.

Оцінка результативності реалізації державної регіональної політики здійснена за 12 напрямами.

За даними моніторингу, одним з найкращих показників соціально-економічного розвитку Чернігівщини став «Інвестиційно-інноваційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця» — 3 місце проти 16 у 2015 році. Такий результат досягнуто, передовсім, за рахунок найкращого у державі «Темпу зростання обсягу прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу)». Крім того, область стала десятою за індексом капітальних інвестицій та тринадцятою — за обсягом іноземних інвестицій у розрахунку на одну особу населення.

* * *

За напрямом «Економічна та соціальна згуртованість» Чернігівщина посіла 18 місце, поліпшивши рейтинг на 3 позиції (з 21 місця у 2015 році). При цьому за показником «Валовий регіональний продукт (у фактичних цінах) у розрахунку на одну особу населення» область зайняла 14 місце, за наявним доходом населення у розрахунку на одну особу —13 місце, за загальним коефіцієнтом вибуття сільського населення, у розрахунку на 10 тисяч осіб наявного сільського населення — 16 місце.

* * *

Загальне ж невисоке місце у рейтингу обумовлене тим, що за напрямом «Економічна ефективність» Чернігівщина має 24 результат. І якщо її «Індекс промислової продукції» — на 10-11 місці в країні, а індекс сільгоспвиробництва — на 12-13-му, то «Індекс будівельної продукції» та «Обсяг виконаних будівельних робіт на одиницю населення» значно гірші — 20 та 24 місце відповідно.

* * *

Порівняно з минулорічним область поліпшила свій результат за напрямом «Фінансова самодостатність», піднявшись з 16 на 15 місце. У цій сфері забезпечено 9 місце за темпом зростання доходів місцевих бюджетів (без трансфертів) та 14 — за доходами місцевих бюджетів (без трансфертів) у розрахунку на одну особу населення.

* * *

Чотирнадцятою Чернігівщина стала за напрямом «Раціональне природокористування та якість довкілля». При цьому 11 місце вона має за показником «Частка відходів, видалених у спеціально відведені місця чи об’єкти або спалених (без отримання енергії), у загальному обсязі утворених відходів» та 12 — за темпом зменшення викидів забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у розрахунку на одиницю населення.

* * *

12 позицію наша область утримує за напрямом «Розвиток малого та середнього підприємництва». У цій сфері 8 місце забезпечено за часткою обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) суб’єктів середнього підприємництва (у загальному обсязі реалізованої продукції) та 10-12 місце — за показником «Кількість суб’єктів середнього підприємництва у розрахунку на 10 тисяч осіб наявного населення».

* * *

За напрямом «Відновлювана енергетика та енергоефективність» область на 16 місці. Зокрема 8 місце — за показником «Частка оснащення багатоквартирних житлових будинків побудинковими приладами обліку теплової енергії до загальної кількості багатоквартирних будинків, які підлягають оснащенню», 6-9 місце — за часткою домогосподарств, які уклали кредитні договори в рамках механізмів підтримки заходів з енергоефективності в житловому секторі за рахунок коштів державного бюджету (у тому числі із співфінансуванням з місцевих бюджетів) до загальної кількості домогосподарств регіону.

* * *

За напрямом «Ефективність ринку праці» область посідає 19 сходинку. При цьому «Співвідношення прийнятих працівників до вибулих» — десяте в країні, а показник заборгованості із виплати заробітної плати до фонду оплати праці — 12-13-тий. Низький же рейтинг спричинили 19 місця за «Рівнем безробіття населення у віці 15-70 років (за методологією Міжнародної організації праці), у відсотках до економічно активного населення відповідного віку» та «Індексом реальної заробітної плати».

* * *

За напрямом «Розвиток інфраструктури» область посіла 22 позицію. Основний вплив мали такі показники: «Частка домогосподарств, які мають доступ до Інтернету вдома до загальної кількості таких домогосподарств», у тому числі міських — 22 місце, сільських — 20 місце. За темпом зростання (зменшення) обсягу прийнятого в експлуатацію житла область на 21 місці, за щільністю автодоріг загального користування з твердим покриттям державного та місцевого значення — на 20-му. При цьому за показником «Загальна площа житлового фонду у розрахунку на одну особу населення» область посідає 3 позицію.

* * *

Також до п’ятірки кращих область увійшла за напрямом «Доступність та якість послуг у сфері освіти» (4 місце). Зокрема, за показником «Частка випускників шкіл звітного року з атестатом про повну загальну середню освіту, відсотків до загальної чисельності осіб, прийнятих на початковий цикл навчання до вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації» область посіла третє місце, а за питомою вагою дітей, охоплених позашкільною освітою, відсотків до загальної кількості дітей шкільного віку — шосте.

* * *

Складна демографічна ситуація негативно відбилася на такому показникові рейтингу як «Доступність та якість послуг у сфері охорони здоров’я» — 23 позиція. Такий результат обумовлено 23 місцем за загальним коефіцієнтом смертності населення та 22-м — за рівнем народжуваності. Водночас область у першій десятці (9 позиція) за показником «Планова ємність амбулаторно-поліклінічних закладів на 10 тисяч осіб населення».

* * *

Одне з останніх місць (22) Чернігівщина також має за напрямом «Соціальний захист та безпека». За показником «Кількість кримінальних правопорушень, вчинених проти життя та здоров’я особи, на 10 тисяч осіб населення» область на 21-22 місцях, за рівнем охоплення соціальними послугами осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, територіальними центрами соціального обслуговування до загальної кількості таких осіб — на 20-му.

За матеріалами Департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Піротехніки ДСНС провели профілактичний захід серед студентської молоді http://monitor.cn.ua/ua/education/54667 24 травня у Чернігові на базі Аварійно-рятувального загону спецпризначення обласного Управління ДСНС фахівці групи піротехнічних робіт зі студентами Чернігівського кооперативного коледжу провели профілактичний захід. Освіта article Wed, 24 May 2017 13:08:36 +0300 Його метою є дотримання населенням заходів безпеки при виявлені вибухонебезпечних та інших підозрілих предметів.

Зокрема, начальник групи піротехнічних робіт капітан служби цивільного захисту Михайло Ільєв в учбовому класі ознайомив всіх присутніх з макетами вибухонебезпечних предметів, наслідками необережного поводження з ними, а також роз`яснив основні заходи безпеки у разі виявлення боєприпасів часів минулих війн.

Розмова зі студентською молоддю виявилася змістовною та цікавою, адже піротехніки розповіли про їхню роботу по знищенню вибухонебезпечних предметів, як на території області, так і в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України. Також рятувальники роз`яснили характерні ознаки вибухових пристроїв, які можуть бути замасковані в різних предметах, пакунках, коробках і навіть дитячих іграшках. Всім присутнім було продемонстровано навчальний відеофільм під назвою "Небезпечні знахідки" та вручені тематичні пам’ятки.

На закінчення заходу студенти висловили вдячність за змістовний тематичний виступ та побажали всім рятувальникам, щоб в їхній повсякденній діяльності було якомога менше тривожних викликів.

У ДСНС України у Чернігівській області

]]>
На кордоні затримали «українця»?.. http://monitor.cn.ua/ua/culture/54665 Вчора, в міжнародному автомобільному пункті пропуску «Нові Яриловичі» при оформленні на виїзд з України автомобіля Мазда, прикордонним нарядом при оформленні паспорта громадянина України одного з пасажирів, виявлено переклейку обох фотокарток. Культура article Wed, 24 May 2017 12:47:10 +0300 В діях правопорушника присутні ознаки злочину передбаченого статтею 358 Кримінального Кодексу України «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів», про що направлено повідомлення до Ріпкинського ВП ГУНП України в Чернігівській області.

Правопорушника, з метою встановлення особи та з’ясування обставин скоєння правопорушення, затримано до 3 діб. Наразі тривають перевірочні заходи. 

Прес-служба прикордонного загону

]]>
Особливий театр «Дивосад» збирає гроші на поїздку до Польщі http://monitor.cn.ua/ua/culture/54664 Традиційний «Фестиваль прекрасних театрів» у Польщі – чи не єдиний подібний мистецький захід у світі, адже участь у ньому беруть особливі творчі колективи – реабілітаційні, інтеграційні, соціально спрямовані, в яких на сцені грають дорослі й діти з особливими потребами. Культура article Wed, 24 May 2017 12:39:19 +0300 Вчергове побувати на цьому фестивалі мріють і артисти чернігівського «Дивосаду».

Збирати кошти для здійснення своєї мрії вони почали ще на початку року, виготовляючи та продаючи різноманітні сувенірні вироби. До речі, створюють ці листівки, магніти, картини, прикраси теж люди з певними вадами, котрі відвідують творчі майстерні Центру реабілітаційних послуг, що діє на базі благодійної організації «Аратта» в рамках проекту ЄС «Повноцінне життя!». А продають під час вистав «Дивосаду», адже глядачів завжди приходить чимало, та й відданих шанувальників у особливого театру за роки його існування з’явилося дуже багато! Так крок за кроком просуваються до реалізації своєї мрії.

Ще одним кроком у цьому напрямку стане показ прем’єрної музичної вистави театру «Дивосад» «Про Федота-стрільця» за п’єсою Леоніда Філатова на сцені Чернігівського молодого театру та ще й за участю «заслуженого Федота» нашого обласного центру актора Валентина Макара! Побачити цю виставу можна буде в Молодому театрі в найближчу п’ятницю, 26 травня о 18.00, а придбати квитки – вже сьогодні в касі театру чи у художнього керівника театру «Дивосад» Ірини Пісні. Таким чином, професійні актори допоможуть акторам особливим у здійсненні їхньої мрії, така співпраця викликає щиру пошану. До речі, чернігівський «Дивосад» - єдиний колектив, що представляє Україну на «Фестивалі прекрасних театрів» і вже не один раз повертався з Гран-прі.

«І для наших акторів, і для глядачів, без сумніву, ця вистава буде особливою, - зазначає Ірина Пісня. – Професійний і улюблений нами актор Валентин Макар вперше вийде з нами на сцену. Звісно, ми хвилюємося, звісно, готуємося особливо ретельно. До речі, коли наші актори виходять на сцену, то забувають про свої вади, вони не грають, вони проживають ці образи. Тому я переконана, що жоден глядач не залишиться байдужим! Нести світло й радість у цей світ так само можуть і люди, які мають особливі потреби. Особисто я дуже вдячна, що Молодий театр нам допомагає, підтримує. Сподіваюся, що відгукнуться й меценати, можливо, депутати міської чи обласної рад, підприємці, які також фінансово підтримають наших особливих акторів. Тож запрошуємо усіх до Молодого театру на нашу музичну виставу».

"Дивосад" презентував чергову прем’єру

Наразі величезну підтримку колективу «Дивосаду» надає благодійна організація «АРАТТА». На її базі діє Центр реабілітаційних послуг для людей з особливими потребами, тож особливі актори мають змогу відвідувати цей центр, отримувати там харчування, проходити терапію з лікарем-реабілітологом, психологом, відвідувати творчі заняття та арт-терапію, зокрема, й засобами театрального мистецтва.

До відома: проект «Повноцінне життя!» підтримав Європейський Союз у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Спілкою Робітничих Самаритян-Грузія. В Центрі реабілітаційних послуг працюють групи денного перебування людей з особливими потребами. До послуг клієнтів Центру: групові психологічні тренінги, майстерні з арт-терапії, індивідуальні консультації з психологом, заняття з фахівцем-реабілітологом. Таким чином «Аратта» сприяє позитивним змінам у житті людей з особливими потребами, адже наразі їх права на освіту, культурний розвиток і змістовне дозвілля залишаються обмеженими. Центр реабілітаційних послуг діє в Чернігові за адресою: вул. Станіславського, 40.

]]>
У бюджетних закладах Чернігова встановлять енергоефективні лампи http://monitor.cn.ua/ua/economics/54663 На черговому засіданні виконавчий комітет міської ради затвердив 150 робочих проектів щодо заміни ламп розжарювання та люмінесцентних на LED-світильники в бюджетних закладах міста. Економіка article Wed, 24 May 2017 12:30:36 +0300 Заміна  звичайних ламп на енергоефективні буде реалізована в рамках «Програми підвищення енергоефективності в бюджетних установах м. Чернігова на 2017-2027 роки».

Реконструкція освітлення буде проведена в закладах освіти, культури та в деяких структурних підрозділах районних рад. Начальник управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради Людмила Максименко розповіла, що загалом на цей рік з міського бюджету виділено 53 млн грн на заміну освітлення і встановлення приладів обліку там, де їх ще немає, та часткове проведення реконструкції покрівель, вікон і дверей у тих бюджетних закладах і установах, де енергозатрати найбільші.

За словами Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, до цього проекту підійшли надзвичайно відповідально, на кожен об’єкт виїжджали окремо та навіть намагалися зберегти форму старих плафонів.

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
У 2016 році доходи більше ніж мільйон задекларували 25 жителів області, тоді як у 2015 їх було 38 http://monitor.cn.ua/ua/economics/54661 Про це повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Чернігівській області Світлана Волкова. Економіка article Wed, 24 May 2017 12:00:09 +0300 Загальна сума задекларованих за 2016 рік доходів склала майже 875 млн. гривень. Ця сума на 16 відс. перевищує суму, задекларовану громадянами за 2015 рік (752 млн. гривень).

Сума податкових зобов’язань, що визначена до сплати громадянами самостійно, по податку на доходи фізичних осіб складає 17,6 млн. грн. (на 18 відс. більше показника минулого року), по військовому збору - 3,8 млн. грн. (майже на 19 відс.  перевищує показник минулого року). Станом на 1 травня до бюджету вже сплачено 5,4 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 1,2 млн. грн. військового збору.

Доходи у розмірі більше 1 млн. грн. задекларували 25 громадян. При цьому до самостійної сплати визначено 2,2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 200 тис. грн. військового збору.

У минулому році 38 громадян задекларували дохід у розмірі понад 1 млн. гривень, визначивши при цьому до сплати: податку на доходи - 3,6 млн. грн., військового збору - 300 тис. гривень. 
 
Переважна кількість декларантів зазначають доходи, отримані у вигляді спадщини чи подарунків. Цього року такі доходи задекларували 3035 громадян на суму понад 217 млн. гривень. З них визначено до сплати в бюджет понад 10 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 3 млн. грн. військового збору. Так, громадянин  Чернігова отримав у подарунок майно у сумі 1,2 млн. грн. від члена сім’ї першого ступеня споріднення. Інша громадянка задекларувала успадковане майно на суму понад 950  тис. грн. та визначила до сплати податку на доходи фізичних осіб - 47,7 тис. грн., військового збору - 14,3 тис. гривень.
 
Доходи, отримані у 2016 році від продажу (обміну) рухомого та нерухомого майна, задекларували  1278 громадян у розмірі понад 182 млн. грн., визначивши до сплати 800 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 200 тис. грн. військового збору.

Інвестиційний прибуток задекларували 82 громадянина на загальну суму 2,5 млн. гривень. Іноземні доходи (у Польщі, США, Канаді, Великобританії) на загальну суму майже 13 млн. грн. впродовж 2016 року отримував 51 громадянин.
 
 Із загальної кількості громадян, якими подано декларації, 2695 скористалися правом на повернення з бюджету податку на доходи фізичних осіб. Основна категорія (88 відс.) таких декларацій – це повернення сплачених сум на користь учбових закладів. Загальна сума податку, яка підлягає поверненню складає 4 млн. грн., з яких 2 млн. грн. вже повернуто.

Відділ організації роботи  ГУ ДФС
у Чернігівській області.

]]>
Прокуратурою Чернігівської області завершено розслідування стосовно працівника слідчого ізолятора, який постачав наркотики засудженим http://monitor.cn.ua/ua/style/54660 Слідчим відділом прокуратури Чернігівської області завершено розслідування кримінального провадження стосовно працівника Державної установи «Чернігівський слідчий ізолятор», який здійснював передачу наркотичних засобів особам, які утримуються в установі. Стиль article Wed, 24 May 2017 11:55:03 +0300 Досудовим розслідуванням установлено, що правоохоронець неодноразово придбавав у жителя м. Чернігова наркотичні засоби, які у подальшому збував особам, які перебували в слідчому ізоляторі.

Наразі обвинувальний акт у вчиненні кримінального правопорушеня, передбаченого ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України (незаконне придбання, зберігання та збут наркотичних засобів у місця  позбавлення волі) направлено до суду для розгляду по суті.

Санкція ч. 2 ст. 307 КК України передбачає покарання у виді  позбавлення волі на строк від 6 до 10 років з конфіскацією майна.

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
У бібліотеці Короленка зашепотіли ніжно квіти пелюстками… ФОТОрепортаж http://monitor.cn.ua/ua/culture/54658 23 травня в Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулось відкриття виставки світлин "І шепочуть ніжно квіти пелюстками…" відомого чернігівського фотографа, члена Асоціації спортивних журналістів України, секретаря Чернігівської обласної організації Національної спілки фотохудожників України Віктора Кошмала. Культура article Wed, 24 May 2017 11:27:07 +0300 Народився фотохудожник у Бахмачі. Вищу освіту здобув в ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка. Фотографуванням захопився ще в дитинстві, коли хрещений батько на 12-річчя подарував йому фотоапарат.

  Талановитого фотомайстра знають не лише в Чернігові, а й в Україні та за її межами. Він учасник і переможець всеукраїнських та міжнародних фотоконкурсів, неодноразовий призер конкурсів Національного Олімпійського комітету. Зокрема, в 2016 році зайняв 2 місце серед професіоналів.

  Тематика творчості митця найрізноманітніша, кожна світлина має свій неповторний настрій. Об'єктив фотохудожника вміє оживляти тихі вулички старовинного міста, дає можливість почути церковні дзвони храмів, дарує пахощі квітів. Більшість образів виконано з посмішкою, почуттям симпатії та добра. Але особливо приваблива для фотохудожника тема рідної Чернігівщини, людей, котрі тут живуть, та краса, яка їх оточує.
  Віктор Кошмал з когорти тих людей, котрим доля подарувала можливість зупиняти неоціненні миттєвості життя та дарувати цю красу людям.

  На фотовиставці "І шепочуть ніжно квіти пелюстками…" представлено 17 світлин, де зображені портрети звичайних польових квітів, первоцвітів. Проходячи повз фотографії мимоволі відчуваються і теплий сонячний ранок, і запах духмяного різнотрав'я, і роса, що застигла на листі. Легко показати зовнішню красу, але щоб передати характер кожної квітки, розкрити її самобутність – треба мати художній смак і бути майстром своєї справи.
  Віктор Кошмал присвятив виставку своїй коханій дружині Зої, з якою в шлюбі вже понад сорок років. "Фотоапарат завжди зі мною, – зізнається фотохудожник, – і просто неможливо пройти повз красу, яка поруч з нами. Запах лугової трави і квітів рано вранці окриляє тебе, наповнює енергією та натхненням."

  З відкриттям виставки митця привітали його учні та відомий чернігівський фотохудожник Олександр Тасиць, побажавши творчого натхнення та нових цікавих вернісажів.
  Заслужений журналіст України, член НСФУ Юрій Хромушин відмітив: "Там де Віктор Кошмал, завжди панує свято, а його посмішка та позитивна енергетика неодмінно передаються всім присутнім. Я не припиняю дивуватися, звідки у кращого фоторепортера Чернігівської області та України стільки енергії, щоб крім своєї основної діяльності він ще знаходив час і сили на пейзажі та квіти."

  Тетяна Баженова, чернігівська майстриня, заслужений майстер народної творчості, привітала фотохудожника з відкриттям виставки власною поезією про природу та зазначила: "На виставці можна побачити справжній патріотизм – любов митця до природи Чернігівщини."
  "Дуже приємно, що зала бібліотеки прикрасилася роботами, які додадуть гарного настрою всім користувачам, – відмітила директор ЧОУНБ ім. В.Г. Короленка Інна Аліференко. – Весняний настрій – те, чого не вистачає зараз в нашому житті. Велика подяка митцю за чудову виставку."

  Бібліотека запрошує всіх мешканців та гостей міста переглянути фотовиставку та послухати шепіт квіткових пелюсток про красу рідного краю, яку подарував читачам талановитий фотохудожник Віктор Кошмал.

Текст –Катя Скрипка,
Фото – Олена Попович

]]>
Вже цього літа власники квартир у будинку на Єськова святкуватимуть новосілля http://monitor.cn.ua/ua/economics/54656 Будівництво житлового комплексу в Чернігові за адресою вул.Єськова 14-б практично завершено Економіка article Wed, 24 May 2017 11:08:16 +0300 Київський девелопер Perfect Group оголосив про введення в експлуатацію цієї новобудови вже у червні, тож влітку десятки щасливих родин можуть зробити ремонти та заселитися у власне житло.

Завдяки оптимальним розмірам і привабливим цінам, ці квартири доступні як молоді, так і родинам з середнім рівнем прибутків. Про це під час прес-конференції повідомив керівник проекту Perfect Group Олексій Коваль.

Будівництво житлового комплексу відбувалося дуже швидкими темпами. Проте це жодним чином не вплинуло на якість робіт, адже за їх перебігом слідкували не лише фахівці, а й представники громадськості та журналісти. Останні, до речі, не один раз бували на будівельному майданчику, спілкувалися з робітниками та майбутніми власниками.
 
Основний будівельний матеріал багатоповерхівки – повнотіла червона керамічна цегла, для утеплення використовується мінеральна вата. Це означає, що в квартирах завжди буде оптимальна температура. Ще одна перевага – гарна звукоізоляція. Квартири вкомплектовані лічильниками тепла, що допоможе і зекономити споживання тепла, і регулювати об’єми його використання. В наших економічних умовах це – суттєва перевага.


 
За словами керуючого партнера агенції нерухомості «Prostor&Partners» Геннадія Лискова, новий житловий комплекс зводиться в форматі “економ+ “. В концепції проекту - дитячий ігровий майданчик і паркінг. Якщо власники квартир забажають, забудовник готовий зробити закриту територію з контролем доступу. Крім того, запланована реконструкція футбольного поля, що розташоване поруч. Новобудова знаходиться неподалік річки Стрижень та лісопарку Ялівщина. Це екологічно чистий куточок обласного центру, що важливо для людей, які турбуються про активне довголіття та здоров’я дітей. Водночас, до центру Чернігова їхати всього хвилин 15, поруч є зручна транспортна розв’язка.

Документальне підтвердження щодо закінчення будівельних робіт та введення в експлуатацію компанія отримає у червні. Тоді інвесторам (власникам квартир) будуть передані ключі від квартир та документи на право власності. Тобто залишилося обмаль часу на те, щоб придбати свою власну квартиру у вже побудованому домі, бо їх залишається все менше. 

Вартість квартир у новобудові навіть після введення будинку в експлуатацію все одно буде прийнятною  – від 8507 грн. за м2. Також є можливість придбати житло за сприятливими умовами кредитування строком до 20 років та за оптимальної відсоткової ставкою, що стартує від 5,9% річних у гривні й залежить від суми першого внеску. Це приваблива пропозиція для родин, які планують покращити свої житлові умови вже найближчим часом, переїхати до міста на роботу чи навчання. Для  молодих родин існує можливість придбати житло в «Будинку на Єськова» за програмою Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву,  відповідно до якої молоді громадяни України мають можливість придбати житло у кредит на пільгових умовах. Дехто вже скористався цією нагодою та купив своє перше власне житло в «Будинку на Єськова» за пільговими умовами.Квартири мають оптимальну площу: однокімнатні - від 37 м2, двокімнатні - від 53 м2, трикімнатні – від 68 м2. Важливо, що існує можливість зробити перепланування на свій смак, хоча планування квартир в «Будинку на Єськова»  настільки вдале, що переробляти щось  навряд чи хтось захоче, в чому мали змогу переконатися журналісти під час огляду вже готових квартир.

Нагадаємо, що будинок на Єськова – не перший житловий комплекс у місті Чернігів, до будівництва якого були залучені сили «Perfect Group». До нього вже були успішно реалізовані та заселені житлові будинки по вулиці Курсанта Єськова, 14-а, 14-б та по вул. Волковича, 2б.

Компанія «Perfect Group» входить до ТОП-10 українського ринку забудовників за темпами зростання та кількістю реалізованих проектів. За 26 років плідної роботи в галузі будівництва житлових комплексів компанія вже реалізувала понад 84 проекта по всій Україні, завдяки чому більш ніж мільйон українців стали власниками сучасного комфортного житла. Крім того, компанія зарекомендувала себе як надійний партнер, в її активі такі успішні проекти, як ЖК «Французький квартал», «Позняки, 4-а», «Чарівне місто» - у партнерстві з такими гігантами ринку будівництва, як «КиївМіськБуд» та «Укрбуд».

Саме зараз у чернігівців і жителів нашого регіону є можливість придбати вже готові  квартири за найкращими цінами! Звертайтеся до фахівців відділу продажу за тел.: 0462 612 569.

Один з консультаційних пунктів знаходиться просто на території будівельного майданчика, там можна ознайомитися з технічною документацією та отримати відповіді фахівців на всі важливі запитання.

Більш детальну інформацію можна знайти за посиланням: http://eskova.com.ua або на сайті девелопера проекту perfect-grop.ua

Вероніка Приходько
PR

]]>
Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/54655 Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 23 травня до 8:00 24 травня 2017 року. Стиль article Wed, 24 May 2017 09:03:14 +0300 Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 2 випадки виявлення і знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни. Внаслідок цих подій постраждали 2 особи.


Дорожньо-транспортні пригоди – 2:

- біля с. Спаське Сосницького району близько 6 год. 12 хв. 23 травня водій автомобіля "Niva Chevrolet" здійснив зіткнення з придорожнім деревом. Внаслідок пригоди водій отримав тілесні ушкодження;

- в м. Остер по вул. Незалежності об 11 год. 8 хв. 23 травня водій автомобіля "Ford Escort" здійснив наїзд на пішохода,  який переходив проїжджу частину дороги поза межами пішохідного переходу. Внаслідок пригоди пішохід отримав тілесні ушкодження.


Пожежі – 4, з них 2 пожежі в житловому секторі та 2 випадки загоряння сухої трави та сміття на загальній площі 0,5035 га.


Виявлення та знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни – 2:

- на 14 км перегону Часниківка-Доч Південно-Західної залізниці біля станції Часниківка Бахмацького району 23 травня групою розмінування 8-го навчального центру Державної спеціальної служби транспорту Міністерства інфраструктури під час обстеження території було виявлено 180 одиниць вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни, а саме: 1 артилерійський снаряд калібру 45 мм, 79 підривників до артилерійських снарядів, 99 мінометних мін калібру 50 мм та 1 мінометну міну калібру 82 мм.

- в с. Івківці Прилуцького району по вул. Вишневій, 1 о 17 год. 10 хв. 23 травня було виявлено мінометну міну калібру 82 мм часів Другої світової війни. Знищення даного вибухонебезпечного предмету планується здійснити 24 травня групою піротехнічних робіт управління ДСНС України у Чернігівській області.


Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах  10-12 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 10 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 10 мкр/год, Семенівка –  10 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.


Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 23 травня до 20 години 24 травня очікується мінлива хмарність, вночі без істотних опадів, вдень короткочасний дощ, місцями гроза. Вітер південно-західний 7-12 м/с. Температура по області вночі 7-12º тепла, вдень 19-24º тепла.
По Чернігову вночі без істотних опадів, вдень короткочасний дощ. Температура вночі 9-11º тепла, вдень 22-24º тепла.

]]>
Спорт для всіх: Чернігівщина готується до тестування з фізичної підготовленості населення http://monitor.cn.ua/ua/sport/54654 Один із показників рівня розвитку країни — загальний стан здоров’я її громадян. Тож держава піклується про створення належних умов для фізичного розвитку різних груп населення та покращення здоров’я нації. Спорт article Wed, 24 May 2017 08:59:34 +0300 Для отримання даних про рівень фізичної підготовленості українців щорічно проводиться загальнодержавне оцінювання. Воно відбувається шляхом складання передбачених законодавством спортивних нормативів.

На Чернігівщині у травні цього року створено обласну комісію з питань проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення.

23 травня, на засіданні цієї комісії під головуванням заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Наталії Романової обговорили організаційні питання здачі спортивних нормативів.

Директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш поінформувала, що для учнівської та студентської молоді, особового складу Збройних Сил України та інших військових формувань, правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб щорічне оцінювання є обов’язковим. Для інших категорій громадян здійснюється на добровільній основі. До складання нормативів допускаються особи, які пройшли медичне обстеження і ознайомлені з вимогами заходів безпеки.

Крім того, очільниця профільного Департаменту наголосила, що оцінювання є підставою для порівняння показників фізичної підготовленості різних груп населення України з даними інших держав, зокрема країн євроатлантичного простору.

Також на засіданні розглянули інструкцію з організації, виконання та оформлення результатів тестування.

Представники Національної поліції, обласного військового комісаріату, Управління ДСНС України в області розказали, як в їхніх структурах відбуваються щорічні здачі спортивних нормативів.

У результаті обговорення члени обласної комісії дійшли згоди, що необхідно провести широку інформаційно-рекламну кампанію по залученню якомога більшої кількості учасників до спортивного тестування, розробити рекомендації для організації здачі нормативів у районах та містах, а також визначити спеціальні місця для проведення оцінювання, які б відповідали вимогам санітарії та безпеки.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Проект реконструкції Алеї Героїв містобудівна рада схвалила одноголосно http://monitor.cn.ua/ua/style/54653 Міська містобудівна рада на своєму черговому засіданні одноголосно схвалила два проекти, обидва з яких - про реконструкцію знакових місць Чернігова. А саме, Алеї Героїв та частини цього ж бульвару по проспекту Миру від Красної площі до проспекту Перемоги. Стиль article Wed, 24 May 2017 08:56:03 +0300 Проект реконструкції Алеї Героїв представила його автор, відома чернігівська архітектора Тетяна Мазур.

Сучасний стан: Площа об’єкту проектування чимала – 34,984 кв. м. З них  асфальтобетонне покриття, яке потребує заміни – 7360 кв. м., асфальтне покриття -827 кв. м,  площа зелених насаджень – 26 281 кв. м і площа фонтанів – майже 500 кв. м.

4 прямокутних фонтани, які існують сьогодні на алеї, за своїм технічним станом вже потребують демонтажу або реконструкції з заміною комунікацій.

Дуже цікава рослинність, близько 400 дерев.

Всі дерева при реконструкції залишаються. Більше того, ряд екзотичних порід дерев і кущів висаджуються ще.

Пам’ятники: 8 постаментів, які знаходяться на цій ділянці, в процесі реконструкції демонтуються.  Пам’ятник чорнобильцям залишається на місці і включається в загальну композицію.

Майданчики: Територія алеї, особливо в районі Зеленої сцени, активно використовується чернігівцями при проведенні масових дійств. Тому на цій ділянці алеї планується влаштування перед Зеленою сценою розширеної площадки, яка матиме форму кола. І подальше просторове вирішення продовжує цю ідею. Основна візуальна ось алеї залишається, і на неї наче нанизуються, як намистини, п’ять круглих майданчиків. «Враховуючи стан національного підйому і патріотизму в нашій державі ми думаємо, що це доречно», - зазначає Тетяна Мазур.


Мощення цих майданчиків буде з українським орнаментом, як віночки з різнокольорової бруківки. Виробником бруківки, яка застосовується, є чернігівська фірма і така бруківка є її майже ноу-хау. Мощення складне для виконання, але все розраховано докладно, тому результат має бути красивим. Основні кольори бруківки для орнаментів – білий, чорний і червоний.

На трьох центральних круглих майданчиках із п’яти споруджуються круглі фонтани. Тобто їх буде не 4 як зараз, а 3. Загальна площа фонтанів дуже зменшується: з майже 500 стає 164 кв. м. Крайні фонтани будуть менші (діаметром по 7 м) і більш лаконічні, тип називається «корона». По центру ж, як акцент – більший (діаметром 10,5 м) і потужніший кольорово-динамічний фонтан, який називається «спіраль». 

П’ять «українських віночків» (круглих майданчиків) між собою з’єднуються газонами, на яких архітектор пропонує висаджувати не просто гарні квіти, а влаштовувати квітники так, щоб вони були подібні стрічкам.

Зелена зона з обох боків: враховуючи те, що вона використовується чернігівцями дуже активно і враховуючи вже існуючі там доріжки, архітектор пропонує зробити ці доріжки для прогулянок мощеними, включивши їх у композицію. І на цих доріжках влаштовуються маленькі діляночки для відпочинку з лавами, квітниками і цікавими площадочками. Наприклад, одна з таких діляночок, яка дуже добре сприймається з кількох видових точок, оформляється як розарій.  Інший майданчик робиться там, де зараз встановлений пам’ятний камінь, що на цьому місці була садиба видатного українського байкаря Леоніда Глібова. Можливо, колись місто захоче встановити там якусь скульптурну родзинку, присвячену байкарю. (Один з членів архітектурно-містобудівної ради одразу ж запропонував зробити одну з таких площадок шаховою дошкою – і цю ідею теж визнали цікавою). Ці доріжки для прогулянок неширокі – від 0,8 до 1,5 м.

Рельєф: в основному, залишається як є. Якщо рухатися від Катерининської церкви до площі, то по лівій стороні він більш пологий, а права сторона дещо підвищена. Тому по цій стороні майданчиків-кіл робляться підпірні стінки, на яких по всій їх довжині розташовуються місця для сидіння. З протилежного боку для сидіння встановлюються лави.

Огорожа педуніверситету: по її периметру створюється зелена стіна з туй. Там влаштовуються місця для відпочинку з розрахунком на студентів, які можуть відпочивати в цьому місці між лекціями або після занять.  У майбутньому архітектор пропонує в зоні цієї зеленої стіни, яка формує фон, розмістити скульптурну або керамічну композицію про родовід, родове дерево міста Чернігова, де були б відображені основні його історичні події. Це могло би формувати цікавий перехід із зони історичного заповідника до сьогодення.

Основна ідея проекту: комфортний простір для людей. Розробники проекту прагнули створити максимально комфортні умови для відпочинку чернігівців і туристів. Одночасно - гармонійно поєднати історичну зону (Вал) і адміністративний центр. Владислав Атрошенко: «Ціль була – відійти від пострадянського урочистого офіціозу і надати людське обличчя. У нас було багато дискусій з Тетяною Геннадіївною. Наприклад,  мене турбувало на початку, чи варто, чи не варто робити бокові хвилясті доріжки. Але ми пішли за європейським принципом, щоби можна було і відійти, і на траві десь присісти, і почувати себе вільніше.

Архітектурно-містобудівна рада висловилася «за» цей проект одноголосно.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
За позовом прокурора більш ніж у 50 разів орендарю збільшено плату за землю http://monitor.cn.ua/ua/style/54650 Чернігівським районним судом задоволено позов прокуратури області до фізичної особи, яка за використання з 2011 року понад 22 га земель на території Довжицької сільської ради сплачувала орендну плату, що не відповідала мінімальному розміру, встановленому законодавством. Стиль article Wed, 24 May 2017 07:53:27 +0300 Незважаючи на проведення ще у 2016 році нормативної грошової оцінки, землекористувач заходів до приведення договорів оренди у відповідність з вимогами законодавства не вжив, у зв'язку з чим прокуратурою області пред’явлено до суду позов про визнання цих правочинів недійсними.

Відтак, завдяки вжитим прокуратурою заходам представницького характеру до місцевого бюджету територіальної громади щорічно додатково надходитиме майже 18 тис грн замість 311 грн, як було визначено угодою.

Випадки, коли орендна плата за землю є необґрунтовано заниженою  непоодинокі.

Саме тому, в межах представницьких повноважень відповідно до ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», органи прокуратури області звертаються до суду з позовами про внесення змін до договорів оренди землі, в частині її актуальної нормативної грошової оцінки та відповідної ставки орендної плати, або визнання таких правочинів недійсними.
                                                    
Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Кримінальна поліція розкрила вбивство у Бобровицькому районі http://monitor.cn.ua/ua/style/54649 Під час сімейної сварки дружина завдала чоловікові ножових поранень, від яких той помер. Жінку затримано. Стиль article Wed, 24 May 2017 07:50:30 +0300 Зранку 22 травня до поліції надійшло повідомлення від фельдшера швидкої допомоги про виявлення трупа жителя одного з сіл району.

Медики прибули на виклик і в будинку сімейного подружжя виявили тіло чоловіка з колотою раною в районі селезінки. На місце події негайно прибула слідчо-оперативна група Бобровицького відділенння поліції та колеги з Головного управління Нацполіції. Під час огляду помешкання вилучено одяг потерпілого зі слідами крові та ножі.

В ході проведеного комплексу оперативно-розшукових заходів працівники кримінальної поліції встановили, що злочин скоїла дружина потерпілого, яка під час сімейної сварки завдала чоловікові ножем колото-різану рану в область селезінки.

Підозрювана у скоєному зізналася та надала правдиві свідчення. Жінка затримана в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України (вбивство) - карається позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Піротехніки ДСНС знищили 16 небезпечних знахідок часів минулих війн http://monitor.cn.ua/ua/style/54648 22 травня о 16:55 фахівці групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області знищили дві протитанкові міни (ТМІ-35), які напередодні виявив місцевий житель при проведенні земляних робіт неподалік с. Зелена Поляна Коропського району. Стиль article Wed, 24 May 2017 07:46:48 +0300 Того ж дня, на відкритій території біля с. Рудня Козелецького району місцевий житель виявив небезпечні предмети та повідомив про це до Служби порятунку "101". Фахівці ДСНС, які прибули до місця виклику, ідентифікували знахідки, як 5 мінометних мін калібром 82 мм та 9 підривників до артилерійських снарядів часів минулих війн.

Піротехніки спецавтомобілем транспортували боєприпаси у безпечне місце за межами населеного пункту та о 18:30 знищили їх шляхом контрольованого підриву.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
24 травня - Європейський День Парків http://monitor.cn.ua/ua/rest/54647 Європейський День Парків був організований Федерацією Європарк - це європейська організація, яка об’єднує охоронювані природні території в тридцяти шести європейських країнах. Проведений у перший раз в 1999 році, цей день тепер святкується щорічно по всій Європі 24 травня. Відпочинок article Wed, 24 May 2017 07:39:27 +0300 Дата святкування була обрана не випадково - саме 24 травня 1909 у Швеції було створено перший з дев’яти Європейських Національних Парків.

Сьогодні Європейський день парків символізує міжнародну солідарність територій, що охороняються. Захід організований з метою підйому профілю заповідників Європи, а також для того, щоб викликати суспільну підтримку їх роботи.

У цей день проводяться численні заходи на території і навколо заповідників, присвячених святкуванню природної краси Європи та її культурного надбання, висуваючи на перший план їх захист, як в даний час, так і в майбутньому.

]]>
24 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/54646 24 травня день народження на Чернігівщині святкують Відпочинок article Wed, 24 May 2017 07:37:43 +0300 Бабич Вікторія Миколаївна
Захарченко Андрій Олександрович
Лакоза Юрій Васильович
Мельник Іван Васильович
Осьмірко Юрій Вікторович
Пась Василь Іванович
Худяков Геннадій Анатолійович
Щербова Вікторія Юріївна
Ющенко Віктор Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
В Озерянах триває ремонт школи за проектом ЄС-ПРООН. ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/economics/54645 В селі Озеряни Варвинського району триває ремонт місцевої загальноосвітньої школи. Вже оновлено систему опалення, вікна й двері; зараз перейшли до утеплення стін. Економіка article Tue, 23 May 2017 14:04:00 +0300 Це – частина проекту Європейського Союзу і Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Як і передбачає цей проект, як наслідок має бути не тільки виконана конкретна робота, а й згуртовані люди – можливо, майбутня об’єднана територіальна громада.

Ремонт школи в Озерянах Варвинського району – в самому розпалі. Ми бачимо прибудовані до основного корпусу нові ганки – це значно зекономить тепло в будівлі. А ще до того повністю замінені вікна й двері,  система опалення: в котельні встановлені два нових котли, які споживають газу менше, а ефективність їх більша. В приміщеннях – нові батареї.

Причому, якщо котли встановлені за рахунок районного бюджету, то решта робіт виконується за кошти ЄС-ПРООН. Така умова проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» — співфінансування. Договір між районними радою, адміністрацією та проектом підписаний у 2015 році, основні роботи почалися торік і в цьому році завершаться.

Щоб отримати підтримку проекту й виконати роботи, слід за умовами створити громадську організацію, яка збирає частину коштів з місцевих жителів і потім приймає гроші на свій рахунок та контролює хід робіт. Таку організацію в Озерянах – «Злагода» — очолює директор школи. Підрозділи організації створені ще в трьох селах : Кухарка, Мармизівка, Брагинці, звідки на навчання сюди привозять дітей, адже Озерянська школа – опорна. У ній 158 учнів, з них 35 школярів доставляють шкільні автобуси.

Мета проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» — згуртувати людей, які, виконуючи корисну роботу, визначають лідерів, навчаються, планують майбутні дії. Створені громадські організації можуть стати ядром майбутньої об’єднаної територіальної громади в складі чотирьох сіл і з центром в Озерянах. Така ініціатива заявлена.

А для Озерян літо означатиме завершення ремонту в освітньому закладі: стіни будуть обшиті тепло ізолюючим матеріалом, тож учні 1-го вересня прийдуть і до зовні зовсім зміненої школи.

http://www.youtube.com/watch?v=79lUu27EmU8

Чернігівська філія НТКУ

]]>
Чернігівський театр Мод серед переможців ІІІ Міжнародного фестивалю "Київська веселка" http://monitor.cn.ua/ua/education/54644 21 травня в м. Києві відбувся ІІІ Міжнародний фестиваль "Київська веселка" дитячої та юнацької творчості, в якому взяли участь танцювальні, вокальні колективи та Театри Мод з усієї України. Освіта article Tue, 23 May 2017 13:49:50 +0300 Чернігів представили учасники Театру Мод "Феєрія краси" Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування з колекціями "Кольори України" та "Ляльки".

Наш Театр Мод зайняв І-е місце з колекцією "Кольори України" та ІІ-е місце з колекцією "Ляльки", випередивши Театри Мод з м. Києва та Черкас.

Всі моделі були виготовлені учнями навчального закладу. Дизайнер колекцій Хоренко Тетяна Олександрівна – викладач малювання ЧВПУ побутового обслуговування, керівник Театру Мод – Гойденко Марина Валеріївна.

http://4vpupo.org.ua

]]>
Військово-патріотична гра "Сокіл" ("Джура"): відродження козацьких традицій http://monitor.cn.ua/ua/style/54643 Тридцять три рої-переможці з районів та міст Чернігівщини днями зібралися на базі дитячого табору «Юний турист», що в Количівці Чернігівського району, для участі в ІІ (обласному) етапі гри Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Стиль article Tue, 23 May 2017 13:25:36 +0300 Вже традиційно щороку учні шкіл області облаштовують тут наметове містечко. Для них передбачені командні ігри військово-спортивного, культурно-інтелектуального та патріотичного спрямування.

Привітати учасників цьогорічних змагань та побажати їм успішної гри на відкриття заходу завітали член Ради з питань національної єдності при Президентові України, директор Міжнародної благодійної установи «Центр національного відродження» Тарас Рондзістий, начальник Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації, голова обласного штабу гри «Сокіл» («Джура») Микола Конопацький, головний спеціаліст Північного міжрегіонального сектору державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Альберт Черешко.

До заходу також долучилися представники громадської організації «Єдина родина Чернігівщини».

Всі бажали учасникам змагань якнайкраще продемонструвати свої фізичні здібності та знання української історії, бути достойними наслідувачами козацьких традицій і бойового козацького духу.

На добрі справи й успішну гру благословив юних соколят клірик Собору Святої великомучениці Катерини Української Православної Церкви Київського патріархату Отець Миколай.

На відкритті заходу разом з ройовими урочисту ватру запалив учасник АТО Олександр Василенко, нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Для роїв провели спеціальні тренінги на формування командної взаємодії, підсумком чого стало виготовлення різнобарвної карти чернігівської області «Джура єднає». Також відбувся патріотичний захід «Хоробрі серця» та мистецький вечір «Ми таланти твої, Україно!».

До речі, гра триватиме до 25 червня. За її підсумками буде визначено команду, яка представлятиме Чернігівщину на всеукраїнському етапі.

За інформацією Управління освіти і науки
 Чернігівської облдержадміністрації

]]>
НА Чернігівщині випадків кору не зафіксовано, - медики до боротьби з інфекцією готові http://monitor.cn.ua/ua/style/54642 У зв’язку із появою на території західних областей України непоодиноких випадків захворювання дітей на кір, пов’язаних із недотриманням графіку профілактичних щеплень, Міністерство охорони здоров’я провело селекторну нараду щодо протидії поширенню цієї інфекції. Стиль article Tue, 23 May 2017 13:13:04 +0300 Зокрема, вирішено підвищити якість інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо обізнаності пересічних громадян з питань ризиків захворювання, наслідків недотримання правил профілактики кору.

Завідувач інфекційного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Микола Картель зазначив, що нині на території області не зафіксовано жодного випадку захворювання на кір, хоча ситуація може змінитися будь-якого дня, адже, враховуючи міграцію населення та теплу пору року, збудник хвороби із західних областей може протягом двох-трьох годин потрапити на територію Чернігівщини.

«Громадянам, особливо батькам, слід бути на сторожі появі захворюваності на кір. Здебільшого хвороба починається, як звичайна застуда і лише тільки наявність висипань – спочатку на обличчі, а потім тулубі, верхніх та нижніх кінцівках, свербіння шкіри – дозволяє стовідсотково стверджувати, що дитина захворіла саме на кір. Втім, панікувати не слід – при дотриманні порад, які надасть педіатр або сімейний лікар, хвороба пройде без ускладнень», – наголосив Микола Картель.

Також фахівець зазначив, що нині на Чернігівщині в наявності 10 тисяч доз вакцини проти кору імпортного, зокрема, бельгійського виробництва. А це дозволить створити певне підґрунтя для появи стійкого імунітету проти захворювання у дітей та вагітних.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Орденом "За мужність" нагороджено героя з Чернігівщини http://monitor.cn.ua/ua/style/54641 Президент України Петро Порошенко 22 травня підписав Указ №138/2017, відповідно до якого більше ста захисників України нагороджено орденами та медалями. Стиль article Tue, 23 May 2017 13:01:21 +0300 Серед нагороджених — загиблий понад місяць тому під Авдіївкою солдат Олег Саник з села Поділ Срібнянського району.

На початку 2015 року він був мобілізований на захист України, у березні 2016 — повернувся додому. А у січні 2017 року продовжив службу у Збройних Сил України за контрактом. З лютого цього року командир бойової машини 72-ї окремої механізованої бригади Олег Саник виконував бойові завдання на лінії військового зіткнення на території Донецької та Луганської областей. Загинув 12 квітня під час мінометного обстрілу у районі шахти «Бутівка» м. Авдіївки Донецької області. Похований у рідному селі.

За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку солдат Олег Саник нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Мобільна група поліції разом із громадськими активістами бореться із незаконними вирубками лісу на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/style/54640 Починаючи з квітня поліція разом із активістами громадських об’єднань проводять нічні патрулювання лісами області для протидії браконьєрам. Стиль article Tue, 23 May 2017 12:56:51 +0300 Для стабілізації оперативної обстановки на території області, підвищення ефективності розкриття кримінальних правопорушень, виявлення незаконних порубок лісу та фактів незаконного полювання Головним управлінням Національної поліції створена мобільна група з числа бійців роти патрульної служби поліції особливого призначення «Чернігів», представників громадськості та поліцейських відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи Управління превентивної діяльності ГУНП області.

Мобільна група поліції разом із активістами громадських об’єднань «Вільні Люди», «Агентства територіальної безпеки» та Товариства сприяння обороні України та іншими проводять нічні патрулювання лісами області для протидії браконьєрам.
Маршрут патрулювання визначає керівництво поліції й доводить його до відома членів групи безпосередньо перед виїздом на інструктажі.


Поліцейські виїжджають у рейди з табельною вогнепальною зброєю, спецзасобами, засобами зв’язку, бронежилетами та кулезахисними шоломами. У рейдувальників є не тільки зброя, а й тепловізор та чималий бойовий досвід, бо майже всі вони пройшли через російсько-українську війну на Донбасі і вміють рухатися лісом без зайвого галасу.

Вже є і перші результати роботи. Наприклад, під час тривалих травневих вихідних мобільна група зафіксувала численні незаконні вирубки. В результаті проведеного комплексу превентивних заходів та профілактичної роботи було попереджено вирубку значної кількості цінних дерев у борах та дібровах нашого краю.

Тож ми звертаємося до небайдужих громадян з проханням повідомляти правоохоронним органам про відомі вам факти викрадання лісу. Лише у тісній співпраці громади та поліції вдасться зупинити лісову мафію. Контактний телефон: (067)225-13-06 або102, не залишайтеся байдужими.
 
Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/54639 Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години 22 травня по 09 годину 23 травня 2017 року Стиль article Tue, 23 May 2017 12:40:50 +0300 Пожежі: зареєстровано 4 пожежі в житловому секторі. Причини пожеж недолік конструкції та виробництва електроустановок, коротке замикання електромережі,необережне поводження з вогнем невстановленої особи. Вогнем пошкоджено 2 будівлі.

Виявлення та знищення ВНП:

22.05.2017 року групою розмінування 8 навчального центру Державної спеціальної служби транспорту Міністерства інфраструктури на 14 км перегону Часниківка - Доч, Південно-Західної залізниці, біля станції Часниківка, Бахмацького району, під час обстеження території було виявлено 122 одиниці вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни, а саме: артилерійських снарядів калібром 45 мм - 4 од., підривників до артилерійських снарядів - 71 од., мінометних мін калібром 50 мм - 47 од.

Всього за період з 4 по 22 травня 2017 року було виявлено 1846 одиниць вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни, а саме: артилерійських снарядів калібром 45 мм - 228 од., артилерійських снарядів калібром 76 мм - 5 од., артилерійських снарядів калібром 122 мм - 6 од., артилерійських снарядів калібром 152 мм - 2 од., мінометних мін калібром 82 мм - 8 од., мінометних мін калібром 50 мм - 504 од. та 1093 підривника до артилерійських снарядів. Подальше обстеження території буде продовжено 23.05.2017 року. Знищення виявлених вибухонебезпечних предметів планується здійснити після повного обстеження території.

22.05.2017 року о 16 год. 55 хв. групою піротехнічних робіт АРЧ АРЗ СП У ДСНС України у Чернігівській області знищено дві протитанкові міни (ТМІ-35) часів Другої світової війни, які були виявлені о 10 год. 30 хв. на відкритій території біля        с. Зелена Поляна, Коропського району.

22.05.2017 року о 18 год. 30 хв. групою піротехнічних робіт АРЧ АРЗ СП У ДСНС України у Чернігівській області знищено 5 мінометних мін калібром 82 мм та 9 підривників до артилерійських снарядів часів Другої світової війни, які були виявлені о 12 год. 26 хв. на відкритій території біля с. Рудня, Козелецького району.

ОГЛЯД ОСНОВНИХ ЯВИЩ ПОГОДИ ТА ЇХ ВПЛИВ НА РОБОТУ ГАЛУЗЕЙ ЕКОНОМІКИ

Прогноз погоди на 23 травня 2017 року


Мінлива хмарність, вночі без істотних опадів, вдень невеликий короткочасний дощ, місцями гроза. Вітер південно-західний 5-10 м/с. Температура по області вночі 5-10º, вдень 18-23º тепла. По Чернігову вночі без істотних опадів, вдень невеликий короткочасний дощ. Температура вночі 6-8º, вдень 20-22º тепла.

Прогноз пожежної небезпеки

Пожежна небезпека в лісах області очікується 2 класу (мала пожежна небезпека), місцями 3-4 класу (середня та висока пожежна небезпека).

 Радіаційний фон на території області складає: м. Чернігів - 13 мкр/год, м. Сновськ - 10 мкр/год, с. Покошичі - 11 мкр/год, м. Семенівка - 11 мкр/год,
м. Ніжин - 12 мкр/год, м. Прилуки - 12 мкр/год, м. Остер - 12 мкр/год.

Управління ДСНС України у Чернігівській області


]]>
Завершено сезон 2016-2017 Чемпіонату Чернігівської області з баскетболу http://monitor.cn.ua/ua/sport/54638 Завершився черговий сезон обласного Чемпіонату з баскетболу серед чоловічих команд. Спорт article Tue, 23 May 2017 12:32:30 +0300 Цього року в ньому брали участь 9 команд, чотири з яких грали у вирішальній стадії сезону - плей-офф.

Обидві півфінальні серії до двох перемог завершилися з рахунком 2-0. Так, "ОКДЮСШ" двічі обіграли чернігівську команду "Варяги" - 96:77 та 82:76. У переможців в обох іграх кращим був Олексій Рушаков - 33 та 25 очок відповідно.

В іншому півфіналі чернігівська "Десна" спочатку перемогла "НДУ-Ніжин" вдома 68:45, а потім здобула нелегку перемогу в Ніжині - 77:71. Тут кращим в обох іграх був Володимир Чехун - 16 та 23 очки відповідно.

Матч за третє місце складався з однієї гри, і в ньому кращим за "Варяг" виявився ніжинський колектив - 78:65. Найяскравіше в цій грі зіграв ніжинець Сергій Паливода, який набрав 31 очко та зробив 15 підбирань.

Фінальна серія виявилась бойовою. В першій грі беззаперечну перемогу відсвяткувала "Десна", розгромивши "ОКДЮСШ" з рахунком 70:29. У переможців Артур Квач та Володимир Чехун набрали 19 та 17 очок відповідно. У другому матчі "ОКДЮСШ" спромоглися перемогти 76:67 (21 очко та 17 підбирань - на рахунку Олексія Рушакова), а тому в цій серії знадобився третій матч. Доречі, це була перша поразка "Десни" в сезоні.

Половину третього вирішального матчу точилася рівна боротьба, але на більше гравців "ОКДЮСШ" не вистачило. "Десна" перемогла з рахунком 86:60 і оформила золоті медалі. Кращим у цій грі був Павло Ятченко - 26 очок та 16 підбирань. Його і визнано кращим гравцем плей-офф.

"Зальний" сезон завершиться розіграшем Кубку Чернігівської області з баскетболу-2017 серед чоловічих команд.

http://noc-cn.org

]]>
Евгений Романенко: "Рыбалка – это мой дзен" http://monitor.cn.ua/ua/sport/54637 В любое время года наверняка вы тоже видели одиноко стоящих людей на берегах водоемов, правда, зимой они сидят на льдинах. Неподвижны и молчаливы. Спорт article Tue, 23 May 2017 12:15:01 +0300 Их взгляд направлен в одну точку и цепко следит за малейшим движением поплавка. Порой кажется, что рыбаки – это самые усидчивые и терпеливые люди на свете. Ну и азартные, конечно. А еще хвастливые и любящие приврать.
О том, как рыбалка помогает в работе, каким был самый большой улов и зачем человеку столько рыбы рассказал нам президент общественной организации «Полесский фонд международных и региональных исследований» Евгений Романенко. А у него за тридцать лет рыбацкой жизни бывало всякое.

- Расскажи, кто «подсадил» тебя на крючок и удочку?

- В детстве нас с сестрой на целое лето забрасывали к бабушке в село под Любечем. Там мы дичали и набирались сил для школы. У бабули начиналась паника всякий раз, когда внуки пропадали из ее поля зрения. Так что на реку или озеро рыбачить с мальчишками я не бегал. Хотя в сарае стояли ореховые удилища и снасти, оставшиеся от деда.
А однажды, приехал отец и говорит: «Завтра пойдем на рыбалку!» Мы хорошенько подготовились: купили в Любече набор юного рыбака, накопали червяков.
Первая рыбка, которую я поймал, была такая маленькая-маленькая верховодка. Я не помню, как дальше потом рыбачил в тот день, но первый восторг «Я ПОЙМАЛ РЫБУ!!!» запомнился на всю жизнь. И так меня зацепило, что рыбачу уже почти тридцать лет.

- Рыбалка и основная работа  дополняют друг друга или ты делишь между ними пространство?

- В прошлом году наша организация выполняла большой и важный проект. Было много встреч, поездок и серьезной аналитической работы. И вот, после завершающего этапа возвращаюсь в Чернигов и буквально на следующий день – выезжаю на рыбалку. Деснянский луг. Удочка. Тишина. И понимаю: ДОМА! Тебя переполняет счастье, какой-то детский восторг.
Знаешь, для меня это – эмоциональная перезагрузка. Уже рыба отходит на второй план. Нет, поймать, конечно, нужно. Но ты не «затачиваешься» только на то, чтобы мешок рыбы взять.
На рыбалке царит такая атмосфера, когда ты успокаиваешься, отстраняешься от всех проблем. Потом возвращаешься к своим заботам, работе, и абсолютно по-другому смотришь на многие вещи. То, что казалось сложным – находит простые решения. То, что не могло решиться – решается. Рыбалка – это мой дзен. Это возможность быть более эффективным.

- Ты любишь ловить рыбу в одиночестве или в кампании?

- В одиночестве. Или в компании друзей, которые понимают, что рыбаку важно уединение и тишина. А в рыбацкое сообщество люди попадаются очень разные. Кто-то медитирует над снастями, кому-то на рыбалке нужна музыка, кому-то – алкоголь. Но самый страшный тип рыбака – это говорун. Причем он может говорить много, долго и громко. Для меня человек, который болтает на рыбалке  –  крадет рыбацкий кайф.

- Думаю, у каждого рыбака всегда в запасе много историй про рыбалку, расскажи свою.


- Ну, к такому вопросу надо готовиться заранее. Историй много. Но почему-то вспомнилась эта.
Лет 15 назад, когда берега Десны были намного чище от людей и мы, рыбаки, могли тихонько рыбачить в черте города. А в то время баржи возили песок между портом и силикатным заводом. И как раз на этом промежутке я стоял. 
Чтобы баржа дошла до «силикатки» ее нужно было развернуть, а длина этого плавсредства практически равна ширине реки.  Обычно, чтобы развернуть баржу ее носом загоняли в кусты, а потом течение ее разворачивало.
Я уже привык, что в нескольких метрах от поплавка проносится ржавый нос баржи. Даже внимания не обращал: ну плавают, разворачиваются.
И вот однажды, такой клев хороший пошел: густерочка, плотвичка, язики. Сморю, поплыла баржа. И тут понимаю, что она идет на меня. Думаю, сейчас двигатель выключит, и будет сноситься потихоньку. Поднимаю глаза, эта махина, не меняя направления, несется прямо на меня. Не помню, как я выскочил из ила… А баржа воткнула нос, развернулась и ушла. Я ни ругаться, ни кричать не мог. Но был и позитив во всей этой истории. Баржа мне в берегу прорыла канавочку. А это очень важно в рыбалке: если поперек течения идет канавка, там собирается корм и рыбка. Я потом долго еще ловил в этом месте.

- Как думаешь, рыбалка – это наука?

- Это огромная наука. Раньше тонкости и уловки передавались из поколения в поколение. А сейчас благодаря интернету, специальной литературе, видеоблогам многим хитростям можно научиться. Например, лет 10 назад «отводной поводок» был секретной  фишечкой, о которой знали единицы, почерпнувшие эти знания из личного общения с харьковскими мастерами отводного поводка. А сейчас благодаря форумам отводной поводок стал типичным способом ловли окуня.

- Какой твой самый большой улов?

- Каждый рыбак в своей эволюции должен пройти путь от первой рыбки до максимального улова. Скажем так, дойти до точки: наловиться рыбы до «не могу». Норма вылова – 3 кг. Но в какой-то момент ты попадаешь на раздачу – клев сумасшедший. У меня такое уже случалось - 18 кг за раз. Когда ты домой приносишь такой улов, тебя шарахает в голову: «Зачем тебе столько рыбы?» Хорошо, засолил, заморозил, раздал родне. Зачем в следующий раз на рыбалку ехать?
И в этот момент ты начинаешь понимать, что рыба не главное. Ты доказал себе, что можешь поймать много и интерес к этому остыл. А на первый план выходит рыбалка на интерес: попробовать другую технику ловли, снасти, места. Манит уже не улов, а загадка, интрига, что-то новое и неизвестное.

- Ты сам рыбу ешь?   

- С удовольствием. Более того, я ее сам чищу и готовлю.

- Поделишься интересным рецептом с нашими читателями?


- Предлагаю приготовить ОКУНЕЙ НА  ГРИЛЕ. Ловим рыбу, чистим. У окуня есть одна большая проблема – чешуя очень плотная. Так вот с помощью обычной терки они очень быстро чистятся. Далее, делаем надрезы по косой. Нарезаем большое количество лука. Рыбу перемешиваем с луком, добавляем лимон и специи, солим. И несколько часов маринуем. Можно даже на сутки оставить. Потом брюшки набиваем этим луком, на решеточку и на огонь. Это не просто вкусно, это фантастика. У окуня мясо идеально подходит для этого рецепта.

- Жена и дочка поддерживают твое увлечение рыбалкой?

- Знаешь, когда мы собирались пожениться, главный вопрос был: «На рыбалку пускать будешь?». Жена посмеялась, но сказала: «Да». Я тогда рыбак был еще посредственный, рыбу ловил до ладошки размером. Жена дико не любит рыбу чистить и ест ее только в виде котлет. Тарань тоже не любит.
Дочка рыбачит понемногу с пяти лет, но пока без энтузиазма. Но я считаю, главное не давить. Захочет – будет рыбачить.
У нас в семье главный рыбоед после меня – кот Симон. Он вырос на рыбе. Весной он полностью переходит на рыбный рацион. На лето я ему делаю запасы в морозилке. И жутко недоумевает, почему осенью ты приходишь с рыбалки и не делишься.

- Какую самую крупную рыбу ты ловил?
 
- Щука до 5 кило, судачок под четверочку. Что-то выдающееся – щука на 10 или судак на 6-7 кг  – думаю, это еще впереди.

- Какие есть рыбацкие правила?

- Река – это место тишины. Не стоит лезть в рыбацкое пространство. Если рыбак ловит рыбу, то его нельзя дергать и отвлекать. Есть неписаное правило: «на реке нет своих мест». Если я хожу неделю-две прикармливаю рыбу в одном месте, а потом приезжаю – там кто-то стоит.
Значит, ты проспал.
Располагаешься где-то рядом, чтобы не мешать соседу.

- Твое любимое место?

- Главное правило рыбака на Десне: не пали точку.

- Любимые снасти (виды рыбалки)?

- Обожаю джиговую рыбалку, фидерную рыбалку. А зимой я обожаю ловлю на мормышку.

- Рыбаки верят в приметы?

- Думаю, что рыбаки и спортсмены – это самые суеверные люди. В свое время на черниговском форуме даже начал ветку обсуждений под названием «Иррациональное в рыбалке».
Примет и суеверий огромное количество. Например, нельзя желать удачи рыбаку, брать рыбу на рыбалку, если встречается старая женщина, гаишник – клева не будет. Все это как-то описывалось на форуме, обсуждалось. И кто-то написал: «А вот когда ты поехал на рыбалку с рыбой и поймал – это значит, что ты чего-то достиг». Ведь, грубо говоря, чем большее мастерство приобретает рыбак, тем менее значимы для него приметы.

- Ваше пожелание нашим читателям?

- Ходите на рыбалку – ловите кайф! И будьте здоровы!

Оксана Стельмах

]]>
Про обстановку на державному кордоні України в межах Чернігівщини http://monitor.cn.ua/ua/style/54636 Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. Стиль article Tue, 23 May 2017 12:08:29 +0300 На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Персоналом прикордонного загону забезпечено недоторканість державного кордону України, безперебійну роботу всіх пунктів пропуску та належну безпеку осіб, що перетинають державний кордон.

Через державний кордон України у встановленому порядку пропущено 10,9 тис. осіб та 2,1 тис. транспортних засобів, таким чином за добу зафіксовано зменшення пасажирського та транспортного потоків на 1% та 7% відповідно. Через державний кордон не пропущено 7 осіб, з яких 4 – незаконні мігранти та один громадянин Росії, що не зміг підтвердити мету перебування в Україні.

До адміністративної відповідальності за порушення прикордонного режиму та порушення правил перебування в Україні іноземних громадян та осіб без громадянства притягнуто 4 особи, на яких накладено штраф 1819 гривень.

]]>