Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Не дай вам, Боже, щоб у ваш автомобіль в’їхав прокурор http://monitor.cn.ua/ua/style/53028 А саме така халепа трапилася із нашим колегою, заслуженим журналістом України Віктором Криворучком. Спішу запевнити колег і друзів: з ним самим усе в порядку. Стиль article Fri, 24 Mar 2017 19:37:01 +0200 Внаслідок ДТП лише незначні пошкодження отримали три автомобілі. І  все було б нічого  (скільки такого трапляється на наших дорогах!), якби одним з учасників пригоди не виявився… працівник Прилуцької місцевої прокуратури Олександр Шкеть.  Далі історія з пересічною аварією перетворилася в справжній детектив.

Спершу Шкеть умовляв не викликати поліцію, роз’їхатись і владнати все самим, бо він держслужбовець, і не хоче розголосу.

Все ж поліцейських викликали. І відразу старший сержант прилуцької поліції Юрій Круш почав пояснювати Шкетю, що він не дотримав безпечної дистанції руху, не вжив заходів для екстреного гальмування чи об’їзду перешкоди справа і допустив зіткнення з автомобілем, який завертав на стоянку, та ще одним автомобілем, що вже перебував на стоянці.  Пояснював до тих пір, поки не взнав, що той є прокурором. І відразу почалися численні консультації телефоном, переговори «інкогніто».

Далі розповідає Віктор Криворучко:
– Про «особливу» увагу до даного ДТП і одного з його учасників свідчить те, що поліцейські, не склавши протокол про ДТП на місці події, чомусь супроводжували нас до страхової компанії «Оранта» і чекали там кілька годин, поки ми писали повідом¬лення про ДТП страховику. Весь цей час працівники поліції вели телефонні переговори з невідомими особами про подальші дії. Коли від’їжджали після медичного огляду, поліцейський Круш сказав, що їдемо складати протокол на місце ДТП. Але по дорозі йому зателефонували з відділу поліції, і він заявив, що хоче порадитись там (?!) і викличе нас із Шкетьом телефоном у відділ поліції. Так оформлення ДТП без потерпілих і значних пошкоджень техніки затягнулося з 10-ї ранку до майже 16-ї години.  Коли я прибув у відділ поліції, Шкетя там не було. Круш почав складати протокол в актовому залі відділу поліції о 15 год. 15 хв. Не складав, а «состряпував». Незважаючи на заперечення, що вжиті були всі застережні заходи при заїзді на стоянку, він зациклився на тому, що «ввімкнутий лівий поворот не дає права на здійснення повороту»… Не важко здогадатися, що винним визнавався я, та ще й виходило, що саме я розбив дві машини, а не прокурор Шкеть, хоча той у своєму поясненні власноруч написав, що саме він «здійснив зіткнення з двома автомобілями».

Безперечну вину Шкетя підтвердив на місці ДТП, а потім і в судовому засіданні й свідок – водій третього автомобіля.

Вже четверте засідання в цій простій справі призначив Прилуцький міжрайонний суд. У справі, що не варта виїденого яйця, як говорять у районі. Залишається лише поспівчувати судді, який веде справу. Бо в нас же прокурів не судять!

На другому засіданні прокурор Шкеть попросив собі захисника. Отакої! А як же тоді інших людей він захищає?

Віктор Криворучко звернувся за допомогою до Чернігівського обласного прокурора. Але з прокуратури лист без розгляду – мовляв, прокуратура не здійснює нагляду за поліцією (те, що прокурор влип у непроцесуальні відносини, – її теж не хвилює), перенаправили до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області. Може, там все-таки розберуться, чому в Прилуках фабрикують протоколи про адмінпорушення з огляду на посади? Чи, може, журналісти не мають права «переїжджати» дорогу прокурорам?

Словом, схоже на те, що справа швидко не закінчиться. Бо прокурор каже, що в нього машина «вищого класу» і потребує дорожчого ремонту, ніж Криворучкова. Та хто б сумнівався! 

Значить, аби в прокурора було «все в шоколаді», і він отримав страхові виплати, суд повинен в будь-якому разі визнати винним журналіста?..

А так хочеться вірити в торжество правосуддя. Хоча б в окремо взятому випадку.

В. ВАСИЛЕНКО.

]]>
Перевізники визначаються з маршрутами по області http://monitor.cn.ua/ua/economics/53024 Ще майже на трьох десятках маршрутів загального користування області вчора визначили перевізників. Економіка article Fri, 24 Mar 2017 13:40:37 +0200 Конкурс відбувся 23 березня. Засідання комітету провів заступник голови комісії, начальник управління промисловості, транспорту і зв'язку Департаменту економічного розвитку ОДА Сергій Меженний.

Відбір оголошувався на автобусні сполучення загального користування, що не виходять за межі території Чернігівщини. Учасники подали на розгляд комітету 26 пакетів документів з пропозиціями на 28 маршрутів.

Члени комісії, до складу якої увійшли представники громадських організацій, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, Укрнацбезпеки та поліції, відкрили конверти із пропозиціями від перевізників-претендентів. Також вони розглянули графічні зображення транспортних засобів, заявлених на конкурс.

За результатами розгляду визначено переможців:


Борзна – Бахмач — ТОВ «Автотранспортне пыдприэмство 17448»;

Валки – Заїзд — ФОП Шишацька Ганна Олексіївна;

Гущин – Киселівка — ДП «Пассервіс» ВАТ «Чернігівавтосервіс»;

Киселівка – Гущин — ДП «Пассервіс» ВАТ «Чернігівавтосервіс»;

Ічня – Чернігів — ФОП Бабіч Григорій Іванович;

Ічня – Чернігів — ФОП Бабіч Григорій Іванович;

Чернігів — Анисів — ТОВ «Чернігівзернопром»;

Чернігів  Антоновичі — ФОП Купрійчук Геннадій Миколайович;

Чернігів — Іванівка — ДП «Пассервіс» ВАТ «Чернігівавтосервіс»;

Чернігів — Іванівка — ДП «Пассервіс» ВАТ «Чернігівавтосервіс»;

Чернігів — Киїнка — ДП «Пассервіс» ВАТ «Чернігівавтосервіс»;

Чернігів — Клочків ч/з Черниш — ФОП Миненко Надія Максимівна;

Чернігів — Красне — ПП «Комфортавтотранс»;

Чернігів — Кувечичі — ФОП Попович Вадим Юрійович

Чернігів — Ладинка (сан. Десна) — ПП «Комфортавтотранс»;

Чернігів — Лукашівка — ФОП Півень Сергій Федорович;

Чернігів — Олишівка — ФОП Півень Сергій Федорович;

Чернігів — Піски — ТОВ «Чернігівзернопром»;

Чернігів  Шестовиця — ДП «Пассервіс» ВАТ «Чернігівавтосервіс»;

Чернігів  Шестовиця — ДП «Пассервіс» ВАТ «Чернігівавтосервіс»;

Чернігів — Ягідне — ДП «Пассервіс» ВАТ «Чернігівавтосервіс»;

Чернігів — Ягідне — ДП «Пассервіс» ВАТ «Чернігівавтосервіс».

Рішення конкурсного комітету введеться в дію відповідним розпорядженням голови облдержадміністрації.

Маршрути, на які не надійшли заявки від перевізників, будуть винесені на конкурс повторно.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Депутати чернігівської міськради підтримали звернення до керівництва країни за збереження податку, який наповнює місцевий бюджет http://monitor.cn.ua/ua/politics/53023 Сьогодні на пленарному засіданні 18 сесії 7 скликання Чернігівської міської ради депутати підтримали звернення Чернігівської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства фінансів України щодо недопущення скасування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів. Політика article Fri, 24 Mar 2017 13:38:01 +0200 Звернення Чернігівської міської ради

до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства фінансів України щодо недопущення скасування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів

Шановні Андрію Володимировичу, Володимире Борисовичу, Олександре Олександровичу!

Чернігівська міська рада, ознайомившись із проектом Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів”, розміщеного на сайті Міністерства фінансів України, не підтримує та категорично проти пропозицій щодо вилучення роздрібного акцизного податку з тютюнових виробів, виходячи з наступних обґрунтувань:

1. Відбудеться вилучення стабільного джерела надходжень

Доцільнішим є залишити чинну норму, яка ефективно працює і наповнює місцеві бюджети. Якщо буде здійснюватися перерозподіл у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, включається “ручний” механізм розподілу коштів. Існує загроза порушення нормального стабільного наповнення бюджетів місцевих громад.

2. Це спричинить централізацію ресурсів та зниження довіри органів місцевого самоврядування

Автори новацій пропонують зробити “крок назад”. Після запровадження таких дій Уряду жодна місцева громада не матиме довіри до наступних дій Уряду та проведених реформ, адже, надавши певний вид доходу органам місцевого самоврядування та побачивши результати надходжень, держава намагається забрати ресурс знову “на верх” для перерозподілу. Відбудеться централізація фінансових ресурсів на вищих рівнях. Виходить, що однією рукою надали кошти, а іншою забирають.

При прийнятті таких ініціатив, після скасування роздрібного акцизу на тютюнові вироби, відбудеться “відкат назад” децентралізаційної реформи, що може покласти початок негативним тенденціям перенесення ряду інших ресурсів на вищий рівень, що в кінцевому результаті зведе нанівець всі докладені зусилля щодо децентралізації.

У грудні 2014 року була проведена бюджетна реформа, яка показала вагомі позитивні результати у 2015 році. Відбулася децентралізація ресурсів та відповідно виключення суб’єктивних факторів розподілу ресурсів. Місцевий акциз виступив компенсатором для бюджетів органів місцевого самоврядування замість 10% податку на прибуток та рентних надходжень від користування надрами.

3. Знизиться платоспроможність місцевих бюджетів

При існуючій системі кошти акцизного податку відразу після надходження на бюджетний рахунок фактично можуть використовуватися на здійснення відповідних видатків. У запропонованих змінах отримання відповідною громадою “зароблених” надходжень відбуватиметься через складний механізм перерозподілу, що спричинить значні часові затримки та ризики недоотримання зібраних надходжень.

4. Підвищаться корупційні ризики

Місцева громада значно більше зацікавлена збирати роздрібний акциз і примушувати на місцях працювати точки продажу “у білу”, ніж центральні органи виконавчої влади. Крім того, з’явиться корупційний ризик ухилення від спати даного податку. Доцільнішим буде залишити даний вид надходжень на місцевому рівні.

5. Відбудеться ріст контрабанди. Місцевий акциз служить дієвим інструментом боротьби з тіньовою економікою та контрабандою.

Завдяки співставленню даних зі сплати виробниками тютюнових продуктів загальнодержавного акцизу та місцевого акцизу розповсюджувачами цих товарів через роздрібну мережу можна визначити контрафакт та тіньовий оборот. Зараз органи місцевого самоврядування базового рівня почали активно працювати в цьому напрямі. Про це заявляють і ДФС, і Укрспирт, і Укртютюн тощо. Для посилення цієї функції в першому читанні Парламентом було прийнято законопроект про муніципальну варту (№2890, н.д. Гройсман В.Б. та інші), яка має стати дієвим інструментом контролю за виконанням рішень органів місцевого самоврядування базового рівня зі сплати податків та зборів, а також місцевого акцизу. Якщо віддати акцизний податок на вищий рівень, органи місцевого самоврядування базового рівня не будуть зацікавлені та не матимуть можливості ефективної боротьби з тіньовим сектором. Оскільки це будуть не їх надходження та технічно їх не можна буде співставити, вирахувати тих хто займається контрабандою в конкретному населеному пункті, стане неможливо.

6. Зникне мотивація до залучення інвестора

Місцевий акциз є інструментом стимулювання до інтенсифікації місцевого економічного розвитку. Голови громад, які докладали чимало зусиль для розвитку торговельної мережі, мають на сьогодні у своїх бюджетах більше надходжень від місцевого акцизу. Натомість, ті, хто не працював з місцевим бізнесом, позбавлені додаткових надходжень. Тому застосовувати тут “перерозподіл” є недоцільним, тим паче при запровадженій новій системі стимулюючого вирівнювання. Це зруйнує головний принцип децентралізації. При реалізації запропонованих ініціатив зникне будь-яка мотивація до залучення інвестора.

7. Ухилення від оподаткування

Згідно з Законом України від 19.12.1995 № 481 “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” річна плата за ліцензії на право експорту, імпорту складає 780 грн, оптової торгівлі – 500 тис. грн, а згідно із Тимчасовим порядком від 13.05.1996 №493 річна плата за ліцензії на право експорту та оптової торгівлі становить 1 700 грн, на право імпорту – 170 тис. гривень.

Таким чином, Мінекономрозвитку та ДФС, які є органами ліцензування у зазначеній сфері, протягом 12 років не ініціювали внесення змін до Тимчасового порядку № 493 з метою приведення його положень у відповідність до норм законодавства в частині вартості ліцензій на право експорту, імпорту та оптової торгівлі тютюновими виробами, а також умов поставки тютюнових виробів виробниками.

8. Недосконалість планування акцизу з тютюну

Окремих кодів за доходами акцизного податку в розрізі видів підакцизної продукції, у тому числі з тютюну та тютюнових виробів, не передбачено. Планування надходжень акцизного податку у розрізі підакцизних товарів Мінфіном не здійснюється.

Мінфін здійснює прогноз надходжень акцизного податку, у тому числі з тютюнових виробів, згідно з методиками, затвердженими наказом Мінфіну від 24.12.2010 № 1646 “Про методики прогнозування показників надходжень до бюджету” (далі - Методики).

Методики не можуть забезпечити об’єктивності розрахунку та аналізу надходжень акцизного податку з тютюну та тютюнових виробів у процесі планування дохідної частини державного бюджету. Так, зазначені Методики визначають алгоритми розрахунку акцизного податку лише від реалізації тютюнових виробів з фільтром та тютюнових виробів без фільтру без врахування акцизного податку з інших видів тютюну та тютюнової продукції (тютюнова сировина, тютюнові відходи, тютюн для куріння, жувальний і нюхальний тютюн тощо).

Діючі на сьогодні методики щодо прогнозування надходжень акцизного податку з тютюну та тютюнових виробів не в повній мірі враховують показники, які впливають на обсяги надходження зазначеного податку до бюджету, внаслідок чого планування надходжень до державного бюджету цього податку є недостатньо обґрунтованим. Через це місцеві бюджети можуть недоотримати значні надходження у разі перерозподілу цього податку.

9. Неконкурентні умови на ринку

Фактично податковий тягар буде перенесено на імпортерів та виробників. При цьому, компанії, які здійснюватимуть оптові закупівлі та роздрібний продаж тютюну, не оподатковуватимуться зазначеним податком. Буде створено неконкурентні умови в галузі. Держава зруйнує конкуренцію на ринку.

Внаслідок зазначених ініціатив міський бюджет міста Чернігова втратить біля 27,0 млн грн, що призведе до недофінансування важливих заходів та програм, спрямованих на покращення життєдіяльності територіальної громади міста у сфері житлово-комунального господарства, благоустрою міста, ремонту доріг, соціального забезпечення, дошкільної та позашкільної освіти, економічного розвитку міста тощо.

Запропонованими змінами щодо акцизного податку з тютюнових виробів фактично пропонується обмеження дохідних повноважень органів місцевого самоврядування базового рівня, що прямо суперечить принципам бюджетної децентралізації. Проведений І етап бюджетної реформи показав позитивні результати з наповнення місцевих бюджетів та ефективність місцевого самоврядування базового рівня, тому є цілком незрозумілим “перетягування” заробленого нашими зусиллями фінансового ресурсу на бюджети вищих рівнів.

Прийняття зазначених змін може покласти початок негативним тенденціям перенесення ряду ресурсів на вищий рівень, зведе нанівець всі докладені зусилля щодо децентралізації та демотивує всі місцеві ради у здійсненні подальших кроків з децентралізації та бюджетної реформи. Міський голова відповідає за всі проблеми та населення на відповідній території і тому повинен мати відповідний ресурс. Прийняття зазначених змін та їх схвалення Міністерством фінансів України неодмінно викличне зростання соціальної напруги та зменшення підтримки з боку органів місцевого самоврядування до центральних органів виконавчої влади, що відповідають за формування та реалізацію бюджетної, фінансової та податкової політики.

Від імені територіальної громади міста Чернігова, звертаємося з проханням врахувати інтереси місцевого самоврядування та вжити заходів щодо неприйняття зазначених ініціатив.

Віримо, що Ви не залишитеся байдужими і наперед дякуємо Вам від імені мешканців міста Чернігова.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Центр реабілітаційних послуг у Чернігові відкриває віконце у світ людям з особливими потребами http://monitor.cn.ua/ua/style/53022 Понад 30 людей з обмеженими можливостями віком від 7 до 70 років вже четвертий місяць мають можливість на постійній основі відвідувати Центр реабілітаційних послуг, що діє в Чернігові на базі обласної благодійної організації «Аратта» в рамках проекту «Повноцінне життя!» (за підтримки ЄС). Стиль article Fri, 24 Mar 2017 13:31:36 +0200 Тут вони знаходять друзів, долають бар’єри у спілкуванні, розкривають творчі здібності та таланти, розвивають навички самообслуговування та активно інтегруються в наше суспільство. Перші місяці роботи Центру реабілітаційних послуг доводять – він дуже потрібний людям з вадами та їхнім рідним!

- За інформацією управління праці та соціального захисту населення, в нашому обласному центрі проживають майже 24 тисячі людей з особливими потребами (близько 750 з них - внутрішньо переміщені особи), - розповідає голова ЧОБО «Аратта» Вікторія Філатова. - В бюджеті міста бракує коштів для надання повноцінних соціальних послуг людям з вадами, для їхньої соціалізації та реабілітації, що приводить до ізоляції таких людей у суспільстві, обмежує їхні права на освіту, культурний розвиток, змістовне дозвілля. Вони не мають можливостей для спілкування, інтеграції, їм складно реалізовувати свої здібності та таланти.
-   
Саме тому проект «Повноцінне життя!» для таких людей дуже важливий. Його мета – створити умови для інтегрування людей з особливими потребами у суспільство шляхом надання широкого спектру соціально-реабілітаційних послуг. Зокрема, на базі «Аратти» за адресою вул. Станіславського, 40, оснащено кімнату для проведення адаптивної фізичної реабілітації, дихальної гімнастики, закуплено деякі тренажери, з клієнтами центру працює лікар-реабілітолог. До роботи Центру залучено психолога, соціального працівника та соціального робітника (режисера театру «Дивосад»), проводяться індивідуальні та групові консультації, тренінги, заняття з арт-терапії. Адже досвід розвинутих країн показує, що кошти, інвестовані в соціалізацію людей-інвалідів, в чотирикратному розмірі повертаються суспільству.

У Центрі в рамках груп денного перебування людей з особливими потребами проводяться: навчання та закріплення навичок самообслуговування, це, зокрема, приготування їжі, сервірування столу, догляд за кімнатними рослинами, прибирання приміщення, трудотерапія (вже зовсім скоро клієнти проекту почнуть розбивати мальовничі клумби біля офісу «Аратти»), творчі заняття, ігри та святково-розважальні заходи (приміром, святкування дня народження, християнських і державних свят).                                        
Враженнями про діяльність Центру реабілітаційних послуг ділиться один з клієнтів – інвалід 1 групи Олександр Матросов: «Я сюда прихожу с большим удовольствием, мне очень нравится заниматься физкультурой, делать поделки, они будут выставлены на ярмарке, все работы очень интересные и красивые. Мне очень нравится общаться с такими же людьми, как и я. Здесь я познакомился с большим количеством новых друзей, это очень хорошо. И мы занимаемся тем, чем я раньше никогда не занимался – например, не делал поделки своими руками».

«Меня зовут Скепская Наталия, я инвалид первой группы, - знайомимося з дівчиною, котра сидить на інвалідному візку. - Мне нравится отношение, когда сюда приезжаешь, не смотрят, какие у тебя недостатки, наоборот, ищут твои достоинства, что ты можешь делать, и так получается, что каждый из нас благодаря этому может внести свой вклад». До речі, Наталя – одна з актрис театру реабілітації «Дивосад», бере участь у новій виставі «Про Федота-стрільця» (прем’єра відбулася 19 березня). А ще дівчина чудово вишиває хрестиком і бісером, у її творчому доробку є декілька вишити бісером ікон, готових до продажу. Так Наталя збирає кошти на лікування. Центр реабілітаційних послуг вона відвідує зі своїм чоловіком Ігорем (у хлопця теж 1 група інвалідності).

Наступна співрозмовниця – мати однієї із «зірок» театру «Дивосад» Петра Комзела (у юнака синдром Дауна). «Благодаря театру мой Петя раскрылся, стал более общительным, это стало заметно особенно сейчас, когда он начал посещать дневную группу в проекте «Повноцінне життя!» - поділилися враженнями пані Алла. - Тут коллектив хороший, все его любят, и он отвечает любовью тоже, потому что солнечные детки все такие. Естественно, всем им не хватает общения. Все наши артисты «Дивосада» очень хотят сюда приходить, им это интересно, это уже наша семья. Я всегда говорю, что даже для меня – здорового человека – это уже семья, без которой я просто жить не могу! Большое спасибо всем, кто придумал этот проект, наш «Дивосад», и всем тем, кто нам помогает!»
 

]]>
Практичне виконання стрільб з озброєння самохідних гаубиць виконали артилеристи на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/style/53021 Упродовж тижня артилеристи 1 окремої танкової бригади оперативного командування "Північ" вдосконалюють свою майстерність під час проведення занять з бойової підготовки. Стиль article Fri, 24 Mar 2017 13:25:42 +0200 Польовий вишкіл вдосконалюється на заняттях з тактичної та спеціальної підготовки під час яких, відпрацьовуються питання виконання як індивідуальних нормативів для військовослужбовців, так і нормативів з бойової роботи розрахунків та підрозділів, зокрема ведення вогню у підтримку дій загальновійськових підрозділів, переміщення вогневих позицій в ході ведення бою тощо. 

Точність визначення розрахунків перевіряється бойовими пострілами з практичним ураженням цілей, що дозволяє реально оцінювати ефективність ведення вогню підрозділом.
 
Варто зазначити, що тренування бійців проходять як в день так і вночі у обстановці, яка максимально наближена до бойової із застосуванням спецзасобів імітації вибухів та розривів.
 

Прес-служба ОК "Північ"

]]>
Прикордонники виявили у п`яти автомобілях понад 4,5 тисяч пачок сигарет http://monitor.cn.ua/ua/style/53020 Понад 4,5 тисяч пачок сигарет виявили минулої доби у пунктах пропуску на державному кордоні співробітники Держприкордонслужби спільно з митниками під час прикордонно-митного контролю. Стиль article Fri, 24 Mar 2017 13:20:56 +0200 Так, у пункті пропуску «Угринів» прикордонники Львівського загону запобігли перевезенню через державний рубіж тютюнових виробів у кількості майже 2,3 тисячі пачок без акцизних марок.

Їх до Польщі намагався вивезти 35-річний громадянин України. Цигарки чоловік заховав під обшивкою стелі автомобіля «Мерседес», однак його задум був прикордонниками викритий.

Двічі виявляли сигарети прикордонники Чернівецького загону у пункті пропуску «Порубне». Перемістити до сусідньої країни понад 1,8 тисяч пачок сигарет планували двоє іноземців – громадянини Румунії та Туреччини. Водії сховали куриво під обшивкою кабіни та в панелі приладів авто. Разом з сигаретами було вилучено і два автомобілі «Мерседес» на суму 665 тисяч гривень.

Перемістити під обшивкою кабіни та в спальному відділенні вантажівок 540 пачок сигарет планували громадянин Латвії та громадянин Польщі. Виїхати з прихованим товаром вони хотіли через пункт пропуску «Нові Яриловичі» та «Ягодин». Проте сховки з тютюном були виявлені прикордонниками Чернігівського та Луцького загонів.

]]>
Лікарі-пропагандисти йдуть до дітей http://monitor.cn.ua/ua/style/53019 21 березня обласний центр інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя провів просвітницький захід з формування засад здорового способу життя у ДНЗ №10 під гаслом «Здорові діти – наше майбутнє». Стиль article Fri, 24 Mar 2017 11:12:00 +0200 Мета  заходу, що  складався  з театралізованого дійства та лекції із застосовуванням сучасних інтерактивних наочних засобів – привернути увагу  батьків  як до здоров’я своїх дітей, так і до  навчання їх  елементарних навичок  гігієни,  раціонального харчування, виваженого режиму дня.

До проведення заходу ретельно підготувалися як його вихователі та підопічні, так і  медики.  Діти, зокрема,  активно включилися у гру-виставу «Про здоров’я знаємо та його оберігаємо», протягом якої вони дружньо «виховували» та привчали вмиватися, робити ранкову гімнастику   вигаданого персонажа  на прізвисько «Хворійко», демонстрували  власні  навички  миття рук, дихальних  вправ та дотримання  правильної постави під час занять  та прогулянок  на вулиці. Крім того, дітки дружньо декламували вірші, які  свідчили – вони  знають про те, як   бути здоровими та сильними.

Батьки  уважно слідкували за  дітьми, з зацікавленістю прослухали презентацію, підготовлену фахівцем центру Мариною Володько та раділи, що  у цьому  садочку  дітей змалку привчають до здорового способу  життя.  «Добре, що  до нас завітали гості, – розповідає  мама одного з  вихованців Тетяна М. – Звісно, ми вдома  слідкуємо за тим аби наша дитина самостійно чистила зуби та робила  фізичні  вправи. Але  із лекції  я дізналася ще й про те, як правильно організувати режим харчування дитини, бо практично ніколи не замислювалася над тим, що при можливості  дитина повинна їсти не тільки те, що ми, дорослі, а  отримувати  побільше натуральних соків та  фруктів».

«Прогулянки на свіжому повітрі – ось чого не вистачає нашій дитині,  – зауважує батько  вихованця  садочка Сергій Д. –  Відтепер я замість того, щоб, забираючи хлопчика із садочка, якомога швидше діставатися  маршрутки, буду пропонувати йому  ходити пішки – зараз весна і повітря  дуже  хороше!».
«Моя дівчинка – дуже хвороблива, – зазначає мати  вихованки молодшої групи Іринки К., – Завдяки спілкуванню із медиками я знаю, що  мені  треба робити аби моя дитина  менше хворіла. Головне – не лінитися, а приділяти її здоров’ю якомога більше  уваги».

«Сучасна система  охорони здоров’я  реформується і основний  акцент відтепер повинен робитися не на  лікуванні захворювань, а   саме  на  їхній профілактиці, – наголосила, виступаючи перед  батьками та  вихователями завідувачка відділу пропаганди здорового способу життя  обласного центру  інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу Ірина Ейсимонт. – Якщо профілактика захворювань буде починатися  вже  із дитячого садочка, якщо батьки вдома  будуть втілювати у життя основні  постулати здорового способу  життя – цей комплекс  неодмінно дасть позитивний  результат – діти стануть  здоровішими і  у подальшому  самі відчують переваги цього позитивного стану.

Ми бачимо ентузіазм вихователів та  батьків, тому  це  хороше починання для того, щоб подібні заходи ми проводили і  в  інших організованих дитячих колективах. Тому  чекаємо підтримки з боку освітян».

Відтак  співробітники  дитячого садочка та  батьки щиро подякували  медикам за  цікаве  дійство.
     

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації

]]>
Правові послуги стають доступнішими http://monitor.cn.ua/ua/style/53018 — В умовах становлення України як демократичної держави актуальним є питання підвищення рівня правової культури населення. Важливо не тільки отримувати правові знання, а й вміти застосувати їх на практиці. Стиль article Fri, 24 Mar 2017 10:57:00 +0200 Головне для нас — реально допомогти людині у вирішенні конкретного питання, — наголосив начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк 23 березня, на засіданні обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

Як зазначив Олег Третяк, на базі управління юстиції можна отримати безоплатну первинну правову допомогу, що носить інформаційно-роз’яснювальний характер. У тому числі надається допомога у складенні заяв, скарг та інших документів (крім процесуального характеру). Через мережу громадських приймалень фахівцями територіального управління юстиції таку допомогу цього року надано понад 150 особам.

Крім того, на Чернігівщині діє регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги (м. Чернігів, вул. П’ятницька, контактні телефони: (0462) 651-477, (0462) 651-476, єдиний телефонний номер системи безоплатної допомоги 0-800-213-103). Ознайомитися з необхідними правовими документами можна і в центрах правової інформації бібліотек області.

Щоб підвищити рівень правової освіти та культури населення, органи влади, навчальні заклади, об’єднання громадян,засоби масової інформації спільно проводять ряд просвітницьких заходів. Територіальне управління юстиції видає з 2014 року власну газету «Юстиція Чернігівщини».

Для вимушених переселенців та внутрішньо переміщених осіб держава спростила  порядок отримання документів, що посвідчують особу, підтверджують факт народження, смерті тощо. Зазвичай ці документи оформлюються за 1-2 дні. Лише на Чернігівщині понад 200 осіб з початку року отримали нові документи.

Простішою стала і процедура реєстрації шлюбу. Чернігівщина долучилася до проекту «Шлюб за добу» у лютому цього року.

]]>
До Чернігова прибули волонтери Корпусу Миру США http://monitor.cn.ua/ua/style/53017 З 15 березня по 30 травня у Чернігові перебуватимуть добровольці з Корпусу Миру США. Стиль article Fri, 24 Mar 2017 10:35:00 +0200 Волонтери Корпусу Миру, які є громадянами США, працюватимуть в Україні за проектами «Молодіжного розвитку» та «Розвитку громад» на запрошення Міністерства освіти та науки України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Програма «Розвиток громад» діє в Україні вже понад 20 років, цьогоріч її представлятимуть 43 американці з різних штатів.

Представників Корпусу Миру США у Чернігівській міській раді сьогодні зустрічала заступник міського голови Ольга Хоніч.  Вона коротко ознайомила гостей з основними напрямками розвитку Чернігова тависловила сподівання на продовження співробітництва.

- Одним із пріоритетних стратегічних напрямків розвитку України наразі є вивчення іноземної мови, і ваша місія – поширення англійської серед широких кіл українського суспільства - є дуже актуальною та надзвичайно корисною, - сказала Ольга Хоніч.

Заступник міського голови побажала американським волонтерам плідної роботи та приємного перебування в Чернігові.

Американці  близько 3-х місяців будуть проходити практику в різних організаціях та установах обласного центру, серед яких: управління економічного розвитку міста, управління культури і туризму міської ради, обласна бібліотека ім. Короленка, громадські організації та навчати англійської учнів і студентів загальноосвітніх та вищих навчальних закладів міста. Впродовж цього часу волонтери проживатимуть в українських родинах, аби вдосконалити знання української мови та ознайомитися з місцевими традиціями та побутом.

У Чернігові та інших містах області американці проходять підготовчу програму свого подальшого перебування в Україні. Після проходження підготовчого етапу американські волонтери працюватимуть 2 роки в інших регіонах України в державних і недержавних установах, школах, громадських організаціях та соціальних службах.


Довідково:

Корпус Миру було засновано у травні 1992 року у відповідності з двохсторонньою угодою, підтриманою Президентом України Леонідом Кравчуком та Президентом США Джорджем Бушем старшим.
Корпус Миру – це неполітична, нерелігійна організація уряду Сполучених Штатів Америки, яка ставить за мету професійний та культурний обмін між країнами. 
Чернігів співпрацює з Корпусом Миру США з 2007 року на основі Меморандуму між Міністерством освіти і науки України та Корпусом Миру.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
У Деснянського басейнового управління новий очільник http://monitor.cn.ua/ua/politics/53016 22 березня, відбулися збори працівників Деснянського басейнового управління водних ресурсів. Політика article Fri, 24 Mar 2017 10:24:17 +0200 За участі голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко та голови Чернігівської облдержадміністрації Валерія Куліча колективу було представлено нового керівника – виконуючого обов’язки начальника Деснянського БУВР Тараса Молочка, призначеного наказом Держводагентства від 21 березня.

Звертаючись до працівників установи, голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч подякував їм за роботу і відзначив багаторічну працю попереднього керівника Сергія Нагалюка спільною, обласної ради й обласної державної адміністрації, почесною грамотою.

Також голова ОДА окреслив деякі пріоритетні, на його переконання, завдання. Зокрема, укріплення берегів річок на міжнародних кордонах і нормалізація роботи осушувально-зволожувальних систем.

Голова Держводагентства Ірина Овчаренко ознайомила присутніх із перспективами розвитку водогосподарської галузі, поставила перед фахівцями Деснянського БУВР завдання, спрямовані на перегляд підходів до управління водними ресурсами, наближення їх до європейських стандартів, упровадження найкращих міжнародних практик з управління водними ресурсами, побажала команді фахівців Деснянського БУВР спрямувати максимум зусиль на збереження екологічно чистого стану водних ресурсів для майбутніх поколінь і створення безпечних умов життєдіяльності населення.


Прес-служба облдержадміністрації

]]>
Служба зайнятості співпрацює з ОТГ http://monitor.cn.ua/ua/style/53015 Процеси децентралізації ставлять перед службою зайнятості нові завдання – налагодити тісну взаємодію з об’єднаними територіальними громадами. Це дозволить наблизити послуги служби безпосередньо до людей, зокрема, жителів сільської місцевості, які зазвичай є пасивнішими на ринку праці, ніж городяни. Стиль article Fri, 24 Mar 2017 10:22:33 +0200 Наразі тривають зустрічі керівників базових центрів зайнятості з головами об’єднаних територіальних громад. У центрі обговорень – ситуація на ринку праці, перспективи розвитку підприємництва та створення нових робочих місць.

Окрім того, організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, професійне навчання безробітних.

— Навесні традиційно розпочинається благоустрій населених пунктів. Отже, за результатами зустрічей заплановано чимало громадських робіт, до яких залучатимуться безробітні, — зазначила директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка. — Також ми співпрацюємо з об’єднаними територіальними громадами, аби виявити потребу на місцевих ринках праці. До речі, наразі спостерігається позитивна тенденція зростання кількості вакансій.

]]>
Чернігівські студенти знають правила енергозбереження http://monitor.cn.ua/ua/education/53014 Перетворення будинку в об’єкт економії можливе за рахунок використання енергоефективних інструментів. Яких саме, розглядали під час інформаційної зустрічі «Альтернативні джерела енергії – будуємо майбутнє разом» 22 березня зі студентами в Чернігівському національному технологічному університеті. Захід провела Громадянська мережа ОПОРА. Освіта article Fri, 24 Mar 2017 10:07:18 +0200 Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець розповіла охочим про елементарні методи економії ресурсів у будинку. Адже навіть якщо неправильно чистити зуби, можна даремно витратити 10 літрів води.
Кожна наша дія може або призвести до втрат, або сприяти економії.
«Якщо пересічні жителі, а особливо молодь, поінформовані про свої можливості – вони здатні реалізувати власний план покращення житла та збільшити економію. Варто звертати увагу не тільки на контроль кількості води, важливо також вчасно ремонтувати несправні речі.

Наприклад, через зламаний туалетний бачок може «зникнути» аж до 2 000 літрів води. Якщо кожен буде слідкувати за тим, як ефективніше використати ресурси, ми не тільки будемо їх зберігати, а й платитимемо менше», – наголосила Наталя Висіканець
Учасники зустрічі визначали найпопулярніші альтернативні джерела енергії та згадали про власні розробки університету, а саме портативні сонячні батареї.

Студенти дізналися, що зараз є безліч варіантів використання сонячної енергії, і не тільки у південних регіонах. Відтак, у Чернігові вже діє перша сонячна електростанція, гідроелектростанція, деякі жителі тільки почали використовувати сонячні батареї. Зараз місто ще розвиває цю сферу, але помітний потенціал.

Крім того, студенти отримали інформаційні матеріали про програму підтримки заходів з енергоефективності та про особливості збереження тепла в приміщеннях, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

]]>
Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/53013 Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 23 березня до 8:00 24 березня 2017 року. Стиль article Fri, 24 Mar 2017 09:35:42 +0200 Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж та 1 випадок знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни.


Пожежі – 6, з них 2 пожежі в житловому секторі, 2 пожежі на транспорті, 1 випадок загоряння сухої трави на площі 0,02 га та 1 інша пожежа.


Знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни – 1:

Групою піротехнічних робіт управління ДСНС України у Чернігівській області 23 березня о 15 год. було знищено 1 артилерійський снаряд калібру 122 мм часів Другої світової війни, якій було виявлено 22 березня на відкритій території біля с. Красне Чернігівського району.


Гідрологічна ситуація:

На р. Дніпро та на р. Десна нижче м. Трубчевська продовжується підйом рівнів води.
На р. Снов біля м. Сновськ вода на низьких ділянках заплави.


Радіаційний фон:


На території області радіаційний фон зареєстровано в межах  9-13 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 10 мкр/год., Ніжин – 13 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 12 мкр/год, Семенівка – 11 мкр/год., Сновськ – 9 мкр/год.


Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 23 березня до 20 години 24 березня очікується хмарна погода з проясненнями, вночі без істотних опадів, вдень дощ. Вітер північно-східний 5-10 м/с. Температура по області вночі 1-6º тепла, вдень 8-13º тепла.
По Чернігову температура вночі 3-5º тепла, вдень 9-11º тепла.

]]>
Інспекції Водоканалу розширили повноваження http://monitor.cn.ua/ua/style/53012 Рішенням №123 виконкому Чернігівської міської ради, посадових осіб КП «Чернігівводоканал» уповноважили складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 152 КУпАП. Це рішення можна назвати кроком вперед в плані поліпшення благоустрою нашого міста. Стиль article Fri, 24 Mar 2017 08:58:08 +0200 Відтепер, адміністративні протоколи на осіб, які порушують «Правила благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м. Чернігова» (далі – Правила благоустрою) можуть складати і посадові особи КП «Чернігівводоканал».

Зокрема, рішенням №123 виконкому Чернігівської міської ради від 16.03.2017 таким правом були наділені працівники Інспекції з контролю за водопостачанням та водовідведенням служби по роботі з клієнтами КП «Чернігівводоканал».

Як вплине прийняття виконкомом рішення №123 на ситуацію на дорогах та тротуарах міста побачимо найближчим часом

Звісно ж, посадові особи КП «Чернігівводоканал» мають право складати адмінпротоколи лише за тими пунктами Правил благоустрою, які безпосередньо стосуються діяльності підприємства. Так, відповідно до п. 10.1.4. Правил благоустрою, юридичні та фізичні особи зобов’язані утримувати кришки колодязів підземних комунікацій у справному стані та на рівні дорожнього покриття. Це правило в Чернігові повсюдно ігнорується як приватними, так і посадовими особами підприємств, а «Чернігівводоканал» до останнього часу не мав на них жодного важелю впливу.

Також, як приклад, можна навести п. 10.2.20. Правил благоустрою, відповідно до якого на подвір’ях, вулицях, площах та інших територіях загального користування без відповідної проектно-кошторисної документації заборонені роботи по прокладанню водопровідних, каналізаційних та інших мереж та споруд. Але, при цьому ми знаємо про значну кількість виявлених самовільних врізок у водопровідні та каналізаційні мережі.

Штрафи допоможуть навести порядок в Чернігові

Також адміністративні протоколи можуть складатися і за неналежне утримання вигрібних ям, скидання в зливову каналізацію виробничих та побутових стоків, нафтопродуктів, сміття, піску тощо. З цими явищами постійно стикаються інспектори «Чернігівводоканал». Щоб хоч якось вплинути на порушників, до цього часу доводилося викликати наряди Національної поліції, які й складали адмінпротоколи на порушників.

Мабуть мало кому відомо, але Правилами благоустрою окрім всього іншого передбачена і відповідальність і за несвоєчасну сплату за надані житлово-комунальні послуги. Таким чином, право на складання адміністративних протоколів до того ж стане дієвим механізмом у боротьбі з тими, хто має кошти, але не бажає сплачувати за отримані послуги. І, повірте, таких в нашому місті чимало!

 
Зазначимо, що ст. 152 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність громадян, посадових осіб та громадян-суб'єктів підприємницької діяльності за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів. Так, відповідно до цієї статті КУпАП, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів –

    тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

    на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Довідка

На проїзних частинах доріг, тротуарах та зелених зонах Чернігова знаходиться 43261 оглядовий колодязь водопровідної та каналізаційної мережі. З них 34876 колодязів перебувають на балансі КП «Чернігівводоканал», а ще 8385 оглядових колодязів належить приватним особам та підприємствам, які відповідають за їхнє утримання.


 
Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»

]]>
Суддя Заєць розігнав Чернігівський Євромайдан "законно" http://monitor.cn.ua/ua/politics/53011 Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя не виявила порушень судді Зайця, який своєю постановою розігнав Чернігівський Євромайдан. Політика article Fri, 24 Mar 2017 08:25:34 +0200 Таке рішення ухвалено 1 березня 2017 року після того, як пройшло більше двох років (!) з дати подачі заяви щодо перевірки.
Нагадаємо, що саме суддя Заєць постановив заборонити мирні зібрання в центрі Чернігова, внаслідок чого 25 листопада 2013 року міліція  та державні виконавці знесли Євромайдан. Постанова була винесена на підставі подання Чернігівської міської ради (юриста ради Павла Вовка).

Чернігівська обласна організація політичної партії ДемАльянс, одна з організаторів Євромайдану в Чернігові, подала апеляцію щодо скасування постанови Зайця. Апеляція не була задоволена. Після чого була подана касація, яка була задоволена і постанова судді Зайця скасована. Справа направлена на розгляд до суду першої інстанції. Чернігівська міська рада відмовилась від позову.

Чернігівський ДемАльянс, вбачаючи порушення при розгляді справи та винесенні постанови суддею Зайцем про заборону мирних зібрань, в 2014 році подала заяву про проведення перевірки стосовно цього судді до Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції.

Дисциплінарне стягнення до судді може застосовуватись не пізніше 3-х років з дня вчинення проступку. Після того, як трирічний термін сплив, заяву розглянули. В тексті ухвали вказано, що не виявлено фактів, які б могли вказувати про грубу недбалість чи навмисне порушення закону суддею Зайцем. В резолютивній частині ухвали відмовлено у відкритті справи стосовно цього судді у зв’язку із закінчення строку для притягнення до відповідальності.


Прес-служба Чернігівської міської організації політичної партії ДемАльянс

]]>
Молодь – за чисту воду! http://monitor.cn.ua/ua/style/53010 22 березня у Чернігівському національному технологічному університеті відбувся обласний водно-екологічний конкурс «Молодь – за чисту воду!». Стиль article Fri, 24 Mar 2017 08:10:33 +0200 Відповідно до Закону України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», підпункту 3.19 пункту положення про Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації від 11. 01.2013 року №16 з метою виявлення у молоді розуміння водно-екологічних проблем та представлення можливих способів їх вирішення, сприяння використанню інтелектуального потенціалу молоді в рішенні водно-екологічних проблем Чернігівської області.

Обласний водно-екологічний конкурс «Молодь – за чисту воду!» – це конкурс серед учнів загальноосвітніх та вихованців позашкільних навчальних закладів віком 14-17 років, які готові застосовувати свій інженерно-технічний і науковий потенціал для збереження водних ресурсів Чернігівщини.

Метою конкурсу є виявлення в учнів розуміння водно-екологічних проблем та представлення можливих способів їх вирішення, сприяння використанню інтелектуального потенціалу молоді в рішенні водно-екологічних проблем Чернігівської області.
Організаторами виступила кафедра Водопостачання та водовідведення інженерно-будівельного факультету Чернігівського національного технологічного університету та управління освіти і науки Чернігівської Облдержадміністації.

За результатами конкурсу було нагороджено переможців почесними грамотами, дипломами та цінними подарунками відповідно до положення про обласний водно-екологічний конкурс від 12.12.2016 року №446 Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації та ЧНТУ.

Диплом ІІІ ступеня отримала ОЛІЙНИК ЛІЛІЯ ПЕТРІВНА, учениця 10Б класу, Бобровицької ЗОШ І-ІІІ ступеня №2.
Диплом ІІ ступеня отримала ПУРИГА ВАЛЕНТИНА ГЕННАДІЇВНА, учениця 11А класу Новгород-Сіверської гімназії №1 ім. Майстренка
Диплом І ступеня отримала ПЕТРЕНКО АННА ІГОРІВНА, учениця 11 класу Прилуцької ЗОШ І-ІІІ ступеня №13

http://ibf.stu.cn.ua/molod-za-chystu-vodu/

]]>
Над чим працював "Наш край" у Чернігівській міськраді у 2016 році? http://monitor.cn.ua/ua/politics/53009 Команда партії «Наш край» обрана до Чернігівської міськради у 2015 році з найкращою з серед політичних партій покроковою стратегією розвитку «Чернігівська перспектива». Політика article Fri, 24 Mar 2017 08:03:48 +0200 Серед її пріоритетів – соціальний захист і допомога жителям громади; модернізація транспортної інфраструктури і сфери ЖКГ, охорони здоров'я та освіти; ставка на розвиток туристичного потенціалу міста.

«Нам повірили люди і ми змогли сформувати найбільшу фракцію в міськраді. Попри протидію, ми крок за кроком виконуємо свої обіцянки та втілюємо у життя програму «Чернігівська перспектива», - говорить керівник фракції «Наш край» Олександр Соколов.

Фракція відзвітувала про свою діяльність минулого року.

«Якісна медицина» – у дитячих поліклініках №1 та №2 Чернігова для мешканців міста відмінено 95% благодійних внесків, плата за медичні послуги та аналізи, батьки економлять кошти та мають можливість зробити безкоштовні аналізи. Виділено кошти та придбано медичну апаратуру на суму майже 20 млн гривень.
   
«Здоровий спосіб життя» – вперше в Чернігові буде побудовано сучасна площадка європейської якості для дворового футболу по вулиці Льотній (колишня Червоногвардійська) 1,5 млн грн., ініційовано ремонт та модернізацію спортивних майданчиків в школах міста. Проведені проектні роботи на стадіоні «Локомотив», на 2017 рік запланована І черга робіт. Відстоювали роботу шести дитячих спортивних шкіл громадських товариств.
   
«Достойна освіта» – Завдяки нашій принциповій позиції у 2016 році збережено безкоштовне харчування 1-4 класів та співфінансування харчування в дитячих садочках. Депутати фракції категорично проти перекладання соціальної відповідальності на плечі громади.

«Соціальний захист» – в такі складні часи влада має максимально допомагати незахищеним верствам населення (ветерани, інваліди та пенсіонери). Депутати фракції «Наш край» надали матеріальну допомогу понад 350 родинам чернігівців. Забезпечено безкоштовний проїзд пільговиків в громадському транспорті, незважаючи на відсутність субвенції з держбюджету.

«Екологічна безпека» – у програму поліпшення екологічного стану м. Чернігова на 2016-2017 роки внесли пропозиції щодо очищення р. Стрижень та водойм у Центральному парку культури і відпочинку.
Ми забезпечили продовження  мораторію на рік на будівництво біля паркових зон, а саме по вул. Савчука, О.Міхнюка (В. Інтернаціоналістів) та Кордівці, вул. Пухова – Бєлова (Березовий гай). Не продовжили оренду «Термінал-центру» та забезпечили його закриття, для забезпечення комфортного та безпечного життя мешканців району, в якому він базується.

«Відкритість влади» – При розробці регламенту Чернігівської міської ради депутати від «Нашого краю» внесли більше 30 сучасних та необхідних поправок. Підтримали ініціативу щодо електронних петиціях, які були  впровадженні та ефективно діють. Відстоювали затвердження «Бюджетного регламенту», який  необхідний для роботи Чернігівської міської ради, щоб не допустити помилок при написанні бюджету та уникнути корупційних схем.

Як наголосив секретар Чернігівської міської ради Віктор Бистров, перший рік роботи фракції «Наш край» – це фахове виконання передвиборної програми. «Це захист нашої громади, адже ми досвідчені управлінці і люди справи, а не реформо-імітатори, які відстоюють або бізнес-інтереси, або займаються політичним піаром та демагогією», - підкреслив він.

Також В. Бистров зазначив, що фракція «Наш край» у своїй діяльності займає конструктивну позицію: підтримує всі рішення, які сприяють розвитку міста, і не підтримує ті, що погіршують ситуацію у Чернігові. Депутати голосують за цільові програми (освіта, медицина, спортивні майданчики тощо), адже це поліпшує ситуацію в окремих галузях, пропонує стратегію їх поступального розвитку.  Натомість, фракція не підтримує рішення, що безпосередньо чи опосередковано знижують рівень життя мешканців обласного центру Чернігівщини (приміром, депутати «Нашого краю» не голосували за зрівнялівку в орендній платі 40 грн./м.кв., не підтримували «реформування» спортивних шкіл, що по суті, є їх прихованим знищенням).

Керівник фракції «Наш край» у Чернігівській міськраді зауважує, що сьогодні українські міста живуть в інших умовах, аніж навіть рік тому. Додаткові кошти від децентралізації дозволяють ефективно вирішувати проблемні питання на місцях. «І те, що у Чернігові відбуваються зміни – реконструюються парки і сквери, впорядковується міський пляж – це завдяки достатньому фінансовому ресурсу. Водночас, ми вважаємо, що ефективність використання бюджетних грошей може бути вищою, насамперед, через подальше запровадження програм з енергозбереження у закладах освіти і медицини», - переконаний О.Соколов. Адже, на його думку, не зовсім правильною виглядає ситуація, коли батьки у школах збирають кошти на заміну вікон у класах, а в місті на депозиті розміщено близько 300 млн грн. Зрозуміло, що це має бути комплексна програма, централізована закупівля, аби здешевити вартість.


Прес-служба обласної організації ПП "Наш край"

]]>
За позовом прокурора відшкодовано на користь держави збитки, заподіяні незаконною порубкою дерев http://monitor.cn.ua/ua/style/53008 Господарським судом області за позовом прокурора вкотре із постійного лісокористувача на користь бюджету стягнуто 40 тис. грн. шкоди, заподіяної неналежним виконанням обов’язків з охорони лісових насаджень та вирубки невстановленими особами дерев. Стиль article Fri, 24 Mar 2017 07:54:00 +0200 Реалізації представницьких повноважень передувало вивчення прокурорами фактів незаконних порубок деревини, що мають місце на землях, які перебувають в постійному користуванні лісогосподарських підприємств.

На усунення виявлених порушень вжиті заходи представницького характеру щодо стягнення заподіяних збитків.


Довідково:

У поточному році вже заявлено 6 аналогічних позовів на суму майже 760 тис. грн.Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Мобільний телефон виявився віртуальним http://monitor.cn.ua/ua/style/53007 Поліція Чернігівщини застерігає: замовивши товар на сайті Інтернет-оголошень, розраховуйтесь лише після його отримання. Стиль article Fri, 24 Mar 2017 07:50:44 +0200 Вочевидь 18-річний житель Чернігівського району не звернув уваги на це попередження або просто проігнорував його і понадіявся на удачу. Як наслідок — втратив тисячу гривень.

Юнак знайшов підходящу модель мобільного телефону на сайті оголошень та вирішив його придбати. Але продавець запропонував йому заплатити та товар наперед.

Після перерахунку вказаної суми на картку продавця, оголошення з сайту зникло, а його телефон перестав відповідати на дзвінки.

За даним фактом поліцією відкрите кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (шахрайство), що передбачає обмеження волі на строк до трьох років.

Також правоохоронці попереджають про інші найбільш поширені способи шахрайств — телефонне та маніпуляції з банківськими картками.

Поліція застерігає та рекомендує:

Коли незнайомець представляється правоохоронцем, лікарем чи знайомим? Терміново вимагає гроші по телефону? Не піддавайтеся на обман, перевірте інформацію, телефонуйте 102!

Якщо по телефону питають термін дії вашої банківської картки, код безпеки на зворотному боці картки або банківські паролі з SMS? Не повідомляйте, це шахраї!

 
Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Піротехніки ДСНС знищили артилерійський снаряд часів Другої світової війни http://monitor.cn.ua/ua/style/53006 22 березня місцевий житель с. Красне Чернігівського району під час перебування у лісопарковій зоні, що неподалік населеного пункту, випадково натрапив на вибухонебезпечний предмет, більша частина якого знаходилась в ґрунті. Стиль article Fri, 24 Mar 2017 07:47:22 +0200 Повідомлення про подію до оперативно-координаційного центру УДСНС України у Чернігівській області надійшло о 16:40. До приїзду рятувальників, небезпечне місце охороняли співробітники Національної поліції.

23 березня фахівці групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС України у Чернігівській області ідентифікувала боєприпас, як артилерійський снаряд калібром 122 мм часів Другої Світової війни.

О 15:00 вибухонебезпечний предмет було знищено у спеціальновідведеному місці відповідно до вимог безпеки.

Рятувальники ДСНС України звертаються до громадянам дотримуватись заходів безпеки у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів. Про небезпечні знахідки необхідно негайно повідомити Службу порятунку за номером "101" або правоохоронців за номером "102".


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Найпоширенішою формою захворювання залишається активний туберкульоз легенів http://monitor.cn.ua/ua/style/53005 До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом. Стиль article Fri, 24 Mar 2017 07:43:36 +0200 За даними обласного протитуберкульозного диспансеру, на кінець 2016 р. під наглядом лікувально-профілактичних закладів області перебувала 1000 хворих із усіма формами активного туберкульозу.

Розповсюдженість туберкульозу на Чернігівщині становила 98 осіб на кожні 100 тис. населення (на кінець 2015р. – 103 особи).

У 2016р. діагноз "активний туберкульоз" уперше в житті встановлено 656 жителям області, серед яких три чверті – чоловіки, 20 хворих – діти у віці до 18 років.

Захворюваність на цю небезпечну хворобу в минулому році становила 64 випадки в розрахунку на 100 тис. населення (у 2015р. – 65).

Найпоширенішою формою захворювання залишається активний туберкульоз легенів: такий діагноз у минулому році встановлено 600 хворим.

На кінець 2016 р. у вогнищах активного туберкульозу мешкало 1376 осіб, з них поряд із хворими, що виділяють мікобактерії туберкульозу, проживали 356 дітей у віці до 18 років.
У минулому році від туберкульозу померли 104 хворі (87 чоловіків та 17 жінок), що на 13% менше, ніж у попередньому.

Рівень смертності в розрахунку на 100 тис. жителів знизився з 11,4 до 10,0 особи.

До чинників, які сприяють летальному завершенню туберкульозу, належать: відмова від стаціонарного лікування, важка супутня патологія, зловживання алкоголем, наркоманія, поширення туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.

На кінець 2016 р. на диспансерному обліку знаходилися 197 хворих на ВІЛ-асоційований туберкульоз. Упродовж минулого року 61 хворий на активний туберкульоз помер від СНІДу.


Головне управління статистики у Чернігівській області

]]>
24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом http://monitor.cn.ua/ua/rest/53004 Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу. Відпочинок article Fri, 24 Mar 2017 07:39:03 +0200 У 1993 році ВООЗ об’явила туберкульоз національним лихом, а день 24 березня Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом і офіційно рекомендувала стратегію DOTS як нову стратегію боротьби з хворобою.

Основними принципами DOTS є:
Політична підтримка;
Діагностика методом мікроскопії;
Надійна поставка ліків;
Контроль за лікуванням;
Регулярна оцінка результатів.

DOTS – це стратегія проти епідемії туберкульозу, вона дозволяє виявляти і лікувати хворих, небезпечних для оточуючих.

Можна вилікувати 92-95% хворих туберкульозом.

Впровадження DOTS – це спасіння багатьох людей від смерті, хвороби і страждання, зумовленого ТБ. Принципі стратегії DOTS універсальні для всіх країн. Зараз вона успішно запроваджується у більш ніж 180 країнах світу.

В Україні, згідно з Указом Презедента України № 290 від 22 березня 2002 року, також встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається щорічно теж у 24 березня.

]]>
24 березня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/53003 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 24 Mar 2017 07:36:43 +0200 Василькова Галина Михайлівна
Газука Віта Григорівна
Конащук Олег Петрович
Косенко Людмила Василівна
Костюк Тетяна Михайлівна
Кучма Клавдія Василівна
Ластовець Володимир Олександрович
Малиш Ганна Павлівна
Маньковський Григорій Володимирович
Роменець Максим Олександрович

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Активісти під ОДА: не пустили нас, не пустимо чиновників. Куліч вибачився за підлеглого. ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/53000 Політика article Thu, 23 Mar 2017 19:05:35 +0200 http://www.youtube.com/watch?v=M3zKiqg0Sfg

]]>
Уряд затвердив межі госпітальних округів на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/politics/52999 Уряд затвердив склад госпітальних округів 11 областей та м. Київ і дав «зелене світло» регіонам для створення госпітальних рад, стратегічного планування округів на 5 років та залучення інвестицій в медичну галузь. Політика article Thu, 23 Mar 2017 18:20:04 +0200 «Регіони, які першими почали реформи та стратегічно дивляться на розвиток мережі своїх медзакладів, добре розуміють що виграють і якісно підготуються до впровадження страхової медицини. Я переконаний, вони першими матимуть підтримку Уряду у фінансуванні та залученні інвестицій і на медичну інфраструктуру, і на ремонт доріг для доїзду до лікарень. Ті регіони, де не змогли домовитись щодо меж госпітальних округів, повинні зробити все можливе, аби провести ефективну дискусію, ухвалити рішення і перейти до наступного етапу – планування. Якщо цей шлях не буде пройдено, їм доведеться взяти на себе відповідальність перед громадами за їх медичне забезпечення. У громади завжди є вибір: почати впорядковувати та модернізувати медичні заклади, формувати нові маршрути пацієнтів, наводити лад в галузі, або ж залишити все, як є. Але тут потрібно пам’ятати, що перехід на оплату за медичну послугу зробить утримання малопотужних та неефективних лікарень непідйомним для місцевих бюджетів», - прокоментував підсумки урядового засідання заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Він нагадав, що округи формувались на підставі ухваленої КМУ постанови № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів». Під час їх підготовки враховувались територіальні особливості областей (географічні, шляхи сполучення) для створення доступності до високоякісної медичної допомоги. Всі проекти пройшли цикл дискусій на місцях та затвердження в МОЗ на відповідність вимогам постанови.

Щодо визначення медзакладів, які входитимуть до того чи іншого округу, Павло Ковтонюк пояснив, що це у поточному 2017 р. повинні зробити госпітальні ради, які краще знають свою інфраструктуру. «Вони розроблять плани розвитку госпітального округу та сформують мережу з детальним переліком закладів, що входять до госпітального округу. Ми у свою чергу надамо їм оновлені вимоги до лікарень І та ІІ рівнів», - розповів заступник Міністра.

]]>
Головою Громадської ради при ОДА обрано Ігоря Москаленка http://monitor.cn.ua/ua/politics/52998 Близько чотирьох годин 22 березня тривало перше засідання Громадської ради при облдержадміністрації. Політика article Thu, 23 Mar 2017 17:29:38 +0200 Найбільше часу у громадських активістів зайняли організаційні питання: вибори головуючого на засіданні, затвердження порядку денного, послідовність розгляду питань. Найдовше обговорювали формат голосування за голову Громадської ради. Визначали, відкрите чи таємне голосування, один чи два тури, з використанням скриньки чи просто піднімаючи мандат.

Були й оригінальні пропозиції. Віктор Сєхін пропонував поіменне голосування за списком. А Володимир Демиденко — шляхом жеребкування. На його думку такий вибір допоміг би уникнути багатьох конфліктів, непорозумінь та взаємних звинувачень.

На посаду голови ГР було висунуто дві кандидатури: Тамари Петрової з ГО «Громадський контроль Чернігова» та Ігоря Москаленка, представника Федерації профспілкових організацій Чернігівської області. Кожен з кандидатів представив своє бачення роботи Громадської ради, відповів на запитання колег.

У результаті голоси представників громадськості розподілилися таким чином: за Тамару Петрову — 26 голосів, за Ігоря Москаленка — 32 голоси. Один голос був проти всіх, один — утримався, один з мандатів визнано недійсним, ще один не брав участі у голосуванні. Присутніми на засіданні Громадської ради були 62 особи, які мали право голосу. Під час голосування за голову - 61 особа. Всього ж до цього дорадчого органу увійшов 71 представник ІГС.

Окрім того під час засідання Громадської ради були присутні близько двох десятків активістів, які брали участь в обговоренні та ставили питання кандидатам.

Отже, головою Громадської ради обрано Ігоря Москаленка. Під час засідання також затверджено бланк Громадської ради. До запропонованого його проекту було додано герб Чернігівської області та роки роботи ради цього скликання. Також створено робочу групу, яка розроблятиме нове Положення про Громадську раду при Чернігівській облдержадміністрації та регламент її роботи.

Крім того, від присутніх звучали нарікання щодо формату доступу до засідань Громадської ради, які традиційно відбуваються у великому залі облдержадміністрації (будівля є режимним об’єктом). З одного боку – на те, що фактично у роботі ради беруть участь і намагаються вплинути на голосування особи, які не є членами ради, з іншого – щодо законності присутності на засіданні громадян без будь-яких обмежень. Відтак, один із запропонованих варіантів – проводити засідання Громадської ради у приміщенні, яке б вмістило всіх бажаючих.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
На кордоні виявлено вантажівку з підробленими документами… http://monitor.cn.ua/ua/style/52997 В міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Нові Яриловичі», при перевірці прикордонним нарядом реєстраційних документів на вантажний автомобіль «Scania», що рухався з вантажем консервації, виявлені ознаки підробки свідоцтва про реєстрацію. Стиль article Thu, 23 Mar 2017 17:27:44 +0200 В подальшому, при поглибленій перевірці, підозри отримали підтвердження, встановлено, що свідоцтво про реєстрацію підроблене.

В діях власника транспортного засобу таким чином вбачаються ознаки злочину передбаченого статтею 358 «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів» Кримінального Кодексу України.

Водія, з метою проведення слідчих дій, передано співробітникам Ріпкинського відділу поліції ГУ в Чернігівській області.


Помічник начальника прикордонного загону - начальник прес-служби підполковник О.В. Дудко

]]>
Всеукраїнська Кампанія 2500 сакур розпочалася сьогодні з Чернігова http://monitor.cn.ua/ua/style/52996 Сьогодні у Чернігові з офіційним візитом перебувала аташе економічного відділу Посольства Японії в Україні Іто Юрі. Стиль article Thu, 23 Mar 2017 15:07:23 +0200 У Чернігівській міській раді поважну гостю зустрів міський голова Владислав Атрошенко.  

Під час зустрічі сторони обговорили можливості розширення співробітництва між двома країнами.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зазначив, що за 25 років дипломатичних відносин та партнерства Японія надала $3,1 млрд  допомоги Україні, і лише за період з 2014 року, коли наша країні переживає важкі часи агресії – понад $1,8 млрд.

Аташе економічного відділу Посольства Японії в Україні Іто Юрі розповіла про досвід співпраці Японії з Чернігівщиною, зокрема, у обласний туберкульозний диспансер закуплено лабораторне обладнання.

Вона також повідомила, що до 25-річчя дипломатичних відносин між двома країнами уряд Японії проводить «Кампанію 2500 сакур», яка сьогодні розпочинається у Чернігові. Сакури, висаджені по різних містах України, символізуватимуть дружбу між народами України та Японії.

Для Іто Юрі провели також коротку презентацію ресурсного потенціалу м. Чернігова, відзначивши багату історико-культурну спадщину перспективні можливості розвитку туризму.

Владислав Атрошенко запевнив, що міська влада Чернігова відкрита для співпраці та підтримки спільних взаємовигідних проектів, зокрема він висловив зацікавленість міста у пропозиціях щодо будівництва сміттєпереробного заводу.

Після зустрічі Іто Юрі разом з Владиславом Атрошенком взяли участь у закладці Алеї сакур у сквері біля ТРЦ «МЕГА ЦЕНТР». Загалом висаджено 51 деревце, це саджанці сакури «Роял Бургунді», акліматизовані до природних умов України.

Під час спілкування з пресою Іто Юрі говорила про те, що сакура – символ Японії и японської культури, який японці шанують з давніх часів, і відтепер чернігівці також матимуть змогу милуватися чарівним цвітінням цих дерев.

 
Довідково:

Згідно з Указом Президента України Перта Порошенка 2017 рік оголошений Роком Японії в Україні. Крім того, цього року також виповнюється 25 років встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією. Японія підтримує Україну в питаннях демократичних реформ та збереження суверенітету та територіальної цілісності.Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Управління забезпечення функціонування об’єктів Чорнобильської АЕС не усунуто фінансових порушень, що призвели до втрат http://monitor.cn.ua/ua/style/52995 Фахівцями Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час проведеної в липні минулого року планової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства „Управління забезпечення функціонування об’єктів Чорнобильської АЕС” виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму 6,8 млн. гривень. Стиль article Thu, 23 Mar 2017 14:53:14 +0200 Зокрема, Підприємством завищено витрати на оплату праці внаслідок встановлення непередбачених законодавством надбавок і доплат або їх завищення на суму 5,3 млн гривень.

Разом з тим, Підприємством сплачено внесків до державних цільових фондів по незаконно виплачених сумах по оплаті праці, що призвело до втрати 0,3 млн гривень.

Водночас, при формуванні потреби в бюджетних коштах зайво включено видатки на виплату заробітної плати та ЄСВ (видатки, що повинні здійснюватись за рахунок плати за надані послуги), внаслідок чого Підприємством завищено потреби у бюджетних асигнуваннях на суму майже 0,8 млн гривень. 

Окрім того, посадовими особами підприємства всупереч законодавству відчужено на користь суб'єктів державної форми власності  2 автомобілі балансовою вартістю майже 0,4 млн грн  без отримання дозволу відповідного суб'єкта управління майном – Державного агентства України з управління зоною відчуження.

За недотримання законодавства з фінансових питань на двох посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення.

Директору Підприємства надіслано вимоги щодо усунення виявлених порушень.

Матеріали ревізії передано до Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.
Про результати ревізії проінформовано прокуратуру Київської області.

Слід зазначити, що на даний час порушення не усунуті.

]]>
У Ніжинському держлісгоспі завершують весняну посадку лісу http://monitor.cn.ua/ua/style/52994 Лісогосподарські підприємства Чернігівщини розпочали весняну посадку лісу. За відносно короткий термін цього річ лісівники краю встигли закласти понад одну тисячу гектарів нових насаджень. Стиль article Thu, 23 Mar 2017 13:57:08 +0200 Одним із передовиків серед держлісгоспів області є ДП «Ніжинське лісове господарство», яке має потужну насіннєву базу. За тиждень на підприємстві планують завершити посадку саджанців і взятися за розсадники.

Минулого року ДП «Ніжинське лісове господарство» посадило молодими лісовими культурами 250 гектарів площ, замість 160 гектарів, доведених планом. Цього річ ніжинські лісівники не пасуть задніх. Буквально за тиждень вони встигли посадити саджанцями понад 100 гектарів лісових площ. Висаджують переважно сосну та дуб.

Всесвітній день лісу, котрий традиційно відзначають 21 березня, в рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» ніжинські лісівники провели за роботою … в лісі. Адміністрація лісгоспу на чолі з його директором прибула у Вертіївське лісництво для того, щоб на зрубах закласти нові площі лісових масивів.

За словами директора ДП «Ніжинське лісове господарство» Юрія Болоховця, для цих потреб заздалегідь підготовлено 1,6 мільйона сінців і саджанців. Посадковий матеріал – із власних розсадників.

Лісівники намагаються не проґавити жодного сприятливого дня, адже саджанцям потрібен вологий грунт. Закінчити з весняною посадкою лісу працівники держлісгоспу планують вже до кінця тижня. Після цього розпочнеться робота в розсадниках та теплицях.

Прес-служба ДП «Ніжинське лісове господарство»

]]>