Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Фейсбучний мікс до кави. Післяобідній №4 http://monitor.cn.ua/ua/rest/59574 Сьогодні у дайджесті ми обговорюємо транспортні перевезення, стосунки, модний показ за участі вихованців Чернігівського РНЦ, сварки і багато чого іншого. Відпочинок article Mon, 11 Dec 2017 16:46:28 +0200  

Звичайно, ми намагаємося зібрати найцікавіші або найдотепніші цитати та публікації, але якщо Ви вважаєте, що Ваша думка варта уваги багатьох, то надсилайте її нам на пошту: cg.monitor@gmail.com.

Нам дуже подобається читати Ваші листи)

Отже, у сьогоднішньому дайджесті піде мова про наступне:

- про конкретні справи


- про вартість:


- сварки українською не сварки?


- про транспортні перевезення:- про Суспільне?


- про землю:


- про натяки:


- про соціологічні дослідження- про атмосферу 90-х:


- і на останок. Про стосунки:


Гарного понеділка і хорошого настрою на сесь тиждень!
]]>
Конференція «Роль мистецтва в духовних, соціальних та педагогічних комунікаціях: історичний та сучасний вимір»об’єднує Україну http://monitor.cn.ua/ua/education/59573 Всеукраїнська міжпредметна науково-практична конференція «Роль мистецтва в духовних, соціальних та педагогічних комунікаціях: історичний та сучасний вимір» відбулася у Чернігові 8-9 грудня. Освіта article Mon, 11 Dec 2017 15:18:47 +0200 Професори та доценти кафедри філософії та культурології Національного університету «Чернігівський  колегіум» імені Т.Г. Шевченка разом із партнерами – Чернігівським обласним художнім музеєм ім. Г.П. Галагана та Громадською організацією  Міський молодіжний центр «ЖМЕНЯ» об’єднали науковців з Києва, Глухова, Сум, Тернополя, Львова, Луцька.  Конференція відбулася в рамках культурного проекту «Соціальний театр – мода на добре мистецтво» за фінансової підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні.

Тематика конференції зацікавила фахівців у галузях філософії, естетики, етики, культурології, мистецтвознавства,  практики мистецтва, психології, соціальної педагогіки, соціальної роботи, історії і методики виховання.  Доповіді провідних українських науковців, таких як професори Галина Мєднікова, Іван Остащук, Вікторія Головей, Анатолій Новіков, Наталя Ковальчук, Валерій Панасюк, Марина Столяр, Олена Колесник створили дискусійне поле для всіх учасників, яких виявилося більше шестидесяти. Основними напрямками роботи конференції стали: мистецтво як соціально-історичний дискурс, філософія та естетосфера соціального театру, культурологічний та релігієзнавчий вектор у дослідженнях візуальних мистецтв, традиції української та зарубіжної педагогіки у сферах етичного, естетичного та духовного виховання, аматорське театральне мистецтво.

 Під час конференції працювала молодіжна секція, у якій взяли участь майже два десятки молодих науковців: студентів, магістрантів та аспірантів. 

 У програмі дводенної зустрічі була передбачена насичена екскурсійна програма – від знайомства гостей з історією Національного університету «Чернігівський  колегіум» імені Т.Г. Шевченка, екскурсії  у стінах Художнього музею до мандрівки зимовим  історичним центром древнього Чернігова. Науковці роз’їхалися із добрими враженнями від рівня плідної інтелектуальної атмосфери, зокрема, ознайомившись із  унікальним досвідом культурно-просвітницької та арт-терапевтичної роботи студентського соціального театру «ЕХ LIBRIS» під керівництвом Марини Каранди  та  сформованим позитивним іміджем міста, як Сіверського осередку культури і мистецтва.

Марічка Кульбаба

]]>
СБУ затримала місцевого мешканця, який зберігав боєприпаси з району АТО http://monitor.cn.ua/ua/style/59572 Співробітники Служби безпеки України спільно з поліцією затримали мешканця селища Гончарівське, який зберігав боєприпаси, вивезені з району проведення антитерористичної операції. Стиль article Mon, 11 Dec 2017 15:13:28 +0200 Під час проведення обшуку у помешканні зловмисника правоохоронці вилучили дві гранати РГН із запалами, гранату ВОГ-25 до підствольного гранатомета, реактивний двигун до РПГ-7, майже п’ятсот набоїв калібру 5,45 мм, 7,62 мм та 14,5 мм, саморобний пристрій для стрільби бойовими патронами та набої до нього.

Вилучені боєприпаси направленні на експертизу.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.
   
Триває досудове слідство.


Прес-група Управління СБ України в Чернігівській області

]]>
На вимогу прокуратури виконано судове рішення про сплату 300 тис. грн. податкового боргу http://monitor.cn.ua/ua/style/59571 Прокуратурою області постійно контролюється хід виконання судових рішень, ухвалених за позовами прокурорів. Стиль article Mon, 11 Dec 2017 15:10:45 +0200 Так, Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов прокуратури в інтересах держави про стягнення із одного з товариств майже 300 тис. грн. податкого боргу.

Завдяки принципової позиції прокуратури суб’єктом господарювання рішення суду реально виконано, всю суму заборгованості сплачено.

Виконання рішень судів й надалі залишаюся на контролі прокуратури області.

Довідково: протягом 2017 року за втручання органів прокуратури до бюджетів різних рівнів надійшло 2 млн. грн., стягнутих за позовами вказаної категорії.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Обережно, відкриті люки! http://monitor.cn.ua/ua/style/59570 На території міста Чернігова розташовано близько 100 тис. оглядових колодязів, за експлуатацію яких відповідають декілька організацій та приватні особи, у власності яких ці колодязі перебувають. Стиль article Mon, 11 Dec 2017 15:02:10 +0200 Перший, по-справжньому, зимовий день 11 грудня показав, що комунальні служби міста відповідально поставилися до питання розчищення проїзних частин та тротуарів від снігу. Як повідомляє сайт Чернігівської міської ради, з початком хурделиці,  на вулиці Чернігова вийшло 9 машин цеху санітарного прибирання КП «АТП-2528». Серед них два Глобуси і сім автомобілів МАЗ.

Під час нічної зміни, з 22-ої години 11 грудня, на прибирання Чернігова від снігу тільки КП «АТП-2528» відправить 16 одиниць техніки. Серед них 10 МАЗів, п’ять тракторів і один навантажувач. Окрім цього, розчищенням тротуарів на прибудинкових територіях активно займалися комунальні підприємства, що обслуговують багатоквартирні будинки.

Нажаль, потужна комунальна техніка разом із снігом дуже часто зносить і кришки люків оглядових колодязів. Станом на 14 годину 11 грудня, до аварійно-диспетчерської служби КП «Чернігівводоканал» надійшло 16 повідомлень про розкриті оглядові колодязі. По усіх випадках зсуву кришок люків було оперативне реагування аварійної служби підприємства. Незважаючи на належність, люки було накрито кришками.

Окрім цього було зафіксовано і випадки, коли кришку люку техніка збивала разом з обоймою. Про такі випадки аварійно-диспетчерська служба КП «Чернігівводоканал» повідомила власників колодязів і кол-центр ЖКГ, адже таке пошкодження потребує ремонту колодязів.

Враховуючи важливість питання, як і раніше, оперативне реагування на повідомлення громадян про відкриті оглядові колодязі бере на себе КП «Чернігівводоканал».

Звертаємось до всіх мешканців Чернігова! Не будьте байдужими. Побачивши відкритий оглядовий колодязь, повідомляйте в аварійно-диспетчерську службу КП «Чернігівводоканал» за телефоном (0462) 67-67-87

Закриті оглядові колодязі – безпека громадян і безпека на дорогах!

Треба зазначити, що інформації про випадки зсуву кришок антивандальних люків оглядових колодязів виробництва концерну КАСІ, яких тільки в цьому році на дорогах міста службами КП «Чернігівводоканал» було встановлено понад 350 шт., до аварійно-диспетчерської служби підприємства не надходило. Технологічно кришка такого люку зафіксована в обоймі шарніром та замком і зсув її під час чищення снігу практично неможливий.
Довідково

Різновиди оглядових колодязів за типом підземних комунікацій:
    Каналізаційний колодязь — для обслуговування колекторів та труб мережі побутової каналізації
    Колодязь дощоприймальний — для обслуговування колекторів та труб мережі дощової каналізації
    Кабельна камера — для обслуговування мережі кабельної каналізації
    Колодязь водопровідний — для огляду, регулювання та обслуговування вентилів мережі водогону
    Колодязь газопровідний — для огляду, регулювання та обслуговування вентилів мережі газопроводу
    Колодязь теплової мережі — для огляду, регулювання та обслуговування вентилів мережі теплопостачання
    Пожежний гідрант підземний — для приєднання та взяття води з метою пожежогасіння

Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»

]]>
Чернігів вже прикрашають до новорічних свят http://monitor.cn.ua/ua/rest/59566 Наближаються новорічні та різдвяні свята, яких чекають та до яких готуються мабуть всі: і дорослі, і діти. Чернігів теж чепуриться, щоб створити справжню зимову казку для жителів та гостей. Відпочинок article Mon, 11 Dec 2017 13:36:27 +0200 На минулому тижні уже почали встановлювати новорічну ялинку, а ще раніше – прикрашати місто святковою ілюмінацією. До минулорічної додалася й нова.

Цього року створюється більше новорічних локацій та фотозон, розвішуються гірлянди, встановлюються світлові колони та фонтани. Останніх буде змонтовано три – один в сквері по просп. Миру, де й торік, а ще два – в сквері Богдана Хмельницького. Прикрашаються ліхтарі, дерева та огорожа на площі й у скверах.

До речі арка, яку встановили на вході до малого бульвару (так званої «стометрівки») також є частиною новорічної ілюмінації і варто дочекатися закінчення монтажу всіх елементів, щоб побачити її завершений вигляд.

Загалом святковою ілюмінацією цього року буде прикрашено головну площу міста – Красну площу – та будівлі навколо неї, сквер Попудренка, сквер Богдана Хмельницького, сквер по просп.. Миру, встановлено світлові елементи біля РАЦСу.

Тож на чернігівців та гостів міста, окрім святкової шоу-програми, новорічного ярмарку, чекають яскраві локації та фотозони, а також незабутнє видовище створене з допомогою яскравої ілюмінації.

За проектом, запропонованим підрядником, саме такий вигляд арка матиме після завершення монтажу всіх елементів


За інформацією Управління житлово-комунального господарства міської ради

]]>
Граючи на материнських почуттях, шахрай видурив у жінки 140 тисяч гривень http://monitor.cn.ua/ua/style/59565 До Чернігівської поліції звернулася літня жінка, якій подзвонив невідомий та запевнив, що її син потрапив у ДТП. Задля фейкового порятунку життя своєї дитини потерпіла віддала заощадження загальною сумою 140 тисяч гривень. Стиль article Mon, 11 Dec 2017 13:25:14 +0200 Попри численні застереження з боку поліції, окремі надміру довірливі громадяни продовжують ставати жертвами шахраїв, зокрема, так званих «телефонних». Черговою постраждалою від подібного роду шахрайства стала минулими вихідними літня чернігівка.

Злочин трапився, за стандартною схемою, глибокої ночі, коли людині спросоння важко зосередитись та опанувати емоції. Саме в такий час до потерпілої зателефонував невідомий, назвався лікарем та заявив, що син жінки потрапив у ДТП і на його лікування терміново потрібні гроші.

Потерпіла не стала перевіряти інформацію, як це повсякчас радять правоохоронці, не намагалася зв’язатися із сином або з приймальним відділенням лікарні. Вона покірно зібрала всі наявні заощадження — 5 тисяч доларів США та 4 тисячі гривень — і власноруч передала їх незнайомцеві, який приїхав за грошима до будинку потерпілої.

Лише після цього бабуся пересвідчилася, що її ошукали, та звернулася із заявою до поліції.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Її максимальна санкція — обмеження волі на строк до трьох років. Триває досудове розслідування.

Поліція вкотре наполегливо застерігає: не поспішайте вірити незнайомцю, який телефонує та розповідає жахливі історії. Спробуйте заспокоїтися і перевірити почуту інформацію. Це збереже ваші гроші та нерви.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Профіквест від служби зайнятості http://monitor.cn.ua/ua/education/59564 «Пізнай світ професій» - під такою назвою в центрах зайнятості області проходить профіквест для учнів 7-10 класів загальноосвітніх шкіл. Освіта article Mon, 11 Dec 2017 13:22:04 +0200 Як зауважила директор обласного центру зайнятості Лидия Падалка, ця профорієнтаційна тематична гра проводиться в рамках обласної програми професійної орієнтації молоді з метою надання допомоги у виборі актуальної на ринку праці професії.

На думку організаторів заходу, виконання ряду пов’язаних між собою завдань допоможуть учасникам квесту сформувати уявлення про світ професій та навички їх аналізу за основними показниками – характер та умови роботи, вимоги до працівника, протипоказання, заробіток та перспективи зайнятості, навчання тощо.

Для цього школярам пропонується розгадати профорієнтаційні ребуси та філворди, в яких зашифровано назви професій, переглянути відеоролики та ознайомитися з описами професій, базою вакансій та рівнем оплати праці за ними. У ході гри учням також доводиться самостійно шукати предмети, які асоціюються з тією чи іншою професією, вакансії з найвищим рівнем заробітної плати тощо. Насамкінець вони проходять комп’ютерне проофдіагностичне тестування на предмет професійної спрямованості.

Для більш поглибленої індивідуальної профконсультації юнакам та дівчатам пропонують відвідати центр зайнятості разом з батьками, а також самостійно пройти тестування за методикою «Магеллано Університет» на сайті «Моя кар’єра». На думку фахівців служби зайнятості, це допоможе обрати професію до душі, а в майбутньому стати професіоналами своєї справи та успішними людьми.

]]>
Кордон за тиждень. Офіційно http://monitor.cn.ua/ua/style/59561 Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою. Стиль article Mon, 11 Dec 2017 13:03:27 +0200 Українсько-російська ділянка державного кордону охороняється посилено, в пунктах пропуску через державний кордон здійснюється посилений прикордонний контроль.

Персоналом прикордонного загону забезпечено недоторканість державного кордону України, безперебійну роботу всіх пунктів пропуску та належну безпеку громадян, що перетинають державний кордон.

За порушення державного кордону затримано 4 особи.

З 4  по 10 грудня 2017 року на Чернігівщині, через державний кордон України у встановленому порядку пропущено 49,8 тис. осіб та 13 тис. транспортних засобів. 

До адміністративної відповідальності притягнуто 44 осіб, на яких накладено штрафів на суму 21148 гривні. Через державний кордон не пропущено 25 осіб, з яких 7 громадяни Росії.

Протягом вихідних днів через державний кордон України у встановленому порядку пропущено 17,1 тис. осіб та 4,3 тис. транспортних засобів. Через державний кордон не пропущено 8 осіб, з яких 3 - громадяни Росії.


Помічник начальника прикордонного загону - начальник прес-служби підполковник О.В. Дудко

]]>
Необережність під час паління призвела до загибелі 2 людей http://monitor.cn.ua/ua/style/59560 10 грудня о 00:12 до Служби порятунку "101" у Городнянському районі надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в с. Хрипівка, що за 10 кілометрів від районного центру. Стиль article Mon, 11 Dec 2017 12:59:08 +0200 За викликом до місця пригоди прибуло два відділення 4-ї Державної пожежно-рятувальної частини. На той момент в будівлі спостерігалося щільне задимлення, а в одній із кімнат відбувалося інтенсивне горіння.

Вогнеборці у апаратах захисту органів дихання та зору о 00:45 пожежу локалізували, а о 02:30 остаточно ліквідували.

Під час гасіння пожежі  рятувальниками були знайдені тіла двох чоловіків без ознак життя. Ними виявились 47-річний господар помешкання та його 35-річний знайомий.

За попередніми даними, причиною трагедії послужила необережність при палінні власника оселі. Вогнем частково знищено перекриття та перегородки, пошкоджено стіни та конструктивні елементи покрівлі.

До ліквідації пожежі залучалось 6 чоловік особового складу та 2 одиниці техніки.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/59551 Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 10 грудня до 8:00 11 грудня 2017 року. Стиль article Mon, 11 Dec 2017 09:15:00 +0200 Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 1 пожежу в житловому секторі, 1 аварійну ситуацію на системах життєзабезпечення та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.


Стан доріг:

Для забезпечення безаварійного руху транспорту на автодорогах області працювало 107 одиниць техніки та 129 працівників від ДП "Чернігівський облавтодор".


Аварійні ситуації на системах життєзабезпечення – 1:

Внаслідок несприятливих погодних умов (мокрий сніг, пориви сильного вітру) в ніч з 10 на 11 грудня сталося пошкодження повітряних ліній електропостачання, відключено 7 ЛЕП 10 кВ, 80 трансформаторних підстанцій. Без електропостачання залишилися мешканці 19 населених пунктів в 5 районах області (Городнянський – 2, Ніжинський – 3, Носівський – 4, Менський – 2, Сновський – 8).
Аварійно-відновлювальні роботи проводяться силами ПАТ "Чернігівобленерго".


Дорожньо-транспортні пригоди – 2:

- в м. Бобровиця по вул. Лупицькій о 19 год. 33 хв. 10 грудня водій автомобіля "ВАЗ-2105" здійснив наїзд на пішохода, який перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, рухався по середині проїжджої частини дороги. Внаслідок пригоди пішохід отримав тілесні ушкодження та був доставлений до Бобровицької центральної районної лікарні;

- в м. Сновськ на мосту через річку Снов близько 20 год. 2 хв. 10 грудня водій автомобіля "ВАЗ-2104" здійснив наїзд на лежачого посеред дороги пішохода. Внаслідок пригоди пішохід, 1957 року народження, від отриманих травм помер на місці пригоди.


Пожежі в житловому секторі – 1.


Інші події – 1:

З 10 по 11 грудня зареєстровано 9 випадків надання допомоги з вивільнення автомобілів зі снігових заметів біля с. Лемеші Козелецького району, біля с. Черниш Чернігівського району, в с. Гасичівка Городнянського району, в с. Нові Яриловичі Ріпкинського району, в смт Куликівка по вул. Миру, біля с. Шестовиця Чернігівського району, в м. Чернігові по проспекту Миру біля будинку №194, в м. Чернігові по вул. Робітничій біля будинку №6, в м. Чернігові по вул. Ціолковського. Для надання допомоги з вивільнення автомобілів залучалися підрозділи У ДСНС України у Чернігівській області.
Крім того, зареєстровано 3 випадки падіння дерев в м. Чернігові по вул. Космонавтів біля будинку № 3, по вул. Рокосовського біля будинку №41а та по вул. Мстиславській біля будинку №132. Для проведення аварійних робіт залучалося відділення АРЧ АРЗ СП У ДСНС України у Чернігівській області.


Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-12 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 11 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 10 мкр/год, Семенівка –  11 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.


Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території областіз 20 години 10 грудня до 20 години 11 грудня очікується хмарна погода з проясненнями, вночі сніг, мокрий сніг з дощем, слабке налипання мокрого снігу. Вітер північно-західний з переходом на південний 7-12 м/с. Температура по області вночі 1-6º морозу, вдень від 1º морозу до 3º тепла.
По Чернігову температура вночі 3-5º морозу, вдень 1-3º тепла.

]]>
Шерстянці – нове дихання http://monitor.cn.ua/ua/style/59550 Небайдужі мешканці Шерстянки та активісти С14 Чернігів розпочали кампанію боротьби за майбутнє мікрорайону. Всього за кілька годин було зібрано понад пів тисячі підписів під зверненням до міського голови Чернігова. Стиль article Mon, 11 Dec 2017 08:31:33 +0200 Вимоги стосуються будівництва нової дороги, покращення благоустрою, будівництва дитячих та спортивних майданчиків, створення сучасних зон рекреації.

Сьогодні сотні мільйонів бюджетних коштів вливають переважно в центр Чернігова, натомість Шерстянка залишається жити у віддаленому «гетто».
Шерстянка не має нормальних доріг, тротуарів, освітлення, дитячих та спортивних майданчиків, діти виростають у бруді, а мешканці мікрорайону відрізані від решти міста.

Тож наші вимоги стосуватимуться виділення фінансування на благоустрій мікрорайону Шерстянка.

]]>
Вийшла унікальна книжка про Ічнянщину http://monitor.cn.ua/ua/culture/59549 Днями в Ічні відбулося велике мистецьке свято, організоване Історико-краєзнавчим товариством «Ічнянщина» та Фондом Віталія Шевченка за участю районного об’єднання літераторів «Криниця». Культура article Mon, 11 Dec 2017 08:17:34 +0200 Програма свята складалася з двох частин: вшанування цьогорічного лауреата нашої літературно-мистецької премії імені Олекси Стороженка та презентація дуже унікальної книжки – «Ічнянщина: першоджерела. Історія краю в документах».

Тож у переповненій залі районної школи мистецтв зібралися краєзнавці, письменники, численні шанувальники літератури, мистецтва та історії і гості. Це свято об’єднало людей різних поколінь – від учнівської молоді до ветеранів праці. Завітали очільник оргкомітету премії імені Олекси Стороженка, голова редколегії видань з історії краю Віталій Шевченко, директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус, керівник громадської організації «Українська ініціатива» Юрій Косенко, виконавчий директор Фонду Віталія Шевченка Іван Неживий, експерт центру «Інформаційне суспільство» Віталій Сокур, доктор філософії та науковий редактор цієї книжки Олександр Неживий та делегація Прилуцького краєзнавчого товариства ім. В. І. Маслова. Вів чудову презентацію голова Історико-краєзнавчого товариства «Ічнянщина»  Микола Терещенко.

Голова журі Станіслав Маринчик оголосив ім’я лауреата премії імені Олекси Стороженка 2017 року. Ним стала обдарована поетеса Ніна Штанько-Ткаченко з села Монастирище Ічнянського району. В. Ф. Шевченко та С. Г. Маринчик тепло привітали Ніну Андріївну, вручили їй диплом, нагрудний знак лауреата та грошову премію. А пані Ніна виступила із вдячним словом та цікаво продекламувала свої чудові вірші.

А потім відбулася презентація книги «Ічнянщина: першоджерела. Історія краю в документах». Виступили її автори-упорядники Микола Терещенко та Віталій Шевченко.

Микола Терещенко тривалий час працював на Крайній Півночі, в Якутії, на Далекому Сході, в Сибіру. 1997 року повернувся в рідне місто й активно зайнявся краєзнавством, дослідженням архівних документів і літературною творчістю. Автор книжок «На життєвих роздоріжжях» і «Неможливо забути» та численних публікацій у колективних збірниках. Лауреат премій імені Степана Васильченка та Василя Плюща.

Віталій Шевченко – член національних творчих спілок журналістів, письменників, краєзнав­ців. Народний депутат України 2, 3, 4 скликань (1994–2005); голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (2005-2009). Уродженець Ічні, почесний громадя­нин нашого міста. Автор понад 20 книг. Лауреат багатьох літературно-мистецьких премій. Засновник Фонду В. Шевченка, що випускає книжки з історії Ічнянщини. Заслужений журналіст України.

Микола Терещенко продемонстрував присутнім нове видання, розповів про задум і роботу над підготовкою цієї книжки. Вона створювалася протягом семи років. Спочатку з’явилося бажання зібрати все, що з давніх-давен писалося в різноманітних джерелах про терени нашого сучасного району. Крок за кроком, зернинка до зернинки  збирався матеріал з друкованих видань ХІХ-ХХ ст. та фондів архівних установ. Декілька років щотижня днями працював в архівах, але це не лише нелегка праця, а й захоплюючий процес і самоосвіта (щоб знайти цікавий матеріал для висвітлення подій з історії району, довелося переглянути сотні томів документів, значна частина яких від часу погано читалося!). Багато матеріалів для цієї книжки надали наші земляки, які поділилися документами з домашніх архівів, фотографіями та місцевими археологічними знахідками.

Добродій Микола щиро вдячний за співпрацю і науку працювати Віталію Шевченку. «Без нього просто б не було цієї книжки! І я сподіваюся на подальшу роботу з видання нових історичних матеріалів», – сказав Микола Терещенко.

А Віталій Шевченко відзначив: «Кожен край має багату історію, її треба відкривати для себе та доносити до людей. За таку добру справу і взявся наш Благодійний Фонд, започаткував видання книг історико-краєзнавчого характеру про Ічнянщину. Зібрані архівні документи, фотографії, рукописи з історії краю. Є матеріали з епохи козаччини, родоводи сімей, щоденники. Взагалі, матеріалів надійшло стільки, що можна видати ще не одну книжку».

Вчитель гімназії ім. С. Васильченка Алла Грицай переконана, що завдяки новій книзі, учні отримали можливість поглибленого вивчення історії не тільки за підручниками. Багатьох вона надихне на дослідження та написання історії свого села, міста, рідної місцевості. Працівник районної бібліотеки ім. Степана Васильченка Надія Прочай відзначила, що за роки своєї роботи бачила багато цікавих краєзнавчих матеріалів, однак із книги, котра презентується, дізналася багато нового. Це – безцінний подарунок для ічнянських краєзнавців, вчителів, бібліотекарів, музейних працівників та дослідників рідного краю. Цей доробок заслуговує бути представленим на нагородження літературною премією ім. М.  Коцюбинського. Привітали появу книжки голова Ічнянської райради Григорій Герасименко, очільниця Ічнянської об’єднаної територіальної громади Оксана Андріанова, засновник козацького Соколиного хутора Микола Череп, голова громадського об’єднання «Народна рада Ічнянщини» Віталій Чешко, голова Прилуцького історичного товариства «Краєзнавець» Тетяна Ващенко, а також громадські активісти Діна Самойленко, Олеся Реута, Олександр Рутченко…

На святі відбулася і ще одна пам’ятна подія. За дорученням Міжнародної літературно-мистецької Академії України, письменник, публіцист, кінорежисер, кінодраматург Станіслав Маринчик вручив очільнику громадської організації «Українська ініціатива» Юрію Косенку диплом-посвідчення члена Академії та почесну нагороду – міжнародну патріотичну медаль Івана Мазепи – за значну громадську і творчу діяльність. А Почесним дипломом Академії відзначений віце-консул Республіки Гвінея в Україні, президент ВГО «Африканська Рада в Україні» Іса Діалло Садіо – за власні талановиті публікації, значну громадську і меценатську діяльність та популяризацію української літератури в Африці.


Наталія Іванькова, член Історико-краєзнавчого товариства «Ічнянщина»

]]>
Незадекларовану антикварну готівку виявили прикордонники Чернігівського загону http://monitor.cn.ua/ua/style/59548 До пункту пропуску «Сеньківка», що на стику кордонів України, Білорусі та РФ прибув легковик «Тойота». Стиль article Mon, 11 Dec 2017 08:04:56 +0200 Водій спрямував авто на смугу руху «зелений коридор», однак прикордонники мали інформацію від оперативників Північного регіонального управління Держприкордонслужби щодо пасажира авто.

Водієві довелося змінити смугу руху для поглибленого огляду транспортного засобу.

У результаті спільної прикордонно-митної перевірки правоохоронці виявили серед особистих речей пасажира, громадянина Білорусі, 27 банкнот 1919-1947р., які він намагався перемістити через державний кордон з приховуванням від прикордонно-митного контролю.

Правоохоронці вилучили антикварні купюри, наразі їх вартість встановлюється.


Держприкордонслужба

]]>
Новини тижня. Телеканал "Новий Чернігів". ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/style/59547 Стиль article Mon, 11 Dec 2017 08:00:29 +0200 http://www.youtube.com/watch?v=Tl80FYfzcDs

]]>
Відбулися творча зустріч, відкриття виставки картин та презентація книг Анатолія Шевченка http://monitor.cn.ua/ua/culture/59546 В Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулась творча зустріч, відкриття виставки картин та презентація книг із серії "Здоровье. Молодость. Долголетие" учасника бойових дій у ІІ Світовій війні, льотчика-винищувача, полковника у відставці, чернігівського митця Анатолія Шевченка до 95-річчя від дня народження. Культура article Mon, 11 Dec 2017 07:50:00 +0200 Анатолій Васильович Шевченко народився 18 серпня 1922 року в Донецьку. Закінчивши Руставське військове училище льотчиків-винищувачів, став військовим льотчиком, готував кадри для фронту.
 
Після закінчення військової інженерної академії ім. Жуковського, працював у льотних ВНЗ. З 1960 року викладав аеродинаміку в Чернігівському вищому авіаційному училищі льотчиків. Був на керівних посадах – заступником начальника навчально-льотного відділу училища. Входив до складу методичної групи по розробці нової методології льотного навчання в системі вищої освіти, є автором ряду навчальних посібників і розробок.
 
Прослужив в армії більше 33-х років, пройшовши шлях від курсанта до полковника. Має багато державних нагород. Після звільнення в запас, був на виборній посаді голови обласної ради товариства мисливців і рибалок Чернігівської області.
 
Лауреат всесоюзних фестивалів народної творчості. З 1984 р. незмінний учасник обласних, республіканських і всесоюзних виставок. Брав участь у зарубіжній виставці у Німеччині у музеї Людвіга. Частина робіт знаходяться у приватних колекціях США, Німеччини, Англії, Росії, Канади, Чехії.
 
Бібліотека багато років співпрацює з Анатолієм Шевченком. Починаючи з 1984 року в стінах закладу неодноразово проводились вернісажі виставок як персональних, так і Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра", яке він очолював з 1990 по 1996 роки. В рамках засідання клубу "Світ прекрасного" у травні 2009 року з великим успіхом відбулася презентація персональної виставки картин митця "З любов'ю до краси поліської" та книги "Мысливслух. Оздоровление через знания. Духовноелечение".
 
Анатолій Васильович – високодуховна, дуже ерудована людина з неймовірною енергією. З кожним роком він все більше любить життя і радіє всьому прекрасному навкруги. Це людина, з якої кожному треба брати приклад – як любити навколишній світ, берегти здоров'я, спілкуватися з природою, ділитись досвідом та вірити в себе.
 
Хочеться згадати вислів Анатолія Шевченка про Чернігівщину в каталозі "25 років "Деснянській палітрі": "Природа, стародавня історія краю насичують творчу лабораторію художників "Деснянської палітри" темами і сюжетами. Переконуєшся, що в сіверському краєвиді власне світло, своє повітря, особливий ритм дня, тепла і холоду, незвичайний смак радості й гордості за край."
 
Музичним подарунком для Анатолія Шевченка стала пісня "Грай, бандуро, грай" від ансамблю бандуристів Чернігівської музичної школи № 2 (керівник – Лідія Фалалєєва).
 
Заступник директора Обласного центру народної творчості Чернігівської обласної ради Юлія Солонець привітала митця з ювілеєм та вручила почесну грамоту за вагомий внесок у розвиток образотворчого мистецтва Чернігівщини, збагачення і примноження національних традицій та культурної спадщини України.
 
Директор ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко теплими словами поздоровила всіх присутніх із Днем Збройних сил України, особливо дякуючи митцю та присутнім військовим за те, що виховали не одне покоління мужніх захисників нашої Батьківщини. "Анатолій Васильович – людина, щедра на доброту та позитивну енергетику, котрі він дарує всім оточуючим. Здається, що все розквітає біля нього, а дивлячись на цю життєдайну і життєлюбну виставку приходить розуміння, що саме з такої людини треба брати приклад." І у цей святковий день бібліотека нагородила Анатолія Шевченка грамотою за багаторічну творчу співпрацю та з нагоди 95-річчя від дня народження.
 
Заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки театральних діячів України, доктор філософії, мистецтвознавець Олег Васюта привітав свого давнього друга, відмітивши, що це честь бути на презентації творчості та на вернісажі виставки, присвяченій такій значній ювілейній даті. В подарунок він натхненно виконав "Мелодію" до кінофільму "Театр" Р. Паулса.
 
Людмила Бешун, голова Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра" подякувала за великий вклад в розвиток та процвітання творчого об'єднання: "Бажаю Вам залишатися й надалі таким же молодим душею та ще довго творити на радість людям!".
 
Голова обласної організації профспілки працівників культури, чернігівський поет Іван Буренко сказав: "Анатолій Васильович – людина військова, добра, культурна. В усіх сторонах життя – це Людина з великої літери. Щиро бажаю, щоб не висихала душі криниця ще довгі-довгі роки".
 
Анатолій Шевченко з дитинства захоплювався ще і психологією, читав багато літератури. Навіть були думки стати лікарем. Путівником до здоров'я кожному з нас стала книга "Здоровье. Молодость. Долголетие. Биоинформационные технологи в психотерапии" (2011 р.).
 
Митець дуже щирий і безпосередній у прояві емоцій. Результатом знайомства з відомим чернігівським садоводом Олександром Ведулою, у якого на 4 сотках росте 3 тисячі рослин, стала книга "По путиМичурина", що вийшла друком восени 2017 року. Видання отримало схвальні відгуки від професора, доктора психологічних наук Лариси Попової та професора, доктора медичних наук Геннадія Опанасенка.
 
Разом з Олександром Ведулою прокоментували відео про одне із захоплень Анатолія Шевченка – садівництво та городництво. Вони розповіли про свої цікаві здобутки в цій області. По натхненній розмові та палаючому погляду митця було помітно, що він дійсно віднайшов ще одну міцну гілку дерева своїх талантів.
 
Давня дружба єднає Анатолія Шевченка та чернігівську поетесу і художницю Тетяну Тимошенко, яка подарувала чудову поему, присвячену митцю – такий собі короткий екскурс по його життєвому і творчому шляху.
 
Відомий випускник Чернігівського вищого авіаційного училища льотчиків, полковник у відставці Віталій Хританьков ознайомив гостей заходу з цікавими аспектами життя Анатолія Васильовича, а заслужений художник України Іван Пенський відмітив позитивну енергетику митця та презентував свої привітання у віршованій формі.
 
Привітали ювіляра його учні – льотчик-винищувач Євгеній Циганков і полковник у відставці Іван Грудина, який подарував власну книгу (літературно-публіцистичне видання) "Через войну и оккупацию – с любовью в авиацию", та Людмила Жерносек, голова правління чернігівського відділення Всеукраїнської благодійної організації "Турбота про літніх людей в Україні".
 
Анатолій Шевченко у виступі поділився з гостями, що натхнення не полишає його і він вже пише наступну книгу "Природа і людина" та подякував за теплі слова в свою адресу.

]]>
Святіший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів урочисте богослужіння у Чернігівському кафедральному соборі http://monitor.cn.ua/ua/style/59545 Цієї неділі в обласному центрі перебував Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. За доброю традицією Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату відвідав кафедральний соборСвятої Великомучениці Катерини, де провів божественну літургію з нагоди храмового свята, відзначення якого цьогоріч перенесли на 10 грудня. Стиль article Mon, 11 Dec 2017 07:42:00 +0200 До участі у богослужінні, окрім представників духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату, вірян та громадськості, долучилися голова обласної ради Ігор Вдовенко, заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова та Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Після завершення літургії Наталія Романова урочисто вручила подяку голови облдержадміністрації козацькій громаді кафедрального храму Чернігівської єпархії Київського патріархату, освяченому на честь Святої Великомучениці Катерини.

Наостанок Предстоятель української православної церкви поспілкувався зі ЗМІ.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

]]>
Громадські слухання щодо Валу та Алеї героїв відбулися, але жодного рішення не ухвалили http://monitor.cn.ua/ua/style/59544 Попри відсутність рішення громадських слухань, міська влада готова до діалогу та співпраці з усіма представниками громадськості, але на засадах конструктивного діалогу, а не ультиматумів. Стиль article Mon, 11 Dec 2017 07:30:00 +0200
Правовий бік:

У місті Чернігові чинними є правила проведення Громадських слухань, прийняті рішенням депутатів міської ради 29 жовтня 2009 року. Це рішення, а також затверджене ним Положення про громадські слухання у м. Чернігові, є в загальному доступі на офіційному веб-порталі Чернігівської міської ради (http://www.chernigiv-rada.gov.ua/document/rishennya-sesii/454).

Ці документи приймалися Чернігіською міською радою за пропозицією громадських організацій. За основу бралися типові Положення, розробленими Українським центром політичних досліджень.

Відповідно до пункту 4.12. цього Положення, за результатами обговорення питань, винесених на громадські слухання, їх рішення (звернення чи рекомендації) ухвалюються простою більшістю голосів від числа зареєстрованих на громадських слуханнях осіб.

Ця правова норма виявилася актуальною при проведенні 8 грудня громадських слухань на тему: «Обговорення реконструкції Алеї Героїв та проекту реконструкції парку ім. Коцюбинського».


Послідовність подій:

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко ініціював ці громадські слухання і 10 листопада видав розпорядження про їх проведення. Майбутні громадські слухання широко анонсувалися шляхом повідомлень в ЗМІ.

Представники міської влади неодноразово заявляли, що мета слухань - врахувати пропозиції громадськості та удосконалити проекти, розроблені місцевими архітекторами. Говорилося про те, що, враховуючи наші погодні умови, роботи з реконструкції зможуть розпочатися не раніше середині квітня, тож від 8 грудня є достатньо часу для внесення можливих змін у проектну документацію ще до проведення тендерів.

Проекти реконструкції Алеї Героїв та капітального ремонту парку ім. Коцюбинського вже були презентовані на Архітектурно-містобудівній раді (яка складається з фахівців-архітекторів, але теж є громадським дорадчим органом) і схвалені нею.  При цьому архітектори вже висловили щодо них свої зауваження і внесли корективи. Але завдяки громадським слуханням конструктивні пропозиції, які здатні покращити запропоновані проекти, могли бути зібрані від більшої кількості чернігівців. За 2 тижні до слухань міська рада розмістила на сайті проектну документацію та візуалізацію запропонованих змін.

Вже напередодні громадських слухань до міської ради почали надходити такі пропозиції від окремих громадян та ініціативних груп у письмовому вигляді – переважно щодо проекту для Валу. Навіть за суб’єктивною попередньою оцінкою, більшість цих пропозицій за своєю якістю була вартою підтримки і врахування. Це давало надію на конструктивний і плідний захід.

Восьмого грудня на час початку громадських слухань для участі в них зареєструвалося 299 чоловік. Спочатку більшістю затвердили регламент слухань, який розробила та одноголосно схвалила робоча група (Павло Пущенко, Сергій Черняков, Сергій Гривко, Сергій Калюжний, Олександр Атрощенко, Ярослав Куц та Василь Міненко).

Далі презентували проект реконструкції «Алеї героїв». З доповіддю виступила Тетяна Мазур - керівник архітектурної  майстерні, яка розробила проект. Вона розповіла про основні деталі проекту та відповіла на запитання.

Було очевидним, що частина присутніх на громадських слуханнях по-своєму розуміють механізм і мету їх проведення – очевидно, плутаючи їх з мітингом. На жаль, частина учасників відверто демонструвала брутальну поведінку. Попри це, всі бажаючі взяти слово отримали таку можливість.

Враховуючи зауваження, частина з яких не була сформульована чітко, головуючий (заступник Чернігівського міського голови Олександр Атрощенко) запропонував створити робочу групу для доопрацювання проектів.

Але ця пропозиція не знайшла підтримки. Натомість, деякі учасники громадських слухань почали вимагати взагалі скасувати проект Алеї героїв та оголосити новий конкурс. Олександр Атрощенко зауважив, що це забере 2 роки часу та не факт, що ми матимемо якісно кращий проект в результаті конкурсу. Як приклад він навів історію з Меморіалом захисникам України, яка досі триває і конкурс оголошено вдруге. Станом на зараз управління архітектури отримало нуль заявок.

Але політичні  амбіції та неналаштованість деяких учасників громадських слухань на діалог і співпрацю призвели до того, що жодної констурктивної позиції висловлено не було. Учасники вимагали лише одного - скасувати проект та почати процедуру оголошення конкурсу ескізів і лише після цього замовляти новий проект.

Олександр Атрощенко поставив цю пропозицію на голосування. Але й вона не набрала необхідної згідно з Положенням більшості голосів: лише 99 за замість необхідних мінімум 150.

Після цього слухання зайшли в глухий кут. По суті, вони були зірвані учасниками, які вимагали скасування проекту та не хотіли чути альтернативних думок. Після цього голосування головуючий змущений був закрити слухання.


Що далі?

Позицію міської влади щодо проведених слухань та подальшого проектів висловив заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако:
- Ще 2-3 дні тому я читав конструктивні пропозиції громадськості та радів. Ми зустрічалися з проектантами і більшість із них домовилися врахувати, по частині - провести обговорення. Це стосувалося і дитячого майданчику та фонтану на Валу, тактильної плитки, велопарковки і так далі. Саме з таким, конструктивним настроєм ми готувалися до громадських слухань.
Але на жаль, напередодні слухань позиція активістів кардинально змінилася і під час слухань жодної пропозиції внесено не було. Тому, на жаль, проведені слухання стали втраченою можливістю для Чернігова. Ми могли конструктивно допрацювати проекти, але непотрібний нав'язаний деякими їх учасниками дух протистояння та ультиматумів не дозволив це зробити.
Незважаючи на такий результат, я пропонуватиму створити робочу групу по допрацюванню запропонованих проектів. Її задача - узагальнити всі пропозиції та разом з замовниками внести зміни до проектів ще до початку робіт.
Двері відкриті, зголошуйтеся! Повторюся, проекти далеко не вдеальні та потребують змін. І в цьому з чернігівцями ми однодумці!


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Скасовано виправдувальний вирок стосовно колишнього начальника юридичного відділу Чернігівської міської ради в перешкоджанні реалізації прав громадян на мирні зібрання під час подій Революції Гідності http://monitor.cn.ua/ua/style/59541 За скаргою прокурора ухвалою апеляційного суду Київської області 07.12.2017 скасовано вирок Деснянського районного суду м. Чернігова, яким у листопаді 2016 року колишнього начальника юридичного відділу Чернігівської міськради визнано невинуватим та виправдано за ст. 340 Кримінального кодексу України (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій), ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем). Стиль article Mon, 11 Dec 2017 07:18:00 +0200 Посадовець обвинувачувався у тому, що у листопаді 2013 року з метою перешкоджання проведенню мирного зібрання «Україна обирає ЄС» у м. Чернігові під час подій Революції Гідності підготував, підписав та подав до Чернігівського окружного адміністративного суду адміністративний позов, з вимогами, які обмежували права громадян на його проведення. Задоволення позовної заяви та винесення судом відповідного рішення унеможливило проведення зазначеної акції.

Наразі рішенням апеляційного  суду справу повернуто на новий розгляд до суду першої інстанції.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Кримінальна поліція вилучила у громадянина арсенал зброї http://monitor.cn.ua/ua/style/59540 В ході санкціонованого обшуку за місцем проживання військовослужбовця кримінальна поліція вилучила кількасот набоїв різного калібру до автоматичної зброї, саморобний пістолет та гранати. Стиль article Mon, 11 Dec 2017 07:11:00 +0200 До поліції надійшла інформація, що житель Чернігівського району незаконно зберігає у себе вдома боєприпаси. Під час проведення санкціонованого обшуку в квартирі громадянина поліція виявила та вилучила близько півтисячі набоїв різних калібрів до автоматичної зброї армійських зразків, цинк з набоями до кулемета, саморобний пістолет і 3 гранати.

Вилучені боєприпаси направлені на дослідження до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру в Чернігівській області.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Триває досудове розслідування.

 
Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
11 грудня - Всесвітній день хворого на бронхіальну астму http://monitor.cn.ua/ua/rest/59539 Всесвітній день хворого на бронхіальну астму має щорічний характер і проводиться 11 грудня. Бронхіальна астма - одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі. За статистикою більше 5% дорослого населення і 10% дитячого страждають цим захворюванням. Відпочинок article Mon, 11 Dec 2017 06:53:00 +0200 Вперше Всесвітній день боротьби проти астми став відзначатися в 1998 році в більш ніж 35 країнах і був приурочений до Всесвітнього наради по бронхіальній астмі, що проходила в Іспанії, м. Барселона.

Всесвітній день боротьби проти астми був заснований за рішенням Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, основним його завданням є поліпшення обізнаності лікарів, пацієнтів та населення про це захворювання, привернення уваги громадськості до вирішення проблем, пов’язаних з астмою, і підвищення якості медичної допомоги пацієнтам з астмою.

]]>
11 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/59538 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 11 Dec 2017 06:46:00 +0200 Вітковська Інга Юріївна
Волощенко Наталія Олегівна
Смерчинська Ірина Костянтинівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Экономная хозяйка: 5 любимых блюд из кочана капусты http://monitor.cn.ua/ua/rest/59537 Капуста – один из самых популярных овощей на нашем рынке. И особенно приятно, что идеальная компания для нее - такие же простые продукты: картофель, лук, морковь, чеснок, зелень… Відпочинок article Sun, 10 Dec 2017 13:39:43 +0200 А также самое простое мясо, тесто и, пожалуй, яйца.

Итак, вы купили на рынке большой кочан капусты, весом килограмма два. Потому что хотите сварить щи. Немножко недоумеваете – а с оставшейся капустой что делать?  Но давайте начнем все же с щей.

Щи

Вопреки устоявшемуся мнению, щи можно делать не только на говяжьем бульоне. Щи на свином бульоне и со свининой – отличная, сытная и ароматная еда. И хороши они тем, что требуют минимального количества ингредиентов. Если хотите избавиться от жира, охладите бульон – жир застынет на поверхности коркой, которую легко снять.ИНГРЕДИЕНТЫ: 500 г капусты, 500-700 г свиной лопатки на кости, 4 средние луковицы, 6-8 зубчиков чеснока, 3 см свежего корня имбиря, 1 небольшой пучок зеленого лука, соль, свежемолотый черный перец

ПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ

Шаг 1. Промойте и очистите лук, имбирь и чеснок, все очистки сложите в кастрюлю. Туда же положите лопатку, залейте холодной водой так, чтобы мясо было полностью закрыто, доведите до кипения, посолите, снимите пену, варите до мягкости свинины, примерно 1,5 ч.

Шаг 2. Процедите бульон. Снимите мясо с кости и нарежьте средними кусками, верните в бульон.

Шаг 3. Лук нарежьте тонкими четвертинками колец. Половину чеснока и весь имбирь измельчите. Обжарьте лук, чеснок и имбирь в снятом с поверхности бульона жире на сильном огне, 5 мин. Добавьте лук, чеснок и имбирь в бульон.

Шаг 4. Нашинкуйте капусту тонко, избавившись от кочерыжки. Затем нарежьте получившуюся соломку поперек кусками 2 см. Доведите бульон до кипения, положите капусту, варите до мягкости, примерно 15 мин.

Шаг 5. Мелко нарежьте зеленый лук и оставшийся чеснок, поперчите. Всыпьте в щи, выключите огонь, закройте крышкой и дайте настояться 15 мин. В такие щи очень вкусно добавлять — прямо в тарелку — мелко нарезанные свежие помидоры.

Салат

Так, щи готовы (и вкуснее всего, как водится, будут завтра). А у нас еще полтора кочана капусты. Давайте сделаем салат – небанальный и очень вкусный. В нем основную роль играют специи. Вместо зиры вы можете выбрать кориандр, тмин, можжевельник, семена горчицы, фенхеля и пажитника – вместе или по отдельности. Очень важно использовать для заправки такого простого салата вкусное масло – вы можете выбрать сами, что вам нравится. Главное, чтобы у масла был вкус – а значит, оно должно быть нерафинированным. Если берете тыквенное масло – добавьте в салат тыквенные семечки; если подсолнечное – то подсолнечные (лучше не жареные), и так далее.

Капустный салат с огурцами, зирой и кунжутомИНГРЕДИЕНТЫ: 500 г капусты, 3-4 средних огурца, 2-3 зубчика чеснока, маленький пучок кинзы или петрушки, только стебли, 3 ст.л. кунжутных семечек, 1 ч.л. семян зиры, темное кунжутное масло, растительное масло, соль, свежемолотый черный перец

ПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ

Шаг 1. Тонко нашинкуйте капусту, разрежьте пополам получившуюся соломку. Посолите и оставьте.

Шаг 2. Мелко порубите чеснок. Нарежьте огурцы тонкими пластами, затем нарежьте длинной тонкой соломкой, добавьте к капусте вместе с чесноком, аккуратно перемешайте.

Шаг 3. Нарежьте стебли зелени кружочками 1 мм, также добавьте к капусте.

Шаг 4. Налейте в кастрюльку 2 ст.л. растительного масла, положите семена зиры и на небольшом огне прогревайте, пока семена не начнут подпрыгивать, примерно 3 мин. Полейте кипящим маслом с зирой капусту и перемешайте.

Шаг 5. Обжарьте кунжут на сухой сковородке, 2мин., остудите. Заправьте салат кунжутным маслом и перцем, посыпьте кунжутом, подавайте через 5 мин.


Пироги с капустой – радость любого дома. Начинка из капусты может быть самая разная. Самая распространенная – тушеная капуста, смешанная с вареными рублеными яйцами. Еще один вариант – тушеная капуста со сливочным маслом и укропом. Еще – тушеная и смешанная 1:1 с кислой капустой. Но нет никаких причин останавливаться на этом. Тесто на пирог может быть любым: от быстрого заливного или покупного слоеного до долгого сдобного дрожжевого. Давайте сделаем довольно быстрый пирог на сметане.

Капустный пирог с зеленью на сметанеИНГРЕДИЕНТЫ: 400 г капусты, 200 г любой садовой или дикой зелени (ботва свеклы или моркови, шпинат, крапива, сныть), 100-150 г пряной зелени (зеленый лук, черемша, чеснок, петрушка, тархун), 500 мл сливок 20%

Для теста: 400 г сметаны 20-30%, 2 яйца + 2 желтка, по 4 ст.л. сливочного и растительного масла, 1.5 стакана муки, 0,3 ч.л. соды, соль по вкусу

ПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ

Шаг 1. Нашинкуйте капусту, удалив кочерыжку. Затем порубите получившуюся соломку кусочками 1,5 см. Положите капусту в сотейник, посолите, перемешайте, залейте сливками, доведите до слабого кипения и тушите, помешивая, 15 мин.

Шаг 2. Мелко порубите всю садовую и пряную зелень. Добавьте к капусте, тушите 3 мин., снимите с огня. Жидкость должна вся испариться.

Шаг 3. Для теста просейте муку с содой и солью. Яйца взбейте с желтками и сметаной. Смешайте с мукой, добавьте растопленное сливочное и растительное масло. У вас должно получиться льющееся, но все же густое тесто.

Шаг 4. Выложите немного теста на дно формы для пирога. На него — начинку из капусты с зеленью. Залейте оставшимся тестом и выпекайте при 180 С примерно 30 мин. Подавайте остывшим.

С осташейся капустой можно поступить по-разному. Прекрасный вариант – приготовить ленивые голубцы. Для обычных голубцов остатки капусты не годятся – о них нужно было думать в начале, когда у вас в распоряжении был целый кочан, с которого можно было снять крупные листья – в них удобно заворачивать фарш.

Ленивые голубцы с фаршем и рисомИНГРЕДИЕНТЫ: 800 г домашнего фарша (свинина + говядина), 400 г капусты, 0,5 стакана среднезерного риса, 2 средние луковицы, 3 зубчика чеснока, 1 яйцо + 2 желтка, топленое масло, соль, свежемолотый черный перец, панировочные сухари

Для соуса: 400 г нежирной сметаны, 400 г жирных сливок,    4 ст. л. томатного соуса, 2–4 зубчика чеснока, соль, свежемолотый черный перец

ПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ

Шаг 1. Сварите рис в большом количестве подсоленной кипящей воды на слабом огне, 15 мин. Откиньте на сито. Отделите 2–3 больших капустных листа, остальную капусту тонко нашинкуйте, затем порубите поперек довольно мелко. Положите в сито, обдайте кипятком. Смажьте глубокую форму для запекания растительным маслом, выложите ее капустными листьями, посолите их.

Шаг 2. Очистите лук и чеснок, нарежьте как можно мельче, обжарьте в масле на слабом огне, 10 мин. Остудите, смешайте с рисом, фаршем и капустой. Добавьте яйцо, желтки, соль и перец, тщательно вымесите. Слепите из фарша смазанными маслом руками овальные котлеты, обваляйте в сухарях. Обжарьте ленивые голубцы на среднем огне­ в разогретом масле до румяной корочки. Обжаренные­ голубцы выкладывайте в форму на капустные листья.

Шаг 3. Для соуса раздавите, очистите и измельчите чеснок. Смешайте томатный соус, сметану, сливки и чеснок, посолите и поперчите. Залейте соусом ленивые голубцы, накройте фольгой и запекайте в разогретой до 180 °С духовке 30 мин. и еще 10 мин. без фольги для румяной корочки.

Рагу из капусты с картофелем и мясными остаткамиСамое простое и неизменно любимое блюдо всей семьи – рагу из капусты с картофелем, в которое добавлены остатки всякого мяса, завалявшегося в холодильнике - бекон, вареная и копченая колбаса, сосиски, колбаски, запеченное мясо или птица.

ИНГРЕДИЕНТЫ: 400-500 г капусты, 4 средние картофелины, 1 большая луковица, 200-300 мясных остатков (бекон, вареная и копченая колбаса, сосиски, колбаски, запеченное мясо или птица), сливочное масло, соль, свежемолотый черный перец

ПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ

Шаг 1. Нарежьте капусту секторами 2 см, затем поперек — кусками 2 см. Кочерыжку удалите. Посолите капусту и перемешайте.

Шаг 2. Очистите картофель (молодой можно просто вымыть щеткой, не очищая) и нарежьте средними дольками. Очистите и мелко нарежьте лук.

Шаг 3. Все мясные остатки нарежьте небольшими кусочками.

Шаг 4. В большой кастрюле с толстым дном растопите масло, положите лук (если вы используете бекон, его положите тоже) и обжаривайте 5 мин

Шаг 5. Добавьте капусту и картофель, перемешайте, влейте немного горячей воды и тушите под крышкой примерно 20 мин, время от времени перемешивая.

Шаг 6. Добавьте все мясные остатки, перемешайте и готовьте еще примерно 7 мин. Подавайте рагу горячим.

gastronom.ru

]]>
Як, у чому і з чим зустрічати Новий 2018 Рік? http://monitor.cn.ua/ua/rest/59536 Официально год Желтой Земляной Собаки начинается 16 февраля, но вы вполне можете достойно его встретить и в новогоднюю ночь! А мы подскажем — что надеть, как украсить стол и, конечно, что приготовить. Відпочинок article Sun, 10 Dec 2017 13:12:33 +0200 Что приготовить

Желтая Собака — зверь домашний, дружелюбный и компанейский, поэтому здорово, если за праздничным столом соберется большая веселая компания. Стол должен быть хлебосольным, щедрым — всего и побольше, а блюда довольно простыми. И, желательно, чтобы не нужно было тратить много времени и сил на их приготовление. Предпочтение, конечно, отдается мясу на косточке, запеченному одним куском в духовке, например, бараньей ножке, свиной корейке или говяжьему боку. Особые мастерицы могут запечь мозговую косточку — так вы покажете свое уважение к Собаке. Также можно запечь целиком птицу — курицу, гуся, индейку — предварительно начинив ее яблоками или апельсинами. Приготовьте холодные мясные закуски: холодцы, заливные, паштеты, мясные нарезки, колбасы, а также салаты с мясом. Кстати, гостей могу порадовать и хот-доги, но не обычные, а гастрономичные — с интересными соусами и наполнителями. В качестве гарнира подавайте на стол любые корнеплоды — они понравятся Земляному Псу, и не важно, каким образом они приготовлены: картофель можно пожарить, а батат и морковь запечь со специями и травами. А вот сладкое Собаке не очень полезно, поэтому на десерт стоит приготовить что-то легкое, но обязательно с мандаринами или апельсинами — желе, муссы или сорбеты.Что готовить не следует

Друг Собаки — Кролик, поэтому блюда с этим мясом на праздничный стол ставить не стоит, да и с кониной тоже лучше не экспериментировать. Ни в коем случае не готовьте рыбу: во-первых, Собака может подавиться костями, во-вторых, одной рыбой она не насытится. Максимум — икра и "сельдь под шубой". И будьте аккуратнее с крепким алкоголем — Собаки совсем не любят пьяных людей.

Как украсить праздничный стол

Согласно правилам фэншуй, стол лучше накрыть в центре квартиры или на юго-востоке. Для декора используйте простые аксессуары из природных материалов: льняную стакерть, фигурки из дерева, плетеные корзины, восковые свечи. Конечно, хорошо бы они были золотыми и желтыми, но не переусердствуйте! Кстати, число следующего года — 9, которое символизирует успех и процветание! Поставьте на стол 9 свечей, и вообще, чем больше будет девяток в декоре, тем лучше. Например, можно сделать горку из девяти апельсинов, которые также в Китае символизируют достаток. Земляную Собаку еще называют Собакой, сидящей на горе, поэтому такая инсталляция будет весьма символична.Что надеть

Желтая Земляная Собака любит домашний уют и комфорт, поэтому наряд можно выбрать попроще. Или же надеть что-то подходящее для домашнего времяпрепровождения, например, пижаму, но красивую — из бархата или шелка — это сейчас в тренде. Дамам стоит отказаться от обуви на шпильках, подберите обувь на невысоком каблуке или тапочки, но только новые. Все же лучше в наступающем году быть ближе к земле, а не витать в облаках. И, конечно, не забудьте про цвет одежды — акцент стоит сделать на золотом, оранжевом и желтом.

Что подарить

Конечно, хотелось бы написать — дарите золотые слитки — но нет! Будьте проще — в этом году хороши вещи для дома: от бытовой техники и мебели до элементов декора и кухонного инвентаря. Можно подарить что-то шерстяное, например, носки или свитер, лучше связанный своими руками. А вот дарить фигурки собаки не стоит, особенно тем, кто родился именно в этот год, — два пса могут не ужиться.

Гастроном

]]>
Цікаві факти про футбол http://monitor.cn.ua/ua/rest/59535 Футбол - гра, яка подобається і дорослим і малим, дівчатам і хлопцям. В футбол грають на перервах у школах, під час літніх канікул та відпочинку, професійно займаючись у спортивних закладах та просто з друзями. Відпочинок article Sun, 10 Dec 2017 12:50:12 +0200 Сьогодні в міжнародний день футболу ми пропонуємо Вам кілька курйозних та цікавих фактів про цю гру всіх часів і народів - футбол.

Футбольна кричалка «Оле-Оле-Оле» походить з Іспанії, де слово «Оле» вигукувати на кориді або танцях фламенко. А там воно з'явилося шляхом трансформації зі слова «Аллах», яке вимовляли у молитвах араби, що захопили Іспанію у 8 столітті.

Під час футбольного матчу в Бразилії вітер зніс групу парашутистів на футбольне поле. Один із парашутистів впав на воротаря в той момент, коли голкіпер приготувався заволодіти м'ячем. У результаті м'яч опинився у воротах і суддя, незважаючи на протести потерпілої команди, гол зарахував, пояснивши появу парашутистів «втручанням вищої сили».

Відомо, що англійці - палкі футбольні фанати, які з трепетом ставляться до своїх футбольним клубам, і заради яких готові на багато що. Але виявляється, що при цьому щорічний збиток приватному і державному майну, що заподіюється англійськими футбольними фанатами оцінюється в сорок мільйонів фунтів стерлінгів.

Найдовший футбольний матч зіграли 1-3 серпня 1981 два ірландські команди футбольного клубу «Каллінаферсі» у Керрі. Переможець виявився лише через ... 65 годин 1 хвилину.

До теми:  За "Десну" вболівають справжні фанати

Бразильська футбольна команда «Яка», що мала непогані результати, була несподівано розпущена наказом міністра внутрішніх справ. Справа в тому, що команда складалася в основному з поліцейських, і під час матчів з її участю на стадіон прибували цілі «наряди» уболівальників у поліцейській формі. У місті починалася вакханалія злочинності. Зате на трибунах порядок був зразковий.

Під час товариської футбольної зустрічі в італійському містечку Асті центрфорвард місцевої команди Маскіо, не потрапивши по м'ячу, копирснув землю. Та так сильно, що серйозно пошкодив собі ногу. Коли досліджували грунт, то виявили скелет, який опинився цінної історичної знахідкою. Маскіо отримав грошову премію і значок «за тягу до археологічних досліджень».

Бразильського футбольного захисника Пінейро називали рекордсменом по голах ... у власні ворота. Тільки в одному сезоні він забив у ворота своєї команди 10 голів. Пінейро перевели в напад. У першому матчі «рекордсмен» знову примудрився вразити власні ворота. Коли футболістові виповнилося 25 років, товариші по команді подарували йому компас, на якому було написано: «Пам'ятай, противник на тій стороні».

У фіналі кубка англійської ліги 2005 року був зафіксований рекорд шуму на стадіоні. Після голу гравця «Ліверпуля» у ворота лондонського «Челсі» вболівальники зробили крик потужністю 130,7 децибела. Досягнення було занесене в «Книгу Гіннесу». Попередній рекорд складав 128,74 децибела і був встановлений в 2000 році на матчі американського клубу «Денвер Бронкос».

В кінці 50-х років в італійському місті Сієна футбольні судді вирішили зіграти самі. Склали дві команди, вийшли на поле, і матч почався. Все йшло нормально до тих пір, поки у ворота однієї з команд не був забитий спірний м'яч. Ось тут-то всі 22 гравця, кожен з яких за службовим обов'язком відмінно знав і вмів тлумачити правила, стали доводити свою правоту. Слово за слово, і справа дійшла до такої колотнечі, що довелося втрутитися поліції.

У 1891 році ірландський експерт по правилах футболу Джон Пенальті запропонував ввести одинадцятиметровий штрафний удар за грубу гру або гру рукою, умисно здійснену гравцем команди, що захищається в межах її штрафної площі. Вперше такий удар був виконаний в ірландській футбольній лізі. Тепер у всьому світі його називають "пенальті".

Поразка збірної Гондурасу з футболу від збірної Сальвадору в матчах плей-офф відбіркового етапу Чемпіонату світу з футболу 1969 стало безпосередньою причиною шестиденної війни між цими країнами.

У 1939 році віденський клуб «Рапід» зустрічався у фінальному матчі чемпіонату об'єднаної Німеччини з «Франкфуртом» і забив вирішальні три м'ячі в останні 15 хвилин. З того часу на домашніх матчах «Рапіда» утвердилася традиція - останні 15 хвилин матчу вболівальники ритмічно і безперервно аплодують.

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 11-17 грудня http://monitor.cn.ua/ua/rest/59534 Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 11 по 17 грудня 2017 року Відпочинок article Sun, 10 Dec 2017 12:30:32 +0200 Овен (21.03—20.04). Ваша увага може переключитися з професійних амбіцій на особисті проблеми. Можливо, навіть доведеться вибирати між кар’єрою і сім’єю! Не варто забувати про службовi обов’язки.
Дні: спр. — 17; неспр. — немає.
 
Телець (21.04—21.05). Не соромтеся освiдчуватися в коханнi. Ось тільки пропозицію руки і серця зопалу робити не варто. Партнер відповість згодою, а потім ви замислитеся, чи дійсно готові на цей крок.
Дні: спр. — 11; неспр. — 12.
 
Близнюки (22.05—21.06). У вашому життi почнеться новий етап — ви станете більш стримані. Це добра ознака, оскiльки через свiй характер наробили багато помилок. Будьте уважнi до власного здоров’я.
Дні: спр. — 14; неспр. — 15.
 
Рак (22.06—23.07). Вам захочеться позбутися набридлих зв’язків, хоча це може спричинити фінансові втрати. Але вас це мало турбуватиме, головне — свобода!
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.
 
Лев (24.07—23.08). Не слід бути надто обережними — можна упустити свій шанс. Для того щоб зберегти свої досягнення, вам доведеться бути більш наполегливими.
Дні: спр. — 15; неспр. — 17.
 
Діва (24.08—23.09). Можливо, вам доведеться відстоювати свої позиції. При цьому не опускайте руки, через деякий час ви виявите, що ці зміни були дуже вигідні для вас.
Дні: спр. — 13; неспр. — 15.
 
Терези (24.09—23.10). Вам захочеться боротися з нудьгою, але при цьому можна наробити багато дурниць. Щоб цього не сталося, направте свою енергію на мирні цілі.
Дні: спр. — 12; неспр. — 14.
 
Скорпіон (24.10—22.11). У вас з’явиться спокуса дати зрозуміти партнеру «хто тут головний» і приступити до завоювання цієї позиції. Не перестарайтеся! Особисте життя буде досить стабільним.
Дні: спр. — 14; неспр. — 15.
 
Стрілець (23.11—21.12). Якщо ви живете в парі, ваш союз зміцниться, що ж стосується одинакiв, у них є всі шанси змінити свій статус. Ви будете схильні коливатися між розумом і почуттями.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.
 
Козеріг (22.12—20.01). Не знайшовши ідеалу, ви можете кинутися на пошуки принца, не усвідомлюючи, що все це міраж. Але незабаром ви остаточно визначитеся, чи є майбутнє у ваших стосункiв.
Дні: спр. — 11; неспр. — 12.
 
Водолій (21.01—19.02). Працюйте без поспіху, адже ви схильні робити помилки, наслідки яких можуть бути досить серйозними. Доведеться боротися за визнання свого статусу на роботі.
Дні: спр. — 13; неспр. — 14.
 
Риби (20.02—20.03). Чекайте креативних ідей. Особливо цей період сприятливий для акторів і художників. На роботі з’являться проблеми. Щоб пережити цей час, утримайтеся від необдуманих рішень.
Дні: спр. — 15; неспр. — 17.

Інша версія:

ОВЕН

Найголовніше – це реалізація власних можливостей. Підтримка може надійти як з боку колег, так і зовсім сторонніх людей. Однак не варто розслаблюватися, імовірні непередбачені ситуації. Зберігайте душевну рівновагу. Наприкінці тижня на вас очікує відпочинок, про який ви так довго мріяли.

ТЕЛЕЦЬ

Ваша активність, можливо, буде трохи обмежена з об’єктивних причин. Не пливіть проти течії – саме ця тактика приведе вас до найкращого результату. Вихідні можуть виявитися вдалими для планування найближчого майбутнього і налагодження контактів.

БЛИЗНЮКИ

Ваш переможний наступ кар’єрними сходами продовжиться з подвоєною силою. Але бажано дотримуватися філософських поглядів на події, які відбуваються: що повинне, те й трапиться. Цього тижня на вас очікують яскраві й цікаві події. Будьте обережні – побоюйтеся підлості та інтриг.

РАК

Тиждень буде сповнений різноманітних подій. Постарайтеся виявляти граничну зібраність, пунктуальність та уважність. Незважаючи на свою сумлінність, ви можете припуститися серйозної помилки, яку потім буде дуже складно виправити.

ЛЕВ

Намагайтесь адекватно оцінювати свої сили, зараз не підходящий час для подвигів. Краще зробити менше, але якісно. Бажано не потрапляти зайвий раз на очі начальству. Вихідні зірки радять провести вдома – з родиною.

ДІВА

От і прийшло довгоочікуване благополуччя. На роботі починають здійснюватися давно задумані проекти. Ваше вміння швидко вникати в ситуацію і брати її під контроль викличе загальний непідроблений захват. У вихідні хтось із близького оточення матиме потребу у вашій пораді.

ТЕРЕЗИ

У будь-якій ситуації не втрачайте голову, контролюйте свої емоції. Цього тижня ви здатні багато чого змінити, тож будете глибоко задоволені. У вихідні вас відвідає небувале відчуття спокою та гармонії з собою. Насолоджуйтеся!

СКОРПІОН

Не шкодуйте про втрачені можливості, швидше за все, ви самі не цілком правильно оцінюєте ситуацію. Змінити минуле можливо, тільки змінивши до нього своє ставлення. Приділіть більше уваги дітям, їм необхідні ваші порада та турбота.

СТРІЛЕЦЬ

Будете надзвичайно охочі до роботи, водночас прийшла пора злегка остудити своє завзяття й реально розрахувати власні сили. Намагайтеся не спізнюватися, виконувати взяті на себе зобов’язання та бути пунктуальними. У вихідні ймовірні цікаві пропозиції.

КОЗЕРІГ

Гарний час, щоб зайнятися справами, які раніше викликали певні труднощі. Удача супроводжуватиме вас у прийнятті відповідальних рішень. Події на роботі відволічуть від сумних думок і подарують заряд оптимізму. У вихідні прийміть запрошення старих друзів.

ВОДОЛІЙ

Ділове навантаження може спричинити певне напруження, і лише підвищена пильність дозволить вам пройти цей тиждень без втрат. Не бійтеся розставатися з непотрібними речами та старими пережитками. Вихідні проведіть удома, відгородіть себе від непотрібних контактів.

РИБИ

Якщо не влаштуєте собі хороший відпочинок, то можете потрапити в стресову ситуацію. Доведеться просити допомоги, самостійно вам тут не впоратися. Спробуйте менше говорити й більше слухати, і навіть беручи участь у суперечках, зберігайте нейтральну позицію.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/59525 Відпочинок article Sun, 10 Dec 2017 09:45:32 +0200

]]>
10 грудня - Всесвітній день футболу http://monitor.cn.ua/ua/rest/59524 У шанувальників футболу всього світу є своє свято - Всесвітній день футболу. Відпочинок article Sun, 10 Dec 2017 09:43:33 +0200 Подякувати за нього можна ООН, яка і запропонувала його відзначати 10 грудня кожного року. Таким чином міжнародне співтовариство віддає дань цьому виду спорту, який для багатьох мільйонів не просто гра, а стиль життя.

Перша згадка про футбол як «про гру в м’яч ногами» історики знайшли в китайських джерелах, що датуються другим тисячоліттям до нашої ери.

Називалася вона Цу Чю, що означає «штовхати ногою». Гра у футбол дозволяла китайським воїнам підтримувати добру фізичну форму.

Коли вперше з’явилася ця гра точно ніхто не знає. Деякі стверджують, що попередником футболу була дика гра саксонців, які жили в Англії в VIII столітті. На бойовищі, після битви, вони копали ногами відрубані голови супротивника.

Про цю грі відомо досить мало - те, що були ворота і воротар, те, що гра була частиною фізичної підготовки солдатів, і що вона була відома вже три тисячі років тому.

У футбол грали й у Давній Греції, і Римі близько двох з половиною тисяч років тому. У Греції ця гра називалася «битва за м’яч», з чого можна припустити, що грали в неї відповідно, застосовуючи різноманітні прийоми бойових мистецтв.

]]>
10 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/59523 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 10 Dec 2017 09:41:54 +0200 Кулик Алла Михайлівна
Грецький Володимир Миколайович
Сенчик Олександр Васильович
Ярмак Сергій Анатолійович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Відбулося засідання круглого столу "Пенсійна реформа - 2017: закон прийнято" http://monitor.cn.ua/ua/style/59521 7 грудня в Центрі правової інформації у звʼязку з "пенсійною реформою", яка набула чинності з 11 жовтня 2017 року, пройшло засідання круглого столу "Пенсійна реформа – 2017: закон прийнято". Стиль article Sat, 09 Dec 2017 13:30:14 +0200 В обговоренні взяли участь: заступник начальника Чернігівського обʼєднаного управління Пенсійного фонду України Людмила Миколаївна Желай, спеціаліст Головного управління юстиції в Чернігівській області Світлана Джола.
 
Людмила Миколаївна Желай ознайомила присутніх з роботою Чернігівського обʼєднаного управління Пенсійного фонду України, перерахунками пенсій, змінами в пенсійному законодавстві.
 
Обговорювались питання, які найбільше хвилюють суспільство: перерахунок пенсій, пенсійне забезпечення державних службовців, пенсії дітям війни, в якому випадку проводиться перерахунок пенсії пенсіонерам, що працюють тощо. На всі запитання Людмила Желай надала вичерпні та компетентні відповіді.
 
У рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції "Я МАЮ ПРАВО!" Світлана Джола представила виставку-огляд юридичної літератури та ліфлетівМінʼюсту.
 
Після обговорення всі охочі мали змогу індивідуально поспілкуватися зі спеціалістами.
 
До послуг читачів працівники відділу оформили викладку літератури "Пенсійна реформа – веління часу", на якій представлено Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", а також публікації з періодичних видань.

]]>