Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Обстріли Чернігівщини посилились http://monitor.cn.ua/ua/style/100757 Стиль article Thu, 12 Sep 2024 11:02:00 +0300 Голова Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус повідомив про 29 обстрілів області за  минулу добу, під час яких зафіксовано 90 вибухів. Під ударом опинилися прикордонні території та Ніжинський район, постраждали об'єкти інфраструктури, які вже почали  відновлювати. Чаус висловив подяку силам ППО, енергетикам і рятувальникам, і  закликав не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

 

]]>
«Армія відновлення» Чернігівщини: були - у п’ятірці, стали – у трійці лідерів по видачі направлень безробітним http://monitor.cn.ua/ua/style/100756 Про це повідомила директорка обласного центру зайнятості Людмила Ключник. За її словами, за час дії урядового проєкту «Армія відновлення» (з жовтня 2022 р.) в області видано близько 20 тисяч направлень на суспільно корисні роботи (станом на 09.09.2024 р.). За цим показником серед регіонів України попереду Чернігівської знаходиться лише Харківська та Донецька області. Стиль article Thu, 12 Sep 2024 10:22:13 +0300 До праці на Перемогу залучають безробітних, яким не вдалося знайти роботу за спеціальністю, а також незайнятих внутрішніх переселенців, з оплатою їх праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. До речі, за час дії програми  видатки Фонду на ці цілі склали 116,4 млн грн.

Отож, безробітні розбирали завали, здійснювали ремонтно-відновлювальні роботи, облаштовували укриття, заготовляли дрова, розфасовували гуманітарну допомогу, допомагали у приготуванні їжі для військових, плели маскувальні сітки тощо.

На період участі у суспільно корисних роботах з ними укладається строковий трудовий договір, тобто це офіційна тимчасова зайнятість та страховий стаж.

Детальніше про проєкт «Армія відновлення» https://is.gd/ofB4d3
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

                                                   Пресслужба обласного центру зайнятості

]]>
Державні нагороди – родинам загиблих Захисників з Чернігівщини http://monitor.cn.ua/ua/style/100755 Рідним 49 військовослужбовців, які полягли за незалежність нашої країни, вчора в Чернігівській ОВА передали державні нагороди. Стиль article Thu, 12 Sep 2024 09:48:40 +0300     «Такі зустрічі, на жаль, часті. Бо російський терорист вбиває і нищить все українське. Але за нами правда і Перемога. Кожен на своєму місці має її наближати, аби знищити ворога і будь-яке його бажання знову на нас напасти, – звернувся до родин начальник ОВА В’ячеслав Чаус. – Втрата близького – жахлива трагедія. Вибачте, що не вберегли!»

В’ячеслав Чаус передав нагороди разом із заступником командира полку НГУ в/ч 3082, підполковником Миколою Василенком, заступником начальника ОТЦК та СП, підполковником Олександром Мироненком, єпископом Чернігівським і Ніжинським ПЦУ Антонієм та військовим капеланом, отцем Максимом.

Указами Президента України за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі

орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно) нагороджено:

АЛЕКСАХУ Сергія Леонідовича – капітана

ДОЦЕНКА Миколу Вікторовича – старшого лейтенанта

НАЗАРЧУКА Віктора Миколайовича – молодшого лейтенанта

орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) нагороджено:

БАРБАША Богдана Миколайовича – солдата

БОРИСЕНКА Петра Сергійовича – солдата

ВЛАХНА Віктора Андрійовича – солдата

ГАЛАЙЦЬО Олександра Степановича – солдата

ГУЗА Ігоря Вікторовича – солдата

ГУРБИКА Андрія Михайловича – солдата

ЖЕЛЄЗНОГО Івана Михайловича – солдата

ІВАНОВА Віталія Вікторовича – сержанта

КОРНІЄНКА Станіслава Анатолійовича – солдата

КОРОТКОГО Анатолія Васильовича – солдата

КУДАША Максима Сергійовича – солдата

КУЗЬМЕНКА Миколу Миколайовича – сержанта

КУЛІНЕНКА Вячеслава Олексійовича – солдата

КУЦАРЕНКА Олексія Олексійовича – солдата

ЛИСЕЧКА Володимира Васильовича – головного сержанта

ЛОЗОВОГО Сергія Миколайовича – старшого солдата

МАЛИШЕНКА Сергія Вікторовича – солдата

МАЛОВА Сергія Миколайовича – солдата

МАРЧЕНКА Олександра Миколайовича – солдата

МИКОЛАЄНКА Віталія Миколайовича – солдата

МНОГОЛІТНОГО Сергія Геннадійовича – солдата

НАКОНЕЧНОГО Сергія Анатолійовича – старшого сержанта

ОВСІЄНКА Ігоря Вікторовича – солдата

ОЛЕЩЕНКА Юрія Михайловича – солдата

ПАВЛЮЧКОВА Сергія Валерійовича – солдата

ПАРУБЦЯ Сергія Юрійовича – солдата

ПАЦЮКА Сергія Петровича – молодшого сержанта

ПІНЧУКА Ярослава Сергійовича – солдата

ПОЛІКАРПОВА Миколу Миколайовича – старшого солдата

СИЛІНА Сергія Анатолійовича – солдата

СИТНИКА Григорія Миколайовича – солдата

ТРИЗУБА Артема Володимировича – солдата

ФЕДЬКА Романа Анатолійовича – сержанта

ЧЕШНЮ Олександра Миколайовича – солдата

ЯКОВЕНКА Миколу Михайловича – сержанта

ЯРЕНКА Сергія Володимировича – матроса

медаллю “Захиснику Вітчизни” (посмертно)  нагороджено:

ТАРАНЖИНА Олександра Олександровича – солдата

медаллю “За військову службу Україні” (посмертно) нагороджено:

ГУЛАКА Анатолія Михайловича – старшого солдата

КОВАЛЬЧУКА Максима Володимировича – старшого солдата

МАКАРЕНКА Володимира Григоровича – солдата

МАТЮХУ Олександра Володимировича – солдата

ПАСІЧНИКА Олександра Сергійовича – солдата

РАССОХУ Руслана Сергійовича – солдата

ТАРАСЕНКА Олександра Миколайовича – старшого солдата

ЮРЧЕНКА Дмитрія Сергійовича – солдата

відзнаку Президента України «ЗА ОБОРОНУ УКРАЇНИ»

ПАВЛЮКА Олександра Михайловича – майстер-сержанта.
 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
«Творча майстерня» психологів обласної поліції продовжує зустрічі з родинами загиблих поліцейських http://monitor.cn.ua/ua/style/100754 Спільна діяльність учасників майстер-класу з виготовлення брошок справила одночасно і творчий, і терапевтичний ефект. Такі зустрічі допомагають матерям загиблих поліцейських отримувати емоційну підтримку в колі однодумців. Стиль article Thu, 12 Sep 2024 09:44:03 +0300 Творчість сприяє зціленню ментального здоров’я. Залучення до творчого процесу дає можливість відволіктися від болю, полегшує емоційне напруження та допомагає налагодити внутрішній баланс, що є важливим етапом у психологічному відновленні.


Заходи з використанням різноманітних форм та методів психологічної підтримки членів сімей загиблих поліцейських відбуваються в межах реалізації проєкту «Пункт психологічних практик» та Всеукраїнської програми підтримки ментального здоров’я «Ти як?», яку започаткувала Перша Леді України Олена Зеленська.



Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Наші грантери: власна справа чернігівця популяризує здоровий спосіб життя http://monitor.cn.ua/ua/style/100752 Фітнес та здоровий спосіб життя – це хобі, якому давно і дуже багато часу приділяє чернігівець В’ячеслав Марченко. Щоб об’єднати улюблену справу і роботу, він 14 років тому відкрив у Чернігові фітнес-клуб «Чемпіон». Торік задля розвитку бізнесу скористався програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота». Стиль article Thu, 12 Sep 2024 09:36:45 +0300 Отримані грантові кошти підприємець витратив на придбання нових сучасних дороговартісних тренажерів, які розмістив на додатково орендованій площі. Завдяки мікрогранту збільшився й колектив: В’ячеслав працевлаштував двох працівників (ще одного адміністратора і тренера). Проведені «реформи» очікувано призвели до збільшення кількості відвідувачів.

 Наразі «Чемпіон» – це простір, де люди різного віку можуть самостійно або під наглядом професійних тренерів займатися спортом у комфортних умовах. За словами В’ячеслава, його клуб відвідують не лише люди, які хочуть мати хорошу фізичну форму чи підтягнуту фігуру. Для одних фітнес – це активний і здоровий спосіб життя, для інших – джерело бадьорості, хорошого настрою, впевненості у собі, ще для когось – місце повноцінного відпочинку, цікавих знайомств та спілкування.

«У нас можуть тренуватися як професійні спортсмени різних видів спорту, працівники силових структур, так і любителі, новачки, – говорить власник «Чемпіона». – У клубі є дитяча зона, тому його без проблем можуть відвідувати молоді батьки. До послуг відвідувачів різноманітні тренажерні зали та зали групових занять. Проводяться заняття й для дітей. За потреби можна скористатися послугами професійного нутріціолога, який складе для вас збалансований раціон харчування з урахуванням ваших цілей та побажань. Крім того, на базі клубу періодично організовуються  навчання для майбутніх та діючих фітнес тренерів».

За час діяльності «Чемпіона» В’ячеславу вдалося втілити чимало задумів. Він тут і засновник, і управляючий, і генератор ідей, і тренер, і адміністратор. У планах же – подальше масштабування бізнесу, а це – плюс нові види тренувань, розвиток додаткових послуг, робочі місця, і головне – активне пропагування здорового способу життя серед дітей та молоді.

Щоб дізнатися більше про можливості для розвитку бізнесу, звертайтеся до офісів «Зроблено в Україні», які діють на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 40) та Прилуцької філії Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46).

Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
Затримано та повідомлено про підозру директору ТОВ за хабар у розмірі 2 тис. доларів США http://monitor.cn.ua/ua/style/100751 За процесуального керівництва Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомлено про підозру директору ТОВ за фактом надання неправомірної вигоди. (ч. 3 ст. 369 КК України). Стиль article Thu, 12 Sep 2024 09:34:19 +0300 За даними слідства підозрюваний надав хабар у розмірі 2 тис. доларів США заступнику начальника відділу внутрішньої та власної безпеки одного з прикордонних загонів за невжиття заходів реагування та не направлення до органу досудового розслідування матеріалів стосовно використання завідомо підроблених документів посадовими особами ТОВ, а також не ініціювання перед керівництвом  прикордонного загону розірвання укладених договорів.

Встановлено, що між підозрюваним та прикордонним загоном  укладено договори про закупівлю харчових продуктів за державні кошти на суму понад 1,1 млн грн.

Після поставки кожної партії зазначеної у договорах продукції, представниками ТОВ надавалися документи, які посвідчують якість поставленої харчової продукції, зокрема протоколів випробування зразків, наявність яких являється обов’язковою умовою вказаних договорів для приймання товару та відповідно його оплати.
Було надано 7 протоколів випробувань зразків, які мають ознаки підробки документів.

Підозрюваного затримано після надання неправомірної вигоди у розмірі 2 тис. доларів США. Одержані кошти вилучені в ході огляду місця події.

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування здійснюється СУ ГУНП в Чернігівській області, за оперативного супроводу ВВВБ ДПСУ по прикордонному загону.

]]>
Повернути в місцеві бюджети «силовий» ПДФО та зберегти 64% ПДФО: бюджетний процес-2025 http://monitor.cn.ua/ua/style/100750 Повернути «силовий» ПДФО в місцеві бюджети та зберегти 64% ПДФО в бюджетах територіальних громад. Таку позицію озвучив в.о. очільника міста Чернігова Олександр Ломако під час загальноміської наради 10 вересня, коментуючи майбутній бюджетний процес. Стиль article Thu, 12 Sep 2024 09:19:52 +0300     – Позиція незмінна: війна – не привід грабувати громади, у нас тут велика кількість завдань. Ми і військовим допомагаємо, і забезпечуємо функціонування міста, і відбудовуємо його. А гроші у нас забираються.

    Війна не привід вилучати кошти, а стимул їх обʼєднувати. Вся система публічної влади повинна працювати в єдності на Перемогу України. ПДФО всіх громадян України, незалежно від місця їх роботи чи служби, повинен однаково розподілятися до бюджетів громад для визначеного законом оперативного реагування на потреби військових, – говорить в.о. міського голови Чернігова.

Минулого року з бюджетів територіальних громад у державний вилучили, починаючи з 1 жовтня 2023 року, надходження, так званих, «силового» та  «військового» ПДФО, згідно Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України» від 8 листопада 2023 року № 3428-IX.

На запит Асоціації міст України та за дорученням Премʼєр-міністра України Дениса Шмигаля Міністерство фінансів України надало інформацію про використання державою вилучених в громад коштів.

    – Коли я почитав офіційну інформацію, яку надав мінфін, то виявилося, що лише 45% надходжень «військового»  і «силового» ПДФО використали розпорядники бюджетних коштів за січень-липень 2024 року. Це 32 із 77,3 мільярдів гривень надходжень до державного бюджету наших ПДФО. Тобто, у всіх громад забрали кошти і використали тільки 45%, решта лежить на рахунках, – коментує Олександр Ломако. – І якщо військові підрозділи системно використали кошти – 10% із вилученого ПДФО напряму йде на військові пірозділи, то Мінстратегпром з виділених йому 25 мільярдів гривень за цей період змогло використати «аж» 529 млн грн, тобто 2%.

У 2023 році вилучені у громад кошти були використані на 65% з подібною динамікою: Міністерство оборони використало 100% коштів, а Держспецзв'язку – 0 гривень.

Якщо говорити про Чернігівську міську територіальну громаду, то мова йде про вилучення близько 800 мільйонів гривень у 2024 році. Разом з тим, місто продовжує підтримувати військових, опрацьовуючи їх звернення, закуповуючи для них обладнання та виділяючи прямі субвенції, не говорячи про організацію функціонування обласного центру і надання містянам усіх базових послуг.

    – Туди включений не тільки військовий, а й силовий сектор. Військові підрозділи під час війни утримуються з державного бюджету і тимчасово можуть бути закріплені за якоюсь громадою – кошти, які вони сплачують, логічно, щоб вони йшли на їх забезпечення до державного бюджету. Окей, з цим ми можемо погодитися, хоча, багато частин були в містах і до початку вторгнення – і це питання філософське. Але, прийняли таке рішення (вилучити «військовий» ПДФО з місцевого в державний бюджет – ред.), з ним ніхто не сперечається.  Під час війни якийся ресурс потрібно централізувати.  

    Але «силовий» ПДФО – ДСНС, поліція, пенітеніціарна служба, СБУ, прокуратура – це десятки структур, де працюють тисячі людей. Їхні родини живуть у місті, користуються інфраструктурою, діти ходять в садки та школи, а вони регулярно у нас просять субвенції на паливо, ремонт тощо. Ми, час від часу, йдемо на зустріч – навіть після того як вони перестали платити ПДФО в місцевий бюджет, – говорить в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. – І, нелогічно, коли працівники державних силових структур, які живуть та працюють в містах, не сплачують податки в місцевий бюджет, але користуються інфраструктурою цих міст.

Саме тому в.о. очільника міста Чернігова виступає з позицією повернення цих податкових відрахувань в бюджет громади.

    – 30% з вилученого ПДФО (з 800 мільйонів гривень – ред.) – це силовики, – зазначила начальниця фінансового управління Олена Лисенко.

Також Олександр Ломако переконаний, що в міських бюджетах має залишитися і 64% від ПДФО, а не 60%.

    – Для Чернігова це – мінус 130 мільйонів гривень, але тут питання не тільки в коштах, а й в принципі. До децентралізації в громадах залишалося 75% ПФДО, потім зробили 60%, а потім, в 2021-му, 64%, бо багато задач під час підготовки до зими. Зараз же ці 4% хочуть забрати  і це несправедливо, – каже Ломако.

Адже муніципалітети готуються до опалювального сезону і забезпечення громад послугами, за умови можливої відсутності електропостачання.

Крім того, громади не мають зараз передавати і реверсну дотацію, додає в.о. очільника Чернігова.

    –  На час воєнного стану, в умових надзвичайних обставин і задач, які стоять місцевими громадами, реверс повертати не можна і не потрібно – це шкідливо. Для Чернігова реверс, попередньо, це десь 170 млн грн.

Відповідно до озвученого, Чернігівська міська рада підготує та направить лист до державних органів, аби позиція Чернігівської міської територіальної громади була врахована під час бюджетного процесу.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/100749 Протягом минулої доби зареєстровано 14 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 12 пожеж та 1 аварійну ситуацію на системах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Стиль article Thu, 12 Sep 2024 09:13:01 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

4 вибухи (FPV-дрони) біля н.п. Єліне Корюківського району

7 вибухів з САУ 152 мм біля н.п. Красний Хутір Новгород-Сіверського району.

4 вибухи зі ствольної артилерії 152 мм біля н.п. Семенівка Новгород-Сіверського району.

1 вибух (скид з БПЛА) біля н.п. Пушкарі Новгород-Сіверського району.

1 вибух (скид з БПЛА) біля н.п. Пушкарі Новгород-Сіверського району.

1 вибух (скид з БПЛА) біля н.п. Кремський Бугор Новгород-Сіверського району.

1 вибух (FPV-дрон) біля н.п. Єліне Корюківського району.

1 вибух (FPV-дрон) біля н.п. Семенівка Новгород-Сіверського району.

6 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Тимоновичі Новгород-Сіверського району.

3 вибухи (FPV-дрони) біля н.п. Тимоновичі Новгород-Сіверського району.

9 вибухів зі ствольної артилерії 122 мм біля н.п. Тимоновичі Новгород-Сіверського району.

10 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Гірськ Корюківського району.

1 вибух (FPV-дрон) біля н.п. Грем'яч Новгород-Сіверського району.

10 вибухів з міномета 120 мм біля н.п. Тимоновичі Новгород-Сіверського району.

2 вибухи (скиди з БПЛА) біля н.п. Грем'яч Новгород-Сіверського району.

6 вибухів (FPV-дрони) біля н.п. Заріччя Новгород-Сіверського району

4 вибухи з міномета 120 мм біля н.п. Миколаївка Новгород-Сіверського району.

3 вибухи (скиди КАБ) біля н.п. Миколаївка Новгород-Сіверського району.

1 вибух (FPV-дрон) біля н.п. Залізний Міст Новгород-Сіверського району

1 вибух (скид з БПЛА) біля н.п. Миколаївка Новгород-Сіверського району.

1 вибух (скид з БПЛА) біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району.

1 вибух (FPV-дрон) біля н.п. Грем'яч Новгород-Сіверського району

1 вибух (скид з БПЛА) біля н.п. Галаганівка Новгород-Сіверського району.

6 вибухів з міномета 120 мм біля н.п. Медведівка Новгород-Сіверського району.

1 вибух (FPV-дрон) біля н.п. Грем'яч Новгород-Сіверського району.

1 вибух (FPV-дрон) біля н.п. Грем'яч Новгород-Сіверського району.

1 вибух (ймовірно Іскандер-М) на території Корюківського району.

1 вибух (ймовірно Іскандер-М) на території Корюківського району.

1 вибух (ймовірно КР Х59)  на території Ніжинського району.

Про втрати серед місцевого населення та інші пошкодження цивільної інфраструктури інформації не надходило.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення – 1 :

Внаслідок погодних умов в ніч з 11 на 12 вересня сталося пошкодження повітряних ліній електропостачання, відключено 3 ЛЕП 10 кВ та 1 ЛЕП 10 кВ частково, 53 трансформаторні підстанції в Чернігівському районі. Без електропостачання залишаються 1623 абонентів. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться силами АТ «Чернігівобленерго» (3 бригади, 3 одиниці техніки, 9 працівників).

Внаслідок бойових дій станом на 06 год. 12 вересня знеструмлені 20 ЛЕП 10 кВ (з них 11 ЛЕП 10 кВ частково), 151 трансформаторна підстанція, 51 населений пункт (з них 4 частково). Без електропостачання залишаються 3679 абонентів.

Дорожньо-транспортні пригоди – 1:

- на автодорозі Київ-Суми-Юнаківка біля с. Олексинці Прилуцького району о 20 год. 30 хв. 11 вересня водій автомобіля "Seat Ibiza" не впоралась з керуванням та здійснила зіткнення з бетонними блоками, якими було обгорожене місце проведення дорожніх робіт. В результаті ДТП водій отримала тілесні ушкодження.

Пожежі – 12:

Доповнення до інформації про пожежі:

- біля с. Блудше Чернігівського району (Козелецька ТГ) о 07 год. 05 вересня сталося загорання торфу на площі 10 га. Станом на 20 год. 10 вересня  ліквідовано осередки займання на площі 8,5 га, залишилось 1,5 га. Гасіння триває.

  - біля с. Крені Чернігівського району (Остерська ТГ) о 10 год. 06 вересня  сталося загорання торфу на площі 5 га. Станом на 20 год. 10 вересня ліквідовано осередки займання на площі 1,5 га, залишилось 3,5 га. Гасіння триває.

- біля с. Макарівка Ніжинського району (Бобровицька ТГ) о 10 год. 10 вересня  сталося загорання торфу на площі 5 га. Станом на 16 год. 45 хв. 11 вересня пожежу ліквідовано.  

пожежі в житловому секторі – 3:

- в с. Хотуничі Корюківського району (Сновська ТГ) по вул. Коцюбинського

о 18 год. 12 хв. 11 вересня сталася пожежа навісу (6х18 м, стіни дерев'яні, покрівля металева). Вогнем знищено опори та дерев'яне риштування навісу та 20 тон грубих кормів. Причина та збиток - встановлюються.

- в с. Буди Прилуцького району (Ічнянська ТГ) по вул. Франка, 4 о 20 год.  08 хв. 11 вересня сталася пожежа навісу (4х6 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено навіс для зберігання дров. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

- в с. Крехаїв Чернігівського району (Остерська ТГ) по вул. Європейській, 21 о 04 год. 48 хв. 12 вересня сталася пожежа житлового будинку (8х8 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття на всій площі, пошкоджено стіни. Власник, причина, збиток та сума матеріальних цінностей - встановлюються.

пожежі сухої трави та сміття – 9 пожеж на загальній площі 7,37 га, у тому числі:

- в с. Дрімайлівка Чернігівського району (Куликівська ТГ) по  вул. Привокзальна, біля буд.11  о 12 год. 08 хв. 11 вересня сталася пожежа сухої трави на площі 0,15 га. Вогнем знищено господарчу будівлю (3х4 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна), житловий будинок (6х7 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Причина – потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

- с. Полісся   Корюківського району (Сосницька ТГ) по вул. Садовій, 30 о 23 год. 59 хв. сталася пожежа сухої трави на площі 2 га та ангару (20х100 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Внаслідок вибуху знищено ангар на всій площі, трактор МТЗ-82, 200 тон насіння картоплі. Причина - потрапляння боєприпасів, їх уламків, в результаті бойових дій.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 4 рази залучалися до  виконання робіт за призначенням, виявлено 11 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено 53863 ВНП).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-15 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 15 мкр/год., Прилуки – 13 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год, Семенівка – 14 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 11 вересня по 20 годину 12 вересня очікується мінлива хмарність, вночі місцями невеликий дощ, вдень короткочасний дощ, місцями гроза.  Вітер південно-східний 7-12 м/с. Температура по області вночі 13-18º, вдень 26-31º тепла.

По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, вночі  невеликий дощ, вдень короткочасний дощ, можлива гроза. Вітер південно-східний 7-12 м/с. Температура  вночі 14-16º, вдень 28-30º тепла.

]]>
12 вересня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100748 ДЕНЬ 932 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 931 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 12 Sep 2024 09:11:31 +0300 12 вересня відзначають Міжнародний день в'язання гачком, Міжнародний день боротьби з мігренню, День співпраці Південь-Південь Організації Об'єднаних Націй.

В Україні - День фахівця радіоелектронної боротьби ЗСУ.

Православна церква вшановує пам'ять святого священномученика Автонома.

День фахівця радіоелектронної боротьби ЗСУ

Встановлено наказом Міністра оборони України від 12 січня 2006 року. Однак у 2012 році його скасували разом із багатьма іншими професійними святами.

Згодом, 2021 року, наказом Головнокомандувача ЗСУ генерал-лейтенанта Валерія Залужного, свято було відновлено.

Війська радіоелектронної боротьби відіграють важливу роль у захисті стратегічних систем управління військами та зброєю від перешкод ворога.

Міжнародний день в'язання гачком

Для любителів в'язання, як початківців, так і досвідчених, день 12 вересня став датою, коли можна, беручи участь у присвячених до цього свята заходах, продемонструвати своє вміння і результати творчості. Найчастіше відзначається проведенням флешмобів, майстер-класів, демонстраційних показів, виставок, а також просто обміном фотографіями через соціальні мережі.

Ця техніка в'язання вважається простішою, ніж в'язання на спицях, чим забезпечує собі на сьогодні найбільшу популярність. Більш доступне в плані навчання, в'язання гачком завоювало і більше поширення.

Існує думка, що ця техніка в'язання має давню історію, але документально підтверджується те, що вона з'явилася і набула поширення тільки на початку 19 століття.

Популярність в'язання гачком завоювало одразу в усіх верствах суспільства. В'язанням захоплювалися як представники заможних верств суспільства, так і бідняки. Згодом це захоплення не обійшло стороною навіть представниць королівських родин.

Різниця полягала в тому, що користувалися вихідці з різних соціальних верств різними за якістю матеріалами та пристосуваннями. Хтось користувався простими гнутими голками в коркових або дерев'яних ручках, а ті, хто багатший, могли собі дозволити гачки зі срібними або зробленими зі слонової кістки ручками. Це ж стосувалося і якості використовуваних ниток.

Вперше ж про Міжнародний день в'язання гачком заговорили в інтернеті 2007 року, завдяки ініціативі одного американського блогера, який захоплювався виготовленням гачків для в'язання.

Міжнародний день боротьби з мігренню

Мігренню (головний біль, що охоплює половину голови) заведено позначати періодичні напади пульсуючого головного болю середньої та високої інтенсивності тривалістю від кількох годин до 2-3 днів, які можуть посилюватися під час фізичної активності. Також часто вони супроводжуються нудотою, блювотою, гіперчутливістю до світла, звуків і запахів.

За статистикою медичних організацій, мігрень - третє за поширеністю захворювання у світі (за даними ВООЗ, кожна сьома людина на Землі хоча б раз у житті зазнавала нападу мігрені), одна з найчастіших причин непрацездатності для людей у віці до 50 років, а втрачені робочі дні, з огляду на цю недугу, наносять економіці держав відчутної шкоди. Цю хворобу ставлять в один ряд із судинними захворюваннями головного мозку, розсіяним склерозом та епілепсією.

День співробітництва Південь-Південь ООН

День співробітництва Південь-Південь Організації Об'єднаних Націй - один із міжнародних днів ООН, який відзначають щорічно 12 вересня.

Цього дня 1978 року в столиці Аргентини, місті Буенос-Айресі, делегації 138 держав ухвалили План дій з розвитку та здійснення технічного співробітництва між країнами, що розвиваються.

Співпраця Південь-Південь є одним із важливих елементів міжнародного співробітництва з метою розвитку і відкриває перед країнами, що розвиваються, та країнами з перехідною економікою реальні можливості щодо забезпечення на основі індивідуальних і колективних зусиль поступального економічного зростання та сталого розвитку.

23 грудня 2003 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію 58/220, в якій постановила проголосити 19 грудня Днем співробітництва Південь-Південь Організації Об'єднаних Націй. Оскільки цього дня Генеральна Асамблея схвалила План дій з розвитку та здійснення технічного співробітництва між країнами, що розвиваються, ухвалений у Буенос-Айресі. А 22 грудня 2011 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила нову резолюцію, в якій йшлося про те, що, починаючи з 2012 року, День співробітництва Південь-Південь Організації Об'єднаних Націй, вирішено відзначати 12 вересня на честь ухвалення цього дня 1978 року Плану дій у Буенос-Айресі.

Цього дня:

1934 - Утворено політичний союз Латвії, Литви та Естонії (т. зв. Балтійська Антанта);

1940 - Поблизу селища Монтіньяк (Франція) чотири місцеві підлітки знайшли печеру-грот із настінними малюнками віком 15-17 тисяч років, які зараз є однією з найкращих колекцій доісторичного живопису періоду раннього палеоліту;

1944 - На територію Німеччини вступили перші американські війська;

1958 - У компанії Texas Instruments створили першу мікросхему;

1990 - Підписано договір про остаточне врегулювання щодо Німеччини;

1991 - У Києві демонтували монумент на честь Жовтневого перевороту на Майдані Незалежності;

2008 - У Харкові відбувся перший в Україні концерт гурту "Queen", який відвідало близько 350 тисяч глядачів.

Цього дня народилися:

1554 - Януш Острозький - волинський воєвода (1584-1593), краківський каштелян (1593-1620), білоцерківський, черкаський, канівський, переяславський (1594-1620) і володимирський староста (1604-11620). Засновник Острозького майорату;

1825 - Карл Доплер, угорський віртуоз, флейтист, диригент, музичний керівник, композитор, який народився у Львові, молодший брат композитора Франца Доплера і батько композитора Арпада Доплера;

1875 - Олександр Кошиць, український композитор, диригент, етнограф;

1892 - Юрій Корпанюк, гуцульський народний майстер дерев'яного різьблення;

1965 - Євген Аліпов, український хокеїст і тренер;

1994 - Еліна Світоліна, українська тенісистка.

Церковне свято

Цього дня православна церква вшановує пам'ять священномученика Автонома, який у 4 столітті служив єпископом в Італії. Проповідник навернув до християнства стільки язичників, що утворилася велика громада, для якої він побудував і освятив храм. Імператор Діоклетіан, який заохочував гоніння на християн, велів схопити Автонома, але святитель зумів сховатися. Надалі він продовжував проповідувати. Одного разу його новонавернені зруйнували ідольське капище, а язичники, побажавши помститися християнам, напали на храм і вбили святого Автонома.

Іменини: Данило, Іван, Микола, Олексій, Семен.

]]>
У поточному році професійне навчання за сертифікатом від служби зайнятості проходили понад 600 безробітних області http://monitor.cn.ua/ua/style/100747 Вчилися на кухарів, швачок, манікюрників, водіїв тролейбуса, трактористів-машиністів, електромонтерів, операторів котелень. Стиль article Thu, 12 Sep 2024 09:10:16 +0300 Сертифікат на навчання гарантує оплату вартості навчання в розмірі, що не перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на сьогодні це понад 30 тис. грн). І це лише одна з вагомих переваг професійного навчання за направленням служби зайнятості. Серед інших – це:

• широкий вибір професій та навчальних програм (Центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості пропонують на вибір 95 робітничих професій та 400 освітніх програм - з графіком формування навчальних груп можна ознайомитись на сайті Державного центру зайнятості за посиланням: https://is.gd/QuBYnT );
• гнучкі форми навчання (за очною (денною, вечірньою), дистанційною,  індивідуальною, дуальною формами здобуття освіти або шляхом їх поєднання;  онлайн або офлайн);

• стислі терміни навчання (до 10 місяців);

• гарантія працевлаштування (навчання організовується за затребуваними на ринку праці професіями, під гарантоване працевлаштування або під самозайнятість).

• оплата місця проживання та відшкодування витрат за проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку (у разі потреби).

Крім того, за безробітним на час професійного навчання зберігається виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, встановлені відповідно до законодавства.

Більше інформації за посиланням https://is.gd/vR1ULR  
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

Пресслужба Чернігівського обласного центру зайнятості

 

]]>
У поточному році професійне навчання за сертифікатом від служби зайнятості проходили понад 600 безробітних області http://monitor.cn.ua/ua/style/100746 Вчилися на кухарів, швачок, манікюрників, водіїв тролейбуса, трактористів-машиністів, електромонтерів, операторів котелень. Стиль article Wed, 11 Sep 2024 09:15:12 +0300 Сертифікат на навчання гарантує оплату вартості навчання в розмірі, що не перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на сьогодні це понад 30 тис. грн). І це лише одна з вагомих переваг професійного навчання за направленням служби зайнятості. Серед інших – це:

• широкий вибір професій та навчальних програм (Центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості пропонують на вибір 95 робітничих професій та 400 освітніх програм - з графіком формування навчальних груп можна ознайомитись на сайті Державного центру зайнятості за посиланням: https://is.gd/QuBYnT );
• гнучкі форми навчання (за очною (денною, вечірньою), дистанційною,  індивідуальною, дуальною формами здобуття освіти або шляхом їх поєднання;  онлайн або офлайн);

• стислі терміни навчання (до 10 місяців);

• гарантія працевлаштування (навчання організовується за затребуваними на ринку праці професіями, під гарантоване працевлаштування або під самозайнятість).

• оплата місця проживання та відшкодування витрат за проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку (у разі потреби).

Крім того, за безробітним на час професійного навчання зберігається виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, встановлені відповідно до законодавства.

Більше інформації за посиланням https://is.gd/vR1ULR  
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

Пресслужба Чернігівського обласного центру зайнятості

 

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/100745 Протягом минулої доби зареєстровано 24 пожежі. Стиль article Wed, 11 Sep 2024 09:08:38 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

3 вибухи (КАБ) біля н.п. Миколаївка Новгород-Сіверського району.

3 вибухи (РСЗВ) біля н.п. Галаганівка Новгород-Сіверського району.

2 вибухи (FPV-дрон) біля н.п. Красний Хутір Новгород-Сіверського району.

5 вибухів зі ствольної артилерії 152 мм біля н.п. Семенівка Новгород-Сіверського району.

1 вибух (FPV-дрон) біля н.п. Прогрес Новгород-Сіверського району.

1 вибух (FPV-дрон) біля н.п. Прогрес Новгород-Сіверського району.  

8 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Галаганівка Новгород-Сіверського району.

2 вибухи (FPV-дрон) біля н.п. Красний Хутір Новгород-Сіверського району

2 вибухи (FPV-дрон) біля н.п. Красний Хутір Новгород-Сіверського району.

1 вибух (FPV-дрон) біля н.п. Семенівка Новгород-Сіверського району.

1 вибухи (FPV-дрон) біля н.п. Красний Хутір Новгород-Сіверського району.

1 вибух (скид з БПЛА) біля н.п. Лісківщина Новгород-Сіверського району.

1 вибух (скид з БПЛА) біля н.п. Грем’я Новгород-Сіверського району.

2 вибухи (КАБ) біля н.п. Грем'яч Новгород-Сіверського району.

4 вибухи з міномету 122 мм біля н.п. Семенівка Новгород-Сіверського району.

3 вибухи зі ствольної артилерії 122 мм біля н.п. Хотіївка Новгород-Сіверського району. Внаслідок обстрілу 1 цивільна особа отримала поранення, сталася пожежа житлового будинку та трьох будівель господарчого призначення.

12 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Клюси Корюківського району.

7 вибухів зі ствольної артилерії 152 мм біля н.п. Семенівка Новгород-Сіверського району.  

5 вибухів з міномету 120 мм в районі н.п. Клюси Корюківського району.

2 вибухи (КАБ) біля н.п. Семенівка Новгород-Сіверського району.

Про інші втрати серед місцевого населення та інші пошкодження цивільної інфраструктури інформації не надходило.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення:

Внаслідок бойових дій станом на 06 год. 11 вересня знеструмлено 12 ЛЕП 10 кВ (з них 10 ЛЕП 10 кВ частково), 63 трансформаторні підстанції, 24 населені пункти (з них 3 частково). Без електропостачання залишаються 1319 абонентів.

Пожежі – 24:

Доповнення до інформації про пожежі:

- біля с. Блудше Чернігівського району (Козелецька ТГ) о 07 год. 05 вересня сталося загорання торфу на площі 10 га. Станом на 20 год. 10 вересня  ліквідовано осередки займання на площі 6,5 га, залишилось 3,5 га. Гасіння триває.

- біля с. Крені Чернігівського району (Остерська ТГ) о 10 год. 06 вересня  сталося загорання торфу на площі 5 га. Станом на 20 год. 10 вересня ліквідовано осередки займання на площі 1,1 га, залишилось 3,9 га. Гасіння триває.

    пожежі в житловому секторі – 3:

 - в м. Чернігові по вул. В. Чорновола, 15/39 о 18 год. 31 хв. 10 вересня сталася пожежа в квартирі девʼятиповерхового неексплуатуємого житлового будинку. Вогнем знищено сміття на площі 0,005 га, пошкоджено облицювання стін, стелі та підлоги на площі 0,015 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

 - в с. Бондарівка Корюківського району (Сосницька ТГ) по вул. Набережній, 23 о 20 год. 40 хв. 10 вересня сталася пожежа неексплуатуємої господарчої будівлі (5х10 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено будівлю на всій площі. Причина встановлюється.

- в с. Хотіївка Новгород-Сіверського району (Семенівська ТГ) по вул. Лісовій, 65 о 21 год. 50 хв. 10 вересня сталася пожежа житлового будинку  (4х8 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено будинок та 3 господарчі споруди (3х3 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна), (4х4 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна), (2х5 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Причина - потрапляння боєприпасів, їх уламків внаслідок бойових дій

пожежі сухої трави та сміття – 18 пожеж на загальній площі 18,095 га.

Причина пожеж - необережне поводження з вогнем та потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

пожежі торфу-1:

- біля с. Макарівка Ніжинського району (Бобровицька ТГ) о 12 год. 17 хв.     10 вересня на відкритій території сталася пожежа торфу на площі 0,9 га. Причина  встановлюється. Ліквідовано пожежу торфу на площі 0,5 га, залишилось - 0,4 га. Гасіння триває.

пожежі в лісовому масиві –1:

- біля с. Прокопівка Новгород- Сіверського району (Новгород- Сіверська ТГ) о 16 год. 30 хв. 10 вересня на відкритій території сталася пожежа настилу в лісі на площі 2,9 га. Причина встановлюється.

інші пожежі –1:

- в м. Чернігові по вул. Робітничій, 30 о 12 год. 35 хв. 10 вересня на території автокооперативу №23 сталася пожежа 3-х гаражів (5,5х6,5 м, стіни та покрівлі металеві). Вогнем знищено внутрішнє облицювання стін, стелі та підлоги на всій площі, пошкоджено зовнішнє облицювання стін (гараж №327); пошкоджено зовнішнє облицювання стін на площі 2 кв.м (гараж №328); пошкоджено  майно (гараж №326). Причина встановлюється.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 5 разів залучалися до  виконання робіт за призначенням, виявлено 2 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено 53852 ВНП).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-15 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 11 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – 13 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 15 мкр/год, Семенівка – 12 мкр/год., Сновськ – 12 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 10 вересня по 20 годину 11 вересня очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер південно-східний 5-10 м/с. Температура по області вночі 10-15º, вдень 24-29º тепла. По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер південно-східний 5-10 м/с. Температура вночі 12-14º, вдень 26-28º тепла.

]]>
Друга річниця грантової програми «Власна справа»: наші грантери в Києві http://monitor.cn.ua/ua/style/100744 Нові можливості для бізнесу, нововведення грантових програм, історії успіху грантерів вчора презентували в Києві. Захід, присвячений другій річниці грантової програми «Власна справа», став майданчиком для ефективного діалогу між владою та бізнесом, обміну думками, нових знайомств та налагодження співпраці. Стиль article Wed, 11 Sep 2024 09:06:31 +0300 Серед важливих новин цього заходу: відкрито можливість отримати грант на власну справу молоді віком до 25 років; дружинам і чоловікам загиблих захисників та захисниць; підприємцям, які працюють на території активних бойових дій; та розширено напрями використання грантових коштів.

Участь у заході взяли і представники Чернігівщини, а саме люди, які скористалися програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», отримали мікрогрант, реалізували свою бізнес-ідею і нині успішно працюють. Це чернігівці – Максим Гладченко, якому грантові кошти допомогли відновити та масштабувати швейне виробництво; ветеран війни Ігор Дячук, який взяв мікрогрант, щоб відкрити піцерію на дровах «Lisopylka»; В’ячеслав Марченко, якому грантові кошти знадобилися для розвитку діючого фітнес клубу «Чемпіон».

В цілому ж, повна зала грантерів, які приїхали на захід з усіх куточків України та готові були ділитися власним досвідом, говорить про те, що державні програми підтримки бізнесу користуються популярністю.
 

]]>
Які ліки пацієнти зі статусом ВПО можуть отримати безоплатно або з частковою доплатою за програмою «Доступні ліки» http://monitor.cn.ua/ua/style/100743 Дбати про своє здоров’я важливо всім й усюди незалежно від місця проживання: постійного чи тимчасового. Особливо гостре це питання для пацієнтів зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які мають хронічні захворювання або стани, і потребують регулярного прийому ліків. Стиль article Wed, 11 Sep 2024 08:57:26 +0300 Внутрішньо переміщені особи можуть отримати ліки безоплатно або з частковою доплатою, скориставшись програмою реімбурсації «Доступні ліки», що входить до Програми медичних гарантій.

Реімбурсація – це повне або часткове відшкодування аптечним закладам вартості лікарських засобів або медичних виробів, що були відпущені пацієнту на підставі е-рецепта, за рахунок коштів Програми медичних гарантій. Механізм відшкодування вартості ліків поширюється на найпоширеніші хронічні захворювання. При цьому, ці захворювання ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Які ліки можна отримати безоплатно чи з частковою доплатою?

До програми реімбурсації включені ліки з доведеною ефективністю. На сьогодні «Доступні ліки» охоплюють понад 500 торгових назв за такими напрямами:

    для лікування серцево-судинних захворювань (зокрема, профілактика інсультів та інфарктів)
     лікування цукрового і нецукрового діабету, діабету 2 типу
    препарати інсуліну
    медичні вироби для визначення рівня глюкози в крові (тест-смужки)
    проти  хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів (астма)
    проти  розладів поведінки і психіки, епілепсії
     для лікування хвороби Паркінсона
     імуносупресивні препарати для лікування осіб у посттрансплантаційному періоді
     опіоїдні анальгетики (знеболювальні для паліативних пацієнтів з онкологією)

Знайти весь перелік препаратів, що входять до програми реімбурсації, можна в Реєстрі лікарських засобів і медвиробів тут.

Для отримання лікарських засобів за програмою реімбурсації потрібен електронний рецепт. Як і в кого його отримати, розповідаємо далі.

    Звернутися до лікаря

Запишіться на прийом до лікаря, який надає первинну медичну допомогу – сімейного лікаря, терапевта або педіатра. На підставі оцінки стану здоров’я та медичних показань лікар скерує вас до лікаря-спеціаліста і/або видасть е-рецепт.

Залежно від виду захворювання, маршрут пацієнта буде різнитися:

    при серцево-судинних захворюваннях, цукровому діабеті 2 типу, бронхіальній астмі – необхідно звернутися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра;
    для отримання препаратів інсуліну або лікування нецукрового діабету – до ендокринолога
    для лікування розладів психіки та поведінки – до психіатра
    для лікування епілепсії – до психіатра або невролога
    при хворобі Паркінсона – до невролога
    імуносупресивні препарати для лікування осіб у посттрансплантаційному періоді – трансплант-координатор.
    щоб отримати опіоїдні анальгетики – до сімейного або лікуючого лікаря.

    Отримати е-рецепт

На прийомі лікар-спеціаліст створить план лікування в електронній системі охорони здоров’я  і випише перший е-рецепт. Пацієнту прийде смс з 16-значним кодом, яке на телефон пацієнта надійде з електронної  системи охорони здоров'я. Якщо телефону немає – лікар може роздрукувати інформаційну довідку з кодом.

Зверніть увагу: на підставі створеного плану лікування наступні е-рецепти може виписувати лікар первинної медичної допомоги: сімейний лікар, терапевт чи педіатр. Щодо імуносупресивних препаратів – рецепт завжди створює лише  трансплант-координатор.

Термін дії е-рецепта складає 30 днів. Щоб отримати ліки наступного разу, необхідне буде повторно звернутися до лікаря: особисто або за телефоном.   

    Отримати ліки у найближчій аптеці, що працює за програмою реімбурсації

Завітати до аптеки, що має договір з НСЗУ, назвати працівнику 16-значний код рецепту та отримати ліки безоплатно чи з частковою доплатою.

Як знайти аптеку, що бере участь у програмі реімбурсації?

    такі аптеки чи аптечні пункти можна впізнати візуально за наліпкою на дверях: «Тут є «Доступні ліки».
    зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже, де найближча аптека, яка має договір із НСЗУ, відпускає ліки за необхідним напрямком.
    знайдіть найближчу аптеку з договором із НСЗУ через дашборд на сайті НСЗУ «Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за еРецептом». У меню зліва оберіть ваш населений пункт, а у фільтрі «Програма е-рецепту»  потрібний напрямок програми реімбурсації. Дашборд покаже аптеки, які відповідають вашому запиту, з адресами та телефоном. Радимо попередньо зателефонувати в аптеку та уточнити, чи є потрібний лікарський засіб в наявності. Перейти до дашборду можна за посиланням: https://cutt.ly/bevliJaj
    скористатися можливістю замовлення  «Доступних ліків»  Укрпоштою. Для цього потрібно зателефонувати  до контакт-центру Укрпошти за номером 0 800 300 545 та керуючись підказкам у голосовому меню зв’язатися з фахівцем. Але  замовленню та доставці не підлягають наркотичні препарати та інсуліни. Інструкція, як замовити ліки Укрпоштою  тут: https://bit.ly/3Wf5N6R
    знайти аптеку через чат-бот «Спитай Гриця» https://t.me/SpytaiGrytsia_bot. Слідуйте за вказівками чат-боту і він вкаже, де найближча аптека.

Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням.

Національна служба здоров’я України
 

]]>
11 вересня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100742 ДЕНЬ 931 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 931 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 11 Sep 2024 08:31:07 +0300 11 вересня відзначають Всесвітній день боротьби з тероризмом.

Православна церква вшановує пам'ять преподобної Феодори Олександрійської.

У США здійснено найбільший в історії людства терористичний акт

Терористичний акт 11 вересня 2001 року - серія координованих самогубних терористичних атак, що сталися у Сполучених Штатах Америки. За офіційною версією, відповідальність за ці атаки лежить на ісламістській терористичній організації Аль-Каїда.

11 вересня 2001 року в хмарочоси Всесвітнього торгового центру (ВТЦ) у Нью-Йорку врізалися два літаки, керовані терористами. У результаті чого обидві вежі обвалилися, спричинивши серйозні руйнування прилеглих будівель. Третій літак був спрямований у будівлю Пентагону. Четвертий розбився в штаті Пенсильванія.

Крім 19 терористів, унаслідок атак загинуло понад 3000 осіб, близько 6000 було поранено, ще 24 зникли безвісти. Більшість загиблих були цивільними особами. Також катастрофа забрала життя пожежників і поліцейських, завдяки зусиллям яких вдалося врятувати близько 30 тисяч осіб.

Фестиваль фламенко в Севільї

Фестиваль фламенко проходить у Севільї один раз на два роки і триває майже місяць. Перший відбувся 1980 року. Відкриття фестивалю щороку припадає на різні дати.

Фламенко - традиційний музично-танцювальний стиль, представлений десятками різновидів. Танці та пісні фламенко, як правило, супроводжуються грою на гітарі, грою на перкусійному ящику, ритмічним биттям у долоні, іноді - звуками кастаньєт.

У 2010 році ЮНЕСКО присудила фламенко статус об'єкта Всесвітньої спадщини.

Колискою фламенко вважається Севілья, а фестиваль, який відбувається тут, фахівці називають одним із найавторитетніших заходів такого роду. У дні фестивалю сюди з'їжджаються любителі фламенко з усього світу, щоб побачити найкращих артистів цього жанру.

Цього дня:

1919 - Армія УНР звільнила Умань і Христинівку від більшовиків;

1927 - Землетрус на Південному березі Криму, що призвів до численних руйнувань від Севастополя до Феодосії;

1939 - У Воркутинському таборі загинув український історик Віктор Юркевич;

1943 - Створено державний український хор імені Г. Верьовки;

1973 - Військовий переворот 1973 року в Чилі. Самогубство президента Сальвадора Альєнде і прихід до влади Піночета. Припинення проєкту Сайберсін;

1990 - Президія Верховної ради УРСР ухвалила рішення про заборону проведення мітингів біля Верховної Ради в радіусі 1 км;

1993 - У Києві відкрито пам'ятний знак жертвам Голодомору 1932-1933 рр;

1997 - Європейська конвенція з прав людини набула чинності для України;

2001 - Терористичний акт 11 вересня 2001 року;

2011 - Національний меморіал і музей 11 вересня відкрився до 10-ї річниці терактів 11 вересня;

2012 - Унаслідок пожеж на двох швейних фабриках у Пакистані загинуло 315 осіб.

Цього дня народилися:

1864 - Павло Грабовський, український поет-лірик, публіцист, перекладач.

1907 - Олександр Богородський, український і радянський астроном

1941 - Іван Плющ, український державний діяч, двічі голова Верховної Ради України, Герой України.

1946 - Анатолій Криволап, український художник, майстер українського нефігуративного живопису та пейзажу.

1962 - Вікторія Польова, українська композиторка.

Церковне свято

Цього дня відзначають пам'ять преподобної Феодори Олександрійської, яка жила наприкінці 5 століття. За переказами, Феодора жила зі своїм чоловіком у коханні та злагоді, але один багатий городянин, спокусившись її красою, став спокушати молоду жінку. Він підкупив звідню, яка обдурила Феодору, сказавши, що гріх, скоєний вночі, не ставиться людині в провину. Жінка послухалася і зрадила чоловіка, проте незабаром усвідомила всю огидність перелюбу.

Феодора зненавиділа своє тіло і піддавала себе всіляким мукам. Знайома ігуменя, побачила страждання грішниці, нагадала їй історію Марії Магдалини, яка омила сльозами ноги Христа. Це спонукало Феодору піти в монастир - потай від усіх. Але вона розуміла, що в жіночій обителі чоловік знайде її, тому переодяглася в чоловіче вбрання і вступила до чоловічого монастиря з ім'ям Феодор. Пізніше, вже після смерті Феодори, її чоловік, дізнавшись про подвиг дружини, прийняв постриг у цій же обителі.

Іменини: Віктор, Герман, Дмитро, Лев, Микола, Роман, Сергій.

]]>
Жінку засуджено за умисне вбивство свого чоловіка http://monitor.cn.ua/ua/style/100741 Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 49-ти річної мешканки м.Чернігова в умисному вбивстві свого чоловіка (ч.1 ст.115 КК України). Стиль article Tue, 10 Sep 2024 14:13:57 +0300 Так, у вересні 2023 року жінка, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння за місцем свого проживання, в ході конфлікту нанесла один удар кухонним ножем в серце своєму чоловікові.
Незважаючи на невизнання вини обвинуваченою, за результатами оцінки наданих прокурором доказів судом засуджену визнано винною та призначено реальну міру покарання у виді позбавлення волі на строк 9 років 8 місяців.

За інформацією Чернігівської окружної прокуратури

]]>
Ситуація із станом річки Десна в межах міста покращилася http://monitor.cn.ua/ua/style/100740 Про це під час загальноміської наради 10 вересня доповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради Володимир Хольченков. Вчора забруднені води досягли території міста Чернігова: спостерігалося потемніння води, специфічний запах та на берег викидувало мертву рибу, яка була зібрана комунальниками для захоронення. Стиль article Tue, 10 Sep 2024 14:10:27 +0300      – Вчора риби зібрали десь півтора мішка. Повністю працюють над цим питанням ДСНС та КП «АТП-2528». Якщо буде великий мор риби, то і далі її будуть вивозити у визначене екологами місце. Ми там зробили біояму, де і здійснюється захоронення, –  розповів заступник міського голови Чернігова Віктор Геращенко.

В районі переправи продовжує працювати установка аерації і насичувати на цій ділянці воду киснем, каже директор КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко. Очолюване ним підприємство протягом останніх тижнів не тільки здійснювало постійний аналіз проб води річки, а й запустило роботу установки аерації, яка є їх власною розробкою.

    – Зробили заміри кисню до і після встановлення установки. Висновок – установка допомогла створити додатковий розчинний кисень у воді. Що це означає? Одна установка – взагалі нічим не допоможе, а от багато таких установок у кожному населеному пункті дадуть додатковий розчинний кисень у воду, – повідомив Сергій Малявко.
Саме тому, за словами керівника «Чернігівводоканал», його підприємство передало усі свої креслення керівництву Деснянського басейнового управління водних ресурсів, а також готове надавати технічну допомогу на своїй матеріальній базі для їх виготовлення.

    –  Тобто, це справа (встановлення і запуск установок аерації в межах всієї області – ред.) установ та організацій, які безпосередньо опікуються поверхневими водами, – зазначив директор комунального підприємства.

В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако зазначив, що ці установки потрібно було встановлювати значно раніше і у такий спосіб насичувати воду киснем, яка забруднена органічними речовинами з території Курської області рф, ймовірно, внаслідок знищення очисних споруд.

    – На мою точку зору, і, мені здається, вона досить об'єктивна, керівництво області «проспало» цю ситуацію. Цих установок треба було ставити набагато більше до Чернігова. Зараз вони, після приїзду міністра, лише планують ставити їх далі по течії, вже за Черніговом. Але чому цього не було зроблено за тиждень до цього, чому чекали поки приїде міністр – для мене велике питання. Тому що ми в місті якісно, я вважаю, відпрацювали, і все що могли зробити – зробили, –  зазначив Олександр Ломако.

 Нагадаємо, що на території міста Чернігова продовжує діяти заборона на відвідування пляжу «Золотий берег», купання в річці Десна, вилов риби та використання річкової води. Про зняття обмежувальних заходів буде повідомлено після стабілізації ситуації.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: на Чернігівщині готуються до проведення змагань у новому навчальному році http://monitor.cn.ua/ua/sport/100739 Проєкт «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги», ініційований Президентом України, стартував минулого року. На Чернігівщині участь у ньому взяли 653 команди (більше 15 тисяч учасників). Загалом же по Україні – це майже 30 тисяч команд і 300 тисяч учасників з 5-ти видів спорту. Спорт article Tue, 10 Sep 2024 14:05:02 +0300 Про підготовку до проведення змагань на Чернігівщині у 2024-2025 навчальному році говорили вчора під час брифінгу в медіацентрі ОВА.

    «Цьогоріч вирішено масштабувати та продовжити цей проєкт. Ціль всеукраїнських шкільних ліг – вдвічі збільшити кількість команд та втричі кількість учасників, додати ще два види спорту і 11 категорій учасників. Плані амбітні. Втім я не маю сумнівів, що держава з цим упорається», – зауважив заступник голови ОДА Іван Ващенко.

Детальніше про процес проведення змагань розповів директор Департаменту сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації Андрій Шемець. За його словами, цього року додаються два нові види спорту – гандбол та регбі-5 (вони будуть представлені не у всіх громадах та навчальних закладах області).

    «Чернігівщина знову активно долучається до проєкту. Змагання триватимуть з вересня 2024 по червень 2025 року. Найближчим часом будуть затверджені регламенти по кожному виду спорту. На погодженні – склад обласного організаційного комітету. Збільшення кількості команд свідчить про те, що є попит та зворотній зв’язок від громад та шкіл», – зазначив Андрій Шемець та наголосив, що всі змагання та тренування проходитимуть з дотриманням безпекових норм.

Змагання, як і раніше будуть відбуватися у п’ять етапів (шкільний, територіальний, районний, обласний та всеукраїнський). Більшість командних видів спорту в новому сезоні поділять на вікові групи.

    «Перший етап проходитиме з вересня по жовтень. Команда на кожен вид спорту має формуватися з 25-ти учнів, які протягом усіх етапів мають бути у команді. Тобто протягом навчального року нікого вже не можна додавати, – зазначив начальник обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН Денис Закружний. – Школи та вчителі готуються, діти чекають на змагання. Тож невдовзі розпочнеться їх проведення».

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Чернігівські поліцейські розслідують кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності http://monitor.cn.ua/ua/style/100738 Інспектори відділу реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції викрили 41-річного водія скутера, який керував транспортом у нетверезому стані. За відмову від складання адміністративних матеріалів правопорушник пропонував поліцейським неправомірну вигоду в сумі 4 тисячі гривень. Стиль article Tue, 10 Sep 2024 14:01:25 +0300 Недільного вечора під час патрулювання Киселівської громади Чернігівського району увагу поліцейських привернув чоловік без мотошолома верхи на скутері, який рухався по селу з порушенням правил дорожнього руху. На вимогу патрульних зупинитися водій не відреагував і продовжив рух.

Поліцейські зупинили скутериста в одному з сільських провулків та зафіксували ряд порушень правил дорожнього руху. Під час спілкування з водієм патрульні помітили в нього ознаки алкогольного сп'яніння. Огляд у визначеному законом порядку за допомогою приладу «Драгер» засвідчив наявність у крові чоловіка 1,33 проміле алкоголю.

Сподіваючись уникнути відповідальності, правопорушник запропонував поліцейським чотири тисяч гривень неправомірної вигоди за відмову від складання адміністративних матеріалів. Патрульні попередили водія про незаконність таких його дій, проте чоловік спробував наполягати. Цю розмову зафіксувала бодікамера поліцейського.

Патрульні викликали на місце події слідчо-оперативну групу Чернігівського райуправління поліції.

Слідчий розпочав кримінальне провадження за частиною 1 статті 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Її максимальна санкція – до 4 років позбавлення волі.

Також поліцейські відсторонили чоловіка від керування скутером та склали адміністративні матеріали за фактами:

керування транспортним засобом особою, яка перебуває у стані алкогольного сп’яніння (ч. 1 ст. 130 КУпАП);

керування незареєстрованим транспортним засобом (ч.6 ст. 121 КУпАП);

керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування (ч.2 статті 126 КУпАП).

невиконання вимог про зупинку (ч.1 статті 122-2 КУпАП).

Таким чином, за свої дії правопорушник понесе і адміністративну і кримінальну відповідальність.
чернігівські поліцейські розслідують кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності

]]>
Бюджети Чернігівщини у серпні 2024 року отримали 1,9 мільярди гривень податків http://monitor.cn.ua/ua/economics/100737 Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінну сплату податків та підтримання економічної безпеки нашої держави, забезпечення фінансовими ресурсами Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури. Економіка article Tue, 10 Sep 2024 13:50:08 +0300 Так, у серпні 2024 року до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області юридичними та фізичними особами сплачено 1,9 млрд грн податків та зборів.
Значну частину сплачених сум спрямовано до державного бюджету (59,2 відс.) – 1,1 млрд гривень. Доходи загального фонду державного бюджету склали 869 млн грн та збільшились порівняно з минулорічними на 35,7 відс. (+229 млн грн), в основному за рахунок збільшення надходжень податку на додану вартість – на 54,2 відс. (+86 млн грн), податку на прибуток – на 40,3 відс. (+59 млн грн), податку та збору на доходи фізичних осіб – на 19,9 відс (+47 млн грн) та рентних платежах – на 39,8 відс. (+35 млн грн). До спеціального фонду державного бюджету надійшло 265 млн грн (у тому числі податку з грошового забезпечення та грошових винагород військовослужбовців – 261 млн грн).
До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено 781 млн грн податків та зборів (40,8 відс. в загальнообласній сумі). Минулорічний рівень перевищено по податку на доходи із заробітної плати найманих працівників, з доходів інших ніж зарплата (в т.ч. від оренди паїв) та від річного декларування фізосіб  разом – на 15,8 відс. (+62 млн грн), по податку на майно – на 57,8 відс. (+36 млн грн) та по єдиному податку – на 35,1 відс. (+35 млн грн).
Крім податків, платники Чернігівщини у серпні 2024 року спрямували до державних фондів 1,1 млрд гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 19,3 відс. або на 173 млн грн більше за минулорічний факт.

  Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області
 

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/100736 Протягом минулої доби зареєстровано 39 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 дорожньо-транспортну пригоду та 37 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждали. Стиль article Tue, 10 Sep 2024 09:47:02 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

4 вибухи із ствольної артилерії 152 мм біля н.п. Семенівка Новгород-Сіверського району.

2 вибухи із ствольної артилерії 122 мм біля н.п. Лісківщина Новгород-Сіверського району.

2 вибухи із ствольної артилерії 122 мм біля н.п. Лісківщина Новгород-Сіверського району.

10 вибухів (скид запальної суміші, НВП з БпЛА літакового типу) біля  н.п. Тимоновичі Новгород-Сіверського району. В результаті скиду відбулося займання лісового масиву на площі 0,2 га (пожежу ліквідовано).

10 вибухів з міномету 120 мм. біля н.п. Клюси Корюківського району.

8 вибухів з  міномету 120 мм. біля н.п. Клюси Корюківського району.

1 вибух (FPV дрон) біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району.

1 вибух (скид з БпЛА літакового типу) біля н.п. Залізний міст Новгород-Сіверського району.

5 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Залізний міст Новгород-Сіверського району.

4 вибухи (скид КАБ) біля н.п. Гремְ’яч Новгород-Сіверського району.

3 вибухи із ствольної артилерії 122 мм біля н.п. Баранівка Новгород-Сіверського району.

1 вибух (скид з БпЛА) біля н.п. Заріччя Новгород-Сіверського району.

2 вибухи (FPV дрон літакового типу) біля н.п. Заріччя Новгород-Сіверського району.

1 вибух (скид з БпЛА літакового типу) біля н.п. Галаганівка Новгород-Сіверського району.

9 вибухів із ствольної артилерії 152 мм біля н.п. Семенівка Новгород-Сіверського району. В результаті обстрілу було виявлено загорання сухої трави на площі 0,2 га (пожежу ліквідовано).

5 вибухів із ствольної артилерії 122 мм біля н.п. Миколаївка Новгород-Сіверського району.

2 вибухи (скид ВОГ з БпЛА) біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району.

3 вибухи (скид КАБ) біля н.п. Архипівка Новгород-Сіверського району.

11 вибухів РСЗВ 122 мм біля н.п. Миколаївка Новгород-Сіверського району.

4 вибухи (скид КАБ) біля н.п. Грем’яч Новгород-Сіверського району.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення – 1

- біля с. Марківці Ніжинського району внаслідок пожежі сухої трави та очерету на площі 0,3 га о 02 год. 30 хв. 10 вересня було пошкоджено 2,5 м розподільчого поліпропіленового газопроводу середнього тиску діаметром 75 мм. Від газопостачання відключено 381 абонент с. Браниця.

Внаслідок бойових дій станом на 06 год. 10 вересня знеструмлено 16 ЛЕП 10 кВ (з них 11 ЛЕП 10 кВ частково), 107 трансформаторних підстанцій, 39 населених пунктів (з них 3 частково). Без електропостачання залишаються 2154 абоненти.

Дорожньо-транспортні пригоди –1 :

- в м. Чернігові по вул. Сосновій 57 о 17 год. 31 хв. 09 вересня водій автомобіля «Volkswagen Golf», який рухався по другорядній дорозі, не пропустив автомобіль марки «Ауді А4», що рухався по головній дорозі. В результаті ДТП водій автомобіля «Ауді А4» отримав тілесні ушкодження та був доставлений до КНП «Чернігівська обласна лікарня».  

Пожежі – 37:

Доповнення до інформації про пожежу торфу, яка сталася 05 вересня о 07 год. на площі 10 га біля с. Блудше Чернігівського району (Козелецька ТГ): станом на 20 год. 09 вересня ліквідовано осередки займання на площі 1,5 га, залишилось 6 га. Гасіння триває.

Доповнення до інформації про пожежу торфу, яка сталася 05 вересня  о 09 год. 06 хв. на площі 0,7 га біля с. Погорільці Новгород-Сіверського району (Семенівська ТГ): станом на 20 год. 09 вересня пожежу ліквідовано.

Доповнення до інформації про пожежу торфу, яка сталася 06 вересня о 10 год. на площі 5 га біля  с. Крені Чернігівського району (Остерська ТГ): станом на 20 год. 09 вересня ліквідовано осередки займання на площі 0,26 га, залишилось 4,3 га. Гасіння триває.

пожежі в житловому секторі – 7:

  - в с. Семенягівка Чернігівського району  (Михайло Коцюбинська ТГ) по вул. Квітневій, 24 о 14 год. 33 хв. 09 вересня сталася пожежа господарчої будівлі (2х3 м, стіни дерев`яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено будівлю. Причина, збитки та сума врятованих матеріальних цінностей встановлюються.

  - в с. Білошицька Слобода Корюківського району  (Корюківська  ТГ) по вул. Шевченка, 43 о 16 год. 16 хв. 09 вересня в господарстві  сталася пожежа навісу (4х12 м, покрівля металева на дерев`яних опорах), вогнем знищено навіс, 2 автомобілі, пошкоджено 2 тони сіна. Причина, збитки та сума врятованих матеріальних цінностей встановлюються.

-  в с. Лісконоги Новгород-Сіверського району (Новгород-Сіверська ТГ) по вул. Центральній, 13 о 17 год. 23 хв. 09 вересня сталася пожежа нежитлового будинку (6х10 м, стіни дерев`яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено господарчу будівлю (5х10м, стіни дерев`яні, покрівля шиферна), покрівлю житлового будинку на площі 60 кв.м, пошкоджено стіни нежитлового будинку на площі 20 кв. м. Причина, збитки та сума врятованих матеріальних цінностей встановлюються.

- в с.Петрівка Корюківського району  (Сновська ТГ) по пров. Центральній,10 о 21 год. 09 вересня сталася пожежа господарчої будівлі (5х14 м, стіни дере`яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено будівлю. Причина, збитки та сума врятованих матеріальних цінностей встановлюються.

- в с. Талалаївка Ніжинського  району (Талалаївська ТГ) по  вул. Сількорівській, 32 о 21 год. 43 хв. 09 вересня сталася пожежа житлового будинку (9х12 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю на площі 33 кв.м, перекриття на площі 23 кв.м, пошкоджено внутрішнє облицювання стін та домашні речі. Причина - встановлюється.

- в хутір Пасічний Чернігівського  району  (Тупичівська ТГ) о 21 год. 54 хв. 09 вересня сталася пожежа житлового будинку (4х8 м, стіни дерев`яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено будинок та майно. Причина, збитки та сума врятованих матеріальних цінностей встановлюються. В результаті пожежі громадянин отримав термічні опіки верхніх та нижніх кінцівок та був доставлений до КНП «Чернігівська обласна лікарня», господар отримав опіки рук та був доставлений до КНП "Городнянська міська лікарня".

- в с. Жавинка Чернігівського району (Киїнська ТГ) по вул. Іллінській, 257 о 17 год. 13 хв. 09 вересня сталася пожежа гаражу (5х15 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено перекриття на 10 кв.м. Причина, збитки та сума врятованих матеріальних цінностей встановлюються.

пожежі сухої трави та сміття  – 28  пожеж на загальній площі 26,95 га, у тому числі:

- в с. Патюти Чернігівського району (Козелецька ТГ) по вул. Мартиненка біля будинку №100 о 09 год. 35 хв. 09 вересня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 1,5 га. Внаслідок пожежі пошкоджено господарчу будівлю (5х15 м, стіни дерев`яні, покрівля шиферна). Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

- в с. Соснівка Корюківського району (Корюківська ТГ) по вул. Поштовій, 13

об 11 год. 53 хв. 09 вересня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 0,2 га. Вогнем знищено господарчу будівлю (4х4 м, стіни дерев`яні, покрівля металева) та покрівлю житлового будинку (6х8 м, стіни дерев`яні, покрівля шиферна), пошкоджено перекриття по всій площі, стіни на площі 40 кв.м. Причина  - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

- в с. Губичи Чернігівського району (Ріпкинська ТГ) по вул. Гоголя біля будинку № 30 о 15 год. 54 хв. 09 вересня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 0,02 га. Внаслідок пожежі знищено господарчу будівлю   (6х10 м, стіни дерев`яні, покрівля шиферна). Причина - необережне поводження з вогнем під час випалювання сухої трави.

- в с. Прокопівка Новгород-Сіверського району (Новгород-Сіверська ТГ) по вул. Шевченка о 16 год. 50 хв. 09 вересня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 2 га. Внаслідок пожежі вогнем знищено покрівлю літньої кухні (6х8 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал

пожежі в лісовому масиві –2 :

- біля м. Семенівка  Новгород-Сіверського  району (Семенівська ТГ) об 11 год. 27 хв. 09 вересня на відкритій території сталася пожежа настилу в лісі на площі 0,2 га. Причина - потрапляння боєприпасів, їх уламків, в результаті бойових дій. Збитки встановлюються.

- біля н.п. Тимоновичі Новгород-Сіверського району (Семенівська ТГ) о 12 год. 45 хв. 09 вересня в результаті скиду боєприпасу  відбулося займання лісового масиву на площі 0,2 га (пожежу ліквідовано).

Виявлення та знешкодження боєприпасів:

Піротехнічні підрозділи 9 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 5 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено 53850 ВНП).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-14 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 13 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 14 мкр/год, Семенівка – 12 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 09 вересня по 20 годину 10 вересня очікується мінлива хмарність, без опадів. Вітер східний 5-10 м/с. Температура по області вночі 8-13º, вдень 23-28º тепла.

По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, без опадів. Вітер східний 5-10 м/с. Температура вночі 8-10º, вдень 25-27º тепла.

]]>
10 вересня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100735 ДЕНЬ 930 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 930 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 10 Sep 2024 09:44:56 +0300 10 вересня відзначають Міжнародний день гінекологічного здоров'я, Міжнародний день макіяжу, День обміну ідеями, Всесвітній день запобігання самогубствам.

Православна церква вшановує пам'ять святих мучениць Мінодори, Мітродори і Німфодори.

День обміну ідеями

Неофіційне свято придумав Роберт Берч, який також створив кілька інших незвичних дат, таких як "День нічого" і "День дрібниць".

Основна мета цього дня - заохочувати людей ділитися своїми ідеями та думками, обговорювати їх з рідними, друзями, колегами та навіть незнайомими людьми. Це чудова нагода для співпраці та обміну знаннями, адже найкращі ідеї часто народжуються в процесі обговорення та взаємодії.

Цього дня:

1919 - На Паризькій мирній конференції укладено Сен-Жерменський договір, який визнавав право Румунії на Буковину, Чехословаччини - на Закарпаття, а також суверенітет Антанти над Галичиною; Австро-Угорщина припинила своє існування.

1920 - Ухвалено конституцію Австрійської Республіки, згідно з якою країна стала "союзною державою" з правами широкої автономії;

1941 - У в'язницях Києва радянськими спецслужбами без вироку суду розстріляно всіх ув'язнених;

1943 - Біля села Новий Загорів бійці УПА дали бій переважаючим силам німців;

1989 - Угорщина відкрила свої західні кордони для біженців зі Східної Німеччини, що ознаменувало перший прорив "берлінської стіни".

1993 - Кабінет Міністрів України ухвалив постанову "Про вшанування пам'яті жертв Голодомору в Україні в 1932-1933 роках";

Цього дня народилися:

1854 - Іван Терещенко, український підприємець, колекціонер, меценат;

1883 - Дмитро Донцов, український літературний критик, публіцист, політичний діяч, засновник теорії інтегрального націоналізму;

1885 - Олександр Палладін, український біохімік, академік АН УРСР і АН СРСР;

1894 - Олександр Довженко, український письменник, кінорежисер, кінодраматург;

1930 - Анатолій Скороход, український математик, професор, член-кореспондент, академік НАН України (1985).Член Американської академії мистецтв і наук;

1939 - Петро Фомін, український учений-хірург, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, академік Національної академії медичних наук України;

1959 - Микола Канішевський, український журналіст, редактор і ведучий інформагентства "Вікна".

Церковне свято

Святі мучениці Мінодора, Митродора і Німфодора були рідними сестрами, які жили у Вітинії (сучасна Туреччина) за часів імператора Максиміана.

Вони вирішили присвятити своє життя Богу й оселилися в безлюдному місці, щоб проводити весь час у молитвах.

Максиміан, дізнавшись про їхню віру, наказав привести сестер до себе. Вони відмовилися зректися християнства, за що були піддані жорстоким тортурам і зрештою страчені. Їхня стійкість і вірність вірі зробили їх прикладом для багатьох християн.

Іменини: Андрій, Василь, Гаврило, Гліб, Євген, Іван, Костянтин, Микола, Павло, Петро, Семен, Тетяна.

 

]]>
27 медалей завоювали чернігівські спортсмени на чемпіонаті Європи зі стрільби кульової http://monitor.cn.ua/ua/sport/100734 Днями у місті Пльзень (Чехія) пройшов чемпіонат Європи зі стрільби кульової рухома мішень. Спорт article Mon, 09 Sep 2024 11:23:45 +0300 У складі національної збірної команди України спортсмени Чернігівської області: Авраменко Галина, Пода Катерина, Білаш Анастасія, Мартинюк Олександра та Дячук Єгор завоювали 27 медалей, з них:

золотих – 12

срібних – 5

бронзових – 10.

Представляли нашу області вихованці комунального закладу «Чернігівська обласна школа вищої спортивної майстерності» Чернігівської обласної ради та комунального позашкільного навчального закладу «ДЮСШ «Авангард» Чернігівської міської ради.

Тренери: Шаповалов Вадим, Шлехт Вікторія, Авраменко Галина, Катерина Самохіна, Авраменко Геннадій.

Авраменко Галина -

вправа ГП-12 - 3-е особисте, 1-е командне

вправа ГП-11а - 2-е особисте, 3-е командне

вправа РМ-міх - 3-е місце

вправа МГ-12 - 3-е особисте, 1-е командне

вправа МГ-11а - 1-е командне

Пода Катерина -

вправа ГП-12 - 1-е командне

вправа ГП-11а - 1-е -1командне

вправа - РМ-міх - 2-е місце

вправа МГ-12 - 1-е командне

вправа МГ-11а - 3-е командне

Білаш Анастасія -

вправа МГ-11а - 1-е  командне

вправа МГ-12 - 1-е командне

вправа ГП-11а - 3-е особисте, 1-е - командне

вправа ГП-12 - 1-е командне

Мартинюк Олександра -

вправа ГП-12 - 2-е командне

вправа ГП-11а - 3-е - командне

вправа - РМ-міх - 3-е місце

вправа МГ-12 - 2-е командне

вправа МГ-11а - 1-е  командне

Дячук Егор -

вправа МГ-11а - 3-е  командне

вправа МГ-12 - 2-е командне

вправа ГП-11а - 3-е - командне

]]>
Анна Кіндзерська та бенд “BissQuit” — вибухове романтичне шоу http://monitor.cn.ua/ua/culture/100733 Субота порадувала меломанів потужним вечором джазу у затишному дворику Чернігівського обласного філармонійного центру. 7 вересня 2024 року свою програму глядачам запропонували відома українська співачка Анна Кіндзерська та бенд “BissQuit”. Культура article Mon, 09 Sep 2024 10:50:00 +0300 Анна Кіндзерська родом з Ніжина. Вона — професійна джазова піаністка і вокалістка, до речі, випускниця Чернігівського музичного коледжу, учасниця шоу “Голос країни”. Її голос дійсно заворожує. Фахівці справедливо зазначають: “Феєричний вокал Анни Кіндзерської творить атмосферу краси і магії”.


У концерті Анни Кіндзерської та джаз-бенду “BissQuit” (Володимир Балаба — труба, флюгельгорн, Олександр Мовчан — труба, флюгельгорн, Микита Гірня — саксофон, Євгеній Чередниченко — тромбон, Сергій Галамага — гітара, Олег Богуш — клавішні, керівник колективу, Сергій Гриценко — бас-гітара, Данило Корінь — барабани) звучав соул — емоційний, романтичний, сильний у своїй безпосередності. Прозвучали відомі твори зарубіжних авторів, стильні обробки українських пісень, а також твори Анни Кіндзерської, адже вона добре знана і як композиторка.
Виступ джаз-бенду “BissQuit” та Анни Кіндзерської, який завершив цьогорічний літній сезон вечорів джазу у затишному дворику філармонійного центру, викликав у глядачів неповторні емоції і переживання.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм

 

]]>
Щодо екологічного стану річка Десна станом на ранок 9-го вересня http://monitor.cn.ua/ua/style/100732 Станом на 7:00 9-го вересня на міському пляжі «Золотому березі» спостерігається незначний неприємний запах. В річці вода темного кольору. Місцями масовий замор риби, є загинувша. Про це повідомляє в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Стиль article Mon, 09 Sep 2024 09:30:35 +0300     – Зараз відбувається засідання оперативного штабу. Рибу будуть збирати та відвозити на утилізацію в заздалегідь визначене місце. Працюють міські служби, екологи та ДСНС, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що відвідуванння міського пляжу було заборонено ще 30 серпня відповідним рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

    – Муніципальна варта контролює ситуацію на місці. Посилено контроль за продажем всіх видів риби в місті. Також працює станція аерації КП «Чернігівводоканал» в районі переправи, –  зазначає Олександр Ломако.

КП «Чернігівводоканал» продовжує кілька разів на день відбирати проби води з річки Десна для аналізу.

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Офіси "Зроблено в Україні" на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/economics/100731 Економіка article Mon, 09 Sep 2024 09:24:17 +0300 Діючих підприємців та бажаючих започаткувати власну справу запрошують до офісів підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні», які діють на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 40; тел. 0800600548) та Прилуцької філії Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46; тел. (0462)976285).

Ви отримаєте:

    інформацію щодо державних програм підтримки бізнесу;
    допомогу з оформленням документів, зокрема зі створенням бізнес-плану;
    консультації щодо подачі заявок на гранти або кредити та інших послуг служби зайнятості для бізнесу.

Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
Міністерка Світлана Гринчук взяла участь у засіданні обласної комісії ТЕБ та НС, де обговорили роботу над ліквідацією забруднення річок Сейм та Десна http://monitor.cn.ua/ua/style/100730 Міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук взяла участь у засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під егідою Чернігівської обласної військової адміністрації. У рамках засідання обговорювали проміжні підсумки роботи над ліквідацією забруднення річок Сейм та Десна. Стиль article Mon, 09 Sep 2024 09:16:33 +0300 Серед ключового:
Заходи з аерації демонструють позитивну динаміку. Світлана Гринчук доручила Державному агентству водних ресурсів України у взаємодії з ОВА та іншими службами визначити пріоритетні ділянки для встановлення додаткового устаткування.
На ділянці річки Десна перед Черніговом продовжуються заходи з насичення киснем поверхневої води. У точках аерації вміст кисню за 2 доби подвоївся. Колір води повертається до природного, сторонні запахи майже відсутні.

Забруднення рухається повільніше, ніж течія Десни. По всій протяжності річки в межах Чернігова та нижче по течії до села Количівка ознаки забруднення не спостерігаються.

Держводагентством та Держекоінспекцією здійснюється посилений моніторинг стану забрудненості річок Сейм та Десна. Результати вимірювання щоденно оновлюються на ресурсі “ЕкоЗагроза”. Укргідрометцентр спільно з Держводагентством мають надати оновлений прогноз щодо руху органічного забруднення Сейму та Десни у напрямку Києва.

Масову загибель риби вдалося зупинити. Є поодинокі випадки мору риби у селах Макошино та Салтикова Дівиця на Чернігівщині. У цілому, на території Чернігівської та Сумської областей зібрано по 12 тонн загиблої риби. Місцева влада та активісти розчищають притоки Десни, щоб риба могла дістатися місць, куди не дійшло забруднення. Міністерка доручила Держекоінспекції продовжувати заходи спільно з Держпродспоживслужбою щодо контролю за реалізацією риби у цих регіонах та інформування населення.

Світлана Гринчук подякувала голові Чернігівської ОВА Вʼячеславу Чаусу, Державній екологічній інспекції України, Держпродспоживслужбі, ДСНС України, працівникам водного господарства та волонтерам за злагоджену роботу.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
 

]]>
Аграрії п’яти прикордонних громад Чернігівщини можуть скористатися новим видом підтримки від держави http://monitor.cn.ua/ua/style/100729 Мова про субсидії для сільгоспвиробників Городнянської, Новгород-Сіверської, Семенівської, Корюківської та Сновської ТГ. Стиль article Mon, 09 Sep 2024 09:11:17 +0300     «Три тижні тому, 16 серпня, Уряд оголосив про запуск ще однієї програми допомоги для аграріїв, які працюють у прифронтових регіонах. Суб’єкти господарювання можуть отримати 1 тисячу гривень на 1 га угідь, якщо аграрій працює на території можливих бойових дій, та по 2 тисячі гривень на гектар землі, якщо це територія активних бойових дій», – пояснив сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.


Він додав, що обмежень стосовно кількості гектарів, які обробляє сільгоспвиробник –  немає.

Скористатися субсидією можуть суб’єкти господарювання та ФОПи, які обробляють землю сільгосппризначення (всього таких аграріїв на території прикордонних громад Чернігівщини – 128).

Подати заяву на допомогу від держави можуть тільки зареєстровані в Державному аграрному реєстрі (ДАР), де потрібно вказати всі необхідні дані.

    «З 10 по 25 вересня у цьому сервісі буде оголошено про початок прийому заявок на отримання субсидії. Їх розглядатиме обласна комісія при ОВА. У разі схвалення заявки, кошти надійдуть на рахунок суб’єкта господарювання після 1 грудня поточного року», – наголосив спікер.

Нагадав Олег Крапивний і про вже працюючі програми для аграріїв:

    грант на створення або розвиток тепличного господарства;

    грант на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства;

    грант на створення або розвиток власного бізнесу;

    гранти учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей;

    грант на створення або розвиток переробного підприємства;

    допомога на одиницю оброблюваних угідь аграріям на деокупованих територіях, які обробляють до 120 га;

    допомога фермерам на поголів'я худоби;

    підтримка по розмінуванню сільгоспвиробникам;

    підтримки Фонду часткового гарантування кредитів;

    програма «Доступні кредити 5-7-9%».

    «По всім цим напрямкам аграрії подали заявки на 227 мільйонів гривень, із яких вже виплачено на сьогодні понад 30 мільйонів. Найпоширеніший серед сільгоспвиробників вид підтримки – допомога на 1 га [оброблюваних угідь]. По ній подано заявок на 162 мільйони гривень», – зауважив спікер.

Активно користуються аграрії ще одним видом підтримки – «Доступні кредити 5-7-9%». За 8 місяців поточного року понад 200 суб’єктів господарювання отримали 1,6 мільярдів гривень кредитів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Псевдобанкіри заволоділи коштами у сумі майже 54 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв http://monitor.cn.ua/ua/style/100728 Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки. Представляючись співробітниками банків, шахраї випитують у потерпілих секретні дані та можуть отримати доступ до ваших рахунків. Стиль article Mon, 09 Sep 2024 09:07:06 +0300 Вчора до Чернігівського райуправління поліції звернулась 68-річна містянка із заявою про шахрайські дії відносно неї.

Потерпіла повідомила правоохоронцям, що їй на мобільний телефон зателефонував невідомий чоловік, який представився працівником одного з банків та повідомив, що її банківські картки заблоковані. Жінка пояснила псевдобанкіру, що вона клієнтом цього банку не являється, але клієнтом був її покійний чоловік. Жінка поділилася з незнайомцем проблемою: вона досі не змогла потрапити до відділення банку, аби закрити рахунки покійного чоловіка. До потерпілої одразу ж зателефонували з іншого номеру – цього разу жінка, під виглядом банківської працівниці, запропонувала чернігівці розв’язати її проблему в онлайн-режимі. Потерпіла погодилась та відповіла на всі запитання незнайомки щодо банківських рахунків. Озвучивши співрозмовниці всю конфіденційну інформацію, заявниця виявила, що з банківських карток її покійного чоловіка було знято майже 54 тисячі гривень.

Усвідомивши, що її ошукали, жінка звернулася по допомогу до поліції.

За цим фактом поліцейські відкрили кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Поліція наполегливо рекомендує: ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з переведенням коштів, по телефону нікому не розповідайте ніяких відомостей зі своєї картки. Якщо висувають умову, що для виконання певних дій потрібно повідомити пін-код вашої картки або одноразовий пароль з SMS-повідомлення — негайно завершуйте розмову. Це шахрай! Всі операції щодо безпеки картки проводьте тільки особисто у відділенні банку.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
7 вересня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100727 ДЕНЬ 929 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 929 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Mon, 09 Sep 2024 09:03:36 +0300 9 вересня відзначають День служби порятунку, Міжнародний день краси, День обізнаності про фетальний алкогольний синдром, День тестувальника, Міжнародний день судоку.

Православна церква - святих праведних Йоакима і Анни; святого мученика Северіана.

Цього дня, 1776 року, Об'єднані колонії Америки було перейменовано на Сполучені Штати Америки.

Міжнародний день краси

Міжнародний комітет з косметології та естетики (СІДЕСКО) проявив ініціативу створення Міжнародного дня краси, який відзначається щорічно 9 вересня.

СІДЕСКО, який вважається головною міжнародною Асоціацією терапії краси у світі, заснували в Брюсселі в 1946 році, і відтоді він формувався тисячами лікарів у всьому світі, завдяки роботі 33 відділень у багатьох країнах.

Із 1957 року кваліфікація CIDESCO має єдині міжнародні стандарти. Понад 220 шкіл в усьому світі ведуть навчання згідно з єдиними стандартами організації з присвоєнням диплома CIDESCO, який вважається найбільш престижною кваліфікацією в галузі косметології.

З 1995 року в цей день у світі особливо вітається все красиве, прекрасне, що приносить естетичну і моральну насолоду. Тому в багатьох містах і країнах саме 9 вересня повсюдно проводяться конкурси краси.

Перший в історії конкурс краси відбувся в Бельгії у вересні 1888 року, а "Міс Світу" - в Лондоні у квітні 1951 року.

Далеко не завжди в конкурсах беруть участь представниці слабкої статі з класичними параметрами 90-60-90. Журі виокремлюють осіб, наділених неповторною красою, що полягає у своєрідності зовнішнього вигляду.

Киянин Петро Нестеров першим у світі виконав "мертву петлю"

9 вересня 1913 року над Сирецьким аеродромом Києва військовий льотчик Петро Миколайович Нестеров першим у світі виконав замкнуту криву у вертикальній площині, названу згодом "петлею Нестерова", або "мертвою петлею". Цим маневром Нестеров поклав початок вищому пілотажу.

Петля Нестерова свою назву "мертва" отримала через те, що перші спроби виконати цю фігуру здійснювалися на зорі авіації на літаках, які не витримували перевантажень, що виникали, і руйнувалися, а пілоти зазвичай не виживали.

У той час за інструкцією в польотах на аеропланах категорично заборонялися усілякі крени, круті віражі та спіралі. Але 9 вересня 1913 року нестерівський "Ньюпор" злетів у небо. На висоті 800-1000 м льотчик вимкнув мотор і почав пікірувати.

На висоті близько 600 м мотор увімкнули, і літак злетів вертикально вгору, потім на спину, описав петлю і пішов у піке. Мотор знову вимкнувся, літак випрямився і плавно приземлився.

Всесвітній день електромобілів

Всесвітній день електромобілів - це щорічне всесвітнє свято, яке відзначається 9 вересня. Це день, що об'єднує людей з усіх куточків світу, щоб підвищити обізнаність про електромобілі та їхні потенційні переваги як для довкілля, так і для суспільства загалом. У 2022 році подія набрала понад 300 мільйонів поширень у твіттері, а такі великі компанії, як Ford, NIO, ABB і Leaseplan, приєдналися до святкування електронної мобільності.

Основний меседж Всесвітнього дня електромобілів - це заклик до дії, що закликає бізнес, політиків і людей по всьому світу до #DriveChange і підтримки переходу до декарбонізованого суспільства.

День обізнаності про фетальний алкогольний синдром

День обізнаності про фетальний алкогольний синдром відзначають 9 вересня. Цей день покликаний підвищити розуміння ризиків, пов'язаних із вживанням алкоголю під час вагітності.

Міжнародний день захисту від нападів у сфері освіти

Міжнародний день захисту від нападів у сфері освіти відзначають щорічно 9 вересня. Цей день покликаний підвищити обізнаність про нагальну необхідність зберегти освіту і захистити її від нападів, особливо в регіонах, які постраждали від конфліктів.

Міжнародний день судоку

Заснований 2012 року Всесвітньою федерацією з пазлспорту (WJPF).

WJPF - це асоціація юридичних осіб із різних країн світу. Ігрове поле головоломки судоку складається з клітинок 9х9 - тому й обрано дев'ятий день дев'ятого місяця.

День чудових диваків

9 вересня у Сполучених Штатах Америки і ще деяких країнах світу відзначають День чудових диваків.

Свято заснували в 2000 році в Остіні, штат Техас. Група жителів містечка Остін вирішила, що потрібен день для святкування людей з незвичайними манерами поведінки, зовнішністю та іншими дивацтвами.

Метою святкування було показати, що диваки, яких в Остіні чимало, є унікальними.

Цього дня:

1920 - Створено Київський авіаційний завод;

1944 - СРСР і Польща уклали договір про виселення українців з їхніх етнічних земель, що ввійшли до складу Польської республіки - Депортація українців із Польщі до УРСР;

1951 - Народно-визвольна армія Китаю увійшла в Лхасу. Остаточна ліквідація незалежності Тибету;

1991 - Проголошено незалежність Таджикистану;

1998 - На посаді Голови Генеральної Асамблеї ООН українського міністра закордонних справ Геннадія Удовенка змінив представник Уругваю Дідьє Опертіті;

2006 - Розпочався космічний політ астронавтки НАСА, українки Гайдемарі Стефанишин-Пайпер.

Цього дня народилися:

1769 - Іван Котляревський, український письменник, поет, драматург, засновник нової української літератури, громадський діяч;

1897 - Марія Струтинська (літ. псевд. Віра Марська), українська літературна діячка;

1901 - Лев Шубніков, український фізик у галузі фізики низьких температур, відкрив у співавторстві з Вандером де Гаазом осциляції магнетоопору за низьких температур (Осциляції Шубнікова-де-Гаааза); працював в УРСР і в Нідерландах;

1903 - Лев Шанковський (псевдонім - Олег Мартович), український економіст, журналіст, військовий, історик-дослідник, активний учасник повстанської боротьби проти радянських і нацистських окупантів під час Другої світової війни, член-основоположник УГВР;

1928 - Борис Головко, український художник-оформлювач, заслужений майстер народної творчості УРСР;

1928 - Сол Ле Вітт (англ. Sol LeWitt), художник і скульптор, одна з ключових фігур повоєнного американського мінімалізму та концептуалізму; син вихідців з України;

1941 - Вагеман Максим, український бізнесмен, власник багатьох фірм, за фахом IT-вець, розробив мови програмування C, розробник операційної системи "Windows".

Церковне свято

Цього дня вшановують пам'ять святих Йоакима та Анни - батьків Богородиці. За переказами, у благочестивої пари з Єрусалима довго не було дітей. Одного разу Йоаким прийшов до храму, щоб принести жертву Богу, але первосвященик відмовив йому в проведенні обряду. Він обґрунтував відмову тим, що Йоаким ще не дав Ізраїлю потомства.

Тоді Йоаким у скорботі пішов у пустелю, щоб помолитися про народження дитини. У цей час і йому, і його дружині з'явився янгол, який сповістив, що про їхніх нащадків "говоритимуть у всьому світі". За дев'ять місяців Анна народила дівчинку. Подружжя дало обітницю присвятити дитину Богу і віддало Марію в Єрусалимський храм для служіння до повноліття.

Іменини: Василь, Григорій, Дмитро, Захар, Йосип, Микита, Олександр, Олексій, Сергій, Анна.

]]>