Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ У незаконних "експортерів" ягід та грибів податковою міліцією вилучено цінностей на 2,5 мільйона гривень http://monitor.cn.ua/ua/style/56713 Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області спільно із прокуратурою Чернігівської області розкрили масштабну схему незаконного експорту товарів та попередили спробу вивезення з території України понад 17 тон грибів та ягід невідомого походження від фіктивного СГД. Стиль article Fri, 18 Aug 2017 12:06:16 +0300 У рамках проведення операції «Рубіж-2017» та розслідування кримінального провадження за ч.1 ст.205 КК України встановлено, що група осіб скуповувала у населення Чернігівської області гриби та ягоди за готівку без відображення в бухгалтерському та податковому обліках.

У подальшому, від імені фіктивних СГД, у зоні діяльності Чернігівської митниці ДФС здійснювали митне оформлення вантажів, а саме ягід та грибів, на вивезення до Литви.

У рамках досудового розслідування співробітники податкової міліції провели ряд обшуків, за результатами яких вилучили понад 17 тонн ягід та грибів, грошові кошти в сумі  60,5 тис. грн., транспортний засіб, 16 банківських карток, 11 печаток, бухгалтерські та фінансово-господарські документи, комп’ютерну техніку та незареєстрований пристрій для відстрілу куль травматичної дії.

Загальна вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей склала понад 2,5 млн. гривень.

Розслідування кримінального провадження триває.


Відділ організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області

]]>
Робоча поїздка Леоніда Сахневича: перевірка стану підготовки до зими та вирішення соціальних і екологічних питань http://monitor.cn.ua/ua/style/56711 Перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич 17 серпня здійснив робочу поїздку до Козелецького та Чернігівського районів. Стиль article Fri, 18 Aug 2017 12:00:32 +0300 Він побував у військовій частині, що дислокується в смт Десна. Тут мова йшла про налагодження співпраці між керівництвом Деснянської ОТГ та військової частини. Обговорили питання надання послуг ЖКГ, утримання житлового фонду та інших питань життєдіяльності військових.

Разом з керівництвом райдержадміністрації Леонід Сахневич оглянув об’єкти соціальної сфери селища, зокрема їх стан підготовки до опалювального сезону. Принагідно узгоджувалися питання фінансування Козелецької районної та Остерської міської лікарень.

Цікавило першого заступника голови і питання ремонту доріг в Деснянській, Козелецькій та Остерській об’єднаних територіальних громадах.  Спільно з начальником Служби автомобільних доріг у Чернігівській області Володимиром  Гуземою вони перевірили, як тривають ремонтні роботи на автодорогах.

Леонід Сахневич також ознайомився з ходом реалізації проектів у рамках Програми охорони навколишнього середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки. Проекти стосуються покращення стану річок Остер та Десна.

Також перший заступник відвідав Гончарівську ОТГ Чернігівського району. Зокрема, його цікавив стан об’єктів, які минулоріч фінансувалися за рахунок коштів ДФРР.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Депутати затвердили зміни до кількох програм у сфері ЖКГ http://monitor.cn.ua/ua/politics/56709 17 серпня на пленарному засіданні 22 сесії Чернігівської міської ради VII скликання були підтримані всі проекти рішень у сфері ЖКГ. Політика article Fri, 18 Aug 2017 11:56:28 +0300 Зокрема, йдеться про:

1. Внесення змін до Програми поліпшення екологічного стану міста Чернігова на 2016-2017 роки".

У складі даної Програми передбачено коригування робочого проекту «Реконструкція фільтраційних каналів на полігоні твердих побутових відходів район Масани», розробленого ще у 2013 році, та розробка робочого проекту «Екологічне покращення гідрологічного режиму та санітарного стану водойми №3 на р. Стрижень у м. Чернігові». Проведення коригування даного робочого проекту у 2017 році необхідне для подальшої реалізації та забезпечення безпечної експлуатації полігону твердих побутових відходів.

За результатами досліджень, проведених Інститутом гідробіології Національної академії наук України у першому півріччі 2017 року та з метою оздоровлення річки Стрижень у місті Чернігові необхідна розробка робочого проекту «Екологічне покращення гідрологічного режиму та санітарного стану водойми №3 на р. Стрижень у м. Чернігові».

2. Зміни і доповнення до Комплексної цільової Програми розвитку житлово-комунального господарства міста Чернігова на 2017-2020 роки, необхідні для підвищення ефективності та надійного функціонування житлово-комунального господарства, забезпечення належного утримання, поточного та капітального ремонту, реконструкції та будівництва об’єктів житлово-комунального господарства, задоволення потреб мешканців міста в якісних житлово-комунальних послугах згідно з встановленими нормативами та стандартами.

Зокрема, збільшено розмір призначень на капітальний та поточний ремонт магістральних доріг міста, доріг приватного сектору, внутрішньо-квартальних приїздів, на заходи з благоустрою, на розширення території кладовищ, для забезпечення комунальних підприємств необхідною технікою та виготовлення й коригування проектно-кошторисної документації.

Варто відзначити, що в пункті «Влаштування та реконструкція об'єктів благоустрою на малих архітектурних форм на міському пляжі "Золотий берег"» йдеться про облаштування некомерційних та загальнодоступних волейбольних, баскетбольного та футбольного майданчиків в зоні відпочинку пляжу.

У рамках призначень також передбачається проведення реконструкції каналізаційного колектору по вулиці Юрія Меземцева та реконструкції системи водопостачання житлового мікрорайону по вулиці Ушинського, капітальний ремонт зупинок та

3. Внесення змін до Рішення Чернігівської міської ради від 31 березня 2016 року №6/VII-17 про затвердження Програми відновлення дитячих ігрових та спортивних майданчиків на 2016-2017 роки.

У зв’язку зі зверненням депутата Чернігівської міської ради Шерстюк Жанни замість раніше передбаченого раніше встановлення спортивного майданчика буде проведено спорудження дитячого ігрового майданчика з аналогічною вартістю.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Обстановка на кордоні. Офіційно http://monitor.cn.ua/ua/style/56708 Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. Стиль article Fri, 18 Aug 2017 11:53:17 +0300 На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Персоналом прикордонного загону забезпечено недоторканість державного кордону України, безперебійну роботу всіх пунктів пропуску та належну безпеку осіб, що перетинають державний кордон.

Через державний кордон України у встановленому порядку пропущено 19,4 тис. осіб та 3,4 тис. транспортних засобів, таким чином за добу зафіксовано збільшення пасажирського та транспортного потоків 10% та 6% відповідно.

Через державний кордон не пропущено 5 особи, з яких один громадянин Росії, що не зміг підтвердити мету перебування в Україні.

До адміністративної відповідальності за порушення прикордонного режиму та порушення правил перебування в Україні іноземних громадян та осіб без громадянства притягнуто 10 осіб, на яких накладено штраф 3213 гривень.
 

Помічник начальника прикордонного загону - начальник прес-служби підполковник О.В. Дудко

]]>
Як підопічні та співробітники "Аратти" стали волонтерами в проекті з допомоги безхатченкам http://monitor.cn.ua/ua/style/56707 «Аратта», допоможіть!» - телефонний дзвінок з таким проханням прийняла Ірина Пісня – керівниця театру інтеграції «Дивосад» і соціальна робітниця в проекті «Аррати» Центр денного перебування людей з особливим потребами (що реалізується в нашому обласному центрі за підтримки ЄС). Стиль article Fri, 18 Aug 2017 10:39:33 +0300 Допомоги потребувала Благодійна ініціатива «Палітра» - вірний друг «Аратти» й «Дивосаду», що опікується переважно людьми, які втратили дах над головою. «Палітра» збирає кошти й проводить благодійні обіди. Причому одна з форм залучення коштів – організація цікавих квестів для дітей.

- Саме «Палітра» і її керівниця Марина Петрова вже кілька разів допомагала нам виїхати з виставою до Ніжинського будинку-інтернату, привозити діткам подарунки, надихати їх на творчість, ми дуже вдячні за таку співпрацю! - розповідає Ірина Пісня. – На цей раз наші партнери потребували помічників для проведення квесту для дітей від 6 до 12 років. Це була гра в індіанців, хлопчики й дівчатка виконували різноманітні завдання, таким чином збирали докупи клаптики карти й далі могли знайти скарби. Дітки були в захваті! А ми – співробітники БО «Аратта» та наші підопічні стали волонтерами. Зокрема, Віктор Семеренко став Слідопитом, Анна Мошир - Шаманкою, реабілітолог Ярослав Дудич – головним Вождем племені, а я – його дружиною.
   
Всі події відбувалися на території Кордівки, навколо доріжки, що веде з міського парку культури й відпочинку на пляж Золотий берег. Аби знайти дорогу до скарбів, учасникам довелося «полювати» на мамонта, готувати фіто-чаї, перемагати злого духа, називаючи його добрими пестливими словами, шукати захованих у лісі тварин, долати перешкоди, проявляти кмітливість тощо. І все це – у відповідних костюмах, з розмальованими обличчями.

Загалом у квесті взяли участь близько 60 дітей. Гроші, які таким нетрадиційним способом залучили організатори, підуть на харчування безхатченків. Цікаво, що наступний подібний індіанський квест проходитиме 23 вересня. Минулого року «Палітра» проводила квест на піратську тему, а в подальших планах, ймовірно, тематика вікінгів.

Тож підопічні Центру денного перебування людей з особливим потребами, що діє на базі БО «Аратта» в рамках проекту «Повноцінне життя!», без сумніву, отримали для себе не лише новий цікавий досвід, допомагаючи дружній організації в якості волонтерів, а й впевнилися у своїх силах, відчули себе затребуваними, корисними, усвідомили, що можуть жити повноцінним життям.

До речі, канікул у цьому центрі реабілітаційних послуг не було! Влітку він працює на повну силу, щоправда, з пристосуванням до погоди. Зокрема, під час спеки переважна більшість занять і майстер-класів відбувається у дворі, на вулиці. А якщо з’являється можливість, учасники проекту разом зі своїми помічниками (психологом, соціальнім працівником, лікарем-реабілітологом) замовляють мікроавтобус і відправляються на річку, де проводять час активно, цікаво і змістовно!

]]>
Будьте обачні – в області діють шахраї http://monitor.cn.ua/ua/style/56706 До Головного управління ДФС у Чернігівській області надійшла інформація, що на телефони підприємців знову надходять дзвінки від осіб, що представляються працівниками фіскальної служби. Стиль article Fri, 18 Aug 2017 10:23:45 +0300 Мета цих дзвінків – отримання грошей. Підстави для вимагання вигадують найрізноманітніші. Можливі варіанти «за непроведення перевірки», в іншому випадку обіцяють «не притягувати до відповідальності за порушення», або просять «профінансувати» вигадані заходи...  Можуть навіть залишати телефонний номер нібито «для зворотного зв’язку». 

Шановні підприємці Чернігівщини. Будьте максимально обережні та не піддавайтесь на подібного роду провокації. Якщо ж траплятимуться (чи були) такі телефонні дзвінки, не замовчуйте факти, а негайно повідомляйте  за номером телефону відділу внутрішньої безпеки у Чернігові: (0462) 668-522.


Відділ організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області

]]>
Чернігівщина до опалювального сезону готова на 75% http://monitor.cn.ua/ua/economics/56705 Про підготовку до опалювального сезону 2017/2018 говорили 17 серпня учасники всеукраїнської селекторної наради, яку провів Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, перебуваючи з робочою поїздкою у Миколаєві. Економіка article Fri, 18 Aug 2017 10:08:11 +0300 Від Чернігівської області участь в обговоренні взяли заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко, керівники відповідних обласних підрозділів та установ.

Як зазначив Прем’єр-міністр, Україна сьогодні має всі можливості для вчасної і якісної підготовки до осінньо-зимового періоду.  Повнота відповідальності за проведення необхідних робіт лежить на місцевій владі.

Крім того, очільник Уряду повідомив, що наразі немає підстав для збільшення ціни на газ для населення. Вирішено і питання фінансування субсидій у наступному опалювальному сезоні: з держбюджету на зазначені цілі виділено додатково понад 14 мільярдів гривень.

Як в Україні відбувається підготовка до опалювального сезону, поінформував Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко:

— Підготовка до опалювального сезону на контролі Уряду і проходить  згідно плану-графіку. Створені і працюють регіональні штаби. Вже підготовлено 80,3% шкіл, 81% дитсадків та 70,1% лікарень. Технічну підготовку об’єктів соціальної сфери облдержадміністрації мають завершити до 1 вересня, житлових будинків — до 15 вересня.

Чернігівщина теж готується за планом.
— На сьогодні в області рівень підготовки об’єктів ЖКГ у середньому становить 75%. По об’єктах соціальної сфери — 86%. Це  84,4% загальноосвітніх навчальних закладів, 88,9% — дошкільних та 78,8% закладів охорони здоров’я. Готовність підприємств паливно-енергетичного комплексу — 70%, — зазначив Сергій Сергієнко і додав, що КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ ФІРМИ «ТЕХНОВА»  заготовило 74 тисячі тонн вугілля, що відповідає плановим завданням.

Також заступник голови ОДА наголосив, що під контролем перебуває стан розрахунків за спожиті енергоносії. Так, наразі підприємствами теплоенергетики сплачено близько 90% за спожитий природний газ. Рівень розрахунків за спожиту електричну енергію всіма категоріями споживачів за 7 місяців 2017 року становив 100,7% (населення — 96,7%, установи державного бюджету — 96,3%, установи місцевого бюджету — 100,2%).

Крім того, Службою автомобільних доріг області заготовлено необхідну кількість паливно-мастильних та посипкових матеріалів. Вирішується питання по заготівлі технічної солі.

Загалом же в Україні понад 70% житлового фонду підготовлено до нового опалювального сезону. А повна готовність до 15 вересня, як наголосив Володимир Гройсман, буде свідченням якісної підготовки регіонів.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Чернігівський художник переміг у конкурсі картин про ... Вінницю http://monitor.cn.ua/ua/culture/56704 Його робота разом із іншими дванадцятьма кращими, написаними на першому мистецькому пленері «Кращий художник» буде прикрашати галерею музею міста Вінниця. Культура article Fri, 18 Aug 2017 09:30:55 +0300 16 серпня у Вінниці нагородили художників, які брали участь у першому мистецькому пленері «Кращий художник». В рамках заходу митці створювали картини, на яких зображена Вінниця.

Перше місце, звання найкращого художника та почесну вiдзнаку отримали вінничанин Володимир Оврaх та Євгеній Шaповaлов з міста Чернігів.

Символічно як організатору вручили нагороду і Володимиру Козюку.

Під час нагородження проходила виставка усіх робіт художників, це понад 50 картин. На них зображені визначні місця, архітектурні пам’ятки та пейзажі Вінниці. Зокрема Вежа, театр імені Садовського, Мури, Спасо-Преображенський кафедральний собор, усипальниця Пирогова, вулиця Соборна, річка Південний Буг…

На захід завітали представники області та міста, меценати та творчі вінничани.

Загалом у конкурсі прийняло участь 12 художникiв, усім їм вручили дипломи. Це Володимир Оврaх (Вінниця), Шaповaлов Євгеній (Чернігів), Світлaнa Нечaй-Сорокa(Вінниця), Сергiй Заецький(Одесa), Прокопчук Іринa (Вінниця), Пікaло Кaтеринa(Дніпро), Острогляд Оленa (Полтaвa), Вітaлій Петровський (Київ), Рибченко Олеся (Київ), Вaскяліте Вaлентинa (Київ), Олексaндр Никитюк (Вінниця), Вaлентинa Колтaновськa ( Вінниця). Понад 50 картин із зображенням Вінниці намалювали художники зі всієї України заради звання найкращого.

Квіти талановитим митцям вручали юні моделі Вінниці та України.

12 найкращих робіт буде залишено для колекції майбутнього музею міста Вінниці.

за матеріалами "Harved"


]]>
Створений у Чернігові Інклюзивно-ресурсний центр забезпечуватиме інтеграцію дітей з особливими потребами у загальноосвітній простір http://monitor.cn.ua/ua/style/56703 Депутати Чернігівської міської ради схвалили рішення про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 1» Чернігівської міської ради (скорочене найменування – ІРЦ № 1). Стиль article Fri, 18 Aug 2017 09:16:36 +0300 Інклюзивно-ресурсний центр є установою, що створюється з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, у тому числі у професійно-технічних навчальних закладах.

Створення та діяльність Центру в Чернігові сприятиме забезпеченню дітям з особливими освітніми потребами необхідної психолого-педагогічної підтримки з урахуванням їх індивідуальних потреб та системного кваліфікованого супроводження.

Прийняття цього рішення дозволить продовжити реалізацію комплексу заходів щодо поліпшення доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг та їх інтеграцію в загальноосвітній простір.

Цим же рішенням міська рада затвердила Статут комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 1» Чернігівської міської ради. Уповноваженим органом управління інклюзивно-ресурсними центрами визначили управління освіти Чернігівської міської ради.

Як відомо, у липні 2017 року Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг».

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року «Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр» органам місцевого самоврядування та місцевим органам виконавчої влади протягом двох місяців рекомендовано утворити інклюзивно-ресурсні центри.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/56702 Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 17 серпня до 8:00 18 серпня 2017 року. Стиль article Fri, 18 Aug 2017 09:10:30 +0300 Протягом минулої доби зареєстровано 12 небезпечних подій, а саме:  4 дорожньо-транспортні пригоди, 6 пожеж та 2 випадки виявлення і знешкодження боєприпасів часів Другої Світової війни. Внаслідок цих подій 4 особи постраждали.


Дорожньо-транспортні пригоди – 4:

- в м. Чернігові по вул. Шевченка біля будинку № 179  о 17 год. 55 хв. 17 жовтня водій тролейбуса "ЮМЗ" (інв. № 476)  здійснив наїзд на пішохода, який, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, перетинав проїжджу частину дороги у невстановленому місці. Внаслідок пригоди пішохід отримав тілесні ушкодження та був доставлений  до Чернігівської міської лікарні № 2, після медичного огляду і надання медичної допомоги  відпущений додому;

- в м. Чернігові на регульованому перехресті проспектів  Миру та Перемоги о 19 год. 45 хв. 17 серпня трапилася дорожньо-транспортна пригода за участю автомобілів "Mercedes Benz S 550",  "Infiniti QX 70"  та "Opel Vectra". Внаслідок пригоди пасажир автомобіля "Infiniti QX 70" отримав тілесні ушкодження та  був госпіталізований до неврологічного відділення Чернігівської міської лікарні № 3;

- в м. Чернігові по проспекту Перемоги біля будинку № 108-А  о 12 год. 25 хв. 17 серпня водій автобуса "БАЗ 2215" здійснив наїзд на автомобіль "Citroen C3 Picasso",  який зупинився попереду, після чого автомобіль "Citroen C3 Picasso" контактував з автомобілем "Daewoo Lanos ЗНГ", що знаходився попереду. Внаслідок пригоди неповнолітній пасажир автомобіля "Citroen C3 Picasso", 2015 року народження, отримав тілесні ушкодження та був доставлений  до Чернігівської обласної дитячої лікарні, після медичного огляду і надання медичної допомоги  відпущений додому;

- в м. Борзна по вул. Київській біля АЗС  о 13 год. 17 серпня водій автомобіля "ВАЗ 21099" з метою уникнення зіткнення з велосипедистом, який, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, рухався в попутному напрямку, здійснив поворот, з’їхав з дороги та зіткнувся з придорожнім деревом. Внаслідок пригоди водій автомобіля отримав тілесні ушкодження.


Пожежі – 6, з них 4 пожежі в житловому секторі  та 2 випадки загоряння сухої трави та сміття на загальній площі 5,5 га.


Виявлення та знешкодження боєприпасів часів Другої Світової війни – 2:

- біля с. Вертіївка Ніжинського району  о 15 год. 50 хв. 17 серпня на відкритій території було виявлено артилерійський снаряд калібру 76 мм часів Другої світової війни. Знищення артснаряду планується здійснити 18 серпня групою піротехнічних робіт управління ДСНС України у Чернігівській області;

- групою піротехнічних робіт управління ДСНС України у Чернігівській області о 14 год. 30 хв. 17 серпня було знищено артилерійський снаряд калібру  122 мм, який було виявлено об 11 год. 17 жовтня біля с. Жавинка Чернігівського району.


Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах  11-13 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 13 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год, Семенівка –  11 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.


Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 17 серпня до 20 години 18 серпня очікується мінлива хмарність, без опадів. Вітер південно-східний 5-10 м/с. Температура по області вночі 14-19º тепла, вдень 29-34º тепла.
По Чернігову температура вночі 16-18º тепла, вдень 31-33º тепла.

]]>
Як убезпечити аграріїв від рейдерства, говорили на нараді в ОДА http://monitor.cn.ua/ua/politics/56701 Тема попередження рейдерських захоплень земель та зібраного урожаю продовжує обговорюватися на рівні області. Зокрема, цьому питанню присвятили нараду в ОДА за участю заступника Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Сергія Шкляра. 17 серпня він перебував з робочим візитом на Чернігівщині. Політика article Fri, 18 Aug 2017 09:09:00 +0300 Тема наради — особливості захисту права власності, механізми судового та позасудового оскарження дій державних реєстраторів, практичні аспекти реалізації положень антирейдерського законодавства в аграрній сфері, зокрема щодо захисту прав землевласників та землекористувачів.

Нагадаємо, що за ініціативи Мін'юсту в області створено оперативний штаб з питань захисту прав землевласників. Як зауважив заступник голови обласної ради Арсен Дідур, своїми діями цей координаційний орган має показати бізнесу, власникам земель, громадам, що в області всі служби – як органи влади, так і силові структури, а також об’єднання аграріїв – мають єдину чітку позицію щодо недопущення рейдерства. Підтвердження цього — наразі на Чернігівщині не зафіксовано рейдерських спроб.

Сергій Шкляр зауважив, що так званий антирейдерський закон посилив норми адміністративної та кримінальної відповідальності державних реєстраторів, що, у свою чергу, має убезпечувати власників земель та майна від незаконних посягань. Крім того, Мін’юст, а також регіональні органи юстиції розпочали широкомасштабну роз’яснювальну роботу як серед державних реєстраторів, так і безпосередньо, серед аграріїв та жителів громад, аби підвищити рівень їхньої правової обізнаності. Проект «Я маю право!» реалізуватиметься протягом найближчих трьох років.

— В антирейдерському законодавстві достатньо запобіжників. Зокрема, при Мін’юсті діє комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, яка уповноважена відміняти неправомірні рішення реєстраторів, — зауважив замміністра. — При цьому мають чітко спрацьовувати правоохоронна та судова системи, своєчасно реагуючи на порушення законодавства з боку реєстраторів. Щоб люди, які роблять злодіяння, несли відповідальність.

Представники аграріїв, присутні на нараді, серед яких депутати обласної ради Сергій Чубовський та Іван Якуб, зі свого боку, вважають законодавство недостатньо досконалим. Зокрема, на їх погляд, єдина система державної реєстрації по всій країні несе в собі певні загрози можливих неправомірних дій з боку реєстраторів. Позиція сільгосппідприємців – має бути більше повноважень на місцях. Адже голова сільради детально знає кожне своє поле, всіх орендаторів. Наразі ж аграрії змушені не лише думати, як працювати на селі,  а й як оборонятися від можливого рейдерства.

Замміністра подякував місцевій владі та сільгосппідприємцям за активну позицію, зокрема, оперативність створення штабу з питань захисту прав землевласників, і  пообіцяв, що Міністерство, зі свого боку, посилюватиме контроль за діями державних реєстраторів.


До уваги аграріїв!

Для оперативного реагування в разі спроб рейдерських захоплень земель та зібраного урожаю звертайтеся до:

— Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА,
директор — Павлішен Юрій Володимирович, контактні телефони: (0462) 77-44-88 (приймальня Департаменту, понеділок-п’ятниця з 8:00 до 17:00), (0462) 67-64-50 (черговий, цілодобово);

— Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, контактні телефони:  (0462) 651-528, (0462) 651-523 (понеділок-п’ятниця з 8:30 до 17:30).
 

]]>
В області облаштували звалища твердих побутових відходів http://monitor.cn.ua/ua/style/56697 Серед низки екологічних проблем на Чернігівщині гостро стоїть питання поводження з відходами, які є одним із найбільших забруднювачів навколишнього середовища. Стиль article Fri, 18 Aug 2017 08:17:54 +0300 Основну складову в загальній масі відходів, що утворюються, займають тверді побутові відходи та виробничі 4 класу небезпеки, які, в основному, вивозяться на полігони, сміттєзвалища, накопичувачі тощо.

Для удосконалення експлуатації діючих полігонів та звалищ твердих побутових відходів, відповідно до Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки, Департаментом екології та природних ресурсів ОДА проведено ряд заходів по облаштуванню сміттєзвалищ в Любечі Ріпкинського району, Сосниці та селі Спаське Сосницького району.

На облаштування вказаних сміттєзвалищ з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено понад 199 тисяч гривень. За ці кошти здійснили підгортання сміття, обвалування та часткове захоронення твердих побутових відходів з пересипанням ґрунтом.

До слова, протягом трьох років за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища облаштовані сміттєзвалища в Бобровиці та Коропському районі (села Верба, Понорниця і Радичів).


За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Чернігівська міськрада затвердила новий Порядок призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів міста http://monitor.cn.ua/ua/education/56696 На пленарному засіданні 22-ї сесії міської ради 7 скликання депутати затвердили Порядок призначення на посаду керівників навчальних закладів системи загальної середньої освіти міста Чернігова, що належать до комунальної форми власності. Освіта article Fri, 18 Aug 2017 08:11:58 +0300 За новим Порядком вибір кандидатів на посади керівників загальноосвітніх навчальних та інших закладів, які належать до системи загальної середньої освіти, пропонується здійснювати шляхом конкурсного відбору. Переможець такого відбору призначатиметься на посаду директора через укладання з ним контракту.

Прийняття даного рішення дозволить впровадити нову за змістом процедуру призначення директорів загальноосвітніх навчальних закладів:
-  рівень кваліфікації яких надасть можливість запроваджувати нові методи та підходи до навчання;
-  які мають готовий перспективний план розвитку навчального закладу, що відповідає вимогам сучасності.

Прийняття директорів за результатами конкурсного відбору – це відкритий та прозорий процес, який передбачає публічну презентацію для претендента на посаду та об’єктивну оцінку його досягнень.

Впровадження контрактної форми трудових відносин з директором загальноосвітнього навчального закладу надасть можливість підвищити ступінь відповідальності щодо виконання своїх посадових обов’язків та дозволить надати працівникам додаткові переваги в частині матеріального забезпечення.

Розмір виплат за контрактом не може бути меншим, ніж це передбачено чинним законодавством, угодами і колективним договором, але може бути більшим. У контракті також можуть визначатися додаткові надбавки і виплати, премії та винагороди при підведенні підсумків роботи за рік чи за інший період.

Порядок призначення на посаду керівників навчальних закладів системи загальної середньої освіти міста Чернігова, що належать до комунальної форми власності, набуває чинності з 1 вересня 2017 року.

За новою процедурою пропонується призначати нових директорів шкіл. Тим, хто вже працює на цих посадах за звичною формою трудових відносин, може бути запропоновано перейти на контракт за їх згодою.


Довідково:

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2015 року  № 827 «Про затвердження Порядку призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності» затверджено Порядок призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності та рекомендовано органам місцевого самоврядування визначити процедуру призначення керівників загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності за результатами конкурсного відбору.Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Наші велосипедисти показали чудові результати на чемпіонаті України з велоспорту в багатоденній гонці та гонці вгору http://monitor.cn.ua/ua/sport/56693 У період з 10 по 13 серпня в м. Чернівці відбувся чемпіонат України з велоспорту в багатоденній гонці та гонці вгору (окремий вид змагань). Спорт article Fri, 18 Aug 2017 08:06:54 +0300 Наші велосипедисти в багатоденній гонці, в командному заліку (юніори) посіли ІІІ місце, а юнаки - І місце.

В особистому заліку серед юнаків І місце посів Андрій Пономар та серед молодших юнаків І місце виборов Денис Саволій.

Успіху досягли наші юні велосипедисти і в чемпіонаті України і в гонці вгору: серед юніорів ІІ місце зайняв Владислав Денисенко, серед юнаків І місце виборов Пономар Андрій, ІІІ – Хотульов Денис, серед молодших юнаків І місце посів Саволій Денис.

]]>
На Чернігівщині сьогодні на кожне вільне робоче місце претендує 10 осіб http://monitor.cn.ua/ua/economics/56692 За словами директора обласного центру зайнятості Лідії Падалки, переважна більшість заявлених роботодавцями вакансій потребує «робочих рук». Економіка article Fri, 18 Aug 2017 08:03:51 +0300 Зокрема, бракує водіїв, трактористів, токарів, слюсарів, електрогазозварників, електромонтерів, а також продавців, кухарів, швачок. Чимало вакансій і для громадян без спеціальної підготовки, зокрема для підсобних робітників, прибиральників, сторожів, вантажників.

Протягом січня-липня поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 27,6 тисяч шукачів роботи. Із них 7,7 тисяч отримали роботу. Зокрема, 193 особи працевлаштовано на нові робочі місця шляхом компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску, 27осіб започаткували власну справу, скориставшись для старту виплатою допомоги по безробіттю одноразово.

Крім того, майже 3 тисячі безробітних за направленням служби зайнятості набували нових професій та підвищували кваліфікацію; 4,4 тисячі - брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Загалом активними заходами сприяння зайнятості охоплено кожного другого безробітного на обліку.

Станом на 1 серпня 2017 року на обліку в центрах зайнятості налічувалось 11,9 тис. безробітних, що на 9 відсотків або 1,2 тис. осіб менше, ніж рік тому.


Світлана Шеремет, обласний центр зайнятості

]]>
Прикордонники виявили макову плантацію http://monitor.cn.ua/ua/style/56690 Прикордонним нарядом відділу прикордонної служби «Гута-Студенецька», в с. Безуглівка Сновського району, на одному з покинутих обійсть виявлено 1000 кущів снодійного маку. Стиль article Fri, 18 Aug 2017 07:43:48 +0300 В ході проведення оперативно-розшукових заходів виявлено та затримано 46-річного громадянина України, що здійснював збір наркомісткої рослини.

Про скоєння злочину передбаченого статтею 309 «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту» Кримінального Кодексу України проінформовано правоохоронні органи.

В ході проведення слідчих дій співробітниками Національної поліції, підозрюваний громадянин затриманий, крім того в покинутій будівлі виявлено та вилучено ще близько 2 кг вже зібраного макового зілля.


Помічник начальника прикордонного загону - начальник прес-служби підполковник О.В. Дудко

]]>
Прокурор вимагає стягнути до місцевого бюджету м. Прилук понад півмільйона гривень http://monitor.cn.ua/ua/style/56689 Органами прокуратури проводиться системна робота щодо виявлення фактів використання суб’єктами господарювання земель без сплати коштів до відповідного бюджету. Стиль article Fri, 18 Aug 2017 07:40:18 +0300 Встановлено, що у м. Прилуки одним із товариств використовувалися земельна ділянка площею 5 га під об’єктами нерухомості без сплати орендних платежів, внаслідок чого місцевий бюджет тільки за 2016 рік недоотримав понад 520 тис грн.

Незважаючи на прийняте у 2014 році рішення органу місцевого самоврядування про надання дозволу на виготовлення проектної документації із землеустрою та звернення щодо врегулювання відносин шляхом укладення відповідного договору, підприємством лише у вересні минулого року здійснено реєстрацію права оренди.

Реагуючи на виявлені порушення та захищаючи інтереси держави, прокуратурою ініційовано проведення розрахунку збитків, заподіяних використанням земельної ділянки без правовстановлюючих документів, на підставі якого до господарського суду області заявлено позов про стягнення з товариства понад 520 тис грн упущеної вигоди.

Робота з цих питань триває.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
До поліції Чернігівщини за досвідом завітали гості з Житомира http://monitor.cn.ua/ua/style/56688 Перша в Україні система відеоспостереження «Мережа Безпеки», яка закільцьовує камери з усієї Чернігівської області на монітори в Головному управлінні Національної поліції, вже зацікавила й інші області. Стиль article Fri, 18 Aug 2017 07:38:07 +0300 Так, представники міської ради Житомира прибули до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області аби краще ознайомитись з роботою новітньої системи відео спостереження «Мережа Безпеки», що вже кілька місяців успішно функціонує на теренах Чернігівщини.

Зустріч та оглядову екскурсію полісянам організували та провели заступник начальника ГУНП в Чернігівській області Олександр Потапенко та начальник управління інформаційної підтримки та координації поліції «102» Валентина Акуленко. Керівники ознайомили гостей з Житомира з можливостями «Мережі безпеки» та найближчими перспективами вдосконалення проекту. Продемонстрували гостям виконання ввідних завдань, розповіли етапи та труднощі становлення цього проекту.

Відтепер, зауважив заступник начальника ГУНП Олександр Потапенко, з допомогою системи відео спостереження швидше та ефективніше розкриваються деякі види злочинів. Особливо ті, які скоєні на вулицях та в громадських місцях, адже «розумні камери» здатні не лише стежити за ситуацією в режимі реального часу, а й вести відеозапис та певний час зберігати в архіві відзняте відео.

На завершення керівники чернігівської поліції висловили готовність допомогти Житомирським колегам в налагодженні подібної системи і в їхньому регіоні та поділитися власними розробками, адже більша частина програм для системи відео спостереження «Мережа безпеки» написана саме поліцейськими ГУНП.

]]>
В озері біля c.Олешня потонув 52-річний чоловік http://monitor.cn.ua/ua/style/56686 16 серпня о 18:10 до Служби порятунку "101" у Ріпкинському районі від співробітників Національної поліції надійшло повідомлення, що в озері біля с. Олешня відпочиваючими виявлено та піднято на поверхню тіло 52-річного жителя сусіднього села. Стиль article Fri, 18 Aug 2017 07:32:03 +0300 Причину та обставини загибелі з’ясовують правоохоронні органи.
        
У зв’язку з цим, рятувальники вкотре звертають увагу населення на необхідності суворого дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку біля водойм. Не запливайте далеко від берега, не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння, не пірнайте у невідомих місцях та  постійно слідкуйте за розвагами дітей!


Управління ДСНС України у Чернігівській області

]]>
18 серпня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/56685 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 18 Aug 2017 07:26:38 +0300 Дериземля Андрій Васильович
Купрієнко Олег Васильович
Співак Микола Михайлович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
На чемпіонаті України з важкої атлетики серед молоді - дві медалі у наших важкоатлетів http://monitor.cn.ua/ua/sport/56684 9-12 серпня в Хмельницькому, в спортивному комплексі «Епіцентр» проходив чемпіонат України з важкої атлетики серед молоді до 23 років. Спорт article Thu, 17 Aug 2017 16:05:00 +0300 В останні дні змагань серед чоловіків у ваговій категорії до 105 кг, наш спортсмен, Владислав Шимченко, вихованець "Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності" Чернігівської обласної ради (тренери Старун А.А. та Степаненко Р.М.) у сумІ 341 кг (150 + 191) виборов бронзу.

Нагадаємо, що у перший день змагань наша Тетяна Качан виборола "срібло" (вагова категорія 63 кг.) - сума 196 кг (87 + 109).

]]>
Звання "Почесний громадянин міста Чернігова" присвоєні ПАСІЧНИКУ Василю Івановичу і НОРОВУ Олександру Олександровичу http://monitor.cn.ua/ua/style/56683 Чернігівська міська рада присвоїла звання "Почесний громадянин міста Чернігова" ПАСІЧНИКУ Василю Івановичу і НОРОВУ Олександру Олександровичу (посмертно). Стиль article Thu, 17 Aug 2017 16:01:00 +0300 Таке рішення депутати прийняли під час 22-ї сесії міської ради 17 серпня. Як повідомлялося раніше, звання Почесний громадянин міста Чернігова є найвищою відзнакою територіальної громади міста Чернігова, присвоюється громадянам України та інших держав, які своєю професійною та громадською діяльністю зробили вагомий внесок у розвиток міста, що сприяло піднесенню його авторитету як на державному, так і на міжнародному рівні.

Право присвоєння звання "Почесний громадянин міста Чернігова" відповідно до Положення про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Чернігова"належить виключно міській раді.

Пропозиції, пов'язані з присвоєнням такого звання, розглядаються спеціально утвореною Комісією 1 раз на рік, після чого міський голова вносить дане питання на розгляд депутатів Чернігівської міської ради.

ПАСІЧНИК Василь Іванович - директор Чернігівського обласного центру медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів – за видатні заслуги в галузях охорони здоров'я та соціального захисту.

НОРОВ Олександр Олександрович - старший викладач кафедри соціальної педагогіки Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, художній керівник Чернігівського міського молодіжного народного театру "Ілюмінатор" – за видатні заслуги в галузях культури, виховання та освіти. Звання "Почесний громадянин міста Чернігова" присвоєне посмертно.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Про підтримку незахищених верств населення - на колегії Департаменту соцзахисту ОДА http://monitor.cn.ua/ua/style/56682 Про підсумки роботи органів соціального захисту населення Чернігівщини у першому півріччі цього року говорили днями на засіданні колегії Департаменту соціального захисту населення ОДА. Стиль article Thu, 17 Aug 2017 13:16:18 +0300 Участь у заході взяв перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич:
— В області збільшилася заробітна плата, водночас зменшилася загальна сума заборгованості з її виплати. Проте загальний рівень життя населення потребує покращення. Тому основне завдання органів соціального захисту — підтримка незахищених верств.

Про діяльність органів соціального захисту області поінформував директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін. Зокрема, він зазначив, що зусилля відповідних органів спрямовувалися на вирішення актуальних питань соцзахисту, насамперед, вразливих категорій, а також недопущення зниження соціальних стандартів і гарантій. Забезпечувалося проведення системних соціальних реформ: підвищення соціального захисту працюючих громадян, посилення адресності пільг та соціальних виплат, призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг тощо.

Довідково. У І кварталі 2017 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року  чисельність безробітних в області зменшилася з 57,2 тисячі до 56 тисяч громадян. На створені нові робочі місця працевлаштовано 4459 осіб, при цьому звільнено 3379. Реальний приріст — 1080 робочих місць. За п’ять місяців приріст робочих місць на Чернігівщині склав майже 32% (по Україні — 3,7%).

Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати з початку року зменшилася на 1,6 мільйона гривень, на 1 липня  становила 12,1 мільйона гривень (по економічно активних підприємствах — 7,3 мільйона гривень).

На початок липня державні соціальні допомоги отримували 65 тисяч осіб. На їх виплату спрямовано 606,4 мільйона гривень.

У липні завершено роботу щодо перепризначення субсидії на житлово-комунальні послуги на наступний період понад 235 тисячам домогосподарств. Крім того, прийнято заяви від 56,2 тисячі отримувачів послуг на проведення монетизації невикористаних сум субсидій.

На обліку для забезпечення санаторно-курортними путівками перебуває майже 4,3 тисячі осіб із числа осіб з інвалідністю та ветеранів війни, впродовж I півріччя видано 154 таких путівок. Також на обліку для забезпечення санаторно-курортними путівками за рахунок коштів державного бюджету перебуває 602 особи з числа учасників АТО. 6 осіб уже забезпечені путівками, до кінця року планується оздоровити ще 116.

Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації у І півріччі цього року до місцевих управлінь соцзахисту населення звернулося 4,6 тисячі осіб з інвалідністю. За даний період підприємствами виготовлено та видано 5,1 тисячі одиниць засобів реабілітації.

Крім того, на обліку для забезпечення технічним та іншими засобами реабілітації перебуває 29 осіб, які безпосередньо брали участь в АТО, із них 19 повністю забезпечені необхідними засобами реабілітації.

Всього на обліку в органах соціального захисту населення області на кінець червня перебувало 198 інвалідів війни із числа учасників АТО, 9 учасників війни та 331 член сім’ї загиблого учасника АТО.

У рамках бюджетної програми щодо виплати грошової компенсації для придбання житла для сімей загиблих учасників АТО, а також для осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників АТО та осіб, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок та потребують поліпшення житлових умов, профінансовано 5,8 мільйона гривень (виплачено компенсацію 7 особам).

Станом на 1 липня взято на облік 8950 внутрішньо переміщених осіб (6037 сімей).


За інформацією Департаменту соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації

]]>
ЦВК змінила порядок призначення перших виборів і може оголосити вибори в ОТГ на 29 жовтня http://monitor.cn.ua/ua/politics/56681 Центральна виборча комісія своєю Постановою удосконалила порядок призначення перших виборів та усунула останню перешкоду щодо призначення перших виборів в ОТГ, утворених у суміжних районах та навколо міст обласного значення, повідомила Асоціація міст України. Політика article Thu, 17 Aug 2017 13:06:31 +0300 Змінами передбачається, зокрема, що:

    ЦВК призначає перші місцеві вибори не пізніше ніж за сімдесят днів до дня таких виборів двічі на рік – на останню неділю квітня та останню неділю жовтня. Як виняток перші місцеві вибори можуть бути призначені на будь-яку неділю грудня, крім останньої;
    у разі надходження до ЦВК: ухвали суду про відкриття провадження в справі щодо оскарження рішення сільської, селищної, міської ради територіальної громади, яка увійшла до складу ОТГ, про добровільне об’єднання у територіальну громаду; ухвали суду про вжиття заходів забезпечення позову шляхом, зокрема, заборони ЦВК приймати рішення/вчиняти дії щодо призначення перших місцевих виборів в об’єднаній територіальній громаді, зупинення дії рішення сільської, селищної, міської ради територіальної громади, що увійшла до складу ОТГ, про добровільне об’єднання у територіальну громаду; рішення суду першої інстанції, яке відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України не набрало законної сили, Комісія в установленому порядку розглядає звернення щодо призначення перших місцевих виборів після набрання судовим рішенням у відповідній справі законної сили;
    до звернення ОДА про призначення перших виборів має додаватися документ про наявність повноважень у особи щодо підписання такого звернення, якщо воно підписане не головою ОДА;
    до звернення ОДА про призначення перших виборів може додаватися оригінал або засвідчена копія розпорядження ОДА про затвердження висновку щодо відповідності проекту рішення про добровільне об’єднання територіальних громад Конституції та законам України;
    призначення перших виборів в ОТГ здійснюється без попередньої зміни меж районів та меж міст обласного значення.

ЦВК найближчим часом має призначити перші вибори в ОТГ на 29 жовтня 2017 року. 

]]>
22-а сесія Чернігівської міської ради розпочала свою роботу http://monitor.cn.ua/ua/style/56680 Сьогодні, 17 серпня, розпочала свою роботу 22-а сесія Чернігівської міської ради 7 скликання. На пленарному засіданні присутні 36 депутатів. Стиль article Thu, 17 Aug 2017 12:38:05 +0300 Міська рада включила до порядку денного 2 додаткових питання, зокрема:

- Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 1» Чернігівської міської ради

- Про Звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо зарахування коштів від штрафів за порушення законодавства у сфері праці та зайнятості  населення до місцевих бюджетів

За ініціативою 2-х фракцій у міській раді «Демократичний Альянс» та «Об’єднання САМОПОМІЧ» до розгляду депутатів запропоноване питання «Про скасування рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 24 березня 2017 року № 135». Проект рішення передбачав повернення до вартості проїзду у громадському транспорті міста до 3,5 грн. Втім, це питання підтримали лише 15 депутатів, отже для включення до порядку денного питання не набрало необхідної кількості голосів.

Під час затвердження порядку денного 22-ї сесії за пропозицією Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка 2 питання зняті з розгяду, а саме:

№ 18 - Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 28.12.2015 № 2/VII-9 "Про структуру виконавчих органів міської ради (зі змінами та доповненнями) та затвердження Положення про управліннія праці Чернігівської міської ради"

№ 19 - Про внесення змін до рішення міської ради від 19 червня 2012 року "Про визначення повноважень, які здійснюють районні в місті ради та їх виконавчі органи" (3 сесія 4 (24) скликання) зі змінами та доповненнями


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Обстановка на кордоні http://monitor.cn.ua/ua/style/56679 Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. Стиль article Thu, 17 Aug 2017 12:30:33 +0300 На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Персоналом прикордонного загону забезпечено недоторканість державного кордону України, безперебійну роботу всіх пунктів пропуску та належну безпеку осіб, що перетинають державний кордон.

За незаконний перетин державного кордону затримано одну особу.

Через державний кордон України у встановленому порядку пропущено 17,6 тис. осіб та 3,2 тис. транспортних засобів, таким чином за добу зафіксовано зменшення пасажирського та транспортного потоків 13% та 6% відповідно. Через державний кордон не пропущено 2 особи.

До адміністративної відповідальності за порушення прикордонного режиму та порушення правил перебування в Україні іноземних громадян та осіб без громадянства притягнуто 8 осіб, на яких накладено штраф 3740 гривень.
 

Помічник начальника прикордонного загону - начальник прес-служби підполковник О.В. Дудко

]]>
Конкурс проектів регіонального розвитку, або Як отримати кошти з держбюджету http://monitor.cn.ua/ua/education/56678 Наприкінці минулого місяця розпочався конкурсний відбір проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Cоюзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики — Підтримка регіональної політики України. Освіта article Thu, 17 Aug 2017 12:28:28 +0300 Є чітко визначені напрями, яким повинен відповідати проект: інноваційна економіка та інвестиції, сільський розвиток, розвиток людського потенціалу, розвиток туризму, загальноукраїнська солідарність. Документи для участі в конкурсі прийматимуться до 27 вересня включно.

Про особливості підготовки проектів регіонального розвитку дізналися 16 серпня представники структурних підрозділів ОДА та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади під час спілкування з експертами програми «U-LEAD з Європою». Організатор консультаційної зустрічі — Департамент економічного розвитку ОДА.

В’ячеслав Топоров та Наталія Лукашенко, експерти Групи радників з впровадження державної регіональної політики, надали практичні поради розробникам, аби проекти набрали більше балів при їх оцінці.

Фахівці акцентували, що, насамперед, необхідно подумати про доцільність проекту, його життєздатність та економічну складову.

— Не треба писати загальновідомі речі. Визначте конкретну мету та обґрунтуйте її. Покажіть механізм заробляння грошей, тобто перспективи впровадження проекту, — порадив В’ячеслав Топоров.

Говорили і про бюджет: у проекті обов’язково повинна бути частка власного співфінансування.

Також учасники заходу мали можливість отримати зворотний зв'язок, поставивши експертам конкретні запитання по розробці та реалізації проектів.

Отримати практичні поради щодо оформлення опису та бюджетів проектів можна на сайті REGIONET — Всеукраїнської мережі фахівців і практиків з регіонального та місцевого розвитку, а також у Департаменті економічного розвитку ОДА за телефоном: (0462) 67-50-16.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Поліція затримала чоловіка, який жорстоко забив до смерті свого знайомого http://monitor.cn.ua/ua/style/56677 Під ранок 15 серпня до поліції Чернігівщини надійшло повідомлення від жінки, яка в сусідній квартирі виявила закривавлений труп сусіда. У результаті оперативно-розшукових дій правоохоронці вийшли на слід убивці. Стиль article Thu, 17 Aug 2017 11:23:25 +0300 В будинку приміського населеного пункту Чернігівського району вночі з 14 на 15 серпня обірвалося життя чоловіка, який не встиг дожити до свого 30-річчя. Як встановили правоохоронці, ближче до ночі до нього в гості завітав років на п’ять молодший товариш.

На ґрунті раптової неприязні вони почубилися, але остаточну крапку в конфлікті поставив молодший чоловік, завдавши численних ударів дошкою по голові опонента. Один із таких ударів виявився фатальним. Зрозумівши, що сталося невиправне, парубок просто залишив будинок.
Зранку на місці вбивства працювала слідчо-оперативна група, судово-медичні експерти та інші правоохоронці. Голова загиблого була вкрита численними саднами, та й розтин підтвердив, що смерть настала внаслідок набряку головного мозку в результаті внутрішньочерепної травми з переломом кісток черепа.

У квартирі було виявлено сліди та речові докази. У ході проведення розшукових заходів правоохоронці Чернігівського районного відділку поліції встановили, хто скоїв криваве вбивство. Ним виявися безробітний та раніше судимий 24-річний парубок з сусіднього села. Він зізнався, в скоєному та надав правдиві свідчення.

У порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. підозрюваний затриманий до ізолятора тимчасового тримання, йому оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України (вбивство) — карається позбавленням волі на строк від семи до п’ятнадцяти років.

Триває досудове розслідування.

]]>
Рятувальники здійснили профілактично-роз'яснювальну роботу серед мешканців приватного житлового сектору http://monitor.cn.ua/ua/style/56676 Рятувальниками Чернігівщини щотижнево здійснюються профілактичні відпрацювання житлового сектору громадян, в ході чого до населення доводяться основні вимоги правил безпечної поведінки. Стиль article Thu, 17 Aug 2017 11:21:32 +0300 16 серпня фахівцями Менського районного відділу УДСНС України у Чернігівській області здійснений профілактично-роз'яснювальний захід серед мешканців приватного житлового сектору на території сіл Величківка та Киселівка Менського району.
   
Під час відпрацювання рятувальники довели до громадян невтішну статистику пожеж і надзвичайних подій в області, головні причини їх виникнення, правила пожежної безпеки у поводженні з вогнем, при експлуатації газових та електричних приладів. Крім того, надзвичайники звернули увагу на основні вимоги безпечного перебування у лісопаркових зонах, біля торфовищ, водних об'єктах, а також акцентували увагу батьків не залишати дітей без належного нагляду та постійно контролювати розваги малечі.

До того ж, рятувальники попереджали селян дотримуватися заходів безпеки під час проведення земляних робіт на присадибних ділянках у зв'язку із можливим виявленням  вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни.
   
Під час проведення інструктажів фахівці Служби порятунку "101" вручили тематичні пам’ятки й листівки з питань безпеки життєдіяльності.
   

УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Число боржників зі сплати за землю в Чернігові скорочується http://monitor.cn.ua/ua/economics/56675 Чернігів зараз активно оновлюється та розвивається. Загальновідомо, що це стало можливим після збільшення надходжень до міського бюджету. Економіка article Thu, 17 Aug 2017 10:31:34 +0300 Зазвичай говорять, що воно відбулося лише завдяки бюджетній децентралізації в Україні. Але насправді для Чернігова важливим є й інший чинник – наведення порядку і більший контроль у сфері сплати місцевих податків і зборів.

Зокрема, про стягнення плати за користування землею – а це надходження саме бюджету територіальної громади міста – йшлося 15 серпня на розширеній нараді міського голови з керівниками міських служб у Чернігівській міській раді. Зокрема, керівник управління земельних ресурсів Василь Дмитренко назвав як найбільших боржників у сплаті за землю, так і тих, хто ще недавно був у цьому списку, але знайшов можливість розрахуватися з містом.

Отже,станом на 01.07.2017 року сума заборгованості по всіх видах плати за землю сумарно складала37,1 млн грн.З них заборгованість суб’єктів господарювання - 33,9 млн грн., фізичних осіб - 3,2 млн грн.


По орендній платі за землю в Чернігові найбільшими боржниками є:

 ПАТ "ЧЕРНIГIВБУД" 6 млн. 693,2 тис.грн.
 ЗАТ "IНТЕРЛIС" 3 млн. 408,6 тис.грн.
 "КОМПАНІЯ "ІНЕКСУКРПАРКЕТ" 2 млн.771 тис.грн.
 ТОВ "Чернігівський завод будівельних матеріалів" 1 млн.89,8 тис.грн.
 ТОВ "ЄВРОКОН ПОЛІССЯ" 1 млн 3тис.
 ПАТ "ЧЕРНІГІВСЬКЕ АТП-17454" 338,7 тис.грн.

Частина боргу вищезазначених суб’єктів від загальної суми боргу по орендній платі (20,7 млн грн) складає майже 74% (або 15,3 млн.грн.).

По земельному податку (його сплачують власники землі й ті організації, яким вона надана на травах постійного користування)  найбільшими боржниками є:
КОМПАНІЯ "ІНЕКСУКРПАРКЕТ" 276,1 тис.грн.
ПАТ "ХІМТЕКСТИЛЬМАШ" 2 млн. 707,1тис.грн.
ДП НАК "НАДРА УКРАЇНИ" "ЧЕРНІГІВНАФТОГАЗГЕОЛОГІЯ" 1 млн. 835,6тис.грн.
ПАТ "ЧЕЗАРА" 1 млн. 330,5 тис.грн.
ТОВ "МОНОФІЛАМЕНТ" 1 млн.327 тис.302,86грн.
ПАТ "ЧЕРНІГІВСЬКЕ АТП-17454" 805,3 тис.грн.
ПАТ "ГОТЕЛЬ "ГРАДЕЦЬКИЙ" 1 млн. 29,9тис.грн.
ДП "171 ЧРЗ" 1 млн 776 тис. 157,21 грн.
 
Частина боргу вищезазначених суб’єктів від загальної суми боргу підприємців по земельному податку (13,2 млн грн) складає майже 84% (або 11,1 млн.грн.).

Окрім того, значну частину боржників складають ті, хто на даний час з різних причин ще юридично не оформив права власності або договору оренди, але має на земельній ділянці нерухомість і фактично є користувачем землі. Українське законодавство передбачає, що такі користувачі зобов’язані самостійно розраховувати плату за користування землею та сплачувати її. При розрахунку такої плати цього року вже застосовується нова нормативна грошова оцінка землі м. Чернігова.

Таких земельних ділянок у Чернігові, за даними Управління земельних ресурсів, зараз 254 (157 у юридичних осіб і 97 – у фізичних).

Як факт оплати, так і правильність розрахунків перевіряються. При виявленні злісних неплатників або суб’єктів господарювання, які занизили суми плати за земельні ділянки, вживаються заходи щодо нарахування і стягнення збитків. Ці рішення приймає спеціальна комісія, яка аналізує кожен такий випадок.

На жаль, на сьогодні в Чернігові найбільші борги в цій категорії боржників мають активно працюючі підприємства. За результатами аналізу переліку не укладених договорів оренди земельних ділянок, на черговому серпневому засіданні комісії із визначення розмірів збитків (відбудеться 30.08.2017 р.) заплановано розглянути питання про нарахування збитків орієнтовною сумою більше 7 млн.грн., нанесених:
ПАТ "ЧРМЗ "Жовтневий молот";         
ТОВ "Творчий кластер "Ремзавод";       
ТОВ "Відродження старого міста";          
ТОВ компанія "Східна хвиля";             
ТОВ "Чернігіввовна-плюс";                 
ТОВ "Чернігіввовна-транс";                   
ТОВ "Чернігіввовна-пряжа";                 
Лобосок Володимир Петрович.

Втім, завдяки системній роботі міської влади та міських служб на цьому напрямку, які полягають у цілому комплексі заходів впливу, число таких боржників у Чернігові скорочується. У 2017 році суб’єктами господарювання (юридичними та фізичними особами) добровільно, без процедури стягнення в судовому порядку сплачено до бюджету грошові кошти за завдані збитки заниженої суми орендної плати та земельного податку у розмірі 6,9 млн грн.

А саме, знайшли можливість розрахуватися з містом за землю:
ТОВ «Монофіламент»; 
ТОВ «Укркорд»;                  
ТОВ «Боско»;                             
Михайлевич М.М.;                       
ПрАТ «Київміськбуд-1».

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенкона нараді від імені територіальної громади публічно подякував їм і запевнив, що місто, в свою чергу, при виконанні своїх обов’язків буде в першу чергу іти назустріч саме сумлінним платникам.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>